B.en W.van Bergen overschreden de begrotingen Voor de Wereldjamboree P.O. A.N v V.V.V.-week in Beverwijk met gladiolencorso Hoover Wasmachines Oudorp wordt doorgelicht Gemeenteraad Langedijk Kaaskeuring te Alkmaar Afscheid Pastoor Borsboom Maar beloofden beterschap Amerika betuigt zijn goede wil Wielerronde en bromfiets-stertocht Wij verhuren Kuiperij BAKKER Promotiewedstrijd VZV-MFC ALKMAAR Zon- en schaduw zijde der kaasmarkt Oud-inspecteur Dun overleed plotseling Verkeersmoeilijkheden in de dorpskom Rubber stempels Treffende hulde voor zijn werk ZATERDAG 7 jULI 1951 PAGINA 7 mmwmmimm—mmm* 4 BERGEN - fn het rapport der commissie tot nazien der rekenin gen over '43 en '49, bestaande uit de heren Ellis, Broersma en Ma<asen, waren opmerkingen gemaakt over de overschrijding van verschillende posten. Hierover ontstond in de raadsvergadering enige discussie. De heer Hemelrijk achtte het ongewenst en ongebruikelijk, dat eerst bij het nazien der rekening blijkt, dat posten overschreden worden; het college moet tijdig sup- pletoire begrotingen indienen, anders wordt de behandeling van een gemeentebegroting tot een aanfluiting. Daar er zelfs sprake is van een overschrijding ener kapitaalsuitgave met f 64.000.zou het op zijn plaats zijn de rekening niet goed te keuren. Weth. Oldenburg deelt nog me de, dat de installatie van f 7000 weer in gebruik is. De heer Hemelrijk adviseert de rekening goed te keuren, doch de heer Broersipa gaat hier niet mee aecoord; hij vraagt inschakeling van alle aannemers bij het werk, waarop de voorzitter opmerkt, dat er reeds een roulatie aan de gang is, waarbij allen betrokken zijn. De heer Broersma acht de over schrijding met f 64.000 bij het GEB niet in overeenstemming met de destijds afgelegde verklaring, dat de uitbreiding voor een bepaald bedrag tot stand kon komen; op die verklaring afgaand, heeft spr. zijn stem gegeven aan het voorstel het bedrijf m eigen beheer te houden. Hij kan daarom zijn stem niet geven aan de goedkeuring van de rekening over 1949. Weth. Oldenburg betoogt, dat de C. v. Bijstand van mening was, dat de Raad zijn goedkeuring aan de uitgave gehecht had; in mate rialen is veel geïnvesteerd, dat nog in het magazijn ligt; dit is abusievelijk als uitbreiding ge boekt. De overschrijding van de uitgave voor de installatie aan het Pensionaat had bij de Raad moe ten worden aangevraagd. Door de ziekte van de heer Binnenwijzend is de administratie achter, zodat verschillende zaken niet uitge zocht kunnen worden. Er wordt echter aan gewerkt en dit in antwoord aan de heer Hemelrijk met de begroting '52 is het klaar. Met de heer Broersma tegen wordt de rekening-1949 goedge keurd; die over 1948 werd met alg. stemmen goedgekeurd. Vrije School Van het bestuur der Stichting „De Vrfje School" te Bergen was een verzoek ingekomen een ge deelte van perceel Hofiaan 1 ter Hij wijst voorts op de belang rijke ovtlschrijdinen der posten verlichting en verwarming raad huis over de laatste drie jaren en betwijfelt, of hier wel de zuinig heid betracht wordt. Spr. vraagt zich voorts af, hoe een vordering van 't GEB voor stroomverbruik tot f 14.000 kan oplopen en ont ving nog gaarne antwoord op de vraag, hoe het staat met de in stallatie van f 7000. De heer Broersma sluit zich bij deze opmerkingen aan en vindt het verregaand nonchalant, dat de vergoedingen inzake turftrans- acties in de jaren 1947'48 door de betrokken kolenhandelaren eerst betaald zijn, nadat de com missie tot nazien der rekening hier nu de aandacht op heeft ge vestigd. De heer Ellis vraagt zich af, hoe het mogelijk is, dat er legio posten met 100% en meer zijn overschreden, of de begrotings posten zijn een slag in de lucht, of er wordt niet zuinig te werk gegaan. Spr. vraagt zich af wat Ge meentewerken presteert voor de 1 5000.Dit moet grondig on derzocht worden. Mr. Sluis brengt lof aan de