Ka De katholieke reisvereniging maakte een geslaagde dagtrip Eerste tentoonstelling van de K.C.B. geopend Dit jaar geen areaalheffing op consumptie-aardappelen Sportdag N.K.J.B. en LT.J; ov Een spannende wielerwedstrijd De wind werkte belemmerend Een mi Bezoek aan residentie en Avifauna Werk van Jaap Sax en Rein Snapper Eindelijk Zitting van de Politierechter Kampioensyiering Hugo Boys Mgr. Huibers op Texel 18 Juli eerste pootaardappelveiling K.A.B.-bedevaart- naar Lourdes Marktberichten PAGINA 2 DINSDAG 26 )UNI 1951 ALKMAAR. In de korte tijd van haar bestaan heeft de afdeling Alkmaar van de Ned. Kath. Reisvereniging wel bewe zen, dat er leven en actie zit in deze nieuwe vereniging en dat er voo' het werk van het ijverige bestuur in brede kring grote belangstelling bestaat. Na de goed-geslaagde tocht door Noord- Holland en de interessante excursie naar het Alkmaarse stadhuis werd Zondag een trip gemaakt naar Den Haag en Avifauna in Alphen. Met een dei- nieuwste en zeer comfortabele reiswagens van de NACO startten Zondagmiddag een 40 deelnemers aan deze tocht, die onder leiding stond van de heer C. F. de Munk, van het sta tionsplein. Ook de heer A. Wohr- mann, voorzitter van de afdeling Alkmaar, maakte de tocht mede. Langs het bosrijke Heiloo en het fraaie Castricum ging de rit via Beverwijk-Velsen naar Bloemen- daal, waar door het geboomte naar het bekende „Kopje" werd gereden. Van hier uit hadden de reizigers, die hun tocht via de Zeeweg naar Zandvoort voortzet ten, een prachtig gezicht op het schitterende duinlandschap. In de Bloemendaalse duinen zagen zij nog even het ere-kerkhof der verzetsstrijders waarna men langs het bekende circuit van Zand voort op Heemstede aan reed om door de bekende bollenstreek, weer de campagne nu even stil ligt, via Oegstgeest, langs het Ma rine-radio-station en het -monu ment voor gevallen militairen van het IV R.I. aan de Haagse Schouw naar Den Haag te rijden. Hier heeft het gezelschap, dat in een uitstekende stemming verkeerde, genoten van het panorama-Mes dag. De heer Wohrmann leidde zijn reisgenoten vervolgens langs de belangrijkste bezienswaardig heden van Den Haag, als het nieuwe stadhuis, het Vredespaleis, de Scheveningse bosjes naar de havens van Scheveningen. Over de 2 km lange boulevard ging het toen, langs het uit de oorlog be rucht geworden „Oranjehotel" en langs het nieuwe kazernement aan de van Alkemadelaan naar Wassenaar, het fraaie villadorp aan de Hollandse duinrand. Dwars over het vliegveld Valkenburg' ging het, via het in '40 zo zwaar geteisterde en nu weer herstelde dorpje Valkenburg naar Leiden, waar in het Centrum gelegenheid was tot het gebruiken van ver versingen. Door Leiden, met zijn fraaie, na een felle brand weer herstelde stadhuis en zijn prachtige Rapen burg, centrum van het universi taire leven, ging het linea-recta naar Alphen. Onderweg vertelde een der reisgenoten, uit deze streek afkomstig, iets over de be zienswaardigheden langs de weg. In Alphen was het het bekende en inderdaad zeer fraaie vogel park Avifauna, dat dit jaar weer aanmerkelijk bleek uitgebreid, dat de bezoekers geruime tijd ,{v< bezig hield. Men bleek in zijn verwachtingen hier zeker niet be middel van het reizen in eigen verband en in eigen sfeer de deel nemers ontwikkeling en ontspan ning te bezorgen. De laatste etappe werd span nend door een race met de tijd, die glansrijk werd gewonnen, want zelfs de reizigers, die in Alkmaar nog een doorverbinding moesten halen naar elders, kwa men precies op tijd aan. Belangstelling gevraagd Deze derde trip is, mede ook omdat het weer zich uitstekend hield, zeker weer een succes ge weest. Het moge voor de Afde ling Alkmaar van de Ned. Kath. Reisvereniging een stimulans zijn, de actie voort te zetten en voor de velen, die tot nu toe nog niet met het werk van de Reisvereni ging in contact kwamen, een aan sporing, om door daadwerkelijke belangstelling het werk van deze jonge energieke afdeling te steu nen. Wij vermelden nog, dat er voor 't Zand. half Juli een zeer mooie trip naar het Vogel-eiland Texel op het programma staat en dat in Augustus een interessante tour naar de H. Landstichting wórdt voorbereid. Inlichtingen over deze reizen geeft de heer C. F. de Munk, Spoorstraat 88, Alkmaar. