Eindelijk is een duidelijke lijn gekomen in 't defensiebeleid Wij zijn al in alarmtoestand Subsidie voor katholieke Militaire Tehuizen Hille's beschuitfabriek bestaat vijftig jaar St. Michaëlskapel puilde uit van de „Jannen' TWEEDE KAMER VLOOTOEFENING „P ROG RES GOUDEN BESCHUIT Beter één divisie bij de hand dan vijf in de maak Dromerijen rond een kanon met de duinen nog aan de kim Aan de slag Storingen staan in de rij Bij zilveren priesterfeest van hoofd-aalmoezenier WOENSDAG 30 MEI 1951 PAGINA 3 Een luchtopname van het nieuwe spoorwegpostkantoor aan de Rijswijkseweg te Den Haag, dat enige tijd geleden in gebruik is genomen. (Luchtopname ANP-foto) (Van onze parlementaire redacteur) De Volksvertegenwoordiging heeft geruime tijd een duidelijke lijn in het defensiebeleid gemist. En ook in de ministeriële leiding had men weinig vertrouwen. Met het optreden van minister Stal is achter deze fase echter een punt gezet. De lang ontbeerde lijn is in de jongste defensie-nota uitgestippeld en de nieuwe be windsman wordt geacht een man te zijn, die de zaken onder de knie wil hebben, aldus dr. Bruins Slot, de a.r.-woordvoerder in het debat over de defensie-begrotingen, dat gisteren in de Twee de Kamer aanving. Dat dit debat minder belang rijk aandeed dan in vroegere defensie-debatten, laat zich in het licht van het voorafgaande wel begrijpen. Met de grote lijnen is de Kamer het wel eens en het wachten is nu op de uit voering. Intussen waren er van zelfsprekend nog wel bemerkin gen, vragen en wensen. De heer Fens (K.V.P.) vond het prachtig, dat er mobilisabele divisies zul len komen, maar voor alles is een parate troepenmacht nodig, die de gelegenheid geeft om te mobiliseren! En inderdaad, dit blijft het cardinale punt. De heer Fens hield er rekening mee, dat ter bereiking van dit doel een diensttijd van twintig maanden nodig zou zijn. Belangrijk was voorts de vraag van dr. Bruins Slot (A.R.) of de minister ervan overtuigd is, dat wij met de huidige wijze van oefenen tot vechten gereed zijn de divisies zullen krijgen. Deze vraag hield verband met de con clusie, die de legerleiding uit de jongste oefeningen in divisie- verband heeft getrokken. Daarna is men, zoals bekend, plotseling tot de overtuiging gekomen, dat oefenen in bataljonsverband ook eigenlijk voldoende is. Deelden ook de bondgenoten deze me ning?, aldus de A.R.-woordvoer- der. De hger Roosjen (A.R.) ging van de stelling uit. dat het beter was één divisie bii de hand dan vijf in de maak te hebben. De heer Vorrink (P.v.d.A.) sloeg eveneens de mening van de bondgenoten hoog aan. Zijns in ziens zou het geruststellend wer ken, wanneer kon worden mede gedeeld, dat de plannen, zoals die nu op tafel liggen, een resultaat waren van de bespre kingen in het kader van het At lantisch Pact. Europees leger Over de vorming van een Europees leger gaven zowel de heer Fens (K.V.P.) als de heer Vorrink (P.v.d.A.) hun mening. De heer Vorrink was het er wel mee eens. dat de regering slechts een waarnemer na.ar de confe rentie in Parijs had gestuurd, maar de heer Fens gispte zulks. Op deze conferentie hadden zich 30 MEI Octaaf van Sacramentsdag Gedachtenis aan Paus Felix De kerk, die vervuld is van de gedachte, dat hare bloed getuigen leven voor God. zal de gelovigen wijzen op de speciale verbondenheid met dé martelaren. Paus Felix heeft deze verbondenheid duidelijk geleerd, door aan de priesters voor te schrijven het dagelijks offer van de gelovigen, de H. Mis op te dragen op de graven van de martelaren. Door dit voor schrift is de gemeenschaps band tussen de zaligen in de hemel, die de gloriepalm van het martelaarschap dragen en de strijders op aarde steeds sterker geworden: het heeft de gelovigen geholpen om vooral in moeilijke tijden evenals zij te getuigen. In deze jaren, nu alles wat ka tholiek is op de korrel wordt genomen, is deze eenheid met de martelaren van nog groter betekenis! Denken wij daaraan