HANS DEKKERS WON DE WEGTITEL vóór groten als Wim van Est en Waqtmans Heerenveen verdiende niet met 2-0 van P.S.V. te verliezen Kopgroep van zes renners tot de laatste meters bijeen Hans Dekkers' eindsprint Vier-nul van D.W.S. was 'n volkomen normale score LITTLE MONTY SLOEG OP HOL SN RACE OM DRENTE-PRIJS Prof kampioenschap op de weg RADIO Heerenveen al kansloos Zevenentwintig hoekschoppen Willem ll-voorhoede lamgelegd UITSLAGEN Abe was ziek Twee grote coursedagen in Alkmaar Overladen programma MAANDAG 18 jUNI T95f PAGINA 5 (Van onze speciale verslaggever) VALKENBURG Zondagmiddag. Meedogenloos brandde de zon boven Valkenburg. De duizenden wielcrenthousiasten die de hel» ling van de Cauberg bevolkten, zaten zorgvuldig weggedoken onder de struiken en wrongen zich ijverig in de onmogelijkste houding om toch maar zeker elk plekje schaduw te benutten. Door de onophoudelijke hitte was het asfalt op het wegdek zo gaar ge smoord, dat het schier onder je voeten wegdreef. De dunne race bandjes schreven hun sporen als geulen in de teer en als de renners voorbij sjasten, kon je het los scheuren van de tubes uit het kleverige asfalt duidelijk horen. Dat alles maakte de strijd om de nationale wegtitel op de toch al verschrikkelijke zware Cauberg tot een onmenselijk beulenwerk. Wagtmans, van Est en Hansje Dekkers gierden op het laatste vlakke eind met duivels geweld Woutje ging meteen door, terwijl Dekkers en Voorting wachtten op de groep met van Est, Roks, Pe ters etc. Rap pedalerend en met bruisend elan nam Wagtmans de Cauberg, waardoor zijn voor sprong snel groeide tot anderhalve minuut. Toen het een beetje te erg werd bundelden Dekkers, van Est en Voorting hun krachten- Zii gingen sterk trekken aan de groep en kort na de achttiende klim zag Wagtmans het hopeloze van het geval in. Toen kwamen er dus negen renners op kop, n.l. Wagtmans, Dekkers, Roks, van Est, Voorting, Janssen, Vooren Peters en de Hoog. Nu Hans Dekkers In de twintigste beklimming ver oorzaakte Dekkers de eerste scheiding. Hij deed verwoede po gingen zijn rivalen los te rijden, maar zag toch dat van Est, Voor ting, Roks en de Hoog fanatiek aan zijn wiel bleven. Op de laat ste klim werd er fel gereden, maar geen van de zes wist zich af te zonderen. Ook na de afda ling lajen zij nog bij elkaar, maar toen verhoogde van Est het tempo Hij probeerde te ontsnappen, maar slcagde er niet in Wagtmans en Dekkers van zijn wiel te schudden. Ai 400 meter voor de finish lagen deze drie renners in volle sprint. Maar tenslotte zege vierde Dekkers. De uitslag was: 1. H. Dekkers. 5 uur, 84 min. en 42 sec.; 2. W. van Est, z.t.; 3. W. Wagtmans. z.t.; 4. T- Roks op 25 sec.; 5. G. Peters z.t.; 6- H. de Hoog: 7. G. Voorting; 8. Si. Jansen; 9. A. Vooren; 10. H. Faanhof. uit een kopgroep van zes weg en toen iedereen al halsreikend uit keek naar het machtige slotduel tussen Wagtmans en van Est, stool' op de laatste honderd meter het kleine zwart gekuifde Hansje Dekkers als een komeet langs de twee grote favorieten. Hansje Dekkers, Zaterdag 23 jaar gewor den. Dat was de indrukwekkende ontknoping van dit moeizame ge vecht, waarin de dappere Thijs Roks uit Sprundel al bij de derde beklimming met een onwillige derailleur te kampen had, daar door