Nationale zee-zeilwedstrijden op de rede van Den Helder Een-en-dertig procent van alle gerepatrieerden leed t. b. c. aan „Ambonezen kunnen niet helpen dat zij in Nederland zijn" Eeide wordt uitgebreid VAN HOUTEN „Beatrijs" een verrassing aan de rand van Amsterdam M.F.C.—Meervogels A. 2—0 Laat deze mensen niet los Een massale deelname voor deze vierde race Drie Amerikanen in de halve finales Televisie-opname uit luchtballon Ook Canada heeft te weinig mensen Nikijuluw over waarschuwing der Nederlandse regering Uitwijkhoven voor Schiphol Vestigingsplaats Rijksluchtvaartschool DINSDAG 3 jULI 1951 PAGINA 5 Djakarta te bin- Loge. et trot- riiden, aan. rijden" n rood toen we hadden, iltimore; toen ik of acht 'n half een Kent U ze? Dit zijn slechts zeven van de 200.000 gerepatrieerden uit Indonesië. Hun mannen en vaders hadden dikwijls een goede positie. Thans hebben zijniets meer. Voor deze „displaced persons" zal een landelijke steunactie worden gehouden. 's-GRAVENHAGE. Op een persconferentie te 's-Gravenhage heeft de organisatie „Hulp aan Gerepatrieerden", een uiteenzet ting gegeven van de landelijke campagne, die zij de eerste twee weken van Juli houdt. Oud-minis ter C. H. I. M. Weiter duidde op dé noodzaak van het werk der stichting, die zich bezighoudt met het lot van de tienduizenden, die in Indonesië 'n behoorlijke positie hadden en in verband met de ge wijzigde omstandigheden naar Ne derland zijn teruggekeerd en veelal met grote moeilijkheden te kampen hebben. Spreker uitte zijn waardering voor het werk van de regering, die de zedelijke verplichting ten opzichte van deze mensen erkend heeft. Er blijft echter ontzaglijk veel leed te lenigen, hetgeen al leen kan geschieden door parti- culiere hulp, aldus de heer Wei ter. Daarom wil de organisatie een beroep doen op het Neder landse volk. De voorzitter, de heer J. E. van der Wielen, ging vervolgens die per in op de nood van vele gere patrieerden. 31 procent van de in Nederland aangekomenen was lijdende aan t.b.c. Voorts kwamen er vele wezen, die verzorgd moe ten worden, hetgeen bij de hui dige hoge kosten van levens onderhoud veel geld kost. Weer anderen zijn niet in staat hun opleiding te voltooien of hebben te kampen met gebrek aan kle ding, meubels, enz. Een jongen, die na de bevrij ding van Indonesië in een niet schoongemaakt zwembad zwom, tengevolge waarvan hij infectie kreeg en een oog moest missen, kreeg een glazen oog; dit moest intussen reeds zesmaal vervangen worden, omdat het tijdens het spelen brak. Zijn vader kon de kosten van een plastic oog niet dragen. Bovengenoemde organi satie biedt in al deze en derge lijke gevallen de helpende hand, aldus de heer van der Wielen. Van de 200.000 na de oorlog gerepatrieerden vallen 40.000 tot 60.000 in de maatschappelijke steun. Reeds aan 4000 gezinnen werd door „Hulp aan Gerepa trieerden" rechtstreeks steun ver leend en wel tot een bedrag van 12,5 millioen gulden. Om deze hulp te kunnen voortzetten, zijn echter nieuwe middelen nodig on in verband hiermede besloot men tot een landelijke actie. Zaterdagmorgen zal het startsein gegeven worden voor de vier de nationale zeezeilwedstrijden op de rede van Texel, georga niseerd door de Kon. Marine Jachtclub, welke met het organi seren van dit grootse evenement propaganda tracht te maken voor de hernieuwde waardering van het Hollandse zeeman schap, en besef tracht te kweken voor de grote waarde die de zee voor het Nederlandse volk nog altijd heeft. WIMBLEDON- KAMPIOENSCHAPPEN Voor