wanneer wij ook nu met de priester de H. Mis opdragen op het altaar, waar de relieken van bloedgetui gen rusten. In deserto voor- en tegenstanders van een Europees leger moeten laten ver tegenwoordigen. Had de regering angst voor een Romaans leger? Of was het zenden van een waarnemer een gevolg van een Anglo-Saksische instelling? Intussen liepen de meningen van de heren Fens en Vorrink, wat' de zaak zelf betreft, toch niet zo ver uiteen. Wel was er verschil in toon. De heer Vorrink was van mening, dat wij heus geen behoefte hadden aan nieuwe problemen. En Frankrijk ver dacht hij er van, dat zij de op neming van Duitsland in een Europees leger zou propageren om daardoor de opneming van dat land in de Atlantische ver dediging te kunen verhinderen. De heer Fens wilde, vanuit politiek standpunt beschouwd, een Europees leger waarderen als een instrument ter bevorde ring van de Europese eenheid. Maar hij voegde er haastig aan toe, dat aard en opbouw de in spanningen van de West-Euro- pese landen op geen enkele wijze zouden mogen vertragen. En in elk geval zou het ook moeten passen in Atlantisch verband. Een Europees ministerie van Defensie achtte hij voorlopig niet aanvaardbaar. Onderdelen waren er in dit debat genoeg. De heren Vorrink en Fens in formeerden naar de positie van generaal Kruis. Was er geen reden om deze nu nader te be zien in vérband met het jongste verslag van de parlementaire enquête-commissie? Wittenberg Dr. Bruins Slot (A.R.) vroeg een nieuw onderzoek in de zaak- Wittenberg en ook de heer Vor rink (P.v.d.A.) was van mening, dat van de zijde van de leiding niet het maximum aan begrip was opgebracht. Voorts maakte dr. Bruins Slot (A.R.) een op merking over de inenting op or der. De jongemannen werden hierdoor gedwongen om zich in levensgevaar te begeven. Wat de Nationale Reserve be treft, waren de heren Roosjen (A.R.) en Fens (K.V.P.) het er over eens, dat een duidelijke taakomschrijving nodig was. Een bindende verlenging van het dienstverband moesten zij de minister met beslistheid ont raden. ..Doek het instituut dan maar liever op," zei de heer Roosjen. De rechtsvorm van de artille rie-inrichtingen is zo onderhand een teer punt geworden. De minister heeft toegezegd, dat er nu met spoed een beslissing zal worden genomen. „Gaarne," zei den verschillende afgevaardig den, maar met een nadruk, die moeilijk kon worden misver staan. Over de benoeming van een tweede staatssecretaris toonden verschillende sprekers zich vol daan de heer Vorrink (P.v.d.A.) was in het bijzonder verheugd ovër de politieke kleur van de nieuwe functionaris. Over de marine werd deze middag weinig gezegd. De heer Roosjen (A.R.) informeerde naar de oorlogstaak van de mariniers en de heer Fens (K.V.P.) maakte zich bezorgd over de practische opleiding van de marine-vliegers. Wat gebeurt er als de „Karei Doorman" in revisie is? Het slot van de middag was een betoog van drs. Janssen (K.V.P.), die de grootst moge lijke samenwerking bepleitte tussen de militaire en econo mische sector. Waar moest men zich vervoegen om bij de mili taire productie ingeschakeld te worden? Ook zou de legerleiding in de keuze van de leveranciers zo algemeen mogelijk moeten zijn. Gisteravond zijn in de Tweede Kamer de Militaire Tehuizen aan bod gekomen. Evert Vermeer (P.v.d.A.) had al gepleit voor de tehuizen voor protestanten en ka tholieken en verzocht de tehui zen, die voor buitenkerkelijken gesticht worden, op dezelfde wijze te behandelen. De K.V.P.