De bouwbedrijvigheid in onze stad ABRQ A.NV' Katholieke Sportdag met non-stop-programma Deze week in de bioscoop ALKMAAR EN OMSTREKEN Rubber stempels fpwit A.F.C.-NIEUWS DE KAASMARKT De kermisralley Schagen PAGINA 2 ZATERDAG 23 jUNI 1951 ALKMAAR De momentele bouwbedrijvigheid in Alkmaar is niet gering. Binnen de laatste drie maanden heeft het Stations plein een geheel ander aanzien gekregen, n.l. het aanzien van een modern-ingericht verkeers knooppunt, zoals het een grote stad, die trots kan gaan op een intensief verkeer, betaamt. Het grootste gedeelte van de aan te brengen verbeteringen is thans gereed; alleen het wagenpark van de Naco wacht nog op de in richting van zijn station. Tien tallen mannen 'zwoegen in zo merse zon en in vette modder aan de bouw van de nieuwe Friese Brug, nieuwe speelterrei nen voor de jeugd worden in gereedheid gebracht en grote woningcomplexen verrijzen uit de grond. Begin Februari begon de R.K. Woningbouwvereniging „Goed Wonen" aan de bouw van een complex van 48 étagewoningen aan de Coornhertstraat, hoek Spieghelstraat. 16 beneden- en 32 bovenwoningen, in vier blok ken, onder architectuur van de heer Keesom. Deze woningen, welke door de aannemersfirma R. Min worden gezet, moeten te gen het einde van dit jaar wor den opgeleverd. Zij bevatten elk een woonkamer, drie slaapka mers, een lavett een hall en keuken. Onder architectuur van Ir. C. Keesman B.I. worden voor „Rochdale" aan de Huygenstraat, Coornhertkade 30 étagewoningen 4 duplexwoningen en 25 een gezinswoningen gebouwd, in drie blokken, welke tezamen aan ne gen en vijftig gezinnen onderdak zullen verschaffen. Wellicht zul len de eerste woningen 14 een- gezins- en 2 duplexwoningen, in October reeds bewoond kunnen worden. De bouw nam een aan vang op 12 Februari j.l. en men hoopt die op 12 December a.s. te kunnen beëindigen. In de een gezinswoningen krijgt men de beschikking over een woonka mer, woonkeuken, drie slaapka mers, lavet, kelder en ingebouw de schuur. Bij de étagewoningen maken zes gezinnen er zijn drie woonlagen gebruik van één trappenhuis. De materiaal toevoer kan normaal genoemd worden. Stagnatie is tot nog toe niet voorgekomen. De Fa. Schoo- newil en Jonker schiet met de bouw goed op. Dezelfde firma heeft onder architectuur van Prof. Ir. Zwiers te Haarlem op 1 Juli van het vorig jaar de bouw op zich genomen van het grote complex van vijf blokken, dat aan de gezinnen van 96 gede mobiliseerde militairen huisves ting zal verschaffen. Deze geheel nieuwe wijk aan de Karl Marx-, Waterman-, Grote Beer-, Zuider kruis- en Piersonstraat gelijkt op eer» stukje Amsterdam. Men ■heeft daar namelijk iets ge heel nieuws voor onze stad en 'momenteel ook nog iets unieks de hoogbouw toegepast. Vier blokken herbergen 18. het vijfde bloc 24 gezinnen: er zijn 76 een- gezins- en 20 duplexwoningen: Zaterdag twee weken geleden werd het derde bloc opgeleverd, zodat er thans drie van de vijf bewoond zijn. Over een maand volgt het vierde bloc en over f Advertentie) Voor privé en kantoor. Indien nodig levering binnen 24 uur. PAYGLOP -ALKMAAR Examens Rijkskweekschool ALKMAAR. Aan de Rijks kweekschool te Alkmaar slaag den voor het onderwijzersexamen de dames: A. Harder te Alkmaar, A. I. Kleymeer te Alkmaar, H. C. Kuipers te Hyppolytushoef, T. Wiedijk te Oude Niedorp, A. K. Wolthuis te Oude Niedorp. K.A.B. HOEKJE ALKMAAR. Speciaal voor de land- en tuinbouwarbeiders en zij die in het Bezit zijn van landbouwvacantiebonnen, omdat men enige tijd in de landbouw heeft gewerkt, delen wij mede dat de vacantie-bonnen ingeleverd moeten worden op Zaterdag 30 Juni. Vervolgens een bericht voor alle leden, nml. over het KAB blad: „Herstel". Zowel in Herstel als in het Credo-Pugnoblad is afgedrukt