De bouwbedrijvigheid in onze stad Wat Alkmaar deed voor de t.b.c.-bestrijding FILMS VAN DEZE WEEK LFmORlR w, 10.' Nog lang niet genoeg.... Debat over het schrijven van raadslid Broersma(C.P.N.) K.J.M.V. met nieuw bestuur óp naar betere toekomst Geslaagd ALKMAAR EN OMSTREKEN K.A.B.-hoekje Gemeenteraad Bergen Groot complex N.V. Zaadteelt L.T.B. en montage-graf kistenfabriek Kodak Baby Brownie ALKMAAR. Een dezer da ten hield bovengenoemde Ver eniging haar Jaarvergadering. Aan de verslaten van de Secre taris en Penningmeester ontlenen wit het volgende. In de Liglialicn der Vereniging werdi_i in 1950 veroleeed 93 Da- tlënten met een totaal aantal vernleetdaeen van 10369. Voor 1949 waren deze ciifers resn. 96 en 9838. De leiding berustte bii de Hooldveruleetster Zr. Idema. In diverse Sanatoria in de lande werden voor rekening der Ver eniging verpleegd 39 patiënten met een aantal verpleegdagen van 6070. In de Zweedse Pavil joens, gelegen achter „Huize Wes- terlicht" werden Verpleegd *70 pa. tienten, met totaal 12t>29 ver pleegdagen, waarvan 50 patiënten afkomstig uit 20 diverse Buiten gemeenten en 20 patiënten uit Alkmaar, l'n tegenstelling met de Lighallen (Dags^natorium) zijn de Zweedse Paviljoens Dag- en JNachtsanatorium. De Zweedse Paviljoens stonden evenals vorig jaar onder leiding van Dr. Vrijman, longarts, als me disch leider en van Zr. v. d. Staal als hoofdverpleegster. De wijkverpleegsters der beide plaatselijke Kruisverenigingen hebben in 1950 haar zegenrijk werk voor onze Vereniging op voorbeeldige wijze verricht. Af gelegd werden door het Witte Kruis 1366 bezoeken bij 113 gezin nen en door het Wit Gele Kruis 527 bezoeken bij 134 gezinnen. Wegens het ontbreken van de no dige geldmiddelen moest de aan schaffing van veel materiaal wor den uitgesteld tot 1951. Voor dat jaar werd een bedrag van f 5000 op de begroting geplaatst. In 1950 werd wederom een ver loting georganiseerd waarvoor de prijzen in hoofdzaak door pa tiënten der Lighallen en Zweedse Paviljoens waren vervaardigd. Met voldoening kon worden ge constateerd, dat deze verloting een groot succes is geworden. Jammer genoeg moest echter worden gememoreerd dat de ont vangsten uit kiften en donaties belangriik teruereeionen ziin. Het bestuur beraamt ulannen om door middel van nronaeanda te trachten deze teruggang niet al leen een halt toe te roenen. doch daardoor deze onmisbare nosten te doen stijgen. Dat door de Vereniging zeer veel wordt gedaan, zonder onder- (Advertentie) VERBLIJF VAN VREEMDELINGEN ALKMAAR De Commissa ris van Politie te Alkmaar maakt bekend, dat hem is geble ken, dat door inwoners van deze gemeente aan vreemdelingen nachtverblijf werd verschaft, zonder dat hij met het verblijf van de vreemdelingen in kennis werd gesteld. In verband hiermede vestigt hij met nadruk de aandacht op artikel 27 van het „Vreemdelin genreglement 1918", waarbij is bepaald, dat een ieder, die aan een vreemdeling, van welke na tionaliteit dan ook, nachtverblijf verleent, verplicht is daar van binnen 24 uur, hetzij monde ling. hetzij schriftelijk, aan - het Bureau van Politie kennis te geven. Overtreding van dit voor schrift, op de naleving waarvan zal worden toegezien, wordt ge straft met ten hoogste een maand hechtenis of een max. geldboete van f500. Athleticknieuws „Olympus" ALKMAAR De wedstrijden Zondag 8 Juli a.s. te Zaandam, vangen aan om 12.30 uur. Vertrek Alkmaar per trein 11 uur; vertrek Heiloo per trein I.05 uur. Aankomst Zaandam II.45 uur. Ploegleidster: Mej. T. Schuyt. De inschrijving voor Medem- blik 15 Juli a.s. is gesloten. In verband met de ploegen- samenstelling voor Beverwijk, op 29 Juli a.s., worden alle da