Onverdiende D.W.S.-zeqe kwam in de laatste minuten P.S.V. landskampioen „Zwartemeer" doet onthullingen over kwestie Ten Berge en HSC Internat. vlootrevue bij Scheven ingen Nederland won op Duindigt Voor de landskampioenen dat pakje Voor Ow Shag dit pakje Recordpoging op 100 yards mislukte Heerenveens vechtlust baatte niet Fausto Coppi start in de Tour de France Rijwielclubs ter beêvaart Ronde van Alkmaar Hoofdnummer door Triton gewonnen voor Laga en Aegir Toeristen hadden angstig ogenblik 9 iBH Duke zegevierde in 350 en 500 cc Robinson velde ook Cyril Delannoit Overschrijving geschiedde op onjuiste verklaringen zijn beslissingen MAANDAG 2 )ULI 1951 PAGINA 3 M-50-f* (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM, Zaterdagavond. Twee minuten waren nauwelijks verstreken na het beginsignaal van scheidsrechter Heeneman, toen een onthutst Heerenveen reeds de eerste voltreffer moest incasseren, maar in de daaropvolgende tien minuten overkwam Arie Kil iets, dat hem de hele kampioenscompetitie niet gepas seerd was: hij had een tegenstander gevonden, die hem de baas kon! Marten Brandsma, de tank, had de juiste tactiek gevonden. Een paar meter voor de roodharige stopper en steeds ogenblik kelijk reageren. En toen aanvoerder Henny Jonkman dat eensklaps gezien had begon een Noordelijk vuurwerk, dat even herinnerde aan de gou den jaren van destijds. Op bevel trok de hele ploeg naar voren. De gebroeders Hofma snelden langs de lijn of Spel en Serlijn er niet waren, Marten Brandsma had steeds succes en op de rechtsbin nenplaats stond een jonge knaap, met dezelfde kromme rug als Abe, met veel aanleg, maar nog zonder routine. Tot diep in de tweede helft bleef Heerenveen doorbeu ken, maar toen, met het eerste winstpunt in zicht, kwam de bit tere ontgoocheling. Zoals gezegd, DWS nam na 2 minuten de leiding. Van links kwam een hoge voorzet, Mollo de Jong kon de bal niet bereiken en de aanstormende Pitters deed de rest. Maar het was Brandsma, die de gelijkmaker scoorde. In de 25ste minuut ging weer een van die harde trappen van Moolenaar door het centrum. Brandsma was Kil weer te glad af en stormde op doel aan. Tot twee maal toe beging Kil een overtre ding, toch bleef de Friese aanvals leider in het bezit van de bal en keihard vloog het leer langs Rich ter. Wat er verder in de eerste helft gebeurde was zo onbenullig van opzet, zo onbesuisd en bovendien zo sfeerloos, dat iedereen durfde beweren, dat het de slechtste kampioenswedstrijd van het sei zoen was. Maar in de tweede helft kwam het vuurwerk pas goed in actie. Eerst rende Germ Hofma pijlsnel in de richting van DWS' veste en schoot zo verschrikkelijk hard, dat niemand eigenlijk zag hoe Trok, de invaller voor Richter, de bal nog corner kreeg. Precies een kwartier was er gespeeld, toen DWS heel onverdiend de leiding Fausto Com>i start toch in de Tour de France. Twee dagen ver keerde heel Italië in de onzekere snanning of de ..camnionissimo" na de tragische dood van z'n broer Serse Conni zou meedoen. Zaterdag was Conni de hele dag in grote neerslachtigheid in de rouwkamer, waar Serse ligt ongebaard. Velen ziin Fausto met het grote verlies komen condo leren. Onder hen was Rav Ro binson. die in Turiin vertoefde. In tegenstelling tot het beeld, dat men anders