A Extra donateursconcert van Sint Caecilia De katholieke organisatie in de bloembollenbranche Damkampioenschap Alkmaar Bouw van woningwetwoningen door woningbouwverenigingen Zilveren priesterfeest van vlootaalmoezenier Wilmink Meervogels A en V.Z.V. hebben de beste kansen Delftse schilders bij K.C.B. en Bergenaren in Delft ALKMAAR EN OMSTREKEN AGENDA Mekken en Miedema kampioen Bedrijfssport Nieuw bouwplan Kathol. Arbeider Bloemencorso trok door Haarlem Voor promotie naar K.N.V.B. Succes II degradeert Boerderijbrond in Huizen (N.-H-) Marktberichten PAGINA 2 MAANDAGSS jULI 1951 ALKMAAR Zo'n grote be langstelling zal men op zo'n prachtige zomeravond in het .Wapen van Heemskerk" zeker niet hebben verwacht. Zaal en balcon waren uitstekend bezet. Dit is wel een bewijs, dat de do nateurs en vrienden van ..St. Caecilia" dit muzikale extratje bijzonder hebben gewaardeerd. Het concert-programma was in lichte stijl, van welluidende en aangenaam-klinkende melo dieën, welke bij de toehoorders wel altijd in de smaak vallen; maar ook dit soort muziek is wel degelijk „ware" muziek. Want de lichte muze, de muziek van de vreugde, kan ook geïn spireerd geschreven zijn en kunstwaarde ten volle bezitter». Op dit over het algemeen zeer geslaagde concert viel nog iets zeer belangrijks te constateren, n.l. dat het muziekcorps „St. Caecilia", onder leiding van zijn dirigent Oly. nog steeds vooruit gaat en dat het ensemble en het klankgehalte nadat we dit corps voor de laatste maal hoorden, weer belangrijk is vooruit gegaan. De inzet, de Pelikaanmars, werd zuiver en Dittig gespeeld. Een klein ongelukje in de be kende Posthoorn galop, en vlak daarna in Operette melodieën uit Die Lustige Witwe van Frans Lehar. Vooral het laatste ge deelte werd in één woord keu rig uitgevoerd. Tussen nog meer bekende walsen en marsen sneelde men de Turkse mars van Mozart een goed arrangement uit de bekende piano-sonate. Zuiver muzikaal bezien vorm de dit stuk dat lang niet ge makkelijk is voor „St. Caeci lia" het succes van de avond. Het werd mooi in stijl gespeeld en voldeed uitstekend Hiervoor dus een welverdiend en extra compliment. Het bleek, dat een dergelijk program bijzonder in de smaak viel. en dat de musici dergelijk werk ook gaarne sne- len. Maar we zouden niet volle dig zijn, wanneer we nie* even het optreden van het Vendel zouden vermelden: dit had voor al bij het publiek een daverend succes. De muzieknummers werden door de aanwezigen met grote aandacht gevolgd en men }iet het aan zeer veel bijval niet ontbre ken. Na afloop bleef men nog ge ruime tijd "gezellig bijeen, on danks dat het zo vol wtv en zo warm. Dit was dan het zomer- succes van „St. Caecilia". W. Schreurs FILMS: Rex-theater: Gold- wyn Follies, 14 jaar. Harmonie: Minderjarig meisje vermist, 14 jaar; Victoria-theater: Colt '45- (Het laatste duel) 14 jaar. Voorstellingen hedenavond 8 uur. Apotheken: Geopend vanaf 6 uur voor spoedgevallen: Apoth. Kruisinga Koorstr. 59- Tentoonstellingen: in Bergen Kunstzaal KCB (Rusten de Jager) en kunstzaal Kerkepad. Openlucht theater Bergen: 8 uur Kees Stet met Caba retgezelschap. IJOrjFi? <54T art«! voor STEPVT-nTPvizï'NLic ingenieur. ALKMAAR Aan de functie van Stedebouwkundige in de rang van technisch hoofdambte naar bij Onenbare Werken i? een salaris verbonden van f 5040— f BOOO. Het is B- en W. niet ge lukt een geschikte kracht voor dit salaris aan te trekken. Een goed stedebouwkundige, die de titel van ingenieur voert, heeft zich wel aangemeld, doch wenst niet ingedeeld te worden ln de salarisklasse van do teeh- niche hoofdambtenaar; hij wenst in dienst te treden tegen het sa laris van ingenieur bii Onenbare Werken, waaraan een wedde van f 6-200f 7.200 vermeerderd met toelagen, is verbonden. B. en W. stellen de Raad voor dit mogelijk te maken M. O. Nederlands ALKMAAR. Onze stadgenoot de heer R. J. Valkhoff slaagde in de akte M. O. Den Haag voor Nederlands (A) Uitslagen en stanuen van de Alkmaarse Bedrtjfshandbal- en Voetbalverenigingen per 21 Juli: VOETBAL Afd. A: BBC I—SOVA 0—1; PostiljonReiniging 20; Telefo- niaChevrolet Boys 05; Licht- bedrijvenPovay i 00. Afd. B.: BlackboysHulskamp boys 11; MelkboerenSlagers 23; NotenkrakersAlkm. Crt. I—2; APSV 11—VIVO Boys 2—1. Atd. C: Ringers IIPUA 12; Povay 11Nagengast 00; BBC IIPerzifo 30. Afd. A: S.O.V.A. Postiljon Lichtbedr. Reiniging Ringers I Chevr. B. 