de circulaire van het Verbondsbestuur over de maat regelen welke getroffen zijn, in verband met het verschijnen van het blad in kleine oplaag. Wij mogen niet nalaten daar nog eens op te wijzen. Het lijkt ons het beste, indien geen overwegende bezwaren bestaan, dat allen de in Herstel voorkomende strook in vullen en zich alzo op het blad abonneren. Nog een belangrijke mededeling geven wij door: de bekende stu diedagen te Voorhout worden dit jaar gehouden van 1720 Augus tus. Ons bestuur zal zeker zorg dragen, dat onze afdeling verte genwoordigd is, maar zou het nu zo vreemd zijn, indien ook onder de leden belangstelling bleek te bestaan voor deze leerzame da gen? Leerzaam zullen ze zeker zijn: misschien vrezen sommigen, dat het algemene onderwerp: Liefde en zorg voor de Kerk ons alleen godsdienstige vorming zal geven. Zeer terecht zou men kun nen opmerken, dat deze dagen ook vorming op ander terrein ver langd wordt. Zij zullen daarin niet teleurgesteld worden: maar overigens: men kan niet zeggen, dat het geen actueel onderwerp is hetwelk dit jaar wordt aange sneden: hebben we onlangs niet recensie's gelezen over een pas verschenen boekje: De kogel door de kerk? weer een maand het vijfde, die practisch nog slechts op hun vol tooiing wachten. In het eerste bloc is een grote zandstenen plaat aangebracht met als op schrift: „Tijdens de bouw van dit complex woningen voor gedemo- biliseerden werd deze steen ont huld door Z.K.H. Prins Bern- hard, Prins der Nederlanden, 14 September 1950." In de eerstkomende dagen zul len we onze wandeling door de stad voortzetten om nog andere bouwobjecten nader te bekijken. ATHLETIEKNIEUWS „OLYMPUS" ALKMAAR—LEIDEN ALKMAAR. En nu., de Sport dag. Morgen Zondag 24 Juni de eerste stedenwedstrijd, tussen twee R.K. athletiekverenigingen, in het kader van de R.K. Sport dag. 'n Evenement waarnaar al lang is uitgezien en dat nu werkelijk heid gaat worden. De leden van „Olympus" hebben zich speciaal ingesteld op deze dag en „de Bataven" uit Leiden kunnen reke nen op een warme, sportieve kamp. In dit seizoen zal het de eerste maal zijn, dat „Olympus" in eigen stad met zoveel athleten present is, en daar er ook geen wedstrij den meer volgen, is dit 'n unieke gelegenheid voor sportminnend Alkmaar, om deze club in een prachtige tweekamp, gade te slaan. Wij doen ons best, U zorgt voor de rest! Deelnemers atten tie! De opstelling voor het défilé is om 12.45 uur. Allemaal voor dien present! AGENDA JUBILEUM-CONCERT Man nenkoor „Orpheus" in de Grote Kerk, hedenavond 8 uur. VOETBALWEDSTRIJD: RKAFCHSV (In het ka der van de Kath. Sport dag) hedenavond 7 uur in het Gem. Sportpark. FILMS: Victoria-theater: Glazen Speelgoed, alle lft., Harmonie: Operette; Cine ma Americain: Boefjes van Montmartre, 18 jaar; Rex- theater: September-affaire, Volwassenen. Voorstellingen hedenavond 7 en 9.30 uur. Zondag 2 en 4.30 uur, 7 en 9.30 uur. TENTOONSTELLING van schilderijen, grafieken en edelsmeedwerk van Jaap Sax, Rein Snapper en Ma- rijcke Visser in Kunstzaal KCB (Rustende Jager Ber gen) Geopend 1012.30, 14.30—17.30 en 19.30—22 uur. (Behalve Zondagmor gen). KATH. SPORTDAG: Défilé en begin wedstrijden in 't Gem. Sportpark om 1 uur. ZONDAGSDIENST DOKTO REN: wordt waargenomen door de artsen A. H. F. M. Corthals, Nieuwlandersin- gel 59, telef. 