Wereldreis (zonder scheepshond) in Nieuwediep geëindigd zzie vein H. M. de Koningin wenste Janus Kuiper geluk Gemeenteraad Wieringermeer verwerpt verzoek om 5 klassige R.K. School Schoolgeldregeling wordt gewijzigd 40.000 mijl rond de aarde Raadslid M. Dijksma herdacht Hr. Ms. Piet Hein thuis Zeeridder 95 jaar Auto door trein op bumpers genomen Reductieregeling voor gezinnen met meer dan één schoolgaand kind ZATERDAG 12 MEI 1951 PAGINA 11 De Nederlandse kruiser „Tromp", die deel uitmaakt van het smaldeel V, is Vrijdagochtend voor een bezoek aan Stockholm in de Zweedse hoofd stad aangekomen. Hr. Ms. „Tromp" aan de kade. Op het dek staat de be manning aangetre den, terwijl op de kade een erewacht van Zweedse Mari niers is opgesteld. ANP-Telefoto Tommy, de scheepshond van Hr. Ms. torpedobootjager „Piet Hein" (en de marinehond bij uitstek) heeit de wereldreis met deze oorlogsbodem niet tot een goed einde kunnen brengen. In alle eerbied gezegd, het dier is morsdood en mocht er werkelijk een hondenhemel bestaan, dan betwijfelt geen der opvarenden van de „Piet Hein" het of Tommy daar vertoeft, want het beest dat sinds 1945 óp de rol stond heeft een goede staat van dienst achter de rug. Eerlijk en trouw heeft Tommy vanaf het moment van aanmonsteren ergens in Australië de beman ning van de „Piet Hein" gediend en zijn opvolger, Sammy, zal voorlopig moeite hebben om de plaats van Tommy naar be horen in te nemen. Het was de eerste officier van de „Piet Hein", de luitenant ter zee I C. A. de Neef, die dit tra gisch verhaal Vrijdagmorgen in de longroom wereldkundig maak te. Voordat het echter zover was, had de Commandant Zeemacht Nederland, schout bij nacht C. W. Slot, 's morgens om ruim negen uur een bezoek gebracht aan de „Piet Hein", die op dat moment nog rustig op de rede lag te dob beren. Schout bij nacht Slot in specteerde schip en bemanning en liet zich vervolgens door de com mandant, kapitein-luitenant ter zee A. P. Smitt uitvoerig inlich ten over het verloop van de reis, die op enkele dagen na precies tien maanden heeft geduurd. Op 17 Augustus van het vorige jaar vertrok de „Piet Hein" uit Rotterdam. Vandaar ging de reis naar de Azoren, Curacao, door het Panamakanaal naar Hawaii en via San Diego naar Nieuw Guinea. In Nieuw Guinea bleef de „Piet Hein" vijf maanden liggen, dat wil zeggen gedurende die maan den is er druk gevaren, waarna de torpedobootjager weer koers zette naar de veilige haven van Nieuwediep. Inmiddels waren er in Nieuw Guinea 35 schepelingen (korporaals en manschappen) ter aflossing aan boord gekomen, die enige jaren op Nieuw Guinea en bij de Nederlandse Militaire Missie op Java hadden gediend. Stormenderhand Door de Marinierskapel, o.l.v. de onderkapelmeester adjudant Kokelaar, werd ter verwelkoming het Wilhelmus gespeeld, waarna op de traditionele wijze de fees telijke marsmuziek de terugkeer van de „Piet Hein" de gebruike lijke luister bijzette. Het was al leen jammer, dat de Mariniers- kapel ditmaal in het gewone da gelijkse tenue was gekomen, hoe wel de muzikale prestaties er na tuurlijk niet minder om waren. Maar vooral de Nieuwediepers zien zo graag, dat de kapel „com pleet" aan de plechtigheden me dewerking verleent. Natuurlijk waren er op het ha venhoofd behalve vele familie leden ook talrijke militaire en