Fout van keeper v. d. Eist kostte Wageningen de titel 0-0) Hockey-Oranjewon maar met4-0 van beduidend zwakker Wales Willem II en D.W.S. sloten ij der ïe klas kampioenen CUP na tamme strijd in handen van Newcastle Boys-ze op verd Op Kon; SPURS wonnen de race om de league-titel Geen wedstrijd van het slog der kampioenen D.W.S. 't zwakst Erelijst VI Zo speelden de eerste klassers In de arena der eerste klassers Botwinnik hernam zijn voorsprong P.S.V. (3-0) winnaar over Blauw-Wit voor de landstitel Pas uit 2e divisie Standen Iste klassers Vereniging van eerste klassers Kruize, Esser en Boerstra stietten op Welshe goalie Nederlanders wel in Tour de France Strijd om hoogste voetbaleer Helder nat en kampio PAGINA 4 MAANDAG 30 APRIL 1951 (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM Drie minuten na het begin van de beslissings wedstrijd om het kampioenschap van aideling B tussen P.W.S. en Wageningen, welke voor ruim 35.000 toeschouwers in het Feijenoord-stadion werd gespeeld, maakte de Oostelijke doel man v. d. Eist een blunder, welke Wageningen de titel zou kosten. Een voorzet van de Amsterdamse rechtsbuiten Pitters werd door linksbinnen Koevoets laag in de hoek gekopt Doel man v. d. Eist in de mening, dat de bal naast zou gaan, reageer de in het geheel niet. De bal nam echter de binnenkant van de paal en zo had D.W.S. in deze zware wedstrijd, waarin uiteraard de nervositeit een geduchte rol speelde, al een heel fortuinlijk begin. een fel tweegevecht om de bal van de Amsterdamse aanvoerder Kil won, een diagonaal schot op het vijandelijk doel loste, telde iedereen reeds de gelijkmaker. Doch rechtsb. Sermijn trapte de bal nog juist van de doellijn weg. Weer kwam Wageningen Dat ene doelpunt bleek later beslissend te zijn geweest, want noch DWS, dat in de eerste helft een licht overwicht had getoond, noch Wageningen. dat na de rust het ene offensief op het an dere liet volgen, slaagden er in verdere veranderingen te bren gen op het scoringbord. Het is geen wedstrijd gewor den van het slag der kampioenen. In het spel van beide ploegen vaak onbeheerst, middelmatige techniek en lange tijd een gebrek aan tempo lag duidelijk de zwakte van de afdeling B, de minst sterke van de vijf distric ten. In de eerste helft zat er inderdaad enige lijn in de aan- valstactiek van DWS, bij Wage ningen werd elke aanval vrijwel op goed geluk opgebouwd en dat- had op de sterke Amsterdamse defensie met "spil Kil als het onverzettelijke granieten blok, zo goed als geen effect. Tegen de rust kwam er echter meer lijn in het aanvalsspel der Oostelijken. Met verre trappen werd de bal bijna steeds naar de vleugels geplaatst en toen bleek al spoedig hoe snel en ook dik wijls technisch knap rechtsbuiten Jansen bressen in de DWS-ver- dediging wist te slaan. Veel op merkelijks had de eerste helft na het opwindende begin niet meer te zien gegeven. Wagenin gen had een kans gehad toen v. d. Weerd alleen voor doelman Rich ter kwam, die het schot echter nog tot hoekschop kon verwer ken. Na de pauze trok Wageningen onmiddellijk in gesloten formatie naar voren. En toen v. d. Weerd L'honneur au dames. We hebben nu al genoeg over voetbal gepraat, dat de da mes ditmaal de eerste ver melding verdiener» voor de erelijst. Het is B.D.H.C dat door een 07 overwinning