aan de voet van de Cauberg een 150 meter achter raakte, maar deze tegenslag met een geweldi ge krachtsexplosie overwon. En dat alles gebeurde op een ogenblik, dat het in de voorste gelederen al razend snel ging. Daar immers waren Dekkers, v. Elderen, Evers, Arie Vooren aan de haal gegaan en toen ook Voor ting, van Est, Lakeman en Wagt mans waren weg gesprongen en zcih na een korte jacht bij het eerste groepje voegden, was de rust in het peloton verstoord. Schulte begon uit alle macht aan het peloton te rukken en sleurde Jansen, Vos, Schoenmakers, Peters en Scjiweitzer mee. Schulte kreeg contact Toen het groepje onder aanvoe ring van Schulte zich bij de kop groep had gevoegd keerde in de voorste gelederen de rust terug. Roks en Lambrichs sleepten ook de achtergeblevenen weer naar voren en zo kwam het vele veld weer bijeen. In de tiende klim, dus toen er een kleine 100 km waren afge legd, schoot Voorting met een machtige rush uit het peloton weg Al spoedig naderde zijn voor sprong de volle minuut, maar dat was voor Roks en Vos het sein om ook weg te vluchten. Toen kreeg Schulte een lekke band. Het gebeurde precies half weg de beklimming van de Cau berg en eer hij een andere flets had, bedroeg zijn achterstand ruim drie minuten. Voor zijn rivalen was dat lekke bandje het sein ge weest voor een algemeen offen sief. DINSDAG 19 JUNI HILVERSUM I, 402 m. 7.00—24.00 KRO. 7.00 nieuws; 7.15 lichte muziek; 7.45 morgengebed en liturgische kalender; 8.00 nieuws en weerbe richten; 8.15 amusementsmuziek; 9.00 voor de huisvrouw; 9.30 wa terstanden; 9.35 Lichtbaken; 10.00 gram. muz.; 10.40 schoolradio; 11.00 voor de vrouw; 11.30 school radio; 12.00 Angelus; 12.03 gram. muz.; 12.30 land- en tuinbouwme- dedelingen; 12.33 gram. muz.; 12.55 zonnewijzer; 13.00 nieuws- en katholiek nieuws; 13.20 actua liteiten; 13.25 amusementsorkest; 14.00 gevarieerd programma; 14.53 zang en piano; 15.15 orgelspel; 15.30 „Ren je zestig"; 16,00 voor de zieken; 16.30 ziekenlof; 17.00 voor de jeugd; 17.15 felicitaties voor de jeugd; 17.45 filmprogram ma; 18.00 voor de jeugd; 18.15 re portage; 18.25 pianospel; 18.45 sportpraatje; 18.54 „Dit is leven", causerie; 19.00 nieuws; 19.15 ac tualiteiten; 19.23 „Hier is Europa" vaudeville programma; 19.52 po litiek overzicht 20.00 nieuws 20.05 de gewone man zegt er 't zijne van; 20.12 altviool en clavecimbel 20.30 Kamerorkest en soliste 21.00 „De Katholieke kunstenaar en zijn problemen", causerie; 21.05 actualiteiten; 21.10 pianotrio 21.38 Concertgebouworkest; 22.35 ge sprek met mijn zoon; 22.45 avond gebed en liturgische kalender; 23.00 nieuws; 23.15—24.00 gram. muz. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 AVRO; 7.50 VPRO; 8.00 —24.00 AVRO. 7.00 nieuws; 7.15 ochtendgymn.; 7.30 gram. muz,; 7.50 dagopening; 8.00 gram. muz.; 8.45 orgelspel; 9.00 morgenwijding; 9.15 gram. muz. 10.50 voor de kleuters; 11.00 sopraan en piano; 11.30 voor de zieken; 12.00 amusementsmuziek; 12.30 land- en tuinbouwmedede- lingen; 12.33 voor het platteland; 12.40 pianospel; 13,00 nieuws; 13.15 mededelingen of gram. muz. 13.20 financieel weekoverzicht; 13.30 salonorkest: 14.00 voor de vrouw; 14.30 „Die Fledermaus", operette; 16.10 gram. muz.; 16.50 kinderkoor; 17.20 dansmuziek; 17.45 regeringsuitzending: Ds, F. C. Kamma: „Over het ontstaan van ziekte, dood en oorlog, naar een Papoease legende". 