PELS' is zeker niet teveel i RAAD-NAP RAAT Tien gulden presentiegeld Speelterreinen voor de jeugd BESSEN- I GENEVER 6.75 OVERAL OVERALLS fe de re werker één PK. sterker! A. Nieuwland en Zn., Schoorldam Samenwerking tussen gemeente en particulier initiatief Th. Kraakman Zn 1 6.90 Thans nog oude niet verhoogde prijzen Marktberichten De bisschopswijding van Mgr. Al,frink Vistra mousseline, 1.89 Lingerie zijde, 2.io Bemberg zijde, 2.15 Doupion, 2.45 Piqué broderie, Sluier tule, 4.90 4 PAGINA 2 VRIjDAG 22 jUNI 1951 ALKMAAR Na een afwezigheid van enkele maanden zat de oudste wethouder ook wel eens loco-burgemeester hono ris causa genoemd de heer van Slingerland weer achter de collegetafel. Dit was voor de burgemeester aanleiding zijn rechter buurman speciaal te verwelkomen in de kring van de vroedschap; en dat de raadsleden de oudste wethouder een goed hart toedragen, bleek uit het hartelijk applaus, dat op- klaterde, oten burgemeester Wytema zijn welkomstwoord, veigezeld van de beste wensen, had uitgesproken. de fractievoorzitters, waarin deze geacht worden het gevoelen van de gehele fractie te vertolken. Dr. Berkhouwer, die zich in het senio renconvent bij dit compromis had aangesloten, was nu met zijn fractiegenoten van gedachten veranderd. Ziin fractiegenoot, de heer Hols-muller verklaarde zich er namens de fractie tegen. „Wat zullen de kiezers ervan zeggerij?" zo luidde het ook aan deze zijde. Maar de voorzitter wist deze appositie, waarin ook de he ren Hoytink en vd Borden waren meegegaan te. overtuigen, dat deze simpele verhoging met twee guldentjes geen overdadige weel de was. De communisten, die overigens geen gelegenheid laten voorbijgaan, om op verhoging van lonen en salarissen aan te drin gen, handhaafden hun royale ge baar en verklaarden ,zi£h tegep het voorstel, om Ged. Staten te De burgemeester, die intussen de portefeuille van Financiën van de neer van Slingerland had be- hartigdj zoals weth. Coerts de portefeuille van Volkshuisvesting, is inmiddels voor een paar weken met vacantie gegaan, zodat de oudste wethouder tevens weer als loco-burgemeester moet funge ren. Gaarna sluiten wij ons aan bij de wen&en van de voorzitter, dat het herstel van weth. van Slingerland van duurzame aard zal blijken te zijn. Van Gedeputeerde Staten was bericht gekomen, dat ingevolge de circulaire van de minister van Wederopbouw en Volkshuisves ting van 31 Maart de bouw van kleuterscholen niet meer is toe gestaan terwijl de Raad verzocht werd het raadsbesluit tot de bouw van twee kleuterscholen in het Berger wegkwartier genomen In dc vergadering van 1 Febr. in te trekken. Aanvankelijk hadden B. en W. voorgesteld aan dit laatste ver zoek gevolg te geven; er was echter inmiddels een adres inge komen van het bestuur der R.K- Bewaarscholen alhier, houdende het verzoek aan de Raad, om niet over te gaan tot intrekking van bedoeld raadsbesluit, doch alle pogingen in het werk te stellen, om smedig over te gaan tot bouw van een zgn. Oostenrijkse Fröbel school. Wellicht was het dit schrijven, dat het college tot andere gedach ten had gebracht; immers, over eenkomstig hun advies werd het raadsbesluit niet ingetrokken, ter wijl het college toezegde al het mogelijke te zullen öndernemeh, om alsnog tot uitvoering van het desbetreffende raadsbesluit te geraken. Wij wensen het college daarmee veel succes. Men weet, er is grote behoefte aan kleuterscholen hier ter stede. Momenteel