mes en heren athleten Dinsdag op de training verwacht. De Alkmaarse bedevaart naar Heiloo ZONDAG 8 JULI ALKMAAR De trein ver trekt om 9.35. Spoorkaartjes a f0.55 te verkrijgen aan de pasto rie Zaterdagavond na het lof en aan het station Zondagmorgen. De iffoogmis begint om 10 uur. Om 15.30 vertrekt de trein weer uit Runxputte. scheid van religie, moge blijken uit het feit dat in 195io de uit gaven verre de 100.000 gulden hebben overschreden. Besloten werd nog tot een be langrijke statutenwijziging, waar door vertegenwoordigers van de TBC fondsen van de 3 erkende Bonden, KAB, NVV en CNV, in het vervolg lid zullen kunnen zijn van de Vereniging, waardoor een nog nauwere samenwerking in de toekomst mogelijk zal wor den. Tot slot sprak de voorzitter nog de wens uit dat alle Alkmaarriers doordrongen mogen blijven van de mooie taak die onze Vereniging zich ten doel heeft gesteld „Bestrijding der Tuber- Agenda CIRCUS STRASSBURGER; Voorstellingen op het Ca nadaplein Zaterdag om 2 en 8 uur. Zondagavond 8 uur. FILMS: Americain: Giuliano. 18 jr.; Victoria; Mensen smokkel, 18 jr.; Rex: De Derde Man, 14 jaar; Har monie: Schat-eiland, 14 jr. Voorstellingen Zaterdag- en Zondagavond 7 en 9.30 u. Zondagmiddag 2.30 en 4.30 DOKTERSDIENST wordt op Zondag waargenomen door de artsen J. Degenaar, Emmastraat 95, telef. 2310 en J. Pot, Kennemerstraat- weg 56, tel. 3117. APOTHEKEN: Voor spoed gevallen is vanaf heden avond 6 uur geopend apo theek De Bever, Emmastr. 36, apotheker P. J. Meurs. TENTOONSTELLING wer ken van Jaap Weyand. Ge opend; 10—12.30, 14.30— 17.30 en 19.30—22.00. Zon dagmorgen gesloten. culose". Steunt ons derhalve door Uw donateurschap. (Adrés Pen ningmeester E. E. M. van Gilse, Arts Kennemerpark, Alkmaar. Giro 185600!) Harmonie SCHATEILAND „Schateiland" is, Walt Disney's eerste volledige speelfilm. De man. die beroemd geworden is door zijn tekenfilms heeft hier mee dus iets nieuws gebracht. En Disney doet dit op zijn wijze: door middel van avonturen, spannende avonturen, die door de technicolor een nog des te sensationeler karakter krijgen, en die de spanning tot het top punt opvoeren, doet hij de toe schouwer, die hevig geboeid wordt door ziin in beeld ge brachte vertelkunst, opnieuw beleven wat duizenden anderen door middel van het boek heb ben „meegemaakt". De gehele film is een pakkende aaneen schakeling van vechtpartijen intrigues en momenten vol diep menselijk leed die tegelijk fasci neren en ontroeren. Het spel van de scheepskok Lange John Silver. (Robert New ton) is voortreffelijk en first class toneel. De „vriendschap" tussen hem en de scheepsjongen Jim ont roert steeds meer naarmate dê conflicten en gebeurtenissen el kander opvolgen. Rex The third man Do bekende London-film, The Third Man, die destijds terecht het praedicaat „Film van de maand" verkreeg en die reeds eerder in Alkmaar draaidë, wordt deze week weer in Rex vertoond. De inhoud mogen wij bekend veronderstellen. Het is een snannende en onderhouden de film, cue eindigt met de sen sationele jacht op de misdadiger Harry Lime in de riolen van Wenen. Een van de weinige films, die men zonder enig be zwaar voor een tweede maal kan gaan zien. Cinema GUILLIANO Het verhaal van de deze week in Cinema draaiende film heeft niets te maken met de echte Guilliano op Sicilië, waarover zoveel te doen geweest is; de feiten en personen zijn gefin geerd en de intrige is naar onze smaak maar weinig boeiend. Men ziet wat schermutselingen tussen politie en bandieten. er doorheen geweven is de liefdes geschiedenis van eer» meisje met de bandiet, die in een sombere Kerstnacht onder de kogels der politie valt. Een duistere figuur, als