Een verregende kaasmarkt Geef aan het Rode Kruis f/nmt Deze v/eek in de bioscoop MW mm l'ï Aanvoer: 51000 kg dure graskaas, wellicht de grootste van het seizoen 1^1 AGENDA Verklaring V.V.V. Federatiebestuur Voor de Economische Politierechter Invitatie- biljarttournooi DAMESMANTELS In memoriam Tilburg toch nog etappe-eindpunt? Handbalcompetitie PAGINA 2 ZATERDAG 26 MEI 1951 ALKMAAR. De aanvoer l-er Alkmaarse kaasmarkt bedroeg gisteren 51.000 kg, een aanvoer zo groot, ais dit seizoen nog niet werd genoteerd en vermoedelijk ook wel niet overtroffen zal worden. Het was de eerste graskaas, die in zo grote hoeveel heid was aangevoerd. Het bleek, dat ook de prijzen waren gestegen, vergeleken met de vorige week, toen de fabrieks- edammer over het geheel genomen f 1.87 noteerde; ditmaal was de prijs f 1.95; de boerenkaas noteerde f 1.97. De handel was vlug, vermoedelijk speelde de dreigende regenbui een rol, want om 20 voor elf was de meeste kaas al verkocht. Tegen elf uur begon het flink te rege nen, waardoor het bezoek aan de markt, wat de vreemdelingen be treft en dat bezoek was ver heugend al spoedig verminder de. Er waren verschillende bui tenlanders. Zo was er een gezel schap van 25 Engelse scheeps bouwers met hun dames, die de gast waren van de I.H.C., de In dustriële Handelscombinatie Hol land, een combinatie van Neder landse scheepsbouwers als de Werf Conrad Haarlem, Gusto Schiedam, De Klop Sliedrecht, Smit Kinderdijk en Verschure Amsterdam. Dit gezelschap was in een zeer luxe touringcar, waar in o.m. een bar, toilet enz. naar de kaasstad gekomen, waar de heren een bespreking hadden in Victory; de dames maakten in middels, geleid door een gids van V.V.V. een rondgang door de stad. Tegen 12 uur kwamen de Engelse gasten op de kaasmarkt, waar de directeur van V.V.V.de heer Spaanderman hen namens de gastheren een kaasje aanbood, benevens een zilveren souvenir, bestaande uit een berrie kaas, door twee kaasdragers gedragen. In Victory zat het gezelschap aan de lunch; op de tafel prijkte hier een door de firma Nuyens kunstig vervaardigd bloemstuk, een zo getrouw mogelijke nabootsing van het luxe 21-tons-jacht Catharina, dat aan de Bierkade lag, het directieschip van de werf Gusto uit Schiedam, waarmee het gezel schap des middags naar Amster- vertrok. R. K. VROUWENBEWEGING Afdeling K.A.V. ALKMAAR Donderdagavond zijn de leden van de afdeling K.A.V. van de Katholieke Vrou wenbeweging bij elkander ge weest om een leerzaam betoog te aanhoren van mevr. Simons uit Huize „Verbum Dei" van de Vrouwen van Nazareth, Bethanie, Bloemendaal. Zij sprak over de opvoeding van kinderen temid den van het grote stadsmilieu, dat zijn eigen morele gevaren heeft en daarom aan de opvoeding be paalde eisen stelt, die het platte land niet zozeer kent. Allereerst is het nodig, dat de kinderen in de grote stad een diepe geloofs overtuiging meekrijgen, die hen in staat stelt, zelfstandig de moei lijkheden van het leven aan te diirven en die te overwinnen. De -moeders zien zich voor de taak gesteld, het vertrouwen van hun kinderen te winnen, ook wan neer zij volwassen worden, zodat zij altijd een goede herinnering aan het ouderlijk huis bewaren, als zij in het volle leven staan en als overtuigde Katholieken leven zoals zij van jongs af hebben ge leerd. Vooraf werd een korte moeder- hulde gehouden.. De dames, die in het afgelopen jaar met een baby werden verblijd, werden door Mevr. Simons toegesproken en toegezongen door Mevr. Triest- Boots. Na afloop zongen de dames gezamenlijk enkele Marialiederen. AdvertentieI s beter (en chemisch) SS FABRIEK: V00RMEER 3. ALKMAAR. TEL 3568 N <K 3200). WINKEL; SCHOUTENSTR. 