Bij gef< moei Wij herdachten de doden Alkmaarse scheepswerf bouwde grootste jacht FILMS VAN DE WEEK R.K. Noorder handbalkring Aan de vooravond van Bevrijdingsdag De Rode Aarde AGENDA FARINA EAU DE COLOGNE KOOS en jHIMOSA Weekmarkt te Castricum t-m - Hedenavond volksdansfeest A.F.C.-NIEUWS Vraagt G. B. BEHANGSELS Mil de comn Drie-divisies niet in ge^ PAGINA 2 ZATERDAG 5 MEI 1951 ALKMAAR. Zes jaren is het alweer geleden, dat het oorlogs rumoer, dat in alle gelederen van ons volk zulke diepe wonden heeft geslagen, verstomde. De tijd heeft er vele langzaamaan ge heeld en ons, naarmate we meer afstand konden nemen van de gebeurtenissen, met veel weten te verzoenen en veel te doen ver geten. Alleen de herinnering aan hen die van ons heengingen, ons vaak door hun voorbeeld sterkten en naar wie wij in bange dagen op zagen, is gebleven. Zo hebben wij weer een avond doorgemaakt, vol van de dingen die ons in die bange dagen be roerden, en waren weer in ge dachten bij hen, die toen hun leven gaven voor een zaak, die ook de onze was. Stil en stijlvol zijn ze geweest, de herdenkingen in de kerken en op de kerkhoven, bij de eenvou dige houten kruisen en bij pom- peuse monumenten. Zo was ook de herdenking hier in Alkmaar, die eigenlijk reeds begon in de middag, toen de zon ter kimme neigde. Burgemeester, Dr. H. J. Wytema, begaf zich per auto naar de Wilhelminalaan, waar het ge zelschap zich voor het verzets- monument schaarde. Hier legde Mr. A. Schenkeveld namens de burgemeester en de hele burgerij, in tegenwoordigheid van helaas slechts enkele belangstellenden, een krans. Na enkele minuten stilte reed de stoet naar de Algemene Be graafplaats aan de Westerweg waar een krans werd gelegd bij de graven van de gevallen R.A.F. vliegeniers. Van deze gelegenheid werd tevens gebruik gemaakt om een foto te maken die, zoals reeds vermeld, bestemd is om naar de familieleden van de gevallen En gelse vliegers te worden gestuurd. Om even half zes werd nog een krans bij het monument ge legd door de heer A. Lyon, de penningmeester van het Alkmaar comité te Bath, die enkele dagen in Alkmaar vertoeft. Rond zes uur wapperden talloze vlaggen halfstok en de stad werd stiller, naarmate de avond nader de, die in de huiselijke kring werd doorgebracht bij de radio, in afwachting van het vertrek van de Stille Stoet die op deze ene, onvergetelijke avond in het jaar, naar het monument van het verzet zou trekken om daar uiting te geven aan de gevoelens van medeleven en trouw met betrek king tot onze doden. Stille Tocht. Om ongeveer half acht verza melden zich ongeveer 2500 stad genoten, familieleden van de ge vallen verzetsstrijders, deputaties van atlrijke bevolkingsgroepen, verenigingen en instanties op het Canadaplein. Allen tezamen vormden zij de Advertentie ZIJVS-ZACHT^WASWAnX %tLfKMAARWASS^Jö *eSfe^eg. hk. v. d. KATH. REISVERENIGING Trip door Noordholland ALKMAAR. Zoals wij in ons blad van 2 dezer meldden, is de Katholieke Reisvereniging van plan 2e Pinksterdag bij voldoende belangstelling, een excursie te maken door de Kop van Noord- Holland. De tocht zal plaats heb ben per autobus en is als volgt geprojecteerd: Vertrek station Alkmaar 9.15; bezichtiging van Hoorn; tocht door de bloeiende Bangert; Enk- huizen met Zuideerzee-Museum; plm. 12.30 lunch: Medemblik met kasteel Radboud en Stadhuis; Wieringermeer met, zo mogelijk bezichtiging van proefboerderij; Den Oever; Den Helder; theedriri-. ken; bezichtiging haven: over de duinweg via Callantsoog. Petten, Schoorl, Bergen naar Alkmaar; thuis plm. 6-30 uur. Lunchpakket meenemen; zij die in een restaurant willen lunchen, worden daartoe in de gelegenheid gesteld. Leiding: dhr. Wohrmann. Aanmelding: zo spoedig moge lijk, maar vóór 8 Mei bij de heer C. F. de Munk. Stationsplein 92 (Sigarenmagazijn „Spoorzicht"), telef. 