de halve finales van het heren-enkelspel op Wimbledon hebben zich geplaatst de drie Amerikanen Herbert Flam, Mc Gregor en Dick Savitt en de Zuid- Afrikaan Sturgess. Flam scha kelde een van favorieten, de Australiër Sedgman uit met 26 16 63 64 75. Sturgess won van de Braziliaanse kampioen Vieira. McGregor won in een partij van bijna twee uur van Bergelin en Dick Savitt zorgde voor een grote verrassing door zijn landgenoot Art Larsen, kam pioen van de States in straight sets uit te schakelen: 61, 64, 6—4. In de derde ronde van het ge mengd dubbelspel won het Ne derlandse dubbel Rinkel en mevr. Schmier gemakkelijk van het Britse paar mevr. O'Conneel en Buil: 86, 64. Nel Hermsen en Weiss werden door het paar mrs. Dupont Osborne en McGre gor met 6—0 64 weggevaagd. 's-GRAVENHAGE. Naar he^ A.N.P. verneemt zal de televisie staf van Philips op Zaterdag 7 Juli opnamen van een luchtballon uit maken. De „Henri Dunant", 'n 300 kubieke meter grote water stofballon van het echtpaar Boes man-Visser, zal die dag in het Philips sportpark opstijgen. Het zal een kabelopstijging zijn, waar van de televisiekijkers thuis de belevenissen op hun scherm kun nen volgen. Bij een tweede op stijging gaan een TV-verslaggever en een cineast mee naar boven. De resultaten worden op 10 Juli uitgezonden. LONDEN (Reuter). Canada heeft meer inwoners nodig, in het bijzonder van Engelse en Franse afkomst, om het land te verdedi gen en tot ontwikkeling te bren gen. aldus heeft de deken van de McGill universiteit te Montreal, Cyril James, op een diner te Lon den verklaard. „Een bevolking van veertien millioen zielen is uitermate onvoldoende voor de verdediging van het Noordelijke bolwerk der democratie, laat staan voor de beste ontwikkeling van zijn natuurlijke bronnen", aldus James. AMERIKAANSE COMMUNIS TEN VERSCHENEN NIET NEW YORK (Reuter). Vier van de elf Amerikaanse commu nisten die tot gevangenisstraf zijn veroordeeld onder beschuldiging van samenzwering om het met geweld omverwerpen van de Amerikaanse regering te bewerk stelligen, hebben zich niet bij het federale gerechtshof gemeld. Het hoger gerechtshof had de gevan genisstraf 4 Juni bevestigd, doch zij waren op borgtocht vrijge laten. (Advertentie) Het hoofddoel is dus het zei len op zee voor officieren en manschappen van de marine, zo wel van de koopvaardij als door burgers, in hoofdzaak met grote zeewaardige jachten. Hiervoor is een grote race over 100 km. uit gestippeld rond de Haaks. Maar daarnaast is een kleinere race vastgesteld voor lichtere vaartui gen, benevens een race aan vier kleinere binnenbanen voor de draken- en valkenklasse. Om 'n goed contact met de koopvaardij te bevorderen wordt een speciale wedstrijd voor modelsloepen reddingsboten zoals deze op elk koopvaardijschip meegevoerd moe ten worden gehouden met als inzet de „Farmsum 7 Dec.-beker". De titel van deze beker is wel heel toepasselijk, want de red dingsboot van de Farmsum is op 7 December 1940 60 mijl uit de kust van Ierland opgepikt, nadat de inzittenden gedurende meer dan 10 dagen onbeschrijfelijke ontberingen op de winterse Oce aan hadden doorstaan. Aanvan kelijk heeft de K.M.J.C. heel wat tegenstand moeten overwinnen om de koopvaardij voor het idee van de min of meer spectaculai re model-sloepen-race te winnen, maar de inschrijving van 9 teams bewijst wel dat men thans van de zijde der koopvaardij de weder zijdse toenaderingspogingen on derschrijft en con amore mede werkt. De reddingssloepen zullen allen uitgerust met een klein