burgerlijke autoriteiten aanwezig. Zo merkten we o.m. op de C.Z.M., de cdt: Mijnendienst Nederland Kapt. ter zee L. H. Quant en de dir. Rijkswerf, burgemeester Mr. G. D. Rehorst en de wethouders L.F. van Loo en P. Th. Luyckx, alsmede de wnd. commissaris van politie Mr. J. Blanken. Toen de „Piet Hein" eenmaal voorbij stoomde, haastten de familieleden zich naar de Atjehloods, waar voor de oorlogsbodem werd afge meerd. Dat was om en nabij elf uur en enkele minuten later ver toonde de Buitenhaven het be kende toneeltje van herenigde paartjes. Zij trokken zich van al dat officiële gedoe niets aan en lieten zich in alle vreugde koes teren door de warme zonnestra len, die de naderende zomer op een gewaardeerde wijze aankon digde. Hallo, Roelof Temidden van al die wachten den dook juist op het moment, dat de trossen werden uitgegooid plotseling een miniatuur span doek op, waarop met ferme let ters het „Hallo Roelof Ankeveen" aan duidelijkheid niets te wensen overliet. En inderdaad bleek Roe lof Ankeveen dit lok- en roepsein van zijn geliefde te begrijpen, want spontaan wuifde hij in de goede richting tot grote hilariteit van zijn maats, die hem in hun hart evenwel vast benijdden. In de longroom, wij schreven het al, stond de eerste officier, Itz, I C. A. de Neef, ons vervol gens te woord, die zeer enthousi ast was over deze grote reis, van de „Piet Hein". Liefst 38.000 mijl legde de torpedobootjager af, dat betekent dus bijna 4000 mijl per maand. Het lukte ook nog om vlootaal- moezenier E. Kamerbeek in de haast enkele vragen te stellen. Uit zijn antwoorden bleek, dat aalmoezenier Kamerbeek als enige geestelijke verzorger de reis had meegemaakt, 's Zondags moest hij dan ook twee kerkdiensten leiden, één voor de katholieken en een tweede dienst, die door alle anderen kon worden bijge woond. Deze diensten hield de aalmoezenier op de bak, waar hij onder de kanonnen gelegenheid vond om zijn geïmproviseerde al taar op te zetten. Hoewel aalmoezenier Kamer beek al vier jaar bij de Konink lijke Marine is, was dit toch zijn eerste reis en hij heeft vele pret tige ervaringen opgedaan. Zeer te spreken was hij ook over de sche pelingen, die het in Nieuw Guinea op een kwaad moment vijf weken zonder postmoesten stellen, waardoor vooral in de eerste we ken de stemming nogal in mineur geraakte. De O.S. en O. aan boord, die in handen was van de scheepsarts ltz. II H. Hoekstra, wist ook hier echter raad op. En nü verlof Op het moment, dat u dit leest, zit de bemanning van de „Piet Hein" over ons hele laind ver spreid. Het grootste gedeelte met achttien dagen verlof en de rest met vier dagen, want Dinsdag moet de „Piet Hein" worden „uit gekleed", wat een minder parle mentaire uitdrukking is voor „uit dienst stellen". Op de Rijkswerf zal de jager een grondige schoon maakbeurt ondergaan, waarna ook de „Piet Hein" ongetwijfeld een nieuwe opdracht zal kragen. De leden van de bemanning uit Tilburg, Geldrop, Vugt, Den Bosch en Eindhoven, welke plaatsen door de pokken worden geteis terd, hebben de kans, dat het achttiendaags verlof nog wat zal worden gerekt, want zij vertrok ken met het consigne om niet eerder terug te komen, dan wan neer de C.Z.M. dit zelf gelast. Wat die jongens zelf betreft, nou, ze vinden het heus niet erg, dat zij in die „pokken"-steden wonen DEN