2716, waar men alle inlich tingen kan verkrijgen- 25 JARIG DIENSTJUBILEUM ALKMAAR De heer van Berkum, Snaarmanslaan 11, viert a.s. Maandag zijn 25-jarig Dienstjubileum bij de Ned. Spoorwegen. STILLE OMGANG ALKMAAR. Zondag 20 Mei a.s. zal de jaarlijkse Stille Om gang ter ere van het H. Bloed weer worden gehouden. Om 00.30 uur zal in de drie parochiekerken een kort Lof worden gecelebreerd met toespraak; te circa 1 uur verzamelen de deelnemers zich op de Laat, waar om 2 uur de Stille Omgang begint. Na afloop wordt in de drie parochiekerken een Plechtige H. Mis opgedragen. De deelnemers uit de buiten afdelingen worden verwacht in de St. Josephkerk; de St. Lauren- tiuskerk aan het Verdronkenoord is gereserveerd voor de leden van de R. K. Bond van Rijwiel- clubs en de St. Dominicuskerk voor de deelnemers uit Alkmaar. In de St. Laurentiuskerk, waar de reliek van het H. Bloed be waard wordt, zal het Feest van het H. Bloed a.s. Zondag plechtig gevierd worden. Voor nadere bijzonderheden over de ommegang verwijzen wij naar de advertentie in dit num mer. indrukwekkende stoet welke zich via de Choorstraat en het Ritse voort naar de Wilhelminalaan begaf om bij het monument zich een ogenblik te bezinnen op de offers, die onze gevallen verzets helden tijdens de oorlog hebben gebracht. Van acht uur tot twee minuten over acht werd een eer biedige stilte in acht genomen. Bij het monument brachten de familieleden en vele anderen een bloemenhulde. De stoet werd ont bonden op de Harddraverslaan. Vandaag wapperen de vlaggen weer fier; we keren terug tot de werkelijkheid van het leven van alledaag, vieren feest om de Be vrijding en zetten nog eens tc meer onze schouders schrap om te werken, te zwoegen en te zor gen, dat de vrijheid, die we met zoveel moeite veroverden, ons niet voor een tweede keer ont glipt. ALKMAAR Voor een zeer groot aantal belangstellenden werd op de Herdenkingsdag, gis terenavond om half elf in het Victory theater, door de Stich ting '40-'45 een bijeenkomst ge organiseerd. waarop de Deense verzetsfilm „De Rode Aarde" werd vertoond, ingeleid door Mej. Galatius Jensen, employé van „Het Deense Instituut", een lichaam, dat de culturele betrek kingen tussen Nederland en De nemarken onderhoudt. Zij ver telde een en ander over de Deense ondergrondse verzets beweging. welke eerst in 1943 in georganiseerd verband begon te werken. Op deze wijze, n.l. door het vertonen van een film over de Deense verzetsmannen, die ook saboteerden gelijk onze mannen en jongens, die ook doodgeschoten werden in Duitse concentratiekampen of gevange nissen, of die in de vlakke pol ders het leven lieten, wanneer zij, alles in de steek gelaten heb bend, erop uit trokken om iets nuttigs te doen voor hun land, ofwel die voor het leven geha vend geschonden en verminkt uit de ontzettende strijd te voor schijn kwamen, kon men hen eerst op de meest juiste wijze herdenken, omdat men heeft kunnen zien, wat zij gedaan heb ben, zodat men eerlijker staat tegenover hun strijd voor de Vrijheid, om die dan beter naar waarde te kunnen schatten. Des te groter zal dan ook ieders dankbaarheid zijn ten opzichte van hen en wat daarmee samen hangt, des tc groter ook de in spanning en de offers, die men zich getroosten wil, om de Stich ting '40-'45 in staat te stellen haar taak. voor de nagelaten be trekkingen van de verzetshelden en de slachtoffers van het Ver zet. te vervullen. De avond werd bijgewoond door de Burgemeester Mr. H. J. Wytema, Wethouder M. Coerts, de Commissaris van Politie en de Commandant van de 'Brand* weer. „SALZBURGER MARIONETTEN THEATER" ALKMAAR. Woensdag 9 Mei a-s. zal het wereldberoemde Sals- burger Marionettentheater slechts een enkele gastvoorstelling in Alkmaar geven in het Gulden Vlies. Des middags half drie vindt een jeugdvoorstelling plaats voor de middelbare scholen. De entreeprijs voor dit matinée is uitzonderlijk laag gesteld zodat iedere scholier in de gelegenheid gesteld wordt deze voor Alkmaar unieke voorstelling bij te wonen. R.. K. Handbalclub A.O.G. ALKMAAR. Eindelijk is voor de junioren de laatste competitie wedstrijd aangebroken. A.s. Zon dag gaan zij naar Heemskerk. Aanvang van de wedstrijd, plaats en tijd van vertrek worden be kend gemaakt bij de heer