GRATIS IKRPEM Het Noorderpolderhuis wordt gerestaureerd HlLGKMANN Bridgedrive kankerbestrijding bracht meer dan 1300 gulden op K.V. en N.P.V. vierden St. Jorisdag Laatste nieuws AGENDA BRILLANTINE %A Modeshow tot slot 1 UUR PER DAG Waterschap „De Schermeer" De Korte Molenweg verbetert Nieuwe voorzitter R.K.A.F.C. „Bello" was actief Vraagt G. B. BEHANGSELS F nol NA Z DINSDAG 24 .APRIL 1951 ALKMAAR. De bridge-drive, welke werd gehouden on Zater dag 14 Anril in de zalen van ..Victory", café „Centraal" en ..'t WaDen van Heemskerk" ten bate van de kankerbestrijding heeft een resultaat oneelevcrd. dat alle verwachtingen heeft overtroffen. Meer dan f 1.300.kon worden afgedragen aan de NCRV ten bate van de ..Haak-ïn"-actie! Naar de secr.Denningmeester van het Comité ons mededeelde, was de oozet. te trachten f 1000. biieen te brengen. zodat de actie ongeveer f 300.méér opleverde. Dit succes is te danken aan het onvermoeide werken van de da mes en heren van het comité, die vrijwel dag en nacht in touw zijn geweest. Wanneer men bedenkt, dat c.a. 500 prijzen beschikbaar waren gesteld voor de winnaars, alsmede voor de verloting, be grijpt men, welk een reusachtig werk moest worden verricht. Dit alles was echter niet mo gelijk geweest, zonder dat de Alk- maarse Middenstand en vele fa brieken in het land hun mede werking hebben verleend door het beschikbaar stellen van prach tige prijzen. Een woord van hulde en dank is hier zeker op zijn plaats. Ook de zaalhouders, die geheel belangeloos hun zalen beschik baar stelden mogen hier zeker niet onvermeld blijven. Dank ook aan de „Moodma- kers", die met hun beschaafde muziek na afloop van de wedstrij den voor een prettige afwisseling zorgdroegen en bovendien nog door het schenken van een bedrag van f 10,dat in het begin van de avond was verdiend, de actie hebben gesteund. Tenslotte dank aan de deelne mers, gekomen van heinde en verre, die door hun deelname in ALKMAAR. 23 April, Sint Jorisdag. Ai vroeg in de' ochtend waren alle groepen van de K.V. en de N.P.V. met slaande trom en bazuingeschal uit alle delen van de stad samengestroomd naar de Bergerhout, waar de korte plechtigheid der vlaggen; parade plaats vond. In carré stelden zij zich op rond de vlaggemast. en alvorens de vlag gen van top gingen, werden de ..troepen" geïnspecteerd door de burgemeester, rnr. dr. H. J. Wy- tema, daarbij geaccompagneerd door de districtscommissaris N.P.V. P. Nieuwenhuisen en de districtscommissaris K.V. C. Th. Kerklaan De plechtigheid werd voorts bijgewoond door de dis trictsaalmoezenier van de K.V., rector v. d. Hoek, "de -commis saris van politie te Alkmaar, de leden van de plaatselijke com missie en de groepscommissies. De burgemeester hield een toespraak tot allen, waarin hij Sint Joris als voorbeeld stelde voor iedere welp. iedere verken ner. iedere padvinder. .Sint Jo ris heeft het klaargespeeld," zo zeide de burgemeester, „om de draak met zeven koppen te ver slaan en daartoe was hij in staat, omdat hij geloofde in de goede zaak, waarvoor hij streed en in zijn opdracht." „Er is geen enkel groot werk," zo vervolgde de burgemeester, dat niet in het begio onmoge lijk lijkt, doch als wij geloof hebben, dan kunnen we vol brengen, wat we ons als taak hebben gesteld." De plechtigheid werd beslo ten met het zingen van het „Hoort, zeflt het voort", nadat de Sint Joris-boodschap was voorgelezen. Gedurende de gehele dag werd bij de vlaggen de wacht gehouden; Des avonds om half acht ver zamelden alle groepen zich we derom op het plantsoen van de Bergerhout om de vlaggen te strijken. Met jeugdig vuur werden door de bands van de K.V. en N.P.V. de taptoe geblazen. Terwijl de vlaggen langzaam omlaag gin gen. zongen allen het Wilhel mus. Na een imposante rondgang door de stad. trokken alle groe pen naar hun kampvuren. a n NIEUWE SNIP EN SNAP- REVUE ALKMAAR - „Laatste Nieuws" is de titel van de „intieme" revue welke binnenkort door René Sleeswijk in tal van kleinere plaatsen zal worden uitgebracht. Zoals in een dagblad het „laat ste nieuws" de bijzondere aan dacht vraagt van de lezers, zo vraagt de ontspanning brengen de revue-producer, aan