HELDER Het heeft Nederlands oudste zeeridder. Janus Kuiper, Vrijdag op zijn vijfennegentigste verjaardag niet aan belangstelling ontbroken. Toen wij de woning aan de van Speijkstraat binnenstapten om Janus met deze dag geluk te wensen, zag het er schier blauw van de rook, Hoe kan het ook anders, want zowel in de voor- als achterkamer zat het vol familieleden, waarvan velen zelf de wilde zeeën hebben beva ren en met een stro-tje dan ook zeker weg weten. In de achterkamer troonde de jarige zelf op zijn bed en vol trots vertelde hij, dat zelfs H.M. de Koningin zijn verjaardag niet had vergeten. „Een persoonlijke ge lukwens op Uw 95ste verjaardag, Juliana", stond op het telegram, dat Janus' dochter ons minstens even trots als haar vader liet zien. Behalve deze Koninklijke feli citatie, kwam ook een deputatie van de K.N.Z.H.R.M. de jarige gelukwensen, t.w. de directeur H. Th. de Booy en de directeur van de Zeevaartschool, de heer J. Middendorp, die tevens lid is van het plaatselijk comité. Ook de Commissaris van het loodswe zen, A. C. H. Lieshout, was aan wezig, terwijl ook de oud- pen ningmeester van het Dorus Rij kersfonds en oud-redder J. Lelou zijn opwachting maakte. Ook de thans 81-jarige Doortje Rijkers kwam haar halfbroer op deze dag gezelschap houden, terwijl de voorzitter van „Moed, Volhar ding en Zelfopoffering", de heer J. van Dok, namens de vereni- RAALTE. Gistermorgen omstreeks half acht heeft op de met knipperlichten bewaakte overweg te Mafiënheem een ern stig ongeval plaats gehad. De heer W. Grevink uit Almelo was per auto op weg naar de markt te Zwolle. Voor hem reed een vrachtwagen, die op een gegeven moment pardoes de sloot indook. Waarschijnlijk hierdoor afgeleid bemerkte de heer Grevink de trein niet op, die naderde uit de richting Almelo. Zijn wagen werd door de trein letterlijk op de bumpers genomen en zo over een afstand van zeker 400 meter mee gevoerd. Hierna kon het slacht- ofer bevrijd worden uit de geheel in elkaar gedrukte en vernielde personenauto. Met een hoofdwon de en klachten over pijn in arm, been en schouder werd de heer Grevink naar een ziekenhuis te Almelo vervoerd. De trein had een uur vertraging. Onmiddellijk na het ongeluk waren drie dok toren en twee geestelijken uit Raalte ter plaatse. ging een rokertje kwam brengen, terwijl ook een „klein borreltje" deel uitmaakte van het cadeau. In de loop van de middag kwam burgemeester Mr. G. D. Rehorst met zijn echtgenote namens het gemeentebestuur feliciteren. De Commandant Zeemacht Neder land, schout by nacht C. W. Slot. was hierbij, eveneens vergezeld van zijn echtgenote, aanwezig- Zo heeft de thans 95-jarige Janus Kuiper eien drukke ver jaardag gehad, waarop hem wel is gebleken, dat niet alleen in Den Helder, maar in ons hele land belangstelling en waardering be staat voor de koene prestaties, die hij in het verleden heeft ver richt. VERGADERING WONINGBOUWVERENIGING „MIDDENMEER" MIDDENMEER. Bovenge noemde vereniging hield Woens dagavond haar algemene jaarver gadering in hotel Smit. De voor zitter deelde mede, dat de ver eniging toewijzing had gekregen voor de bouw van plm. 20 wo ningen, waarvan 6 duplex-wonin- gen. Daar de huren niet mogen worden verhoogd en de bouw kosten sterk zijn gestegen, zullen deze woningen minder ruim en/ of gerieflijk zijn dan de