Ver Het stadhuis van Alkmaar Korporaal Van de Kamer ten grave gedragen Uitslagen kegel wedstrijden Excursie R.K. Reisvereniging 10% en 20% korting Draverijen tijdens het weekend op gemeentelijk sportpark VADERDAG HEM b< ALKMAAR EN OMSTREKEN LOCOMOTIEF RIJWIELEN ZATERDAG, MAANDAG DINSDAG en WOENSDAG Tevens op alle voorradige zomerstoffen Zaterdag 75 uur, Zondag 73 uur 17 IUNI Hou en Trouw Mm over PAGINA 2 VRIJDAG 15 |UNI 1951 ALKMAAR Dc excursie op het Stadhuis, welke het Bestuur van de Katholieke Reisvereniging voor gisteravond had uitgeschre ven, ondervond grote belang stelling van de leden. Om onge veer 5£ht uur kwamen zij in de trouwzaal! bijeen, waar zij door de gemeente-archivaris, de heer Th. P. II. Wortel werden verwel komd, die in het kort de geschie denis van het stadhuis weergaf, en de verschillende verbouwingen opsomde die in de loop der tijden zijn verricht. Het Oostelijk deel dateert van 15091520 en aan de achterzijde werd het raadhuis vergroot van 15921595. De voorgevel werd van 18771881 grondig gerestau reerd, verbrandde in 1890 en werd in 1910 wederom hersteld. De toren aan de Oostzijde is nog al eens verbouwd, en hoewel er hier en daar wel wat aan het ge bouw „verprutst" is, door archi tectonisch onverantwoorde restau raties, bezit het gebouw toch altijd nog een degelijke oud-Hol landse voornaamheid, zeker wat het interieur betreft, welke niet nalaat indruk te maken op de nuchtere, moderne mens anno 1951. De heer Wortel leidde zijn bezoekers rond door de meest typische gedeelten en zalen van het oude gebouw (waarvan het Westelijke gedeelte dateert uit 1694. gebouwd op de plaats van het oude Raadhuis) o-a. in de oude Polderkamer, waarin vooral opvalt de zeventiende eeuwse schouw met houten mantel, ge dragen door stenen hermen. De steunbalken van de houten zol dering zijn versierd met de wa penen der voormannen uit 1573. lp de hall, die toegang geeft tot de raadzaal, valt door twee ge brandschilderde ramen, die her inneren aan de laatste oorlog het licht op een prachtige gebeeld houwde kast uit 1638, die haar naam „Schermerkast" ontleent aan de Schermerwapens en 't op schrift op de deuren. Ook bevindt zich hier een ouderwetse kaas pers. In de raadzaal valt vooral op de in 1913 in Gotische stijl verbouwde, grote schouw, met de spreuk, welke verkondigt, dat hier „het heil des volks de hoog ste \yet is", In de ramen zijn in glas "en lood ramen de wapens van de vroegere burgemeesters en schepenen aangebracht. Even als elders in het gebouw vindt men daar een collectie schilde rijen, o.a. van de oude en jonge sóhuttgrij en van twee burge meester? van Alkmaar. Voorts is PORTEMONNAIES GESTOLEN ALKMAAR. Dinsdagavond zijn tijdens de training van de voetbalver. Alkmaarse Boys op 't sportterrein in de Overdiepolder ten nadele van verschillende le den van deze voetbalver, porte- monnaies ontvreemd uit hun kle ding die in het kleedlokaal was achtergelaten. Na onderzoek is door de politie laat in de avond de dader aangehouden. Het was een 17-jarige jongen uit Heiloo. Hii had zich in totaal 5 portemon- naies toegeëigend, de portemon- naies weggegooid en het geld bij zich gestoken. Twee portempn- naies werden teruggevonden op 'n weiland. Solex verduisterd ALKMAAR. Deze dagen heeft een verhuurder van Solex- rijwielen aangifte gedaan van vermissing van een rijwiel met hulpmotor. Het was door een huurder riieegenomen naar De venter die het daar probeerde te belenen. De dader is in Deventer door de politie aangehouden en overgebracht naar Alkmaar. Inlichtingen gevraagd ALKMAAR. J.l. Zaterdag om twaalf uur is een tweetal kinderen op de Regulierslaan las tig gevallen door een onbekende man, die over zijn gedragingen door een voorbijganger werd on derhouden. Deze voorbijganger wordt verzocht zich op 't politie bureau te vervoegen op kamer no. 8 voor het verstrekken van inlichtingen. Jubileum bij De Wild N.V. ALKMAAR Zaterdag a.s. zal de Directie van de IJzer- en