't Hoge H. BBC I Povay I Com.m Teletonia Afdeling Blackboys Hulstk. B. Notenkr. Krom APSV II Melkb. Slagers Alk. Crt. Vivo B. Stoel Afdeling Fordboys Rhodesia Centra POA Lastina B. Nageng. Povay II Ringers II BBC II Perzifo Stoel II 9 7 1 1 15 18—5 8 4 4 0 12 11—2 9 4 3 2 11 17—13 9 4 2 3 10 10—9 7 3 2 2 8 7—4 8 0 0 4 8 15—13 8 3 1 4 7 8—10 9 2 3 4 7 10—11 8 1 4 3 6 5—7 7 1 2 4 4 10—1 8 1 0 7 2 5—25 B 9 6 2 1 14 16—5 9 6 1 2 13 19—7 9 4 2 3 10 12—8 7 4 I 2 9 8—13 8 4 1 3 9 16—11 3 2 3 3 7 17—18 8 3 0 5 6 8—14 8 2 2 4 6 7—14 3 1 3 4 5 10—13 8 1 1 6 3 4—14 C: 8 6 2 0 14 19—4 7 6 1 0 13 15—1 7 5 0 2 10 21—6 8 3 3 2 9 15—7 7 3 2 2 8 8—8 8 3 2 3 8 S—7 7 2 2 3 6 8—10 8 2 2 4 6 15—16 7 2 0 5 4 11—13 7 1 2 4 4 9—17 8 0 0 8 0 3—43 ALKMAAR. Van de drie deelnemende klassen ziin na de wedstrijden van Vriidag twee kamnioenen bekend. Mekken, die noe afhankelijk was van het re sultaat dat ziin concurrent M. A. Langras zou bereiken tegen Bak. werd kamnioen van de eerste kl. B. doordat Langras verloor. Miedema behaalde het kam- nioenschan van de tweede klasse door remise te sDeien tegen ziin enige rivaal Stam. De wedloop om het kampioen schap van de eerste klasse A gaat thans nog slechts tussen de Lan- gedjjker Slot en de Alkmaarder Riebeek. Wel heeft Riebeek op de ranglijst een punt meer, maar Slot staat in zijn afgebroken stel ling tegen Oud zeer gunstig, ter wijl de afgebroken partij Rie beekOud zeer waarschijnlijk op remise zal uitlopen. De partij tussen Oud en Slot was sensa tioneel. Tegelijkertijd kwamen beiden in hevige tijdnood te verkeren. Oud stond na deze tijdnood weliswaar voordeliger, maar door te lang op winst te spelen en het eindspel niet sterk af te wikkelen, is zijn stel ling nu zeer ongunstig. Riebeek overwon Hemels door sterk cen- trumspel. De Heiloër Tuinman speelde tegen De Haas een sterke partij en bereikte remise. De Jong werkte zich omhoog door een knappe zege op de sterke D.W.O.-er Piederiet. Schuit kreeg door een ope ningszet tegen Kruider een schijf voorsprong, maar door een zwakke voortzetting liet hij de partij nog remise lopen. Behalve voor Mekken was er in I B ook reden tot vreugde voor Verver, die zich in deze klasse handhaafde door zijn afgebroken partij tegen Jorna in winst om te zetten. In de tweede klasse boekte Balder een verdienstelijke over winning op Korn. Witte verloor van M. J. Langras Sr. De standen zijn thans: IA: Riebeek 12 Dt. uit 7 par tijen; Slot 11 uit 7; Kruider 10 uit 8; Oud 9 uit 6: Hemels 9 uit 8: De Jong 6 uit 7; De Haas 6 uit 8; Piederiet 5 uit 8: Schuit 4 uit 8; Tuinman 2 uit 7. IB: Mekken 10; Woonijk 9; Booy 9; M. A. Langras 8; Jorna 6: f 20.000 meer voor m. H. ALKMAAR De aanpassing van de steunnormen aan de stijging van de kosten van le vensonderhoud hebben de uitga ven wegens ondersteuning met- geld door Maatschappelijk Hulp betoon doen stijgen, zodat een suppletaire begroting voor M H. tot een bedrag ad f 20.000 is in gediend. De begroting van het burger weeshuis ovgr 1951 is ingediend in ontvangsten en uitgaven op 15.172 met een vermoedelijk batig saldo van f 6.000. selectiemesteri.t g. y VARKENSSTAMBOEK. ALKMAAR B. en W- stellen de Raad voor aan het N.H. Groot Yorkshire Varkensstamboek te verkopen de boerderij met