i Vermindering ledental brengt traditie in gevaar Gerucht rond een rapport Aan de raad Katholieke Reisvereniging voorziet in een behoefte Deze prijzen zijn a Héén gei digs morgen Woensdag, dus profiteert ervan i ALKMAAR EN OMSTREKEN Jaarvergadering Alkmaar Ontzet Tentoonstelling schilderijen Aanklacht tegen Nw. Langedijker Courant Plaats van Inside I practisch veilig Wie snel geeft, geeft dubbel Marktberichten 1.65 54 ct- 3.95 2.95 liteit 16.90 5.95 23 PAGINA 2 DINSDAG 22 MEI 1951 ALKMAAR. De 8 October Vereniging „Alkmaars Ontzet" heeft gisteravond vergaderd in café Centraal, waarop een terugblik werd geworpen op de feestelijkheden van verleden jaar en de verrich tingen van de vereniging en waarop de plannen voor het komende traditionele feest in bespreking werden gebracht. De voorzitter, mr. G. A. de Lange, memoreerde ln zijn openingswoord de bijzonder geslaagde feesten van 8 October j.l., waaraan bijzondere luister werd bijgezet door de aanwezigheid van de Engelse gasten, op wie de feestelijkheden een overweldigende indruk hadden gemaakt; kort na de feestelijkheden ontving het bestuur een hartelijke dank brief van de mayor en de mayoress van Bath, voor al hetgeen onze Engelse gasten gezien en genoten hadden. Het moest de voorzitter vervol gens van het hart, dat het hem en geheel het bestuur had teleur gesteld, dat zovele leden hadden bedankt. Van 1 Januari 1950 tot 1 Januari 1951 liep het aantal betalende leden terug van 2422 tot ongeveer 2000 en het aantal huisgenoot-leden van 518 tot on geveer 450. „Toch", zo zeide de voorzitter, „kunnen de kosten van het lid maatschap, die absoluut niet hoog zijn, voor niemand een bezwaar vormen". Hij noemde het een morele plicht van de rechtgeaarde Alkmaarder om lid van de ver eniging te blijven of te worden en het bestuur daardoor te steu nen in zijn zorgvolle taak, deze schone traditie voor Alkmaar, historische stad bij uitstek, te bewaren. Er zijn plannen, om de feestelijkheden nog meer variatie te geven en nog grootser op te zetten, doch gezien de datum kan hierover nog weinig of niets wor den gezegd. Hij bracht nog in het midden, dat het traditionele „feest op straat" wat in de verdrukking dreigt te geraken, daar de gezel ligheid zich in de namiddag en de avond concentreert in de cafe's Vervolgens deed hij een beroep op de buurtverenigingen, door te gaan met de straatversiering, zo dat de stad op elke inwoner ge noeg aantrekkingskracht uit oefent, om zijn thuisblijven te beletten. De feesten van verleden jaar hadden ook op de gasten van Leiden en Groningen grote indruk gemaakt, zoals uit hun dankbrie ven viel op te maken. Tenslotte deelde hij mede, dat de heer C. W. Keijsper had be dankt als voorzitter en lid van de feestcommissie. Al even opgetogen Het jaarverslag van de secre taris was al even opgetogen over de feestviering van verleden jaar. Hij memoreerde het aftreden van de heer mr. C. J. de Lange als president, die tot erelid was be noemd. Ook hij zag het bedanken van de leden als een gevaar voor het handhaven van de traditie. De Optochtcommissie had bijzon der goed werk geleverd en de fakkel- en lampionoptocht van de kinderen had nog nimmer zo veel belangstelling van de zijde der jeugd ondervonden als ver leden jaar. 350 personen hadden deelgenomen aan de optocht „Het Nederlandse Lied". Dank werd gebracht aan het Gemeentebestuur, de afdeling Alkmaar van het Rode Kruis, de Gemeentepolitie en de Gemeen telijke Diensten voor dc onder vonden medewerking. Financiën De totale kosten van de feest viering van verleden jaar bedroe gen f 6.312.44. Een bedrag van f 26.89 moest aan het kapitaal van de vereniging worden ont trokken. Op 1 Januari 1951 was er f 1.988.72 in kas. Bij de be stuursverkiezing werden de heren mr. A. J. M. Leesberg, P. Cloeck