Hollandia's atletiekwedstrijden brachten uitstekende prestaties R.K. Sportvereniging Purmerend herdacht het zilveren jubileum R.K. Dioc. Hondbalbond Intelligente strijd bracht Philips 'n verdiende zege ATHLETEN NAMEN EEN „BAD" Fangio won Wintersport- restanten indigde ande Grootste winst voor Forward Veel promoties Grote prijs v. Europa Jaarvergadering District Noord Aandacht voor ideëel aspect Een spontane feestvreugde Spannend fascinerend schouwspel Nederlandse dames klopten de Denen Meervogels boekte tweede nederlaag MAANDAG 2 JULI 1951 PAGINA 5 LIJZERS 3ESTELD Evenals oor het Do- i.iftal punten r hooibroei- leerd. Deze tis voor con- >an de pach- gesteld, on ze met zorg orden gehan- mogelijk na n terug be- dat tegen- ijbrand wei- mp betekent, n de boerde- ngeraden, re- controleren, in gestation- de adressen: uinenweg A ard; R. Oos- veg E 39: G. weg B 42, L; G. Boels, telef. 153. Ctraal Ma- venweg, tele- CANADA Op ini- ïreau Velt- BoerKater d om 8 uur denmeer een de diverse gratie naar 3oer spreekt /aring, want en is ze zelf ertrokken en vacantie bi.i Wieringer- venals tegen iid van SEW Hik snel. nl. ren in even- n het laat- EW haar te- de baas oede moed wak proef jes. Het 1ste alkomen ver 'dijkers; pri- linksbuiten. in techniek men meer ■Ta rust werd SEW meer erhoede van -iofd, keeper de vorm en ib dan ook stand werd schop feil- inol. Wat er de score te blauwtjes na werk van ZVV. Vooral de 11 uit- uding. niddag tegen korte doch gewoed in kplaats van van aan de cplaats welke huis is gele- uit. De heer rustig op de werd door de gemaakt dat orand stond, onmiddellijk eer spoedig 4 minuten kplaats die in is gele- Dmwonenden moeite nog afgewerkte rkplaats, tot dit onmo- Bergense vuur met ;n- De heer de veron- rger brand- aan kon, Alkmaarse drie wa- hoefde ech- ;n. opgeslagen ten en an- ngen geheel •k optreden uitbreiding orden voor niet ver- aats geheel 3 oorzaak 3r. Werk- verzekerd. FRIJTAG EDEN van het luitenant- von Frij- 29 Juni in T OVER KLAS strijd tegen 0 promo de Res. Ie hotelkamer roepen, stapte ik ritje, en straat door zonder er itraat heen minuut of kwam ik de laatste vas gewor- herken- bewustzijn ik opeens, derd meter verwijderd amen een inette over over me tiid dat Ik was huldig en mogelijk ik hier oor in de beklom, at ik me binnen. Vintons dienstbode de salon mij aan mlgd.) HOORN Kon men zich nog mooier weer denken, dan dat van gistermiddag? Het was ideaal voor de beoefenaars van de schone athletieksport en dat hebben we op het Hollandia- terrein ongetwijfeld bemerkt. Vijftien verenigingen verschenen er aan de start voor de regionale wedstrijden, er werd felle en goede strijd geleverd en bovendien kwamen er heel veel pro moties uit de bus. 1500 m. heren C. 1. R. Leungen Lycurgus 4.20.-; 2. P. Rood Flevo 4.27.2; 3. H. Heynen Zaanland 4.32.-; 4. C. Knibbe Waterland 4.35.-. 400 meter heren B. 1. J. Swier- stra Holl. 55.8; 2. M. v. Ammers AVA 56.-; 3. A. j. Besseling Zaanl. 56.2. 5000 meter hern A. 1. S. Bo- beldijk MFC 16.20.-. 5000 mter heren B: 1. J. Hoog- schagen AVA 17.15.-; 2. S. v. d. Klay Lycurgus 17.27.5. Hoogspringen Jongens A. 1. P. Deyman HAV 1.59 m; 2. J. Ley en Olympus 1.59 m; 3. H. de Vries WAC 1.59 m; 4. P. Masereeuw Holl. 1.44 m. Verspringen meisjes C: 1. I. Filler up HAV 4.24 m; 2. J. H. Wolthuis HAV 4.15 m; 3. L. Nieu- wenhuis Holl. 3.95 m. Verspringen jongens B: 1. A. v. d. Oord Olympus 5.61 m.; 2. P. Deyman HAV 5.44 m; 3. J. Sleu tel Holl. 5.25 m. Kogelstoten meisjes A: 1. A. Couwenhoven Doves 9.58; 2. C. Klay AVA 9.39; 3. G. Kleyn Edam 8.41. Verspringen meisjes B: 1. W. Knol Holl, 4.56; 2. M. I. Bronder HAV 4.30; 3. G. Kleyn, Edam 4.20; 4. J. S. Wiedenhof HAV 3.87. Hoogspringen meisjes A: 1. M. Schenk Olymp. 