Electro-technische Groothandel De Wild N.V. ter gelegenheid van het 25 jarig jubileum van een aantal medewerkers een feestavond aanbieden in ..'t Wa pen van Heemskerk" -aan het voltallige personeel van haar zaken in Alkmaar en Utrecht. Aan deze feestavond zullen medewerken het Amusements gezelschap o.l.v. Duo „Wi-Jo" en de Black and White Stars onder leiding van de heer J. van Geene. Bij De Wild N.V. zijn in de loop der jaren reeds meer jubilea gevierd maar het is nu de tweede maal, dat ook het gehele perso neel van de zaak in Utrecht, dat per autobus wordt vervoerd, daarbij aanwezig kan zijn. Advertentie Gazellehuls H. Plomp Ritsevoort - Alkmaar er de Nlierop kamer, waar èerr fraaie verzameling porcelein en aardewerk, o.a. een kerncollectie Japans en Chinees porcelein, in diverse oude kasten staat uitge stald. Met de zich in dit vertrek bevindende antieke meubelen, kastjes e.d- en echt oud-HoUand- se attributon is dit indertijd bij legaat aan de gemeente geschon ken door de heer Nierop. Deze zaal is de enige met 'n oorspron kelijke renaissance zolder anno 1634. In de burgemeesterskamer stelt een plafondbeschildering 'n fantasie voor over de kaasmarkt, waarin tot uitdrukking wordt gebracht dat zonder kaasmarkt geen welvaart in Alkmaar moge lijk is. Een imponerende zaal met met een achttiende eeuws cachet met meubels uit de Nieropverza- meling. Na afloop dankte de voorzitter de heer N. Wohrman de hr. Wor tel voor zijn interessante rond leiding en zijn bekwame wijze van voorlichting. KAPPER DIRKS HEROPENDE VERBOUWDE ZAAK Licht, lucht en hygiëne in voldoende mate ALKMAAR De heer J. Dirks Frieseweg 1. heeft gisterenmor gen zijn verbouwde Herer». en Dames-kapperszaak heropend. Vier weken lang is er getimmerd en gemetseld, geverfd en schoon gemaakt en de metamorphose, welke de zaak heeft ondergaan, is verbluffend. In de Herensalon is de beschikbare ruimte zoveel mogelijk productief gemaakt door de verdwijning van de schoorsteen, een grote muurkast en de etalages. Bij de vroegere suitedeuren en voor het raam aan de straatkant zijn glazen vi trines, voorziet* van T.L.-verlich- ting, aangebracht waarin toilet artikelen staan uitgestald. Het plafond is hagelwit geworden en de muren hebben, evenals in de Damessalon, een lichte tint ge kregen, zodat het geheel een frisse, luchtige en hygiënische indruk maakt. De wastafels zijn eveneens verdwenen en hebben plaats gemaakt voor een z.g. Amerikaanse wand, dat is een betegelde muur tegen de wand, in het midden een grote hagel witte wasbak, en voor iedere zit plaats drie stuks, een marmeren plaat, waarop het instrumenta rium een plaats heeft gekregen. Voorts zijn er aan de wand drie ornamentieke spiegels aange bracht en aan de tegenoverlig gende wand een spiegel van grote afmetingen, die de bezoe ker een idee van weidse ruimte suggereren. Dc verlichting be staat geheel uit T.L. buizen, die vooral des avonds een schitte rend effect opleveren. De Dames salon is uitgebreid met twee af gesloten cabines. Hier is vooral gedacht aan de nodige ventilatie door middel van glazer* jalouzie- en, onmiddellijk in het venster glas aangebracht. Thans zijn er vijf cabines in totaal. Tal van bloemstukken gaven de zaak een feestelijk aanzien. Vermelden we nog, dat de heer Dirks. die op een wedstrijd om het landskam pioenschap Herenkappen een zesde prijs behaalde en zijn echt genote, lid zjin van de pas opge richte technische club voor Da mes- en Herenkappers in Alk maar. om hun vakkennis en prac- tische vaardigheid te verhogen. Geslaagd ALKMAAR: Voor het eind examen Gymnasium A slaagden de volgende leerlingen van het R.K. Lyceum te Alkmaar: Corrie Boon te Bovenkarspel, Agnes Schermer te Hoorn en Wilna Ypma te Alkmaar. Afgewezen werden 2 candidaten. HUIZENVEILING ALKMAAR. In de op Woens dag 13 Juni j.l, ten overstaan van Notaris G. A. Verkade, in café Beemster aan het Waagplein ge houden veiling, werd het perceel Woonhuis met erf, aan het Ver- dronkenoord nr. 6, vrij van huur op 6 Juni j.l, ingezet op f 3000, afgemijnd op f 1400. zodat het perceel voor f 4400 is toegewezen geworden. De overige aangeboden percelen te weten: Een woonhuis met erf, aan de Spoorstraat nr. 33. Een woonhuis met erf aan de St. An- nastraat nr. 10 en een Woonhuis met erf, Oostwijk nr. 3 zijn opge houden. K.F.C.