Wajang - koelit - spel N.S. zomerdienstregeling Hoorn - Den Helder - Alkmaar ingaande 20Mei a.s. Vo( Landelijke actie Rode Kruis ENKELE GREPEN UIT HET ZOMERPROGRAMMA Wordt wo! goedkoper? A.F.C. - ZEEVOGELS 5-1 Javaanse volkskunst bij uitnemendheid Lezing voor „Djangan Lupa" Kampioenschap van Noord-Holland Nrd. Tempo in de Alkmaar se afdeling AGENDA Openluchttheater Bergen Om 't Gouden Kruis Aardige ontmoeting aan de Westerweg Hoge I ambten PAGINA 2 DONDERDAG 17 MEI 1951 ALKMAAR. Zoals men weef, bestaat sinds enkele maanden in onze stad de „Djangan Lupa" de Vereniging van R. K. Gerepatrieerde Militairen, welke o.a. als doel nastreeft de kennis omtrent land, volk, godsdienst en cultuur van Indonesië te verdiepen. In dit kader heeft de voorzitter, de heer P. Bosman gisteravond op een bijeenkomst in Paviljoen „Kinheim" een zeer goed gedocumenteerde lezing gehouden over het Wajang-koelit-spel. Tijdens hun verblijf in Indo nesië hebben de meesten onzer militairen gedeeltelijk een uit voering van dit spel bijgewoond, doch het wezenlijke van hetgeen zij te zien en te horen kregen is hurAontgaan, doodeenvoudig, om dat zij de taal, waarin gesproken werd niet kenden, noch de Wa jangpoppen, omdat zij niet wisten wat die uitbeeldden of symboli seerden, omdat zij de gamelan- muziek niet naar waarde wisten te schatten en tenslotte omdat zij er geen vermoeden van hadden dat zij in aanraking waren geko men met een cultuurvorm van omvangrijke betekenis. Nu zij echter een gedegen uitleg kregen van hetgeen zij toen hebben ge zien, moet deze lezing voor de oud-militairen bijzonder attractief zijn geweest en het was daarom ook jammer, dat niet alle leden in de gelegenheid waren de avond bij te wonen, om er niet van te gewagen wat zij, die nog geheel buiten de vereniging staan en er toch in thuis horen, missen.... Het is vooral het Wajangspel, dat bewijst, dat Indonesië een eigen cultuur bezit van een niet te onderschatten betekenis. Het Wajangspel is oorspronkelijk Ja vaans. Een der vormen is het wajang-koelitspel, waarbij de schaduw van de poppen op een wit scherm wordt geprojecteerd. Men veronderstelde via de schim men, in contact te treden met de geesten van de voorvaderen, welke zij symboliseren. Het ging om de schimmen van de afgestor venen, heldenfiguren en koningen te bewaren en de herinnering aan hun nobele daden en krijgsver richtingen levendig te houden. Later werd het Wajangspel vruchtbaar beïnvloed door zuiver religieuze elementen van de Hindoes afkomstig, en hieruit is een vrijwel constante cultuurvorm ontstaan van zo geraffineerde schoonheid, dat men er door wordt gefascineerd. Stemmen, gebaren en handelingen welke BILJARTEN Hedenavond zal een aanvang worden gemaakt met het biljart- tournooi om het Kampioen schap van Noord-Holland Noord. Aan dit tournooi zal worden deelgenomen door acht sterke spelers uit onze provincie be noorden het Noordzeekanaal: o.a. drie Zaankanters, P. Tambag uit Zaandijk, J. Broersen uit Zaan dam en de 19-jarige Zaandam mer R. Overdijk. Laatstgenoem de nam anderhalf jaar geleden voor de eerste maal een biljart queue in de handen en behaalde in het enige tijd geleden gehou den tournooi 7-11 een algemeen gemiddelde van 20.1514. De ove rige deelnemers zijn J. Peetoom, A. v. Lingen, G. Wessels eri N. Venneker. De directie van de Ver. Noord hollandse dagbladen stelt voor dit bijzondere tournooi een grote zilveren beker als wisselprijs ter beschikking van de kampioen. Tevens zijn er door grote firma's hier terstede prijzen beschikbaar gesteld; de eigenaar van het Chinees restaurant op de Laat zal de deelnemers Zondag 20 Mei een rijsttafel aanbieden. Het tournooi zal hedenavond om half zeven een aanvang nemen en zal Vrijdagmiddag, er» -avond Za terdagmiddag en -avond. Zon dagmiddag en -avond worden voortgezet. Zondagavond zal dan als