24, ALKMAAR. St IEL. 4554 DEPOT: I. H M 4 BROEDER. BERGEN ok- ^STATIONSSTRAAT 9, TELEFOON 2414 (K 2208)^Jg Wij vernamen, dat Woensdag een gezelschap van 80 Belgische officieren van de Krijgsschool te Brussel onze stad bezoekt; het gezelschap zal in Victory lunchen, evenals de 60 deelnemers van het Derde Wereld-Petroleum-Congres, dat 1 Juli en een gezelschap van 100 man personeel van de Kon. Rott. Lloyd, dat 17 Juni onze stad bezoekt. ATHLETIEKNIEUWS „OLYMPUS" ALKMAAR. Attentie! Deel nemers aan de wedstrijden in Velsen a.s. Zondag 27 Mei, ver trekken om 10.30 uur vanaf het station Alkmaar. Uitstappen in Velsen-Oost. Zij die per fiets naar Velsen gaan, moeten zorgen uiterlijk om 11.45 uur op het sportterrein aan wezig te zijn. Veel succes! FILMS: Cinema Americain: De onvindbare Pimpernel, 14 jr.; Rex Theater: De wolf van Sila, 18 jr.; Har monie: Assepoester, a.l.; Victoria-theater: Het ge heim van de drie vrouwen, strikt volw.; voorstellin gen: hedenavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. TENTOONSTELLINGEN: Gemeentemuseum Breed- straat, De elf Grafici. He den geopend 79 uur; Zondag 25 uur ZONDAGSDIENST DOKTOREN: wordt waargenomen door de artsen C. J. Poortvliet, Egmonderstraat 16, tel. 4282 en J. F. Hijman, Ou degracht 283, tel. 2384. ZONDAGDIENST APOTH.: Te beginnen hedenavond 6 uur is voor spoedgeval len geopend Apotheek Kruisinga, Koorstraat 59; Apotheker G. Kruisinga. FANCY-FAIR: Doca II: Za terdag 411 uur; Zondag 2—11 uur. Zaterdag: GULDEN VLIES: 8 uur: Dansavond Jack Smit. San Philippo Neri-bal (voorde Missie). BERGENBondsdag onder wijzeressen. Zondag: GULDEN VLIES: 8 uur: Feestavond R.K. Midden stand. (Advertentie) Begin te besparen bij Uw kleding en maak kennis met de afdeling ALKMAAR K.A.B.-HOEK)E ALKMAAR. Allerwege wordt momenteel actie gevoerd voor 't Nederlandse Rode Kruis. Radio, pers en vele comité's wekken het Nederlandse volk op om met gulle hand te geven voor het menslievende werk. Alkmaar blijft niet achter en in het alhier gevormbde actie-comité is ook de vakbeweging ingescha keld. Via de Raad van Overleg werkt de gehele vakbeweging mee en ondersteunde het initia tief tot de grote geldinzameling. Het ligt niet in de bedoeling om in eigen organisatie geld te gaan inzamelen, maar de samen werkende arbeidersorganisaties, het NVVde KAB en het CNV bevelen sterk aan dat elke werk nemer een uurloon offert voor 't Rode Kruis. Er is een beroep ge daan op de werkgevers in Alk maar, via een speciale circulaire om medewerking te verlenen. Wij weten dat in deze tijd een geldelijke bijdrage veelal be zwaarlijk is. Daarom is de sug gestie geplaatst, om met mede- wérking van werkgevers en werknemers zo mogelijk een uur extra te werken en de verdienste van dat uur af te staan aan het Rode Kruis. Middels deze sporen wij alle KAB-ers aan dit plan metterdaad te steunen en met de werkgevers overleg te plegen. Waar over werk niet mogelijk is hopen wij toch dat elke werknemer een uurloon vrijwillig afstaat. In elk bedrijf van enige omvang, evenzo kantoor of instelling verwachten wij dat een of meer werknemers, in overleg met de werkgever de actie verder ter hand nemen Nadere inlichtingen worden gaar ne verstrekt door het secreta riaat van de Raad van Overleg. Kennemerpark 15, tel. 4831. De voorbereiding van de actie in de Rode Kruis-week (eind Mei begin Juni) heeft gisterenavond in Het Gulden Vlies haar be kroning gevonden, toen er een legertje van ruim 300 mede werksters en medewerkers bijeenkwamen om de laatste in structies te vernemen. Dr. Maats, de afdelingsvoorzitter, sprak er een inleidend woord en zette het doel van de actie uiteen; hij dankte reeds bij voorbaat comité en medewerkers. Mr. Van Schouwenburg, voorzitter van het algemeen comité, herinnerde eraan, hoe in veertien dagen tijd het aantal medewerkers groeide van 12 tot ruim 300. Daarna hield Piet Cloeck een gloedvolle speech, waarin hij de medewerkers op het hart drukte niet alleen voor collectant te