i lillp DE PRIJSPUZZLE VAN DE WEEK L t L Olga Pluto grootste troef in Holland-België strijd Amerikaanse pers gebelgd over houding Duits publiek Haarlerr „Complete" wegrenner jn Tour de France sterk bevoordeeld boven de bergspecialist Favorieten Coppi en Magni krijgen grote concurrentie van Franse idool Louison Bobet DE BEURS Vanaf Maandag is de borrel duurder - 8 Robinson-Van Dam 31 Juli in A'dam? Wat de huid geneest, maakt de huid ook gezond-mooi. PUR0L doet beide Na de e-tjes een dubbele puzzle Nederlandse zege op Duindigt? Farina schreef in voor Zandvoort Villabrand te Wassenaar Commentaren na Robinson-Hecht STAATS in The Paulina opges PAGINA 6 ZATERDAG 30 UNI 1951 (Van onze sportredacteur) Op de Parijse boulevards zal Woensdagmorgen en -avond de grote rush beginnen. De vraag naar l'Equipe, het machtige blad van de nog machtiger mijnheer Jacques Coddet. Op die zelfde morgen ook zijn in Metz tientallen wielrenners op hun fiets gestapt om in zes en twintig dagen precies 4692 kilo meters af te leggen onder algehele supervisie van diezelfde mijnheer Coddet. Dan begint de Tour de France 1951. Dan beginnen alle Italianen zich af te vragen: Bartali, Coppi of Magni. Dan hopen de Fransen: Bobet, Cauthier of misschien toch nog Cueguen. Dan hebben ook de Belgen nog heimelijk hun zinnen gezet op Stanneke Ockers; ja en laten we het maar eerlijk bekennen, dan zal bij ons Nederlanders de naam Wim van Est door onze gedachten schieten. Zondag 29 Juli zullen we het allen weten, misschien zelfs al eerder, maar eerlijk gezegd, we geven geen spaan voor de kansen van Van Est of Ockers, we hebben zelfs Bobet al uit onze ge dachten gezet; nee, we houden het op Fausti Coppi of Magni. Maar laten we ons daar niet verder in verdiepen. Er zijn be langrijker en meer concretere feiten voorhanden, die stellig de aandacht verdienen. Want mon seigneur Goddet heeft met het voorbereiden van deze Tour de France concessies gedaan, vooral Hans Dekkers, 23 jaar, de jongste van de. ploeg, maar niet voor niets kampioen van Nederland. aan zijn eigen landgenoten. Het zat de Fransen eigenlijk ver schrikkelijk hoog, dat ze er de laatste jaren in de Tour, hun eigen Tour toch, zo verschrikke lijk bekaaid waren afgekomen. Zefs het vorig jaar, toen met een bar kwade Bartali alle Ita lianen na de Pyreneeën hun fiets op de trein zetten, kwam er nog geen Franse zege uit de bus. Ferdi Kübler werd onbedreigd winnaar, gevolgd door Stanneke Ockers. Maar nu, nu zou het toch eens moeten gebeuren. Veranderd aspect Wat heeft mijnheer Goddet nu gedaan? Wel hij heeft in de eer ste plaats de Tour langer ge maakt, hij heeft bovendien twee van de vier rustdagen doodeen voudig laten vervallen, hij heeft RUSTIGE CLAIMHANDEL AMSTERDAM 29 Juni De prijs voor de Philips-claims werd vastgehouden tussen 97 en 99 gul den en de situatie van gisteren werd dus voortgezet. Wederom was er aanbod van de zijde van 'n bepaalde bankinstelling, waar gelimiteerde vraag in de hoek tegenover stond, terwijl het aan bod niet geheel geplaatst kon worden. Dientengevolge was de stemming betrekkelijk rustig en bleven fluctaties achterwege. De aandelen Philips bleven eveneens op prijs. Met ingang van Maandag a.s- zal zich nog een nieuwe factor voegen bii het complex van Phi lips aspecten op de effectenbeurs Dan immers zullen geïntrodu ceerd worden de 4 procent dollar obligatiën, waarvan voorlopig voor een bedrag van twee mil- lioen dollar wordt geplaatst. Men neemt aan, dat de koers zich zal vormen op basis van het agio- percentage voor de Amerikaanse fondsen, dat vandaag 12 