ndles Zwartemeer kwam snel opgelopen achterstand niet meer te boven Schagen en Watervogels konden best verdedigen Texel streefde machteloos Z.A.P. voorbij Elinkwijk, Oosterparkers,Theole Verdiende Hollandia-zege in een weinig boeiende strijd 4ANGSELS 'ktberichten Uitslag 2—1 - het woord is aan - de protestcommissie Zatopekwil 10.000m binnen 29 min lopen De Boys bleven baas in andermans huis Drie nieuwe eerste klassers Protest na Zwartemeer-Velocitas Dielissen snelste in 6 uur 23 min. Tarzan"v. Breenen sprintte zich vóór de finish los Autoraces maakten twee slachtoffers De Noord hol land se KN.V.B.-ers Strijd om degradatie nog niet uitgevochten wel toegespitst Ocharme, Westfriezen Texel technisch de meerdere DINSDAG 15 MEI 1951 P/fclNA 3 /ACHTINC het K.N.M.I. van Dinsdag- iagavond. /OLKINC met plaatselijk ige Noord-Weste verandering in aagt ehanger er Bontje, die de ommissie van toe- ncasseren, iedere eerling een doosje geschonken, sloot ase onder dank- e belangstelling bijeenkomst, n de leerlingen, behaalden, zijn: mster) met het nuntend; Wim de ïdam), Ad. Koeck- Theo van der net het praed. uit- lotteveel (Oudorp), Beemster), P. van rra, J. Tessel. an Th. van der Lee der leerlingen aan stuur overgebracht. »en prachtig kruis- den voor de nieuw hooi. ADERING RENLEENBANK Dinsdag vergader- rzitterschap van de ■1 de Coöp. Boeren- De Rijp. Ongeveer chten deze voor de rijke vergadering, p Put, waarnemend financieel gebied kundig, een duide- .ting gaf betreffende estand in het bank- van deze uiteenzet- financieel verslag Put, waaruit bleek I meer spaargelden vraagd dan ïnge- lank komt hierdoor den en zou, indien an zaken door zou iel, niet kunnen be iding van de uiteen- de heer Put vroeg :r of het mogelijk te verstrekken tbv. landbouwmachines, ledrijven zo econo- k te voeren. Dit al- Pit, is niet mo- Bank, wel waar- het kader van de k aftredende heren, Bosch, lid van het Kramer, lid van de oezicht, werden bij erkozen. 4G VAN ACHILLES aan zee pe er. Achilles gaf de- n De Vergulde Valk ig van de directeur, Schroor, een uitvoe- gespannen aandacht ubliek de werkelijk prestaties gevolgd, was, wat de dames- Et, zowel kwalitatief tatief buitengewoon; n betreft mochten de ezien worden, maar dat Achilles slechts inig heren-leden be de heren mogen in er genoemd gorden hoogrek en brug en >r vrije oefeningen r Hopman Jr. Bij de vooral bewonderd op de evenwichtsbalk e zaal in werkelijk oanning gevolgd werd. aus verwierf ook te- Hopman met haar rsoonlijke vrije oefe- ar ook het werk der le brug en aan de rin- ïitengewoon goed. sseling dansten de da- aans costuum, waarbij ng jammer genoeg on- was. Een zestal adspi- mgstte luide bijval met guitaarbegeleiding. gaven de dames een van het nummer bal- e jubileumrevue, zeer i voerden zij knots- uit. Geslaagd ER Dezer dagen lze plaatsgenote Mej. Jac. d- wonende aan ree te Beemster, als res. Zij zal voorlopig vijzeres aan de O. L- chool te West Beem- en aangesteld. DOES, 12 Mei. Witlof X 59; aanvoer 2000 kg. 1NHUIZEN Uier, 15; rode kool 6.8014.50, 6; witte kool 5.50—5.60. ORN, 12 Mei. 6500 kg ang 15.1016.60, II 5.70 00 kg witlof I 2832, III 315; 2000 kg peen II 14.80. ,r .AR, 15 Mei. Veemarkt. koeien 6001000, 59 kalveren slacht 35oU, is 1.86—1.92 per kg. 5CHARWOUDE15 Mei itlof 1 B 24, spek 6—9, gele kool 66.20, 2600Ö kool 5.50—5.60, doorge- 4500 kg gele kool en witte kool. (Van onze verslaggever) De grote strijd achter het Asserbos tussen Velocitas en Zwarte meer is gestreden, de strijd, die moest beslissen over het behoud van het eerste klasserschap van deze