op Groningen de eerste plaats verwierf in de strijd om het landskampioenschap hockey. En dan stappen we weer over op voetbal Allereerst natuurlijk nog even de twee eerste klassers. Ze mogen nog wel even ver meld worden: D.W.S. er» Willem II! Dan naar de tweede klasse, waar in het westen Elinkwijk de race van Volendam won. De laat ste beslissende wedstrijd in Zuilen gaf de doorslag. En dan wippen we tot slot even over naar het bui tenland, waar in Engeland het Londense Tottenham het stoute stuk uithaalde om via het kampioenschap van de tweede divisie, nu op te klimmen naar de too van Albion. Kampioen van de eerste divisie en dus kam pioen van Engeland. terug en rechtsbinnen Zeiler schoot de bal hard en laag. tot grote wanhoop van de Oostelijke supporters juist naast. Het was verbazingwekkend de enorme energie te zien, waarmee de Oos telijken bleven vechten tot de laatste minuut. Op de duur werd de volledige DWS-ploeg tot in het eigen doelgebied teruggedron gen. Zelfs de Wageningse aan voerder linksback Jansen, die een rustige en voortreffelijke partij vertolkte ging naar voren. Maar aan de andere kant stond de stoere Kil, die de Wageningse opmars voortdurend dwars zat. Steeds speelde hij de bal met verre trappen weer naar voren en bijna was er op die manier een tweede DWS-doelpunt geko men. toen middenvoor Dijkstra tot op enkele meters doorgedrongen tot de onzekere doelman van de Eist tegen de lat speelde. Het was voor Wageningen, dat het kampioenschap verloren ging. In enthousiasme en tempo won nen Oostelijken het ruimschoots van de Amsterdammers. Doch DWS had een te krachttge ver dediging en daaraan vooral heeft de hoofdstad thans een tweede kampioen te danken. Na de wedstrijd verlaat het elftal van D.W.S. het veld; aan voerder Kil getooid met een grote lauwerkrans. De 11, tien minuten voor 't einde, in de gestaakte wedstrijd tegen Xerxes heeft B.V.V. wel heel flink dwars gezeten. Met liefst 51 werden de Bosse kampioensillusies aan flarden ge schoten. Willem II werd dus kampioen en ook D.W.S. haalde de titel binnen. De enerverende beslissingswedstrijd tegen Wa geningen werd met 10 gewonnen. Voorts valt er nog een grote verrassing te melden. Met 30 won P.S.V. de eerste wedstrijd voor het landskampioenschap. Blauw-Wit stelde wel heel erg teleur! Om het Kampioen schap van Nederland PSV—Blauw Wit 3—0 le Klasse A Achilles-H'veen 3—5 GVAV—Sneek 2—1 le Klasse B DWS-Wageningen 1—0 DWS kamp. le Klasse C EDO—ADO 2—1 KFC—DWV 2—2 DWV degrad. Hermes DVS—RCH 4—1 le Klasse D NACLonga 0—1 EmmaRBC afg. XerxesBW 5—1 Willem II kamp. le Klasse E BleyerheideE'hoven 2—0 De 19e partij van de twee kamp BotwinnikBronstein om het wereldkampioenschap scha ken, welke Vrijdag werd afge broken, is in de voortzetting door Botwinnik gewonnen. De stand luidt na 19 partijen: 109 in het voordeel van Bot winnik. De partij was afgebroken in een moeilijk te beoordelen stel ling. Na de hervatting slaagde Botwinnik er in een gevaarlijke vrijpion te verkrijgen op de damevleugel. Bronstein kon niet de juiste verdediging vinden en moest na 60 zetten de vlag strij ken. De 20e partij wordt Zondag avond gespeeld. De 20e partij is na 42 zetten gister afgebroken. De partij wordt vandaag verder gespeeld. Met dat heel bescheiden pro gramma dus zoveel