Elinkwijk, Helder en B. K. G hesen de kampioensvlag °P Xoningiffloedag dit pakje bii ïïw «taf dat pakje Boys-zege in laatste minuut op verdedigend Hollandia Watervogels kon St. George eerst na de rust kloppen Volendam verspeelde het kampioenschap en redde niet eens de eer (4-0) Zaterdagploeg Helder nam Vitesse en kampioenschap Noord hol land se K.N.V.B.-ers Forward en Westfriezen maakten een goede beurt Slecht spelend ZAP won op 't nippertje Zwak Limmen door B.K.C. gekraakt Tennis-uitslagen N. Niedorp gewillig slachtoffer van KGB een klasse beter dan DINDUA Mühring voorkomt kopbal m Thuisclub speelde het minst slecht Gepuntmutste aanhang mistroostig af En toch: een spannende, fraaie strijd Begin-offensief liep dood SRC, technisch beter won van Geel-Zwart MAANDAG 30 APRIL 1951 PAGINA 5 'H mei Hascolte gaat-ie goed! Een ware afscheidswedstrijd van de derde klasse is deze kamp tussen Helder en Vitesse '22 nu niet bepaald geworden. Het an ders nogal degelijke voetbal van Helder kenmerkte zich door een zekere mate van nervositeit. Echter na het aarzelend begin kwam de Helder-ploeg er wel iets beter in en enkele knappe aan vallen waren het gevolg. Maar tot de rust zonder doelpunt In de 2e speelhelft was de start van,beide ploegen weer erg on samenhangend. Helder werd wel sterker en wilde met alle geweld deze laatste derde klasse wed strijd met een overwinning af sluiten. 20 minuten voor het einde leverde Helder's zesde hoekschop de eerste goal op. De corner van Krab bracht Zonneveld zo in de verdrukking waardoor hij mis sloeg, Schouwenaar en Heyster liepen de bal toen over de doel lijn. 10. Vijf minuten voor het einde gingen de uitstekend spelende blauwzwarten nogmaals door de knieën. Een effectvolle voorzet van Krab stichtte de nodige ver warring in de Vitesse-achterhoede. Andermaal sloeg Zonneveld mis en weer waren Heyster en Schou wenaar ter plaatse om de bal over te lijn te schuiven.. 20. Het eindsignaal van de goed- leidende arbiter Melief beteken de voor Helder de 2e klasse. Na afloop werd aanvoerder v. d. Meulen voor de overdekte onder bloemen bijna onzichtbaar, toegesproken door zijn collega van Vitesse, de heer W. de Wildt, die de Helder cap. op allerhartelijk ste wijze complimenteerde met het behaalde succes. Hierna volg de, voorafgegaan door het Sted. Muziekcorps een ware triomf tocht van de Helderploeg door de city naar het clublokaal „For mosa". DEKKERS WORDT WIELERPROF (Eigen bericht) Naar wij vernemen zal de wielrenner Hans Dekkers uit Eindhoven dit seizoen overgaan naar het professionalisme. Het most wel heel vreemd lopen, willen we Zondag geen beslis singen krijgen, zo schreven we in onze voorbeschouwing en we hebben gelijk gehad. Elinkwijk werd kampioen door een forse zege op Volendam, Helder klopte Vitesse, werd dus kampioen en promoveerde naar de tweede klasse en B.K.C. hield de eer van de polder hoog met een wel heel kloeke kampioenszege, 06 tegen Limmen. Het wachten is nu dus nog op Z.V.V. en Texel, Z.A.P. of Watervogels. Twee kampioenen moeten nog uit de bus komen, maar nog liefst zes degradanten. Ongekend groot was het ver trouwen, dat onze prijsvraaglief hebbers hadden in Volendam. De positie van de wijdbroeken was ook wel heel fraai. Het was prac- tisch allemaal winst, dat de deel nemers deze week voor Volendam voorspelden, desnoods een gelijk spel; maar ziet hoe wispelturig was het voeballot. Elinkwijk, dat de laatste wedstrijden in tegen stelling tot