huizen aan de Dr. Ir. Lelystraat. Er is reeds overleg gepleegd met archi tect Boogaard uit Wieringerwerf. De nieuw te bouwen woningen zijn in hoofdzaak bestemd voor personen die werken in de Wie- ringermeer, maar wonen buiten de polder. Uit het jaarverslag van de, secretaris bleek, dat de samen werking met de gemeente niet is verlopen als men had gewenst. Het aantal leden neemt gestadig toe en is nu 167. De voorzitter, welke herkiesbaar was volgens de statuten, stelde zich niet meer herkiesbaar. Na enige stemmingen kreeg de heer Th. List het vereiste aantal stem men. Met bijna algemene stem men werd de heer Aalders her kozen als lid van de Raad van Commissarissen. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek, dat er een voordelig saldo is van f 700. De heer Aalders bracht namens de R.v.C. verslag uit en zeide dat de administratie keurig in orde was bevonden. In de rondvraag werd o.a. ge vraagd hoe het komt dat er hui zen leeg staan in de gemeente. De voorzitter zeide, dat deze door de gemeente worden gereserveerd voor Ambonezen. Secretaris Schwegman bracht tenslotte naméns het bestuur dank aan de 1 soheidende voor zitter. EDUARD VAN BEINUM GAAT WEER DIRIGEREN DEN HAAG. Het is niet uit gesloten, dat Eduard van Beinum in het Holland Festival nog een concert zal leiden. Zeker is het dat hij in het volgend seizoen weer geheel of gedeeltelijk zijn taak bij het Concertgebouw Or kest zal hervatten. Nieuw boekje van Prinses Wilhelmina Van de hand van Prinses Wil helmina is (bij W. ten Have N.V. Amsterdam) een boekje versche nen: „Het besef van universele gemeenschap" Prinses Wilhelmina richt zich in dit geschrift in het bijzonder tot de jonge mensen en wijst hen op de roeping van de jeugd om aan een oude wereld een nieuwere te schakelen, die ge grondvest zal zijn op liefde, vriendschap en vrede om Chris tus wil. Deens Koninklijk Paar uit Engeland vertrokken HARWICH. Het Deense Ko ninklijke Paar is gisterochtend na een driedaags bezoek aan Enge land naar Denemarken terugge keerd. Tijdens de oorlogsdagen werd de brug, die de kortste verbin ding vormde tussen de beide Noord Hollandse gemeenten Nieuwe Niedorp en Hoogwoud opgeblazen. Alleen via een grote omweg was het daarna mogelijk van het ene dorp naar het andere te komen. Dezer dagen is echter een nieuwe brug tussen de beide gemeenten officieel door de burgemeesters van de beide gemeenten in gebruik genomen. Het gezelschap wandelt over de nieuwe brug; vooraan rechts Mr. Kamp, Dijkgraaf van het Hoogheemraadschap Hollands Noorder kwartier; naast deze Burgemeester Peters van Medemblik, Dijkgraaf van de Vier Noorderkoggen; direct hierachter, rechts Burgemeester Baken van Nieuw Niedorp; links Burge meester Breebaart van Hoogwoud. Aan het aantal inzendingen te merken was de dubbele puzzle van vorige week iets moeilijker dan wat we onze scherpzinnige lezers gewoonlijk voorzetten. In dit geval was het zo, dat de op lossing, die werd ingestuurd, met een helemaal goed was, omdat er anders.... helemaal geen op lossing te maken viel. Uit de binnenkomende corres pondentie bleek ook al, dat de opgave niet tot de gemakkelijkste behoorde. „Vooral dat cafetje", schreef een van onze lezers.... Een ander vroeg, of niet per briefkaart mocht worden inge zonden. Dat mag, als er maar gebruik gemaakt