1.43 m.; 2. C. Kalman Zaanland 1.38 m.; 3. I. Westerhof NEA 1.33; 4. N. M. Mienis Lyc. 1.33 m. Verspringen Jongens C: 1. N. Spijker AVA 4.71; 2. H. F. Wie denhof HAV 4.62; 3. J. Schenk Olymp. 4.53: 4. E. de Rooi Holl. 4.22. Deze athletiekwedstrijden brachten ongetwijfeld de groot ste winst voor de jongste vereni ging in West Friesland: Always Forward. Deze successen werden vooral geboekt door de heren, want vrijwel alle meisjes en ook meerdere dames lieten verstek gaan. Dit is verband met de kring wedstrijden gymnastiek in Heer- hugowaard. Onze bewering van Forward's successen baseren we niet op, losse gronden. Twee sprinters, F. Warnik en Frans Folge promo veerden van de D naar de B- klasse. Ongetwijfeld een uitste kende prestatie! Vooral voor een vereniging. die voor het eerst on een officiële wedstriid naar buiten treedt is dit een resultaat om trots on te ziin. Meer zelfs, het fs een sti mulans om verder te paan. Niet alleen voor de athleten maar voor al voor de trainer. Overigens de meeste Westfriese clubs voerden in deze wedstrijden de boventoon. In het gezelschap van verenigingen uit Den Helder, Alkmaar. Wieringerwaard, Pur- merend. Zaandam, Heiloo, Krom menie en Amsterdam, waren het toch dikwijls athleten uit Hoorn, Benningbroek, Medenblik of Enk huizen, die goede plaatsen bezet ten. Verrassende U-Drestaties Dat de baan op het Hollandia een snelle is, was reeds bekend en ook nu weer is dat gebleken. Maar er waren toch wel merk waardigheden te bespeuren. Neem bijvoorbeeld het feit, dat in de D-klasse heren 100 m. be tere tijden werden gemaakt dan in de B-klasse. De technische nummers leverden geen grootse prestaties op. De uitslagen tenslotte waren: Finale 60 m. meisjes C. 1. I. Fillerup HAV 8.8: 2. J. H. Wolt huis HAV 9.-; 3. L. Nieuwenhuis Hollandia 9.2. Finale 80 m. meisjes B: 1. W. Knol Hollandia 11.8; 2. L. Bak ker Olympia 11.9; 3. M. I. Bron der HAV 11.9. Finale 100 m. jongens A: 1. G. Brouwer Hollandia 12.2; 2. W. Eykman HAV 12.3; 3. S. Mulder Nea Volh. 12.6. 800 m. jongens A: 1. J. van Trirum HAV 2.15.2; 2. P. Stad, Zaanland 2.16.5; 3. J. Kos Nea Volh. 2.20.6. 100 m. dames D: 1. A. M. de Vries Flevo 14.-; 2. J. G. Mons- ma HAV 14.8; 3. W. Hartland AVA 15.-. 100 m. heren B. 1. D. Wit Hol landia 11.6; 2. A. Schoof Hollan dia 11.7; 3. J. Swierstra Hollan dia 11.8. 100 meter heren C: 1. L. Wie- denhoff HAV 12.-; 2, D. Tump Waterland 12.1; 3. P. Wit AVA 12 2 3000 heren D. J. v. d. Hoek Nea Volharding 10.15.- s.;2 J. Blaauw Hollandia 10.17.-; 3. A. Rood Fle vo 10.21.-; 4. H. N. Hoek Alw. Forward 10.24.2. 100 meter heren D. 1. F. War nik Forward 11.4; 2. F. Folge Forward 11.8; 3. G. Schekkerman Holl. 12.-. Finale 60 m. jongens C: 1. R. Konijn Doves 7.8; 2. J. Schenk Olympia 7.9; 3. H. Wiedenhof HAV 8-"> A Finale 80 m. jongens B: 1. A. v. d. Oord Olympia 9.4; 2. R. Brouwer Holl. 9.8; 3. D. Sandstra Flevo 10.-. ,TT 800 m. heren D: 1. K. Kok Wa terland 2.11.2; 2. H. C. de Graaff Flevo 2.13.2; 3. C. Pool Doves 2.15.9. 100 m. dames C: 1. C. Beer, Hollandia 13.8; 2. T. de Vries, Hollandia 13,9; 3. M. Broers—v. d. Gracht 14.-. 100 m. dames B: 1. S. Heystek Zaanland 13.2; 2. R. van Veen Flevo 13.8; 3. H. Duin HAV 14.4. 