Beeld van Sint Joris beëindigde zijn tocht door Nederland Nieuwe rekening Weest niet bang voor de toekomst, wij leven in het tijdvak van Jezus van kaascontröle-station LARUS S WINT TWEE NUMMERS V.Z.V. en F.S.A.-junioren behaalden kampioenschap K.A.-weekend Bergen De jongeren kunnen alles, als ze maar willen Optimisme en nóg eens: optimisme! Eerste H. Mis sedert vier eeuwen in verkennerskapel Naar wij vernemen: Courses te Alkmaar Weer een overwinning voor Siem van Leeuwen Van de handbalvelden Zware nederlaag voor D.O.S. I Langras jr. werd kampioen Ie klasse Ronde van Noord- West-Nederland MAANDAG 23 APRIL 1951 PAGINA 3 BERGEN Goed, aangenomen dat het gevaar helemaal niet denkbeeldig is, dat geheel het systeem van het Katholieke orga nisatie!even zou kunnen gaan verstarren, zodat er niets anders meer overblijft dan een aantal louter administratieve lichamen, die amper meer een sprankje enthousiasme kunnen opbrengen, laten we desnoods veronderstellen, het is gelukkig nog niet zo dat de tijdgeest een zeer remmende invloed uitoefent op het streven van onze Katholieke organisaties, de idealen dooft, de goede voornemens kapot slaat, dan is er nog altijd de jeugd, die veel slagvaardiger en veel strijdbaarder is, dan wel eens verondersteld wordt. Onder onze Katholieke jonge kerels en meisjes in de kop van Noordholland leeft zeer zeker een gran dioos idealisme, dat impliceert een zuiver en ernstig streven naar het verwerven van een degelijke. Katholieke, militante levenshouding, naar het onmiddellijk in practijk brengen van het Evangelie, zoals overduidelijk is gebleken op het weekend uitgaande van de Katholieke Actie in ons gewest, te Bergen op 21 en 22 ApriL deze tijd is het „Tiidvak van Jezus" want er is bezig zich te voltrekken een goddelijk Plan, dat gericht is op de triomph van Christus in de zielen. Pater Lombardi gaat uit van een on- isaddellijk in practijk brengen van het Evangelie. En wat is dat simpel en een voudig! Jezus kent ons allen en Hij heeft ieder van ons nodig om de wereld te redden. Hij is onze Vriend; weest niet bang. Hij is bij en in ons. Wii moeten Hem aan de wereld teruggeven; blijft daarom met Hem verenigd, koste wat het kost. Pleegt geen verraad aan het Plan van God; beseft dus je verantwoordelijk heid, tegenover jezelf, tegenover anderen. Redt de zondaars tot iedere prijs. Brengt hen tot de sacramenten en leert hen bid den. Weest goed voor een an der, bemint iedere naaste, werkt zonder ophouden en laat niet na jezelf te offeren, ondanks alles en altijd! En doet dit in volledige Ruim honderd dertig perso nen uit Noord- en Zuid-Holland hadden aan de oproep van de K.A. gehoor gegeven en togen naar het retraitehuis te Bergen, om actief deel te nemen aan de besprekingen omtrent de vraag stukken welke door eminente sprekers, Gabriël Smit, rector Kraakman en pater Veeger C.s.s.R., te berde werden ge bracht in hoogst interessante en even boeiende als geestige toe spraken. Rector Holthuizen uit Alk maar, die een lezing zou houden over de ideeën van pater Lom bardi en ook Zondag de bespre kingen zou volgen, was verhin derd het weekend bij te wonen. Zijn spreekbeurt werd door rec tor Kraakman vervuld. Optimisme! Dit weekend moest staan in het teken van het optimisme! Juist in deze tijd van afbraak, neergang, die ons ontstelt en verontrust. Ook de lezingen stonden Sn hot teken van het optimisme, en men hoopte, dat men na afloop van het weekend zodanig „geïnfecteerd" zou zijn, dat ook de duizenden anderen, die er niet geweest zijn, zouden worden „aangestoken". De zin van het martelaarschap Hierover sprak Gabriël Smit. Hij zeide, dat er vele redenen waren om pessimistisch gestemd te zijn; de angst voor het com munisme is er o.a. een oorzaak van. De mens is in een econo mische dwangpositie gebracht en er zijn sommige krachten, die hij niet meer beheersen kan. Ten slotte dreigt het gevaar van de massificatie van de mensen, het verlies van de persoonlijkheid als zodanig, het verlies van de persoonlijke Oorspronkelijkheid. Door dit alles wordt het geloofs leven sterk bemoeilijkt; wat zal ons lot zijn? Gebeurtenissen, zo als in Oost-Europa, dringen ons sterk gedachten aan een marte laarschap op, dat van een ge heel ander soort lijkt dan dat uit de eerste christeneeuwen. Het lijkt een onpersoonlijk martelaarschap, met een ver nederend karakter. Maar het is niet zo. Het is een martelaar schap in de volle zin van het woord, sterk persoonlijk voor wie het ondergaat, onder welke omstandigheden dan ook, met persoonlijke spanningen, emo ties, angsten en piin! Nu moeten we goed weten dat het marte laarschap in deze- zin, een neder laag schijnt, doch in wezen een overwinning is, in Gods ogen er» daardoor een bron van het ware geluk, een waarachtige ontplooi ing van onze persoonlijkheid, waardig voor God. Daarom be hoeft ons leven niet van pessi misme en angsten vervuld te zijn, behoeft de mogelijkheid tot het martelaarschap ons niet te verontrusten, want wat wacht ons anders dan de ontmoeting met God, het eeuwig Leven en het Geluk, waaraan geen einde meer zal komen. Rector Kraakman sprak over de ideeën van pater Lombardi, die over heel de wereld zijn Kruistocht der Liefde predikt, om het „Tijdvak van Jezus", in te leiden, in het kort schetste hij de levensloop van pater Lom bardi en gaf diens ideeën weer: eenheid met elkander: dat is het geheim van het slagen. Beide lezingen gaven aanlei ding tot vruchtbare discussies, die des avonds werden voortge zet, maar dan vooral naar aan leiding van het Mandement van de Nederlandse Bisschoppen over het gezin. En daarbij kwam ter sprake, hoe in verschillende rayons in Noordholland, en ste den en dorpen in allerlei groe peringen en nieuwe organisatie vormen wordt gewerkt om aan de stellingen van het Nederlands episcopaat omtrent huwelijks- en gezinsleven bij alle parochi anen bekendheid te geven, die te doen doorwerken, door vader en moedercursussen, verloofden- weken, gezinscursussen voor echtparen, die een kentering ten goede in de gezinnen hebben te weeggebracht en zelfs bekerin gen bewerkten. Zondagmorgen woonden alle deelnemers de ge zongen Heilige Mis bij. Om kwart over tien was het weder om Gabriël Smit, om te spreken over het katholicisme zoals het zich in verschijningsvorm aan de mensen voordoet en waarbij hij tevens besprak het verschijn sel dat die verschijningsvorm vaak de critische mens niet „pakt". De jongere heeft een zo geheel andere mentaliteit dan een dertig jaren terug. Het is voor hem zo moeilijk, om de werkelijkheid van het Evangelie te „vertalen" uit de werkelijk heid die hij aanschouwt. Is het niet soms moeilijk wijs te wor den uit de liturgie? Doen de kerkelijke organisaties zich niet soms voor in weinig aantrekke lijke vorm? Leeft daarin niet soms een, sterke verburgerlijking en menselijk opzicht? Wordt er niet soms „kapitalistisch" onder scheid 'gemaakt? En is