18.00 nieuws; 18.15 pianospel; 18.30 fanfare-orkesten 19.00 „Paris vous parle; 19.05 orkestconcert; 19.50 ..De vliegtuigen van de lucht macht en hun taken", causerie; 20.00 nieuws; 20.05 actualiteiten; 20.1.7 het Promenade orkest en solisten; 21.00 de antwoordman; 21.15 causerie over de Italiaanse opera. 22.15 piano, viool en cello; 22.40 reportage; 23.00 nieuws; 23.15 reportage; 23.25—24.00 gram. rrruz. Gelijk een zucht waren Wagt mans en Dekkers uit het peloton gesprongen, passeerden in één ruk Vos en Roks'en joegen als bezetenen achter de eenzame Voorting aan. Ook van Est, Jans sen, Peters en de Hoog waagden de sprong naar de vluchteling. Wagtmans alléén door Tegen deze massale achtervol ging kon Voorting het niet uit houden .Eerst streken Wagtmans en Dekkers op hem neer. Maar P. S. V. 6 4 119 17—8 D, W. S. 6 3 0 3 6 15—14 Blauw Wit 6 3 0 3 6 1011 Willem II 4 2 1 1 5 6—7 Heerenveen 4 0 0 4 0 311 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND DWSWillem II 4—0 PSVHeerenveen 2—0 PROMOTIE Tweede klasse Beslissingswedstrijd Quick—Borne 21 Quick promoveert Bekerwedstrijden. VVWW. Frisia Goudenkruis, 4e ronde. Winkel 1Schagen 3 50 Vios 2—Holl. T 1 4—3 Competitie: 2 A: St. BavoZaanse B. 41 2 B, Strandv.—Spartanen 3—1 WoudiaStrandv. 01 2C, LSW—Holl. T 3—1 Res. IC, Succes 2Helder 3 25 Succes degr. 3 H: Helder 4W.waard 2 42 Oosterond 1WGW 2 5—2 Prom. Res. 3e kl KNVB. WFC 2—HRC 2 1—1 WfC promov. 2e beslissingswedstrijd 4 J: Alkm. V 8—Alkm. B 4 3—4 RK AFC—OSV 0—1 OSV 2—HSV 1—2 Alk. V b—Adsp. KW b uitgest. VVZ 4—Uitgeest 4 1—2 KORFBAL Kampioenschap van Nederland DetoWesterkwartier 45 DeetosVKC 83 Hansje Dekkers, nog geen jaar prof, kampioen van Nederland op de weg. Hier (boven) stormt hij voor Wim van Est en Wout Wagtmans over de füsh, Op de onderste foto leidt Dekkers het peleton, vlak voor de Cauberg. EINDHOVEN. Heerenveen heeft het deze keer eens zonder Abe Lenstra moeten doen. Hij was ziek en in Heerenveen ach tergebleven. waardoor de vele voetballiefhebbers en Abe-aan- hangers, die uit alle hoeken van het Zuiden naar Eindhoven wa ren gekomen, werden teleurge steld. De teleurstelling was dub bel. want een wcdstrlid van het gehalte als PSVHeerenveen kan men in feite on elk voetbal veld aanschouwen, PSV, dat in de eerste helft de touwtjes doorlopend in handen had, wist zich van een 20 voor sprong te verzekeren en de Hee renveen-voorhoede, waarin prac- tisch alle spelers uit' de ploeg om toerbeurt opereerden, was te be sluiteloos om recht gevaarlijk te worden en toch was de PSV-ver- dediging zeker niet op haar best. Er werden nogal eens fouten ge maakt, die men zich in normale kampioenswedstrijden zeker niet mag veroorloven. Maar och, men speelt zoals de tegenstander het toestaat en veel vrijheid heeft Heerenveen PSV waarlijk niet gegeven. De Friezen wisten, dat ze het zonder Abe hard te ver duren zouden krijgen, maar ze hebben fel gestreden om deze wedstrijd tot een zo goed moge lijk einde te brengen. Ze verloren met 2—0. maar ze verdienden een dcreeiilke neder laag niet, Daarvoor heeft het Friese elftal toch te vaak aardig voetbal laten zien. Aardig voet bal