Af ge li Viering Koninginnedag Nachtnetjes Feestavond Katholieke Vrouwenbeweging Meeuwen boven Sorrento GERARD WORM FILMS VAN DE WEEK BALLITO NYLON KOUSEN Theo Groothuizen :39 e, ÏÏ22S en Mimosa volkoren brood Het feestprogramma Zonnige kaasmarkt AGENDA Hartelijk zeemansstuk met humor en spanning Autotocht Ouden van dagen f8.95 p.p. Elbeo - Kayser - Ballito kousen Marktberichten Vraagt G. B. BEHANGSELS KOUDWATER- VERF N.V. VRIES IA |an de Vries kamers met vol ledig pension Ouwehand, FANCY FAIR N. Rijper, SCHRIKDRAAD INSTALLATIE 14dags Bim-Bam vanaf Fa. E. 57.50 Ibink Amerikaanse Vulling VERF 12 ons voor kg. prijs BEHANG vanaf 45 ct. per rol Mini Staatssec Göfzen vei naar de PAGINA ZATERDAG 21 APRIL 1951 ALKMAAR. Het Oranje- Comité is er wederom in geslaagd voor de komende Koninginnedag- viering een rijk gevarieerd ■pro gramma samen te stellen. Het streven om telkenjare naast de gebruikelijke programma-punten iets nieuws te brengen, is ook nu met succes bekroond. In de mid daguren zal nl. een wedstrijd ge houden worden onder de titel „Kent uw eigen stad", welke een ieder in de gelegenheid stelt een greep te doen naar een aantal waardevolle prijzen. De Koninginnedag wordt, zoals gebruikelijk, geopend met klok gelui,, carillonbespeling en een reveille. Om 9 uur hebben de leerlingen van de zesde klassen van de lagere scholen zich voor het stadhuis in de Langestraat verzameld om onder leiding van Joh. Kuiper een aubade te ver zorgen. Tussen 9 en 12 trekt een poppenkast door de stad en zul len op verschillende plaatsen voorstellingen worden gegeven. Van 1012 uur vinden in het Gemeentelijk Sportpark school- wedstrijden plaats, welke 's mid dag te 13.15 uur vervolgd zullen worden. De feestvreugde in de morgenuren wordt verhoogd door een muziekcorps. Attractieve wedstrijd 's Middags tussen 14.30 en 16.30 zullen velen de schoonheid van Alkmaar opnieuw beleven in de wedstrijd „Kent uw eigen stad", een wandeltocht langs de ver schillende bezienswaardigheden in Alkmaar. Op een lijst, welke voorkomt op het programma en waarvan meerdere exemplaren op 30 April tussen 10 en 12 uur ad 10 cents te verkrijgen zijn bij apotheek „De Bever" in de Em- mastraat, is een aantal beziens waardigheden geplaatst. Men heeft de opdracht te beginnen bij de Molen van Piet langs de kortste route de verschillende oude ge bouwen e.d. op te zoeken, op de lijst de huisnummers in te vullen en aan te geven in welke volg orde men de bezienswaardigheden heeft aanschouwd. Volgt men de kortste dus de juiste route, dan zal men een kaarsdrager met een oranjehoed tegenkomen, die de deelnemerslijst van een stem pel voorziet. Voor de gelukkige wandelaars (sters) liggen een prijs van f 35, een van f 15, vijf prijzen van f 5 en tien van f 2.50 in het verschiet. Heeft men de interessante wan deltocht achter de rug dan kan men naar de Wilhelminalaan gaan, waar jongens van 1315 jaar en van 1617 jaar elkander bekampen in een fietsenrace. Er zijn geen racefietsen toegestaan. Jongelui die aan de fietsenrace willen deelnemen kunnen zich tot 30 April, n.m. 12 uur opgeven bij de heren D. Davelaar, Nieuw- landersingel 49, P. Termaat, Wes- terweg 45 en A. Hildermg, Luttik Oudorp 66. Te 16.30 uur vindt er op het Hofplein een massale volkszang plaats, waaraan o.a. 650 school kinderen medewerken. De zang, onder leiding van Joh. Kuiper, zal worden afgewisseld door het optreden van zwaard- en volks dansers. Het middag-programma vermeldt voorts muzikale rond gangen door enkele muziekcorp sen. Concerten Tegen betaling van 50 cent zal de burgerij te 20 uur een concert in de Grote Kerk kunnen be luisteren. Aan dit concert wer ken mede: het Dubbel Mannen- kwartet, het Geref. Kerkkoor, de Dameszangver. „Consonant", de Arbeiders Zangver. „De stem des Volks", de gezamenlijke R.K. Kerkkoren, het Alg. Chr. Gem. Koor, het Mannenkoor „Orpheus" en de Ned. Herv. Oratoriumver. Een prachtig voorbeeld van een drachtige samenwerking. De viering van de 30ste April wordt besloten met een harmo nie-concert op het Hofplein te 21 uur. OPENDE HET ZOMERSEIZOEN ALKMAAR Fris er* fleurig wapperde de nieuwe V.V.V.