niet soms de scheiding al te scherp tussen denken en doen, tussen leer en leven? Maar, zegt Gabriël Smit, achter alle (noodzakelijke) wet ten en bepalingen moet men zoeken en trachten te vinden waar het om gaat: de ontmoeting met een persoonlijke God de Werkelijkheid, waar men voor leven en sterven kan. En de be palingen moeten zo worden ge hanteerd, dat die persoonlijke werkelijkheid erachter te vin den is, die blijvende bevredigin gen vermag te schenken. Retraitewerk In de middagbijeenkomst sprak de directeur van het retraitehuis, pater Veeger C.S.S.R., over de betekenis van het retraitewerk dat ook voor de leden van de Katholieke Actie van zo groot belang is. Vooral voor de jonge ren is de besloten retraite onschatbare waarde. Aan de heer F. B. Kooymans, in deze kringen geen onbekende, was de taak het behandelde in een paar pakkende conclusies samen te vatten. Alle zeker heden der mensen blijken in het leven vaak niet zo zeker te ziin en de wegen Gods zijn niet al tijd even begrijpelijk. De angst voor het lijden is eigenlijk een vrees voor geestelijke promotie. De ervaring van het leven leert, dat men door lijden een grotere volmaaktheid verkrijgt. Wat hebben wij aan geloof, als het niet om 'te wisselen is in practische levenskracht. Het katholieke geloof is een schat, waarvan we de waarde eigenlijk nooit kunnen beseffen. Meer godsvertrouwen en een sterker geloofsleven is in deze tijd zeker van belang. De beteke nis van het priesterschap wordt nog wel eens onderschat. Verder wordt het nog al eens vergeten, dat iedere katholiek eigenlijk een apostel moet zijn. Wij katholieken kunnen blij zijn en optimist, omdat we we ten dat Christus uiteindelijk de wereld bestuurt. Sprekende over het apostolaat, vestigde de heer Kooymans nog eens de aandacht op het Sint Willibrord-apostolaat dat zowel de convertieten geestelijk als financieel wil steunen. Spreker bleek een onwrikbaar vertrou wen te hebben in de toekomst van de oude Kerk, die zich steeds weet te vernieuwen. De heer L. van Jaarsveld sloot de bijeenkomsten met een dank woord aan de spreker, waarna er gelegenheid was tot onder linge gedachtenwisseling. Met een kort lof, waaronder rector Kraakman een slotwoord sprak, werd het zo uitstekend geslaagde weekend besloten. A> (Van onze speciale verslaggever) VANDAAG vieren de verkenners het feest van Sint Joris, spe ciaal hun patroon. Precies een jaar geleden begon diens beeld een zwerftocht door het gehele land. Gisteren is het daarvan teruggekeerd, vergezeld van een lijvig dagboek, waarin ge als een avonturenroman de vele lotgevallen lezen kunt, die het beeld op deze ronde ontmoette. Het voer langs eindeloze polder sloten en over snelle rivieren, door de Amsterdamse grachten en op de Friese meren. Het werd onderweg enkele malen ontvoerd, maar kwam telkens triomfantelijk weer terecht. Maar aan de verkenners van het gehele land bracht het dezèlfde boodschap: „Oefr - je vaardigheid, opdat je anderen beter zult kunnen dienen in de geest van je patroon, die de geest van Christus is." 23 APRIL ST. GEORGE (ST. JORIS) In de middeleeuwen, toen de mensen nog leefden in 'n sfeer van ridderlijkheid, stond Joris als de bestrijder van de helse draak in hoge ere In vele oude kerken uit de tijd voor de hervorming kon men dan ook zijn beel tenis vinden. Bij de eerste restauratie van de Pancras- kerk in Enkhuizen kwam 'n gedeelte van een machtige muurschildering van deze ridder