Akersloot krijgt een zwembad N.H.-kerk te Graft wordt toch gesloopt Groot drafsport-festijn bij jubileum van „Vooruit" DRAVERIJEN ALKMAAR Winkels tot acht uur open ST.VINCENTIUS AKKERTJES Delftse schilders bij het K.C.B. ALKMAAR EN OMSTREKEN Zenuwpijn Marktberichten PAGINA 2 MAANDAG 30 JULI 1951 ALKMAAR „Vooruit", de Alkmaarse Drafsportvereniging, jubileerde. En waarmee zou „Vooruit" dat beter hebben kun nen doen dan door een paardensport-weekend te organiseren, dat letterlijk klonk als een klok? Zo is het gebeurd en op het Sportpark was Zaterdag- en Zondagmiddag de belangstelling zeer groot. Niet alleen van de zijde van het publiek, ook van die der renners. Voor beide dagen waren ongeveer 200 paar den ingeschreven. Er waren. Zaterdagmiddag al verrassingen geweest. Keesje Axkit was met de In Memoriam E. Rus-priis gaan strijken en had winnend f 19,uitgekeerd, ter wijl de koppel f 126,40 opleverde. Paula B H zorgde even later voor 18,80 winnend. Zondagmiddag gaf voorzitter Blom van „Vooruit" eerst 'n over zicht van de twaalf en 'n half jaar, die de vereniging thans be staat. Hij deed dit vó6r een ta fel die doorboog onder do extra premies, die vele paardensport- mi nnendon uit het Noordhollands zakenleven, ter beschikking had den gesteld. De courses zelf waren dikwijls bijzonder spannend- Vooral voor dó Alcmaria-prijs, die eerst in de laatste meters ten gunste van Menno Dynamic werd beslist. Ook de Karei I-priis leverde vol op sensatie. Opvallend was het grote aantal leerling piqueurs in deze categorie. Het beste van de middag was overigens tot het eind bewaard. Toen kwam namelijk de proef voor Alkmaar met een draverij onder de man. Een proef, die zo overtuigend slaagde de tribu ne ging ais één man omhoog dat we 'n dergelijk monté eerst daags nog eens mogen verwach ten. In de drie-kilometer-course kwamen de cracks aan bod. Twee ronden lang lagen Nelson en Nar- ciseo van Zora op topsnelheid aan de kop met Nellie Gregor er vlak achter- Toen nam dc pi- queur van Veen zijn kans waar en ontsnapte. Fraai passeerde hy Werk gegund ALKMAAR. Het uitbreiden van de melkfabriek Crema is ge gund aan de fa. Jac. de Nys te Castricum. R. K. Mulo-examens ALKMAAR. Zaterdag slaag den te Alkmaar nog de volgende leerlingen voor het Mulo-exa men, afgenomen u' de Stich ting „Het R.K. do-examen gevestigd te 's-L .genbosch. M. B. G. Wittelaar, Den Hel der; P. J. M. Verduin, Den Hel der; J. C. Wester, Oudorp; A. W. Winnips, Heiloo; C. J. M. En- del, Alkmaar, J. P. Burgering, Heiloo, A. de Zeeuw, Heiloo; J. N. Overpelt Alkmaar; D. T. Stam Hoorn; H. van Stralen, Blokker; C. M. Stroet, Hoorn, H. J. Valks, Velsen, M'. H. v. d. Velde, Haar lem, Th. J. Verheyden, Sant poort, A. v. d. Wal, Velsen, J. D. Weber, Velsen, A. Molenkamp, Santpoort. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. De eerste oefen wedstrijd is gespeeld en wij moe ten zeggen veel lichtpunten heb ben wij nog niet ontdekt. Wel één ding en dat is, dat verschei dene spelers d<» komende weken met extra aandacht de training moeten gaan bijwonen of liever gezegd: alle AFC-voet.ballers ver geten geen enkele trainingsavond Waarmee ze tevens het werk van trainer en elftalcommissie ver lichten, aits alleen ,met succes kunnen werken, als ieder lid zijn uiterste best doet. Wij hebben nog een goede maand, dus zet al lemaal je beste beentje voor. Dan nog het volgende: Zoals u allen weet. bestaat in Januari de St. Vincentiusver. 100 jaar; in verband daarmee worden er ver schillende acties ondernomen om de St. Vincentiusver. in de ge legenheid te stellen haar w,erk op grootse wijze luister bij te zetten. Ook AFC geeft zijn me dewerking en wel op Donder dagavond 27 September voor de 2e maal opvoering van het suc cesvolle blijspel De universele erfgenaam in het Wapen van Heemskerk. Bijzonderheden vol gen nog. maar' nu reeds zouden wij u willen adviseren, zorgt dat U deze avond hiervoor reserveert. De PPC-er. R..K.A.F.C. 1 VERLOOR van Alkmaar Geen hoog voetbalpeil ALKMAAR Zaterdagavond vond bovengenoemde wedstrijd plaats. Als wedstrijd stond