Volendam met de gootste moeite won, kwam nu met een 40 voor de dag. Zo groot was de zege, dat niemand het zich zo spoedig kon realise ren. De provincie Utrecht is dit maal wel heel goed bedacht. Kampioen en tweede klasser! Anders was de situatie met Helder. Het wachten was nog slechts op de beslissende dag en dat was gisteren. O: o, wat een club is dat, werd er om en bij de Lange Jaap gezongen. Het vo rig jaar geen een tweede klasser in de marinestad en nu twee. Nu concentreert alle aandacht zich natuurlijk op de staart en daar is het wel heel ingewikkeld gewor den. Theoretisch is zelfs RKVVA nog niet in veiligheid. Practisch natuurlijk wel. Forward was na tuurlijk doodgelukkig met de 51 op DEC, want zowel De Meer 0e krachtmeting tussen Alkm. Boys en Hollandia heeft een kleine, maar niettemin alles zins verdiende Boys zege opge leverd. Vooral voor de rust was 't een bijzonder spannende en meren deels gelijk opgaande strijd. De stand 11 was dan ook een goe de weergave van de krachtsver houding. Na de rust waren de Boys overwegend in de aanval, maar konden hun meerderheid niet in doelpunten uitdrukken. Dat kwam eensdeels door het krampachtig verdedigen van Hollandia, anderdeels door het falen voor doel van het Boys binnentrio. Kort voor het einde evenwel moest de H. verdediging, welke dikwijls niet over geluk te klagen had, capituleren voor een schot van T. Indri. Reeds dadelijk na de aanvang werd er van beide zijden flink aangepakt en spoedig zagen we van Zon, die bij de Boys als rechtsbuiten een goede wedstrijd speelde, in actie. Na ongeveer 8 minuten spe- lens wisten de Boys de leiding te nemen, toen v. Zon handig profiteerde van een misser van een der H. verdedigers er» met een mooi schot werd de H.- doelman gepasseerd. 10. Hollandia was geenszins ont moedigd en kwam met enkele gevaarlijke aanvallen dicht bij Kramer, zonder succes evenwel. Niet zo heel lang na het Boys- doelpunt kwam de gelijkmaker. Uit een vrije schop werd de bal van rechts voor doel geplaatst, daar kopte de linksbuiten het leer voor de voeten van de Flart, die Kramer onhoudbaar passeer de. Daarna ging de strijd weer gelijk op. Zo had de H. doelman een hard schot van J. Indri tot hoekschop gewerkt of aan de andere kant kregen de Hollandia voorwaartsen een pracht kans. Vlak voor doel werd de bal ech ter juist in de veilige handen van Kramer geschoten. Na de hervatting domineerden de Boys volkomen; beide vleu gelspelers deden meermalen goed werk,doch het binnentrio wist daarvan geen profijt te trekken. De Hollandia verdediging weerde zich krampachtig en het begon er reeds aardig op te lij ken, dat het 11 zou blijven, totdat kort voor het einde T. Indri na een hevige doelworste- ling de bal in het doel plaatste. 2—1. De wedstrijd van Zondag Z.A.P.Koedijk is 'n wedstrijd geweest om zo snel mogelijk weer te vergeten. Wat daar 's middags aan de Molenvaart vertoond werd was nog wel voetbal maar dan zeker niet van 4de klassers. Z.A.P. was zwaar gehandicapt door 't uitvallen van 3 spelers. De reserves konden niet datgene opbrengen wat van 'n vierde klas speler gevraagd wordt. 'n Wedstrijdverslag is deze keer al heel moeilijk. Van 't begin tot 't eind was 't trappen tegen 'n bal. 