-afgevaardigde van Vliet meendedat het subsidie voor 1951 voor de Centrale der Katholieke Militaire Tehuizen moet worden opgetrokken tot f 64.500.eenzelfde bedrag dus, dat voor protestantse tehuizen beschikbaar is. Deze verhoging met zevenduizend gulden leek hem niet onredelijk. Ook de Nationale Reserve werd nog eens besproken. De heer Ver meer vroeg welke plaats dit in stituut in de territoriale verdedi ging inneemt. De heer Korthals (V.V.D.) achtte de Reserve van groot belang voor de rust van het thuisfront en voelde zich op dit punt allerminst gerust. Ook wenste hij een onderzoek naar Tentoonstelling Effectenbeurs verlengd AMSTERDAM. De histori sche tentoonstelling in de Effec tenbeurs te Amsterdam, die ge houden wordt ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan der Vereniging voor de Effectenhan del, zal t.m. 9 Juni a.s. geopend blijven. de gezagsgetrouwheid van de manschappen der Territoriale Troepen. Wat de Marine betreft vroeg de heer Korthals of het niet mo gelijk is allerlei krachten uit de maatschappij weer in te scha kelen in evenwaardige functies in het leger. De vergadering werd om half twaalf tot hedenmiddag verdaagd. 30 PCT. KOSTELOZE HUWELIJKSPROCESSEN VATICAANSTAD (KNP). Ge durende 1950 heeft de Sacra Rota Romana, de opperste kerkelijke rechtbank, 151 uitspraken gedaan inzake huwelijksprocessen. Dit blijkt uit de ,,Acta Apostolicae Sedis (De Handelingen van de H. Stoel) die dezer dagen zullen ver schijnen. Van de 151 uitspraken waren er 114 negatief, d.w.z., dat de Sacra Rota in 114 processen niet de ongeldigheid van het be trokken huwelijk kon bevestigen. Bij de overige 37 processen heeft de rechtbank de ongeldigheid en de afwezigheid van de huwelijks band vastgesteld. Van deze 151 processen zijn er 50 kosteloos be handeld; een nieuw bewijs tegen de dikwijls herhaalde beschuldi ging, dat alleen tegen zeer hoge kosten een proces bij de Sacra Rota aanhangig kan worden ge maakt. Alle landmeters ingenieur? ZEIST. Op het congres van de Landbouwkundige Federatie verklaarde de voorzitter, dat, zo als de zaken nu staan, te eniger tijd alle landmeters de ingenieurs titel zullen gaan dragen. a (Onze verslaggever seint:) Toen de korporaal van de wacht de mariniers voor de aflossing had opgesteld stonden de Rotterdammers er met hun bepoederde neusjes en him dampende sigaren boven op. Hij had ze om zo te zeggen maar voor het rijgen aan zijn bajonet. Als hij dat tenminste had gewild. Een blik achterom zou hem echter onmiddellijk hebben bekeerd. Hoe dan ook: wij willen maar zeggen, dat zelfs in Neerlands grootste haven (Wat zegt u, Amsterdam? La-me-niet-lachen) de belangstelling voor de Ko ninklijke Marine overweldigend is. Om niet te zeggen overmoe dig. Dat laatste moeten ze overigens zelf weten, die Rotterdam mers. f Intussen hebben we die belang stelling en overmoedigheid achter ons gelaten. Er zijn belangrijker dingen die de aandacht vragen. Laten we u dan vertellen, dat de oefeningen al druk aan de gang zijn, ook al hebben de Jan tjes zelfs de Franse kust nog niet eens geroken, laat staan op hun radarscherm ontdekt. Waarom ook nog zo lang te moeten wachten op de grote oefe ning „Progres"? We hebben wel wat anders te doen dan alleen maar wat spelevaren of wat dies meer zij. En de eerste Hollandse nieuwe is toch al op Nederlandse bodem aangekomen. Wat zouden wij dan nog moeite doen, om de eer van zuster haring te redden. Intense vooroefeningen Nee, onze tijd zal uur na uur (en dat dag en nacht)' gevuld zijn met intense oefeningen. Men noemt dat hier op de „Kortenaer" heel eenvoudig inslingeren. Voor ons leken wil dat echter zeggen, dat de officieren dag en nacht in alarmtoestand verkeren. Dat de dubbele wacht is betrokken en dat alles wat maar twee gezonde benen, ogen en oren heeft zijn portie dubbel en dwars opge diend krijgt. Of hij nu bij de ver bindingsdienst is of de artillerie schema's verzorgt. De secretair mag blij zijn, dat hij zelfs bij het hevigst kanongebulder bij zijn kluis moet blijven. Ik geef u de verzekering, dat zelfs hij anders niet aan die alarmtoestand zou ontkomen. De twee armetierige verslaggevers natuurlijk uitge zonderd. Laten we blij zijn, dat ze het leven nog hebben, bij al die bedrijvigheid. Maar anders. De vlootvoogd van smaldeel 5, schout bij nacht A. D. Booy, heeft de oefening zorgvuldig uitgestippeld en zo zijn