Brigadier van politie leidde dubbel leven Voorlichting en service aan weggebruikers Hem en omgeving vrij van runder-t.b.c. Tweede dag van 't concours Voetbal op Zaterdagmiddag Gewaardeerd politieman en gevreesd misdadiger V oor keur stemmen 7 Mei was een historische datum „De Herleving" te verovert de wisselbeker Vers Ontsteltenis in Drachten Betrokken bij affaire-de Boer naar Leeuwarden Auto- en motorkeuring door Rijkspolitie Ongeval in Bergen Naar wij vernemen Voorraad bewaarkool HARMONIE EN FANFARE Katfi. Middenstand in bisdom Haarlem RUBBER Donker kampioen van Noordholland Vraagt B. BEHANGSELS De Bruin k.o. tegen Turpin in 6e ronde .fc&SS W-K R.K. bakkei bediende IShS?' w"* WILLY'S JEl Pakhuisknei DRACHTEN Met grote ontsteltenis heeft men in Drachten en omgeving kennis genomen van het feit, dat de 37-jarige bri gadier van politie J. O. te Drachten, iemand die al een vijftien jaar politiedienst achter de rug heeft, Vrijdag tegenover de sub stituut officier van Justitie mr. J. van IJsendoorn heeft toegegeven een viertal misdaden, waarvan hij verdacht werd de dader te zijn, te hebben bedreven. Het is nu gebleken, dat deze politie man een dubbel leven heeft geleid; aan de ene kant vervulde hij nauwgezet zijn dienst, zodat niets op hem viel aan te mer ken, maar aan de andere kant gebeurden er ontstellende dingen. De man leefde op te grote voet en geraakte in geldverlegenheid. Om daaraan tegemoet te komen, trok hij in de late avond van 20 Januari 1947 naar Akmarijp. ten einde een roofoverval te plegen op de kassier van de Boerenleen bank aldaar O. was toen nog ge detacheerd bij de rijkspolitie groep Joure. met standplaats Snikzwaag. Hij had zijn motor- kleding aangetrokken en om zich verder te vermommen zette hii een motorkap op. Gewapend met een karabijn, die. naar O. thans verklaarde, ongeladen was. drong hii de woning binnen, waar hii de kassier onder bedreiging er toe bracht hem een gre»n in de op tafel liggende portefeuille te laten doen. Met een buit van f7.300,verdween hii toer». Mevr. de Boer ter» on rechte gearresteerd Toen kwam de geruchtmaken de zaak te Drachten tegen de voorzitter van de Bond van Mo bilisatie Invaliden, de heer P. de Boer. On last van de Officier van Justitie werd het kantoor door O. verzegeld Hij was er toen mee hekend. dat er nog geld in het kantoor aanwezig was. I.ater heeft O. de verzegeling verbro ken. Hij maakte toen enige hon derden guldens huit. Voor deze inbraak is destijds de vrouw van de heer De Boer gearresteerd geworden, maar nu blijkt, dat zij er niets mee had uit te staan. Dit speelde zich af in de maand Januari 1950 Daarna kwam de Oudejaarsnacht. O. bezat een oud motorriiwiel. d=t hem veel kos ten bezorgde Bovendien maakm hii er weinig gebruik van. Hii stak het motorriiwiel. dat vrij hoog verzekerd was in brand in een schuur aan de overzijde van ziin woning gelegen Toen be ging hii echter een fout. die tot ziin ondergang zou leiden. Hij was in het bezit van een schrüf- machine van een benaald merk. On die machine tikte hii een brief, waaruit moest bliiken. dat de brigadier O. vijanden had. Dezp brief zond hii naar de in specteur van politie te Drachten, de heer Visser. Het werd de justitie en politie aannemelük. dat die Anonieme brief getikt was op een' schrijf machine. zoals O er een bezat. Bji onderzoek bleek de schrijf- (Vervolg van pag. 11 gelijk. Overigens zijn ook de juri dische bezwaren over deze kwes tie niet onbesproken gebleven (twee jaar geleden al!) en de zaak is nog niet uit, zij is nog in de Partij aanhangig en zal daar op regelmatige wijze beslist wor den. Principieel zou de KVP haar standpunt stellig moeten herzien, indien zou komen vast te staan, dat haar reglement in strijd met de wet is. Op dit punt blijken de deskundigen het al weer niet eens en op de beslissing in deze twij fel zullen wij dus wel moeten wachten, tot de wet regelen