Vrienden von het Museum voor de eerste maal bijeen Bouwpastoor van Bakkum vijf en twintig jaar priester Pastoor C. P. M. Holtkamp vijf en twintig jaar priester Chauffeur door zijn patroons te zwaar beiast? MANTEL RECLAME Burgemeester ere-voorzitter AGENDA Geef aan het Rode Kruis KATHOLIEKE REISVERENIGING Programma van de feestelijkheden En is er sprake van provocatie? ENORM SUCCES Fa. M. Meijer Zoon 'ACIINA 2 WOENSDAG 30 MEI 1951 ALKMAAR In Victory werd gisteravond de eerste leden vergadering gehouden van de onlangs opgerichte Vereniging „Vrienden van het Stedelijk Museum". Van de ruim 300 leden waren er slechts 25 aanwezig en dat was heel jammer, wcmt de causerie van de graficus Hans van Dokkum uit Utrecht en de daarbij vertoonde film over het totstandkomen van de ets waren zeer interessant Wegens ziekte was de voor zitter van het voorlopig bestuur, Dr. Vlas, verhinderd, zodat de vice-voorzitter, de heer W. Kos ter, de aanwezigen mocht ver welkomen, speciaal burgemeester Wytema. de gemeente-archivaris en beheerder van het museum, de heer Th. Wortel, en de spre ker, Hans van Dokkum. De Statuten en het Huishou delijk Reglement, die voor de leden ter inzage hadden gelegen en waarop geen amendementen waren ingekomen, werden con form vastgesteld, waarna op voorstel van de heer Wortel het voorlopig bestuur definitief werd gekozen, hetgeen bij acclamatie geschiedde. Het bestuur bestaat uit de vol gende personen: Dr. Vlas, voorz. W. Koster, vice voorz. Mevr. Holzmuller, secr. H. Koot, penn. en Fr. Otten als commissaris voor pers en propaganda; de heer Th. Wortel, beheerder van het museum is als adviseur aan het bestuur toegevoegd. Burgemeester Wytema, die het initiatief tot de oprichting gaf en de eerste vergaderingen van het voorlopig bestuur had geleid, werd bij acclamatie tot ere-voor- zitter gekozen en als zodanig door de wnd. voorzitter geïnstal leerd. De Heer Koster sprak daarbij de wens uit, dat de burgemeester getuige mocht zijn van de bloei dèr vereniging, die naar hij hoop te veel zou mogen bijdragen, om de belangstelling voor de Kunst in het algemeen en het museum in het bijzonder te verhogen. Medegedeeld werd dat B. en W. zich ermee accoord hadden verklaard, dat de leden en hou ders van gezinskaarlen doorlo pend vrije toegang zullen hebben tot de tentoonstellingen, in het museum gehouden en de verza melingen van het museum. De heer Wortel wees er op, dat nog te weinig leden gebruik ma ken van dit privilege; de ten toonstelling, die momenteel in het Museum wordt gehouden, was n.l .door slechts 15 van de ruim 300 leden bezocht. De heer Wolf Peereboom wenste de jonge vereniging veel succes toe en hoopte, dat zij erin zou slagen de belangstelling voor de Kunst te doen toenemen. De heer Hans van Dokkum hield daarna een causerie over de grafische Kunst; hij prees vooraf het bestuur en de muse umbeheerder voor de keuze van COLLECTE RODE KRUIS ALKMAAR. Tot en met gisteravond heeft de huis-aan- huis collecte voor het Rode Kruis het verheugende bedrag opge bracht van f 5112.13. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Ge- rardus M. zv A. Outhoff en A. M. Zoon; Melgert J. zv A. Dekker en J. Helder; Else dv G. O. Neef en R. J. Butter; Peter zv P. Swit- te en E. A. Spaans. Gehuwd: Simon Peperkamp en Catharina H. Molenaar; Joannes D. Acquoij en Anna v. Leeuwen. Raadsbesluit goedgekeurd ALKMAAR. Het raadsbesluit, waarbij de Raad een crediet van f 3000.— beschikbaar stelde voor het doen vervaardigen van ge schilderde portretten van H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Wilhelmina door de Bergense kunstschilders Jan van Herwijnen en Dirk Vis, is door Ged. Staten goedgekeurd. BOND VAN SALESIAANSE MEDEWERKERS vierde 75-jarig bestaan ALKMAAR. Gisterenavond zijn een twintigtal leden van de Bond van Salesiaanse Medewer kers uit Alkmaar en naaste om geving in de Pius-Stichting te Alkmaar bij elkander geweest, ter viering van het vijf en zeven tig-jarig bestaan van de bond en in het kader van de viering van Maria, hulp der christenen. Een pater Salesiaan celebreer de in de kapel van