wordt er een gebouwd aan de rand van de stad, aan de Hellöoërdijk. Als er bouwvolume uitgespaard moet worden, is dat ergens anders wellicht eerder te vinden dan in de scholensector. Laat men eerst maar eens de overtollige luxe bouw beperken; wij herinneren in dit verband aah hetgeen de Raad van Bergen be- slöob inzake dê bouw van een grote villa van 1300 m3 aldaar, Waartoe, nog wet tijdens de bouwstee, vergunning was ver leend- Het was bij de behandeling der gemeentebegroting ter sprake ge- komen, .dat de presentiegelden voor de -raadsleden evenals het perronkaartje en het tarief voor de personenweegschalen al 25 jaar op het oude peil gehandhaafd waren gebleven. Inmiddels w—>n lonen en prijaen vergeleken met 'n kwart-eeuw geleden ver- iKie- ja soms vervijfvoudigd. Ons dunkt, dat het op de Weg van Ge deputeerde Staten had gelegen deze vergoeding, want als zodanig moet men het presentiegeld be schouwen. af veel eerder eniger mate, aan te pasSen aan de levens standaard van het ogenblik. Het presentiegeld Is niet be doeld ais compensatie voor der ving van inkomsten gedurende de tijd. welke men in zijn functie vah raadslid ten nutte van de gemeen schap besteedt. Dit is ook de reden, dat in zóvêlê gêfflèenteft, terwille van de anbeidersraadsle- deh dés avonds vergaderd Wordt- Wij menen, dat deze avondverga deringen Vah gemeenteraden vooral na de oorlog in aantal zijn toegenomen; daar komt nog bii dat vele gemeenteraden de voor keur geven aan de Vrijdagavond, waardoor hef Voor dé pers dik wijls moeilijk is deze vergaderin- ggn bii te wonen. Wij zouden het toejuichen, als het presentiegeld wèl een volledige compensatie vpor derving van inkomsten was, zodat er geen aanleiding meet was, om de raadsvergaderingen steeds nSar de avonduren te ver schuiven, met het gevolg, dat er gêêrt sprake is van dagvérgade- ringen, maar vaak van nachtver gaderingen. El' waren raadsleden hoofd zakelijk behorend tot de fracties, die nlët in het college vertegen woordigd zijn, die veronderstel den, dat „men", waarmee dan de kiezers bedoeld werden, deze Verhoging van het presentiegeld van f 8,— tot f 10,niet zou billijken. Wij zijn daar helemaal piet' bang voor; wie ook maar enigszins begrip heeft van de taak van een raadslid, welke zich heus niet beperkt tot het bijwonen van de raadsvergaderingen, zal toe geven, dat al die uren aan de ge meenschap besteed, met tien gul den per vergadering en zo onge veer f 150,"- per jaar, maar matig betaald zijn; vooral als dan Min- Lieftinck nog even komt, om van deze „vergoeding" zijn deel op te eisen voor de schatkist. Een raadslid dient een grote belangstelling te hebben voor vraagstukken van algemeen be langt hij hoeft daardoor onkosten die een ander niet heeft. Hij is voorts lid van een of meer raads commissies: waaronder er zgn. zware en lichte zijn. Neem b-v. de commissie voor Maatschappe lijk Hulpbetoon; een commissie, die zeer dikwijls vergadert en heel wat uren van de tijd van het raadslid vergt. Dan is er de be groting elk jaar; wil men met kennis van zaken aan het begro tingsdebat deelnemen, dan dient er menig uur aan het bestuderen van de begroting en der daarin vervatte voorstellen te worden besteed, zoals dit ook het geval is met vele voorstellen, die zo in de loop va-n het jaar aan de orde komen. Vooraf was er over dit voorstel een compromis gesloten, waaruit opgemaakt mocht worden, dat aue fracties de communisten dan