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Simon J. A., z. v. J. Bijpost en P. P. M, Zijp: Gerardus F., z. v. H. J. Uil eri C. H. Bieman; Aafje M., d. v. G. J. Bruin en C. Koppen; Dick, z. v. H. Visscher en A. Kluft; Pieter J., z, v. D. Tuijnman en M. G. Bakkum. Gehuwd: Hendrik N. van den Brink en Cornelia van Zoonen. Overleden: Pieter Steen, oud 85 jr geh. met J. Siman. Voetbalwedstrijd AlcmariaAlkmaarse Politie ALKMAAR. Morgenavond om kwart over zeven zal op het Boys-terrein aan de Sportlaan een tour-elftal van Alcmaria onder aanvoering van de doelverdediger Afink, een voetbalwedstrijd spe len teg eneen elftal van de Alk maarse Gemeentepolitie. De toe gang is vrij. Roodvonk ZIJPE. In deze gemeente zijn twee gevallen van roodvonk geconstateerd, n.l. in een gezin te Oudesluis en in een gezin te AGENDA FILMS: Victoria-theater: Glazen Speelgoed, alle lft., Harm.: Operette a.l.; Cine ma Americain: Boefjes van Montmartre, 18 jaar; Rex- theater: September-affaire Volwassenen. Voorstellingen hedenavond •jnn 8 APOTHEKEN: Voor spoed gevallen is na 6 uur ge opend apotheek Wanna, Mient C 13; Apotheker F. Schuitema. TENTOONSTELLING van schilderijen, grafieken en edelsmeedwerk van Jaap Sax, Rein Snapper en Ma- rijcke Visser in Kunstzaal KCB (Rustende Jager Ber gen) Geopend 10—12.30, 14.30—17.30 en 19.30—22 uur. (Behalve Zondagmor gen). M tentoonstelling - in Heerlen. Van ALKMAAR Er was veel be langstelling voor de eerste ten toonstelling van het K.C.B., wel ke Zaterdagmiddag door de voor zitter, mr. A. F. Kamp, geopend werd. Deze deed hierbij verschil lende mededelingen; over twee weken zal er in de kunstzaal een ere-tentoonstelling van het werk van Jaap Weyand worden gehou den; vervolgens zal een groep schilders uit Delft hier twee we ken exposeren, terwijl gedurende zes weken in Delft een aantal schilders uit Bergen op een ten toonstelling aldaar met hun werk vertegenwoordigd zal zijn. Op de vierde tentoonstelling in het K.C.B. komt er werk van Thijs Sterk en Cees Boenderma ker; op de vijfde van David Cou- wenaar en Dirk Vis, zo mogelijk met ook werk van Charley Too- rop. Tenslotte is op uitnodiging van en in overleg met het be stuur werk van Jan van Herwij- nen. Jaap ïiax, Thijs Sterk en Kees Jansen opgezonden naar 'n de feërieke verlichting, biedt dit vogelpark wel een bijzondere aan blik. In schemerduister toerde men door Leiden om via Oegst geest de grote weg naar Haarlem te bereiken. Op de pont, die de reizigers zowel op de heenreis als op de terugreis genadig was, sprak de heer Wohrmann nog even over de doelstelling van de Ned. Kath, Reisvereniging, namelijk om door Onderwijzersexamen Rijkskweekschool 3e groep ALKMAAR Geslaagd de he ren: C. M. ter Beek te De Rijp; J. Fijnheer Nieuwe Niedorp; J. C. de Geus Warmenhuizen; Wde Haan Alkmaar; J. Kelderman, Krommenie; Th. Knop Terschel ling. ALKMAAR De kogel is door de kerk, zo werd ten aanzien van het Alkjnaarse woonwagenkamp gezegd. Het is jammer, dat deze uitdrukking een klein beetje in 'b eigenaardig daglicht is komen te staan maar ik kan het niet beter uitdrukken: de keel is eindelijk door de kerk. Wat is er dan aan de hand? Al heel spoedig werd bij de her oprichting van het kamp door de verantwoordelijke leiding de nood zakelijkheid gevoeld van 'n eigen kapel voor de kampbewoners. Een doopsel kon daag beter wor den toegediend, huwelijken kon den daar gemakkelijker worden gesloten, kinderen konden daar goed katechismusonderricht ont vangen. Maar ja, hoe moest je aan een kapel komen? Door een klap op de preekstoel zo ried men mij aan. Nu dat vind ik al te goedkoop! Door bij be paalde mensen te bedelen, zó zei den anderen. Maar dat zijn altijd dezelfde! Doch eindelijk was de oplossing daar: het rijk wilde een handje helpen en na vele bespre kingen beloofde men ons een ge deelte van de kosten te dragen. Toen dit zover gevorderd was, besloten de heren van het comité En nu moet de kogel door de kerk! We zullen vragen of er misschien nog een paar mensen zijn, die ons willen helpen: dan is het mogelijk om aan de kampbewo ners haar eigen kerk terug te ge ven, We hebben tekeningen laten makeri, dat ging niet zo gemak kelijk, want je hebt met allerlei commissies te maken! en de pa pieren hoopten zich op- Eindelijk was het goede plan gevonden en het werk werd aan de heer J. Ory gegund. Nu zal eind Augustus eindelijk de kapel staan. Maar