het eind van het theater-seizoen, de aan dacht van de revue-liefhebbers voor een speciale vorm van amu sement, n.I. de „intieme revue". „Laatste Nieuws" vormt als 't ware de gulden middenweg tus sen revue en cabaret en biedt op alleszins verantwoorde wijze een compleet amusementsprogramma. Willy Walden en Piet Muyse- laar, de bekende revue-komieken, worden ditmaal terzijde gestaan door een keur van corypheeën uit de wereld van de Kleinkunst, n.I. Lizzy Valesco, Herhert Joeks, Thom Kelling, Aase Rasmussen en Jenny Simonis. Voor de char mante intermezzi zorgen de vier Dancing Lovelies, terwijl de mu zikale omlijsting wordt verzorgd door de bekende componist John Brookhouse-Mc Carthy. Laatste Nieuws belooft een waardig besluit te worden van het revue-seizoen en brengt Wal den en Muyselaar, niet alleen als de „dames" Snip en Snap, doch ook in tal van komische schetsen, speciaal in die steden waar zij zelden of nooit optra den en toch zo gaarne gezien worden Te Alkmaar zal een voorstel ling worden gegeven in 't Gul den Vlies, op Zondag 29 April a^s. 8 uur. Bevorderd ALKMAAR. De heer N. Tool is bevorderd tot employé II bij de P.T.T.-dienst te Alkmaar. zo grote getale reeds bij voorbaat voor een financieel succes hebben zorggedragen. Reeds zijn er plannen gerijpt om in het volgende seizoen op nieuw een grote wedstrijd voor een al even sympathiek doel, nl. de TBC-bestrijding, te organise ren. Getracht zal dan worden, de deelname voor een nog groter aantal bridgers mogelijk te ma ken. Alkmeer heeft een goed figuur geslagen. Het „van Alkmaar de Victorie" gold ook ditmaal weer, want meerdere plaatsen zullen Alk- maar's initiatief gaan volgen. Verplaatsingen Rijkspolitie Te rekenen met ingang van 16 Anril 1951 is de wachtmeester le kl. der Rijkspolitie T. Groe- nenberg, wonende te Heiloo, verplaatst naar de Verkeersgroep Alkmaar. Succes voor Alkmaarse kapper ALKMAAR. De heer F. Kalksma, herenkapper, Laat, te Alkmaar, is geplaatst in de finale om het landskampioen schappen herenkappen niet de heer J. Kalksma, zoals abusieve lijk door ons vermeld. FILMS; Harmonie: De Va der van de Bruid, alle lt.; Victoria-theater: Schaduw over Los Angeles, 14 jaar; Rex-theater: De vrouw mijner dromen, 18 jaar. Voorstellingen: Hedenavond 8 uur. FEESTAVOND KAV Wapen van Heemskerk 8 uur. APOTHEKEN: Na 18 uur is voor spoedgevallen ge opend apotheek De Bever, apotheker P.J. Meurs, Em- mastraat 36. OPBRENGST EMMABLOEM-COLLECTE ALKMAAR De door de Alk maarse Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose gehouden Em- mabloem Collecte Zaterdag j.l. waarvan de baten ten goede ko men van de Alkmaarse T.B.C-- patiënten van alle gezindten heeft het mooie bedrag van f 1751.46 opgebracht. Het Bestuur dankt alle mede werksters en medewerkers harte lijk voor de spontane medewer king. Een bijzonder woord van dank meent het Bestuur niet achterwege te mogen laten blij ven aan de oudste Collectant, de 83-jarige Heer Wolzak die 'smor- gens zijn standplaats bij 't Post kantoor innam en er 'smiddags ook nog even een wijk bij naml (Advertentie) vanaf 27 ct- enV*\|MOSA in FLESJES en POTTEN „DAAR HEB JE 'T NOU" ALKMAAR. Ook voor de meisjescursus, die in de herfst onder het motto „Daar heb je 't nou" .werd ingeluid, is het einde van het seizoen in ïicht. Donder dagavond wordt de serie van 13 avonden besloten met een voor dracht van mevr. Th. Worm-ten Brink over de mode, speciaal over de kleding van het jonge meisje en de vrouwen; een onderwerp waarvoor natuurlijk in de kring der cursisten grote belangstelling bestaat. Na de pauze zullen man nequins enkele modellen laten zien; men zou dit een modeshow kunnen noemen, maar dit woord zou wellicht de verwachtingen wat al te hoog spannen. Het heeft er natuurlijk wel iets van weg; de cursisten behoeven echter geen thé complet te verwachten. De opkomst van de meisjes in dit seizoen was zeer bevredigend; de eerste avonden waren er zo'n 200 per avond; later werd dat iets minder, doch gemiddeld werden de avonden toch door 'n 150 meisjes bezocht; een voldoening voor het comité, dat het initiatief nam. Tal van actuele en boeiende