De ontwikkeling van Suriname komt thans eindelijk op gang West-Europese luchtmachten boven de lage landen SPORT Rembrandt, de winkelier en de privé-inbrekers Schijnproces te Brussel over concentratiekampen EEN VERGETEN RIJKSDEEL Welvaartsplan ten dele met E.C.A.-hulp in uitvoering Oude plantages weer In bedrijf Twentse textiel in moeilijkheden Van der Zee in de finale geslagen De Roode behoudt weltertitel Vanaf Woensdagmorgen: 400 machines nemen deel aan de operatie Ombrelle Negen squadrons in Nederland Confectiefabriek uitgebrand Davis-cup Magni nog steeds in rose trui De Perzische oliekwestie PSV landskampioen handbal in het kort 8000 kooplustigen in Haak-in"-bazar Ali Khan kwam in eigen persoon DINSDAG 22 MEI 1951 PAGINA 3 SCHIPHOL Na een verblijf in de West van vier weken zijn gisteren op Schiphol teruggekeerd de staatssecretaris van het ministerie van Uniezaken en Overzeese Rijksdelen, de heer L. Götzen en het hoofd van de afdeling Suriname en Nederland se Antillen van dit ministerie, de heer A. Jonckers. polders willen maken met een gezamenlijke grootte van 17.000 H.A. In de buurt van de Nickerie voert men ook polderplannen uit ten behoeve van de kleine land bouwers, doch het grote project is de mechanische landbouw. Het plan is hier boerderijen te maken van 80 HA voor Nederlandse boe renzoons, voor wie in Nederland geen plaats meer is. In de „Prins Bernhard polder** worden daar thans proeven genomen met het verbouwen van rijst". De heer Götzen vertelde, dat het Planbureau thans bezig is met het z.g. „overall plan" voor het verbeteren van de stadsaanleg van Paramaribo, van het school wezen, onderzoekingen bevordert naar delfstoffen, industrialisatie, enz. Dit alles geschiedt gecoördi neerd en men zorgt er voor, dat dit naar prioriteit wordt ver werkt. „Het raat er. thans om" al dus de heer Götzen ..in Neder land na te eraan of het srrote nlan. dat technisch volkomen verant woord is. economisch kan worden uitgevoerd. Het zou thans prema tuur zijn daar verder op in te gaan." Bij zijn aankomst gaf de heer Götzen een uiteenzetting over 't doel van zijn reis en de ervarin gen, die hij en de heer Jonckers daar hebben opgedaan. „Het hoofddoel van onze reis betrof Suriname. Bij besprekin gen daar heb ik uiteengezet, wat destijds de bedoeling is geweest van het vormen van het wel vaartsfonds van 45 millioen gul den, waarvan elk jaar 8 millioen op de begroting wordt gezet. Hiervoor zijn verschillende plan nen geprojecteerd, die wij echter moeten hebben inkrimpen tenge volge van de devaluatie van de gulden en die ten dele door E.C.A. en Interbank zullen wor den gefinancierd. De projecten. In de eerste plaats betreft dit dan het project „Slootwijk". Dit is een oude plantage, waar onder leiding van deskundigen, die thans beschikbaar zijn gekomen ten gevolge van de situatie in Indonesië, proeven worden geno men voor mogelijke exploitatie in dit gebied van cacao, koffie, pin da's, oliepalmen enz. En dan is er het Lelydorpplan, dat groter is. Hier is reeds een groot stuk land ontgonnen. Het is de bedoeling, dat het land, opgedeeld in stukken van 8 H.A., ter beschikking komt van kleine boeren voor het verbouwen van rijst, mais, sojabonen en an dere eenjarige planten. Deze stukken land zullen dan bewerkt kunnen worden door creolen, Hindoestanen en Java nen. Wat de Javanen betreft is echter een stuk van 8 HA te groot, zelfs 4 H.A. is in vele ge vallen nog te