öotirmtm Vondel's Joseph in Dothan door toneelgroep Puck STOFZUIGER INI? IB ER Wij financieren J. PEEREBOOM Haarlem zet bloemetjes buiten van 14 tot 21 Juli ZONDER VERRASSINGEN 1 dag gratis kopen V E G LA" - inmaakglas IE. P. v. BARNEVELD I HET STOFFENHUIS N. SNAAS I STAATSGREEP in Thailand Paulina 15 jaar opgesloten Ambtenaar 2 jaar achter slot Het circus komt in Alkmaar Openluchttheater weer open Gemeenteraad Heerhugowaard 35 punten en bijna geen discussie Pastoor Borsboom gaat heen Marktberichten «a-- 30 juni 2 jou pnorterMieni SCHOENEN en TASSEN SPUITEN! lanson, Vrouwenstr. 13, Alkmaar STOFFEN KOUSEN en TRICOTAGES in grote verscheidenheid A. Prins-Prins Hoek Laan - Tel. 388 - Schagen Mei. M. ROOD Lerares Coupeuse HOGE PRIJS Fa. G. Oudes PENDULES vanaf f46.75 Fa. E. Ibink, Baby- weegschalen Adr. v. d. Kuip HOOIiJZERS met thermometer P. DEKKER l|zerhandel GROTE KERK Alkmaar yujrhukrtfc^ Is yoed,a>!s Amer. Vulling VERF BEHANG Theo Groothuizen Groot voetbalfeest van W.B.S.V. R.K. U.L.O.-school, Purmerend het 2de toelatingsexamen Agentschap Akersloot de Dames KRUIJENAAR Westerweg 91 - Akersloot Hoe kom ik aan een gmtm Hoe kom GEEN NOOD! HAARVOOR Berini service-station RIIV iHof, RIJWIELHANDEL „DE BURG" Hofplein 19 - Telefoon 3889 ALKMAAR *G" 889 I ZATERDAG 30 j UN I 1951 PAGINA 7 (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. Haarlem's Bloe- menkoningin 1951 is mej. Beppie Landmeter. Ze is 21 jaar en werkt op het administratiekantoor van de Rijkstelefoon. Maar Zater dagmiddag 14 Juli om twee uur, zal zij vanaf het Haarlemse stad huis een feestelijke rijtoer begin nen ter opening van de traditio nele Bloemenfeestweek. Het toilet dat zij daarbij zal dragen: lila tafzijde en rose tule, is speciaal voor de gelegenheid ontworpen door Jacq. Vanderniet, een oud-Haarlemmer, die nu mo de-ontwerper is in Weehawker (N.Y.) en aan het werk toog toen hij de prijsvraag voor ideeën voor het Eloemenfeest in een van de Haarlemse dagbladen zag staan, die hij nog altijd leest. Het is heel mooi. Er komen ook lila anjers aan te pas, een novum dat door de heer van Staveren in Aalsmeer is gekweekt. Die tocht van 14 Juli is het begin van een feestweek waarbij Haarlem zowel het beste beentje als de bloemetjes (letterlijk) bui ten gaat zetten. Het uitvoerige programma meldt voor iedere avond een ander eve nement: er zijn concerten in den Hout, er komen Schotse en Zweedse volksdansers, Maud Kool en de Kennemer dansgroep tre den op, de Kon. Militaire kapel concerteert, er zijn kindersprook jes, windhondenrennen en nog zo een en ander, b.v. een Lunapark. Een bijzonder schouwspel be looft de opvoering van een West- friese boerenbruiloft op de Grote Markt in de schaduw van het beeld van Laurens Janszoon Kos ter, die vooraf met sjezen, ba rouchet en speelwagens door de stad trekt, Vrijdagmiddag 20 Juli. Op «het stadhuis zal het „huwe lijk" tussen me joffer Agi Stam en de heer Gert Visser worden vol trokken door de heer Leverink, de voorzitter van de Westfriese vereniging in Haarlem. Daarna wordt het bruiloftsmaal genuttigd op de Grote Markt, met confe- MARINE-PERSONEEL ONTVOERT MINISTER-PRESIDENT Volgens van verschillende zijde te Londen binnengekomen be richten heeft een groep Thailands marine-personeel Vrijdag een staatsgreep ondernomen en de minister-president, Piboel Song gram, ontvoerd. Uit de laatste berichten blijkt, dat het Thailandse leger en de politie gezamenlijk tegen de op standelingen optreden. De ontvoering van Piboel Songgram had Vrijdag plaats toen de minister-président aan wezig was bij de overdracht van de baggermachine „Manhatten", door de Ver. Staten aan Thailand in de haven van Bangkok. Onder de ogen van honderden buitenlandse diplomaten, rege ringsleiders en leden van de ge wapende macht, werd Piboel Songgram, juist toen hij de loop plank van de overgedragen bag germachine wilde opgaan door een uit de menigte naar voren gekomen groep marinemannen overvallen en, met het pistool op de borst, gedwongen aan boord te gaan van een marinebark, die daarna snel de rivier opvoer. Volgens mededelingen van pas sagiers van een K.L.M.