Oud-militairen vierden hun behouden thuiskomst BEDRIJFSVOETBAL De gasprijs wordt verhoogd HlLCKMANN R.KThuisfront blijft nodig Korporaal Van de Kamer wordt Donderdag begraven GerardWorm Voor halve prijs Gemeente aangesloten bij de Volkscredietbank Alkmaar ALKMAAR EN OMSTREKEN DEMONSTRATIE DURABLE PLASTICZOLEN 3 x zo sterk als leder 1.70 2.- 2.25 VROOM Sc DRIKSMIW Badcostuums Strandkleding Badmantels Shorts V.S. steunen Joego-Slavië Raad Egmond aan Zee De verdwenen diplomaten Marktberichten PACINA 2 DINSDAG 12 JUNI 1951 ALKMAAR De gerepatrieerde militairen van de St. Joseph- parochie, die in Indonesië hun militaire dienstplicht vervulden, hebben Zondag hun behouden thuiskomst feestelijk gevierd. Op uitnodiging van het Bestuur van Katholiek Thuisfront, dat enkele weken actief in de weer is geweest om deze feestdag voor te bereiden, kwamen zij naar de Plechtige Hoogmis om half tien, die uit dankbaarheid door de Zeereerw. Heer Pastoor G. L. Binkhorst O.P., met assistentie van de Weleerw. Paters J. Frehe O.P. en H. Marcelis O.P. als diaken en subdiaken, werd gece lebreerd. Het Kerkkoor zong onder leiding van de heer Cas Himmelreich en onder orgelbegeleiding van de heer W. Schreurs de meerstemmige Mis van Eduardus van Refice en na de H. Mis het „Domine, salvam fac" van Giezen. Dank aan God Na het Evangelie sprak Pastoor Binkhorst de gerepatriëerde oud militairen, die bijna voltallig de H. Mis bijwoonden, toe. Hij ver tolkte de vreugde van de naaste familieleden der militairen en van alle parochianen om hun be houden terugkeer naar ziel zowel als naar lichaam. Hij sprak over de dankbaarheid jegens God, die de militairen, die onder moeilijke omstandigheden hun plicht heb ben gedaan, bijzonder heeft geze gend. vervolgens over het werk van Katholiek Thuisfront, dat al die jaren heeft geijverd om het zo. noodzakelijke contact tussen het Vaderland en de -militairen overzee te bewaren en te verste vigen, tenslotte over het zegen rijk werk van de Aalmoezeniers; die voor al onze jongens en man nen een onmisbare steun waren. Als bijzonder voorbeeld daarvan haalde hij aan het feit van het H. Doopsel (Zaterdag j.l.) en de Eerste H. Communie en Vormsel van een der militairen, die kort geleden tot het Katholicisme is overgegaan, welk feit aan de ge zamenlijke dankbetuiging aan God een diepere, plechtige bete kenis en bijzondere wijding heeft gegeven en dat, naast de onmid dellijke Genade van God, door Pastoor Binkhorst voor een be langrijk gedeelte werd gezien als het resultaat van het contact met de Aalmoezeniers. Enorm veel werk werd verzet Des avonds kwamen de oud militairen met hun familiebeden in de grote zaal van „Het Gulden Vues" tezamen. De feestvreugde I duurde tot na het middernachte lijk uur. De G. A. van het R.K. 'lnuisiront, Aa fnoezenier van Croonenburg, het Hoofd van de Sociale Dienst van het Ministerie van Oorlog, kantoor Alkmaar, Lt. Ruymgaart, ,en de Aalmoezeniers van de kernen van de St. Joseph- parochie en St. Dommicusparo- chie, de Zeereerw. Heer Pastoor G. L. Binkhorst en de Weleerw. Pater Colbé, a j,mede het voltalli ge bestuur van het R.K. Thuis front St. Josephparochie woonden de avond geheel of gedeeltelijk bij. De Voorzitter, de heer C. J. Berkhout verwelkomde alle aan wezigen en liet de talrijke werk zaamheden van het Thuisfront in de afgelopen jaren de revue pas seren; met voldoening kon hij constateren, dat het Thuisfront in zijn opzet volkomen is geslaagd. Met dankbaarheid dacht hij terug aan dié velerlei acties, die voor d<s militairen, direct of indirect op touw gezet werden en waar voor men ieders medewerking royaal heeft gekregen, welke per sonen of instanties dat ook waren. In het bijzonder gingen zijn