SS&J Rechtvaardigheid en Liefde zijn de pijlers van de Maatschappij De R.K. A.F.C Jeugdoctie was een succes Bei Geslaagde feestavond H. K. W. Paardencourses van a.s. Zondag mm mm Encycliekenherdenking Koepelcomité De nieuwe mens in de nieuwe gemeenschap ieis „bijzonders tinten 4.90 1.28 ;7af 0.98 AGENDA Merkwaardig ongeval Redder gehuldigd Kampioenschap Noordholland Nrd. j: j. j. P. weersverwachting 4 exclusieve aanbiedingen Marktberichten Wi Mars voor mc PAGINA 2 VRIJDAG 18 MEI 1951 ALKMAAR. Ter herdenking van de Pauselijke Encyclieken „Rerum Novarum" en „Quadragesimo Anno" heeft het Koepel comité, bestaande uit het bestuur van de Raad van Overleg van Katholieke Organisaties te Alkmaar een bijeenkomst gehou den in de kleine zaal van het Gulden Vlies", waar prof. Dr. J. A„ Veraart een indrukwekkende rede uitsprak over het onderwerp „De nieuwe mens in de nieuwe gemeenschap". Vooraf werden de aanwezigen welkom geheten door Mr. A. J. M. Leesberg, die de avond presideerde. Prof. Veraart begon zijn rede met te zeggen, dat een feestelijke herdenking van de sociale ency clieken niet moest zijn een tóast, een enthousiast woord zonder meer, maar een voordracht, waar. uit men lering zou trekken. „En wij zijn in de beste feest stemming zo vervolgde hij, „als we begrijpen, wat er in de laatste vijftig jaar in Nederland is ge schied." j Mensonterende toestanden Veel is er gebeurd ter verbe tering van het geestelijke en ma teriële leven, die zeer nauw met elkander samenhangen. In de ja ren rond 1900 waren de toestan den onder de Nederlandse arbei ders mensonterend. Zij woonden in sloppen en krotten, met een intensieve vuilheid en akeligheid; zij waren geestelijk afgestompt, merendeels analphabeet, (eer de Leerplichtwet was aangenomen), zij moesten zier» rond te komen met een hongerloon van zes ze ven gulden in de week. De geweldige verandering, die na die periode heeft plaats ge grepen, is te danken aan de en cycliek Rerum Novarum, die in 1891 de wereld werd ingezonden en welke handelde over de ar beidende klasse en wat er ge daan moest worden om onder hen sociale verbeteringen te bewerk stelligen. Vlak na het verschijnen der encycliek begrepen velen, óók onder de vooraanstaande Katho lieken, de strekking daarvan niet. Zelfs eer» Dr. Schaepman werd erdoor onthutst, doch hij be schouwde dit Pauselijk woord als een „nieuw doopsel", dat hem de ogen had geopend. Toen hij overeenkomstig het Pauselijk woord de nieuwe maatregelen in het Parlement bracht verguisde men hem allerwege, ook de lei dinggevende Katholieken in die dagen. Moeizame strijd van de katholieken Tezamen met Dr. Ariëns streed hij voor de sociale verbeteringen onder de arbeiders doch hij heeft nimmer de triomph gekend, de verbeteringen daadwerkelijk te zien aangebracht. Na zijn dood ■begonnen z'n „lessen" weerklank je vinden. Toen ontstonden lang zamerhand de Katholieke Orga nisaties, als gevolg van de acti viteit van zijn trouwe volgelin gen, bijgestaan door de Priester schap en toen pas werd R. N erkend als algemene leiddraad, in hoofdzaak: de arbeiders moe ten zich verenigen en dat moet hun niet worden belet en de Overheid moet komen met een passende sociale wetgeving. De Katholieken gingen steeds ver der aan de opbouw van hun or ganisatieleven en hun strijd voor de sociale rechtvaardigheid. Als gevolg van de steeds meer ingang vindende gemeenschaps gedachte kwamen de collectieve (Advertentie) arbeidsovereenkomsten tot stand; de werkgevers en werknemers verlieten hun strijdposities en kwamen tot overeenstemming omtrent de arbeidsvoorwaarden, omlijnden scherp de positie van allen, die tot de gemeenschap behoorden en dit alles recht te gen de klassenstrijd in. Lang zaamaan ontivilckelde zich de ge dachte der medezeggenschap der arbeiders: werkgevers en werk nemers leiden samen het produc tieproces in Nederland, En daarom betekende het ver schijnen van Quadragesimo An na in 1931 de voltooiing van het geen de