driehoe kig oranje zeil vlak onder de kust varen, zodat het door het publiek van a tot z kan worden gevolgd vanaf het Wierhoofd. Verschillende andere water sportorganisaties hechten klaar blijkelijk zoveel waarde aan de zeezeilrace van de K.M.J.C., dat zij voor deze gelegenheid secun daire wedstrijden hebben uitge schreven. Zo zal de Ned. Vereni ging voor Kustzeilers een zgn. „aanloopwedstrijd" organiseren voor grote zeewaardige jachten vanuit IJmuideh naar Den Hel der, en de Kon. Ned. Roei- en Zeilvereniging houdt eveneens Vrijdag een zeil-clubtocht van Amsterdam over het IJselmeer via EnkhuizenDen Oever naar Den Helder en later door naar Terschelling. Tot goed begrip van zaken die- ne hierbij, dat de Ned. Ver. van Kustzeilers gevormd wordt door de Kon. Roei- en Zeilvereniging, Kon. Zeilver. „De Maas" uit Rot terdam en de K.M.J.C., met het uitsluitend doel zeilwedstrijden in open zee te houden. Deze zelfde organisatie houdt na de race te Den Helder een afloopwedstrijd naar Hoek van Holland, waar voor Zondagmorgen om 11 uur wordt gestart. Het behoeft geen betoog, dat dit gehele groots op gezette zeilfestijn in de haven van Den Heidér een ongekende drukte teweeg zal brengen en o.a. de organisatoren met het oog op de „huisvesting" van al deze sterk uiteenlopende vaartuigen voor schier Onoplosbare proble men stelt. De marinierskapel uit Valkenburg heeft beloofd om Zaterdagmiddag op het Wier hoofd te concerteren, hetgeen voor het publiek uiteraard een bijzondere attractie vormt. (Advertentie) Niet minder dan 100 deelne mers zullen Zaterdagmorgen vanaf het havenhoofd starten. Dat alleen belooft al een boeiend schouwspel te worden. Maar om dit vlot te doen verlopen, is een vrij secuur getimed startprogram ma noodzakelijk. Dit programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 8.15 start van RORC klasse I, 15 vaartuigen voor de Haaksrace via Molengat en Schulpengat; 8.25 RORC klasse II. 17 vaartuigen voor de halve Haaksrace (50 km) naar licht schip Texel en terug of route boei TF4 en terug; 8.35 model sloepen B2, 4 vaartuigen, bestuurd door officieren; 8.45 modelsloe pen koopvaardij, 9 vaartuigen; 14.15 modelsloepen B2, bestuurd door onderofficieren, 7 vaartui gen; 14.25 niet-gemeten kajuit- jachten, 7 vaartuigen; 14.35 start van de Drakenklasse, 8 deelne mers; 1'4.45 start van de Valken klasse, 5 vaartuigen. Zondag 8 Juli: 9.15 RORC, klasse 1 en 2, 24 vaartuigen voor een halve Haaksrace; 9.25 model sloepen B2, bestuurd door kor poraals en manschappen, 7 vaar tuigen; 9.35 koopvaardijsloepen, 9 vaartuigen; 11.10 start van de aflooprace naar Hoek van Hol land van de (zeewaardige) RORC klasse; 13.15 modelsloepen B2, 3 maal 3 winnaars van de sloepen race van koopvaardij, marine officieren en marinemanschappen om het kampioenschap; 13.25 niet gemeten kajuitjachten, 7 st.; 13.35 Drakenklasse, 8 vaartuigen; 13.45 Valkenklasse, 5 deelnemers. 's Avonds om 8 uur prijsuitrei king door kol. Kommer, voorzit ter van de K.M.J.C., waarschijn lijk in aanwezigheid van schout bij nacht v. Straelen. Vrijwel alle bekerwinnaars van vorig jaar zijn weer van de par tij, met uitzondering echter van v. Hesteren van de RORC-klasse en Dekker van de modelsloepen, de laatste wegens verblijf in de tropen. NEW YORK (A.P.). Een vertegenwoordiger van de rich noemende republiek der Zuid-Molukken heeft verklaard, dat de door de Nederlandse regering geuite bedreiging, dat zij zijn groep uit Nederland zou zetten, „een aanval op de democratie en de vrijheid