J. Smit Nieuwesloot (Zaterdag na half een). Het eventueel afgelasten van.... en de opstelling van het elftal worden daar eveneens be kend gemaakt. Nieuwe leden kunnen zich op geven op Dinsdag- en Woensdag avond van 7 uur tot half 10 od het Oude Bqys-terrein aan de Wes terweg. Er wordt van volgende week af niet meer in de zaal ge traind. Willen de s-"Irelsters van 't le elftal Woensdagavond vrijhou- ren om eventueel de laatste wed strijd in Uitgeest te spelen.. Aan vang van de wedstrijd wordt nog nader bekend gemaakt- DE NACHTEGAAL IN DE HOUT ALKMAAR. De nachtegaal, die we vorig jaar in mooie Mei nachten zijn heerlijk lied hoorden zingen, is weer in de Hout terug gekeerd; hij heeft zijn nest even ten Zuiden van de Muziektuin en gisteravond hoorden wij hem voor het eerst dit voorjaar zijn hoogste lied uitzingen. Als u hem ook wilt horen, wandel dan eens op 'n mooie avond rond de mu ziektuin; het is een wandeling waard. VEEL BUITENLANDERS OP DE KAASMARKT ALKMAAR. Het waren hoofdzakelijk buitenlanders, die gistermorgen de kaasmarkt be zochten. De Amerikanen, w.o. verschillende militairen, vormden wel bet belangrijkste contingent. Voorts was er een gezelschap van 80 personen van The National Gardens Guild uit Engeland, twee bussen met Zweden, een bus met Zwitsers, nog een Engelse bus met toeristen en verder vele Fransen, die, na bezoek aan de bollenstreek met de trein in Alk maar aankwamen. Er werd door de bezoekers druk gefilmd en menige opname werd van het fleurige kaasmarktbeeld gemaakt. Voor de vele bezoekers, die van buiten per bus of auto naar Alk maar komen, lijkt het ons niet overbodig, dat bordjes vanaf de buitenkant der stad de richting aangeven naar de kaasmarkt, of naar het dichtstbij liggend par keerterrein. en 3.30—4.15 Droppings vliegdemonstraties. 7.009.00 Groot Volksdans feest Paardenmarkt. 8.30 Lampion-optocht. 9.00 Concert op podium in de Singel. 9.15 Grote Fakkeloptocht. FILMS: Cinema Americain: Moeder is studente, 14 jaar Victoria-theater: Tokio Joe, 18 jaar; Rex-theater: Ma- bok, de wilde olifant. 14 jaar; Harmonie: Vrouwen zonder eer. ontoelaatbaar. Voorstellingen: hedenavond 7en 9 uur; Zondag 2. 4.30, 7 en 9,30 uur. DOKTERSDIEN ST waargenomen door de art sen J. Degenaar, Emma- straat 95, tel. 2310 en A. D. Gransbergen, Geester- weg 11, tel. 2294. APOTHEKERSDIENSTEN: Vanaf hedenavond zes uur zal voor spoedgevallen ge opend zijn Apotheek Har tong van Ark, Apotheker J. v. d. Mark, Langestr. 1. ZONDAGAVOND 8 uur in het Gulden Vlies: Laatste avond R.K. Danscomité. (Advertentie) VOOR DE HALVE PRIJS H. BLOED-FEEST IN LAURENTIUS-PAROCHIE ALKMAAR. Volgens een vrome traditie wordt ook dit jaar weer in Alkmaar op de eerste Mei-Zondag in de St. Lauren tiuskerk het H. Bloedwonder her dacht. Dit zal Zondag a.s. ge schieden met een plechtige Hoog mis om 9.30 uur en een plechtig Lof, waaronder een grote pro cessie. De feestpredikatie wordt gehouden door kapelaan Tetteroo. Alle corporaties en jeugdvereni gingen worden uitgenodigd met hun vaandels dit feest op te luis teren. Zoals wij reeds meldden zal in de nacht van 19 op 20 Mei de Stille Omgang voor heel Alkmaar en omgeving worden gehouden. Vliegtuigwielen gestolen ALKMAAR. Woensdagmid dag is door een handelaar in oude metalen aangifte gedaan van een diefstal op zijn opslagplaats aan het Zeglis waar twee alluminium vliegtuigwielen van in totaal f 140 werden ontvreemd. Het onderzoek door de politie ingesteld, leidde binnen een uur tot aanhouding van een 33-jarige losarbeider, die de wielen inmiddels reeds in Am sterdam had verkocht. Het gestolene werd in Amster dam door de politie in beslag ge nomen en de dader werd ter be schikking gesteld van de officier van justitie. Brand ALKMAAR. In de nacht van Woensdag op Donderdag om 9 minuten over twaalf, werd een brand gemeld achter de slagerij op de hoek van de Geestersingel en de Stuartstraat. De brandweer die binnen vier minuten aanwezig was, behoefde geen dienst te doen omdat de brand door bewoners en omwonenden reeds was ge