spe len, doch vooral als bewerkers te werk te gaan en de Rode Kruis-gedachte uit te dragen in hun arbeidsterrein. Elke mede werker krijgt volgende week 30 adressen te bewerken, zodat alle 9000 adressen aan de beurt ko men. De heer Cloeck gaf vervolgens een uiteenzetting van de taak van het Rode Kruis in oorlogs- en vredestijd; nooit is het Rode Kruis karig met hulp, laten wij nu eens in het jaar 1951 eens niet karig zijn met onze steun, aldus spreker. De heer W. Spruijt, de aan voerder van het leger der 300 bereidwillige medewerkers, sprak zijn voldoening er over uit, dat hij zovelen bereid gevonden had het voorgenomen werk te ver richten; hij gaf zijn helpers en helpsters de laatste instructies en drong er op aan met tact en psychologisch inzicht te werk te gaan. Alle bewerkers krijgen een kwitantieboekje mee, zodat alle bijdragen tegen kwitantie worden afgegeven. Tenslotte verzocht men ons nog eens de aandacht te vestigen op de vijfvoudige ralley; deze wordt volgende week Zaterdag gehou den en het comité rekent op een enorme deelname; wat de auot- ALKMAAR. Het bestuur van de Federatie van WV's in Noord-Holland boven het Noord zeekanaal, heeft kennis genomen van de in de laatste weken ver schenen perscommentaren betref fende de tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ". Het bestuur stelt vast, dat al lerlei onaangename geruchten, die over de directeur der Fede ratie, de heer J. J. Dinkelberg in verband met deze tentoonstelling zijn ontstaan, elke grond missen. Mr. D. Breebaart, Voorz. M. Niele, secretaris. A.F.C.-nieuws Zaterdag: Vrone 1—AFC 1, 6.30 uur; AFC jun.SVA a, 7 u.; A; AFC jun. bMeerv.a 6 u. B. Zondag: AFC 4—SVW2, 2.30 uur A; AFC 5AZP 3, 12 uur A; AFC 6—LSVV 3, 12 uur B. Adsp. AFC bHugo Boys a, 4.45 Zat.; AFC gKolp. Boys b, 4.15 A. Een klein probramma, maar toch voor de liefhebbers enige aardige ontmoetingen. Allereerst Vanavond om half zeven die te St. Pancras van ons eerste tegen Vrone. De Vrone- mannen zijn wat van plan. Voor de laatste maal in St. Pancras moet nog revanche komen. Dus eerste elftallers, opgepast en zorgt dat wij in de volgende ronde ko men. De jun. a sluiten vanavond het seizoen af tegen SVA a om 7 uur aan de Westerweg! Jongens suc ces. Morgen nog een paar thuis wedstrijden van het 4e, 5e en 6e, die natuurlijk de toeschouwers een mooi partijtje voetbal zullen tonen. De adsp. B en G vertegen woordigen de jeugd. AFC-ers succes! De PPC-er. ralley betreft niet alleen van RAC-leden, doch van alle auto mobilisten, die daardoor de ge legenheid krijgen eens met het streven van de RAC kennis te maken; de route gaat over goede verharde wegen en door de mooi ste gedeelten van ons rayon; lengte 80 km. Ook de bromfietsers, wielrij ders, wandelaars en motorrijders worden verzocht zich in grote getale voor deelname aan deze ralley op te geven; men weet waar het om gaat: de inleggelden komen ten goede aan het Rode Kruis en ieder heeft kans een mooie prijs in de wacht te slepen. De adressen, waar men zich kan opgeven, publiceerden wij reeds; ook kan men zich opgeven in het Rode Kruis-hoofdkwartier in de Langestraat, dat Maandag geopend wordt en open is van half 2 tot half 6 en van 7 tot 10 uur. Oudste inwoner ST. PANCRAS Naar inlich tingen ten gemeentehuize bleek dat de 88-jarige Neeltje Jonker, wed. van Jacob Bus de oudste inwoonster is. Zij is woonachtig aan de Benedenweg nummer 220 sinds 5 Mei 1916, voordien was zij woonachtig te Koedijk. Cinema Americain De onvindbare Pimpernel Een geheel nieuwe verfilming van dit bijzonder avontuurlijke Verhaal wordt de bezoeker in Cinema Americain voorgezet. Men kent ongetwijfeld de geschiedenis van de Engelsman Sir Blakeney, zo op 't oog een leeghoofdige fat, maar in werkelijkheid de stout moedige en bij de Franse Repu blikeinen zo gehate Rode Pimper nel. Powell