-vlag vanm/gen van het inlichtingen kantoor van Alcmaria V.V.V. in de stralende zon, toen de eerste vreemdelingen zich schuchter tussen de, nog met zeildoek ge dekte stapels kaas begaven, die in vijf lange rijen op het Waag- plein wachtten op de dragers in hun kleurige pakken, die voor de eerste keer in dit jaar weer in hun traditionele kledij ter markt verschenen. Het was eerst allemaal een beetje onwennig, die drukte, vooral omdat het in de morgenuren nog zo koud was en niemand eigenlijk lust had om rustig te blijven kijker*. Maar toen om half elf de eer ste kaas op de berries werd ge stapeld, was er tekening in de markt gekomen. De handel ging vlot en de belangstelling was, zeker voor deze eerste vroege markt, zeer bevredigend te noe men want uit tal van landen was men weer gekomen om dit feestelijke schouwspel te zien. Daar waren Denen, die daags te voren al in de stad waren geko men, Zwede.n, eer* groep van 89 Franse studenten en touringcars van L. Beuk uit Noordwijk voer den nog een groep Engelsen aan. Amerikanen ontbraken ook al niet, zelfs meenden wij Harry Truman zelve te zien. Maar die was (nog) niet van de partij. Tussen al die vreemdelingen dwaalde een Marker vrouw in haar schilderachtig costuum over de markt en trachtten de tourir> nr-ondernemers klanten voor on rondritten te vinden. Slrikkr \s was er weer met zijn ansichten en snuisterijen ér» overal hoorde men weer het ver trouwde klikkende geluid van de foto-toystellen. En de aanvoer zelf, waarom het toch begonnen was. viel ook al weer mee. Ruim 23.000 kg met prijzen van f91.50 voor de boerenkaas en f89.voor de fa- briekskaas. De markt is begonnen, hee? onofficieel, als het weer wat medewerkt zal het met het be zoek zeker wel gaan. Voor de volgende week hebben zich ai een groep Belgische Zuivelfa- brikanten gemeld en Canadese agenten van de K.L.M. Ledenwerfactie Gezien de moeite, welke de be sturen van de Alg. en Chr. Oran jeverenigingen zich telkens weer getroosten om de gehele burge rij, ongeacht geloof, politieke overtuiging, rang of stand te be trekken in een luisterrijke vie ring van de verjaardag van H. M. de Koningin, mag het bedroe vend worden genoemd dat in een stad van ongeveer 40.000 zielen slechts 1500 ingezetenen lid van een der beide Oranjeverenigin gen zijn. De bevolking van Alk maar moet beseffen, dat het sla gen van stadsfeesten ten nauw ste samenhangt met de mede werking van allen. Financiële bezwaren tegen het lidmaatschap kunnen niet bestaan, daar de contributie slechts f 1.50 per ehetpaar en f 0.50 voor elk verder gezinslid bedraagt. Met deze bij drage steunt men niet alleen het werk van de Oranjeverenigingen, doch verzekert men zich tevens van toegang tot de jaarlijkse feestavond. De Alg. Oranjever eniging houdt haar bonte avond dit jaar op Vrijdag 27 April in 't Gulden Vlies en de Chr. Oranje vereniging op Woensdag 2 Mei in 't Wapen van Heemskerk. Ten einde het ledental op te voeren hebben beide verenigingen beslo ten een ledenwerfactie in te stel len. In de komende dagen zullen duizenden circulaires worden ver- snreid waarin een beroep wordt gedaan op de burgerij om zich als lid op te geven. Colporteurs zul len kort nadien antwoord komen halen, 'n antwoord, dat naar wij hopen in zeer vele gevallen gun stig zal zijn. Feestavond K.A.V. ALKMAAR. De grote jaar lijkse feestavond zal worden ge houden op Maandag 23 April en Dinsdag 24 April in 't Wapen van Heemskerk. Deze avonden worden verzorgd door de R.K. Toneelvereniging Dindua. Ook de heren zijn welkom. Er zijn nog een beperkt aan tal kaarten verkrijgbaar aan de volgende adressen: mevr. Rusten burg, Zaadm. 