bloot. Waarom zong men toen in alle toonaarden zijn lof? Omdat hij als echte ridder in de strijd tegen de boze niet bang was. In tijden, dat men de strijd voor het geloof ontweek, dacht men niet aan St. Joris. Maar nu wij temidden van deze moderne wereld tot vechten gedwongen worden, hebben wij iemand nodig van wie wij de kunst kun nen afkijken hoe wij de boze moeten aanpakken. Dat is St. Joris. De verkenners, die willen leven overeenkomstig oude ridderidealen, volgen hem reeds nawij doen 't eveneens. In deserto. Van onder de rook van Nij megen vertrok het beeld: uit het bos- en vermengebied van het buitencentrum in Overasselt. Naar de streek van Nijmegen keerde het gistermorgen weer: naar het hart van het oude wa terschap Circul van do Ooy, in de zes eeuwen oude kapel van Persingen, door de gemeente Ubbergen aan de Katholieke Jeugdbeweging in bruikleen af gestaan. Een zinrijke tocht kreeg daar mee een stijlvol slot, dat tege lijk vele nieuwe beloften ont sluit. Want die kapel, sedert de Hervorming niet meer voor de eredienst gebruikt, werd gister morgen opnieuw ingewijd en er stond weer een altaar opgericht binnen de muren, die zoveel ver waarlozing en leed hebben ge zien. Persingen, eertijds een bloei end dorp rond een kasteel van naam, gebouwd op een natuur lijke hoogte in het vlakke land tussen de Waal en de machtige uitlopers van het Reichswald, telt nu nog maar enkele boerde rijen rond deze kapel. Het kasteel werd verwoest bij de na dering der Spanjaarden, water vloeden trokken over het land en het geweld van stroom er» kruiend ijs brak huis na huis. Steeds eenzamer werd het hier, vooral na de watersnoodrampen van 1809 en 1812 en ook daarna nog. De kapel blééf echter. Zij diende voor stalling van vee en opslag van hooi, werktuigen en meubilair. Nog in de laatste oor logswinter vluchtten hierheen de Nijmegenaren uit hun be narde stad, en gisteren hebben we de oude Leenders ontmoet, in de kapel geboren toen zij twee gezinnen nog tot woning diende. Dat alles is nu voorbij. Burge meester mr. Sassen van Ubber gen reikte met plechtig hand gebaar de sleutel aan Hoofdcom missaris Baron van Voorst tot Voorst, en gaf zo feitelijke uit voering aan wat die eigenste morgen nog voor de notaris bii acte was vastgelegd Zegenend ging daarna Hoofdaalmoezenier Verhoeven binnen rond en het zuiverend water verdreef de herinnering aan alle vernederend gebruik sedert eeuwen. En toen las pastoor Gerrits van Ooy- Persingen hier voor het eerst sedert vier eeuwen weer de H. Mis. De ere-commissaris van de V.K.J.B., Staatssecretaris mr. Cals, was onder de genodigden die dit alles meemaakten. Maar dit was toch vooral het uur van de jongens zelf, eerste klassers uit het gehele land, de dag tevoren naar Overasselt ge komen en op zwerftocht gezon den naar het Holthurnse hof na- hij „Ons Erf" in Groesbeek, waar zij bjj maanlicht eieren bakten op overal verspreide vuurtjes onder de bomen, en daarna nogal rillerig in hun tentjes kropen. Aan de Beekse heuvelrand namen zij gistermorgen het beeld van St. Joris over van de Nij meegse verkenners, die het als laatsten in hun midden hadden gehad. En daarna droegen zij het over de slingerende wegen door het vlakke land, onder de prach tigste zonnehemel sedert vele ma_anden naar de kapel die nu voorgoed de nationale St. Joris- kapel der verkenners geworden is. Zo kwam Sint Joris thuis. In komende jaren zullen vele hon derden eerste-klassers de giste ren