gewoonlijk in Heiloo tijdens een der grote be devaarten pleegt aan te treffen, waren het Zondag honderden fietsen, her en der gestald, die de omtrek van dit genade-oord markeerden. Het waren de trouwe vervoer middelen van de leden van de verschillende rijwielclubs in Noordholland, verenigd in de R K. Bond van Rijwielclubs „St. Christoforus". Zij waren met ruim driehonderd man naar Heiloo gekomen, om hun jaar lijkse bedevaart te houden; een bedevaart, die dit. keer een bn- zondere betekenis had y°°r velen omdat het de grote aflaat- bedevaart was. Daarom hadden de meeste deelnemers dan ook, na een flinke fietstocht, die met dit zo merse weer niet tegenviel, hun kerkelijke plichten in de diverse parochiekerken al vervuld, net waren voor het merendeel lon- gere mannen die 's morgens om tien uur in de Hoogmis. dragen door Rector Dr. F Hoit- huizen, aanwezig waren. En al was de grote bedevaartkerk dan ook niet helemaal gevuld, de deelname aan deze bedevaart was zeker niet gering te achten. De Rector van het genadeoord, de Zeereerwaarde Heer W Toe bosch. sprak onder de H. Mis de bedevaartgangers toe en w®es hen op het doel van de clubs, het houden van bedevaarten. Dit wees op 'n geestelijke band tus sen de leden aan wie liii gebed en het zoveel mogelijk bijwonen van de H. Mis veelvuldige biecht en H. Communie, zoals dat zo mooi door Paus Pius X is aangegeven, aanbeval als mid del om de verleidingen van de wereld te weerstaan. Dit nader komen tot Christus, iuist door voorspraak van de H. Maagd, moesten de leden van de rii- wielclubs zich ten doel bliiven stellen. De bedevaart werd beemdigd met een plechtig lof door Rector Holthuizen met assistentie gece lebreerd en een processie door het zomerse bedevaart-park, waarbii de vaandels van ver schillende afdelingen werden medegedragen. In de kleine bedevaartskerk werd nog gepelgrimeerd door leden van een Rotterdamse Ma- ria-congregatie en door Gidsen uit Zaandam. herkreeg. Nijenhuis Veenstra's vervanger timede verkeerd op een voorzet van Bulder, zodat Koevoets vlak bij de doelpaal maar met het hoofd behoefde te knikken, 21. Heerenveen kwam terug. Al in de volgende minuut toen een kopbal van Brandsma keihard, maar voorlangs de paal vloog. Brandsma raakte gebles seerd en werd later ook vervangen Daarvoor stelde hij Jonkman nog in staat om gelijk te maken. Hof ma schoof de bal hard in het strafschopgebied, Brandsma tikte de bal even terug en Jonkman stond toen helemaal vrij. De beslissing De laatste tien minuten brachten de beslissing. Eerst schoot Klein van ver af een verraderlijke draaier in, die Nijenhuis totaal verraste en in de allerlaatste mi nuut won Koevoets een duel met Mollo de Jong en Nijenhuis. Om de bal in het lege doel te schie ten was toen geen kunst mee. Voor wie het interesseert. Abe was aan het vissen. Hij zat in Tacozijl. Heel simpel was de kans, die Koevoets in de tweede helft geboden werd. Hij hoefde maar naar de bal te kijken, z'n lichaam vooruit werpen en het leer zou in de touwen ver dwijnen. Koevoets deed het natuurlijk. Od Zaterdac 7 Juli a.s. des morgens om 11 uur. zal voor de Nederlandse kust hii Schevenin- gen een vlootrevue worden ge houden door de 60 oorlogssche- oen. die deel hebben genomen aan de mimenveegoefenme ..Fac totum". De