87, mevr. Kraak man, St. Anthoniusstraat 16, me vrouw Bierman, Anjelierstraat 10 mevr. Kingsma, Papaverstraat 10 en op de avond zelf aan de zaal. FILMS: Harmonie: De Va der van de Bruid, alle lt. Victoria-theater: Schaduw over Los Angeles, 14 jaar; Rex-theater: De vrouw mijner dromen, 18 jaar. Voorstellingen hedenavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4, 7 en 9.30 uur. DOKTERSDIENST: waarge nomen door de artsen K. H. Kolk, Geestersingel 36, telef. 2017 en Jb. Maats, Steynstraat 1, tel. 2387. APOTHEKERSDIENST: Met ingang van hedenavond 6 uur is voor spoedgevallen geopend apotheek De Be ver, apotheker P. J. Meurs Emmastraat 36. CONFERENTIE voor niet- Katholieken, Victory-hotel 10.45 uur. Spreker dr. Holt over de Katholieke huwe- li j ksopvattingen. PAARDENCOURSES: Gem. Sportpark, 1.30 uur. JEUGDPROGRAMMA in de Cinema Americain met: Sneeuwitje en de zeven dwergen, 's middags 2 uur TONEEL: Cantecleer brengt „Hij, Zij en Hottentot" in Het Gulden Vlies om 8 uur VANDAAG DE GROTE DAG! Emmabloemcollecte! ALKMAAR Denkt U er aan? Heden is de grote Emmabloem collecte, waarvan de baten geheel ten goede komen aan de Alk- maarse patiënten die in „de Lig- hallen", onze „Zweedse Pavil joens" en in diverse Sanatoria in de lande worden verpleegd. Veel, zeer veel geld is er nodig om alle leed te lenigen. Mogen wij dan achter blijven? N.een! Toont dat dan door Uw milde gaven wan neer U vandaag een Emma- bloempje wordt aangeboden. Laat het ook thans weer zijn „Van Alkmaar de Victorie". De Alkmaarse Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose: K. H. Kolk Dr. J. Degenaar E. E. M. van Gilse J. Lourens H. Beukenhorst H. Koopmeiners J. A. te Winkel Mevr. van Buren Lensink Mevr. Paleari-v. Nieuwkuyk. (Advertentie) ZE ZIJN ER AL VOOR JS ct ALKMAAR De afd. Alk maar van de Ned. Kath. Vrou wenbeweging heeft in het Gul den Vlies een feestavond gehou den, welke ongetwijfeld bijzon der goed geslaagd mag worden genoemd. Toen Mevr. Vermeulen-Kraak man deze feestavond met een kort woord van welkom opende, was de grote zaal tot in de uiter ste hoeken bezet. Daarna was 't woord aan Frans Jansen, de con ferencier van deze avond en geen onbekende van de Vrou wenbeweging, die in zijn ope ningswoord er op wees, dat de boog niet altijd gespannen kan zijn zeker niet voor de huis vrouwen en in het bijzonder in deze tijd. Frans Jansen wekte allen op de Vrouwenbeweging trouw te blijven. Het lidmaatschap achtte hij ever» noodzakelijk als een abonnement op het gewestelijk dagblad, het „Nieuw Noordhól lands Dagblad". Een zeer afwisselend program ma werd de aanwezigen hierna geboden, verzorgd door het Kleinkunst-ensemble „De Va rende Zaugers". Van dit ensemble toonde Jan Keyzer zich een goed accordeon- nist, maar was tevens een goed begeleider op de piano voor de overige medewerkenden. Jac. v. d. Bijl was eveneens een uitstekend pianist, doch bo vendien een aardig verteller. De declamator Koos Semeyn vond een aandachtig gehoor voor zijn declamaties, vooral voor die van Bertus Aafjes. De violist Jan Feitsma bracht de aanwezigen in de sfeer van Ontwikkelingscursus Horeca-bedrijven ALKMAAR. In een vannacht gehouden