Nieuuu 219 Millioen gulden bezuinigd op Rijksbegroting 1951 „Een oude soldaat, die gepoogd heeft zijn plicht te doen" Geen redelijke hoop meer voor bemanning van Affray Landbouwproducten - behalve melk en varkensvlees - niet in prijs verhoogd tka/ivy- Wat zijn we weer Vrij ongegeneerd NOTA'S AAN TW KAMER Leningen zullen tekort van 250 millioen moeten dekken MAC ARTHUR HEEFT GESPROKEN 'n Groot gevaar in Azië zuinig Zijn vrouw met 'n zaag geslagen N.-Koreanen hebben stellingen verlaten Kraampakketten van ziekenfondsen afgeschaft Scheepsberichten Verlenging van de arbeidstijd Verdronken voor de ogen van z#n vader Auto ingereden op fietsende meisjes Nachtelijk gevecht in de sloot Tour van de Prins loopt ten einde Plaatsvervangers zwegen.... Lagerhuis verwierp mofie-Churchill it veel ïeerlijk echten, lhapjes iet, de zijn. iREN •KKER S-146-M ïuffle», hemdjes, 58,japonnen Ut kledingstuk wast en voordeliger met is iets heel nieuws, or wol en zij, nylon .En... voor tere e met zeep zouden ol verblekend roezig en p - hard, TVOl&fW Toppe*. Woüen reioors »n diverse mode-tinten. Geheel op crêpe- de-chine Maten 36-46 f 43.50 wenst daarom te creaties, kwaliteitseisen, id se vrouw stelt. HET FEIT Abonnementsprijs f 5,30 per kwartaal, f 1.77 per mnd., inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et. per nt.m., minimum f 2,50; in alle edities 26 et. per nt.m., minimum f 4.—; familieberichten 20 et., resp. 30 ct. per nun. E." f. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. ïtr EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDERSCHAGEN Bankrelaties: Noorderbank, Nederf. Credietbank Buiten God is 't nergens veilig. (Vondel) VAN HEDEN (Pagina 1) Vrijdag 20 April 1951 46e Jaargang No. 12148 Kontoren: HOORN. Droofsingel 59. teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; ALKMAAR, Ritsevoort 52, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 EINDELIJK heeft ook „Het Parool" („Vrij, onverveerd") zich gemengd in de publicaties rond de Velser-affaire e.d. Het blad doet dit niet erg gelukkig. Het begaat in zijn artikel een groot aantal vergissingen, waar van wij er nu slechts enkele wil len noemen. Ten onrechte meent het blad, dat wie in deze affaire (s) ophel dering erlangt, meezingt in een verdacht koor. Met hetzelfde recht zou men de pogingen van „Het Parool", dat lang zweeg, de pogingen, om deze zaken te ba gatelliseren, „verdacht" kunnen noemen. Onjuist is het, te menen dat alleen „papegaaienbladen uit de Duitse tijd" tot publicaties zijn overgegaan. Naast de „Tele graaf" zijn het o.a. vooral de „Volkskrant" en „Het Vrije Volk", die zich herhaaldelijk, en niet nu pas, maar ook vroeger al, met verslagen over deze onver kwikkelijke dingen verdienstelijk hebben gemaakt. Acte nemen zeer nadrukkelijk, van de verklaring van „Parool", „dat het bepaald schandalig is, dat een deel der pers tegen een betrouwbaar vaderlander en energiek verzetsstrijder als mr. N. J. G. Sikkel een lafhartige campagne voert, waarbij men zich niet ontziet het voor te stel len, alsof deze man de hand ge had zou hebben in allerlei moor den." („Volkskrant" en „Tele graaf" publiceerden dezer dagen het fascimile van een verklaring van een koerierster, die opdracht had gehad een man te „liquide ren", in welk verband de naam van mr. S. in die verklaring werd genoemd. Red.) „Parool" voegt daaraan toe: „Het staat vast, dat mr. Sikkel niets ten laste kan worden gelegd, dat strafbaar of laakbaar is. Hoog stens kan er verschil van mening bestaan, of mr. Sikkel als ver zetsman in bepaalde kwesties 'n juist beleid gevolgd heeft." Maar dan komt er nog iets, en dit rekenen wij tot een van de vergissingen van „Parool". Het blad meent, dat men het oordeel over een en