De gen Barakken worden verkocht De rekeningen 1948 en '49 in de Berger gemeenteraad Demosa" Textielbedrijf R.K.A.A.V. „Olympus" boekte te Leiden successen Strassburger's waterpantomime Hoogovengas voor gemeenten in Zaanstreek en Waterland Jonge huishoudsters in spe H ALKMAAR EN OMSTREKEN Rochdale en Westerweg Als reclame tot 14 |u!i 10% KORTING Jeugdafdeling opgericht Bureau „Herstel' verplaatst Vragen en antwoorden Donderdag aan de orde Donderdagavond valt de beslissing, ook voor de Z.O.-Beemster Examen V.G.L.O. Ongeval in België met Haaqse autobus Marktberichten Ka PAGINA 2 WOENSDAG 4 JULI 1951 D< ALKMAAR Naar wij ver nemen, zullen de barakkenkam pen Rochdale en Westerweg binnenkort. publiek aan de meest-biedende worden ver kocht. Zij zullen niet meer voor de legering van militairen wor den gebruikt. Het terrein, waarop de barak ken staan, is van de gemeente Alkmaar die er weer de be schikking over wil hebben. In de laatste raadsvergadering kwam ook het terrein aan de Westerweg in gemeente-eigen dom. Een der barakken aldaar werd reeds afgebroken en is in Den Helder weer opgebouwd. Er staan daar nog 8 barakken, be nevens 6 kleinere gebouwtjes en enkele stenen gevalletjes; in het geheel 18 kavels, die op 20 Juli a.s. bij inschrijving publiek voor afbraak verkocht zullen worden door de Inspectie der Domeinen. Ook de 9 barakken, welke op Rochdale staan en de verschil lende kleinere gebouwtjes al daar zullen kort daarna op de zelfde wijze worden verkocht. Ongetwijfeld zal er in deze tijd van dure bouwmaterialen wel veel belangstelling voor de verkoop van deze houten ba rakken bestaan. Met het ver dwijnen van deze barakken, die zowel Nederlandse als Duitse militairen en politieke delin quenten hebben gehuisvest (Advertentie) De hoofdprijs van Nazorg, een bromfiets, wat fijn! Kijk gauw naar uw loten, zij kan voor U zijn! Maar kwamen die loten dan wel van de Laat? Want weet dat geluk met verstand samen gaat! „DEMOSA" al jaren de zaak van vertrouwen, Daar kopen toch altijd verstan dige vrouwen! Bij ons kreeg Fam. Lenghans, de prijs in de hand. Zelfs Vrouwe Fortuna is bij ons vaste klant J. A. H. PIJNAPPEL. Laat 130, Alkmaar. vorig jaar brachten nog honder den kinderen in het kamp aan de Westerweg hun vacantie door wordt alweer een stuk na oorlogse geschiedenis afgesloten. Niemand zal het verdwijnen van (leze barakkenkampen aan de rand van (1e stad betreuren. Het terrein aan het Dr. Schaep- inanplcin zal ongetwijfeld voor woningbouw worden bestemd. Welke plannen de gemeente heeft met liet terrein Westerweg is ons nog niet bekend. LA AT-ACT IE TEN BATE VAN DE „NAZORG" ALKMAAR. Het bestuur van de Nazorgvereniging maakt met grote dank bekend dat het gehele batig saldo van de Laat-actie, groot f1629 door het bestuur van de vereniging van Laatwinkeliers AGENDA FILMS; Victoria-theater: Het leven gaat verder, 18 j. Rex-theater: Het dodende licht, 18 jaar; Harmonie: Adam's Rib, 14 jaar; Cine ma Americain: Alarm in de nachtexpres, 18 jaar. (Leeftijden volgens KFC- normen). Voorstellingen hedenavond 8 uur. TENTOONSTELLING in Kunstzaal K.C.B. Bergen. Schilderijen, edelsmeed- werk en grafieken, ge opend van 1012, 14.30 17.30 en 19.30—22.00 uur. APOTHEKEN: Voor spoed gevallen is na zes uur ge opend de apotheek Krui- singa, Koorstraat 59. aan de Nazorg ter hand gesteld is Rijksuniversiteit te Leiden. ALKMAARSE DOCENT TOT HOOGLERAAR BENOEMD ALKMAAR Dr. L. Ku- kenheim, leraar aan het Mur- mellius gymnasium te Alkmaar is bij K.B. benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de VOOR BEKEERLINGEN ALKMAAR Naar ons wordt medegedeeld, is het bureau „Herstel" voor bekeerlingen verplaatst van Pastorie Breed- straat 9 naar Pastorie Nassau- laan 4. Met het Bureau is ook de lei der, de W.E. Pater M. Helling O.P., die de Godsdienstlessen aan de convertieten geeft, van de Breedstraat naar de Nassau- straat verhuisd. Voorts zal de W.E. Pater B. Teppema O.P. zich metterwoon in de Pastorie Breedstraat ko men vestigen voor het verder herstel van zijn gezondheid. NUTSSPAARBANK ALKMAAR. In de maand Juni werd op de spaarbankboekjes in gelegd f 304.070,83 en terugbe taald f 388.754.26, alzo minder in gelegd dan terugbetaald 84.683,43 Tv.j. f 68.254,32). Het aan de in leggers verschuldigde kapitaal, bij het begin van het jaar f 11.433.256,82, bedraagt thans f 10.688,190,40. Er werden uitge geven 114 nieuwe boekjes, waaronder 10 boekjes voor pas geborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van f 1,Ingetrokken werden 130 boekjes. De lediging in Juni van 519 spaarbusjes leverde een bedrag van f 8.061,41 aan kleine bespa ringen op. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes bedraagt thans 5.537. Djangan Lupa ALKMAAR. Hét bestuur van de R.K. Ver. voor Gerepa trieerde Militairen herinnert de leden er aan dat men iedere Woensdagavond van 7 uur af ge legenheid heeft, het volleybalspel te beoefenen op het laatste veld- jeje op het Sportterrein aan de Overdie. TURNLUSTDAME NAAR KLAGENFURT ALKMAAR. Wegens ziekte van mevr. Cornelissen-de Wit uit Haarlem is mej. Nel van de Ward van Turnlust, die eerste reserve was, aangewezen, om Zaterdag en Zondag deel te ne men aan de te Klagenfurt (Oos tenrijk) te houden turnwedstrijd OostenrijkNederland; zij zal daar uitkomen in de nummers ringen, brug, evenwichtsbalk, paard en vrije oefeningen. Mej. N. Madderom, die reeds eerder voor deelname aan deze landen- tweekamp was aangewezen, kon de uitnodiging wegens ziekte niet accenteren. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Jo hannes S. F. zoon van F. H. C. Dingerdis en M. Stoop. Gehuwd: Nic. Boekei en Joh. A. Th. Sentenie; Klaas Ploeger en Gerritje A. Eendebak; Rudolf J. Langenberg en Waltraud J. M. Bung. Diefstal bij Nemogra ALKMAAR Gisteren werd door de uitvoerder van het aan nemingsbedrijf A. Vos aangifte gedaan van diefstal van nieuw hout en enkele gereedschappen uit de loods bij de in aanbouw zijnde grafkistenfabriek aan het Kwakelpad. ALKMAAR De vooruitgang, die de R.K. Athletiekvereniging „Olympus" dit jaar boekt, werd Zondag j.I. grandioos voortgezet Met een grote ploeg athieten was zij naar Leiden vertrokken om te proberen de prestaties van vo rig jaar te verbeteren. Deze poging is volkomen ge slaagd. Van de 11 deelnemende verenigingen wist Olympus in 't algemeen klassement de 3e plaats te bezetten met 'n totaal van 135 punten. Vorig jaar werden 6OV2 pt. behaald en eindigde Olympus als 7e. Voorwaar een keurige prestatie. 3 eerste, 7 tweede en 8 derde prijzen werden in triomf mee naar de Kaasstad genomen. Speciale vermelding verdient net lopen van J. Kroon op de 400 meter. Deze loper startte na zijn promotie voor de eerste maal in de C-klasse en wist met ruime voorsprong, in de schitterende tijd van 54,4 sec. als eerste door de finish te gaan. Door deze presta tie promoveerde hij wederom. Dat de stemming in het Olym- pus-kamp uitstekend was, be hoeft geen betoog, en eenieder vond „de weg terug" veel te snel tot het verleden behoren. Het bestuur van Olympus deelt mede: Vanaf 1 Juli zijn jeugd afdelingen voor jongens en meis jes opgericht. Zij, die de leeftijd van 12 jaar hebben bereikt, kun nen zich voor de athletieksport opgeven. Opgave meisjes: mej. T. Mooy, Nieuwstraat 21, Alk maar; jongens: dhr. A. H. van Rhoon, Westerweg 52, Alkmaar. Op de trainingsavonden. Dinsdag of Donderdag, op het Gem Sport park. Voor opgave buiten Alk maar: tel. 3537 K 2200. Uitslagen R.K. Verenigings kamp te Leiden: Verspringen meisjes A: le M. Broek. Verspringen dames: 3e T. Schuyt. Hoogspringen meisjes A: le M. Broek. Kogelstoten meisjes A: 2e M. Broek; dames: 2e G. de Geus. Discuswerpen dames: 3e T. Steeman. 