Posthume onderscheidingen Vitesse neemt haar nieuwe sportpark in gebruik Voor de Alkm. Politierechter Gezinscongres Gistermiddag aan familie uitgereikt Papieren rompslomp Dr. J. C. Kamerbeek hoogleraar Verlichtingsavond was een succes Avond-Vierdaagse Christus Hoeksteen van het gezin" PAGINA 2 DONDERDAG 26 JULI 1951 ALKMAAR In de raadzaal van het Alkmaarse stadhuis reikte burgemeester Dr. H. J. Wytema Woensdagmorgen aan de nabe staanden van zeven overleden militairen door de Min. v. Marine posthuum verleende onderscheidingen uit. De plechtigheid werd bijgewoond door kapitein J. Koppenol, wethouder M. Coert, hoofd inspecteur van politie C. Pijl en de leden van de Demobilisatie- raad Jb. Maats, arts te Alkmaar, C. J. Berkhout en J. Boereboom. In een korte toespraak, waar in de burgemeester namens de Minister van Marine uitdrukking gaf van zijn medeleven met de nabestaanden van de overleden militairen, die in de oorlogsdagen ver buiten onze landsgrenzen hun vaderlandse plicht hadden volbracht, wees de burgemeester er op, dat het brengen van offers nu eenmaal het onvermijdelijke gevolg van een oorlog is. Waar anders een met succes volbrachte actie enigszins tot troost kan strekken van nagelaten betrek kingen van overleden militairen, zijn deze nu alleen aangewezen op de kracht van hun geloof en hun vaderlandsliefde. Deze uit reiking moet nu ook gezien wor den als een teken van dankbaar heid van de overlevenden en van de regering. Vervolgens ging de burge meester over tot het uitreiken van de toegekende onderschei dingen. Na afloop van de plechtigheid, die op velen een diepe indruk maakte, onderhield de burge meester zich nog geruime tijd met de familieleden der gevallen militairen. Posthuum toerekende onderscheidingen Toegekend door de Minister van Marine aan de familieleden van de volgende militairen: J. Langerveld, luit. ter zee v.d. techn. dienst der le kl.: Oorlogs- herinneringskruis met de gespen. Krijg ter zee 1940—45; Nederland Mei 1940. Overleden 15-12-1941 a.b. Duikboot 016 in de Chinese Zee. A. Voogd, kwartiermeester: Oorlogsherinneringskruis met de gespen. Krijg ter zee 1940—1945 Javazee 19411942. C. A. v. d. Vaart, matroos der le klas: Oorlogsherinneringskruis met de gespen. Krijg ter zee 1940- 1945. Middellandse Zee 1940-4o. C. v. d. Veer, matroos 2e kl.: Oorlogsherinneringskruis met de gespen: Nederland Mei 1940. P. Schouten, korporaal mach. Oorlogsherinneringskruis met de gespen: Krijg ter zee 19401945 Nederland Mei 1940, Middellandse Zee 1940—1945. I. J. Moras, hofmeester III, overleden 2-3-1950 te Hollandia, Nw. Guinea: Ereteken voor Orde en Vrede. N. H. F. Rikaart, stoker olie man, overleden 27-2-1942 in de Javazee: Oorlogsherinneringskruis met de gespen: Krijg ter zee 19401945, javazee 19411942. 's Middags werd, eveneens door burgemeester Wytema, in tegen woordigheid van wethouder Coerts en dr. Maats, aan een groot aantal ingezetenen in de De aannemer C. J. A. uit Eg- mond Binnen heeft een winkel huis verbouwd aan de Abdi.i- laan zonder de vereiste goedkeu ringen. Er was wel een gemeen telijke goedkeuring maar geen Rijksgoedkeuring. Er was vol gens verdachte gebouwd omdat de principaal verklaard had dat de goedkeuringen in orde wa ren. Daarbij was het werk nog groter uitgevallen dan waarvoor de gemeentelijke goedkeuring was afgegeven. Een bouwcontro- leur verklaarde, dat er wel een goedkeuring zou zijn verleend als die was aangevraagd. Tevens verklaarde getuige de j. voor de Alkmaarse politierechter dat de gemeenten pas een bouwvergun ning mogen afgeven als er een Rijks-goedkeuring is. Er was door de bouwers niet opgegeven of het werk meer dan f2000 zou kosten. Zo ja. dan pas moest er een Rijksgoedkeuring zijn. An ders was een gemeentelijke ver gunning wel voldoende. Het was een geval dat zich juist voor deed bij de bouwstop. Verdachte gaf ieder de schuld, merkte de officier van Justitie op, behalve zich zelf. De officier vond het fout, dat de kosten van deze ver bouwing niet waren opgegeven. Overigens schijnt er in Egmond nogal clandestien gebouwd te worden. De officier eiste daar voor een geldboete van f100 of 30 dagen. De politierechter legde de aan nemer. die toch zeker de voor schriften moet kennen, een geld boete op van f50 of 15 dagen hechtenis. In dezelfde zaak werd de ar chitect P. J. O. uit Alkmaar ver- oordeeld tot eer» geldboete van f75 of 25 dagen. De zaak was hem „door het hoofd gegaan" verklaarde de man. Maar de officier van Justitie achtte hem als deskundige toch het meest schuldig. N. A. de principaal van het bouwwerk uit Egmond-Binnen, die het werk aan de Abdiilaan heeft laten uitvoeren, beweerde niet te hebben geweten dat hij een Rijksgoedkeuring nodig had. Hii werd veroordeeld tot een boete van f25 of 10 dagen. