P.O. A.RV' Algemeen Ziekenfonds krijgt een nieuw kantoor GERARD WORM'S DAMESZAAK DOET MEE 25 KORTING op: Deze week in de bioscoop Onderofficier onderscheiden ST. VINCENTIUS DAMES- MEISJES- 25 in aftrek ALKMAAR EN OMSTREKEN Het is geen werken meer 4 in een propvol herenhuis 1931 St. Victor 1951 lubileumwedstrijd St. Victor 1-HugoBoys 1 Zondag a.s. voor trouwe dienstbetrachting STENCILWERK KAB.-hoekje Wie fietst er mee? Geen katholieke ambachtsschool Vergadering Witte Kruis Ook Langestraat40,hoekHouttil - Alkmaar Dat is óók $L reinigen I PAGINA 2 ZATERDAG 30 UNI 1951 ALKMAAR Zoals men weet van uitgegaan, dat men ook nu wordt er van 1 November van reeds moet woekeren met de bet vorig jaar af, hard gewerkt aan het nieuwe kantoorgebouw van het Alg. Afd. Ziekenfonds Alkmaar en Omstreken. Hoewel zich nogal eens wat moeilijkhe den hebben voorgedaan wat be treft de toevoer van materialen en gebrek aan werkvolk, hoopt men toch in het begin van de maand Januari van het volgende jaar met de bouw gereed te zijn. Het gebouw wordt zeer degelijk, maar uiterst sober ingericht; de nood van deze tijd kan weelde rig ingerichte kantoorgebouwen nu eenmaal niet toelaten. Hot zou niet onmogelijk zijn, wanneer men onbewust de pre mieverhoging, dlie nar 4 Maart j.l. voor de vrijwillig verzeker den is ingegaan, in verband zou brengen met de bouw van dit kantoorcomplex. Het is echter zo dat Alkmaar zich in de gelukki ge omstandigheid bevond gere serveerd kapitaal ter beschik king te hebben, dat de bouw van dit noodzakelijke kantoor heeft mogelijk gemaakt. Noodzakelijk kantoor? Zeker. Het personeel van het Zieken fonds, veertig mant dóe »n het grote huis aan do Nieuwlander- singel no. 44 elkander danig in de weg zitten en verscholen zijn achter hoge barricades van map pen, dossiers en klappers, waar zij geen raad mee weten, kan er een woordje over meepraten. Aanvankelijk heeft men getracht een ander huis in de stad te vin den dat zou dan al het vijfde geworden zijn, daar de admini stratie zich geregeld uitbreidt doch dat is niet gelukt. De bekende architect Prof. ,T. F. Berghoef leraar aan de Delft- se Hogeschool en winnaar van de prijsvraag Raadhuisplan Amster dam. heeft de tekeningen ver vaardigd. waarbij er nu reeds rekening gehouden is met uit breiding van de werkzaamheden in de toekomst. Het werk schiet aardig op. Als men via de hall het gebouw is binnengekomen, vindt men ter linkerzijde een grote kantoorzaal. die vijf grote en brede loketten telt. Daarte genover zijn een ruime wachtka mer en eeni spreekkamer voor het publiek. In het sousterrain, waar zich de installaties voor do centrale verwarming bevinden, is ruimte gemaakt voor het ar chief. daar is ook de bestuurs kamer. want het bestuur is er ruimte, zodat er geen vierkante halve meter van het kantoor ver loren gaat. In de grote zaal zul len verplaatsbare wanden wor den aangebracht. De binnenmu ren zijn opgetrokken uit witte geglazuurde stenen, die gemak kelijk afneembaar zijn en die een haast plechtig en voornaam aanzien aan het gebouw geven. Op de eerste verdieping vindt men een kantoorzaal van onge veer dezelfde afmeting als par terre. Tevens zijn hier kamers ingericht voor de Administrateur en voor de controlerend genees heer, voor wie in het pand aan de Nieuwlandersingel geen plaats meer was. Op de tweede verdie ping, die later bij eventuele uit breiding van de dienst in gebruik zal worden genomen, wordt een woning ingericht voor de con cierge. De overige ruimte zal tij delijk worden verhuurd. De bei