commissie, die verschillende zeer ernstige feilen heeft aangewezen zo wordt de behandeling van de begroting een farce; spr. dringt krachtig aan op maatregelen ter voorkoming en verzoekt het col lege met de gemaakte opmerkin gen rekening te houden. De voorzitter geeft toe, dat er verbetering moet komen; B. en W. zien de principiële fout in. In het vervolg wordt geen enkele post meer overschreden zonder het bureau - Financiën. Voor elke overschrijding zal een sup- pletoire begroting worden aan geboden; spr. hóópt, dat de Raad hiermee gerustgesteld is. Wat de overschrijding bij het GEB met f 64.000.betreft, wij konden dat niet zien; spr. ver trouwt dat onder de energieke leiding van de wethouder en de commissie voor het GEB bij dit bedrijf net zo'n goede toestand komt als bij de Gemeentewerken. De hogere kosten voor verwar ming konden niet worden voor komen, tenzij de gemeente een lager tarief zou krijgen voor stroom voor verwarming. De heer Hemelrijk; dat zou ca mouflage zijn! Dat de turfvorderingen niet eerder voldaan werden, ligt niet aan de ambtenaar, doch was het gevolg van een bijna onontwar bare juridische kluwen. Het is niet zó, dat deze vorderingen be taald werden door toedoen der commissie; dc vordeirng van de ABEGO zal ook wel voldaan worden. WASHINGTON. President Truman zal de Russische regering verzoeken haar volk bekend te maken met de resolutie van het Congres, waarin wordt gezegd dat Amerika vriendschap wenst met alle volken, dat van de Sowjet- Unie inbegrepen, zo deelt het Witte Huis mede. In de resolutie wordt verder gezegd dat het Amerikaanse volk alle eerlijke pogingen om de me ningsverschillen tussen de beide landen uit de weg te ruimen, toe juicht.: Het blijft evenwel vast besloten zijn vrijheid en veilig heid te verdedigen. ATLANTISCH STANDAARD-GEWEER LONDEN (A.P.). Engeland heeft toegestemd in besprekingen op hoog niveau met zijn partners van het Noord-Atlantisch pact over het feit of het Britse leger een nieuw geweer kaliber 28 zal aannemen als standaardgeweer. De minister van Defensie Emanuel Shinwell heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat de „conferentie eerstdaags zal plaats vinden". beschikking schoolruimte; te de ruimte wilden B. en W. verhuren aan de Stichting Dorpshuis. De voorzitter deelde mede, dat de Inspecteur adviseert tot mede werking. Het gebouw Hofiaan is door de gemeente gekocht voor f 26.000, zodat het voordeliger is de Vrije School hierin onder te brengen dan nieuwe schooiruimte te bouwen. Op de vraag van de heer Broer sma, welke bestemming B. en W. willen geven aan het Dorpshuis, antwoordt de voorzitter, dat hier over een voorstel verwacht kan worden; het kan voor woonruim te dienen, eventueel ook voor kantoor VVV. De heer Broersma heeft de indruk, dat de zaak met de vrije School niet reëel is en betwijfelt of de school bestaans recht heeft. „De voorzitter verzekert de heer Broersma, dat de Stichting op het ogenblik in haar recht staat. De heer Ellis wijt het aan de Stichting Dorpshuis, dat de ge meente met dit schooltje opge scheept is. Spr. betwijfelt, of de Stichting de 30 pet. der stich- tingskosten voor nieuwbouw op had kunnen brengen, als dit per ceel Hofiaan 1 niet beschikbaar was geweest. Spr. voelt zich niet verplicht tegenover het dr. Dek kerhuis: er zijn nog andere gega digden voor deze ruimte. De heer Qen Das bepleit hulp aan het Dorpshuis, dat goed so ciaal en maatschappelijk werk doet; spr. hoopt dat B. en W. in staat zullen zijn een gelukkige oplossing te vinden, waar ook het Dorpshuis bij gebaat is. De voor zitter sluit zich hierbij aan en zegt een voorstel inzake het Dorpshuis toe. De Raad gaat er mee accoord dat de Vrije School de gevraagde ruimte Hijgt. Medewerking wordt verleend aan de Berger Schoolvereniging voor het herstel van eén kelder, en voor gedeeltelijke verharding van het schoolplein; de aanvraag