en C. J. Mol bij acclamatie her kozen. Het a.s. feest Het programma van de a.s. feestelijkheden is gebonden aan bepaalde traditionele gebruiken en gewoonten. Doch dat neemt niet weg, dat het bestuur nog genoeg mogelijkheden ziet, nog bijzondere elementen aan de vie ring toe te voegen. Men hoopte op de medewerking van de buurt verenigingen en de winkeliers, na de prettige ervaringen van het vorig jaar. Vanuit de vergade ring kwam de opmerking de fakkeloptocht voor de kinderen in tweeën te splitsen, omdat die anders misschien al te lang zou worden. Ook werd er op aange drongen de route niet te lang te maken; het is voor de kinderen al vermoeiend genoeg zo. Mr. Leesberg Jr. kwam met de sug gestie de feestviering te decen traliseren, om daardoor op de stille uren meer drukte in de stad teweeg te brengen. Hij wilde het zoeken in gratis dansen op open luchtplatforms, op enkele punten in de stad, en dat gepaard met heel veel muziek. In dit verband werd er bij het bestuur op aan gedrongen, ook de buitenwijken wat meer in de feestviering te betrekken. Het bestuur zal gaarne proberen, aan de verschillende wensen tegemoet te komen. De heer Wim Koster, die 30 jaar lang lid is geweest van de Optochtcommissie en daarvoor A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. Het eerste be haalde een benauwde overwin ning op J. Holland. Nog een keer tegen Vrone, dan komen wij in de volgende ronde. Spelers van het eerste elftal 't is een aardig verlengstukje van de competitie en tevens een goe de training, het leert altijd. Het tweede won op keurige wijze van de Alw. Forward re serves. Het was werkelijk een aardig partijtje en het publiek kon genieten. De overige senio ren verloren allen. Was dat zo nodig?. De overige uitslagen waren zoals verwacht was. De adsp. D. eindigden op de tweede plaats achter de kam pioenen C, dus le en 2e 'n AFC- elftal. 23 Mei: AFC 7—Alcm. Victr. 8 bergen werk heeft verzet, werd om zijn vele verdiensten extra bedankt. Tenslotte wees men vanuit de vergadering op de hoge kosten voor muziek, verleden jaar eiste de muziek ruim 1000 gulden op. De voorzitter zeide, nog eens con tact te zullen openen met de besturen van de muziekkorpsen. Men was reeds bezig geweest hiervoor een oplossing te vinden, maar het had tot nu toe nog niet mogen gelukken daarin een be vredigende verbetering te bren gen. ALKMAAR Bij de Raad van Alkmaar zijn de volgende stuk ken ingekomen: een mededeling van het bestuur der Vereniging tot Bevordering van Chr. Onder wijs, dat het zijn aanvraag om medewerking voor de bouw van 'n gymnastieklokaal bij de te bou wen derde Christelijke school intrekt; van het bestuur der R.K. Meisjesscholen, dat verzocht om een crediet voor de uitbreiding van de St- Annaschool (VGLO) met drie lokalen en van de St. Josephsehool (GLO) met één lo kaal, wegens toename van het aantal leerlingen, alsmede van 'n eerste inrichting va.n deze loka len; het bestuur van de Buurt vereniging Bloemwijk heeft ver zocht om verbetering en ver fraaiing van de Van der Woude- straat. De bioscoopexploitanten de heer C. A. de Lange en mej. M- Weber verzoeken de belasting voor normale bioscoopvoorstel lingen tot 20 van de bruto-op- brengst te verlagen; en voor het vertonen van films van bijzon dere culturele of artistieke waar de géén belasting of slechts een vierde gedeelte van het normale merkte toegangsbewijzen gratis tarief te heffen, en de gewaar- aan de bioscoopondernemers te verstrekken. Tenslotte een verzoek van de heer K. Rus, exploitant van het Wapen van Heemskerk, om de vermakelijkheidsbelasting op het dansen te willen verlagen. Deze stukken zullen in de eerstvolgen de raadsvergadering worden be handeld. ALKMAAR. Het bestuur van de Katholieke Reisvereniging schrijft ons: Het blijkt, dat met het op richten van een afd. Alkmaar en Omstreken van de Katholieke Reisvereniging in een directe be hoefte werd voorzien .Dit kwam niet alleen tot uiting door de zeer grote belangstelling voor onze eerste reis op tweede Pink sterdag ].l. en de voortreffelijke stemming die daar heerste, doch voornamelijk door het gestaag aanmelden van vele nieuwe leden. Dit vooral is een zeer verheugend verschijnsel. Waar haast allerwege geklaagd wordt over de geringe belangstelling van de hedendaagse mens voor een of andere vorm van organi satie, zien wij rtu plotseling, dat men nog niet geheel in slaap is gevallen en dat een enthousiasme aan de dag treedt die weldadig aandoet. Wji vragen ons af: ..Van waar dit verschijnsel? Wij me nen dit als volgt te moeten ver klaren. Middels film, radio, reis- bureaux etc. wórden Wij als het ware iedere dag opnieuw her innerd aar. het feit, dat wi.j_ op een bepaalde tijd van het jaar vacantie hebben en de beslom meringen van alle dag moeten gaan vergeten, met het geniet""! van mooie en nieuwe dingen. Dit prikkelt, het verlangen om er op uit te gaan. Men kan zulks doen op eigen gelegenheid: lopende, fietsende enz. of in en kele gevallen rustend in een ge makkelijke stoel, met een mooi boek. Doch ook bestaat er een categorie van mensen die graag in de vacantietiid andere menser» willen leren kennen, nieuwe vriendschapsbanden willen aan knopen en gezamenlijk moois willen genieten in een vreemd land. Hoe het ook zij, ieder wil zijn vacantie zo goed mogelijk bésteden. Waar het uitdenken en organiseren van kleinere of gro tere reizen niet iedereen gegeven is. zoeken juist heden ten dage veel mensen de gelegenheid op, om op de goedkoopste en voor hen eenvoudigste wijze, met dit alles kennis te maken. Hierin ligt volgens ons de verklaring, dat onze Katholieke Reisvereniging zozeer in trek is gekomen. De Katholieke Reisvereniging kan de toets van iedere crltiek door staan. Zij beschikt over een eigen Centraal Bureau, gevestigd Keizersgracht 229, Amsterdam, van waar uit alle grote reizen worden georganiseerd. Zij geeft zeven uur. De PPC'er In beschonken toestand op de fiets ALKMAAR. Twee inwoners van Akmaar, L. N. H. en C. J. Z.. moesten gisterenmiddag terecht staan voor de politierechter, om dat zij in beschonken toestand hadden gefietst. De zaak tegen H. werd a.angehouden om de ver balisant te horen, want verdach te verklaarde, dat deze hem nooit had kunnen zier» rijden. De ander werd veroordeeld tot een boete van 100.subs. 40 dagen. Inmiddels heeft hij ditzelfde feit nog eens gepleegd. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: An dreas J. M.. z.. v. C. N. W. Veer en J. de Bont; Simon G. B„ z. v G F. Houter»bos en L. B. Gün- tert; Helena J. M., d. v. N. J. Lou ter en A. A. F. Janssen; Maria C„ d. v. L. Dekker en A. C. Ottenbros. uit een prima geredigeerd maandblad „Met Ons Op Reis", waarin opgenomen zijn interes sante artikelen die de leden weten te boeien, reizen worden gepubliceerd er» aan nieuws van alle afdelingen wordt bekendheid gegeven. Enfin, teveel om hier op te noemen. Om nog meer in teresse te kweken voor onze mooie vereniging is korte tijd geleden een afdeling Alkmaar en Omstreken opgericht die in lut tele weker» meer dan twee hon derd leden wist te boeken. Het gaat dus gesmeerd! Doch ons doel is bij langena niet bereikt. Daarom een goede raad aan de nog niet-leden: neemt contact mét ons op, u zult er geen spijt van hebben. Alle inlichtingen verkrijgbaar bij ons inlichtingen bureau: sigarenmagazijn Spoor- zicht, C. de Munk, Stationsplein, hoek Spoorstraat. Alkmaar, tele foon 2716. Leest voortdurend on ze berichter» in dit blad Kajoftersnieuws ALKMAAR. Als voorgaande jaren houdt de K.A.J. afdeling Alkmaar een sportdag. Voor