ja, dat gedeelte, waar wij voor moeten zorgen, dat is er nog niet. Niet tobben onze katholieken die zeker wat voor dit mooie werk over hebben, komen zeker over de brug. Ik begroet U daar met vreugde! Kap. B. Voets. Giften kunnen worden gestort ▼oor het woonwagenliefdewerk op giro 544025 van onze secre taris-penningmeester, de heer Eerebeemt of op giro 189935 van Kap- Voets, die ook graag per soonlijke hulp aanvaard. een 9-tal leden is werk in porte feuille op de tentoonstelling aan wezig. Hierna had de verloting plaats van een aquarel van Nico Berkhout en een gouache van Chr. v. Geel; de gelukkige prijs winnaars bleken in Zaltbommel en Helmond woonachtig te zijn, waaruit kon worden opgemaakt, dat de zomergasten van vorig jaar met de prijzen gingen strij ken. Voor de verloting van deze zomer werden op deze tentoon stelling een schilderij van Jaap Sax en een houtsnede van Rein Snapper aangekocht. Gelukkig begin De eerste tentoonstelling van het K.C.B. mogen wij een geluk kig begin noemen; Jaap Sax moge oude wegen blijven bewan delen en ons weinig nieuws te zien geven, zijn werk getuigt van een grote liefde voor het land schap en dan bij voorkeur bij maanlicht. Hij blijkt de stille na- tuurgenieter, die de werking tus sen licht en donker in het land schap gevoelig weet te treffen, Zijn doeken hebben een geheel ALKMAAR. Onder de be schuldiging, dat hij, na op 7 Febr. op de Drechterlandse dijk onder de rook van Ursem was doorge reden, zonder de politie de gele genheid te hebben gegeven hem te identificeren, moest de Alk maarder A, K. voor de Politie rechter verschijnen door wien hij echter conform met het verzoek van de Off. van Justitie werd vrijgesproken, omdat het ten laste gelegde niet bewezen kon worden verklaard. Hij had n.l. daar ter plaatse na een motor carrier te zijn gepasseerd, 2 kleine kinderen aangereden, die met 5 andere kinderen op de weg aan het spelen waren. Toen hij 't ongeval bemerkt had, was hij uitgestapt en had na de toestand van de kinderen geïnformeerd. Het bleek met een sisser te zijn afgelopen, hij meende, ook al omdat hij bij één der getuigen goed bekend was, dan ook wel weer te kunnen doorrijden. Zo wel de Off. van Justitie als de politierechter meende, dat hij het niet met opzet had gedaan. Eigen rechter SCHOORL. J, M, te Schoorl hoorde zich tot f 10 subs. 5 dagen veroordelen wegens diefstal van een dynamo ten nadele van iemand die hem nog f 6.50 schul- dag was. Hij had gemeend zich deze dynamo te mogen toe eigenen ter compensatie van de f 6.50, waarop hij al te lang te vergeefs had gewacht. In moeilijk parket De Alkmaarse politierechter, Mr. R. W. J. C, van de Wall Bake deed dezer dagen uitspraak in de zaak tegen J.M.B. uit Schoorl, verdacht van verduistering van een klein bedrag, ten nadele van zijn werkgeefster, een levensmid- delenbedrijf. Mede om zijn uitstekende staat als militair en het feit dat de man in moeilijkheden was ge raakt door ziekte en werkloos heid, kwam hij uiteindelijk met een voorwaardelijke straf van dé zaak af. eigen sfeer eni getuigen ervan, dat Sax ongetwijfeld iets per soonlijks in zijn kunst weet te leggen. Van forser en wilder allure is het werk van de knappe graficus Rein Snapper, die in zijn werk een bijzondere voorliefde aan de dag legt voor het uitbeelden van de grachten in Amsterd. en an dere oude steden; hi.j toont zich een knap tekenaar, die verder de verschillende technieken goed onder de knie heeft. Zijn werk heeft een zuiver Hollands karak ter, zoals dat van Jaap Sax, waarvan het overigens grotelijks verschilt, omdat het veel vlotter van opzet en krachtiger van uit drukking is. Wij vragen voorts de aandacht voor het edelsmeedwerk van Marijcke Visser voor het werk van een aantal leden, dat zich in portefeuille bevindt en voor de kaarten, gemaakt naar het werk van de ledgn. Nieuw raadslid aangewezen ZIJPE. De voorzitter van het centraal stembureau heeft de heer K, de Maijer te St Maartensbrug benoemd verklaard tot lid van de gemeenteraad, ter vervulling van de plaats, opengevallen door de ontslagneming van de heer J. Peijs. De heer Peijs was lid van de C.P.N., doch heeft als zodanig bedankt. Ereteken voor orde en vrede ZIJPE. De minister van Overzeese gebiedsdelen heeft het ereteken voor orde en vrede, met gespen, toegekend aan de heer 'M. van Tilburg te Schagerbrug, die militaire dienst in Indonesië heeft vervuld en actief aan de strijd heeft deelgenomen. Burgerlijke stand ZIJPE. Geboren: Maria Th. A. dv P. J. Mink en M. Jonker; Petrus S. zv P. S. Janssen en C. M. Broers; Jan W. zv A. Ch. de Beurs en G, J. Eriks; Tjeerd zv J. F. Benedictus en F. v. Dijk; Elly dv J. J. de Goede en N. Greeuw, Ondertrouwd: Willem G. Bak-, kum 31 jaar te Harenkarspel en Fennigje G. Blaauboer. 