de grote kantoorzalen zullen van accoustisch pleisterwerk worden voorzien en het licht zal door hoge en brede ramen vrij in en uit kunnen stromen. Ondanks de noodzakelijke soberheid, welke men heeft moeten betrachten, zal dit gebouw de hoek Emma- straat-Costerstraat, waar het uit stekend op zijn plaats is. in niet geringe mate verfraaien. AGENDA FILMS: V ictoria-theater Het leven gaat verder, 18 j. Rex-theater: Het dodende licht, 18 jaar; Harmonie: Adam's Rib, 14 jaar; Cine ma Americain: Alarm in de nachtexpres, 18 jaar. (Leeftijden volgens KFC- normen). Voorstellingen hedenavond 7 en 9.30 uur; Zondag middag 2 en 4.30 uur. 's avonds om 7 en 9.30 u. Fietsenrallye: Zondagmorgen om 11 uur starten de deel nemers voor de 80 km. en om 2 uur voor de 40 km. groepen op de Laat, St. Vincentiusgebouw. ZONDAGSDIENST DOKTO REN wordt waargenomen door de artsen: J. Ourens, Oudegracht 295, tel. 2892 en J. F. Nüman, Oude gracht 283, tel. 2384. APOTHEKEN: Vanaf heden avond zes uur is na slui tingstijd voor spoedgeval len geopend de apotheek Kruisinga, Koorstraat 59, apotheker G. Kruisinga. TENTOONSTELLING in Kunstzaal K.C.B. Bergen. Schilderijen, edelsmeed- werk en grafiek. 14.30 17.30 en 19.30—22.00 uur. Advert entip) ZONDAG 2 JULI 2.30 UUR: Muziek op het terrein. Handelsavondschool ALKMAAR Wij verwijzen belanghebbenden naar een in dit nummer voorkomende adverten tie met betrekking tot de aangif te tot toelating van leerlingen tot bovengenoemde school. Concert Grote Kerk ALKMAAR Maandagavond a.s. des avonds om acht uur, zal de bekende bas-bariton Laurens Bogtman in samenwerking met de organist Simon C. Jansen in ALKMAAR In de cantine van de Ii.O.G.-kazcrne is Vrijdag middag de sergeant-majoor B. I). de Kuiter, oud-li.N.l.L. onder officier en sind enkele maanden als onderofficier van de Konink lijke Landmacht werkzaam op 't Gewestelijk Kantoor van de So ciale Dienst van het Ministerie van Oorlog te Alkmaar, onder scheiden met de zilveren medail le voor 12-Jarige trouwe dienst. In tegenwoordigheid van offi cier en onder-officieren en van de echtgenoot van de sergeant majoor, werd door adjudant J. Timmers de beschikking voorge lezen van de Minister van Unie zaken en Overzeese Gebiedsdelen waarbij de onderscheiding werd toegekend. Hierna speelde luitenant J. Ruymgaart van 't Gew. Kantoor van de Sociale Dienst van 't Mi de Ruiter deelde in de hulde, haar echtgenoot toegewaaid. Met 'n kort dankwoord van sergeant- majoor. werd deze bijeenkomst besloten. De bijeenkomst werd bijge woond door de commandant van de Nationale Reserve in Noord- Holland, majoor J. Kropf en ka pitein J- Koppenol; vertegenwoor digers van de Indeüngsraad Alk- maai', uit Heiloo de opperwacht meester P- Bierdrager, comman dant van de brigade der Konink lijke Marechaussee en de heer W. W. van Renesse van de Genie te Alkmaar. Uitgaansdag ouden van dagen LIMMEtN Evenals vorig jaar wil men ook dit jaar weer aan de ouden van dagen 'n uitgaans dag aanbieden. Het doel van deze dag kan nog nant Ruymgaart hield daarna hartelijke toespraak- Als bewijs van achting en sym pathie van superieuren en colle ga's van het garnizoen Alkmaar, werkzaam in Heiloo en Alkmaar, hebben de officieren en onder officieren hem de draagmedaille aangeboden. Adjudant Timmers, vertegen woordiger van het garnizoen Alkmaar, sprak namens de offi- do Grote Kerk een concert geven. I eieren en onder-officieren en nisterie van Oorlog, de sergeant niérworden v^tgeSteld dit haoPt de eretekenen V de borst. Luite- geldél Waar de