een vlot verloop van deze dag wordl een ieder die de voet- of hand balsport beoefent, of tafeltennist etc., verzocht Woensdagavond in 't Patronaat aanwezig te zijn. Vanzelfsprekend is ieder lid op deze bijeenkomst present; ook de medewerking van oud-leden wordt op prijs gesteld. Ook de Kajotters die geen lid zijn van de Zangclub, kunnen zich vanavond nog opgeven voor een bezoek aan het HOV-concert op Dinsdag a.s. BRAND IN DE GASFABRIEK ALKMAAR Vannacht om kwart over twaalf werd de brand weer gealarmeerd voor 'n brand in de cokesbreker aan de gasfa briek; door de hitte van de kolen hadden de houten omlijsting en het houten dak vlam gevat; de brandweer, die spoedig met twee spuiten en de ladderwagen ter plaatse was. wist binnen 'n kwar tier het vuur te bedwingen; één slang werd via een ijzeren brand trap naar boven geleid, een an dere slang via de ladderwagen. De werkzaamheden stonden onder leiding van de comman dant de heer J. v. Maarleveld; ook de directeur der lichtbedrij- ven, de heer J. Wesdorp was ter plaatse- Het nablussen natn nog enkele uren in beslag. Gister avond om 7 uur was de laatste cokes verstookt en vermoed wordt, dat een gedeelte hiervan niet was geblust. I. P. C. VAN OS EN LIEN STRAVER ALKMAAR. Tot en met Zondag is in een der zalen van de Unie aan de Koorstraat dagelijks te bezichtigen van 2 tot 5 uur en van 7 tot 10 uur een tentoonstelling van werken van het schilder-echtpaar J. P. C. van Os en Lien van Os-Stra- ver. Het zijn hoofdzakelijk stil levens, bloemstukken, landschap pen en portretten, waaronder en kele aquarellen en tekeningen. Een van de voornaamste wer ken van Van Os is het grote schilderij „Monnik in Studie". Maandenlang heeft zijn model het werk kwam omstreeks 1938 tot stand de toenmalige prior van de Priory te Egmond bij kaarslicht voor hem geëxposeerd Dit stuk ademt een geest van verheven rust die gevonden wordt door voortdu rende a'scese, gebed en studie. Het is gehouden in diepe grijze en bruine kleuren die in wezen de sfeer van het klooster vermo gen te suggereren. Van geheel ander genre zijn de overige werken van de kunst schilder, meest blij van toon en vooral bij zijn werken van enige tientallen jaren geleden, roman tisch en van een levendig colo- riet. De heer van Os is leerling ge weest van de kunstenaar Mol- kenboer en Berlage, Tijdens zijn studietijd leerde hij zijn vrouw kennen, die zich zonder voorop leiding heeft ontwikkeld tot een erkende bloemschilderes. Van haar zijn dan ook de bloemstil- levens, zonder uitzondering alle van vrolijk-tintelende, soms uit bundige kleuren. De schilder overleed in het jaar 1944 en zijn vrouw in 1947. R.K. Tennisvereniging S.E.T. ALKMAAR. Zondag werd er door twee teams gespeeld. Het werden twee uitersten wat de uitslag betreft: een „dikke" over winning en eer» „dikke" neder laag. Het K.N.L.T.B.-team liet ons in de steek. Het werd een 7-1 nederlaag tegen Den Helder, zoals in de thuiswedstrijd. On danks dat, of misschien wel juist daardoor is het een goede leer school. S.E.T. a blijft het goed doen in de N.K.S. Het werd een 51 overwinning op T.Y.B.B. b. Dit team gaat nu met 5 punten uit drie wedstrijden trots voorop in zfjn afdeling. Over de financiële uitkomsten van de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ", waarvoor de gemeente Alkmaar garant was tot een bedrag van f 35.000.is, naar ons ter ore kwam, door de directeur van de Gem. Accoun tantsdienst een rapport samenge steld, dat vertrouwelijk voor de gemeenteraad ter inzage is gelegd. Daar ons geruchten hadden be reikt, dat in dit rapport critiek werd uitgeoefend op het beleid van de directie der tentoonstel ling, hebben wij ons onlangs tot de burgemeester gewend met het verzoek, zo mogelijk de pers over de inhoud van dit ranport in te