'n Proberen goed te plaatsen en 'n proberen de bal tussen de 3 latten te krijgen. Twee keer lukte het ook. Jan Oosten, iets actiever dan vorige week, maakte tweede goede doelpunten. De rust was met 10 voor Z.A.P. inge gaan. Na rust was 't echter niet denk beeldig dat Koedijk gelijk zou maken. Gelukkig voor Z.A.P. werd 't 'n kwartier voor 't einde 20, door een van de zeldzame goed opgebouwde aanvallen van 't trio TimmerNeyensv. Oos ten. als ZSGO wonnen. Spanning is er nog genoeg aan de staart, maar het zal nu toch wel tussen De Meer en DEC gaan. Ook aan de staart Ook in de derde klasse A gaat de meeste aandacht nu uit naar de staatgroep. ZVV bleef onover winnelijk en al zal het dan nog even geduld moeten hebben, de titel zal wel in Zaandam terecht komen. Zowel DTS als GVO ver loren. GVO met flinke cijfers, DTS op het nippertje van QSC. Inmiddels is mede door het ver lies van Hollandia tegen Alkm. Boys een langgerekte midden moot ontstaan, waar nog wel de nodige plaatsverwisselingen in zullen plaats vinden voor alle 22 wedstrijden achter de rug zijn. Westfriezen marcheert op Nog meer dan het standvastig winnen van Texel, valt de op mars van Westfriezen in het oog. De Zwagers hebben nu reeds een relatieve voorsprong van één punt op Wieringerwaard. 31 tegen Schagen is voorwaar geen kleinigheid. Overigens waren er geen Bijzondere uitslagen te mel den. Zowel de zege's van ZAP, Watervogels als RKAFC waren normaal als de nederlaag van Wieringerwaard. BKC won royaal De zege van BKC liet niets aan duidelijkheid te wensen over. Dat was op een manier, zoals het een kampioen betaamt. In de staart- groep is de situatie anders min der overzichtelijk geworden. Vooral nu de Zouaven van Pur- merend en De Rijp van Andijk verloren. Zeevogels dat niet speelde, dra taarn. Elinkwijk Volendam ZFC West-Frisia HRC AFC Hercules Zeeburgia Alcm. Victrix Watergr.meer nu de rode lan- 18 14 3 1 31 18 14 2 2 30 17 7 5 5 19 18 8 2 6 18 18 4 7 7 15 18 6 2 10 14 18 6 2 10 14 17 4 5 8 13 18 3 7 8 13 18 5 1 12 11 HANDBAL UITSLAGEN Hoofdklasse dames Zeeburg—DES 1—1 HygiënaPSV 12 Hoofdklasse heren Blauw WitDES 75 Hellas—PSV 7—3 Hellas kampioen van Nederland Olympia (Gr.)—HGV 2—5 ZW 19 12 5 2 29 Alkm. Boys 20 10 3 7 23 Kinheim 17 9 3 5 21 DEM 19 8 4 7 20 Velsen 19 7 5 7 19 QSC 14 7 4 3 18 Hollandia 17 7 4 6 18 Wijk a. Zee 18 7 4 7 18 IW 16 6 3 7 15 CSV 19 4 6 9 14 DTS 18 4 1 13 9 GVO 16 4 0 12 8 Helder 20 14 5 1 33 Zaandijk 18 8 5 5 21 RKVVA 18 7 5 6 19 Meteoor 19 6 6 7 18 Beverwijk 20 5 8 7 18 Rivalen 18 6 5 7 17 Vitesse 17 7 2 8 16 Alw. Forward 18 7 2 9 16 ZSGO 19 6 4 9 16 De Meer 18 4 4 10 12 DEC 17 3 5 9 11 BKC 19 17 1 1 35 Randers -17 9 6 2 24 Succes 19 10 4 5 24 Grasshoppers 19 9 3 7 21 HSV 17 7 4 6 18 VVW 16 7 2 7 16 De Zouaven 19 6 3 10 15 Purmerend 16 5 4 7 14 Limmen 18 5 3 10 13 Andijk 19 5 3 11 13 De Rijp 20 4 5 11 13 Zeevogels 19 5 2 12 12 Texel 19 12 5 2 29 ZAP 20 11 7 2 29 RKAFC 20 11 4 5 26 Watervogels 18 10 5 3 23 Schagen 17 8 3 6 19 Oudesluis 20 7 5 8 19 Bergen 19 7 3 9 17 St. Gerorge 18 5 6 7 16 Vrone 19 6 4 9 16 Wieringen 19 4 3 12 11 Westfriezen 18 3 4 11 10 Koedijk 15 2 1 12 5 Limmen speelde in een geheel nieuwe opstelling, maar een suc ces was 't niet bepaald. Niet al leen omdat er geen doelpunten kwamen. Het begin kenmerkte zich door zenuwachtig spel met Limmen'in de meerderheid, waar uit 3 corners en een buitenspel- doelpunt ontstonden. BKC nam meer en meer het initiatief over en drong Limmen- terug. Het of fensief werd de achterhoede te machtig, zodat spoedig achterel kaar BKC tweemaal kon doel punten. Uit een mooie kopbal die door doelman Boersen verkeerd beoordeeld werd, scoorde de mid- voor het derde doelpunt. De