was". Hongarije eist terugroeping van drie Amerikanen De Nederlandse regering heeft n.l. een communiqué gepubliceerd, waarin zij dreigde de vertegen woordigers der Zuid-Molukken uit het land te zetten indien zij door hun optreden nog langer de betrekkingen tussen Nederland en Indonesië zouden schaden. De heer Karei J. v. Nikijuluw, die de zogenaamde republiek der Zuid-Molukken in de Ver. Staten vertegenwoordigt, zeide in een interview: „De Nederlandse regering had dit (de Zuid-Molukken bevelen hun activiteit te staken) niet moeten doen zelfs niet omwille van haar „warme" vriendschap met de republiek Indonesië", al dus Nikijuluw. „De Ambonese soldaten kunnen niet helpen dat zij in Nederland zijn. De juiste oplossing zou zijn geweest hen terug te brengen naar Ceram of hen naar Nieuw Guinea over te brengen". Over de Nederlandse bewering, dat tussen de Ambonezen en de bewoners van Nieuw Guinea „tra ditionele vijandschap" bestaat, zeide Nikijuluw „dat is diet waar. Eeuwenlang zijn de Ambonezen de opvoeders van Irian geweest, in het bijzonder als verkondigers van het evangelie. De bewoners van Nieuw Guinea plachten de Geslaagden Examens Landbouwhogeschool WAGENINGEN. Geslaagd voor het candidaatsexamen tuin bouw: M. P. Oosterkamp te Zwolle. Geslaagd voor het can didaatsexamen Nederlandse land bouw: D. J. Holterman te Deven ter, A. W. de Jager te De Krim, S. Leeuwen te St. Maartensburg, M. P. Meindertsma te Loppersum, E. K. Meppelink te Den Helder, A. D. Oostra t e Veenwouden, Mej. M de Roon te Heinenoord, J. Schulting te Noordwolde, Mej. L Sloots te Balkbrug, Geslaagd voor het ingenieurs- examen Nederlandse landbouw: B L. M. Brugman te Gendrin- gen, S. R. Dallinga te Winschoten P Gaastra te Workum, R. J. Koopmans te Groningen, H. Lukkes te Oldeberkoop, en F. Zomer te Hoogeveen. Ambonezen „bapa" (vader) te noemen. De tegenwoordige houding van de Nederlandse regering jegens de Ambonezen en hun leiders in Nederland is een ernstige schen ding van de beginselen der rech ten van de mens". NATIONAAL ACCORDEONCONCOURS LEIDEN. In Leiden werd het afgelopen weekend het nationale accordeonconcours van D.V.V. (Door Vriendschap Vereend) ge houden. De uitslagen waren o.m.: Eerste afdeling eerste prijs: OKK (B), den Haag 362 punten; eerste prijs: Crescendo (A), Alkmaar, 340 punten. Afd. Uitmuntend heid: Derde prijs: Enkhui- zer Accordeonorkest, Enkhuizen, 279 punten. Bij het solistenconcours waar aan vijf accordeonisten deelnamen werd de eerste prijs behaald door mej. Jenny Dangermond uit Enk huizen met 77 punten. BOEDAPEST (Reuter). Hon garije heeft Maandag in een krachtige nota aan de Ameri kaanse legatie te Boedapest de terugroeping geëist van drie leden van deze legatie. Het heeft ge dreigd met „doeltreffende maat regelen" indien de eis niet wordt ingewilligd. ZEVENTIEN GEWONDEN BIJ TREINBOTSING TRIER (Reuter). Minstens achttien personen zijn gewond doordat een personentrein inreed op een stilstaande trein op het station Ruwer bij Trier. Verschil lende wagons van de stilstaande trein schoven in elkaar, hoewel de binnenkomende trein reeds vaart geminderd had. Men gelooft, dat een voortijdig overhalen van een sein de botsing veroorzaakt heeft. Nederlanders te Bangkok in goede welstand Bij het departement van Bui tenlandse Zaken is bericht bin nengekomen, dat de Nederlanders die zich in Bangkok bevonden tij dens de daar plaats gehad heb bende ongeregeldheden alle in goede welstand verkeren. Er is wel een beetje lef voor nodig om aan de rand