nieuw ingestelde Sint Jo- riszwerftocht van Persingen naar Overasselt komen maken in de geest van grootmoedigheid, dienstvaardigheid, mannelijkheid en reinheid, die hoofdaalmoeze nier Verhoeven gisteren nog eens als het bijzonder kenmerk van het Katholiek Verkennen heeft benadrukt. Zij zullen dopr de jaren de kapel inwendig gerestaureerd vinden en door het werk van jonge kunstenaars verfraaid. Er zullen nog dikwijls H.H. Missen gelezen worden, hier, waar Per singen sedert vele eeuwen op nieuw en de K.J.B. zelve voor het eerst een kosteresse heeft aangesteld: de weduwe Kroes, die gisteren al die drukte in de stille buurtschap met waardig heid is tegemoet getreden. Ge kimt er zeker van zijn dat zij zich het beeld niet zal laten ontfutselen, zoals zich vorig jaar alle leiders samen op de Koem- poelan hebben laten doen DE MELKVOORZIENING IN HET WESTEN Een delegatie van de Stichting voor de Landbouw, bestaande uit vertegenwoordigers van de Stich ting voor de Landbouw, van de Coöp. Melkcentrale en van de Ned. Zuivelbond, heeft een onder houd gehad met de directeur- generaal van de Voedselvoorzie ning over het jongste besluit van het Bedrijfschap voor Zuivel in zake de consumptiemelkvoorzie- ning van West Nederland. Deze aangelegenheid zal in haar geheel nogmaals in het bestuur van het Bedrijfschap voor Zuivel ter spra ke komen. Dit betekent dat een nieuwe regeling op zijn vroegst zal kunnen ingaan in de vier- weekse periode, welke 21 Mei a.s. begint. MASSALE DANKTOCHT VAN KATHOLIEK AMSTERDAM Heel Katholiek Amsterdam is opgeroepen deel te nemen aan „een massale stille danktocht naar de Begijnhof" op de herdenkings avond Vrijdag 4 Mei a.s. tussen 7 en 9 uur. De oproep is uitge gaan van deken G. P. J. v. d. Burg, namens de geestelijkheid en de hoofdbesturen van alle ka tholieke organisaties van de hoofdstad. Het ligt in het voornemen van het gezamenlijke personeel der N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken te Eindhoven de onderneming ter gelegenheid van haar 60 jarig jubileum een monumentale fontein aan te bieden. In het ontwerp krijgt het bedrijf gestalte in drie opgaande en met beelden bekroonde zuilen, die gedragen worden door 24 figuren in hoogrelief, voorstellend het personeel in zijn geledingen. Dit monument is geplaatst boven een driedelig bekken. zijn te Amsterdam in de staal- warenfabriek Elesva 15 arbeiders van de 60 in staking gegaan, om dat één hunner ontslag was aan gezegd. 45 man bedankten voor de staking.... 'b heeft de bond van gepensionneer- den bij trein en tram geprotes teerd tegen het niet verwerken van de jongste 5 pet. in hun pen sioen. debarkeerde Zaterdag de Sibajak 920 gerepatrieerden. Van hen zijn er slechts 279 wier inkomsten en huisvesting verzekerd zijn. zond het reisbureau Lissone-Lin- deman 'n request aan de minister van Financiën om vrijstelling van verhoogde wegenbelasting voor auto's die regelmatig buitenlandse toeristen vervoeren. brachten minister Joekes en de Belgische minister van Daele Za terdag een bezoek aan de bloe mententoonstelling „Keukenhof' te Lisse. ALKMAAR. Op de dezer dagen gehouden ledenvergade ring van het Kaascontrole-station Noordholland, welke onder voor zitterschap van de heer G. Nobel in het Landbouwhuis werd ge houden, is een uitvoerige discus sie gehouden over de begroting 1951. De vergadering, die gewoon lijk slechts door enkele leden bezocht wordt en dientengevolge binnen een half uur is afge