bijeenkomst van werk nemers in de Horeca-bedrijven te Alkmaar is besloten tot het houden van ontwikkelingscursus sen. Een werkcomité zal de orga nisatie ter hand nemen, terwijl als cursusleider de heer de Pauw is aangesteld- Alle aanwezigen gaven zich als lid van de ontwikkelingsclub op. Nieuwe leden kunnen zich mel den bij de secr. de heer H. Wal stra, Kinheimstraat 41, Nader bericht over deze cursus zal de deelnemers per convocatie bekend worden gemaakt. uit Hongarije met zijn klanken dat land en de Pusta. Vee] succes oogsten de radio zangeres Rini de Viéta en de te nor Jo Besson. die zowel afzon derlijk als in hun duetten uit bekende operettes goed op dreef waren. Frans Jansen zelf was de ver tolker van het Nederlandse le venslied, dat bijzonder insloeg en waarvan het refrein enthou siast werd meegezongen. Het was een verzorgde en ge slaagde avond, waarmede het bestuur van de Vrouwenbewe ging zijn leden heeft bezorgd: een flinke dosis levensblijheid en levensvreugd. Na de pauze danste de ballet danseres Annemarie Kuhne o.a. het derde gedeelte van de Dans Jane d'Arc op muziek van Lud- wig von Beethoven. Advertentie] MORGENAVOND vergeet U al uw zorgen bij HIJ, ZIJ en HOTTENTOT door CANTECLEER 8 uur in 't Gulden Vlies Entrée f 1.50. ALKMAAR „Het Vrije To neel" bracht in het Gulden Vlies Vrijdagavond 'n levendige voor stelling van een wat bonkig, met krachtige zeemanstermen door- snekt verhaal van een stel ma trozen. dat on een klein eiland voor de Engelse kust terecht is gekomen en daar geruime tiid verblijft om medewerking te ver lenen bii nroefnemingen met een geheim wanen. Het zijn allemaal kerels uit één stuk, vrijwilligers, die zich voor dit moeizame karwei hebben op gegeven omdat zij allen 'n stuk je leed, aan de wal opgedaan en waarin de vrouw de hoofdrol speelt, willen vergeten. Zo is daar de oude zeerob Badger, die er al heel wat jaren bij de ma rine op heeft zitten en de dienst aan zijn laars lapt. Daar is ook Turner, de man die het aan de wal niet vinden kon en onder een ruw uiterlijk een gouden hart verbergt. De jongere ma troos Intosch heeft ook al een brok verdriet dat hem niet los laat en de jongste, Sims, is een jongen, die nooit heeft onder vonden wat vriendschap is en dat in het matrozenverblijf leert. De sergeant is een schurk, die de mannen tot het uiterste tart en een conflict zoekt. Dit con flict en de dood van een jong geleerde die bij de proeven sneu veld, vormen de hoogtepunten uit dit spel, dat vol spanning is en naast veel droge zeemans humor ook van tijd tot tijd de gevoelige snaar weet te doen trillen. Cor Ruys zette een kostelijke zeebonk op de planken, die door de omstandigheden gevoelig wordt en zelfs af en toe ont roerd blijkt. Vooral bij het tes tament van de geleerde wist hij de juiste toon te treffen. Wim van den Brink was op en top de goedige kerel, die de verwees de jongste matroos tegen de kui perijen van de sergeant in be scherming neemt en bezeten is door gevoel voor recht. Ton van Duinhoven was de gevoelige, zwijgzame Schot die steeds O K is. Ben Hulsman bracht, nog wat te weinig uit de verf, de rol van het onzekere jongmaatje. Uitstekend was de creatie van de sergeant, op knappe wijze gespeeld door Tonny Foletta. Vooral het moment, waarin hij zijn minderwaardigheid aan het eind van de oefening moet er- NU MET BUSSEN ALKMAAR. Het „Comité Auto-tocht voor Ouden van Da gen te Alkmaar" is voornemens, bij voldoende medewerking, onze bejaarde ingezetenen ook deze zomer weer een prettige uitgaans dag te bezorgen. Voorheen kon hiertoe gebruik worden gemaakt van een groot aantal gratis beschikbaar gestelde