beslissingen. Drie in totaal. Willem II en DWS dus kampioen en DWV na één jaar weer terug in de tweede klasse. DE ENGELSE LEAGUE Door Pi"n 10 overwinning op Sheffield Wednesday is Totten ham Hotspur thans zeker van het League kampioenschap. De Spurs hebben hiermede het bijzondere, resultaat geboekt rechtstreeks uit de' tweede divisie komend het kampioenschap van de eerste di visie te behalen. In de geschiedenis van het. En gelse voetbal is dit de derde maal dat een dergelijk feit plaats vindt- In 1931 en '32 was het Everton en in 1905 en '06 Liverpool, die promotie van de tweede naar de eerste divisie door een kampi oenschap lieten volgen. In de tweede divisie is de klap gevallen. Luton heeft zijn plaats behouden door het behalen van een punt tegen Coventry, maar Chesterfield, dat het ook tot een gelijk spel bracht, had hieraan niet genoeg om aan degradatie te ontkomen en Grimsby naar de derde divisie te vergezellen. Dc vraag welke clubs van dc eerste naar de tweede divisie zullen de graderen blijft nog onbeantwoord Het is niet 'uitgesloten datdoel- ciifers zullen moeten beslissen, v;e]ke van de drie clubs Everton Chelsea en Sheffield Wednes- dav de ongelukkige zullen zijn. Eerste divisie: Charlton Ath.—Middlesbr. 30 Derby CountvEverton 01 FulhamChelsea 12 Manchester UHudderf. 60 SunderlandW. B- Albion 11 Tott. Hotspur Sheff. Wedn. 10 Bolton W—Wolv. W. 2—1 Tweede divisie: Hull CityNotts County 10 Leeds UCard if City 20 Luton TownCoventry City 1 Sheffield UManchester C 00 SouthamptonChesterfield 11 Swansea T.Grimsby T. 13 West Ham U.Birmingh. C. 12 BarnsleyLeicester C. 00 PSV deed het tegen Blaüw Wit wel heel goed. Het zou voorbarig zi.in Blauw Wit reeds als uitge schakeld te beschouwen, maar PSV (en Willem II ook) is voor ons een van de ernstigste Candi da ten voor de landstitel. Heerenveen ging tegen Achilles nogeven repeteren en won met 3—5. Zo erg indrukwekkend dus ook niet. GVAV bereikte de derde plaats door een krappe 21 thuis zege op Sneek. Heel bescheiden dus het programma in het Noor den, zodat we omtrent de degra datie niet wijzer worden. DWV daarentegen weet wel waar het aan toe is. KFC scheen zelf willen bepalen, wie het zou vergezellen op de terugtocht. In de Koog werd gelijk gespeeld en meteen was VSV voor de Am sterdammers onbereikbaar ge worden. Dat EDO en Hermes DVS wonnen, resp. van ADO en RCH deerde niets en niemand meer. BW's cadeau. Willem II zal wel onbegrij pend met het hoofd geschud heb ben- Al drie jaar kwamen de Til- burgers met een machtige eind spurt, die echter juist te kort was en nu gaf BW zomaar een titel cadeau. De Bossenaren weten echter als troost, dat ze nu deze zomer een trip naar Engeland en Ierland mogen maken. AFDELING A Heerenv. (1) 21 36 Leeuw. (2) 20 25 GVAV (5) 21 24 Be Quick (3) 21 24 Go Ahead (4) 20 23 Frisia (6) 21 21 Sneek (7) 20 20 Achilles (8) 20 16 Zw. Boys (9) 20 16 Zwarfem. (10) 20 15 Velocitas (11) 20 13 HSC (12) 20 11 AFDELING B DWS (1) 22 31 Wagen. (2) 22 29 AGOVV (3) 22 25 Ensch. B. (4) 22 24 't Gooi (5) 22 23 NEC (6) 22 21 Enschede (7) 22 21 Ajax (8) 22 21 Vitesse (9) 22 20 DOS (10) 22 20 Heracles (II) 22 18 Hengelo (12) 22 13 AFDELING C Wit (1) 22 32 BI Haarlem (2) SVV (3) EDO (5) H-DVS (6) ADO (4) RCH (7) Volew. (8) HBS (9) VSV (10) DWV (11) KFC (12) 22 20 20 21 21 21 20 20 21 20 20 30 26 23 23 22 21 19 18 17 12 5 AFDELING D Willem n (1) 22 35 BW (2) 22 33 Emma (3) 21 28 RBC (4) 21 25 NAC (5) 22 24 Longa (7) 22 22 Xerxes (8) 22 22 Feijenoord (6) 22 22 Sparta (9) 22 17 Noad (10) 22 16 TSC (11) 22 13 Baronie (12) 22 5 AFDJXING E PSV (1) 22 37 Eindh. (2) 22 32 Limburgia (3) 22 2,4 WV (4.) 