slot nog een ere-wedstrijd worden gespeeld door de heer J. Feeke tegen een andere sterke speler uit Amsterdam of Den Haag. Het tournooi zal worden ver speeld in het café van de heer P. te Bos aan de Zaadmarkt. Gemeente-personeel Haakte in ALKMAAR. De opbrengst van de onder het personeel der Gemeente Alkmaar gehouden in zameling ten bate van de „Haak- in" actie voor de kankerbestrij ding heeft bedragen f 1284.70, terwijl de gebruikers van het gemeenteslachthuis f 132.80 bij een brachten. door de vertoner (dalang) wor den uitgevoerd, naar gelang de betekenis telkens gewijzigd wat betreft stemming, karakter, ge passioneerdheid etc. (waaruit men kan afleiden dat de dalang zelf een kunstenaar bij de gratie Gods moet zijn) worden steeds treffend geaccentueerd door de muziek van het gamelanorkest. De wa jangpoppen symboliseren zuiver abstracte begrippen die samen hangen met de religieuze voor stellingen van het volk. Taal, ge baar en muziek zijn gegrond op en geordend naar één rhythmisch- ornamentaal principe, dat door iedere Javaan tot in zijn diepste binnenste wordt meegevoeld. De heer Bosman completeerde zijn inleiding met een voordracht van een fragment uit het wonder schone en rijk aan gedachten zijnde Wajang-spel „Dewi Ang- grahini" dat in ademloze stilte werd beluisterd. HAAK IN PAK AAN ALKMAAR. Twee jongens van 11 en 15 jaar zijn op eigen houtje een Haak-in actie begon nen. Zij hebben een kaartje dat zij op school vonden, daarvoor gebruikt en zijn de huizen langs gegaan. Zij hadden reeds een be drag van f 1.45 opgehaald, dat zij van plan waren voor versnape ringen te besteden, toen de poli tie ingreep en het geld in beslag nam. De jongens zijn op het poli tiebureau ernstig over deze han delwijze onderhouden. Nieuw leven in de scheepvaart ALKMAAR. De vestiging van een nieuwe papierfabriek op de Eilandswal, in het complex van de voormalige scheepswerf ,,'t Hondsbos" betekent voor de schippers weer uitbreiding van hun werkmogelijkheden. Deze week kwamen er al vier grote dekschuiten met papier-afval voor verwerking in het bedrijf van de fa. Emile de Raay voor de wal, gevolgd door twee gro te Rijnaken van pl. m. 400 ton. Uitvoering „Vondel" ALKMAAR. Het bestuur van de Kath. Arbeiders Bew. te Alkmaar verzoekt ons opname van het volgende: De 3e opvoering van „De drie wijze gekken" door „Vondel", voor de leden van de K.A.B., zal plaats vinden: Maandag a.s. 21 Mei om 8 u. in ,,'t Gulden Vlies". Gelegenheid tot het halen van kaarten: a.s. Vrijdag en Zater dag van 78 uur bij Haring, Oudegracht. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Maria, A., d. v. A. J. Rondeel en M. Th. van Berkel; Ferdinand L., z. v. H. R. Strunk en T. P. van der Ven; Johannes z. v. G. K. Wanrooij en B. A. R. van Har ten; Adrianus J. z. v. J. C. v. d. Loos en M. S. Kool; Johan F. W. zoon van R W. Ober en L. M. Mahieu. Gehuwd: Hendrikus Hijlkema en Adolfine A. F. Wiebrecht; Johannes Vogelaar en Neeltje Visser. Overleden: Helena Jansen, 78 jaar; Geertruida H. Schut, 31 jaar, gehuwd met A. Duin. Dierenbescherming ALKMAAR Sinds enige da gen zwerft in de omgeving van de Rembrandtstraat een wit dwergkeesje. Ter beschikking een flinke herdershond pl.m. 1 jaar oud - reu. Adres Inspecteur: C. Verwer, Baanstraat 1, Alkmaar. Het Nederlandse Rode Kruis gaat van 21 Mei tot 3 Juni over het gehele land een inzamelings-actie houden onder het motto: „Helpt uw Rode Kruis helpen". En daarbij zal, zoals de voor zitter van de afdeling Alkmaar, de heer Jb. Maats dezer dagen in een propaganda-vergadering zeide, een beroep worden ge daan op de gehele burgerij van de stad. Want men wil met deze nieuwe actie vooral ook bereiken, dat het Rode Kruis de belangstelling gaat krijgen van het gehele volk. Wat het Rode Kruis eigenlijk in het maatschappelijk leven be tekent, schetste Mep. Vaders van het