werkt heeft nu anderhalf uur lang de gemoederen van een kleine vijftig aangeslotenen in beroering weten te brenger». Het was de heer Oosterkamp van de fabriek Nieuw Leven te 't Zand, die de kat de bel aan bond met zijn critiek op het be stuursvoorstel om. zoals dat de laatste jaren gebruikelijk is, 10.000.te boeken op het reserve-fonds en 7000.voor het propagandafonds. De eerste post leek overbodig en de twee de zal niet gebruikt behoeven te worden omdat het Nederlandse Zuivelbureau ook dit jaar zeker weer een 30.000.— voor de Alkmaarse kaasmarkt zal uittrek ken. De heer Oosterkamp was van mening, dat dit geld wel de leden ten goede zou kunnen komen. Ook de verhouding tus sen de financiën van het Kaas- controle-station en die van het Botercontrole-station achtte de heer Oosterkamp niet juist. Ir. D. (J. de Waal, de secre taris, achtte het propaganda fonds noodzakelijk omdat dit fonds de eerste subsidies aan de Alkmaarse kaasmarkt verstrekt in afwachting van de regerings- bijdrage. Verder waren de werk zaamheden aan het kaascontrole- station omvangrijker dan die van het Botercontrolestation, dat overigenis, ook wat het personeel betreft, van de eerste instantie afhankelijk is. Besloten werd uiteindelijk het reservefonds te halveren en het batig saldo ad f 8000.,uit het jaar 1950 met de resterende 5000.uit het reservefonds aan de leden uit te keren. ALKMAAR. Het zonnige weer van Zondag trok velen naar buiten en vanzelfsprekend gingen talloze oaardensnortliefhebbers naar het Gemeenteliik Snortnark. ook ondanks de courses te Duin- digt trokken de Alkmaarse veel bekiiks en. evenals de vorige keer waren de courses zeldzaam soan- nend. In de Beginnersprijs ging de strijd vooral tussen de drie paar den, die wij in onze voorbeschou wing hebben genoemd: Postduifje G, had de leiding en stond die niet meer af, hoewel zij sterk be dreigd werd door Prinses Zora, Paula B.H. was goede derde. Olivia Havilland won de wel- penprijs. Het was een schitterend ge zicht, hoe deze merrie van achter naar de kop gestuurd werd. Een extra vermelding verdient de oude Jan van Leeuwen (76 jr.) die tweede werd met Nico Bo. Mac Heny was zijn ongeluks plek (de vorige keer viel het paard) nog niet vergeten en door fouten te maken geraakte zij in de achterhoede. Gedurende lange tijd kon Lietze Mitzi de leiding houden, maar in de laatste ronde kwamen onze favorieten naar vo ren. Larns S. was de snelste. In de course om de Junioren- prijs verrastte Jan de Vlieger zijn concurrenten en het publiek door nu eens geen covercall te rijden; hij behaalde een mooie, zeldzame overwinning. Leander vloog als een pijl uit de boog, maar werd toch nog op de laatste meters cioor O Bonni geklopt. De Seniorenprijs was alleen al de gang naar het Sportpark waard. Het was een lust om te zien hoe Siem van Leeuwen met Guy Ha nover in een kilometertijd van 1.24.3 (snel voor de tijd van het jaar) om de paarden Maarten Spencer, My Darling en Olga Pluto draaide. Na zijn overwin ning kon de jonge rijder in het bijzijn van Vader en Grootvader van Leeuwen een huldiging ont vangen met zijn rijvergunning als piqueur. Larus S. behaalde zijn tweede overwinning in de korte baan- DE BOEREN GAAN OP REIS De vereniging van oudleerlin gen van de Rijkslandbouwwinter- scholen te Schagen en Alkmaar organiseert ook deze zomer weer enkele buitenlandse excursies. Op 17 Mei a.s. vertrekt er een groep voor een week naar Enge land. De reis wordt