verenigingen. Het is een wonderlijke wedstrijd geweest, een wedstrijd waarover door vriend en vijand nog lang zal worden nagepraat want het is er niet gewoon toegegaan, vooral niet na afloop. Wat gebeurde er? Zwartemeer tekende nl. protest aan tegen het niet toekennen van een straf schop. Linksback Willems van Velocitas zou in de tweede helft opzettelijk een bal met zijn han den buiten de lijnen hebben ge werkt. Maar de scheidsrechter, de heer de Bruyn wees toen alle protesten weg en bleef resoluut bij zijn beslissing van hoekschop. Trouwens uit deze inswinger scoorde Zwartemeer een doel punt door linksbuiten Houkes en bracht daarmee de stand op 12. Verder kwam Zwartemeer niet en nu wilde men ook nog die strafschon. Zwartemeer kreeg deze en Jacobs schoot, toen vele bezoe kers reeds op weg naar huis wa ren, langs doelman Prieshof. Het cevolg van deze gang van zaken was duidelijk; reglementair moest er nu 4 maal zeven en een halve minuut worden verlengd. Op nieuw kwamen de 22 spelers op het veld en een nieuwe strijd be gon. Het eerste doelpunt zou be slissend zijn en Zwartemeer was de gelukkige. Na precies zes mi nuten in de eerste verlenging le pelde v. d. Werf de bal in het net. Dolgelukkig verlieten de Drenten het veld met nieuwe hoop dat alsnog het eerste klas serschap was gered. Het zal even wel bij hoop blijven. In elk geval de stemming in het Velocitas- kamp leed onder deze beslissing niet. Velocitas voelde zich opge lucht. Officieel is de eindstand 21 voor Velocitas en daarin zal wel geen verandering komen. Maar wat zijn de Groningers er anders weef doorgerold. Ze zijn het gehele seizoen door het fortuin toegelachen en het is gis teren precies zo gegaan. Niemand van het legioen Groningers was gerust op een goede afloop. Doel punten maken was immers zo moeilijk en nu scoorde diezelfde voorhoede in de eerste 10 minu ten er maar liefst twee. Reeds na 4 min. toen bij een pass van Fransen de bal over de Drentse verdediging heen stuitte precies voor de voeten van Groe- nier, die natuurlijk raak schoot (0—1) en zes minuten later schonk linksbinnen Ruben mfet 'n sliding Piet Eimers een kans. De Groningse rechtsbuiten stond ongedekt. Even een korte dribbel en toen een keihard schot dat De bekende Tsjechische lange- afstandloper Emil Zatopek, zal er zich op voorbereiden dit sei zoen twee topprestaties te leve ren. Hjj wil de eerste loper zijn in de geschiedenis die op de 10.000 meter beneden de 29 minutengrens blijft en voorts wil hji het beroemde record van Gunder Hagg op de 5.000 meter, n.l. 13 min. 58.2 sec. trachten te verbeteren. NAT. TURNWEDSTRIJDEN BLOEMENDAAL Laag was de temperatuur, maar voortreffelijk de organisatie tij dens de nationale turnwedstrij- den van gisteren te Bloemendaal. Een bepaalde oefenstof was niet voorgeschreven, zodat iedere lei der zijn gang kon gaan. De turnvereniging Leeuwarden behaalde een eerste prijs met 64 pnt. in de vrije oefeningen-dames, een tweede met 60 pnt. in de knotsoefeningen-dames en een derde in de baloefeningen-dames. De sportvereniging Broek op Lan- gendijk behaalde in de vrije oefe ningen dames een derde prijs met 52 pnt. WIK-FTC (Heerenveen) kwam met een tweede prijs, 56,5 pnt. uit de hoepeloefeningen-da- mes. Voetbal HERMES D.V.S. WON ZILVEREN STEENTOURNOOI Te Arnhem werden de wedstrij den voorgezet van het Zilveren Steentournooi. In de halve eind strijd won Be Quick van de Vo- lewijckers met 21. In de andere halve finale won Hermes DVS na strafschoppen van MVV (11). Finale: Be QuickHerm. DVS 34 waardoor Hermes DVS in het bezit van de Zilveren Steen