-vliegtuig dat Zaterdagmorgen uit Bangkok te Singapore aankwam, werden bij hun vertrek de buitenwijken Van Bangkok door vliegtuigen van de Thailandse luchtmacht ge bombardeerd. TREINBOTSING BI) DEN BOSCH UTRECHT. 30 Juni. In het begin van de afgelopen nacht zijn bij den Bosch twee goederentrei nen tegen elkaar gebotst. Een aantal goederenwagons werd hierbij beschadigd. De spoorbaan den BoschVught is gedeeltelijk versperd, zodat de reizigerstreinen op dit traject over enkel spoor moeten worden geleid. Hierdoor moet met Vertra ging in de treinenloop naar Til burg en Eindhoven rekening wor den gehouden. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER C .S. Enkhuizen, motorrijden in kennelijke staat van dronken schap, f 75.-— subs. 30 dagen, voor een ander geval van wiel- rijden in kennelijke staat van dronkenschap, 1 maand hechte nis voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. J. J. te Hoorn, meineed, ten laste gelegde niet bewezen ge acht. Verdachte heeft de strek king van zijn verklaring niet ten Volle beseft en heeft naar het oordeel van de rechbank de valse verklaring niet met opzet afge legd. Vrijgesproken. J. T. Oudorp, overtreding ar beidswet, bevestiging vonnis waarvan beroep. BREDA, 29 Juni. De Bijzon dere Strafkamer bij de rechtbank te Breda heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak contra de 31- jarige Paulina Vlamings, die 15 Jum j.l. terecht heeft gestaan wegens collaboratie met de be zetting. Zij heeft niet alleen een groot aantal Engelse piloten ver raden, maar heeft bovendien de dood op haar geweten van een tweetal marchaussees en van een vrouw, die deze marechaussees asyl verleende. De eis was le venslang. De uitspraak luidde 15 jaar. rence van Kees Stet en tenslotte worden Westfriese boerendansen uitgevoerd. Haarlemmers en vreemdelingen zullen zonder twij fel de ogen uitkijken op het fees telijk spel van kleuren en kledij. Zaterdagmiddag 21 Juli trekt ten besluite een groot bloemen corso door de stad. Het telde vo rig jaar vijfenzeventig nummers en dat worden er dit jaar zeker niet minder. Tot de „grote" stuk ken zal, naar nu reeds bekend is, o.m. een volledig bemande red dingboot behoren, en ook de Bloemenkoningin en de Westfrie zen rijden mee. Haarlem's Bloemenfeestweek- Haarlem's Bloemenfeestweek- programma 1951 ziet er weer veelbelovend uit, en ongetwijfeld zullen ook uit de kop van Noord holland velen er wat van willen gaan zien. Wegens het zich herhaaldelijk wederrechtelijk toeëigenen van geldbedragien, die toebehoorden aan de gemeente, is de 55-jarige ambtenaar van de gemeentelijke havendienst te Amsterdam K. B. conform de eis, door de Amster damse rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf voor de tijd van twee jaar met aftrek. De veroordeelde had in de af gelopen drie jaar voor totaal f 27.655 verduisterd. Hij had dit geld in hoofdzaak uitgegeven voor café-bezoek. Deze ambtenaar, die bii de ha vendienst de functie vervulde van chef der administratie en boekhouding, had een smetteloze ruim 39-jarige staat van dienst, tot hü in oorlogstijd in café's terecht kwam. De verduisterde gelden waren afkomstig van be dragen, die hem door zijn con troleurs, nadat deze ze bii