V, pro cent bedroeg. De internationale fondsen la gen kalm, maar merendeels vas ter,. onder andere Kon. Olie, die tot 284 opliep, wellicht mede onder invloed van de goede klan ken, gisteren vernomen in de jaarvergadering betreffende de vooruitzichten voor dit wereld concern. Opmerkelijk was ook de hou ding van Unilever. Naarmate de beurs vorderde, werden certifi caten van dit fonds hoger ge waardeerd om de markt te ver laten op 243. dus bijna 5 procent hoger. Men schreef deze vaste stemming toe aan buitenlandse kooporders. AKU kon zich echter niet ten voile handhaven- Cultures bleven op de achtergrond en hadden slechts weinig noteringen. De scheepvaartmarkt bleef behoorlijk op prijs. Op de staats- fondseninarkt was de stemming zeer kalm en weinig veranderd. Als gevolg van de verhoging van de accijns op het gedistil leerd zal, volgens mededeling van de bedrijfsgroep Horeca, van Maandag 2 juli a.s. af, de prijs van een glas gedistilleerd in res taurant, café s en bars worden verhoogd. Al naar gelang van de prijsklasse, waarin het bedrijf is ingedeeld zal deze verhoging variëren van 5 tot 10 ct. per glas. zelfs de bergetappes zo flink in gekort, dat de bergspecialisten (lees: Italianen) beslist benadeeld zijn en dat de meer complete wegrenners (lees: Fransen) zich in hun handen wreven. Ja, mijn heer Goddet heeft het zelfs aan gedurfd, om de etappes korter te maken eensdeels een compen satie voor de vervallen rustdagen met de stille hoop, dat ook de minder groten het drieste plan in hun hoofd zouden krijgen om eens voor wat vuurwerk te gaan zorgen. Nu moet U vooral niet denken, dat de Tour plots een peuleschil letje geworden is, want ze telt toch nog altijd achttien bergtop pen. En dat wil zeggen, dat al die „heuveltjes" in de eerste acht etappes niet eens zijn meegeteld. En als U het weten wil, zo'n heu veltje is meestal acht a negenhon derd meter hoog. Als we dan tenslotte eens de ploegen onder de loupe nemen, gaat de meeste interesse uiteraard uit naar de Nederlandse ploeg. Niet voor niets heeft de heer God det aan zijn vertrouwensman Rud de Grood heel duidelijk laten we ten, dat dit eigenlijk de laatste kans is voor de Nederlanders. Fa len ze nu even grandioos en hope loos als de laatste jaren, wel dan zullen we ongetwijfeld een jaar of tien moeten wachten voor er IHi Sf is?*"' weer een Nederlandse ploeg wordt uitgenodigd. Ploeggeest uitstekend Bedriegen de voortekenen niet, dan behoeven we ons toch niet ongerust te maken. Iedereen heeft kunnen constateren, dat de ploeg geest nu al veelbelovend is en het is alleen maar te hopen, dat dit de hele Tour zo blijft. Met een klein beetje optimisme durven we zelfs wel op de een of andere dag een etappezege voorspellen. Per slot van rekening zijn van Est, Wagtmans, Peters, Voorting of Faanhof geen kleine jongens. En Hansje Dekkers zal ongetwij feld wel willen bewijzen, dat hij niet voor niets wegkampioen van Nederland is. Bij de Belgen is de situatie ra dicaal anders. De roemruchte Vlaamse glorie is heel erg aan het tanen. Daarom nam de bond van onze Zuiderburen een radi caal besluit. Alleen Stan Ockers en Demulder van de geroutineer- den in de ploeg en voor de rest piepjongen. We zijn toch kansloos, zo beweren de Belgen, waarom zouden we niet een gokje wagen? „Klassieke" namen De grote Itaiaanse en Franse kanspaardjes hebben we al ge noemd. Magni behoort ook bij de favorieten, vooral na zijn uit stekende zege in de Ronde van Italië. En de Fransen hopen op Louison Bobet. Bobet, die in de zelfde Ronde van Italië de tweede plaats bereikte en die