het geheel niet op hoog peil, daar voor was het AFC-elftal te veel een combinatie van jonge spe lers, waarvan de een meer, de ander minder voldeed. Het Alkmaar-elftal won door vinniger te spelen, 't laatste eind ging het soms wel even te vin nig voor een vriendschappelijk partijtje. Voor de rust wist AFG de lei ding te nemen .nadat Popma's heiligdom diverse malen met ge luk aan doorboring ontsnapt was. Toen bij een teruggespeelde bal doelman Duiveman (Alkmaar) de bal niet kon bereiken, plaat ste Wiering deze in het lege doel 0—1. In de AFC-achlerhoede rammelde het ook nog al eens, de spelers begrepen elkaar on derling niet altijd even juist, maar met enige oefenwedstrij den en een serieuze training is hier wel verbetering in te bren gen. De AFC-voorhoede ver mocht niet al te .gevaarlijk te worden; daar kwam bij dat de Alkmaar.achterhoede - mensen foed op elkaar ingesteld waren. 'ot de rust bleef de stand 01. Na de rust wist de Alkmaar voorhoede binnen 10 minuten de stand op 21 in hun voordeel te brengen en een nonchalance van De Jong (AFC)-was oor zaak dat de stand 31 werd, waarmee ook het einde kwam. Biskanter fungeerde deze avond op goede wijze als scheidsrechter. als eerste de finish en won daar mee de uitgeloofde f 750,plus een complete huis-bar. Tijdens een korte receptie za gen we behalve tal van sympa thiserende uit de sport ook de wethouders Leesberg en Bakker. Er werden hartelijke woorden gesproken en eerlijk dat mocht ook wel. De toto zette op beide dagen ruim f 86.000 om. Voor de gede tailleerde uitslagen zie men el ders in dit nummer. Harmonie „St. Caecilia" ALKMAAR Wegens schoon maken van het gebouw heeft 't vendel vacantie tot 13 Augustus, dus 14 Augustus begint de re petitie wederom. De repetities van het corps en de leerlingen gaan gewoon door. 11 Augustus houden wij vrij voor de wedstrijd B.V.V.Vo- lendam ten bate van de St. Vin- centius-vereniging. Knapenkoor St. Dominicus ALKMAAR. Het knapen koor van de St. Dominicusparo- ehie houdt Maandag 13 Augustus zijn jaarlijks uitstapje; de jon gens worden die dag des mor gens om 9 uur op het Stations plein verwacht. WAT LAAT VOLENDAM ONS ZIEN? Ziehier het Volendam (eerste)- elftal; Doel: J. Keyzer; achter: D. Bond en H. Schilder; midden: C. dc Geus, H. Veerman en E. VERENIGING ALKMAAR Smit; voor; C. Kwakman, P. Klopper, KL Smit, Th. Smit en K. Koning. 't Ziet er goed uit, vindt u niet? Wat zullen we genieten! De prijzen van üe plaatsen? O, dat zal u erg meevallen! Dinsdag a.s. volgen de verdere gegevens daarover! Priesterstudentenclub St. Adelbertus ALKMAAR Het volledige programma voor de grote vacan tie is als volgt: Dinsdag 31 Juli (d.i. morgen) Buitêndag. Vertrek om, half tien bij Truitje- We gaan naar de dui nen bij Petten. Brood meenemen- Als het regent vervalt dit num mer. Donderdag 2 Augustus: Des morgens om 9 uur H. Mis in de St. Dominicus-kerk. Na afloop gezamenlijk ontbijt in de Roma- na-zaal. Brood meebrengen. Des middags om half 4 H- Uur bij de Eerw. Broeders in de Nassau- laan. Dinsdag 7 Augustus: Bij goed weer fietstocht naar Schiphol. Brood meenemen. Maandag 13 Augustus: Bede vaart van Priesterstudenten naar Heiloo. Zorgt dat Alkmaar een goed figuur slaat. Maandag 20 Augustus: Bij vol doende belangstelling en activiteit der leden: Ouderavond. Over het al of niet doorgaan en evt. over plaats en tijd volgen nadere me dedelingen. Vrijdag 31 Augustus: s Mid dags 3 uur algemene vergadering met gezellig samenzijn ter vie ring van do verjaardag van de moderator. Jongens mag ik jullie nog eens aansporen tot een beetje meer belangstelling. Op de eerste be groetingsbijeenkomst was de be langstelling zo minimaal, dat we vrezen, dat de Ouderavond niet eens door kan gaan. Als dat zo blijft, dan heeft 't geen zin meer om een priester-studentenclub in stand te houden. Dat zullen jullie toch ook niet willen Ik begin al vast met morgen op een behoor lijke belangstelling te rekenen. De Moderator Turf in brand ALKMAAR. Zaterdagmid dag waarschuwde de brugwach ter van de Friesebrug dat enige balen turf liggende