advocaat aangediend, speelt een dubbelzinnige rol en schijnt er een behagen in te scheppen de verschillende partijen tegen elkaar op te hitsen. Het is lang niet de beste Italiaanse film, die wij tot dusver zagen. Victoria Theater „MENSENSMOKKEL" De film „Mensensmokkel" is eer» van die knappe politie-docu- mentaires, die de strijd van het recht tegen de misdaad uitbeel den. Deze films ontlenen vooral hun waarde aan het feit, dat zij laten zien wat de gevolgen van de misdaad voor de gemeenschap zijn. Daarbij ontlenen zij hun aantrekkelijkheid aan de span ning, die wordt ontleend aan de werkelijkheid. In „Mensensmokkel" maken we kennis met een bende die er haar werk van maakt mensen, die geen geldige paspoorten heb ben, de Amerikaanse grens over te smokkelen. Dat wordt de slachtoffers tenminste voorge- ALKMAAR Het mededelin genbord in de zaai Haring trok de afgelopen dagen nogal belang stelling. Dit is geenszins verwon derlijk, want de bepalingen voor de Viswedstrijd staan er op ver meld- Vorig jaar trok deze wed strijd ook een groot aantal deel nemers en gezien de nu reeds ge toonde belangstelling zijn de verwachtingen weer h.oog gespan nen. Wij geven hier nog eens de voornaamste bepalingen De wedstrijd wordt gehouden op Woensdag 11 Juli. Vertrek om 6.-30 vanaf de Friese Brug. Het gebruik van een werphengel is niet toegestaan- Er wordt uitslui tend met wormen gevist, gebruik van meer dan éér haak is niet toegestaan. Inleg cl is f 0.25. Goed humeur is beslist noodzake lijk- Vooral deze laatste bepaling overtreft de andere in gestreng heid. Na een heel jaar samenkomsten in vergaderstijl geloven wij dat het goed is, nu eens in ander ver band elkaar te ontmoeten. Indien meerdere suggestie's naar voren komen, zullen we daarvan een dankbaar gebruik maken; op 11 Juli krijgen eerst de visliefheb- bers hun kans. Wij vertrouwen op een flinke deelname en een spannende wedstrijd. Het Bestuur- spiegeld. Onderweg worden na melijk de slachtoffers van de bende, die een hoge prijs moe ten betalen gewoon uit de vlieg tuigen gegooid. Om die bende te ontmaskeren werkt een oude oorlogspiloot samen met de po litie en weet na tal van span nende en romantische avonturen de bende in handen van de po litie te spelen en zich zelf te verzekeren van de gunst van eer» dapper meisje. HET FILMJOURNAAL Het wereldnieuws van Poly goon brengt reportages van de oorlog in Vietnam, het bezoek van Prins Boudewijn aan Brugge, de autorennen op de Avus-baan te Berlijn het olie conflict in Perzië en bijzonder heden over het 375 M. hoge Empire State Building te New York, dat 20 jaar bestaat. Het Nederlands Nieuws laat ons op namen zien van de universiteits feesten in Utrecht; voorts van de aankomst van Walt Disney op Schiphol en eer» zitting van het Internationaal Gerechtshof in het Vredespaleis, ter behan deling van het oliegeschil Enge landIran. BERGEN - Jn de Donderdagavond gehouden raadsvergadering kwam bij dè ingekomen stukken aan de orde het schrijven van het raadslid Broersma (C.P.N.) in*ake de volkshuisvesting, welk schrijven wij publiceerden in ons nummer van Maandag j.l. Nadat de voorzitter dit schrijven had voorgelezen, merkte hij op, dat met de heer Broersma was afgesproken, dat hij deze kwestie ir comité ter tafel zou brengen, waar een rustige en behoorlijke gedachtenwisseling mogelijk is. Dit stuk, aldus de voorzitter is vol insinuaties en onjuistheden. De toewijzing bouwvolume en toewijzing woonruimte houden geen verband met elkaar. Door het bouwen in de vrije sector wordt dè toewijzing van het bouwvolume voor woningwet woningen niet geschaad. Bergen is een z.g. vestigingsgemeente en krijgt daarom, naast 24.8 