erf, aan de Helderseweg, ter opper vlakte van 3300 m2. voor f 24.000- Verver 6; Bak 5; Bijwaard 3: allen uit 7 prt. II: Miedema 14 uit 8; Stam 12 uit 8; M. J. Langras Sr. 9 uit 7; Korn 9 uit 8; Balder 9 uit 8; Witte 7 uit 8; De Wijn 7 uit 8; Visser 2 uit 7; Lengers 1 uit 8. De uitslagen luiden: IA: K. TuinmanTh. de Haas 11 M. HemelsN. Riebeek 02 H. de JongW. Piedriet 20 J. Schuit—H. Kruider -1—1 N. Oud—F. Slot afgebr. I B: M. A. LangrasC. Bak 02 J. JornaL. Verver 02 II: C. BalderT. Korn 20 J. WitteM. J. Langras Sr. 02 J. MiedemaD. Stam 11 ALKMAAR B. en W stellen de Raad voor mede te werken aan de uitvoering van een bouw plan van Rochdale, omvattend 75 woningen aan de Coornhertkade, het Corn. Evertsenplein en de Marnixstraat: in verband hiermee de benodigde terreinen te ver kopen voor f 109.147.50: hiervoor met inbegrip van bijkomende kosten een voorschot te ver lenen van f 113-710.75 alsmede een bouwvoorschot van f710.905. Het plan omvat 29 eensgezins woningen met 1 huiskamer, keu ken, 3 slaapkamers, wasruimte met lavet, W.C- en ingebouwde bergplaats; 16 benedenwoningen, waarvan 8 met 3 slaapkamers en 8 met 2 slaapkamers, schuurtje enz. en 30 bovenwoningen waar van 15 met 3 en 15 met 2 slaap kamers enz. Reisclub ,.De Supporters" ALKMAAR. Men verzoekt ons opname van het volgende: In verband met de plannen voor het nieuwe jaar vindt Dinsdag a.s. 24 Juli een vergadering plaats, dus alle dames en heren zorgen Dinsdag 24 Juli om 8 uur bij Beemster aanwezig te zijn. niet, zoals eerst gemeld was, Woens dag. Willen de leden van boven genoemde vereniging hiervan goede nota nemen? ALKMAAR. In fle raadsver gadering van 5 Juli 1951 werd om advies in handen van B. en W. gesteld de brief van dc Federatie van Woningbouwverenigingen van 26 Juni 1951. houdende ver zoek zoveel mogelijk aan de ulaat- seliike woningbouwverenigingen de bouw en exnioitatie van wo ningwetwoningen over te laten. Naar aanleiding van de klach ten van de woningbouwverenigin gen over de voorrang, die thans de gemeentelijke woningbouw heeft boven verenigingsbouw (op 30 April 1950 bedroeg volgens 't Centraal Bureau voor de Statis tiek bij de toen in uitvoering zijnde woningen het aandeel van de gemeenten 39 pet., van de woningbouwverenigingen 30 pet. en van particulieren 30 pet.) heeft de Minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting aan de Vereniging van Nederlandse ge meenten gevraagd te overwegen „'wat er zou kunnen worden ge daan om de rechtstreekse be moeiingen van de gemeenten met de bouw terug te brengen tot die gevallen, waarin zulks noodzake lijk moet worden geacht en bij het bevorderen van de bouw op de voet van de Woningwet de ter plaatse toegelaten woning bouwverenigingen waar mogelijk in te schakelen." De Ver. van Nederlandse Ge meenten heeft in brede kring met de hierbij belanghebbenden van gedachten gewisseld. Als conclusie van de verschil lende overwegingen werd gesteld, ,,dat inschakeling van de woning bouwcorporaties bij de woning bouw en -exploitatie bevorderlijk is voor de belangstelling van de burgerij in zake de volkshuisves ting en dat de praktische bezwa ren tegen deze inschakeling veel al zijn te ondervangen. Op grond hiervan is bij het gevoerde over leg unaniem de wenselijkheid er kend. dat de gemeentebesturen, waar zij dit met inachtneming van de bijzonderheden van deze tijd, de plaatselijke omstandighe den en het algemeen belang mo- HANDBAL Afdeling A RHVHulstkamp girls TelefoniaRHV 33; girls IKrom 52. Afdeling B: J.A.K.Hulstkampgirls II 't Hooge HuysCentra 4— ;irls II 1—0; 11—0. •Hulstkampgirk ge HuysJ.A.K. Afdeling A: Telefonia 10 Krom 12 Hulstk. I 7 RHV 10 Lastina I 10 Milfleur 10 HVB II 7 Afdeling B: 't H. H. 11 5 HVB I— 7 Hulstk. II 8 Centra 8 S.V.G. 9 Lastina II 9 J.A.K. 10 I 1-2; Hulstk. 