lichten; op dit verzoek werd af wijzend beschikt, daar het rap port uitsluitend voor de Raad be stemd was. Wij hebben daarin berust, in de veronderstelling, dat de inhoud t.z.t. toch wel in de gemeente raad in openbare behandeling zou komen. Andere bladen hebben echter in de geruchten aanleiding gevonden tot het publiceren van min of meer sensationele artikelen, waar in het beleid van B. en.W. ener zijds en het beleid van de di rectie der tentoonstelling ander zijds ter sprake werd gebracht. Zo werd in de Nw. Langendij- ker Crt. een artikel gepubliceerd waarin de suggestie werd gewekt als zou de directeur der Federa tie bij de gunning van het voor de tentoonstelling benodigde drukwerk een drukkerij bevoor deeld hebben, waarbij hijzelf ge ïnteresseerd is. Een en ander is voor het be stuur van de Federatie van Ver enigingen voor Vreemdelingen verkeer boven het IJ, die de ten toonstelling organiseerde, aanlei ding geweest bepaalde stappen te gaan ondernemen. De eerste stap heeft de Federatie gister onder nomen, door een vervolging te doen instellen tegen de Nieuwe Langedijker Courant. Zij heeft een eis tot schadeloosstelling in gediend wegens een duidelijke poging, de directeur van de Fe deratie de heer J. Dinkelberg, van corruptie te beschuldigen in haar blad van Vrijdag j.l. Het bericht wordt in zijn geheel als onwaar gewraakt. Het blad is, in opdracht van het bestuur der Federatie, door mr. Fr. Zeiler gesommeerd de betreffende beschi'idieing onmid dellijk te herroenen. Het Bestuur van de Federatie zal Donderdag a.s. in vergadering bijeenkomen, om ziin verdere houding in de betreffende aangelegenheid te be palen. SPIEGELRUIT VERBRIJZELD ALKMAAR. Gistermorgen om tien uur werd in de Boter- straat een melkwagentje staan de voor de winkel van de heer De Graaf, door een zware zes- wielige vrachtauto teger» het trottoir gedrukt. Een spiegelruit van 2.40 hij 2.40 meter werd ver brijzeld. Het wagentje werd ver nield en een bus met veertig liter melk ging verloren. De schade werd onderling geregeld. ALKMAAR Het le team van Inside, dat de vorige keer in den Haag gelijk speelde tegen NMC 2, wist ruu thuis een over winning op deze club uit het vuur te slepen. Mevr- Schuurman, mej. W. Tasche en dr. Damsté wonnen zeer verdiend hun enkel spel. Mevr. Majoero en Teitler maakten het vierde punt, terwijl tenslotte mevr. Manjoero en mej. Tasche 't damesdubbelspel won nen. Inside 1 heeft met deze overwinning haar plaats in de overgangsklasse A practisch vei lig gesteld. De uitslagen zijn: H.E. Teitler v. Welie 1—6 6—4 4—6; H.E. dir. DamstéFischer 64 63; D.E. mej. W- Taschemevr. S. Pander 64 6li; D.E. mevr. Schuurman—mej. mr. Bienen 6 1 64; G-D. hr. en mevr. Schuur manmevr. Pander en v. Welie 36 57; G.D, mevr. Manjoero en Teitlermej- Bienen en Fi scher 62 64; H.D. mr. Schuur man en dr. Damstév. Welie en Fischer 64 57 36; D-D. me vrouw Manjoero en mej. W- Ta schemevr. Pander en mej. Bie nen 86 6-3. Uitslag 53 voor Inside. Inside 2 nam het in Amsterdam op tegen VVGA 1. Werd in Alk maar verloren met 53, nu moes ten de Insiders een 62 neder laag incasseren- De wedstrijd van 6 Mei tegen Joy 3 werd afgebro ken bij een voorsprong van 41 voor Inside- Het zal dus om de onderste plaats gaan tussen Joy 3 en Inside 2. Mej. R. Koppen en H. van Gooi wonnen beiden hun enkelspel- De uitslagen zijn: H.E. HessingMartens 63 6-1; H.E. Zagtvain Gooi 62, 26, 26; D.E. mej. D. Schokken- kampmej. R. Koppen 06, 1-6; D.E. mevr. L. Boogaardmevr. Hillenius 63, 911, 61; G.D. mej. Schokkenkamp en Hessing mevr. Hillenius en van Gooi 64, 6—2; GD. mevr. Bogaard en A. Boigaardrnej. Koppen en Verroen 61, 62; H.D. Zagt en BogaardVerroen en Martens 64, 63; D.D. mevr- Bogaard en mej. Schokkenkampmevr Hillenius en mej. Koppen 97, 6—4. Uitslag 