Katholieken in de voor gaande jaren hadden tot stand gebracht. Daarom want in geen enkel land ter wereld is men in dit opzicht zover als in Nederland werd ons land door Paus Pius XII dezer dagen met ere genoemd. En zie, zelfs an dersdenkende groepen in ons land gaan mee met de Katho lieke gedachten en nemen de Katholieke Sociologie als voor beeld omdat men heeft ingezien dat men er nooit kan komen door strijd, doch alleen door sa menwerking. Rechtvaardigheid en Liefde In de nieuwe samenleving, zo als die zal zijn over vijf jaar, wanneer de P.B.O- volledig zal zijn ingevoerd, zal, behalve een perfecte organisatie, ook een goede geest moeten heersen, waarin de mensen elkander als Christenen en naar de diepste Christelijke beginselen moeten verstaan. Prof. Veraart bracht hulde aan onze katholieke voormannen, Van der Grinten en Van der Brink die de wet op de P.B.O. met vlag en wimpel voor de beide Kamers van h«' Parlement hebben ge bracht en „er door" hebben ge kregen. Hij besprak het belang rijke werk diat door de Sociaal Economische Raad thians wordt verricht ter voorbereiding van de uiteindelijke verwerkelijking van de P.B.O. Doch hij legde er de nadruk op, dat het diepste wezen van het Katholicisme in de nieu we maatschappij vorm naar voren moet treden, n.l. de christelijke Liefde, gebaseerd op een volledi ge sociale rechtvaardigheid. Zon der de laatste is de eerste niet te verwezenlijken, want het „Ad- veniat regnum tuum" kan eerst dan pas werkelijkheid worden, wanneer een rechtsgrondslag Is geschapen, waarin de Liefde kan wortel schieten en triompherend uitgroeien. Zijn baas benadeeld ALKMAAR. Een 46-jarige magazijnmeester in een Alkmaar- se erossierderij is aangehouden, verdacht van verduistering in dienstbetrekking. De man heeft in drie maanden tijd dozen met chocolade en kauwgom ontvreemd en deze aan een opkoper ver kocht. De man was al jaren in het bedrijf werkzaam. Ook de op koper, verdacht van heling, is gearresteerd. Begin van brand ALKMAAR. Gistermorgen omstreeks kwart voor elf was een monteur in de Sliksteeg bezig een auto te slopen. Hij gebruikte daarbij een snijbrander om de spatborden van de auto los te snijden. Dit gebeurde echter in de nabijheid van een benzinetank. Door de warmte ontstonden gas sen die plotseling in brand vlo gen. De brand is geblust met zand en een blusapparaat en de brand weer hoefde geen dienst te doen. Door Hond gebeten ALKMAAR. Een vierjarig meisje is gisteren door een witte keeshond aangevallen. Het kind werd daarbij zeer ernstig in het gelaat gewond en moest naar het Centraal Ziekenhuis worden ge bracht om te worden verbonden. De eigenaar van de hond heeft het dier toen hij het gebeurde vernam, direct laten afmaken. ALKMAAR Tot sluiting van liet vergaderseizoen hield de afd. Alkmaar van de R-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden Donderdagavond epn vrolijke feestavond op de boven zaal van Café Tom aan het Waag- plein. De opkomst van de dames en leren was zeer bevredigend, Zo tst dvoorz'tter d"r afdeling, de heer ^e'khout een optimistisc- openingswoord kom uitspreken; hij herinnerde aan de verschil lende punten van actie, in het af gelopen seizoen gevoerd, in de geest van de P.B.O., waarin ook voor de hoofdarbeiders als af zonderlijke stand een plaats is- Hij heette in het bijzonder wel kom aan de heer Kriek, secretaris van het Hoofdbestuur als ook de Geestelijk Adviseur, kapelaan Voets, aan wie hij dank bracht voor de steun, die hij in het voor bije seizoen bij het werk in de afid. geboden had. De heer Kriek kreeg na enkele muzieknummers de gelegenheid een opwekkend woord te spre ken; hij vroeg de belangstelling van de leden voor hun organisa tie, waarvan nog te veel beroeps genoten zich afzijdig houden, zo dat bij eventuele acties niet krachtig genoeg kan worden op getreden. Hij spoorde de leden aan eerst zelf actief te zijn en voorts anderen voor de organisa tie te interesseren; tenslotte hoop te hij