ou de vierkante meter soms. uitgevoerd met een grote dosis enthousiasme, maar zonder de kennis van de afwerking Zij misten mannen als Bijen en Franssen bij PSV, die door een klein gaatje een machtig mooi doelpunt kunnen maken. Dat deden ze nu ook. Al na zeven minuten had Bijen de bal keurig tussen drie verdedigers doorgekopt en Veenstra het na kijken kunnen geven en in de 34ste minuut was het Franssen, die de bal met zo'n vaart op het P.S.V.'s eerste doelpunt betekende eigenlijk reeds de genade slag voor Heerenveen, want nu de Friezen het ook nog zonder Abe moesten stellen, ja, wie moest er toen nog een doelpunt maken? doel richtte, dat geen der Hee- renveners er ook maar aan kon tippen. En dat was eigenlijk alles. Zelfs de maar liefst zeven en twintig hoekschoppen, die eerlijk verdeeld Heerenveen een meer dan PSV warden genomen, konden de matige indruk van 't geheel niet redden. Geen enkele keer ontstond er een direct ge vaarlijke situatie voor het doel. Eén dode door de hitte. Erger was wat buiten het veld gebeurde. De opeengepakte me nigte zat in de zon te bakken. Twaalf personen werden er on wel door en moesten door vrien delijke E.H.B.O.- en Rode Kruis mensen vervoerd worden, terwijl een ouder persoon zodanig door de hitte werd bevangen, dat hy nog op het sportveld overleed. In dit tragisch voorval moge men aanleiding vinden om het aanvangsuur van wedstrijden in de zomermaanden te verschuiven, De wedstrijden moeten worden gespeeld, maar het is dringend noodzakelijk dat ze niet op het heetst van de dag maar in da avonduren worden gehouden. FANGIO IN BELGIË NEGENDE FRANCORCHAMPS (ANP) Het eindklassement van de gis teren op het circuit van Francor. champs verreden Grote Prijs van België luidt: 1, Farina (It.) met Alfa Ro meo, 2 uur 45 min. 46 sec., gem, snelheid 183.986 km per uur; 2. Ascari (It) met Ferrari, 2.48.37 (gem. snelheid 180.875 km); 3. Vlllore (It) met Ferrari, 2.50.08- (gem. snelheid 179.264 km); 4. Rosier (Fr.) met Talbot, op 2 ronden, Fangio (Are.) met Alfa Romeo werd negende. ROBINSON VLOERDE WALZACK ZESMAAL LUIK De wereldkampioen middengewieht Ray Robinson boekte te Luik zijn zoveelste overwinning tijdens zijn tweede Europese tournee. Robinson sloeg de Fransman Jean Walzack door een technische knockout in de zesde ronde. De scheidsrechter staakte de strijd ten gunste van de Amerikaan nadat Walzack reeds zesmaal naar de planken was gegaan in de vierde, vijfde en zesde ronde. DE KEURTURNPLOEG DER DAMES AMSTERDAM. De samen stelling van de Nederlandse da- mesploeg voor de landenwedstrjjd keurturnen Oostenrijk Neder land op 7 en 8 Juli a.s. te Kla- genfurt luidt; T. R. Cornelisse-de Wit (Bato) Haarlem; H. A. Gerrietsen (Kr. en Vlugheid) Utrecht; G. Heil- Bonnet (VGV) Varsseveld; B. Hoekstra (Quick) Huizum; J. A. Kampen-Tonneman (E.S.C.A.) Arnhem; H. Krul. v. d.. Nolk. v. d. Gogh (Donar) Den Haag; H. Los. kamp-Paesens (DOS) Amster dam; S. Muskee (Vlugheid en Kracht) Enkhuizen. INTERLANDVOETBAL VAN DE ZONDAG PortugalBelgië 11 (Lissabon) ZwedenSpanje 00 (Stockholm) W. DuitslandTurkije 12 (Berlijn - 100.000 toeschouwers) (Van onze redacteur-sport) AMSTERDAM Zaterdagavond, Achter ons zat vanavond de ploeg van Degeriors, gast van D.W.S.. maar al deze Zweden