62 voor WGA 1 Inside 3 speelde gelijk tegen Animo 1. In Den Helder had het 3e team gewonnen met 53. P. Adolf en R- Blommendaal won nen beiden hun enkelspel. Mej. de Rie en Blommendaal zorgden voor het derde punt en P. Adolf en J. Nobron wonnen de heren- dubbel. De uitslagen zijn: H.E. Adolf—van Nieuwenhuizen 46, 63, 62; H.E. Biotrumen- daal-Zeiler 63, 60; DE. mej. Trijnmevr, Doorenbos 26, R.K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph ALKMAAR. De R.K. Bouw vakarbeidersbond St. Joseph afd. Alkmaar zal op Donderdag 24 Mei a.s. een belangrijke vergade ring houden, die om acht uur in café Haring zal aanvangen. Als spreker zal optreden de heer G. A. Collignon. Ook de niet-leden zijn welkom, Men zie de adver tentie elders in dit nummer. Keuring voor militaire dienst geweigerd Tijdens de zitting van de Alk maarse politierechter werd J. T. te Wormerveer veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf, we gens zijn weigering zich te laten keuren voor de militaire dienst. SLACHTVEEMARKT ALKMAAR ALKMAAR, 21 Mei. 1 paard. 52 koeien per stuk van f 600. tot f 1250.1ste kwaliteit per kg van f 2.90 tot f 3.10; overige soorten per kg van f 2.60 tot f 2.80. 180 nuchtere kalveren per stuk van f 35.tot f 85.-2 vette schapen. 277 varkens; vlees varkens en spekvarkens per kg van f 1.86 tot f 1.90; lichte var kens per kg van f 1.80 tot f 1.84; zeugen per kg van f 1.68 tot f 1.70. Lijkt ogenschijnlijk het aantal aangevoerde koeien niet groot, rekening houdende met de tijd van 't jaar, kunnen we het kwan tum van vandaag toch wel nor maal noemen. Voor wat de prij zen betreft, verkeren de slagers wel in een moeilijke positie. De sterk gestegen winkelprijzen heb ben de omzet al doen dalen, doch de steeds maar oplopende markt prijzen, met daarbfj de dalende noteringen voor de huiden, heb ben als gevolg, dat de uiteinde lijke financiële resultaten zeer ongunstig zijn. Ook nu waren de marktnoteringen wederom hoger; zelfs zijn er nog koeien voor f 3.20 per kg verkocht. Houdt men dus met het bovenstaande rekening, dan is de matige, zelfs stille handel, wel begrijpelijk. De dalende aanvoer van nuch tere kalveren werkt nadelig op de prijzen, die weer sterk zijn opgelopen. Zo komen de voor de worst bestemde dieren op f 2.60 a f 2.70, de zware kalveren op f 3.per kg uitgebeend. De aanvoer van varkens was niet te groot, maar toch voldoende om aan de vraag te voldoen. In 't begin was het rustig; later ging het even beter, doch de handel bleef matig, 'n Klein aantal vlees varkens en zeugen ging in prijs uit boven de noteringen, die ge geven zijn met korting op Het levende gewicht. 46; D.E. mej. de Riemevrouw Schalkwijk 8—10, 6—0, 5—7; G.D. mej. A- Koel en Nobronmevr. Doorenbos en van Nieuwenhui zen 26, 911; G.D. mej. de Rie en Blommendaalmevr. ter Bra ke en V. Winkelman 61, 60 H.D. Adolf en Mobronv. Nieu wenhuizen en Winkelman 63, 75; DD. mej. A. Koel en mej. A. de Riemevr. Doorenbos en mevr. Schalkwijk 57, 36. Uitslag 44. Inside 4 won in Wijk aan Zee tegen de Gdeteling alle partijen. De wedstrijd van 6 Mei tegen Return 5 moest worden afgebro ken bij een 4—3 achterstand. Zou Inside er in slagen het he rendubbelspel te winnen bij de thuiswedstrijd tegen deze club, dan zal de laatste wedstrijd te gen Return 5 de beslissing moe ten brengen, mits volgende Zon dag van Werkspoor wordt gewon nen. De uitslagen van Zondag zijn: H.E. Zandbergende Vries 26, 46; H.E. de JagerHolsmuller 26, 1—6: D.E. mevr. van Randt- wijkmevr. Boonen 36, 0-6; D.E. metj, Daimeyerrnej. Drie sen 06, 3—6: G D. Hr. en mevr. merf. Daimeyerrnej. Drie van Randtwijkhr. en mevr. Boonen 16, 36; G.D. hr. en mevr. de Jagermej. R. Driesen en Holsmuller 1—6, 16; H.D. Zandbergen en van Randtwijk— Boonen en de Vries 36. 