80 meter meisjes A: 2e M. Broek; 100 meter dames: 3e T. Schuyt; 200 meter dames: 3e G. de Geus; 4 x 100 meter dames: 2e plaats; 4 x 80 meter meisjes A: 3e plaats; 400 meter heren C: le S. Kroon; 800 meter heren B: 2e P. Tromp; 800 meter jongens A: 2e P. Schouten. Speerwerpen heren D: 3e P. Tromp. Kogelstoten heren D: 3e F. Stam. Hoogspringen C: 2e C. Smit; Olymp. estafette: 3e plaats; 4 x 100 meter jongens A: 3e plaats. BERGEN. In de Donderdag avond te 7 uur te houden raads vergadering komt o.m. aan de orde het ranuort van de commis sie tot nazien der rekeningen over 1948 en 1949 en de antwoor den van het college on de daarin ces-telde vraeen. Wii ontlenen hieraan het volcende: Ten aanzien van het onderhoud der brandblusmiddelen achtte de commissie het juister, dat dit onderhoud bij toerbeurt door verschillende ondernemers wordt verricht; B. en W. achten het in het belang van een goede func- tionnering van de Brandweer nodig, dat dit onderhoud steeds door dezelfde ondernemer wordt verricht, die dan uitgesloten is van ander onderhoudswerk. In antwoord op de vraag, of de kosten van het gymnastiekonder, wijs der openb. school niet via de vergoeding ingevolge de L.O.- wet worden doorbetaald aan de St. Ursulaschool, welke geen ge bruik maakt van het gemeente lijk gymnastieklokaal, delen B. en W. mede, dat het in de bedoeling ligt binnenkort een hier toe strekkend voorstel aan de Raad te doen. De vordering wegens stroom- levering aan de Keramische In dustrie W.E.B. bedraagt nog f 4.100; hoe kon deze ontstaan, aldus de commissie, die tevens vraagt hoe het staat met de in stallatie. ter waarde van f 7000, Blijkens het antwoord is op de totale schuld van f 14.000 sedert 1949 zoveel afbetaald, dat nog f 4.178,resteert, welk bedrag als concurrente vordering op de failliete boedel is erkend. De an- andere vraag bleef onbeant woord. De commissie vroeg voorts naar de verdeling van de opdrachten tot uitvoering van verbouwingen t.b.v, de huisvesting over de dive- se aannemers; B. en W. zijn van mening, dat deze verdeling mis schien anders had moeten zijn; met uitzondering van zeer kleine K.J.M.V. ALKMAAR. Hedenavond is het de laatste bijeenkomst van ons seizoen. Zoals gewoonlijk, zal dan tevens een nieuw bestuur gékozen worden, zodat Uw aller opkomst dringend gewenst is. In verband met het uitgebreide pro gramma, zoals jaarverslag e.d. verzoeken wij onze leden om pre cies 8.30 uur in Paviljoen „Kin- heim" aanwezig te zijn. Kajotlersnieuws ALKMAAR. Voor de jaar vergadering die Woensdag 11 Juli gehouden wordt kunnen tot en met a.s. Zondag candidaten ingediend worden bij 't bestuur. Hedenavond gaan wij bij droog weer naar de Ronde O, als het weer minder gunstig is, dan om half negen bijeenkomst in het Patronaat. Polo-theorie-avond ALKMAAR. Donderdag avond 7 uur zal in het restau rant van het Zomerbad een polo- theorie-avond gehouden worden Het bestuur van DAW heeft de heren J. Cabout, A. Rol en J. v. d. Horst bereid gevonden als sprekers te fungei'en. Zoals be kend is, speelde de heer Cabout reeds meer dan 15 maal voor het Nederlands Zevental; de beide andere heren spelen in sterke le klas clubs. Daar deze heren naast de spelregels ook de taktiek zul len besprkeen belooft het een interessante avond te worden. Eindexamen R.H.B.S. ALKMAAR Aan de Rijks Hogere Burgerschool te Alkmaar zijn voor het eindexamen afd. B groep 1, 2 en 3 de volgende can didaten geslaagd: A. Boers, P. C. Debets, G. Dijkstra, H. Groenland, F. J. den Hollander, M. Jonkers, A. Klerk, O. Lunshof, J. Pastoor, H. Platt, H. J. Sachumscy, J. Schinkel, J. M. van der Valk en Th. C. IJpe- laan uit Alkmaar. G. Benedictus te Barsingerhorn, C. Slot te Broek op Langedijk, A. te Boek horst te Castricum, R. Blommen- daal en C. G. Hopman uit Heiloo, C. van der Stok uit Nieuwe Nie- dorp, F. P. de Boer uit Oudcar- spel, E. van der Werve te Scha- gen, C. G. Knibbe te Schermer, C. Bras te Spanbroek, A. Rens te Ursem, H. Oortwijn te Mar ken Binnen gem. Uitgeest. Afgewezen 7 candidaten. Verhoging tarieven Centraal Ziekenhuis ALKMAAR In de Raadsver gadering van Donderdag a.s. komt aan de orde een voorstel om de tarieven van het Centraal Ziekenhuis te verhogen met 75 cent per verpleegdag, ingaande 1 Juli, met dien verstande dat de tarieven voor kinderen in de in richting geboren onveranderd blijven. Voor verplicht verzeker den e.d. gaat de verhoging in 19 Maart, voor vrijwillig verzeker den op een nader te bepalen da tum. ALKMAAR Waar het