toegangsprijs voor dit zome)--concei't zeer laag gesteld is. wordt hier aan muziek-min- nend Alkmaar de gelegenheid ge boden om voor weitlig geld een goed concert bij te wonèn. BELGISCHE MILITAIREN VERTROKKEN ALKMAAR Het detachement Belgische militairen, dat gedu rende veertien dagen in 't ROG- gebouw was gelegerd en dat deel uitmaakte van een luchtdoelre- Biment, dat in NoordHolland oe feningen bijwoonde, is heden vertrokken. Naar wij vernamen zullen de troepen doorreizen naar Duitsland, waar zij in de omstre ken van Solingen zuilen worden gelegerd. f Advertentie) als programma's, convoca ties, bestekken, circulaires, verslagen etc. PAYGLOP -ALKMAAR ALKMAAR Evenals vorig jaar gaan we binnenkort met een aantal liefhebbers: vissen. Er zijn enkele mooie prijzen. Als datum is gekozen: Woensdag 11 Juli, 's avonds kwart voor zeven. Vertrek vanaf de Friese brug. Nadere mededelingen volgen, maar reeds nu zij opgemerkt, dat met wormen zal worden gevist en dat geen werphengel gebruikt mag wórden Zie ook de bekend making bij Haring, Oudegracht. Wij mogen aannemen dat onze leden trouw hun dagblad lezen. Zo zullen zij in de loop van deze week hebben gelezen, dat de loongrens voor de sociale verze kering is verhoogd tot f 4925.-. Voor sommigen is dat van direct belang, omdat zij juist op de grens komen met hun inkomen. Voor anderen is het belangrijk, om het te weten, omdat zij voor lichting moeten geven. Bij het eindexamen van onze Verbondscursus hebben we een aantal boekjes uitgereikt: De Kleine Gids voor de Soc. Verze kering, uitgave Raad van Arbeid. We weten, dat meer leden dit boekje in hun bezit hebben. Wel nu,- breng in dat boekje meteen de wijziging van de loongrens aan bij élke betrokken wet af zonderlijk. Dan kunt ge U nim mer vergissen. Bljjf vervolgens de ontwikkeling van de soc. wet. geving trouw volgen en met aan tekeningen in uw boekje bijhou den. bood namens hen zijn gelukwen sen aan en een bouquet. Mevr Athletieknieuws „Olympus" Men verzoekt ons opname van het volgende: ALKMAAR Na de succes volle prestaties van afgelopen Zondag tijdens de Sportdag, gaan we a.s. Zondag 1 Juli naar Lei den, om de „Bataven" in eigen „home" te bekampen. Wij ver trekken om 9.45 uur vanaf „de Sport", Nieuwesloot 131. Ieder zorgt op tijd aanwezig te zijn. De leden uit Heiloo, staan ong. 10 u. gereed bij „Ter Coulster'Voor enkele supporters (sters), bestaat nog gelegenheid, mee naar Lei den te gaan. Prettige reis en veel succes!! TOELATINGSEXAMEN R.K. LYCEUM TE ALKMAAR Tot de 1ste klas van het R.K. Lyceum zyn de volgende candi- daten toegelaten: a) meisjes: J. Aalbers, M. I/ilckmann, A. v.. Kesteren, J. Kloeg, A de Moei, G. Mooy, D. Musters, M. Stadegaard, M, Venneker, M. Verhoeven, M. Vermeulen en Tiny Halma, al len te Alkmaar; J. Mak en L. van Assema, V/ormer: M. Moons Egmond aan de Hoef; M. Sik kink en M. v. Westen, Castri- cum; F. Schipper, Spanbroek en P. Siieker, Heiloo. b) jongens: W. Bakkum, J. ten Berge, J. Boermans, J. Breed, N. Dijkstra, E. Endel, J. Floris, R. v. Helden, C. Jonkers, J. Kollmer, J. Korver, H. Koster, J. Kyuiier, J. v.d. Meer, H. Mus- kens, O. v. Os, J. Scheepens, A. Schermer, J, Stroomer, W. Veer J. de Grijs, H. Sluijmer en J. de Zeeuw, allen te Alkmaar; G. Bosscher, W. I-Iaack, J, Hes sels, W. Hageman, J, de Smet, W. Zeijlmans en J, Tamis, allen te Heiloo; H. Bruuske, Limmen; F .Franse, Egmond aan de Hoef; F. Gras, Zaandam; J. Baltus, Uitgeest; P. Kaandorp, Aker sloot; G. Jak, Assendelft; W. Keune, Amsterdam; J, v. d. Klunderb, Bergen; H. Kuenen