Hoofdbestuur in een glced- volbetoog, waarin zij er op wees, dat men bij het Rode Kruis steeds aan oorlog en grote rampen denkt doch dat men veelal vergeet, dat het Rode Kruis, Uw Rode Kruis, zei Mej- Vaders met nadruk, een zeer uitgebreide vredestaak heeft die we kunnen samenvatten in de algemene begrippen van het dienen en helpen van zieken en zwakken en gewonden. Dat die taak een 43 directe en indirecte vormen van hulpverlening om vat, zad velen niet bekend zijn. De voornaamste daarvan zijn o.a. de bloedtransfusiedienst, de noornvliestransplantatie de Moe- dermelkcentrale en het Welfare- werk, het verschaffen van bezig heid aan bedlegerigen. Dat zijn alle werken van barmhartigheid, die juist in deze tijd, hoe gek 't ook in deze harteloze samenle - ving klinkt, juist individueel veel en gaarne beoefend worden. Het Rode Kruis is een universele vereniging en ieder Nederlander moet 'voor deze vereniging inte resse tonen. Veel geld nodig. Voor het werk van het Rode Kruis, waar per slot van reke ning toch een ieder mee gebaat is, is veel geld nodig. Alleen al voor de 80 rampen-depots komt heel wat kijken als men weet dat één zo'n dépot f 80.000 kost en dat er nu slechts een dikke vijf tig zijn ingericht.. Bovendien krijgt het Rode Kruis geen sub sidie, alles moet komen van le den-bijdragen, giften ineens en Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Mari- nus J. z. v. M. J. Buytendijk en A. van Wanrooij; Adrianus J. z. v. A. J. van Wanrooij en J. Bak ker; Franciscus z. v. J. P. J. M. Wagenaar en P. R. Kareis. Gehuwd: Cornelis Groen en Hestertje Eenhuizen; Casper J. M. Th. Bottemanne en Sophia M. Mans; Teunis Sabel en Guurtje Brouwer. Overleden: Johannes J. Femer, oud 69 jaar, geh. met T. Koeman; Trijntje Beers, oud 74 jaar, geh. met R. Reek. van inzamelingen. Daarom mag een opwekking tot steun aan deze organisatie zeker ook in de ze kolommen gedaan worden, vooral als we weten dat alle gro te katholieke organisaties met 't werk en de activiteit van het Ro de Kruis instemmen. En zo staat dan voor de volgen de week een nieuwe actie voor de deur. Daarbij zal van iedere ingezetene, ook van de jeugd, be grip voor het Werk van het Rode Kruis worden gevraagd. Op de wijze, waarop men het beste het Rode Kruis, nee, ons Rode Kruis, kan steunen, komen we dezer dagen nog nader terug. TONEEL: De Bergerhof- spelers brengen 't stuk: „Westerman en Zoon" ten bate van de Haak-in- actie. Wapen v. Heems kerk 8 uur. Encycliek-herdenking door R.K. Koepelcomite, Spre ker prof. J. A. Veraart over: „De nieuwe mens in de nieuwe gemeenschap", Gulden Vlies 8 uur. FILMS: Rex-theater: De On sterfelijke sergeant 14 jr; Harmonie: De schrik der zeven zeeën, 14 jr; Cinema Americain: Nie mand de deur uit!, 14 jr; Victoria-theater: Tarzans wonderbron, 14 jr. VOORSTELLINGEN: Heden avond 8 uur. TENTOONSTELLINGEN Gemeente-Museum: De Elf Grafici. 1012 en 2 5 uur. Kunstzaal K.C.B. Bergen Werken van H. Lugt 2.30 5.30 uur. APOTHEKEN Voor spoed gevallen is na 6 uur ge opend Apotheek Wanner Mient C 13. Finale landskampioenschappen Dameskappen ALKMAAR. Dinsdag wer den in Amsterdam de finale wedstrijden gehouden om het landskampioenschap dameskap per». Onze stadgenoot, de heer J. F. van Mol bezette de tweede plaats in landskampioenschap en de eerste plaats in het kam pioenschap Noord-Holland. De opgave was het aanbrengen van een technische ijzer-ondu latie en het opmaken van een Grand Gala Coiffure. Voor de finale watergolf wa ren 34 kappers overgebleven. SCHOOLVOETBAL- WEDSTRIJDEN 1951 ALKMAAR De uitslagen van de schoolvoetbalwedstrijden op Zaterdag 12 Mei waren als volgt: Lindenschool IIJan Ligthart- school I 16; VGLO IIBergen A 01; Bergen BHeiloo I 0-13; Tesselsch.-school IIWilhelmina- school II 17; Heiloo IIBosb. Touss. school II 40; Tesselsch. school I—BLO I 9—1. VGLO III—VGLO IV 4—2; Wilhelminasch. IEgmond I 0-4; Vondelschool IJulianaschool I 20; Nic. Beetsschool IIRoch daleschool II 10; Rochdalesch. 