-KEURINGEN ALKMAAR: Rex: Vrouwenkamp Borneo, 18 jaar: Cinema Ame rican: Havenmelodie, volw. Harmonie: Mijn vrouw is Edel achtbaar, volw. Victoria: Het kind dat haar gegeven werd, 14 jaar. SCHAGEN: Royal: Annie get your gun, alle leeft. Verkeersongevallen ALKMAAR Gistermorgen reed een bestuurder van een vrachtauto, daarbij geassisteerd van een persoon die hem aanwij zingen gaf, achteruit op het Lut- tik Oudorp. Daar stond een 32- jarige schipper met een 72-jarige man te praten. Zij sloegen geen acht op de manoeuvre welke de vrachtauto maakte. Plotseling hoorde de bestuurder een gil en voelde hij dat hij ergens tegen aan reed. Het bleek dat de 72- jarige man. een Alkmaarder, on der de auto geraakt was. Hji kon er zelf onder vandaan komen doch moest in een nabijgelegen schip worden opgenomen. Een dokter constateerde dat de man aan een arm en eer» been gewond was. ook had hij schade aan zijn kleren opgelopen. Later is hii, na behandeld te zijn, naar zijn wo ning vervoerd. Proces-verbaal van het geval is opgemaakt. Gistermiddag omstreeks half drie stak een 5-jarig jongetje van af de Achterweg plotseling de Kanaalkade over. Hij liep daar bij voor een rij geparkeerde auto's langs, en lette niet op het ver keer. Door een wielrijder is het knaapje overreden. Met een ge broken linkerbeen is hii door de G.G.D. naar het Centraal Zieken huis overgebracht. Bii onderzoek bleek dat de wielrijder geen schuld trof. AGENDA FILMS: Victoria-theater: Het kind dat haar gegeven werd, 14 jaar Harmonie: Mijn vrouw is Edelachtbaar, 18 jaar Rex-theater: Vrou wenkamp Borneo, 18 jaar Cinema Americain: Ha venmelodie, 18 jaar. Voorstellingen: Hedenav. 8 uur. Matinee: Rex-thea ter 2.30 uur. APOTHEKERSDIENST: Na hedenavond zes uur is voor spoedgevallen ge opend apotheek Hartong van Ark Langestraat 1, apotheker J. v. d. Mark. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Jacob T. zv J. Th. Broersma en J. C. Geerligs; Casper L, zv. C. L. Him- melreich en C. A. Cornelissen, Hendrika E. dv J. H. Holshof en H. E. Geerdink; Johannes N. zv J. Kossen en C. de Jong. Gehuwd: Jacobus A. den Nijs en C. Th. Wortel; Johannes G. M. Meyer en Regina Indri; J. Vol kers en Geesje Spijkerman; Simon J. Tump en Neeltje Engel. Overleden: Neeltje Blank 63 jaar geh. met D, Wester. ALKMAAR Geboren: Maria M. dv J. Biesheuvel en C. Admi raal; Johanna W. A. M. dv A. Rij- kenberg en J. C. M. Jonk; Anne zv A. E- Stins en J. Bruinsma. Ondertrouwd: Cornells Bakker 23 jaar en Teunisje Serpenti 18 jaar; Nicolaas Akkerman, 32 jr., en Maria Jimmink. 27 jr.; Joh. de Vries, 27 jaar en Adriana M. van Veen, 27 jaar; JohanKluijs, 29 jaar en Geertruida A. Eek- hardt, 24 jaar; Johannes Tromp, 29 jaar en Barbara G- Buissink, 22 jaar; Adrianus Tijm 26 jaar en Helena Kaandorp 24 jaar; Fran- ciscus J. Esser 29 jaar en Corne lia T. van den Bosch 23 jaar; Jo hannes G. van Tol 31 jr. en He lena T. Keijsper 27 jaar; Hendrik N. van den Brink 26 jaar en Cor nelia van Zoonen 21 jaar; Nicol. Boekei 25 jaar en Johanna A. T- Sentenie 2,2 jaar; Rudolf J. Lan- genberg 31 jaar en Waltraud J. M. Bung 26 jaar. Geslaagd ALKMAAR Voor het eind examen Gymnasium B slaagden de volgende leerlingen van het R.K. Lyceum te Alkmaar. Max Küppers Alkmaar, Hans v. Leeuwen H.H.Waard, Henk Mül- ler Alkmaar, Kees Mul Spanbr., Jac. Schuijt Alkmaar. Nieke Ver- noojj Alkmaar. CIRCUS STRASSBURGER NAAR ALKMAAR ALKMAAR Naar w;i verne men zal het Circus Strassburger van 5 t/m 8 Juli naar Alkmaar komen en Standplaats kiezen op het Canadaplein. Autobestuurder onder invloed ALKMAAR Vannacht te om streeks 2 uur heeft de politie