de Pius- Stichting een kort lof, waaronder hii de leden toesprak. Men weet, wat deze bond be oogt. Het streven is in elke paro chie van Nederland een kern van leken te vormen, die zich op de allereerste plaats toeleggen op een intensiever leven-uit-het-ge- loof en innerlijke zelfheiliging; daarnaast voeren zij een daad werkelijke Katholieke Actie, iedere medewerker in zijn eigen milieu en staan zij de geestelijk heid bij in het katholieke orga nisatieleven. In Alkmaar en omstreken telt de bond reeds meer dan 100 leden en geregeld komen er nieuwe bij. Men wordt door het lidmaatschap, dat geen geld Kost maar een intensiever geestelijk leven, opnieuw geactiveerd in het streven de deugden te beoefe nen. Tweemaal per jaar houdt men een bijeenkomst, zoals giste renavond in de Pius-Stichting plaats vond. De celebrant sprak over het apostolaat van de Heilige Don Bosco onder de jeugd van zijn geboorteland. Hij is de apostel van de kinderen geworden en zet dat werk voort in de congre gatie der paters Salesianen, wel ke hij gesticht heeft. De Bond van Salesiaanse Medewerkers verkreeg op 9 Mei 1876 de offi ciële kerkelijke goedkeuring. Voorts sprak hij over de Hei lige "Maagd, die in deze tijd van angst en ellende vooral moet worden aangeroepen onder de titel van hulp der christenen. Men kan zich als medewerker opgeven rechtstreeks aan de Missieprocure Don Bosco. Ugche- len, Apeldoorn. de huidige tentoonstelling, die een aardig beeld geeft van de stand der hedendaagse grafische Kunst. Na een historische beschou wing over de ets ging hij aan de hand van een interessante film over op de technische uiteenzet ting van het grafische proces, waarbij de ets ontstaat. Hieruit bleek wel, dat de etser, behalve artistieke aanleg, ook een grote vakbekwaamheid moet bezitten, om het nauwkeurige werk, dat het maken van een ets vereist, te kunnen volbrengen. Zijn cau serie werd met belangstelling aangehoord en voor de leerzame film was men vol aandacht. Nadat onder de aanwezigen 'n ets van een der in het museum exposerende kunstenaars was verloot, sloot de wnd. voorzitter met een woord van dank deze eerste bijeenkomst van de Vrien den van het Museum. ONGELUKKIGE VERKEERSMANOEUVRE ALKMAAR. Bij een ietwat slecht berekende manoeuvre met een vrachtbestelauto heeft de Alkmaarse chauffeur G. J. W. op 7 Februari van dit jaar bij de hóek EmmastraatNieuwlander-. singel een wielrijder aangereden, waardoor deze zijn pols verstuikt heeft. De Officier van Justitie bij de Meervoudige Kamer waarvoor W. gisteren moest terechtstaan, eiste een boete van f50.subs. 25 dagen. De verdediger wierp de vraag op. of W. een verkeers- fout heeft gemaakt, dan wel of het slachtoffer niet wat beter had moeten opletten. Hij ging even dieper in op het waarom en hoe van de handel wijze van W. en vroeg de Recht bank deze slechts een symboli sche boete op te leggen. FILMS: Cinema Americain: De onvindbare Pimpernel, 14 jr.; Rex Theater: De wolf van Sila, 18 jr.; Har monie: Assepoester, a.l.; Victoria-theater: Het ge heim van de drie vrouwen, strikt volw.; voorstellin gen 2.30 uur (Rex) en 8.00 uur. TENTOONSTELLINGEN Gemeentemuseum Breed- straat. De elf Grafici, ge opend 710 uur. APOTHEKEN: Voor spoed gevallen is na 6 uur des avond geopend: Apotheek Kruisinga, Koorstraat 59; Apotheker G. Kruisinga. ALKMAAR. Alkmaar staat nu in 't teken van 't Rode Kruis; in de Langestraat, waar het Hoofdkwartier is wapperen de Rode Kruis-vlaggen in de nog koude lentewind. En dagelijks zijn er 300 medewerkers op pad, om alle ingezetenen een bezoek te brengen en hopelijk een bij drage in ontvangst te nemen. Vandaag wordt er extra aan het Rode Kruis gedacht, want circa 160 invalide ingezetenen maken een boottocht door het waterland van Noordholland. Tegen 10 uur hees burgemeester Wytema de vlag aan boord van het vaartuig, dat hedenavond tegen 5 uur weer terugverwacht wordt. Op het Canadaplein zal er Za terdagmiddag een demonstratie gegeven worden van de geza menlijke plaatselijke turnvereni gingen. Hier vertrekken even eens de deelnemers aan de vijf voudige ralley, die