onderwerpen werden door des kundige sprekers behandeld- En Donderdag komt het slot van het programma. Voor zover er plaatsruimte is, hebben ook niet-cursisten joegang kaarten aan de zaal verkrijgbaar. „DANZA" BRENGT „DE GEISHA" ALKMAAR De Operette- vereniging „Danza" brengt op Woensdag 25 April en Woensdag 2 Mei a.s. de bekende operette „De Geisha" met muziek van Sidney Jones, in „Het Gulden Vlies". Deze operette is melodieus van muziek en geestig van tekst, ter wijl costumes, décors en dansen zeer kleurig en afwisselend zijn. Aan de verzorging is wederom de meest mogelijke aandacht' be steed, zodat een bezoek aan deze operette zeer zeker de moeite waard is. Na afloop wordt een bal geor ganiseerd met medewerking van „The Rhythm Sheiks". Voor verdere bijzonderheden verwijzen wji naar de in dit nummer voorkomende adver tentie. POLITIE-VARIA ALKMAAR.De vorige week berichtten wij, dat ter» na dele van twee rij wiel verhuur ders hier ter stede verduistering was gepleegd van een solex rijwiel en een damesrijwiel door een huurder, die zich had gelegi timeerd met valse papieren. Dezer dagen is de dader door de Amsterdamse politie aangehou den voor eenzelfde aldaar ge pleegd feit. Hij schijnt zich ook elders aan dergelijke feiten te hebben schuldig gemaakt. Pro ces-verbaal is opgemaakt. Het gelukte de verduisterde rijwie len bij de kopers in besla_g te nemen: het Solex-rijwiel in Amsterdam, het damesrijwiel in Santpoort. Zaterdagavond j.l. is een vreemdeling van Italiaanse nationaliteit aangehouden, die niet in het bezit was van een paspoort en zich ook had schul dig gemaakt aan overtreding van het deviezenbesluit. Hij is aangehouden en ter beschikking gesteld van de commissaris van politie te Amsterdam. Zondagmiddag moest de politie ter assistentie worden verzocht in een café aan de Kooltuin. Toen de caféhouder iemand de deur .uitwerkte, viel hij door de ruit van de cafédeur en liep daarbij snijwonden op aan zijn bovenarm en moest per taxi naar het Centraal Zieken huis worden vervoerd. Twee rijwielen van bezoekers werden in het water van de Kooltuin geworpen. Solêxclub Alkmaar en Omstr. ALKMAAR. Zondag 22 April hield bovengenoemde club haar eerste van de 5 Rallye's voor dit seizoen. Plm. 20 Solexberijdsters en berijders zijn op'de Nieuwe Sloot gestart om de Schermerrit, door de heer G. Wessels in elkaar gezet, te rijden. Begunstigd door prachtig weer hebben allen een buitengewoon mooie middag ge had. Dat het niet gemakkelijk was, de juiste weg te vinden en op tijd binnen te zijn, bleek wel na afloop. De eerste prijswinnaar kwam met 4 strafpunten binnen, terwijl verschillende er plm. 100 hadden. 5 Mei gaan ongeveer 35 Solex berijdsters en berijders naar de Schiphol Rallye. Starttij d 's mor gens 7 uur op de Nw. Sloot bij het Solex-Service Station. FEESTAVOND N.K.V. AFD. K.A.V. „Een bruid kwam op bezoek" ALKMAAR Gisterenavond hebben de leden van de Ned. Ka tholieke Vrouwenbeweging, afd. K.A.V. m de benedenzaal van Het Waper. van Heemskerk een hoogst plezierige avond gehad aan het toneelstuk „Een ortud kwam op bezoek" ten 'toneie ge voerd door de R.K Toneelvereni ging Dindua, waarvan we enige tijd geleden een uitvoerige be schrijving gaven. Vooraf heette de president mevr. C. Kingma- Veltman de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, deelde mede, dat de K A.V. tezamen met de K.A.B. de Encycliekherdenking Rotterdam op 26 Mei a.s. zal te bijwonen en bracht dank aan de Alkmaarse middenstand, die e,en ontstellend aantal prachtprijzen had beschikbaar gesteld voor de verloting; de stemming was uit stekend, zodat de loten in een minimum van de hand gingen. De spelers oogsten wederom goed succes en werden hartelijk toegejflapt. Nadien bleef men nog een uurtje in gezellig samenzijn bijeen. Slachtveemarkt Alkmaar ALKMAAR Aanvoer 3 paar den; 77 koeien 5001130, prima kwal. p. kg 2.602 75, overige soorten p. kg 2.402.60; 327 nucht. kalveren 3075; 1 vet schaap; 302 varkens: spek- en vleesvarkens 1-801.86, lichte 1.761.80, zeugen 1.601.70 per kg. Het verloop van de koeien was, vergeleken bij verleden week en niettegenstaande een ruimere aanvoer, onveranderd, dus