22 23 Sittardia (5) 22 21 MW (6) 22 21 Maurits (7) 22 21 Bleyerh. (8) 22 21 Brabantia (9) 22 17 Chèvrem. (10) 22 17 Sp. Emma (11) 22 16 Helmond. (12) 22 14 88—31 66—54 41—31 47—38 40—38 43—38 42—37 33—50 34—44 24—43 27—56 31—56 29—15 33—24 40—35 34—2b 30—27 26—30 26—32 31—40 33—29 31—29 28—35 20—39 51—26 56—34 39—33 27—28 48—34 30—25 34—32 34—38 47—43 25—36 25—48 22—61 67—27 58—26 55—40 46—38 27—32 38—28 57—52 31—32 33—36 25—43 27—57 23—76 52—18 65—26 45—38 47—37 46—47 39—41 40—43 22—25 30—31 32—51 26—53 28—62 op. Ha Zaterdag is men in Utrecht op een vergadering van afgevaardig den van voetbalclubs der eerste klasse KNVB over~»gaan tot op richting van de ve-—«icing van eerste klassers (VEK). Tevens is besloten de bestaan de federatie van eerste klassers (FEK). waarbij aangesloten wa ren vier regionale verenigingen van eerste klassers, op te heffen. Tot onmiddellijke opheffing van deze vier regionale verenigingen is men echter nog niet overge gaan. In het bestuur van de VEK, waarin nog een penningmeester zal moeten worden gekozen, zijn genomen: drs. W. Revseger, den aag, voorzitter; J. H. Ascher- man, Enschede, secretaris. J. P. van Balen Blanken, Arnhem, H. Erke, Amsterdam, J. Hekman, Groningen, W. J. Pöpplein, den Bosch, F. Tiemersma, Leeuwar den, A. P. M. van der Ven Jr., Tilburg en W. J. Voorst, Nijme gen, allen leden. INTERNATIONAAL VOETBALPROCRAMMA Karei Lotsy die in Denemar ken is, heeft voorgesteld op Za terdag 7 Juni van het volgend jaar de landenwedstrijd Dene markenNederland te Kopenha gen te spelen. Wel had de Deense voetbalbond reeds voor deze datum een andere wedstrijd vast gesteld maar men hoopt dat hiervoor nog een regeling is te vinden. De heer Lotsy is er bovendien in geslaagd een wedstrijd Neder land—Finland tot stand te bren gen. Het internationaal programma voor het seizoen 1951/1952 is hiermede als volgt bepaald: October of November 1951: Amsterdam: NederlandFinland 25 November: Rotterdam: Neder landBelgië; 6 April 1952: Ant werpen: BelgiëNederland; 14 Mei 1952: Amsterdam of Rotter dam; NederlandZweden; 7 Juni 1952; Kopenhagen: Denemarken Nederland; Juli 1952: Helsinki: Olympisch voetbal tournooi. LONDEN Het Engelse Ko ninklijk paar en honderd duizend toeschouwers waren getuige van een vrij tam gespeelde beker finale tussen Newcastle United en Blackpool,- waarin Newcastle tenslotte met 20 voor de vierde maal de Cup veroverde. Milburn was veruit de beste man van het veld en van de aftrap af bracht hij zijn ploeg in het initiatief met zijn 'prachtig spelverdelen, zijn snelle dribbles en zijn harde schot. De achterhoede van Newcastle was zeer hecht en deinsde geen moment terug voor de faam welke van de Blackpool aanval met de beide Stanley's Matthews en Mortensen, uitging. Het wilde overigens helemaal niet vlotten in Blackpools voor hoede; Mortensen werd nagenoeg uitgeschakeld door de spil van Newcastle, Brennan, terwijl Mat thews zijn passes voortdurend in de open