de schippers hadden geïnd, werden afgedragen. ALKMAAR Donderdagmor gen vroeg komt de 70 wagons lange extra-trein van het Neder landse circus Strassburger uit Arnhem naar Alkmaar, Voor het waterballet zijn er o.a. drie grote tankwagen, een pompwagen, een verwarmingswagen en een ma chine, om alles aan te drijven. Voorts nog extra-wagens voor het vervoer van het eigenlijk materiaal van het waterballet; het spreekt vanzelf dat daarvoor ook extra-personeel en extra-ar- tisten voor geëngageerd zijn. In de water-pantomine, waarbij tienduizenden liters water de piste binnenstromen, werkt ook het gehele personeel mede en ziet men prachtige kleurfontei- nen en fantastische licht-effec- ten, terwijl een danseres uit het hogen Noorden vuprdansch laat zien, die zeer interessant zijn. Van het circensisch gedeelte, dat geheel uit nieuwe nummers bestaat, noemen we de mooiste circuspaarden van Europa. Een gemengd roofdierennummer van leeuwen en tijgers zag men se dert jaren niet meer en zal ook zonder twijfel veel belangstelling hebben, temeer daar de temmer Berman een landgenoot is uit de school van Kient. Een Nederlands luchtnummer met een Amster dams meisje van 19 jaar, Belgi sche clowns, een scherts-taxi, muzikale exentrieken crazy-ko mieken, een drietal Italianen la ten U schudden van het lachen. Honderden leerlingen van de Alkmaarse en Bergense Middel- bart scholen, alsmede vele zo mergasten uit Bergen. waren Vriidae getuige van het eerste ODenlucht-snel, dat in het fraaie onenluchttheater van de V.V.V. in dit seizoen werd geeeven. Deze oneninesvoorstelline werd arebracht door de Toneel groep Puck. het toneel van en voor ion ge mensen, zoals deze groen zieh aandient. Velen kennen „Puck" al en weten, dat er door deze ploeg goed werk geleverd wordt. Zo werd dan ook de opvoering van het Bijbelse verhaal „Joseph in Dothan", door Vondel zo mees terlijk in gedragen verzen vast gelegd, voor de vele toeschou wers een waar genoegen, al was de temperatuur in het theater niet bijster genoeglijk. Hmder- lijk was het lawaai achter in de duinen, waar honderden kinde ren speelden, afkomstig van tien tallen autobussen dio schoolreis jes uitvoerden. Maar aan het effect van het spel heeft dit toch weinig vermogen af te doen. In dit spel van Vondel zien we, hoe Joseph door zijn broeders in 'n hinderlaag wordt gelokt. Aan vankelijk hebben enkelen de be doeling de knaap te doden, Judas weet zijn broer daarvan af te brengen en stelt dan voor hem als slaaf te verkopen, juist als Ruben van plan is, de jongen uit de put te redden. Cfas Baas vertolkte de rol van Joseph met veel élan, zijn spel was uitermate boeiend, hetgeen ook gezegd mag woiden van Frans 't Hoen, die een forse en ruwe Simeon bracht. Egbert van Paridon als de be- sluitenloze Levi en Paul van der Lek als de goedhartige Juda ga ven eveneens gaaf spel te zien. De karavaanleider werd waardig uitgebeeld door Jaap Maarleveld. De rij van engelen was toever trouwd aan Annie Bout, die een zeer zuivere dictie had en Ceci lia Lichtveld, die samen met Marjan Vesseur de verzen zegde. Wim Vesseur speelde op mees terlijke wijze de rol van Ruben en wist de figuuur van deze oud ste broer op een treffende ma nier gestalte te geven. Al met al een goede opvoering, al kregen wij de indruk dat het gezelschap niet helemaal aan de accoustiek en de omgeving van het theater gewoon was. Eerste avondvoorstelling Zij, die het nogal frisse weer hadden getrotseerd en de eerste avondvoorstelling in het open luchttheater hebben bijgewoond, zullen daar geen spijt van gehad hebben. Niet alleen, omdat het met de temperatuur dank zij het windstille weer wel mee viel in het beschutte