veel voor hen. Wat de hindoestanen betreft, deze zijn zeer vlijtig en hebben slechts één wens: hun kinderen het be ter te laten krijgen, dan ze het zelf hebben gehad. Bij de Creoolse bevolking is in het algemeen niet de neiging in de landbouw te gaan, omdat men hierin nog te veel de herinnering ziet aan de slaventijd. Ze zijn wel bereid in de industrie te werken. Het is echter de bedoeling een gedeelte van hen in de landbouw te doen opgaan. Met de weten schappelijke beroepen is er bij hen over het algemeen geen moeilijkheid, omdat er veel intel ligente mensen bij zijn. Drie polders: 17.000 n.A. En dan is het *t grote project aan de Nickerie, waar we drie WACHTGELDREGELING In de Twentse confectie indus trie dreigen ongeveer dezelfde moeilijkheden te ontstaan, waar mede momenteel de schoenindus trie te kampen heeft. Gisteren kwam de Oostelijke Bond van confectiefabrikanten te Enschede in vergadering bijeen. Onderwerp van bespreking was: het bekorten van de arbeidstijd en het treffen van een wachtgeldregeling voor de arbeidskrachten. Er zijn in Twente reeds enkele confectiebe drijven, die niet meer de volle week werken. De oorzaak hier van is een gebrek aan voldoende orders Met deze laatste moeilijk- schijnen thans vrijwel alle bedrijven te doen te hebben. Dit tekort aan orders wordt toege schreven aan een verminderde koopkracht van het publiek en het gebrek aan liquide geldmidde len der winkeliers. De oorzaak hiervan moet worden gezocht in de prijsstijging der textielproduc ten gedurende de laatste tijd. 22 MEI: Gedachtenis aan de eerste Zendag na Pinksteren God zal het leven van de mens beoordelen naar de mate van Zijn barmhartig heid, Duidelijk staat het in het evangelie van deze dag: Met dezelfde maat waar mede gij meet, zal ook u ge meten worden. Nu moet men niet denken, dat men er zo maar is. Ook al tekent men in op iedere lijst voor een liefdadig doel, ook al geeft u een tientje bij de jaarlijkse armencollecte, ook al loopt u met een uitgestreken ge zicht als lid van een of an dere liefdadige vereniging bij een arme binnen en al zegt ge stuntelig op het puntje van een stoel enkele troost- woorden, dan is men nog met barmhartig in de zin. welke het Evangelie bedoeld. De ware barmhartigheid is: echt meeleven met de geestelijke en materiële nood; de men sen niet laten voelen, dat zij afhankelijk zijn maar stil, zonder dat de rechterhand weet wat de linker doet, helpen. Deze barmhartigheid houdt rekening met het sterk ontwikkeld eergevoel 'op onze armen, wat de amb telijke liefde zo gemakkelijk over het hoofd ziet. En als men op deze wijze zijn even mens tegemoet treedt, dan mag men hoopvol het oor deel afwachten: want gij zult een goede, vo Igestampte maat terug ontvangen. In deserto De staatssecretaris zedde, dat hij voorts in Suriname nog be sprekingen heeft gevoerd met de landsregering, doch dat zijn be zoeken aan de onderscheidene projecten het hoofddoel van zijn bezoek vormden. Op Curacao en de Antillen is de heer Götzen 'n week geweest en ook hier zijn weer besprekingen gevoerd met de landsregering. Hij heeft hier bezoeken gebracht aan de grote oliebedrijven. „Willemstad heeft een grote haven, doch deze is zeer eenzijdig, omdat men voor het grootste deel afhankelijk is van de olie en men eigenlijk doorlopend in angst verkeert over wat er zou gebeuren, indien de olieleveringen zouden ophouden. Het is daarom ook zaak de ver houdingen tussen