kwam. STRENGE MAATREGELEN VAN MEDISCHE COMMISSIE BOKSBOND -De medische commissie van de Nederlandse Boksbond, bestaande uit de artsen: Posthuma, Thoolen, Vaas, Van Voorn en Vuylsteke, heeft een aantal besluiten geno men, die ter goedkeuring aan 't' hoofdbestuur van de NBB zijn voorgelegd. Deze besluiten zijn o.a.: Een bokser, hetzij amateur of professional, die in een wedstrijd k.o. is gegaan, die een wedstrijd heeft verloren door interventie van de scheidsrechter of die bij k.o. (groggy) is geweest, mag in 6 weken niet boksen. Dit be helst dus ook niet trainen en niet oefenen. Alvorens dan de betreffende bokser weer gaat boksen, behoeft dit de goedkeuring van de me dische commissie. De ringarts krijgt de bevoegd heid een gevecht te staken. Hij zal de scheidsrechter tijdens een ronde moeten verzoeken het ge vecht stil te leggen en mocht de scheidsrechter aan dit verzoek geen gevolg geven, dan komt de verantwoordelijkheid voor zijn rekening. onbereikbaar was voor Snijders (02). Wie doet je wat, zo moet men bij Groen Wit gedacht heb ben. Het was inderdaad een prachtige ruggesteun. Aangemoe digd door de duizenden Drenten, kwam Zwartemeer evenwel ge leidelik in het offensief, een of fensief dat voor de rust resul taatloos bleef, omdat de Drentse voorhoede toen erbarmelijk slecht was en maar niet wilde, profite ren van de kansen, die Doorn (niet best op dreef) en andere verdedigers weggaven. Alleen Holtman werkte als een paard en toonde zich opnieuw zijn plaats waard. Met de rug tegen de muur Velocitas stond in de tweede helft met de rug tegen de muur, slechts één serieuze scoringskans kregen Groningers en dat was enkele minuten vóór het einde. Maar daarvoor beukten de Drent se aanvallers steeds op de Gro ningse veste. Doelman Prieshof voorkwam tot tweemaal toe kort doelpunt, maar elke verdediging achter elkaar een zeker schijnend zou onder deze aanhoudende druk zijn bezweken en eindelijk doel puntte Houkes dan ook. En Zwar temeer bleef maar aanvallen. Velocitas vocht manmoedig door. Ruben fungeerde nu weer als stopperspil sen in deze phase heeft de lange Groninger er voor gezorgd (lat de eindstand 21 werd en toen kwam die nage- schiedenis die voor het publiek wel heel aardig was maar voor Zwartemeer wel geen effect zal hebben. VELSEN VERLOOR (1—2) Mede door de minder sterke leiding droeg deze ontmoeting voor de rust een wat rommelig karakter. Toen de Leij in zijn poging om de gevaarlijke Bakkum af te houden, daarin naar de me ning van de arbiter iets te ver ging, kostte dat de Boys een strafschop, waardoor Velsen de leiding kon nemen. Nog voor de rust slaagde Jan Indri er in de partijen weer op gelijke voet te brengen. Na de pauze waren de Boys merendeels in de aanval en beheersten zij het middenveld. Er waren verschillende goede kan sen, maar één ervan werd slechts benut. Het was weer Jan Indri, die er voor zorgde, dat de Boys met de volle winst naar huis konden gaan. HANDBAL-UITSLAGEN De uitslagen van de wedstrijd den, gespeeld in de competitie van het Nederlands Handbal Verbond luiden: Hoofdklasse dames: UDI Vriendschap 41. Hoofdklasse heren: Olympia (Hengelo)Niloc 58. De strijd in de drie districten om een plaats in de eerste klasse is in geen enkel van deze districten tot een derde ronde geko men. De tweede klasse kampioenen, die vorige week htm con currenten de eerste troeven ontnamen, hebben ook gisteren alle drie gewonnen. In Elinkwijk begroet de stad Utrecht zijn tweede eerste klasser. De wedstrijd tegen H.V.C. uit Amersfoort had een uitermate spannend verloop. Ondanks het stormachtige slot- offensief van de H.V.C.