1Nic. Beetssch. I 23; Linden school IBosb. Touss. sch. I 3-0: Chr. sch. Heiloo IVondelsch. II 2—0; winnaar Iwinn. M 32 (na str.) Dinsdag 15 Mei: winnaar Awinnaar B 30; winnaar Awinnaar D 41; winnaar Ewinnaar F 01; winnaar Gwinnaar H 01; winnaar Nwinnaar J 31; winnaar Kwinnaar L 40. Programma finales op Zater dag 19 Mei: Lindensch.Tesselsch.sch. 2 uur Bergen A—Egmond I 3 uur Jan Ligthartsch.Heiloo II 2 uur ULO Alkmaar IIITechn. sch. III 2 uur VGLO ITechn. sch. V 3 uur BERGEN Het openluchttheater te Bergen, dat thans onder beheer staat van een Stichting, waarbij de V.V.V. in belangrijke mate geïnteresseerd is, zal deze zomer althans, wanneer het weer wat mee zal werken weer duizenden bezoekers trekken. Het zomerprogramma is nog niet in zijn geheel vastgesteld, doch wij kunnen reeds enkele mededelingen doen van hetgeen er in de komende zomermaanden te genieten zal zijn. Het bekende toneelgezelschap „Puck" uit Amsterdam geeft op Vrijdag 29 Juni de première van „De Gecroonde Leersse" een Vlaams Vastenavondspel door Michiel de Swaen; dit stuk wordt dan voorafgegaan door de opvoe ring van „De Corsicaan" van G. B. Shaw, door hetzelfde jeugd toneelgezelschap. Op dezelfde datum zal het ge zelschap des middags, speciaal voor de leerlingen van de mid delbare- en Ulo-scholen uit Alk maar en omgeving het bekende bijbelse drama van Vondel „Jo zef in Dothan" opvoeren, een stuk, dat in vroeger jaren telkens met veel succes in het openlucht theater aan de Hoflaan werd op gevoerd. Op Woensdag 11 Juli zal de toneelgroep „De Gong" onder re gie van Caro van Eijck een op voering geven van „Les Roma- DEALER VOOR ALKMAAR EN OMGEVING: ALKMAAR: „CITY-GARAGE", Gebr. Kleen Paternosterstraat 8 Telefoon 2976 nesques" van Edm. Rostand; op de middag van die datum is er een kinder-matiné, waarop een uitvoering wordt gegeven van „Het Dappere Kleermakerij e", naar een sprookje van Grimm. Op Woensdag 18 Juli zal het Negerballet van Pasuka, dat dit seizoen in Alkmaar enkele druk bezochte voorstellingen gaf, een enkele maal in het openlucht theater optreden, ongetwijfeld 'n entourage, zeer geschikt voor dit ballet. Op nog nader .vast te stellen data zal de Toneelclub Cante- cleer uit Alkmaar een opvoering geven van het blijspel: „Hij, Zij en Hottentot", een spel van de renbaan door William Maples, in de bewerking van C. v. Kerkho ven Jr. Het Nederlands Cabaret van André Carrell zal op Maan dag 30 Juli en Vrijdag 3 Augus tus voorstellingen geven. De Kennemer Ruiters bereiden een voorstelling voor van Het Ber ger Circus, waarin behalve paar- dendressuur, acrobatiek, clowne rie enz. te genieten zal zijn. Voorts zijn nog onderhande lingen gaande met het Nederlands Volkstoneel en het gezelschap van Kees Stet. INENTING POKKEN BERGEN. Morgen, Vrijdag, wordt om 2 uur in de voorma lige Hervormde pastorie aan de Hoflaan, gelegenheid gegeven tot kosteloze inenting en herin- enting tegen de pokken. Inenting voor kinderen beneden de twee jaar, die nog niet zijn ingeënt, van 13.15—14.15 uur. Na 14.15 personen boven de leeftijd van 2 jaar, die reeds een of meer malen zijn ingeënt. TENNIS Districts jeugdkampioenschappen ALKMAAR Bij de districts jeugdkampioenschappen, die Za terdag in Alkmaar werden ge speeld, wisten twee leden van Inside de overwinning te beha len. Bij de jongens won P. de Koning onbedreigd en bij de oudere jeugd was het B. Olie, die districtskampioen werd. Tijdens de Pinksterdagen werd er alleen door de jeugd compe titie gespeeld. Het jeugdteam van Inside won van W.K.F. II met 6—2. A.s. Zondag wordt de compe titie hervat. Inside I ontvangt N. M.C. II uit Den Haag, waartegen in Den Haag werd gelijk ge speeld. De strijd kan dus span nend worden. Inside II trekt