en G. Louter te Castricum; V. Nolet, Warmenhuizen; J. Rood, St. Pancras; G. Stevens, Wor- merveer; en P. Westen, Schoorl- dam. Voorts slaagden voor het toelatingsexamen (meisjes): C. Berkhout, A. Oostdjjk, P. Kloeg en Th, v. Riel uit Alkmaar; M. Alexandre en M. Hommes te Bergen; M. Apel doorn, Uitgeest; M. Koning, Beemster; G. Greuter, Assen delft; M. Mul en M. Bovenkamp te Spanbroek. En de jongens: C. Komen en M, v. Lange te Alk maar; J. Miltenburg, P. en Th. Stroomer te Bergen en S. Kaan dorp te Akersloot. Dezer dagen zal het comité dan ook wederom een beroep doen op de vrijgevigheid van de inwoners. VOOR DE ST. V. V.? ALKMAAR. Het werk van de Sint Vincentiusver, kan nooit genoeg worden aanbevolen in de belangstelling van de katholieken van Alkmaar. En vooral, nu over een half jaar het hónderd jarig bestaan van de vereniging gevierd gaat worden. Dan zullen de gezinnendie bij het werk van de St. Vincentiusver. betrok ken zijn, extra worden bedacht. Men heeft een comité gevormd, dat de vierinq van dit eeuwfeest voorbereidt. Men heeft trouwens al meermalen van dit comité ge hoord. dat volijverig allerlei ac ties on touw gaat zetten, waar van de rallye voor fietsen en bromfietsen Zondag a.s. de twee de rit is, die aan Alkmaars jeugd, doch niet minder ook aan de ouderen wordt aangeboden. Wat het inhoudt? Een vacan- tiefietstocht, of, zo men wil, va- eantie-bromfiets-tocht, langs de wegen van ons mooie Noord- Hollandse polderland, in de gouden gloed van een zomerzon of in de schaduw van de bossen langs bochtige, roomgele zand paadjes in het duingebied. Onge twijfeld zal de deelname Zondag a.s., de dag waarop deze rit ge houden wordt, belangrijk groter zijn dan voor de eerste rit, welke hét comité organiseerde in het najaar van 1950. Voor een heel klein beetje geld kan men zich zelf 'n vnrantiedng eadeau doen, EEUWFEEST VERENIGING ALKMAAR terwijl men de prettige stem ming voor zichzelf nog in grote mate verhoogd weet in het besef dat men door deze eenvoudige deelhame tientallen medeburgers blij en gelukkig kan maken. Het inschrijfgeld kan immers nau welijks als een bezwaar gelden: f 1.maar, en voor de kinderen tot en met zestien jaar de helft daarvan. De deelnemers aan de grote rit van 80 km. starten om elf uur des morgens en die aan de kleine rit over 40 km. des middags om twee uur, voor het St. Vincentiusgebouw, Laat 206, waar men meteen het inschrijf geld kan voldoen. Daar ontvangt men ook de routebeschrijving. Men kan zich inschrijven bij P.O.A. N.V. Payglop en aan de start zelf. En als U terugkomt zal men U bij de start vertellen, waar U de prijzen, die alleraan trekkelijkst zijn kunt gaan halen. Die worden des avonds om acht uur uitgereikt. Evenals bii de Laat-actie stroomt dus de Laat Zondag vol en iedereen doet mee met de Gouden St. V. V. MEERDERHEID COLLEGE ACHT SCHOOL NIET NODIG ALKMAAR In Januari werd door de stichting R.K. Ambachts school „St. WiUibrord" een adres gericht tot de gemeenteraad met het verzoek te willen verklaren, dat de oprichting en instandhou ding van een R-K. Nijverheids school voor jongens te Alkmaar noodzakelijk is. Dit adres werd op 1 Fcbr. in handen van B ten W gesteld om prae-advies. In 'n uit voerige toelichting komt de meer derheid van het college van B en W thans tot de conclusie dat, zo wel omdat het aantal leerlingen naar de mening van deze meer derheid niet voldoende is, alsme de om financiële redenen, dat de oprichting en instandhouding van gevraagde school voor het heden niet nodig is. Een