dankwoorden uit naar Pastoor Binkhorst en Lt. Ruymgaart. de Almoezeniers en de corresponden te mej. L. Kootker, die allen met enorme werkkracht het Thuis front hebben gesteund. De Paters werden verrast met een fijne sigaar en de correspondente met een fraai bloemstuk, dat een doos chocolade verborgen hield. Pater Croonenburg wees erop, d-at God de jongens in Indonesië zo bijzonder gezegend heeft, om dat er in Nederland zo intens voor hen gebeden werd. Hij be nadrukte echter met grote stellig heid. dat Katholiek Nederland de plicht heeft, het Katholiek Thuis front met gebed en offers te blij ven steunen, omdat onze militai ren nog een zware tijd tegemoet zullen gaan. Het R-K. Thuisfront blijft vooral in de toekomst nood zakelijk, want er moet gebeden worden voor onze jongens, opdat zü het geloof mogen behouden, voor de verdediging waarvan zij (Advertentie) eenvoudig aan te brengen Een belangrijke besparing op Uw schoenenreparatierekening Tijdens de demonstratie wordt voor iedere cliënt 1 paar gekochte zolen gratis ondergelijmd Prijzen van de zolen per paar Kindermaten Damesmaten Herenmaten ff ALKMAAR de strijd zullen worden ingezon den. Lt. Ruymgaart gaf uiting aan ziin waardering voor de prettige wijze van samenwerking met de verschillende kernen en zei in bijzondere mate de jongens uit Indonesië te respecteren, die daar. zowel ais bij de terugkeer in de maatschappij, een grote mate van geestkracht en moed aan de dag hebben gelegd. Dank aan de medewerkenden Nadat het feestprogramma was afgewerkt, richtte Pastoor Bink horst woorden van dank aan alle medewerkers van Kath. Thuis front, vooral echter oon de voor zitter, de secretaris en de pen- ningm. van de St. Josephkern en aan mej. L. Kootker, die ja renlang de correspondentie met de militairen heeft verzorgd, met niet aflatende ijver honderden brieven heeft geschreven en met tact en zorgvolle toewijding het noodzakelijk contact tussen het vaderland en de militairen heeft levendig gehouden. Het programma, dat onder lei ding van de heer A. J. Kroon van begin tot eind door dilettanten werd verzorgd, hield velerlei vor men van amusement in. De Ka- j ottersband zorgde voor de mu ziek, het trio. de dames N. v. d. Tocht, C. v. d- Peet en de heer P. v. d. Peet, en de drie Jogersie's zongen de ene song na de andere, dat het een lieve lust was, er werd een film gedraaid over het leven van -de jongens in Indonesië in al zijn schakeringen, er was 'n acrobaat, die plezierige en enge staaltjes van behendigheid liet zien en een telepaath, die enkele interessante experimenten gaf. Tenslott dient er de aandacht od te worden gevestigd, dat het R K. Thuisfront in dit gewest, t-w. de dekenaten Alkmaar, Scha- gen, Hoorn en Wervershoof, die, wat betreft de regelmatige af dracht der gelden het beste fi guur heeft geslagen in vergelij king met andere kernen in Ne derland, actief zal blijven door werken, waarvoor de dringend noodzakelijke steun van alle ka tholieken wordt ingeroepen. De Kajotters naar kuiten ALKMAAR Het bestuur van de KAJ verzocht ons opname van het volgende: Nu de dagen warmer worden is de tijd aangebroken om de bij eenkomsten binnenshuis te ver plaatsen naar buiten. Hedenavond trekken we vanaf het Veeme broek naar de traditionele ronde O. Vooral met het oog op de ko mende sportdag is aller opkomst gewenist. Vertrek 7 uur. CRESCENDO VOOR DE RADIO ALKMAAR Wie Zondagmid dag om 17 uur ziin radiotoestel had afgestemd op de Vara over Hilversum II heeft kunnen luis teren haar Alkmaars Accordeon vereniging „Crescendo" onder leiding van directeur J. Hartog. Wat deze vereniging in de 2 jaren welke zij onder leiding van Hartog stond muzikaal heeft bereikt, valt lang niet ieder ama teursensemble