-ers slaagden zij er niet in op winst te komen. 32 werd de uitslag. Oosterparkers toonde zich wederom de sterkste tegen Emmen (02) en daardoor betreden ook de Groningers de hoogste voet balklasse. Theole versloeg op eigen terrein het Bergen op Zoomse Dosko met een kleine 10. Tiel wordt dus het volgend seizoen voor het eerst sinds jaren weer het strijdtoneel van de eerste klassers. ZwartemeerVelocitas, de ontmoeting die moest beslissen wie van beiden zou moeten degraderen, is geëindigd in een 2-1 zege voor de oude Groninger club, doch Zwartemeer diende een protest in. De beslissing berust nu dus bij de protestcom missie. Het is aan de „Torren" niet ge lukt om Schagen met een ne derlaag huiswaarts te zenden. Watervogels had enkele „pro beersels" in haar voorhoede aan gebracht, een tweetal jonge spe lers, waarvan v. Mullem toonde dat er met een flinke training wel iets nit hem groeien kan. Reeds in de eerste minuut snelde de Schagen middenvoor Windt ongehinderd langs m.-half v. d. Hert en zijn flitsend schot was Dirks te machtig. Schagen was in deze eerste speelhelft vrijwel voortdurend in het 16 m. gebied om en nabij Dirks te vinden, maar de veelal goed opgebouwde aanvallen wer den te onnauwkeurig afgewerkt om doelpunten tot gevolg te hebben. Kansen kregen de geelzwarten genoeg maar zoals reeds gezegd, het juiste schot ontbrak. In de 2e speelhelft was Water vogels wel iets meer in de aan val dan voor de rust, maar de Schagen verdediging met de fam. Molenaar; stopper Grootes en doelman Slikker (welke beide laatsten hun voetballoopbaan dit seizoen afsluiten) bleek te hecht om met het onsamenhangende aanvalsspel van Watervogels enige moeite te hebben. Maar ook de Schager aanval vertoonde een ontstellend gebrek aan pro ductiviteit en meestal konden v. d. Hert c.s. de situatie wel mees ter blijven, tot in de laatste mi nuut. Linksbinnen v. Haren so- lo'de in zijn eentje richting Dirks en van korte afstand trof ziin schot via de paal de roos 0—2. Meteen gaf de rustig leidende arbiter Herjgsdijk het eindsig naal. (Advertentie) a i Bij zonnebrand, doorzit- "ten, schrijnen, smetten BOLSWARDER ELFSTEDENTOCHT Bij de Elfstedentocht in Bols- ward hebben de renners te kam pen gehad met een harde wind en guur weer. Het tempo werd aan vankelijk bepaald door de zwak kere broeders, die om 6 uur 39 reeds te Harlingien aankwamen, maar de tocht zelf niet hebben volbracht. Om zes voor zeven reed men door Franeker over Dokkum dat elf over acht werd gepasseerd, en Leeuwarden weer terug naar Bolsward. De route ging verder over Seek, Ylst, Sloten, Staveren Hindelopen, Workum naar de fi nish in Bolsward, waar bij de Hollandiafabrieken om 12 uur 27 de eerste renner arriveerde in de persoon van W- Dielissen, die de 240 km dus aflegde in 6 uur en 23 minuten. Tweede werd G. Holleder uit Amsterdam; 3e S- Pranger uit A. Paulowna alle drie in dezelfde tijd. 4e werd Brug- genkamp uit IJmuiden. 5e A. v. Elderen, uit Eindhoven. I de nieuwelingenklasse die het halve traject reed, werd win naar: A. van Andel uit Harlingen. 2e werd W- van der Wal van Ber- gum: 3e F. Soepboer uit Leeu warden; 4e F. Botenga uit Leeu warden en 5e C. Nijkamp uit Harlingen. In de vaardigheidsrit kwam als eerste binnen H. C- Wesselius, uit Halfweg. 