de grote belangstelling, die hij deze avond mocht ondervinden ook in het vervolg op andere, eer-zakelijke vergaderingen te mogen ontmoeten- Het woord en de daad was hierna aan een groepje amateurs, die een afwisselend en goedver zorgd prograrrfma hadden samen gesteld. De Povay-Band liet zich nu en dan horen, waarna telkens de heer Kroon, als voorzitter van de feestcommissie^ die verschillen de nummers inleidde. Een oefe- NYLONS Ons grote succes-artikel In prachtige NYLONS Een extra mooie wan delkous. In de nieuwste voorjaarstinten 6.00 WOLLEN DAMES- SKISOKJES In div. kleuren WITTE SPORTKOUSEN 2-14 jaar. Fil d'écosse, Kleine stijging per maat. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Ondertrouwd: Joannes O. Asquoij, 27 jaar en Anna van Leeuwen, 26 jaar; G. Daalhof, 25 jaar en Marie Kop pen, 23 jaar. Overleden: Lucas C. Tros, oud 63 jaar, wednr. van H. J. Bruijn; Roelof Thie, oud 69 jaar, wednr. van J. Benjamin; Johannes de Bruijn, oud 75 jaar, wednr. van J. H. Bruijn. Verdacht van oplichting ALKMAAR. Verdacht van oplichting is door de politie aan gehouden een 22-jarig kleermaker die door een samenweefsel van verzinselen iemand bewogen heeft tot het aangaan van borgstelling. De man is in verzekering gesteld. EEN MOOI SUCCES ALKMAAR Onze oud-stad genoot Jan van der Peet behaal de als dirigent van de Kon. Stadsharmonie „Phileutonia" uit Helmond, Zaterdag voor Pink steren op het groot federatief concours te Wassenaar in de ere- afdeling een eerste prijs met lof der jury en promoveerde hier mede naar de Vaandelafdeling, iets wat uniek mag genoemd worden, daar het orkest in geen 20 jaar naar een concours was geweest. Bovendien behaalde hij met de Kon. Christelijke Harmonie Sur- sum Corda uit Vlaardingen in de superieure afdeling der Christe lijke Federatie op de 2e Pink sterdag gehouden concours te Zwijndrecht een eerste prijs. ning in hersengymnastiek werd door de dames, die in de eerste ronden 3 punten op achter ston den, met één punt in de meer derheid gewonnen. Een telepaath liet krasse staal tjes zien van blindlezen en ge- dacht^noverbrengrng. Een acro baat jongleerde met een tafel en een stoel, alsof het kinderspeel goed was en voorts waren er mu zikale medewerkers, die met be geleiding van de luit of de piano enkele aardige zangnummers ten beste gaven. Er heerste een goede stem-" ming en geconcludeerd kan wor den, dat de avond geslaagd is. Kath. Vrouwenbeweging ALKMAAR Daar verschil lende leden nog vergeten hebben hun toegangsbewijzen voor de extra avond op Zondag a.s. af te halen, bestaat hiervoor nog de gelegenheid op Zaterdagmiddag tussen 3 en 4 uur bij mevr. Win der, St. Jozefstraat 2, mevr. Ad miraal, Kanaaldijk 27, mej. Kamphuys, Kennemerpark 24, mevr. Vermeulen, Lyceumstr. 28. Diploma-zwemmen in Overdekte voor alle scholen ALKMAAR In de week van 20 t/m 26 Mei zullen vanaf Maan dag ru'im negenhonderd scholie ren van de diverse Alkmaarse onderwijsinstellingen in de Over dekte gaan zwemmen voor hun diploma. TONEEL; De eerbiedwaar dige Lichtekooi en Brie ven van Don Juan, door Comedia. Gulden Vlies 8 uur. FILMS: Harmonie: De Gouden Kooi, volwasse nen; Cinema Americain: Het Complot van het Houten Paard, 14 jaar; Rex-theater: Vrouwen zonder Naam, 18 jaar; Victoria-theater: Abbott en Costello in het Vreemdelingenlegioen, 14 jaar. APOTHEKEN Voor spoed gevallen is vanaf 6 u. ge opend Apotheek Wanna Mient C 13. TENTOONSTELLINGEN Gemeente-Museum: De Elf Grafici. 