eerste werd in het bergklassement, maar verder hebben ze nog troeven als Gauthier, winnaar Bordeaux Parijs en Gueguen, die heel wat Wout Wagtmans' tweede Tour, kan hem en Nederland succes brengen. „klassieke" overwinningen op z'n naam heeft. Een ilinke boterham? U bent natuurlijkbenieuwd of er in zo'n Tour de France ook een goed belegd boterhammetje te verdienen valt. Voor wie werken wil, ongetwijfeld. Roem, eer en contracten kan men als „bijver dienste" aanrekenen en verder krijgt elke renner per dag f 40. Maar dan begint de prijzenregen. Voor elke etappe is de eerste prijs 100.000 franc, de tweede 40.000, maar zelfs nummer vijfentwintig in elke etappe krijgt nog een prijs, voor hem bedraagt die nog drieduizend franc. Bovendien zijn Luc van Dam heeft dezer dagen in Parijs onderhandelingen ge voerd met de vertegenwoordigers van Ray Robinson over een in Nederland te organiseren wed strijd Robinson-Van Dam. Daar bij is komen vast te staan dat Robinson pas na zijn ontmoeting om de wereldtitel met Randolph Turpin tegen de Nederlandse middengewicht kampioen wil bok sen daar hij Van Dam een te las tige tegenstander acht voor een trainingswedstrijd. Onmiddellijk na zijn match te gen Randolph Turpin, Dinsdag 10 Juli, zal Robinson besluiten of hij accoord kan gaan met de in principe vastgestelde datum van 31 Juli voor een in de open lucht te Amsterdam te boksen wed strijd over 10 ronden tegen Van Dam. Zijn houding zal uiteraard mede bepaald worden door de uitslag van zijn titelgevecht tegen Turpin. ABE SPEELT NIET MEE TEGEN D.W.S. (ZIEK) Voor de wedstrijd tegen DWS, hedenavond te Amsterdam, is het elftal van Heerenveen als volgt samengesteld: Doel: Nyenhuis; achter: J. de Jong en v. d. Laan; midden: v. d. Tuin, S. de Jong en Molenaar; voor: H. Hofma, Bos, Brandsma, Jonkman en G. Hofma. Abe Lenstra speelt dus niet mee. Hij heeft ziekenverlof en brengt dat door aan de Friese meren. er nog prijzen voor de drager van de „gele-trui", er zijn nog ploeg- prijzen, klassementsprijzen en na tuurlijk prijzen voor het klasse ment. En voor de rekenaars: de Franse franc heeft een waarde van 1,1 cent. ■"Route A Berge» Wim van Est, één van de grootste troeven in de Tour. Minstens een etappezege? De figuur van deze dubbele puzzle bestaat uit twee gedeelten. In het rechter gedeelte moeten woorden inge vuld worden met een betekenis als hieronder omschreven. Telkens wanneer u een letter in een genummerd vakje invult, moet u dezelfde letter ook invullen in het gelijk genummerde vakje van het linker gedeelte van de figuur. In dit linkergedeelte vormt zich tenslotte een uitspraak van een beroemd dichter wiens naam u in het rechter gedeelte van de figuur kunt vinden door de beginletters der woor den achter a tot en met 1 van boven naar bene den te lezen, a Erepalm. b waarde tussen een en twee. c Deense volksvertegenwoordi ging. d Van zijn steun beroven, e Eerste naamval, f Middeleeuwse minnezanger. n r r™ f A iö— ir 33 ST™ r- r- w W 1 6 7 8 5 iö B zT~ 13 31 21 il 45 lo II If 13 <r~ 15 C 49 ÏT" Li M 4» 4? 39 li ir- 11 19 li D 45 13 3 53 41 )6 2 13 J1 ÏT* W~ li 41 Vj ié 47 E W~ 49 ÏT" 39 51 21 46 39 w 55 5~~ 29 Jo m 31 F i 19 Ï3 9 i4 21 4o 37 9 ïT~ tu 35 36 38 G 9 1 38 II 51 it> 21 li ju j n W lL H k 1 7 13 35 11 52 r~ w U U 19 K 5 17 6 11 5 U 5' 5» 5 53 •O* L ÏT~ 12 IS 2! li 27 10 g iemand die zich zelf ontwik- enveloppe met opschrift „Prijs- keld heeft, h Kuuroord bij het Thunermeer. k Telwoord. 