80 m. meisjes A: 1. C. Kalman Zaanland 10.5; 2. N. Bakker Zaan land 10.6; 3. M. Schenk Olympia 10 7; 4. G. de Goede Flevo 10.7. Met een grote voorsprong op Ascari won de Argentijnse cou reur Fangio gisteren de Grote Prijs van Europa. Geruime tijd leverden Ascari, Fangio en Fari na een verwoede strijd om de leiding. Farina viel bij het ver wisselen van een band af. In de laatste ronden slaagde Fangio er in zich van Ascari los te rijden. Ascari tenslotte was de enige van het veld, dat niet gelapt werd. Inmiddels had Fangio ook het baanrecord verbeterd. Het klas sement voor het wereldkampi oenschap wordt thans geopend met Fangio, tweede is Farina en derde Ascari. NOORDHOLLANDS ELFTAL TEGEN DE VOLEWIJCKERS In het kader van de Amster damse Sportweek speelt Vrijdag avond een Noordhollands Elftal tegen de Volewijckers. Het N. Hollands elftal, dat samengesteld is uit spelers uit de districten Zaanstreek en Waterland ziet er als volgt uit: Snabilie (OSV Breeuwer Kabel (WFC) (ZFC) de Geus, Feenstra, v. d. Horst (Volendam) (ZVV) (ZFC) Bak, K. Smit, Kok (KW) (Volendam) (KFC) v. Splunter, de Graaf (OSV) (KFC) Hoogspringen dames C: 1. C. de Beer Holl. 1.33; 2. R. v. Veen Flevo 1.33; 3 M. Broers Holl. 1.33. Speerwerpen heren D: 1. D. Buis Edam 36.67; 2. F Breed Flevo 36.12; 3. D. Wit Holl. 32.70. Kogelstoten dames D. 1. A. Speets 7.88; 2. H. v. d. Laan 7.31. 3. W. Sikkerman 6.70. Hoogspringen heren C: 1. L. Peetoom Holl. 1.58; 2. S v d Kley Lyc. 1.55; 3. A. Dreser Do ves 1.48; b.m.c. Meyer Doves 1.68. Discuswerpen heren D: 1. D. Buis Edam 28.04; 2. P. Hopman Doves 27.42; 3. W. Tuitel Holl. 26.17. Discuswerpen jongens A: H. de Vries WAC 39.97; W. v. Wenen 29. Kogelstoten heren C: 1. W. Njjboer Holl. 10.39; 2. M. R. v. Essen HAV 10.25; 3. J. Wigmans 10.04. Discuswerpen dames C: 1. S. Heystek Zaanland 31.22; 2. F. v. d. Laan MFC 27.43; 3. A. Worms- becher Holl. 26.92. Discuswerpen Dames B: 1. N. Klerk Zaanland 29.38; 2. R. van Veen Flevo 26.58; 3. A. Speets KNAU 26.53. Verspringen dames D: 4.61. 1. T. de Vries Holl. 4.61; 2. J. G. Monsma HAV 4.46. 4 x 100 m. dames; 1. Zaan land 52.8; 2. Hollandia 53.2; 3. Flevo 56.-; 4. Hollandia II 57; 5. Always Forward 58.9. 4 x 100 m. heren: 1. Hollandia I 46.2; 2. Forward II 47.8; 3. Hol landia II 48.4; 4. Flevo 50; 5. Al ways Forward 50.1. 4 x 80 m. meisjes B; 1. Flevo 46; 2. Hollandia I 46. 3. HAV 46.1. Verspringen heren D: 1. L. Wiedenhof, HAV 5.89 m. 2. D. Bruin WAC, 5.56 m. 3. H. Lan- gius Hollandia 5.49 m. 4 x 80 m. Jongens B: 1. Olym- Jö.-; De vierde jaarvergadering van hef District Noord van de R.K. Diocesane Handbalbond, voorheen R.K. Handbalkring, die Za terdagmiddag in De Rode Leeuw te Schagen werd gehouden, mag gezien worden als een bezinning op de behaalde resulta ten en een wapenschouw voor de weldra weer beginnende competitie. De voorzitter van de Diocesane Bond, tevens Districtsvoorzitter, gewaagde er met grote erkentelijkheid jegens de aangesloten verenigingen van, dat dit district qua sportiviteit, medewerking en medeleven aan de top staat van de organisatie, terwijl terzake van de speltechniek ook meer dan het gemiddelde is bereikt. 3. Hollandia 40.2. Het district Noord is een in elk opzicht goed district en wij hopen vurig dat dit zo zal blij- PURMEREND De R.K. Sportvereniging „Purmerend" heeft op waardige wijze haar zilveren bestaansfeest gevierd. Daarmee heeft men maar al te duidelijk laten blijken, dat men niet bij de pakken wenst neer te zitten, nu de vereniging met moei lijkheden te kampen heeft, waarbij de grootste wel is, dat Purmerend momenteel niet over een eigen speelveld beschikt. Integendel, bij heel de feestviering kwam duidelijk naar voren, dat er in de vereniging nog heel wat pit zit en dat de sport vereniging nog wel heel wat flinke kerels heeft, zodat de katholieke sportvereniging „Purmerend" de toekomst met ver trouwen ingaat. De feestviering begon met een officiële receptie in het Vereni gingsgebouw op Zaterdagavond, een keurige hoogstaande avond, waarop vele autoriteiten van hun belangstelling voor die eenvou- Het was heus geen wedstrijd, die de Eindhovenaren cadeau hebben gekregen, Zaterdagavond tegen Willem II. Tot de laat ste minuut zat de spanning er nog volkomen in en stond de P.S.V.