maar matig. De hoge vraagprijzen waaraan men blijft vasthouden, zijn hiervan wel de voornaamste redenen, 'n Gering aantal koeien ging in prijs boven de gegeven notering uit. Alle nuchtere kalveren zijn te gen hoge prijzen vlot verhandeld- Dieren bestemd voor worstfabri- cage noteerden tot f 2.de overige, dus zware kalveren van f 2 tot 2.10 per kg. uitgebeend. De mindere behoefte aan var kensvlees is oorzaak van de ge ringere animo voor de varkens op de markt. Ook vandaag zette de handel weer stug in en of schoon het later even beter ging, was toch de afloop wederom stug. De hierboven gegeven prijzen zijn met korting op 't levende gewicht. Zilveren Professiefeest ALKMAAR In het Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar hoopt op 30 April a s. de Eerwaarde Zus ter Christophora haar zilveren Professiefeest te vieren. Gelegenheid tot feliciteren des 's middags van 34 uur aan het Ziekenhuis. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Overleden: Grietje Fraaij oud 76 jr. wednr. van G. H. Evelein, Geertje Bran der oud 78 jr. wed. van T. Helder, Isebrand P. Willems oud 68 jr. geh. met J. W. Huisman, Ger- retje v. d. Jagt oud 71 jr. geh. met H. J. van Anholt, Johan A. Volkers oud 77 jr. geh. met T. Hoek, Helena J. Bruin oud 69 jr. geh. met L. C. Tros. Advertentie De stad spreekt er overl NOG DAGEN I Zaterdag beslist laatste dag! B Met kwistige hand, strooit PI HILCKMANN door het land: ghj Mantels, swaggers, japonnen, Ha mantelcostuums, rokken en BB alle soorten manufacturen, B lingeries, tricotages, kousen, B overhemden enz. Bi Geopend van 96 uur. „Billijk man" Langestr. 23, Alkm. Het GRATIS KOOPUUR was Maandag van 121 uur. ALKMAAR. De Hoofdinge landen van het waterschap De Schermeer, die gister ten stadhui- ze onder voorzitterschap van dijk graaf Jb. Posch vergaderden, hebben enige belangrijke beslui ten genomen. Zo werd besloten de Korte Molenweg, die een lengte heeft van 1182 M. en thans 2.75 M. breed is van een nieuw wegdek te voorzien, ter breedte van 4 M.; de kosten worden op f36.000 geraamd. Hoewel enkele hoofdingelanden het werk niet urgent achtten en slechts voelden voor „een beetje opknappen" kwam het voorstel met 10 tegen 9 stemmen er door; de dijkgraaf had er vooraf op gewezen aat 't thans gevolgde systeem van we- genonderhoud de goedkoopste oplossing was. Tenslotte werd. na enige discussie besloten het werk in eigen beheer uit te voeren. Het Noorderpolderhuis te Schermerhorn verkeert in ver vallen staat; het polderhuis wilde echter dit gebouw, waaraan een zekere traditie is verbonden, handhaven. Monumentenzorg zaj gunstig adviseren aan de Minis ter, zodat van Rijkswege een be drag van f 5000,in de restau ratiekosten tegemoet kan worden gezien; van de provincie zal f 1000 en van de gemeente Scher merhorn f 500 ontvangen wor den, terwijl uit dé reserve f 7125 wordt geput. De kosten worden op 14.200 geraamd. Tevens werd voorgesteld de op de werf staan de arbeiderswoning, vroeger be woond door de heer Nierop, te restaureren. De kosten hiervan worden op f 12.000 geraamd; het te lenen bedrag zou in 15 jaar moeten worden afgeschreven. De heer Burmann voelde er niets voor deze bouwvallen te restau reren; het geval wordt toch wei nig gebruikt en hfj achtte de uit gave niet verantwoord. Hij stond m deze mening echter alleen; het voorstel van het bestuur werd met 17 tegen 1 st. aangeno men; ook dit werk wordt iri eigen beheer uitgevoerd. Over het voorstel om een sub sidie te verlenen in het exploita tie-tekort van de Lagere Land bouwschool te Stompetoren werd uitvoerig gediscussieerd; meerde re leden waren van mening, dat het niet op de weg ligt van een waterschap onderwijsinstellingen te subsidiëren; de heer E. Govers merkte echter op, dat, als dit principe gevolgd werd, er ook wel andere posten uit de begro ting geschrapt zouden kunnen worden. De heer Burman vond het kinderachtig na een jaar het subsidie in te trekken. Van in trekken was echter geen sprake, aldus de heer W. Koning, die erop wees, dat vorig jaar een bijdrage in de installatiekosten verleend werd. Na nog enige discussie werd niettemin met 12 