minderheid van het college bestaande uit 2 zijner led,en is van mening dat 't gevraagde verzoek behoort te worden ingewilligd. De meerder heid stelt, aan de raad voor de gevraagde verklaring niet af te geven. Wij komen in ons nummer van Maandag uitvoerig op de toe lichting van B en W terug- Diploma Landbouwhuishuidschool ALKMAAR Aan de Land- bouwhuishoudschool slaagden voor het examen voor: Hulp in de huishouding: F. Barf, Schoorl; M. v. d. Bel, Aartswoud; M. Blaauboer, Burgerbrug; M. C. Broersen, Bergen; G. v. Essen, Petten; G. Gutter, Heer Hugo- waard; M. C, Hoogland, Burger- brug; T. Koopmans, Stompeto- ren; N. Krug en T. Kruk, Broek op Langedijk; A. Leegwater, Oterleek; J. Quak, Petten; A. Schot, Groot Schermer; A. M. A. Visser, Heiloo; N. C. Wagenaar, Oterleek. Het getuigschrift 2 jaar Land- bouwhuishoudschoolcursus ont vingen: A. Kuijper, Schoorl; B. v. d. Molen, Obdam; en H. A. Timmermans- Alkmaar. Tabakswinkels op Dinsdag middag gesloten ALKMAAR B en W stellen de raad voor ingevolge een ver zoek van de afdeling Alkmaar v. d. Nederlandse Bond van Sigaren winkeliers om in de verordening een artikel op te nemen waarbij bepaald wordt dat de sigaren winkels Dinsdagmiddag na 1 uur voor het publiek gesloten moeten zijn. DRUKKE KAASMARKT ALKMAAR. De drukte rond kaasmarkt en Waagplein was deze Vrijdag zeker zo groot als op de afgelopen markt dagen. In de binnenstad slenter den de Belgische militairen rond met het. air van lui, die al lang geen vreemdelingen meer zijn. Ze voelden zich m.a.w. dan ook best in Alkmaar thuis. Verder trokken de aandacht meisjes van 'n Engelse kostschool in marine blauwe uniformen en verder werd het stadsbeeld beheerst door duizend en meer schoolkin deren, die met tientallen bussen in de morgenuren naar Alkmaar waren gekomen. We waren dan ook zo ongeveer in het hoogsei- zoen van de school-vacantiereis- 1 i jes terecht gekomen. Ondanks de j heel niet zomerse temperatuur kon men op de kaasmarkt ook de meest vreemde kledij aan schouwen, Hetgeen voor velen een onontbeerlijk deel van de vacantievreugdo schijnt te zijn. Geslaagd HEILOO Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het examen geodetisch ingenieur de heer J. Rolff, alhier Jubilé-aflaat HEERHUGOWAARD-Nrd. De jubilè-zflaat ter herden king van 't Heilig Jaar is ook verbonden aan de bedevaart die de I.K. Rijwielclub „St. Paulus" a.s. Zondag gaat houden. Voor het verdienen van deze aflaat moeten de normale voor waarden als Biecht en H. Com munie worden vervuld. De H. Communie wordt uitge reikt in de parochiekerk, 's mor gens 6.30 uur. Het vertrek is vastgesteld om 8.15 uur vanaf de school, de H. Mis in Heiloo zal zijn om 10 uur. ZITTING ECONOMISCHE POLITIERECHTER CASTRICUM. C. T. werd door de Economische Politierech ter te Alkmaar veroordeeld tot een boete van f 150 subs. 30 da gen (eis: f 250 subs. 2 maanden) wegens teelt van schorseneren en peen op een oppervlakte van 25 are, zonder in het bezit te zijn van een geldige teeltvergunning. KOEDIJK. A. L. kreeg een boete van f 25 subs. 5 dagen (eis f 50 subs. 25 dagen) wegens te droge stof gewicht in zijn brood waardoor hij 70 broden meer uit een baaltje zou kunnen produ- seren. LIMMEN. Telen zonder teeltvergunning kostte P. J. P. 