Eerste plechtige Heilige Mis Father S. van Veen Ook in Medemblik boekte Olympus successen I. I ntocht Father W. Beentjes en eerste plechtige H. Mis Gediplomeerd en bevorderd aan de Aikmaarse Ambachtsschool Vierhonderd kinderen kunnen nu naar hartelust spelen J Vreugde in Castricum om nieuwgewijde priester Zeven zwemtifels voor D,A.W. Feestelijke intocht op Zaterdagavond; plechtige viering in versierde kerk Hare dagen AKKERTJES Nieuwe speeltuin in Bloemwijk Damkampioenschap van Alkmaar Eén voor Neptunus Marktberichten PAGINA 2 MAANDAG 16 JULI 1951 ALKMAAR Gisteren was het feest in de St. Laurentius- parochie: de viering van de H. Priesterwijding van father S. van Veen, die Zaterdagmiddag na een twaalftal jaren weerkeer de als pas gewijd priester, om temidden van al xijn mede parochianen het H, Offer van dankbaarheid aan God op te dragen en een Solemneel lof te celebreren, terwijl des Zondags middags op dc druk bezochte receptie in de gymnastiekzaal van dc meisjesschool aan de Laat, talrijke parochianen de neo mist en zijn moeder kwamen gelukwensen. De bewoners van de Poppel- manslaan-Landstralen hebben hun pas gewijde priesterzoon, Zater dagavond een grootse en indruk wekkende ontvangst bereid, wel ke de jonge neomist ongetwijfeld getroffen zal hebben. Reeds des middags hadden de buurtbewoners op de hoek van de Dandstraat-Poppelmanslaan een erepoort, prachtig versierd, opge steld, terwijl ook voor de ouder lijke woning een passende versie ring was aangebracht. Toen de jeugdige priester met zijn moeder arriveerde, schreed hij door een haag van bruidjes, allen meisjes uit do buurt, naar zijn ouderlijke woning. Alvorens hij de woning binnentrad sprak Father Van Veen een kort woord tot de vele belangstellenden, die getuigen wild en zijn van zijn in komst. Hij herinnerde er aan, hoe hij voor 14 jaar als eenvoudige jongen uit de Fn^-elmanslaan op studie ging. Zek r was hij niet braver dan de andere jongens uit de buurt, maar God had hem uit verkoren en voor deze uitverkie zing was hij dankbaar. Hii was er van overtuigd, dat hij deze hoge uitverkiezing niet aan eigen kracht of verdienste te danken heef), maai' het is God die de mens waardig maakt. De hoge eer om tot het priesterschap te worden geroepen, is ook een eer voor de buurt Poppelmanslaan- Landstraten, uit welke buurt reeds zovele priesters en religieuzen zijn voortgekomen. ff ij verzocht allen hem te willen bliiven gedenken en hem zeker niét te willen vergeten, wanneer hij over enkele maanden naar zijn missiegebied zal zi.in vertrokken- Des avonds bracht onze R.K. Harmoniekapel do .jonge priester een serenade. Verleden week Zondag heeft Father S. van Veen de Priester wijding ontvangen uit de handen van mgr. Myers, Coadjutor van Westminster. Zondagmorgen tegen half tien. toen hat orgel zachtjes het. Me- miett Gothiciue van BoeRman speelde, vulde de kerk zich lang' 7amerhand met de parochianen, die de Solemnele Hoogmis, de eerste Plechtige H- Mis van Fa ther van Veen. wilden bijwonen. De Hoogeerw- Heer Deken J. Th. Jacobs was Presbyter Assistens, Diaken en Subdiaken waren de Fathers M. EeJtipk.uit Roosendaal en H. Hermans uit Haelen. De feestpreclicatie werd uilgesproken door de oud-kapelaan van de pa rochie, dp weleei'w. heer M. C. v. Stjjn, die de parochianen wees op de hoge uitverkiezing vap eJke priester ep in enkele bewoordin gen de verhevenheid van het priesterschap aangaf, dia bestaat in Middelaar tussen God en de mensen te mogen zijn. Het zang koor zong onder leiding van de heer C Hof. en onder orgelbege leiding van de heer G. Kiebert de Missa ..Assumpta est" van Henk Andriessen; voor de H. Mis zong men het Veni Creator van J. Nie- land en na de H. Mis de Priester- eantate van J. Vranken. Tijdens het Misoffer speelde de heer Kie bert de Fuga x 't „Jesuy joy of man's desiring" van Bacjr ep de Toceata van Boelmart. Onder het Lof. dat Father Van Veen celebreerde met assistentie van de Fathers H. Hermans en M. Eeltink als diaken en subdiaken, sprak hij de parochianen toe; hij wees erop, dat hjj zijn hoge uit verkiezing te danken had aan God, aan zijn Moeder en voorts aan