2—5; 4; SVG 't Hoo- 17 14 10 10 8 7 0 14 12 12 10 9 3 2 54—22 50—41 26—16 23—19 20—33 29—31 4—44 62—33 41—17 26—10 37—26 35—35 13—40 7—60 De LTB te Haarlem en de Ver eniging van Katholieke Onder nemers in het Bloembollenhedrijf te Hillegom zijn overeen gekomen dat laatstgenoemde vereniging zich als vakorganisatie aansluit bij de LTB als vakcentrale. In verband hiermede zal de LTB haar statuten wijzigen, teneinde deze aansluiting ook statutair mogelijk te maken; tot deze wij ziging is in beginsel reeds beslo ten in de bondsjaarvergadering van de LTB gehouden op 20 De cember 1950 te Haarlem. Voornoemde vakorganisatie voor het bloembollenbedrlif behoudt hiermede haar autonoom karak ter en juridische zelfstandigheid en geeft de vrijheid tot het aan gaan van overeenkomsten met. andere organisaties. Zodra bovengenoemde aanslui ting bij de LTB mogelijk is, zal Onder bijzonder grote en har telijke belangstelling heeft de vlootaalmoezenier Wilmink Zon dag te Den Helder zijn zilveren priesterfeest gevierd. Met assis tentie van Deken A. H. Harst als presb. ass.. vlootaalmoezenier Wessels als diaken en kapelaan Th. Tulen als subdiaken, droeg hij een plechtige H. Mis op. die werd bijgewoond door zijn moe der en vele geestelijke en we reldlijke autoriteiten o.w. hoofd- vlootaalmoezenier Mgr. J. F. M. de Sain, hoofdlegeraalmoezenier Mgr. F. van Straelen. pastoor (Advertentie) Lucifers-actie Prijzen Lucifers-actie - van honderden guldens te verdienen! Vraag Zondag Uw bestuur over de lucifers actie! Met weinig moeite prachtige prijzen te ver dienen. Er wordt 1 Aug. gestart. Doe toch mee! U „Luci- NftP" steunt een goed werk en 't is fers-actie" zo gemakkelijk te doen! Minderbroeders- Het Missie-college werd door oorlogs klooster, Wilhelmina- brand verwoest. Door de brand van weg 13, Woerden. lucifers wordt het weer opgebouwd. Lucifers-actie - Lucifers-actie - Lucifers-actie Lucifers- Voss uit Soest, pastoor Nieuwen- huijs uit Hilversum en verschil lende studievrienden. Voorts merkten wij op de ka piteins t. zee F. H. M van Strae len en D. J. Kommer, resp. voorm. Commandant Kon. Insti tuut en Maritieme Middelen Wil lemsoord en de kap. luit. t zee A. C. M. de Neeve commandant van Hr. Ms. Kortenaer en voor zitter van het feest-comité dat tijdens de receptie een missaal voor de kapel van het Kath. Mi litair Tehuis er» een couvert met inhoud aanbood. Mgr, de Sain noemde het geen slechte gooi dat aalmoezenier Wilmink, die hij als de hersens van het corps aalmoezeniers be schouwde. bii de Marine anker vast is gelegd. Het had spreker getroffen, dat de Kath. Marinemannen hun vlootaalmoezeniers in één lijn hadden gesteld met wijlen de bijna legendarische vlootaalmoe zenier Alink, en spr. meende dan ook niet beter te kunnen doer» dan de jubilaris de drie gebrand schilderde ramen voor de kapel te schenken, die aalm. Alink in dertijd van de Marinemannen ge kregen heeft en bij ziin sterven aan Mgr. de Sain overdroeg. Spr. hoopte dat aalmoezenier Wilmink niet door de z.g. pastoorskoorts zou worden bevangen era voor de Marine behouden zou kunnen blijven. Ook pastoor Voss uit Soest bood een couvert met in houd aan namens dè parochie waar aalmoezenier Wilmink ja ren heeft gewerkt. In z'n dank woord dankte de jubilaris o.a. de Hoofdlegeraalmoezenier voor diens bemiddelingen tijdens z'n krijgsgevangenschap. eerstgenoemde vereniging haar huidige aansluiting bii het R- K. Verbond van Werkgeversvakver enigingen te 's Gravenhage wij zigen in 'n overeenkomst ten be hoeve van economische voorlich ting en bijstand. Overeengekomen is dat meerge noemde vakorganisatie er bij haar leden ten sterkste op zal aan dringen, dat elk lid zich indivi - dueel aansluit bij de hem passen de standsorganisatie, hetzii naar keuze bij de LTB te Haarlem, hetzij bij de Algemene- Katholieke