per bus ge maakt Via Oostende-Dover. Het gezelschap zal logeren in een cen trum van de Methodisten-kerk in Dorking ongeveer 30 km zui delijk van Londen in het graaf schap Surrey. De Young Farmers Club voor dit gebied zal zorgen voor een aantrekkelijk program ma. Uit de aard der zaaje zal men zich hoofdzakelijk bepalen tot het bezoeken van proefstations landbouwtentoonstellingen, land bouwbedrijven, e.d. Het voorge nomen bezoek aan Londen be looft echter één van de hoogte punten te worden. Van 7 tot en met 15 September staat een excursie naar Denemar ken op het programma. De erva ring van het vorige jaar heeft wel geleerd, dat dit land, vooral voor landbouwers, veel interes sants te bieden heeft. Het groot ste deel van de beschikbare tijd zal op het eiland Seeland worden doorgebracht, maar ook aan Fünen en Jutland zal voldoende tijd worden besteed. Ook deze keer zal weer gelogeerd worden in de bekende Deense Volkshoge scholen. Voor beide reizen zijn nog en kele plaatsen beschikbaar. Ook niet-leden van de vereniging kun nen zich voor deelname opgeven bij de secretaris C. J. Bruin, Marktstraat 8, Schagen. De kos ten van beide excursies bedragen pl.m. f 150,afgezien van de oersoonlijke uitgaven van de deel nemers DRIE EIEREN IN EEN El OOSTZAAN. Oostzaan zet de competitie voor het vinden van vreemdsoortige kippeneieren voort. Thans is er een kippenei gevonden, dat behalve twee eier dooiers een normaal gevormd eitje in een aparte schaal bevat. Het extra eitje woog twaalf gram en werd gevonden in de struif afdeling van de N.V. G. Lukken, groothandel in eieren te Oost zaan. draverij, waarin My Darling en Miss A. werden gedisqualificeerd. De uitslagen luiden: Beginnersprijs 1700 M. 1. Post duifje G tijd 1.33.4; 2. Prinses Zora 1.32.4; 3. Paula BH 1.33.2. W. 2.60, pl. 1.10, 1.10, 1.10, k 2.30, cov. 4.10. Welpenprijs 1740 m. 1. Olivia Havilland 1.34.3; 2. Nico Bo 1.36.3 3. Ostara 1.37.6. W. 2.50, pl. 1.50, 1.60, 1.70. K 1.50, cov. 7.30. Adspirantenprijs 2040 M. 1. Larus S 1.28.2; 2. Mc Heny 1.29.2; 3. Lee Axkit 1.31.2. W 2.10, pl. 1.50, 2.40. K 5.10, cov. 4.60. Juniorenprijs 2340 m. 1. O Bon ni 1.32.6; 2. Leander 1.31.7; 3. Mary Reynolds 1.31.8. W. 3.90, pl. 1.70, 3.50, 2.30. K 6.50, cov. 8.20. Seniorenprijs 20.40 m. 1. Guy Hanover (S. J. v. Leeuwen) 2.55.2 1.24.2. Dead heat: 2. My Dar ling (J. de Vlieger) 2.55.4 1.26. 3. mr. Fried <J. Wagenaar) 2.55.4 1.26.8 W 3.60, pl. 1.60, 1.60, 1.30 K 2.10 en 10.50, cov. f 2.60 en f 3. Flyersprijs 690 m. 800 m. 1. Larus S 1.Ó9. W 1.50. 2e serie: 1. Olga Pluto 1.02.2; 2. Lietse Mitzi 1.05.8. W 1.80 cov. 3.60, k 9.60. 3e serie: 1. Miss A 1.01.1; 2. My Darling 1.01.6. W 1.50, cov. 3, K 3.50. Flyersprijs finale: 1. Larus S 1.00.1; 2. Olga Pluto 1.00.8. W 2.50, cov. 2.90, k 9.40, totale om zet: f 33.699. (TOP n.o.) 5—2 2—0 4—1 0—11 Aan de kampioen in de juni oren, afd. A, Vliegens Vlug, kunnen we vandaag weer twee toevoegen. V.Z.V. en F.S.A. Beide kunnen op een prach tige competitie terugzien. Alle twee zijn ze ongeslagen uit de strijd te voorschijn gekomen, met een tegenscore van resp. 2 en I goals. De uitslagen zijn: Hoofdklasse: ODAS—TOP Eerste klasse: WGW—VIO Geel ZwartCon Brio DVO,DTS DOS—DWO Tweede klasse: Hugo GirlsStrandvogels 10 Sint Victor—KSV 0—0 VZVBlauwe Reigers 40 Derde klasse A: VZV 2—VIOS 2 5—0 VIOS—TOP 2 0—2 Derde klasse B: DTS 2—DOS 2 1—11 EDOHugo Girls 2 Junioren B: Con Zelo bFSA a 114 Con Zelo cCon Zelo a 02 Hugo Girls