om vergoeding voor een nieuwe afrastering wordt geweigerd. De heer Ellis vraagt bij de rondvraag, hoelang een schilder, die steun vraagt overeenkomstig de contraprestatie-regeling moet wachten op de eerste uitkering; hij zag hierbij gaarne spoed be tracht. Wethouder Oldenburg zegt dat als regel binnen 3 weken een be slissing valt; er wordt hoogstens eens per maand vergaderd door de ccmmissie, waarin ook iemand van het departement zit. In ver band met een gemeenschappelijke regeling met Alkmaar wat deze steunregeling betreft, heeft het onderhavige geval iets langer ge stellen voor duurd; de zaak is echter bii na in overblijvende kannen en kruiken In de week van 4 tot 12 Aug. zal de aardbeienstad Bevetnviik in het teken staan van de gladiolen, de decoratieve zomerbloem, die in en rond Beverwiik on tal van bedriiven wordt gekweekt. I)e actieve V.V.V. te Beverwijk wil daar eens speciaal de aandacht op vestigen en meende dit niet beter te kunnen doen dan door een sDeciale Gladiolencorso. een bloemencorso, dat on Zaterdag 4 Augustus wordt gehouden, ter inleiding van een VVV-week. waarin nog tal van andere attrac ties de bezoekers najjr Beverwiik dan Gladiolenstad zullen trekken. De Nederlandse Gladiolenkwe- kersvereniging heeft haar mede werking aan dit gladiolencorso toegezegd en een fraaie wissel beker beschikbaar gesteld. De V.V.V. koestert nl. het voorne men, om elk jaar begin Augustus een gladiolencorso te houden. Met de Algemene Vereniging voor Advertentie DIJK 12 - TELEFOON 4268 i.- Te Bad Ischl in Oostenrijk worden voorbereidingen getroffen voor de ontvangst van 15.000 padvinders uit alle delen van de wereld, die de Zevende Wereldjamboree zullen bijwonen. Oostenrijkse padvinders brengen met man en macht het kamp in gereedheid. Bloembollencultuur en haar af delingen in het gewest is reeds contact opgenomen en allerwege ontmoet de V.V.V. bereidwillig heid tot medewerking. Het corso zal onderverdeeld zijn in vier groepen: Reclamewagens; Ver enigingsnummers; particuliere nummers en kleine nummers voor voetgangers. De nummers, die per as gaan, zullen een grotere route afleggen dan de laatste nummers. a Andere attracties. In het kader van dit gladiolen corso zal de binnenstad van Be verwijk op de eerste plaats de Breedstraat met gladiolen ver- sierd worden, terwijl de burgerij opgewekt wordt gevels en etala ges eveneens met gladiolen op te fleuren. Wat de overige attracties van deze V.V.V.-week betreft, kunnen wij het volgende mededelen: na het corso worden op het Sport park windhondenrennen gehou den, met medewerking van de grootste vereniging op dit gebied, de Windhondenrenvereniging te Den Haag. Zondag zal een Ken- nemer elftal een voetbalwedstrijd spelen tegen een 1ste klasser. Maandagavond zal er, behou dens goedkeuring van het ge meentebestuur, op Scheybeek een openluchttoneeluitvoering worden gegeven door leerlingen van de Academie voor Dramatische Kunst uit Amsterdam. Dinsdag 7 Aug. staat in het teken van volksspe len en de volgende dag is er een voetbaltournooi voor welpen en adspiranten. Donderdag 9 Aug. is er een traditionele harddra verij op de Breedstraat, gevolgd als er tenminste geld voor op tafel komt door een vuurwerk. Vrijdag komen de athletiek- gymnastiek en turnverenigingen aan bod en Zaterdag wordt de Ronde van Beverwijk verreden, waarvoor zich al 60 amateurs en nieuwelingen hebben opgegeven. Met een stertocht voor bromfiet sen op Zondag 12 Augustus, wel ke stertocht op het Sportpark waar de bromfietsers nog vaar- digheidsproeven moeten afleggen eindigt, wordt deze WV-feest- week besloten. En nu maar hopen op mooi weer en veel bezoek! 