ruimte terecht zag ko men, zonder dat een van zijn ploeggenoten er door goed op stellen of snel starten gebruik van wist te maken. Na 23 minuten kreeg Blackpool een kans van de dag de score te openen. Uit een hoekschop kopte Mortensen hard en zuiver in; de doelman van Newcastle was reeds geslagen, maar Coweel, de rechtsback kopte de bal van de lijn tot grote opluchting van zijn clubmakkers en niet te vergeten van de tienduizenden supporters. Na de hervatting zette Black pool alles op alles om de defen sie van Newcastle te doen wijken, maar tien minuten later hadden zij twee maal de bal in eigen doel zien vliegen en was het eigenlijk reeds een verloren zaak. Het was duidelijk, dat het elftal er inder daad zo over dacht, want geen moment meer is het doel van Newcastle in gevaar geweest. Tot Newc het einde toe bleef de meerderheid. Newcastle in De finale van de Engelse Cup in 't Empire Stadion te Wembley bracht met een 20 overwinning op Blackpool de trophee aan Newcastle. Links: De rechtsachter- speler van Newcastle Co- well (met gestreept shirt) springt, in de eerste helft van de wedstrijd tussen de palen en kopt een bal van Blackpool's spil Mor- tense,- een bijna zeker doelpunt, op het laatste moment weg. Rechts: Het tweede doel punt van Newcastle, ge maakt door de midvoor Jackie Milburn; een on houdbaar schot van tien meter afstand, dat New castle's overwinning be zegelde. Blackpool's doel- verdediger, George Farm, heeft het nakijken. (Van onze speciale verslaggever) Wim, Wim, meteen! Al spurtend schoot Dick Esser in een mo derne switch naar voren en Wim van Heel wist wat hij doen moest. De kleine witte baL die hij zojuist van Esser gekregen had, vloog met een kleine boog naar voren. Esser had 'm meteen onder controle, spurtte door, haalde zo heel het verdedigingsblok van Wales uit elkaar en zette, in de hoek gekomen, hard voor. Daar, in de cirkel, stond Roepie Kruize, geheel ongedekt en iedereen wist wat dat betekende. Rustig stopte de grootste tech nicus van rle Oranje elf de bal, een halve seconde later was 't éénnul. Nederland leidde in de zeventiende minuut tegen Wales, dat drie jaar geleden op Britse grond met 82 geklopt was. Nu sneelden de Oraniehemden seen acht eoals biielkaar. Het werden er in totaal vier. maar 't hadden er wel veertien kun nen ziio zo snrekend was het Nederlandse overwicht, in stick- voerine. in baltechniek, in tac tiek. ia in elk onzicht. dat keer on keer een Oranie-aanvalseolf volgde. Maar in 't Welshe doel stond een niet zo jonge knaap, die met bravour. spectaculair en niet zonder keepersgeluk zoveel on heil voor zn ploeg voorkwam, dat zelfs Roepie Kruize te langen leste niet meer wist, hoe deze Dadds te verschalken. In die eerste zeventien minu ten hadden er zeker al vier goals moeten zijn. Boerstra, Van Heel, Kruize en nog eens van Heel had den Dadds reeds op hun weg ge vonden, terwijl bovendien Krui ze, Loggere en v. d. Valk een pracht scoringskans om zeep hadden gebracht. Bovendien speelde eigenlijk de gehele wed strijd de Oranjeploeg niet. dat spelletje, dat haar aan de Euro pese top had gebracht. In de voorhoede konden alleen Kruize, Boerstra en Esser goo chelen met de kleine witte bal en verder waren het Ancion en Drij ver en bij vlagen ook Tiel, die mee konden komen. Zelfs een