10—12 en 2 —5 uur. Kunstzaal K.C.B. Bergen Werken van H. Lugt 2,30 5.30 uur. ALKMAAR. Woensdagmid dag te 5.45 uur deed zich ter hoogte van het 'Blockhovenpark op dë Kennemerstraatweg een typisch ongeval voor, Een be rijder van een Berini-bromfiets passeerde aldaar een tweetal wielrijders. Toen hij deze onge veer tien meter voorbij was ge reden maakte hü7 zonder dat hij ergens tegen opreed of werd ge hinderd door ander verkeer, plotseling een salto-mortale. Hij sloeg over de kop en kwam niet al te zachtzinnig met de straat stenen in aanraking. De Borini volgde hem bij deze manoeuvre prompt door ook een salto te maken. Als gevolg van de val had het slachtoffer een flinke wond boven zijn rechteroog op gelopen en enige schaafwonder»; zijn gezicht zat vol- bloed. Aan vankelijk liet de toestand zich nogal ernstig aanzien, doordat de Berini-rijder bleef liggen, doch na ongeveer een kwartier tje kon hij, zij het met een ver bonden hoofd, zijn weg weer ver volgen, echter zpnder zijn Be- rini, die zwaar beschadigd was. Het frame was geheel verwron gen, de voorvork naar buiten verbogen, terwijl' hét voorwiel onder het middengedeelte van het frame w'as geschoven. Voor het ontstelde slachtoffer en de wielrijders bleef het ech ter een open vraag wat de oor zaak van het ongeval kon zijn. Uit een onderzoek bleek later, dat de Berini-bestuurder over eer» takje, dat o.p het fietspad lag, was gereden. Dit takje was tus sen dg spaken van het wiel te rechtgekomen en bekneld ge raakt tussen de voorvork, tenge volge waarvan het "wiel was vast gelopen. Een ongeval, zoals er missschien 1 op de 100.000 voor komt. Zaaluitvoering van de Turnkring Alkmaar en Omstr. ALKMAAR Daar de Turn kring Alkmaar en Omstreken wordit Zondagavond in het Gul den Vlies een belangwekkende zaaluitvoei'ing gegeven. Alle verenigingen, welke deel uitmaken van de kring, werken aan deze uitvoering mee. Bekende .turnsters en turners, van naam als mej. Madderom en de heren Boot, Volkers en Veld- stad verlenen eveneens hun me dewerking, zo dat met recht hier van een belangwekkende uitvoe ring kan worden gesproken. Burgerlijke Stand PURMEREND. Geboren: Jacob, zv M. Pels.en A, de Hart; Kees zv C. Jongkers en D. M. Landman; Arie G. zv J. v. d. Zwaart en A. v. Noord: Jgcob zv J. Kersloot en N. Dovis; 'Corne lls J. M. zv C. J. Vermeulen en C. M. Karhof. Ondertrouwd: Dirk Leurink 33 jr. en Anna Cl. Huiberts 28 jr.; Petrus J. de Gier 28 jr. en Kla- zina Volland 33 jr. Getrouwd: Johan J. Sijmons 28 jr. en Geertje Vermeulen 26 jr. Overleden: Jan H. de Wit 40 jr. echtgen. van Maartje Tromp; Wouter Doets 73 jr. echtgen. van Trijntje Doets, won. te Warder. ALKMAAR. Uit het zrote aantal inschriivineen voor de a.s. Zondac oo het Gemeentelijk SoortDark te houden draveriien. blijkt wel dat Alkmaar bij de eigenaren van oaarden noz altijd in trek is en dat zii er sraaa: ver schijnen om te trachten een of meer oriizen in de wacht te sle pen. De kortebaan Draverij is voor deze course vervallen en daarvoor is in de plaats gekomen een goed DOKTERSDIENSTEN Rayon West-Friesland (West) Dokter Ferwerda te Twisk, tel. 8; Dokter Boeckhorst te Wognum, tel. K 2297:215; Dokter Bloem te Spierdijk, tel. K 2296-204. BERKHOUT-AVENHORN: Dokter van der Linden, Berk hout, tel. K 2295-264. ARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Bij geen gehoor bij de eigen arts hebben vanaf Zaterdag 19 Mei te 14 uur tot Maandag 21 Mei te 8 uur alleen voor spoed gevallen dienst de huisartsen: J. Kok, Hippo, tel. 47, A. J. Bouw man, Winkel, tel. 225: A. P. Hoog kamer, Middenmeer tel. 21; A. J. Koning, Schagen, tel. 435; T. Nauta, Wieringerwaard tel 262; J. Schreuder, Oude Niedorp tel. 212; J. N. Veenis, Breezand tel. 250; J. F. Verheul, 't Zand tel. 223 en E. van Wieringen, Scha- gerbrug tel. 214. DIERENARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Zondag 20 Mei hebben dienst de dierenartsen N. D. M. Dekker, tel. K 2249-312, 't Zand en P. van der Kolk, tel. K 2261-232 te Nieuwe Niedorp. bezette Heat. En het zal vooral in dit nummer niet aan de no dige spanning ontbreken, omdat de beste paarden er voor staan ingeschreven. Voor de Heerrijders-course be staat eveneens flinke belangstel ling, en alle deelnemers zullen ei prijs op stellen, de voor dit num mer beschikbaar gestelde grote zilveren beker in het bezit te krijgen. De draverijen worden verre den zonder concurrentie van an dere banen, dus zal, bij gunstig weer, de belangstelling