21 jaar; Hendrik Duijfs 29 jaar te Beem- ster en Trijntje Bood 22 jaar. Getrouwd: Pieter Roozing 40 jaar en Trijntje Doorn 32 jaar. RAADSVOORSTELLEN OUDE NIEDORP. Wanneer de gemeenteraad van Oude Nie dorp op Woensdag 27 Juni ten raadhuize bijeenkomt wordt o.a. in behandeling gebracht het ver zoek van mej. H. van Eek om ontslag als onderwijzeres aan de O.L. school te Oude Niedorp in gaande 1 Augustus a.s. D. van Zoonen en T, v. d. Vliet verzochten ontslag als hooiste- kers en het bestuur van de R.K. Kleuterschool te 't Veld verzocht om subsidie. B. en W. zullen voorstellen om: de afd. Oude Niedorp van de plattelandsvrou wenbond een subsidie van f 50.— te verlenen, de gemeente-ambte naren in het genot van de laatste 5% loonsverhoging en van een 2% vacantiegratificatie te stellen, en om een ongevallen-verzeke ring te sluiten voor de wethou ders en enkele andere gemeente lijke functionarissen. En tenslotte wordt de raad ter goedkeuring voorgelegd de nieuwe verorde ning op de heffing van leges van bevolkings- en verblijfsregister. Successen van de R.K. Gem. Zangvereniging „Nieuw Leven" HEILOO -. Op het Zondag j.l. gehouden Zangconcours in het Gem. Concertgebouw te Haar lem heeft „Nieuw Leven" o.l.v. Piet Groot twee prachtige suc cessen geboekt. In afd. Uitmuntendheid voor Gëd. Koren behaalde zij de le prijs met 313 punten met de nummers „Vrouwke is 't poegke kwijt" van W. A. Mozart (ver plichtnummer) en ..Villanella alia napolitana" van Baldassar.e Donate (1555), (vrij nummer). Ook het dames koor wist in de le afd. een eerste prijs te be halen met 331 punten. Gezongen werden: Quaerite Primum van Cascelione (verpl. nummer) en Heer Jezus heeft een hofken van Moss Wolff (vrij nummer). Wij feliciteren ..Nieuw Leven" en haar dirigent met deze uit stekende successen. H.S.V.-FEESTAVOND HEILOO. Op Zaterdag 14 Juli a.s. zal er een feestavond worden gehouden voor de gehele HSV- familie. Voor leden, donateurs en supportersvereniging in de' feest zaal van de Sint Willibrordus Stichting te Heiloo. Medewerking verleent hieraan het Noord-Hol lands Cabaret „de West Frisia's" o.l.v, Henk Westerman, met de cabaret revue „Lach om je zor gen". Na afloop wordt een verlo ting gehouden waaraan prachtige prijzen zijn verbonden. Tot be sluit van deze avond nog een ge animeerd bal met muziek van de „Ragtime Boys" o.l.v. H. de Vries. Het belooft een genotvolle avond te worden. Bouwvakarbeiders HEILOO Op Donderdag 28 en Vrijdag 29 Juni e.k. moeten de vacantiebonnen van het boek jaar 1950/1951 worden inge zonden. Dit zal plaats vinden in het café van de heer C, Admi raal van 19 tot 22.30 uur. Donderdag uitsluitend voor georganiseerden en Vrijdag voor ongeorganiseerden. Losse of be schadigde bonnen worden niet aangenomen! HEERHUGOWAARD - NOORD Zondag j.l. was het feest in het Hugo-Boys-kamp. Op een feestelijke wijze werd het be haalde kampioenschap en de pro motie naar de 1ste klas gevierd. Zaterdagavond speelde het derde elftal tegen VZV III. Hard hebben de jongens gewerkt; een overwinning konden zij echter niet boeken, zoals ook de twee andere elftallen van Hugo-Boys. Hugo-Boys I en II speelden Zon dagmiddag tgen St. Victor I en II, Tussen beide partijen een vriendschappelijke ontmoeting, en voor Hugo-Boys I een mooie oefenwedstrijd voor de a.s. com petitie. Het tweede behaalde, na een zeer spannende wedstrijd een 11 gelijk spel. Om 'drie uur speelden de eerste elftallen en '•'aanvankelijk werd verondersteld dat Hugo-Boys I ook met een gelijk spel genoegen moest nemen. De Obdammers waren echter een andere mening toegedaan, en na een zeer spor tieve wedstrijd behaalden de gasten een 31 overwinning. In de eerste helft wist V. na 15 min. spelen de leiding te ne men door een lage schuiver die doelman Mooy deed vissen. Met de wind tegen formeerde Hugo- Boys wederom haar gelederen en alle krachten werden aangewend om een tegenpunt te