op de opslag plaats van de fa. Krol in brand stonden. Het bleek dat twee ba len geheel verbrand wail-n en dat er nog acht smeulden. Vermoe delijk hebben een etel jovgens hier een brandje gesticht. Onwel geworden ALKMAAR Een echtpaar reed Zondagmorgen per fiets op de Geestersingel, toen de vrouw ter hoogte van het Gerechtsge. bouw plotseling van haar fiets afviel. Zij bleef op de weg lig gen en bleek bewusteloos te zijn. Door een passerende arts werd haar de eerste hulp verleend, waarna zij per ziekenauto naar het Centraal Ziekenhuis werd vervoerd. Waarschijnlijk is zij door de warmte bevangen. Niet opgelet ALKMAAR Zondagavond reden twee wielrijdsters over de Gecstersingel, toen een van hen plotseling en kennis zag. Zij groette en lette daarbij niet op de weg. Daardoor kwamen hun twee fietsen in elkaar en de beide dames vielen op de grond. Een van hen klaagde over hoofd pijn en had braakneigingen. Zij werd bij omwonenden binnen gebracht, waar dokter Degenaar de eerste hulp verleende, Later is de dame per taxi naar huis vervoerd. Vermoedelijk had zij een lichte hersenschudding op gelopen. Motorrijder gaf geen teken ALKMAAR. Zondagmorgen omstreeks kwart voor twaalf reed een motorrijder met een duo- passagiere door dc Langestraat en ging zonder signaal of teken te geven de Houttil in. Daar liep juist een voetgangster die bijna werd overreden. De motorrijder reed namelijk rakelings langs de dame heen. De vrouw schrok zo dat ze tegen de grond sloeg, doch zij bezeerde zich niet. De motor rijder, die eerst stopte reed door toen hij de politie zag naderen. Proces-verbaal van het ongeval is opgemaakt. Burgerlijke stand ALKMAAR. Geboren: Ca- tharlnus J. K. zv L. J. Stoop en F. Huizinga; Maria E. dv J. W. Nijenhuis en M. E. Brinkhof; Jo hannes P. M. zv M. J. Boonman en R. E. de Baerdemaeker; Wal ter zv L. N. Ramakers en J. W. van Westen. Gehuwd: Bernardus P. Sap en Adriana J. Horn; Johannes W. Pars en Ariena C. v. d. Burg. Geslaagd ALKMAAR Mej. Mr. E. W. Hekket te Alkmaar slaagde voor het notarieel examen, 2e deel. VIERDAGEN-WANDELAARS WEER THUIS ALKMAAR Zaterdagavond zijn een twintigtal deelnemers aan de wandelsportevenementen in Nijmegen, leden van de „Jeep" „de Kaaskoppen" en HVZ in Alk maar geaiviveerd. Zij werden daar verwelkomd in de stations wachtkamer door de voorzitter van de politiesportvereniging, de hoofdinspecteur C. Pijl, die de deelnemers gelukwenste met hun successen. Aan allen bood hij 'n bouquet bloemen aan. In optocht ging het vervolgens met St. Cae cilia voorop naar het Waagplein waar in café Tom 'n avondmaal tijd gereed stond. De deelnemers van de afdeling rijkspolitie zijn door bijzondere omstandigheden op andere wijze thuisgekomen. Handelskennis L.O. ZUID-SCHERMER De heer C. J. A. Louwe slaagde Vrijdag voor de acte handelskennis L.O. Uitslag verkoping NIEUWE NIEDORP In de op Vrijdag 27 Juli j.l. ten over staan van notaris mr. H. de Boer in café Hees gehouden veiling, is het perceel Woonhuis met erf, van de erven Mej. Aaltje Zwa german, B 233, verkocht voor de som van f2800. Eigenaar werd de heer C. Coops te Nieuwe Nie- dorp. (Advertentie) Zö'n treiterende, zagende pijn, die maar niet ophoudt, die Uw leven verstomt en U belet te werken! Verdrijf Uw pijn met een paar ...die helpen direct! J BERGEN. Het is zeer be grijpelijk dat het KCB met beide handen de gelegenheid aangreep om enkele zijner leden te laten exposeren in het Rijksmuseum „Huis Lambert van Meerten" te Delft. Het is de schilders altijd welkom, als zij hun werk ook eens elders dan in hun eigen mi lieu kunnen laten zien. Er zat echter voor het KCB de conse- Suentie aan vast, ook enkele elftenaren de gelegenheid te bieden in Bergen hun werk te tonen en zo heeft men tot 3 Aug. in de kunstzaal van het KCB met dit werk uit de stad van Ver meer gelegenheid kennis te ma ken. Over het geheel genomen ls deze Delftse tentoonstelling nu niet bepaald om over te roemen; slechts enkele der exposanten komen boven de middelmaat uit. Zo mag, om te beginnen, het beeldhouwwerk uit Delft gezien worden' ;zowel de