3193 en J. Pot, Kennemerstraatweg 65, tel. 3117. APOTHEKEN: Na het slui tingsuur is voor spoedge vallen deze week, met in gang van hedenavond, ge opend de apotheek Wanna- Mient, Mient C 13, Apo theker mej. F. Schuitema. DE FRIESE BRUG Te Haarlem is aanbesteed het maken van toeritten naar de nieuwe Friese brug over het Nloordhollandsch Kanaal te Alk maar, met bijkomende werken. De laagst geldige inschrijving werd gedaan voor f 295 000 door firma C. Lampert en Zoon te Haarlem. (Advertentie) Begin te besparen bij Uw kleding en maak kennis met de afdeling Vf ALKMAAR ALKMAAR. Na als voor proefje vanavond de attractieve voetbalwedstrijd RK AFCHSV krijgen wc dus morgenmiddag in het Sportpark de grote sport- demonstratie van de diverse Katholieke sportverenigingen, voorzover zij hun prestaties op de grasmat kunnen tonen. De R.K. Tennisclub is 'in actie te zien op de banen aan de Sport- laan en de R.K. Zwemclub is nog niet zover, dat zij nu al aan dacht kan vragen voor de ver richtingen harer leden; volgend jaar misschien. Maar na de voetbal van RK AFC krijgen we morgen de hand balwedstrijd te zien van onze AOG-meisjes, die de Zeevogels uit de Egmonden als tegenpartij hebben. De hockeyclub De Ter riers zal zich meten met de he- ren-hockey-ers van het lyceum. Athletiek is wel de hoofdscho tel van deze middag; in vier ru brieken: meisjes, junioren, da mes en heren zullen de leden van Olympus zich meten met die van de KAV De Bataven uit Lei den. Van hardlopen zien wij de nummers 80 m. meisjes en junio ren, 100 en 200 m. dames en 100, 600 en 1500 m. heren. Verder zijn er de nummers hoogspringen verspringen, en tot slot een es tafette-wedstrijd voor de ver schillende cairgoriën. Maar ook onze grote R.K. gym nastiekvereniging TAVENO zal zorgen zo uitstekend mogelijk voor de dag te komen; zij geeft een demonstratie turnen aan de ringen- Tenslotte zal de R.K. Luchtvaartclub van Br. Benitius een demonstratie geven met mo delzweefvliegtuigen. Voor nadere bijzonderheden zie men het uit voerig programma, dat verkrijg baar is aan de voorverkoopadres sen: Jb. Smit, Nieuwesloot en Fr. Huiberts, Laat. ALKMAAR. Hedenavond 7 uur Gem. Sportpark: AFC 1 HSV 1. Morgen Jun. A, B, C, naar de Juniorendag te Den Helder. Vanavond in het kader van de R.K Sportdag, het sluitstuk van het seizoen 1950-'51 AFCHSV. R.K. Alkmaar ontmoet R.K. Heiloo. Wij kunnen met gerust hart zeggen, dat het er span nen zal. De HSV-ers, die de laatste tijd opmerkelijke succes sen boeken, willen ook AFC aan hun zegekar binden. Of hen dat lukken zal, betwijfelen wij nog. De AFC-ers staan ook hun man netje en zullen dit vanavond ze ker tonen. Spelers van het eer ste: Aan jullie de taak om dit sportgebeuren tot 'n evenement te maken. Met 'n overwinning? Wij zijn benieuwd. R.K. Alkmaar en omgeving: Allen vanavond en morgenmid dag naar het Sportpark. Een keur van sportbeoefenaars staan borg voor uitstekende sport. Drie juinioren-elftallen gaan morgen naar de Juniorendag te Den Helder. Jongens, doet als de adspiranten en wint er een re cord aantal speldjes. Zorgt, dat 't laatste AFC- nieuws voor dit seizoen een waardig sluitstuk wordt. Succei. De PPC-er. Om 1 uur defileren alle deel nemers circa 400 met Cae- cilia, langs de tribune; het R.K. Sportcomité hoopt en verwacht dat katholiek Alkmaar deze tri bune zal vullen, zodat ook wat het bezoek betreft, deze Katho lieke Sportdag geslaagd zal mo gen heten. Wat de sportpresta ties betreft, zal dat zeker het ge val zijn. KAASDRAGER JB. BRUIN JUBILEERDE ALKMAAR Bij een aanvoer van 43.000 kg. was er gisteren een vrij vlugge handel; wellicht was het bericht, dat er weer kaas naar Duitsland geëxporteerd kan wor den, aanleiding hiertoe. Reeds spoedig na half elf wa ren de eerste stapels al verkocht de bóeren-Edammer handhaafde zich op f 2.02 per kg. de faibrieks- kaas noteerde zelfs 1 cent hoger dan vorige week en maakte f 1.91 Der kg. Ondanks het dreigende weer in het Zuiden van Noord-Holland had het flink geregend was er toch veel bezoek aan de kaas markt; er waren vrij veel vreem delingen. w.o. een reisgezelschap Italianen en Fransen, die door de gids vga VW werd rondgeleid. Ook