blust. Achter de slagerij bevindt zich een binnenplaatsje en de brand is vermoedelijk ontstaan door het werpen van een brandende siga ret in een vuilnisemmer. Een ko lenbergplaats daar vlak in de buurt werd ook door de vlammen aangetast. ENGELS JACHT VOOR DE WAL ALKMAAR. Vrijdagmorgen meerde aan de Bierkade een groot Engels jacht, de Tremona uit Ipswich. De eigenaar was met zijn familie op een trip door Neder land en deed daarbij ook Alk maar en zijn beroemde kaasmarkt aan. In de middag vertrok het fraaie scheepje weer in de rich ting Den Helder. ALKMAAR Op de scheeps werf van de Fa. N.V. Witsen en Vis is momenteel het grootste jacht van Europa in aanbouw. Het schip, dat hedenmorgen om elf uur te water is gelaten, heeft een lengte van 36 V, meter en is 6.10 meter breed, de diepgang is 1.60 meter. Als bijzonderheid werd ons o.a. verteld, dat deze boot, die zeewaardig is en die on. zal gebruikt worden voor trips langs de Europese kusten en op de Middellandse Zee, is uitgerust met drie motoren en drie schroeven, de Iaatstfe zijn 'van de scheepsschroevenfabriek van de Fa. Lips te Drunen. De motoren zijn Gray-diesel- motoren en ontwikkelen een kracht van 225 pk elk. Daardoor is de boot natuurlijk zeer mak kelijk manoeuyreerbaar. Boven dien, zo werd ons op de werf verteld, zijn deze drie motoren minder zwaar dan een grote motor en is dit systeem meer be- drijfszeker. De snelheid, die dit schip kan lopen is zeker 15 kno pen. Voor de oorlog werd bij Boe len in Bolnes een jacht voor de Sjah van Perzië gebouwd, dat was 54 m. lang. Dit jacht is het grootste, dat daarna ooit op een Nederlandse werf gebouwd werd want de „Piet Hein" van het Koninklijk gezin meet 31 meter. Dit fraaie jacht, de „Allebo" genaamd, is op de werf van Wit sen en Vis ontworpen en wondt hier ook verder geheel afge bouwd. Het zal ruime salons be vatten. vijf luxe logeerhutten, een grote slaaphut met badka- HANDENARBEID BELANGRIJK OPVOEDINGSMIDDEL ALKMAAR. De Ver. voor Handenarbeid, stelt zich ten doel de handenarbeid in de meest uit gebreide zin van het woord te bevorderen, staat klaar om een ieder, vooral onderwijzers en jeugdleiders zo goed mogelijk van voorlichting te dienen. De jeugdleider of onderwijzer, die geen handenarbeid toepast, verwaarloost een opvoedingsmid del van de eerste orde. Maar om het goed te doen is het nodig, contact te hebben met allen die er mee op de hoogte zijn. Daarom wordt men hierbij op gewekt een bezoek te brengen aan de tentoonstelling, welke ge houden zal worden op 10, 11 en 12 Mei, in het gebouw van de Rijkskweekschool, Nassauplein 10 te Alkmaar. Deze tentoonstelling is gratis en geopend van 9 vm. tot 5 uur nm. Onderwijzers zijn van harte welkom, hetzij indivi dueel of met de kas. Tevens nodigt het bestuur van de afd. Akmaar van de Ver. voor Handenarbeid de belanghebben den uit voor de lezingen met lichtbeelden, op 11 Mei, aanvang 's avonds 8 uur, in het bovenge noemd gebouw, en welke gehou den zullen worden door A. Mei link, leraar aan de Rijkskweek scholen te Amersfoort en Hilver sum en D. de Leeuw, directeur van de Academie K. en I. te En schede. Rex Theater Mabok, de wilde olifant ALKMAAR Deze film is heel spannend en heel roman tisch. In vlammende kleuren brengt zij het verhaal van de junglekoningin, die jaren ert ja ren in de oerwouden verbleef, met als enig gezelschap een oude tijger, die zwemmen kon en een chimpansee, totdat zij door een ontdekkingsreiziger werd ge vonden, die haar meenam naar de bewoonde wereld. Zij komt daar in kennis met een Tarzan- achtige junglekoning, die voor een circus werkt er« die samen met haar en enige anderen op expeditie uitgaat naar de plek in het oerwoud, waar papieren lig gen waaruit bewezen kan wor den, dat zij de enige rechtheb bende is op een grote erfenis. Tijdens de expeditie worden zij aangevallen door de inlandse dragers die zij niet konden ver trouwen, tenslotte door de soli tair, die in waanzinnige woede alles vertrapt wat hij op zijn weg tegenkomt. Door een list wordt de wilde olifant onschade