allen, 'die hem tot steun waren gewpest tijdens zijn schooljaren, tijdens zijn opleiding aan de se minaries en voor hem hadden UIT HET POLITIERAPPORT ALKMAAR Dezer dagen kwam een 11-javig meisje in de kraanbuurt. bij het spelen zodanig te vallen, dat zij haar milt scheur de. Een rechercheur van de Aik maarse gemeentepolitie zag in een achteraf-straatje een tweetal op geschoten jongens van 16 en 17 jaar 'heimelijk met een fles ma noeuvreren. Toen zij de reoher- cheur zagen aankomen schrokken zij en liepen vlug weg. Een ogen blik later verschenen ze weer, doch nu., zonder fles. Het bleek dat ze die in het water hadden gegooid. Zii hadden in Bergen genever gekocht en de rest pro beerden ze in alle heimelijkheid verder hier op te snoepen. Tegen de rechercheur hingen ze eerst een onlogisch verhaal op, maar gebeden. Tenslotte vroeg hij aller gebed voor zijn taak, welke hem in de Missiegebieden van Afrika wacht. Hij zeide, uit naam van de gehele Laurentiusparochie het missiewerk, waaraan eigenlijk iedere parochiaan verplicht is deel te nemen, te zullen aanvatten, mits zij hem op geestelijke wijze zullen adopteren door voor hem te bidden, Hij besloot rt alle parochianen zijn priesterlijke ze gen te geven. Het koor had we derom uitstekend zijn aandeel in de kerkelijke feestviering .gele verd. Men zong echtereenvolgens het Jubilate Deo van Alb. de Klerk, Quam Suavis van dezelfde componist, Magnificat van Marius Monnikendam, het Salve Regina van J. Nieland en het Tantum Er go van De Klerk. Father Van Veen heeft eon be noeming gekregen in het Vicariaat Kampala te Uganda, waarheen hii waarschijnlijk eind October za! vertrekken. ALKMAARSE BOYS SPEELDE GELIJK TEGEN W.F.C. (2—2) ALKMAAR Op het Alkmaar terrein aan de Westerweg hebben Alkm. Boys en WFC een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld, waarvan de baten ten goede kwa men van de „Alkmaar"-kas. Jammer genoeg was echter de belangstelling maar matig. Het eerste kwartier werd er aardig gespeeld, maar daarna werd 'het minder en vervielen de Boys in het te korte spel- Wel wisten de Boys over het geheel genomen een veldmeerdcrheid te behouden, maar niettemin, hield het spel der WFC'ers iets meer in. De Boys namen de leiding bij een doelworsteiing, maar niet lang daarna maakten de WFC'ers gelijk. Ongeveer een kwartier voor de rust profiteerde Pater goed van een mistrap van een der WFC-verdedigers en schoot de 'bal van flinke afstand mooi in. De atrjjd bood na de rust. welke met 21 voor de Boys inging, on geveer eenzelfde beeld. De Boys waren wel actief, maar het te korte spel drukte het tempo. Een kans om de voorsprong te ver groten, toen de Boys een straf schop kregen toegewezen, omdat van Son, die was doorgebroken, wercf gehaakt, w'erd niet benut. Uit een goed opgezette aanval maakte WFC een vijf minuten voor het einde gelijk. Al vroeg er bij ALKMAAR Zondagavond. 11 uur zijn door de politie een 11- jarige jongen en een 12-jarig meisje uit een winkelportiek in da Langestraat verwijderd. De kinderen hadden daar reeds plaats genomen om te wachten op de opening van de winkel, die hedenmorgen zou plaats vinden, in verhand met de opruiming. ALKMAAR. Ondanks de zware hezettina en grote con currentie op alle nummers, wis ten de atnieten, van ..Olympus" 4 eerste, 6 tweede en 1 liefde prijs in de wacht te slepen. De vorm waarin dit jaar de athleten zijn is een overtuigend bewijs van de prachtige geest die er in yiympus heerst en een compliment voor de trainer, die na enkele jaren van intensiet voorbereiden, de verrichtingen van zijn pupillen steeds in stij gende lijn ziet voortbewegen. Speciale vermelding verdienen Marga Broek en Frans Stun, die beide 2 keer eerste werden. M. Broek, ingedeeld bij de da mes D Hoogspringen wist met 'n sprong van 1.46 meter, alle deel nemende dames uit te schakelen en tevens e«n hoogte te bereiken waarop men in de A-klasse mag uitkomen. Bij het verspringen Heren D betwistten 26 deelnemers elkaar de eerste plaats. F. gtan werd met een sprong van 5.64 meter, uiteindelijk winnaar. In deon derstaande uitslagon komt tot uiting, dat de overige deelnemers zich