'n boete van f 75 subs. 25 dagen. KRUISER SPORTVISSERS HEERHUGOWAARD. De Kruiser Sportvissers hielden de zer dagen hun eerste wedstrijd; er werd door 22 leden aan deel genomen. Met veel animo werd er gevist, ofschoon de vangst gering was. Er werden slechts drie stuks op 't droge gebracht. Prijswinnaars werden: 1. C. Punt, 2. G. v. d. Sloop, 3. Jb. Beers Jnz. De prijzen bestonden dit keer uit rookwerk. Vier nieu we leden werden weer geboekt, zodat de 25 gepasseerd werd. Ook deze week zal weer een wedstrijd worden uitgeschreven, dag, plaats en uur zal per convocatie worden bekend gemaakt. Om deel te ne men moet de inleg plus contribu tie over Juni zijn voldaan. De club beperkt zich niet tot 't Kruis, alle sportvissers uit Hugo- waard zijn welkom. Heden vergadering Hugo Boys HEERHUGOWAARD-Nrd. Hedenavond (Zaterdag) om 8 uur heeft het bestuur van de v.v. Hugo Boys een vergadering be legd in 'het café van de heer Groenland. De gehele elftalcom missie zal aftreden, terwijl enke le heren zich niet meer herkies baar stellen. Alle leden worden op deze be langrijke vergadering verwacht. SCHAGERBRUG. De afd. „ZüpeCallantsoog" van het Witte Kruis heeft een ledenver gadering gehouden te Schager brug, welke door slechts 15 per sonen was bezocht. Bij voldoende deelname zal te St. Maartenbr.ug een moedercur sus worden gegeven, te beginnen in September a.s. De af te dragen bijdrage is voor het jaar 1951 bepaald op f 0.10 per lid. In verband met de vacature in het hoofdbestuur, welke zal ontstaan door het aftreden van de heer Van Leersum, wordt be sloten accoord te gaan met de candidaatstelling van de heer J. Baken, burgemeester van Win kel. In 1950 hebben de vas te gezinsverzorgsters samen 688 dagen gewerkt, terwijl de losse krachten 310 dagen hulp hebben verleend. In totaal werd aan 71 gezinnen hulp verleend. Op 1 Jan. 1950 bedroeg het aantal le den van „Gezinsverzorging" 579 en op 31 December 1950: 562. Het aantal leden der vereni ging was op 1 Januari 1950: 1407 en het vermeerderde in de loop van het jaar tot 1499. Niet min der dan 730 stuks verplegings- artikelen werden uitgeleend aan <126 leden. De rekening der afdeling over 1950 sloot in. ontvangst op f 7485.36 en in uitgaaf op f 5785.85, batig slot f 1699.51. De rekening der tuberculose- commissie over 1950 sloot in ont vangst op f 15855.73 en in uit gaaf op f 14458.66, batig slot f 1397.07. Het salaris van de wijkver pleegster werd overeenkomstig de rijksregeling bepaald op f 3017.70 plus 5% verhoging van af 16 Maart j.l. Tenslotte werd besloten over te gaan tot aanschaffing van 3 ruststoelen met matrasjes. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Zaterdag avond tot Zondagavond. DROOG WEER Aanvankelijk nog veel bewol king, maar morgen ook opkla ringen. Droog weer, weinig wind Iets hogere temperaturen. (Advertentie) ABSOLUUT VEILIG GEMAKKELIJK, GOEDKOOP! R.K. U.L.O.-school, Purmerend PURMEREND. Donderdag 28 Juni slaagden te Amsterdam voor het Mulo-diploma B de bei de candidaten T. Jansen (Pur merend) en G. Schipper, (Ilpen- dam). Dit was de eerste maal dat voor deze school ook candi daten voor het Mulo-diploma B (verzwaard program voor Wis- en Natuurkunde) werder» gepre senteerd. Van de nieuw-ingeschreven leerlingen voor de R. K. ULO- school slaagden er 24 voor 't toe latingsexamen; één candidaat werd afgewezen. Daar er inmid dels nog aanmeldingen werden gedaan, zal een tweede toela tingsexamen! worden gehouden op Maandag 3 September. (Advertentie) maar jgTi a, Alcmaria "^emiscHE doet het eH S beter MANTELS JAPONNEN BLOUSES ROKKEN REGENKLEDING TRICOTKLEDING PULLOVERS VESTEN MANTELS JURKJES PULLOVERS VESTJES ROKJES BIJ BETALING BRENGEN WIJ OP UW CASSABON. Deze korting uitsluitend bij contante betaling (en chemisch)) b tït'ÏM*frG.. §N 5 EARRIEK: VOORMEER ALKMAAR. EEl 