lijk gemaakt. Een aaneenschake ling van nu eens idyllische, dan weer hoogst spannende momen ten met Dorothy Lamour en Ri chard Denning in de hoofdrol len. DE WEEK IN BEELD ALKMAAR Polygoon we reldnieuws begint met een korte reportage over de klokketoren in New Delhi, waarvan onlangs de torenspits afbrak, waarbij negen personen door het vallen de puin werden gedood; daarna toont het de tewaterlating van de veerboot, welke de dienst Ca lais-Dover zal onderhouden en die in Denemarken werd ge bouwd: in zijn soort het grootste schip van de wereld. Een inte ressante reeks opnamen van de internationale auto-terntoonstel. ling te Frankfurt; en niet min der interessante beelden van uit vindingen gedaan door z.g. kleine uitvinders in Frankrijk; na een kijkje op de sprookjesachtige jaarmarkt van Sevilla enkele opnamen van de Britse athletiek- wedstrijden in Philadelphia, de oefeningen van Franse parachu tisten in het gebied van de Py reneeën en de wedstrijd om de Cup Final, welke door New Castle werd gewonnen. Het Nederlands Nieuws brengt achtereenvolgens het bloemen corso in de bollenstreek, de hard- rennerswedstrijd van de Haagse slagersjongens, de Nationale sloe penwedstrijden van leerlingen van de Zeevaartscholen, even eens in Den Haag, het schoolcon- cert, onlangs gegeven in het park Sonsbeek, de reis van Prins Berrihard naar Chili en Argen tinië en zijn aankomst op Schip hol en tenslotte de viering van Koninginnedag op het paleis te Soestdijk, toen talrijke deputa ties van overal uit den lande voor het Koninklijk Gezin defi leerden. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Wy- brand z. v. J. Duim en G. v. d. Vecht; Adriana J. J. d. v. J. In- sing en E. C. van Wonderen; Jan A., z. v. F. J. Bruijn en S. Tigche- laar. Ondertrouwd: Teunis Sabel, 26 jaar en Guurtje Brouwer, 25 jaar; Cornelis Groen, 41 jaar en Hes- tertje Eenhuizen, 33 jaar; Gerrit Heinen, 26 jaar en Grietje van der Kam, 39 jaar; Frank de Vries, 28 jaar en Anna E. Lina, 21 jaar; Hendrikus Hijlkema, 27 jaar en Adolfine A. F. Wiebrecht, 21 jaar. Overleden: Wilhelmina Woute- ring, oud 51 jaar, geh. met P. Luitjes. Prijzen behaald ALKMAAR Op de te Utrecht gehouden Slagersvaktentoonstel- ling behaalde de heer G. Rijper uit de Zoutstraat in de Interna tionale afdeling een 1ste prijs met zijn inzending leverkaas. Zijn collega W. de Wit uit de Hekelstraat, hoek Fnidsen behaal de, eveneens met zijn inzending leverkaas een 1ste prijs, echter in de nationale afdeling, waarin hij tevens een 2de prijs met zijn tongenworst behaalde. Geslaagd WARMENHUIZEN. Voor het muziekexamen, uitgeschreven door de Bond van Muziekvereni gingen zijn geslaagd de volgende leden van de muziekver. D.S.V. alhier: W. Brèiter met 77 punten; A. Mekken met 72'/2 p.; T. Paarl- berg met 68 p., de oudste en twee van de allerjongste leden van D.S.V. mer voor de eigenaar en een aparte kaartenkamer. Overal is centrale verwarming en stro mend warm en koud water. Tot de moderne navigatie-middelen behoren o.a. een echo-dieplood, een richtingzoeker, een radio- ontvang- en peil-installatie e.d. De betimmering van het inte rieur wordt uitgevoerd in ma honie-, eiken- en esdoornhout. Aan de snelheid en de lijn werden de meeste aandacht be steed, Zo heeft men met model len in het Scheepsbouwkundig Proefstation te Wageningen eerst proeven genomen, alvorens met de bouw begonnen werd. Het schip is gebouwd voor een Belgische opdrachtgever. Geen audiëntie Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal Woensdag 9 Mei a.s. geen audiëntie verlenen. OFFICIEEL GEOPEND CASTRICUM. Burgemeester C. F. Smeets opende gistermorgen de markt in tegenwoordigheid van de raadsleden dezer gemeen te, de wnd. voorzitter der Ka mer van Koophandel te Alkmaar de heer Scheffer en een hoofd bestuurder van de Centrale Ver eniging voor de Marktraad en rivierhandel en talrijke genodig den. Voor een talrijk publiek open de burgemeester C. F. Smeets de weekmarkt, In zijn openingswoord richtte de burgemeester zich tot de be volking van Castricum