-overwinning geenszins vast. Toen in de 33ste minuut van de tweede helft de P.S.V.-rechtsbinnen d'Hooghe met een meesterlijk schot P.S.V. aan een 21 voorsprong hielp, kwam een ontstuimig Willem II opzetten. Het zat er echter niet meer in. P.S.V. hield de poort voor Willem II verder gesloten en werd kampioen van Nederland. Na een vrij zenuwachtige start waaraan de minuut stilte ter na gedachtenis van de afgelopen week overleden voorzitter van P.S.V., de heer Voorwinde niet vreemd zal zijn begon na een minuut of vijf de machine aan beide kanten uitstekend te lo pen. De ongeveer twintigduizend kijkers hadden ogen tekort om dat fascinerende spel gade te slaan. P.S.V. was iets meer in de aanval, doch de afwerking man keerde nog. Maar Fransen zou het eens goed doen. Een harde kogel vloog van ongeveer dertig meter afstand op het Willem II- doelBotermans reageerde ken nelijk iets te laat en de van de lat terugketsende bal schoot via de handen van de Willem II- doelman in het net. Als P.S.V. op dat moment de kracht op had kunner» brengen door te druk ken, dan had het er niet te best uitgezien voor Willem II. Maar P.S.V. deed het niet Het ging op de normale weg voort, en gaf daardoor aan Willem II de kans zich steeds meer te herstel len. En dat herstel was niet mis. Willem II werd in het veld vol komen gelijkwaardig. De bal werd met keurige passes laag over de grond van man naar man gespeeld. Succes leverde dat echter voorlopig niet op. Ba kers en Wouters stonden een c| - vallende partii te verdedigen en ook doelman Steiger was tisch niet te passeren. prac- Toch zou het gebeuren. De rechtsbinnen van Willem II, De- bruyckere had de bal keurig op de rechtervleugel vrijgespeeld en schoof het leder juist tussen Wouters en Steiger door in de doelmond, waar De Jong kwam toegesneld om het laatste tikje te geven (11). Een gelijk spel? Volkomen gelijkwaardig stre den beide ploegen door en het fing er op lijken, dat het bij eze 11 stand zou blijven. Bei de doelen kwamen om beurten in gevaar en de beide verdedi gingen hadden handen vol werk om de telkens met geraffineerd open spel opgebouwde aanvallen Met een royale zege van 46 '4 punt tegen Denemarken 2414 pt. klopte de Nederlandse dames zwemploeg de Scandinavische gasten. Gesterkt door de over winning in Groningen verschenen de Nederlandse meisjes in Roer mond aan de start, waar Irma Schuhmacher en Wies Vaessen 'n groot overwicht demonstreerden. Grete Andersen kwam er niet eens aan te pas. Joke de Korte en Greetje Gallaird wonnen de 100 M. rugslag. Nel Garritsen ze gevierde op de 100 M. vlinder slag. Ook de estafette was voor de Nederlandse meisjes. af te slaan. Van Loon de Til- burgse stopper rees tot onge kende hoogte en ook Mertens en Wagenare stonden hem soms wat te hard bjj. En toch werd er gescoord. In de 33ste minuut werd een fraaie combinatie tus sen Bijen, Fransen en d'Hooghe door laatstgenoemde met zo'n verrassend er» goed gericht schot afgewerkt, dat de bal juist tus sen paal en handen van de uit vallende Botermans in het net verdween. WEST-FRISIA BEKERHOUDER Wel, ondanks het warme weer, hebben er toch nog heel wat voetballers achter het bruine le der moeten hollen. In de eerste plaats voor de promotiecompe titie van de eerste klassers, ver der de finalisten van de beker en de halve finalisten van het Goudenkruis en tenslotte nog de vier van de vijf degradatiecan- didaten van 1 C. Meervogels leed de tweede ne derlaag in successie in de promo tiecompetitie. De kans voor pro motie is voor de Akersloters dus aanmerkelijk verkleind. De stand is na de tweede ron de nu geworden: MFC 110 0 2 2—0 VZV 1 1 0 0 2 3—1 Meerv. 