3568 S 8 (K 2100) WINKEL: SCH0UEENSTR II ALKMAAR, jS 6 (Et. I»4 DÉPOT: I. H. M. I 8B0EDES, 8IR6EN 8; STATIONSSTRAAT 9, TELEFOON 2411 (K 2208) S BIG MATCH STABILITAS- N.K.J.B-. HEILOO HEILOO. Dezer dagen is de lang verwachte voetbalwedstrijd Stabilitas—N.K.J.B. Heiloo ge speeld. Onmiddellijk begon de NKJB vol vuur een offensief, doch tot doelpunten kwam het niet. De „Grote man" van het elftal, P. Schuyt werden alle schietkansen ontnomen. Na tien minuten spelen kwam Stabilitas pas goed in actie en wist door do rechtsbuiten het eerste goaltje te zetten. Prompt een minuut later volgde een tweede doelpunt. De NKJB kon dat vanzelfsprekend niet verkroppen en toog weder om ten aanval. In deze periode gelukte het Schuyt het tegen- punt te scoren. Daarna zakte het NKJB spel wat af waarvan St. gebruik maakte, door binnen korte tijd de NKJB-linie te doorbreken en twee nieuwe doelpunten te scoren. Tijdens de rust wijzigden de NKJB-ers hun opstelling en dit scheen wel iets geholpen te heb ben. Hans Lcrisen zorgde binnen niet al te lange tijd voor een tweede doelpunt. Prompt daarop werd de stand echter weer ge wijzigd in het voordeel van St. hetgeen te wijten was aan een fout van de NKJB-keeper. Het spel golfde daarna wat op en neer, waarbij de NKJB de kee per van de 'tegenpartij voor de derde maal wist te passeren. Keurig samenspel tussen Lensen, Schuyt en P. Burgering bracht de stand op 54. Na 35 minuten werd bij de NKJB hands ge maakt en de scheidsrechter ken de een penalty toe, welke de NKJB door St. op sportieve wij ze werd cadeau gedaan. Toen Schuyt de bal weer te pakken had gekregen, zorgde hij voor de gelijkmaker St, oefende daarna nog zware druk uit op het NKJB doel en scoorde het zesde doel punt, daarmee de overwinning in de wacht slepend. Het was 'n sportieve wedstrijd en de NKJB-doelman Martin Dekker verrichtte goed werk. Harmonie Theater Adam's Rib De MGM-comedie „Adams Rib" welke, deze week de hoofdscho tel uitmaakt van het „Harmonie Theater" is een aardige vlotte comedie. De eeuwenoude strijd: Wie is de baas in huis, wordt op het witte doek uitgevochten. Van het echtpaar Bonnes zijn man en vrouw advocaat, en nu doet zich het eigenaardige geval voor, dat beide eenzelfde zaak te behandelen krijgen en dit is juist de oorzaak van tal van verwikke lingen, met als slot ruzje tussen de echtelieden. Als echter Adam begint te huilen, is het ijs gebro ken en de vrede getekend. Zoals gezegd: een vlotte aardige come die, waarin sterren als Spencer Tracy en Katharine Hepburn re liëf geven- Het voorprogramma mocht er eveneens zijn- FILMJOURNAAL ALKMAAR Het buitenlands filmjournaal brengt ons deze week opnamen van de tewaterla ting van Amerika's grootste pas sagiersschip, de United States, 'n schip van over de 50.000 ton; van de sensationele bokswedstrijd te Berlijn RobinsonHecht, van het Anglo-Perzische conflict en van de internationale tenniswed strijden te Wimbledon. In de Lon-dense dierentuin zien wij het jonge leven ontluiken en in Frans Guyana, eens een strafko lonie. zien we de rimboe veran deren in vruchtbare cultuur grond. Het Nederlands nieuws schijnt last te hebben van de komkommertijd; veel nieuwswas er voor de filmreporter blijkbaar niet; we zagen een opname van de Pietersberg bii Maastricht die ten offer valt aan de cement- industrie; van het kantklossen, een handwerk, dat steeds meer in ere wordt hersteld en van de eerste steenlegging van de En gelse kerk in Den Haag. Tenslot te zien we Z.K.H. Prins Bern- hard de militaire Willemsorde