reeds meer dan twintig jaar geleden is, dat hier een circus een wa terpantomime vertoonde, is het wellicht dienstig iets te vertel len van dit Klassieke circus beeld, dat in het begin onzer eeuw geregeld in circussen te zien was. In onze stad vertoon de circus Kapitein Schneider in 1930 voor 't laatst deze panto mime, zij het dan ook in primi tiever vorm en daarvoor moet men teruggaan tot Oscar Carré. Karei Strassburger heeft zo vernamen wij moderne in- stallatie's laten maken voor zijn waterpantomime, zodat 't tech nisch gedeelte veel gemakkelij ker te bedienen is; de traditio nele inhoud der handeling is echter zoals alles in het klas sieke circus hetzelfde geble ven en men moet zich dus eigenlijk terugdenken in de ge lukkiger en kalmer tijden van het begin dezer eeuw. Interessant is de opbouw van het geheel, waarna dan plotse ling na de pauze een machtige waterval de piste in dondert, terwül intussen een danseres haar romantische, toverachtige lichtdansen laat zien. Een grote kleuremfontein spuit zijn figu ren op de maat der muziek naar de nok van het circus. Deze fontein werd tot nu toe in de circussen door één man bediend, die in de fontein verscholen zat. Bij Strassburger gaat alles langs elèctrische weg. Vervolgens be gint dan de komische scène op SCHAAK-KAMPIOENSCHAP Alkmaar en omstreken ALKMAAR Maandagavond werden de wedstrijden om het kampioenschap voortgezet; de uitslagen waren als volgt: Hoofdklasse A: A. NijmanD. Appel Sr. 01 C. MeyerE. Kaiser uitgesteld A. BeemsterboerJ. Veis 01 B. v. BreukDrs. Vreeken Vz W. Kwak—Ir. G. F. Cool 1—0 C. C. WoutersenD. Oudes Vz P. DeugdP. Seewald afgebr. R. PijningN. Termaat 10 Eerste klasse A. F. BoschA. Kirkenier KVz B. G. StreeflandB. Veltman 10 L. NijmanJ. de Waal 01 W. PieterseJ. Schuurman 10 C. C. RusF. v. d. Vliet 01 F. HolP. Groewenberg uitgest. J. GroenewoudA. Schaaps 01 A. Schaaps kampioen afd. C. 5 gespeeld en 5 gewonnen! Tweede klasse A: N. BreebaartJ. Schultz 01 J. v. EkerenI. Wortel 01 Tweede klasse B: P. ObdamJ. de Wolf 01 C. v. OorschotMej. Bouman VzVz Mej. Bouman kampioen afd. B. 4 gespeeld 3 Vz punt. C. J. NijmanS. de Boer 01 J. BoekeiP. Hölzman 01 Aanrijding ALKMAAR Gisteravond om half acht is op de hoek van de Langestraat en de Houttil een vrij ernstige botsing ontstaan tussen een motorrijder en een auto. De motor reed over de Langestraat in de richting van de Stenenbrug terwijl van de Houttil een auto naderde. De motorrijder verwachtte dat de automobilist voorrang zou verle nen doch deze had hem niet be merkt. De motor werd tegen de rechterzijkant van de auto ge slingerd waarbij de greep van de handrem in het rechterdijbeen van de motorrijder drong. Door de automobilist werd hij naar dokter Degenaar vervoerd die de eerste hulp verleende waarna hij naar zijn woning werd overgebracht. De beide voertuigen werden beschadigd. Tegen de automobi list is proces-verbaal opgemaakt. de grote Venetiaanse brug, waarna een gondel het circus komt binnenvaren. Een gonde lier zorgt voor de zang. Drenke lingen en danseressen zorgen voor het amusement, waarna de slotscène volgt. Venetiaanse be lichting schept een typische sfeer, die wel zeer afsteekt te gen de echte circussfeer van vóór de pauze, als men het klas sieke paardenspel en de Wild- Westscène „Hallo Texas'' kan bewonderen, waarin het ballet een verrassend beeld biedt door geraffineerde ^fosforbelichting. (Advertentie) werkjes zijn er thans steeds vier inschrijvers, die telkens worden verwisseld, aan welk systeem volgens B. en W. ook bezwaren kleven. Ten aanzien van de overschrij ding van de voor 1949 geraamde post van f 80.967,voor uitbrei dingen en vernieuwingen aan het Electriciteitsbedrijf met f 64.540, merken B. en W. op, dat meer werken werden uitgevoerd i.v.m. de sterk verbeterde inkoopmarkt der materialen; blijkens de be groting-1951 bleek er voor alle tot en met 1949 uitgevoerde wer ken dekking aanwezig te zijn voor de rente en afschrijving en bo vendien nog een reserve van f 3.600,—. Hoe zullen de méér-uitgaven van f 16.784,voor