2 0 0 2 0 15 Succes 2 maakte geen beste beurt in de degradatiecompeti tie. Het verloor van Helder 3, dat nu dus ook twee winstpun ten heeft. West Frisia speelde voor de tweede maal gelijk. Nu tegen de reserves van Schagen. t Belooft nog spannend te wor den. Dat kunt u bijvoorbeeld uit de stand wel zien. Waterv. 2 Helder 3 W. Frisia 4 Schagen 2 Succes 2 1 2 2 1 2 2 3—1 2 4—4 2 3—3 1 2—2 1 2—4 West Frisia eiste de Noordhol landse voetbalbeker voor 1 jaar voor zich op. Pas in de verlen ging werd OSV geklopt, maar 't was toch voldoende. Geen van de Westfriese clubs slaagde er ditmaal in de eindstrijd om het Goudenkruis te bereiken. Winkel verloor thuis van JVC en OSV 4 slaagde er in de baas te blijven over de Valken. Verder kunnen we nog 'n kam pioen begroeten. In de vierde kl. P won AGSV 2 in de tweede verlenging van Watervogels 4. Ook de jeugd bracht kampioe nen. US VU b en WGW c. HANS VAN SWOL GEKLOPT OP WIMBLEDON In de achtste finales van het herenenkelspel verloor dr. Hans van Swol Zaterdag van de Ame rikaan Herbert Flam. De cijfers waren 62, 6—2, 63. Zus Schmier en Nel Hermsen behaalden een gemakkelijke over winning op het Engelse dubbel miss Woodgate en miss Emerson. dige voetbalclub in Purmerend blijk gaven. Allereerst waren niet minder dan zeventien fraaie bloemstuk ken, waaronder een bloemenmand van het gemeentebestuur van Purmerend, evenzovele blijken van hulde voor de sportvereni ging. Maar ook meer dan zestig telegrafische en schriftelijke ge lukwensen waren binnengekomen, waarbij zelfs een felicitatie van een Noorse voetbalclub, die bin nenkort aan Purmerend een be zoek brengt. Vele sprekers getuigden van hun waardering en hun sympa thie voor de R.K. Sportvereni ging Purmerend. Burgemeester Kooiman van Purmerend zei dat Purmerend nog ruggegraat ge noeg bezit. De heer Kruijver sprak Bijzonder sympathiek deed het aan, dat de heer G. Kruyver van Zaandam, voorzitter van afd. I van de K.N.V.B., op deze recep tie aanwezig was als vertegen woordiger van de grote lande lijke voetbalorganisatie. De heer Kruijver kon nl. als een der op richters van Purmerend worden genoemd, want hij was het, die 25 jaar geleden, toen hij nog se cretaris-penningmeester van de voormalige D.H.V.B. was, met 'n propagandaspeech de oprichting van Purmerend een feit maakte. Namens de K.N.V.B. schonk de heer Kruijver de jubilerende Ver eniging een presse papier. Het word werd vervolgens ge voerd door de heer Aden namens de afd. Noordholland van de K.N.V.B.; de heer Nooy, als ver tegenwoordiger van het bestuur van de Ned. Kath. Sportbond; de heer C. Beukenkamp, namens de Sectie Sport van de 'urmeren- der Gemeenschap; de heer G. Rinkel, die enige jaren de indoor- training leidt; de heer M. van der Zee namens N.KA--Volhar- ding en dokter Hartman namens het Medisch Sportbureau, die mede een voetbal overhandigde. Voorts werd gesproken door de heer Delvaux, oud-voorzitter van de afd. Noordholland, de heer E. J. Hoefman, plaatselijke consul, de heer J. Zijp namens de plaat selijke consul; de heer J. Zijn namens de plaatselijke vereni ging Purmersteijn. dé heer Groe nendijk namens de Jeugdcom missie, de heer Tushuizen te Heerlen als oud-lid en tenslotte door de geestelijke adviseur, ka pelaan Rosier. De mondelinge fe licitaties gingen vergezeld van verscheidene cadeaux. Alle sprekers werden op sym pathieke wijze beantwoord door de voorzitter van Purmerend, de heer W. Glandorf. De feestviering werd