voor de politieke partijen gesteld heeft, waar de Katholieke Partij al in 1936 op heeft aangedrongen. Bij de a.s. behandeling van de nieuwe Kieswet is, blijkens het voorlopig verslag, op zekere ordening van de partijen ook aangedrongen en we zullen er binnenkort wel meer van horen. Tot zolang kunnen we, o.i. rus tig, wat de juridische kant van de zaak betreft, op de ingeslagen weg doorgaan. De practische en politieke kant maken we dan onder elkaar, d.w.z. in Partijver band, wel uit. Daarbij moet zeker oog gehouden worden voor het feit, dat bij het vaststellen van de volgorde wel degelijk grote pun ten van algemeen belang meetel len en dat het roemrucht Politiek Advies terecht verdedigd kan worden met het oog op 's lands welzijn: daarbij komen waarlijk niet alleen partijpolitieke belan gen aan de orde. Bovendien heb ben op de kiezerslijsten bepaalde deskundigen verkiesbare plaatsen: ook zij zouden in gevaar kunnen komen, indien de vriiheid zeg maar de bandeloosheid van de ongeorganiseerde kiezers het mo gelijk zou maken, de volgorde dusdanig te desorganiseren, dat de veelzijdigheid en de algemene en speciale deskundigheid van'de fractie-samenstelling in gevaar kwam. Dat is stellig niet over eenkomstig de geest van de wet, die in meer dan één geval bliik geeft, die georganiseerde volgorde te willen ontzien. Wii zouden ge neigd ziin .te herhalen, wat we Zaterdag schreven: de enige weg om eerlijk en constructief te po gen .bepaalde oandidaton verko zen te krijgen (dus: op de lijst een verkiesbare plaats te geven), is in de practiik van het huidige stel sel van wet en reglement, b i n- nen de partij pronaganda te maken voor di« candidaten en met man en macht binnen de par- tiid al die wegen en middelen aan te wenden, om het doel te berei ken. machine plotseling verdwenen te zijn. O. moet toen de wanhoop nabij zijn geweest. Hii werd tot de feiten gedreven, die ziin on dergang werden Hii deed nog maals iets om de aandacht van zich af te leiden: hij stalt zijn eigen woning in brand na weer een schrijven aan de inspecteur van politie te hebben gericht. O. ging naar bed. maar zorgde er voor wakker te worden op het moment dat vrouw en kinderen nog veilig het brandende huis konden verlaten. Later is de schrijfmachine ge deeltelijk gedemonteerd in een ■foot in Drachten teruggevonden. Het gedoe met de schrijfmachine was intusser» voor de justitie aanleiding O. enige dagen na de brand in de woning, die plaats greep in de nacht van 14 op 15 Januari i 1.. in arrest te stellen. Eerst thans is het gelukt O te beween deze feiten tee te ge ven. Het was voor de riiksrecher. ehe. de gemeenteüike politie te Drachten en de districts-recher che van de riikspoütie een uiterst moeilijke zaak Maar vasthou dendheid tarneht eindelijk succes. Toen O Vriidag nogmaals^ voor de officier werd geleid, viel hii door de mand. '"onorr"'! P!cptil>n\i/p)i LEEUWARDEN. Tijdens zijn tweedaags bezoek aan Nederland zal de generaal Dwight D. Eisen hower ook een bezoek brengen aan de vliegbasis Leeuwarden en wel op Donderdag a.s. De gene raal vertrekt per vliegtuig van Valkenburg en hoopt hier om plm. halj tien te arriveren. Vandaag wordt hij om 4 uur op Schiphol verwacht. Het doel van zijn bezoek is zich persoonlijk op de hoogte te stellen van de op bouw van de Nederlandse strijd krachten, in welk verband de ge neraal besprekingen zal voeren met de militaire leiders, terwijl voorts enige opleidings-centra worden bezocht. Tijdens zijn bezoek aan de Franse Jaarbeurs 1951, welke te Versailles gehouden wordt, bezichtigde de president van Frankrijk, Vincent Auriol, ook de Nederlandse inzending. We zien hier de hoge bezoeker in gesprek met een in nationaal costuum gestoken Nederlands meisje. In verband met het op 1 Janu ari 1951 in werking treden van de nieuwe Wegenverkeerswet werd door de Verkeersgroep der Rijks politie in het District Alkmaar in de