dé schooljeugd was weer in grote getale vertegenwoordigd. De kaasdrager Jb. Bruin van 't Gele Veem had de vorige week zijn veertigjarig jubileum als kaasdrager xevierd; het feit was in de kring der kaasdragers in stilte herdacht, waarbij de jubi laris bloemen namens het gilde werden aangeboden en namens het Marktwezen door de kaasva- der, de heer Lutjeharms werd toegesproken. KUNT U FIETSEN? Fiets dan mee ALKMAAR. Op Zondag 1 Juli a.s. eindelijk de lang verwachte Vincentius-fietstocjit, een origi nele rit voor bromfietsen en ge wone fietsen langs een geheime route met controleposten, die veel verrassingen belooft en waaraan fraaie prijzen zijn verbonden. Men kan inschrijven voor de tocht van ca. 80 km. en een korte van ongeveer 40 km. De start voor de 80 km. route is bepaald op des morgens 11 uur, die voor de 40 km tocht op des middags 2 uur. Begin- en eindpunt: Laat 206. Bij de start wordt een routebe schrijving uitgereikt. De op brengst van deze rit komt geheel ten goede aan de gezinnen van de St. Vincentiusvereniging. In schrijvingen bij fa. P. O .A. Pay- glop, en aan de start. Inschrijfgeld f 1,Voor kin deren tot en met 16 jaar f 0,50. Des avonds om acht uur zullen de prijzen wofden uitgereikt. Waar dat gebeurt, zal bij de fi nish bekend gemaakt worden. Men verzuime deze unieke gele genheid, om via een prettige ont spanning een goed doel te steu nen, niet. Nadere bijzonderheden zullen, zo nodig, nog worden be kendgemaakt. NIEUWE ZAAK VOOR SUCCES ALKMAAR. De heer B. van Uitert, die een ruime ervaring heeft in de reparatie van kousen, en als zodanig ook jarenlang in een van de grootste bedrijven werkzaam was, heeft zijn zaak, tot nu toe geVestigd aan het Ver- dronkenoord, rnoeten uitbreiden en is naar het Fnidsen getrokken. Daar heeft hij wat ruimer arm slag gekregen, zodat men in zijn zaak, Succes, ook terecht kan voor stofknopen en gespen, voor sto men en verven, stoppages e.d. De winkel is keurig in de verf gezet en boven de winkel is een atelier met moderne machines in aan bouw. De cliëntèle wacht na de opening, hedenmorgen, nog een verrassing. STREMMING SCHEEPVAART Ten behoeve van de uitvoering van werken nabij de Friese brug te Alkmaar zal boven het Noord hollands kanaal een lijn gespan nen zijn, waaronder een maxi mum doorvaarthoogte van 16 me ter, zulks op alle werkdagen, be halve op Zaterdag, van een half uur vóóp zonsopkomst tot een half uur na zonsondergang en gedurende drie maanden of zoveel korter of langer als nodig zal blijken. De doorvaartforeedte van het kanaal ter plaatse van de werken zal worden beperkt tot 12 meter, zulks ingaande 2 Juli 1951 en eindigende 1 October 1951 of zoveel eerder of later als nodig of mogelijk zal blijken. De scheepvaart door het Nrd- Hollandsch Kanaal zal ten behoe ve van het leggen van een dubbe le gagzinker nabij KM 41441 te genover het terrein van de gas fabriek der gemeente Alkmaar ziin gestremd op Dinsdag 3 Juli 1951 van 6 uur tot 14 uur of zo- vee] langer of korter als noodza kelijk of korter als mogelijk zal bliiken. De scheepvaart door de Koop vaardersschutsluis van het Nrd- Hollandsch Kanaal te Nieuwediep (gemeente den Helder) zal op 11 en 12 Juli 1951 van 7.30 uur tot 20 uur of zoveel langer of korter als nodig mocht bliiken, zijn ge stremd. Gedurende die tijd zal waar schijnlijk elke daf één schutting kunneu nlaats hebben tussen 12 uur en" 13 uur. Opening voetbalterrein SCHOORL. Naar wij vernemen zal het nieuwe terrein van „Duinranders" geopend worden op Zondag 29 Juli. Deze dag zal begonnen worden met een H. Mis tot intentie van de voetbalver eniging, waarna alle leden bijeen komen in het Verenigingsgebouw voor een gezamenlijk ontbijt. Om half twaalf zal het nieuwe terrein worden