Hr. Ms. „Tromp", „Korte naer", „Marnix", „van Ewijck" en „Dubois" al vanaf het eerste uur van vertrek doende om de geoefendheid zo hoog mogelijk op te voeren. Wij zullen de ove rige geallieerden laten zien dat de Nederlandse Navy wel van wanten weet, dat geef ik u te raden. Maar, als wij zijn thuis geva ren, zal ons lijfschip „Kortenaer" in geen geval rust worden ge gund, dat is nu al bekend. Want zodra de thuishaven voor een dag VOOR ONZE GRENZEN (Van onze weerkundige medewerker) Nu we morgen al weer de laatste dag van Mei hebben moeten we helaas weer tot de conclusie komen dat ook deze maand ons niet gebracht heeft wat we zo hadden ge hoopt nl. een periode van mooi zonnig weer. Nadat eergisteren nog overal regen viel, veroorzaakt door een storing die over ons land via Duitsland en Denemarken naar de Oostzee trok, wer den we nogmaals verrast door een terugkomend front dat vanuit het Noorden over ons land naar België trok. Op het ogenblik zijn de ba rometers echter flink geste gen en bevinden we ons in 'n uitloper van een krachtige maximum dat zich uitstrekt van IJsland naar Scandina vië. De ligging van dit hoge drukgebied is echter nog in zoverre voor ons land on gunstig dat nu koele lucht uit het Noorden over ons land wordt gestuwd. Tenge volge van deze ontwikkeling echter zijn de regenkansen aanmerkelijk verminderd. of veertien zal zijn aangedaan, zal de torpedobootjager het roer weer over bakboord gooien naar volle zee. Bij de Schotse kust wachten weer nieuwe oefeningen. Daarvoor is ons aller „Kortenaer" nu eenmaal artillerie-opleidings schip. Er staat trouwens nog veel meer te gebeuren. Is „Progres" eenmaal voorbij, dan komen de mijnenvegers van de geallieerden aan bod en ook deze actie zal grootscheeps worden opgezet on der commando van de Comman dant Zeemacht Nederland, schout bij nacht. C. W. Slot. De Neder landse havens Scheveningen en IJmuiden zullen hierbij als z.g. uitvalhavens fungeren. Zo rijen zich de oefeningen aaneen met het doel de paraat heid in geallieerd verband zo hoog mogelijk op te voeren. Zeker, dat alles vraagt finan ciële offers, maar laten ook wij in 's hemelsnaam stevig blijven leunen tegen het oer-Hollandse spreekwoord: de cost gaet voor de baet uit". Er zijn tijden ge weest, dat ook de Nederlandse Navy tot bloedens toe heeft ge vochten voor ons in het achter land. Ware dat niet gebeurd??? Men kan zich zoiets niet voor stellen bij deze kalme zeeën, die eerder aan schoner zaken doen denken. „Progres" zal ons straks even maar in de rauwe werkelijkheid doen onderdompelen. Maar: de cost gaet voor de baet uit. Is de ontbijttafel wel compleet, als er niet het brosse goudgele beschuitje te kiezen valt? Datzelfde goudgele beschuitje zou op de morgen van 2 Juni 1951 wel eens een gouden beschuitje kunnen zijn. En het zal dat zijn wanneer het stamt uit het bekende perkamenten zakje, dat een bijna rond olifantje als embleem draagt. Het is dan immers een product van de N.V. Koek- en Beschuit fabriek v.h. G. Hille en Zoon te Zaandam, en die fabriek bestaat op 2 Juni vijftig jaar. Vanwege dit jubileum vertellen wij u in het kort de geschiedenis van het gouden beschuitje. Vijftig jaar geleden was het beschuitje nog helemaal niet die normale verschijning op de ontbijttafel, die het vandaag de dag Ms. Be schuit was een artikel met een luxe prijs, omdat het in blikken bussen was verpakt. De 22-jarige K. Hille was het, die begon met de popularisering van het be schuitje, toen hij op 2 Juni 1901 met een paar arbeiders een be schuitfabriekje begon aan de oos telijke oever van de Zaan, omdat de bakkerij van zijn vader hem te eng werd. In 1912 was uit dat fabriekje een bedrijf gegroeid met een om vang, die de omzetting in de N.V. Koek- en Beschuitfabriek v.h. G. Hille en Zn. noodzakelijk maakte. De jonge fabrikant bracht als eerste zijn beschuit op de markt in eenvoudige perkamenten pa pieren zakjes. Door dit initiatief kon de beschuit tegen