en sprak dé wens uit dat deze markt tot heil en bloei moge wezen voor de gehele bevolking. De heer Scheffer sprak namens de Kamer van Koophandel en vertelde in het kort het ontstaan varv de markten. Hier riep hij de plaatselijke middenstand op tot samenwerking. De heer Schouten verheugde zich er over dat Castricum er toe overgegaan was om een week markt in te stellen. Hij sprak de hoop uit dat tussen de markt kooplieden en de bevolking van Castricum een goede samenwer king zou ontstaan. Door het doorknippen van een lint verklaarde burgemeester Smeets de markt voor geopend. In tegenwoordigheid van een aan tal genodigden ging de burger vader hierna een rondgang ma ken over de markt. Burgemeester Smeets knipt het lint door waarmede de weekmarkt te Castricum officieel werd geopend. ALKMAAR Vele jongens en meisjes uit Alkmaar en omge ving zullen, als onderdeel van het bevrijdingsfeest, vanavond gaan dansen op de Paardenmarkt van 7 tot 9 uur. Een prima geluidsinstallatie versterkt de muziek, terwijl van gemeentewege voor afzetting van het terrein wordt gezorgd. Schijnwerpers zijn opgesteld om wanneer toet gaat schemeren, het veld in een zee van licht te zet- ten. De Directeur van de H.B.S. heeft welwillend toestemming gegeven om jassen en mantels van de deelnemers in de gangen te mogen opbergen. Met nadruk moet hier even de aandacht worden gericht op het feit dat het volksdansen niet zo zeer een kijkspel is, als wel op de eerste plaats bedoeld als ge meenschappelijke vreugdeuiting voor degenen, die er aan deelne- men. Dus men verwarre dit Volks dansen niet met Folkloristische dansen, waarbij bizondere kle ding gedragen wordt, alnaarge- lang de streek waar de dansers vandaan komen en waaraan ge woonlijk slechts selecte groepjes medewerken. Neen dit zijn jongens en meis jes, die het prettig vinden om in groepen, in rijen of in kringen samen te dansen op de feestdag van de herdenking van onze be vrijding. In zoverre is het natuurlijk wel een aardig kijkspel, een aan tal jonge mensen op vrolijke me lodieën te zier» bewegen. Voor deelnemers(sters) zijn aan de H.B.S. van 6.30 tot 7 uur ook nog kaarten verkrijgbaar. Waterpolitie verhuisd ALKMAAR. Het kantoor van de Rijkspolitie te Water is van de Accijnstoren verhuisd naar de Voormeer nr. 24. Het telefoon nummer blijft 3797. ALKMAAR. AFC 1—Wier.- waard 1, 2.30 uur A; AFC 2 Grasshoppers 2, 12 uur A; AFC 3 Texel 2, 2.30 uur B; AFC 4— Schoorl 2, 12 uur B; AFC 6AFC 7 (Zaterdag) 6.30 uur A; AFC 7 Randers 3 (Zaterdag) 6.45 uur B; Jun. WSV a—AFC a, 12 uur. Adspiranten: LSVV b—AFC c, 4.30 uur; AFC eVitesse b, 4.30 uur A; Con Zelo aAFC b, 1.15 uur; St. Adelbert b—AFC g, 12 uur, Kolping Boys bAFC f, 1 u. Voor het eerst staat de laatste thuiswedstrijd op 't programma en wel tegen de Westfriezen, de ze ploeg zal zijn uiterste best doen om de punten te bereiken, daar zij zich willen onttrekken aan de fradatie, of hen dat zo gemak elijk zal gelukken betwijfelen we. Voor de toeschouwers kan 't een leuke ontmoeting zijn en een waardig (thuis) slot aan deze competitie. Voor deze maal dus een record belangstelling. Het tweede mag wel weer om de punten denken anders wordt het bedenkelijk hoor! Het 3e, 4e, 6e en 7e spelen in eigen home, De jun. A. gaan naar de Wor- mer, dat is in de regel pittig. Vijf adsp. elftallen gaan aan de slag, doet je best jongens, natuur lijk een paar overwinningen, dan zien we weer glunderende ge zichten. De opstellingen voor Zaterdag en Zondag staan aan bij Jaap Smit, neemt hiervan goede nota, want er komen geen convocaties. Tot morgen aan de Westerweg. De PPC-er K.A.B.