ingezegend en daarna zullen enige wedstrijden worden gespeeld.. Wij komen hierop te zijner tijd terug. Burgerlijke Stand SCHOORL. Geboren: Vincentia Margaretha Martina, dv Antho- nius Johannes Besteman en van Maria Agatha Buur; Johannes Bernardus zv Nicolaas Hof en van Wilhelmina van Assem; Hendrikus Johannes zv Jacobus Anthonius Koortens en van Catharina Maria Overman; Agnes Johanna, dv Ja cobus Petrus Berkhout en van Clasina Petronella Anna Dekker; Jacob zv Theodor Bootsma en van Christina Margaretha van der Horst; Luke zv Cornelis van Zoo- nen en van Femia Wilhelmina Selhorst. Ondertrouwd: Foppe Bergsma en Grietje Henneman; Adrianus Cornelis Groen en Johanna Aga tha Koopmans; Petrus Maria Berkhout en Johanna Catharina Delis. Getrouwd: Jacob Koeten en Guurtje Baas: Dirk Cornelis Blok ker en Christina Margrietha Schuijt; Hendrikus Joseph Hol lander en Johanna Groen. Overleden: Maria Catharina Cornelia van Dam, oud 72 jaren wonende te Amsterdam; Cornelis Tessetear, oud 57 jaren: Trijntje Castricum, weduwe van Johannes Baltes, oud 81 jaren. Victoria Theater Glaxen speelgoed Het bekende toneelstuk van Tenessee Williams „Glazen Speel goed" is verfilmd; deze week kan de bioscoopbezoeker, wien ook het toneelrepertoire niet onbe kend is, dus vergelijkingen ma ker». In dit geval is het niet ge makkelijk een keuze te doen uit beide versies. Dat vindt wel zijn oorzaak in het uiterst subtiele spel van de vertolkster van de Laura-figuur, die het lichamelijk en ook geestelijk misdeelde meisje zo meesterlijk weet weer te geven. „Glazen Speelgoed" is eigen lijk een stuk tragedie, die juist door kleinigheden dieper wordt gevoeld zodat het grote leed. het verdwijnen van man en uitein delijk van de broer en zoon Tom op 'de achtergrond geraken. Tussen de herinneringen aan de verdwenen vader en aan da gen van glorie, en het uiteinde lijk vertrek van Tom, de jongen wie de vier muren van de bur gerlijke huiskamer rond de mis lukte familie te benauwd wor den speelt zich het kleine, doch uiterst tere drama af van de ont moeting tusser» Laura en Jim, een teleurstelling voor het meis je, een ontgoocheling voor de moeder, die hoopte haar dochter getrouwd te zien. Een goed «gespeelde film. die eker niet zal nalaten indruk te maken, al was het alleen maar door de dapperheid, waarmede de moeder in deze film tracht, levend op oude herinneringen, de eindjes bij elkaar te houden. Harmonie Theater Operette Deze echte Weense operette film, vol muziek van Strauss, Suppé e.a. zal wel bij iedere be zoeker bijzonder in de smaak vallen. Zij behandelt de geschie denis van de talentvolle regis seur Jauner, dié na een periode van grote roem, de gunst van het Weense publiek verloor, maar deze uiteindelijk weer wist te veroveren. Mer» kan in deze film genieten van uitstekende zang en prima operette koren. Dat door deze vlotte en char mante film ook wat romantiek is geweven, laat zich denken. De operette wordt hier ook als wer kelijk kunst-genre verdedigd. De zangers en zangeressen krijgen er in te horen, dat talent alleen niet voldoende is, maar dat daarnaast ook zeer hard gewerkt moet worden om iets te bereiken. De opgewekte muziek van Strauss verleent deze film een zeer aangenaam cachet. Wie van de lichte muze genieten wil kan hier terecht. Cinema Americain: Boefjes van Mont Marfre Deze Franse film brengt de toe schouwer naar de bekende volks wijk Mont Martre. Terwijl de schoolkinderen met de vacantie naar zee gaan, blijven de boefjes achter. Teneinde aan geld te ko men stelen zii honden om dan later op geraffineerde manier, geholpen door hun hond, de be loning op te strijken. Toch wordt dit geld niet alleen ten eigen bate aangewend, er worden ook goede dingen mee gedaan. Met tenslotte als climax het benodig de geld voor de genezing van hun vriendje, die bij een oaeeluk ern stig aan de ogen is gewond. 