een veel lagere prijs op de markt gebracht worden en daardoor werd de stoot gegeven tot de opbloei van de Nederlandse beschuitindustrie. Ruim 450 man personeel zijn thans dagelijks in touw voor de vervaardiging, het vervoer en de aflevering van de beschuit, die zo'n grote populariteit geniet, en vele soorten Hille's koek, toast en koekjes. Niet alleen in ons eigen land weet men deze producten te waarderen. Zij vinden hun weg ook naar Engeland, België, Congo, Indonesië, Nieuw Guinea, Suri name en de Nederlandse Antil len. De fabriek hoopt haar gouden jubileum te vieren met een her denkingsbijeenkomst voor het personeel. Bovendien wordt des middags van 3-5 uur gerecipieerd in het Amstel Hotel te Amster dam. De jubilerende fabrikant biedt daarenboven aan alle wederver kopers van zijn artikelen, ter ge legenheid van dit gouden jubi leum, een wit plastic olifantje aan dat door C. v. d. Hoef is ont worpen. MICKEY VEROORDEELD 's-GRAVENHAGE. Het Hoog Militair Gerechtshof bevestigde gisteren het vonnis van de krijgs raad in Den Haag, waarbij de dienstpliclrtig soldaat bij de lucht macht M. C. op 21 Maart j.l. tot 2 maanden onvoorwaardelijke militaire detentie werd veroor deeld. DE „EVERTSEN" TERUG 's-GRAVENHAGE. Hr. Ms. torpedobootjager Eversten wordt Vrijdagavond 1 Juni ter rede van Den Helder verwacht. De volgen de middag om 12 uur meert deze bodem af nabij de Atjehloods, achter in de haven van Nieuwe- diep, waarmee de thuisreis uit de Koreaanse wateren dus zal zijn volbracht. HET GRAF VAN PIUS X VATICAANSTAD. De St. Pieter's basiliek was dezer dagen voor het publiek gesloten in ver band met de opgraving van de stoffelijke resten van Paus Pius X De opgraving vormt een onder deel van het proces, dat zal lei den tot de zaligverklaring van Pius X op Zondag a.s. Bij de plechtigheid waren o.a. aanwezig Nicola Kardinaal Ca- nala, die een intieme vriend was van Pius X en Clemente Kardi naal Micara, pro-prefect van de Congregatie van de Riten. De in een wit gewaad gehulde stoffelijke resten werden uit de kist van lood en cypressenhout getild. Morgen zal het overschot aan een onderzoek worden onder worpen en zo nodig zullen be derfwerende vloeistoffen worden geïnjecteerd. Daarna zal het stoffelijke over schot in een nieuw gewaad wor den gehuld. VEELBELOVENDE JONGELIEDEN (Van onze correspondent) Voor de Haagse rechtbank ver scheen gistermorgen een drietal jongemannen van om en nabij de twintig, die ieder voor zich een gezamenlijk flink aantal dief stallen hadden gepleegd. In het totaal hadden zij rond 500 kg lood van in aanbouw zijnde hui zen gestolen. Bovendien had een van hen bij een juwelierswinkel in de Lange Poten én bij een zelfde zaak in de Passage een ruit stukgeslagen en daarna sie raden weggenomen. De Officier eiste gevangenisstraffen van 1 tot 2 jaar. Tegen de heler van het lood werd eveneens 1 jaar ge- eist. DUIZEND GULDEN IN VUILNISEMMER Een Haagse dame heeft bij de politie aangifte gedaan van een vermissing van een spaarbank boekje, waarop een bedrag van f 700.In het boekje zaten los drie biljetten van f 100.Waar schijnlijk heeft deze dame het spaarbankboekje met de biljetten in de vuilnisemmer gedaan te zamen met oude kranten. Ondanks het jeit, dat Frank rijk's hoofdstad deze zomer haar tweeduizendste verjaar dag viert, wordt zij op ontel bare plaatsen beplakt met op windende verkiezingsaanplak- biljetten. Hier en daar is de affichestrijd voor de verkie zingen zo fel, dat plakkaten over elkaar worden geplakt. HIJ KWAM HANDEN TEKORT OM TE GAPPEN ROTTERDAM. Gisteren had zich voor de' Rotterdamse recht bank de 29-jarige expeditieknecht J. W. D. uit Rotterdam te ver antwoorden. Hem was ten laste gelegd op 2 Januari 1951 30 vaten hars ter waarde van f 6000 te hebben verduisterd ten nadele van het Rotterdamse Rijnvaart- bedrijf, waar hij als controleur in dienst was. Voorts zou hij op 12 Sept. 1950 en op 31 Jan. 1951 ten nadele van de firma Bing