vlootrevue zal worden afge nomen door de bevelhebber der zeestrijdkrachten en chef van de marinestaf, vice-admiraal jhr. E. J. van Holthe, die zich aan boord van het radarinstructieschip ,.Soemba" zal bevinden. De „Soemba" zal daartoe voor het Kurhaus ankeren. Als commandant van de vloot revue zal fungeren de comman dant mijnendienst, kapitein ter zee L. H. Quant, die zich zal in schepen aan boord van de mij nenveger „Ceram", welk schip de revue zal leiden. Gedurende de vlootrevue zul len de schepen langs de kust va ren en met een zes-mij lsvaart de „Soeba"' passeren. De revue zal worden voorafge gaan door de Britse torpedoboot- jager Opportune" en vier snelle Britse patrouillevaartuigen, die de mijnenlegoefening, in voorbe- bereid'ing van de mijnenveegoefe ning „Factotum" hebben uitge voerd. De Noorse, Belgische, Britse, Franse en Nederlandse mijnen vegers volgen de „Ceram" in for maties met een tussenruimte van 180 meter. De afstand tussen de schepen in de formaties bedraagt 90 meter. De afstand van de schepen tot de kust zal 1350 meter bedragen, waardoor de toeschouwers op de kust van een goed overzicht ver zekerd zijn. Indien de weersomstandighe den geen beletsel vormen, zullen Britse bommenwerpers en jacht vliegtuigen, die aan „Factotum" hebben deelgenomen, in formatie overliegen. Op het Kurhaus zal de mari nierskapel van de Koninklijke Marine de vlootrevue muzikaal opluisteren afgewisseld met een toelichtend commentaar, via de geluidsversterkers langs de boule vard. Na de vlootrevue stomen alle schepen door naar Amsterdam, waar ligplaats wordt genomen in de Coen-haven. In elf groe pen zullen de sluizen van IJ mui den worden gepasseerd, waarbij wordt aangenomen, dat de eerste groep om ca. 12.30 uur de slui zen zal passeren. Als laatste schip zal de „Soemba" naar verwach ting ca 16.30 uur de sluizen pas seren. JEF MERMANS IS NIET TE KOOP Er gingen de laatste tijd geruch ten, dat Jef Mermans naar Italië zou gaan. Zaterdag heeft het be stuur van Anderlecht echter ont kend, dat Mermans over zou gaan naar Lazio (Rome). Mermans is niet te koop, zeiden de Belgen, niet voor vijftig en niet voor hon derd millioen lire. KWARTFINALISTEN De kwartfinalisten bij de heren op de kampioenschappen van Wimbledon zijn: heren; Sedman Flam, LarsenSavitt, Sturgess Vieira en Mc GregorBergelin. Bij de dames: Margaret Dupont Beverly Baker, Doris HartNan cy Chaffee, J. Walker Smith Shirley Fry en Kay Tuckey Louise Brough. ALKMAAR Op het bekende parcours; Jan van Scorelkadc, v.d. Lijnstraat, Endeleinstraat en Nic- Beetskade, is gister wederom ver reden de Ronde van Alkmaar. Deze ronde georganiseerd door de Wielrenvereniging Alcmaria Vic- trix, werd door meer dan 2000 toeschouwers bijgewoond. Win naar werd ditmaal de penner A. de Moor uit Amsterdam, die voor een jaar in het bezit kwam van de wisselbeker beschikbaar ge steld door Het Vrije Volk. Het eerst startten de Nieuwe lingen, dat waren er een 70-tal, om een strijd van 45 ronden el kaar de eer te betwisten. De Alkmaarse renner K. Slot, die de vorige week in Egmond aan Zee ook uitstekend gereden had, deed zich ook nu gelden, maar door pech moest hij ten slotte uitvallen. De Oostzaner G. Dral won ten slotte in de sprint deze wedstrijd in 1 uur 11 min. 40 sec-; 2 