'T VELD. Zondag zal V.Z.V. haar promotiewedstrijd spelen tegen M.F.C. uit Medemblik, op het eigen terrein te 't Veld. De wedstrijd begint Zondag echter niet om 4 uur, zoals per bulletin was bekend gemaakt, doch om 7 uur. Om 5 uur Zondagmiddag zal de feestvierende vereniging in 't patronaat recipiëren. (De kam pioensreceptie kon wegens om standigheden niet eerder door gaan.) De opstelling ziet er als volgt uit: Doel: W. Smit; achter: C. Leegwater en J. Pancras; midden: A. Keesoom, G. Groen en C. Bruin; voor: C. Wijnker, P. Wijn- ker, W. Wijnker, J. Bakker en C. Thamis. Res.: C. Portegijs. ALKMAAR Zo in het begin van de vacantiemaanden is de drukte op de Kaasmarkt van een bestendig karakter. Men kan er iedere week eenzelfde quantum kijkers aantreffen en de drukte rond Waagplein en toren is vrij wel constant te noemen. Ook deze week waren het weer de blijde en zonnige gezichten van honder den schoolkinderen, die 't beeld van de mensenmassa rond de Kaasmarkt bepaalden. Daartussen liepen enige tientallen Spaken burger meisjes in hun kleurrijke costuums, die een fraaie afzetting vormden van de honderden, die op Voordam en Mient rond elf uur veelal met open mond, naar het wonder van de ruitertjes stonden te staren. Er was zon en schaduw deze week op de Kaasmarkt. En in een grote groep Zwitserse pad- vind sters, met grote autobussen en een extra vrachtwagen naar hier gekomen, zagen wij, dat 't leven niet altijd en voor ieder zonnig is, al doen velen hun best de schaduw op andermans gelaat te doen verdwijnen. In die groep waren er namelijk tientallen, die met een invalidenwagentje moeT.cn worden vervoerd. Er voor hen een extra nlaatsje vrij gemaakt rond de markt en zo ook zij, ondanks de schaduw over hun leven, weer eens een moment zoiï kunn eneenieten. In de kleine waag werd er. le- vendieer dan op de markt, waar de prijzen een sterk dalende ten- denz "vertoonden, handel gedre ven in kaasjes voor vreemdelin gen. En in de stad was er weer die bedrijvige en gezellige druk te, die aan de Kaasmarkt eigen pleegt te zijn. MOTORRIJDER AANGEREDEN ALKMAAR Gistermiddag omstreeks half zes werd een 62- jarige motorrijder komende van de Geestersingel, die linksaf de Helderseweg wilde opdraaien, door een personenauto, die van de Helderseweg naar de Kanaal kade reed er» geen voorrang ver leende, aangereden. De motorrij der kwam bü de botsing te val len en werd bewusteloos opge nomen. Zijn motorrijwiel werd ernstig beschadigd. Dokter Lou- rens. die de eerste hulp verleen de liet de man oer ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis overbrerKgen. Daar bleek dat de man een zware hersenschudding had opgelopen en 'n hoofdwond. De auto werd aan de rechter zijde ernstig beschadigd. ONGASTVRIJ ONTHAAL ALKMAAR De vreemdelin gen. die de laatste weken onze stad bezochten, worden door de Alkmaarse jeugd niet bijster gastvrij onthaald. Het is reeds verscheidene malen gebeurd, dat de rondvaartbootjes vanaf de bruggen in de stad door jongelui werden bekogeld en bespuwd. Het is voor de vreemdeling, die Alkmaar bezoekt, hier zijn geld verteert en waarvan boven dien gehoopt Wordt, dat hij voor Alkmaar, zijn~markt en zijn be woners sympathie in den vreem de ?al wekken; geen erg prettig onthaal en voor de gidsen is het haast ondoenlijk, nog' vreemde lingen in onze stad rond te lei den. Met klem mogen wij ouders, onderwijzers en ieder welden kend voorbijganger aansporen, om bij het constateren van der gelijke wandaden, desnoods in te grijpen er» direct de jeugdige belhamels aan de politie af te leveren, die de ongastvrije jeugd, zo nodig, dan maar manieren moet leren. Burgerlijke stand ALKMAAR Ondertrouwd: Lourens Mors en Nanda M. van Houten; Leonardus J. Rits en Geertruida Schoen; Jan P. Naaff en Jacoba G. Hoogenboom; Wil lem Stoop en Alida Mienis; Mi- chiel van Essevelt en Elsje H. Streicher; Jurrien de Weert en Barbara W. Hoekmeijer; Johan nes C. v. Rijn en Rijnofke Post humus; Gerardus H. Hemels en Agatha H. C, Wessels; Gerardus A. Wessels en Natalia S. Muszal- ska; Nico Hofman en Geertrui- da E. Nierop Groot; Bernardus P. Sap