theater, doch zij zullen ook genoten héb ben van het genoeglijk en frisse spel van deze toneelgroep van jonge mensen. Met twee nog vrij lange een- acters werd de avond gevuld; beide stukken brachten histori sche figuren ten tonele. In „De Corsicaan" van Shaw zagen we Napoleon Bonaparte in een woor denduel met „een vreemde dame" die als spionne in zijn kamp was doorgedrongen, om enkele brie ven tc veroveren. Egbert van Paridon misschien iets te lang voor de figuur van Napoleon speelde deze rol ove rigens uitstekend en vond in Cae- cilia Lichtveld 'n waardige part" ner. Wim Vesseur speelde met de nodige zwier en souplesse de rol van de levenslustige Franse lui tenant, terwijl Dick Scheffer 'n genoeglijke kastelein op de gras mat zétte. „De gecroonde Loerse" van Mi- chiel de Swaen was een niet- minder vrolijk stuk; wij zien er Keizer Karei de Grote incognito ten huize van Teun de Schoen lapper aanzitten aan een vasten- avondfeestmaal, waaribij het ge braden kapoen heim smaakte, zo als het hem gedurende heel zijn keizerschap met gesmaakt had. Uit dank voor deze gulle gastvrij heid kreeg de schoenlapper het recht de als uithangbord gebruik te Leerse van een kroon te voor zien. Het was zowel een kijkspei als een hoorspel; de goede verlich ting van het theater gaf kleur en fleur aan de door Wim Vesseur ontworpen décors en costumes en naarmate de duisternis inviel, werd dit kleürenfeast fantasti scher. De verschillende rollen wer den stuk voor stuk uitmuntend vertolkt en de regie van Egbert van Paridon liet niets te wensen over. Het helaas niet talrijk pu bliek amuseerde zicth kostelijk en na afloop oogstten de spelers van Puck een langdurig en hartelijk applaus. Wij hopen hetzelfde ge zelschap met dir repertoire nog eens op een warmere avond in het openluchttheater terug te zien, maar dan voor een uitver kocht huis; de spelers en het ge- bodene verdienen zulks tenvoue. Fr. O. Wegenwacht wordt geperfectionneerd Door allerlei maatregelen hoopt de Koninklijke Nederlandse Toe ristenbond A.N.W.B. langzamer hand zijn wegenwacht te perfec- tionneren. Een van die maatrege len is het plaatsen van telefoon posten ih het gehele land. Deze posten staan de wegge bruiker ten dienste, wanneer hij pech heeft met zijn vervoermid del. Op bepaalde ogenblikken van de dag oefent de wegenwacht bijvoorbeeld geen dienst uit. Door het plaatsen van telefoonposten kan een automobilist of motor rijder dan een dichtbijzijnde ga- gare, die A.N.W.B. diensten ver richt, waarschuwen. Thans zijn in ons land reeds 477 van derge lijke posten en binnenkort zullen er nog een 60 bijkomen. Ook daarna zal de wegenwachtdienst van de A.N.W.B. de uitbreiding van het telefoonpostennet blijven beijveren. HEERHUGOWAARD - De ge meenteraadsleden van Heerhugo waard hebben het gepresteerd om een agenda van 35 punten binnen één uur tijd te behande len. Hoofdzakelijk waren het dan ook louter administratieve ha merstukken, die voor discussie niet in aann.urking kwamen. Gunstig werd beschikt op de verzoeken van de heren P. Stuyt en K. Bijvoet om ontheffing van de hun over 1951 opgelegde aan slagen resp. ad f 15.en f 7. voor de hondenbelasting; afge wezen werd het verzoek van de heer M. de Vries om ontheffing van f 3.50. Tevens werd gunstig beschikt op de verzoeken van P. Stuyt en de wed. M. C. Comman deur-Volkers om ontheffing van de aanslagen in de rechten vuil nisophaaldienst resp. f 3.en f 1.50. Afgewezen werd het ver zoek van de wed. J. Praat om ontheffing van f 3.