2e werd Th. Mol van Wervershoof; 3e K. H. Dikkent- sen van Sloten; 4e Ant Verhoe ven uit Dussen (N.B.) en 5e T. de Boer van Leeuwarden- N.B.B. WENST WEINIG CONTACT MET DUITSLAND Op de persconferentie, die de NBB Zaterdag in Amsterdam hield, heeft de voorzitter, de heer M. S. van de Braak gesproken over het contact met Duitsland. Het bestuur van de NBB staat op het standpunt, dat de tijd nog niet rijp is voor ontmoetin gen tussen Nederlanders en Duit sers op grote schaal, al wordt dis pensatie verleend voor grens plaatsen. Bij hoge uitzondering echter zullen in ons land in plaat sen, die niet in het grensgebied liggen, per programma 3 Duitse amateurs worden toegelaten. RONDE MIDDEN-NEDERLAND Onder zeer ongunstige weers omstandigheden is gisteren de ronde van Midden Nederland ge organiseerd door de Utrechtse wielerclub „De Volharding" ver reden. 240 renners gingen van start. Het was evenals in 1950, „Tarzan" Henk van Breenen uit Amsterdam, die na een sprint als eerste over de eindstreep ging en daarmede de ronde won. De uitslag luidt: 1. van Breenen (Amsterdam) 5 17.20 over 203 km. 2- van Dijk (Hilversum); 3. Koeman (Krom menie); 4. Kooyman (Den Haag) 5- van der Hove (Wezemael (Bel gië); 6. Hooyschuur (Zaandam); 7. Zieleman (Amsterdam); 8. Maenen (Valkenswaard); 9. van der Veeken (St. Willebrord); 10. Roks (Sprundel); 11 van Roon (Haarlem); 12 Chaize (Frankrijk) 13. Roks (St. Willebrord); 14 Suvckerbuyck (Breda). Hierna volgde een groep van ongeveer 8 renners onder aan voering van Dekkers uit Eindho ven- Aan deze wedstrijd namen 21 Belgen, 4 Fransen, 3 Italianen 1 Zwitser deel. Van hen bereik ten slechts één Belg, twee Fran sen en de Zwitser de finish. FRANKFORT 14 Mei. Op het circuit van Hockeniheim, bij Frankfort, werden tweede Pink sterdag autoraces voor amateurs gehouden. In de derde ronde van de race voor wagens met een cylinder-inhoud tot 500 cc deed zich een ongeluk voor, dat het leven eiste van een coureur uit Frankfort, Willy Best. Te Chimay in België deed zich onmiddellijk na de start van de eerste manche van de autowed strijd eer» botsing voor, waarbij vijf wagens werden uitgescha keld. De Engelsman Spikins werd hierbij zo ernstig gewond, dat hij korte tijd later overleed. tWÉtlWl Het succesvolle Oosterparkers-elftal, dat Groningen een vierde eerste klasser bracht. Ziezo, ook op deze kille lentemiddag werd de strijd in het perk der ere om het zo maar eens te noemen gestreden. Eigen lijk zijn we er niet veel wijzer door geworden. Een lichtpunt voor het oog van de speurende voetbalfan is echter het kam pioenschap, dat Texel in 4B door een stevige 40 overwinning op het steeds droefgeestiger Koedijk behaalde. Eilanders, onze felicitaties! Je hebt voor je plaats letterlijk tot de laatste meters moeten vechten. deur maar En dan schuiven we de naar de diverse klassen eens open, om te zien wat het lot voor sommigen het Nood lot in petto had. Z.V.V. zag in 3A de kleine theoretische kans, die Q.S.C. had bijna uitdoven. De Zaankanters hebben nu aan re mise genoeg! D.T.S. ging tegen I.V.V. ten onder, maar is nog niet verloren; hetzelfde geldt voor G.V.O., dat tegen Q.S.C. gelijk speelde. Kinheim kon zich de luxe permitteren door Hollandia geklopt te worden en de Boys schreden voort op het pad der zegevierenden, zulks tot spijt van Velsen. Boys, boys, jullie hadden met dat winnen eerder in het seizoen moeten beginnen Laat nu in 3B Helder heel se rieus van De Meer verloren heb ben! Enfin, het kon de kampioe nen geen kwaad doen en de Am sterdammers waren er hoogst verheugd om. D.E.C. haalde ook al een krachttoer uit en versloeg Beverwijk. De Meer heeft nu nog een klein kansje zich te redden. Vitesse en de Meteoor zijn echter ook nog niet uit de gevaarlijke zone! Forward bleef ook deze keer winnen. In 4A streden de Zeevogels te vergeefs tegen H.S.V. en zij druk