uitgezonderd 2ich ermee verenigden; dat compromis was gesloten in een jpzn. seniorencon vent, d.w.z. een bijeenkomst van Agenda FILMS: Victoria-theater: Glazen Speelgoed, alle lft., Harmonie: Operette; Cine ma AmeriCain: Boefjes van Montmartre, 18 jaar; Rex- theater: September-affaire, Volwassenen. APOTÏIEKERSDIENST: Voor spoedgevallen is na de gewone openingstijden geopend de apotheek Wan- na-Ritsevoort, Ritsevoort 5, apotheker mej. C. Kamp- huys. adviseren het presentiegeld tot f 10,te verhogen. Alle andere raadsleden gingen er -tenslotte mee accoord. Wij geloven niet, dat Ged- Staten zich tegen dit voor stel van de Raad, nu dit door alle fracties op één na gedaan werd, zullen verzetten. Dat de Raad nu ook het optre den van St. Nicolaas aan enige voorschriften heeft gebonden, zal door de overgrote meerderheid der burgerij wel worden toege juicht. De goede Sint was al te zeer het slachtoffer geworden van de concurrentiezucht van een aantal zaken, die een ware wed loop hielden, om toch maar de eerste te zijn, St. Nicolaas te mo gen ontvangen. De intocht van de kindervriend kan na deze maatregelen nog meer a's een officieel bezoek aan de stad beschouwd worden en als B. en W. de verordening met de nodige vastheid hanteren, zal het niet meer kunnen gebeuren, dat men de ene Sinterklaas na de ander ontmoet. Er waren er heus teveel, die zich voor de enige en echte St. Nicolaas uitgaven. De aparte sfeer rond 5 December be hoeft onder deze maatregelen niet het minst te Hjden. f Advertentie) Arlvprtf»nt1p PK. ALKMAAR is eigenlijk slechts twee goede speelterreinen voor de jeugd rijk. Dat zijn de grote speeltuin in het Rembrandt- kwartier, die door de daar geves tigde buurtvereniging, later om gezet in een speeltuinvereniging, wordt geëxploiteerd en die goed Werkt. Ook de speeltuin achter de Watertoren, waarvoor door de gemeente een subsidie werd ge geven tn de vorm van medewer king bij het plaatsen van de af rastering, is in particuliere han den en 'voorziet in een grote be hoefte. Dat ef meer en betere speeltui nen moeten komen, staat nu wél vast en zowel de gemeente als particulieren beijveren zich, aan de steeds groter wordende be hoefte aah speel- en ontspan ningsruimte tegemoet te komen. Daarbij is men vèh het eigen lijke speeltuin-idee, met wippen schommels e.d, wel teruggekomen sinds gebleken is, dat de jeugd graag ravot op en over zaken, dié een stootje kunnen verdragen. Het is dan ook de bedoeling om in een viertal speeltuinen, die we (Advertentie) I nü nog f 4 90 FIRMA Platte Steenenbug' 114 (Verdronkertoord) Tel. 2604 per liter 89 800 SCHOOLKINDEREN UIT ANNA PAULOWNA BEZOCHTEN ALKMAAR ALKMAAR Het leek gister middag, zo tegen kwart voor drie wel even Koninginnedag in de Langestraat. Terwijl het Chr. fanfarecorps „Soli Deo Gloria" uit Breezand voor de Vietoria- bioscoon zijn stoutste tonen liet rijzen. begaven honderden school kinderen uit Anna Paulowna zich naar binngn voor het bijwonen i van een kindervoorstelling. Gistermorgen waren n.l. 800 schoolkinderen van alle scholen uit de gemeente Anna Paulowna met e.en grote, witte plezierboot van de Rederij Zwaag uit Am sterdam, het Noord-Hollands Ka naal afgezakt, tot Schoorldam. Daar gingen zij van boord en maakten een wandeling naar Sehoorl, waar zij nog een ogen blik vertoefden in de speeltuin. Daarna voerde de pleziertocht naar Alkmaar, waar zij gister middag omstreeks twee uur bij de Friese Brug