D. Bles, Haarlem; 3 W. Eelsing, IJmuiden; 4 L. Boellaard, Amsterdam; 5 M. Kempff, Amsterdam; 6 C. Havik, Zaandam; 7 E. Pellis. Alkmaar; 8 P. Meijering, Zaandam- De strijd voor de amateurs waaraan 60 renners deelnamen, ging over 90 ronden, Na 45 ronden wisten een drietal renners De Moor, Muijs en Bakker zich van het peleton los te maken, waarbij zich later ook nog Post voegde. Deze vier ren ners wisten een voorsprong van meer dan 400 m te nemen. In de eindsprint bleek de Moor de sterkste en werd winnaar in de tijd van 2 uur, 29 min. 11 sec.' 2 K. Muijs Amsterdam: 3 K. Post, Burgervéer; 4 C- Bakker, Half weg; 5 R. Wallet, Leimuiden; 6 M. Snijders, Halfweg; 7 A. v.d. Rut ten, Den Haag; 8 J. Mackay, Oudewater. LUSTRUM ROEIWEDSTRIJDEN Enerverend tot vrijwel het laat ste moment was de strijd in het hoofdnummer van de roeiwed- strijden in Utrecht, de stuurman- loze vier. Triton werd winnaar met een voorsprong van 3.2 sec., gevolgd door Laga. Tot 1000 M. bedroeg Laga's voorsprong drie kwart lengte, maar toen kwam Triton onweerstaanbaar naar vo ren. Steeds verminderde de ach terstand. Triton kwam gelijk en nam meteen de leiding over, maar met heel gering verschil. De eindspurt kon Laga niet meer baten. Aegir werd derde. K.N.V.B. Afd. Noordholland Zomeravondcompetitie Uitslagen: MOCHollandia 1—1 OSSForward 21 Berkhout ABóbeldijk 00 ForwardOSS 1—0 BobeldijkBerkhout A uitgest. Programma 27 Juli: 3 Juli: MOCBerkhout B; 5 Juli OSSHollandia; 5 Juli Barkhout AForward; 7 Juli Bobeldijk Berkhout A. D.W.S. DEFINITIEF TWEEDE P.S.V. D.W.S BI. Wit Willem II H'renveen 7 5 1 1 11 19-9 8 5 0 3 10 23-18 8 4 0 4 8 14-13 7 3 13 7 11-14 6 0 0 6 0 5—18 AUTOBUS ZONDER REMMEN EEN HELLING AF EMMEN 32 Nederlandse tou- risten hebben vandaag een ang stig moment doorgemaakt, toen de remmen van hun autobus niet normaal bleken te werken bij het afdalen van een zeer steile en gevaarlijke helling in de Belgische plaats Stavelot. Het was een autobus van de firma Seubers te Zweelo. De chauffeur, Hendrik Weerman, trachtte verscheidene malen met de motor vaart te minderen, doch zonder resultaat. Een gesloten spooroverweg, halverwege de helling, kon nog op het laatste ogenblik worden geopend, om de bus door te laten. Een der 32 inzittenden, me vrouw Wiers uit Emmen, geraak te in paniek, en sprong naar bui ten, waarbij zij werd gewond. Naar thans van de zijde der rijkswacht te Stavelot vernomen wordt, is haar toestand minder ernstig dan oorspronkelijk werd gemeld. Zij zal over 2 a 3 dagen naar huis kunnen terugkeren. Toen de bus nog in volle vaart was, zag de chauffeur zich ge noodzaakt, een scherpe hoek om te slaan. Naar ooggetuigen mede deelden is de bus, zonder slacht offers te maken, op 2 wielen de bocht omgegaan. Slechts een uit duizend bestuurders zou het er naar het oordeel van de rijks wacht, zo af kunnen brengen. Na het nemen van de bocht kon de bus, die inmiddels de vaart had verloren, tot stilstand worden gebracht. Behalve mevrouw Wiers is nie mand gewond. Hier ziet u de kranige Philips-ploeg. Voor de derde maal werd P.S.V. kampioen van Nederland, dank zij een zege op de grootste rivaal, Willem II. Zeker, P.S.V. verdiende de zege, dat blijkt ook wel uit onderstaand spelmoment. Een van de vele gevaarlijke aanvallen van de rood-witten op