bekeken tenslotte slechts één speler. Arie Kil. enkele uren gele den In het huwelijksbootje gestapt, zo zeker van zichzelf, dat na twintig minuten niet één van D.W.S.' verdedigers nog een fout maakte. Koelbloedig, zonder veel omhaal, maar genadeloos, werd Willem II geklopt. Even gedegen als Blauw Wit drie dagen geleden kansloos geslagen werd. gingen de Tilburgers ien onder. Viernul werden de cijfers, maar als D.W.S. inplaats van Dijkstra een voetballer middenvoor had geplaatst, had op het scorebord minstens een „acht" geprijkt. En Willem II's voor hoede? Kansloos tegen verdedigers als Kil. Spel en Serlijn en kanthalves, oerdegelijk in de tackle, als Wiertz en Fanger. Negentien minuten lang had DWS niets te vertellen gehad. Alleen Willem II speelde. Van Beers de Bruyckere en Mommers goochelden op één vierkante nieter om alle DWS'ors, die maar in de buurt waren. Van voet tot voet gleed de bal, vlijmscherp door dc Amsterdamse speelhelft. maar zo gauw de bal in 't cen trum kwam stond daar de rossige Kil en dan was 't: tot hier en niet verder! Want Beckx mocht 't dan presteren om Spel in het eerste kwartier steeds te omspe len en Richter koude rillingen te bezorgen. Elke voorzet was kans loos, al was 't in die periode soms nog ten koste van een corner. DWS scoorde DWS had 't nog niet verder ge bracht dan twee a drie schoten meters naast 't doel, tot in de negentiende minuut. Dijkstra Soed risjitte. Tegen de paal vloog e bal langs de zwevende Boter- mans, voor de voeten van de schietgrage Koevoets en voor de Tilburgse doelman gelegenheid had gehad om op te' kijken, lag de bal in 't net, 10. Toen hervond DWS haar cadans Wiertz en Fanger speelden een steeds voornamer rol op 't mid denveld en in de aanval begon vaart tc komen. Het was geen mooi voetbal, maar „ouderwets" Hollands. Van 't principe recht op 't doel af. Dc mooiste kansen waren voor de blauwzwarte, ondanks een iets sterker Willem II. Toch scoorden de Tilburgers bijna. Een verraderlijke inswinger van Beckx ging over Kil en Richter in de doelmond, maar toen redde Serlijn. Willem II verloren In de negende minuut van de tweede helft gingen de Tilburgers ten onder. Een voorzet van Koe voets werd door Bulder in 't strafschop gebied gekopt, waar Pitters met een beheerste bal, onder Botermans door, het von nis voltrok. Keer op keer gleden Pitters en Koevoets toen door Willem II's achterhoede, steeds moest Botermans in actie komen, terwijl Richter aan de overzijde kon volstaan met 't oprapen van terugspeelballen. Doelpunten konden niet uit blijven. Ze kwamen, kort achter, een. Eerst schoot Bulder raak. toen Wagener de bal na een schot van Dijkstra van z'n voet liet te rugspringen en twintig minuten voor het einde rende Koevoets alleen in de richting van Boter mans. Raak natuurlijk, 40. Wat er daarna nog gebeurde leek heel weinig op voetbal, kam pioensvoetbal althans. Willem II rommelde de ploeg dooreen, maar niet één aanval was gevaarlijk. ALKMAAR. Eerlijk gezegd waren, over het algemeen genomen, de courses van Zaterdag niet bijster mooi. Dit werd allereerst ver oorzaakt door het ongeluk, dat tijdens de race om de prijs van Drente plaats vond, waarover hieronder een gedetailleerde be schrijving volgt; de laatste course verliep