aankwamen. Bij het van boord gaan verdeelden de kinderen zich in twee groepen. De laagste klassen gingen onder begeleiding van de Harmonie „Concordia", eveneens uit Bree zand naar het Harmonietheater, de andere groep naar de Witte Bioscoop. Na de bioscoopvoorstel ling bracht de Jan Plezier de kinderen weer thuis. Onderwijzersexamen Rijkskweekschool ALKMAAR Aan de Rijks kweekschool te Alkmaar zijn ge slaagd de dames J. M. Blom te Alkmaar; M- Boogaard te Uitgeest H. Bos te Middenbeemster; M. W. Bijlsma te Bergen; G. K. Essers te Bergen; van Gorcum te Alk maar- misschien betel' speelterreinen zouden kunnen noemen, niet te veel speelwerktuigen in de klas sieke betekenis van het woord op te stellen, maar om voorlipig te volstaan met een zandbak, een klimboom en een of meer loop- jalen, volgens het Zweedse sys- eem. Deze nieuwe speelterreinen zouden dan aangelegd Worden in de Liefdelaan, de Nieuwpöorts- la&n, het P.A. de Langepiein (Waac reeds, tussen de huizen, 'n ideale speelgelegenheid is geko men 1 en aan de Tienen wal. Het toezicht op deze terreinen zou het beste kunnen worden uitgeoefend door de buurtbewo ners zelf. In de Rembrandtspeel- tuin houdt iemand, die door de speeltuinvereniging is aangesteld, het toezicht. „Gom Piet", zoals die bij de jeugd bekend staat, is een populaire i'igüUr, zowêl ón der de jeugd als onder de oude ren en in de Rembrandtspeeituin weet hij op prettige manier de orde te handhaven. Misschien is dit systeem wel voor navolging vatbaar, al zal al te veel toezicht hët bezoek aan speelterreinen niet stimuleren. Voorts zijn er plannen om en kele opgehoogde terreinen, waar voorlopig nog niet wordt gebouwd te voorzien van een paar doelpa len e.d. om de jeugd gelegenheid te geven daal' een partijtje te voetballen, In ieder geval zal er, binnen afzienbare tijd voor de Alkmaarse jeugd wat meer speelgelégenhéid worden gescha pen. Naar wij vernamen zal er ook, in samenwerking tussen gemeen te ên buurtbewoners, in de ópen vlakte, gelegen in het Bloemen- kwartier, direct itftasf de spoor lijn, een speelgelegenheid worden gemaakt. NYLONS Onze speciale reclame. In diverse tinten 4.90 NYLONS Extra fijn. mertinteri Pracht zo- KRISTAL NYLONS De droom van iedere vrouw. In de mode kleuren 7.95 LINKSGEWEVEN DAMESKOUSEN Ons grote succes! Alleen Zaterdag 2.95 l M «A« Met het 45-jarige mannen koor Orpheus" jubileert ook het bestuurslid H. de Groot, onder ons „Manus de Groot" genoemd. Hij was een der op richters van het koor, en is vanaf de oprichting bestuurs lid en bibliothecaris. Wij den ken, dat hij morgen wel even in de bloemetjes gezet zal ivorden. UITSLAG AANBESTEDING ALKMAAR De uitslag van de aanbesteding van de bouw van een gymnastieklocaal bii de Lindenschool luidt als volgt: J. J. Otodam Heiloo 50140; A. J- de Geus Heiloo 51100; Gebr. Kuiper Heiloo 53300; Fa. Getor. Tuin 't Zand ,53390; S. Kops Heiloo „55630; S Schaaf Alkmaar 56400; Gebr. Kaandorp Heiloo 56625; D- Langedijk Heiloo 57000; P. Blankendaal Alkmaar 57597: Fr. L. Schilder en Zn Alkmaar 57757; J. A. Dekker Alkmaar 58190- A. Zeegers Alkmaar 59500; Fa. P. Tervoort Zonen Egmond Binnen 59950; Th. Veul 't Zand 62000; P. Doorn St. Maartensbrug 64900; M. Duinmaiier Zn Alk maar 65250; R. J. Bot Zn Alk maar 69300 Eindexamen H.B.S.