forceren. Dit gelukte hen een kwartier voor de rust; door een overtre ding van de V. doelman, werd de Heerhugowaarders een vrije schop toegewezen, welke links binnen Deken tenslotte keihard in de touwen joeg. Met deze stand ging de rust in. en tot een kwartier voor het einde bleef het zo, Victor was echter de sterkste en vlak voor het einde kon zij dit in nog 2 doelpunten uitdrukken, Na de wedstrijd begon het feest in de zaal, alwaar de gehele Hugo-Boys familie met hun gas ten waren verzameld. Onder een toepasselijk woord van voorzitter C. J. Plak verden de prijzen uitgereikt. Nog lang bleven allen bijeen, om dit lang begeerde kampioenschap op een spontane wijze te huldigen. NIEUWS UIT DE BEEMSTER BEEMSTER Op onverklaard bare wijze geraakte dezer dagen de schuur van de heer D. K. aan de Jisperweg in brand. Daar er nogal veel brandbaar materiaal lag opgeslagen was de brand weer gealarmeerd, doch bij de komst van dit college bleken de bewoners het vuur reeds op ei gen gelegenheid te hebben ge blust. Tijdens het zetten van hooi hopen kreeg de knecht van de heer H. aan de Jisperweg een punt van een hooischuiver in het been. Met een flinke vleeswond moest hij onder medische behan deling worden gesteld. De heeer P. Dekker slaagde te Utrecht voor het examen land- bouw-smeden met een gemid deld cijfer 8. Van de 150 deel nemers werden 60 afgewezen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Irene Maria dv M. de Bakker en M. B. Giele; f Jouke Gerardus Johannes zv G. Wen- nink en C ,M. Tamis; Catharina Maria Bernarda dv L. Wittebrood en C. A. Konijn. Ondertrouwd: Willem Klaas Pilkes 21 jr. en Hendrika Cor nelia Knijn 21 jr; Geert Spar- rius 48 jr. en Greta Jacoba Schui temaker, wed van G. Kleiterp 46 jr, M EERVOGELS-NIEUWS AKERSLOOT De eerste promotiewedstrijd heeft Meer vogels geen winst opgeleverd. De vogels moesten in VZV hun meerdere erkennen. Bloemen en felicitaties gingen van weerszijden de wedstrijd vooraf. De eerste aanvallen wa ren voor Meervogels. Uit een voorzet van Buren schoot Krom hard tegen de staander. VZV volgde dra dit goede voorbeeld maar de goals bleven uit tot even voor de rust, toen de VZV-mid- voor door een mooi doelpunt zijn ploeg de leiding gaf. Putter was het, die na de rust een trek- bal van Buren fraai inkopte en de partijen op gelijke voet bracht. Nu was hét vQor VZV afre kenen geblazen. Eerst leverde een misverstand in de Meervo- gels-achterhoede een 21 voor sprong en door dit resultaat aan gemoedigd verhoogde VZV de druk, zodat H. Kaandorp bij een scrimmage niets anders wist te doen, dan de bal in eigen doel te werken: 31 voor VZV. Wat 'Meervogels ook probeerde, het kwam niet meer tot doelpunten. Wel tot een regen van vrije trap pen, maar, zoals u weet: die tel len niet mee.... f Advertentie) EEN HARTELIJKE ONTVANGST TEXEL Met groot enthousi asme, kenmerkend voor de geest, die onder de eilandbewoners heerst, is ZH. Exc. Mgr. J. Hui bers Maandagavond op Texel ontvangen, nadat Z.H. Exc- met een extra Tesoboot was overge stoken vanuit den Helder, Met de Bisschap reisde de Hoogeerw. Deken van het dekenaat Schagen A. H. Harts mede. Bij aankomst van de boot stond de geestelijkheid van het eiland en een stoet ruitets gereed om de Bisschop gegeten in een open landauer in triomph naar den Burg te begeleiden. Bij den Burg was Texels Fanfarecorps aanwe zig. om de begeleiding te com pleteren. Nadat Monseigneur bij de Pas torie was aangekomen werd Hem door de schoolkinderen een wel komstlied toegezongen, waarna pastoor Persoon Monseigneur dankte voor Diens vierde bezoek aan het eiland. Pastoor Persoon voegde hieraan toe, dat voor het bezoelc van de Bisschop zowel bii de Katholieke als de niet-Katho- lieke eilandbewoners grote be langstelling bestond. Hij bracht ruiters, fanfarecorps en de tal rijke belangstellenden dank voor hun aanwezigheid. Monseigneur Huibers, staande vpor de pastorie, beantwoordde dit welkomstwoord met erop te wijzen, dat Hij gaarne naar Texel was gekomen, omdat Hij wist van de goede gezindheid der bevol king en de geest, die er onder de Katholieken levend is. De Bis schop dankte de ouders voor hun zorgen aan de kinderen en de voorbereiding, die zij hun had den gegeven op het H. Vormsel. ,11c. ben getroffen door de har telijkheid. besloot de Bisschop zijn dankwoord, waarna alle aanwe zigen neerknielden en de Zegen ontvingen. Hierna begaf men zich naar cjé kerk, waar Monseigneur een plechtig Lof celebreerde. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Dinsdagavond tot Donderdagavond. KOEL WEER Half tot zwaar bewolkt met oo de meeste ulan*««n enkele buien en kans on onweer. Meest matire Westeliike wind. DE RIJP Voor de Zondag avond gehoudpn wielerwedstrij den, georganiseerd door de Wie lervereniging „A'cmaria Victrix" in samenwerking met en op het sportveld van de A.V.V. De Rijp, bestond, ondanks de voor de tijd van het jaar buitengewoon koude avond veel belangstelling- Het was voor ons dorp een sportevehement zoals wij ze nog niet zagen. Velen die de koude hadden getrotseerd zullen er geen spijt van gehad hebben, dat zij zich naar „De Meelzak" hadden begeven. Zij hebben mooie en spannende wielerwedstrijden ge zien. De eerste race betrof een tien- rondenrace, hieraan werd deel genomen door de heen Sj. Doog, G. ScVuitemaker. J. Keuken, T. Schilder, A. Roele en D- Honigh. No. 1 was hier J. Keuken, 2. Sj. Droog en 2. T. Schilder. De koppelachtervolging over 8 ronden tussen De Rijp en Alk maar werd gewonnen door het Rijper koppel, de heren G- Koch, en J- Oudejans. Als derde wedstrijd stond op 't programma een „Afvalwedstrijd," hier plaatste zich no. 1 de heer M. Pronk, 2. Deliën, 3. Belles. Sprintwedstrijd. De sprintwedstrijd over drie ronden had een eigenaardig, zij het spannend verloop. De eerste werd gewonnen door de heer J. SchoUon, die na zijn val gister te EgmoriB, weer heel goed in con ditie scheen te zijn. De tweede werd, door een misverstand van Scholten. gewonnen door v.d. Kamer. Bij de laatste wedstrijd won echter, met een minimaal verschil Jac, Scholten, zodat deze met een hartelijk applaus, tijdens zijn ere-rondie, door het publiek werd beloond. In de klassementwedstrijd over 20 ronden behaalde J. de Wilde LANGEDIJK „Het is moei lijk, een bFk in de toekomst te werpen," zei de voorzitter van het bestuur van de Langedijker Groenten Centrale te Broeli op Langendijk, burgemeester Schel haas, op de Maandagmiddag ge houden vergadering. „Het verle den was niet zo gunstig. De droog te heeft ons nu met de vroege aardappelen wel parten gespeeld, maar nu het weer flink geregend heeft, zal het misschien nog te recht kunnten komen, zodat de tuinders een boterham voor hun gezin kunnen verdienen." De omzet in Mei was f 125.601.66 (v.j. f 103.659.20). Er zal dit jaar geen areaalheffing worden ge daan op de consumptieaardappe len. Op 18 Juli zal de eerste vei ling van goedgekeurde pootaard- appelen worden gehouden- Er werd, na een breedvoerige bespreking over de vraag of het wenselijk is, en bloc of op naam van de teler te veilen besloten, voor beide manieren de mogelijk heid open te stellen. Dc sortering van de aardappelen, die eigen lijk Maandag '25 Juni zou moeten ingaan, is een week uitgesteld, om dat de aardappelen nog te klein van stuk zijn. De heer Smit van Sint Pan- cras betreurde het ten zeerste, dat de regeling voor de vroege rode kool, door de producten commissie tot stand gebracht, zo nadelig is. De minimumprijs is f 4, de vergoedingsprijs f 2 per 100 kg., terwijl evengoed nog f 0-75 per 100 kg heffing moet worden betaald. Dit is zi. een veel te lage prijs- Er is te weinig rekening gehouden met de kost prijs. die bovendien nog voor, van verschillende soorten planten ge teelde rode kool, sterk uiteen loopt. Het bleek wel, dat er van de zijde van de Noordhollandse ver tegenwoordigers sterk is aange drongen op een betere regeling, maar het is niet gelukt. Op een Vrijdagavond te houden vergade ring van drie belanghebbende tuinbouwverenigingen met het dagelijks bestuur van de LGC zal deze aangelegenheid nogmaals worden besproken. Medegedeeld werd nog, dat de toeslag op de bieten zal zijn voor A f 2.30 en voor B f 0.70 per 100 kg. Omtrent de witte kool is nog niets bekend. De inventarisatie van pootaard- appelen heeft niet het gewenste resultaat gehad. Velen hebben geen opgave gedaan, omdat zij meenden, dat de LGC deze aard appelen dan meteen zou verkopen Dit is echter niet het geval. Getracht zal worden, het ver bod v®n het gebruik van bloem bollenmanden voor bollen, die niet over de veiling verkocht zijn, ongedaan te maken. Er blijkt een statutenwijziging nodig te zijn in verband met uittreding