Werkgevers Vereni ging te 's Gravenhage. Op grond van deze overeen komst zal aan meergenoemde vakorganisatie de Bisschoppelijke goedkeuring worden verleend; in verband hiermede zal voornoem de vereniging haar naam wijzigen in „Katholieke Vereniging van Ondernemers in 't Bloembollen- bedrijf." Met deze organisatie zaj de R- K. Vereniging van Ondernemers in het Bloembollenbedriif van de LTB worden verenigd. Gezinscongres URSEM Voor het a.s. Gezins congres te Blokker op 29 Juli zijn kaarten verkrijgbaar bij G.H. de Jong, Ruiterstraat. Zij die per bus naar Blokker willen, moeten zulks opgeven vóór 25 Juli bij bovewstaand adres. Geslaagd BROEK OP LANGENDIJK. Bij het gehouden examen te Haarlem vopr stenographic slaag den de dames: N. A. Duyves, W. Goudsblom en V. M. C. Jol. Zij werden opgeleid door de Eerw. Zuster Willibrorda van de R. K. Lagere School te Noord- scharwoude. Verkocht BROEK OP LANGENDIJK. Het woonhuis met schuur van mevr. G. Engel-Smit Mandenpad 3, is aangekocht door Corn. Koo- men. Zonnesteek gekregen SCHAGEN. Een der spelers van Helder 3, dat Zondagavond de beslissingswedstrijd tegen Schagen 2 moest spelen op het S.R.C. terrein, had in de namid dag even liggen zonnebaden. Pas toen hij autobus in Schagen ver liet begon hij zich onwel te ge voelen. In de kleedkamer werd zijn toestand van dien aard dat dokter v. d. Sluis werd opgeroe pen voor het verlenen van medi sche bijstand. De jongeman had blijkbaar een flinke zonnesteek opgelopen, zodat zijn kameraden hem later behoedzaam van het terrein hebben vervoerd om ver volgens verder transport naar Den Helder te regelen. gelijk achten, de bouw en exploi tatie van wóningwetwoningen aan de wonirigbouwverenigigen en andere woningbouwcorporaties toevertrouwen." Met deze conclusies kunnen B. en W. zich verenigen: immers in Alkmaar omvatten de plaatselijke woningbouwverenigingen vrijwel alle groepen van de bevolking, terwijl zij steeds actief op het terrein der volkshuisvesting zijn werkzaam geweest. Daarom verdient het aanbeve ling, dat in het algemeen de wo ningbouwverenigingen de bouw en exploitatie van de woningwet- bouw ter hand nemen, behalve in die gevallen, waarin bouw en exploitatie door de gemeente daarvoor meer geëigend is. MULO EXAMENS ALKMAAR. Voor het Mulo diploma A slaagden Zaterdag 21 Juli in Alkmaar de volgende candidaten: C. W. Boode en J. Dekker te Alkmaar; V. Vijn, E. E. Hinkes en J. Broekman te Heiloo; M. J. Kramer en K. van Laar te Den Helder; S. Grin te Anna Paulow- na; J. Zwaag te Eierland (Texel); A. Berkenbosch te Den Burg; J. Metselaar en M. E. Steyn te Den Oever; W. J. Tijmens te Wierin- germeer; A. Schotten te Heer Hu- gowaard; P. C. van Dijk te Dirks- horn; J. Swart en M. v. d. Woude te Purmerend en K. Mayer te Beemster. Afgewezen 8 candi daten. Polygoon-Profilty-nieuws in alle theaters ALKMAAR. Uit onze bios coop-recensies is niet direct ge bleken, dat het Polygoon-Profilti- nieuws uit binnen- en buiten land in alle vier de Alkmaarse bioscopen wordt vertoond, het geen wij overigens bij onze lezers bekend veronderstelden. Inder daad worden de nieuwsreportages die 'steeds actueel zijn, in alle Alkmaarse bioscooptheaters ver toond. „OLÏMFUS"-WEDSTRIJDE ALKMAAR Opgelet! De wedstrijden op 29 Juli te Bever wijk, vinden géén doorgang, in verband met de diverse afzeg gingen. vanwege vacanties. Od 12 Augustus a.s. worden de Districts - kampioenschappen voor dames gehouden, te Velsen Noord. Programma: Meisjes A. 80 me ter Hoogspr.. Verspr., Kogels, Discusw.. 4 x 80 m. Estafette. Dames. 100 en 200 m„ Verspr., Hoog. Kogel, Discus, 4 x 100 m. Est. Deelname voor „alle" klas sen. Voor de heren worden de dis- tricts-kampioenschappen sehou- der» te Amsterdam, op Zaterdag en Zondag 11 en 12 Aug. Programma: Zaterdag 11 Aug.: Jun. A. 300 m. 1500 m„ hoog, kogel, discus. Heren. 