personenauto's, maar de steeds toenemende verkeersongemakken nopen het Comité voortaan ge bruik te maken van autobussen. Deze moeten evenwel worden gehuurd en.... dit kost geld! Het Comité doet daarom een beroep op een ieder, die onze Alkmaarse oudjes een goed hart toedraagt om naar vermogen iets voor dit doel af te staan. Gelet op wat in andere gemeen ten voor dit doel wordt geofferd mag zeker ook van ieder Alk- maars burger een gulle bijdrage worden verwacht. Gun, bij het vooruitzicht op eigen vacantie, ook onze Alk maarse bejaarden een prettige uitgaansdag! Maandag 23 April e.k. vangt de lijstinzameling langs de huizen aan. Bijdragen zullen ook gaarne worden ontvangen, liefst vóór 28 April a.s. op giro 6102 van de Twentse Bank of giro 1495 van de Noorderbank, beide te Alk maar, onder vermelding: Auto tocht „Ouden van Dagen". Namens het Comité: D. M. Paleari-v. Nieuwkuyk A. A. C. Stokreef-Bomers M. S. Klein Wassink- v. Krimpen J. A. M. Stoel-Roos D. Schmidt-Brommerma. Advertentie 2IJDE-2ACHT WASWATER! w Rex Theater: DE VROUW MIJNER DROMEN ALKMAAR. Het Rex Thea ter brengt deze week een phan- tastische showfilm met humoris tische inhoud. Een eclatante ster van de Opera, van schier ver blindende schoonheid wil niet „aanbeden" worden door 'n ein deloze schare van mannen, die vol domme bewondering zijn voor haar eigenschappen, maar door 'n die in alle eenvoud tot haar komt. Zij vlucht uit het weelderige le ven van het Opera-milieu, komt terehet op een eenzame plek mid den in de bergen, waar zij een eenvoudige, pretentieloze inge nieur ontmoet, die de man van haar hart blijkt te zijn, dohc niet dan nadat enkele misverstanden zijn opgelost. De gehele film is een aaneen schakeling van operaopnamen natuuropnamen etc. en de komi sche momenten, waartoe 't simpele verhaal aanleiding geeft, in felle pakkende Agfa-kleuren. Een amusante, bijzonder aardige film voor pers.onen boven 18 jaar. Harmonie Theater De vader van de bruid In Harmonie Theater draait deze week de aardige en vlotte comedie „De Vader van de bruid" met Spencer Tracy in de hoofdrol. De dochter des huizes deelt haar verblufte ouders mede, dat zij gaat trouwen, van welke me dedeling Papa zeer onder de in druk komt. Wanneer hij echter beseft, dat zijn dochter oud ge noeg is om te trouwen, is alles kennen was subliem weergege ven. Gijsbert Tersteeg bracht ef fen en correct de rol van de commandant en Willy Ruys bracht royaal de rol van onver schillige, maar au fond niet kwa de telegrafist en rivaal van Bad ger. Ton Lensink was de intel lectuele, gevoelige en diepzinni- fe geleerde in matrozenpak en heo Dudok van Heel het pit tige luitenantje. Het werd met dit gezelschap een goede uitvoering, waaraan ook het fraaie décor een waar dig cachet gaf. Aan het eind van de voorstel ling sprak de directeur van het Gulden Vlies Cor Ruys ter ge legenheid van zijn veertigjarig toneeljubileum toe en bood hem een fraaie bloemenmand, waarin sigaren, een Hollandse borrel en 'n Alkmaars kaasje. Ruys dank te geroerd en stelde de ovaties van het enthousiaste publiek op hoge prijs. L. S. R.K. HANDBALCLUB A.O.G. ALKMAAR. Morgen speelt alleen het tweede elftal. Het gaat naar Heiloo om de strijd aan te binden met HSV. De wedstrijd begint om kwart voor twee en wordt gespeeld op het HSV-ter- rein gelegen aan de Mallevoorts- dijk achter de R.K. kerk. Ver trektijd vanaf de Heilooërbrug één uur. De andere elftallen zijn ook deze keer vrij. De opstelling en indien de wedstrijd wordt af gelast wordt bekend gemaakt bij de heer J. Smit. Speelsters, veel succes. Klaverjastournooi ALKMAAR. Het tournooi georganiseerd door de klaverjas- club „De Doormars", gehouden in 't clublokaal bij de heer Ligthart, is na een prettige en sportieve strijd gewonnen door „In 't Klein". Het resultaat was: In 't Klein 21.604 pnt, Doormars A. 21.304, Randers 20.546, Doormars B. 19.848. Olympusriieuws ALKMAAR. Zondag training in Egmond! dames en heren star ten om 11 uur vanaf „Truitje". Maandag a.s. training in de Ronde O. Dames 7 uur, heren 8 u. Donderdag 26 April ledenverg. in het clubgebouw „Beemster", Waagplein, aanvang 8 uur! Op deze verg. tevens betaling startgelden voor de wedstrijden „Doves" j.l. en „Enkhuizen" a.s. Olympus Man, JAARVERGADERING H.V.Z. ALKMAAR. Wij herinneren de leden er aan, dat a.s. Zondag de jaarvergadering gehouden wordt in cafe Centraal, Hofplein. Belangrijke agenda, dus aller op komst dringend gewenst. Wij be ginnen precies om 11 uur. Gelieve de contributieboekjes mede te ne men. Het bestuur. Als kraaien nestelen BERGEN. Gisteravond om half negen werd het dorp opge schrikt door de brandweersirene. Bij de familie Nieuwenhuizen, oud-burgemeester van Limmen, aan de Guurtjeslaan, bleek de schoorsteen te zijn verstopt door een kraaiennest. Men werd er op opmerkzaam gemaakt doordat de rook niet door de schoorsteen weg trok doch vanonder de vloer in de huiskamer kwam. De brand weer was spoedig ter plaatse en verwijderde de kachel. Het is zaak om in een bosrijke omge ving steeds de schoorsteen te con troleren, vooral, als het, zoals in dit geval, een rieten dak betreft. De meest verkochte kous in Engeland. Fully Fashioned. 51 Gauge. Een kous, die ver boven andere merken uitsteekt. VOOR GOEDE KOUSEN: HOEK HOUTTIL K.A.B. VACANTIECENTRUM TE SWALMEN Het landgoed Groenewoud eigenaresse de gemeente Swal- men werd in 1950 door de KAB ingericht als vacantie-cen- trum. De ervaringen die de lei ding van de Kath. Arbeiders Be weging in het proefjaar opdeed, waren goed zodat de KAB thans de gemeente Swalmen voorstelt, om het landgoed Groenewoud voor een lange termijn te verhu ren. Gratis koopuur HILCKMANN Dit was Vrijd. van 1011. (adv.) Herdenkingsfilmvoorstelling ALKMAAR. Op 4 Mei a.s., aan de vooravond van de Natio nale Bevrijdingsdag, zet de Stich ting 19401945 de stijlvolle tra ditie voort met het vertonen van een verzetsfilm. De keus is ge vallen op het documentaire film werk der Deense Verzetbeweging „De Rode Aarde". De film zal worden ingeleid door het Hoofd van het Deense Instituut in Ne derland, Mej. Tove Galatius- Jensen. Het geheel zal het karak ter dragen van een herdenking van de gevallenen. De voorstel ling zal worden omlijst met toe passelijke muziek. Plaats en tijd van deze voor stelling zal nader worden bekend gemaakt. WARMENHUIZEN, 21 Apr. - Uien 6.207.90, grove 2.70—4.40, bieten 5.10—7.40, peen II 8.10, III 9.20, gele kool 12.50, rode kool 16.6028, rode afw. kool 14.30 16.60. BEEMSTER, 20 April. Witlof 1836, rode kool 3040, witte kool 610, savoye kool 1421, spinazie 6388, sla 3.5014, an dijvie 5264, radijs 1113; ra barber 1827, gare bieten 2022, rode bieten 8; winterpeen 5.50 13, uien 36, prei 814; appels Brab. Bellefleur 27—35, Goud- reinette 2359, Jonathan 6274, Zoete Ermgaard 3157, peren: Privisiepeer 5859, St. Remy 53. Nrd. SCHARWOUDE. 1800 kg witlof, sortering I 3940; Ib 34—36; II 34; lib 30—35; III 26 33; stek 1628; 16000 kg peen sortering B 8,8011,70; C 8,30 10; 3200 kg kroten, sort. A 9,10 —9,40; B 6,50—7,20; 11000 kg uien 7,60—9; grove 6,808,50; 500 kg prei 11; 86000 rode kool 18,30—36,70; 63000 gele kool 6,10 —16,70: 47000 witte kool 5,50— 11,80; doorgedraaid 2500 kg wit te kool. LANGEDIJK. 