en Pressburger, de beroemde regisseurs hebben van dit romantisch en avontuurlijk verhaal werkelijk iets goeds ge maakt en de toeschouwer blijft tot het einde geboeid. De kleuren doen geen afbreuk aan het ge heel, integendeel, zij geven aan de meerdere mooie opnamen meer relief. Victoria Het geheim van de drie vrouwen Een zeer ontroerend verhaal, met momenten van grootse dra matische spanning. Het is het verhaal vol diepe menselijkheid van drie Moeders, die na de fout van hun leven gedwongen waren hun pasgeboren kind aan een instituut voor vondelingen af te staan. Het kind van een van hen wordt na vijf jaar de enige over levende van een vliegtuigramp en daarbij wordt het bekend, dat het kind van dat instituut af komstig was, voor het door een echtpaar was opgenomen. De drie moeders, die elk voor zich de hoop koesteren, dat het hun kind is, treffen elkander op de plaats, waar de reddingsbrigade uittrekt om het jongetje te halen van het bergplateau waar het vliegtuig is neergestort. Door een van hen wordt het kind verder opgevoed, omdat de ware moeder niet in staat is voor de opvoeding zorg te dragen. Naarmate de geschie denis zich ontwikkelt, worden plachtige momenten van ontroe rende tragiek op het doek ge bracht. Alleen voor volwassenen. Rex De wolf van Sila Het is niet de wolf van Sila, die in deze Italiaanse film van Duilio Coletti de meeste aan dacht trekt; dat is Silvana Man- gano, bekend uit de realistische film „Bittere rijst". Zij vertolkt een der hoofdrollen in een ver filmde legende, die nu nog in het land van Calabrië de ronde doet. Het is een verhaal van bloed wraak, romantiek en hartstocht dat speelt op het platteland van Calabrië. Behalve Silvana Man- gano spel ener nog enkele talent volle Italiaanse sterren in deze spannende film, die is voorbe houden voor 18-jarigen. Harmonie Assepoester Een aantrekkelijke film voor jong en oud is de met Neder landse tekst bewerkte kleurenfilm van Wilt Disney „Assepoester", gemaakt naar het wereldbekende sprookje, doch bewerkt met een fantasie, zoals alleen Disney kan opbrengen. Hij heeft de figuren uit het sprookje op aardige ma nier omgeven door figuren uit de dierenwereld, die hij er ook een rol in laat spelen. Naast de kleur en de mooie beelden is het muzi kale illustratie, die in deze film zo prettig aandoet. Een aanbeve lenswaardige film voor jong en oud. Na een uitgebreid journaal biedt het voorprogramma een zeer mooi documentaire film over de dierenwereld in de Bevervallei ergens in Amerika. Het geheel een attractief filmprogramma. SCHAAKKAMPIOEN SCHAPPEN Voor Alkmaar en Omstreken ALKMAAR Opnieuw heeft de Alkmaarse Schaakclub VVV het initiatief genomen tot het organiseren van bovengenoemde kampioenschappen. Vele goede spelers hebben zich reeds opgegeven en vooral de Hoofdklasse zal sterk bezet zijn. Elke speler in die klasse zal gaarne zijn naam geplaatst zien op de erelijst der Kampioenen, waarop reeds de namen voorko men van D. Appel Jr.; P. See- wald de Waal; Kwak en E. G. Kaiser, Kamp. 1950. Deze laatste speler is ook door VVV aangewezen te spelen voor het kampioenschap van Noord Holland. De Alkmaarse wedstrij den worden gespeeld in drie groepen. In de eerste en tweede klasse zullen v.d. Struys en Ny- man hun titel verdedigen. Wis selbeker en medailles zijn de prijzen. Eventuele deelnemers kunnen zich nu reeds aanmel den. ALKMAAR. Op de zitting van de Economische Politierech ter had zich gisterenmiddag te verantwoorden de Alkmaarder N. T. bij wie, tijdens een controle was geconstateerd dat het eiwit gehalte van zijn veevoeder de maximumgrens van 18 pet. met 2 procent had overschreden. T. verklaarde, dat hij gewerkt had naar een grens van 17.9 procent. De deskundige getuige meende, dat het teveel gewaagd is om juist „op de grens" te werken. Men moet, om overtreding