zeker zeer groot worden, AthleHeknieuws „Olympus" ALKMAAR Na 3 weken in tensief trainen, gaan we a.s. Zondag 20 Mei weer van start, in het Gem. Sportpark te Heiloo. Onderstaande personen moeten zorg dragen op tijd aanwezig te zijn: Dames: J. Bloothoofd en T. Huting. Heren: G. Fransen, P. Schouten, G. v. d. Schot M. Ro- zendaal, A. de Nijs, J. Borst. J. Leloux. Aanvang der wedstrij den 2 uur. De overige leden die inge schreven hebben voor Velsen, op Zondag 27 Mei a.s., worden drin gend verzocht, de resterende trainings-avonden volledig te be zoeken, zodat eenieder met de volle 100 procent energie in Vel sen van start kan gaan! FINALES SCHOOLVOETBAL (Gewijzigd) Wordt Zaterdag gespeeld ALKMAAR 2 uur C I Lin- dentschoolTesselschadeschool; 2 uur B I Bergen AEgmond I; 3 uur C II Jan Ligthartschool Heiloo II; 3 uur A IV U.L.O. Alk maar IIITechnische School III; 3 uur A V V.G.L.O. I—Techni sche School V. Na afloop prijsuitreiking voor deze vijf afdelingen. ALKMAAR. Dezer dagen heeft het Comité „Jeugdactie- R.K.A.F.C." aan het bestuur van R.K.A.F.C. de baten overgedragen van de actie, welke door dit Co mité ondernomen was, om het voortbestaan van de jeugdafdelin gen van de verenigingen mogelijk te maken. Men zal zich de uitstekend ge slaagde Fancy Fair herinneren, alsmede de grote verloting, de klaverjasdrive en de vrolijke feestavond tot sluiting van het clubavondseizoen, alles voor het zelfde doel op touw gezet. Het be stuur van R.K.A.F.C. deelde ons mede, dat een en ander een batig Saldo van f 1.877.86 heeft opgele verd, waardoor het voortbestaan van de junioren-, aspiranten- en welpen-afdelingen van R.K.A.F.C. althans het eerste jaar ge waarborgd is. Namens het be stuur van onze voetbalvereniging brengen wij dank aan allen, die aan het welslagen van de actie hebben medegewerkt; het school bestuur voor het afstaan van de zaal, de middenstand voor de vele en fraaie prijzen voor verloting en rad van avontuur, degenen, die de bijna 4000 loten geplaatst ALKMAAR Tijdens de ge bruikelijke wekelijkse oefen avond van de Alkmaarse Red- dings Brigade in de Alkmaarse Overdekte Zweminrichting heeft het bestuur de heer H. J. de Rid der uit Zaandam die op 30 April j.l. in moeilijke omstandigheden een kind redde uit het Noordhol lands Kanaal, gehuldigd. Daartoe waren bestuursleden van de A.R.B. met de heer v. d. Griendt, de directeur Van de Overdekte, bii het bassin bijeen gekomen, waar "de heer Biskan- ter, de voorzitter van de A.R.B. de heer de Ridder toesprak. Hij heette ook de heer v. d. Laan, van de Ver. Blikfabrieken uit Wormerveer en de heer Besoyer» van de Ringersfabrieken welkom. De heer de Ridder reed, aldus 'memoreerde de hegr Biskanter in eenvoudige woorden de red ding, met zijn wagen ter hoogte van de Ringersfabrieken langs het kanaal toen hii daar een spe lend kind van de steiger zag val len. Hij bedacht zich geen ogen blik. sprong gekleed te water en mocht na eniger» tijd het genoe gen smaken, het kind, dat reeds in zinkende toestand verkeerde, boven water en behouden aan de wal te brengen. In de Ringers fabrieken is hij toen van droge kleren voorzien en zijns weegs gegaan. De heer Besoyen van de Ringers-fabrieken heeft toen na vorsing naar de redder gedaan en de A.R.B. van het gebeurde in kennis gesteld. Dit heeft de A.R.B. beloond met het toekennen van een Bri gade-Diploma. dat slechts in bij zondere gevallen verleend wordt. Namens de Ringersfabrieken voegde de heer Besoyen daar een fraaie doos bonbons bij. NIEUWE AANKOPEN KATH. LEESBIBLIOTHEEK ALKMAAR De Katholieke Leesbibliotheek heeft de volgen de nieuwe aanwinsten in haar catalogus ingeschreven: 9201 Sheila Kaije Smith, De sterke vrouw IV; 9203 Rie van Rossum, De gestolen roos IV 9204 Willem Leonard, Rallyes en Races V; 9205 Anthony van Kam pen, Het laatste bivak IV; 9206 L. Tolstoj, Kinderjaren IV; 9207 Werner Bergengruen, Weest niet bevreesd IV; 9211 Walter Jens, Neen III-IV; 9212 Jean Hellé, Wonderen: Wat moet mer» er van geloven?; 9213 Dr. Jos Keulers, Een reis door Palestina en Syrië V; 9214 Dr. N. G. M. v. Doornik M.S.C.. „Gij zijt niet langer pel grims" IV; 9215 Leslie Charteris, De Saint treedt op III; 9216 Vera Brittain, Opnieuw, maar anders IV; 9217 Marion Crawford, Elisa beth en Margaret Rose V; 9218 Bernard H. M. Vlekke, Amerika en wij IV; 9222 R. Bernard O.P., Het Maria Mysterie V; 9223 P. Fr. F. Spoorenberg O.E.S.A., De Pauskeuze +IV; 9224 Dr. P. de Bruin S.J., Economie een geesteswetenschap IV; 9225 Mr. Dr. A. Borret S.J., Sociologie IV; 9226 Dr. E. J. E. Huffer S.J., Chemie (ervaring en deductie) IV; 9227 A. J. Mulder S.J., Na tuurkunde IV; 9228 Dr. E. J. E. Huffer S.J., Wiskunde IV; 9229 Dr. Nic. Perquin S.J., Paedago- giek IV; 9230 D. A. Linnebank O.P., Het Huwelijk IV; 9231 Max van Amstel, Dokter Jacob de Leeuw IV; 9232 Margaret Camp bell Bannes, Anna van Cleef III; 9233 Har Scheepens. Rood als scharlaken III; 9234 Captain Voss, In een zeilkano de wereld rond V; 9235 Godfried Norman, De heilige schakel IV; 9236 Eric Williams Het houten paard III; 9237 Johan Fabricius, Charlotte's grote reis III-IV; 9238 Sigrid Undset, Het brandend hart III- IV; 9239 Sigrid Undset, Lente III-IV; 9240 Rose Franken, Gou den Regen III-IV; 9245 Will Kor- tekaas, Het wonderkind van Salzburg V; 9246 Fenna Feenstra, Terug in het vaderland IV; 9247 Edward Streeter, Vader van de bruid IV: 9248 Jant Nienhuis, Strijd aan het Wad IV; 9249 Max van Amstel, Rebellen IV; 9250 Willem Capel Mensen als wij IV; 9251 Annie Schmidt, Impressies van een simpele ziel IV; 9252 P. Lagaaij, Vier gouden banden IV; 9253 Jan Mens, Mensen zonder geld III; 9254 James Hogg, De versierde dwaling III; 9255 Geor ges Simenion, Maigret op vacan- tie III-IV; 9256 Arie v. d. Lugt, Het lied van de zee, IV; 9257 Doffegnies H. v. Nijnatten, Ro bert IV. Meisjesboeken. 9202 Patricia O'Malley, Van verre velden IV; 9241 Mars van Donck Tinj schudt de 4e wakker V; 9242 Mars van Donck. Tini ontmoet problemen V; 9243 P. Germeraad, Werkstu dente IV. Jongensboeken. 9208 Willy van der Heide, De jacht op het koperen kanon V; 9209 Willy van der Heide, Sensat'ie op een Eng. vrachtboot V; 9210 Willy van dei- Heide, Avonturen in de Stille Zuidzee V. hebben en verder allen, die door woord en daad hebben medege werkt aan het welslagen van de Fancy Fair, in het bijzonder het Comité Jeugdactie, dat een en ander organiseerde. Dit comité, bestaande uit de heren H. ten Hoope, voorz., H. ten Berge, secr., W. v. d. Eerenbeemt, penningm., de Eerw. Broeders Amandus en Alexius en de heren S. Spriut, J. v. Os en Fr. Otten is niet ont bonden, doch zal zich ook in de toekomst bezig houden met di verse acties ten bate van R.K. A.F.C. Het hoopt daarbij op de daadwerkelijke belangstelling van katholiek Alkmaar, waarvan er nog té velen zich afzijdig houden van onze R.K. Voetbalvereniging, te mogen rekenen. BILJARTEN Gisteravond is onder grote be-' langstelling dit unieke tournooi begonnen. Alvorens men een aanvang nam sprak de vice- voorzitter van het district Alk maar een welkomstwoord tot de diverse spelers speciaal de heer C. Krak, en hij dankte de heer Gij zen voor zijn organisatie. Na dé woorden van de vice- voorzitter opende de heer Krak het tournooi en sprak de wens uit dat dit sportief en spannend zal verlopen. Uit onderstaande uitslagen is wel gebleken dat er zeer span nende partijen zijn gespeeld; bij- voorbeeld de partij Peetoom Venneker is zeer spannend ge weest en eindigde dan ook in remise. Dat de jonge spelers zich op de voorgrond zouden plaatsen is wel bewezen doordat de jonge Overdijk een partij uitmaakte m 10 beurten, en speelde met een moyenne van 40.00 wat wel een prestatie genoemd mag worden. Ook de heer Koomen, die als plaatsvervanger optreedt van de heer Hoogland liet zich niet on betuigd en maakte o.a. een serie van 182 en met een slotserie van 140 De heer N. Venneker speelde ook een mooie partij tegen de heer v. Lingen namelijk met een movenne van 20. De uitslagen van de gespeelde iartijen van Donderdagavond partij ei luiden: N. A. Venneker v. Lingen 400 273 20 20 103 57 20.00 13.65 R. Overdijk P. Tambach 400 106 22 22 76 18 18.18 4.81 Koomen Broerse 400 363 31 31 131 51 12.90 11.70 j. N. Peetoom Venneker 400 400 25 25 69 88 16.00 16.00 G. 