maand Januari een actie in het levpn geroepen onder de term „Voorlichting en service" aan weggebruikers. Van deze actie maakten wij reeds uitvoerig mel ding. Door de vele wijzigingen op het gebied van de verkeersvoorschrif- ten. welko deze nieuwe wet met zich bracht, werd in het kader van deze actie ieder bezitter van een personenauto, vrachtauto, motorrijwiel en ri.iwiel door de Rijkspolitie in de gelegenheid ge steld zijn voertuig kosteloos te laten keuren of dit voertuig aan de eisen, die de wet daaraan stel de, voldeed. Het beoogde doel van deze keu ring was onder meer om de be zitters van de niet goedgekeurde motorvoertuigen de gelegenheid te geven deze alsnog in orde te laten maken, zodat zij bij poli- tie-contróle op de weg, niet on verhoopt een proces verbaal zou den oplopen omdat de technische staat, waarin het motorvoertuig verkeert, niet in overeenstem ming zou zijn met de bepalingen in de nieuwe Wegenverkeerswet. Op de keuring, welke 31 avon den in beslag heeft genomen, zijn 235 voertuigen verschenen. Deze 285 voertuigen bestonden uit: 151 personenauto's, 62 vrachtauto's, 6 aanhangwagens, 42 twee-wielige motorrijtuigen en 24 rijwielen. Dr. D. Rempt, directeur van de Provinciale Gezondheidsdienst voor dieren in Noordholland schrijft: Ruim 3 jaar geleden werd er in de algemene vergadering van de Coöperatieve Zuivelfabriek „De Volharding" te Hem een plan aangenomen om in 3 jaar tijds 't werkgebied van de zuivelfabriek vrij te maken van rundertuber- culose- Op 1 Mei 1951 was de fabriek inderdaad vrij!!! De le Mei 1951 is een histori sche datum voor „De Volharding". Maar het grote belang van dit schitterend resultaat reikt veel verder dan Hem en omgeving. Hier is weer een bewijs geleverd voor de stelling dat het mogelijk is een gebied tbc-vrij te maken, als de veehouders hun volle me dewerking geven! Natuurlijk is niet alles direct „op rolletjes" gegaan. Er is wel eens heftig geprotesteerd en ge mopperd tegen het inhouden van de halve cent per kg- melk van de reactiebedrijven. Er zijn er ook wel geweest, die vooral in den beginne getwijfeld hebben aan de kans van slagen van dit 3-jarenplan. Maar het bestuur heeft steeds een vaste koers gevaren en de energieke directeur, de heer Zijp, heeft er zich dag en nacht voor uitgesloofd- En vooral in de eerste tijd waren er nogal eens moeilijk heden. Vooral het aankopen met ongeldige verklaringen of zelfs zonder verklaringen gaf strubbe lingen. Doch de heer Zijp was on verbiddelijk en nu achteraf zal een ieder moeten toegeven dat 't goed geweest is- Ook voor de dierenartsen, die zo'n belangrijke rol hebben ge speeld bij de vrijmaking van dit gebied, moet deze 1 Mei-dag een dag van vreugde en voldoening zijn geweest en e,en stimulans om voor de naastgelegen gebieden hetzelfde doel zo spoedig mogelijk te benaderen. Het moet niet moeilijk zijn om in korte tijd geheel Drechterland vrij te maken- Van Hoogkarspel ging de Victorie, Hem was een goede tweede. Wie volgt?? Ook het gemeentebestuur van Venbuizen toont een open oog te hebben voor de grote belangen van de tbc-bestrijding. Een ontwerp gemeente-verorde ning is ter goedkeuring ingezon den bij Gedeputeerde Staten en in dit ontwerp is vastgelegd dat het verboden is reageerders te houden in de gemeente Venhui zen- Met deze verordening worden d-us de vrije bedrijven zo goed mogelijk beschermd tegen infec tiekansen. Immers ook de vetwei ders zullen dus in de naaste toe komst tbc-vrije of reactievrije dieren moeten weiden, terwijl dit ook geldt voor de bedrijven in de gemeente waarvan de melk niet aan „De Volharding" wordt geleverd, In de Raad van Wijdenes is het zelfde reeds ter sprake gekomen- Een dergelijke gemeentelijke verordening vórmt het onmisbare sluitstuk op de vrijmaking van 'n gebied. Ook Texel kwam Per 1 Mei 1951 vrij. Er waren bij het onderzoek in de wintercampagne 1950/1951 enkele tegenslagen (plm. 25) en deze zijn vlot opgeruimd- In totaal tellen deze 3 gebieden ruim 11.000 stuks rundvee op on geveer 750 bedryven. Wij feliciteren „De Volharding" van barte met het behaalde succes- De Directeur van de Prov. Gezondheidsdienst voor Dieren in Noord-Holland, D. Rempt SCHOLIEREN EXPERIMENTEERDEN MET MUNITIE Zaterdaemiddae experimenteer den dc beide ULO-scholieren, Henk Boer uit Bergen met ziin vriend uit Schoorl met ontnlof- bare stoffen. Van een bekende hadden zii de chemische samen stellen van munutie vernomen en besloten de nroef oo de som te nemen. Met in het bezit van na tronen van allerlei aard met toe voeging van chemische stoffen, die zii hii de drogist haalden, nersten zii de massa ineen on een terrein aan de Nesdiik. Dit had echter een noodlottig gevolg, het mengsel ontplofte met een harde slag en deed de linker hand van Henk de Boer voor een groot gedeelte verminken. Zijn redding was dat zijn kameraad de slagader dichtdrukte. Toeval lig was geen doktor aanwezig, (onbegrijpelijk genoeg verzuimde men hei Rode Kruis te waar schuwen), en werd ten einde raad met grote spoed met een auto naar Alkmaar gereden, waarbij onderweg de brugwach ter Makkes, lid van het R.K.K.K. eerste hulp verleende. Bij het verhoor door de politie bleek dat zij nog meer munitie ónder hun berusting badden en regelmatig experimenteerden door de springstoffen onder een hoop stenen te leggen, waaronder dan vuur werd gestookt waardoor er „vuurwerk" ontstond. Nu echter, vertelden zij lukte het vanmid dag nie.t en hadden ze „pech" gehad. De politie heeft het resterende „speelgoed" in beslag genomen. Gebleken is, dat de technische toestand waarin de motorrijtui gen verkeerden, over 't algemeen- zeer matig is. Slechts 10 pet. van de gekeurde voertuigen bleek aan de eisen die de wet daaraan stelt t voldopn. Dit resultaat geeft wel een schamel beeld, temeer, daar mag worden aangenomen dat over het algemeen algemen het goed- het algemeen alleen bet goedwil lende deel der weggebruikers hun voertuigen aan deze kosteloze keuring hebben laten onderwer pen. Nu het wegverkeer met de dag intensiever wordt en de dood nog met de dag ziin tol opeist is het voor de veiligheid van het ver keer van het hoogste belang dat vooral de motorvoertuigen vol doen aan de gestelde eisen- Het is te verwachten, dat de politie, die reeds een strenge con- tróle uitoefent op de naleving van de verkeersvoorschriften 'n zeker niet minder strenge con trole zal gaan uitoefenen op de technische toestand van de mo torvoertuigen- STICHTING DOOR DE EEUWEN TROUW De Stichting ..Door de eeuwen trouw" meldt: De definitieve sa menstelling van de Ere-raad, welke de controverse tussen de stichting „Helpt Ambon in Nood" te Utrecht en de stichting „Door de Eeuwen Trouw" te Eindhoven zal beoordelen is thans bekend. Door „Helpt Ambon in Nood" waren aangewezen Mr. C. C. van Helsingen, oud-voorzitter van de Volksraad, te Haarlem en de heer C. Maris te 's-Gravenhage. „Door de Eeuwen Trouw" had aangewe zen Prof. Dr. A. M. Donner, Hoogleraar aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam en Mr. G. J. Lint, Officier van Justitie te 's-Gravenhage. Deze vier heren hebben thans Mr. Th. L. van Berckel. President van het Gerechtshof te 's Gra- venhage bereid gevonden om het Voorzitterschap van de Ereraad op zich te nemen. De secretaris van de Stichting, G. BUITEN VOORIAARSMARKT PURMEREND PURMEREND Op de voor- jaarsmarkt werden aangevoerd 862 runderen, waaronder 162 melk en kalfkoeien, 672 gelde koeien, 22 pinken en 5 pinkstiertjes. In vergelijking met de gewone Dinsdagmarkten viel het aanbod wel iets tegen; ook het bezoek was maar heel bescheiden. De handel zette dan ook heel kalm in. De vraagprijzen voor de gelde koeien waren wel weer iets vas ter, vooral voor de klasse beesten daar deze maar niet zo voor het grijpen waren. De meesten waren wel wat vleesloos