ST. VINCENTIUS ilLCKMANN Nu de rest! EXCEPTIONELE VERKOOP ALKMAAR EN OMSTREKEN Straten opgebroken en loods verbrand 55 jaar getrouwd Koop deze lucifers! „I V O O R" f 10.00 terug PEDROLI Cabaret in Openluchttheater Volkswagen sloeg 3 maal over de kop KIJK EERST B11 Il Strandfeesten een groot succes Nog slechts enkele dagen ENORM GOEDKOOP - I U.A& Krom Naar wi PAGINA 2 DINSDAG 31 jULI 1951 VREEMDE ACTIVITEIT VAN ALKMAARSE JEUGD ALKMAAR. Het zijn er maar liefst een kleine tweehon derd geweest, die in de afgelo pen maanden op het politiebureau moesten worden onderhouden over hun baldadigheden. Allemaal Alkmaarse jongens, misschien ook een paar meisjes, die blijkbaar niet weten hoe ze hun vrije uren moeten besteden. In de halve stad, over de veertig straten, werden de bestratingen opge broken en veelal verdwenen de stenen en tegels in het water. Dat kostte de gemeente al ruim vierhonderd gulden. Nog afgezien van de ruiten, die door voetballers werden kapot- getrapt, waren er welgeteld 17 ruiten, die het bij de jeugd moes ten ontgelden. Een schutting werd in brand gestoken en een dikke tweeduizend gulden schade werd aan een loods van de groentenveiling aangebracht, toen daar een paar jongens een vuur tje stookten op 15 Mei. Het schieten met katapulten, gevaarlijker spel is moeilijk denkbaar, kwam ook weer regel matig voor terwijl er ook nog 'n tienjarige jongen gewond werd door een schot uit een windbuks. Dat kostte al 42 kinderen een paar vrije middagen, die in de strafklas op het politiebureau werden doorgebracht terwijl di verse ouders nu voor de schade, door hun kinderen veroorzaakt, op moeten komen. Het is te hopen dat tijdens de vacantiemaanden, waarin er nog meer vrije tijd is, deze lijst niet nog groter zal worden. Nu er weer speelgelegenheid in de stad is, waar de kinderen naar harte lust kunnen ravotten, zal de baldadigheid misschien wel wat minder worden. En waar geen officiële speelterreinen zijn, maar toch een gelegenheid is waar de jeugd zich op onschul dige wijze kan vermaken, moe ten de ouderen niet op alle mo gelijke en onmogelijke slakken zout gaan leggen zoals dat in de afgelopen week in een bepaalde wiik is gebeurd, waar kinderen van een ongebruikt stuk bouw terrein werden weggestuurd ter wijl ze niemand tot last waren. Station wordt verbeterd ALKMAAR. Naar wij ver nemen ligt het in de bedoeling van de directie der N.S. om de ingang van het station alhier te verbeteren. Het voorportaal, dat de toch al niet fraaie gevel van het stationsgebouw ontsiert, zal verdwijnen en daarvoor in de plaats zal een wat passender entree worden gemaakt: Spoorwegen aan het tellen ALKMAAR. Teneinde na te kunnen gaan hoe groot het ver keer is, dat van do Berger over weg gebruik maakt, zijn een drie tal ambtenaren van de Ned. Spoorwegen begonnen een drie daagse verkeerstelling daar ter plaatse te houden. ALKMAAR. Donderdag 2 Augustus viert het echtpaar M. Koopman-C. Koopman-v. d. Mo len zijn 55-jarige huwelijksfeest. De 83-jarige bruidegom en de 78-jarige bruid, die al bijna een halve eeuw wonen aan de Sche- teldoekshaven, genieten nog een uitstekende gezondheid; hun hu welijk werd gezegend met vier kinderen twee zoons en twee dochters waarvan er drie ge trouwd zijn; er zijn 13 kleinkin deren. De heer Koopman behoor de tot de pioniers van de Alk maarse Ambachtsschool; hij.werd in 1895 uit 41 sollicitanten be noemd tot leraar in de metaal bewerking, In die jaren werden de leraren uit de praktijk gekozen en was nog niet het diploma vereist, dat thans nodig is, om