naar Amsterdam, naar WGA I, terwijl Inside III Animo I uit Den Helder ontvangt. Het vierde team gaat naar Wijk aan Zee, de Gieteling. Retraite Middenstand ALKMAAR. Van 22 tot 25 Mei is er in het Retraitehuis St. Petrus Canisius te Bergen een retraite voor dames uit de Mid denstand. Voor deelname gelie ve mer» zich te wenden tot de directie van het Retraitehuis. GEVONDEN VOORWERPEN ALKMAAR Gevonden over het tijdvak van 4 Mei tot en met 9 Mei 1951 en te bevragen aan het Bureau van Politie te Alk maar op kamer 14, le etage, iedere werkdag van 17 tot 18 uur, behalve op Zaterdag. Ballpoint, ceintuur, shawl, zak mes, portemonnaie, handschoen, idem, radiateur-dop, zwembroek, rozenkrans, sleutel, hark, hand schoen, lepel, hondenhalsband m. nenning, sokken, handschoen, borstel, broche, trommel, rijwiel sleutel, ceintuur, handschoen, klem met ketting, herenhandsch., gebreide handschoenen, porte monnaie, dameshandschoen, pad- vindersriem, rubberlaars, motor tas met inh., lakentje. Als gevonden bij het Bureau van Politie aangegeven en op onderstaande adressen te ver krijgen: vulpen, v. Everdingenstr. 9; damesvest, Spoorstr. 28; sleu tel, Macl. Pontstr. 36; padvinders- riem, Karei Doormankade 14; sleuteltje, Roemer Visserstr. 15; gummilaars, Westerhofje 6; kin derzitje, Kinheimstraat 3: porte monnaie met inh.. Wollebrandt- straat 21; handschoen. Linden- laan 11: riiwieltas met inh., Hol- leweg 86, Heiloo: vulpen en bijbe- horen in etui. Nieuwpoortssteeg 5; parapluie. Laat 136; voetbal schoenen, Dijkgraafstr. 3: pad- vindersriem met portm., Berger- weg 13: dameshoed, Metiusstr. 4: halsketting. Stationsstr. 26: shawl Spoorstr. 51; bloedkoralenketting, Ferd. Bolstr. 18; armbandje. Var- nebroek 38: armbandje. Zeglis; hoofddoek, Tulpstraat 19; porte monnaie met inh., Nieuwstr. 19; horloge, Schermerweg 12: gelds bedrag, Snaarmanslaan 33. VERTROKKEN PERSONEN ALKMAAR A. M. Mom- mers van Emmastraat 15 naar Tilburg; C. C. Jamin-Stoop van Oosterkolkstraat 11 naar Hoorn; P. Suzenaar-Veninga en kinde ren van Rippingstraat 27 naar Hilversum; A. M. Kluft-Vergaap van Marialaan 8 naar Wieringen; P. Admiraal van Lindenlaan 117 naar Bergen; W. Bouwman van Corfstraat 45 naar Dordrecht; N. Buiten, van Noorderkade 32 naar Beemster; J. Ferguson er» echt genote van Hoeverweg 57 naar Almelo; A. M. v, d. Idsert van Clarissenbuurt 39 naar Amster dam; J. C. Smit van Toussaint- straat 10 naar Amsterdam; Wed. J. A. M. Kramer-van Straelen v. Nassauplein 11 naar Tilburg; A. M. Timmerman van J. v. Scorel- kade 72 naar Amsterdam; W. Bergsma, echtgenote en kinderen van Overdiepad 26 naar War- menhuizen; C. Dibbets van Wil- helminalaan 11 naar Amsterdam; R. P. Hiemstra en echtgenote van Fr. Engelstraat 10 naar Heiloo; D. A. M. L. Hoes van Stations weg 16 naar Made; G. A. Jamin van Landstraat 35 naar Hogj-n; M. E. J. L. Hoes van Stationsweg 16 naar Made. Standsorganisaties beleggen grote bijeenkomst HEILOO 1891 - 1931 1951. De drie standsorganisaties n.l. K.A.B., L.T.B. er» Middenstand organiseren op Zondag 20 Mei a.s. een grote bijeenkomst voor leden en genodigden in de aula van de St. Willibrordus-stichting waar de Zeereerw. Heer Pastoor Drost uit Schoorl zal spreken over een zeer belangrijk onder werp, waar eenieder dagelijks bij geïnteresseerd is. Het ge mengd koor „Nieuw Leven" o. 1. v. de heer P. Groot zal hierbij zijn medewerking verlenen, zo dat men kan verwachten dat deze avond door de goede keuze van spreker, koor en zaal wer kelijk een in alle opzichten uit stekende avond belooft te wor den. De toegang is geheel vrij, er is ook geen plaats bespreken en de avond begint 8 uur precies. Nieuwe telefoonaansluitingen in Bergen BERGEN Nr. 2457, Mevr. A. E. Crena de Iongh-Gransberg, Waldorf-Afltoria, Buerweg 67; Nr. 2136 Duo Wi-Jo, (W. Lake- man) Humoristen, St. Antonius- straat 28; Nr. 