tegen 5 uur daar weer zullen terugkeren; mu ziekcorpsen zullen deze festivi teiten opluisteren. Voor nadere inlichtingen mo gen wij verwijzen naar 't Rode Kruis-Hoofdkwartier in de Lan gestraat. ALKMAAR. Het bestuur van de Kath. Reisvereniging schrijft ons: Tot ons grote genoegen kon den wij in dit blad van Maandag 28 Mei j.l. reeds op programma geven, van excursies en reizen, welke gehouden worden tot 15 Aug. a.s. Zoals uit dit programma blijkt trachten wij zo veel mogelijk voor iedereen het reizen mogelijk te maken. Niet ieder is in de ge legenheid naar het buitenland te gaan en grote reizen te maken, doch wèl is het velen gegeven, zij het een enkele dag of enige dagen er op uit te gaan; en juist voor hen meenden wij iets te moeten doen. Daarom hielden wij de kos ten zo laag mogelijk, en dit kon den wij doen, want onze vereni ging streeft geen enkel zakelijk belang na. Wij weten uit ervaring, dat hon derden Katholieken reisjes of reizen maken in neutraal ver band, 'waaruit de meeste onver kwikkelijke toestanden kunnen voortkomen. Al of niet terecht be riep men zich op het feit, dat van Katholieke zijde op dit terrein niets werd gedaan. De Katholieke Reisvereniging organiseert voornamelijk reizen met een duur van minstens 8 da gen, doch de afd. Alkmaar en Om streken bepaalt zich tot excursies R.K. Harmonie „St. Caecilia ALKMAAR Aangezien er gisteren onverwacht geen repe titie geweest is voor het Vendel, verzoekt het bestuur aan alle leden om hedenavond aanwezig te willen zijn op de repetitie van het corps voor nadere medede lingen betreffende Zaterdag a.s. en Zondag. De leden worden te vens verzocht dan op te geven welke dames er medegaan naar Noord-Scharwoude, dit met het oog op de bussen. Vertrek om 11 uur; terug om 2.30 uur. ATHLETIEKNIEUWS „Olympus" ALKMAAR Gehandicapt door het niet deelnemen van 7 heren-athleten was „Olympus" in Velsen, toch weer in de voorste gelederen te vinden, 'n Speciale vermelding voor J. Kroon is zeker on zijn plaats. In de 400 meter Heren D, wist hij de finale te bereiken, door in de 1ste serie en halve finale als 1ste te eindi gen. Ook G. Fransen was weer goed op dreef, maar miste zijn clubgenoten op dit nummer wel. De 5 prijzen werden als volgt gewonnen: Verspringen Dames C lste prijs T. Schuyt; Hoogsprin gen Dames D 2de prijs R. de Goede (promoveerde naar C); 800 M. Junioren A 3de prijs G. Fransen: 400 M. Heren D (Finale) 4de priis J. Kroon; Hoogspringen Heren D 3de prijs. Van de K.N.A.Ü. ontvingen on derstaande junioren een uitnodi ging om a.s. Zondag 3 Juni deel te nemen aan wedstrijden in het Olympisch Stadion te Amster dam. i.v.m het 50 jarig bestaan der K.N.A.U.: P. Schouten. G. Fransen. G. v. d Schot. Deze Jun. startten op de '1500 meter, waarin zij dit seizoen, reeds di verse successen hebben behaald. Jongens doe je best en toon dat Olympus, ook in internationale sfeer, zich zeer goed thuis voelt. Succes!! Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Stijn- tje A. H. dochter van B. Smit en J. van der Veer; Pieter G. zn ,v. A. L. Gransbergen en A. Pieters; Jacobus T. M. zn. van J. J. Tam- bach en A. M. Hofman; Catharina G. M. dochter van H. C. Paulisse en M. M. Raat; Johannes W. H. z. van H. J. M. Wagenaar en S. Moeljoredjo. en reizen van kleiner formaat Laat men lid of geen lid, alvorens zijn vacantieplannen te maken, eerst kennis nemen van hetgeen onze Kath. Reisver. te bieden heeft. Wij zijn er van overtuigd, dat wij voor „elck wat wils" iets hebben. Vraag daarom een gra tis proefnummer aan van ons maandblad „Met Ons Op Reis". Dit blad is prima verzorgd en de moeite van hét lezen ruimschoots waard. Alle inlichtingen worden gaarne verstrekt door het bestuur en de leider van ons inlichtingen bureau: Sigarenmagazijn C. de Munk, Stationsplein, hoek Spoor straat, Alkmaar, telef. 