tengevolge van de hooischaarste en de duurte van het krachtvoer. Zo kalm aan konden de gelde koeien toch wor den geplaatst en wel tegen een iets hogere prijs. Met de verse ging het heel wat stugger, daar was maar heel wei nig liefhebberij voor. Men kan aan de kalme houding van de kopers zien, dat er nog geen overvloedig gras in de weide is. Ook met dé pinken was het heel stil, terwijl het enkele pinkstiertje nog maar moeilijk was te plaatsen. De prijzen waren: Melk- en kalfkoeien 6501050; gelde koeien 450800; pinken 290380; pinkstiertje 500650. SLACHTVEEMARKT ALKMAAR 7 Mei 65 koeien 5001175; prima kwaliteit 2.90 3,overige soorten 2,602,80; 243 nuchtere kalveren 3085; 2 vette schapen; 2 lammeren; 306 varkens, spek- en vleesvarkens 1,861,90; lichte varkens 1,80 1,84; zeugen 1,621,68. In verhouding tot de vraag, is het aantal aangevoerde koeien onvoldoende geweest. Thans was het de voorjaarsmarkt in Purmer- end die voor een grotere aanvoer remmend werkte, met als gevolg, dat de noteringen merkelijk hoger kwamen te liggen. De handel is dan ook niet boven stug uitge gaan. Ook de nuchtere kalveren, waarvan het kwantum langza merhand minder wordt, moest men tamelijk duurder inkopen. De voor de worst bestemde die ren komen namelijk op pl.m. f 2,40; de zware kalveren op pl.m. f 2,60 per kg uitgebeend. Bij de varkens was het ook stil. Het vasthouden, van kopers zijde, aan hogere prijzen dan ver léden week, bracht met zich mede, dat de handel, bij voldoende aan voer, toch maar lui is geweest. De hierboven gegeven prijzen zijn met korting op 't levende gewicht. In verband met de 2e Pinkster dag, wordt de Alkmaarse vee markt van 14 Mei 1951 versteld naar Dinsdag 15 Mei 1951. brengt Z. K. H. Prins Bernhard op 16 Mei aanstaande een bezoek aan de jubilerende Philipsbedrij- ven te Eindhoven komt als opvolger van wijlen dr. ir. Deckers in de Eerste Kamer mr. F. Teulings in aanmerking. Bedankt deze, dan volgt mr. Th. Wijers. heeft de Raad voor de Luchtvaart gisteren de vlieger Hamming, die door een roekeloze manoeuvre neergestort was tijdens het be sproeien van landerijen in de N.O.P., verantwoordelijk ver klaard voor het ongeluk. Uit spraak op 4 Juni. is de Nederlandse textielexport van 1938 tot 1950 gestegen van 'n waarde van 2 millioen gulden tot 74 millioen. De importwaarde steeg van 9 tot 76 millioen. NOORDSCHARWOUDE De voorraad bewaarkool bij de Noor- dermarktbond, een der grootste koolveilingen in Noord-Holland, die dezer dagen nog in de schu ren lag, was van dien aard, dat er nog van een behoorlijk quan tum gesproken kon worden, nl. 35 wagons rode kool, 75 wagons gele kool en 147 wagons witte kool of totaal 2.570.000 kg. De rode kool vindt nog wel aftrek evenals bieten en peen, maar de gele en witte kool vinden hoe genaamd geen kopers en draaien door. Behalve de genoemde voorra den ligt er nog heel wat kool in de koelhuizen opgeslagen die reeds over de veiling gekocht is door de handel. De laatste jaren ging de koelhuiskool voor hoge prijzen van de hand maar of dit nu weer zo zal zijn is de vraag. De veilingomzet aan de Noor- dermarktbond die dit seizoen de 5 millioen heeft overschreden was over de maanden Maart en April resp. f530.174.83 en f 516.533.87. Betreffende het verkopen op een andere veiling werd overeenge komen, dat ingaande 1 Juni een nieuwe regeling wordt ingevoerd, die hierop neerkomt, dat de tuin ders de hoofdveiling toestemming moeten vragen om hun bijpro ducten elders te veilen. Bij ge schillen beslist -het bedrijfschap voor groenten en fruit. NATIONALE NOVENE TER ERE VAN DE H. KLEINE THERESIA 17 Mei—25 Mei Als wij in de „Meimaand" alle Theresia vereerders en vereer sters uitnodigen, om zich in grote getale bij ons aan te sluiten, tot het houden van de nationale no vene, dan kan 't niet anders, of wij stellen de H. Theresia ons in dié dagen voor „als 't bevoorrech te kind van O.L. Vrouw". Maria, Die