strafcorner leverde eeen Nederlands doelnunt on. Han Drijver stond al klaar om te schieten, toen v. Heel de bal in de slagcirkel gebracht had. maar Ancion drukte de bal on de grond, in nlaats van te stonnen. De tweede helft moest dus de doelpunten brengen om 't Neder landse overwicht te laten spre ken. Dankzij Boerstra, de meest soepele speler van heel 't veld, kwam na vijf en een halve mi nuut 't 2e doelpunt, v. d. Valk kreeg de bal in de slagcirkel, om speelde Dadds wel heel fraai en' toen drukte Esser de bal in de touwen. Kort er op schoot Esser weer, maar de bal vloog via Dadds corner. Ook voor een strafcorner wilde de gasten-doel- man niet zwichten en daarna moest Boerstra nog In Dadds z'n meerdere erkennen. Zeventien minuten voor het einde werd 't toch nog 30. Kruize had van v. d. Valk, die helemaal op rechts stond de bal gekregen en scoorde. Weer ging Kruize er van door, maar toen revancheerde Dadds zich om drie minuten voor 't eindsignaal voor de vierde maal, nu door Loggere, geklopt te wor den. Loggere, die na 't uitvallen van Boerstra, met een gebroken neusbeentje en een opgezet lin keroog, zowel middenvoor als spil speelde. Welke rare situaties er ook tijdens een wedstrijd om de landstitel kunnen ontstaan ziet u hier bij P.S.V.-Blauw Wit. De Eindhovense doelman Steiger is verward geraakt in een opeenhoping van vallende en struikelende mensen. Zijn achterspeler Bakers ligt in een tijger-houding de wacht te houden voor het doel en Koekebakker is de enige die wat definitiefs doet. Hij rent de bal achterna, die toen al op het punt stond over de doellijn te vluchten. RU DE GROOD ZEGT: (Van onze verslaggever) Naar aanleiding van berichten ir enkele Nederlandse blader», dat er dit jaar geen Nederlandse ploeg zou deelnemen aan de Tour de France, hebben wij ons gewend tot de technische ieider van de Nederlandse equipe, de heer R. de Grood. Pertinent gaf hij ons de verzekering, dat er geen sprake is van een weige ring v^n de organisator van de Tour de France. Jacques God- det. om Nederlandse oioegen in de Tour de France te laten star ten. De heer De Grood verklaar de ons ten overvloede, dat hij op het ogenblik reeds in onder handeling is met verschillende renners en dat de mogeliikheid niet is uitgesloten, dat Neder land dit iaar met een sterkere ploeg zal deelnemen dan in voor gaande Tour de France-ritten. NED. VOLLEYBAL KAMPIOENSCHAPPEN Chr. H.B.S. Leeuwarden bij dames vierde In aanwezigheid van 2000 per sonen werden in de Jaarbeurs hallen te Utrecht de Nederlandse volleybalkampioenschappen ge speeld. Na zeer spannende wed strijden werd Boemerang uit Amsterdam kampioen bij 4e da mes en bij de heren R.V.C. uit Rijswijk. Dames: 1. Boemerang (Am sterdam) 4 gewonnen partijen; 2. R.V.C. (Rijswijk), 3 gewonnen partijen; 3. S.O.S. (Utrecht). 2 gewonnen partijen; 4. Christe lijke H.B.S. (Leeuwarden). 1 ge wonnen partij; 5. Rammelaars (Rotterdam). 0 gewonnen par tijen. Heren: 1. R.V.C. (Riiswiik). 4 gewonnen partijen; 2. V.H.H. (Amsterdam), 3 gewonnen par tijen; 3. Polonia (Utrecht), 2 gewonnen partijen; 4. Cracovia (Breda). 1 gewonnen partij: 5. Christelijke H.B.S. (Leeuwar den). 