pet. van zijn jaarlijkse behoefte aan bouw volume nog een woning toegewe zen voor elke van buiten Bergen opgenomen woningzoekende; in dit kader werden voor hel eerste halfjaar 1951 tien woningen toe gewezen. Bij de toewijzing van nieuwe en vrijkomende woningen gaan B. en W. Uit van het principe, dat Bergenaren vóór gaan; voorts zijn zij verplicht mensen van buiten tóe te laten. Geschiedt dit zonder woningruil, dan is dit een voor deel voor de Bergenareh; dit was het geval met de woning Russen- weg 11, die aan dr. Panbakker uit Amsterdam werd toegewezen, ter wijl Amsterdam zich bereid Ver klaarde een dame uit Bergen woonruimte te verschaffen, ziL het niet in de woning van dr. P. Dooi de heer Schmidt werd dr. Pan bakker voorgesteld voor deze wo ning; de gémeente vond het goed, dus kon dr. P. het huis kopen. Spr. protesteert tegen de insinua- Advertentie) ties aan het adres van iemand, die door de Raad benoemd is. De heer Broersma spreekt roeke loos en het is een belediging van de Raad, als hij zich afvraagt, of de dagen van v. d. Pluym bezig zijn terug te keren; deze man is in de gevangenis geëindigd. In zijn brief komen onjuistheden voor, want woningruil is geen criterium. De villabouw heeft geen voorrang en de zaak van de villa van 1300 M2 is in onder zoek. Spr. maakt ernstig bezwaar tegen de insinuatie, als zouden B. en W. en de Huisvestingscom missie eventuele onbehoorlijke handelingen dékken; zülks te ver onderstellen is beledigend, onver antwoord, in strijd met de goede trant en het bestuursfatsoen. Spr. concludeert, dat het de heer Broersma niet te doen is, om het belang van de zaak, doch om een wordt. Als de Raad over het huisves- tingsvraagstuk ingelicht wil wor den, is spr. bereid mede te wer ken aan een deskundige voorlich ting. Spr. stelt tenslotte de Raad voor, net schrijven van de heer Broersma, dat in strijd is met een gemaakte afspraak en voorts bn- heus, afkeurenswaardig en bele digend is voor de Huisvestings commissie overeenkomstig het reglement van orde niet in dis cussie te brengen, doch voor ken nisgeving aan te nemen. Mr. Sluis (Prot. Chr.) gaat hiermee accoord, onder voorbe houd, dat hij er in comité het woord over krijgt. De heer Broersma protesteert ALKMAAR Hel industrieterrein brengt voor Alkmaar en de Alkmaarse bedrijven nog vele mogelijkheden. Er wordt dan ook intensief gebouwd. Enige tijd geleden hebben wij geschreven over het nieuwe kaasstation van de N.C.Z., waarvan de bouw thans zeer goed vordert. In de schaduw van dit immense ge bouw zal over enige tijd een groot, nieuw complex verrijzen; naast de drie koelhuizen, die reeds in de afgelopen winter in bedrijf zijn gesteld, komt een vierde loods te staan en in aan sluiting daarop de opslag- en bewerkingsruimten van zaden en granen, een garage, kantoorgebouwtjes en twee bovenwo ningen, van de N.V. Zaadteelt van de L.T.B. Dit complex zal, wanneer het gereed is. ons landje weer vele deviezen in het laadje brengen. De pootaardappelen, die in de drie koelhuizen worden opgesla gen. zijn voornamelijk bestemd voor het buiteniland. Geregeld komen de buitenlandse afnemers de koelhuizen bezichtigen. Dezer dagen zijn er nog enkele Franse afnemers geweest, om de koel huistechniek in ogenschouw te nemen. Deze poterbewaarplaat sen hebben een oppervlakte van 11 maal 28 meter. De buitenmu ren zijn van een aparte construc tie: buitenmuur spouw, binnen muur, weer een spouw, opgevuld met vlasscheden en weer een binnenmuur; hierdoor verkrijgt men, dat de temperatuur van bui tenaf. die van binnen de koelhui zen op geen enkele wijze kan be ïnvloeden. Aan de voor- en ach terzijde van elk koelhuis ziin tel kens 2 