tegen 7 st. besloten wél subsidie te ver lenen. Bij de begroting, die werd aan geboden in ontv. en uitg. op f 238.569,95 met een post onvoor zien van f 689,32 kwam de heer Burmann met het voorstel het in stituut van poldermeesters af te schaffen; deze 28 functionarissen krijgen voor hun werk f 20,p. jaar, zodat het ging om een be drag van f 560,Verschillende hoofdingelanden bepleitten ech ter handhaving van de polder meesters zowel uit het oogpunt van traditie als vanwege het nut tig werk, dat zij verrichten; het zou 'n chaos worden, zei de heer G. Govers, als ze afgeschaft wer den, terwijl de heer J. Groot het poldermeesterschap een goede voorbereiding vond voor de toe komstige hoofdingelanden. De post werd dan ook gehandhaafd. De commissie tot nazien van de rekening had geadviseerd de re kening over 1950 in ontv. en uitg. op f 260.604,43 met een na delig saldo van f 5000,goed te keuren; er waren door de com missie enkele opmerkingen ge maakt, die bezuiniging van enke le posten beoogden, doch die te vens inhielden, dat gewaardeer de tradities overboord moesten worden gegooid. De Dijkgraaf hield een warm pleidooi voor handhaving dezer tradities, waar mee men dan ook algemeen ac- coord ging. De omslag per HA,, die vorig jaar f 28,bedroeg, werd verhoogd tot f 32,per HA; de stijging der kolenprijs is hier mede oorzaak -van. De omslag van „de Matten" werd op f 11, per HA bepaald. Er was in het afgelonen jaar voor de bemaling 543.000 kWh verbruikt, een kwantum stroom, zoals nog nim mer in de geschiedenis der elec- trische bemaling werd genoteerd. Het bestuur werd gemachtigd tot onderhandse aanbesteding en uitvoering van werken in eigen beheer, tot onderhandse verpach ting van gronden en viswateren en tot onderhandse verkoop van losse goederen. Besloten werd ook tot aanpassing van de sala rissen aan de Rijksregeling. OOK TRAINER BENOEMD ALKMAAR. In de gisteravond gehouden buitengewone ledenver gadering is de vacature vervuld, welke was ontstaan door het be danken van de voorzitter, de heer H. ten Berge. Met grote meerder heid van stenjmen werd de heer G. v. d. Berg door de vergadering gekozen. Onder dankzegging voor het hem geschonken vertrouwen, riep hij de medewerking in van Geestelijk Adviseur, bestuur en leden. In de andere vacature van het bestuur, ontstaan door het bedanken van de heer Kwant, werd de heer J. P. Doffer, bij enkele candidaatstelling gekomen verklaard. Medegedeeld werd. dat met in gang van 1 Mei tot trainer- is be noemd G. v. d. Bergh, die onlangs het einddiploma behaalde van het Centraal Instituut voor Opleiding van Suortleiders te Overveen; hli zal 36 senioren. 16 iunioren en 20 adsDiranten van RKAFC gaan trainen. Het bestuursvoorstel tot con tributieverhoging werd na lang durige discussie aangenomen; voor de senioren en gewone leden bedraagt de verhoging 10 ct., voor de junioren en adspiranten 5 ct. per week; de contributie voor de welpen blijft onveranderd. TRAINER ALKM. BOYS Naar wil vernemen, is de heer Fred. Meinders benoemd tot trai ner van de Alkmaarse 3de klas- ser Alkmaarse Boy's, met ingang van 1 Juni. De heer Meinders was tot vorig jaar trainer van Alcmaria Victrix en traint nog enkele andere voet balclubs in Noord-Holland. BERGEN Geheel onver wachts en tot grote voldoening van de liefhebbers van strand en duinen voegde de spoorwegen op het baanvak BergenBergen a/ Zee op Zondagmiddag dit ter ontlasting van de autobussen, extra trams in. Bello reed drie maal deze route en vervoerde on geveer 400 mensen. Naar wij vernemen is de ver wachting dat de tram pas op 2 Juli definitief haar volledige dienstregeling gaat rijden en deze op 2 September beëindigd. Voor deze datum wordt zij inge last als hieraan behoefte bestaat terwijl zij verder iedere Zondag haar gewaardeerde diensten aan biedt. Het stemt tot voldoening dat ondanks de kolenschaarste het vervoer op vlotte wijze wordt geregeld. Toch zouden wij nog een op merking willen maken. De tram van 12.20 geeft aansluiting op Bergen aan Zee, doch de trams van 13.10 en 14.10 geven geen aansluiting. De tram van 12.20 uit Alkmaar is zeer vroeg voor velen, vooral daar de