ander „moet over laten aan diegenen, die middenin het verzet hebben gestaan en.... verstand hebben van dit soort zaken" Dat is een vergissing, van „dezelfde soort" als die, wel ke er toe geleid hebben, dat na de bevrijding, hier en eldrs, al lerlei zuiveringszaken zo mate loos onzuiver behandeld zijn. Met name in de „Velser-affaire" im mers „staat het vast" om met „Parool" te spreken dat de zwaar-beschuldigde politieman nen in Velsen, die nu nog dienst doen, maar volgens minister Struycken ontslagen moesten worden, omdat zij „schurken streken" hadden uitgehaald, de hand gehad hebben in hun eigen zuivering! Ja, ja, „zij hadden ver stand van zulk soort zaken" zegt u dat wel. Rechtspreken wij bedoelen hier recht spreken in dit en ander soort zaken moet geschieden door onafhan kelijke bevoegde en objectieve rechters! Maar waarom staat er boven dit artikel „Vrij ongegeneerd" Omdat het „Parool" (Vrij, on verveerd), zich nog op een twee tal punten ernstig vergaloppeert. Het is n.l. eerst van mening, dat een blad als de „Volkskrant" zich plotseling voor deze zaken interesseert, omdat er nu geen Katholieke minister van Justitie is, die men verantwoordelijk kan stellen.Dat is een infame be schuldiging, welke typerend ge noemd moet worden voor het peil, waarop „Parool" deze zaak schijnt te willen brengen. Wij laten het aan genoemd blad over, zich voor zichzelf zo nodig te willen verdedigen. Maar deze op merking raakt een kwestie van algemeen karakter, evenals de insinuatie welke „Parool" dan nog volgen laat. Het blad meent n.l. dat de zo veel gewraakte benoeming van een figuur uit de Velser-affaire, tot kantonrechter-plaatsvervan- ger te Amsterdam, geschieden kon onder verantwoordelijkheid van de nieuwe minister van Justitie, omdat de ambtenaren van het departement hun chef niet op de hoogte gebracht heb ben met de voorgeschiedenis van deze zaak, zij hebben hem „een kooltje gestoofd" (wat je een kooltje noemt! Red.) en weet u wel waarom? De heren zijn het er zeker niet mee eens, veron derstelt het blad, dat er eindelijk weer eens een minister van Jus titie is, die niet tot de KVP be hoort. Dat is van het vrij en onver- veerde blad een, zacht gezegd, ongegeneerde insinuatie. De po ging, om deze zaak van recht in de politieke sfeer te vertroebe len, mag niet gelukken. We we- 'ca n!et, hoe de verhoudingen op net departement van Justitie nu precies zijn. Wel weten wij, dat de minister van Justitie, die op dracht gaf, een objectief rapport ^^eiser-affaire op te stel" Sin j^1 is- Deze commissie neett drie-en-een-half-jaar werk genad en onlangs is bekend ge- P' ,dat. zij haar werk ge- reeü had. Als eerste uitvloeisel aat ïaPPort kwam het advies je Katholieke mr. Struycken °m de drie betrokken politie mannen te ontslaan. De weigering ;an de burgemeester van Velsen om dat advies op te volgen en de u, benoeming van die kan- tonrech ter-plaatsvervanger heb- oen deze zaken opnieuw in het nieuws gebracht. Geen enkele fpdcre reden. Of de gezindheid van de ambtenaren van het be trokken departement overigens De Minister van Financiën heeft aan de leden der Tweede Kamer een tweetal nota's doen toekomen. In de eerste wordt uiteengezet hoe de minister een bezuiniging op de Rijksbe groting 1951 heeft weten te bewerkstelligen van 219 millioen gulden, terwijl in de tweede een budgetair vooruitzicht wordt gegeven voor het lopende begrotingsjaar. Om een bezuiniging van in totaal 219 millioen gulden te be reiken, zijn diverse posten en ramingen flink besnoeid. De be grotingen van O.K.W., Binnen landse Zaken en Financiën moes ten resp. f 1.661.800, f163.500 en f 580.000 laten vallen. Oorlog f3.686.127, Wederopbouw en Volkshuisvesting f 5.525.000 (vijf millioen minder voor