haar in haar jeugd kwam toelachen, nam na haar miraculeuze genezing wel een zeer voorname plaats in haar le ven in. Die glimlach van Maria was van verstrekkende betekenis voor het leven van de H. The resia. Als alg. intentie vragen w«: „Dat 't huwelijk heilig en trouw beleefd mag worden en de jeugd moge opgroeien in reinheid. In dien wij allen voor deze grote intentie bidden, waar zoveel voor Kerk en Maatschappij afhangt, dan mogen wij er zeker van zijn, dat ook onze persoonlijke inten ties verhoring zullen vinden. Een ieder kan deze inzenden naar de Carmel van Egmond a.d. Hoef, waar zij geplaatst worden bij de beeltenis en relikwieen van de Heilige temidden van bloemen en kaarslicht in het Koor van de zusters. In de dagen der novene dragen DEN OEVER Het schitterende voorjaarsweer, de keurige regeling van het concours door de Harmonie „Apollo" te Den Oever en het goede musiceren van de optredende verenigingen -raven aan het gehele concours van de Westfriese Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen het praedicaat: uitstekend ge slaagd. Evenals op Hemelvaartsdag werden ook op de tweede concoursdag de Juryleden, B. en W. van V/ieringen, de bestuurs leden van de Bond en de voorzitters en directeuren van de deelnemende verenigingen officieel in Hotel „Wiron" verwel komd. Burgemeester L. C. Kolff getuigde evenals de eerste con coursdag van zijn grote waardering voor het werken en streven van de Bond. De voorzitter van de Westfriese Bond, de heer Jn. Dammes, dankte o.m. voor de verleende medewerking. van enthousiasme aan directeur Kaag overhandigd. Dc volledige uitslagen van de concerlwedstrijd luidden: Derde afdeling Fanfare: „Wie- ringermeer fanfare" Middenmeer 407 pnt. 3e prijs „Nieuw Leven" Schellinkhout 386 pnt, 3e prijs. Eergte afdeling Fanfare: „Har monie" Benningbroek 425 pnt. - 2e prijs; „Volharding" Berkhout 459 pnt. 2e prijs; „Door Wils kracht Saamgebracht" Venhuizen 494 pnt. le prijs. Afdeling Uitmuntendheid Fan fare: „Onder Ons" Dirkshorn 500 pnt. le prijs. Eerste afdeling Harmonie: „Schagen's Harmoniekapel" Scha- gen 515 pnt. le prijs. Ere-afdeling Harmonie „Apollo" den Oever 483 pnt. le prijs. Ere-afdeling Fanfare: „Oefe ning kweekt kennis" Oostwoud 487 pnt. le prijs; „Ons Genoegen" Wijdenes 540 pnt. le prijs met lof; „De Herleving" Zwaag 589 pt. (max. 600 pnt.) Ie prijs met lof. Aan de Erewedsti'iid namen Zondagavond zes eerste prijswin naars deel. De totaaluitslag van de Erewedstrijd over beide con- coursdagen was: Sectie Harmonie: le prijs „Apollo", den Oever 240 pnt. 2e prijs „Schagen's Harmoniekapel" Schagen, 224 pnt. 3e prijs „Cres cendo", Medemblik 200 pnt. Sectie Fanfare: le prijs „West- Frisia", Twisk 270 pnt. 2e prijs, „De Herleving" Zwaag 266 pnt. 3e pr. „Oefening kweek kennis" Oostwoud 262 pnt. In de Zwinstraat hadden zich reeds vele belangstellenden op gesteld om van de te houden Marswedstrijd getuige te zijn. De deelname was niet groot; slechts 3 verenigingen gaven acte de présence. De „Wieringermeer Fanfare" uit Middenmeer behaal de met 95 pnt. een 2e prijs. „Door Wilskracht Saamgebracht", Ven huizen verwierf met 105 pnt do le prijs en kréég bovendien een extra beker voor het hoogste aantal punten in de Marswed strijd. De ontvangende vereni ging „Apollo" te den Oever mar cheerde met 101 punten eveneens een eerste prijs bijelkaar. De grote concourstent was de gehele middag bezet met een aandachtig luisterend publiek. De belangstelling was nog gro ter dan op Hemelvaartsdag. Er werd over het algemeen knap ge musiceerd en 7 van de elf deel nemende corpsen behaalden een eerste prijs. De verenigingen die optraden in de lagere afdelingen behaalden over het algemeen der de en tweede prijzen, waarbij wij dienen op te merken, dat men ook voor lagere prijzen iets goeds moet presteren. Ook nu waren er weer twee corpsen die een eerste prijs met lof verwierven. „De