ook al niet naar de wens van liet publiek, noch van sommige rijders, terwijl in de prijs van Gelderland een eigenaardige beslissing van de scheidsrechters viel. Merkwaardig was tijdens de race om deze prijs, dat het koppel 2-3 (overste Againoverste van FrCsena) f 459.60 betaalde voor f 1. we slaan de plank waarschijnlijk niet ver mis met te zeggen, dal dit nog niet ls voorgekomen zolang de toto in Nederland bestaat. In tegenstelling tot die van Zaterdag waren de courses van Zondag mooi om te zien. Er was ook veel meer publick. Het programma was echter wel wat overladen, zodat de courses eerst tegen half acht beëindigd waren. Voor dc rijder van elk winnend paard werd een slof aardbeien beschikbaar gesteld. Het was een gelukkige dag voor de fokker M. France, van wie er vier paarden aan de start verschenen. Drie wonnon een eerste prijs en een 'n derde prijs. Hij werd echter maar met één slof naar huis gestuurd, want er waren er niet genoeg sen, clie in de eerste afdeling veel vertrouwen genoot, verhuisde naar de achterhoede. Nino Nar- ville met leerling-rijder de Graaf profiteerde van zijn 20 meter ontheffing, De favoriet Mary Si mons werd uitgeschakeld. Lean- der probeerde Nino Narville in te halen, doch dit lukte hem niet, zodat Nino Narville gemakkelijk in de eerste afdeling kon win nen. Leander was goede tweede met Nestor B als derde. In de tweede afdeling miste Mary Reynolds de start. Het paard kreeg hierdoor zo'n achter stand dat, hoe snel het ook draafde, het de kop toch niet meer te pakken kon krijgen, waarin Notre Dame de aanvoer der was. Lang zag het er naar Prijs van Groningen. Van de start af had Patsy Po well de kop. In een zeer goede draf liep zfj haar 1740 meter, om zonder enige bedreiging als eer ste over de eindstreep te gaan, in de tijd van 1.36.8. Zeer goede verrichtingen zagen we van Petu lance K, die steeds door Prince Bond werd bedreigd; Prince Bond kon het snelle tempo ech ter niet bijhouden. De vos is veel sneller, maar had Zaterdag blijk baar een slechte dag. Pietje Spencer B moest wegens onre gelmatig draven worden uitge schakeld. In de Prijs van Friesland gin gen 18 paarden van start. Bij de tweede start had de favoriet Neerlandia H al spoedig de kop en bleef die behouden tot het eind toe. Moeskops met rijder M. Siderius ging verkeerd van start en verloor daardoor wel 80 meter. New Allegheny, die bij insiders wel enig vertrouwen ge noot, werd spoedig uitgescha keld. Intussen zette Neerlandia H de course In goede draf door, terwijl Moeskops, die alles bui tenom had gelopen, zich blijvend de tweede plaats verworven had. Het paard werd steeds aangeval len door Nemetor B, voor wie de course echter te sne] ging en die later werd uitgeschakeld. Nelly Scott bezette de derde plaats; Meintje V, die ook van achteren vertrokken was, liep tweemaal vast en eindigde op de vierde plaats. Anders had ze wellicht verder gekomen, want bij voor baat gold ze als een sterke be dreiging voor Neerlandia H. Prijs van Drente. In deze course deed zich een ongeval voor, dat buitengewoon gelukkig is afgelopen. Narelso G nam de leiding, gevolgd door Lee Axkit. Little Monty, die zich bij do overige paarden bevond, die als een kluwen bij elkaar zaten, brak de buikclngel en