18- jarigen kunnen deze film, waarin een rake schets wordt gegeven van 't leven in Mont Martre, gaan zien. Een goed voorprogramma ging er aan vooraf. REX: September-affaire Joan Fontaine en Joseph Cotten geven uitstekend spel in de hooiende speelfilm September- Affaire. Hij is hier de rijke fabri kant, die, na 18 jaar getrouwd te zijn geweest, van zijn vrouw wil scheiden. Oo zakenreis in Italië ontvangt hij een brief van zijn vrouw, die niet toestemt in een scheiding. Hij ontmoet een an dere vrouw, 'n pianiste, die evenals hij op het punt staat naar Amerika te vertrekken. Zij missen het vliegtuig, dat later verongelukt, zodat heiden doodgewaand worden. Zij be schouwen dit ongeval als een on gezochte kans een nieuw leven te beginnen. Ze betrekken een prachtige villa en schijnen vol maakt gelukkig- Tot dat de vrouw uit Amerika overkomt en de vrouw ontmoet, die haar plaats had ipgenomen. Dat haar man nog leeft, was haar voldoende: zij wil nu scheiden. Maar zover be hoeft het niet te komen, want de tweede vrouw gaat vrijwillig heen, omdat zij inziet, dat liefde, op bedrog gebou.wd, niet geluk kig kan maken. Een goed-gespeelde film, met bijzonder knappe muzikale illus tratie en prachtige opnamen in Italië; orti het gegeven is deze film voorbehouden voor volwas senen. Hef filmjournaal Het wereldnieuws van Polygoon brengt reportages van de verkie zingen in Frankrijk, van de ont zettende brand in Montreal, van Bedrijfssport UITSLAGEN EN STANDEN van de bedrijfshandbal- en voetbalverenigingen ALKMAAR. Voetbal: Aid. A: Lichtbedr.Conijn 41, Rei nigingRingers I li Pavay I SUVA 13, PostiljonTeleionia 40, 't Hooge HuysBBC 01. Aid. B: KromMelkboeren 1 6, APSV II—Notenkrakers 0—1, VIVO-boysStoel 3O, Huls kampboysAlkm. Courant 50. Aid. C: CentraNagengast 1 0, FordhoysStoel II 70, Rin gers IILastinaboys 12, Rho desiaPerzifo 71. Afd. A: SOVA 't Hooge Huys Lichtbedr. Postiljon Reiniging Ringers I BBC I Povay I Conijn Chevroletboys Teleionia Aid. B: Blackboys Hulskampb. Notenkrakers Melkboeren Krom VIVO-boys Slager Alkm. Crt Stoel APSV II Afd. C: Rhodesia Centra Fordboys Lastinaboys POA Nagengast Perzifo Ringers II Povay II BBCII Stoel II HANDBAL: Afd. A: Telefonia Hulskampgirls I 53, Milfleur HVB II 11—0, Milfleur—Las- tinagirls I 00. Afd. B: Lastinagirls II—HVB I 2—6, 't Hooge HuysHulskamp girls II 23. Afd. A: Telefonia 6 6 0 0 36—11 12 Lastinagirls I 6 3 2 1 1813 8 Milfleur 6 2 13 19—19 5 Hulsk.girls I 4 2 0 2 1513 4 RHV 5 2 0 3 9—9 4 Krom 5 113 16—23 3 HVB II 4 0 0 4 2—27 0 Afd. B: HVB I 6 5 1 0 36—12 11 't Hooge Huys 6 3 1 2 25—16 7 Centra 5 3 0 2 21—16 6 SVG 6 2 1 3 20—24 5 Hulsk.girls n 3 2 0 1 9—5 4 Lastinagirls II 5 1 1 3 1318 3 JAK 5 0 0 5 0—33 0 Kampioens-ei AKERSLOOT. Ook de kippen in Akersloot zijn tot iets buiten gewoons in staat. Zo heeft een witte leghorn van de heer J. Jak. loodgieter, alhier, de moge lijkheid gezien om dezer dagen een ei te produceren met een ge wicht van even meer dan 100 gr. een lengte van 67 mm en een doorsnede van 52 mm. Dit for midabele ei is tot en met Zondag voor een ieder te bezichtigen bij de heer Jak. Gestaagd SCHOORL. Voor het examen coupeuse-lerares, afgenomen door de Ned. Modevakschool, slaagde dezer dagen te Haarlem onze plaatsgenote mej. A. M. Timmer. 