dit rijksdeel en het olie-aanvoerende land, Vene zuela, zo goed mogelijk te doen zijn." WONINGNOOD OOK BI) DE VOGELS SCHOONHOVEN. Op het erf van de weduwe de Jong te Mo lenaarsgraaf bevinden zich in een uitgeholde knotwilg vlak naast elkaar een eenden- en een spreeuwennest. Beide vogels zit ten „zusterlijk" naast elkaar te broeden. „St. CKristoffeP' vergadert UTRECHT. De R.K. vereni ging van handelsvertegenwoordi gers, handelsagenten en verzeke- ringsinspecteurs „St. Christoffel" zal Zaterdag 26 Mei a.s. in het Jaarbeursgebouw te Utrecht haar algemene vergadering houden. CVan onze correspondent) Precies een jaar geleden was de winkelier J. V. te Oegstgeest in het bezit van een schilderij, dat volgens hem een echte „Rem brandt" was en dat hij dan ook voor een hoog bedrag had verzekerd. De Rembrandt was echter niet zo erg echt en toen bleek, dat de verkoop niet zo vlot ging, werd besloten dat het doek zou worden gestolen, zodat de verzekering voor de strop zou opdraaien. V. zocht daarom een inbreker in op de afgesproken tijd en plaats een inbreker verscheen die overigens net van het bureau van politie kwam. De winkelier, die volgens zijn verklaring dacht dat de z.g. in braak niet door zou gaan, zodat de man die thans aan zijn raam begon te kloppen een echte in breker moest zijn, deed aangifte van een poging tot inbraak bij de politie. Het slot van het liedje was dat vrijwel alle hoofdfiguren uit het drama enige tjrjd geleden hoge straffen kregen. De winkelier stond gistermor gen als laatste voor de Haagse Politierechter en hoorde wegens het doen van een valse aangifte 3 maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf tegen zich eisen. op en bestelde een inbraak in zijn woning. Hoewel de inbreker beloofde de kraak hoogst per soonlijk te komen zetten, bleek hij in feite toch meer een soort makelaar te zijn, want hij deed de opdracht over aan een collega. Ook deze man gaf de opdracht door en toen dit nog eens was gebeurd, kwam de bestelling ten slotte bij een inbreker, die naar de politie stapte met de mede deling, dat hij principiële bezwa ren had tegen dat soort inbraken. Het is bij de behandeling voor de rechtbank niet duidelijk ge worden wat er daarna precies is besproken, maar een feit is het dat de inbraak toch doorging. De afperser-... Intussen was er echter nog iets anders gebeurd. Nadat de winke lier zijn opdracht had verstrekt, verscheen er een heer, die hem een bedrag aan geld kwam af persen, aangezien hij zonder gel delijke steun niet langer in staat was om de politie buiten de zaak te houden. De winkelier, die zag dat hij tegen dit spelletje niet was opgewassen, ging naar zijn privé-inbreker en deelde mede dat de hele zaak niet doorging. Deze verklaarde er nota van te zullen nemen en de winkelier ging verheugd naar huis, omdat alles nu in orde was. Dit dacht hij tenminste, want wat hij niet wist, was, dat de inbreker geen kans zag om de hele rij van kra- kenzetters tijdig te waarschuwen, zodat er tegen alle verwachting BOKSKAMPIOEN SCHAP MILAAN In de finale van het vlieggewicht heeft de Italiaan Pozzali onze landgenoot van der Zee op punten geklopt. De Hon gaar Papp verwierf zonder strijd de titel in het zwaarwelterge- wicht. De Deen Andersen, die zich eveneens in de finale ge plaatst had, kon wegens een oogblessnre niet boksen. De andere kampioenen zijn: Bantam: Del'Osso (It.); veder: Ventaja (Fr.) 22 jaar; licht: Visin- tin (It.); licht weltergewicht Tommermann (Dtsl.) 20 jr; wei ter: Chychla (Polen); middenge wicht: Sjolin (Zweden) 22 jaar; halfzwaargewicht: Marcel Lima- ge (België); zwaargewicht Di Segni (Ita) een letterkundig stu dent die voor „zijn genoegen" Te Den Haag heeft Giel de Roode zijn titel in het welterge wicht behouden door een over winning op Harry Bos door in terventie van de scheidsrechter in de 10e ronde. De wedstrijd werd op medisch advies gestaakt wegens een oogbles'suür van Bos. Deze, op zich onbevredigende uitkomst, doet eigenlijk niets af aan het feit, dat Giel de Roode onbetwist de sterkste welter is in ons land. Als de partij de volle twaalf ronden had geduurd, zou De Roode toch nog in het bezit van zijn titel zijn gebleven. Hij stond bij de tiende ronde ruim op punten voor. Bos was in slech te conditie; hij leverde weinig agressief werk en maakte een vrij slome indruk. De Roode trok van de eerste gongslag af zo vin nig van leer, dat het scheen of hij de uitdager was in plaats van de titelhouder. Zaterdag 9 Juni a.s. bokst de Roode in het circus te Schevenin- gen tegen de Franse negerbokser Da Silva. DE MEEUW EN DE PALING PURMEREND. De heer G. Wakker, die met zijn zoon te Middelie (N.H.) langs de Middel- lieërrijweg fietste, zag een meeuw naar het wateroppervlak duiken en even later met een zware pa ling opstijgen. Het gelukte het beest echter niet zich er mee te verwijderen. Voor de wielen van de Middelieërs liet de meeuw zijn hapje vallen. Het was een paling van 85 centimeter lengte, en een behoorlijk gewicht. In plaats van de meeuwenfamilie heeft de bokst. Derde werd hier Jan Dijck- familie Wakker van man. gesmuld. het hapje DE KABINETJEN. iN NEDERLAND SEDERT 1945. r»jbrw®»*btuen -|y- overige, partijen -f: 1 m m" Zfr rfn .^-,-<7.i, -,,-v Cfï' „v ÜMS.MM ■■■■■■sa DE EERSTE DUIK VAN HET SEIZOEN Maandagmorgen werden de Ge meentelijke zwem baden te Amster dam weer voor het publiek openge steld, Ondarücs het vroege uur en het trieste, regenach tige weer was de belangstelling vooral van de zijde van de school jeugd groot. Een aantal jeug dige enthousiaste lingen op het punt de eerste duik van het seizoen te nemen. 's-GRAVENHAGE Van Woensdag 23 tot Zaterdag 26 Mei zal de lucht boven Nederland en West-Europa in het teken staan van de oefening Ombrelle van de West-Europese lucht strijdkrachten. In totaal ongeveer 400 vliegtuigen zullen aan deze oefening deelnemen, verdeeld over Nederlandse, Deense, Amerikaanse, Engelse, Belgische en Franse eenheden. In Nederland zullen de volgen de eenheden worden gestation- neerd: 3 squadrons Vampire straaljagers van de R.A.F. op Soesterberg, twee squadrons Vampires van de R.A.F. op Vol- kel, twee Nederlandse squadrons Meteors en een Deens squadron Meteors op Gilze Rijen en voorts een squadron Belgische nachtja gers Mosquito's op Twenthe. Het hoofddoel van Ombrelle is de tactische luchtmachten uit de West-Duitse bezettingszones te oefenen in het voeren van de luchtverdediging. Tevens zal de wederzijdse steun en samenwer king tussen deze tactische lucht machten en de nationale lucht verdediging worden beoefend, speciaal voor wat betreft de uit wisseling van geïdentificeerde in formatie en het overgeven van vliegtuigen in de lucht van de ene sector in de andere. De verdedigende partij zal be staan uit ongeveer 200 vliegtui gen (hoofdzakelijk straaljagers), terwijl men mag verwachten (maar dat is nog een militair ge