2716. Aan vulling van ons zomerprogram- ma na 15 Aug. wordt binnenkort gepubliceerd. AL GENOEG GESTRAFT ALKMAAR De Alkmaarse koopman J. W. S. moest op 28 April j.l. door de verkeerspolitie uit zijn auto worden gehaald, omdat hij in beschonken toestand de Kennemerstraatweg onveilig maakte. Het was toen gebleken, dat hij meer „ophad", dan goed voor hem was. Hij had het er die dag een beetje van genomen, had verschillende café's bezocht en was daarna pardoes in zijn auto gestapt en weggereden, met als gevolg, dat hij niet linea rec ta de Kennemerstraatweg kon af rijden. De Officier van Justitie eiste tijdens de zitting van de Meer voudige Kamer gisteren 3 maan den gevangenisstraf en de ont zegging van rijbevoegdheid voor de tijd van één jaar. De verdediger. Mr. C. Berkhou wer hield de Rechtbank voor, dat S. al zwaar genoeg gestraft was. Zowel rijbewijs A als B werden hem tegelijkertijd afge nomen, zijn auto werd meegeno men, die hij thans nog niet terug heeft. De gehele affaire is op de physische en psychische gesteld heid van de vijf en twintigjarige jongeman niet zonder invloed ge bleven, integendeel, hij heeft het vaste voornemen gemaakt zijn leven te beteren en niet meer te drinken, zodat men redelijker wijze mag veronderstellen, dat deze gang van zaken hem zal brengen tot het beteren van zijn niet feilloos gedrag, waartoe hij eigenlijk is gekomen, omdat hij de nodige zorg sinds lang heeft moeten ontberen. Hij drong er bij de Rechtbank op aan. niet de voor deze over treding geldende maximumstraf op te leggen, doch deze belang rijk te verminderen; uitspraak over veertien dagen. JONG HOLLAND-ZEEVOGELS Donderdagavond wordt op het terrein van de Alkmaarse Boys de wedstrijd om de Noord'hol- landse Voetbalbeker Jong Hol landZeevogels gespeeld. Oproep ALKMAAR Degenen die foto's gemaakt hebben van de dropping op het Sportpark op de Bevrijdingsdag worden verzocht zich in verbinding te stellen met de Secretaris van de Stichting '40—'45, de heer J. van Dijk, Bu reau van Politie, alhier. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. Hedenavond A.F.C. 3—V.I.O.S. 1, 7 uur, ter rein Westerweg voor het Gou den Kruis. Spelers van het derde, zorgt voor een goed partijtje voetbal, want de belangstelling zal groot zijn. Voetballiefhebbers, gaat naar de Westerweg, moedigt de 'jon gens aan. Het is de moeite waard. Men verzoekt ons mede te de len, dat voor niet-leden de en treeprijs 9 cent is en voor de le den vrij op vertoon van hun lid maatschapskaart. BAKKUM De feestelijkheden rond het zilveren priesterfeest van de bouwpastoor van Bakkum, de Zeereerw. Heer J- de Wit, van de parochie van Maria ten Hemel opneming zullen vailen op Zater dag en Zondag 2 en 3 Juni as. Het uitgebreide programma ziet er als volgt uit; Zaterdag:l. Inhalen van de ju bilaris aan de grens van de paro chie (grens Castricum Egmond) te 5.30 uur nm.; 2. Welkomst woord uit te spreken door de burgemeester der gemeente; 3. Opstelling van de stoet: ruiters, fanfare, auto's van pastoor en ge nodigden. Bij aankomst bij de kerk, brengen bruidjes de pas toor naar de kerk door de hoofd ingang. Het publiek wordt vooraf tot de kerk toegelaten door de hoofdingang. 4. Welkomstlied te zingen door alle aanwezigen. Dit lied s.v.p. in de kerk in de bank of op de stoel achter te laten- 5. Te ongeveer 7 uur kort Lof, waaronder door de Hoogeerw. Deken van Beverwijk de jubilaris als pastoor der parochie zal wor den geïnstalleerd. Zondag: 7 uur H. Mig. 9 uur in halen van de Celebrant door bruidjes en misdienaars, daarna H. Mis met predikatie. De gelovi gen worden dringend verzocht voor het gestelde uur in de kerk aanwezig te zijn. Opening van de kerk te 8-30 uur. Tot de keik worden toegelaten: a. de genodig den door de ingang aan de Noord zijde;- b. de parochianen door de hoofdingang. Voor deze H. Mis wordt aan elk gezin in de paro chie 2 plaatsen toegekend- De kaarten daarvoor worden huis aan huis bezorgd. Dezg kaarten zijn strikt persoonlijk. -In ver band met de beperkte ruimte moet bovenstaande maatregel worden genomen. De plaatsen voor de genodigden (welke als zodanig zijn aangegeven! gelieve men vrij te laten. De overige plaatsen kunnen naar volgorde van binnenkomst worden ingeno men. Schoolkinderen worden niet toegelaten. Onder beide H-H. Missen algeim- H. Communie voor alle gelovigen. Des n.m. 1 uur is er receptie