Zondag voortgezet. En natuurlijk begon die feestdag met een H. Mis, op dragen door de geestelijke advi seur, tot intentie van de levende en overleden leden. De leden gingen allen ter H. Tafel. Na de H. Mis werd in het Ver enigingsgebouw een gezamenlijk ontbijt gehouden. Nic. Glandorf en Cor Limburg zongen daarbij zeer verdienstelijk enkele liede ren. De feestwedstriid Voor de grote feestwedstriid tussen Purmerend en de plaatse lijke neutrale voetbalvereniging Purmersteijn, werd een handbal wedstrijd gespeeld tussen VIDO (Purmerend) en SVA (Amster dam-Noord), welke wedstrijd met 84 door de Purmerendse dames werd gewonnen. De feestwedstrijd tussen Pur merend en Purmersteijn heeft 'n wel wat teleurstellend verloop gehad, voor wat betreft de pres taties van Purmerend. Purmerend ging n.l. met niet minder dan 6-2 ten onder. Purmersteijn verkreeg deze overwinning op regelmatige wijze, doordat deze ploeg een veel beter geheel vormde, dan het elftal van Pur merend. Het combinatie- en po sitiespel van de jubilerende club liet veel te wensen. Individueel stonden de Purmerend-spelers waarachtig niet veel ten achter bij de Purmersteijners, maar Pur merend miste het temperament en de vechtlust in de goede zin van het woord. Verscheidene doelpunten waren het gevolg van slordigheden, zonder welke de uitslag ook heel anders had geweest. Een onjuiste beoordeling van een hoog schot door keeper Don ker strafte de Purmersteijn voor hoede met een doelpunt af. En toen de gehele Purmerend-defen- sie vergat aan te vallen, kreeg Prent een gemakkelijke scorings kans, welke hij gretig benutte. Een minuut na de rust scoorde Ricke een doelpunt in een voor iedereen duidelijke buitenspelpo sitie. En weer een minuut daar na speelde Ricke zich vrij en bracht Purmerends achterstand toen op 40. Toen kwam er weliswaar een opleving in Purmerend, maar na een kwartier volgde een plotse linge uitval van Purmersteijn, waarbij de linksbuiten keeper Donder uit zijn doel lokte, maar handig de bal langs de keeper in het doel wist te plaatsen (05). Weer kwam Purmerend op het Purmersteijn-doel af en bij een der aanvallen sloeg een back de ven. Want helaas moeten wij constateren dat in onze R.K. sportwereld destructieve elemen ten rondwoelen, die er alles op schijnen te zetten om het resul taat van zoveel moeizame arbeid, gegrondvest op de eeuwige en onvergankelijke principes van de Katholieke leer, teniet te doen. Helaas zijn er velen die niet meer principieel denken en han delen, en regelrecht tegen de herhaalde vermaningen van onze Bisschop in, proberen de R. K, Bond te doen opgaan in de Neu trale organisatie. Wanneer, wat God verhoede, de zegepraal van het materialisme onze organisa tie zou ten onder brengen, dan hopen wij dat tenminste dit dis trict voldoende principieel ge richte meisjes en jonge vrouwen zal opbrengen om het hier be reikte te behouden. Met vreugde mogen wij con stateren dat het technisch peil van ons district, dank zij de di verse commissies, sterk is geste gen, zodat daardoor vele zwakke zusters blijvend tot ons worden aangetrokken. Maar met klem waarschuwen wij alle handbal- sters er voor, niet te veel te Itreven paar winst. Een sportief verloren wedstrijd is méér waard dan een onsportief gewonnene. De Bond streeft er voorts met alle kracht naar om in het ko mende jaar de ideële kant in de sportbeoefening te brengen en de geestelijke eisen recht te laten wedervaren. Gebrek aan velden Zeer ernstig is de handicap door het gebrek aan velden. Wanneer er na 6 uur gespeeld moet worden vormt dat geen ontspanning meer. In zekere zin stelt het ons teleur van u geen voorstellen tot het gezamenlijk