te voorkomen, een grotere marge in acht nemen. De Officier van Jus titie, dr. Vellinga, bracht eerst in het midden dat de voorschriften in dit opzicht vrij vaag waren, en dat in het geval van T. noch opzet noch verkeerde berekening was aan te wijzen. Daarom vroeg hij ontslag van rechtsvervolging. De verdediger, Mr. van Gulik uit Barneveld bracht naar voren, dat de kwali teitsverschillen van de grond stoffen gemakkelijk leiden tot het overschrijden van de maxi mumgrens. Hij verklaarde, dat twee monsters, uit éénzelfde par tij veevoeder genomen, soms een verschil van een Yt pet. eiwit vertonen. Ook hij vroeg ontslag van rechtsvervolging. De Politie rechter zal over een week schrif telijk vonnis wijzen. Horloge smokkel Het blijkt steeds weer, dat tal rijke horloges op illegale wijze ons land binnenkomen. Deze worden ook op illegale wijze in de handel gebracht. De horloges worden zonder factuur gekocht en verkocht. Soms worden er valse facturen geschreven om de controleurs om de tuin te leiden. Er zijn ook enkele merken, die in het geheel niet voorkomen op de legale importlijst, zodat de horlogehandelaren, die deze be paalde merken in bezit hebben zonder meer bij de kraag kun nen worden gegrepen. Sommige handelaren kunnen te goeder trouw handelen .anderen trach ten zich te verschuilen achter be paalde omstandigheden, die hun handelwijze dan zouden moeten wettigen. Zij worden dan veroor deeld voor het feit, dat zij rede lijker wijs hadden kunnen weten dat bepaalde horloges op illegale wijze ons land waren binnenge komen. Gistermiddag moesten dan en kele horlogehandelaren terecht staan. J. J. K. te Schagen, die 3 horloges had verhandeld werd veroordeeld tot f 40,— subs. 20 dagen. C. A. O. te Alkmaar ver handelde 15 horloges en kreeg een boete van f 80,subs. 20 dagen. W. P. te Alkmaar kocht horloges rechtstreeks van het Waterlooplein; Boete f 200, subs. 1 maand. P. V. te St. Pan cras, 9 horloges, f 200,subs. 2 maanden, G. I. en E. I. te Alk maar 3 horloges, f 50,25 da gen. Alle horloges zijn verbeurd verklaard. NIEUWSREPORTAGES Het wereldnieuws van Poly goon voert ons in vogelvlucht over heel het wereldrond. In de Ver. Staten aanschouwen we een grootse parade op de legerdag der U.S.. In Antwerpen brengt Prins Boudewijn een bezoek aan een naar hem genoemde Oceaan stomer. In Frankfort werd het Goethehuis weer gerestaureerd en in India vieren vreemde „heilige" mannen hun dag van de Vrede. We vieren de Onafhankelijkheids dag in het jonge Israël, kappen hout in Oregon en beklimmen een berg met een Jeep. Tenslotte en kele opnamen van het land van de olie, Perzië, waarop aller ogen in deze dagen zijn gericht. Het Nederlands Nieuws is niet minder interessant; de marechaus sees kregen in Den Haag hun ceremonieel tenue en paraderen voor H. M. de Koningin. In Nes op Ameland werd een interna tionale jeugdherberg met 243 bed den geopend. We zien burgemees ter d'Ailly als verkoper van kis ten thee, ten bate van de Park herstellingsoorden. Dan zien we de haringvloot op Vlaggetjesdag uitvaren en tenslotte geeft het journaal aardige opnamen van de sterrit der Kon. Landelijke Rij- verenigingen naar Soestdijk, waar H. M. de Koningin een oorkonde van hulde werd overhandigd. DOCA II: EEN LEUZE ALKMAAR Zoals wij reeds berichtten, zal de mannelijke jeugdbeweging van de St. Do- minicus-parochie vanavond en morgen in de gymnastiekzaal van de St. Adelbertusschool aan de Blekerkade een Fancy-Fair hebben ingericht, onder de naam „Doca II". Er zit niets anders op dan dat alle Katholieken van Alkmaar daar even naar toe moeten! Geen tijd? Al is het maar een half uur, een kwar tier. Roof het. steel het, maak 't vrij, en ga kijken naar de „den derende daver" van Doca. Doca II: een leuze, die zeggen wil: Komt en geeft; het is voor Uw eigen kinderen. ALKMAAR. Ook in de af gelopen dagen is dit tournooi voortgezet met zeer interessante partijen, zodat er tot de laatste partij spanning in zal blijven. Duin speelde Donderdagavond drie partijen en liet Kalman zo waar sneuvelen met een verschil can 1 carb.; doordat ook Krijgs man verloor van Heusy, is de stand aan de kopgroep zeer span nend; Hij ziet er als volgt uit: Kalman, Krijgsman, Seckles en Heusy ieder met 6 punten uit 4 partijen. (Advertentie) Exclusieve sortering GEORGETTE CHARMELAINE KAMGAREN in diverse aparte kleuren, blauw en zwart, prijzen vanaf f98.