Pol- dersen werden overwegend ster ker en toen de midv.oor in bui tenspelpositie de bal 'kreeg toe gespeeld, ontstond er een gevaar lijke situatie voor het Limmen- doel en tevens het vierde doel punt. Met deze ruststand was het kampioenschap van BKC prac tisch een feit. Na de rust wogen de partijen meer tegen elkaar op, mJar na een half uur spelen begon de doelpuntenregen opnieuw. Uit 'n corner werd de stand 05. De lat bracht eenmaal redding, maar het was uitstel van executie want 1 min. later maakte de midvoor het halve dozijn vol. Nog eenmaal wist BKC het doel te vinden met een prachtig doel punt 07. Door de voorzitter van Lim men werden na afloop felicitatie en bloemen aangeboden terwijl de trainer van BKC alle spelers met een bouquet verraste. Uitslagen van Zondag 29 April: Hoofdklasse A: Leimonias 1 Leimonias 2 44 voorl; Thor- RW I—DDV 1 8—4. Hoofdklasse B: NMC 1—Het Spieghel 1 74 voorl.; Alta 1 Enschedese LTC 1 4-8; Festina Haarlemse LTC 1 84; Hilver- sumse LTC 1Philharmonie 66 Overgangsklasse A: Thor RW 4 —NMC 2 5—3; Inside 1—West rust 1 44. Overgangsklasse B; WGA 1 Joy 3 71; Brederode 1Inside 2 71De Algemene 1Go Ahead 1 2—6; Juliana 1— WGA 2 5—1 gest. Derde klasse: DDV 6Helder - se TC 1 62; Schager TCFes tina 5 62; Inside 3—Go Ahead 3 1—7; Groen Wit 5—Toss 1 0—8: Gloria 1Juliana 2 17 Vierde klasse: Helderse TC 3 Brederode 4 35; Helderse TC 2 TOZ 3 7—1; AMVJ 3—Schager TC 2 62; WimbledonMozaïek 3 26; Werkspoor 1Inside 4 35; Toss 2Shell 5 62. BOVENKARSPEL. Hoewel er in de eerste helft van de wed strijd K.G.B.N. Niedorp doel punten werden gescoord, bleek reeds vanaf het begin dat K.G.B. de meerdere was. K.G.B. speelde met meer overtuiging en élan en wat nog belangrijker was, het samenspel, vooral in de voorhoe de, was beter dan in de laatste tijd het geval geweest is. Na de rust was het spel van K.G.B. vruchtbaarder. In de 4e minuut kreeg J. Blokdijk een cor ner te nemen. Hij deed dat prach tig en plaatste haarfijn voor doel; andere spelers kwamen er niet aan te pas, de N. Niedorp-keeper deed de rest. 10. Wegens een overtreding van een N. Niedorp-speler kreeg K.G.B. een penalty en J. Deen maakte er prompt een doelpunt van. De weerstand van N. Nie dorp verminderde maar K.G.B. deed er nog een schepje op. P. Smit scoorde met een beheerst en zuiver gericht schot. 30. Het laatste doelpunt kwam van C. Jong, die niettemin een van de zwakste spelers van K.G.B. was. Het was ook wel een buitenkansje zo vlak voor een doel zonder keeper er in. N Niedorp slaagde er niet in de eer alsnog te redden en de eindstand luidde dan ook 40. Op het Dindua-terrein speelde Zaterdagmiddag de Enkhuizer 4e klasser Dindua een wedstrijd te gen elf geselecteerde spelers uit de afd. Noord-Holland van de Zaterdagmiddag-competitie. Deze wedstrijd liep op een teleurstel ling uit, toen Dindua zich van haar slechtste zijde liet zien. In het veld waren de Oranje-Groe nen lang niet de mindere, maar hun achterhoede was zeer slecht. Bovendien waren de schoten van Dindua s aanvallers een vrij ge makkelijke prooi voor de stijl volle doelman Schouten van BI. Wit (17 jaar) die in deze wed strijd een klasse apart was. De Zaterdagmiddagploeg telde meer prima spelers, zoals Bos song van Gouwzee Boys, Slot van Jong Holland en K. de Vries van Blauw Wit. Spelers die stuk voor stuk aardig werk lieten zien. Hier bij Xerxes-BVV is er bijna niemand meer die nog met beide benen op de grond staat. U ziet hier doelman Mühring