bronzen vrou- wenkop en het terra cotta kin derkopje van G. v. Eden, als de twee mannenkoppen in terra cotta en natuursteen van M. v. d. Burg geven blijk van vak manschap en kunstzinnige opvat ting; ook het meer moderne hou ten plastiek De Dans van laatst genoemde geeft blijk van talent. Van de schilders trok ons het meest Gilles van Oosten, die en kele frisse aquarellen en een olieverf (danseresje) inzond. Ook Wassenburg komt boven de mid delmaat uit met zijn zonnig bloemstuk (no. 1), zijn stemmig havengezicht te Scheveningen en het meisjesportret; zijn stadsge- VERLICHTINGSAVOND II BERGEN. Bergen aan Zee beleefde Zaterdagavond een kleine reprise van de verlich tingsavond, die Woensdag dui zenden naar Bergen had getrok ken, De VVV had in samenwer king met Paal 33 een bal cham- pêtre georganiseerd. De boule vard was versierd en geïllumi neerd en verschillende bewoners van de badplaats hadden ook hun huizen met lampions of schijn werpers verlicht. Er was voor dit avondfestijn vrij veel belangstel ling, maar de extra tram had niet veel passagiers naar zee ge bracht. De tram die om plm. 12 uur uit Bergen aan Zee vertrok, was nagenoeg leeg. De meeste belangstellenden waren per fiets of auto gekomen. De belangstel ling was niet overweldigend, doch het was aan het eind van de boulevard toch wat men „ge zellig druk" pleegt te noemen. Er was versterkte gramofoon- muziek en voor afwisseling liet een pierement zich horen en er waren natuurlijk ook danslusti- gen die probeerden op de straat stenen 'n samba of wals te draaien. Het was zacht weer en de ter- r l isen in de omgeving waren dan ook heel de avond druk bezet. DE FEESTEN ZUID-SCHERMER. Het weer viel niet eens tegen! De be langstelling voor de paarden- wedstryden had groter kunnen zijn, maar het programma werd in de puntjes afgewerkt. Prijzen; Harddraverij: le L. Stam, 2e J. Stam, 3e Th. Swart. Rennen met hindernissen: le S. Klaver, 2e R. Swart Rz„ 3e L. Stam. AKERSLOOT. Het heeft ons meer dan eens verwonderd dat plaatsen, midden in waterrijke streken gelegen, de liefhebbers van de zwemsport weinig mogelijkheden plegen te bieden om op een behoorlijke wijze van het water te kunnen genieten. Dat verschijnsel doet zich overal in ons land voor. Ook Aker sloot, zo gunstig gelegen, aan het Alkmaarder Meer, bood de zwemmers weinig accommodatie. Daarin gaat nu verandering komen dank zij de medewerking van de nieuwe directeur van de Jachthaven Akersloot, de heer Lamers, en dank zij ook het begrip dat B. en W. van Akersloot bij de raad aanwezig vonden, toen deze kwestie Donderdagmorgen in de raads zitting ter sprake kwam. Het was een ftorte agenda, waarvoor de raad van Akersloot door burgemeester G. J. J. van den Heuvel Donderdag bijeen was geroepen, maar de zitting werd van een betekenisvolle om vang omdat er verschillende be langrijke punten en passant ter sprake kwamen. De Stichjting Gemeentelijke Schooltandverzorging heeft op haar begroting een tekort, waar voor van Akersloot 233.55 ver wacht wordt. Deze bedragen, al dus de burgemeester, zijn groter geworden omdat het aantal schoolkinderen dat van aeze dienst profiteert, ook is uitge breid. Hiertegen was bij de raad geen bezwaar. Het nieuwe schoolhoofd, de heeft A. de Ruiter, die inmiddels al in Akersloot is komen te wó nen, aanvaardt per 15 Augustus zijn betrekking. Bevordering watersport Van de verbonden zeil. en watersportverenigingen, t.w. de Alkmaarse Roei- en Zeilvereni ging. de Zaanlandse Roei- en Zeilvereniging. da Uitgeester Watersportvereniging en de Zaanlandse Onderlinge is een verzoek binnengekomen om ter bevordering van de belangstel ling m sportkringen voor de zeil; wedstrijden, die dit jaar van 25 t.m. 28 Augustus op het Alk- maai der Meer worden gehouden, een fraaie wisselprys beschik baar te stellen. De burgemeester verklapte in de vergadering, dat hij zich voor dit idee zeer heeft ingespannen en reeds bij omlig gende gemeenten succes heeft weten te bewerkstelligen in deze zin, dat Alkmaar Zaandam, Wor- merveer, Uitgeest en Koog aan de Zaan ieder ƒ25.daarvoor