100 m„ 1500 m„ 4 x 100 m Estafette. Zondag 12 Augustus: Jun. A. 100 m.. 800 m„ 4 x 100 m„ verspr. Heren: 200 m.. 400 m„ 800 m„ 5000 m.. Hoog, Ver. Kogel. Dis cus. Speerw. Deelname „alle" hle ssert. Onocve uiterliik t/m 26 Juli a.s. Hierna worden „geen" deel nemers meer opgegeven. Stortseld bij inschrijving vol doen!! Zonder betaling kan niet gestart worden. BOUW- "N WONINGTOEZICHT IN AKERSLOOT. ALKMAAR B. en W- stellen voor met de gemeente Akersloot een gemeen sdh appel like regeling inzake .bouw- en woningtoezicht te treffen, zoals ook met de ge meente Limmen is getroffen. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geborej): Cor nells P. J. z. v. J. P. Koster en A. M. Willig; Wilhelmus H. A. z. v. A. H. A. van Rhoon en T. M. Thoolen; Alberta d. v. B. Wolters en A. van der Molen; Ingrid M. J. d. v. J. A. Janssen en M, J. Mak; Jacobus G. M. z. v. J. Verver en P. C. S. M. Keijs- per. Gehuwd: Cornelis N. Zut en Johanna C. M. Dekker; Machiel Esseveld en Elsje H. Streicher; Jurrien de Wezrt, en Barbara W. Hoekmeijer; Willem Stoop en Alida M'ienis; Lourens Mors en Nanda M. van Houten; Johannes Smit en Hernrika T. Kole;. Nico Hofman en Geertruida E. Nierop Groot; Jan P. Naeff en Jacoba G. Hoogenboom. Overleden: Elisabeth Vader, 97 jaar, weduwe van L. C. Oudt. Automobilist bekend ALKMAAR De automobi list, die de vorige week 's nachts de kellner de G. bij de Friese- brug 's nachts heeft aangereden en daarna is doorgereden, is nu bij de politie bekend. Het is een 43 jarige verzekerings-jnspec- teur, van E. genaamd. Aanbesteding AKERSLOOT. By de een dezer dag<ai gehouden aanbeste ding voor de verbouw van de woning aan de Raadhuisweg, voorheen bewoond door de heer Meijer, werd ingeschreven door de volgende personen: 1 Gebrs. Krom voor f 4793.2. J. van Duin voor f 4920.3. N. Blokker voor f 5250.4. H. Kamp voor f 5299.Het werk is gegund aan de Gebr. Krom te Akersloot. Burgerlijke stand AKERSLOOT. Georen; Eli zabeth Catharina Maria dochter van P. Oud en C. A. M. Terra. Ondertrouwd: Joannes Lauren- tius Hollenberg, oud 25 jaar en Agnes Mienis, oud 31 jaar, wo nende te Bergen. Gehuwd: Jan Schoemaker, oud 2g jaar en Antje Catharipa Bies heuvel, oud 22 jaar. L.T.B.-ruiters te Akersloot AKERSLOOT. Zoals wij reeds eerder berichtten zal op Zondag 29 Juli a.s. een prachtige streekwedstrijd georganiseerd worden door de Kring Noordhol land in samenwerking met het L.T.B.-bestuur te Akersloot. Naar wij vernemen, zullen 5 goede rijverenigingen van de L.T.B. aan deze streekwedstrijd deelnemen. Het programma is als volgt samengesteld: 1. Individuele dressuur L. 1951. 2 Individuele dressuur N. 1951. 3. Dressuurproef instructeurs. 4. Viertallen dressuur. 5. Achttallen dressuur. 6. Grote parade met prijsuitrei king. div. proeven. 7. De adembenemende „Tally To". 8. Individueel springen. U ziet wel dat aan de samen stelling van het programma de meeste zorg is besteed. Veehouders, Akkerbouwers, kortom L.T.B.-ers, L.T.J.-ers, vol wassenen, jongeren en allen die liefde hebben voor het paard en groots gaan op een eigen lande lijke beschaving, houdt Zondag 29 Juli a.s. vrij en komt naar Aker sloot, om te genieten van de schoonste sport de ruitersport. L. O. AKERSLOOT. Door de raad dezer gemeente is met ingang van 15 Augustus a.s. als hoofd der Openbare Lagere School benoemd de heer A. A. de Ruiter, thans onderwijzer aan de Albrecht van Zijllschool te Amsterdam. Strandleven CALLANTSOOG. Op Zondag 29 Juli a.s. zullen op het strand strandfeesten worden gehouden, georganiseerd door de plaatse lijke neringdoenden. De aanvang is gesteld op 2 uur 's middags. Na afloop zal de prijsuitreiking plaats vinden in het café van B. de Vries te Callantsoog. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. koel weer. Aanvankelijk zwaar bewolkt, met vanavond en vannacht plaat selijk nog enige buien- Morgen wisselend bewolkt, droog en koel Matige en nf toe vrij krachtige wind tussen Noord en West. BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot: Pastoor te Voorhout: de wel- eerw. heer L. J. Bresser; Pastoor te Zierikzee: de wel- eerw. heer J. Dekker, die kape laan was te Amsterdam (H. Ni- colaas binnen). Ceen audiëntie Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal deze week wegens verblijf te Lourdes geen audiën tie verlenen. HAARLEM Het iaarlilkse bloemencorso, ter gelegenheid van het Haarlemse bloemenfeest. trekt ieder jaar meer belang stelling. niet alleen van de ziidc van deelnemers, maar ook van het Dubliek. Zaterdagmiddag stonden weer vele duizenden langs de straten in het centrum en in het noordeliik deel van de st"d. om versierde auto's fietsen en carriers te zien voorbij trek ken. De bloemenkoningin had op een praalwagen, die de stoet opende, plaats genomen. De brui- loftsgangers van de West-Friese bruiloft zaten in versierde sjezen, een speelwagen en een barou- chette. Bij de vrachtauto's kwam de Haarlemse brandweer uit met haar nieuwste brandspuiten en de gemeentereiniging met een sneeuwploeg en zandstrooier. De strooier werkte thans niet om gladde wegen van zand te voor zien, maar strooide bloemen. Een attractie was „Godfried en de ballon", welke herinnerde aan de mislukte ballonvaart van God fried Bomans op 30 April boven de duinen van Zandvoort. PLAN-SCHUMAN IN DE TWEEDE KAMER De centrale afdeling der Tweede Kamer heeft thans besloten, het wetsontwerp betreffende het plan-Schuman in de afdelingen te doen onderzoeken op Woensdag 5 September. Daar Bloemendaal vorige week nog kans gezien heeft om haar laatste wedstr.vl van Rip- perda te winnen waren hier de drie gegadigden voor promotie naar de derde klas alle drie ge lijk geëindigd, waardoor nu eer» halve competitie noodzakelijk bleek om uit te maken welke twee clubs over zouden gaan naar de derde klas. Doordat Bloemendaal Zater dagavond weer de winst op Rip- perda mee naar huis wist te ne men kan het wel mogelijk zijn dat in de afdeling van Hollandia niet Ripperda maar Bloemendaal of RK AVIC wordt ingedeeld. A.s. Zaterdag wordt de wed strijd RK AVICRipperda ge speeld op het terrein van Bloe mendaal en wanneer Ripperda het weer niet tot een overwin- Gistermiddag is in het cen trum van Huizen (NH) een felle brand uitgebroken, die dank zij het krachtdadig ingrijpen van de brandweer tot eén boerderij bleef beperkt. De boer deed zijn middag slaapje en zijn dochter waar schuwde hem, dat een hooiberg in brand stond. Het vuur sloeg over naar de schuur en het woonhuis. De inboedel van de boerderij ging verloren De nabij staande huizen werden gespaard. De oorzaak is waarschijnlijk gelegen in het vuurtje, dat een 9-jarige knaap had aangestoken. ning weet te brengen hebben RK AVIC en Bloemendaal in de laatste wedstrijd voldoende aan eer» gelijk spel om te promove ren. De stand is hier nu; Bloemend. 1 1 0 0 2 20 Ripperda 1 0 0 1 0 02 RK AVIC 0 0 0 0 0 0—0 Voor de promotie naar de KNVB heeft Meerv. A haar laat ste kans gegrepen en met een keurige overwinning op MFC is de achterstand geheel weg gewerkt waardoor de bordjes thans zijn verhangen en MFC 'nu in haar laatste wedstrijd alle zeilen zal moeten biizetten om VZV de baas te kunnen blijven. Bij een gelijk spel wordt zli dan aangewezen om nog een beslis sing te spelen met De Eland uit ae afd. Amsterdam voor de laatste plaats in de KNVB. De stand is hier: VZV 3 2 0 14 7—4 Meerv. A 4 2 0 2 4 55 MFC 3 10 12 3—4 Ook is nu de beslissing geval len in de Res. Ie klas C en moet Succes 2 ondanks haar overwin ning op Watervogels 2 samen met Berdos 2 degraderen omdat het d o el ae m id d el de van Water vogels juist iets beter is. Helder 3 heeft in deze halve competitie haar laatste wedstrijd tegen Schaeen 2 weten te winnen waarbij zii net met de hakken over de sloot wisten te komen. De doelpunten in de wedstriid waren zeer goedkoop, gezien de uitslag 45. D" eindstand is nu: w Frisia 4 4 13 0 Helder 3 4 2 1 1 "^haeen 2 4 12 1 Watervog. 