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. Training Junio ren: Donderdag: groep A trai nen 7 uur in de Overdie. Groep B trainen 7 uur op de Westerweg Terrein C. Attentie: Een ieder wordt er op gewezen, dat op het A terrein beslist niet getraind mag worden en ook mag niemand over het A terrein lopen. Zaterdag a.s. Alkmaar 1 R.K.A.F.C. 1, 7 uur, voor onze eerste elftallers een goede oefen partij, voor de aanhang een mooie gelegenheid om de jongens aan het werk te zien. Hoe de op stelling voor het nieuwe seizoen zal worden, zal veel van de ver richtingen van deze avond af hangen. De P.P.C.-er. raadzaal het ereteken voor Orde en Vrede uitgereikt. Degenen die met dit ereteken werden begiftigd waren: A. de Boer, C. A. de Boer, T. de Boer, H. Bruyn, J. P, van Doe- schot, J. van Dijk, M. van Esse- vel'd, 'J. de Graaf, J. Heidemann, M. A. Heijnis, J. Holties, A. de Jóng, P. Jonker, A. W. Kaandorp. S. J. M. Kamphuys, C. J. van Kessel, C. Koning( C. J. Kramer, A. T. Kunst, C. Lakeman, C. J. Liefting, H. D. Limburg, D. Luhrs, A. T. A .Mulder, H. Of- man, J. Peereboom, L. Peere boom. J. Postma, L. G. J .v. d. Putten, E van Renen, A. J. Roozendaal, G. A. M. Schade, A, J. Telleman, C. Tijm, G. Wes ter, A. j. v. d. Wielen, C. Wil- lemsen, A. S. J. Zuurbier. ALKMAAR De Gemeente raad van Amsterdam heeft gis teravond met op een na alge- 1 mene stemmen benoemd tot ge woon hoogleraar in de Griekse taal- en letterkunde Dr. J. C. Kamerbeek te Alkmaar. Jan Coenraad Kamerbeek, geb. 4 October 1907 te Rotterdam, be zocht van 1919 tot 1925 het Gym nasium Erasmianum in zijn ge boortestad. Van 1925 tot 1930 studeerde hij klassieke letteren aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. 1 Januari 1931 werd hij benoemd tot leraar in de oude talen en oude geschiedenis aan het Gymnasium te Alkmaar; sinds 1 April 1940 is hii daar con rector. In 1934 promoveerde hij te .Utrecht op een proefschrift getiteld „Studiën over Sopho cles". Hij publiceerde in Mnemo syne artikelen o.m. over de Tro- gici. over Alcaeus' nieuwe frag menten. Voorts verschenen van zijn hand een editie met aanteke ningen van Euripides' Androma che. Studiën over Sophocles en Heraclitus, de Bacchai van Euri- pies, Theocritus, Terpese is een editie van Sophocles Ajax. MEISJE DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN ALKMAAR. Gistermiddag omstreeks drie uur reed een vrachtauto over de Nieuwlander- singel in de richting van de Pop- mansbrug. Bij het kruispunt al daar kwam een 8-jarig meisje op de fiets aanrijden. De chauf feur van de vrachtauto trachtte door krachtig te remmen zijn wa gen tot stilstand te brengen, doch hij drukte zo hard op het pedaal dat dit afbrak. Direct poogde hij naar links uit te wijken en met de handrem bij te remmen doch ook dit lukte niet meer. De auto raakte het meisje dat kwam te vallen en door het rechter ach terwiel werd overreden. Per zie kenauto is het kind haar het Cen traal ziekenhuis overgebracht, waar bleek dat haar linkerbeen gebroken, en het rechterbeen ge kneusd was. De vrachtauto reed nog even door na het ongeval en vernielde daarbij een verkeersbord, een boom en een hek. De snelheid van de wagen bedroeg ongeveer 25 km. ALKMAARSE WANDELAARS IN DE VIERDAAGSE ALKMAAR. De wandelsport liefhebbers uit Alkmaar, leden van H.V.Z., De Jeep en De Kaas koppen, die deelnemen aan de Vierdaagse te Nijmegen, bericht ten qns, dat zij de marsen tot nu toe met succes hebben volbracht. Er waren ook op de tweede dag geen uitvallers. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Arnol- dus P., zoon van A. P. van der Velden en W. F. Kingma. Gehuwd: Cornelis J. Blanken- daal en Maria M. Leek; Jan Ad miraal en Sophia Peereboom. BROM FIETSRIJDER NAM EEN DUIK ALKMAAR. Dinsdagavond zag een agent van politie op de Helderse weg een jongen lopen, wiens kleren geheel bemödderd waren. Hij voerde een bromfiets aan de hand. Het bleek dat de jongeman, afkomstig uit Amster dam,-op de Helderseweg verblind door een tegenligger in een sloot was terecht gekomen. Hij hing een verward verhaal op omtrent de herkomst van de bromfiets maar later bleek bij informatie dat hij deze van een vriend ge leend had, waarvan zijn ouders echter niets wisten. Na op het politiebureau gedroogd te zijn is hij vanmorgen naar huis terug gezonden. DERDE KAASCONCERT ALKMAAR. Het programma van het 3de concert, op Vrijdag 27 Juli in de Grote Kerk om II.1® uur en 11.45 uur, doorlopend en; tree) luidt als volgt: Kleine orgel: Allein Gott in der Höh sei Ehr, G. Joh. Tele- mann. Grote orgel: 1. Preludium in Es gr. t., J. S. Bach. 2. Noël (varia ties op een oud Frans Kerst liedje), L. Daquin. 3. Suite Go- thique, L. Boëllmann, a. Intro duction Choral, b. Menuet, c. Prière, d. Toccata. Uitslag verkoping ALKMAAR In de op Maan dag 23 Juli 3.1. ten overstaan van notaris G. A- Verkade, in het Gulden Vlies gehouden veiling, is het perceel Woonhuis met erf, Lindelaan 24, te Alkmaar, welk perceel was ingezet op f 1810, af gemijnd op f 325 zodat dit perceel voor de som van f 2135 is ver kocht. Geslaagd ALKMAAR Onze stadgeno te, Mej. H. M. H- Al, onderwijze res aan de Mariaschool alhier, slaagde te Amsterdam voor de acte Engels L.O. ONDANKS MINDER FRAAI WEER BERGEN Hoewel het weer van invloed was op het bezoek waren er toch nog duizenden die een wandeling maakten door de sprookjes-aöhtig verlichte lanen van Bergen. VW besloot toch ondanks het slechte weer in de namiddag de avond te laten door gaan. Vooraf gips de geünifor meerde Bergense Harmonie. Bijzonder fraai was de omge ving van de Ruinekerk, waar de bomen gevuld met honderden oranje-appeltjes het tot een waar festim maakten. Overal was de poliwe-afzetting prima geregeld en er deden zich dan ook in het geheel geen verkeers-opstoppin- gen voor. Om acht uur waren alle toe gangswegen geheel afgesloten en kon geen auto noch fiets het dorp bereiken. Prachtig was de Kerkstraat met zijn talloze variaties van ronde en langwerpige lampions. De Russenweg met zijn rood en don ker groen ,de brede Stationsstraat en de voor het eerst verlichte Prinsessenlaan waren een lust voor het oog. De Breelaa'n was prachtig met de oranje ballon netjes, die toch steeds het meeste effect geven. De buurt-commissie van de Breelaan was zeer actief, door de Berger accordeon-vereniging uit te nodigen een concert in de open lucht te geven, hetgeen zeer veel belangstelling trok. Artistiek versierd was de Lou- delsweg met goed gekozen vari aties de imposant kleurende Rui nelaan, terwijl de Antoniusstraat met de lichtbakken en aan weers zijde hangende lampions zelfs een grootse indruk maakten. Stijlvol was de verlichte en met bloemen versierde toegangspoort tot het dorp, de versierde tuinen in de Oldenburglaan 14 en 22, Russen- weg 5, het Witte huis en Lou- delsweg 6. waar door middel van een fontein en schijnwerpers een bijzonder attractief geheel werd verkregen. Veel werd er deze avond ge presteerd. doch groot was ook de voldoening voor de medewer kers. HOOIKLAMP VERBRAND BERGEN. Gistermorgen ont stond tengevolge van hooibroei brand in de hooiklamp van de heer A. Pancras te Heerhugo- waard-Nrd. Terstond werden de brandweren van Heerhugowaard, Langendijk en Harenkarspel ge alarmeerd, waarna omwonenden ■trachtten de brand te blussen; door de hevige wind kon men echter weinig of niets uitrichten. Daar de motorspuit van de Lan- gendijker brandweer weigerde, nam de brandweer van Haren karspel het blussingswerk op zich; zij kon echter niet voorkomen, dat de gehele hooiklamp in vlam men opging. De brandweer van Heerhugowaard behoefde niet op te treden. BEGIN VAN BRAND BERGEN. Gistermorgen om half 8 ontstond brand in de boer derij van J. de Waard aan de Kogendijk, doordat twee kleuters van 5 en 6 jaar bij de hooiberg binnen het huis met vuur hadden gespeeld, Door krachtdadig in grijpen van de heer de Waard zelf, kon een ramp voorkomen worden. De inderhaast gearriveer de brandweer kon de laatste hand leggen aan het blussingswerk van de heer de Waard. HEILOO. Gisteravond vond de start plaats van de 3e Avida, De zeer vele