Herleving" uit Zwaag onder directie van Arie Kaag haalde zelfs het stoute stukje uit om, na werkelijk uit stekend musiceren, de kunstbroe ders uit Twisk voorbij te streven. Met „Marche Nuptiale" van Ferd. Rogister en „Les Lupercales" van A. Wormder veroverden de Zwa gers 589 punten, een grandioze eerste prijs met lof der jury en voor dit jaar de wisselbeker van de Westfriese Bond. Deze fraaie wisselprijs werd onder stormen lil uc de zusters hun gebed en boete, hun offers en werken aan God op voor alle aanbevolen intenties. Op aanvraag worden gaarne plaatjes met novenegebed toege zonden. Zusters Carmelitessen Egmond a. d. Hoef N.H. Giro nummer 39730. Mei en Juni beloven voor de Dioc. Kath. Middenstandsbond in het Haarlemse zeer belangrijk te worden. Vooreerst is er op Dinsdag 22 Mei de Voorjaars-Centrale Raads vergadering in „Krasnapolsky" te Amsterdam- In deze bijeenkomst zal o.m. de heer Th. S. J. Hooij, lid van de Tweede Kamer spre ken over de loon- en prijspolitiek- Op Dinsdag 5 Juni, trekken de Kath. Middenstanders uit alle de len van het Diocees ter bedevaart naat Heiloo. Mgr. Huibers heeft bepaald, dat op de Bedevaart plaats Heiloo de pelgrims daar ter plaatse de Jubilé-aflaat kun nen verdienen door tweemaal de beide kapellen te bezoeken- De predicatie onder de Hoogmis zal worden gehouden door Rector F.H. Heemskerk; in de open lucht loor de Bonds-Adviseur Rector J, Th. M. Kraakman. Dan volgt een speciale be stuursvergadering op Dinsdag 19 Juni in het Retraitehuis te Ber gen voor de Noord Hollandse Afdelingen. Do afdelingen zelf ziin druk doende in plaatselijk- of regionaal verband en in sa menwerking met de andere soci ale organisaties de herdenking van de Pauselijke encyclieken voor te bereiden. Een sprekers lijst is voor dit doel samengesteld. LAARZEN HAKKEN LINNEN SCHOENEN De grote verrassingen van Za terdag waren wel de drie gelijke spelen van Marken, SNL en J. Holland. Dat KMVZ, SNL en AMVJ het niet verder konden brengen dan een gelijk spel zijn wel de ver rassingen geweest waarop nie mand gerekend zal hebben. Hier door hebben de thuisclubs het geen van allen tot een overwin ning kunnen brengen. In 4A was het resultaat voor Marken buiten verwachting want zij konden weer een kostbaar puntje aan haar debet toevoegen waardoor de kans op behoud voor de KNVB weer is toegeno men. ZCFC zakt steeds dieper in de put want nu werd weer ver loren van VVGA. Willen zij zich redden dan zullen zij van de resterende drie wedstrijden er 2 moeten winnen waarvan er een tegen Marken zelf is. De fokkers zagen kans om de Lloyds te weerstaan en hen een gelijk spel af te dwingen. Voor waar een keurige prestatie, het werd bijna nog een overwinning voor de fokkers! Ook J. Holland deed het niet slecht, om tegen KMVZ gelijk te spelen, waar door zij KMVZ geen kans gaven om aansluiting tet krijgen op de kop. De stand is nu: 4 A. SNL 12 21 Zwal. 13 11 AMVJ 15 20 J. Holl. 12 9 WGA 14 17 Marken 12 5 KMVZ 12 •16 ZCFC 13 3 PVF 15 16 In 4 B kwam AGT met een overwinning uit de bus tegen de Geuzen waardoor de kans op een betere plaats op de ranglijst weer is gestegen. In de staartgroep gaat het er voor PVWA somber uit zien nu zij zelf het niet tot een overwinning konden brengen De stand is thans: 4 B. SIZO 16 24 Kromh. 12 13 OSO 15 21 SVJ 13 10 de Geuz. 15 16 VEW 14 8 AGT 12 15 PVWA 14 7 Z. Mw. 15 12 Zaterdagmiddag is in Noord Holland het provinciaal kampi oenschap voor amateurs over 180 km- verreden. Winnaar werd de Amsterdammer A. J. Donker in e,en tijd van 4 uur 17 min. 36 sec. met een voorsprong van 15 m. op de Haarlemmer Peters. Drie werd J. van Dijk uit Hilversum, die de sprint van het peleton in zijn voordeel besliste. Vier en vijf werden de Amsterdammers Cas Kleefstra en J. Zieleman. Tevens werd georganiseerd een selectiewedstrijd voor nieuwelin gen van Zaandam naar Hoorn v.v. over 68 km. De uitslag hiervan was: 1. D. de Groot 1.41.36 (Amsterd.) 