ventilatoren aangebracht, die de lucht in tegengestelde rich ting dus, veertien meter diep in het koelhuis brengen. Als de twee luchtstromen el kander bereiken, worden ze op waarts gevoerd, dringen over de gehele lengte van de loods, door en tqssén de opgeslagen poters in en verdwijnen door de luiken, die in de zoldering zijn aange bracht, weer vrij naar buiten bouwencomplex zal verrijzen, dat o.m. zal bevatten: bewerkings ruimten voor de zaden, opslag plaatsen voor de granen, ontsmet tingskamer. monster- er» kiem- kamer, schaftlocaal voor het per soneel, ruimte voor de emballage, garderobe, garage en bewaar plaats voor de rietmatten. Daar boven worden kantoren ingericht die twee verdiepingen omvatten en naast de kantoren de twee woonlagen tellende woonhuizen voor het personeel. Over een week of vier zal de eerste steen gelegd worden in het bijzijn van de betrokken autoriteiten. Thans is de aannemer J. Buur. uit Alk maar, bezig de funderingen te leggen, bestaande uit stiepen of poorer», dat zijn betonnen pinan- ten. die rechtstandig in de grond worden gedreven, tot aan het blauwe zand (de bovenste laag op het terrein is opgespoten zand) en rusten op 'een betonnen plaat. De betonnen palen, 82 in getal, worden verbonden met een brede, betonnen balk waarop de muren worden opgetrokken. Dc werkzaamheden worder» uitgevoerd onder architectuur van A. v. d. Heyden en Ph. v. d. Drift, beiden uit Leiden. Enige tientallen meters verder bouwt het aannemersbedrijf A. Vos de nieuwe Nederlandse Mon Hierdoor verkrijgt men een tage Grafkisten-Fabriek, waar- steeds constante temperatuur van over wij reeds eerder een en an- 1 a 2 graden boven nul,-zomer en i der mededeelden. De vorige week jTN-- J,351^ j ,7 1 CO winter door. De deuren zijn dik en afgezet met brede rubberlagen, om het binnenstromen van lucht te voorkomen. Naast de vierde poterbewaar plaats. die binnenkort zal worden bijgebouwd, wordt een ruimte opengelaten, waar de vrachtwa gens kunnen parkeren, om de po ters voor het vervoer naar het buitenland, in te laden. Naast deze vierde loods ligt het terrein, met een oppervlakte van 45 maal 28 meter, dat men thans van rio leringen voorziet en van funde ringen, waarop het nieuwe ge- t Advertentie) ZIJDE-ZACHT WAS WA TEJt' D? ALRMAARSZ WASS^V^tt- ^g,hh, d. Vrijdag ging de eerste van de 158 palen, waarop het gebouw komt te rusten, de grond in. De fabriek krijgt een oppervlakte van 60 maal 20 meter-. Men hoopt deze fabriek, waar behalve enkele ge schoolde vaklieden, 40 onge schoolde arbeiders te werk zullen worden gesteld, die per jaar 50.000 kisten produceren, tegen het einde van dit jaar gereed te hebben. EINDEXAMEN ST. AN NASCHOOL VOOR V.G.L.O. ALKMAAR Deze week de den 47 leerlingen van de St. Annaschool voor V.G.L.O. exa men voor Lingerie-naaien. Ook werd door dezelfde leerlingen examen afgelegd voor gods dienst en tevens voor koken, zo dat bijna allen met een diploma en 2 getuigschriften de school voor goed zullen verlaten. In deze twee jaren hebben zij een zodanige scholing gehad in al gemene vorming, handwerken, naaien en eenvoudige huishoud kunde, dat zij later haar taak als vrouw en als moeder naar beho ren zullen kunnen vervullen. Ge legenheid tot aangifte van nieu we leerlingen dagelijks. GEVONDEN VOORWERPEN ALKMAAR Gevonden over het tijdvak van 28 Juni tot en met 4 Juli 1951 en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar op kamer 14, le etage, iedere werkdag van 17 tot 18 u„ behalve op Zaterdag: hand schoenen; haarstrik; medaille R.K.; rijwielsleutel; broche; kinderwantje; papierlegger; zak doek; parelketting. Als gevonden bij het bureau van politie aangegeven en op onderstaande