fel geweerd heb ben om het succes volledig te maken. Uitslagen Medembük; Meisjes A: verspringen le pr. M- Broek 4,37 m,; Kogelstoten 2e M. B wek 6,89 m,; Barnes p: Hoogspringen le pr, M, Broek 146 m.; C 2e pr. T, Mpgy 1,41 m,; D; Discuswerpen 4e pr, T. Mooy 23,48 m.; C; Finale 10Ó m.: '3e pr. T. Sehuyt 14 sec.; 4e pr, R, v. d. Riet 14.2 seq. Heren D: verspringen le pr. Fr. Stam 5.84 m.; D: kogelstoten le pr. Fr. Stam 0.82 m.; B: 800 meter 2e pr. P. Tromp; D: 800 m. 2e pr. J. Kroon. Jun. A: 1500 meter: 2e pr. G. Frapsen; 3e pr. P. Schouten. TUINFEEST VAN D.A.W. ALKMAAR— Na afloon van de Zaterdagavond gehouden Kring kampioenschappen hield DAW in hat voor deze gelegenheid feeste lijk verlichte bad een geslaagd tuinfeest. De deelnemers, die elkaar even tevoren in het water nog op leven en dood bestreden, maakten nu gezamenlijk 'n dans je. De grarpofoanmuziek werd af gewisseld door het optreden van een nieuw ensemble, Tire Vocal Stars, dat enkele aardige num mers ten gehore bracht. (Advertentie) zijn voor de moderne vrouw geen „verloren" dagen meer Zij verdrijft de periodieke pijnen direct met een paar ALKMAAR De nog steeds geringe speelgelcgenheitl voor de Aikmaarse jeugd is Zaterdag middag uitgebreid met een fraaie, modem ingerichte en ruime speeltuin in het Blocm- wijkkwartier. gelegen aan het eind van de Eikelcnbcrgstraal. In samenwerking van de buurt bewoners ir.nt de Gemeente is hier een ideale spcelgelegenheid geschapen, die aan de ruim 400 kinderen van deze buurt een prettige ontspanning biedt in een veilig milieu. Vroeger moet er hier ook eens een speeltuin zijn geweest, maar de laatste jaren was het eigen lijk maar oen wildernis, van waaruit de jeugd zich meer dan eens op de gevaarlijke spoor baan begaf, met alle onaan genaamheden daaraan verbon den. Het was zelfs vaak zo, dat de meeste treinen hier moesten SCHITTERENDE SLAGZET VAN SLOT ALKMAAR. De twintigjarige Frans Slot uit Langedijk heeft Vrijdag j.l. in zijn partij legen He mels zijn meesterschap getoond door een prachtige slagzet uit te voeren in een ogenschijnlijk on geveer gelijkwaardige stelling. Hemels stond direct verloren en zakte af tot de vierde plaats, om dat hij ook zijn afgebroken partij tegen Oud moest opgeven. Oud was ook deze avond in vorm: hii noodzaakte Riebeek een schut' te offeren. Het afgebroken eindspel bevat echter nog wel 'remise-mo gelijkheden. Kruider behield zijn theoretische kans door Tuinman te kloppen, De Haas en Piederiet speelden remise tegen elkaar en zullen nog hard moeten aanpak ken om aan degradatie te ont snappen. die helpen direct.1 Dc stand is: Fr, Slot N. Riebeek N. Oud M. Hemels H. Kruider W. Piederiet Th, de Haas H. de Jong J. Schuit K. Tuinman In de eerste klasse B werd de partij tussen M, A, Langrag en Bak uitgesteld. Boor een over winning zou Langrag nog gelijk kunnen eindigen met Mekken, waarna een beslissingswedstrijd om de kampioenstitel nodig zou zijn. De partij tussen Jorna .en Verver is afgebroken in een voor Verver gunstiger stelling. In de tweede klasse behaalde kopganger Miedema een overwin ning op Lapgras Br, A,s. Vrijdag Zal de partij tussen Miedema en Stam de 'beslissing brengen. Bij een overwinning ^afl. Stam zal echter nog een beslissingsbartij moeten worden gespeeld. De gedetailleerde uitslagen luiden: Eerste kiasse A: Th. de Haas» W. Piederiet 1—1; M. HemelsN. Oud 0—2; H .Kruider—K, Tuin man 2—0; N. Riebeek—N, Oud afgebr. M. Hemels—F. Slot 0—2- Eeerste klasse B: J. Jorna—L, Verver afgebr. Tweecja klasse; M. J. Langras Sr.J. Miedema 02. stoppen, alvorens de bestuurders verder konden rijden zonder on gelukken te maken! Deze speeltuin voorzien van loop- en klimmast, klimrekken volgens Zweeds systeem, zand bak, schommels en zelfs van een z.g. apenrots is een uitkomst voor de buurt. Er is lang voor gejjverd deelde de voorzitter van de buurtvereniging Bloem wijk mede. De opening De officiële opening geschiedde door wethouder Bakker, in te genwoordigheid van het bestuur van de buurtvereniging, hoofd inspecteur van politie de heer C. Pijl en de inspectrice van de kinderpolitie, mej. mr. T. J. Stel lingwerf, Wethouder