leraar aan 'n ambachtsschool te worden. Voor dien was de heer Koopman werk zaam in de landbouw en in de fabriek. Hij bezat wel het diplo ma hoefsmid, dat hij met lof had verworven en in later jaren ver wierf hij ook de andere diploma's die hem bij zijn beroep van leraar te pas kwamen. Toen de heer Koopman zijn loopbaan aan de ambachtsschool begon was deze nog gevestigd in de Doelestraat. Na een jaar werd hij ook leraar aan de avondschool en gedurende vele jaren maakte deze pionier werkdagen op de school van 101i uur. Het was geen gemakkelijke taak met de fabrieksjongens van 17 en 18 jaar om te springen, doch, zo vertelt de heer Koopman, die door zijn jongens op school „Ome Tijs" genoemd werd, ons, met toegevendheid, met helpen en medeleven kon ik meer bereiken dan met strengheid. Na 38 dienst jaren werd hij gepensionneerd; dat was in '33 en sindsdien ge niet hi.i met zijn vrouw terecht zijn otium cum dignitate. Donderdag vieren zij in café Haring hun feest in 'de kring hunner familie; er is dan aldaar van 3 tot 5 uur receptie. R.K. MULO-EXAMENS St. Joseph-Ulo Alkmaar ALKMAAR Diploma A: aan tal candidaten 55; aantal geslaag: den 55: Kees Bakker, Nico Bakker Ton v.d. Berg, Gerard Berkhout, Leo Groot, Ko Burgering, Piet Dekker, Rein Dekker, Frans van Diepen, Jan Dignum, Jan van Doorn. Kees van Duin,. Kees En- del, Bert Engel, Thijs de Graaf, Kees Groot, Nico Groot, Jan Groothuizen, Nico Hemels, Nico Henneman, Nico Hoogeboom, Louis Kersting, Nico Konijn, Ma- rius Koomen. Piet Kramer, Jaap Kramer, Jaap Kaan, Henk Ma- chielse, Jan v.d. Meer, Cor Mees ter, Han Meyer, Theo Mosch, Laus Oostermeyer. Jan Ostliei- mer, Jaap Overpelt, Wim v- Rijn, Kees Roetink. Loek Sengers, Jac. Spaans, Frans Stokman, Stef Swart, Kees Tahey, Adrie Tee ling, Ben Tiebie, Marcel Veld man. Nico Velseboer, Bert Ven- verloo, Piet Vijn, Adrie Win- nips, Joop Wester, Kees Win der, Martien Woestenburg, Ton de Zeeuw, Jaap Zomerdijk, Paul Zuurbier, Jaap Winder. Diploma B: aantal candidaten 15, aantal geslaagden 15. Jan Beers, Jan Blom, Siem Blom, Joop Bolten, Ad Boom, Jn- Engel, Piet Genee, Dik Groen, Peter Keesom, Siem Klaver, Ge rard Kos. Jos Mok, Jac. Ruygers, Rein Schilder, Cor Wessels. Middenstandsdiploma: aantal candidaten 14; aantal geslaag den 14: Jan Beers, Jan Blom, Siem Blom, Joop Bolten, Ad Boom, Jan Engel. Piet Genee, Dik Groen, Peter Keesom, Siem Kla ver, Gerard Kos, Jos Mok, Jac. Ruygers, Rein Schilder. Voor Esperanto slaagden boven dien: Jan Beers, Jan Blom, Siem Blom, Joop Boiten, Piet Genee, Dik Groen, Gerard Kos, Jos Mok, Jac- Ruygers. GEVONDEN VOORWERPEN ALKMAAR. Gevonden over het tijdvak van 19 Juli tot en met 25 Juli 1951 en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar op kamer 14, eerste etage iedere werkdag van 17 tot 18 uur, behalve op Zaterdag. Kindervestje. sleutel, kinder schoen, kindertasje, rozenkrans, hanger, sleutel bijtring met bel, sigarettenkoker, vulpotlood kin dervestje, handschoen, militaire veldmuts, sleutel, vulpenetui, badhanddoek met zwembroek, portemonnaie, halsketting, cein tuur, groentenkist, kindermuts, portemonnaie met zwemkaart. Als gevonden bij het bureau van politie aangegeven en op on derstaande adressen te verkrij gen: Motorbril: Akkerhoornbloem- straat 15, steunzool: Verdronken- oord 53, portemonnaie met in houd: Toussaintstraat 17, Juliana- straat 3 en Metiusgracht 23, tim mermanshamer: Brouwerstraat 33. halsketting: Achterom 20, kinderringetje: Achterstraat 19, rozenkrans: Magdalenenstraat 5, kralen ketting: Huigbrouwer- straat 