ten deel, Reeds in October van het vorig jaar trad zij op voor de KRO en met suc ces. Er werden ditmaal een viertal nummers gespeeld, welke keurig werden vertolkt, met twee dezer nummers nl. Balalaika Souvenir van Joh. B. Kok en de Lustspiel Ouverture van Keler Bela hoopt „Crescendo" uit te komen op het Bondsconcours, 1 Juli a.s. te Lei den, en wel in de eerste afdeling Laten we hopen dat men we derom met een eerste prijs, zoals het vorig jaar, moge terugkeren. De leden maakten de reis naar Hilversum in een touringcar en werden vergezeld door enige supporters, die ruimschoots de gelegenheid hadden de AVRÖ- studio's ,waar de uitzending plaats vond, te bezichtigen. Ouden van Dagen gaan naar 't Gooi ALKMAAR. Het Comité voor de autotocht voor Ouden van Da gen maakt bekend, dat de tocht op Vrijdag a.s. begint bij de mu- ziektuin. Er wordt dan gereden naar Amsterdam, waar in restau rant Heek een warme maaltijd wordt gebruikt. Daarna wordt naar het Gooi gereden, waar in restaurant Oud-Valkeveen thee wordt gedronken. Na een rit door 't Gooi gaat het dan over Haar lem weer huiswaarts. De deelne mers stappen uit op dezelfde plaatsen waar ze ingestapt zijn. Jubileumconcert „Orpheus" ALKMAAR Zoals bekend wordt door het Mannenkoor „Or pheus" op Zaterdag 23 Juni a.s. een Jubileum-concert gegeven in de Grote Kerk te Alkmaar, ter gelegenheid van het 45-jarig be staan. Medewerking aan dit concert geven: Mannenkoor „G.E.W.A." te Amsterdam; Mannenkoor „De Stemmen van Amsterdam"; Jan Danckaarts, tenor, Den Haag en Jac. Kort. organist, Amsterdam. De aanvang van het concert is gesteld op 8 uur precies. Autotocht Ouden van Dagen ALKMAAR De ouden van dagen die Vrijdag a.s. aan de autotocht zullen deelnemen, zii meegedeeld, dat men des avonds omstreeks 6 uur weer in Alk maar denkt te arriveren. AGENDA FILMS: Rex-theater: De laatste stormloop. 14 jaar. Cinema Americain: De ondergang van de Red Witch 18 jaar. Harmonie: Malakka, 18 jr. Victoria-theater: 18 jaar Sing-Sing, volwassenen. Voorstellingen: Heden avond 8 uur: matinée: Rex-theyter 2.30 uur. APOTHEKERSDIEN ST Na hedenavond zes uur is voor spoedgevallen ge opend apotheek Hartong van Ark Langestraat 1, apotheker J. v. d. Mark. ATHLETIEKNIEUWS „OLYMPUS" ALKMAAR, Op het gemeente Sportpark te Heiloo werd de tweede dag van de jeugdkam pioenschappen, Noord Holland- Noord, gehouden. Ondanks de straffe wind, die dwars over het veld stond en de zware baan, (kan in Heiloo het gras niet gemaaid worden?) werden er weer keurige prestaties geleverd. Grandioos was 90k nu weer het nummer 1500 m. jun. A. Voor de tweede maal wist P. Schouten als 1ste te ein digen, gevolgd door G. Fransen 2de, G. v. d. Schot, 3de en J. Borst, 4de plaats. Keurig. Nog eenmaal zo en het is oké! A. de Nijs werd 1ste in de tweede serie 100 meter en M. Rozendaal met gering verschil 3de welke plaats de laatste ook met hoogspringen bereikte. Doordat Joke Bloothoofd en Tini Huting zich prima plaatsen veroverden in de diverse finales, werd op deze dag het punten- aantal weer goed opgevoerd. Nu nog de laatste ronde en we kunnen weer 'n jaar vooruit. Hou vol en misschien komt er één Wie gaat er naar Leiden Denk dan &an de opgave-tijd. Tot 17 Juni a.s. Opbrengst collecte ALKMAAR. De Zaterdag jl. gehouden collecte voor de Ver. voor Zuigelingenbescherming heeft het prachtige resultaat van bruto f 1151.67 opgeleverd, waar voor dank aan de vele collectri- ces, de geefsters en gevers har telijk dank! P.V. „Alcmaria Victrix" ALKMAAR Voor het kam pioenschap oude duiven over de korte afstand is de stand thans na 4 courses als volgt: le Kaper- Termaat met 368.9 punten; 2e M. G. Pronk 362.8 pt.; 3e J. A. v. d. Eiskamp 350.4 pt.; 4e K. Vras- donk 