het doel van Willem II. Voor Norton in het algemeen, maar voor Geoffry Duke was de strijd om de Grote Prijs van Bel gië een grote triomph. Duke ze gevierde in de 350 cc voor zijn stalgenoot Johnney Lockett en Lomas op Velocette. Ook de 500 cc werd een zege voor Duke met de Italianen Milani en Geminiani op de tweede en derde plaats. De standen voor het wereldkampi oenschap zijn thans: 350 cc: 1. Duke 16 pt.; 2. Gramam 14 pt.; 3. Lockett, 12 pt. en in de 500cc klasse: 1. Ouke 16 pt.; 2. Arm strong 9 pt. en 3. Masetti en An derson elk 8 pnt. In de derde ronde van het ge vecht tussen Suger Ray Robinson en de Belg Cyril Delannoit heeft deze laatste na 2 min. 53 sec. moeten opgeven. Hij was juist opgestaan na voor acht seconden te zijn neergegaan tengevolge van een linkse hoek van Robinson, gevolgd door een bliksensnelle rechtse hoek. Robinson sloeg hem daarna door de ring, totdat de Belg de armen opstak. Al met zijn eerste punch in de eerste ronde sloeg Robinson een wond open boven het linkeroog van de Belg. 3LAZIENAVEEN „Zwartemeer" neemt geen genoegen met het afwijzen door de K.N.V.B. van zijn protest naar aanleiding van het meespelen in de wedstrijd H.S.C.Zwartemeer (uitslag 40) van de speler G. ten Berge. „Zwartemeer" blijft van me ning, dat deze wedstrijd moet worden overgespeeld en dat er tevens geen reden was de beslissingswedstryd VelocitasHSC te doen spelen, omdat de vereniging de competitie niet als ge ëindigd beschouwde. Zij zegt te kunnen bewijzen, dat de over schrijving van Ten Berge naar HoogezandSappemeer geschied is op vertoon van een werkgevers- en een pensionhoudersver klaring, die niet op waarheid berustten. IS kl D voorzitterschap van de lieer Het- Ix.lV.V .D. nananaan terschijt is gehouden werd mede- Van hetgeen ons in 'n persconfe rentie die Zaterdag door het „Zwartemeer" bestuur, onder PATERS VAN HET H. HART VERLATEN KASTEEL HET NIJENHUIS Naar de Wildbaan in Brummcn ZWOLLE Naar wij vernemen zullen de paters van liet H. Hart die in 1944 in het kasteel Nijen huis onder Heino een missiehuis stichtten, binnen afzienbare tijd dit kasteel verlaten. Door aankoop werden de paters eigenaars van het huis „De Wild baan" te Brummen, dat aan de communiteit betere huisvestings mogelijkheden biedt. Huize „De Wildbaan" moet nog enige verbouwing ondergaan, zodat de overplaatsing nog wel I enige tijd zal vorderen. In 1944 vestigden de paters van I het H- Hart een Missiehuis in kasteel „Het Nijenhuis,' 'n prach tig gelegen oud kasteel met slot gracht, ophaalbrug, torens enz. Tal van priesters ontvingen in deze romantische omgeving een deel van hun opleiding. Over de bestemming van het kasteel doen thans verschillende geruchten de ronde. Hierin is sprakè van huisvesting van Am- bonnezen, maar evenzeer van de vestiging van een sanatorium. Voor de tweede maal na de oorlog won Nederland het hoog tepunt van elk paardenseizoen: HollandBelgië. Bij de driejarige won Postduifje G vóór het Bel gische paard Intrqse en Prinses Zora. Dat leverde Nederland 13 punten en de Belgen 8 op. Olga Pluto toonde zich onbetwist de sterkste bij de vierjarigen. Honey moon en 'Hayna Madden, beiden van de Belgische ploeg, werden twee en drie. De enige Belgische zege werd behaald bij de vijfjarigen. Gagne qui perd eindigde voor