5, geldsbedrag: Druivel- naan 19, autokussen: Langestraat 41, lipssleutel: Koningsweg 73, schakelarmband: Herenweg 29, Oudorp, vulpen ir etui: Brouwer straat 3. bonkaart: Oudegracht 154,geldsbedrag: Westerweg 120, bril: Ridderstraat 14, sleutels: Laat 67, portemonnaie met in houd: Westdijk 11 schakelarm band: Comanstraat 7. Modevakexamens ALKMAAR. Bü de alhier gehouden coupeuse-examens, uit gaande van de Ned. R.K. School raad, slaagden onder meer: Tony Hardorff, Riet Schipper, Nel Hulskamp, Eveline Smit, Nel Wa- gemaker, Tini de Koning, Bertha do Vries, Ans Smorenberg, allen van Alkmaar, Ivonne Verkaute- ren van Schermerhorn, Tiny van Baar van Oudorp. Allen leerlin gen van de R.K. Modevakschool, Óudogracht, Alkmaar. SLACHTVEE-MARKT ALKMAAR. 1 paard, 19 koeien 500—1025, le kwal. 2.50— 2,70 p. kg; overige soorten 2.30 2,50 p. kg; 4 graskalveren 54 nuchtere kalveren 3285 11 vet te schapen 110130 221 varkens vlees- en spekvarkens 1.98—2 p. kg; lichte varkens 1.95—1.98, zeu gen 1.801.90. Voor het ruime kwantum koeien bestond veel animo. De prima dieren wilde men voor de hoogste notering die lager wa ren dan verleden week nog wel kopen, doch verder is de prijshoudende markt oorzaak ge weest, dat de handel niet boven het peil van stug uitkwam. De weinige nuchtere kalveren zijn wegens de hoge prijzen maar stug verhandeld. Het sterk toegenomen verbruik van varkensvlees een normaal verschijnsel in deze tijd van het jaar heeft een stijgende vraag naar levende varkens als gevolg. Daarom wordt er veel aan huis gekocht en is de aanvoer op de markt niet voldoende om in de behoefte te voorzien. Bij het ta melijk geringe aanbod van van daag, stegen dan ook de prijzen voor de vlees- en spekvarkens tct he? reeds verleden week ver wachte peil van f 2 p. kg. Van zelfsprekend was er een vlugge handel. Het kwantum lichte die ren was klein, doch ook deze var kens zun, evenals de zeugen, vlot verkocht. Verhandeling van var kens geschiedt hier met korting op 't levende gewicht. De liefde kan niet van één kant komen. Zo zeiden mij de Paters Domi nicanen van de Breeklstraat toen zij hoorden, dat alle giften voor de open rekening van het kamp- kerkje alleen maar uit de Lau rentiusparochie kwamen. „Wat wij hebben zullen wij u geven", zo zeiden zij en zij schonken een pracht beeltenis van onze pa troon de Pastoor van Ars, die ja renlang een ereplaats had gehad in hun pastorie. „Als wij eenmaal het sein geven, komt de rest van zelf wel", zo voegden zij er aan toe, .want de stichting van het kampkerlcje is niet alleen een zaak van de Laurentiusparochie, waar het toevallig onder hoort, maar van de hele stad. Zal de Pastoor van Ars, die zulk een groot Godsvertrouwen had, dit waarmaken? Kom parochianen uit de Dominicus en Jozef wie helpt ons een handje, opdat wij niet met schuld gaan beginnen? Giften worden gaarne aan vaard door onze comitéleden, de heren Rietveld, Rippingstraat; Eerebeemt, NieuweslootS Im kert en kapelaan Voets. Mijn giro 1S9935 is groot genoeg om uw penningske te bevatten! Kapelaan VOETS. LOOP DER BEVOLKING ALKMAAR. In Alkmaar vestigden zich in Juli: H. B. van der Sluis, v. Roosendaal naar B. Bottemannestraat 6; P. Genee, van Leeuwarden naar Rozenstr. 