deelnemers (sters) hadden zich bij Café Admiraal, Herenweg opgesteld. Om 18.30 uur knipte burgemees ter J. Kalff het lint door en ver trok de karavaan in Zuidelijke richting .Via Limmen, Bakkum werden de deelnemers door de zeer mooie Heemskerker duinen geleid. Ter hoogte van de Mar- guettelaan (Heemskerk) werd de terugtocht aanvaard. De deel nemers waren.het er over eens dat deze tocht buitengewoon mooi was. Ongelukken kwamen niet voor en enkele pechvogels die met lekke banden etc. te kampen hadden werden direct bijgestaan door de service-wa gen van de fa. v. d. Kommer. De Rijkspolitie zorgde voor af zetting van gevaarlijke kruis punten, welke in de route voor kwamen. Ook dit onderdeel was prima verzorgd. Hedenavond wordt gestart bij de Kanaalweg en is de route als volgt aangegeven: Alkmaar, St. Pancras, Noordscharwoude, (Bij Café ,,De Burg" worden de deelnemers (sters) in de gele genheid gesteld volksdansen in Oud-Hollandse klederdrachten te zien. Vervolgens wordt via de provinciale weg en Koedijk, Heiloo weer opgezocht. Deze tocht is 33 km. Ook deze avondvierdaagse be. looft weer een succes te worden. Wij hopen dat ook het weer zal medewerken. Kaartclub jubileerde HEILOO. Gisteravond herdacht een kaartclub zonder naam, het feit dat zij 25 jaar be staat: Het zijn de heren N. Kon- neman. H. Kempen, H. Smoren- berg en S. Boerma uit Heiloo, allen schoenherstellers, die in de afgelopen 25 jaar steeds broeder lijk bijeen een kaartje legden. AUTO-ONGEVAL KOLHORN Derde slachtoffer overleden BARSINGERHORN. Naar wij vernemen is het derde slacht offer van het auto-ongeluk tijdens de tocht, van ouden van dagen van Kolhorn, de heer Portegijs, Maandag j.l. in het Ziekenhuis te Alkmaar overleden. NAAR RHENEN MET DE OUDEN VAN DAGEN SCHOORL „IJs en weder dienende" zal op 29 Augustus de jaarlijkse tocht met onze ouden van dagen worden ondernomen en wel voor de vijftiende maal. Deze lustrumtocht moet de klap op de vuurpijl worden. We blij ven nu eens niet zo dicht bij huis, doch het ligt in de bedoeling een bezoek te brengen aan Ouwe. hand's Dierenpark op de Grebbe- berg. Deze tamelijk verre reis staat op het programma omdat het comité vertrouwt, dat de in woners van Schoorl weer royaal zullen bijdragen om de grote on kosten hiervan te kunnen dek ken. Met groot verlangen zier» onze oudjes weer uit naar „hun dag" en voor velen van hen is dit het enigste reisje gedurende het gehele jaar. Het formuliertje, dat aan het eind van deze week wordt thuis bezorgd, wordt in aller belang stelling aanbevolen. STRAATNAMEN IN DE Z.O. BEEMSTER BEEMSTER Naar wij ver nemen heeft 't gemeentebestuur van Beemster het plan in het nieuwe woongedeelte *van de Z. O. Beemster enige straatnamen vast te stellen. Zo wil men 't plein met plant soen aan het Westelijk einde van de Wouter Sluislaan, Koningin Julianaplein noemen, Het water met aangrenzende straten, waar van de Zuidelijke reeds is aange legd, lopende in de richting Oost West wil men Prinses Wilhelmi- nasingel noemen en het water met aangrenzende straten, lopen de in de richting Noord/Zuid Pfins Bernhardsingel. Voorts dacht' men de straat lig gende Oostelijk van het N. H. Kerkgebouw en verder gepro jecteerd in de richting Oost/West Prinses Beatrixstraat te noemen, de straat, gelegen tussen 't Zui derpad en het Westelijk einde van de Prinses Wilhelminasingel, verder geprojecteerd naar de Zuiderweg, Prinses Irenestraat en de zijstraat van het Zuiderpad, lopende in Noordelijke richting, Prinses Marijkestraat. De bestaande Wouter Sluislaan draagt die benaming zowel voor het richting Noord-Zuid als- voor het richting Oost-West lopende gedeelte dier laan- Het gemeen tebestuur meent dat dit voor niet plaatselijk bekenden verwarring veroorzaakt. Daarom wil men de naam van het in Noord-Zuid lo pende gedeelte van de Wouter Sluislaan wijzigen in Dirk Dek kerslaan. Het Zuiderpad heeft de laatste tijd een enorme verbetering on dergaan en het aanzien is derma te verfraaid, dat het gemeente bestuur overweegt de naam te veranderen in Zuiderlaan. OPNIEUW WONINGBOUW IN DE Z.O. BEEMSTER? BEEMSTER In het begin van dit jaar besloot de raad tot het bouwen van 12 woningen aan het Zuiderpad in de Z.O. Beem ster, maar dit plan werd door de Directie van de Wederopbouw en Volkshuisvesting