en Adriana J. Horn; Corne lls J. Blankendaal en Maria M. Leek: Johannes Smit en Henrica T. M. Kole;. Cornelis N. Zut en Johanna C. M. Bakker. ALKMAAR Nb een betrek kelijk korte ziekte is nog vrij onverwacht in dc loop van Vrij dagmorgen overleden de heer G. Chr. Dun, oud-inspecteur bii het L.O. in~het rayon Alkmaar. De heer Dun werd in September 1882 te Rotterdam geboren en begon zijn loopbaan in de onder wijswereld als kwekeling te Over- schie. Na vervolgens in Rotter dam als onderwijzer gewerkt te hebben werd de heer Dun hoofd der school te Heteren, Goes, kreeg een grote school te Wage- ningen en in 1923 kwam hij als schoolopziener naar Alkmaar. In 1925 volgde zijn benoeming tot inspecteur bii het L.O. te Alkmaar waar h;j in 1948 bij het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd afscheid van het onderwijs nam. Het heengaan van de heer Dun wordt door zijn vele vrienden in de onderwijswereld, zowel bij het openbare als het bijzonder onderwijs, als een grote tegenslag gevoeld. De overledene had ook nog een belangrijke functie bij de vereni ging voor Christelijk Volksonder wijs", was o.a. ere-voorzitter van de Chr. Oranjevereniging en ver vulde ook verschillende taken in het kerkelijk leven. Met hem is een oprecht mens en een hard werker heengegaan. 41' Dader fietsendiefstal opgespoord ALKMAAR De Politie heeft de hand wete» te leggen op de dader van de fietsendiefstal die eind Mei in Alkmaar gepleegd werd. Het rijwiel is te Venlo in beslag genomen en de dader werd te Alkmaar aangehouden. Het bleek dat hij zich ook daar aan andere strafbare feiten had schuldig gemaakt. Vechtpartij bij Vlotbrug ALKMAAR Een vijftal mannen die gewerkt hadden op de Eilandswal wilde gistermid dag via de Vlotbrug die voor het publiek gesloten was naar i de overkant. Een der mannen schijnt de afsluitboom daarbij te hebben geopend en werd door de brug wachter aangehouden, die de politie wilde waarschuwen. Het geheel dreigde op een vechtpartij uit te lopen, doch men is na een heftige woordenwisseling uiteen gegaan. Onderhandse verkoop CASTRICUM Het woonhuis Schoutensbos No. 27, bewoond door de heer B. J. Buxtorff, eigenaar Joh. Res, is bij onder handse verkoop aan de bewoner overgegaan. Onder voorzitterschap van bur gemeester Bakker kwam de Ou- dorper raad Donderdagavond in vergadering bijeen. Na het aan horen van de radio-toespraken ter gelegenheid van het eeuwfeest der Gemeentewet werd een korte agenda behandeld. Besloten werd naar aanleiding van een schrijven van het Centraal Bureau inzake bevolkingsonderzoek, om de ge hele bevolking op t-b.c. te doen doorlichten. Dit zal gemeenschap pelijk geschieden met de gemeen- deze gemeente, met een 1700 a ten Koedijk en St. Pancras. Voor 1800 personen die voor onderzoek in aanmerking komen, komt het onderzoek op f 1,05 per persoon Door huisbezoek zal men de be volking van het nut van een der gelijk onderzoek op de hoogte brengen. B. en W- stelden voor als üe bebouwde kommen aan te wijzen de kom van het dorp, het Ooievaarsnest en de weg richting St. Pandas van de Halvemaans- brug tot d° grens van de gemeen te. Op borden zal dit kenbaar worden gemaakt. Het eenrich tingsverkeer in de Westerstraat en de Brug Bosstraat dient ge handhaafd te blijven. Wethouder Tuijnraan wenste uitzondering daarop te maken voor wielrijders. De raad besloot de gemeente te doen deelnemen aan de Volkscre- dietbank te Alkmaar. Tevens werd besloten de Uitvalsweg te bestraten. De kosten van deze herbestrating worden op f 1644 geschat. Aan de voetbalvereniging Dc Banders" werd een voorschot van f 500 verstrekt. Dit om de kosten van de inrichting van het Inzameling voor vluchtelingen ALKMAAR Vanmiddag wordt er in de hele stad een in zameling voor de kampen der Duitse vluchtelingen gehouden. Vooral kleding, speelgoed en schoeisel zijn welkom. Wij willen gaarne onze lezers opwekken