348.6 pt.; 5e J. M. Schipper 337.6 pt.; 6e L. v. Vuure, 331.8 pt.; 7e G. Vink 320.8 pt.; 8e G. Wayboer 308.1 pt.; 9e C. Rabe- ling 308.1 pt.: 10e N. Pool 295.1 Pt. Na de eerste lange afstand- vlucht is de stand thans: voor generaal oude duiven le Kaper- Termaat met 463.9 pt.; 2e J. A. v. d. Eiskamp 460.4 pt.; 3e K. Vrasdonk 456.6 pt.; 4e J. M. Schipper 449.6 pt; 5e G. Vink 426.8 pt. De wedstrijden hebben een zeer spannend verloop; er komen echter nog 5 courses over dë kor. te afstand, en 4 courses over de lange afstand, zodat alles nog mogeli,jk is. GEVONDEN VOORWERPEN ALKMAAR Gevonden over het tijdvak van 31 Mei tot en met 6 Juni 1951 en te bevragen aan het Bureau van Politie te Alkmaar op kamer 14, le etage, iedere werkdag van 17 tot 18 uur, behalve op Zaterdag: Sok; kinderportemonnaie; sleu tels; legitimatie-bewijs; actetas; dasspeld; portemonnaie met in houd; dameshandschoen; stoel; rij wieisleutelboodschappentas autosleutel; lipssleutel; ceintuur; zakkammetje; E.H.B.O. insigne; pijp; notenkraker; portemonnaie; kinderpakje; actetas; overall; kinderwagenzeiltje. Als gevonden bij het Bureau van Politie aangegeven en op onderstaande adressen te ver krijgen: Vulpotlood, Juliana v. Stol- bergl. 30; vulpen, Zuidervaart C 35. Schermer; vulpen, Wester- weg 127: tas. Wilhelminalaan 24; handschoen, Veróronkenoord 133; broche, Voormeer 12; portemon naie met inh., Ger. Doustraat 5; handschoen, Tuinstraat 7; arm bandje, Kennemerstraatweg 86; portefeuille met inh., Kennemer- park 37; geldsbedrag, Hulstraat 14; zonnebril, Laat 191; armband Bergerweg 58; broche Midden straat 27; duif No. 158126, Boe zemsingel 61; medaillon, Boter- straat; teddy beer, Boterstraat; geldsbedrag, Nic. Beetskade 42; zonnebril, Brouwerstraat 3; scha kelarmband, Korte Landstraat 29: dameshandtas. Oudegracht 174; wollen vest, Stationsstraat 44; kinderschoentje, Lindenlaan 48; zelfbinder Wagenmakerstr. 20; portemonnaie, St. Joseph- straat 18: hangertje, v. d. Wou destraat 21; zwembroekje met bijbehoren, J. v. Heemskerkstr. 3; rozenkrans in étui, Hoogstraat 18; coupon boekje. Veerstraat 1; twee krielkippen. Corn. Evert- senplein 19; ceintuur, Landstraat 83; herenjas, Hoeverweg 67; armbandje, Hoeverweg 34; stuk ken ijzer. Leeuwenhoekstr. 38. ALKMAAR. De beerafenis van het slachtoffer van het motor- oneeval te Bereen. de 23-iariee Theo van de Kamer, kornoraal- vlieetuiebouwer van de Marine- Luchtvaart-Dienst. zal Donder dagmorgen a.s. met militaire eer nlaats vinden in de St. Domini- cuskerk. De eerbewijzen in de kerk, waar een ere-wacht rond de baar zal worden opgesteld, en op het kerk hof, waar een vuurpeloton saluut schoten zal lossen, zullen worden gebracht door onderofficieren van de Marine-Luchtvaart-Dienst, ge legerd op het Vliegveld Valken burg bij Leiden. Een detachement van de M.L.D,. ongeveer 70 man sterk, zal de stoet naar de begraafplaats es corteren, die via ae Laat, Heul, Clarissenbuurt en Vrouwenstraat over de Kennemerstraatweg en de Julianalaan naar het R.K. kerkhof ,,St. Barbara" zal trek ken. Naar wij nader nog over het noodlottige ongeval vernamen, zou dit zeker niet te wijten zijn geweest aan onvoorzichtigheid van de bestuurder, doch veeleer aan een ongelukkige samenloop van omstandigheden. Korporaal v. d. Kamer was reeds vijf jaar bij de M.L.D. in dienst en stond bekend als een serieus man. Zijn motor, die hij al geruime tijd bereed, kende hij fAdvertentie Hoek Houttil Alkmaar R.K.A.F.C. 1—O.S.V. 1 ALKMAAR. Morgenavond 7 uur zal op het terrein aan de Westerweg een voetbalwedstrijd gespeeld worden R.K.A.F.C. te gen de 2e klasser OSV 1 uit Oostzaan. Geslaagd WAARLAND Onze plaats genoot. de heer P. Bakker Jzn., tweede ambtenaar aan de ge