9000 kg uien 5,80—8,70; grove 3,90—6,30; 2500 WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Zaterdag avond tot Zondagavond. IETS MINDER WIND Overwegend droog weer met nu en dan overdrijvende wol kenvelden. Meest matige Nloord-Oostelijke wind- Van nacht plaatselijk nachtvorst, morgen overdag ongeveer de zelfde temperaturen als van daag. Advertentie uw behanger BERICHT Wegens een overvloed van copy en advertenties moest een aantal berichten en verslagen tot Maan dag blijven liggen. Red. N.H.D. De Zwaluwen komen BERGEN. De eerste zwa luwen in de omgeving zijn waar genomen bij garage visser aan de Bergerweg. Zullen zij nu een blijvend lenteweer hebben mee genomen? kg bieten A 9,809,90; 600 kg peen C 7,70; 4000 kg witlof I 30 38; II 1925; 60.000 kg rode kool 20,1038,30; 70.000 gele kool 7,7015,60; 40.000 kg deen- se witte 5,5012,70. Alkmaarse Exportveiling ALKMAAR, 20 April. Aard appelen 11.50; Witlof 16—35; Rode kool 2438; Savoye kool 10 20: Spinazie 5280 per 100 kg; Sla 816 per stuk; Andijvie 65 71 per 100 kg; Radijs 8—21 per bos; Rabarber 13—22; Bieten 5 —11; Winterpeen 5.60—8.80; Waspeen 1345; Uien 2—8; Prei 1629 per 100 kg; Soepgroenten 23.50; Peterselie 46.50 per 100 bos; Peren: St. Rémy 40—43 p. 100 kg. (GROOTTE TOT 4 "EGELS) Uitsluitend voor KLEINE aanbiedingen en Dersoneel, dat zich aanbiedt B.z.a.: NET R.K. MEIS JE, 18 jaar, intern, liefst Alkmaar of omstr. Br. o. no 19228, bur. v. d. bl. TE KOOP AANGEBODEN. spoedig beslist. Het oorspronke lijke besluit om de bruiloft in besloten kring te vieren, loopt hierop uit, dat er een 150 gasten worden uitgenodigd. De voorbe reidingen voor het huwelijk ver oorzaken in het huis een ware chaos en op de dag van het hu welijk puilt het huis uit van de gasten. De vader is zo druk be zig, dat de bruid en haar brui degom vertrekken zonder af scheid te hebben genomen en terneer geslagen zit de vader met zijn vrouw temidden der puinhopen. Maar gelukkig belt de dochter vanaf het station en is de vader dol gelukkig zijn dochter nog eenmaal te hebben gesproken voordat zij voorgoeed het ouderlijk huis verlaat. Zoals reeds gezegd, een bijzonder aar dige comedie die wij kunnen aanbevelen. Nieuws en een gees tige tekenfilm gingen aan de hoofdfilm vooraf. Victoria Theater Schaduw over Los Angeles Na en zéér actueel voorpro gramma, het drama „Schaduw over Los Angeles" Het ie de tragedie van een chauffeur, die z'n vrouw heeft verlaten, haar wil terugwinnen, maar tot de ontdekking komt, dat zij inmid dels weer is getrouwd met ie mand van niet al te gede re putatie; de sensatie ligt er wel dik p en het lugubere einde is nota bene een dubele moord. Wie voor dergelijke sensatie's interese heeft kan in het Victo ria theater terecht. Maar dan moet u minstens achttien jaar zijn! Te koop: vroege rode koolplanten. P. Beere- poot, Leekerweg, Wijdenes. Te kp. zw. kamg. cost, met zw. en fant. pant., mt. 49. Stuartstraat 115, Alkmaar. Te kp. wit ledikant met wolvlokmatras. Dorpsstr. 2, Bergen. Te k: w. vertrek prima maaimach. Mc. Cormick, type 7 b, oliebad. N. Veeken, Nesd. 1 Bergen. Te koop: 5 H.A. terwe- doppen. P. Blaauboer, Barsingerweg 20, Wie- ringerwaard. H.Naaimach. Singer f 65; id. f 50; Trap Singer f 90. Alles 3 jr. gar. N. VAN MEURS, 3e Boomlaan 175 te Hoorn, tel. 4404. Te k.: 1 pr rubberl. mt 7-41, en 'n beste rugz. K. de Jong, Middenweg 258, Heer Hugowaard Zuid. Te k. aanegb.: 600 cc MOTORRIJWIEL N.S.U., Bouwj. 