2341, J, H. D. Nor- demann, 't Winkeltje, KI. Dorps straat 25; Nr. 2759, H. de Paauw, Doorntjes 26; Nr. 2597 Pension Eikenhof, Guurtjeslaan 1; Nr. 2443 Pension Iris Russenplein 3; Nr. 2030 Mevr. de Wed. J. J. G. de Waal-de Kleijmeer, Doorntjes 24. SAN FILIPPO NERI-BAL ALKMAAR Evenals vorige jaar organiseert dansschool „Jack Smit" op 26 Mei (naamdag der H. Filippus Nerius) een groot bal waarvan de gehele op brengst ten bate van de Missie- arbeid komt. Voor dit bal, dat gehouden wordt in „Het Gulden Vlies" te Alkmaar er» waaraan een der beste dansorkesten haar medewerking verleent, bestaat reeds een grote belangstelling. Kaarten, zover voorradig, zijn uitsluitend verkrijgbaar bij dans school Jack Smit en bij de heer S. M. Spruit, Kennemerstraat- weg 181. Uitdrukkelijk wordt er op ge wezen, dat aan de zaal geen kaarten worden verstrekt en dat het bal uitsluitend toegankelijk is voor Katholieken. Feest van de Arbeid OUDORP. Zondag 20 Mei zal het feest van de Arbeid op plechtige wijze worden gevierd. Aan het feest zal door alle R.K. organisaties worden deelgeno men. O.a. de K.A.B., R.K. Mid denstandsvereniging, R.K. L.T.B. afd. veehouders L.T.B. afd. tuin ders enz. Om tien uur zal een plechtige Heilige Mis worden op gedragen w.o. algemene Heilige Communie, 's Middags om drie uur zegening van de werktuigen. Als spreker zal optreden pater Engelbertus O.F.M.Cap. De besturen der betrokken verenigingen rekenen op mas sale deelname van alle leden. De Haak-in-actie EGMOND a. ZEE. Door de heren van der Haagen, de Goede en Sander is een fraai model van de vuurtoren gebouwd op 1/43 van de ware grootte. Tot in de kleinste details komt dit model overeen met de „Jan van Speijck". Dit mooie werk stuk is te bezichtigen in de eta lage van de heer Wesseling aan de Voorstraat en zal, met het in Egmond a. Zee opgehaalde geld, aan het Haak-In-Comité worden aangeboden. Giften kunnen nog tot Donderdag worden afgege ven bij de heer van der Haagen. Lamoraal van Egmond EGMOND AAN DE HOEF Lamoraal van Egmond, ons kra nige fanfarecorps, weet wat „ex celsior" betekent. Wist het in het begin van dit jaar tijdens het zaalconcours te Haarlem een eer volle prijs te behalen, tweede Pinksterdag nam het deel aan het openluchtconcours te Lands meer. Lamoral kwam in de der de afdeling uit. In de marsafde ling behaalde Lamoraal een goe de eerste prijs met 100% pt. In de concertwedstrijd behaalde het een eervolle tweede prijs. Aantal punten verplichte nummer 134%, aantal punten vrije nummer ook 134%, totaal 269. Het verplichte nummer was „Con Amore", ouverture van S. P. van Leeu wen; vrije nummer „Premiers Lauriers", fantasie van Deneuf- bourg. Proficiat met de behaalde resultaten en excelsior-wensen voor de toekomst. Nieuwe telefoonaansluitingen in Koedijk KOEDIJK Nr. 282 S. Bar- singerhorn. Melkhandelaar,Ka naaldijk 17; Nr. 255 A. Coevert, Veehouder, Kanaaldijk 75; Nr. 295 Gemeentewerkman; Nr. 273 P. J. Lammerschaag, Kanaaldijk 65: Nr. 253 Fa. Gebr, Mors, Riet dekkers Helderseweg 67, Ber ger»: Nr. 291 P. Posthumus. Sme derij. Kanaaldijk 271: Nr, 267 KI. de Ridder, erkend stamselectie- bedriif. Kanaaldijk 98; Nr. 257 K. Silver. Landbouwer, Kanaal dijk la; Nr. 251 G. C Slotema- ker, Kar^aldijk 292: Nr. 265 W. Slotemaker Tuinbouwer, Ka naaldijk 242: Nr. 264 C. Visser, Schildersbedrijf. Kanaaldijk 257. Aanrijding op de Viersprong H. HUGOWAARD £Jrd. Op de Provinciale weg nabij 't Ver laat had een aanrijding plaats tussen een grote vrachtauto uit Friesland die op de driesprong door de gladde weg de bocht niet foed kon nemen, terwijl de heer 'ader uit H. Hugowaard met zijn vrachtauto, geladen met kisten eieren, van deze kant de bocht nemende, niet meer kon voorko men, dat hij tegen de vrachtau to aanreed. De kisten met eie ren vielen van de wagen. Beide auto's waren beschadigd. Politie was spoedig ter plaatse om de situatie op te nemen. Voor zo ver bekend kwamen geen per soonlijke ongelukken voor. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.l. te de Bilt. Geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond. OVERWEGEND DROOG Wisselende bewolking en bijna overal droog weer. Matige of vrij krachtige wind tussen Noord-Oost en Oost. Op enkele plaatsen lich te nachtvorst, morgen overdag iets hogere temperaturen dan vandaag. (Advertentie) Verschillende berichten wijzen er op, dat de wolprijzen een hoog tepunt hebben bereikt en lang zamerhand weer naar beneden gaan. Dit is wel een bericht, dat elke vrouw met genoegen leest. De kosten voor het levensonderhoud zijn zo hoog geworden, dat het steeds moeilijker wordt, eens iets nieuws voor het huishouden aan te schaffen. Daarom is het prettig, dat U nu zonder enige kosten in het bezit kunt komen van het schitterende „Safira"-tafelbestek. Elk stuk van dit kostbare tafelbestek is door en door vlekvrij; een bezit, dat U met plezier op uw tafel zult ge bruiken. Men ontvangt het geheel gratis voor de waardebonnen welke voorkomen op elk pakje Koffie en Thee van Niemeijer. U zult dus zeker dubbel genieten van'Niemeijer's pittige Paarsmerk -Koffie, geurige Gala-Thee en Princess-Thee. U drinkt de fijn ste kwaliteit Koffie en Thee en tevens spaart U gaandeweg het prachtige „Safira"-tafelbestek bij elkaar. Wanneer uw winkelier de geïllustreerde geschenkenlijst niet voorradig mocht hebben, schrijft dan even een kaartje naar Nie meijer, Groningen en U ontvangt gratis een exemplaar. Twisk 1—AGSV 1 2—0 Zwaagd. 1Twisk 2 83 Berkhout 2de Valken 1 34 St. George 2—HOSV 1 0—3 KGB 1—RK DVO 1 7—3 Sijbec 1Hollandia 3 02 ALC 1—WW 2 3—2 Blokkers 2—Forward 3 10 Wit Rood 1—Blokkers 1 0—2 Spartanen 1N. Niedorp 1 20 DREO 1—SSV 1 4—7 USVU 1—SVW 1 3—1 KSV 1—DREO 2 na verl. 4—3 Oudendijk 1Kolp. B. 1 02 Wiron 1—VZV 1 0—3 Holl. T 2—WGW 1 1—2 Dirksh. 1Winkel 1 12 Oudesluis 2Holl. T. 1 26 Vesdo 1Geelzwart 1 31 Call, oog 1Flevo 1 51 JVC 1—Con Zelo 1 4—1 SRC 1—Waterv. 2 3—1 VZV 2—SRC 1 0—3 HCSC 2Opperdoes 1 42 Duinranders 1St. Victor 2 43 Vitesse 2—RK AFC 3 1—2 Vios 2—DTS 2" 2—1 Zeevogels 2VIOS 1 13 Alkmaar 1Vitesse 3 32 Egmondia 1Berdos 1 25 Berdos 2—CSV 1 0—2 ICn. dam 2—USVU 2 1—2 N. H. VOETBAL-BEKER Groep A: West FrisiaDindua 32 Grasshopp.Forward 10 Groep B: W. FriezenHCSV 31 VVWZouaven 41 Groep C: Vrone—J. Holland 13 RK AFC—Zeevogels 5—1 Groep D: Limmer»HSV 03 CSV—Vitesse 0—0 Groep E: SchagenW.Waard 21 Groep F: Waterv.Helder Helder heeft zich teruggetrokken. BKC—ZAP 2—3 Groep G: OSV—Zilverm. 1—0 WFC—IVV n. d. g. Groep H: ZFC 2—OSV 2 1—2 De Rtip—VVZ 2—0 Competitie-wedstrijd: Kolning B 2—Alkm. B 6 2—3 Afd. N. Holland C; Aan de Westerweg waren de wit-zwarte Egmonders die gasten van AFC. Verscheidene jongens hadden een plaatsje in het elftal gekregen en er werd vinnig ge speeld- Zeevogels toonde zich geen gemakkelijke tegenstander en eerst de derde goal uit een pe nalty stelde de zege voor A veilig. Zeevogels brengt de bal aan het rollen en zoekt direct de rich ting van de AFC-veste. Goed samenspelend maken zij het AFC even lastig, maar het is toch AFC dat na 10 min. de leiding neemt door Huiberts. Zeevogels bleven echter vinnig en hun enthousias me nivelleert hun technische minderheid. Midvoor Smit toont zich levendig en probeert het van afstand, maar Baart-de Jong la ten zich niet zo vlug verschalken. Het spel golft vlug op en neer en na 25 min. maakt v. Liempt er 2—0 van. Na de rust krijgt AFC wind en zon mee, maar de Zeevogels ge ven zich nog niet gewonnen en na 10 min. weten zij de achterstand via een penalty te verkleinen door Huibers. Nu moet AFC zich ook meer inspannen, doch de Zee vogels-back Huibers weert zich kranig en daarnaast laat hun doelman verrassende staaltjes zien. Menig applausje is dan ook z'n deel. Toch