een autobestuurder aangehouden die onder invloed verkeerde van sterke drank en niet in staat ge acht kon worden zijn voertuig te besturen. De man en zijn wagen werden naar het bureau over gebracht. HARMONIE „EXCELSIOR" LIMMEN. De Harmonie „Ex celsior" behaalde Zondag j.l. op het muziekconcours te Noord- Scharwoude een 2e prijs met 319 punten. Toen men thuisgekomen was en een van de bestuursleden het puntental toch wel wat wei nig vond in verband met het gro te aantal punten behaald voor het verplichte werk, bleek bij con trole dat de puntentellers zich vergist hadden en Excelsior niet 319 maar 327 punten heeft be haald. Aangezien het prijsverschil hierdoor niet veranderde (le prijs 336 pnt.) namen de leden van Excelsior het nogal gemoedelijk op. Eindexamen Gymnasium W ARMENHUIZEN Paula van Hesteren en Hans Nolet slaagden beide voor het eind examen Gymnasium B, eerst genoemde aan het R.K. Meisjes lyceum te Amsterdam en laatst genoemde aan het Gymnasium te Sittard. Geslaagd WARMENHUIZEN. Aan het R.K. Lyceum te Amsterdam, afd. Gymnasium, slaagde voor het diploma B onze plaatsgenote, mej. P. E. N. M. van Hesteren. Burgrelijke Stand BEEMSTER. Geboren: Nico laas C. M. zv C. de Lange en C. J. v. Etten; Cornelis zv J. San ders en M. Ott; Jannetje dv L. Wielaard en J. Nomes; Dirk zv J. Waal en M. Boet; Jannie dv T. Slagt en M. C. Lelie. Getrouwd: Jan v. Kempen 26 jaar en Jansje Schermer 20 jaar. Overleden: Trijntje Dinkla 65 jaar echtgen. v. T. Laan, ALKMAAR. Onder zeer erote bclanestellinc. zowel in als buiten het kerkgebouw. werd gistermorgen de nlechtiee Re quiemmis en uitvaartdienst ge houden voor de dezer dagen, door een noodlottig ongeval omgeko men koruoraal-vliegtuigmaker Th. van de Kamer. In het kerkgebouw had zich rond de baar een erewacht van 8 onderofficieren opgesteld. De H. Mis werd opgedragen door Aalmoezenier Kapt.-Luit. ter Zee Wessels van het Marinehospitaal te Overveen. Het Zangkoor van de St. Dominicuskerk zong de driestemmige Requiemmis van Lorenzo Perosi. Het altaar was versierd met de Nederlandse vlag, terwijl de baar met het stoffelijk overschot van de overledene gedekt was met de vlag en de muts van de overle dene. Burgerlijke Stand BERGEN. Geboren: Paul, zoon van C. van der Ham en C. Mak; Herman Henri Martin, zoon van G. W. J. Meijer en A. G. Hartong van Ark; Minke Wilhel- mina Gerardina, dochter van W. Boorsma en G. W. Rooda. Ondertrouwd: Nicolaas Johan nes Rood, 23 jaar en Anna Jos. Vrancken, 27 jaar. Gehuwd: Hendrik Duco Tolsma en Willemina Hoevenberg; Wil helmus Twisk en Afra M. Kuijs. Collecte BERGEN. De door de zwarte paters van de congregatie van Mill Hill van Centraal Afrika, gehouden collecte in de kerk, heeft de somma van ruim f 1000 opgebracht. Gevonden en verloren voorwerpen EfERGEN Gevonden: donkerbl- portemonnaie, rozenkrans, hou ten kinderhoepel, portemonnaie met inhoud, zwart lederen porte monnaie, foxterrier, bril m. goud- montuur; wollen vest; bril m. ko ker; 2 blokfluiten met foudraal, wollen kindermutsje, shawl, kin dersokjes, autoped, insigne E.H. BO. Verloren; 2 konijnen, spons, ds. met poeders, grijze lederen porte monnaie met ritssluiting, inh. ongeveer f 8.witte gymnast, sdhoenen maat 44; zwarte porte monnaie inh. ongeveer f 21, gouden schakelarmband, toilet tasje met ritssluiting, bruine por- sleuteltjes, donkerbl. kindervestje temonnaie inh. f 1,en enkele damesbril met donker montuur, grijze alpinomu'ts, zwarte dames- handschoen (r.), zonnebril met grijs mointuur, nikkelen tabaks doos- Geslaagd EGMOND-BINNEN. Een dezer dagen slaagde onze plaats genote mej. J. A. M. v. d. Berg voor de Onderwijzersacte. Zij was leerling aan de R.K. Meisjes kweekschool te Bergen. BLOEMBOLLENCULTUUR LIMMEN—HEILOO LIMMEN. De feestavond van Bloembollencultuur afd. Lim- men-Heiloo, in verband met het 65-jarig bestaan van de afdeling, die vorig jaar door het overlijden van de voorzitter werd uitgesteld, zal nu plaats hebben op