beschikbaar stelden. Het ligt zeker op de weg van Akersloot om vdbr dit doel iets te doen. Zo voelde de raad het ook aan en zonder veel moeite van de zijde van de burgemeester, stelde de raad ƒ25.voor een dergelijke prijs beschikbaar. Het ligt in de bedoeling voor de ontvangen gelden een fraai bord in Delfts blauw te laten maken met de namen der schenkende gemeen ten erin gedrukt. In het zelfde plan ligt eigen lijk ook het adres van de R.K. Bond voor het Gezin, die gaarne op warme dagen de jeugd van grote gezinnen de mogelijkheid zag geboden om te kunnen zwemmen. De heer Lamers van de Jachthaven wil daartoe nu een eenvoudige zwemgelegenheid bij de starttoren inrichten en staat daartoe een stuk land af. Aan de gemeente werd nu een bedrag van 200 «ulden gevraagd als mede wat materiaal zoals een oude keet e.d., om kleedhokjes te kunnen laten maken. Dat plan vond instemming en de raad be sloot zowel het geld als het mate riaal voor ,dit doel beschikbaar te stellen. Nu kan iedereen van deze zwemgelegenheid gebruik maken. (Mits er gezorgd wordt voor warme dagen!) Naar aanleiding van de on langs gehouden enquête noder de middenstanders, het «verzoek van de R.K. Middenstandsbond en het daarop gevolgde contact met liet Ministerie van Econo mische Zaken, besloot de raad om het winkelsluïtingsbesluit in die zin te veranderen, dat het de winkeliers is toegestaan bun zaken voortaan tot acht uur des avonds open te houden. Er bleek daaraan in Akersloot, dat in vele opzichten een sei- zoénplaats is, veel behoefte te bestaan. Deze bepaling gaat in drie da gen nadat het gemeentelijk be sluit officieel is afgekondigd. Een verordening xverd vastge steld die het verlenen van sub sidies aan jeugdorganisaties na der regelt. In bepaalde omstan digheden en onder bepaalde voorwaarden kunnen jeugdorga nisaties, die zich bezighouden met het z.g, jeugdclubwerk, dat van culturele af ontwikkelende aard is, subsidie verkrijgen van de gemeente die daarvoor in totaal 30Ö gulden per jaar kan uittrekken. Wat. betreft het verzoek van R.K. E.H.B.O. om subsidie in het geraamde tekort van 490 sulden. wilde de raad eerst eens afwach ten hoe de definitieve rekening van het lopende jaar zou uitval len om dan daarna te zien, hoe veel subsidie er kan worden verleend. De brandbeveiliging Over de brandbeveiliging, spe ciaal in De Woude, is de laatste tijd vooral na de brand bij Strij- bis, nog al wat te doen geweest. Er was dan ook bij B, en W. een schrijven van de bewoners van Do Woude binnengekomen, waarin men zich beklaagde over de slechte toestand van het blus- materiaal. Ook het tweemaal overvaren met een pont, met het daarbij behorende oponthoud als er scheepvaartverkeer is, werd voor een doeltreffend ingrijpen van de brandweer funest geacht. Naar aanleiding hiervan ver klaarde de burgemeester dat er al veel door de gemeente ter verbetering was gedaan. Het is vooral de watervoorziening, die hier de brandweer parten speelt. Te lage drukt en te geringe watertoevoer zijn wel de voor naamste oorzaken. Daarover werd reeds verscheidene malen contact opgenomen met het P.W.N. Ook nog op de dag van de laatste brand. Maar hoewel van de zijde van het P.W.N. ver betering is toegezegd, kon er, door slechte materiaal-positie, nog maar weinig worden gedaan. De laatste berichten luiden dat de leidingen verbeterd en ver nieuwd zullen worden. In aansluiting daanop besloot de raad na ampele bespreking om de suppletoire begroting voor 1951 aan te vullen met on geveer 1800 gulden voor het aan schaffen van slangen en verdeel- stukken. Ook de brandspuit moet eigenlijk gereviseerd worden. Op advies van de inspecteur van het brandweerwezen besloot de raad op de trekker, die nog uit stekend is, een z.g. voorpomp te monteren. Dat komt dan oo cir ca 5000 gulden, Maar dan heeft de gemeente ook de beschikking ovar al! iizins volwaardig blus- materiaal. Aan Rijksbijdragen verwacht men dan non een kleine 2000 gul den terug. De post verbetering wegen en voetpaden wei-d nog verhoogd met 3366 gulden. Daar voor kunnen dan de Sluisweg, het