van een metropool als Amsterdam een Middeleeuwse legende gestalte te gaan geven. Nog wel met ama teurs en in een openluchttheater. En toch is dat allemaal gebeurd en aan de gang. „Beatrijs" wordt tot 1 Augustus op mooi- weer-avonden in het openlucht theater achter de Kruiskerk te Amstelveen opgevoerd. Wat wij ervan gezien hebben, heeft ons meteen voor het idee van een paar honderd jonge Am sterdammers gewonnen. Dat bo vendien de opbrengst van al deze voorstellingen ten goede komt aan de kerkenbouw in het Bisdom Haarlem, maakt deze hele zaak nog sympathieker. U kent de historie van Beatrijs? Van die Middeleeuwse klooster zuster, die haar convent ont vlucht, met een jonker de wereld intrekt en naar ziel en lichaam berooid weer terugkeert om te ervaren dat de' Heilige Maagd, die ze steeds is blijven vereren, alle jaren van haar afwezigheid haar bezigheden als kosteres heeft waargenomen zodat niemand haar gemist heeft. Welnu dit ver haal wordt achter de Kruiskerk in Amstelveen levend gemaakt. Het mysteriespel, dat Dr. Felix Rutten heeft bewerkt, is hier in jonge, voorzichtige engoede handen gelegd. Zo de spontaniteit eigen is aan het onvolmaakte, mag hier gezegd worden, dat aan de kleinste puntjes van de af werking de uiterste zorg is be steed. Dat komt in het bijzonder tot uiting in de dansen, die het gebeuren onderstrepen. Een lust om te zien, fijn getypeerd en met een gratie, die van veel serieuze voorbereiding getuigt. 't Was nogal fris, de avond waarop wij enige uren in stille aandacht hebben zitten luisteren en zien. En het was gewoon koud toen we om elf uur opstonden. Maar dat hebben we eigenlijk maar half gemerkt. „Beatrijs" vergoedde alles. J. R. D.W.O.-training SLOOTDORP. DWO voetbal lers, Woensdagavond om half acht voor alle leden van 16 jaar en ouder trainingsavond in Sloot- dorp. Hewel het sportterrein niet beschikbaar is, is er toch gele genheid gevonden. Op die avond zullen uit de senioren twee elf tallen worden samengesteld, die Zaterdagavond na het Lof om plm. 7.45 tegen elkaar spelen op het sportterrein in Slootdorp. Bij die wedstrijd zal een speler van Volendam I aanwezig zijn om aanwijzingen te geven. De welpen en adspiranten tot 16 jaar trainen evenals vorige week op Vrijdagavond van 6 uur tot7.10, zodat iedereen toch in de gelegenheid is het Lof bij te wo nen. NATIONALE g SCHOOLATHLETIEK- ONTMOETINGEN DEN HAAG. Zaterdag 7 Juli zullen te Utrecht de beste gymnasiale, middelbare, ulo en nijverheidsscholen uit heel bet land weer bijeenkomen voor de z.g. nationale schoolathletiek ont moetingen der C.C.S.A. (Centrale Commissie voor Schoolathletiek) op de sintelbaan Maarschalker- weerd. De winnende scholen ontvangen de Moormanprijs voor jongens, de Gerritsen- en Van Kempenbe ker voor meisjes en de Leerdam bokalen voor de Ulo-estafettes. De deelname is groter dan an dere jaren, zodat van 35 HBS en Lycea, MTS en ULO en Nijver heidsscholen een ploeg van 15 jongens of meisjes de school ver tegenwoordigen. De ploegen, die tot de finale doordrongen, komen uit alle de len van het land, o.a. Bergen op Zoom, Hoorn. Breda, Purmerend, Voorburg, Amsterdam, Haarlem, Schagen, Tiel, Deventer. Utrecht, Beverwijk, Rotterdam. Beemster, Arnhem, Apeldoorn, Zeist, Den Haag. PLANNEN VOOR „RONDLIJN" ENSCHEDE—EINDHOVEN 's GRAVENHAGE. Naar wij vernemen zou met ingang van de winterdienstregeling der Neder landse Spoorwegen in October a.s. de lijn EnschedeEindhoven als „rondlijn" worden bereden. De electrische treinstellen van de lijn