sloeg op hol, raakte de paaltjes, terwijl leer- ling-piqueur G. C. Vergay zijn uiterste best deed om zijn paard lot staan te brengen, hetgeen hem echter niet gelukte. Na een volle baanlengte hulpeloos ach terover gehangen te hebben, viel hij van de sulky. Het paard ver volgde zijn rit, met groot gevaar voor de anderen; het kwam in aanraking met de rijder K. Kra mer, die eveneens van zijn sulky viel. Beide rijders kwamen er nog goed af. Little Monty ont deed zich van zijn sulky en ga loppeerde nog een baan of drie, vier, totdat hij uit zichzelf naar de parkeerplaats van de veewa gens liep, waar hij werd opge vangen. Narelso G had zich van dat alles niets aangetrokken en werd no. 1. Lee Axkit 2 en New Vlamingman 3. P'r ijs van Over ij se 1. Deze course werd ais Engelse heat ver reden. Nurmi H met W. H. Geer- uit, dat zij gemakkelijk zou win nen, maar de „speecT' die Mar tini Spencer er tegenaan gooide bracht hem flink in gevaar. Vrij wel zonder verschil gingen beide paarden door de finish, doch Martini Spencer niet dravend, maar springend, waardoor hij uitgeschakeld werd. Monte Carló D werd tweede en Kate Bonner drie. De finale werd regelmatig en bijna zonder strijd gewonnen door Notre Dame met Nino Nar ville als tweede en Leander als derde. Prijs van Gelderland. Deze course was uitsluitend voor leerling-piqueurs. Over Again, die in een korte baan-speed de kop had genomen, werd vervolgd door Noordloper, gevolgd door onze Alkmaarse leerling-piqueur F. J. Arzbach, die zelfs een ogenblik de leiding had weten te némen, maar die een klein foutje maakte en ge- disqualificeerd werd: een zware straf! Oranje J deed een aanval op de kopgroep, maar betrapte zich, anders had hij veel verder ge komen! Overste van Fresena werd nummer 2 en daarachter kwam Or de Casindra als num mer 3. Prijs van Limburg. In deze course kregen Lepelaar S, Marathonloper en Koerier 20 m. ontheffing, omdat ze door leer ling-piqueurs gereden werden. Marathonloper en Koerier snel den als eersten weg. Marathon loper zat aan de binnenkant, maar werd door J. S. v. Leeuwen Jr. met Koerier de pas afgesne den, zodat hij tegen de palen werd gedrongen. Marathonloper werd uitgeschakeld en v. Leeu wen kreeg f25.—- boete. Miss A kwam hierdoor op een gunstige plaats te liggen, maar moest door gebrek aan uithoudingsvermogen de eer laten aan Mr. Fried, die, zij het dan door het couperen van Marathonloper, als eerste wist aan te komen. Miss A en Jaeoba werden tweede en derde. De courses van Zondag Geopend werd met de A a r d- b e i e n p r ij s, die vanwege het grote aantal deelnemers gesplitst moest worden. In de eerste af deling kwam Perfect Heny niet vlug genoeg weg, maar wat de draver daarna toonde, was als van een klasse apart. Us Marten was heel goede tweede met Moes kops, terwijl de ongelukkige Prince Bond het niet verder dan de derde plaats kon brengen. De tweede afdeling werd een ge makkelijke overwinning voor P. Louis II, daar Opveger met de tweede plaats genoegen scheen te willen nemen. De rest van de paarden werden allemaal uit geschakeld. Het was om zo te zeggen een „bokkencourse". A m a z o n e n p r ij s. Achttien paarden gingen van start. Deze course werd gewonnen door Pe tite Casindra met, de meester- piqueur