ten zich zo diep in de narigheid, dat in het uiterste geval nog slechts een beslissingswedstrijd redding kan brengen. Andijk, te vergelijken met de befaamde kat- in-het-nauw, maakte zowaar de rare sprong Randers te kloppen, op vreemd terrein nog wel. Aan gezien er in deze klasse twee ploegen moeten verdwijnen, zit ten Andijk en de Rijp nog steeds in het lekke schuitje. Tot troost dient echter vermeld te worden, dat ook Purmerend en Zouaven nog zullen moeten pompen of nou ja, ge-wit-wel. Dan de laatsten der Mohika nen, in casu de vierde klassers. Texel wensten wij in de aanhef van deze zo vleien wij ons veelgelezen regelen reeds geluk. Koedijk, och-arme het kon niet slechter treffen, zakte daardoor dieper in het moeras, maar heeft nog een zodanige reserve aan in haalwedstrijden, dat in het gek ste geval nog Wieringerwaard en zelfs Bergen aan het schrikken zou kunnen maken. Westfriezen is reeds voor de „grote bond" ver loren. Vorige week trouwens al, maar door het verkeerd doorge ven van een uitslag hebben wij ons tot een stand laten verleiden, die wij niet konden verantwoor den. En daar staan ze dan weer, De wedstrijd over de 880 yards, welke tijdens de Britse Spelen in het White City Stadion te Londen werd ge houden, is door de Amerikaan M. Whitfield in 1 min. 53.7 sec. gewonnen. We zien hem hier door de finish gaan, op de voet gevolgd door onze landge noot Kroon, rechts en de Amerikaan R. Pearman, mid den. het spijt ons, maar het is nu eenmaal zo in zak en as. Z. V. V. 21 13 5 3 31 Alkm. Boys 22 12 3 7 27 Kinheim 21 11 3 7 25 Velsen 22 9 5 8 23 Hollandia 20 9 4 7 22 D. E. M. 21 8 5 8 21 Q. S. C. 17 8 5 4 21 Wijk aan Zee 20 7 5 8 19 I. V. V. 19 7 4 8 18 C. S. V. 20 4 6 10 14 G. V. O. 19 4 2 13 10 D. T. S. 19 4 1 15 9 Helder 22 14 6 2 34 Zaandijk 22 10 6 6 26 Terrasvogels 20 9 5 6 23 Forward 21 10 2 9 22 R.K.V.V.A. 21 7 6 7 20 Z.S.G.O. 21 8 4 9 20 Rivalen 21 6 7 8 19 Beverwijk 22 5 9 8 19 Vitesse 21 8 2 11 18 De Meteoor* 20 7 6 7 18 De Meer 21 5 6 10 16 D.E.C. 20 5 5 10 15 De Meer 2 strafpunten. B.K.C. 21 18 1 2 37 Randers 20 9 6 5 24 Succes 21 10 4 7 24 Grasshoppers 21 9 5 7 23 H.S.V. 20 9 5 6 23 V.V.W. 19 9 2 8 20 Limmen 21 8 3 10 19 Zouaven 21 7 3 11 17 Purmerend 19 5 6 8 16 De Rijp 21 5 5 11 15 Andijk 21 6 3 12 15 Zeevogels 21 5 3 13 13 Texel 22 14 6 2 34 Z.A.P. 22 13 7 2 33 Watervogels 20 10 6 4 26 R.K.A.F.C. 21 11 4 6 26 Schagen 19 9 3 7 21 Oudesluis 22 8 5 9 21 St. George 21 6 7 8 19 Vrone 21 7 4 10 18 Bergen 22 7 3 12 17 Wieringerw. 22 6 3 13 15 Westfriezen 21 3 5 13 11 Koedijk 18 4 1 13 9 VAN ONVERSAAGD KOEDIJK Texel heeft in Koedijk een ver diende overwinning behaald en daarmee beslag gelegd op het kampioenschap. Voor de rust, toen Koedijk de wind mee had, waren de Koedijkers merendeels in de aanval, maar de Texel- verdediging wist stand te hou den, zij 't dan enige malen met kunst- en vliegwerk. Na de rust begon de meerdere technische vaardigheid van de Texelaren 'n woordje mee te spreken en na 15 minuten profiteerde de T-rechts- buiten van een kans, bij 'n doel- worsteling geboden. 