wordt van het speciale formuliertje, dat onder aan de puzzle is bevestigd. Dat dus eventueel opplakken, indien het alleen om een slagzin-oplos sing gaat. De oplossing luidde: De spreuk is van Voltaire en luidt: „Twijfelen is niet aange naam. doch zelfverzekerdheid is bespottelijk". Winnaars zijn deze maal: 1. L. Sengers, Westerweg 268, Heiloo. (Complete trilogie, van Astrid Varing) 2. S. Koopman, Westerkerkweg 58. Venhuizen. (De vergeten man, van L. van Daele) 3. J. S. Beemsterboer, Baansingel 53, Alkmaar. (De tragiek van de droom, van Matth. Maris) 4. W. F. K. Ouwens Sr.. Zuid straat 69. Den Helder. (Ik schrijf een dagboek, van Annie Westerman) 5. M. A. Sijm, Dr. Nuijensstraat 73, Westwoud. (De heidekkers, van Henriëtte Brey) De nieuwe opgave staat hier alweer onder: een doorlopende kruiswoordpuzzle. Zij, die naar de vijf uitgeloofde boeken willen mededingen, zenden de puzzle ingevuld in open enveloppe naar ons bureau, dat tot en met Don derdag voor de postabonné's de inzendingen aanneemt. Op de enveloppe vermelden: Prijs- puzzle Noorderpers. Veel succes. Horizontaal: 1. Zuil. bloem, naschrift. Persbureau, vis, oorzaak. Maanstand, hoofdplaats van Europa, deel van het hoofd, oppervlaktemaat. Plaats in Gelderland, pro Deo (afk.) puntbaardje, drank, in het jaar onzes Heren. 2. 3. 4. 1 2 3 6 I 8 9 10 II ii I» l K 5 4 10 ii 12 Naam: Adres- Tweeklank, tafel voor cou ranten, meetkundig getal. Soortelijk gewicht (afk.), tegenspraak, wederkerig voornaamwoord, godsdienst (afk.). 7. Biet, aardrijkskundige aan duiding klank, en dergelijke (afk.). Bloeiwijze, gappen, deel van Sumatra. Groet, hersteld, jaargetijde. Deel van een mast, maat, bekende motorraces, voeg» woord. Metaal. markt (Maleis), compagnon (afk.). Zeerover, rivier in Duits land. ernstig. Grondsoort, aardolie. 6. 8. 9. 10. 13. Verticaal: 1. Koninklijke woning, ver lichtingsartikel, meervoud (afk.). 2. Deel van een fuik, terug zetting in rang. 3. Eetgerei, opening in de huid. oppervlaktemaat. 4. Dakbedekking (Maleis), god der liefde, smet. 5. Planeet, zwemmend roof dier, stuk textielstof. 6. Deel van een mast, koude lekkernij, optocht, voorzet sel voorzetsel. 7. Riviertje in Brabant, zang- noot, hoeveelheid bepalen, zangstem. 8. Teug, bloem, dominee, bij woord. 9. Kaartterm, vat, onderricht, zangnoot. 10. Aanzien, water in Utrecht, lofzang, hetgeen gesproken wordt. 11. Eerwaardig heer (afk.), nie mand uitgezonderd, ingang. 12. Voorzetsel, vrucht voorzet sel, ruw. 13. Geestig, aanwijzend voor naamwoord, windrichting, roemrijker nagedachtenis (afk.). Voordat het zakelijk gedeelte van de spoedeisenae openbare vergadering van de raad van Wieringermeer aanving, herdacht Burgemeester G. C. Loggers in piëteitvolle bewoordingen het zo schielijk overleden raadslid M. Dijksma. die gedurende de korte tijd welke hij lid van dit college was, een veelzijdige interesse en arbeidslust heelt getoond. Zijn taak als raadslid heeft hij uitstekend vervuld waarbij hij een zeer brede sociale belang stelling had, o.a. in de woning commissie zeer nuttig werk wist te verrichten en zich geweldig heeft Ingespannen voor de ver wezenlijking van het pensioen fonds in de landbouw. Het alge meen welzijn lag hem zeer na aan het hart. Zijn verscheiden heeft ons diep getroffen en zijn nagedachtenis zal bii ieder van