EindhovenAmsterdam zou den dan van Amsterdam door gaan naar Enschede en omge keerd van Enschede via Amster dam doorrijden naar Eindhoven. Bij informatie bij de Neder landse Spoorwegen deelde men ons mede dat deze „rondlijn" een van de mogelijkheden is die wordt onderzocht. Wij vernamen voorts dat het m de toekomst de bedoeling zou zijn na de electrificatie van de lijnen ZwolleGroningen en Zwolle Leeuwarden, de lijn Leeuwarden. Groningen. Zwolle. Amersfoort, Utrecht, Den Bosch. Eindhoven eveneens als „rondlijn" te berij den. Over deze laatste plannen kon men ons bij de Nederlandse Spoorwegen op dit ogenblik nog niets mededelen. Ds. G. DE HAAN IN AMERIKA IN ONGENADE LEEUWARDEN, (Reuter en AFP) De 27-jarige ds. G. de Haan uit Leeuwarden, die gedu rende de zomer de predikant van de eerste Congregational Church te Mason City (Iowa) zou ver vangen, is ontslagen omdat hij zich in een interview met een dagblad links-socialistisch heeft uitgelaten. Ds. de Haan heeft bericht ont vangen, dat de kerk van zijn diensten ge engebruik kan ma ken. Hij kwam naar Amerika met een beurs van de Wereldraad van Kerken en studeerde de afgelopen 10 maanden aan het Theologisch Seminarium te Chicago. In het interview heeft ds. de Haan critiek geleverd op de Ame rikaanse buitenlandse politiek en onder meer gezegd: „Een billijke verdeling van de rijkdom in de wereld is de enige weg ter ver zekering van de vrede". Het Theologisch Seminarium te Chicago heeft ds. de Haan gedu rende de vacantie een andere werkkring aangeboden. Ds. de Haan overweegt eveneens als metselaar te gaan werken. OMZETTEN TER BEURZE AMSTERDAM. Aan de Am sterdamse Effectenbeurs is gedu rende de maand Juni voor een bedrag van f 66.727.064 aan obliga ties omgezet tegen f 67.20.0722 in April. In aandelen werd nominaal voor f 29.057.307 Tijdens het eerste halfjaar van 1951 bedroegen de totaalomzetten voor obligaties en aandelen resp. f431.158.313 en f 194.171.026. (In de overeenkomstige periode van 1951 resp. f 286.238.535 en f 184.397.432). (Advertentie) GRONINGEN In verband met het feit, dat Eelde uitwijkhaven voor Schiphol wordt en bovendien een definitieve vestigingsplaats voor de Rijksluchtvaartschool, ligt het in de bedoeling het veld gereed te maken voor klasse C volgens de bepalingen van'de ICAO. Dit houdt in, dat tenminste één startbaan een lengte moet hebben van 1800 m. Het "Nederlandse merk met Wereldreputatie PUDDINGPOEDER KOFFIE THEE Het bestaande stationsgebouw zal een kleine uitbreiding moeten ondergaan in verband met de be handeling van passagiers door douane- en grenspolitie, terwijl een platvorm zal worden aange legd. Voor de Rijksluchtvaartschool zullen enige bedrijfsgebouwen wordên gesticht, w.o. enige han gars, een werkplaats, een school gebouw en een eenvoudig onder dak voor de leerlingen. De vestiging van de Rijkslucht vaartschool zal medewerken tot verhoging van de economische ac tiviteit in de streek. Een 200-tal personen, voor het merendeel technisch personeel, zal bij de school werk vinden. Een aantal van deze personen zal van de be staande vliegvelden worden over geplaatst. Ver over tijd riep scheidsrech ter Brugge welke een zeer moeilijke maar tevens een zeer goede wedstrijd heeft gefloten de elftallen bij zich oyr. na de gebruikelijke bloemenhulde te laten tossen. Voor de honderden toeschou wers waaronder zeer veie uit 't Veldt met het hele eerste elf tal van VZV is het een wedstrijd geworden van gemiste kansen waarbij direct bleek dat beide elftallen hun