in de St. Cuneraschool voor geno digden, waarna het feestgeschenk van de parochie wordt aangebo den door de Z.E. Heer pastoor van de H. Pancratius. Gelegenheid tot feliciteren be staat vanaf 2 uur voor alle paro chianen en andere belangstellen' den 3.30 uur Plechtig H. Lof met dankwoord van de jubilaris. LEDENVERGADERING NED. RODE KRUIS EGMOND BINNEN Maan dagavond j.l. werd door de afde ling van het Ned. Rode Kruis „De Egmonden" een algemene leden vergadering gehouden, welke bij eenkomst door 30 leden werd bij gewoond. De vergadering werd geopend door de voorzitter, bur gemeester M. Niele, die allen een hartelijk welkom toeriep, in het bijzonder de spreker van deze avond de Weledelgeb. Hr. ,Nij- huis uit Alkmaar, die in een uit voerige rede het grote nut van het Rode Kruis eens nader uit eenzette. De Voorzitter dankte de heer Nijhuis voor diens duidelijke Uit eenzetting en stelde voor om over te gaan tot de keuze van het definitieve bestuur, Na stemming werd het bestuur als volgt ge formeerd: Burgemeester M. Niele voorzitter; Mr. Soit. vice-voor zitter; Mevr. Feninga. secreta resse; Corn. Baltus, 2e secretaris: P. C. M. Simons penningmeester; P. Moov, 2e Penningmeester; A. J. de Groot, transportcolonne. Bü de rondvraag zette Dr. Helle uit Esmond aan Zee enkele be langrijke onderdelen van het Ro4e Kruis-werk nader uiteen. De voorzitter sloot de bijeen komst met de mededeling, dat de komende dagen een huis aan huiscollecte zal worden gehou den ten bate van het Rode Kruis. DE RIJP Op 29 Mei 1926 werd door Z.H. Exc. Mgr. Callier tot priester gewijd C. P. M. Holtkamp, geboren te Schipluiden op 26 Mei 1902. Dit leit zal op 3 Juni a.s. door de parochianen van de SL Bonilaciuskerk te De Rijp op waardige wijze worden gevierd. Pastoor Holtkamp studeerde aan het seminarie te Hageveld én vervolgens te Warmond. Na zijn wijding tot Priester werd hij als kapelaan benoemd te Limmen, waar hij slechts één jaar werk zaam was en zijn parochiaal werk voor 22 jaar vaarwel moest zeg gen. De jonge priester werd ge roepen om anderen op te leiden tot het H. Priesterschap. Gedu rende deze periode werd door de begaafde priester aan het semi narie te Hageveld hoofdzakelijk Latijn gedoceerd met als afwis- DE DEEMSTER. Gisteren middag moesten de beide expe diteurs G. v. d. Sch. en Fr. Sch. te Deemster voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar, in hoger be roep terecht staan van het vonnis van de Alkmaarse Kantonrechter, wegens herhaaldelijke overtreding van het Rijtijdenbesluit annex Rijtijdenbesluit. Zij hadden een chauffeur in dienst, W. de Vr. die op instigna- tie van zijn beide werkgevers zijn werkboekje onjuist invulde, d. w. z. hü schreef kortere werktijden op, dan hij in werkelijkheid ge maakt had, waarvoor zij als werk gevers verantwoordelijk werden gesteld. Tevens werd hun ten las te gelegd, dat zij de werktijden veel te lang hadden gehouden. De Kantonrechter had elk van hen een voorw. hechtenisvan 7 dagen opgelegd, plus 64 maal f 10 subs. 50 maal één dag. De Amb tenaar van het Openbaar Ministe- GEVONDEN VOORWERPEN ALKMAAR. Gevonden over het tijdvak van 17 Mei tot en met 23 Mei 1951 en te bevragen aan het Bureau van Politie te Alkmaar, op kamer 14, le etage, iedere werkdag van 17 tot 18 uur, behalve op Zaterdag'. Autowiel met band; sleutel; rozenkrans; algebraboekje met schrift; lipssleutel; klompsok; autoped; schaar; ceintuur; rozen krans; kinderschortje; sleutel; mutsje; "roeden in papier; hand schoen; portefeuille met inhoud armband; sleutel; padvinders petje; kinderportemonnaie; ro zenkrans; handschoen; tabaks doos met inhoud; ceintuur; sleu tel; twee sleutels; benzinedop; passer; vulpen; kinderbril. Als gevonden bij het Bureau van Politie aangegeven en op on derstaande adressen te verkrij gen: Huissleutel, K. Admiraal, Pr. Hendrikstraat 26; ballpoint, F. Steenman, St. Josephstr. 1; portefeuille met'inh., Rijkspolitie Heiloo; zwembroek met bijbeh., T. Callansee, Stationsstraat 43; portèmonnaie niet inh., Openb. School te Stompétoréh; honden halsband, v. d. Lek, Visserslaan 15 riempje, Rijsen, Herenweg 71 te Oudorp; padvindersriem, C. Lon- sen, Hoogstraat 18; bruine porte- monnaie met inh., Duineveid, K. v. 