deze inzameling, die ten bate van de vluchtelingen van alle gezind ten wordt gehouden, naar ver mogen te steunen. (Advertentie.) Voor privé en kantoor. Indien nodig levering binnen 24 uur. PAYGLOP -ALKMAAR LANGEDIJK. De cemecntc- raad van Lanaediik besloot niet in te eaan o» het aanbod van het Hooeheeinraadschan Noordhol lands Noorderkwartier, om de Twuvverwee in eiaendom en on derhoud over le nemen teeen een iaarliiksc biidraee van f 4383. dat variabel zal ziin. met dien verstande, dat wanneer de lonen en nriizen stiieen of dalen, hier mede rekening zal worden ge houden in de jaarlijkse bijdrage. Tien urocent naar boven en ge neden wilde het Hoogheemraad schap voor eig^n rekening nemen. De raad had echter overwegend bezwaar tegen het buiten deze variabele clausule laten van de werkelijke kapitaalsuitgaven. Er wordt voor verschillende objec ten, nl. een vaste levensduur vastgesteld in de berekening der bijdrage, doch bij een langere (of kortere) levensduur komt dit niet in de bijdrage tot uitdrukking. Aangezien de termijnen naar de mening van B. en W. en de raads leden te kort waren gesteld, meende men, dat de bijdrage van de gemeente daardoor te hoog zou worden. Slechts enkele raadsle den stonden geheel op het stand punt, dat de weg in geen geval aan 't Hoogheemraadschap moest worden overgedragen. De gemeenterekening 1949 werd voorlopig vastgesteld met een batig saldo voor de gewone dienst van f 14.308.15 en voor de kapi- ALKMAAR Tijdens de Vrij dagse kaasmarkt is er op het Waagplein een kaaskeuring ge houden, die georganiseerd was dor het bestuur van de Stichting „Fonds, tot behoud van de Kaas markt te Alkmaar". Aan deze keuring, waarvoor veel belangstelling was, werd door 8 fabrikanten en 9 zelfka- zende boeren deelgenomen. De aanvoer daarvoor was wel bevre digend, maar had, volgens de heer Grondsma, toch wel iets ruimer kunnen zijn. Wethouder-locobur gemeester G. van Slingerland, die 's middags de prijzen aan de fa brikanten en boeren uitreikte, wees erop, dat de Alkmaarse kaasmarkt, die veel vreemdelin gen trekt en bekend is in binnen- en buitenland, niet alleen een kijkspel is, maar vooral ook een centrum van handel. Hii spoorde de trouwe marktfoezoekers dan ook aan, de markt door hun aan voer in stand te houden. Hij hoop te dat ook anderen de weg naar de Alkmaarse markt zouden vin den. De gemeente Alkmaar had voor deze keuring een zilveren wisselbeker beschikbaar gesteld, die deze keer werd gewonnen door de fabriek „De Volharding" te Wieringerwaard. De uitslag van de keuring was ais volgt: Afdeling faibriekskaas: le prijs verguld zilveren medaille en f 25 plus de wisselbeker voor het hoogst aantal behaalde punten: ..De Volharding" Wieringerwaard 2e prijs: „Aurora" Opmeer, ver guld zilveren medaille en f 20; 3e prijs: „Excelsior" Heerhugowaard zilveren medaille en f 15 en 4e prijs „De Prinses" Ursem zilveren médaille en f 10- Afdeling boerenkaas; le prijs: A. Th. J. Heeman, Beemster, gro te vergu'^ zilveren medaille en f 25; 2e Puis A. Schouten Zwaag- dijk (voor de derde keer) verguld zilveren medaille en f 20; 3e prijs Gebr- Ruiter Blokker, zilveren medaille en f 15 en 4e prijs D. Th. van der Lee, Ursem, zilveren me daille en f 10- De volgende kaaskeuring zal in September a-s. worden gehouden. DE VIJF WONINGEN BIJNA GEREED SCHOORL. De vijf nieuwe gemeentewoningen te Groet zijn in een dusdanig gevorderd sta dium, dat zij binnen afzienbare tijd kunnen worden betrokken. Ook door bouw in de zgn. vrije sector komen enkeTo huizen vrij. Mede door de dan plaats hebben de verschuivingen kunnen dus weer een 15-tal gezinnen aan woonruimte of verbetering daar van worden geholpen. Door de geringe toewijzing van woning volume voor de gemeente Schoorl (twee in de eerstvolgende drie jaar) is het uitzicht voor de ver dere woningzoekenden weinig rooskleurig. Bewoners van gro tere huizen