adressen te ver krijgen: grijze vulpen, Dorps straat 190 N. Scharwoude; por- temonnaie, Corfstraat 28; scha kelarmband, v. Everdipgenstraat 16; 2 haarlinten, Ranonkelstraat 15; portemonnaie. Fnidsen 56: re genjas. Noorderkade 90; sjaal, Fabrieksweg 13; portemonnaie, Landstraat 72; vulpen, Luttik Oudorq 82; bruine kinderporte- monnaie, v. d. Woudestraat 38; visnet. Druivenlaan 44; sleutel, Heiligland 1; portemonnaie met inh., Wildemanstraat 15; tas m. inh„ Corfstraat 42 Bergen; aan steker, Wildemanstraat 1; sjaal, Wognumsebuurt 12: geldsbedrag, Corfstraat 59: schaar. J. Ploeger, Veerstraat: jasje, TJndenlaan 105: sjaal. Herenweg 193, Heiloo; geldsbedrag Vondelstraat 15: photo-toestel Langestraat 65; zonnebril, Nieuwpoortslaan 170; zadeldekje, Kennemerstraatweg 103: zakmes. Wildemanstraat 1; armbandje, Varnebroek 38. en vraagt het woord voor een per soonlijk feit, hetgeen de voorzitter niet toestaat, waarop de heer Broersma de voorzitter verwijt, dat hij de Raad iets voorgedraaid heeft. De heer Hemelrijk advi seert de heer Broersma er bij de rondvraag op terug te komen. Het schrijven werd hierna, met de heer Broersma tegen, voor ken nisgeving aangenomen. Bij de rondvraag kwam de heer Broersma op een en ander terug. Op zijn vraag, of de Minister reeds geantwoord heeft op de ge vraagde inlichtingen inzake de Villa aan de Eeuwige Laan, ant woordde de voorzitter ontken nend; de rijksrecherche heeft een onderzoek ingesteld en er zijn wel enkele mondelinge, doch geen schriftelijke inlichtingen gegeven. Voorts vroeg de heer Broersma de voorzitter en de Raad, of zij van oordeel waren, dat de func ties van voorzitter Huisvestings commissie en makelaar konden samengaan. De voorzitter antwoordde hierop met een volmondig: ja. Van de raadsleden achtte Mr. Sluis het onjuist; hij zou het op prijs stel len, als deze zaak in het openbaar werd behandeld. Hoewel hij de heer Schmidt boven alle verden king verheven acht, vindt spr. het onjuist, dat deze als pleitbezorger optreedt voor personen, over wier verzoek hij advies moet uitbren gen in de huisvestingscommissie; spr. acht de combinatie van deze twee functies uit de boze. De heer Maasen (P.v.d.A.) sluit zich hierbij aan, waarna de heer Brak zegt er geen bezwaar tegen te hebben. De heer Hemelrijk (P.v.d.A.) is het eens met de heren Broer sma en Sluis. De overige heren delen de zienswijze van de voor zitter. De voorzitter zegt, dat de heer S. in de commissie niet als iemands pleitbezorger optreedt; wèl doet hij soms een oplossing aan de hand.Het gaat om het principe, of een fatsoenlijk make laar voorzitter der Huisvestings commissie kan zijn; en dat kan, aldus spr. Elk lid der commissie kan 'n bepaald geval bepleiten. De voorzitter: de heer S. gaat niet met mensen in zee, vóór B. en W. hun sanctie hebben gege ven. Hij verkeert in een heel andere positie dan 'n advocaat, die recht praat wat krom is. Mr. Sluis is het hier niet mee eens; een makelaar in de Huis vestingscommissie heeft veel voor boven andere makelaars. Men moet zelfs de schijn vermijden. De heer Hemelrijk: het pleit voor de heer S. dat wij hem be noemd hebben, ondanks het feit, dat hij makelaar is. De voorzitter: in taloze com missies zitten makelaars; de ge meente heeft er hier zeer veel nut van; hij verricht ook taxaties in het belang van de gemeente, die je niet aan iedereen kunt toe vertrouwen. Op geen enkele ma nier heeft hij ooit aanstoot gege ven en er is geen sprake van, dat wij deze makelaar ervan verden ken zijn belang te hebben behar tigd; hij oefent zijn beroep eerst uit, als hij de toestemming van B. en W. heeft. Mr. Sluis is niet overtuigd. De heer Broersma wil