woningbouw, waarin het Rijk niet bijdraagt, worden gedekt? aldus de com missie. Blijkens het antwoord van B. en W. is een bedrag voor rente tijdens de bouw, te betalen aan de gemeente, beschouwd als toegestane bouwkosten en als zo danig opgebruikt; vandaar de overschrijdingen. Huurverhoging wordt overwogen. T.a.v. het nadelig slot van f 426,op de exploitatie van de centrale verwarming van de Merelhof, dat naar het oordeel der commissie van het begin af op de bewoners dient te worden verhaald, merken B. en W. op, dat dit niet mogelijk wordt ge acht; voorgesteld wordt dit ver haal toe te passen vanaf 1 Juli 1951. MATTEN MAN IE IN BADPLAATS BERGEN. Het aanzien van onze badplaats is er deze zomer nog met veel mooier op geworden. Aan het eind van de boulevard is een rijwielstalling gekomen, grotendeels opgebouwd uit riet matten. Het is ons een raadsel, hoe de betrokken instantie er toe stemming voor heeft kunnen ge ven, om dit lelijke gewrocht op dit mooie piekje neer te zetten, waar het 't uitzicht beneemt op een der mooiste panorama's, die de badplaats rijk is, n.l. het pa norama op de uitgestrekte dui nen ,met op de achtergrond de bossen van Staatsbosbeheer. Zonder enig bezwaar had men deze rijwielstalling even meer naar links in een duinpan kunnen plaatsen, waar het ge.val zoveel mogelijk aan het oog zou zijn onttrokken. Ook elders in de badplaats ontmoet men rietmatten en wel in zo grote mate, dat men van een rietmattencomplex in onze badplaats kan spreken. Voor het aanzien van Bergen aan Zee zou het niet ondienstig zijn, indien er enige pogingen werden gedaan, om dit rietmattencomplex uit te roeien. School in vacantie beset BERGEN. Naar wij vernne- men, zullen er in de St. Adel- bertusschool alhier gedurende de maand Augustus circa 70 kinde ren uit Haarlem, die hier hun vacantie komen doorbrengen, worden ondergebracht. R.K. LEESBIBLIOTHEEK HEILOO. Ook gedurende de vacantiemaanden is de biblio theek iedere Zondag geopend van 10.30 tot na de H .Mis van 10.45. Juist tijdens Uw vacan tie hebt ge wellicht behoefte aan een goed boek, vooral in de da gen, dat ge niet op reis bent, of het zonnetje ons in de steek laat. Hier volgen de nieuwste aan winsten: 3390 IV Multon, De dood in de stratosfeer; 3391 IV Multon, De gesel van Allah; 3392 IV Mul ton, Gunman Jones; 3393 IV Multon, Moordenaars onder de grond: 3394 IV Multon, Atoom duivels; 3395 III-IV Moran Jules, Het geheim van de Due le Cour- be; 3396 III Piet Bakker, De Slag; 3397 IV Mildred Lee, De pastorie van Maybury; 3398 IV Barend de Graaff, Lange Her; men; 3399 IV Willem Capel, Mensen als wij; 3400 III-IV Tom Hanlin, Het stijgende water; 3401 IV Georges Simenon, Maigret op vacantie; 33402 IV J. W. Oomes, De Haneveertjes; 3403 IV Allan Penning, Onder valse vlag; 3404 IV Zane Grey, Doolhof in Texas; 3405 IV Martin W. Duyzings, Sport op twee wielen; 3406 IV-V Elizabeth Goudge, Als de gentia nen bloeien; 3407 IV Fenna Feenstra, Terug in het vaderland; 3408 III Giovanino Guareschi, Don Camillo; 3409 III-IV Dr. A. J. Cronin, De Citadel; 3410 IV Aga tha Christie, Moord onder vuur werk; 3411 IV Agatha Christie, Schuldig in eigen ogen; 3412 IV Herbert Gabriël, Moordenaars spelletje; 3413 III Ad Bevers, De kerk in het midden; 3414 V Ad Bevers, Rome; 3415 V J. W. Hof wijk, 't Schroefje en ik; 3416 IV- V, Tolstoi L. Kinderjaren; 3417 IV Dr. J. Waterink, Onze Prins; 3418 IV, Mr. Jan Kruijsman, De moei lijke vlucht; 3419 III H. Voorde wind, De commissaris vertelt door; 3420 III, Willem v. Iepen- daal, De commissaris kan me nog meer vertellen. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.l. te de Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. KOEL WEER Aanvankelijk zwaar bewolkt met enkele buien, later ver spreide opklaringen en overwe gend droog weer. Overwegend matige wind uit Noordelijke richtingen. Koel weer. R.K. VROUWENBEWEGING HEILOO. Donderdagmiddag 12 Juli wordt een excursie gemaakt naar de Gasfabriek in Alkmaar. Dit is zéér interessant. U „ge bruikt" dagelijks gas maar U zult nu het ontwikkelingsproces zien. Donderdagmiddag wordt, voor hen die per fiets gaan om 14 uur verzameld bij de Witte kerk. De dames die medegaan wordt ver zocht naam en adres op een briefje te vermelden en dit te bezorgen op de Westerweg nos. 323 en 168 of op de Herenwg no. 164. Dinsdag 24 en Woensdag 25 Juli wordt in de Rustende Jager een wasdemonstratie gegeven. De demonstraties zijn 's middags 14.15 uur en 's avonds 20 uur. Toegang voor alle huisvrouwen en toekomstige huisvrouwen. Te vens zal een verloting worden gehouden. De toegang is geheel gratis. Als er dames zijn die interesse hebben voor de mooie zomerreis der afd. dan moeten zii zich spoe dig opgeven, als de bus volge boekt is hebt U vast geen kans meer! Waar de reis heen gaat? .Dat is een verrassing. Het wordt ech ter een pracht dag. De reis vindt plaats in de eerste week van September. Wij wijzen de leden er nog op dat op 22 Augustus de jaarlijkse bedevaart naar den Briel plaats vindt. U gaat toch ook mee? De Z. O. Beemster wordt mo menteel van gas voorzien door de gemeentelijke gasfabriek van Purmerend. Uiteraard is deze fabriek een „klein"-berijf in de gasfabricage met alle moeilijk heden van dien. Daarom ziet de stad Purmerend uit naar andere mogelijkheden voor de gasvoor- ziening van haar debiet. Nu is in overweging om een samen werking tot stand te brengen tussen een aantal gemeenten en de Zaanstreek en Waterland. Daartoe behoren ook de ge meenten Edam, Monnikendam, Purmerend en Beemster, deze laatste alleen voor wat de Z. O. Beemster betreft. Hoewel in ge val van samenwerking Beemster toch wel gas zal moeten betrek ken via het buizennet van Pur merend. komt het toch zo, dat Beemster in de toekomst geheel zelfstandig zal zijn. Daarom komt in de gemeen,teraadlsver- gadering welke Donderdag a.s. zal worden gehouden, o.m. een voorstel aan de orde om zich aan te sluiten bij de voor deze aangelegenheid te vormen com binatie van gemeenten uit Zaanstreek en Waterland. Het gas zal worden betrokken van de hoogovens uit Velsen, waar bij echter de gasfabriek van Zaandam, indien nodig 'n aan vulling zal doen met menggas. ABSOLUUT VEILIG GEMAKKELIJK, GOEDKOOP! Ernstige val ALKMAAR Gistermorgen omstreeks 10 min. over zes is een 34-jarige man, de heer W. uit Alkmaar, die de trein welke om 11 min. over zes uit Alkmaar vertrekt wilde halen, door de grote haast van de trap gevallen die van het Stationsplein toegang geeft tot het perron. Hij kwam zodanig neer dat hij zijn rechter knie brak. Per ziekenauto werd hij naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd. D.O.V.E.S.-nieuws HEILOO. Bij de wedstrijden te Hoorn behaalden Dovesleden weer prima resultaten. Ron Konijn werd le bij de 60 m hardlopen jongens C in de tijd van 7,8 sec., hiermede bewijzend één van de snelste C jongens in Nederland te zijn. Ook Arjan Couwenhoven werd eerste en wel op Kogelstoten meisjes A met een worp van 9.45 meter. Cees Meijer werd één bij het hoogspringen, met een sprong van 1.68 meter. Verder behaalde Kees Pool zijn eerste succes op de 800 m. heren D, hij werd 3e, 'evenals Siem Hopman op de 1500 meter heren D. Geslaagd HEILOO. Voor het eind examen van de manufacturiers- cursussen, verbonden aan de ho gere textielschool te Enschede slaagde de heer P. de Haas, al hier. Geslaagd EGMOND a. d. HOEF. Onze plaatsgenoot E. P. Kareis slaagde dezer dagen voor het diploma leerling-stuurman aan de Zee vaartschool te Den Helder. Anjerdag EGMOND-BINNEN. De op brengst van de Anjerdag te Eg- mond-Binnen bedroeg f 25.37. Samen met de opbrengst van de dorpskom Egmond a. d. Hoef (f 36.58) derhalve f 61.95. BEEMSTER. Heeft U er enig idee van. wat het examen voor onze meisjes betekent? Zo niet, dan had U in deze weken eens een kiikie moeten komen nemen in onze school. Vijfentwintig meisjes, afkom stig uit de Beemster. De Riin en Schermerhorn waren de laatste weken wat drukker -en zenuw achtiger dan anders. Alles moest nog eens worden nagezien en de vragen kwamen steeds veelvul- diger. Zuster, hoe moet het met het kraagje? Hoe lang is zo'n