Hemmeweggetje en de Bree- delaan worden opgeknapt. Daar mede wordt zo spoedig mogelijk begonnen. Aan de pas geprojec teerde Ventweg zal de gemeente een stuk grond verkopen waar op de heer S. uit Djakarta zal gaan bouwen, zonder het bouw volume van de gemeente te ver bruiken. want deze bouw komt in de z.g. „vrije" sector te val- len. Voorwereldlijke toestanden Tijdens de rondvraag bracht de heer Kuiper naar voren, dat de brandweer toch eigenlijk voorrang moet hebben boven het scheepvaartverkeer, als er brand is bii het gebruik van de pont. In de practiik ..is dat natuurlijk niet mogelijk. Een sleep b.v. kan je niet met een rode vlag stop zetten. Daarom te meer, aldus burgemeester van den Heuvel, moeten wij hier in Akersloot een brug over het Noordhollands Kanaal hebben. De toestand is hier veel te ouder wets, ja middeleeuws! Al het verkeer uit de duinstreek en de grote steden dat Akersloot wil aandoen, loopt vast op dat kanaal, waar niet over heen te komen is. Het wordt nu zo lang zamerhand toch wel eens tijd. dat aan het verlangen, dat onder steund wordt door alle gemeen ten in Noord-holland eens gehoor wordt gegeven. Als klap op de vuurpijl ver klaarde de heer Helder aan het slot van de openbare vergade ring, die nog door een comité zitting werd gevolgd, dat het in De Woude, in de verbrande boer derij van Stryibis, nog steeds brandt. Wie moet dat blussen? De burgemeester zal er de commandant van de brandweer heen sturen. Het betreft hier hooi, dat nog steeds nasmeult. zichten uit Delft en Hoorn zijn wat zwak. Het werk van Kamerlingh On nes was bepaald kinderlijk en van Haanebrink mocht het meis jesportret in tempera gezien worden. Het keramische ^verk van Kamerlingh Onnes verdient ook nog de belangstelling. Doch hier mee is dan ook alles gezegd. Het schijnt dat het bestuur van het KCB zich vooraf niet op de hoogte heeft gesteld van 't werk dat uit Delft gestuurd zou wor den. Indien dit zo is, dan moge de ervaring met deze gastten- toonstelling een les zijn voor volgende gelegenheden. Fr. O. JAARVERGADERING KOLPING BOYS OUDORP. De voetbalver eniging Kolping Boys hield haar jaarvergadering in café Morsch. De voorzitter, de heer N. v. Baar herinnerde aan de promotie, die het eerste elftal heeft gemaakt. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek dat er op 1 Mei j.l. 62 betalende leden waren. Er zijn thans vijf elftallen, tw: le en 2e, junioren' en adspiranten. In to taal zijn 80 wedstrijden gespeeld. Het eerste elftal promoveerde naar de 2e klasse. Uit het jaar verslag van de penningmeester bleek, dat de ontvangsten had den bedragen f 1278.80, de uitga ven f 1240.26, saldo f 38.54, van vorig jaar f 23.60, zodat het jaar afsloot met een kas van f 62.14. Aan contributie was ontvangen f 496.15, aan donateursgelden f 215. In de kascommissie werd benoemd de heer G. Jongebloed. De aftredende bestuursleden N. van Baar, C. de Reus en D. van Veen werden herbenoemd. In de elftallencommissie werden be noemd de heren C. Jonker, J. Korver, P. H. Rood en D. van Veen, Besloten werd in de maand September een gezellige avond te houden in verband met de viering van het kampioenschap. Vermoedelijk zullen entree-ont vangsten in het komende seizoen hoger worden. In een toespraak van de geest, adviseur spoorde deze de oudere leden aan het bestuur ter zijde te staan bij het vormen van de jongeren. Bij de rondvraag werd gewezen op de noodzakelijkheid van geregel de training. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Maandag avond tot Dinsdag. LATER MEER BEWOLKING Aanvankelijk weinig, maar ln tic loop van de dag geleidelijk toenemende bewolking, echter nog vrijwel de gehele dag droog weer. Aanvankelijk zwakke, later matige wind hoofdzakelijk tussen Oost en Zuid. Ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Rectificatie HEERHUGOW AARD,'NOORD Men verzoekt ons n.a.v. ons bericht over de brand bij de heer Pancras enkele onjuisthe den in het bericht van onze cor respondent recht te zetten; het eerst werd de Langendijker Brandweer gealarmeerd, die snel en doeltreffend hulp verleende; van een weigerende motorspuit was gen sprake. De Brandweer van Harenkarspel, telefonisch ontboden door de commandant van Langendyk, nam op diens verzoek, het blussingswerk over. VIERDAACSELOPERS THUIS OASTRICUM Zaterdag avond werden de deelnemers aan de Vierdaagse verpleeg den en verplegend personeel van het Prov. Ziekenhuis Duin en Bosch feestelijk te Castricum ingehaald. Na een rondgang door de ge meente waarbij D.I.Ü. voor de muzikale begeleiding zorgde sprak loco-burgemeester P. de Vries hen toe, waarbij hij zijn bewondering voor de prestatie van de lopers niet onder stoe len of banken stak. Dokter Feenstra dankte voor de gezel lige ontvangst. Voefbal CASTRICUM Woensdag avond om 7 uur zal èen ploeg samengesteld u'it personeelsle den van het prov. Ziekenhuis Duin en Bosch een wedstrijd spelen tegen het gemeente-per soneel uit Westzaan. Onze plaatsgenoot 11 Dhr. N. Heintzbergen zal uitkomen in 't elftal van Westzaan, waar hij bij de gemeente werkzaam is. ALKMAAR De uitslagen van de Zaterdag gehouden dra verijen luiden: In memoriam W. Mooy-prijs, 1280 m„ 2-jarige paarden A: 1. Queenie, 2. Qualitelt 3. Quaestor Total, w. 2.40, pl. 1.70, 2.20, kopp. 8.cov. 4.3o. B; 1. Kuena B H, 2, Quick Boy 3. Quitty the Saint. Tot, w. 1.80, pl. 1.30 1.80, kopp. 4.80, cov. 5.20. In memoriam E. Rus-prijs, 2040 m. voor leerling-pikeurs prijzen- draverij voor paarden, die f 1500 doch nog geen f 5000 hebben ge wonnen: 1. Keesje Axkit, 2. Oranje J, 3. Lee Axkit. Tto. w. 19.-, pl. 2.80, 1.60. 1.70, klopp. 126.40, cov. 6.60 In memoriam T de Graaf-prijs 2040 m., prijzendraverij voor paarden, die nog geen f 750 heb ben gewonnen. A: 1 Orkaan O, 2. Olympia S, 3. Osemorgan, Tot. w. 4.40, pl. 1.20. 1.10, 1.10, kopp. 14.40, cov. 3.10. B: 1. Pretty Polly, 2. Olympia B, 3. Costing's Oogappel. Tot. w. 13.—, pl. 2.80, 1.40 2.40. kopp. 10.70, cov. 4.30 Bergenprljs, 1740 m. Heat-prij- zendraverij voor paarden, die f 750 doch nog geen f 2500 ge wonnen hebben. le heat: 1. Paula B H, 2. Leid star, 3. Nanda. Tot. w. 18.80, pl. 3.80. kopp 4.50. 3e serie: 1 Pret- 8.— 2e heat: 1. Paula B H, 2. Leid star. Tot. w 1.10. Heiloo-prijs: 2340 m. Pri.jzer»- draverii internat, voor paarden, die f2500 of meer hebben ge wonnen. 1. Narcisco, 2 Or de Casindra. 3. Kentucky King. Tot. w. 2.50, pl. 1.50, 2.10. kopp. 9, cov 5.50. Schoorl-prijs afst. 690800 m. Kortebaan prijzendraverij. le se rie: 1. Maarten Spencer 2. Miss A. tot. w. 5.10, cov. 3.80, kopp. 3.10. 2e serie: 1 Över Again, 2. King Spencer. Tot. w 2.10. cov. 2.60. 2.40. 2.80 kopp. 5.90. cov. ty Polly, 2. Marathonloper. Tot. w. 3,20. cov. 3,60 kopp. 13.40. DE RIJP. Ondanks alle mo gelijke besprekingen en gemaakte plannen is hét net bestuur van de N.H. Kerk en het gemeente bestuur niet moge gelukken het kerkgebouw te Graft voor slo ping te bewaren. Reeds jaren ls deze kerk een punt van bespre king geweest niet alleen voor het betreffende kerkbestuur maar ook en vooral ln verschillende gemeenteraadsvergaderingen. Het was voor het bestuur van de N.H. Kerk een moeilijk be sluit om sloping van baar kerk gebouw voor te stellen, daar tot restauratiev wegens financiële omstandigheden niet kon worden overgegaan. Voor de aanbesteding van het slopen, welke Vrijdag plaats had in Ihet gemeentehuis te Graft, bestond zeer veel belangstelling. Niet minder dan 35 bestekken waren uitgegeven. 24 inschrijvin gen waren ingeleverd. Hieronder vermelden wij de bedragen waar voor werd inveschrevei». Het eer ste bedrag betreft de sloping van het kerkgebouw, het tweede de daarop geplaatste toren. Fa Kemmer en v. 't Hof, Schie dam f5556.— f 830.— Th. Duinmayer en Nyman, Beem- ster f4500.— f2600.— Fa. Borst en Zn., Spierdijk f3634.— f 135.— Fa. Gebr. de Waardt, Gouda f2650.— f 400.— C. Slooten, Waddinxveen f2500.— f 750.— D. de Rooy, Badhoevedorp f2500.— f 100.— J. B. Prett, Oostzaan f2300.— f 700.— L. Jut en Zn. en Breed, Bever wijk f 2050.— f 650.— Fa. De Groot en Zn., Amsterdam f 2000.— f 2900.— J. Wieringa, Zaandijk f1800.— f 700.— Fa. Habé en Klompmaker, Alk maar f 1750.— f 350.