eerstvol gende tram pas om 15.10 weer aansluiting geeft. Dit brengt vooral bezwaren met zich mee voor hen die de kinderen in de drie koloniehuizen op het gestel de uur willen bezoeken. Even eens voor hen die juist kort na de middag naar zee willen gaan. Hierin ligt een mooie taak voor WV en „paal 33" om hiervoor een betere oplossing te verkrij gen. Tafeltennistournooi BERGEN Aangezien de ruimte in Hotel „Het wapen van Ber gen" beperkt is, werden genoem de wedstrijden van de 10 sterk ste Heren in de 3e klasse in de gymnastiekzaal aan de Beemster- laan gehouden, onder auspiciën van de „Merletten." De uitslag is als volgt: M- Deen „Dito," Grootebroek, Th. van der Gulik, „Dito", Groo tebroek, J. Zijp TOS, Lange- dijk, S- Kraakman TOS Lange- dijk, M. v. Os, WGW, Den Helder H. Niehaus „Blerletten" Bergen, Door de bondsofficial v.d. Laan werden de medailles aan de eer ste drie winnaars uitgereikt. Oudermiddag BERGEN De ouders van de leerlingen van de lagere school werden in de gelegenheid gesteld nader kennis te maken met het werk van hun kinderen en con tact te maken met hun onder - wijzers. Dat dit zeer op prijs werd gesteld bleek uit de buitenge - woon grote belangstelling van de zijde der ouders en autoriteiten. Met de hoogste klasje gaat het onderwijs in de nieuwe richting welke meer en meer wordt inge steld op het dagelijkse leven, on der meer door hen de beginselen van het boekhouden bij te bren gen. Grote belangstelling trok de prima ingerichte zaal voor han denarbeid met een achttal werk banken met volledig gereedschap, welke op de bovenverdieping is ondergebracht. Onder leiding van de Heer G. J- Stockman, met di ploma handenarbeid, ontvangen de leerlingen van de hoogste klas sen, onderricht in houtbewerking terwijl het modelleren in klei en gips een voorname plaats inne men. Ook wordt het onderwijs gediend door films in de film zaal, van verschillende bedrijven zoals hoogoven, textiel, papierfa brieken etc. Het schoolbestuur, alsmede enige raadsleden gaven van hun belangstelling blijk. De katholie ken kunnen trots zijn op hun ge degen onderwijs die in goede handen is gesteld. DEBATINCAVOND 21 jaar en ouder HEILOO Hedenavond om half negen heeft de vierde bijeen komst plaats. De avond zal echter een héél ander verloop hebben dan gewoonlijk; maar dat wordt nu nog niet verklapt. Op aller komst wordt gerekend- Handbal V.B.O. verloor van Egmond OUDORP. De handbalclub VBO van Oudorp bracht het er minder goed af. Deze speelde een wedstrijd tegen Zeevogels van Egmond. Het was wel te merken, dat de dames de laatste tyd wei nig gespeeld hebben. De uitslag was 60 voor Egmond. DUINRANDERS—R.K.A.F.C. 2 4—2 SCHOOiRL In een wedstrijd voor het Gouden Kruis wist Duinranders zich in de volgende ronde te plaatsen door een over winning op R.K.A.F.C. 2. Deze wedstrijd was wel in twee scherp gescheiden helften verdeeld. Voor rust een veel sterker A.F.C., dat heel gemakkelijk 'n 10 voor sprong bereikt, als practisch de hele verdediging van Duinran ders blijft staan. Verder was A. over alle ïinie's sterker. De backs stonden vaak op de middenlijn. Dat er maar één doelpunt ge maakt werd, dat de stand op 2-0 bracht, was een schamel resul taat van de grote meerderheid. Na rust bracht midvoor Ha- meeteman de achterstand terug op 21- Even later liep G. Kooy achter een hopeloze bal. De doel man van A.F.C. nam het leer op en wierp het naar zijn back. De ze plaatste slecht en P. Berkhout kreeg de kans. Hij plaatste zui ver in de hoek van het doel, ter wijl de doelman net de andere paal bereikt had, op zijn weg naar doel ierug. Dit gaf de elf van D de moed vol te houden. A-F.C. speelde gaandeweg minder. In de halflmie van Duinranders werd invaller J. Delis steeds beter. Met nog 'twee doelpunten bewees D. dat het zijn vorm weer gevonden had. Kolping Boys l-Alkmaar II 3—2 OUDORP. Zondag werd een wedstrijd gespeeld door Kolping Boys 1 en Alkmaar 2. Het terrein was weer in prima conditie en het was. een tamelijk spannende wedstrijd. Na orfgeveer 13 minu ten spelen, nam K.B. met een on houdbaar schot van Jongebloed de leiding. Gedurende de wed strijd bleef K.B. in de