DUW-lonen in verband met een geringere werkloosheid), Landbouw etc. f 3.570.000, Sociale Zaken f 18.516.415 en Justitie f2.128.000. Vermeldenswaard is nog, dat de rijks- en gemeentepolitie met 2.5 millioen gekort werden, ter wijl door het uitstellen van de inwerkingtreding der Werkloos heidswet (tot 1 Oct. 1951) de be groting met 16 millioen kon wor den verminderd. Het uitstellen van de subsidiëring kleuteronder wijs levert een besparing op van ruim 10 millioen; op de post kinderbijslag kleine zelfstandigen (de betreffende wet treedt op 1 Juli a.s. in werking) werd een vermindering van f 7.500.000 be reikt PRINSES ELIZABETH BEZOEKT DE ST. PIETER (K.N.P.). Gistermorgen heb ben de Kroonprinses van Enge land, Prinses Elisabeth, en Haar echtgenoot, Philip Mountbatten, een bezoek gebracht aan de basi liek van St. Pieter. Met grote be langstelling bezichtigden de hoge bezoekers de archeologische op gravingen. die op het ogenblik in de St. Pieter plaatsvinden. Zij werden rondgeleid door Mgr. Kaas, Kanunnik van de St. Pieter en hoofd van het kapittel der basiliek. De bakkers in Westelijk Ber lijn hebben hun omzet aan zienlijk zien verminderen ten gevolge van het feit, dat in de Oostelijke sector het brood aanzienlijk goedkoper is, zodat vele huisvrouwen de schei dingslijn overtrekken om het in dit stadsdeel te kopen. Om de smokkel zoveel mogelijk te verhinderen, is men er toe overgegaan het brood, dat in de Westelijke sector verkocht wordt, te stempelen met het woord „West". Landbouw Egalisatiefonds In het bedrag van f219 mil lioen is voorts begrepen 't terug brengen van het nadelig saldo van het Landbouw Egalisatie fonds tot 175 millioen, hetgeen een verlaging van 45 millioen be tekent. De militaire kosten voor 1951 komen op 1500 millioen. 466 mil lioen daarvan moeten nog wor den aangevraagd. Het tekort op de begroting, dat aanvankelijk 661 millioen bedroeg, is thans gestegen tot 785 millioen. Tegenover dit geraamde tekort staan ongeveer 550 millioen aan extra fiscale baten. Het verschil tussen deze beide getallen, t.w. een bedrag van plm. 250 millioen, zal uit leningen moeten worden gedekt. EEN OEKRAINS OPSTANDELINGENLEGER Een vluchteling uit de Oekraine de journalist Schoelywy, heeft Woensdagavond in München een persconferentie gehouden. Vol gens hem opereert in Rusland een Oekrainisch opstandelingen- leger (Oepa), dat ondanks zware verliezen nog 200.000 man telt. In de ochtend van de 30ste December 1950 heeft zich in de Tolhuislaan te Rotterdam een drama afgespeeld, dat gistermor gen voor de Rotterdamse recht bank diende. In een huis in die laan heeft de 49-jarige kapitein der binnen vaart A. C. van V. uit Rotterdam een zekere A. W. de B. en zijn vrouw J. K„ met een zaag gesla gen, zodat beiden gewond wer den. Verdachte zeide, dat hij geen zaag in zijn handen had gehad. In zijn requisitoir merkte de Officier van Justitie, die drie maanden gevangenisstraf eiste, op, dat hij het idee had, dat achter deze zaak een golf van huwelijksellende zit. Volgens een overzicht van het Amerikaanse achtste leger blijft de tegenstand van de noordelij ken langs het gehele front in Korea verminderen. Er was geen noordelijke activiteit van bete kenis. Na het innemen van Hwatsjon rukten de verbonden troepen op naar de oostelijke en noordelijke oever van het Hwatsjon-reservoir. BONDSRAAD VOOR DE MEDEZEGGENSCHAP De West-Duitse Bondsraad (Senaat) heeft het wetsontwerp betreffende de medezeggenschap van de arbeiders in de zware industrie, dat de vorige week door de Bondsdag is aangenomen, met algemene stemmen goedge keurd. Een dezer dagen kwamen de oud-gezagvoerders t>an de KLM in de Paardenburg te Ouderkerk aan de Amstel in reünie bijeen. Uiteraard waren bij deze