afgewezen. Thans is echter door de ge meente-architect, de heer Bos, een nieuw plan ontworpen voor de bouw van zestien arbeiders woningen. Het bouwvolume voor woningen is beschikbaar gekomen uit het aan de gemeente toege wezen extra contingent voor de verleende huisvesting aan uit Indonesië gerepatrieerde gezinnen De overige acht woningen dienen te komen uit het aan de gemeen te voor de jaren 1951 t/m 1953 toegewezen richtcontingent van 22 woningen. Bij het nieuwe plan is aan de bij de Centrale Directie gerezen bezwaren ten aanzien van de op pervlakte van de bouwterreinen tegemoet gekomen, door inplaats van twee woningen onder één kap, vier woningen onder één kap te bouwen. Voorts zullen acht woningen (de zogenaamde kapwoningen) huisvesting bieden voor vijf per sonen en de acht middenwonin gen voor zes personen. Bij een jaarlijkse Rijksbijdrage van resp. f 205 en f 210 per woning, zal volgens de exploitatiebegroting de huur moeten bedragen f 7 per week, inclusief de vergoeding van f 0-45 per week voor de aan te brengen heetwaterinstallaties. KERMISSPORTDAG IN DE BEEMSTER BEEMSTER In een stralen de zonne-middag is de eerste Kermis-Zondag van de Beemster kermis verlopen. Deze middag stond geheel in het teken van Sport en was dan ook georgani seerd door de sport-sectie uit de Beemstèr Gemeenschap. Men zag 80 m. hardlopen voor dames en 100 m. voor heren om Beemster's kampioenschap; als estafettes voor Dames en Heren, vrije oefeningen, door de beide gymnastiekverenigingen Hercules en Vita en een voetbalmatch tus sen BFC en WBSV. Na de opening van de Voork- Schagen zag m enallereerst de 80 m. voor Dames, de kampioene van verleden jaar wist haar titel te behouden. De uitslag was: 1. Tini van Meurs; 2. Gré Dub- beld; 3. A. Eggerts. 100 m. Heren 1. Kl, Kerkhoven 12 sec.; 2. P. de Jong 12.5; 3. G. Mulder 12-6. 1500 m. Heren A: 1. Pronk uit Edam, 4.37.5; 2. Ant. Bosch 4.45.9 1500 m. Heren B: 1. P. de Jong 4.57.5; 2. Jac. Noten-bos Jaczn. 5.04 8. beide uit Beemster. Ploeg estafettes Dames: 1. Hercules 44.1; 2. Vita 47. Ploeg estafettes Heren: 1. BFC 50.8; 2. Bep 51; 3. Her cules 51-4. Wielrennen heren over tien baanronden: 1. A. Pronk: 2. J. Bakker; 3, W. Visser allen uit Beemster. Groepsprijs voor de beste turn- prestaties alles inbegrepen: 1. Hercules; Individuele prestaties: 1. Tini van Meurs, Heren 1. Ant. Bosch. Guwever. Vita Ringen Dames. 1. Bets Braak Dd; 2- An Braak Cd. Hercules Dames paardspringen. 1. Tini v. Meurs; 2. Tini Blauw Boer. De voetbalwedstrijd tussen de beide plaatselijke ploegen BFC en WBSV eindigde in een 21- overwinning voor WBSV. Het was een tamelijk matte wedstrijd waarin WBSV over de gehele linie de meerdere was. Voor de rust nam WBSV de leiding met 'n goal van P. Ootes Na de thee maakte Jn. Com mandeur er 20 van en even voor het qinde wist G. Hoek de stand op 2—1 te brengen. Strandspelen EGMOND AAN ZEE. Vrij dag en Zaterdag zullen op grote schaal weer strandfeesten wor den georganiseerd door de VVV. Behalve kinderspelen zullen er ook wedstrijden in Volley-bal worden gehouden. Nieuw is ook een autopedrace op de Boulevard met autopeds, voorzien van een voortbewegingsmechanisme. Een ballonrace, waaraan door groot en klein zal kunnen wor den deelgenomen, is ook een ge heel nieuwe attractie voor Eg- mond aan Zee. HET BADSEIZOEN IN VOLLE CANC EGMOND a. ZEE. De sei- zoenbedrijven hadden Zondag niet te klagen. Naar we verne men was het aantal bezoekers aan Egmond aan Zee, Zondag j.l. het record voor dit jaar. Een stroom van fietsers en auto's trok van 's morgens 9 uur tot ver na de middag Egmond aan Zee bin nen. De NACO reed nagenoeg de gehele dag met reserve-materiaal. Een woord van lof voor de NACO, die het klaarspeelde, om de reizigers, die in de loop van de dag met diverse reserve-wa gens waren aangevoerd, allen tussen 5 en 7 uur weer huis waarts te brengen. Steeds zagen wij weer een lege bus klaar staan, als de volle vertrok. De Boulevard leek wel een autotentoonstelling. Diverse mer ken, van de kleinste tot de groot ste wagens, stonden keurig opge steld aan de rand van het trot toir. De Emmastraat en de straat langs de Koloniehuizen stonden aan weerszijden vol met gepar keerde auto s. Volgens deskundi gen was er voor een waarde van ruim 3 millioen gulden aan