Bakker me- moreorde de stappon die gedaan moesten worden bij de Spoorwe gen, grondeigenaren, en de ge meente, om tot dit resultaat to komen en wees er op, dat pas gedurende de laatste jaren aan dacht aan de ontspanningsmoge- iijkheid voor de jeugd is gewijd Op deze manier hoopt men ook de steden voor de jeugdige be woners bowoonbaar te maken en de jeugd op te voeden in gemeen schapszin. Hij had lof voor dit particulier initiatief en voor do activiteit van het bestuur, vooral van voorzitter Jonker, Deze speeltuin is zeker een voorbeeld voor vele anderen. De heer Jonker, voorzitter van de buurtvereniging dankte al ien, die hun medewerking had den verleond, vooral ook de fir ma's die materiaal geleverd had den, voor de medewerking bii 't totstandkomen van deze speol- gelegenheid, Daarbij noemde hij o.a, Ir, H, Knol en opzichter Epe- ma van Openbare werken en me juffrouw Kreijermaat, die ad viezen voor de inrichting had gegeven, Mevr. Roothart bood vervol gens namens de leden het be stuur een rood-witte vlag aan, waarna de speeltuin voor de jeugd werd opengesteld, De speeltuin is iedere dag ge opend van 8—12 en van 2—4.30 uur, Zaterdags tot 3,30. Er wordt toezicht uitgeoefend door de heer Scheffel en een der dames. AFSCHEID VAN VINCENTIUS-WERK ALKMAAR Na reeds eerder afscheid te hebben genomen van de Bijzondere Raad der St. Vin- centius Vereniging heeft de heer Damen, president der St. Jozef conferentie, deze wegens het be reiken van de 70-jarige leeftijd het werk bii deze conferentie neergelegd na bijna 28 jaar voor zitter te zijn geweest. De heer A- J. v.d. Drift, president van de Bij zondere Raad, sprak daarbij de scheidende voorzitter toe en bracht hem dank voor het vele werk, dat hü voor „St. Vincentius" heeft verricht. Ook Mevr. W. vd HoevenSadee. presidente Van de dames-conferentie en de heren M. Spruyt, A. Jacobse en P. M. Haakman, deze laatste namens de Laurentius-conferentie, waren bij dit afscheid aanwezig. Bij deze gelegenheid werd tevens de nieu we president van de St. Josef- conferentie, de heer J. Sehuyt, ge ïnstalleerd. vice-president werd de heer G. H. N. Weel. WEERSVERWACHTING Megedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Maandagavond tot Dinsdagavond (opgemaakt te 10 uur). DROOG WEER Droog weer met enkele nver- drllvende wolkenvelden Zwak ke tot maliee wind tussen Noord en West. Iets wanner. Mooi succes van St. Caecilia ALKMAAR. Op een gisteren gehouden concours te Amsterdam haalde het vendel van St. Caecilia 101 punten. Dit werd de eerste prijs, en was tevens het hoogst behaalde aantal punten. Het gehele corps haalde 106 punten waarvoor ook de eerste prijs, terwijl dit ook het hoogst behaalde aantal punten was. Hierdoor werd nog een extra beker gewonnen. CASTRICUM Zaterdagavond werd father W. Beentjes in gehaald aan de gemeentegrens Castricum—Heemskerk. Burge meester C. F. Smeets sprak een hartelijk woord van welkom tot de neomist en zijn familieleden. Vooraf gegaan door ruiters te paard en verkenners, gidsen en de gymnastiekvereniging Vitesse, volgde de neomist met zijn ouders en vele volgrijtui- gen met familie en genodigden. Op de stoep van de pastorie gaf Father Beentjes aan een zeor talrijk publiek zijn priester ze gen. De heer van de Water, post- commandant der Rijkspolitie te Castricum wist op keurige wijze de stoet te leiden. De Z.E. heer pastooor G, Goes sprak in de parochiekerk St, Fancratius namens de parochia nen een woord van welkom. 'g Avonds om 7.30 uur werd ALKMAAR. Uitgesproken ver rassingen hebben de Zaterdag avond door DAW te Alkmaar ge organiseerde Kring-zvCemkam- pioengehappen niet opgeleverd, maar de tijden van twee zwem sters kwamen toch boven de door. snee prestaties uit. Allereerst zwom Jetty Piersma van DAW de 200 m. schoolslag dames in 3,07,2. waarmee zij haar eigen Kringrecord met K* sec. verbeterde. Deze tijd kan haar bij de Nationale Kampioenschappen in de finale brengen! Aanvankelijk moest zij tegen haar clubgenoten L, Spierenburg en H. Boxem nog enige strijd le veren, maar na 100 m. kon zij haar voorsprong steeds vergroten. L. Spierenburg werd tweede in 3.15,8 