2. E. N. Meijer (Laren) 5. W- Fok (Hoorn) 6. J. C. Pronk (Hoorn) Advertentie c. uw behanger Randolph Turpin heeft na zijn k.o. zege in de zesde ronde op Jan de Bruin met respect voor de Rotterdammer de ring verla ten. Noch de Britse half-neger, noch de 15.000 toeschouwers in het Butts stadion te Coventry hadden de Bruin op zijn juiste waarde geschat. Pas toen de blonde Nederlan der in de tweede ronde met eer» harde rechtse de kaak van zijn fel-vechtende tegenstander had getroffen, waardoor Turpin wan kelde en plat op zijn rug op het canvas terecht kwam, pas toen drong het tot de jonge Britse- en Europese kampioen door, dat er gebokst moest worden om tot een zege te komen. Dc Bruin wist met groot door zettingsvermogen het wapen van zijn scherpe rechtse te hanteren, maar overigens kon zijn techniek slechts in enkele perioden die van zijn tegenstander evenaren. De Rotterdammer moest vechten met aanwending van zijn laatste reserves en het was van het be gin af duidelijk dat er voor hem geen zege in het verschiet lag. Tn eer» sportief gevecht hield de Bruin vijf ronden moedig stand, zonder zijn moreel te verliezen. In de zesde ronde moest hii ca. pituleren op een zuiver getimede rechtse hoek tegen de kaak. na dat hij in diezelfde ronde reeds tweemaal was neergegaan. Voor de derde maal in minder dan een jaar tijds trekt een groot gedeelte van de bevol king uit het frontgebied in Korea met het weinige dat zij nog bezit Zuidwaarts. Honge rig, moe en vuil door de ein deloze zwerftochten zoeken Koreaanse burgers tussen een hoop afval naar enig voedsel. PAGINA 4 DINSDAG 8 MEI 1951 Op 13 Mei hoper geliefde ouders C. J. PUNT en JOH. PUNT-BR/ hun 25-jarige Ec emging te herdenl Dat God hen noj moge sparen is de van hun dankbare deren H.H.Waard, Rusten burgerweg 1 Adverfentiën HUISHOUDSTER, m een klein en ée •S'g sezm te Alkmae „„huishoudster. 19592Br' 0ndej rao92, bur, van dit Jongeman. R.K., 21 zoekt net KOST] Heiloo, Limme ®dcr„ n°. 19585A, van dit blad. Nir MEISJE gevr. Gevraagd wegens gratie van de tegen» aige zo spoedig tnoi tiljon5 gezin met MftIDP word,t eer. MEISJE voor halv< gen gevr. als 2e m Aanm. tussen 5 en Donderdag a.s. Me» verkerende11 g°6de gesl. carrosserie, antluVal reserveban autokachel. Br. o. GU 1887, aan Adv ster^am-^C. 6°' H.S.V. B BEZOEKEN Deze wedstri zowel technisch rieur was, is v gewonnen. De een behoorlijke de sterke HSV geen moment spannen. De Randers had de de watervlugge binerende HSV- P. Schuijt viel c aangeven van rust scoorde prachtig doelpur pass van M. Kc kroop de Rand het oog van de een keihard scl hoff, dat van d paal weer in sprong. Uit een men corner door R. Haanraads in Na,de rust u van M Kosters d vallend in het d< het zeer ver op< ders-achterhoede HSV-spelers dik side-val liepen, voor het einde nog de gelegenh te breken en te maakte nog twe door buitenspel keurd. HUGO BOY VOOR CAL Reeds in de e Hugo-Boys volle wicht, maar kon voldoende in doe ken. De wedstrij twee minuten oi Boys midvoor c treffelijk. Ongei voor de rust wist Familiebericf Op 11 Mei a.s. ho ze geliefde oude huwd- en grootot J. DE WAAI en G. DE WAARD- hun 40-jarige echt ging te herdenke: God hen nog lan; sparen is de we hun dankbare ki behuwd- en kleii ren. De H. Mis van dar heid wordt opge op 16 Mei te 10 uo parochiekerk van Margaretha Mari; Coque te Egmoni Hoef. Receptie van 34 café Den Houdijl Egmond a. d. Hoei >7' »t 'f' '1' »fi ij, <i i|i i|. ip .{„I Op 12 Mei 1951 hop ze geliefde zwag zuster F. GROOT P. GROOT-MOI hun 25-jarige echt» ging te herdenken. Mis uit dankba wordt opgedragen uur in de paroch van het H. Hart te hugowaard Nrd. Fam. Moras Kampt v. Wor Receptie 3.30—5 ui Gevraagd: en IJS VERKOPERS (s Aanm. tussen 67 ötationsw. 146, Alk TE KOOP 200 kg. E ia,ft 28-35, 500 kg &Jers 35—45. K kers, D 40, Waarland

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 4