ons in hoge ere blijven. Dat hij ruste in vrede. Hierna werden enkele minu ten stilte betracht. Daar het onderzoek van de ge loofsbrieven van het nieuw be noemde raadslid A. J Slabbe- koorn niets bezwaarlijks ople verde, werd tot diens toelating besloten. Het gemeentebestuur van Alk maar heeft n.a.v. verzoeken van de gemeenteraad van Wieringer meer medegedeeld, dat in het binnenkort te stichten autobus station een schuilgelegenheid voor passagiers zal zijn opgeno men. Het verzoek van het Chr. schoolbestuur om verduisterings materiaal werd in handen van B. en W. gesteld voor advies. De 7de aanvullende begroting 1950 leverde weinig stof tot eri- tiek. De R.K. school Vervolgens kwam het verzoek van de R.K. Schoolvereniging, om in plaats van een vier- een vijfklassige school te Wieringer werf te mogen bouwen, in be handeling. Wij meldden reeds dat B. en W. in een toelichting tot afwijzing adviseerden op grond van de overweging, dat het vijfde lokaal volgens bereke ningen niet blijvend nodig zou zijn- Volgens de heer Zoodsma be wees dit prae-advies dat men met berekeningen twee kanten op kan. Volgens hem nemen B. en W. echter het juiste stand punt in. De heer Hofmeijer bracht naar voren dat 168 leer lingen voor een vijfklassige schpol reeds genoeg is; een aan tal dat volgend jaar reeds wordt bereikt. De heer Feykes had grote waardering voor het degelijke onderzoek van B. en W. Uitein delijk gaat het verschil om een paar leerlingen. Wegens de on getwijfeld komende school in het vierde dorp was dit vijfde lokaal onverantwoord, ook al zou het onder normale omstandigheden wellicht acceptabel zijn geweest. Ook de heer Steel verklaarde namens zijn fractie achter B. en W. te staan. Wij moeten voor zichtig zijn, want het mag niet voorkomen dat die dure lokalen leeg blijven staan. Overigens kennen wij de voortvarendheid van B. en W. juist op onderwijs gebied genoegzaam om te we ten, dat voor deze eerste afwij zing zwaarwegende argumen ten gelden. Wethouder Giessen bestreed de mening van de heer Feykes dat het onverantwoord zou zijn van het R.K. schoolbestuur om dat 5de lokaal aan te vragen. Omdat jnen het.vereiste aantal leerlin gen verwacht heeft, "heeft men heel logisch de aanvraag' inge diend. Wij hebben ons hoofdza kelijk laten leiden door de ons van hogerhand opgelegde zuinig heid. Het schoolbestuur treft echter geen enkel verwijt. Burgemeester Loggers betoog de, dat B. en W, het helemaal niet prettig vinden om dit ver zoek af te wijzen. Wij hebben echter reeds een geforceerde be volkingsprognose gesteld en kun nen zelfs op grond daarvan niet aannemen dat het vijfde lokaal blijvend nodig zal zijn. Wan neer blijkt dat wij het aan het verkeerde eind hebben, wordt alsnog dat vijfde lokaal gebouwd. Daarom geven wij het school- bestuur ook de raad om een plan voor een vijfklassige school te nemen, zodat bil de eventuele aanbouw van een vijfde lokaal de school toch nog één geheel vormt. De heer.,Hofmeyer die meende dat het aanbouwen van zulk éen lokaal veel duurder zou komen», kreeg van voorzitter geen gelijk, omdat z.i. de bouwkosten nu wel het hoogste punt hebben bereikt. Er is evenveel kans op dat die kosten dan lager zullen zijn. In verband met de noodzakelijke zuinigheid met investeringen is het bestuur van de Chr. ULO ook reeds gezegd, dat