Zaterdag avond 16 Juni a.s. in Hotel Fries land alhier. Na afloop van de kerkelijke plechtigheden stelde de stoet zich op de Laat op. Voorop liepen 4 tamboers en pijpers der Mariniers gevolgd door 8 mariniers, die het vuurpeleton vormden, onder lei ding van een sergeant der Mari niers. Vervolgens kwam de lijk koets. gedekt met zeer vele kran sen. Daarbij liepen acht dragers, gevolgd door vier slippendragers. Een Officier der Mariniers, luit. Claessen, had de leiding van het escorte, bestaande uit onderoffi cieren en 48 manschappen van de Marineluchtvaartdienst van het Vliegkamp Valkenburg. De leiding van de militaire be grafenis berustte bij de Kap. der Mariniers N. v. Dam. Op de be graafplaats werd de absoute ver richt door Aalmoezenier Kap.- Luit. ter Zee Wessels, in tegen woordigheid van zeer veel be langstellenden. Bij de ingang van het kerkhof werd een salvo gelost, waarna in de kapel de plechtigheden ver richt werden. Rond het graf hadden zich fa milieleden en belangstellenden geschaard. Nadat nog een saluut- salvo gelost was, waren de plech tigheden ten einde. (Advertentie) STOFFENHUIS KOUSENBAR LANGESTRAAT 103 TELEFOON 4326 ALKMAAR ALKMAAR. De draverijen van Zaterdag- en Zondagmiddag zullen, gezien het grote aantal inschrijvingenr ongetwijfeld de paardensportliefhebbers weer de nodige sensatie verschaffen. Voor die van Zondag zijn voorspellin gen moeilijk te doen, omdat door de verrichtingen van Zaterdag veranderingen kunnen worden gebracht in de afstanden voor Zondag. De draverijen van Zaterdag openen met de race om de Gro- mngerprijs afstand 1740 meter, draverij van meet voor driejarige paarden. Daar alle paarden tege lijk van start gaan zal het geluk wel een hartig woordje hebben mee te spreken, omdat vooral de jonge paarden wel eens nerveus zouden kunnen worden. Als Prin ce Bond zich rustig gedraagt, maakt hij een grote kans. Behal ve dit paard hebben Petronella en Perfect Heny de beste kansen. Prijs van Friesland, afstand 2040 meter. Het entr. Oosting v. d. Veen staat wel sterk met de paarden Opveger en Nica, die zeer veel kans maken. Ortus Donum is misschien belangrijk verbeterd en wat Kind van Cy zal doen, is de vraag nog. Dit snelle paard is in 1950 niet gestart. Door het grote aantal koppaarden kan dit nummer wellicht gesplitst wor den. Een voorspelling is hier moeilijk; wij geven aan: 1. Entr. Oosting—v. d. Veen; 2. Ortus Do num) 3. Nemetor B, outsider Moeskops. Prijs van Drente afstand 2340 meter. Lee Axkit moet met een pikeur hier een eerste kans heb ben, terwijl Leonidas G, gezien zijn vorm, daar ook niet ver van af zal zijn, évenals Oranje J. en New Vlamingman. Wij geven als aankomst aan: 1. Entr. Geersen (Lee AxkitLeonidas G); 2. Oranje J; 3. New Vlamingman. Prijs van Overijsel, heat prijs- draverij, afstand 1720 meter. Voor dit nummer staan 19 paarden ingeschreven, waaronder enkele met veel „speed", zoals Martine Spencer, Marry Simons, Leander, Monte Carlq D en Mary Reynolds. Wanneer het laatste paard de eerste heat weet te win nen, zal het voor de tweede zeer gevaarliik zijn. Voorspeld wordt: 1. Martine Spencer, 2. Marry Si mons, 3. Nestkuiken'S, Outsider Mary Reynolds. Prijs van Gelderland voor leer ling pikeurs, afstand 2040 meter. SCHAGEN. De bezoekende clubs van Donderdagavond wa ren de herenclubs „Koekoek", „Op de Lat", „Met z'n Tienen" en O.K.A. Uitslagen: Corps Dames: afd. A: WIK, te Alkmaar, 1380 hout. Afd. B: Vredelust, Schagen 1398. Afd. C: Rollend Raadsel, Alk maar, 1275. Corps heren. afd. A: Koekoek, Alkmaar, 1551. Afd. B: O.Z.E.K., Alkmaar 1488. Afd. C: Met z'n Tienen, Alk maar, 1398. Persoonlijk Dames, afd. A: Mw. v. Spanje, Alkmaar 300; mw. G. de Haas, Schagen. 