-A ALKMAAR. Aan het R.K. Lyceum slaagden voor het diplo ma eindexamen HBS-A de jonge dames Riet Jacobse, Alkmaar, Annie Kos, Heemskerk, Annie Schermer, Casteicum en de jon gens Adri. Bakkutn, Bergen, Bert v. d. Bosch, Wim Geels en Wim Jacobse te Alkmaar; Bob en Wim Sinnige, Schagen; Piet Wor tel, Woi'merveer en Frans van Óppen, te Limmen. Burgerlijke stand ALKMAAR. Geboren: Cor nelia ZV J, Blauw en M, Koól- moes, Ondertrouwd: Gerrit H. IJzen- doorn 30 jr. en Alida H. Boel houwers 20 jr.; Hermanus Speur vlit l' enr Ve-rweél 26 jr.; Willem j. Pannekeet 23 jr. en Agatha Boersen 22 jr.; Klaas Ploeger 27 jr. en GerritjeA. Een- la3r''LJacobÜB J' M< Groot huizen 24 jr. eit Maria T. Halm 22 jr.; Johannes M. Hennink 26 jrV-,0n Jelletie Kater 24 jaar. GvoGeden: Susanna C. Frank fort Si jr. geh. met J. Terhorst. LEZING OVER DE KANKERBESTRIJDING M ARAIEMU IÜ-EN Namens de besturen van „Het witte Kruis' en het „Wit-Gelfe Kruift", gaf Dr van Hesteren het vervolg op de onlangs gehouden lezing over de kankerbestrijding, in de vorm van vragen en antwoorden, in de kolfbaan van dé heer Slik ker. Spr begon er op te wijzen over het gevaar Van deze gevreesde ziekte en als mén plekjes op wang of neus heeft, die niét Wil- 1 lèn lichten, wacht niet te ïahg, maar raadpleeg een dokter. De kwakzalverij berust op sug gestie, daarom is de huisdokter het eerste station en hij zal bij eventuele gevallèh de juiste weg Wijzen, Piin is geert algemeen verschijn sel van kanker, de régel js zelfs dat het geen pijn doet. Van patiënten hoort jnefi veel zeggen, kanker is het niet dokter, want het doet geen pijn, Nogmaals wan neer men er vlug bij is en laat behandelen kan geen uitzaaien plaats vinden en dit is van groot belang. Belangrijke uitbreiding van ziekenhuizen, specialisten ên dok toren is een vereiste. Zo ver zijn we nog niet, maar de patiënt zélf kan in vele opzichten meewer-' ken. De röntgenologie is na de oor log belangrijk verbeterd en er is tegenwoordig bijna geen twijfel meer bij maagonderzoek, om di rect te constateren of het een maagzweer of maagkanker is. Röntgenbestralins is hiet ge schikt voor alle soorten kanker, er zijn ook kankergezwellen die speciaal behandeld moeten wor den. Veel hangt er vanaf waar het gezwel zit. Om 1 gram radium te vinden heeft men 10-9 ton mineralen no dig, begrijpelijk waarom het zo duur is. Spr beëindigde hiermede zijn lezing en deelde mede dat na de vacantie de derde lezing zal wor den gehouden. Geslaagd HEERHUGOWAARD. Aan de gemeente universiteit van Am sterdam slaagde voor het candl- daatsexamen wis- en natuurkunde de heer Th. J. Dekker te Heer- hugowaard. T.O.G. organiseerde athlertekwedstrijden H.H.WAARD In verband met het 30- jarig bestaan van TOG worden Zaterdagavond op het gemeente sportterrein atletiek wedstrijden gehouden. Voor de 1500 meter is deelna me vrij. Men kan zich voor dit nummer opgeven tot Zaterdag avond half acht. ■Sportdag N.K.J.B. HEERHUGOWAARD-'t Kruis - Zondag 24 Juni a.s. organiseert de L.T.J., afd. Heerhugowaard- 't Kruis een sportdag op net KSV voetbalterrein, waaraan door alle omliggende afdelingen wordt deelgenomen, zoals Langedijk, Warmenhuizen, Tuitjenhorn, Heerhugowaard-Noord en Heér- hugowaard-Zuid. Wedstrijden worden gehouden in: kogelstoten, hardlopen op verschillende af standen, hoog- en verspringen, enz, Burgerlijke stand ST. PANCRAS. Geb.: Joukje Neeltje dv C. K. Kroonenburg en van de Witte; Harry, zv G. Jonker en van N. Wijdenes; Cornelis Pieter, zv P. Tromp en van G. Glas. Ondertrouwd: C. W. Waterdrin ker 26 jaar en A. N. Kooy, 23 jaar. D. Bruin 64 jaar