't Veerstraat ,34; rozenkrans, Klokman, Bergefweg 83: gummi laarzen, J. Kaay, Druivenlaan 57; armband, De Wit, Schoutenstr. 19 kindertasje, R. Langras, St. An- nastraat 10; rijwieltas met inh., R. Nijman, Dijkgraafstraat 2; zwempak met bijbehoren, Over dekte Zweminr.; hórlogè, Overd. Zweminr.; herdershond, v. d. Pol, Laat 174; hondenhaisband, Hoofd Julianaschool, Palingstraat; kin dertasje, Leertouwer. Trompstr. 26; ceintuur, v. d. Pol, Breedstr. 45; armbandje, De Wit, Sehou- tenstraat 19; operetteboekje, M. Appelman, Tuinstraat 1; bril in étui, v. d. Loos, Andoornstraat 13; horloge, Woudstra, Kinheimstr. 41 vulpen, Blokke, Achterdam 2; 2 pakjes met inh.. Louter Zoeher- straat 27; handschoenen, S. Bos, Tuinstraat 54; armband. H. Mul ler, Kennemerstr.weg 29; hand schoenen, Bulthuis, Langestr. 106; trainingsblouse, H- Muller, Ken nemerstraatweg' 29; halsketting, W. Schuit, Spoorstraat 18; auto ped, Bozelie, Westerweg 35; eier- kist, v. Lienen, Frieseweg 134; tas met inh., J. Bakker, Overdie- straat 64: rozenkrans, A. Oud, Lindenlaan 36. rie had ter zitting van de Kan tonrechter gesproken van chanta- ge-politiek. De Vr. was politiek delinquent geweest en hij durfde niet-tegen zijn bazen in te gaan uit vrees voor ontslag en uit vrees, dat hij daarna, bij het zoeken naar een nieuwe werkkring in moeilijkhe den zou ger.aken. Op 2 Augustus reed hij te Haar lem een dame aan, die tengevolge van de aanrijding is overleden. Het ongeluk wera toegeschreven aan de te grote vermoeidheid van de chauffeur die geen gelegenheid tot voldoende rust kreeg. Het bleek ter zitting van de Meervou dige Kamer gisterenmiddag, dat de chauffeur soms 45 uur in de morgen op pad ging en dan des avonds 89 uur pas terugkeerde. Dan moest hij met alleen auto rijden, doch ook bijkomende wer ken verrichten, als assisteren bij laden of lossen, auto-reparatie etc. Dit alles werd door drie getuigen die bij de firma in dienst waren geweest en ontslag hadden geno men wegens te lange werktijden alsmede door een deskundige, be vestigd. In het geheel waren er 64 over tredingen geconstateerd. De Of ficier van Justitie meende als mo tief voor de handelwijze van de beide firmanten te kunnen onder kennen: bepaalde geringe inkom sten te neutraliseren door zoveel mogelijk te vergen van mensen en materieel. Een ernstig verwijt maakte hij de firmanten door te zeggen dat zij nadat het ongeluk gebeurd was, toch doorgingen met dezelfde overtredingen. Nadat het proces-verbaal van deze affaire was opgemaakt, werd op 24 October van het vorig jaar wederom eenzelfde overtreding geconstateerd. De Officier meen de, dus te maken te hebben met recidivisten. Hij eiste tegen elk der firmanten een hechtenis van veertien dagen, plus een boete van vijftig maal .tien gulden subs, vijftig maal een dag hech tenis. De verdediger Mr. W. A. Dum- bar verdeelde de overtredingen in twee categorieën, n.l. van vóór en na het ongeluk op 2 Augustus 1950. In de eerste categorie wor den 40 onjuiste invullingen in het werkboekje van de V. ten laste gelegd voor wat betreft de einduren van de werktijd. Dat was niet voor elke dag precies vast te stellen. Wat betreft de uren van thuiskomst na 2 Aug. heeft De Vr. er maar een slag naar geslagen; deze overtredingen impliceren niets anders dan on nauwkeurig bijhouden van het werkboekje, zodat afbeulerij van de chauffeur door de firma niet is bewezen. In de tweede categorie worden 24 overtredingen betreffende het aantal werkuren per week en per dag ten laste gelegd en niet eén onnauwkeurigheid in Jiet werk boekje. Deze 24 overtredingen 24 x onjuist invullen van het werk boekje door de chauffeur heeft De Vr. begaan onder toezicht van de politie zonder dat de firma werd geverbaliseerd of gewaar schuwd, teneinde bewijs voor oververmoeidheid bijeen te ga ren. Is dit provocatie of niet? riep de verdediger uit. Hij ging daarna op verschillende overtre dingen nader in en vroeg voor G. v. d. Sch. vrijspraak omdat hij niet voor de