gelegenheid ook KLM- gezagvoerders in actieve dienst aanwezig. Het interieur van de Paardenburg was voor deze gelegenheid voorzien van luchtvaartattributen. Ook dr. Plesman was bij deze reünie, waarbij vele oude verhalen loskwamen, aanwezig. Op de foto van rechts naar links: Iwan Smirnoff; J. J. van Balkom, onderdirecteur General Operations, bekend van de Snip- vlucht naar Curaqao in December 1934; L. A. Brugman, die onlangs zijn 100ste retourvlucht naar Djakarta volbracht; dr. A. Plesman; S. Steinbec, die onlangs de KLM heeft ver laten en „Boon" Sillevis; alle grote namen uit de roemrijke geschiedenis van de Nederlandse burgerluchtvaart. Generaal Mc Arthur is gisteren te Washington aangekomen, waar hij zijn rede voor het Congres zou houden. Duizenden omzoomden de route naar het Capitool. Overal hingen slag zinnen „Mc Arthur president". Bovendien een grotere vrijheid voor de troepen van Tsjang Kai Sjek op Formosa. In het verloop van zijn grote rede, waarop het Buitenlands Overzicht elders in dit nummer dieper ingaat, verklaarde Mc Ar thur met trillende stem: „Ik kon mijn soldaten niet antwoorden, toen zij mij vroegen, waarom de behaalde winsten weer moesten worden prijsgegeven". En hij be sloot: „Ik ben een oude soldaat, die heeft gepoogd zijn plicht te doen, zoals God die hem voor schreef. Vaarwel". Een daverend gejuich begroette de generaal, toen hij vastberaden de vergaderzaal van het Huis van Afgevaardigden betrad. „Ik spreek U toe in de schemering van mijn leven en zonder enige bitterheid", zo opende hij zijn toespraak. De generaal waarschuwde, For mosa niet in handen van de com munisten te spelen. Dat zou de kusten van de U.S.A. onmiddel lijk in gevaar brengen. Hij be treurde het dat de beslissingen, die door het Chinese ingrijpen in Korea noodzakelijk waren gewor den, niet zijn genomen. Blokkade Mc Arthur drong nogmaals aan op maatregelen tegen het rode China. Hij noemde een blokkade en het toestaan van luchtverken- ningen boven Chinees gebied. De Britse admiraliteit1 heeft Donderdagavond medegedeeld dat er geen redelijke hoop meer bestaat op het alsnog redden van opvarenden van de gezonken onderzeeboot „Affray". De admiraliteit deelde nog mede, dat het zoeken wordt voort gezet om de juiste positie van de „Affray" vast te stellen. Ook zal alles in het werk worden gesteld om de oorzaak van de ramp te vinden. Men koesterde aanvankelijk enige hoop de vermiste onderzee boot „Affray" nog te vinden, toen het bergingsvaartuig „Reclaim" meldde, dat zij „Asdic"-contact heeft gemaakt met een onbekend voorwerp op 70 m. diepte. De zoveel anders is dan in de tijden van minister Goseling z.g. en van prof. Gerbrandy??? Deze be windslieden hebben zich in het parlement in elk geval meerma len moeten beklagen, dat zij niet in een handomdraaien een beleid in hun geest konden forceren met zoveel andersgezinde ambtena ren om zich heen. Geen reden dus om nu te veronderstellen, dat er nu aan dit ministerie een soort KVP-camarilla zou bestaan, die minister Mulderije wel zou kunnen wegkijken. Dergelijke on gegeneerde opmerkingen en in sinuaties zullen we dan maar rekenen tot het allooi van het soort zaken, waarvan men alleen maar verstand heeft, als men midden in de illegaliteit heeft gestaan. Maar we leven nu weer 1 e g a a L „Vrij en onverveerd". AMSTERDAM. Van de zijde van de Ziekenfondsraad wordt medegedeeld, dat de verstrekking van het zogenaamde kraampak ket aan verplicht- en aan vrij willig verzekerden voor rekening van de algemene ziekenfondsen is vervallen, evenals de verstrek king, voor rekening van de fond sen, van één of meer van de ge nees- en verbandmiddelen, welke van het zogenaamde kraampakket deel uitmaken, te weten verband watten, steriel