of alleenwonenden zullen dus goed doen na te gaan of het moreel verantwoord is dat zij zich verder tegen samenwo ning verzetten. Onderling overleg lijkt ons verre te verkiezen boven een straks misschien gedwongen samenwoning. Het gemeentebestuur zal zich, hoe ongaarne ook ernstig moeten beraden in hoeverre samenwoning in onze gemeente noodzakelijk en mogelijk is. taaldienst, met een batig slot van f 28.795 89 B. en W. werden gemachtigd, maatregelen te treffen voor de bouw van zes woningen in het Uitbreidingsplan Centrum te Nrd.. Scharwoude. Men zal trachten met de aannemer van de dertig woningen, die daar gebouwd wor den, tot overeenstemming te ko men. De heer J. Zielstra werd be noemd tot tweede plaatsvervan gend secretaris. Er werd een kasgeldlening aan gegaan van f 50.000 tegen 17 8 pet. Met de heer C. Keeman werd een overeenkomst aangegaan t.a.v. de aansluiting van dienst koelhuis aan de wegen in het uit breidingsplan Centrum. terrein bij het Ooievaarsnest te bestrijden. Tot leden van het Burgerlijk Armbestuur werden gekozen de heren Blom. Tuijn- man, Kruize van Maarleveld en Mej. Schermer. De gemeenterekening 1948 sloot met een batig slot op de ge wone dienst van f 13.138,46 en met een nadelig slot op de kapi- laaldienst van f 25.501, AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN SCHERMERHORN. Hoewel de zon Dinsdag nagenoeg onzichtbaar bleef, is die dag voor de Ouden van Dagen van Schermerhorn die deelnamen aan de jaarlijkse auto tocht toch bijzonder mooi en ge zellig geweest. Met 2 autobussen en vier andere auto's ging de tocht door Noord-Holland. Eerst werd Volendam bezocht, met de haven en andere bezienswaardig heden. Later ging het door de Streek naar Medemblik. Het op onthoud veroorzaakt door het bre ken van een veër van een auto bus, was door het zeer spoedig ter plaatse zijn van 'een vervan gende bus. van weinig betekenis. Vervolgens ging de tocht langs de machtige sluiswerken bij Den Oever naar het Monument op de Afsluitdijk. Later op de mid dag werd „De Donkere Duinen" nabij Den Helder de volgende pleisterplaats, waarna tenslotte in Bergen, na een mooie rit door de duinstreek nog. een laatste maal werd „opgestoken". Onder de ver welkoming en het samenscholen van vele belangstellenden had tenslotte weer de intocht in Scher merhorn plaats. Nog enige tijd bleven de deelnemers in de zaal van „De Rode Leeuw" in gezellig samenzijn bijeen. Burgemeester Drlessen sprak hier als ere-voor- zitter het eerst een dankwoord uit. Nadat mevr. Wed. de Bakker en de heren M. Berkhout en A. de Lange namens de Ouden van Dagen hun dank hadden betuigd en dc heer J. Th. van Saaze voor dc autobezitters ook voor een vol gend jaar medewerking had toe gezegd werd deze mooie uitgaans dag met een slotwoord van voor zitter Plugboer besloten. AUTO-ONGEVAL IN ITALIË LIMMEN De zoon vandr. van Oppen, die met drie vrien den een autotocht door Italië maakte, is op weg van Rome naar Genua met een tegenligger in botsing gekomen, waarbit de auto totaal vernield werd en 2 der inzittenden w.o. de hr. Rud van Oppen licht werden gewond. Dc familie heeft echter bericht gekregen, dat de onfortuinlijke vacantie,gangers er vrii goed ziin afgekomen; Zondag wordt de hr. van Oppen thuis verwacht, zoals bliikt uit een van hem ontvan gen brief, Geslaagd EGMOND/HOEF Dezer da gen slaagde voor werktuigbouw kundig ingenieur aan de Techn. Hogeschool te Delft onze plaats genoot de heer M. J. Portegies. BERGEN GAAT KERMIS VIEREN BERGEN Vol verwachting kloppen diverse kinderharten bij het zien van de opbouw van de kermis die Zaterdagmiddag om 2 uur in de Stationsstraat en van Renenpark wordt geopend. On der dc 21 attracties en kramen zullen we vinden een bumper spol. luchtschommel. autoscooter, golfbaan. draaimolen, magneti sche platenwerDtent en zweefmo len. Hel belooft weer een gezel lige kermis te worden, die