bCon Brio a 05 Con Zelo a Con Zelo c (18/4) 00 Junioren C: DOS a—DWO a 0—4 T.O.P. schoot tekort in spor tieve eer en liet zelfs in de hoofdklasse verstek gaan. In de eerste klasse is het V.I.O. niet gelukt revan che te nemen op W.G.W. en we geloven wel dat het hiermee zijn kans vergooid heeft. Geel Zwart staat nog wel niet geheel veilig, maar de overwinning op Con Brio geeft toch wel een zekerder gevoel. D.O.S. zit er nu wel heel lelijk tussen. Eer» 110 nederlaag welsiwaar tegen de ernstigste kampioenscandidaat D.W.O. opent toch niet veel perspectieven. D.V.O. schaamde zich over do grote nederlaag van vorige week en wist nu D.T.S. onverwacht te kloppen. Hier is de stand: DWO FSA WGW VIO DTS 13 21 12 18 13 17 11 14 10 12 DVO Geel Zw. Con Brio DOS 12 10 13 7 12 4 10 3 De wedstrijd V.Z.V.Blauwe Reigers heeft overduidelijk ge toond. dat V.Z.V. recht heeft op het kampioenschap: technisch tactisch stak het ver boven zijn tegenstanders uit. Sint Victor K.S.V. was een strijd van de verdedigingen, 00 Hugo Girls wist juist baas te blijven over Do stand is hier: VZV 12 ,23 Strandv. 11 8 BI. Reig. 11 19 S. Victor 11 4 Hugo G. 9 11 C. Zelo 10 2 In de derde klasse A geen on verwachte uitslagen. Maar das- V.Z.V. 2 een ingediend protest heeft gewonnen waardoor de wedstrijd V.Z.V. 2T.O.P van 01, nu 11 wordt, is in de stand toch nog een belangrijke verandering gekomen: VZV 11 19 WGW 2 10 .9 G. Zw. 2 12 17 VIOS 2 7 7 TOP 2 9 14 C Zelo 2 9 9 VIOS 9 9 Verloor DO.S. 1 met 110, D.O.S. 2 revancheerde ten koste van D.T.S. 2 met 111. De stand in de afd. Jun. B is: FSA a 11 22 C. Zelo b 8 4 HugoG. b 8 10 C. Zelo a 7 3 C. Brio a 7 8 C. Zelo c 7 1 KSV a 6 6 F.S.A. moest juist op de dag van het behalen van het kam pioenschap toelaten, dat Con Zelo b het eerste tegenpunt scoorde, terwijl Con Brio a Hugo Girls b een onvrewacht zware nederlaag bezorgde. Con Zelo c speelde het klaar om uit twee wedstrijden tegen het a-elftal één punt te behalen. D.W.O. a schudde de mede- candidaat D.O.S. a van zich af met sprekende cijfers: 40. DAMTITEL N.H. NOORDER KWARTIER ALKMAAR Door de beslis singswedstrijd tegen L. Verver te winnen, werd M. J. Langras jr. damkampioen eerste klasse van het district N.H. Noorderkwar tier. RECORD AANTAL RENNERS VERWACHT Het aantal inschrijvers voor de Ronde van Noord West Neder land is dit jaar vrij zeker gro ter dan in 1949 en 1950 het ge val was- Men verwacht dat on geveer 200 renners op Hemel vaartsdag, 3 Mei in Alkmaar van start zullen gaan. Dat deze in schrijving zo groot is dankt de ronde, behalve aan zijn in korte tijd verworven populariteit, aan het feit dat de NWU enkele we ken geleden besloot de Ronde van N.W. Nederland op te nemen in de lijst van z.g.n. „klassie kers" d-w.z. wegcourses waaraan iedere amateur mee moet doen, die ons land wil vertegenwoordi gen op de internationale wed strijden in dit seizoen, i.e. het wereldkampioenschap te Milaan. SUBSIDIE VOOR LAGERE TUINBOUWSCHOOL TE SCHERMERHORN BEEMSTER. In de Dinsdag te houden vergadering van de gemeenteraad zullen B. en W. een voorstel ter tafel brengen om voor de leerlingen uit deze gemeente, die de Lagere Land bouwschool bezoeken, f 5.per leerling beschikbaar te stellen. Koningin betuigt deelneming met ramp van de „Affray" H. M. de Koningin heeft aan de Engelse koning haar deelne ming betuigd met de ramp welke de Engelse duikboot „Affray" ia overkomen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3