299; mw. Berk hout, Alkmaar„ 278. Persoonlijk Dames afd. B: Mw. de Boer, Alkmaar 282 hout; mw. Neefkes, Alkmaar 271; mw. Metselaar, Alkmaar 271; mw. Roggeveen, Schagen 269; mej. Nelis, Alkmaar 266; mw. Mulder, Schagen 261; mw. v. Uitert, Alk maar 259; mw. Langedijk, Alk maar 256. Persoonlijk Dames afd. C: Mw. Kleen, Alkmaar 297; mw. Peetoom, Schagen 290; mw. Voi- ten, Schagen 279; mw. Raven, Schagen 261; mej. v. d. Eem, Schagen 250; mw. Meysen. Alk maar 250; mw. Kooyman, Alk maar 240. Persoonlijk Heren afd. A: J. Eickholt, Alkmaar 330 hout; A. Köllmann, Alkmaar 328; M. de Haas, Schagen 320; C. v. d. Post, Alkmaar 316. Persoonlijk heren afd. B: N. Oosterum 329 hout; C. Stuif, bergen 321; J. Witte 314; B. Wil- lers 317; Q. Jonker 313; C. Nieuw, veen 310; G. Kiebert 310 en H. Schoonhoven 307, allen te Alk- maar. Persoonlijk Heren afd. C: M. Witte, Alkmaar 310 hout; S. Schaaf, Alkmaar 306; J. Kamp, Schagen 301: A. Schellingen. Alk maar 299; K. Schouten, Schagen 297; C. Kayer Jr„ Alkmaar 296; P. Ouwens, Bergen 296; A. v. Son Az„ Bergen 288; A. Goudsbloem, Alkmaar 287. Achtenprijs: G. Kiebert, Alk maar 14/8. Zevenprijs heren: K. H. Hol- trop, Schagen 10/7. Zevenprijs dames: Mw. de Boer te Alkmaar li/7. Zessenprijs dames: Mw. C. Neefkes, Alkmaar 14/6. Het was weer een prachtige kegelavond, waarop vele mooie series te bewonderen waren, o.a. van de heren Eickholt, Köllmann, Oosterum, Witte en Schaaf. Enkele heren bleven jammer genoeg beneden hun capaciteiten, o.a. de heren K. Groot en J. Kleen die maar niet op dreef konden komen. Vanavond (Vrijdag) is het de laatste kegelavond bii Igesz. De bezoekende herenclubs zijn: „Ne genjagers", Z.E.K.Z., „Houtha- lers". Het belooft een mooie avond te worden, waarop verschillende prima kegelaars staaltjes van hun sportief kunnen zullen vertonen. ARTSEN DIENST Hollands Noorderkwartier Bij geen gehoor bij de eigen arts zijn vanaf Zaterdag 16 Juni te 14 uur tot Maandag 18 Juni te 8 uur alleen voor spoedgeval len bereikbaar de artsen: Kok. Bouwman,Hoogkamer, Koning, Nauta, Schreuder, Veenis, Ver heul en v. Wieringen. DIERENARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Zondag 17 Juni hebben dienst de dierenartsen M. D. M. Dekker te 't Zand, tel. 312, en P. van der Kolk, Nieuwe Niedorp, tel. 232. DIPLOMA UITGEREIKT DE RIJP Woensdag slaag den de dames Annie Sassen en Riet Besseli voor het examen afgenomen door de Vereniging van Leraressen in het Modevak te-Eindhoven. De dames kwamen hierdoor in het bezit van het di ploma voor coupeuse. Mej. Sas- i sen zag op haar diploma nog „met eer" vermeld. Noordlooper met de Alkmaarse leerling schenkt niet veel vertrou wen; Lord Toddington daarente gen wel, evenals Oranje J. van het entr. J. v. Leeuwen Jr. Wij ra den als aankomst: 1. entr. J. v. Leeuwen Jr. (Lord Toddington - Oranje J), 2. Over Again, 3. Nest kuiken S. Prijs van Limburg: afstand 2040 meter. Deze course zal zeer span nend worden. De kanspaarden Marathonlooper Leonidas G, Mr, Fried en Miss A ontlopen elkan der niet veel. De Alkmaarse leer ling pikeur F. J. Arzbach zal het met Marathonlooper zeker niet gemakkelijk krijgen. Onze voor spelling luidt: l. Marathonlooper 2. entr. Geersen (Leonidas G - Lepelaar S) 3. Miss A. De courses van Zondag Aardbeienprijs: afstand 2040 m. Dit nummer is vrijwel een herha ling van de prijs van Friesland van Zaterdag, versterkt met enige meer .doorgecourste" paarden. Wij geven als aankomst: 1. Opve ger 2. Onze Deter K. 3. Peter Karnac, outsider New. Allegheny. Amazoneprijs: afstand 2040 m. In dit nummer kunnen vele paar den voor een volkomen verras sing zorgen, zodat het moeilijk voorspellen is. Ons oog valt op Pretty Polly, Nica, Nelly Scott, Nanda A en Nonnie M. Wij kiezen 1. Nica, 2 Nanda O 3. Pretty Polly. Mizzi Schindlerprijs, voor ama teurrijders afstand 2040 m. Marry Simons en Lord Toddington kun nen het Mc. Heny zeer lastig ma ken, die het zeker zal winnen, als hij dan maar eerder haast krijgt dan op de vorige amateurcourse. We zien als aankomst: 1. Mc. Heny, 2. Marry Simons, 3. Lord Toddington. Moulin Rougeprijs afstand 2040 meter. Aan het hoofd vertrekt Octavianus K, met W. H. Geersen als onze favoriet. Zijn naaste con currenten zijn