rij dend materiaal in Egmond. Het geheel gaf aan Egmond een fees- terlijk aanzien. Het seizoen is in volle gang. TWEE EERSTE KLASSE VOETBALCLUBS IN ECMOND EGMOND AAN ZEE, Zon dag 29 Juli a.s. zullen EDO I (Haarlem) en VSV I (Velsen) spelen op het voetbalveld van Egmondia te Egmond aan Zee. Gespeeld wordt om de Zilveren Van Speijktoren. Deze zilveren vuurtoren is verleden jaar ge wonnen door EDO, die hem dit jaar zal moeten verdedigen tegen VSV. Deze vuurtoren is beschikbaar gesteld door het gemeentebestuur van Egmond aan Zee en zal het eigendom worden van de club, die hem 3 maal achtereen wint, of 5 maal in het totaal. Aanvang van de wedstrijd is 7 uur. FANFARECORPS „EENSGEZINDHEID" EGMOND-BINNEN Op het muziekconcours te Aalsmeer on der auspiciën van de Nederl. Fe deratie van Harmonie- en Fan faregezelschappen op Zondag 22 Juli j.l. werden, zoals wij reeds meldden, door „Eensgezindheid" wederom belangrijke successen geboekt. Het vendel, dat nog niet zo lang geleden onder de bezielende leiding van de heer G. Beentjes werd opgericht en voor de eer ste maal aan een concours deel nam, behaalde een le prijs in de Tamboerwedstrijd, 3e Afdeling. Voorwaar geen slecht begin. In de marswedstrijd werd aan het corps eveneens een le prijs toegekend, terwijl aan de con- certwedstrijd, le afd. Fanfare, werd deelgenomen met als ge volg een 2e prijs met 94 punten (minimum aantal punten voor le prijs was vastgesteld op 100. Deze resultaten moeten direc teur en leden tot volle tevreden heid stemmen. CASTRICUM Met de aanleg van het „Vitesse"-Sportpark te Castricum is men nu zover ge vorderd, dat het complex voor deze sportvereniging op Zondag 5 Augustus a.s. geopend zal wor den. Na de onteigening voor we- deropbouw-doeleinden van de terreinen aan de Oudeweg in 1946 moest Vitesse zich nog altijd be helpen op een weide aan de Oude Haarlemmerweg, maar nu is het dan toch zover, dat, dank zij de Gemeente-autoriteiten en het R. K. Kerkbestuur het nieuwe „Vi tesse"-Sportpark aan de voet van de duinen achter het station een feit zal worden. Vitesse heeft het oude terrein vaarwel gezegd en zal haar nieu- DURE BEKERS? J. M. B., een winkelierster uit Alkmaar, stond voor de politie rechter terecht omdat zij, mede met haar moeder Th. C. P. H. aardewerk, in casu melkbekers te duur verkocht had. Dat was het geval geweest omdat zij an dere zaken te duur had ingekocht. Zij had daardoor de prijzenbe- sehikking overtreden en de offi cier vorderde daarvoor een boete van f 30.of 10 dagen. De win kelierster bestreed het feit, dat ze aardewerk in de winkel ten verkoop had aangeboden, maar het feit, dat de waar in ae win kel stond werd aangemerkt als het „ten verkoop aanbieden". De politierechter vond het feit, dat de prijzen in code waren aan gebracht geen bewijs van te dure verkoop en sprak verdachten vrij. VET WERD VERWISSELD J. J. M., handelaar te Alkmaar, zou in December 1950 100 kg vet hebben verkocht aan zekere J. W. v. d. N. dat geen dierlijk vet is geweest terwijl het als zodanig zou zijn aangegeven. Het bewuste vet bleek bij controle in het pak huis van de afnemer palmpit-vet te zijn geweest. Het ging hier om de verpakking, die duidde op dierlijk vet. Maar de verpakking deed er volgens de koper, ge tuige v. d. N. niet toe. Hij wist van de verpakking niets af en hij wist wel, met palmpit-vet te doen te hebben gehad. De officier van Justitie vertelde dat het hier vet betrof dat gebruikt werd voor chocoladefabricatie. Voor deze verboden aflevering eiste de offi cier een geldboete van f 150.of 30 dagen. Verdachte ontkende het feit, daarom hield de politierech ter de zaak aan. Verboden teelt C. H., een tuinbouwer uit Ur- sem. zou warmoezerijgêwassen hebben geteeld zonder de nodige erkenningen. De man had wel vergunningen, maar ze waren on geldig. Hij beriep zich op verval len vergunningen. Die ongeoor loofde teelt kostte hem een boete van f 250.of 50 dagen hech tenis. GEEN GOEDKEURING De timmerman-aannemer L. J. S. en de bakker C. P. P. uit Egmond a. d. Hoef moesten voor de Alkmaarse Politierechter te recht staan voor het bouwen zon der vergunning van het Rijk. In dit geval was er slechts een ge meentelijke vergunning. Het ging hier om een houten noodwoning waarvoor lang niet zo gemakke lijk een goedkeuring wordt gege ven en dat schijnt nog over heel wat schijven te gaan. De officier van Justitie meende een ernstig verwijt te moeten maken aan de aannemer. Deze werd veroordeeld tot een geldboete van f 200.of 30 dagen. De opdrachtgever moest een boete van f 50.of 10 dagen voldoen. DURE KAP Ook J. O. uit Alkmaar en J. O. uit Egmond Binnen waren met de bouw van een kap voor een hooi berg buiten hun boekje gegaan. Er werd hier zonder vergunning van het Rijk gebouwd en had men aan de gemeentelijke vergun ning voldoende. De kap-bouw kostte de aannemer f 50.