en M. Volten 59 jaar; P. Stins 34 jaar en G. Kloosterboer, 33 jaar; W. C. G. de Gelder, 37 jaar en A. Schuur, 30 jaar. Overleden: Joh. Möls. 72 jaar e. van P. E. Kraan; E. Molenaar 81 jaar, wed. van G. J. Remert; M. van der Velde, 79 jaar, wed. van M. Looij. Bevolkingsonderzoek op tuberculose BEEMSTER. In November a.s. zal de bevolking van de Beemster worden doorgelicht op longtuberculose. Het gemeente bestuur heeft nu aan verschillen de verenigingen, die door hun werkzaamheden daarvoor in aan merking komen, verzocht hun medewerking te verlenen bij het doen van huisbezoek om de ge hele bevolking zodoende van de noodzaak van dit onderzoek op de hoogte te stellen. Van ver schillende leden der verenigingen heeft men reeds toezegging ge kregen. De paardensportdag BEEMSTER. Het bestuur van Beemster's Gemeenschap heeft in verband met de jaarlijk se paardensportdag in de Beem ster kermisweek besprekingen gevoerd met de heer H. J. C. Bom, instructeur der landelijke rijvereniging. Het ligt in de be doeling om ter aanvulling van 't programma van die dag 's mor gens de keuringen van stamboek merries te houden en de bekroon de paarden 's middags mee te la ten dingen in het nummer aan gespannen landbouwpaarden. Advertentie o.a. Oude Genever, per ltr, 5.85 Citroen, pêr ltr. 4.85 fladdeiac, per ltr. 5.10 enz. Wijnhandel Tel. Alkmaar Looddiefstal tot klaarheid gébracht BEEMSTER. Bij een land bouwer aan de Wormerweg werd in Mei van dit jaar een partijtje lood, zink en koper gestolen. Van de dieven vond men geen spoor. Töên Zich dezer dagen echter twee leurders uit Hoorn in de buurt ophielden ging de politie tot ar restatie over. Inderdaad bleken deze heren de diefstal op hun geweten te hebben, Geen audiëntie Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal volgende week Dinsdag 26 en Woensdag 27 Juni geen audiëntie verlenen. DEGRADATIE RES. KLASSE IC In de afd. Noord-Holland, res. kl. IC waar vijf elftallen gelijk zijn geëindigd, dient naast het reeds degraderende Berdos nog 'n elftal te degraderen. De bond heeft ondanks protesten van de betrokken verenigingen besloten hierom een halve competitie alle wedstrijden op onzijdig ter rein te laten verspelen. In verband hiermede worden nu Zondag a.s. gespeeld Succes 2 West Frisia 4 (MFC-terrein) Helder 3—Watervogels 2 (HRC- terrein). N.H.V.B.-BEKER HALVE FINALE Zondagavond wordt de halve finale Bespeeld om de NHVB- beker. Hiervoor zijn de wedstrij den vastgesteld: HSV 1—OSV 1 (7 u.); Schagen 1 West Frisia 1 (7 uur). Uitstapje ouden van dagen BEEMSTER. De afd. Beem ster van de Bond van Staatspen- sionnering heeft in het Herenhuis vergaderd in verband met de jaarlijkse tocht van Ouden van dagen. De opbrengst der collecte was dit jaar ca. f 2400 dus f 150 minder dan vorig jaar. Het pro bleem: wat kunnen we de ouden van dagen bieden? leverde wel enige moeilijkheden. Voorname lijk moet rekening worden ge houden met de verhoging der consumptie- en vervoersprijzen. De tering moet naar de nering worden gezet. Het resultaat was: rondrit door het Gooi met pret tig oponthoud. 