26; L. Meerleveld, van Zaandam naar Hulststraat 1; J. W. Schalk wijk, van Roosendaal naar Snaarmanslaan 67; E. G. van Om men, van Deventer naar St. An- nastraat 27; C, Veldman, van Ob- dam naar Kennemerpark 12; G. Meijer-Hoekema, van Heerhugo- waard naar Zuiderkruisstraat 3; B. Kunst, van Heiloo naar Julia- nastraat 3; J. Niele, van Egmond naar Kooltuin 19; J. Noorman, van Djakarta naar Westerweg 173 W. K. Fisser, met gezin van Noordwiik naar Frieseweg 2; G. Kooij, van Bergen naar Rochda- lestraat 36; L. Visser, van Alme lo naar Forestusstraat 31; H. de Hooijer, van Amsterdam naar Overdiestraat 34; J. H. M. Jansen, van Den Haag naar Langestr. 68. Uit Alkmaar vertrokken in de loop van Juli: F. J. H. Gevelhof, van Doelenstraat 15 naar Am sterdam; A. van Houten, van Oudorperdijkje naar Bandoeng; D. C. lest, met gezin van Mient 7 naar Amsterdam; P. C. Kleiis, van Tuinstraat 24 naar Wierin- gen; M. J. Bos, van le Tuindw.- straat 11 naar Amsterdam; L. E. M. de Koster, van Kerkstraat 11 naar Amsterdam; B. J. Barment- lo, van Fr. Halsstraat 7 naar Den Helder; J. Bos, van Varne- broek 38 naar Makassar; G. J. Verkade. van Emmastraat 22 naar Djakarta; C. M. Jongejan-Brou- wer, van Baansloot 26 naar Baarn J. G. Naeff-Hoogenboom, van Emmastraat 49 naar Leiden; J. Steen-Sipman, van Nassaulaan 33 naar Beverwijk; C. M. Bijwaard, van Verdronkenoord 9 naar Heer- hugowaard; A, B. Mast. van Baansingel 43 naar Langedijk: C. Nieuwenhuizen-Plessius, v. Baan singel 43 naar Langedijk; M. C, Baas, v. v. d. Woudstraat 3 naar Rotterdam; N. Bos, van de Ruij- terstraat 48 naar Harenkarspel; P. J. Hobbelen, met gezin van Schermeerstraat 12 naar Eindho ven; A. H. de Jonge, van Kenne- merstraatweg 42 naar Prince Ge orge, Ganada; C. Liefting, van Spoorstraat 89 naar Eijgelshoven; J. Liefting, van Spoorstraat 89 naar Eijgelshoven (L.). R.K. A.F.C.-JEUGD NAAR VUGHT ALKMAAR. Zondag 29 Juli vertrokken 23 AFC-adspiranten naar het Jeugdkamp van de N. K. S. te Vught, om daar een vacantieweek door te brengen. In de aldaar te spelen tour- nooien zullen deze knapen pro beren de Alkmaarse eer zo hoog mogelijk te houden. Behalve de ze Alkmaarse elftallen zijn er in die week elftallen uit Heemskerk Rotterdam, Leiden, Amsterdam, Utrecht, Pey (Zd. Limburg! Zwolle, Dordrecht en Schagen. In totaal 22 elftallen. We zullen u van de prestaties van de AFC- ers op de hoogte houden. Lucifers-actie (Advertentie) Lucifers-actie - „Luci fers-actie" Minderbroeders' Koop ze als ze U wor den aangeboden, 'n Pakje kost maar 10 ct. Koop éen pakjekoop méér pakjes. U kunt ze best gebruiken en 't is voor een goed doel, Wees gul en wijs de aanbieder niet af. Hij doet zijn best voor ons! Het Missie-college werd door oorlogs- 3 klooster, Wilhelmina- brand verwoest. Door de brand van weg 13, Woerden. lucifers wordt het weer opgebouwd. Lucifers-actie Lucifers-actie - Lucifers-actie - Lucifers- Bij aankoop van een PHILIPS SCHEERAPPARAAT betalen wij U voor een oud model Philishave Ziet onze etalages Langestraat 10 - ALKMAAR Knapenkoor St. Laurentius ALKMAAR Het bericht over het uitstapje van het knapenkoor in ons nummer van gisteren, be trof niet het knapenkoor der St. Dominicusparochie, doch dat van de St. Laurentiusparochie. Deze knapen gaan dus Maandag 13 Augustus een uitstapje maken en worden dan om 9 uur op het Stationsplein verwacht. Voetbalwedstrijd politie-slagers ALKMAAR De wedstrijd veteranen politie tegen de sla gers zal niet op het terrein in de Overdie maar op het voetbalveld van de voetbalver. „Alkmaar" aan de Westerweg worden ge houden. Deze wedstrijd is morgenavond om 6.45 uur. De gewone trainings avond van de leden van „Alk maar" komt daardoor te verval len en is verzet op Donderdag avond. B.V.V.