Narciso van Zora en Notekraker S. Hoe verrassend de zege wel was, be wijst de toto-uitkering, f 13.40 voor de winnaar. Nederland be haalde bij de eindstand 34 pun ten, België vier minder, dus 30. gedeeld laten wij hieronder een samenvatting volgen. Op 1 October, de dag waarop de wedstrijd HSCZwartemeer werd gespeeld, verzocht „Zwartemeer" de KNVB de wedstrijd ongeldig te verklaren. Ten Berge had im mers op 10 September nog ge speeld in de wedstrijd Emmen Veelerveen en woonde nog steeds in Assen, waar hij voor „Emmen" uitkwam). Een overschrijving op korte termijn zou niet mogelijk zijn. Er was en er is nog steeds niet officieel gepubliceerd dat aan Ten Berge overschrijving naar H SC was verleend. Eerst op 25 October antwoordde de KNVB dat er geen sprake kon zijn van over spelen van de wedstrijd. Ten Berge had toestemming. Zwarte meer vroeg enige weken later naar de redenen waarom aan Ten Berge op korte termijn overschrij ving kon worden verleend. De KNVB heeft toen de heer H. Valkema te Leeuwarden, bonds- bestuurslid en belast met de be handeling van de protesten in het Noorden, met het onderzoek in deze zaak belast. Op 2 October was inmiddels de overschrijving door de KNVB reeds ingetrokken. In December vertrok Ten Berge naar Frankrijk. Men hoort niets meer. Dan valt het doek. De hele win ter is de zaak niet meer aan de orde geweest. „Zwartemeer" zak te steeds dieper naar de staart van de ranglijst en zo werd ten slotte voor 14 Mei de beslissings wedstrijd tegen Velocitas om de degradatie vastgesteld. Op 12 Mei brachten enige bestuursleden we derom een bezoek aan Den Haag. Daar bleek men weinig te weten. De heer Valkema werd opgebeld en ook deze had nog geen onder zoek ingesteld. De papieren ble ken van November af in een bu reaulade te hebben gelegen. De heer Valkema zond de bescheiden aan de KNVB terug met de mede deling dat Ten Berge toestemming had mee te spelen en dat dus aan de bepalingen in het reglement was voldaan. Intussen protesteerde „Zwarte meer" tegen het spelen van de beslissingswedstrijd. Beide par tijen bleven op hun standpunt staan tot op de dag van heden. De zaak met de verhuizing Wat is het resultaat van het on derzoek naar de overschrijving van Ten Berge dat Zwartemeer zelf ter hand heeft genomen? Van de voorzitter van de v.v. „Achilles" te Assen zijn de vol gende gegevens afkomstig. Toen Ten Berge lid was van „Achil les" ,kwam deze vereniging achter zijn pogingen om over te gaan naar een ander Noordelijke eerste klasser. De manier waarop hij dat trachtte te verwezenlijken was in strijd met de amateurbepalin- gen. Daarom werd Ten Berge verzocht vóór 1 April 1950 voor zijn lidmaatschap van „Achilles" te bedanken. Anders zou aan de KNVB de gehele affaire worden bekend gemaakt. Tien minuten voor middernacht, op 31 Maart '50 kwam zijn bedankje binnen. Op 29 Augustus 1950 verzocht Ten Berge zijn verhuis-biljet te mo gen ontvangen wegens vertrek naar Hoogezand-Sappemeer. Bij controle echter bleek dat Ten Berge zich niet in Hoogezand- Sappemeer had gevestigd, maar nog steeds in Assen werkte. Op 16 Sept. 1950 werd dus de ver huiskaart naar Assen teruggezon den. Hij trachtte toen van zijn werkgever, de groot-aannemer Hendriks te Assen en later van diens boekhouder een gefingeerd