is in de 30e min. een penalty ook hem te machtig en Tijm maakt 31 voor AFC De mannen van Goudal blijven echter sportief door vechten en de strijd blijft het aanzien vol komen waard. Daarna scoort de jeugdige v. Liempt op keurige wijze no. 4. Een fraai doelpunt. Nog enkele malen weet Zee vogels het de AFC achterhoede lastig te maken, maar alleen een corner is het resultaat. Voordat het geheel donker wordt scoort Huibers 51 en fluit de scheids rechter het einde van deze in de beste verstandhouding gespeelde wedstrijd. Vitesse 2—R.K.A.F.C. 3 1—2 Het 3de elftal, waarin enkele junioren medespeelden, zag kans in Castricum met 21 van Vi tesse 2 te winnen. Het was 'n goede prestatie. w Alleen op werkdagen t Alleen op Zon en feestdagen p Dagelijks, behalve des Zaterdags. Hoorn V Obdam V Heerhugow.-Broek op L. A Den Helder V Anna Paulowna V Schagen V Heerhugow.-Broek op L. A Heerhugow.-Broek op L. V Alkmaar A 6.15 6.28 6.38 6.50 6.51 6.58 7.05 7.18 7.28 7.40 7.41 7.49 w 7.50 8.01 8.07 8.08 8.15 7.44 7.58 8.08 8.26 8.50 9.02 9.08 9.09 9.16 10.03 11.25 10.14 11.35 10.20 11.42 9.15 9.28 9.39 Q ^1 9.52 10.21 11.10 11.23 11.34 11.46 11.55 12.56 12.06 13.08 12.12 13.15 13.10 13.23 13.34 13.46 13.55 14.06 14.12 11.43 11.47 12.13 13.16 13.47 14.13 15.05 15.18 15.28 15.40 15.41 P 15.24 15.35 15.41 15.10 15.24 15.34 15.46 n 15.30 15.41 15.47 16.10 16.23 16.34 16.46 17, 17 17. w 23 17.58 .33 18.10 .39 18.16 n Alleen des Zaterdags. t 19.27 19.38 19.44 9.59 10.28 11.50 11.55 12.20 13.24 13.55 14.20 15.49 15.42 15.47 15.48 16.47 17. 15.49 15.55 15.55 16.55 17, 17.45 17.58 18.09 18.21 ,40 18.17 18.22 19.45 ,47 18.24 18.30 19.52 21 21 21 19.14 19.35 19.27 19.48 19.37 19.59 19.49 20.11 .19.50 20.12 21 19.58 20.20 21 24 .35 .41 23.04 23.15 23.21 21.10 22.17 21.23 22.29 21.34 22.39 21.46 22.51 .42 21.47 22.52 23.22 49 21.55 23.00 23.29 V Hoorn V Obdam A Heerhugow.-Broek op L. V Den Helder VAnna Paulowna V Schagen A Heerhugow.-Broek op L. V Heerhugow.-Broek op L. AAlkmaar ROME (O der Katholi der Kathol scheiding der K.A.B., Orde van van de H. algemeen de K.A.B. i Tot Ridd Heiljge Sih de heren F ter van de Haarlem u Dommelen, Textielarbe: bertus" uit kering, alg de Nederla eniging v; woordigers, zekeringsins toffel". eve Alle KJ dagavond b van het Rome, toei vicaris-gene bisdom Utr< den de vers derscheidinf A. i in De Heiigs drukkelijke geven de v de K.A.B. Bruijn, nog culigre audi Deze wens te kermen 1 gens het ir dat de Ned< gehad in dt herdenking zou het gro ders bij d van Dïnsdas onthousiasm begroefin.ger op de Heili, TE DJAKART Aneta verna Krijgsman, het Nederlar sariaat te 3 avond door teifen in an zijde van h riaat werd met de med Krijgsman stappen van Hoge Comm donesische tenlandse Za werd gesteld VRIJ HII 7.00- 7.00 Nieuws; ziek; 7.45 Ee dag; 8.00 Nie ten; 8.15 Gr; Voor de ziel den; 9.35 10.30 Morgen er» piano; 1 ziek; 12.30 L mededelingen muziek; 13 Lichte muzie muziek; 14.0( voor de tuil Promenade-01 15.00 Voordr: kwartet; 16.1 16.30 Gramc Voordracht; gramma; 17.3 17.45 Volksm dienst van h Orgelconcert; der Achterhc Geestelijke Nieuws en v Regeringsuitz rin£ en toel goed woord zaak"; 19.40 Nieuws; 20 (21.05—21.25 bestrijding, c noduu; 22.30 kunst en Avondoverdei 23.15—24.00 I HIL 7.00 VARA VARA 12.00 19.30 VPRO VPRO 23 7.00 Nieuws: stiek; 7.30 8.00 Nieuws; muziek: 8.50 9.00 Gramo „Kinderen en 10.05 Morgen mofoonmuziel vrouw: 10.45 11.10 Voordra foonmuziek; 12.30 Land- e lingen; 12.3 13.00 Nieuw: 13.20 Metro Kookpraatje; 15.00 Voordra spel; 15.35 16.00 Lichte n de jeugd; 17.' 17.20 Muzika Nieuws: 18.1 en solist; 18.4 bocht"; 19.00 „Beurs en Bi 19.30 Vredes! kinderen: 19.4 Nieuws; 20.05 „Holland", di muziek; 21.00 21.30 Aetherfc lands overzie! gel en zang; causerie; 22 23.00 Nieuws vaij A tot Z", 24.00 Gramofo

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2