overtredingen aan sprakelijk kan worden gesteld, omdat hij zich nooit met de ad ministratie bemoeide; voor Fr. Sch. vrijspraak wegens onbe trouwbaarheid van getuige de Vr. subs uiterste clementie. seling assistentie in zijn geboor teplaats Schipluiden. Op. 2 Sep tember 1949 deed de thans jubi lerende priester zijn intrede als pastoor»in De Rijp. Zeer in het kort zou dit een korte levensbeschrijving kunnen zijn van „onze" pastoor, zij het niet dat hij terloops nog vertelde dat hü zich interesseerde voor de historie en wel speciaal voor de Kerkgeschiedenis in het bis dom. Alsof het een bijkomstig heid betrof, hoewel een zekere voldoening niet onopgemerkt bleef, vertelde dan pastoor Holt kamp dat van zijn hand enkele belangrijke monografieën uit het Dom-archief te Utrecht zijn ge publiceerd zoals o.a. Kenemaria, Rhiinlandia, Delflandia, Zuyd landia, Voorne en Putten en Schielandia, enz. Verder verschil lende monografieën over diverse parochies z.a: De Liefde te Am sterdam, Schipluiden, Santvoort, Middelh. rnis enz. Ook werden door hem verschillende artikelen geschi m in Sursum Corda. Pastoor Holtkamp keht geen aanziens des persoons en iedere parochiaan voelt zich „thuis" bij hem. Wij als parochianen zijn trots op onze pastoor en steeds bereid de door hem nodig ge achte en mogelijk gebleken ver beteringen aan ons wel klein maar intiem kerkje te verwe- zelijken. Veel heeft pastoor Holt kamp met zijn voorzichtig en uitgebalanceerd doorzettings vermogen weten te bereiken niet alleen op materieel gebied wat de verfraaiing van het kerkge bouw en zijn omgeving betreft maar ook wat betreft de geeste lijke belangen van de parochia nen. De parochie De Rijp heeft al jubilerende pastoors als herder gehad en een zekere vaardigheid in het organiseren van dergelijke feesten daardoor verkregen. Steeds blijkt echter dat zij naast uiterlijk vertoon ook de in nerlijke aanhankelijkheid voor de priester in het algemeen en de persoon in 't bijzonder tot uiting weet te brengen. Dit laatste zal naar onze mening bij het zilveren priesterfeest van pastoor Holt kamp ook zeker het geval zijn. f Advertentie) Fa. MEYER ZOON Waardebonnen f 10.— bij aankoop van mantel of cos tume boven f 60.—) Ook voor regenmantels. Langestraat ALKMAAR GULDEN VLIES Aantrekkelijk Zondagavondprogramma ALKMAAR. Zondagavond a.s. zullen in Het Gulden Vlies in een gecombineerd programma drie bekende „sterren" optreden n.l. de vermaarde komiek en conferencier Sylvain Poons, Neerlands meest omstreden tele- paath Jonglisto, die veel van zich deed spreken door zijn op zienbarende radio-experimenten en Cas Rus, die het wonder- instrument de clavioline bespeelt, het laatste snufje op muziek- technisch gebied. Een aantrekke lijk Zondagavond-programma dat aller belangstelling verdient. Gevonden voorwerpen AKERSLOOT Alhier is een (vermoedelijk) gouden broche en een rozenkrans gevonden; in lichtingen bij de politie. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. DROOG WEER met weinig bewolking en een matige tot krachtige wind tussen Noord-Oost en Oost. Koude nacht- Morgen overdag iets hogere tem peraturen dan vandaag. Comité ouden van dagen BERGEN De tijd voor de vacanties staat weer voor de deur. Er is helaas altijd nog een categorie mensen, die door financiële en andere omstandig- heden niet in de gelegenheid zijn, er eens een dagje op uit te trek ken. Tot hen benoren zij, die een leeftijd bereikt hebben, waarop het uitgaan tot de zeldzaamheden behoort. Het comité voor Ouden van Dagen te Bergen heeft in zijn laatst gehouden vergadering het besluit genomen, dit jaar derge lijke mensen weer een aangena me dag te bezorgen op 27 Juni a.s. met ongeveer 6 touringcars. Het doel der reis is het beroemde vogelpark te Alphen aan de Rijn. Om de bedragen, welke voor een dergelijke tocht nodig zijn bij elkaar te leggen, zullen bij de burgerij in Bergen in de week v. 13 tot 17 Juni intekenlijsten wor den aangeboden, waarvan het Comité hoopt, dat er flink op ingetekend zal worden. Tot 17 Juni bestaat gelegenheid voor hen, die de tocht voor eigen rekening mee