van Xerxes (het moddermannetje van een paar weken geleden), die net op tijd verhindert dat Stempher de bal op zijn wilde kuif kan krijgen. Xerxes won met 51. Niemand had het verwacht. B.V.V. verspeelde zijn kans op een beslissingswedstrijd. Het zag er in de eerste speel helft in het geheel niet naar uit dat Watervogels uiteindelijk met de zege zou gaan strijken. Het rammelde in de zwart-witte ge lederen over alle linie? en St. George profiteerde hier geducht van. Door enkele omzettingen ging het na de rust heel wat be- Q.S.C.—D.T.S. 2—1 Een vrij talrijk publiek heeft in Wormerveer op het Q.S.C.- terrein twee elftallen aan het werk gezien, waaraan niet te zien was dat er voor beide zo veel op het spel stond. Maar het heeft in deze wedstrijd bijna geheel aan spanning ontbroken, doordat vrijwel alle spelers zeer luste loos voetbalden. Alleen tegen het einde, toen de club uit Oudkar spel alles op alles zette kwam er meer l.even in de strijd. De thuis club bezat een goede rechter vleugel. In de 35e min. van de eerste helft kon de thuisclub juichen. Hierbij bleef het tot de rust. Direct in de tweede helft viel Q.S.C. heftig aan en op een gegeven ogenblik werd de bal over de D.T.S. invaller-doelman heen ingeschoten, maar spil Klif fen kopte de bal uit doel. Eerst toen het publiek bleef juichen en roepen kende de arbiter een doelpunt toe, ondanks het feit dat hij nooit heeft kunnen con stateren of de bal wel de doellijn gepasseerd was en het heftige protest van D.T.S., Hierna was het P. Tromp die zwaar ge hinderd maar uiterst beheerst de achterstand verkleinde; maar verdere doelpunten bleven uit. Bij D.T.S. ontbraken de uitste kende doelman v. d. Hoven en spil Bobeldijk (beiden gebles seerd); ook Q.S.C. had twee in vallers. (Van onze speciale verslaggever) ZUILEN, 29 April. Beslissende wedstrijden plegen in het teken te slaan van spannend maar niet fraai. De ontmoeting ElinkwijkVolendam, waarin voor beide ploegen de titel op het spel stond, maakte daarop een uitzondering. Er werd een zeer behoorlijke partij voetbal vertoond; in de tweede helf was er van spanning echter vrijwel geen sprake meer, omdat de thuisclub toen regelrecht op het kampioenschap afstevende. Vóór de rust speelden de gasten solider, het spel van de gast heren was echter veel sneller en door open aanvallen meer op productiviteit ingesteld, waardoor tenslotte het team van de wijdbroeken werd stukgespeeld. Na de thee werden zij geleidelijk aan geheel overspeeld en was het alleen maar de vraag of de traditionele eer zou worden gered, maar ook dat gebeurde niet. De 40 zege van de blauwwitten mag o.i. ais verdiend worden beschouwd. Dat resultaat zat er overigens in het begin van de strijd zeker niet in. Volendam was tóen flink in het offensief. Het was duidelijk dat de oranjehemden zo spoedig mogelijk een doelpunt wilden forceren, hetgeen dan een grote morele steun zou betekenen, om dat de gasten aan een gelijk spel reeds voldoende hadden om de vlag in top te kunnen doen gaan. Het liep echter geheel anders uit. Reeds bij hun tweede aanval „„„.„.