en H, Boxem derde in 348,- waarmee zij beiden hun persoon lijk beste tijd weer verbeterden. Verder won Ettie de Boer van Neptunus de 100 m. rugslag in 1,26,6, een tijd die haar dicht hij het nationale niveau brengt. De ALKMAAR. Gediplomeerd werden de volgende leerlingen: Smeden-bankwerken. W. F. Apeldoorn, A. Beentjes, Th. C. Beentjes, J. G. Berkhout, G, v. d. Brink, J. Dekker, Th. Dekker, L. Godijn, J. Edel, F. Feijen, J. W. Frans, P. Marsman, A. Mettes, A. du Pau, Th. du Pau, C. A. Poelsma, G. W. C. v. d. Pol, J. M. Rozendaal, C. P, Ruiter, J, c. G. Vermolen. P. E. Borah, J, L. Cremers, J. C. Groot, C. Haaker, P. J. de Haas, J. Hart, J. P. Hartog, H. J. Heman, N. G. Hoebe, J. Hollander, J. L. Hoogerduijn, W J. J. v. Hoorn, C. Hottentot, J. N. Ket, P. W. Klaver, J. F, Koning, H. Kooger, J. J. Cramer, C. J. Knij pers, W. J. Lek, G. v, Loepen, P. J. Smit, L. M. Zijp. W. Aai, H. C. Baan, H. Been tjes, G. Blom, D, G, Boots, L, Bos man, C. Druif, D. R. Hellenberg, C. A. Kramer, D. A. Molenaar, H. A. J. Plekenpol, P. Rentenaar, H. C. Schrama, C. Schotvanger, H, Slijker, D. C, Smit, Th, Stam, P. Thèsing, E. P. v. d. Vegt, C. P, de Waard, J. W. Wagenaar, D. J, Walta, C. A. Zandbergen, E. Zui- later kwam de aap toch uit dei dema, P. J. Zijp. mouw. Zaterdagmiddag werd tijdens de uitverkoopdrukte in een groot warenhuis een jonge juffrouw gesnapt, die sommige goederen helemaal gratis wilde hebben, en zonder betalen probeerde mee te nemen- Een jongeman griste onge veer terzelfdertijd een vette ge rookte paling van een kraampje tijdens de Zaterdagmiddag-markt- drukte. Op de Kennemersingel liep eensklaps door het breken van de as het iinkervoorwiel van een personenwagen af. Er gebeurden geen ongelukken. In de Paternosterstraat kwam een 70-jarige man zodanig te val len dat hii met zi.in hoofd tegen een muur terecht kwam. Hij moest per taxi naar zijn woning worden vervoerd, waar dokters hulp onmiddellijk aanwezig, was. Tenslotte wiist de politie er op, dat men moël palaten rijwie len te plaatsen tegen de bloeien de rozenstruiken aan de Sport- laan, hetgeen Zondagmorgen bij voorbeeld met niet minder dan veertig rijwielen het geval was tijdens de tenniswedstrijden. Een dergelijke nonchalance (er is een rijwielbewaarplaats) kost de ge meente veel geld I W. C. de Bruyn, Ch. Dijkman, P, C. Feldberg, J. A. Gildemeyer, J. Groot, J. P. Hageman, H. den Hartigh, Joh. Kenter, N, J, Ko ning, J. C. Kooge, J. P. M. Kra mer, H. J. M. Llgthart, C, Moer beek, D. Pooi, J. S. Potma, S. de Ruijtër, P. Snijders, W. J, Stoop, J. A. Stuijt, A. Swager, N. L. Swart, C. Terluin, M, vergaij, A. Wuurman, P. de Lange. Niet gediplomeerd werden 8 leerlingen, De leerling P. E. Bergh ontving een le prijs, de leerling Th. Dek ker ontvang een 2e prijs. Motorrijtuig- en rliwielherstel- len. F. J. de Jong, F. Kaan dorp, J. Kalverdjjk, P. G. Olgers, N. L. Ootes, M. J. Schoehuijs, G, K. Sloof, Th. J. Stadegaard, J. Wittebrood. Niet gediplomeerd werden 3 leerlingen. G. K. Sloof ontving een lg prijs en Th. J, Stadegaard een 2e prijs, Elertrotechniek. J, Barten, J. Beek, P. N. v. d. Berghe, J. J. de Best, J, Boon, H. F. de Bruin, C. A. Bussen, C, Bijlsma, C, Dek ker, J, Doze, S. Fraaij, J. W. C. Dijkhof, R. Hünneman, N. H. v. ïersel, J, Joon, B. P. J. v, Kessel, Fr. A. Klaver, W. Kroes, W. L. O. Last, W. J. Leegwater, D. Maar huis, H. Oud, P. L. v. d- Welle, Th. P. Karsten, H. J. Liefaard, G. v. Olst, J. M. Otten, W. Pastoor, Joh. Poot, P. A. H. Rollé, G. A. de Rover, Jac. P, O, Sap, C, Schaap, A. v. Schenk Brill, D. G. Schoen, H. Schuiteman, C. H. Schumacher, J. Sohuuving, W, Smit, H, w. v. Spongen, L. Stöve, D. Swart, A. N. Terluin, P. Veldman, J. Ver meer, C, J. Verver, H. N, Vuil, A, CJ. op de Weeg, Niet gediplomeerd 3 leerlingen. J. W. C. Dijkhof isn Joh. Poot ontvingen een 2e prijs. Timmeren. J- C, A, Apel doorn, Th- Apeldoorn, D, Beers, A. M. v, d. Berg, P. A. Bogtman, J. J. Bruin, C. Dam, J, H< M. Dam, N. W. Dudink, H. C. Eradus, H. J, Groenewoud, W. M- Groot, J. de