heim) dat de aanvallers minstens zo sterk zullen zijn. Evenals dat bij de oefening OLDENZAAL, 21 Mei. He denmiddag tegen 6 uur brak brand nit in de 'confectiefabriek Ellecofa te Oldenzaal. Het vuur dat betrekkelijk snel door om wonenden werd ontdekt, breidde zich zo snel nit dat aan redden niet meer te denken vieL De brandweer die vrij spoedig ter plaatse was moest zich aanvan kelijk beperken tot het nat hou den van de belendende percelen die in de dicht bebouwde buurt groot gevaar liepen. Na ongeveer drie kwartier was men de brand meester. Gevaar voor uitbreiding bestond er toen niet meer. De fabriek zelf brandde geheel uit. De omliggende percelen liepen vrij aanzienlijke waterschade op. De fabriek was enige tijd buiten bedrijf geweest en veertien da gen geleden overgenomen door de nieuwe eigenaar, de heer A. Zij verschafte werk aan ongeveer 20 hoofdzakelijk vrouwelijke ar beidskrachten. De schade welke op ongeveer f 80.000 wordt ge schat wordt door verzekering gedekt. Voor de kwartfinale van de Davis-Cup zijn de volgende wed strijden nu bekend: ItaliëPolen en West DuitslandBelgië. Zweden heeft zich in de kwart finale geplaatst door een 50 zege op Oostenrijk. Het komt uit togen de winnaar van FrankrijkÉn- geland. Na de dubbelspelen van gisteren heeft Engeland een 21 voorsprong. Tennis NederlandPhilippijnen te Noordwijk Het bestuur van de K.N.L.T.B. heeft besloten de wedstrijd voor de derde ronde van de Davis Cup, NederlandPhilippijnen op Vrij dag 15, Zaterdag 16 en Zondag 17 Juni te houden te Noordwijk. Er zijn eveneens besprekingen gaande over een wedstrijd tussen de Roode en de Brit Radcliffe, 28 Mei a.s. te Bristol. „Ranvbfers" naar Curacao? WILLEMSTAD (Curagao). Naar het dagblad „Beurs- en Nieuwsberichten" uit Nederland verneemt, bestaat er een kans, dat het bekende dansorkest van Theo Uden Masman „The Ram blers" een tournee zal maken in Suriname en de Nederlandse An tillen. In dat geval zou het orkest in de nazomer uit Nederland ver trekken. Cupola het geval was, zullen de luchtverdediging (hierbij mag men wat Nederland betreft ook een aantal luchtdoelbatterijen rekenen) en de strategische bom menwerpers een belangrijke rol spelen, maar tevens komt bij Om brelle een nieuw element aan het woord, nl. de tactische lucht macht. De operaties van de tactische luchtmacht houden direct ver band met de operaties van de landmacht en dienen tot steun daarvan. De landmacht zal bij Ombrelle echter slechts symbo lisch optreden. RONDE VAN ITALIË De derde etanne van de Ronde van Italië, welke van Alassio naar Genua een afstand van 252 K.M. lien, is vandaar gewon nen door de Italiaan Rodolfo Fal- zoni van de Guera-nloeg. Falzoni legde de afstand af in 7 uur, 38 min. en 25 sec. met een gemiddelde snelheid van ong. 33 KM per uur. Met twee lengten achterstand ging als tweede Luciano Pezzi van de Attala ploeg over de finish. Met een achterstand van 2 min. en 16 sec. werd Antonio Bevilac- qua van de Benotto ploeg derde. Vierde werd de Belg Rik van Steenbergen van de Girandengo- ploeg en vijfde de Italiaan Fioren- zo Magni van de Wilier Triesti- na-ploeg, die beiden dezelfde tijd noteerden als Bevilacqua. Magni houdt de rose trui. BRUSSEL (Reuter-A.P.) Gis teren is in het Egmondpaleis het schijnproces begonnen te gen regeringen, die concentra tiekampen gebruiken als mid del om druk uit te oefenen. Het is georganiseerd door de Inter nationale Commissie tegen de