1 Eensgezindheid. Dat was dan weer de puzzle. De voorwaarden voor deelname zijn: oplossing invullen en in geopende puzzle Noorderpers" toezenden aan ons bureau. S.v.p. als brief frankeren, indien U van de dien sten der P.T.T. gebruik maakt. Tot en met Donderdag worden de oplossingen aangenomen. Veel succes. De uitspraak is van: en luidt: Naam en adres: Woonplaats: Nou, we moeten Uw vinding rijkheid bewonderen. Er zijn ver bazend linke jongens op de prop pen gekomen en de handigste bracht het tot 37 e-tjes, daarmee alle records slaande. Het is ove rigens maar goed, dat de redac teuren zelf van deelname aan de puzzles uitgesloten zijn. Er was er een, die een woord uitpuzzelde met een oneindig aantal e-tjes. Dat woord luidde zoiets van: zeemleerfabrieksdirecteursvereni- gingsreglementententoonstellings- terreinknechtenverenigingsregle- mententen toons tellingsterrein- knechtenverenigingsreglementen- tentoonstellingsterreinknechten- verenigingsreglemententen toon stellingsterrein en zo maar door en zo maar door. Reken het maar na, daar komt nooit een eind aan! Het bleek overigens, dat tal van inzenders de opgave niet goed genoeg gelezen hadden. Veel op lossingen gingen de prullemand in, omdat niet één woord werd ingezonden, maar twee of meer woorden, aan elkaar geschreven. Je kunt zo maar geen woorden aan elkaar schrijven. Dat moeten Voor de negende maal na de oorlog hebben Zondag 1 Juli a.s. op Duindigt de matches plaats tussen de beste fokproducten uit België en Nederland. Dit evenement op drafsportgebied is langzamerhand al een stuk tra ditie geworden, waarnaar iedere liefhebber reikhalzend uitziet. En dit is begrijpelijk, voor wie de sfeer van deze matches proeft, de vreugde heeft gezien bij een individuele overwinning, het enthousiasme bij een Hollandse zege en de enerverende duels op de voet heeft gevolgd. België heeft in de negen ont moetingen meer het zoet der overwinning gesmaakt, dan wij, want slechts éénmaal won ons land en éénmaal eindigde de match gelijk. Het zijn echter nimmer nederlagen geweest van een totaal kansloze, daar zij in alle gevallen eerst een feit wer den in de laatste match als een Belgisch paard een overwinning uit het vuur sleepte. Met een gerust hart durven wij te schrijven, dat de Holland se ploeg nog nooit zo sterk is ge weest als dit jaar. Hiervoor staan de verrichtin gen van Postduifje G, Olga Pluto Notekraker S en Narciso van Zora borg. De 3-jarige „Postduifje G" is dit seizoen nog niet geklopt, maakte reeds een record van 1.27.6 en is als de beste van de equipe 3-jarigen te beschouwen. De equipe 4-jarige is qua to taal-gehalte de zwakste van onze ploeg. Alleen Olga Pluto de winnares van de derby kan indien zij haar grootste vorm te pakken heeft de sterke Belgische ploeg naar de tweede plaats verwijzen. Deze grote merrie waarvan de eigenaar op 't ogen blik in Amerika vertoeft, is de trots van alle Noordelijke paar denliefhebbers. Gefokt door J. Tuinier Hofman te Garrelsweer, getraind en gereden door „Ap- pie" de jongste loot van de zo bekende paardenfamilie Siderius en eigendom van H. Danhof te Warffum is het begrijpelijk, dat Friesland en Groningen niet zelf, dan toch met het hart bij verantwoorde en logische samen stellingen zijn. Hier volgen 'n paar fouten. Heerenveenseheelmeesters. mis. Dat zijn twee woorden. Dat geldt ook voor: Wieringermeer- der/veevervoerders.spiege lende/zeemeerminnenheel meestersmedicamenten(want er bestaan geen speciale medica menten voor heelmeesters), bij eenkomstenpresidente (een nog niet vertoond beroep), scheerzeep- poederreceptenvertegenwoordigers (vertegenwoordigers voor recep ten zijn niet denkbaar, wel voor scheerzeeppoeder zelf) en nog een aantal, dat zich niet aan de voorwaarde „nieuwe spelling" had gehouden. Al bij al was het een verma kelijke boel. De prijswinnaars zijn: X. J. v. Eg mond, K 78, 't Zand (Verzet der Ned. Bisschoppen) met 37 e-tjes in: negenenne- gentighonderdnegenennegen- tigmilliardnegenhonderdnegen- ennegentigmillioennegenhon- derdnegenennegentigduizend- negenhonderdnegenennegentig. 