-HOEKJE ALKMAAR. Dezer dagen werd aan alle leden een bericht kaart gezonden voor de komende toneelavond. Op vertoon van de berichtkaart kan elk lid twee toegangsbewijzen in ontvangst nemen. Een kleine bijdrage wordt dan van het lid verwacht. Voor zover men de berichtkaart niet ontvangen heeft, kan men zich alsnog wenden tot het secreta riaat. De bedoelde kaart heeft voorts nog dienst gedaan om de leden, mogelijk wel overbodig, nogmaals attent te maken op de Encycliek herdenking te Rotterdam. De ter mijn voor opgave is intussen af gesloten en onze opgave is door gezonden. Zij die zich alsnog willen opgeven, zullen waar schijnlijk geen plaats meer in het Stadion kunnen bemachtigen. Daar echter de telling in Utrecht nog niet is afgesloten, willen wij de leden nog een laatste kans geven om zich als deelnemer op te geven. Men gelieve zich dan zo spoedig mogelijk, uitsluitend schriftelijk op te geven bij de voorzitter. HERDENKING VAN DE GEVALLENEN LANGEDIJK In de gemeen te Langedijk had gisterenavond de herdenkingsplechtigheid plaats voor de gevallen verzetsstrijders bij het monument op de hoek van de Provinciale weg en de Dorpsstraat, te Noor-Scharwou- de. Nadat de Harmonie Excelsior enige nummers had gespeeld werden twee minuten stilte in .acht genomen en daarna werden aan de voet van het monument kransen gelegd door het gemeen tebestuur, een deputatie van het Oranje-comité en door de fami lieleden van de gevallenen. Daar na defileerden talrijke deelne mers aan de herdenkingsplech tigheid langs het monument. Vergadering Si. Barbara WARMENHUIZEN. Dezer dagen kwamen de leden van de R.K. Begrafenisver. St. Barbara bijeen. Zoals gewoonijk was de opkomst vrij gering en vooral dit jaar was zulks het geval, waar van waarschijnlijk de drukte in het tuinbouwbedrijf wel de oor zaak zal zijn. De voorzitter memoreerde een en ander uit het afgelopen ver enigingsjaar. Acht begrafenissen werden verricht. Het zal de vraag zijn, of de contributie nog op zulk laag niveau kan blijven gehand haafd, want de vereniging zal zich in de nabije toekomst nog veel moeten aanschaffen. De heer K. Morsch werd tot voorzitter her kozen. SOCIALE ZONDAG AKERSLOOT. Zoals jaarlijks geschiedt zullen de Katholieke Standsorganisaties, Katholieke Arbeidersbeweging, Land- en Tuinbouw Bond en Middenstand op de eerste Zondag in Mei we derom de sociale Zondag houden die aanvangt met een gezongen H. Mis te 7.30 uur in de Parochie kerk. Om 19 uur is er een Plech tig Lof, waaronder zegening van de werktuigen opdracht aan Maria en een feestpredicatie van de Zeereerw. Pater Peters O.E-S.A. Na het Lof komt men bijeen in de zaal van de heer Verduin, waarbij ook de echtgenoten en verloofden van de leden der standsorganisa ties welkom zijn. Als spreker zal optreden de Zeereerw. Pater Peters. Men wordt verzocht allen aanwezig te zijn. De kerk en de zaal komen Zon dag a.s. dus vol. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KXMJ. te De Bilt, geldig van Zaterdag avond tot Zondagavond. VRIJ WARM Matige tot vrij krachtige wind tussen Zuid en Oost. In het Noorden van het land overwe gend droog en zonnig, in het Zuiden later op de dag plaat selijk enige regen of onweer. Vr« warm. (Advertentie) uw behanger DOKTERSDIENSTEN Rayon West-Friesland (West) Dokter Barnhoorn te Blokker, Tel. K 2292-533; dokter de Vries te Benningbroek, Tel. K 2299-251; dokter Wajon te Spanbroek, Tel. K 2263-215. BERHOUT-AVENHORN: Dokter van der Linden te Berk hout, Tel. K 2295-264. E.H.B.O.-TOURNOOI TE ALKMAAR Op Zondag 10 Juni wordt des middags één uur in het Wapen van Heemskerk aan de Breed- straat een wedstrijd in E.H.B.O. geopend, waaraan door een groot aantal ploegen van binnen en buiten het gewest zal worden deelgenomen. Daar inschrijving openstaat voor groepen uit geheel het land, zal dit tournooi zelfs een nationaal karakter dragen. Organisatrice van deze wed strijden is de Alkmaarse R.K. E.H.B.O.