-. Van de gemeente-ontvanger werd een overzicht ontvangen van diverse belastingaanslagen, welke tengevolge van verjaring voor on-inbaarverklaring in aan merking komen. Omdat deze aanslagen toch niet meer kunnen worden ingevorderd, besloot de raad deze staat vast te stellen. De verordening Inentingsrechten zal op de wens van de Minister van Binnenlandse Zaken worden aangevuld met een bepaling, waarin wordt omschreven, wie als on- of min-vermogend moet worden aangemerkt. Waterleidingnet Geen der eigenaren van de bii de uitbreiding van het waterlei- dingsnet aan de Berkmeerdijk betrokken percelen is bereid de resterende 60 pet. der netto- kosten jaarlijks aan de gemeente te restitueren. Daarom zal men het Provinciaal Waterleidingbe drijf berichten, dat aan de uit breiding geen medewerking kan worden verleend. Alle eigenaren van de daarbij betrokken perce len aan de Groenedijk hebben zich echter toch bereid ver klaard 60 pet. van de door de gemeente jaarlijks verschuldigde bijdrage te zullen restitueren. De gemeente zal de resterende 40 pet. voor haar rekening nemen. Als bijdrage in de kosten van aansluiting aan het electriciteits- net van het perceel 2e Kil 6. be woond door het gezin O. Jonker, moet door belanghebbende een bedrag van f 200.- ineens worden betaald. Gezien bijzondere om standigheden. besloot de raad, in de kosten van aanleg van de aansluitleiding een bijdragé van f 200.- te verlenen. Vergoeding R. K. onderwijs Het bestuur van de R, K. Jon gensschool in de St. Dyonisius- parocbie zal de gevraagde mede werking voor het meubileren van de hoofdenkamer krijgen. Het bestuur van de R. K. school voor G.L.O. in de Par. H. Fami lie zal een bedrag van f271.33 worden uitgekeerd als vergoe ding van de beloning van de aan deze school verbonden vakonder wijzeres over 1950. Eveneens zal aan het bestuur van de R. K. Centrale Schosd voor VGLO de gevraagde vergoeding van de over 1950 aan vakonderwijzers uitgekeerde beloningen gegeven worden: f 450. Voorts besloot de raad de le den van de Commissie tot wering van Schoolverzuim met ingang van 1 Januari 1951 presentiegeld toe te kennen van f 2.per bij gewoonde vergadering tot een maximum van f 20- per lid per jaar. Schoolbus via audere route De schoolbus zal voortaan rij den via Hasselaarsweg, W ester- weg en Stationsweg, hetgeen per jaar f200- méér zal kosten. De raad besloot mertoe, nadat met de Inspecteur van het Lager On derwijs en de Ouüerconinussle van de O. L. school Noord nader overleg is gepleegd. Voor een goede samenwerking met brandweercorpsen van om liggende gemeenten, meer spe ciaal in oorlogstijd is het ge wenst, dat het aanwezige brand weermateriaal wordt aangepast aan de normalisatievoorschriften. De hieraan verbonden kosten zullen f 1404.30 bedragen, waar tegenover Btaat. dat een bedrag van f 280.50 zal worden terugont vangen wegens vrijkomende ma terialen. De Raad besloot hier voor een crediet van f 1123.80 be schikbaar te stellen. Aan de voormalige openbare school Noord met onderwijzers woning (thans R. K. Tuinbouw school) dienen enige verbeterin gen te worden aangebracht. De bouw van een schuurtje is zeer gewenst. De totale kosten zullen rond f 5.100.- bedragen. Men be sloot dit crediet te verlener», al schrok men eerst wel even terug Voor cijfers als f 2500 Voor de schuur, f 450- voor een werkta fel. Het is echter slecht3 een voorlopige raming en met de ge meente-architect 2al hierover nog nader overleg worden gepleegd. Op verzoek van de R. K. Mid denstand besloot men de winke liers de vrije keuze te laten voor het bepalen van de 4 achtereen volgende uren, waarop de win kels des Zondags geopend mogen zijn voor de verkoop van geringe eetwaren. Mits die uren ten be hoeve van de politiecontrole op de vereiste wijze worden aange duid. De subsidieregeling voor kin deruitzending zal