2. P. Kleef, Metiusgracht 19, Alk maar (Avontuur in de Resi dentie, met 28 e-tjes in: zee- hondenleerbewerkersgereed- schappententoonstellingster- reinenbeheerdersverenigingen- overeenkomsten. 3. M. de Wit, Dorpsstraat 234, Hoogkarspel (De Overkant, door Charles B. Timmer) met 24 e-tjes in: zeemeeuwenske- letbestudeerdersverenigingsbe- stuurdersverkiezingsreglemen- tensamenstellingsperikelen. 4. E. Visser, A 7, Bovenkarspel (Het geheim van de tempel ruïne, door Boekan Saja) met 21 e-tjes in: veiligheidscloset- papierrollenvertegenwoordi- gersweekendlogeergelegen- hedenregister. 5. A. Bruin, Burg. Houwingsingel 54, Den Helder (Bijna waar, door S. F. van Oss) met even eens 21 e-tjes in: eendeneieren- expediteurenpersoneelsvereni- gingspenningmeesteresse. De overige goede oplossingen varieerden van 20 tot 10 e-tjes en vielen dus buiten de prijzen. ENGELANDS INTERNATIONAAL PROGRAM VOOR 1951/52 Het bestuur van de F.A. heeft zijn goedkeuring verleend voor de volgende reeds in beginsel vastgestelde landenwedstrijden: 3 October: Londen: Engeland Frankrijk; 28 November: Wem bley: EngelandOostenrijk; 18 Mei 1952: Rome: ItaliëEnge land; 25 Mei 1952: Wenen: Oos tenrijkEngeland; 28 Mei 1952: Ziirich: ZwitserlandEngeland. SERSE COPPI OVERLEDEN NA EEN VALPARTIJ De bekende Italiaanse renner Serse Coppi, broer van Fausto Coppi, is Vrijdagavond te Turijn overleden aan de gevolgen van verwondingen, opgelppen tijdens een val in de Ronde van Piemont. De doktoren hadden een hersen schudding geconstateerd. De snelheidswedstrijd voor racewagens om de Grote Prijs van Nederland, die op Zondag 22 Juli op het circuit van Zandvoort door de KNAC wordt gehouden, heeft bij de rijders van interna tionale klasse grote belangstel ling. Zoals men zal weten is de deelneming alleen open voor die coureurs, die door de KNAC wor den uitgenodigd. En het spreekt vanzelf dat de uitnodigingen zo danig geschieden, dat men een spannende race mag verwachten. Onder de eerste aanmeldingen van rijders, die de uitnodiging tot deelneming hebben aangenomen, bevinden zich de Italiaan Farina, die vorig jaar de titel van we reldkampioen veroverde en de Engelsman Peter Whitehead, win naar met Walker van de jongste 24 uurs-wedstrijd van Le Mans. dit duel van hun „Olga Pluto" Duindigt zullen zijn. De Hollandse ploeg 5-jarigen is er één, die op dit ogenblik niet alleen in België maar in vele landen van Europa tot de sterkste aangerekend kan wor den. Norbert M. is de zwakste van dit 3-tal, maar Notekraker S en Narcisa van Zora zijn uit gesproken cracks. Vorig jaar won Notekraker S op 4-jarige leeftijd reeds overtuigend van de Belgen, maar zijn laatste bei de verrichtingen zijn van die aard, dat de Belgische paarden Gagne qui Perd en Guidan, resp. met de uitstekende records van 1.23.2 en 1.23.9 geen schijn van kans zullen hebben, tegen deze zoon van Juno Vita. Vriidaemoreen heeft een vrii ernstige brand gewoed in de villa van de Luchtvaartattaché van de Amerikaanse Ambassade, colo nel Lewis J. Wright te Wasse naar. De brand werd om ongeveer 5.00 uur ontdekt door de vrouw van de butler. Toen brandweer en politie bij de brandende villa aankwamen, bleek de gehele benedenverdiepng reeds in lich