meentesecretarie te Warmenhui- zen, is Maandag 11 Juni te 's Gravenhage geslaagd voor het examen gemeenteadministratie. Wekker cadeau. EGMOND AAN ZEE Op ze kere dag kwam een klein zoon tje van Maartje de J. met een wekker bij zijn moeder aandra gen. die hij stilletjes uit een zo merhuisje in de buurt had weg genomen. De moeder pakte de wekker van de kleine af en be waarde die. Waarschijnlijk heeft zij. aldus dé Officier van Justitie tijdens de zitting van de' Alk- maarse Politierechter, gedacht: Komt er iemand om. dan is er nog tijd genoeg om de wekker af te geven, komt er niemand, dan is ie mijn. In ieder geval had Maartje wel wat al te zorge loos gehandeld, hetgeen zü dan zal moeten betalen met een boe te van f30.— subs. 15 dagen. Gestolen lood verkocht EGMOND AAN ZEE Een boete van f10.subs. 5 dagen luidde de veroordeling van de Alkmaarse Politierechter tegen Hillegonda C. H. die van haar zoontje een stukje lood had aan genomen en dat voor drie kwar tjes aan haar zwager verkocht had. Burgelijke Stand ZIJPE. Geboren; Meintje S. dv W. Sloterdjjk en Cath. Miede- ma; Petronella J. M. dv A, W. de Wit en C. P. Slijkerman; Cor nelia J. M. dv C. J. Schagen en J. M. P. Jannes; Adriana dv P. Zut en G. Leijen; Jacobus J. zv Jacob van Woesik en E. M. Raat- gers. Overleden: als levenloos aan gegeven kind van N. J. Roos en M. A. Franssen; Cornells de Leeuw 56 jaar echtgenoot van Aafje Moleman. Advertentie Woensdag vele MANTELS en SWAGGERS voor Vj prijs Pracht Egypt, linnen regen mantels, 't toppunt van dege lijkheid, van 69.nu 59. en van.52.nu 39.50 „Billijk man'*, Langest. 23, Alkm. I Standen per 9 Juni Alfdelina Aj BBC 1—Povay 1 0—0 TelefoniaLichtbedr. 13 SOVA—.Reiniging 2—0 Ringers 1—Chevroletb. 10 Conijn't Hopge Huys 23 Afdeling B: SlagersStoel 1 1—0 Notenkr.Hulskampb. 31 MelkboerenAPSV 03 Alkm. Co-urantVIVO boys 00 KromBlack boys Afdeling C: NagengastRhodesia Lastinaboys—Fordboys PerzifoPOA Stoel 2Centra Povay 2—Ringers 2 Afdeling A: 't Hooge Huys -3 Ringers 1 3 Reiniging 3 SfOVA 3 Lichtbedrijven 3 Postiljon 2 Povay 1 1—0 0—1 1—1 1—1 0—7 2—0 2 110 3 Conijn Chevroletboys BBC 1 Telefonia Afdeling B; Krom Black Boys Melkboeren Slagers VIVO—boys Alkm. Courant Notenkrakers Hulskampboys Stoel APSV 2 AFdeling C: Centra Rhodesia Fordboys POA Perzifo Lastinaboys Niagengast Pövay 2 Ringers 2 BBC 2 Stoel 2 3 1 0 2 2 3 1 0 2 2 3 0 1 2 1 3 0 0 3 0 3 2 1 0 5 3 2 n 1 4 3 1 2 0 4 3 2 0 1 4 3 0 3 0 3 3 1 1 1 3 3 1 0 2 2 3 1 0 2 2 3 1 0 2 2 3 0 1 2 1 3 3 0 0 6 3 3 0 0 6 3 1 2 0 4 3 1 1 1 3 3 1 1 1 3 3 1. 1 1 3 2 1 0 1 2 3 1 0 2 2 2 0 1 1 1 2 0 0 2 0 3 0 0 3 0 door en dcg>r en het is onbegrij pelijk hoe zich het tragische on geval voor heeft kunnen doen, temeer daar v.d. Kamer, die ge regeld op de motor vanuit Val kenburg naar huis kwam, met het verkeer op zeer drukke we gen goed bekend was evenals zijn vriend uit Beverwijk. Het gebeurde heeft in Alkmaar en omgeving grote ontsteltenis verwekt. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Nellie dochter van R. Coevert en E. Dekker; Catharina dochter van J. Middelveld en A. Humme; Christiana M. M. dochter van P. Aalbers en J- Peeters; Paula M. dochter van H. L. Eikelhof en A. Poeze; Frans J. zn, "van K. Kwantes eni F. de Jong; Maria C. dochter K. I. Hornyak en A. C. Schaaf; Anna M. dochter van G. Schouten en A. M. Sijs. Eindexamens Lyceum ALKMAAR Aan het R.K. Lyceum te Alkmaar slaagden in de afd. Gymnasium A. de vol gende candidaten: Joke van Grondellen uit Heiloo, Piet Groot uit Hoorn en Joke \ian Riel, Wil Sluymer en Annemie Vermeulen te Alkmaar. Met drie candidaten wordt het examen voortgezet. DE AVOND-VIERDAAGSE ALKMAAR Aan de wandel sportoefeningen bekend onder de naam van de Avond-Vier