schutter hadden thuis gehouden. Volgens onze bescheiden mening is dit spel wat wij Zondagavond kregen te zien nóg lang niet rijp voor de KNVB. MFC is in deze wedstrijd de gelukkigste geweest en door twee mooie doelpunten van Cor Steeman en Gerry Hofma v zij de winst thuis te houden, of zij volgende week tegen VZV ook zo gelukkig zullen zijn is nog een open vraag. Over de wedstrijd het volgen de: Het was al tegen half acht toen Zoon voor Meerv. de bal aan. het rollen bracht maar de bal ging ver naast. Daarna is het woord aan MFC en we zien Kossen actief bezig waarbij hij voor zijn medespelers aardige kansen wist te scheppen doch door treuzelen gaan deze kanseni lelijk om zeep. Schotanus voor MFC en Nic. v. d. Eng voor Meerv. moeten daarna hun kee perstalent tonen wat hen dan ook goed af gaat. Eenmaal dacht heel Akersloot daar gaat dé eer ste voor MFC. want de bal sprong over de uitgelopen v. d. Eng heen maar op het laatste mo ment wist Kaandorp te redden. Bij Meerv. was Bakhuis (Th. Krom) weer zeer actief en er kwamen weer zeer goede voor zetten van zijn voet. Met ziin schoten had Schotanus soms de grootste moeite. Even voor de rust kreeg Meerv. een mooie kans om de leiding te nemen maar de penalty schoot Verduin jammerlijk naast. Na de rust was het direct MFC wat de klok sloeg en bij de eerste aanval was het raak. De achterhoede ging weer eens niet vrij uit maar nu werd deze fout grandioos afgestraft door Stee man welke van dichtbij hard en laag inschoot 10. Steeds probeerde Meerv. het spel te verplaatsen maar 't bin- nentrio bracht er niets van te recht. Jammer was het voor Bakhuis welke steeds weer zijn mooie voorzetten af gaf om de achterhoede van MFC uit elkaar te halen, dat dit niet begrepen werd. Bij de minuut steeg de span ning en Meerv. nam al genoe gen met een gelijk spel maar als een donderslag bij heldere he mel kwam het 2e doelpunt uit een corner welke zuiver door Kossen genomen was en netjes door Gerry Hofma wérd inge- Varkensmarkt Leiden LEIDEN, 3 Juli Aanvoer 322 vette varkens. Notering zw. 1.861,92 per kg levend gew. lichte 1,771,83 per kg levend gewicht; Zeugen 1,651,75 per kg levend gewicht Handel vlug 4 nuchtere kalveren. kopt. 20. Na dit doelpunt zat er voor Meerv. niet veel winst meer in daar men bleef volhar den in het systeemloos spelen waarbij de verdediging van MFC steeds met succes kon in grijpen. Nu had het parool moe ten zijn alles of niks en dit pa rool kwam niet en dus de doel punten ook niet. Met MFC in de aanval kwam dan ook spoe dig het einde van een spannende wedstrijd waarbij een gelijk spel de verhouding beter weer had gegeven. In de afdeling Amsterdam, waar ook om twee plaatsen in de KNVB gespeeld wordt, is de stand; TDO BDK De Eland 2 2—0 2 3—2 0 2—5 Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 2 Juli. Op de Utrechtse paardenmarkt werden heden aangevoerd 392 paarden. De prijzen varieerden voor: luxe paarden 9001100, werkpaarden 7501000, oude paarden 550650, paarden boven drie jaar 700900 paarden beneden drie jaar 600 800, veulens 150300, hitten 450 7.50. De handel was flauw. CRAANBEURS ROTTERDAM ROTTERDAM, 2 Juli. Bin nenlandse granen (officieuze no teringen) per 100 kg franco Rot terdam, tarwe stemming prijshou dend. Tarwe naar kwaliteit f 24.50 f 25.60; zomergerst f 3435, flauw; haver f 3234, zware kwa liteiten daarboven; rogge f 32-34. Peulvruchten kalm. Groene erwten f 3540.50; Schokkers f 4052; bruine bonen f 3040.50 V

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5