pyama? Hoeveel zout moet er in de toma tensoep? Waarin kun je het best een wolle trui wassen? Hoe moeten de servetten zijn voor ze de kast ingaan? Eindelijk waren we aan de examen-dagen geko men. We begonnen met de naald vak ken! Een vreemde Zuster in het lokaal. Papier en katoen lagen klaar. De opgave, die in een ge sloten enveloppe zat, werd met de nodige plechtigheid geopend en nu konden de meisjes begin nen. Zo ging het ook de volgende dag. Een gedeelte van het examen zat er nu op en was voor allen gunstig verlopen. Dan kwamen we deze week aan het huishoudelijk gedeelte, dat bestaat in koken, wassen, huishoudelijk werk en strijken. Ze begonnen met de was. Het weer werkte de eerste dag mee en ongeveer half elf wapperde de was aan de lijn! Een lust om te zien. Nu was koken aan de beurt. Alle gerechten van de candidaatjes waren verschillend en ongeveer half een kwamen ons op de schooltrap de geuren van erwtensoep, oliebollen, ha ringsla, cake en andere lekker nijen tegemoet. De gerechten werden door twee leraressen ge keurd en daarna mochten de meisjes haar zelf bereide maal tijd naar binnen spelen. Afwassen en onze school keuken was in een half uur om getoverd in een huishoudlokaal. Maar weer verder. Nummertjes werden getrokken en je moet het maar treffen: een suède schoen, een zilveren schaal, een vuile vaas, een flinke beurt aan de gang, ontbijttafel dekken. U ziet, volop werk. Er werd ge poetst, geschrobd, gewreven, zo dat we dit jaar de schoonmaak kunnen laten passeren! Gelukkig, 't laatste deel van het examen. Strijken! Ieder meisjes sjouwde met een strijkplank! De ijzers werden ingeschakeld en daar ging het over schort en jurk, overhemd en sloop. Geen vouw tje mocht er in blijven. Het was immers examen en dan zet ieder een zijn beste beentje voor. De meisies hebben getoond dat ze het werk aankonden, de één wel iets beter dan de ander, maar allen ziin geslaagd. Donderdag 28 Juni hebben we met de Ouders in een gezellig middag samen afscheid genomen. De middag was verzorgd door de eerste VGLO. Zij lieten ons genieten van toneelstukjes, mooie reidansjes en declamaties. De Zeereerwaarde Heer Pastoor sprak 'n zeer waarderend woord tot de Ouders en scheidende meisjes. Z.Eerw. hoopte ,dat dit onderwijs rijke vruchten voor de toekomst zou opleveren. Onze V.G.L.O.-klas is heenge gaan. Wij hopen dat met Septem ber vele meuwelingetjes haar plaatsen zullen innemen. R.K. VROUWENBEWEGING Een vergadering vol demonstraties BEEMSTER Vrijdagavond kwam de R.K. Vrouwenbewe ging afd. Beemster in vergade ring bijeen. De ZeerEerw. Heer Pastoor hield een lezing over de verering van het H. Hart. Daarna maakte een vertegen woordigster propaganda voor haar artikel, het inmaakappa- raat „Vakuum". Mevr. L. Duin-Schilder deed verslag van de Diocesane verga dering in Haarlem. Vervolgens sprak Mevr. Vel- zeboer-Zegveld over de a.s. doorlichting van de Beemster bevolking. Een 15 tal dames ga ven zich op voor huisbezoek in verband hiermee. De huisvrou wen in de dames kwamen dit maal wel aan haar trek want er was nog meer propaganda nu voor een nieuw wasmiddel en een wonderpan. Wie wordt hoofd van de U.L.O.-school? BEEMSTER Nu de heer Hemmer de U.L.O.-school te Mid- den-Beemster heeft verlaten, zal een nieuw hoofd moeten worden benoemd. De voordracht, welke B. en W. hiervoor hebben opge maakt, luidt: 1. J. M. Zacharias- se te Oostburg; 2. J. G. de Win ter te Bussum; 3. G. Schuiling te Zuilen. Uit die combinatie van Zaan- en Waterlandse gemeenten zal een ,jGasraad" worden gevormd, waarin de diverse gemeenten zitting zullen krijgen naar ge lang hun aandeel daarin. In die „Gasraad" zou Beemster één ze tel mogen bezetten, Purmerend vier. In alle betrokken gemeen teraden zal het voorstel voor aansluiting bij de combinatie op dezelfde dag en uur in de ge meenteraad worden behandeld en wel op Donderdag 5 dezer des avonds 7 uur. Komt de re geling tot stand dan denkt men in de loo<p van 1952 aldus het gas van de hoogovens te kunnen betrekken. 