Nanda, Martine Spencer en Leander. Als aan komst voorspellen we: 1. Octavi anus K. 2. Nanda, 3. Martine Spencer. Dutch Evernprijs. afstand 2760 meter. Met paarden als New Vla mingman, Marathonlooper, Mc. Heny en Narciso van Zo ra belooft dit nummer HET lange afstands nummer van de tweedaagse mee ting te worden. Onze voorspelling luidt: 1. Narciso van Zora, 2. Mc. Heny, 3. Marathonlooper. Elëphantprijs afstand 2040 m. Het entr. Geersen staat hier sterk met Madame B en Louis Axkit. Voor Lord Heny is de afstand wel wat kort. Leo Axkit staat hier vrijwel voor een onmogelijke op gave. Wij tippen aan: 1. Entr. Geersen, 2. King Spencer, 3. Leo Axkit. Kennemerlandprijs. korte baan 690800 meter. Voor deze course staan 24 paarden ingeschreven. Als kanspaarden geven we aan: 1. Maarten Spencer, 2. entr. de Vlieger (My Darling - Larus S), 3. Guv Hanover. PRIJSUITREIKING MARSHALL TEKENWEDSTRIJD DE RIJP. Uit handen van de heer Caldwell, naaste mede werker van de heer Clarence Hunter, hoofd van de ECA-mis- sie ontving gistermorgen de acht jarige Willie Appel, het dochter tje van de gemeente-secretaris van De Rijp (N.H.), de eerste prijs in haar groep Van de grote jeugdtekenwedstrijd in het kader van de Marshallhulp, een spaar bankboekje met een bedrag van f 500.De tekening die de acht jarige Willie maakte, hangt nu in Parijs, waar 20 Juni a.s. een in- tenationale jury uit deze groep de algemene prijswinnaars zal aanwijzen. Damwedstrijd BEEMSTER. Dezer dagen speelde de Dam- en Schaakclub „Aris de Heer" uit Beemster in ,Het Herenhuis" een vriendschap pelijke damwedstrijd tegen de damclub Purmerend met de vol gende uitslag: W. ZomerdijkWesterveld 02 M. NoomenC. Noomen 11 C. de Heer—G. de Wolf 0—2 L. SmitC. Dekker 11 A. EissenN. Reuzenaar 11 P. v. TwiskJ. Vergaag 20 P. BakkerL. Smit 2—0 P. KampP. v. 't Hof 02 J. NoomenBrandsam 02 Had „Aris de Heer" in Purme rend 'n 148 zege nu moest 't met een 711 overwinning genoegen nemen. Totaal won „Aris de Heer" de wedstrijd dus met 2119. Benoemd BEEMSTERMet ingang van 1 Juni j.l, is benoemd tot teke naar bij de dienst gemeente werken te Beemstor de heer Kroon te Oudkarspel. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te Dp Bilt, geldig van Vrijdagavond tut Zaterdagavond. NU EN DAN ZON Wisselende bewolking. Van avond in het Oosten van het land hier en daar een bui; in de vroege ochtend plaat selijk mist. Morgen overdag op de meeste plaatsen droog weer. Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtin. gen. Gematigde tempera turen. DISPENSATIE AFGEWEZEN De 5 loonverhoging in dc tuinbouw (Eigen bericht) De dispensatie-aanvragen van de tuinbouw-organisaties, i.v.m, de 5% loonsverhoging zijn afge wezen. zo vernemen wij van be trouwbare zijde. Dit betekent, dat d 5% loonsverhoging voortaan geldt voor de gehele tuinbouw en wel van 19 Maart j.l. af. VOETBALBEKER Het programma van de wed strijden om de Noordhollandse Voètbalbeker luidt als volgt: Zaterdagavond Schagen Wa tervogels. Zondagmiddag V.V.W. West. Frisia. Zondagavond O.S.V. 2 H.S.V. SWANNER KERMIS 1951 H. H. WAARD ZUID Zon dag, Maandag en Dinsdag a.s. heeft de jaarlijkse Swanner Ker mis plaats. Op het Gem. Sportterrein ko men weer de bekende attracties. De schommel van Vallantgoed, de zweef van Oude.ians de draai molen van Koek enz. enz. Bij v, d. Heiligenberg komen de bekende Witte Raven en bii Hein Veenboer de Favorieten voor de dansmuziek. Ook bii Arie Entius (Wed. Zijp) zal het zeker wel weer gezellig zijn. Op het Reiger Boys terrein worden Zon dagmiddag twee voetbalwedstrij den gespeeld. Om half 2 K.S.V. 1 Reiger Boys 1 en om half half 4 Hugo Boys 1—S.V.W. 1. De sportliefhebbers krijgen dus ook hun deel. Diploma gemeenteadministratie HEERHUGOWAARD Onze plaatsgenoot, de heer R. van Lan ger*, ambtenaar ter Secretarie al hier. behaalde in den Haag het diploma Gem. Adm. I. (Advertentie) Onze Herenmode-Afdeling heeft diverse leuke en prac- tische cadeaux voor (O; O