2 4 112 Succes 2 4 112 5—3 9—R 11—10 6—7 4—7 BERGEN - Er bestond voor de opening van de gasttentoonstel- ling bij het K.C.B. te Bergen Za terdagmiddag maar matige be langstelling naar ons werd me degedeeld werd er elders in Bèr- gen nóg een tentoonstelling ge opend, waaruit geconcludeerd moet worden, dat het B.K.C. niet het enige centrum van Bergense schilders is. Alvorens Mr. Kamp de tentoonstelling kon openen, konden de aanwezigen luisteren naar de met medewerking van de P.T.T. telefonisch overgebrachte openingsplechtigheid te Delft, waar in het Huis Lambert van Meerten een gasttentoonstelling van het werk van enkele Bergen se schilders werd geopend. De wnd. directeur van het Delftse namens het B.K.C. dank aan de gastheren te Delft; verder reikte zijn opdracht niet. zo zei hij en toen hij uitgesproken was, was het ons duidelijk, waarom het bestuur hem geen verdere op dracht had gegeven. Immers, wat de heer Vis hierna nog voor eigen rekening en risico zei over de functie van de Kunst en de Kun stenaar, was nu niet bepaald hel der en de telefonische energie, hieraan besteed, niet waard. Tenslotte kwam mr. Kamp aan het woord, die dank bracht aan degenen, die deze twee tentoon stellingen in Bergen en Delft hadden mogelijk gemaakt. De hr. Oosterloo leidde hierna het werk van zijn stadgenoten in. Een uit- museum bracht na een groet wisseling als deze noemde spr. aan Bergen dank aan de or ganisatoren van de tentoonstel ling; wij in Delft stellen er prijs op, aldus spr., enige schilders uit Bergen in deze klassieke omge ving een kans te geven en stellen het voorts op prijs, dat Delftse schilders gastvrijheid genieten bij het B.K.C. Spr. hoopte, dat deze uitwisseling mocht bijdragen aan de verlevendiging en versterking van het culturele leven in ons land. Mr. D. Vis bracht hierna een propaganda en stimulans, zo wel voor de kunstenaar als voor het publiek. Met een gerust hart kon spr. het werk van zijn stad genoten in de belangstelling der Bergenaren aanbevelen en hij sprak daarbij de wens uit, dat de tentoonstelling een succes mocht worden, wat het bezoek en het resultaat voor de kunstenaars betrof. Op het werk van de Delftse schilders komen wij nog nader terug. UITSLAGEN: RipperdaBloemendaal 02 Meerv. AMFC 20 Succes 2Watervogels 2 10 Schagen 2—Helder 3 45 HOOGKARSPEL 21 Juli. 50.000 kg aardappelen, Eersteling, grof 8.60—9.90, fijn 11—13.10, klein 9.40—11.50, kriel 5.10—5.60; Doré rijn 10.000 kg 12.60—13.40. AVENHORN, 21 Juli. 17300 kg grove schot 9—10.70, 71000 kg midd. 10.70—12.30; 4400 kg drief 10.80—11.40, 140 kg kriel 5.70— 7.80, 1400 kg rode schot gr. 11.60 12.40, 1400 kg id. midd. 14.10 15.40; 400 kg id. driel. 8.70---9; 300 kg id. kriel 4—5.20; slabonen I 0.77 p. kg.; tuinbonen 15; knol biet I 15.10—15.20. BEEMSTER, 20 Juli. Aardap pelen Schotse muizen 1216, kl. aardapp. Schotse muizen 1014; slabonen z. dr. 7884; stoksnijbo- nen 101, stamsnijbonen 4464; tuinbonen 17—28, peulen 74—86; doperwten 2946; bl. blauw schokkers 41—58, komkommers 818; bloemkool 856, spinazie 836, postelein 1618; sla 2 7.50; andijvie 1832; rabarber 814, rode bieten 410, bospeen 2439„ uien 824; rode aalbes sen 2558, zwarte bessen 112, klapbessen 16—49, perziken 6— 19; frambozen 6090, aardbeien 68—150. NRD. SCHARWOUDE 23 Juli 58.000 kg. Aardappelen: eerste- gen 10.8013.70 grove 9.7011.10 drielingen 10 80—11.50; kriel 570 6.40; rode eerstelingen 15.10— 15-80; eigenheimers 17.30. 1. Av

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2