-afdeling St. Adelbertus, die op die dag 12V2 jaar bestaat. St. Adelbertus behaalde onlangs tijdens regionale wedstrijden te Obdam een derde prijs. STICHTING 1940—'45 BURGERBRUG In de ge meente Zijpe is t.a.v. de Stich ting 1940-1945 decentralisatie toegepast, om het werk met nog meer succes te doen geschieden. Ook in Burgerbrug en Burger vlotbrug is een afdeling opge richt en een voorlopig bestuur samengesteld: C. Kok, voorzitter, J. Visser, secr., M. Nanne, pen- ningm. Leden: J. Bruin Jr.. A. Schenk, Pastoor W. v. Leeuwen. Een dezer dagen wordt bij allen een folder van deze stich ting bezorgd. Deze wordt binnen een week wederom afgehaald door een der colportrices of col porteurs,'met het dringende, ver zoek een jaarlijks bedrag in te vullen voor dit mooie doel. RETRAITEN TE BERGEN In het Retraite-huis St. Petrus Canisius te Bergen wordt van 5 8 Mei een retraite gehouden voor heren uit de Middenstand. Een speciale retraite voor da mes volgt van 811 Mei, die reeds is volgeboekt. Van 1215 Mei wordt een speciale Pinkster retraite gehouden voor mannen en jongemannen. De meisjes worden verwacht van 1518 Mei. Voor deelname aan een der retraiten geve men zich op bij de directie van het Retraite huis te Bergen N.H. GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT BEEMSTER. Aan de West- dijk van de Beemster nabij Spij kerboor is Woensdagmorgen een geheime distilleerderij ontdekt. Toen de recherche een inval deed was de distilleerderij in werking in de woning van de heer K. Deze werd gearresteerd. Het distilleer- toestel en de aanwezige sterke drank werden in beslag genomen. De recherche zet het onderzoek voort. Programma: Hoofdklasse: TOP—CITO DCGVitesse VIDO—OIDOS le klas: DOS—WGW Con BrioGeel Zwart DTSVIO DVOFSA 2e klas: SVandvogels—Con Zelo KSVBI. Reigers 3e klas A: Con Zelo 2VIOS 2 WGW 2—VIOS TOP 2VZV 2 3e klas B: Hugo Girls 2—EtDO 5/5 DTS 2—St. Victor 2 Kamp. Junioren: VI. Vlug a—DWO a Junioren B: Con Zelo aFSA a KSV a—Con Zelo b Hugo Girls b-Con Zelo c Junioren C: Strandvogels aDVO a Aidspir anten: DWO a—VZV a DWO b—Con Zelo a FSA a—FSA b T 13.40 16.30 13.40 16.00 16-15 16.15 16.15 18.30 19.30 16.50 17.15 16-15 STAND 3 F AFD. N.-HOLLAND (vervolg van pag. 7) 31: Con Zelo Kolp. Boys AGSV Reiger B. Vesdo KSV St. Boys' SSV St. Adelbert 15 Deze stand is gecorrigeerd t.a.v. Kolp. Boys. Deze club verloor de vorige week niet van Vesdo maar won. 15 12 3 0 27 13 9 3 1. 21 13 6 4 3 16 15 6 2 7 14 16 6 3 7 15 16 5 5 6 15 16 3 5 8 11 15 4 2 9 10 15 2 3 10 7 tc Op de Nationale te Rhenen, een ir. C. Staf, legt e< (Van c De legeropbouw, z< normale omstandigl bouw echter in vier ceerd tempo zijn mo tergrond bezag de n gehouden persconfer „Crescendo", die nai breed zijn uitgemete Deze oefening was sluitstuk van de opl en werd tevens gebru herscholing van Ind ranen. Naderhand is dat hierbij te hoog -v pen. Niet juist is het uit de conclusie te t: nu ook het drie-divi gevaar zou zijn geko Het is een misvers de minister van Oor! nen dat het beslist r is dat in verband va: mentsgevechtsgroep wordt. Het gaat er dat wij goed geoefenc krijgen en dat ook c met deze eenheden n ren, voor zijn taak b Maar deze vaardigheid goed door afzonderlijl gezamenlijke oefening gen worden en hierop ook de nadruk word Of de herhalingsoefer ger zullen moeten di het ogenblik niet in Ook de staatssecreta toonde, dat de oefenir DADERS VAN ROOF TE BANDUI GEARRESTEE De roofoverval te waarbij de 22-jarige R. B. Lammerding Zon leven kwam, is door politie te Bandung en van Tjimahi tot klas bracht. Vier van de overval betrokken ban den gearresteerd en 1 bekentenis af. Via het een taxibedrijf te Tjii de politieposten had kwam men successii adressen te weten va moordenaars. De moor de heer Lammerding is voortvluchtig. Een kalenderblad 5 M EI H. PI US (1566—1572) In een tijd, dat moest strijden teger werèldlijking van bi riep God een Heilij Stoel van Petrus geestelijke vernieu' stand te brengen, het bevorderen van bed (missaal en bre het onderricht van vige volk versterktf katholieke geloof in den en de vijanden - Kerk moesten met ring erkennen, dat moesten afleggen t een Heilige. Ook n er verwereldlijking Kerk. Wij constate teruglopen van het zoek, een achteruit; alle godsdienstige vi gen, een gebrek aan voor Kerk en priest men redt het niet d< ach en wee te roepe: oude langvervlogen verheerlijken, men alleen door zelf v volle honderd procen liek te zijn en als t hge op zijn post t Dan keert men ook d evenals Pius V. 1 vandaag dit plan maakt? in

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2