—VOLENDAM EE UWE EEST Zomerkamp St. Dominicus I ALKMAAR - Men schrijft ons: Tijdens een regenbuitje vertrok Zaterdagmorgen 5 uur de St. Do- minicustroep uit Alkmaar vanaf het Canadaplein. Naargelang de tocht vorderde knapte het weer op en tegen half negen kwamen de verkenners te Enkhuizen, al waar zij het Zuiderzeemuseum bezochten. Om 12 uur vertrok de boot uit Enkhuizen naar Urk. Van Urk ging het dwars door de Noord-Oostpolder via Kam pen en Zwolle naar Ommen. Het was half zeven toen de verken ners doodmoe het kampterrein opreden. In deze schitterende streek werden de tenten opgesla gen. Een uur later was het dood stil en sliepen de jongens als marmotten. K. B. Burgerlijke stand ALKMAAR Geboren: Janny M„ dv J. J. Hollenberg en A. v. Engelenhoven; Rudy, zv J. v. d. Goot en S. J. A. Brakel; Geer- truida C. M., dv C. J. Groenland en P. Lindeboom; Henricus B., zv M. N. A. Oud en M. C. Kühne Eduarda A. P. M., dv G. A. M. Slinkert en M. T. van Gijzen. Gehuwd: Gerardus A. Hemels en Agatha H. C. Wessels; Gerar dus A. Wessels en Natalia S. TM ïTjynlclfïi Overleden: Trientje Mink, 73 jaar; Christoffel J. Bijvoet, 70 jr., wedn. van N. v. Duuren; Trijntje van 't Hof, 61 jr., wed. van D. Boot; Wilhelmus J. D. Appel, 77 jr.. geh. met C. M. Jannes; Ge rardus M. Zweekhorst, 73 jaar; Jan Huiberts, 68 jaar, geh. met H. M. Kaarels. VERENIGING ALKMAAR Morgen begint de voorverkoop van kaarten voor deze unieke wedstrijd, die een krachtproef NoordZuid genoemd kan wor den; de kaarten zijn vanaf mor gen verkrijgbaar bij Cor de Grand, Waagplein en J. Smit, Nieuwesloot. De prijzen zijn: sTribune f 1.Paddock f 0.75. Staanplaatsen f 0.60 en voor jon gens f 0.25. Dat valt mee vindt u niet? Maak het uzelf en het comité gemakkelijk door van deze voorverkoop gebruik te maken. De opstelling van de elftallen hebt u in de voorgaande dagen reeds in dit blad kunnen lezen. U bent dus ook present op 11 Augustus, des namiddags om half zeven op het Sportpark. Geslaagd ALKMAAR Bij het examen nuttige handwerken acte K. slaagde te Amsterdam mej. Truus Langedijk te Bergen. „Odeon" ALKMAAR Nu de vacantie weer achter de rug is, maken wij er de leden op attent, dat hedenavond om 8 uur de repe titie gehouden zal worden in de zaal van de Muziektuin. U bent natuurlijk allen weer present. TENTOONSTELLING IN DE MEISJESSCHOOL OUDORP In de R.K. Meis jesschool is een tentoonstelling georganiseerd van artikelen, wel ke door de leerlingen dier school zijn vervaardigd. Ieder kind had- een eigen gtand en wat daarop geëxposeerd was, overtrof de ver wachting. Op het gebied van lin gerie, knippen, naaien en pa troontekenen was veel moois te zien. Voor elke klas waren enige prijsjes beschikbaar gesteld. Een eerste prijs verwierven: A. Veld- boer, R. Veldman, G. Woesten burg, F. Venneker, C. Quant, A. van Wonderen en J. Buisman resp. 7 6 5 4 3 2 en le klas. Zondagmiddag waren de ouders uitgenodigd, die bijna alle tegen woordig waren. Door de kinderen werden zij verwelkomd, waarna een toespraak van de kinderen volgde. Eerw, zuster Ancilla hield als hoofd der school een korte causerie over het Voortgezet La ger Onderwijs. Op duidelijke wij ze besprak zij het nut van dit onderwi.js. Zij spoorde de ouders krachtig aan hun kinderen te zenden naar de VGLO-school te Alkmaar. VOETBAL OUDORP Zaterdagavond speelde Kolping Boys 1 'n vriend schappelijke wedstrijd tegen 'n prima elftal van Alemaria. Er werd aan beide zijden met ac- viteit gespeeld en ofschoon Ale maria technisch als de meerdere werd beschouwd, had zij de han den vol aan het KB-team. Met de rust had Alemaria de leiding met 10- Kort na de hervattVng maak te K.B. gelijk- Alemaria wist de stand