— of 10 dagen en de opdrachtgever f 25. of 5 dagen. SLAGERIJ UITGEBREID Ook de slager J. O. en de aan nemer J. S. uit Egmond werden voor de Economische Politierech ter gedaagd omdat zij betrokken waren geweest bij de bouw van een uitbreiding van een slagerij. De kosten beliepen rond f 40Ó0. en dus moest er een Rijksgoed keuring zijn, die niet was aan gevraagd. Dat kwam de slager, die alleen een gemeentelijke vergunning had, te staan op een boete van f25.of 5 dagen en de aanne mer op een boete van f 50.of 10 dagen. we home aan de Puikmansweg gaan betrekken. De drie velden liggen er al keurig bii het is de bedoeling, dat de vereniging nog enkele verbeteringen in de accom modatie zal aanbrengen. We twij felen er niet aan of Vitesse zal er in slagen van het geheel iets ge zelligs te maken. Vanaf de entree (4 toegangen) leidt een ruim pad langs de twee bijvelden naar het hoofdterrein en de kleedkamers, welke een grote verbetering zijn en modern zijn ingericht; moest voorheen de scheidsrechter zich met behulp van een waskom in een benauwd hokje wassen en verkleden, thans zijn twee ruime kleedgelegenhe den met douches voor deze func tionarissen aanwezig terwijl voor de spelers en speelsters een zes tal grote kleedkamers, voorzien van warm en koud water, alle service aan de deelnemers geven een ruime bestuurskamer in het middengedeelte met de nodige bergruiipte voor het spelmateri aal daarachter het witte gebouw tje, dat tegen de achtergrond van de duinen gezellig aandoet. De adjunct-consul van de KNVB de heer Bromekamp heeft •bij zijn laatste keuring dan ook zijn grote voldoening geuit over de keurige accommodatie; waar ook de grasmat 't beste doet ver wachten, mag gezegd worden, dat zowel de vereniging als de plaats een sportpark rijk zijn geworden. Er is dan ook alle reden voor de sportafdelingen van „Vitesse" om dit feit op 5 Augustus met feestelijkheden te combineren en het programma is daarvoor ook in de geest van een Castricumse aangelegenheid groots opgezet. In de morgenuren zal na een Hoogmis voor de leden van Vites se de inzegening van de kleed kamers enz. plaatsvinden, waarna het gezamenlijke bestuur zal re - cipiëren in de zaal van „De Vriendschap" van 11.30 uur tot 13 uur. De afmars van deelne mende sporters met gedeeltelijke jeugdafdelingen, voorafgegaan j door muziek zal dan volgen, waar na de verschillende demonstraties en wedstrijden zullen beginnen op 't nieuwe sport-complex, ach tereenvolgens zullen o.a plaats vinden: Voetbalwedstrijd voor ve teranen; CTymdemonstraties; Da meshandbal VitesseADO; ver volg Gym.; en tot slot de voet - balwedstrijd Vitesse—CSV. De dag wordt dan besloten met epn gezellig samenzijn voor de oudere leden in de zaal van „De Vriendschap". Al met al een belangrijke dag die met grote vreugde door de gehele Vitesse- aanhang en andere belangstellen den gevierd zal worden. Geslaagd DRIKSHORN. Onze plaats genoot de heer J. J. Levendig slaagde een dezer dagen voor het Praktijkdiploma Boekhouden van de Ned. Associatie voor Praktijk examens. 1 WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond: OVERDAG HOGERE TEMPERATUREN. Droog weer met enkele over drijvende wolkenvelden. Morgen overdag hogere temperaturen dan vandaag. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk tussen West en Zuid. DE TWEEDE SPREKER on het sew. Gezinscongres v. katholiek Noordholland, dat a.s. Zondag 29 Juli in de grote Veilinghal te Blokker gehouden wordt, is nie mand' minder dan mgr. prof. F. Féron. vic.