5 4 0 1 11—5 8 5 3 1 1 7—3 7 5 3 1 I 11—7 7 4 2 2 0 7—1 6 5 2 2 1 6—4 6 4 2 1 1 3—1 5 5 1 2 2 2—5 4 5 1 2 2 5—6 4 5 1 1 3 10—12 3 4 1 0 3 4—9 2 5 0 0 5 1—14 0 4 3 0 1 6—2 6 5 3 0 2 13—4 6 5 3 0 2 15—4 6 5 2 2 1 14—13 6 4 2 1 1 4—7 5 5 1 3 1 6—4 5 4 2 0 2 4—4 4 5 12 2 3—9 4 5 1 1 3 2—7 3 4 0 13 4—7 1 5 5 0 0 14—1 10 5 5 0 0 20—2 10 5 3 2 0 13—2 8 5 2 1 2 5—7 5 4 1 2 1 9—3 4 4 1 1 2 2—2 3 4 1 1 2 7—10 3 4 1 1 2 4—6 3 4 1 0 3 4—10 2 3 0 0 3 3—8 0 5 0 5 0—30 0 de paardenrennen van Ascot, waar de upper ten van Engeland de nieuwste mode laat zien en van de autorennen te Francor- champs in België. We zien voorts de Duitser Klein in het wereld record op de 200 m schoolslag ver beteren- De parachutisten, die op Cyprus landen doen ons denken aan de oorlogsdreiging in het midden-Oosten. In het Nederlands Nieuws vraagt het Koninklijk be zoek aan Luxemburg op de eer ste plaats de aandacht; er zijn voorts opnamen van de Olympi sche dag in het stadion en enkele close-ups van de tennis-ontmoe- ting NederlandPhilipijpen. Voetbal- en handbalwedstrijd gemeente- en brandweer personeel BERGEN. Het gemeente-jen brandweerpersoneel speelden 'n voetbalwedstrijd waaraan een collecte werd gekoppeld voor het reisje van de bejaarden. De brandweer zette er bii de aanvang flink de spurt in en C. Akerboom wist spoedig een doel punt te scoren. Er viel een vlot spel te zien, vol actie en enthou siasme. Voor de rust brachten de gemeenteambtenaren de stand op 31. Na de rust bleken zij ech ter hun kruit verschoten te heb ben, waar de brandweer dan ook dankbaar gebruik van maakte. Niettegenstaande uitstekend werk van Oldenburg en keeper Brou wers gingen er nog twee in het doel van de gemeente en werd de stand 33. Hierna kwamen de dames van de voetballers het veld op om te handballen. Na een daverend si- renen-geloei werd de strijd be gonnen met: „Je gooit de ver keerde kant uit", waarna het eerste doelpuntje viel. Voor de rust werd het 50 voor de ge- mente. Na de rust zag de brand weer weliswear kans 2 punten te zetten, doch kon niet verhin deren dat 't 92 werd. De pret tige sportieve strijd bracht het comité van ouden van dagen f 20.86 in het laadje. Volgend jaar even eerder aan kondigen en dan gecostumeerd? Aardbeienactie voor t.b.c.-patiënten HEILOO. Door de afdeling Hei loo van Herwonnen Levenskracht is het initiatief genomen om een aardbeienactie te beginnen ten bate van de t.b.c.-patiënten, die verpleegd worden in het KAB- sanatorium „Berg en Bos" te Bilt- hoven. De betaalmeester van de veiling, de heer J. Schuijt zal medewerken om het plan te doen slagen. In de loop van deze week zul len alle tuinders, die bij de vei ling zijn aangesloten, een circu laire ontvangen, waarin hun zal worden gevraagd voor dit doel één of meer sloffen aardbeien af te staan. Bij de veiling zal op Vrijdag 29 Juni iemand van „Herwonnen Levenskracht" aanwezig zijn om de manden in ontvangst te ne men. De organisatoren van deze sympathieke opzet, hebben zich inmiddels de medewerking verze kerd van een expediteur die het prachtige gebaar heeft gemaakt om de ingeleverde aardbeien gra tis naar Bilthoven te vervoeren. De veilingdirectie leverde ook de volle medewerking, door de em ballage gratis af te staan. De organisatoren stellen zich voor ook een beroep te doen op de kopers op de tribune, om ook een mandje beschikbaar te stel len. „Nieuw Leven" op concours HEILOO Het RK gemengd koor „Nieuw Leven" gaat Zon dag naar Haarlem, om in de afd. Uitmuntendheid deel te nemen aan het concours uitgeschreven door de RK Bond van zangvereni gingen: het Vrouwenkoor, even eens o.l.v. de heer P. Groot, gaat eveneens mee op concours en komt uit in de 1ste afdeling- Laatste dansavond HEILOO. Het bestuur 'der NK JB, afd. Heiloo, heeft op veler verzoek nog een dansavond inge last op Zondag 24 Juni 1951. Als van ouds is het weer de band van de Rag Time Boys die de fnu- ziek verzorgt. Op deze laatste avond zal er ook ijs worden ver kocht door.... ja dit is een ver rassing. Komt allen. Na het lof opening. Zondagmorgen is er voorverkoop der kaarten. Geslaagd HEERHUGOWAARD-NRD. Dezer dagen slaagde te Utrecht onze plaatsgenoot, de heer H. J. Distelhorst voor het examen vak bekwaamheid, handbouwwerk- tuigkunde. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig van Zaterdag avond tot Zondagavond. ENKELE OPKLARINGEN Vooral aanvankelijk on vele nlaatsen noe enkele buien met kans on onweer, maar later ook onklarineren. Vannacht en mor genochtend hier en daar mist. Overweeend matiee wind uit westeliike richtingen. Gematigde temnera turen. Jongetje aangereden EGMOND-BINNEN. Dezer da gen geraakte het 3-jarig jongetje van A. Admiraal bij het over steken van de Herenweg in bot sing met een luxe wagen. De bestuurder remde onmiddellijk, doch kon aanrijding niet voorko men. Het jongetje kreeg een flinke schaafwonde aan het lin- kervoetje en een gaatje in de enkel. Dr. Helle uit Egmond aan Zee was spoedig ter plaatse. Ge lukkig viel de botsing nog al mee. De bestuurder trof geen schuld. Meisje aangereden EGMOND AAN DEN HOEF. Het meisje A. Straathof werd een dezer dagen door een bestelwa gen op de Herenweg te Rinnegom gegrepen. Het meisje was aan het autopedrijden en werd van voren geraakt en op de bumper mee genomen. Dit ongeluk kwam goed af. Alleen het sleutelbeen was gebroken. Dit is in 2 dagen het tweede ongeluk. Wel een over tuigend bewijs, hoe gevaarlijk de Herenweg is. Het ontbreken van een wandelpad doet zich dan ook sterk gevoelen. Het wordt zaak, dat aan deze weg ernstige aan dacht tot verbetering wordt ge schonken. Gestaagd Z-SCHARWOUDE Aan de kweekschool voor verloskundi gen te Heerlen slaagde mej. C. Kramer. Advertentie absoluut veilig ge makkelijk, goed Ito op! SCHAGEN Wanneer U deze regelen leest is de Kermisralley reeds in volle gang, doch wan neer U haastig naar de Ged. Gracht trekt kunt U nog wel ge tuige zijn van de vaardigheids- proeven die daar tussen de zaak van Kroone en Schmalz worden afgenomen. Dat is nog niet zonder betekenis, want o-i. zullen de meeste deelnemers onderwee wel niet zo heel veel strafpunten heb ben opgelopen. De vaardigheids- proeven zullen dus de beslissing moeten brengen. Wanneer men goed toeziet wie de voorgeschre ven opdracht het best vervult, dan is men in staat om het door alle middenstanders gratis uit gereikte raadtbiljet goed in te vul len. Deze biljetten moeten een half uur na afloop van de vaar- digheidsproeven ingeleverd zijn in de hal van theater Royal om mee te dingen naar één van de 25 waardebonnen tot een totaalbe drag van f 120, We mogen verwachten dat de ralley een vlot verloop heeft, want de betrokken autoriteiten: Burgemeesters en poütiecomman- danten. verlenen hun volste mede werking- Zo is de aanwezigheid van politie bij de uitgezette pos ten van zeer grote betekenis, ter wijl in Schggen zelf voor een goede regeling van het verkeer wordt zorggedragen. Van belang is het nog te weten, dat de binnenkomende voertuigen eerst allen op de N. Laagzijde worden gestationeerd vanwaar om 4 uur dan de klassementsproe ven aanvangen. Z.A.P.-nieuws BREEZAND. Wat klein nieuws over onze R.K. v.v. ZAP. Zo op morgen, Zondag 24 Juni Juniorendag te Den Helder vertrek 10.30 uur per fiets uit Breezand. Het seizoen is dus wel z.g. gesloten, maar dergelijke jeugdfestijnen kunnen doorgaan. Dan wat het voorlopige pro gramma betreft (althans de goed keuring afwachtend van de KN VB afd. N.Holl.). 15 Juli: Junioren tournooi KBC. 15 Juli: Welpendag RKAFC. 29 Juli: Juniorendag ZAP. 12 Aug.: Adspirantendag ZAP. Tenslotte brengen we de ZAP- leden vast onder de aandacht, de Jaarvergadering op Zaterdag avond 30 Juni a.s. Levert candi- daten in voor de elftalcommissie. Een goed,, Zappr bezoekt de jaar vergadering! in lokaal G. Mere- boer.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2