„„.o U.1..11v-. hadden de blauwwitten na ong. geusE. Veerman, Bond, J. Keyser, H. Schilder, E. Smit. les -F\inuJ,en spelen succes, toen Knielend: Dick Maurer, Veerman, K. Smit, T. Smit, K. Koning dlrkamp"'e™hoefech^zou weg- et kranige elftal van Volendam dat op 't laatste nippertje de kans om eerste klasser te worden verspeelde door een nederlaag tegen Elinkwijk. De spelers staande v.l.n.r.: C. de geven, waarbij hij wat noncha lant was, met het gevolg, dat middenvoor Jan Vonk daar on middellijk resoluut van profi teerde, zich geen moment be dacht en de bal in moeilijke po sitie op magnifieke wijze achter doelman Keijzer plaatste (10). Het gevolg was, dat Vonk een speciale bewaking kreeg, welke echter toch lang niet voldoende bleek om hem te beletten door lopend gevaarlijk te zijn. Er ontwikkelde zich nu een gelijk opgaande strijd, waarbij Elinkwijk in de aanval verras sender was. Na negentien minu ten werd de voorsprong ver hoogd. Vonk boorde zich door de Volendamse defensie. In op gesloten positie dicht voor het doel gekomen, verzuimde doel man Keijzer afdoende in te grij pen, waardoor de Elinkwijk-mid- denvoor de gelegenheid kreeg de bal voor de vojeten van rechts binnen De Jongh te deponeren, die op een meter afstand voor het open doel stond en die alleen maar raak kon schieten (20). De gastheren konden nu hun normale spelletje gaan spelen en dat kwam prompt. Vrij van zenu wen wierpen zii zich enthousiast in de strijd. Volendam stond nu voor een wel zeer moeilijke taak, te meer wijl het blauwwitte ver- dedigingsblok, waarin linkshalf Bloemendaal en rechtsback v. Kilsdonk en in laatste instantie doelman v. Elk uitblonken, naar mate de strijd vorderde, in be trouwbaarheid groeide. Er ontstond echter een zeer gevaarlijk moment, toen de „oude rot", linksbuiten Koning, uit een hoge voorzet van rechtsbuiten K. Smit fraai inkopte, v. Elk had zich echter goed opgesteld en ving de bal keurig. Dit was het sein voor Elink wijk om met grof geschut te gaan werken, hetgeen overigens geen verder succes opleverde. Volen dam antwoordde met een geducht tegenoffensief; in die periode hadden de wijdbroeken zeker een doelpunt verdiend. Keeper v. Elk was toen in zeer goede vorm; hij onderschepte vrijwel alle voorzetten. Na de thee was het initiatief weer aan Elinkwijk, waarna het spel aan beide kanten verslapte. Toen er 20 min. gespeeld waren viel de beslissing. Rechtsbuiten v. d. Hoogen zette hoog voor, waarna de naarbinnen gekomen Blom wat slap inschoot. De bal sprong voor de voeten van Vonk, die met zijn rechterbeen een fel schot inzond, waarbij de bal door een der achterspelers werd ge keerd, doch wederom voor de voeten van Vonk terecht kwam, die nu bliksemsnel met zijn lin kerbeen onhoudbaar de roos trof (3—0). Dat was voor de gasten de ge nadeslag en voor de Elinkwijk- aanhang het begin van het feest. Overal werd met blauwwitte vlaggetjes gezwaaid, overal werd gezongen; het kampioensfeest was begonnen. Ongeveer zeven minuten voor hgt einde kw„.n ten overvloede nog de vierde goal. Blom ging er in razende vaart op zijn eentje tussenuit; hij trok ten plotte scherp naar binnen en schoot van korte afstand diagonaal in. Via de uit zijn hok gekomen doelman kwarn ets bal voor de voeten van Vonk, die maar een tikje be hoefde te geven (40). Volendam zette in de resterende tijd nog even alles op alles om een tegenpunt te maken; bij Elinkwijk bleek de zaak échter evenwel te massief te zijn. tMa het eindsignaal geleek het speelveld spoedig een mieren hoop. De Elinkwijk spelers gingen op de schouders van enthousiaste supporters, waarbij de gebruike lijke kransen en bloemen niet ontbraken. De gasten trokken mistroostig af. Voor hen en voor de gepunt mutste en gekarpoetste aanhang was het een kwade dag. D.W.S. SPEELT IN STADION Op Donderdag 3 Mei a.s. (He melvaartsdag) zal