01. Onge veer 10 minuten later vergrootte Texel de voorsprong, terwijl 10 minuten voor het einde door een derde doelpunt de zege veilig werd gesteld. De voorzitter van Koedijk en de scheidsrechter wa ren de eersten, die de gelukkige Texelaars complimenteerden met het behaale kampioenschap. digd doch toen haar aanvallen weer op het Kinheim-doel aan rolden vergat men daar Hes af te dekken. Toen dan ook een verre bal van rechts hem be reikte ,had hij maar voor het in trappen, wat hij trouw deed (11). Vijf minuten later wrong Kunnen zich langs Groeneveld en toen was het 21. Na rust is er een gestatige druk van Kinheim geweest op 't Hollandia-doel, afgewisseld door diverse uitvallen van de gasthe ren. Kinheim beging echter de fout alles in het midden te plaat sen, hiermede juist in de kaart van de Rooy spelend die koppend en trappend steeds goed ruimde Bij enkele verre schoten liep het de gasten niet mee want deklat en paal hielpen toen een handje. Al met al een verdiende zege voor de rood-witten. Toen de rust met een zeer verdiende 21 voorsnrone voor Hollandia inging, dachten we na de thee een meer aantrekkelijke wedstriid te zien. een wedstrijd, waarin Kinheim zou tonen haar mooie Dlaats on de rangliisi waard te ziin. 't Is anders ver- lonen en wel zodanig dat de eer ste helft toch nog het beste deel van de striid is geworden. Dege nen die de kou hebben getrot seerd hebben dan ook weinig waar voor hun ncli. gehad. Nu moet gezegd worden dat de vrij stevige wind van doel tot doel staande, veel afbreuk aan 't spel heeft gedaan, 't Is feitelijk zo dat Hollandia voor en Kin heim na de rust, dus in beide gevallen met de wind mee, over wegend sterker waren. De thuisclub wist er in ieder geval nog van te profiteren doch I de bezoekers niet. Want ondanks i het vrij grote veldoverwicht na rust wisten ze het tot geen enkel doelpunt te brengen. Onder de gasten, w.o. veel jeugdige spelers blonk Groeneveld als altijd uit. Hun midvoor was wel de gevaar lijkste man in de voorhoede doch was niet bijzonder actief Als linksbuiten van de gasten fun geerde Muskee de gevaarlijke linksbuiten van West-Frisia uit naar glorietijd. De ex-West-Frisi- aan trapt zijn balletje wel doch meer ook niet. Bij Hollandia was Swinkels vervangen. We zagen Schuffels als midvoor, Hes linksbuiten en Kunnen rechtshalf. Aanvankelijk leek dit voor Hollandia een hele verbetering in het aanvalsquintet. Vooral 1 Schuffels weerde zich geducht doch naarmate de wedstrijd ver liep liet hij steeds minder van I zich zien. Gesteund door de wind domineerde Hollandia al direct doch Groeneveld en zijn mannen ruimden met verre schoten, ter wijl de doelman liet zien hoe men met veel bravour zijn doel schoon kan houden, i Ofschoon de gasten er als het ware niet aan te pas kwamen zouden zij het toch zijn die de score openden, 't Was uit een vrij ongevaarlijke aanval waarbij de Kinheim-rechtsbuiten de bal af gaf aan zijn midvoor die met 'n tam schot van der Kooy het na kijken gaf (01). Even bleek Hollandia ontmoe- Om de Daviscup: NEDERLAND KON IERLAND MAAR NÉT AAN Nederland heeft de wedstrijd om de Daviscup NederlandIer land, die gespeeld werd te Sche- veningen met 3—2 gewonnen en zidh daardoor ^geplaatst voor de derde ronde, die op 14, 16 en 17 Juni gespeeld zal worden tegen de Philippijnen, die Brazilië ver sloegen. Na de eerste dag van de lan- denontmoeting was de stand ge lijk door het verliezen van de oude geroutineerde van Swol en het winnen van de debutant Krijt Nederland nam op de tweede dag de leiding. Van Swol en Rinkel wonnen het dubbelspel van Kemp en Hackett. Het derde enkelspel werd gisteren door van Swol ge wonnen, terwijl Krijt de laatste partij verloor. Lijk in Rotterdamse haven Iemand die met een bootje op het Stokviswater te Rotterdam voer, heeft daar het stoffelijk overschot gevonden van een man. Het is later gebleken dat het stoffelijk overschot dat was van de vermiste 75-jarige Th. J. van M. uit Rotterdam, die op 5 Mei j.l.uit een psychiatrische inrich ting was ontslagen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3