ham Co. respectievelijk 9 en 8 dekkleden hebben verduisterd. Ook zou hij ten nadele van de firma Kwint 8 dekkleden hebben verduisterd. De Officier van Justitie merkte op dat hij niet alle feiten ten laste had gelegd, doch slechts een bloemlezing had gegeven. Hij eiste een jaar gevangenisstraf met aftrek. (Van een onzer verslaggevers) In de meest volmaakte marinestiil heeft gisterenmorgen mgr. J. F. M. de Sain de viering van zijn zilveren priesterfeest ingezet in de St. Michaelskapel van het R.K. Militaire Tehuis in de van Akenstraat te Den Haag. Daar waren op het altaar naast de Jannen, die de plechtigheid als acolyten assisteerden, vele aal moezeniers en zelfs een legendarische figuur onder hen, de oud- pastoor F. v. d. Vliet uit Amsterdam. De Indonesische diplomatieke missie, die op uitnodiging van het Britse parlement een bezoek aan Londen zal brengen, arriveerde op Schiphol. Foto toont van links naar rechts: Hamid Algadri, O. Rondonoewoe Soenarie, Proworto en prof. Abidin. Deze pastoor-zeeman heeft over het aalmoezenierschap van de vloot in zijn feestrede rake op merkingen gemaakt. Hij verge leek de taak van een aalmoeze nier met die van de gehele marine, maar dan in geestelijke zin: het verlenen van: „Silent service" in die gevallen om de jongens te helpen de ware thuis haven te bereiken, onderweg menigmaal hun logboek te con troleren en secuur hun bestek op te maken. De plechtigheid in de kapel werd door vele autoriteiten ge volgd. In het priesterkoor waren de deken van Den Haag, mgr. J. W. Pompe en de hoofdaalmoeze nier mgr. H. van Straelen ge zeten, terwijl onder de vele marinemensen zich ook staats secretaris vice-admiraal H. Moor man bevond. Het aantal matro zen dat de kapel deed uitpuilen liet bijna geen burgers meer toe. Er waren er echter desondanks gekomen. Tot grote verrassing van mgr. werd hij na afloop van de plech tigheid o.m. geluk gewenst door een deputatie van oud-krijgs gevangenen uit het kamp Brux, die deze week snel een geschenk hadden bijeengebracht, nadat zij in de pers van zijn feest gelezen hadden. Namens de aalmoezeniers sprak de oudste van het corps, de vlootaalmoezenier Wilmink, die na de woorden van pastoor Van der Vliet meer de persoon lijke eigenschappen van mgr. de Sain naar voren bracht. Het R.K. Thuisfront bracht mgr. een kasuifel als cadeau, terwijl hem namens het katho lieke marinepersoneel een enve lop met inhoud werd overhan digd. De M.A.R.V.A. bood hem een groot Delfts bord aan, terwijl ook de krijgsgevangenen uit Brux drie stukken Delfts blauw aanboden. De vlagofficier personeel vice- admiraal J. Meijer, bood mgr. gelukwensen 'aan namens de staatsssecretaris. Namens de R.K. Officierenver eniging werd hij gefeliciteerd door majoor Vreeswijk. „Bonhonune" Een buitengewoon hartelijk en welgemeend woord van ge lukwens sprak ds. Sillevis Smit, de hoofdvlootpredikant der marine. Ook de heer Fr. Lem bood na mens het bestuur van het R.K. Militair Tehuis zijn gelukwensen aan. Majoor Overeem feliciteerde'de jubilaris namens de Vereniging Beroepsschepelingen bij de zee macht. Een oud-parochiaan uit Am sterdam. die tevens verplegend officier was van het 7e regiment infanterie, sprak met ontroering j over de tijd. waarin mgr. in Amersfoort de zorg had over de „oudere jongens van het zeven de". Het slotwoord van mgr. de Sain tekende de jubilaris ten voeten uit. Eenvoudig en harte lijk, een bonhomme onder de priesters in het paars, die bii de marine vele vrienden kent. Tijdens de plechtigheid werd I mgr. aan het altaar bijgestaan I door de vloot-aalmoezeniers B. Wilmink als diaken en Arn. I Brugmans als sub-diaken; pres- I byter-assistens was pastoor Van der Vliet. Het R.K. Haags Mannenkoor I onder leiding van dirigent J. M. Heggelman heeft de plechtigheid I opgeluisterd met bijzondere koor- I zang. Hij werd aan het orgel be- I geleid door de heer H. Tromp.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3