ter laaie te staan. Terwijl het blussingswerk ter hand werd ge nomen, ontruimde men de ver trekken, die nog niet door het vuur waren aangetast. Door de geweldige rookontwikkeling moest van gasmaskers worden gebruik gemaakt, 'n Gedeelte v.d. kostbare inboedel kon bij om wonenden in veiligheid worden gebracht. Niettemin beloopt de schade een bedrag van vele dui zenden guldens. Bijtijds wist men enkele kisten jachtpatronen uit het huis te verwijderen. De butler, die overhaast uit zijn bed sprong, brak zijn arm en moest naar het ziekenhuis worden over gebracht. Na ruim een uur kon met het nablussingswerk worden begonnen, dat een paar uur in beslag nam. De benedenverdie ping brandde uit. Verzekering dekt de schade. Rector magnificus Kath. Econ. Hogeschool Het curatorium der Katholieke Economische Hogeschool heeft voor het studiejaar 1951-1952 be noemd tot rector-magnificus prof. dr. L. G. J. Verberne en tot secre taris van de senaat prof. dr. M. J. H. Smeets. Mgr. Dr. B. Alfrink nam afscheid van de St. Adelbert Mgr. dr. B. Alfrink was als professor der R. K. Universiteit geestelijk adviseur van de afd. Nijmegen der Sint Adelbertus- vereniging. Deze week heeft mgr. als zodanig afscheid genomen van de Sint Adelbertusvereniging. Het hoofdbestuur was daarbij verte genwoordigd door de voorzitter mr. F. Baron van Voorst tot Voorst en mr. J. A. Geukers. De voorzitter der afd. Nijmegen mr. C. W. A. Abbenhuis dankte mgr. voor de opbouwende medewer king en bood hem als herinnering aan Nijmegen een kostbare presse-papier met de wapens van mgr. Alfrink en van Nijmegen en Sint Adelbertus in zilver beslag er op. INDONESIË EN HET VREDESVERDRAG MET JAPAN DJAKARTA. (AFP). Op de gisteren gehouden persconferentie heeft minister Monotutu medege- deld, dat de Indonesische regering geen officiële uitnodiging heeft ontvangen om deel te nemen aan de besprekingen over een vredes verdrag met Japan. Indonesië, zo werd in officiële kringen te ver staan gegeven, zal geen afstand doen van zijn eis tot schadeloos stelling voor de tijdens de bezet ting aangerichte schade, waarvan het bedrag binnenkort door de ministerraad zal worden vastge steld. Naar aanleiding van de inci denten bij de bokswedstrijd tus sen Ray Robinson en de Duitser Gerhard Hecht, welke Zondag j.l. te Berlijn plaats vond en welk gevecht eindigde met een „later te niet gedane" diskwalificatie van Robinson, omdat deze zijn tegenstander met stoten op de nieren zou hebben neergehaald, zijn in de New YOrk Daily Mirror twee artikelen verschenen waar in het Duitse bokspubliek, dat de Amerikaan na afloop met al lerlei voorwerpen bekogelde, scherp wordt aangevallen. Walter Winehell, een persoon lijk vriend van „Sugar" Ray schrijft: „Het Duitse boks-gespuis probeerde Robiftson te lynchen, nadat de scheidsrechter hem van een k.o.-zege had beroofd met de bewering, dat Ray zijn tegenstan der met onreglementaire stoten had bestookt." Winchel gaat dan verder: „Meer dan dat het de sportwereld heeft geschokt, behoort het incident de politiieke wereld wakker te schud den- De Duitsers kwamen niet om een wereldkampioen te zien boksen, zii kwamen om getuige te zijn van de nederlaag van een Amerikaan. Zij vielen in Rav Ro binson niet dé bokser aan, doch zij gaven uiting van hun haat tegen het Amerikaanse leger dat hen een nederlaag heeft toege bracht. Zij wisten dat hun bokser niet zou kunnen winnen. Wat in Berlijn gebeurd is, is de realisering van hetgeen er al een eeuwigheid in de Duitser leeft: de Duitsers moeten heersen ,tot elke prijs: Deutschland uber al lesook als het