worden gewij zigd in dier voege, dat ook vóór de uitzending van kleuters sub sidie kan worden verleend. De Algemene Politieverordening zal worden aangevuld met een bepa ling welke voorziet in het voor komen van verontreiniging der wegen binnen de bebouwde kom, de onderdelen van vervoersmid delen, die met het wegdek in aanraking komen, moeten van klei e.d. ontdaan worden. Ged. Staten zal worden bericht dat er geen bedenking bestaat tegen het besluit om het toeken nen van eeni vaste toelage van 5 pet. van de bezoldiging tot een maximum van f 200 per jaar aan het daarvoor in aanmerking ko mende rijkspersoneel, óók van toepassing te verklaren voor de secretaris en ontvanger. N.a.v. het raadsbesluit van 6 April j.l. hebben Ged. Staten het presen tiegeld voor de leden van de Raad en Raadscommissieën m.i.v. 1 Januari 1951 nader bepaald op f5.50 per lid voor elke bijge woonde vergadering. HEERHUGOWAARD-Nrd. By Bisschoppelijk Besluit is Pastoor P. N. Borsboom, thans pastoor te Heerhugowaurd-Nrd. parochie van 't Heilig Hart, be noemd tot pastoor te Voorburg. Een hard werkende pastoor zal in deze parochie een lege plaats achterlaten Tot pastoor te H.H.- Waard-Nrd is benoemd de wel eer w. heer Bangert, thans pas toor te Rotterdam. Reeds vanaf het begin zijner benoeming in 1948 heeft Pastoor Borsboom hard gewerkt voor zijn parochie. De verwerkelijking van het verwarmingsplan dankt de parochie aan hem. Ook voor het kleuteronderwijs ijverde hij. In kerk en sacristie werden ver schillende interne verbeteringen aangebracht. Er kwam een kos ter en de begraafplaats werd uit gebreid. Meer zouden wij nog kunnen noemen, maar het zou ons te ver voeren. Het is een feit dat de parochie onze pastoor node ziet vertrekken. Ongetwij feld zijn de parochianen van Heerhugowaard-Nrd. hun schei dende herder veel dank verschul digd. ALKMAAR. aardappelen 16—20; driel. 13—16; slabonen 1.461.58; snijbonen stam 58 82; stok 83—101; komkommers 1121; tomaten A 85106; bon ken 6270; aardbeien 1.10—3.50; bloemkool I A 2029; I 1520; II 8—14; rode kool 18; peulen 93 1.28; doppers blauw 5265; blank 38—46; tuinbonen 2225; spinazie 1640; sla 2—8.50; postelein 2127; andijvie 2210, rabarber 412; bieten 2124; bospeen 220; soepgroenten 2 6; peterselie 24; perziken 3— 35; pruimen 214. PURMEREND. aard. schot se muizen 1520; kl. aard. schot se muizen 1217; slabonen m. dr. 130; z. dr. 125140; stoksnijbo- nen 140; stamsnijbonen 8095; tuinbonen 1718; peulen 5698; doperwten 34-56; bl. blauw schokkers 5465; komkommers 1222; bloemkool 833 spinazie 1639; sla 27; andijvie 1640; rabarber 512; rode bieten 17; bospeen 2037; prei 817 kruis bessen 16.7029.60; perziken 6 22; aardbeien 601.24. HEILOO, 29 Juni aardbei en 2.203.80; asperges 0.801.50; bl. kool 824; peulen 96—1.20; doperwten 52—60; tuinbonen 18 —24; wortelen 2231; spercie- bonen 1.451.65; rabarber 917; postelein 2429; kropsla 37. ZUIDERKOGGE, 29 Juni mid. schot 14.2018.80; kleine id. 14.80—16.30; kriel 8.60—12.—; rode 18—18.80; dorè 17—18.60; aanvoer 77.000 kg. bloemkool 8 27; slabonen 130149; snijbo nen 121'148; sla 68.80; tuin- ió2u; bospeen 2133; sjalotten 78; peulen 94108; postelein 4596; kruisbessen A 32,80; B 18. NOORD SCHARWOUDE, 30 Juni 21000 kg aardappelen, eerstelin gen 15,40—117,10; kleine 10,50— 14; rode eerstelingen 17,50; 155 slof aardbeien 1,802,40. GROOTEBROEK, 29 Juni. 790.000 kg, eerstelingen groot kriel 11.3014,30; rode eerstelin gen, groot 1722,70; kriel 11,50 13; doré, groot 16,2017,60; kriel 13,3014; 150 kg aardbeien I 77 —80; II 61 —65. 