de zaak objectief bezien en brengt een geval ter sprake van een zekere Van B., die middels Mr. Wynne tracht woonruimte; te krijgen (dit geval dateert van Maart '49) en die de kantonrechter voorstelt de heer S. als deskundige aan te wijzen; waar de heer S. hier als voorzitter der Huisvestingscom missie het gemeentebelang heeft te dienen, kan hij niet tevens de (Advertentie) VERDRONKENOORD 20 30 TEL., 2200.2W6 ALKMAAR ALKMAAR. Deze week is de afdeling Alkmaar van de KJ.M.V. „St. George" voor de laatste maal van dit seizoen bij eengekomen in de vergaderzaal van Hotel „Kinheim", om een punt te zetten achter een vere nigingsjaar, dat nu wel niet denderend genoemd kan wor den, maar waarin men toch wel degelijk goed geboerd heeft. De Secretaris, de heer Joop Groen, sprak ervan in zijn jaarover zicht; het kan beter, o.a. door vermeerdering van het aantal leden. Op dit thema borduurde de G.A. Pater Marcelis verder, die dc toekomstige ledenwerfactie nog eens in ieders belangstelling aanbeval en er voorts op aan drong, dat men middels de K.J.M.V. moet streven naar. ver dieping van het geestelijk leven, ontwikkeling, goede er» gezonde ontspanning en culturele ver heffing, ter voorbereiding op de taak, die de jongemannen wacht, als zij eenmaal lid zijn van de N.R.K.M. Nadat hem door de voorzitter de heer Th. Willers dank was gebracht Voor zijn grote steun, bracht de Aalmoezenier op zijn beurt dank aan de voorzitter, die steeds al zijn krachten heeft gewijd aan het verenigingsleven met opoffering van persoonlijke wensen. Ook de andere bestuurs leden, die bergen werk hebben verzet, werden eventjes in het zonnetje gezet. De voorzitter, die ruim twaalf jaar een lid van de vereniging is geweest, en ruim twee jaar de functie van voorzitter heeft vervuld, trad af. Hij dankte de aalmoezenier, de bestuursleden WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt geldig van Zaterdag avond tot Zondagavond VRIJ WARM Over het algemeen veel bewol king en in de middag kans op enkele verspreide regen- of on weersbuien. Matige tot zwakke veranderlijke wind, Vrij warm. (Advertentie.) vóór het examen. Nu nog geslaagde foto's met een KODAK Vanaf 65 MET VOLLEDIGE GARANTIE w -J .fl h 1B r tD 5 LANGESTRAAT 17 er» de overige kameraden voor hun steun, en hii verzekerde, dat ook de vereniging zelve voor hem in vele opzichten nuttig is geweest: „Wat ik ben, dat ben ik door de KJMV." Een nieuw bestuur werd geko zen bestaande uit de heren J- Groen Hans van Wely, Henk Lansen er» Joop Thomas. Na vijf herstemmingen werd Joop Groen als voorzitter aangewezen. Zoals de „oude" voorzitter zei. was de stormachtige periode binnen de vereniging nog niet voorbij en daarom wacht het bestuur een zware taak, die zij echter onge twijfeld goed zal vervullen. De nieuwe voorzitter kwam direct met een klein programma om n.l. in de weken dat het ver enigingslever» stil ligt. elke week 10 cent contributie te betalen; de contributie te stellen op 25ct. per week, en een gulden (voor de Bond) te heffen aan het be gin van ieder kwartaal, waarmee de leden zich accoord verklaar den. De penningmeester kon goede geluiden later» horen: men begon met een kassaldo van f 78,49. Aan contributie was f 267,60 en aan giften f 54,80 binnen gekomen. De uitgaven bedroegen f 350.69. f 28,40 werd besteed aan cursussen, de Bond heeft- nog recht op f 40,04. ter wijl die al f 79,17 werd uitbe taald. Het batig saldo bedraagt thans f 18,94. De aalmoezenier tenslotte sprak nog even over de verdieping van het geestelijk en gebedsleven in het bijzonder, waarna en passant besproken werd op welke wijze men het beste de verenigingsavonden kan doorbrengen. Algemeen