— R. K. jongemannenvereniging BERGEN. Morgen, Zondag 27 Mei wordt voor de R. K. Jon gemannenvereniging het seizoen gesloten. Na de H. Mis van 7 uur, waaronder algemene H. Commu nie voor leiders en jongens is er een gemeenschappelijk ontbijt; 's avonds wordt voor de jongens, hun ouders en genodigden in St. Jan een feestavond gehouden, waarop muziek en voordracht zal worden gegeven. BLOEMENCORSO BERGEN. In de vergade ring van V.V.V. en afgevaardig den van verenigingen werd be sloten, gezien de animo, het corso op 8 Augustus doorgang te doen vinden. Onder meer gaven zich op de brandweer, R.K. sportvereniging D.I.O., V.V.V. Ver. Paal 33. Hoewel wij. aldus de voorzit ter, de heer Roggeveen, niet kunnen wedijveren met het Aals- meerse corso, vorig jaar in het stadion te Amsterdam, waarbij geld geen rol speelde, kan Ber gen bogen op zijn eigen karak teristieke stukken van verschei denheid en bloemenschikking. Als sluiting van de dag zullen er 's avonds nog diverse attracties worden georganiseerd. Was de organisatie het vorig jaar niet feilloos en de jury nog niet goed ingewerkt, dit jaar zal er bij zondere aandacht aan worden besteed. Er zal tevens een prijs vraag voor een affiche worden uitgeschreven betrekking heb bende op het dorp en het ko mende bloemencorso, terwijl alle bijzonderheden door middel van advertenties in de dagbladen worden bekend gemaakt. Advertentie Het oordeel van de man uit de practijk Haal de II spons er over! j-y Enka-sponsen voor de Nederlandse Industrie TENTOONSTELLING Elf hedendaagse grafici ALKMAAR. Deze tentoon stelling in het Stedelijk Museum, Breedstraat, biedt een goede en unieke gelegenheid eens rustig kennis te maken met hetgeen hedendaagse kunstenaars preste ren op een gebied, waarop ook in vroeger eeuwen de Nederlan den reeds een grote reputatie bezaten, het gebied van de gra fische kunsten. De beoefening hiervan eist niet alleen een gaaf en waarachtig kunstenaarschap, maar bovendien een zeer bijzon dere en volledige technische vaardigheid. Deze tentoonstelling bewijst wel overtuigend, dat het werk van de hedendaagse Nederlandse grafici de oud-vaderlandse tra ditie op dit gebied op waardige wijze voortzet? het hier geëxpo seerde werk staat zowel technisch als artistiek op hoog peil. Een aantrekkelijkheid van de grafische kunst is nog deze, dat ze financieel binnen ieders bereik valt. Ons Stedelijk Museum, dat ook 's avonds (van 79) en Zondag middag (van 25 uur is geopend, verwacht nog zeer vele belang stellenden. Geslaagd ALKMAAR. Bij het te Am sterdam gehouden examen ter verkrijging van het diploma So ciale Verzekering, slaagden onze stadgenoten de heren Th. Brou wer, F. W. Heijnis en W. Hoeben, allen ambtenaar bij de Raad van Arbeid te Alkmaar. Bouwvakarbeiders 'n dagje uit1 BEEMSTER De R-K. Bouw vakarbeiders van de afd. Beem- ster hebben hun jaarlijks „uitje" weer vastgesteld. Het ligt in de bedoeling oim op Zaterdag 14 Ju li a-s. per touringcar weer 'n rit te gaan maken naar de glasbla zerijen te Leerdam. Op de terug weg leidt de reis naar het vogel park, om vandaar via het Brase- mermeer de terugtocht te aan vaarden. In de hoofdstad zal nog worden genoten van een toneel stuk- GOUDEN jUBILÉ BEEMSTER. Onlangs vierde de Eerw. Zuster Edeltrudis haar