ontslagbewijs te krijgen. Dit werd hem geweigerd. Nogmaals vroeg Ten Berge daarna overschrijving naar Hoogezand-Sappemeer. Op verlangen van de betrokken amb tenaren in Assen kwam hij met een verklaring van de bewoner Noorderstraat 97 te Hoogezand, dat Ten Berge bij hem inwoonde en een verklaring van zijn nieu we patroon, dat K7i bij hem werk zaam was. Hij kreeg overschrij ving. Dat was 23 October. „Zwartemeer" heeft later uit- gez#cht dat op Noorderstraat 97 woonde de heer W. J- Pik, secre taris van HSC en dat de nieuwe patroon was de heer H. R. Bor- cherts, lid van HSC, machinefa brikant. Op de dag dat de wedstrijd HSCZwartem. werd gespeeld was Ten Berge dus geen inwo ner van de gemeente Hooge zand-Sappemeer. Hij woonde er niet, werkte er niet en de ver huiskaart was naar Assen te ruggestuurd. „Zwartemeer" geeft toe dat de genomen beslissing volgens het reglement van de KNVB als juist is te accepteren, maar de vereni ging acht haar moreel volkomen onjuist en bedriegelijk. Misleid. Vermeldenswaard is nog dat de heer Valkema de zaak in Assen heeft onderzocht, doch toen hij de feiten onder het oog kreeg zoals die door het onderzoek van het „Zwartemeer" bestuur aan het licht waren gekomen, heeft hij verzekerd: „Ik ben bij mijn onder zoek op een grove manier misleid, mijn hand erop, ik maak er een voorstel van in de bondsvergade ring dat de wedstrijd HSCZwar temeer zal worden overgespeeld". De Vereniging van Eerste klas- sers is van deze gehele affaire op de hoogte gesteld en zij interes seert zich er sterk voor. Tijdens athletiekwedstrijden te Rotterdam, heeft Fanny Blankers- Koeji gepoogd het wereldrecord 100 yards, dat sedert 31 Maart 1950 met 10.7 sec. op naam staat van de Australische Marjorie Jackson, te verbeteren. De Nederlandse kampioen slaag de hierin niet en liet een tijd van lff.8 seconde voor zich noteren, waarmede zij haar eigen Neder landse record (27 Aug. 1948 te Dublin gevestigd) evenaarde. Me vrouw Blankers-Koen richtte zich even te snel op voordat het start schot werd gelost. Toen dit direct hierop viel bleef zij in het start blok zitten. Om het kampioenschap van Nederland 200 meter horden (he ren) nam Buys direct een kleine voorsprong. Buy» kon de aanval van Schuiling met succes afslaan en met ongeveer 'n meter voor sprong in de goede tijd van 25 sec. op de titel beslag leggen! Eveneens om de nationale titel ging het op de 3000 meter steeple chase. Hier nam van Ede vooral dank zij het goed nemen van de hindernissen de leiding. Even over de helft van de afstand kreeg hij evenwel een inzinking, waarvan Huizinga dankbaar ge bruik maakte. Huizinga won toen vrij gemakkelijk in de uitsteken de tijd van 9 min. 52.7 sec. PIM RICHARD WON AUTORACES IN BERLIJN Voor het eerst sinds de oorlog hebben op de Avus-baan te Ber lijn auto- en motorwedstrijden plaats gehad. Er waren 200.000 toeschouwers. De Nederlander Pirn Richard» son won met een Nederlandse wagen, ontwerp Beels, het num mer kleine racewagens 500 cc. Hij legde de 66.4 km of in 28.19.8, gemiddeld 140.62 km per uur. Tweede was de Deen Hansen op een Effyn, derde de Duitser Frank op een Kieft. Als vierde kwam de Nederlander Lex Beels binnen op zijn zelf gebouwde wa gen in 28 m. 21.8 sec.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3