concentratiekampen, een par ticuliere organisatie van vroe gere ingezetenen van nazikam. pen. Mr. B. W. Stomps heeft voor Nederland zitting in het „Hof". Er zullen 26 vluchtelingen uit Russische kampen getuigenis af leggen. De „openbare aanklager" is mevrouw Elisabeth Ingrand, 'n vooraanstaand lid van het Franse verzet in de oorlog. Zij verklaarde dat de gegevens gebaseerd zijn op „objectieve bewijzen en niet afkomstig zijn van horen zeggen." „De gevallen in Griekenland, Spanje, de Sowjet-Unie en Joego slavië" zouden onderzocht wor den. De Sowjet-Unie verscheen als de enige beschuldigde, daar het als enige de suggestie negeerde, dat een onderzoek ter plaatse zou worden ingesteld door leden van de „anti-concentratiekampencom missie." Gisteren zijn twee getuigen ge hoord. Piotr Sergeev, een Rus met een lange baard, vertelde de rechtbank, van zijn ervaringen tijdens de drie jaren, dat hij in een Russisch kamp gezeten had. Toen men hem vroeg naar het verstrekte voedsel, verklaarde hij met sprekende gebaren, hoe hij er in geslaagd was zijn ontoe reikende rantsoen aan te vullen door diefstallen op een boerderij, die in het kamp gelegen was. Op sommige vragen van de rechters antwoordde hij: „Dat is onzin". De andere getuige, Gennadyi Homjakoff, vertoefde in het ex perimentele kamp te Solovietzky, dat hij „het eiland van de hel" noemde. Hij zei, dat de gevangenen moesten werken tot zij er bij neervielen en dat de ontoereiken de rantsoenen verder ingekrom pen werden, indien de verrichte arbeid onvoldoende geacht werd. Hij zei, dat de gevangenen na afloop hunner straf alléén via de politie werk konden krijgen. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld in de competitie van het Nederlandse Handbal Verbond luiden: Beslissingswedstrijd om 't kampioenschap van Nederland: UDIPSV 2—4, na verlenging. PSV kampioen van Nederland. VriendschapVlugheid en Kr. 22; ConcordiaDES 12. District West B: Dames le kl.: AtheneAHC '28 12; Animo Olympia 2—2, Olympia kampioen; DWSDuindigt 0—2; WIK—HM S 1—2. Heren, le klasse: Olympia Turnlust 5—8; DWS—CWP 4—4; AnimoDonar 57. Er bestaan plannen om onge veer 80 a 100 Nederlandse athle- ten af te vaardigen naar de Olym pische Spelen in Helsinki. De Olympische comité's van Oost- en West-Duitsland, die te Lausanne besprekingen voeren over de vorming van één Duits Olympisch Comité, zijn het er over eens geworden, dat dit co mité er moet komen. Tot samen smelting is het echter nog niet gekomen. Henk van der Zee, die gister middag in Amsterdam is terug gekeerd, heeft in Milaan de on derscheiding gekregen van beste stijlbokser van Europa. 5K Newcastle United, de winnaar van de Engelse bekerwedstrijden, heeft zijn spelers voor de rond reis op het continent laten ver zekeren voor een bedrag van 300.000 pond sterling. Newcastle, dat vandaag ver trekt, zal Zaterdag zijn eerste wedstrijd tegen de Bilgische kampioen Anderlecht spelen. De beste Poolse tennisspeler, Wladislaf Skonecki, is niet met de Poolse Davis cup ploeg, welke met 41 van de Zwitserse won, naar Warschau teruggekeerd. DE NEDERLANDSE IN- EN UITVOER DEN HAAG. Volgens de door het Centraal Bureau voor de Statistiek samengestelde voor lopige gegevens bedroeg de waar de van de geïmporteerde goede ren in Maart 1951 f 869 millioen (Febr. f 769 millioen) terwijl voor een waarde van f 556 millioen (Febr. f 568 millioen) werd ge ëxporteerd. Daar in Maart 1951 de uitvoer aanzienlijk