de kampioens wedstrijd D.W.SP.S.V. wor den gespeeld in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Alle kam pioenswedstrijden van D.W.S. worden in het Olympisch Stadion gespeeld. ter, waardoor een even dreigen de nederlaag nog in een ruime zege omgezet kon worden. Nadat St. George al enkele ma len gevaarlijk voor Rein Dirks was verschenen zonder succes, was in de 12e minuut één hun ner veelvuldige aanvallen suc cesvol. Koster werkte een pass van rechtsbinnen Overtoom (een talentvol spelertje) onvoldoende weg, waardoor rechtsbuiten J. Doodeman een uitstekende kans kreeg, 01. Behoudens een enkele uitval, waarbij rechtsachter Groot op de doellijn redding bracht, kwam Watervogels niet in de aanval. De strijd speelde zich voorname lijk op de Watervogels helft af en St. George kreeg verschei dene goede scoringsmogeljjk- heden, maar ook deze voorhoede bracht enkele goede kansen om zeep. Kort na de rust was een via j de linkervleugel geleide aanval van Watervogels noodlottig voor St. George, De voorzet werd tweemaal ingeschoten, waarbij tenslotte Grötzinger via 1. achter Bloem raak schoot 11. Watervogels bleef hierna do mineren er» in de 21ste minuut gaf midhalf v. d. Hert een lange pass waar Dirks en Post als jachthonden achter aan schoten. Dirks was de gelukkige en schoot van korte afstand hard langs B. Doodeman 21. Watervogels ontkwam nog en kele malen aan groot gevaar toen linksbuiten de Jong een pass van aanv. Duin op de deklat schoot. Een kwartier voor het einde maakte Ben Dirks aan alle on zekerheid een einde door met een scherp vleugelschot de stand op 31 te brengen. Dat het Zondag spannen zou op het terrein bij de gasfabriek te Schagen was wel te voorzien. In deze afdeling waar de elftallen in krachtsverschil zo ongeveer aan elkaar hangen is alles mo gelijk, maar als de een moet win nen om degradatiegevaar te ont lopen en de ander om de kam pioenskansen veilig te stellen, dan willen ook de zenuwen wel eens een rol spelen. Geel Zwart heeft gezwoegd tot het bittere einde maar het is niet gelukt om tegen de technisch beter spelende gast heren ook maar de eer te redden. Na ongeveer een kwartier van zoeken naar zwakke plekken, bouwden de gastheren, goed sa menspelend een aanval op over de linkervleugel, waarbij het leder door Sinnige keurig voor getrokken, via de goed opgestelde middenvoor, onhoudbaar in de touwen verdween, 10. De be zoekers zetten alles op alles om deze achterstand in te halen maar brachten het tot de rust niet verder dan enige niets op brengende corners. In de tweede helft gaven de gastheren steeds meer blijk van hun overwicht wat werd uitge drukt bij een doorbraak in het middenveld waar, na goed sa menspel van het binnentrio de midvoor rustig spil en back om speelde en de voorsprong ver hoogde, 20. De gasten probeer den het steeds harder. Zelfs ip het doelgebied der gasten werd tot tweemaal toe een groenhemd finaal van de bal gezet waarbij „rustig moest worden doorge speeld, hetgeen het aanzien van de wedstrijd niet verhoogde. Nog eenmaal kregen de bezoekers de kans van de dag toen men bij een misverstand in de groenhemden- defensie was doorgedrongen tot in het doelgebied; maar het leder belandde in het zijnet. Na de doeltrap ging het bruine monster linea recta naar de overzijde al waar de middenvoor de hattrick verrichtte, 30. Hierna was de overwinning der gastheren geen ogenblik meer in gevaar.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5