W. H. Geersen. Nelly Scott, die als laatste deelnemer vertrok, moest alles buitenom passeren, om als tweede te kun nen eindigen. Nimble Heny, ge reden door J. M. v. d. Berg, werd goede derde. M i z 7. i Schindlerprijs. Ook deze course moest gesplitst worden. In de eerste afdeling had Lord Toddington al spoedig de kop, gevolgd door Menno Dyna mic Op het eind kwam het pu bliek weer in extase door de ver richtingen van Mc. Heny; toen dit paard Menno Dynamic was genaderd, zette deze in het laat ste rechte eind de aanval in tegen Lord Toddington en wist deze net op de finish met een neus lengte te kloppen. In de 2e af deling vertrok Noordloper goed, maar na 1500 meter was „de olie uit de lamp". Marry Simons, die van start af de kop had genomen, kon niet meer worden bedreigd. Dc strijd om de 2e en de 3e prijs was des te heviger en eindigde in het. voordeel van Little Monty, gereden door J. J. Korver uit Schoorl met Louis F. H. als goede derde. Moulin R o u g e p r ij s. Ir) deze course was Martini Spencer een klasse beter dan de andere paarden. De rijder, fokker en éigenaar. de heer M. France, bracht dit paard in een km-tijd van 1.27.1 zeer gemakkelijk naar de overwinning. Nanda D was 2e. Octavianus K stelde zijn grpte aanhang teleur door, totaal uit gereden, als derde te eindigen, Dutch Evernprjjs. Mara thonloper heeft zich in deze lange afstand-course tot 2000 m, kranig gehouden. Toen kwamen de stayers naar voren. De ge dachte was, dat Narciso van Zora nu gemakkelijk zou winnen, maar de berijder had niet gere kend op de taaie tegenstand van Nelly Gregor, die, nog volkomen fit, als eerste de finish passeerde, Narciso van Zora, de geklopte favoriet, werd 2 en Marathon loper werd no. 3. E 1 e p h a n t p r ij s. Louis Ax kit, hoewel ingeschreven, kon helaas niet aan de start verschij nen daar het paard gewond was geraakt bij het uitladen. Lord Heny, die zich na één ronde aan de kop had geplaatst, heeft alle aanvallen van Madame B afge slagen, zodat Lord Heny 1 en Madame B 2 werd geplaatst. Kennemerprijs. Deze korte baandraverlj werd verreden in 4 series. Norma Shearer had ge luk door gehandhaafd te blijven, nadat zij bij de start te vroeg door het elastiek was gevlogen. De rijder J. Vergay met Monte Carlo' D had de indruk dal de start niet door zou gaan en zette daarom te laat de vervolging in. De 2e serie werd gewonnen door Notre Dame in de zeer snelle tijd van 58.4. De 3e serie werd door Mary Reynolds, gereden door Roel van Wieringen, ge wonnen. Hoewel dit paard zeer onvoordelig vertrok, werd het in de 3e positie door „De Pruim" toch nog als eerste gefinlshed. De 4e serie werd een gemakkelijke overwinning voor Mr. Fried. J, de Vlieger, de kampioen Cover- call-rijder, was natuurlijk 2. Bij de finale was de starter erg on gelukkig met zijn sein. De eerste start was ongeldig doordat Norma Shearer er te vroeg vandoor ging, De 2e start was zeker niet beter, Norma Shearer vloog wéér te vroeg weg. Mr. Fried nam de kop en stond die niet meer af. Norma Shearer bood veel tegen stand en liet zich door Notre Dame niet van de 2e plaats ver dringen. De jubileumcourses van de Paardensportvereniging „Vooruit" volgen op Zondag 29 Juli.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5