uitreiken aan kononel Asjes, we genis diens moedig gedrag in In donesië tijdens de Japanse bezet ting. Rex Hel dodende licht „Gij zult niet doden", woorden waarmee de goede strekking van deze melodramatische film wordt weergegeven, zou een betere ti tel voor deze film geweest zijn. Deze woorden worden een zeke re John Torno toegeroepen van uit de bijbel waar zijn lieve lingsbroer hem naar verwijst, als hij in zijn armen sterft, ge troffen door de kogel van een misdadiger. John denkt in de bijbel de naam van de moorde naar te vinden, maar zoekt er tevergeefs naar. Als hij eindelijk de dader onder schot krijgt, dringen de bijbelwoorden tot hem door. Toch ontkomt de moordenaar zün lot niet; ge vlucht op het dak van een ge bouw, waar een neon-verlichting brandt, komt hti in aanraking met de dodende stroom, George Raft speelt de rol van John Tor no, bijgestaan door Virginia Mayo als Carla North die hij eerst van de moord verdenkt, doch die hem later de dader helpt opsporen. Een spannend filmdrama. Cinema Americain Alarm in de nachtexpress Een film, welke men 'n thril ler zou kunnen noemen vol le vendige actie en spanning, die de toeschouwer wel kan impone ren. De hoofdrol wordt vertolkt door Richard Todd. Hij speelt voor schrijver, die, zoals alle schrijvers dikwijls zijn, schier willoos door zijn grenzeloze pas sie wordt meegesleept Hjj heeft zich een tijdlang op zijn gevoel alleen laten drijven en is onder de bekoring gekomen van een gehuwde vrouw, met Wie hij vlucht, ziin eigen vrouw daarbij in de steek latend. Tijdens de treinreis, die zij samen gaan on dernemen, droomt hij de ver schrikkelijkste dingen, onder in vloed van de razende twijfel, waarin zijn hart en ziin wil ge vangen liggen. De liefde voor zijn vrouw overwint echter alles en het hRnpy end is daar. Maar voordat zijn droom ten einde is. Beelden vol actie en span ning volgen elkaar in pijlsnelle vaart op; de photographie en de montage is voortreffelijk. Men kan zich er 'n ganse avond mee amuseren, als men ervan houdt. KFC-keuring achttien jaar. Victoria Theater Hel leven gaal verder In de film „No sad songs for me", wordt de bioscoopbezoeker voor een eigenaardig probleem gesteld. Het verhaal, waarvan de Hollandse titel wat nuchter „Het leven gaat verdeir" luidt» geeft de moeilirikheden weer van een. vrouw, die weet dat ze aan een ongeneeslijke ziekte moet ster ven. Het is vooral de liefde voor man en kind* die deze vrouw doet zoeken naar een oplossing, waarmede man en kind gebaat zullen zijn. Deze oplossing doet zich dan voor in de persoon van een meisje, dat, aanvankelijk sa menwerkend in het bedriif van haar man Brad liefde opvat voor Brad. Als dit meisje, Chris, be grijpt, dat die liefde moeilijkhe den gaat opleveren voor beiden, maakt ze er zelf een eind aan om het huwelijk tussen Brad en Mary niet te breken. Maar als Brad haar weggestuurd heeft, roept Mary haar terug, en, we tende dat haar leven ten einde spoedt, vertrouwt ze aan haar ri vale, die haar vriendin is gewor den. eerst haar kind en dan haar man toe. Deze film geeft geen oplossing wat de godsdienstige opvatting over de dood aangaat, louter menselijk gezien is hier het pro bleem op een bijzonder fijne en hoogstaande wijze tot een oplos sing gebracht, al zal het weinig voorkomen, dat een dergelijke oplossing in de praktijk verkies lijk zal blijken. In ieder geval is dit een film, die en om haar vormgeving en om het gegeven in leder opzicht de moeite waard is.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2