tAMGCSTRAAT A L K M A A f VIERDE CONCOURS SUCCESSEN H.H.WAARD Zondag jl,. is Hou en Trouw op concours ge weest in Langedijk, zij heeft een zeer goed figuur geslagen. In de concertwedstrjjd werd een beste eerste prijs behaald met 370 pnt. waardoor men de tweede ereprijs van het concours verwierf. In de marswedstrijd werd een tweede prijs behaald en de tambours wisten met 96 punten e.en eerste prijs m de wacht te slepen. Dit succes heeft men dezer dagen ge vierd in café Veenboer. Bijna alle leden waren met hun dames aanwezig toen de voorzit ter van Hou en Trouw de hr. F. v. d- Linden het welkomstwoord sprak en de dirigent de heer Os- senibrugge huldigde vanwege het behaalde succes; want voor een groot deel is dit succes immers aan hem te danken. Namens be stuur en leden overhandigde de heer v. d. Linden de dirigent een enveloppe met inhoud. Ook me vrouw Ossenbrugge werd in de hulde betrokken en kreeg een mooi bloemstukje. De heer Os senbrugge dankte voor de hulde, maar schonk alle eer aan de le den zelf. Hij spoorde zijn men sen aan op de ingeslagen weg voort te gaqjj. Verschillende spre kers voerden het woord, waarna men nog enige tijd gezellig bij een bleef. Ook de dameg der le den wilden niet achterblijven en uit haar midden ontstond een vaandelcomité. Verder werden enkele trouwe medewerkers aan gezocht om zitting te hemen in de commissie van bijstand- Een muziekvereniging hoeft nu een maal steeds geld nodig. Er ia bv. dringend behoefte aan 'n nieuwe S-bas. Het instrument dat men thans in gebruik heeft, verkeert in een dusdanige toestand dat 't slechts met de nodige behendig heid kan bespeeld worden. Wie van de H-eerhugowaarders bindt de kaf de bel aan? De een geeft wat meer de andere min der, maar de S-bas moet er ko men. Laat de nieuwe S-bas het cadeau zijn van de Heerhugo- waardse bevolking vanwege de fraaie prestatie van ons fanfare corps in Langedijk, Zondag jl. Iedereen kan zijn gift afdragen bü de hr. Jan Bruin, Middenweg 230 of bij de voorzitter van Hou en Trouw de heer F. y. d. Lin den, postkantoor H.H.Waard. KAASMARKT ALKMAAR Aanvoer 50.000 kg; 7 stapels boerenkaas f 2.02 p.kg.; 13 stapels fabriekskags f 1.90 per kg: handel matig. De minister Mansholt, he van de Sticht dusfrie, spre waarin Nede over de actie tegen de re< credietbeperk Het gevaar de bewindsm: in het feit, d pieel wordt g, wees erop, dat en gesalarieer een niet geri bij de reële 1 procent, echte: dat hun voorb ge deel van hi gevolgd. Indii staande goede loontrekkende! zou worden i houding der li van de noodz maatregelen, z staan, dat de men politiek worden uitge\ Minister Ms aanvang van conclusie was Nederlandse e van de ontwil ternationale losse schroeve legde er de na in verhoging zamen met e< het gebruik o gen. Een van gebruiksbeperl de besnoeiing uitgaven, waa bouwbegroting blijven. Het toekom: zal daarom door de huidij en economise! minister deed bedrijfsgenotei tuinbouw aan werking te ve Hoge Als eerste beleid noemde de verschuivii plan, zodat die geteeld met e per hectare. I op gericht mo productie van dermiddelen z< maken. Reeds dat de impoi veevoeder aan (in indexcijfe 100 naar circa entegen het toegenomen naar 104). Er verschuiving portvoeder ns ZUID-SLA VE NAAR Het Zuidsl van Binnenlan betrekking tot OostenrijkZ.' voor 17 Juni a telegram aai Zwembond mi uit 36 person* Slavische gez vertrekken we omstandighede In Oostenrij maatregel toe van acht lede ploeg uit Belg Innsbrück ge naar Z. Slavië TWEE JAAR WEGEN De Haarlem: de Beverwijke van beschuldig van dit jaar ee te hebben oi bloemenventei veroordeeld to genisstraf. Z. kamer van de nengeslopen n portefeuille te het hoofdkusse deze wakker slachtoffer me het hoofd ges! venter ernstig De eis was nisstraf. Twaalf af ge Padvindsters nisaties in een bezoek i Staten, waar maken me plaatselijke pen. Hier zi Nederlandse sters, mejuf (links) en m< aan boord vi rica" bij aa York.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2