3 JULI - 4 JULI - 5 JULI A 1 'L1C1Ai (met absolute garantie) (Waalwijks Vakman) ^ibibibibibibibibibibibibibibibibibi^ Gebruik voor UW INMAAK het nieuwe systeem: Verkrijgbaar in alle maten bij Molenstraat C 25, telef. K 2240-500 SCHAGËN - II 4ll geeft gelegenheid tot AANGIFTE VAN LEERLINGEN ap VRIJDAG 6 en 13 JULI in het JEUGDHUIS te 'T ZAND voor goud, zilver, juwelen, bloedko ralen Langestr. 14, Alkmaar PROVINCIEHOOFDSTAD HEEFT WEER ZWANEN HAARLEM. Het gemeente bestuur van de provinciale hoofd stad had het schone plan opge vat, voor het eerst na wel twintig jaar weer eens stedelijke zwanen door de stedelijke grachten te laten zwemmen. Een koppel werd aangeschaft en kreeg op een be schut plekje achter het tehuis voor ouden van dagen eerst gele genheid aan de stadslucht te wennen. Toen kwam de grote dag dat de dieren plechtig te water zouden worden gelaten. Ongelukigkerwijze had een zwaar onweer de nacht tevoren massa's afgewerkte motorolie de grachten in en de riolen uitgestuwd, die boze garagehouders als afvoer kanaal plegen te gebruiken. De zwanen zwommen er midden in. Ze waren weldra ontoonbaar en de dood nabij. Het stadsbestuur heeft ze nu zorgzaam met benzine do enafwassene maar de bonte zwanen zijn het gebleven: wit van boven, zwart van onder. Gaat dat zien. HET KLOKKEN- PALEIS - ALKMAAR LAAT 187 t.o. de R.K. kerk ook in huur! Mient 25 - Alkmaar uit voorr. lever baar. Laan E 96, telef. 439 S C H A G E N MAANDAG 2 JULI 8 uur: Laurens Bogtman, bas-bariton Simon C. Jansen, orgel Kaarten f 0.75 aan de kerk. Laat 15-17 Telet. 3464 ALKMAAR 12 ons voor kg. prijs In alle moderne tinten vanaf 45 ct. per rol. Platte Steenenbrug 121 Telefoon 3463 Sinds 1902 vaklui te WEST-BËEMSTER op ZONDAG 1 JULI Wedstrijden van voet- en handbalclubs ONGEVEER 5.30 UUR DANSEN in Clubhuis „Café P. A. VAN ETTEN" Muziek: „De Drie Musketiers" C. Nat Leo van Norden H. Smal Nu kan U nog voordelig een PRIMA aanschaffen in diverse modellen Vraagt demonstratie! Ook voor reparaties is uw adres: SCHAGEN - TEL. 539 - MOLENSTRAAT Voor nagekomen candidaten is op Maandag 3 September. Een beperkt aantal plaatsen is nog beschik baar. Aanmeldingen bij het Hoofd der School, A. J. VAN DER KNAAP, Jac. Bou- manlaan 1, Z.O.-Beemster. OM Met ingang van 2 Juli werden door ons aangesteld als AGENTE Advertenties en abonnementen worden door hen gaarne aangenomen. Voor f 17.24 per maand een Berini Vraagt verdere inlichtingen en demonstratie BB# Te koop gevraagd: in g. st. Z, divan. Br. m. prijsopg. aan A 19 te Schermerhorn. T.k. 10.000 sneeuwklok jes leverb. 30 kg plant goed. H. W. Bakker, W 32, Ursem. Aang. weg. plaatsgebr. z.g.a.n. kinderwagen en reiswieg, G. L. Huijbers Leeuwenb.str. 24, Alkm. Te koop: jonge herders hond, 6 wk oud. H. van Baarn, Klaverstraat, Julianadorp, tel. 398. Te k.: 8 Thonet stoelen, 3 Weever stoelen. 1 Weever armstoel, 50. Schoutenstr. 19, Alkm. Te koop gevr. een kin derstoel bij S. Veldboer W 35, Ursèm. Te koop: i g. st. z. kinderwagen. C. Hui- barts, Fabriekstraat 16, Warmenhuizen. Alle soorten koolpl. o.a. bloemk., spruitk. groente- pi., te zien op de tuin. Meilink, Bobefdijk D 69 Te k.: D. witte koolpl. H. Rozendaal, Speketer- polder, Harenkarspel Te kp. pr. eiken Stein- bach studiepiano, f 190 - Dekker, Spoorstr. 5 te Alkmaar. Te k.: 10.000 late gr. herfstplanten „Graham" volg. week plukkl. Joh. de Jong, HHwaard 416. Te koop gevr. rijzadel, in goede st. W. v. Vliet Sluisweg 121. Akersloot Emigranten. Te koop nieuwe houten kist, in houd 1 M3. Heerenweg C 17, Schoorl. Aangeb. D.K.W. 200 cc., in prima staat. Wognum- schê Buurt 7, Alkmaar. Te koop: vers gekalfde schot, tbc-vrij bedrijf. Gebr. Bijl, Aagtdorp, Schoorl. .Aangeboden: D. K. W. 4-pers. '37. Holleweg 124, Heiloo.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 7