Haan, J. Heijstra, G- F, Jol, J. P. Karsten, P. N. Kerssens, J. C. Oud, J, C, Schaap, E. Stam, C. A. Terra, N. C. Valkering, J. Valkonet, H. G, Visser. N. Balten, C. P. Gieling, G. W. Kramer, P. W. Leering, J, B, Le vering, A, v. Leijen, A, Meijer, W. Merlijn, J. A. Min, C. Mole- naar, W. Molenaar, J. J. Moras, A. G. N. Noordover, P. de Nijs, G, W, Qudhoff, J. Rol, M. M. Rood, G, Q. Schram, Th. Wiering, N. Winter, J. J. Wit, J, A. v. Wonderen, F. J. Zandvoort, L. de Zeeuw. Niet. gediplomeerd 4 leerlingen. De leerling D. Beers kreeg een le prijs, Metselen. C. Bak, P. E. Bak ker, G. Gijzen, P. Hes, P, van Langen, M. J. de Nils, M. Sepers, B. Stins, J. Zwetsloot, Een le prijs kreeg B, Stins en een 2e kreeg M, J, de Nijs. Meubelmaken, W. Th, Bak- kum, H. J. Blankendaal, R, Hor jus, N, Ligthart, S. Rose, J. G. Schouws. K. Snijders, J. J, Speets M. de Wilde en C. Wijker, Schilderen. P. Arends, A. Blankman, C. J, M. Burger, H. N. M. Burger, J. B, G, Delis, P. den Hartigh, J. C. Ivangh, R. v. d. Kooi, J, Kraakman, J. R, Meijer, L. J. Ranzijn en G. Sloo- ten. Niet bevorderd werd 1 leer ling. Kleermaken, G. M. Engel, P. T. Goudsblom, T. E. Kaal, M. Keesen, K. de Krijger, A. Louw, A, M. Smiers, H. Tonnis en J, Wolda. De leerlingen A. Louw en A. M, Smiers kregen le prijs. Banketbakken. H. C. J, Barhorst, J. J. de Boer, P. D, Boerman, P. J. Delis, G. J. M. Dingsjan, J. Liideke, J. H. Mar- cker, R. Menkveld,, R, de Moes, H. Nat, D. Uitenbosch, W. P. Vis S. Zomerdiik, F. Zijlstra. Niet gediplomeerd werden 4 leerlin gen. Bevorderingen Van de eerste naar de tweede klasse: Smeden-bankwerken. J. N- Bakker, R. Bakker, Th, A. Bak ker, J. Beentjes, N. E. Beentjes, L. v, d. Berg, J. C- Besteman, J. A. de Block, S. J. Besteman, B. de Boer, C. Th. de Boer, S. F. Borst, C. M. Bijman, B, M. Cas tricum, W. p. H. Castricum, J, R, v, Dalfsep, J. F. Deekwitz, P. G. Deen, A. F. Deichmann, J. D. Dekker, P. J. Kos, N. Kauwoh, B. G. Kloos, I. Mannot, J. I. Brusohke, M, v, Egmond, A. Fernee, B, P, Goed, J. de Goede, P. A. Gomes, J. P. de Groot, L. G. Groot, S. N. Groot, 8, Harrijvan, K. ten Have, P, J Hoetjes, A. J, Boogvorst, B. Huij- zer, S. Jongi J. Kaandorp, E Kiewiet en P, v, Ramesdonk, G. J. P. dé Bruin, D. H, Kers, J,. M. Kleveriaam P, C. Koning, B. J. Komen, K. G. Kosspn, W Kous, J, Th. F. de Laat, P, Leeg water, N. J. Leyen, S. Ligthart, F. v. d- Linden, H. G. Louwe, J W, v- d. Meulen, A, Miehels en F, v, Schoten, R. Birsak, H. N. Bloothoofd, H. M. Poel, G. du Prie, J. Reese, A. Ridder, C, A, Rotteveel, A. G. Roobeek, N. S. de Rijs, Joh. P. G. Sap, Th, Schermer, K. Schip per, C. Schol, J. G. Schot, H. Schuur, Th. J, Spronk en D. Smit. Th. H. Sterken, R. stet, P. Tesselaar, D. Torenbeek, H, Val kering, Th. J. Veldman, G. S. Velseboer, D. M. v. d. Vliet, A. de Visser, J. de Waal, S. Wav- menhoven, A. Westerhaf, J. C. de Winter, C. M. v. Wonderen, C Wormsbecher, C. J. Zomerdijk, J. J. Halff en Th. Overtoom. Niet bevorderd 22 leerlingen. Electrotechniek. P. Appel man, W. v, d, Berg, S. A. Boer- sen, C, M. Booy, K. J. Botter- man, Th. A, Buisman, J. F. Dam, C. Dekker, D. Dibbets, K. Drost, N. Dijkstra, N, Engel, W. E. En- te, J. v. d Flier, A. Fokker, M. v. d. Galiën, A. N. de Graaf, J. G. Groot, W. Houtkoper, E, R de Jager, H. de Jager, J. N. Kin jet, C. Kleimeer, F. L, Patty na- ma. A. A. Steeman. M. J, Mors, A. J, Numan, J Piek, A, Pover, P. Prins, S. Rol, P. J. Schouten, W. J. Schreuder, J. d. Schuit, W, Sehuringa, J. Sehuyt, J, S. Smith, J. B. Stier hout, S, v. d. Sijde, N, K, Ursem, J. B. Veer, H. Vissehers, A. C, de Vries, A. Vriese, N. C. Wage- maker, J, C, de Winter, F. Wij ker, L. Zwart, Niet bevorderd werden 11 leerlingen. Timmeren. J. H. Baard, J. M. Bakker, J. Th- Bakker, S. Bakker, D. G. Barten, F. Berk hout, J, C. Bleaker, M, L. M. Boersen, H. Bosman, J, Brede- wout, A. A. Dekker, C, M. M, Dekker, G. P. Fatels, A, W. Ge luk, A. P, Gieling, C. H. Glorie, A. A, Graas, N. Bruin, C, Koenis en C, Th. Ursem, D. Anema, A. Klijbroek, W. de Koekkoek, C. D. Langedijk, J. C. Lebbing, A. F, Lingerak, B. J. Moermond, W. A. Moninex, J. C. Mooij, P. C. Mooij, J. Mulder, L. Nieolaij, R. S. J. Noom, C. A. Nooij, M. B. de Nijs, J. P, Orij, H. Rutsen, J, v. Rijn, C, S. 