meerder heid en wist nog een doelpunt aan het eerste toe te voegen, ter wijl Alkmaar de stand op 21 wist te brengen. In het laatste gedeelte vlak voor het einde wis ten beide partijen de stand met een te verhogen en kwam het einde met 32 voor Kolping Boys. Nieuwe regisseur doet toneelvereniging St. Pancratius herleven CASTRICUM. De R.K. to- nelvereniging Sint Pancratius te Castricum gaf Zondag j.l, voor eer» uitverkocht huis een prima vertolking van het hoogst amu sante blijspel „Liefde om de ijs kast" van Toon van Vuuren. Omtrent de inhoud van het stuk het volgende: De door een erfenis plotseling rijk geworden slager, Toon dg Vreugd is het helemaal niet eens met de hoog dravende begrippen van ziin vrouw, die zelfs voor haar doch ter een jonkheer als echtgenoot ambieert. Natuurlijk wordt de verkeerde voor de veel begeerde jonkheer aangezien en de dwaze verwikkelingen die hiervan het gevolg ziin, waarbij het slacht offer zelfs in de ijskast wordt opgesloten, zijn dermate lach wekkend, dat het opgetogen pu bliek eenvoudig niet tot het be daren was te brengen. „Sint Pancratius" heeft met de keuze van dit stuk een bijzon der goede green gedaan en de opvoering welke onder regie stond van de heer Wim de Boer, heeft bewezen, dat zich onder de leden van deze vereniging zeer bijzondere blijspel-acteurs bevinden. Op Donderdag 26 April a.s. zal in de z»al van de heer Roo sendaal nog slechts één her haling van het stuk wordenoge- geven. Nog een beperkt aantal kaarten zijn verkrijgbaar. Burgerlijke Stand CASTRICUM. Geboren: Adriana. d. v. A. Swinkels en G. A. Kaandorp; Vital z. v. G. W. van der Horst en L. H. A. van Rossum; Lucas Simon, z. v. D. Groentjes en H. dq Graaf; Margaretha Maria Anna. d. v. W. Castricum en G. Dekker; Marinus Johannes, z. v. M. Zon neveld en A. M. van Kessel. Ondertrouwd: Jacobus Kaan dorp, 31 jaar. en Maria Zonne veld. 23 jaar. Gehuwd: Gerardus Hendricus Zonneveld, te Heemskerk, en Agatha Geertruida Nootebos; Jo annes Veldt en Maria Cornelia Gerardus Steeman. Overleden: Gerrit de Roov 72 iaren. wed. van P. Vrolijk te Zaandam; Gerardus Hermans, 65 j. e. v. C. Tibbe, te Haarlem; Nicolaas Portegies, 57 j. e. v. A. Schouten, te Castricum: Hans Tietgen, oud 63 j, te 's Graven- hage. Een radio-reporter vertelt TUTTJENHORN Op de Dis trictsdag van de NKJB die Zon dag 29 April in deze parochie wordt gehouden, zal als spreker optreden, de bekende radiorepor ter Paul de Waart met het onder werp: „Een radioreporter ver telt." Toegang alleen voor N-K.J. B.-ers. K.R. O.-correspondent TUITJENHORN Tot corres pondent van de Katholieke Radio Omroep is aangesteld de heer J. van Straaten. Voor aangelegen heden betreffende studiobezoek, bijwoning van 'n programmadeel, KRO donaties en abonnementen op de KRO Gids kan men zich tot hem wenden. -. Raadsvergadering AKERSLOOT De raad de zer gemeente zal op Vrijdag 27 April a.s- des voormiddags 9 uur ten raadhuize in openbare zitting bijeenkomen. Bij de te behandelen stukken komt o.m- voor het voorstel van B. en W. tot aankoop van enige m2 grond van G. Meijne t.b.v. de aansluitipg van de nieuwe weg Akersloot-Uitgeert naardeSluis- weg. Tevens zal de heer M- Groot oud-wethouder dezer gemeente, in deze vergadering de door hem geschonken klok voor de raads zaal aanbieden. Bridgewedstrijd SINT MAARTEN In Café de Driesprong van de heer J. van Schoorl te Valkoog werd Zater dagavond een Bridge-wedstrijd gehouden waaraan vier en vijf tig personen deelnamen. Groep A. le prijs H. KuiperReudeker. 2e prijs C. WitC. Boontjes. 3e prijs fam. Beekman. Groep B- le prijs Jn. BoontjesJn Dekker 2e prijs Mevr. v. SchalkB. Igesz 3e "prijs fam. Kooij. Groep C. le prijs fam. Zwart 2e prijs fam- Nuijens. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond. OPNIEUW FRAAI WEER, Droog en overdag zonnig weer, met nog iets hogere temperatu ren dan vandaag. Zwakke tot matige wind tussen Oost en Zuid. (Advertentie) (Ingez. Med.) uw behanger Oranjefeesten??? HEERHUGOWAARD-NRD. Zullen er dit jaar in Heerhugo- waard-Noord nog Oranjefeesten worden gehouden en zal de be vrijdingsdag nog worden her dacht? Dat zijn vragen die tegen woordig dagelijks in Noord wor den gesteld. Werd andere jaren reeds weken van te voren de kop pen bij elkaar gestoken en het programma bekend gemaakt, het Oranjecomité laat tot heden ech- er nog niets van zich horen. Ook vorig jaar was dit het ge val. Toen echter werden er, bui ten het bestaande comité om, volksspelen georganiseerd en ook 's avonds waren de Noordeinders gezellig bijeen. Het zal toch jammer zijn als de door ons allen zo begeerde dag, nu ineens in het vergeetboek wordt geplaatst. Eerste lustrum van de Gidsen H.H.WAARD-NRD. Een geheel gevulde zaal kwam de gidsen fe liciteren en toonde belangstel ling voor hun werk, toen zij ter gelegenheid van hun vijf jarig be staan een ouderavond gaven in de zaal van de heer C. Ursem. In zijn openingswoord zei Kap. van Leeuwen blij te zijn zovele ouders hier aanwezig te zien. Dit geeft de aalmoezenier en leid sters bemoediging om hun werk voort te zetten. Wat de gidsen in de afgelopen jaren hadden beleefd, brachten zij in revue-vorm naar voren. Een vlot afgewerkt program gaf iedere leek een volledig beeld van het doel en het strevén der gidsenbeweging. Op een zeer prettige manier wordt hier de jonge meisjes iets goeds en iets blijvends voor hun leven medege geven. Ook vele leidsters van de jeugdbeweging uit de omtrek gaven acte de presence. Het is werkelijk een geslaagde avond geworden voor de gidsen. Een der leidsters nam deze avond afscheid van de haar zo aan het hart liggende gidsenbeweging. Het was guido Doodeman die de zer dagen is getrouwd. Als blijk van waardering voor het vele werk door haar voor de jeugdbeweging gedaan, boden de gidsen haar een mooi Mariabeeld aan. Naar wij vernemen vieren ook de welpen dit jaar hun 5 jarig bestaan, wat vermoedelijk deze zomer op vreugdige manier zal worden herdacht. Hugo Boys in de tweede ronde HEERHUGOWAARD-NRD Het begint er op te lijken, dat ook Hugo Boys weer een woord je mee gaat spreken in de race naar het Gouden Kruis. Zondag j.l. speelden zij hun eerste vnpdstrijd en wel tegen Oudendijk. Na het beginsignaal van de goed leidende scheids rechter, hadden de Heerhugo- waarders reeds direct een groot overwicht. Het was jammer dat Hugo Boys zich in deze ontmoe ting niet ten volle gaven. Toen zij na twee doelpunten van de midvoor een aardige voorsprong hadder» bereikt, trachtten zij een party show voetbal te geven, wat echter geheel mislukte. Oudendijk heeft in deze v/ed- strijd tot het einde gevochten. Voor de rust kon Oudendijk niet verhinderen, dat de score door Hugo Boys tot 30 werd op gevoerd. Na halftime kregen de toe schouwers hetzelfde spelbeeld. Een aanvankeiyk hardwerkend Oudendijk met elf oranjehemder» die de grootste helft van de wedstrijd op het Oudendijk-veld speelden. In de eerste acht minu ten na de rust maakte dq Hugo Boys-voorhoede drie mooie doel punten. Het einde kwam met een overwinning van de Hugo Boys, die zich hiermede in de tweede ronde om het Gouden Kruis plaatsten. Een proefballon J. J. S.. student, en J, v. D., timmerman, beiden uit Bergen, reden op 12 Januari op de Bree- laan en moesten voor de politie stoppen omdat één van hen zon der licht reed. Ze wilden eens kijken, hoe de politie daarop zou reageren, maar reden na de sommatie om te stoppen, door. Bij het aanhouden was de stu dent over de fiets van een poli tieman gevallen, waarbij voor ƒ4.20 schade ontstond. Die zou de student vergoeden en de politie zou alleen proces-verbaal opmaken voor het zonder licht rijden. Maar de volgende dag tapte de politie uit een ander vaatje en gebruikte geen pardon meer. De officier vond het gedrag van de beide jongens zeer onbe schaamd en eiste een boete van 100.— of 40 dagen. De politie rechter vonniste met f 100.of 40 dagen wat betreft de student en de timmerman met f 50.of 15 dagen. Zig-zag over de weg G. J. O. uit Alkmaar, slager van beroep, heeft op 26 Februari op de Laat nogal vreemd met zijn fiets gemanoeuvreerd, waar bij is gebleken dat hij onder in vloed van sterke drank was. De officier eiste er f 200.of 40 dagen voor. De politierechter maakte er f 100.of 30 dagen van.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2