0 gewonnen partijen. FANNY GAAT DOOR MET ATHLETIEK Fanny BlankersKoen voelt er veel voor om in 1952 haar Olym pische titels te verdedigen. Maar voor zij een besluit neemt om dit te doen zal ze eerst afwach ten welke resultaten ze het ko mende seizoen zal boeken. Over haar wedstrijdprogram ma voor dit jaar is nog maar weinig bekend. Er is eer» uit nodiging binnengekomen met de Pinksterdagen in Wenen te star ten en ook is zij uitgenodigd om in Mei in Liverpool uit te komen. Het is echter waarschijnlijk, dat zjj deze invitaties niet zal aannemen, omdat zoals de heer Blankers ons vertelde zij door het slechte weer in April vrijwel geen gelegenheid heeft gehad enige speciale training te- deen. Het kampioensprogramma van de KNVB is als volgt samengesteld: 3 Mei Hemelvaartsdag DWS—-PSV; 6 Mei Blauw WitWillem 2 en PSV— DWS; 14 Mei (Tweede Pink sterdag) Willem 2Heeren veen; 20 Mei Heerenveen PSV; Woensdag 23 Mei DWS Blauw Wit; 27 Mei Blauw WitHeerenveen en PSV Willem 2; 3 Juni Willem 2 Blauw Wit en Heerenveen DWS; Zaterdag 9 Juni Blauw WitPSV; 10 Juni Heeren veenWillem 2; Woensdag 13 Juni Blauw WitDWS; 17 Juni PSVHeerenveen en Willem 2—DWS; 24 Juni HeerenveenBlauw Wit en DWS—Willem 2; 1 Juli DWS Heerenveen en Willem 2 PSV. Een ware afs van de derde klass tussen Helder en niet bepaald gew< ders nogal degelijl Helder kenmerkte zekere mate van Echter na het a kwam de Helder-p beter in en enkeli vallen waren het tot de rust zonder In de 2e speelhel vanbeide ploegen samenhangend. He sterker en wilde ir deze laatste derde strijd met een o\ sluiten. 20 minuten voi leverde Helder's ze de eerste goal op. Krab bracht Zonne verdrukking waard sloeg, Schouwenaa liepen de bal toen lijn. 10. Vijf minuten vo gingen de uitstek blauwzwarten nogi knieën. Een effec van Krab stichtte warring in de Vitesi Andermaal sloeg en weer waren Hey wenaar ter plaats^ over te lijn te sch Het eindsignaal leidende arbiter M de voor Helder de Na afloop werd d. Meulen voor onder bloemen bijr toegesproken door z Vitesse, de heer W. de Helder cap. op ste wijze complirr het behaalde succes de, voorafgegaan c Muziekcorps een tocht van de Helde city naar het clu mosa". DEKKERS WIELERF (Eigen bei Naar wij verne wielrenner Hans Eindhoven dit seis naar het professior De krachtmet Alkm. Boys en Hol een kleine, maar ni zins verdiende Boj leverd. Vqoral voor de ri bijzonder spannend) deels gelijk opgaan stand 11 was dan de weergave van d houding. Na de rust war overwegend in de s konden hun meerde doelpunten uitdruk! Dat kwam eensdi krampachtig verd Hollandia, anderdee falen voor doel vai binnentrio. Kort vc evenwel moest de H welke dikwijls niet te klagen haR, cap een schot van T. In Reeds dadelijk n; ■werd er van beide aangepakt en spoed van Zon, die bij c rechtsbuiten een goi speelde, in actie. Na ongeveer 8 lens wisten de Boy te nemen, toen v. profiteerde van een een der H. verdedi; een mooi schot v doelman gepasseerd. Hollandia was ge moedigd en kwam gevaarlijke aanvalle: Kramer, zonder sue Niet zo heel lang doelpunt kwam de Uit een vrije schop van rechts voor doi baar kopte de linl leer voor de voeten die Kramer onhoudl de. Daarna ging de gelijk op. Zo had d< een hard schot van hoekschop gewerkt andere kant kregen voorwaartsen een j Vlak voor doel were Wet kranige elftal e kans om eersti nederlaag tegen El Geus, E. Veerman Knielend: Dick Mai

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 4