van aangesloten ver enigingen. Hierover zal een bui tengewone vergadering moeten worden gehouden. de eerste plaats met 12 punten. No. 2 was B. v.d. Kamer ipet punten en 3. J. Öttenbros met 3 punten. De laatste en meest spannende strijd werd gegeven in de kop- nelwedstrijd over 50 ronden. Hier bezette het koppel Ötten bros en v.d. Kamer de eerste plaats, met 18 punten. Het kop- nel Kach en Pereboom bezette met 12 punten de tweede plaats. Van der Sluis en De Wilde kwa men met 11 punten op de derde plaats, en het koppel Belles Ossen met 5 punten op de vierde plaats. ZIEKEN MAKEN HET UITSTEKEND (Van onze speciale verslaggever) LOURDES, 24 Juni. In de stromende regen zijn de twee trei nen met zieken en gezonden, deelnemers en deelneemsters aan de KAB-bedevaart Zaterdagavond in Maria's genadeoord gearri veerd. Geen enkele der ruim 470 zieken heeft nadeel van de meer dan 24-urige treinreis ondervon den, hetgeen mede te danken is aan de voor reizen ideale, niet te warme weersgesteldheid. Na de begroeting van Onze Lieve Vrouw Zondagmorgen aan de grot onder leiding van de directeur K. Ron- cken ontvingen de Nederlandse zieken, tegelijk met die van het Franse bisdom Arras Zondagmid dag voor de eerste maal de zegen met het Allerheiligste. Dit ge schiedde tijdens een pledhtige processie, waaraan ook werd deel genomen door 170 officieren en manschappen van de Nederland se luchtvaarttroepen, die onder leiding van hoofdaalmoezenier overste R. Verhoeven met lucht vaartafdelingen van verschillen de andere landen op uitnodiging van de chef van de Franse lucht macht in Lourdes verblijven. Volksdansen EGMOND AAN ZEE. In tegen stelling met elders verspreide be richten, zullen de Volksdansen niet Dinsdagavond plaats hebben, want dan zal er een voetbalwed strijd zijn tussen een badgasten elftal en leden van Egmondia. Het bestuur van de V.V.V. heeft nu besloten de Volksdansen te doen plaats hebben op Donder dagavond te 8 uur op het Pomp- plein. Deze dansen zullen worden uitgevoerd door leerlingen van de O.L. School, onder leiding van Mej. A. Jansen. Zo veel mogelijk zullen de „Dames" gekleed zijn in oud-Egmondse klederdracht. Denk om de coloradokever! DEN HELDER. Aan boord van Hr. Ms. „Pelikaan" werd tus sen de groenten een coloradoke ver gevonden. Het betreft hier waarschijnlijk een „import"- kever. HEERHUGOWAARD - 't KRUIS Na een kort Lof om 12 uur in de Parochiekerk van de H. Fa milie te Heerhugowaard-'t Kruis ging men gezamenlijk naar het K.S.V.-terrein, alwaar Zondag middag de grote districts-sport- dag werd gehouden. Na een kort openingswoord van de districtsvoorzitter, de heer Dekker uit Warmenhuizen, werd een aanvang gemaakt met de wedstrijden, Vril geregeld wor den in de afdelingen ontwikke lingsavonden gehouden, maar ook de lichamelijke ontspanning wordt niet vergeten. Tijdens het zomerseizoen bereidden alle af delingen zich voor op de dis trictsdag en dat er in de verschil lende afdelingen ernstig getraind is, bleek wel uit de resultaten. Jammer was, dat de wind op de verschillende wedstrijden belem merend werkte. Het aantal deel nemers was fiink, terwijl ook het publiek, ondanks het minder aanlokkelijke weer, in vrij grote getale op het K.S.V.-terrein ver enigd was. Na de wedstrijden werden de prijzen met een toepasselijk woord uitgereikt. De uitslagen waren als volgt: Hoogspringen: 1. F. Stam (Warmenhuizen), 1.55 m; 2. Jn. Rozendaal (Warmenhuizen) 1.50 Slachtveemarkt Alkmaar ALKMAAR 3 Paarden; 92 koeien per st. van 5501225; le kwaliteit per kg. 2.702.80; ove rige soorten per kg. 2.402.70; 111 nuchtere kalveren per stuk van 3080; 9 vette schapen per stuk van 80125; 303 varkens, vleesvarkens per kg. van 1.88— 1.90; spekvarkens per kg. van 1.86—1.88; lichte varkens per kg. van 1.801.82; zeugen per kg. van 1.72—1.74. De handel in de vette koeien verliep betrekkelijk traag. Als oorzaak is hiervoor aan te wij zen, de gedaalde omzet van rund vlees in de winkels. Konden de prijzen even lager worden ge steld, toch komen de allerbeste dieren nog steeds op f 3.p. kg. Bij een ruime aanvoer van varkens, toch een stug-dure han del. De vleesvarkens, waarvan een klein aantal boven de gege ven notering werd verkocht, kwamen in prijs op 't niveau van verleden week. De spek- en lichte varkens waren iets goed koper, terwijl de zeugen in prijs gelijk