daagse, zullen dit jaar ongeveer 150 deelnemers mede doen. Zii starten morgenavond om 6 uur van café Tom aan het Waagplein. De deelnemende verenigingen, zijn: De Kaaskoppen, een deta chement militairen, H.V.Z.. Het Rode Kruis uit Bergern, een groep van de St. Willebrordusstich- ting uit Heiloo en verder ver schillende individuele wande laars. BAVO-NIEUWS URSEM Zo zijn dan Zondag de laatste wedstrijden gespeeld en staan we voor het gesloten seizoen. De resultaten van de elftallen ziin niet denderend ge weest, doch ze hebben alle de be nodigde punten verzameld. Voor lopig zullen er geen wedstrüden, ook geen vriendschappelijke, ge speeld worden, omdat hier geen animo voor is. Het bestuit» dringt er echter op aan, dat de training goed bezocht wordt, want hier zal in de komende competitie ernstig rekening mee worden ge houden met het opstellen van de elftallen. Vermoedelijk komt de training op Donderdagavond, doch hier komen nog nadere berichten over. Voorlopig nog Vrijdags avonds. Donderdagavond om acht uur worden de kaarten voor de Olympische Dag verloot in café Oudeians. Uitsluitend zitplaatsen ën alleen onder de leden. Wie niet aanwezig is, kan niet meeloten. (Advertentie) (ADVERTENTIE) SCHOORL— DUINRANDERS SCHOORL Ter gelegenheid van de kermis speelden Schoorl en Duinranders op het Schoorl- terrein een vriendschappelijke wedstrijd. Het ligt in de bedoe ling dat op het Duinranders-ter- rein te herhalen, bij gelegenheid van de Groeter kermis. Spelers en publiek zullen er wel geen be zwaar tegen hebben, als dit tra ditie wordt- Het was deze keer 'n aantrekkelijke wedstrijd. Beide elftallen waren om beurten in de meerderheid. Het werk was over beide doelmannen eerlijk ver deeld en het geluk ook. De over eenkomst in prestaties ging zover dat ook de beide doelpunten gro te overeenkomst toonden. Schoorl met de wind in de rug doelpuntte voor de rust door van Zoonen. Deze was er ineens „door", toen hij een back om speelde; hij schoot laag over de grond en keihard in. Na de rust stond Bafcker van Duinranders in schietkans met de bal. Hij raakte deze niet goed, maar kon meteen weer een lage schuiver geven, waar doelman Mooy door geslagen werd- Ondanks een ver lenging van tweemaal 7V2 min. bleef de stand ongewijzigd. Volgens afspraak mocht Duin randers toen de lauwertak in ontvangst nemen. Een verdiende beloning voor deze prestatie. En een woord van lof voor de scheidsrechter en zijn onpartijdi ge helpers. BESPREKINGEN WESTERSE LUCHTMACHT TEN EINDE PARIJS, 11 Juni (Reuter) Te Parijs zijn Maandagavond de besprekingen over verhoging van het potentieel der luchtmacht van het Westen beëindigd, zo ver klaarde een woordvoerder van het Europese hoofdkwartier te Parijs. Aan deze besprekingen, die de vorige week Donderdag zijn begonnen, hebben o.m. deel genomen generaal Vandenberg (V.S.), luchtmaarschalk Slessor (Engeland), generaal Lecheres (Frankrijk) en luchtmaarschalk Curtiss (Canada). MET AANZIENLIJKE MILITAIRE HULP NEW YORK, 11 Juni (Reuter). In persberichten uit Washington werd Maandag gemeld, dat de Verenigde Staten bereid zijn Joego-Slavië „zeer aanzienlijke voorraden" wapens en militaire uitrusting te verschaffen. Verklaard wordt dat de 'be sprekingen tussen de thans iii de Ver. Staten vertoevende chef van de Joego-Slavische generale staf, kolonel Popovic, en functionaris sen van het Amerikaanse mi nisterie van landsverdediging „volkomen bevredigend" zijn ver lopen. EDEN BEZOCHT MUSEA TE HAARLEM De Engelse oud-minister van buitenlandse zaken, Anthony Eden, heeft Zaterdagmiddag j.l. incognito, met zijn twee zoons, een bezoek gebracht aan de Rem- brandt-tentoonstelling en aan het Frans Halsmuseum te Haarlem. EGMOND AAN ZEE. De