exploiteren van centraal gelegen velden te hebben ontvangen. Daarin alleen ligt de oplossing. Want helaas hebben wij nog geen recette's en geen subsidies, om dat nog niet alle pastoors de waarde van op principiële basis gegrondveste sport even hoog aanslaan als het Hoogwaardig Episcopaat. Daarom doet het ons goed te kunnen mededelen dat de com petitieleider van de Voetbalbond uitdrukkelijk heeft verklaard, dat het geenszins voorschrift is, ge lijk sommige clubs hebben be weerd, om voor 4 uur te moeten spelen. In overleg met de voet balclub en met de competitielei der van de voetbalbond kan er voor worden gezorgd dat de handbalverenigingen voortaan bal uit het doel, zodat Purme rend door een elfmeterschop de stand op 15 bracht. Nog enige tijd moest Purmerend met 10 man spelen wegens een blessure van Kees de Wolf. In die tijd scoorde Geuzenbroek met een flitsend schot, zodat de stand 16 werd. Een paar minuten voor het einde verkleinde Büse de stand tot 62, maar hierbij bleef het. De wedstrijd werd in een echt vriendschappelijke sfeer ge speeld. Zondagavond werd de grote feestavond gehouden in Schouw burgzaal „Amicitia" waarbij het Haarlemse Radio Cabaret mede werking verleende. Het was een gezellige, welgeslaagde avond, en een prachtig besluit van een spontaan gevierd voetbaljubi leum. Cor Lamoree is nog steeds de Nederlandse recordhouder op het spectaculaire nummer polsstokhoogspringen. Dat hij die titel met ere draagt, bewees de Haarlemmer gisteren nog op de athletiek wedstrijden in Rotter dam. Hier ziet U hoe hij over de lat rolt. Minder prettig was 't nummer 3000 meter steeple-chase voor de athleten. Of zouden ze het bij dit heerlijke zomerweer toch pret tig gevonden hebben? Het was namelijk niet te voorkomen, dat bij het nemen van een der hindernissen alle lopers een fris bad namen. Hoog spette 't water op. Hier ziet U 't op de onderste foto. de velden van kwart over een tot half drie mogen gebruiken. Ten slotte zijn wij, handbal en voet bal, broeder en zuster in hetzelf de NKS-gezin en het zou goede gezinsleden onwaardig zijn als alleen de jongens zich het recht van sportbeoefening toeëigenden en de meisjes datzelfde recht betwistten. Zoiets ware strijdig met elk begrip van naastenlief de en vriendschap, strijdig ook met het beginsel van „Mens sana in corpore sano", omdat de jonge vrouw voor haar lichamelijke ontwikkeling gezonde sportbe oefening wellicht nog meer no dig heeft dan de jongeman. Medische sportkeuring Maar géén sportbeoefening zonder daartoe lichamelijk in staat te zijn. Onverbiddelijk moe ten wij daarom in haar eigen be lang voortaan alle meisjes afwij zen die niet medisch zijn gekeurd Het is niet alleen voorschrift, maar wij mogen ook onder géén beding het lichamelijk welzijn van een meisje opofferen aan het sterk maken van de club. Junio ren die overgaan naar de senio ren moeten wederom worden gekeurd, doch voor senioren is eén keuring voldoende, tenzij de arts in een bepaald geval jaar lijkse keuring voorschrijft. Inzake de kleding hebben we practisch geen opmerkingen. Doch wel moet streng de hand gehouden worden aan de voor schriften van de scheidsrechter. Wanneer er geen geschikte scheidsrechters zijn is dat de schuld van de verenigingen zelf. Die immers moeten zorgdragen voor voldoende en geschikte scheidsrechters. Doch bedenk wel dat het optreden als scheidsrech- terlOO maal moeilijker is dan handablspelen zodat 't wel geheel en al in strijd met de sportiviteit is, dat ouders van een ruw-spe- lend en deswege berispt meisje met broodroof gaan dreigen. Al deze onderwerpen werden uitvoerig behandeld tijdens de afwerking van de zeer uitvoerige