bleven aan die van de vo rige markt. De verhandeling van varkens geschiedt hier met kor ting op 't levende gewicht. Er waren vandaag meer nuch tere kalveren. Als gevolg hier van was de handel trekkend, met lagere noteringen. De zware kal veren komen op f 3.en de voor worst bestemde dieren op f 2.70 per kg. uitgebeend. m. en 3. Jn. Tromp (H.H Waard- Zd), 1.50 m. 400 m. hardlopen: 1. Jn. Rozen- daal (Warmenhuizen), 1.00.2; 2. Jac. Dekker 1.00.9 en 3. A. Goed- bloem 1.02.1. Kogelstoten: 1. Fr Stam. (War menhuizen) 970 m.; 2. Jn. Rozen- daal (Warmenhuizen) 9.00 m. en 3. C. Tesselaar (Warmenhuizen) 8.75 m. 1500 m. hardlopen: 1. L. Groot 5.0.01; 2. T. Dekker 5.1.16 en 3. P. Bleeker (H.H. Waard-Nrd.) 5.1.60. 100 m. hardlopen: 1. F. Stam (Warmenhuizen) 12.02: 2. B. Stam 12.06 en 3, A. Goudsbloem (Warmenhuizen) 13.00. Verspringen: 1. Fr. Stam (War- mijhuizen) 5.75 m.; 2. Jn Rozen- daal (Warmenhuizen) 4.95 m. en 3. Ben Stam (Warmenhuizen) 4,80 m. Touwtrekken: 1. Warmenhui zen A; 2. Warmenhuizen B en 3. Heerhugowaard-'t Kruis. Estafette (4 x 100 m.): 1. War menhuizen A; 2. Heerhugowaard- 't Kruis en 3. Warmenhuizen B. ALKMAAR, 25 Juni, Export veiling. Aardappelen nieuw 27 31, drielingen 2226; slabonen 155; snijbonen stam 7084, id. stok 93100; komkommers 12 26: tomaten A 6484; bonken 60 72; aardbeien 1.102.80; bloem kol I A 15—20, I 12—16, II 8— 12; doppers 4862. spinazie 6 30; sla 27.50; postelein 15^24; andijvie 2645; radijs 3.504.50; rabarber 1425; bieten 1215; bospeen 2542; uien 920; soep- grenter» 47; peterslie 57; per ziken 335; pruimen 417. HEILOO. 25 Juni. Aardbeien 2.102.90. asperges 1.15—1.85, bloemkool 0.140.27; wortelen 0.260.35; kropsla 0.040.09; peulen 0.840.98; doperwten 0.42 0.54; tuinbonen 0.210.24; spi nazie 0.340.40: rabarber 0.14 0.18, LANGEDIJKER GROENTEN- CENTRALE. 110.000 kg aard appelen; eerstelingen 21,3028; rode schotten 28; kleine aardap pelen 16,8022,30; 3000 kg ra barber 46,50; 670 bos wortelen 23—26. TEXEL, 25 Juni. 700 lammeren 55—70, 6 koeien 750—900, 10 pinken 350430; 50 biggen 32 55; 16 nuchtere kalveren 4065. ZUIDERKOGGE, 25 Juni Vroege aardappelen middel 24,40 —27,40: klein 22,80—24,29; kriel 18,2020,10. aanvoer 32.000 kg; bloemkool 823; sla 7,409,80; bosuien 714; peulen 9297; postelein 23; aardbeien 4588. GROOTEBROEK. 25 Juni Eersteling groot 23,3025,40; kL 21,30—22,90: kriel 17,60—21,50; rode eersteling groot 26,80-28,20; klein 19,50; kriel 12,20—14.20; doré groot 25,6026,50; kr. 20,40 21,90, aanvoer 450.000 kg. Tsjenjoe, een 300 mijlen tl was na de l enigde Naties nu de strijd i, een groot dee waarin aan wordt, wordt wer bezig is vlechten arbt bouw zijnd h Nederland mc jaar voor defe spronkelijk w; regering lener verkregen woi geleden verscl ingediend en I men van het moeilijk en zv Voor Korea zoals bekend, gekomen dat worden naar i schaffing van belasting paste der; thans keel gedwongen op rug en de Kan oordelen in h( laatbaar is. Dat aan alle ontwerpen gro verbonden, kar wanneer wij de nog eens aan e miere besch pen. Het ver] de Vennootsct 60 millioen zal gen, begint bij digt bij 50 pet. Percentages zich zelf al du zwaar de fiscu; zulks klemt tei denkt, dat er van een dubbe wordt immers N.V.'s belast e weer bij de a; soonlijk. Voorts rief progressief wordt hoger i winst groter is. zicht lijkt zul belastingexpert: grootte van d. zelf weinig zegt bedrag kan vo ming met veel toch maar een zijn. Bedi De voorgestel het tarief van d ting voor wat betreft boven f 8000.begint loopt op tot 71 boven de f 100 hoging baart v zij ook in het k! zal treffen. E( laatste tijd toch re moeilijkhec heeft. Enerzijds anderzijds gebr met als consequ tekort aan mid ting voor de L in een adres a gewezen, dat v met zijn sterk komsten en onbi gezinsleden het gressieve i.b. t onevenredig dn. ze verhoging zi 26 JUNI: H. Joanne Katholiek waarin het plaats in c heeft, is niet trouw blijve: tholieke gelo wordt verach moed. Dat de adellijke Joannes en I den juist al; de overwinn Constantijn g het hof, ma Juliaan de j terugkeerde dom, weigerc volgen en di mannen were Maar het de „Wat baat he zij met het het hof vex>r als we daarc den aan ons kost het ook een goed chi Men lacht o men noemt 1 voor de voo dit moet ons i het leven va leert het: de uiteindelijk overwint, is

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2