was men van gevoelen, dat dit het best heer Van B. van dienst zijn; hier kan hij, aldus de heer Broersma, geen onpartijdig oordeel geven. Niemand kan twee heren dienen. Spr. kan niet aannemen, dat Mr. Wynne de heer S. als deskundige voorstelt, als hij niet vooruit weet dat diens advies in het voordeel van zfjn cliënt uitvalt. Waarom wordt hier anders geen andere makelaar aangezocht? De voorzitter: de heer S. moet toestemming hebben van de Com missie, of hij dit doen mag; dit mag niet gebeuren. De heer Broersma: het mag zover niet eens komen, dat de voorzitter der commissie hier zoiets moet vragen. De voorzitter: wij zullen in formeren of de heer S. deze functie als deskundige al heeft aangenomen. De heer Broersma: wat hebben wij voor zekerheid, dat dit niet meer gebeurd is? De voorzitter: wij hebben de zekerheid, dat de heer S. een fatsoenlijk man is; dat geeft u toch toe? De heer Broersma; die vraag beantwoord ik niet. Hij protes teert er vervolgens tegen, dat de voorzitter hem niet in de gele genheid stelde zijn voorstel toe te lichten, zoals toch usance is. In plaats daarvan geeft u al dus de heer Broersma een kijk op de zaak, die kant noch wal raakt en foutief is. Ik ben u vaak terwille geweest, aldus spr. en verlang, dat u ook te genover ons de nodige egards in acht neemt. Spr. ontkent ten stelligste, dtat hij er mee accoord was gegaan, dat deze zaak in comité behandeld zou worden. De heer Broersma zegt aan het adres van de voorzitter, dat hij deze manier van behandeling niet langer accepteert; hij weigert voortaan eike medewerking en zal elk geval objectief bekijken. Hierna het was inmiddels half 1 ging de raad nog eens in comité. Dierenbescherming ALKMAAR. Zwervend aange troffen een foxhondje, kenteke nen, teef, wit-bruin, op de Ken nemerstraatweg nabij Vierstaten aangereden een grote licht-rode poes. Het dier wordt thans ver pleegd ten huize van de Inspec teur. Adres: C. Verver, Baanstraat Alkmaar. SCHOLA PUBLICA ALKMAAR Het nieuwe pro gramma van de Schola Publica is gereed, en zal in de komende week aan donateurs en leden, te gelijk met de ledenkaart worder» aangeboden. Vriendelijk worden alle leden verzocht, om bij de le aanbieding het verschuldigde be drag te voldoen. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bii de se cretaris, J. Dominicus, Roemer Visscherstraat 1 te Alkmaar, tel. 4506, echter alleen schrifteliik of telefonisch. Weer verkeersongeval op Helderseweg ALKMAAR Gisteren reed een vrachtauto op het kruispunt Geestersingel-Helderseweg, waar. van de bestuurder gestopt had om voorrang te verlenen aan het tegenover hem rijdende verkeer, bij het achteruit schakelen tegen een personenauto aan. De beide wagens werden beschadigd. Pro ces-verbaal is opgemaakt. K.F.C.-keuringen ALKMAAR. Rex. The third man, 14 jaar. Cinema American Giuliano, 18 jaar; Harmonie, Schateiland, 14 jaar; Victoria, Mensensmokkel 18 jaar. SCHAGEN: Royal, Ultimatum, 14 jaar. zou kunnen geschieden in de vorm van debatingsavonden on der deskundige leiding en één praatavond in de maand, met be houd van de echte, eigen KJMV tradities. Deze clubavonden, waarop het contact, het persoon lijk contact onder de leder» ver stevigd wordt, heeft bii de J.G. bijvoorbeeld al aardige succes sen opgeleverd. In ieder geval zal het bestuur deze kwestie in de vrije zomermaanden nader bezien. Tenslotte wordt dan een beroep gedaan op alle jonge Katholieke Middenstanders, om niet te blij ven suffen, maar actief te gaan deelnemen aan het KJMV-werk, dat men n.-jet aangrijpen als 'n belangrijk en onmisbaar middel om inderdaad „tot volle wasdom" te komen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2