Gemeenteraad vergaderde, onder voorzitterschap van burgemeester Niele. Besloten werd aan A. Schakel te Heemstede een perceel grond aan ae Watertorenweg te verko pen voor f 2700.en aan H. Ro- sema een perceel aan de Pastoor van Kleefstraat voor f 2172. Voorts werd aan C. de Groot te Egmond aan Zee verkocht 135 M2 bij zijn woning in de Nooderstraat voor f 1.35 per M2. Aangekocht werd van F. Helder te Alkmaar een perceel grond aan de Binnen-Boulevard voor f 1280. Verhoeine easnriis. Voorgesteld werd de gasprijs met 1 cent per M3 te verhogen vanaf 1 Mei 1951, wegens verho ging van de kolenprijs. De heer J. Koeman vond dit niet elegant en wilde de verho ging doen ingaan op 1 Juli, zodat men er tevoren rekening mee kan houden. Besloten werd tot verhoging vanaf 1 Mei. Straatnamen. Zonder discussie werd besloten de oude Trompenbergstraat, die nu nieuw is aangelegd, weder de zelfde naam te geven. Meer stof deed het voorstel i van B. en W. opwaaien, om de nieuwe weg tus sen de Watertorenweg en de Prins Hendrikstraat te noemen P. J. Troelstraweg. De heer Snoeks stelde voor Prins Bernhardweg, de heer Dekker Sportlaan, daar het vlakbij het sportpark is. Men was niet tegen de naam Troelstra maar zou die willen verbinden aan een straat dichtbij het Troel stra-oord. De heer Hoogland vond de naam uitstekend, daar het een straat wordt met arbeiderswonin gen. Men verwarde zich in poli tieke discussies, totdat de voor zitter voorstelde te stemmen en het voorstel van B, en W. bij meerderheid van stemmen werd aangenomen. Volkscredietbank. De voorzitter lichtte uitvoerig toe, dat het gewenst was toe te treden tot de Volkscredietbank te Alkmaar. De gemeente mocht ech ter geen risico lopen en daarom moest daaraan ae voorwaarde worden verbonden, dat de win keliers zich tevens aansluiten bij het Alkmaars Financierings instituut. Volgens de voorzitter was de Egpaondse middenstand in deze veel te laks, vandaar dit voorstel om de winkelstand te stimuleren, dat tenslotte met algemene stem men werd aanvaard. In vogelvlucht. In vlot tempo werd vervolgens de lijvige agenda afgewerkt. Be sloten werd o.m., gezien de onmo gelijkheid om kasgeldleningen te sluhen, het crediet in rekening courant bij de Bank voor Nederl. Gemeenten te verhogen tot f 450.000.—. De gemeente besloot toe te tre den tot de coöperatie van samen werkende gasbedrijven voor de afzet van cokes en andere bij producten. Alsnog werd besloten aan P. Zwart te Egmond aan Zee een perceel grond aan de Wilhelmina- straat te verkopen, groot 184 M2 tegen f 7.per M2 en aan een zijstraat van de Wiihelminastraat een perceel, groot 1030 M2 a f 6.— per M2. De begroting voor 1951 werd herzien volgens de opmerkingen van Ged. Staten, waarbij het sub sidie voor de bewaarschool, dat gebaseerd was op een nieuwe school, van f 4000.verlaagd werd tot f 1500.voor de be staande school. Waterlevering. Voor de behandeling van een voorstel van B. en W. tot invoe ring van een nieuwe verordening vanaf 1 Januari 1951, ging de raad geruime tjjd in comité. Na heropening der vergadering werd besloten het voorstel van B. en W. naar het College terug te wijzen voor nadere behandeling. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond. ENKELE BUIEN Wisselende bewolking en en kele buien. Matige tot krach, tige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. Iets koeler. In het hotel Du Tourisme te Foix hebben twee Britten de nacht van zeven op acht Juni doorgebracht. De paspoorten hadden echter andere namen, dan die van de twee vermisten. De hotelier wenste niet onder ede te verklaren, dat hij op de foto's zijn twee gasten herken de. Wei zag hij een „buiten gewone gelijkenis". De stiefvader van Burgess, luitenant-kolonel