hydrophilegaas, kresolzeepoplossing, boorwater en wonderolie of een ander ontlas ting-bevorderend middel, voor zover genoemde genees- en ver bandmiddelen nodig zijn in ver band met gewone verloskundige hulp. admiraliteit maakte bekend, dat de „Reclaim" een duiker omlaag heeft gestuurd. Het contact werd gemaakt on geveer 50 km ten zuidwesten van de „Needies". Op die plaats zou den geen oude wrakken liggen. Sibajak, Djakarta-Rotterdam, 18 April bij Kaap Fim- sterre. Dorsetshire, Djakarta-R'dam, 18 April 120 mijl v. Kreta. Grote Beer, Djakarta-A'dam, 18 April 350 mijl O.Z.O. Minikoy. Willem Ruys, Djakarta-Rot terdam, passeerde 18 April Minikoy. „OP ELK OGENBLIK" De opperbevelhebber der Ver enigde Naties, luitenant-generaal Ridgway, heeft bij een inspectie bezoek aan Sendai, 320 kilometer ten Noorden v. Tokio, verklaard, dat de Verenigde Staten zich voor het gevaar van een oorlog ge steld zien, die „op elk ogenblik", dat de vijand wil kiezen" kan be ginnen. PERSONEEL PAPIERFABRIEK VAN GELDER NIET ACCOORD Het personeel van de Papier fabriek van Gelder, heeft zich op een bijeenkomst van de drie bonafide vakbonden van trans portarbeiders verklaard tegen elke verlenging van de arbeids tijd. De werkgevers in de papier industrie hadden voorstellen in gediend om de arbeidsduur te verlengen, om de productie te verhogen en de export te bevor deren. Gistermorgen is aan de De Ruyterkade te Amsterdam een 20-jarige walknecht verdronken. De jongeman was met enkele andere arbeiders doende een schip te verhalen en is daarbij te water geraakt. Een tragische bijzonderheid is, dat zijn vader het ongeluk zag gebeuren en er ook in mocht slagen na 8 minu ten zijn zoon met behulp van een reddinghaak boven water te ha len. Ondanks kunstmatige ademha- ding en het toedienen van zuur stof lukte het echter niet de le vensgeesten weer op te wekken. EEN DODE, DRIE ERNSTIG GEWONDEN Gistermiddag is op de Wouwse- weg onder de gemeente Bergen op Zoom een auto-ongeval ge beurd, dat tot nu toe een dode en drie ernstig gewonden tot gevolg heeft gehad. Vier meisjes, die vermoedelijk de kermis in deze gemeente had den bezocht, fietsten achter elkaar huistoe. Van de richting Wouw naderde een personenauto, bestuurd door de vertegenwoordiger J. de Haan uit Bergen op Zoom. Door tot nog toe onbekende oorzaak schoot deze auto plotseling naar de lin kerhelft van de weg, recht tegen een 21-jarig meisje op, dat vrij wel op slag werd gedood. Daarop raakte de wagen de twee achter opkomende meisjes, die een eind werden weggeslingerd en ernstig werden gewond. De auto reed vervolgens tegen een boom en werd finaal in elkaar gedrukt. De bestuurder bekwam daarbij een armbreuk en een bloedende ver wonding aan het gezicht. Het gebeurde in Lopik. De nacht was al lang ingetreden en er was niets, dat de stilte in het vreedzame dorpje ver stoorde. Plotseling evenwel ging de hond van een land bouwer heftig tekeer. Het geblaf wekte zijn baas. De man schoot gauw in z'n kle ren en begaf zich naar bui ten om te onderzoeken, wat de oorzaak was van het on rustige gedrag van de hond. Daar bleek, dat twee man nen zich op het dak van de woning bevonden. Toen de landbouwer gewaar werd, dat de lieden bezig waren het zinken dak te slopen, aarzelde hij geen ogenblik meer. Hij rende de vluchten den achterna en achterhaal de een hunner. Er ontstond een handgemeen en op een gegeven moment tuimelden beide mannen in het water. In het kille nat slaagde de landbouwer erin „zijn man netje" te overmeesteren. Enige tijd later leverde de kloeke landbouwer zijn „ar restant" aan de politie over. Na zijn bezoek van een week aan Chiii is Prins Bernhard Don derdag over de Andes gevlogen op weg naar Bariloche in het Ar gentijnse