1938. Heiligland 4, Alkmaar. Te k.: inzinkbare trap- naaimachine, in pracht "eiken salonkast als nw. Zaadmarkt 82, Alkmaar Te kp MOTORRIJWIEL O. K. Suprème, 2% k.k. Visserslaan 1, Alkmaar. Te koop: een klamp plm. 3000 kg ruiterhooi. Gebr. Kuyper, Oosterzij 32 te Heiloo. Te koop: 2-pers. opklap- bed met ombouw. Karei de Grotelaan 11, Ber gen. Te k: klein partijtje Nar cissen. Huiswaard 15 te Koedijk. Te kp. gevr. herencost. of colbertjasje. Br. 19221 bur. NHD. Bomen te koop gevr., ook m. iepenziekte Oude gracht 204, Alkmaar, tel. 4057 Te koop gevraagd: EEN BUREAU Br. bur. N.N.H.D. onder nr. 19198. Te koop gevr.: kleed p" rv tel. 5095. 1 dek- 'P g lm. 5x5. C. Zoon, Westerweg 298, Heiloo, Vacantiewoningruil: Arnhem met Alkmaar, Bergen-Egm. aan Zee. Br. onder nr. 19196 Gemeub. Huisje te huur te Bergen N.H. Juni en Juli. Br. Bur. v. d. bl. nr. 19199. Weide gevr. v. 5 koeien. Adr. Kanaaldijk 7, Hei loo. in ALLE KLEUREN voor ALLE DOELEINDEN Fabr. ALKMAAR Tel. 2875 RINGERS' CACAO- EN CHOCOLADE FABRIEKEN N.V. vraagt omstreeks Juni voor Oostenrijkse meis jes. Brieven met voll. inlichtingen en prijsop gave aan onze Maat schappelijke Werkster, Noorderkade 27, Alkm. ADVERTEREN DOET VERKOP E N 29 ct per 800 gram Smakelijk en gezond Brood- en bakkerij Banket- Mient 4 - Tel. 2569 ten bate van de speeltuin Zaterdag en Zondag bij ZD. SCHARWOUDE. Aanv. Zaterdag 7 en Zondag 2.30 u. Gel. tot DANSEN Orkest Theo Sombroek Vele attracties. H.H. VEEHOUDERS Aangeboden z. g. a. n. merk Nervus, geh. com pleet met draad enz. Prijs billijk. P. BOS, Dorpstraat 16, Bergen. HET KLOKKENPALEIS IN ALKMAAR onder volle LAAT 187 t.o. R.K. Kerk garantie In alle moderne lichte tinten. Platte Steenenbrug 121 Telefoon 3463 SINDS 1902 VAKLUI CENTRAAL CAMPAGNA COMITé VOOR HET NED. RODE KJ In het gebouu het hoofdhe van 't Nederlt Rode Kruis in Haag werd Do dagavond het traal Camj. Comité 1951 't Ned. Rode 1 geïnstalleerd, installatie gesc de door de voc ter van het h( bestuur van Ned. Rode K ir. F. C. C. E van Tuyll van dent-directeur van het Neder C. Baron van mr. M. M. Root Nederlandse Di de Veen, direc Omroep; W. Vi het Nederlands (V. In het verdrag ti accijnzen en va mer ook gisteren voerders, zoals a gedistilleerd acc accijns nu nog i nader te bepalei kent in de pract kosten. Het ging er ni om, wanneer dei figuurlijk dure pr wezenlijking van Unie zal moeten Op verzoek van Be afgesproken, dat geval niet eerdei 1 Januari '53, ma d. Heuvel (AR) ei achtten ook dit uil half jaar nog niet wilden de toezeg hoogste tarief slei ven zou worden v Economische Unie zijn. Gisteren bleek, Lieftinck deze eis ging. Wel wilde dat niet tot deze worden overgegaa: verdrag op papier gekomen, hetgeen tegemoetkoming w De heer Lucas een vasthoudend r ook nu weer. Hij niet meer het vol probeerde toch oi nog iets verder c te halen. De bew toezeggen, dat het gekoppeld zou w goedkeuring van t waardoor nog m werd verkregen. Minister Lieftini middagpauze om president en min Brink naar hun n gen, maar daarna toch, namens de SURINAME'S 1 WORDT BEE SCHIPHOL. gedaan door mini gisteren staatsseeri zen vertrokken n waar hem in 14 dag van 45 punten wa Vandaar gaat hij en vervolgens naa waar financiële one zullen worden ge\ in Suriname te bc nen, o.m. het z.g. N plan en het plan- stein, dat de onts van het gehele Su nenland, o.m. door van een dam in c rivier en de aanleg waterwerken. Ook het in 1947 aang vaartsplan werd c de Surinaamse gul stond terwijl hij n genoteerd, geeft sp dat het beschikbare door practisch wei „We zullen bij al rekening moeten h bevolkingsfactoren" heer Götzen. „Het g grote plannen te arbeidskrachten te sen om ze uit te vi Stichting Hefs.chrc beëindigt ha: De „Stichting he tuigen zal haar we: brek aan werkkap staken," zo deelde der Stichting, de Houwelingen gister in een samenkomst afsluitend verdrag bracht over de ven Stichting.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2