zii geen lokaal krijgt, zolang er nog een van de lagere school leeg staat. De last van het op twee plaatsen lesgeven is een offer dat de tijdsomstandigheden vragen. Het voorstel van B. en W. werd met tegenstemmen van de heer Hof meijer KVP aangenomen. (Van onze parlementaire redacteur). Minister Rutten heeft gisteren in de Tweede Kamer,' bij de be handeling van de Onderwijsbe groting, in antwoord op een vraag van de heer Peters (K.V.P.) me degedeeld, dat gestreefd wordt naar een verhouding van het schoolgeld bij het g.l.o., u.l.o. en v.h.m.o. als 11,2 1,4 en naar een rednctieregellng ten aanzien van de schoolgelden voor het g.l.o., v.g.l.o., u.l.o n.o. en v.h.m.o., waarbij voor gezinnen met meer dan één schoolgaand kind het schoolgeld zal worden verlaagd. Overwogen wordt aan gemeen ten, die een vermenigvuldigings factor 0,8 vaststellen voor het schoolgeld, genoemd in 't School- geldenbesluit, tegemoetkoming te verlenen in de verwachting, dat daardoor verlaging van de school gelden voor u.l.o. en l.n.o. zal worden verkregen. Verder wordt gestreefd naar verlaging van hett schoolgeld bij het v.h.m.o. van 30 pet. en ook ligt het in de be doeling om aan gemeente- en schoolbesturen als compensatie voor de verminderde schoolgeld opbrengst een financiële tege moetkoming te verlenen. Hoofdpunt bij het onderwijs debat was ook dit jaar weer de verhouding tussen het bijzonder en openbaar lageronderwijs. Mag. Stokman (K.VÏ.) en de heren Roosjen (A.R.) en de Ruiter (C.H.) waren van oordeel dat het I openbaar onderwijs zeker geen I reden had om zich te beklagen en ook minister Rutten was deze mening toegedaan. Mevr. Forta- nier de Wit (V.V.D.), en de heren van Sleen (P.v.d.A.) en Gortzak (Com.) dachten daar echter an ders over. De grief van Mevr. Fortanier de Wit, bijgevallen door de heer van Sleen, was dat de stichting van een nieuwe open bare school onmogelijk gemaakt kan worden, wanneer gemeenten binnen een straal van 4 km het er over eens zijn dat met een binnen deze grens bestaande openbare school kan worden vol staan. Maar dat laat de wet toe, antwoordde minister Rutten, en om de grief van de woordvoerd- ster van de V.V.D. te ondervan gen zou dus wetswijziging nodig zijn. Ook werd nog nagepraat over de overeenkomst ten aan zien van de onderwijzerssalaris sen. De heer Peters meende dat de onderwijzersorganisaties wa ren uitgegaan van de gedachte: Beter een half ei dan een lege dop. De minister schatte de over eenkomst hoger en hij beriep zich hierbij op een verslag van de Alg. Ned. Onderwijzersfeaeratie, waar in o.m. gezegd werd, dat het ge makkelijker is af te wijzen dan te verkrijgen „wat tegen alle ver wachting in toch nog verkregen is Woensdag gaan de Onderwijs debatten verder. Pater Hazebroek O.F.M. overleden In het Studiehuis der Paters Franciscanen te Nijmegen is Donderdag op 71-jarige leeftijd overleden Pater Regulatus Ha zebroek O-F.M., oud-provinciaal der Paters Franciscanen in Ne derland en oud-pastoor der Mo- zes en Aaronkerk te Amsterdam. Onder zijn provincialaat wer - den nieuwe kloosters gebouwd t<e Nijmegen, Venraaij, Heerlen, Slenaken en Katwijk bij Leiden. Hij was ridder in de orde van Oranje-Nassau. Het laatst was hij Gardiaan van het Bonaventura- studiehuis te Nijmegen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 11