tot en met Dinsdag zal duren.. H'HUGOWAARD-Nrd. „Ik heb steeds blij en tc.vreden in Uw parochie gewerkt", aldus pastoor Borsboom in ziin afscheidswoord tot de grote schare parochianen, die Donderdagavond in de zaa'1 van de heer Bleeker biieen waren. „Bewaar de grote geestelijke band en de aanhankelijkheid; dat zal Uw parochie tot bloei brengen"- Om 8 uur Donderdag jl. hadden talrijke parochianen zich op de piek des afscheids vergaard, om 'voor de laatste maal pastoor Borsboom de hand te drukken. De avond werd geopend door ka pelaan van Leeuwen. Nadat de dames Blank, Bleeker en Mul een muzieknummertje ten beste had den gegeven, werd het woord ge voerd door de heer J. Beers, na mens het kerkbestuur. Namens de gehele parochie overhandigde hii de scheidende herder 3 grote cadeaux als blijk van waarderng voor het vele werk. Onder hand geklap werden deze binnengedra gen: een kroonlamp, een thee- eet- en ontbijtservies en een kris tallen karaf met drinkglazen. Ook de kerkzangers gaven acte de presence en tot afscheid zongen zij enkele passende liederen. De directeur, de heer Jong, dankte de pastoor voor zi.in president schap. In een keurig gesproken wóórd dankte de heer A. Overtoom Hz„ namens het armbestuur de schei dende pastoor voor het vele werk aan de armen dezer parochie ge daan. Namens de Kath. Actie sprak do heer G- Molenaar een woord ten afscheid. Ook had pas toor Borsboom veel belangstelling getoond voor het Kath. Thuis front. In een geestige speech dankte de heer D. Koomen, na mens de L.T.B., de pastoor voor ziin geestelijk-adviseurschap. De samenwerking was steeds prima geweest. Pastoor Borsboom was verrast De overplaatsing kwam voor de pastoor als een verrassing. Harte lijk dankte pastoor Borsboom de parochianen voor de grote steun die zij hem hadden geboden tij dens zijn werkzaamheden. Dank zij die grote medewerking en de grote activiteit van het kerkbe stuur. is het mii mogen gelukken zoveel tot stand te brengen. Het zal een grote stap zijn en een I verandering naar de andere paro chie. maar met veel geestelijke steun van mijn parochianen van het Heilig Hart zal ook dat zeker slagen, aldus de pastoor. Tenslot te deed hij nog enkele mededelin gen omtrent de nieuwe parochie te Voorburg, alwaar Zondags 7 H. Missen gorden gelezen en al waar de pastoor wordt bijgestaan door 4 kapelaans. Aan het slot van de avond zon gen enkele meisjes uit de paro chie. Vrijdagsmorgens om half 7 werd door de pastoor e,en gezon gen H. Mis opgedragen, waarbij vele parochianen aanwezig waren- VZV-FEEST 'T VELD Zondag 8 Juli gaat de R.K. Sportvereniging V.Z.V. het kampioenschap van drie van haar elftallen vieren, te weten VZV 1 zowel van de handbal als van de voetbal en de B-adSpi- ranter» van de voetbal. Natuur lijk wordt een deel van 't feest programma gewijd aan de sport. Om drie uur begint een handbal wedstrijd tussen VZV 1 en TOP 1 uit Schagen. waarna VZV 1 om 4 uur een promotie voetbal wedstrijd zal spelen tegen MFC uit Medemblik. Aanvankelijk is het de bedoeling geweest om al om 2 uur met de sport te be ginnen. maar door omstandighe den is dit twee uur verlaat, als gevolg waarvan de receptie niet van 56 maar van 66,45 uur 7a 1 worden gehouden. Deze me dedeling is tevens ter attentie van die verenigingen en instan ties. die bereids een uitnodiging hebben ontvangen. Om half acht komen leden en supporters met hun echtgenoten en verloofden in zaal Sliikerman biieen om het feest nog énkele uurtjes in be sloten kring voort te zetten. Opbrengst collecte AKERSLOOT. De dezer da gen gehouden collecte ten behoe ve van de Oorlogsgravenstichting heeft opgebracht een totaal be drag van f 100.34 terwijl de col lecte voor het R.K. Herstellings oord nl. de Ver. voor Spoor- en Tramwegpersoneel „Mgr. Mut- saers" afd. Alkmaar opbracht een bedrag van f55.18.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 7