tegen de spel regels ingaat. De sportredacteur van de Daily Mirror, Dan Parker, schrijft, dat het de bedoeling van Robinson was goodwill te kweken en tege lijkertijd de Duitse boksliefheb- bers in de gelegenheid te stellen eens een kampioen van de top klasse aan het werk te zien. „De Duitsers hebben nog steeds niet vergeten dat Max Schmeüng eens beweerde, door Joe Louis te ziin' geslagen met stoten in de nierstreek." Officiële publicatie. Het gemeentebestuur van West Berlijn heeft vandaag officieel zijn leedwezen betuigd over de incidenten, die voorgevallen zijn tijdens de bokswedstrijd van Su gar Ray Robinson tegen Hecht. In een speciaal communiqué hebben de leiders van de sociaal democraten de verantwoordelijk heid geweten aan de sportcom- missies van West Berlijn die ver keerd hebben gehandeld door een groot aantal plaatsen te verko pen aan sportorganisaties uit Oost Berlijn zodat de communisten er grote aantallen ordeverstoorders konden heenzenden. Verschillende sociaal democra ten zeggen, dat de kreten „Ga naar huis terug vriend" door hen werden geslaakt. (Van een onzer HAARLEM. menkonlngin 195: Landmeter. Ze werkt op het adm van de Rijkstelef< dagmiddag 14 Ju zal zij vanaf het hnis een feestelijl nen ter opening nele Bloemenfees Het toilet dat dragen: lila tafzij is speciaal voor ontworpen door J een oud-Haarlem: de-ontwerper is (N.Y.) en aan hei hij de prijsvraag het Bloemenfeest Haarlemse dagbli die hij nog altijd mooi. Er komen aan te pas, een de heer van Stavc is gekweekt. Die tocht van begin van een fe Haarlem zowel h als de bloemetjes ten gaat zetten. Het uitvoerige p voor iedere avonc nement: er zijn c Hout, er kome Zweedse volksdar en de Kennemer den op, de Kon. concerteert, er zij jes, windhondenn een en ander, b.v Een bijzonder looft de opvoerin; friese boerenbruil Markt in de scl beeld van Lauren ter, die vooraf rouchet en speel' stad trekt, Vrijda Op het stadhuis lijk" tussen mejof de heer Gert Vis trokken door de de voorzitter va: vereniging in Hi wordt het bruilof op de Grote Ma MARINE-PEI ONTV( MINISTER-P) Volgens van ve te Londen binr richten heeft een marine-personeel staatsgreep ondc minister-presiden gram, ontvoerd. Uit de laatste dat het Thailanc politie gezamenli standelingen opti De ontvoerin Songgram had toen de ministei wezig was bij de de baggermachir door de Ver. Stat in de haven van Onder de ogen buitenlandse di] ringsleiders en 1< wapende macht Songgram, juist 1 plank van de ov germachine wildi een uit de men gekomen groep overvallen en, m de borst, gedwo te gaan van een daarna snel de r Volgens meded sagiers van een dat Zaterdagmorj te Singapore aa bij hun vertrek van Bangkok d van de Thailandsi bombardeerd. TREINBl BIJ DEN UTRECHT. 30 begin van de afgi bij den Bosch tv, nen tegen elkaar Een aantal werd hierbij spoorbaan den gedeeltelijk vers reizigerstreinen over enkel spoor geleid. Hierdoor ging in de trein burg en Eindhovi deri gehouden. UITSPI MEERVOUD C .S. Enkhui: in kennelijke sta schap, f 75.-— voor een ander rijden in kennel dronkenschap, 1 nis voorwaarde proeftijd van 2 j J. J. te Hoor laste gelegde n: acht, Verdachte king van zijn ve volle beseft en oordeel van de n verklaring niet legd. Vrijgesprol J. T. Oudorp, beidswet, bev waarvan beroep. BREDA, 29 Ju dere Strafkamer te Breda heeft g E[edaan in de za arige Paulina 7 um j.l. terechl wegens collabor, zetting. Zij heef' groot aantal Eng raden, maar het dood op haar g tweetal marchau vrouw, die dez asyl verleende, venslang. De uil jaar.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 6