0. Sehoon en W, J. Schouten. A. Schut, A- P. M. Sehram, H. J. Snip, J- Stoop, Th, A. Tuyn- man, H, W. - Twisk, Th- J- Val kering, G. Visser, S, Vreeker, C. Vries, G, A, de Waard, J. Wes ter, J, M. Wijnstekers A. (3. Zee man, P. A. Zoontjes, P- J- Zwaan N. A, v. Zijl en Fr. Zijp, Niet bevorderd werden 22 leer lingen. Metselen. C. M. Beentjes, J. H Braam, A, J, Groenewoud, W, Hensel, N. de Moor, M. de Nijs, P. Renooij, N. C. P. de Ruiter en J. J. Riicke. Meubelmaken, J. Bussen, S. G. Bijman, B. C. Kaal, C. P. Mgk. M. Q. N. de Nijs, E. van Rooi), A. G M. Sander, C. P. Schotten, P. Sohotten en M. A. Sloof, Schilderen. G. Bakker, S. BoHma, S, de Geus, C. A. Glas, J. C. Kaandorp, J. A. Kunst, J. S. Rinkel, N. J. M. de Ruyter, N. J. Slooten en J. C. Visser. Niet bevorderd werd 1 leer ling. Kleermaken. M. E, Baller, M. L. Boek, M. Boekelaar, Th. M, Boersen, J. Blom, J. L. van Gastel, P. Groen, J. Groot, J. N. Konijn, M, A. M. Kopper?, R, E. v. Laar, W. F. Lauritsen, C, J. v. Rootselaar, K. Schot, J. Snij ders, J. Tiesjema, A. C, Staps, C, v. d. Steen en C, F. Tromp. Niet bevorderd werden 3 leer lingen. Banketbakken, J. A. Beem- sterboer, P. J, de Beurs, J. C. Burgmeyer, M. de Graaf, W. A. M. Groot, Th. Hageman, J. Kalis, C, Klelier; W. Koopmans, W, Laan, A, C. Mossinkhoff, H, N. Nljman. A, F. Olgers. H. v. Osch, C. v. Pel, J. H, v. Pel, J. Snijders, B. Stevens J. G. Verduin en C. v. d. Zwaag. Niet bevorderd werden 7 leer- wel open voor alle ry verkeer, lingen. richting oost-west DAW-sters G. de Waard en T. Schats werd 2e en 3e in resp. 1.31,4 en 1.35,4. André Slikker van DAW toon de nog altijd gen goed all-round zwemmer te zijn, door alle drie heren titels op zijn naam te bren gen, Hierbij moet aangetekend worden, dat Ad Boxem niet aan wezig was en dat Bijkerk van De Zwaardvigeh niet tijdig aanwezig kan zijn. Nu kon hii de drie num mers winnen met heel wat min der inspanning. De 100 m, rugslag zwom hii m de altijd nog heel goede Uid van 1,.15,2, gevolgd door C. Goedhart van Nereus en R. Kliffen van Neptunus, resp, in 1,19 8 en 1.244, Bij de 100 m. vrije slag was het verschil minder groot: Slikker won in 1.05,4, met de elkaar fel bestrijdende T. Bijkerk (Zwaard- visch) en H. de Jons (DAW) als 2e en 3e in 1,074 en 1,08,-, W. Bloothoofd van dAw liet zieh op de 200 m. schoolslag he ren door Slikker en A. Meyer (Neptunus) ca- 150 m. trekken, Toen spurtte hij Meyer voorbij, doch kon zijn clubgenoot niet meer bereiken, Tijden: A, Slikker 3.06.-, W. Bloothoofd 3.08- en A. Meyer 3,09.2, Volgens de verwachtingen won Tine Tcnkink van DAw de 100 m. vrije slag dames. Zij maakte de goede tijd van 1.13.», Om de 2e en 3e plaats werd hevig ge» streden door G. de Waard DAW en E. de Boer, Nept. Laatstge noemde wist dit spannende duel te winnen met 0,1 see. in 1,15,-. De estaffette 3 x 100 m. wis. selslag dames en ook die voor de heren werden door DAW gewon nen. De vrij grote inschrijving had iets teveel van de tijd gevergd, zodat de polowedstrijd DAW-VZV (Veisen) geheel in halfduister ge speeld moest worden. De Allt- maarders. die met enkele invallers uitkwamen, wisten deze aantrek kelijke wedstrijd met 32 te win nen. De verdere uitslagen luidden: 100 m. schoolslag meisjes adso- 1. G. Stadegaard dAw in 1.42,9, 2. J, Nol DAW in 1.43,- en 3. A. Haeek DAW in 143,4. 50 m. vrije slag jongens adsp. 1. J. Nierop Groot DAw in 32.-. 2, T. Pauw Nereus 32,6 en 3- F. Bielfeidt DAW in 33... 3 x 50 m, wisselslag estafette meisjes adsp. 1. DAW I in 2,10.2; 2 DAW II 2.12.- en 3. Waterlelie I in 2.23.-. 3 x 50 m. wisselslag estafette jongens adsp. 1 .DAW I in 1.55.2; 2, Nereus I in 1,56,6 en 3, Bruin vissen I. 3 x 100 m. wlsselsl. est. heren. 1, DAW I in 3.54.2; 2. Nereus I in 4-08-8- en 3. Neptunus I in 3.12,4. 3 x 100 m. wisselslag estaf. dames. 1, 2 en 3: DAW I, DAW II en DAW III. resp. 4.21.-, 4.32.6 en 4.44,6, Burgerlijke stand ALKMAAR Geboren: Vrouw tje C.M. dv S. Dikkeboom en C. G. Asma. Overleden: Maria C, Swilddc. 77 jaar, geh. met J. van Borde. Afgesloten weg EGMOND A.D. HOEF. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 9 Juli j.l. daartoe bevoegd ingevolge raadsbesluit van 19 Fe bruari 1951 is de oude Egmon- derstraatweg gesloten verklaard voor alle rij verkeer in oostelijke richting. Hét betreft de Egmon- derstraatweg, lopende van perceel bewoond door Dr. S. J. H. Moons langs slager Overpelt naar de He renweg. Dit weggedeelte staat dus door do Neomist een plechtig lof gecelebreerd. De Zondag werd ingeluid door een plechtige H. "Mis welke werd gecelebreerd door de Neomist en twee Fathers van Mill HUi, dia ken Father N. Castricum en sub diaken de E.W. heer v, d. Horst. De predikatie werd gehouden door Kap. A. Meijer,, priester zoon dezer gemeente. De«e plechtige H. Mis werd opgeluisterd door een mennen» on jongenskoor onder leiding van de heer P. van Westen. Gezongen werd de 4-stemm. mis van Fero- sia. 's Middags om 12.45 uur werd een receptie gehouden voor genodigden, waarbij grote be langstelling werd getoond o.m. door burgemeester S. F. Smeets en echtgenote en de bestuurders van diverse organisaties. Het gemengd koor St. Caecilia bracht enige nummers ten geho re w.o. een cantate van van Schayk. De heer de Nijs, voorzitter der K.A. sprak een woord van wel kom en dankte degenen die had den medegewerkt aan dit feest en bood de Neomist een enve loppe met inhoud aan namens alle parochianen. Daarop aanslui tend sprak de Neomist een woord van dank. „Het is voor mij een grote dag", aldus spreker, „die ik nimmer van mijn leven zal vergeten, evenmin als dierbaar Castricum ,waar ik tal van jaren heb doorgebracht". De Neomist herinnerde vervol gens aan die jaren en aan zijn sehooltijd en nadat hij woorden van diepe erkentelijkheid had gesproken jegens z'ijn ouders, beloofde hij z n medeparochianen te zullen danken door gebed, ook straks jn Rome en misschien over enkele jaren in de Missie. Gedenk ook mij in uw gebeden opdat ik mijn roeping als pries ter waardig mag zijn, aldue Fa- ter Beentjes. De receptie voor alle parochia nen werd eveneens druk bezoekt. Het feest werd besloten met een plechtig danklof met Te Deirm. 30 ALKMAARSE KINDEREN VERTROKKEN NAAR BATH ALKMAAR In het kader van de jaarlijkse jeugduitwisseling Alkmaar-Bath hebben de Secre tarissen van het AlkmaarBath comité, de heren G- A. M. Snij ders en Mr. G, van Hilten een groep van twintig Aikmaarse kinderen uitgeleide gedaan, die met 14 kinderen uit Bergen om omstreeks kwart voor vier gister middag per bus ven het Canada- piein vertrokken om de lange reis te aanvaarden naar Al'bion. Los van het Aikmaarse Comité heeft zioh in Bergen een comité, Bergen-—Keysiham (een plaatsje ongeveer vijftien kilometer van Bath verwijderd) gevormd, dat nuk jaarlijks kinderen tussen de vijftien en negentien jaar naar Engeland uitzendt. Om drie uur vertrokken deze van Borgen, uit geleide gedaan door de burge meester en hun ouders en verdere familieleden, om zich in Alkmaar to voegen bij de Aikmaarse kin doren, die met. hun ouders en fa milieloden <fe komst van de tou ringcar verheidden. Gezamenliik zetten zij de tocht naar Qstende voort, namen de ferryboot naar Dover, om dan per bus naar Lon den te gaan en verder met de trein of bus napr Bath resp. Keysham. Zjj worden daar bij particulieren ondergebracht en zullen hun vacantie doorbrengen met het maken van tochten met elkander, ofwel met hun pleeg ouders of huisgenoten. HOOGKARSPEL, 14 Juli. Aardappelen eerstelingen grof aanvoer 90.000 kg 879010.60, fijn 12.40^13.90, klein 10.20— 12.60, kriel 9.90—10.60, Doré fijn 13.80—14.70, 90.000 kg. ZUIDERKOGGE, 13 Juli. Grove schot 11,4011.80, midd- 12.80—15.20, klein 11.80—13,80, kriel 8—10 doré 13.80—14.70, ro de 14,20—14.50, eanv. 60,000 kg., bloemkool 833, slabonen 84 96,snijbonen 561.07, sla 5—8, bosuien 810, bospeen 1328, peulen 56—1.05, aardbeien 45 1.13, rode bessen 2550, framb. 6077, perziken 718, zwarte bessen 1,01—1.26, AVENHORN, 14 Juli, 7300 kg 10,10—10.60, 48.000 kg midd. 10,20—12.40, 5250 kg driel 8— 12.30, 1300 kg kriel -6.80*—9.90, 200 kg rode schot oude 9.90, 10,000 kg rode schot midd, 10.10 12.40, driel 9.50—980, 800 kg; 200 kg kriel 88.60, 105 kg sja lotten 0,03 p. kg.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2