f ouden professiefeest in het looster van de Zusters Francis canessen te West-Beemster. Het grotste deel van haar leven wijd de Zr. Edeltrudis aan de opvoe ding der grotere meisjes op de Modevakschool. Sinds drie jaar is de Zuster in de Beeraster waar zij nog steeds het naai- en verstelwerk van de Eerw. Zusters bijhoudt ondanks haar hoge leeftijd. De mede-zusters hadden er voor gezorgd, dat het voor Zus- terEdeltrudis en haar familie 'n mooie dag was. Ook de beide geestelijken der parochie en 't kerkbestuur toonden hun belang stelling. OUDORP. In het St. Elisa- beth-ziekenhuis te Alkmaar, waar hij sedert 11 Mei j.l. ver pleegd werd, is in de ouderdom van 67 jaar overleden de heer H. van Wonderen, een bekende per soonlijkheid uit deze omgeving. Zoals men zich zal herinneren herdacht de heer van Wonderen een jaar geleden het zeldzame feit dat hij 50 jaar lid (waarvan 33 jaar directeur) van het zang koor de St. Laurentius Parochie te Oudorp was geweest. Hij ont ving bij die gelegenheid de Pau selijke onderscheiding Pro eccle sia et Pontifice. In het openbare leven werden door hem verschil lende functies bekleed. Ruim 23 jaar maakte hij deel uit van het R.K. Parochiaal Armbestuur te Oudorp. Hij was lid van het be stuur van de Banne Oudorp en van de polder Westbeverkoog. Met het overlijden van de heer van Wonderen is een zeer werk zaam leven afgesloten. De H. Uitvaartdienst is bepaald op Maandag 28 Mei a.s. om 9.30 uur te Oudorp. Inwoneraantal daalt ST. PANCRAS Het inwo nertal dezer gemeente is nog steeds in dalende lijn. Vermoe delijk is dit te wijten aan de ve le geëvacueerden die sinds de oorlogsjaren in deze gemeente gehuisvest waren. Steeds meer van deze personen trekken naar hun oorspronkelijke woonplaats terug. Eind 1945 bedroeg het totaal der inwoners 1622. In 1946: 1583; in 1947: 1574; in 1948: 1584; in 1949: 1592; en eind 1950: 1557. Uit deze gegevens blijkt wel dat vooral in 1950 het inwoner aantal sterk gedaald is. Keuring dienstplichtigen ST. PANCRAS De keuring van de dienstplichtigen van de lichting 1952, dertien in totaal, heeft onlangs te Heiloo plaats gehad. Van de 13 ingeschreven zijn er 11 gekeurd, terwijl er 2 personen nog gekeurd moeten worden. Deze 2 jongens hadden reden niet ter keuring te kun nen verschijnen. Verder is 1 per soon geëmigreerd naar Australië terwijl 1 dienstplichtige reeds vrijwillig had dienstgenomen. De overige 9 personen zijn al len goedgekeurd. Met ingang van 1 Juni zal de lichting 1953 worden geregistreerd. Ere-burger ST. PANCRAS Ook Sint- Pancras heeft een ereburger en wel Russell Esawoloff. Dit was de allereerste Canadese soldaat welke onze gemeente betrad bij de bevrijding. Hij kwam onze gemeente binnen op 10 Mei 1945. De betreffende stukken worden ten gemeentehuize bewaard. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. Geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. PLAATSELIJK BUIEN In de vroege ochtend plaatselijk mist, overigens veranderlijke be wolking met enkele opklaringen maar voornamelijk in de middag ook plaatselijk enkele regen- of onweersbuien. Zwakke tot matige wind uit uiteenlopende richtin gen. Ongeveer dezelfde tempera tuur als gisteren. HUGO-GIRLS HEEFT KAMPIOENSKANSEN H. HUGOWAARD. De hand balclub „Hugo-Girls" is momen teel goed in de running. Donder dag jl. speelde Hugo Girls II onder grote belangstelling een wedstrijd tegen haar grote tegen standers in deize competitie, DOS II uit Hoorn. Reeds van het be gin af ontbrak het niet aan span ning en de puntentelling ging ge lijk op en neer. Hugo Girls be heerste echter het veld en die uit slag kwam met een 34 over winning voor onze plaatsgenoten. Binnenkort zal een return- matcth worden gespeeld in Hoorn. Weten de Hugo-girls dan een gelijk spel te behalen, dan zijn zij kampioen in hun afdeling. Met