21 PERSONEN LIEPEN VERWONDINGEN OP BRUSSEL 3 Juli (ANP) Een Nederlandse autobus, afkomstig uit Den Haag, is Maandagavond tussen Tongeren en Luik met 'n personenauto in botsing geko men en over de kop geslagen. Zo goed als alle inzittenden liepen verwondingen op en zijn naar het ziekenhuis te Tongeren over gebracht. Behalve de chauffeur en de reisleider telde de bus achttien passagiers, die op weg waren voor een tocht in de Ardennen. De auto waarmee de bus in bot sing is gekomen, werd bestuurd door een Luikenaar, die zijn vrouw en drie kinderen bii zich had. Zij werden allen gewond, en zijn naar Luik vervoerd. De autobus is na de botsing van de weg gevallen in een twee meter diepe sloot en daarna geheel over de kop geslagen, waarbij 't onderstel van de bus werd afge slagen. AVENHORN, 2 Juli. 5000 kg schot midd. 1618.10, 1000 kg driel 1314.60, 1050 kg rode 22.70 23.80, 350 kg bevelanders kriel 9.30—10.20 PURMEREND, 3 Juli. Eieren 3000 kipeieren 1212.50, 1000 eendeneieren 8.25. Runderen to taal 524 stuks. 181 vette koeien 2.102.90, stug; 191 gelde koeien 500—730, kalm; 136 melkkoeien 600950, stil; 18 pinken 280—450 kalm, 16 stieren 5001350, stug, 12 vette kalveren 140275, kalm; 366 nucht. kalveren v. d. slacht 4090, stug; fokk. 55110, stug; 152 vette varkens v. d. slacht 174 192, begin goed, afloop minder; 949 magere varkens 3268, stug; biggen 2238, stug: 249 schapen weiderij 3860, fokk. 70145, stug, 399 lammeren 3880, stug; 32 bokken en geiten 1050, stug; 43 paarden 775—900, stil; 7 fok- zeugen 230325, stug; totaal 2751 dieren. Pluimveemarkt: 2000 oude kip pen en hanen, witte en rode 1.60 1.70 p.. kg; 300 oude kippen en hanen, blauw 1.801.90 p. kg; 600 Nrd. Holl. bl. hennen 34.25; 300 jonge hanen, blauw 2.90; 4950 ionge hanen, witte en rode 150 1.60 p. kg; jonge eenden 11.50; 350 oude eenden, 500 konijnen 15 p. stuk. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE 120.000 kg aardappelen, eerste lingen f 18,90—23,90; Doré f 20.40 21,80; Rode Schotten f 23,70 24,80; Drielingen f 15,60—17,60; Kleine aardappelen f 12,5014,70. 180 kg tomaten IA f 90,IB f 86,—: 9000 kg rode kool f 15,60 f 19,70: 500 kg bloemkool IA f 22,60—23,40; IB f 12,90—15,70. NRD.-SCHARWOUDE. 15.000 kg aardappelen, eerstelingen 18,30 27,30; drielingen 14,8017,30; kriel 8,8011.40; rode eerstelingen f 21,10; 47 slof aardbeien 2,64 2,69. OBDAM. 7000 kg grote aard appelen 20,8022,90; 1300 drie lingen 15,10—17,50; 700 kril 12.10 —13.20. ZUIDERKOGGE, 3 Juli. Mid. schots 17,9020,40; kleine id. 15.70 —17,20; kriel 11—15; Doré 18,20 —18,80; rode 23,20—23.60. Aan voer 62.000 kg. „Na dc afw letten wij e houdt aan i werd dat h achteruitga! der van de middag. „H van ministe de voorgesl aftrek zou Dr. Lucas aangetoond, ging in het 1 zinnen treft meer werke doen de gev stelde wijzij sterker gev( woordvoerd( gen passage verklaring: maar dan o Indiening v op dit punt nodig. De K geval volsta betreffende men, hoewe de minister nog zelf zoi ,,om ongelu zo voegde aan toe. Van andei onderdeel v verhogingen dacht gewiji heer Hofstrs woord van vraag hoevt 17 jaar de al te vaag er dus op j grens niet zeventien ji De heer kondigde ec waarin de gi wordt gelef twijfeld eer wij hadden communiste! kinderbijslaj weest. De opme van andere beste groep mengevat. 1 (A.R.) besti (PvdA) voo merking, da belastingver gekeerd. Da maar hij wil, treffen, zoai van de bedi den. In dez< het amend mede onder! en de heer verhoging x lasting over voorgesteld dezelfde o wordt als bi bedrijfswins Van KVP verlichting i te zoeken. 4 JULI: Octaafda en Paulu: De wer vorsten waren g, stemming Christus: geen vals, heiligen, gelie va schuwt: men, di, voort zul daarom nauw me dat wil z volgers, c schoppen, dan staar zitten wi die het i Christus Leef daa: met de 1 kijken oi hoort d men U ii over bei vertelt: I meer c Plaatst U en U bei den. Een nan d ten in he tournooi bledon, de liër Frank werd in d finale her spel uitg* door de A Herb Flan deze or kwam Sec het vuur spel ten tennisrake uit zijn kwam een der gelijk op de gron

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2