ten achter bleef bij de invoer, daalde het gunstige dek kingspercentage van Februari 1951 (74 pet.) tot het niveau van Maart 1950 (64 pet.). HOOFTPRIJS VOOR VESTDIJK AMSTERDAM. Onder het licht van 54 kaarsen in koperen kandelaars en lichtkronen heeft de staatssecretaris van het minis terie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M. L, Th. Cals, gisteravond in de Ridder zaal van het Muiderslot de P. C. Hooftprijs ten bedrage van f2500.uitgereikt aan Simon Vestdijk voor diens roman „De Vuuraanbidders". OOK AL EEN REDEN De Haagse politierechter ver oordeelde gistermorgen de bloem- tapper J. M. uit Leiden, tot 40 gulden boete. Hij had een man op het gezicht geslagen „omdat hij zo stom stond te kijken". Slotdividend Koninklijke S 's-GRAVENHAGE. Commis sarissen en directie van de N.V. Koninklijke Nederlandse Petro- leum-maatschappij hebben beslo ten aan de algemene vergadering van aandeelhouders voor te stel len over het boekjaar 1950 een dividend van in totaal 12 pet. in contanten uit te keren. Het slot- dividend ten bedrage van 8 pet. zal tegen inlevering van dividend bewijs no. 97 van de aandelen en onderaandelen betaald worden. OP DE EERSTE DAG AMSTERDAM. Een lange, honderden mensen omvattende rij bevolkte gisterochtend het trot toir voor de Kloveniersburgwal nr. 50 te Amsterdam, waar voor een half millioen gulden aan goe deren is bijeengebracht in de grote „Haak-in"-bazar, waarvan de opbrengst ten bate zal komen van het „Koningin Wilhelmina- fonds". Voor de geduldig wachtende schare toegang werd verleend, opende mevr. d'Ailly, de echtge note van Amsterdams burgemees ter, de bazar, in tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden. In de bazar die om twaalf uur voor bezoekers werd opengesteld, zijn op de eerste dag al ruim 8000 kooplustigen geteld, die vrijwel de gehele voorraad kleinere ge schenken hebben weggekocht. RUSSISCH LLOYDSCHIP TERUG NAAR ROTTERDAM ROTTERDAM. Het dubbel- schroef-turbineschip „Patria", dat 9891 brt meet en tijdens de eer ste wereldoorlog op de werf „De Schelde" te Vlissingen werd ge bouwd, werd in 1935 verkocht aan de rederij Morflot in Rusland. Sindsdien bevoer het alle wereld zeeën onder de naam „Alexander Mozhaisky". Thans wordt het uit een haven in de Oostzee naar Rotterdam gesleept om hier gere pareerd te worden. OSTENDE (A.P.) Het Os- tende Hotel wilde eens laten zien dat het wist hoe voorname gasten te ontvangen. Toen de met juwelen behangen bezoeker, die bovendien een tul band droeg, zich liet inschrijven als Ali Khan, liet het hotel alles aanrukken op de vissersvloot na. De hoge gast werd een per soonlijke gids toegewezen om hem in de stad rond te leiden, de ibeste kamers werden in orde gebracht en de directie kwam triomfantelijk aandragen met 'n grote foto van Rita Hayworth, die boven het hoofdeinde van 't bed werd opgehangen. Enkele dagen later vertrok de hoge gast met de mededeling, dat zijn secretaris zorg zou dragen voor de rekening. Dit weekeinde heeft de politie te Ostende een 22-jarige Duitser uit Brugge beschuldigd van op lichting. PAARDENMARKT UTRECHT Op de Utrechtse paardenmarkt werden gisteren aangevoerd 572 paarden. De prijzen varieerden voor: luxe paarden 9001150; werkpaarden 7001000; oude paarden 500850; paarden boven drie jaar 700900; paarden bene den 3 jaar 550750; veulens 300 500; hitten 400750. De handel was redelijk. I

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3