'A. Wessels v. Lingen 400 300 21 21 118 72 19.04 14.28 R. j. Overdijk Broerse 400 102 10 10 90 30 40.00 10.20 Koomen Tambach 400 88 17 17 182 29 23.52 5.17 Uit deze uitslagen blijkt dat de heren Overdijk en Koomen aan de kop gaan met Venneker op de derde plaats. Morgenmid: dag en -avond zal het tournooi worden voortgezet. Stille Omgang TUITJENHORN De Rijwiel club St. Martinus zal deelnemen aan de Stille Omgang te Alk maar. De leden vertrekken ZaT terdagavond 11 uur vanaf cafe de Wit. INGEKOMEN PERSONEN ALKMAAR. Ingekomen: A. J. Arnou, accountant, van Den Haag naar Mac. Pontstraat 25; A. G. A. ter Berg, leraar M. O. R.K., met gezin van Soerabaia naar Schermerweg 54; A. van Veen, vertegenwoordiger, N. H., v. Amsterdam naar Nieuwpoorts- laan 112; N. W. van Vuure, scheepsbouwkundige, van „Dja karta naar Luttik Oudorp 60; M. H. Dwars, z. b. met gezin van Hoorn naar Frieseweg 2; M. Kromhout, G. K., van Benne- broek naar Wilhelminalaan 11; J. L. Twuyver van der Mee, R.K. van Amsterdam naar Fnidsen 21 J. J. Schoof, kantoorbediende, R. K. en echtgenote, van Am sterdam naar Paijglop 23; Fr. M. Smit, veehouder, R. K. van Ou dorp naar Omval 124; M. L. Theelen, secretaresse onderwijs inspectie, R. K. van Lobberich, (dl), naar Kabeljauwstraat 2; N. Slot, leerling verpleegster, G. K., van Langedijk naar Wil helminalaan 11; J. A. Nieuw - poort, N. H. van Amsterdam n. Kennemerstraatweg 2; A. H. J. Koekenbier, R. K. van Herwen en Aart, naar van Houtenkade 8; H. A. Seist, leerl. verpl., G.K. van Bennebroek naar Wilhelmi nalaan 11; Tj. Loonstra, brug- knecht R.W.S., N. H. met gezin v. Oostdongeradeel naar Tienen- wal 22; C. P. Zwaan, chauffeur N. H., van Voorschoten naar Dr. Schaepmankade 25; G. Groen, hulp in de huish., R. K., van H.- Hugowaard naar Schoutenstr. 2; A. H. van Hardeveld, z. b., N.H. van Schoorl naar Prinses Juli- analaan 14; A. A. F. Wiebrecht z. b., van Hensbroek naar Pa ter Nosterstraat 5; W. de Bruijn, exportmanager, R. K., met ge zin, van Heiloo naar Karl Marx- straat 34; P. van Egmond, huis schilder, R. K., van Heerhugo- waard naar Hoornsekade 22; Cl. Hoogvorst, leerl. verpl. N. H„ van Den Helder naar Prinses Ju- lianalaan 14; H. Hylkema, chauf feur, R. K., van Gaasterland n. Pater Nosterstr. 5; J. T. Kluit, landarbeider, N. H. en gezin van Hensbroek naar Omval 33; P. C. Burger-Muntje werf, N. H. van Warder, naar Karl Marxstr. 36; Fr. E. Nijman, huisschilder, R.K. met gezin v. Heiloo naar Schar- loo 38; J. van der Zwan, chauf feur, N. H. met gezin van Den Haag naar Frieseweg 2; F. Hoog land, fabrieksarb., R. K. v. Hei loo naar Baanpad 35; W. H. Kuis automonteur, R. K. met echtge note, van H. Hugowaard naar Watermanstr. 6; Fr. Potgieser, leerl. verpl., van Utrecht naar Wilhelminalaan 11. medegedeeld door het K.N-M.I. te de Bilt, geldig van Vrijdag avond tot Zaterdagavond. DROOG WEER droog en afgezien van enkele overdrijvende wolkenvelden zonnig weer. Vrij krachtige tot matige Oostelijke wind. Iets ho gere temperaturen. (Advertentie) uit onze VOORJAARSCOLLECTIE VISTRA MOUSSELINE 80 cm br„ in div. mod. zomerdessins 2.40 per meter GEORGETTE ROMAIN 90 cm. breed. In zwart, marine en nachtblauw 4.75 per meter ROKSTOF 140 cm. breed Tropical fibrane. In grijs en beige 6.95 per meter Licht grijze TWEEDSTOF 140 cm. breed. Zeer ge schikt voor Herenpantalons 11.95 per meter Geen audiëntie Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal Woensdag 23 Mei а.s. geen audiëntie verlenen. Rijwielclub BURGERBRUG Men ver zoekt ons mede te delen, dat de deelnemers aan de Stille Om gang naar Alkmaar, die de toeht per rijwiel maken, Zaterdag