68; D.D. mevr. v. Randtwijk en mej. Daimeyermevr. Boonen en mej. Driesen 57, 26. Uitslag 80 voor Inside. Gemengde Zangclub K.A.J. ALKMAAR. Donderdag avond 8 uur wordt door de Haar lemse Orkest Vereniging een concert gegeven en onze leden worden in de gelegenheid ge steld dit HOV-concert bij te wo nen tegen de sterk gereduceerde prijs van f 0.75. Degenen die zich hiervoor nog niet hebben opge geven bij het bestuur, kunnen dit alsnog doen Dinsdagavond tus sen 8 en 9 uur in het Patro naatsgebouw aan het Varne- broek. Er wordt dan gezorgd, dat men de kaarten, Donderdagavond uiterlijk kwart voor 8 aan de zaal in ontvangst kan nemen. Zondag a.s. om kwart over elf allen weer present in Central. Autorijden met het geld van de baas HEILOO, De kruideniers bediende H. B. had op 20 Maart ruim 15.dat hij voor bestel lingen bij een van de klanten had geïnd, gebruik om met zijn vriepden een autorit te maken. Hii kreeg van zijn moeder f 5. zakgeld, maar dat ging op aan sigaretten en bioscoopbezoek. De Alkmaarse politierechter veroor deelde hem gisteren tot een boete van 20.subs. 12 dagen en 2 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Andermans kind geslagen GROET. Tr. M. is moeder van een lief stel kinderen, doch deze komen soms in aanraking met kinderen, die minder lief en danig lastig schijnen te zijn. Op 9 April had zij een van die stoute kinderen, die de hare had ge plaagd, een pak slaag gegeven. Zij werd door de Alkmaarse politierechter veroordeeld tot een boete van ƒ7.50, Riethoop in brand AKERSLOOT. Zondagmid dag half drie is een nabij de Jachthaven gelegen riethoop, ter waarde van ca. f 400.door brand vernield. Kinderen waren bezig brandende lucifers naar elkaar te gooien, waardoor het riet in brand geraakte. De brandweer van Akersloot was wel spoedig aanwezig, doch kon niets tegen de vuurzee uit richten, daar de motorspuit wei gerde. De riethoop ging geheel in vlammen op. KOLPING BOYS WON LAATSTE WEDSTRIJD Maar nu legen Con Zelo! Kolping Boys stelde zich al in de eerste helft van de match tegen A.G.S.V. practisch in vei ligheid door twee doelpunten te scoren. Ondanks alles bleef de verdediging van A.G.S.V. staande, maar kon door fraai samenspel van K.B. een doelpunt toch niet voorkomen (10). K.B., dat enigszins onfortuinlijk was, door dat de paal ook af en toe in de weg stond, zag in de 35ste mi nuut de score verhoogd met een feilloos schot van de rechtsbin nen (20). Na de rust dachten wij nog even een herboren A.G.S.V. te zien, want in de eerste de beste ogenblikken na de hervatting moest de K.B.-keeper handelend optreden. Maar direct na de hier op volgende uittrap van de kee per zat de A.G.S.V.-verdediging al weer in de verdrukking. Bij K.B. zakte het tempo enigszins af en A.G.S.V. maakte van deze gelegenheid gebruik, brak door de verdediging en passeerde de K.B.-keeper (21). En zo ein digde deze sportieve strijd, welke voor K.B. de doorslag heeft ge geven tot de beslissingswedstrijd voor het kampioenschap. De scheidsrechter leidde uitstekend. Handbal WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond. WISSELEND WEER Veranderlijke bewolking met plaatselijk enige regen. Over wegend matige zuid-westelijke tot zuidelijke wind. Over het al gemeen iets hogere temperaturen. Het Nederlandse Rode Kruis is een kostelijk apparaat, maar het moet over geoefende mensen en goede materialen beschikken om te kunnen helpen in geval van nood. Het organiseren van cur sussen, het oefenen met het ma terieel. het aanschaffen van medi camenten en verbandmiddelen kosten handen vol geld. Hoe Zou het Nederlandse Rode Kruis pa raat kunnen zijn om de burger bevolking te beschermen, als die bevolking zelf niet had meegehol- oen om het Nederlandse Rode Kruis te vorzien van de middelen om hulp te verlenen? Er is