Bassett, heeft verklaard, dat zijn pleegzoon, voor hij naar Amerika gezonden werd, aan de gevolgen van een shock leed, en dat hij wel eens last had van „schemertoestan den". Burgess was in het geheel niet wel geweest. Hij had voor zijn verdwijning vaak van een tocht langs de Middellandse Zee gesproken. Persoonlijk was Bas set er van overtuigd, dat het telegram van Burgess aan zijn moeder uit Rome authentiek was. Volgens verklaringen van toe risten zijn de twee vermisten in de nabijheid van de Zwitsers- Italiaanse grens gesignaleerd. De Zwitserse autoriteiten wensten zulks echter te bevestigen noch te ontkennen. Journalisten, die zich naar de Simplonpas haastten, konden geer» bevesti ging dezer geruchten verkrijgen. DE DIRECTE PROMOTIE VAN V.Z.V., M.F.C. EN MEERVOCELS Gisteren meldden wii. dat M.F.C.. V.Z.V. en Meervoeels zon der het snelen van Dromotiewed- striiden zullen overgaan naar de K.N.V.B. Bjj nadere informatie vernemen wij, dat deze directe overgang veroorzaakt wordt door het feit, dat in het district Haarlem een reserve-elftal kampioen is gewor- derf. In Haarlem spelen de res.- elftallen nl. óók in de onderafde ling mee. Daar dit elftal niet kan promoveren naar de 4e klasse, zijn er zes plaatsen beschikbaar voor de afdeling Amsterdam en Noord-Holland. Ieder van deze afdelingen heeft juist drie gega digden, zodat het spelen van pro motiewedstrijden niet nodig is. Slachtveemarkt Alkmaar MAANDAG 11 JUNI 7 paarden 4501100; 81 koeien 5001200; le kwaliteit 33,20 p. kg; overige soorten 2,80—3 p. kg; 96 nuchtere kalveren 3585; 249 varkens vleesvarkens 1,841,90; spekvarkens 1,841,90; lichte varkens 1,741,78; zeugen 1,70 1,74. Bij de koeien viel van kopers zijde eerst een afwachtende hou ding waar te nemen. Toen er echter vastgesteld kon worden, dat de aapvoer geen wijziging meer onderging, verliep de han del vrij vlot met prijzen, die bij verleden week vergeleken, maar weinig verschil te zien gaven. Als gevolg van de hoge prijzen is het maar geringe aantal kal veren toch niet vlug van de hand gegaan. De juist-voldoende aanvoer van varkens, is matig.' maar prijshou dend duur verkocht. Ofschoon voor vlegs- en spekvarkens ge lijke prijzen zijn vermeld, waren, door de mindere animo, de spek varkens ongeveer 1 cent per kg lager. Verhandeling van varkens geschiedt te Alkmaar op het le vende gewicht. LEERT DE REGELS VAN DE WEG PAST ZE TOE MET OVERLEG ALKMAAR. aardappelen nieuwe 3252: oude 1011; sla- bonen 2.132.21; snijbonen stam 1.251.52; peulen 581.50; kom kommers 2246; tomaten A 1.11 1.31; bonken 1.01: aardbeien 32 —72; bloemkool IA 33—42; I 28 —32; II 20—26; III 12—18; rode kool 6.50; asperges dik wit 1.25 1.27; spinazie 1145; sla 27; postelein 418; andijvie 2238; radijs 10; rabarber 921; bos- peen 3148; uien 620; prei 8 18; soepgroenten 610; peterselie 2—7. HEILOO. Aardbeien 45—61: asperges 1.151,80; bloemkool 2048; wortelen 3342; peulen 841.05; rabarber 815; kropsla 26: spinazie 3237. ZwAAG. vroege aard, 22 37; late aard. 8; spinazie 1028; postelein 1221; uien 10,2016; gele bew. kool 2.50; slabonen 1.55 2; pruimen 951.15; tomaten 511.53; bospeen 1450; rabar ber 49; sla 2.306; bloemkool 1556; komkommer 3538; knol- selderie A 6; perziken 342; bindsla 1929 aardbeien 902.40. TEXEL. Aangevoerd wer den: 1940 lammeren 5067.50; 5 koeien 600850; 40 biggen 30 45; 19 nuchtere kalveren 4065. PURMEREND. aard. Beve landers 11; slabonen z.dr. 135 195; stamsnijbonen 110140; bloemkool 2457; spinazie 24 53; postelein 2430; sla 25; an dijvie 1246; rabarber 1017; bospeen 1844; prei 28; aard beien 1.702.80. MEDEMBLIK. 2300 kg. vroege aardappelen groot 3336; kriel 2427; slabonen 1.55,

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2