en als steeds perfect door secre taresse J. Hoogland, sedert 24 Juni j.l. mevr. Poolland, Midden weg 17, Wogmeer, verzorgde agenda. De kasbescheiden van penningmeester Buijs toonden aan dat over 1950 op f 1075.55 aan ontvangsten en uitgaven een saldo van f 290.77 was geboekt, van welk bedrag overigens door de Technische Dag alweer een grote brok is afgeknabbeld. Na zeer uitvoerige debatten werd vastgesteld dat verenigingen de nota's van penningm. Buijs voort aan binnen 10 dagen moeten vol doen. Contributieverhoging Het werk van de diocesane bond is mej. Arno boven het hoofd gegroeid. De bond is zo snel gegroeid, dat al werkte zij dag en nacht gedurende 7 dagen in de week er toch geen eind kwam, en zij om geen zenuw patiënte te worden ijlings van haar taak moest worden onthe ven. Een volledig gesalarieerde kracht zou de bond echter f 3500 per jaar kosten en dat kan niet worden opgebracht. Daarom is besloten een betaald administra teur aan te stellen naast een pro deo werkende secretaris en pen ningmeester Doch dat eist een vrij aanzienlijke verhoging van de bondscontributie en wel tot f2.50 per senior- en f 1.50 per juniorlid. Desniettemin zijn voor eerstgenoemde functie wel, maar voor beide laatste functies géén candidaten naar voren gebracht, zodat het ondanks deze contribu tieverhoging nog te bezien staat of het Dondswerk kan blijven draaien. Voorzitter deed al zijn best om uit de vergadering can didaten voor beide functies te krijgen, doch het resultaat was zeer twijfelachtig. Hierna werden de contributievoorstellen, o.a. ook inhoudende de verplichte afdracht van 50 cent per niet spelend lid, zhst. goedgekeurd. Het voorstel van Geel Zwart, om afgelastingen voortaan voor 11 uur te doen plaatsvinden, werd onuitvoerbaar geacht. We gens het euvel van tussentijds onbespeelbaar wordende terrei nen dient het stelsel van onder ling vastgestelde uiterste tijd stippen gehandhaafd te worden. Junioren mogen altijd op Za terdagmiddagen spelen, mits uit tussen beide spelende partijen geval voor geval geregeld wordt via de competitieleider. Uitslagen dienen onveran derd Zondagsavonds van 6.30 tot 7 uur doorgegeven te worden aan no. 531 Schagen. Om principiële redenen kan het spelen van vriendschappelijke wedstrijden tegen niet bij de R.K. Handbalbond aangesloten clubs niet worden toegestaan. Trou wens niet-Katholieke clubs mo gen dat van hun bond ook niet. Finale Noordhollandse voetbal beker: OSVWest Frisia, na verl. 01 Demi-finale Goudenkruis: OSV 4—Valken 1 1—0 Winkel 1—JVC 1 0—2 Om een plaats in de KNVB: MFC 1Meervogels A 20 Voor de een na onderste plaats van de Res. 1 C: Succes 2Helder 3 13 Schager» 2W. Frisia 4 22 Om het kampioenschap 4 P: Watervogels 4—AGSV 2 1—2 na 2-maal verl.. AGSV 2 kamp. Adspiranten 1 O RKSVS a USVU b 0—1 USVU kamp. 1 R LSVV aHugo Boys a 50 RKAFC b—LSVV a 0—2 1 T Valken a—KGB b 4—1 2 Q Geel Zwart bWGW c 14 WGW kamp. Om het kampioenschap van Nederland Zaterdagm. comp.: Quick BHuizen 22 Huizen 3 2 1 0 5 8—4 Sparta E 2 10 12 55 Quick B. 3 0 12 1 5—9 ECHTPAAR ZWAAR GEWOND BIJ BOTSING ZWOLLE Zaterdagmiddag kwam het echtpaar K- uit Harder wijk per auto vanuit de richting Amersfoort, toen vanaf de IJsel- brug een auto, bestuurd door de heer P. F- J. H. S. uit Hattem naderde, die linksaf wilde slaan in de richting Hattem. Op het kruispunt kwamen bei de voertuigen met elkaar in bot sing met het gevolg dat de heer K. tegen de grond geworpen werd terwijl zijn vrouw over de motor kap van de auto heen op het wegdek geslingerd werd. Het echtpaar K. moest ernstig gewond naar 't Sophiaziekenhuis vervoerd worden.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5