avond om half elf op het kerk plein worden verwacht. AMBTSJUBILEUM VAN JUFFROUW VAN ERP TUITJENHORN Zondag 20 Mei herdenkt het hoofd van de meisjesschool de dag, dat zij voor 40 jaren haar intrede deed bij het onderwijs. De dag wordt begon nen mét een H. Mis uit dank baarheid en 's middags te 2.15 vindt de officiële huldiging plaats in het Verenigingsgebouw. Tot deze huldiging hebben alleen de ouders van kinderen van de meisjesschool toegang. Te 4 uur zal juffrouw van Erp recipiëren in het Verenigingsgebouw. De vlag in top TUITJENHORN De bouw van de Stichting voor Bejaarden zorg vindt gestadig voortgang. Het ongeveer 1 H.A. grote terrein is bouwrijp gèmaakt en van ver schillende gebouwen zijn de fun damenten reeds gelegd. Eén der gebouwen is reeds zover gevor derd, dat de dakspanten konden worden opgericht. Bij die gele genheid wapperde vanaf de top de vaderlandse driekleur. Gevonden en verloren BERGEN Gevonden: geel speelgoedhaasje, vulpen, rode shawl, zwarte autoped, 2 gedeel ten van een autokaart van Ne derland, kinderschepje, ballpoint met vulpotlood, autoped op lucht (zwart), poppenmutsje, Duitse staande hond (teef), springtouw, tabakszak leder, 2 koperen sleu teltjes verm, van auto, motor handschoenen, kinderbril, kinder- kruiwagentje, witte kip. Verloren: grijs suède dames tasje, inh. port. ,f 1.50, vulpen, spaarkaart, clubkaart; zwarte portefeuille inh. foto-album, bil jet van VVV Alkmaar; spring touw; bruin lederen portemon- naie inh. f28; wollen dames shawl geel met groen (ruit); portemonnaie inh. f 2.en wat kleingeld en een medaillon; groe ne vierkante hoofddoek; zwart gelakte autoped met zitje; witte ceintuur; oude bruine damespor- temonnaie inh. f 10. en wat klein geld; bruin etui met vulpen en vulpotlood blauw met bruine punt, houten blokfluit in rood zakje. „Santos" BERGEN Aangezien het toch altijd prettig aandoet te ver nemen wat een speldjesdag heeft opgebracht, vermelden we hier even het resultaat van „Santos" het sanatoriumfonds van de R.K. Middenstandsbond, dat f 101.54 bijeen bracht. NOORD-SCKARWOUDE 4.000 kg. witlof I 29—31; I B 21 —27; II 20—25; II B 20—23; Hl 1123; stek 615; 6600 kg. prei 8.—; 4500 kig. uien 13.60—17.70; grote 13.4014.70; 3200 kg. rode kool 21.10: 24-000 kg. gele kool 77.000 kg. witte kool 5.50 6-30; doorgedraaid 22.500 kg. gele kool, 18.000 kg. witte kool en 6600 kg orei. WARMENHUIZEN rode kool 19.1021.30; gele kool 6.witte kool 5.50—5.70; uien 1» LANGEDIJK 15-000 kg. uien 12.501430; 3000 kg prei 81000 kg. rabarber 6.2700 kg. witlof I 2534; witlof n 20 25; 4000 kg. rode kool 1520; 14.000 k°\ gele kooi 6—6.70; 16-000 Deenss mik 506.50; doorge draaid 7200 kg. gele kool en 5500 kg. witte kool. De debatten levendiger. I voerder, JBen kunstenaarsw aan ook een deelnam aan schreven prij zijn werk voc is deze toch c tegen het zee deze volledic Door aan e te nemen, a woordvoerder zich ook aar maatstaven- I betrokkene zi vrijheid van op geen enke gelegd. Voort ning, dat de gelijk de taa dragen voor geestelijke w; Aan kutistu langrijk deel zedelijke op mocht geen wordien. Een andere heer Verhoei aangekondigd betreurde de orkesten en Monumenten, woordvoerder ballen en le: voor het ber Ons volk i ken. dat het tingen gaat w eeuwen na o: willen hechti De heer veilig. Litt zette eveneer verdwijnen, worden ontb hebben het r - Prof. dr. C. uitnodiging landse reg reis naar Z\ is Donderdi toestel van Argentinië hij de 'ont atoomenerg Prof. dr. J voor het vt 18 MEI: Tweede Pinksterqi H, Venati Venatius de martel gewone j en ravott ten en he de prettij altijd voo vinden, a oefeningei over het niet onde stond bij eerste pl want zijn hierin va gens van wel enij hebben d aan de ke gatie zie halen h voor het de Bissch achttien ja toch in? denis va het: het Die zijn worden. I deren wi maandlof men zelf de kindei priesters, vol onge] stekelige hun past Dan kan komen. J ren zoals dan zag uit.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2