spanning wordit de wedstrijd tegemoet gezien. STEUN WETTIG GEZAG EGMOND BINNEN Een de zer dagen werd door het plaat selijk comité „Steunt Wettig Ge zag een bijeenkomst georgani seerd in café Apeldoorn. Als be langstellende toehoorder ver scheen op de bijeenkomst de Commandant van die Nationale Reserve in ons gewest Majoor Kropf. Als spreker trad op de hr. Offermans uit Amsterdam, die in een vurig betoog wees op de grote noodzakelijkheid van 'n betrouwbare burgerwacht (Natio nale Reserve) in deze zo ernstige tijden. Hij memoreerde hierbij 't ontbreken van 'n dergelijk appa raat in de dagen van Mei 1940 en legde er de nadruk op, dat, ge zien het eenparige verzet in de oorlogsjaren, zoiets zeer wel mo gelijk en volstrekt onmisbaar is. Men moet hiertoe tijdig oyer- gaan en niet de handen in elkaar slaan, wanneer dit reeds te laat is. Vervolgens werd door de se cretaris vap het Nationaal Insti tuut een uiteenzetting gegeven over voorwaarden rechten en plichten, welke aan de toetreding tot de Nationale Reserve verbon den zijn. Hierna werd gelegen heid gegeven tot het stellen van vragen. Verschillende van de toehoorders zegden reeds hun steun toe, waaruit bleek, dat zij de noodzakelijkheid van 'n der gelijk Instituut volkomen inza gen. De plaatselijke Commissie verstrekt gaarne alle verdere in lichtingen. (Eigen bericht) In verband met de gunstige wending in de pokkenepidemie te Tilburg, vernamen we, dat de lei ding van de Ronde van Nederland ernstig van plan is om, indien de toestand zo blijft, het einde van de derde etappe toch in Tilburg te laten plaatsvinden. Hierover zal de volgende week worden be raadslaagd. Indien men tot een negatief besluit mocht komen, zal Eindhoven het einde zijn van de derde etappe. D.W.O. KAN KAMPIOEN WORDEN Programma: le klas: Geel Zw.DTS, 16.15; VIOFSA, 16.15; DOS—DVO, 16.30; DWO—WGW, 16.30. 2e klas: Hugo GirlsKSV 28/5 19.15; 3e klas A: VIOS 2—Con Zelo 2, 16.00; 3e klas B: EDO— St. Victor 2. Junioren: Con Brio aKSV a 26/5 19.45; DOS a—DVO a. Kamp. Junioren: DWO aFSA a, 15.30. Adspiranten: DWO aFSA b, 14.45; DWO b—FSA a, 14.00. In de eerste kan dan morgen de beslissing vallen. DWO staat er het gunstigst voor met één punt voorsprong op FSA maar krijgt de moeilijkste strijd, 't Krijgt nl. WGW op be zoek, dat, hoewel zelf voor de titel uitgeschakeld, de punten zeker niet cadeau zal doen en haar sportieve plicht zal vervul len. FSA dat op bezoek gaat bij VIO, heeft daar de beste kansen op een overwinning, en is bij een nederlaag van DWO kampioen. De spanning zit er dus volop in. Geel Zwart, dat veilig staat, zal 't tegen DTS niet kunnen bolwerken. DOS kan in punten tal nog gelijk komen met Con Brio, maar moet beide wedstrij den dan winnen; een moeilijke opgave. KS.V zal ook deze keer wel de punten aan Hugo Girls moe ten laten. VIOS 2Con Zelo 2 is van belang voor de bezetting van de onderste plaats; verliest Con Ze lo, dan is haar lot bezegeld. Edo zal van St. Victor moeten winnen, wil 't nog meetellen in de strijd om de eretitel. Wint FSA a morgen van DWO a dan is het kamDioen van het District en moet DWO haar kam- pinensbeker afstaan. KSV a en DOS a zijn favóriet resp. tegen Con Brio a en DVO a Enkele uitslagen van de afge lopen week: TOPVitesse 21. Con Brio—DWO 3—6 VIO—DTS 2—5, Hugo Girls 2—DTS 2 2—0, Hugo Girls 2—DOS 2 4—3. De meisjes die op 10 Juni het Distridts-elftal willen vergezel len naar de lustrumviering in Amsterdam worden verzocht zich ten spoedigste op te geven bij de heer v. Velzen te N. Niedorp. De kosten zullen plm. f3 bedragen, maar bij grote deelname zeker lafer. U kunt genieten van vele mooie wedstrijden en 't zal onze meisjes een grote steun zijn te weten dat 't District volop mee leeft. Stelt niet langer uit, maar geeft u spoedig op.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2