geld nodig! Veel geld! We geven U een voorbeeld: toen in 1949 de orders werden ge- Dlaatst voor de inhoud van _de Rampendepöts, toen kostte één depót plm. f 15.000,Een jaar later moest er duizend gulden méér worden neergelegd voor precies hetzelfde materiaal. On langs werd het 51ste depót inge richt en dat kost nu al over de f 22.000,—. „Wie snel geeft, geeft dubbel" zegt het spreekwoord. Dat wordt met het bovenstaande wel bewe- DE CAUSERIE VAN IR. DEN HOLLANDER De eerder aangekondigde cau serie van de President-Directeur der Nederlandse Spoorwegen ir. F. Q. den Hollander over het vervoersvraagstuk, zal Donderdag middag om half drie in de Park zaal te Hoorn worden gehouden. Ir. den Hollander spreekt dan op uitnodiging van de Kamers van Koophandel te Alkmaar, Hoorn en Zaandam. Hij zal vragen en opmerkingen behandelen, welke van verschillende zijden zijn ge steld en die, indien nodig, nog mondeling kunnen worden toege licht. Zeer goed spel van V.B.O.-clubs OUDORP. De Handbalclub V.B.O. junioren van Oudorp speelde een wedstrijd tegen G.V.O. uit Krommenie. Beide partijen zetten hun beste krach ten in. De junioren van V.B.O. hebben zeer goed spel geleverd en wonnen de wedstrijd met 20. V.B.O. 1 speelde een wedstriid tegen A.O.G. 2 uit Alkmaar. De capaciteiten der beide ploegen werden terdege op de proef ge steld. Met de rust had V.B.O. 1 een 10 voorsprong. In de twee de helft slaagde A.O.G. er in gelijk te maken. Niettegenstaande de vinnige strijd kon geen der partijen de stand verhogen en kwam het einde met 11. Alkmaarse Exportveiling ALKMAAR, 21 Mei, Aard- apelen oud 8—11, peulen 1.67— 1.79, komk, 13—34, aardbeien 28 67 p, doos, perzik 2033 p. st., witlof 1035, bloemkool I A 50 —69, I 40—50. II 25—35, III 15— 22, rode kool 6.5010, spinazie 823, sla 516, postelein 1735, andijvie 3137, radijs 610, ra barber 613, asperges blauw 33, dik wit 911.06, winterpeen 4.40 5.50, uien 213, prei 820, soepgroenten 24, peterselie 2— 7, raapstelen 24. N. SCHARWOUDE. 6000 kg witlof I 32—34. IB 16—30, II 17 —28, IIB 18—27, III 9—22, stek peen C 4,60—5,70; 1000 kg rabarber 4 7, 4300 kg rode kool 6,5025,20; 26.000 gele kool 6,67.000 kg witte kool 5,50—7,10; 26.000 kg gele kool doorgedr. 21.000 kg wit te kool doorgedr. 4300 kg prei doorgedr. LANGEDIJK, 22 Mei. 4000 kg uien 7,6012,50; grove 9,10 9,70; 500 kg prei 8,4000 kg ra barber 4 4.80; 1800 kg witlof I 20—27, witlof II 13—20, 500 kg rode kool 10, 9000 kg gele kooi 66.80, 11.000 kg deense witte 5,506,90, 2500 kg gele kool doorgedr. 3000 kg witte kool doorgedr. WARMENHUIZEN. 22 Mei Uien 8,50—12.20, gele kool 6.—. Witte kool 5,50, rode kool 6— 20.40. Witlof I 20,—. Witlof II 12,—. BEEMSTER. 21-4. Witlof 10 —31, Bloemkool 13—70, Spinazie 826, Postelein 2635, Sla 515, Andijvie 1034, Radijs 54. Ra barber 510, Bospeen 3241, Uien 5, Prei 810, Aardbeien 200 —350. DAMES FANTASIE SCHORTEN in 2 mooie modellen, met en zonder strook 49 DAMES-DIRECTOIRES, fantasie weefsel, wit en zalm, prima kwaliteit HEREN-ZAKDOEKEN met ingeweven rand, 43 x 43 cm. VISTRA HOOFDDOEKEN in diverse aardige bloemdessins LINKS GEWEVEN DAMESKOUSEN, prima kwaliteit, in verschillende courante kleuren 2.90 MODIEUZE RETICULES of SCHOU DERTASJES, in frisse ruitdessins 3.95 BOODSCHAPPENTASSEN, waterdicht met leder afgezet 5.75 Zo juist ontvangen: BATIK TAFELKLEEDJES, 90 x 90 cm. in 6 dessins, slechts ct. MODIEUS FILET DAMES-HAND SCHOENTJE, in wit, zwart, grijs en beige, voor slechts 1 CS 1 1 - - '•JO Telefonische of schriftelijke bestellingen worden op deze annonce niet aangenomen. ALKMAAR KAMGAREN HEREN-PANTALON in bruin, grijs en blauw, pracht kwa- POPLIN OVERHEMD met vaste boord, moderne strepen INSCHUIFBARE BEKERS, als extra aanbieding

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2