willen maken, zich bij genoemde Comité aan te mel den. Gouden Kruis-tournooi OUDORP In de derde ronde van het Gouden Kruistournooi, had Zondagmiddag de wedstrijd plaats tussen Kolping-Boys 1 en Twisk 1- Het bleek al spoedig dat K.B. het ditmaal met geen gemakkelijke tegenstander te doen had, vooral snelheid en sa menspel 'bij Twisk traden naar voren. Na ongeveer een kwartier spelen wisten zij de leiding te nemen: 10 voor Twisk. Aan vallen en tegenaanvallen der beide partijen brachten tot de rust geen verandering. Na de hervatting wist Twisk door over rompelende snelle aanvallefi bin nen 5 minuten tweemaal te sco ren en bracht de stand op 30- K.B. die niet bij de pakken ging neerzitten weerde zich geducht en wist na ongeveer 12 minuten de eer te redden 31. Twisk wist echter door goed samenspel nog twee punten te maken en zo werd de stand 51. K.B. liet zich niet ontmoedigen, bleef doortastend optreden en zag haar moeite be loond met nog tweemaal de bal in het net te werken. Eindstand 53 voor Twisk. DE NAZOMERFEESTEN 1951 PURMEREND. Er komt te kening in de voorbereiding van de Nazomerfeesten voor dit jaar. Er is belangstelling van vele zijden. Bij de Veehouderij, bij de landbouw, de tuinbouw en ook bij de handel, Wat vorig jaar de jonge fruitkwekers lieten zien is zo in de smaak gevallen, dat men om herhaling riep van een der gelijke demonstratie al is het dan in andere vorm. Purmerend's Museum bestaat in 1951 10 jaar. Men wil dit feit herdenken door middels de tentoonstelling aan deze mooie instelling meer be kendheid te geven. Daarom zal Purmerend's Museum dit jaar op de tentoonstellingen een zeer bijzondere stand verzorgen. Daar op zal in oorspronkelijke vorm een aantal typische dingen Uit 't boerenleven van vroeger in deze omgeving worden tentoongesteld. Daarvoor is ook de medewerking verkregen van een aantal perso nen, Oudheidkamers en Musea elders. Voor het nemen van Han delsstands is er eveneens belang stelling in het bijzonder voor zeer attractieve stands. Al met al mag worden gezegd dat de ten toonstellingen in de nazomer al hier, wederom zeer interessant zullen worden. VEEMARKT PURMEREND 29 Mei De markt van hedenmorgen was weer aardig bezet met run deren alhoewel het aanbod van vette koeien minder was, wat dan ook wel meewerkte om een vlugge handel te veroorzaken. De prijzen van de vorige week ble ven goed gehandhaafd. Ook de geldekoeien waren weer hoog in prijs; de kwaliteit wordt er ech ter niet beter op. Op de verse melkmarkt was het ook iets druk ker', de kopers dansen wel tegen de hoge prijzen op, maar het ging er toch iets vlugger. Ook met de pinken was de belang stelling beter, er werd door de weiders nog al gezocht. Er wer den hedenmorgen zeer zware slachtstieren aangeboden. De handel had een kalm verloop. Met de nuchtere kalveren voor de slacht was de gang heel aar dig. Bij die voor het leven was het drukker, daar waren ook de prijzen weer beter. De wolvee markt begint ook weer drukker te worden; er waren ook al weer geschoren schapen aangeboden. Men kan zien dat de priizen van die beesten hoog genoeg staan, het gaat er maar heel kalm mee. Voor de lammertjes was de vraag weer heel goed, deze wer den weer vrij vlug verhandeld. Met de bokken en geiten was het ook beter gesteld, williger en ho ger in prijs. Maar op de vette varkensmarkt was het weer een stugge boel. Men verwachtte hoge prijzen, maar dit kwam slecht uit. De inzet van 'n heel enkele van f 1.88 zakte al heel gauw 'n paar centen in en bleef steeds zakken om heel stug te eindigen. Ook de vette zeugen waren lager in,prijs. Met de biggen was de handel goed, niet dat de prijzen overigens hoger waren. Op de paardenmarkt was het weer stil ler, maar wel duur. Met de ko nijntjes liep het fout stug en de prijzen lager. Grote Purmerender Verloting PURMEREND. Bij beschik king van de Minister van Justitie dd. 11 Mei j.l. no 2248 is weder om toestemming verleend tot 't houden van de Grote Purmeren der Verloting. Men kan dus weer zeer spoedig de Purmerender lo ten tegemoet zien.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2