— J. Klompmaker, Alkmaar f 1700.— f 300.— Fa. Plas en Wiens, Edam f 1660.— f 1660— N.V. Waterlandse Aann. en Han del Mij., Landsmeer f 1610— f 610— J. Duif, Edam f 1600— f 1700— J. W. Buscker, Amsterdam f 10.25— f 525— W. Buiten en Hoek, Warmenhui- zen f 1000— f 500— J. Nieuwenhuyzen en Oudhof, Heiloo f 940— f 325— A. C. Slooten, Wormer f 900— f 400— L. H .de Koekkoek, Oost-Graft- dyk f 800— f 500— A. Schot en Plomp. Oudorp f 750— f 750— D. Cornelissen, Amsterdam f 650— f 590— N. W. Bakker, Ursem f 650— IJ, Kops, Heiloo f 200— f 25— BOMMENWERPER NEERGESTORT TOKIO (A.P.). Een patrouil le-bommenwerper van de Ame rikaanse marine is Zaterdag bij Hirosjima neergestort. Negen in zittenden kwamen om het leven. Finale: 1. Miss A 2, Maarten Spencer. Tot. w. 1,60 cov, 2,20, .kopp 3,10. Totale omzet f32.228. De uitslagen van Zondag lui den: Jubileum-prijs 2340 m, 1. Pau la B H, 2. Pelikaan S 3. Patsy Powel. Tot, w. 5,10, pl. 2.2, 6.30. kopp 17.40, cov. 4.40. VoaruitprijB 2040 m. A. 1. Olympia B, 2. Otto H, 3. Onze Deter K, Tot. w. 2.60, pl. 150, 1.90 1.80, kopp. 19.80 cov. 8. B: 1, Osemorgan, 2 Oefening, 3 Orkaan O. Tot, w. 3.70, pl, 1.20 1,20, 1,20, kopp 5.70, cov. 4.40. Totale omzet f 53.9(»1.50 Alcmaria-prijs 2040 m voor amateurrijders: 1. Menno Dyna mic, 2. Karei Pluto, 3. Mc. Heny Tot. ,w 3—, pl. 1,80. 3,80. 2.1Ó, kopp, 8.30 cov. 17.30. Fruitprijs 2040 m. 1. Our Bon- ni B 2 Meintje V, 3 Monty's Boy. Tot. w. 2.50, pl. 1.50, 3.70, 1.80, kopp. 7.90. cov 12—, Karei I Bertenja prijs, 2040 m, j 1. Kentucky's Queen B, 2. Ma- dame B, 3. Guy Hanover. Tot. w. 5.10, pi 140, 1.30 1,80. kopp. 5.30. cov. 4,80 Sketch prijs 2340 M. 1. Nino Narvile, 2. Norma Shearer 3. O Nelly Zora. Tot. w. 720, plaats 4.60, 2.90, kopp. 20.40, cov. 4.30. Ab Hoes prijs 2040 m, monté draverij: 1 Matador, 2. Kentucky King 3. Noel D. Tot. w. 6.10, pl. I.50, 1.30, 1.70, kopp. 6.40 cov. 4.90. Alkm. 3 km Rijnbende prijs, 3000 m. 1. Nellie Gregor, 2. Nel son. 3. Narcisco van Zora. Tot. w, 190, plaats 1.90, 1.30, 1.30, k. 3.40, cov. 3.20. LANGEDIJK, 28 Juli 65000 kg eersteling 11.40—12.30, doré II,50—12,50, bl. eigh 9,10—11.80, grof 9.20—10.40, drieling 10.30— j 11.60, klein 6—7 17000 leg rode kool 44.40, 15000 kg gele kool 10.1014.70, 17000 kg witte kool 4.506, 400 kg tomaten A 52, B 47. 800 kg bieten A 18.80—19.30. 40 kg slabonen 36—42, 3000 stuks bloemkool A 2836. AVENHORN, 28 Juli Aan voer 21.000 kg grove schot 9.30 —9.90; 47.500 kg middel 10.50— 11.60; 2700 kg drielingen 7.10 8.40; 500 kg kriel 5—6.10: 1500 kg rode schot grof 10.30; 4Ó00 kg midd. 11.4012.40; 100 kg drie lingen 7.50; 160 kg zilvernep 38.30 5430 kg knolbieten I 17.4018.30, II 67: slabonen 3133; 300 kg tuinbonen 10; 300 doré grof 9.40 9.90; 2400 kg midd. 10.80—12.20; 250 kg drielingen 9. BEEMSTER, 27 Juli Schot se muizen 912.70; kleine 6 9.40; slabonen 3136; stamsnij- bonen 2439; tuinbonen 823; peulen 3484; doperwten 2440; bl. blauwschokkers 2449; kom kommers 819; bloemkool 8—46; spinazie 1436; sla 27; andijvie 516; rabarber 411; rode bieten 1423; bospeen 2639; uien 6 21; augurken, ongesorteerd 21— 33; rode aalbessen 2566; zwarte bessen 70125; klapbessen 21 56; perziken 1025; frambozen 60104; aardbeien 83134; fran- kenthalers 120165; suikermeloe nen 37112; yellow transparant 40—66; janlaas 14—28. WARMENHUIZEN, 30 Juli 20-000 kg aardappelen, schotse muizen 9,2010,50; grof 9,10 9,80; drieling 10,8011,50; kriel 4,50—4,70; eigh. 10,40. ALKMAAR. 30 Juli. 129 vet te koeien 5001025, 54 nuchtere kalveren 4285, 11 vette schapen 110130, 220 varkens 1.982 p kg NOORDSCHARWOUDE, 30 Juli. 51.000 kg aardappelen, eerstelin gen 10.1012, grote 10.30—10.50, driel. 7.40—8.30, kriel 4.60—4.80, rode eerstelingen 10.5011.30 bintjes 10.40, eigenheimers 12.60, bl. eigenheimers 1010.60 275 kg zilvernep 44, 150 kg krften sort. A 9. HOOGKARSPEL, 28 Juli Aanvoer 30.400 kg eersteling: grof 8.40—9.60, fijn 10.20—10.90, klein 6.907.60, kriel 5.105.40; 10.250 kg doré fijn 10.3010.90; 3550 kg blauwe eigenh. fijn 10.80 —11.20.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2