merendistrict, alwaar hij Donderdagavond zou aanko men. Na een kort verblijf aldaar zal de Prins een bezoek brengen aan Bahia Blanca en aan de kolonie van Nederlandse landbouwers te Tres Arroyos. Naar men verwacht zal Prins Bernhard op 26 April per vlieg tuig uit Buenos Aires naar Ne derland vertrekken. De plaatsvervangers van de ministers van Buitenlandse Zaken te Parijs der Grote Vier hebben gisteren hun tot dusver kortste .vergadering gehouden. Zij duur de 10 minuten. Een Westelijke woordvoerder zeide, dat de Russische plaats vervanger Gromyko geen in structies uit Moskou had ontvan gen. „Er heerste ongeveer acht minuten stilte, omdat Gromyko geen instructies had en de andere plaatsvervangers niets te zeggen hadden", aldus de woordvoerder. Het Britse Lagerhuis heeft een motie der conservatieve opposi tie. waarin critiek werd uitge oefend op de benoemingen voor het opperbevel der Atlantische Marine (die door de Britse Re gering zijn goedgekeurd), met 291 tegen 280 stemmen verwor pen. Churchill had de motie na een felle rede ingediend. Leden van de Labourpartij interrumpeerden Churchills rede en een van hen bood zijn verontschuldiging aan. omdat hij hem „een oude dwaas" had genoemd. Maar Churchill was „buitengewoon aanmztigend" geweest, aldus voegde hij er aan toe. INDUSTRIALISATIE OPSTELLENWEDSTRIJD Gedurende de afgelopen win ter hebben enige radio-omroep verenigingen (de K.R.O. en de V.A.R.A.) om beurten industria lisatie-klankbeelden uitgezonden Om deze serie waardig af te slui ten hebben beide omroepvereni gingen in overleg met het minis terie van Economische Zaken en met de medewerking van de Ne derlandse industrie een opstel wedstrijd uitgeschreven voor jongelui van 1523 jaar, waar in zij hun inzicht in de industria lisatie moeten vastleggen. Deze prijsvraag-wedstrijd sluit Woensdag 25 April. De vijftig beste inzenders(sters) zullen deel kunnen nemen aan een grote industrialisatiereis. welke hen van 21 tot 26 Mei door ge heel Nederland voert. Het hoofdbestuur van de Stich ting voor de Landbouw heeft in zijn vergadering van 18 April het standpunt bepaald, dat de georga niseerde landbouw inneemt met betrekking tot de doorberekening van de stijging der grondstoffen- prijzen en van de loonsverhoging van 5 pet. Vooropgesteld zijn, zo deelt men ons van de zijde van de Stichting voor de Landbouw mede, dat voor tal van agrarische producten geen sprake kan zijn van doorbereke ning, omdat voor deze producten volkomen vrije prijsvorming plaats heeft. Met name geldt dat voor de gehele tuinbouw, even als voor het overgrote deel der akkerbouwproducten. Ten aanzien van de producten, waarvoor doorberekening der ge stegen kosten wel mogelijk is, is de landbouw bereid zijn aandeel te dragen in het offer, dat het gehele Nederlandse volk moet brengen voor het herstel van de welvaart in ons land. Daarom doet de landbouw dan ook af stand van de doorberekening in de ondernemingswinst van de kostenstijgingen door afschaffing der subsidies en door de loons verhoging. In principe blijft de Stichting voor de Landbouw op het standpunt staan, dat de prij zen van de agrarische producten moeten worden vastgesteld op basis van de kale kostprijs ver meerderd met 20 pet. onderne merswinst, doch omwille van het landsbelang doet de landbouw bij de huidige kostenstijgingen voor ditmaal afstand van dit recht. Ook met betrekking tot de door berekening der loonsverhoging in de kale kostprijs staat de land bouw volledig achter de regering. Deze doorberekening moet alleen geschieden in gevallen van strik te noodzaak. Voor de producten varkensvlees en melk acht de Stichting voor de Landbouw deze noodzaak aanwezig.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 1