-gener. van de Bisschop van Roermond. Mgr. Féron is al vele jaren in de meest-letterlijke zin van het woord een gevierd spreker. Wii noemden hém in ons eerste artikel de kampioen voor de belangen van het gezin op géésteliik terrein en wii geloven niet. dat wii daaraan iets heb ben miszegd. Prof. Féron herinneren wij ons nog uit de goede dagen van vóór de oorlog, toen hij die indruk wekkende, meesterlijke rede hield op de slotvergadering van een der laatst gehouden Katholieken dagen. Verleden jaar hield hij op de Westfriese Jongerenland- dag enige duizenden jongeren in de ban van zijn woord. En nog pas heeft hij de bijzondere aan dacht getrokken door zijn opval lende rede op de Landdag van de Sint Adelbertsvereniging in Den Bosch. Wij bedoelen dus te zeg gen, dat de Kring Noordholland van de Bond voor het Gezin er id is, met prof. Romme en mgr. Féron twee eminente sprekers op de dagorde geplaatst te krijgen, wier woord gezag heeft en die het aanhoren waard zijn. Het is ook een bijzonder goede gedachte geweest van de Gezinsbond, om als onderwerp voor mgr. Féron vast te stellen: „Christus, de Hoeksteen van het Gezin". Dat is daarom zo belang rijk, omdat dit onderwerp niet alleen op zichzelf een schat van godsdienstig-zedelijke gedachten over het gezin be.vat, maar ook, omdat de titel van deze rede ook de titel is van het pas-versche nen nieuwe Jaarprogramma van de Katholieke Actie in Neder land! Wij hebben wel eens de indruk, dat die jaarprogramma's er zijn er al verschillende ge weest gemakkelijker worden vastgesteld en uitgegeven, dan dat ze worden uitgevoerd. Daar om is het zo nuttig, dat er bij deze gelegenheid de aandacht op gevestigd wordt het moge zijn voor een groot auditorium! De maatschappij is in heftige be roering, zij verkeert in een ern stige geestelijke crisis, zij kan alleen gered worden door het christelijk gezin, indien dat Christus als zijn Hoeksteen er kent en aanvaardt. „Wat de we reld nodig heeft en wat zij mist door eigen schuld, dat is de in wendige bijstand van Christus." Er is moed voor nodig, om dat in deze tijden in het openbaar te beweren. Het Gezinscongres van a.s. Zondag hééft die moed en mgr. Féron zal dat duidelijk maken in een practische rede met concrete inhoud. Christus, de Hoeksteen van het Gezin, dat wil zeggen, dat het gezin zijn fundament zoekt in het geloof, de hoop en de liefde, „een hecht gebouw van eenheid, orde, waar heid en goedheid", op zijn beurt fundament van een christelijke samenleving, die in cultureel, sociaal, politiek en algemeen- maatschappelijk opzicht van God uitgaat en tot God weerkeert. Zo moet het zijn en zo moge het worden, mede dank zij de rpke gedachten, welke van dit Noord hollandse Gezinscongres zullen uitgaan. Gedachten, die vrucht dragend mogen zijn, doordat zij worden uitgedragen en gepracti: seerd door de duizenden, die wij oproepen om komende Zondag naar Blokker te gaanl Gemeenteraad Akersloot AKERSLOOT. De raad dezer gemeente komt Vrijdag 27 Juli a.s. in vergadering bijeen; aan de orde komt o.m. een voorstel tot vaststelling van een verordening, regelende het verlenen van sub sidie aan jeugdorganisaties; een voorstel tot afwijking van art. 2 der Winkelsluitingsverordening en een voorstel tot wijziging van de instructie van de gemeente- opzichter. POPPENTENTOONSTELLINC BOND ZONDER NAAM CASTRICUM Behoudens de goedkeuring van de plaatse lijke autoriteiten zal de grote poppententoonstelling die tijdens de D dag te den Bosch zoveel belangstelling trok, ook te Cas tricum worden gehouden van 11 t/m 14 September in de zaal RJoozendaaL De tentoonstelling is gratis toegankelijk voor iede reen, voor de schoolgaande jeugd zullen echter afzonderlijke rege lingen worden getroffen. De lei ding en verantwoordelijkheid berust geheel bij de plaatselijke medewerkers(sters). Het ligt in de bedoeling deze tentoonstelling op officiële wijze te doen ope nen op Dinsdag 11 September te 15 uur waarvoor de ZeerEer- waarde Pater W, Loop hoofd van de B.Z.N. zal worden uitge nodigd. De plaatselijke medewerkers verwachten dat de poppenten toonstelling. welke een zeer hoge waard» vertegenwoordigt niet alleen door de plaatsgenoten maar ook door velen uit de om trek bezocht zal worden. De luisteraars van het lichtbaken zullen bij hun bezoek aan 4* tentoonstelling herinnerd wor den aan het bekende lichtbaken van de ZeerEerw. Heer Henri de Greeve toen hij de bezetters vroeg: „Wo sind meine puppen?"

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2