210 deelnemers hebben zich reeds opgegeven. Voetbalwedstrijd Zeevogels 1Badgasten gaat niet door EGMOND a. d. HOEF. On danks de goede wil van beide nartijen kan de voetbalwedstrijd Zeevogels I tegen Badgasten a.s. Zaterdagavond niet doorgaan. Wegens omstandightden kon't veld nl. niet worden gemaaid.. Toch spelen zou de hooiopbrengst van het veld nadelig zijn. Het Zee- vogelsbestuur. overweegt welwil lend vaststelling van een andere datum. De handbal wedstrijd van he denavond vindt noch te Esmond a. d. Hoef noch te Egmond Bin nen doorgang. Geslaagd BURGERBRUG. Onze belde plaatsgenoten de dames G. Beste man en N. Besteman slaagden voor het diploma lerares cou peuse. Ze hebben hun opleiding ontvangen aan de modevak school „Haarlem" te Haarlem. GRQÖTÉBROEK, 21 Juni. Aanvoer; 330.000 kg aardappelen eersteling groot 27.60—30.10, kriel 26.30—27.00; rode eersteling, gr. 31,5034.50, kriel 19—20; Doré groot 27.70—29.30, krie. 24,80— 25.90; 2Ö0 kg aardbeien 6990. ALKMAAR Aanvoer 43.000 kg; 5 stapels boerenkaas f 2.02 p. kg; 12 stapels fabr. kaas f 1.91 p. kg. Handel vlug, LANGEDIJK 110000 kg aardappelen 25.3028.40; (klein) 21.30—23.50: 3000 kg rabarber 4-60 8.10; 70 kg tomaten A 96, B 83; 600 bos wortelen 27. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. ENKELE BUIEN. Half tot zwaar bewolkt met enkele buien, hier cn daar met onweer. Aanvankelijk matige wind. overwegend uit zuidelijke richtingen. Later matige en langs de kust vrii krachtige wind uit westeiiike richtingen. Vrli koel. OP 17 JULI TE UTRECHT Als consecrator zal fungeren Z.H. Excellentie Mgr. P. Giobbe, Apostolisch Internuntius te Den Haag, als mede-consecranten H.B. H.H. Excellenties Mgr. Dr. J. H. G. Lemmens. bisschop van Roer mond en Mgr. Dr. J. O. Smit, titu lair bisschop van Paralus, Kanun nik van St. Pieter te Rome. Zoals reeds is medegedeeld zal de plechtigheid van de consecratie volgens de wens van de coadjutor een sober karakter dra-gen. Uitge nodigd zullen worden de saecuhe- re en dienstcjien-de reguliere gees telijkheid van het Aartsbisdom. Voor wat betreft de nog overblij vende plaatsen zullen kaarten be schikbaar worden gesteld, terwijl om aan zoveel mogelijk diocesa- nen de gelegenheid te geven de plechtigheid te volgen, deze door de KRO zal worden uitgezonden. (Advertentie) Denkt U aan het JUBILEUM - CONCERT van het Mannenkoor „ORPHEUS" op Zaterdag 23 Juni (morgen) 250 zangers o.a. gezamenlijk het „TE DEUM LAUDAMUS" 8 UUR GROTE KERK DOKTERSDIENSTEN Rayon Westfriesland Dokter Van der Meer te West woud. telef. K 2286 355; Dokter De Vries te Benningbroek, telef. K 2299 251; Dokter Wajón te Spanbroek, telef. K 2263 216. AVENHORN-BERKHOUT: Dokter Reedijk te Avenhorn, tel. K 2294 225. ARTSENDIENST HOLL. NOORDERKWARTIER Vanaf Zaterdag 23 Juni te 14 uur tot Maandag 25 Juni te 8 uur zijn alleen voor spoedgeval len bereikbaar de artsen: C. de Boer, Nw. Niedorp K 2261—233, Dr. P. Groenhart Dirkshorn K 2245—232, R. de Groot Hippo tel. 31, C. Olree K 2233—233, R. C. Posthuma Barsingerhorn K 2243—312, W. van Slooteft St. Maartensbrug K 2246—230, A. L. v. d. Sluis Schagen K 2240—400, J. Swaters Julianadorp K 2235— 221 en A. J. Tamsma Wieringer- werf tel. 7. DIERENARTSENDIENST HOLL, NOORDERKWARTIER Bij geen gehoor bij de eigen arts zijn vanaf Zaterdagmiddag tót Maandagmorgen bereikbaar de dierenartsen: N. J. Bouwman Slöotdorp, tei 9 en E. J, Hakke- stêeght Schagen tel. K 2240437. diverse fraaie dessins, per meter 70 cm. breed nopdessins, per meter 70 cm. breed, ajour kant motief, per meter 70 cm. breed, effen pas teltinten, per meter 90 cm. breed, voor blou ses, alleen wit. per meter extra fijn weefsel; 280 cm. breed f 6.90; 200 cm. br., per meter 'uö, UNGCSTMAI M A L K M A A •«1 W

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2