met een onhoudbaar schot te brengen op 2—1, doch Jong bloed van K-B. maakte alweer spoedig gelijk 22. Het scheen, dat de wedstrijd met deze stand zou eiixXgen, doch slechts 2 min. voor het einde slaagde Alemaria er iti de keeper te passeren en won deze wedstrijd met 32, Er werd goed spel geleverd en 't was een uitstekende oefenwedstrijd. Burgerlijke stand ST. PANCRAS Geboren: Kees, zv S. Volkers en A. K, Nieuwland; Cornells zv A. Bal der en P. M. van Dijkhuizen. Gehuwd: D- Bruin, 64 jaar, en M. Volten 60 jaar, beiden alhier; P. Stins, 34 jaar, Den Helder en G. Kloosterboer, 33 jaar, alhier; W.C.G. de Gelder, 37 jaar. Alk maar en A, Schuur. 30 jaar, alh- C- W. Waterdrinker, 26 jaar, H. Hugowaard en A. N. Kooy, 24 jr. alhier. Ondertrouwd: W- ten Wolde, 29 jaar, en J. Schut 31 jaar bei den alhier; J.A- Bruin, 24 jaar en M. Smit, 26 jaar, beiden alhier. BERGEN Voor êen vrij tal rijk pulbliek trad Maandagavond hét Nederlands Cabaret onder leiding van André Carrell op in het Openluchttheater: de weers omstandigheden waren gunstig, zodat het een genoegen was in dit mooie theater te verblijven. Het cabaret bracht 'n gevarieerd programma, dat elk wat wils bood. Marianne van den Berg opende met een optimistisch le vensliedje en trad in de loop van de avond enkele keren op in sa menwerking met Carrell; vooral met de vrolijke schets „O, die centen" oogstte het duo veel suc ces. André Carrell wist het pu bliek w.o. zowel Alkmaarders als Bergenaren en gasten te amuseren, zowel met zijn confe rence. als met zijn liedjes. Het Kalmar-trio gaf enkele acrobaten-nummers van wereld formaat te zien. Siny Moote zong alleen of samen mét de bariton Alb Hofstee enkele aria's, die in een zaal wellicht beter tot hun recht zouden komen; zii werden door Jack Schutte begeleid op de piano, dat nu ook eenmaal geen instrument is voor de open lucht; Schutte gaf nog enkele accordeonsoli weg, doch daar gaat men nu ook niet bepaald voor naar het openluchttheater. Vrijdagavond wordt dit cabaret- programma dat enige uren be schaafd amusement biedt, in het openluchttheater herhaald. Groot succes voor „Zanglust" ST. PANCRAS Op een groot nationaal zangconcours te Epe (Gld.), waaraan niet minder dan 40 koren deelnamen, wist het gemengd zangkoor „Zanglust", onder leiding van de heer P. Groot, beslag te leggen op een eerste prijs in de afd. uitmun tendheid met 362 punten. Dit succes werd nog groter toen bij afloop nog de volgende ereteke nen werden toegekend, n.l. een eerste prijs voor het hoogste aan tal punten van de dag, een spe ciale prijs voor het hoogste aan tal punten over het gehele con cours, en als extra beloning de uitgeloofde directeursprijs welke de heer P. Groot in de wacht sleepte. Voorwaar een prachtig succes voor dirigent en koor. Raadsverslag Akersloot1 WONINGBOUW In ons raadsverslag van Aker sloot, geplaatst in de editie van gister ,is een alinea weggeval len, Deze handelde over de res tauratie van de door de gemeen te aangekochte woning van de heer Meijer, die een nieuwe gevel krijgt, Dat komt op pl.m. f6000. Voorts werd het splitsen van de woning geraamd op f 5000. Dan heeft de gemeente voor pl.m. f 11.000 twee woningen meer. Dat is een koopje in deze dure ti,jd. De alinea, vallende achter de vermelding van de aan schafkosten van een pomp voor de brandweer en luidende, „aan Rijksbijdrage wordt nog f2000.- terugverwacht", sloeg dus op de woningbouw en niet op de brand beveiliging. Gevonden en verloren voorwerpen BERGEN. Gevonden: koffer sleutel; 3 koperen sleutels aan ring; padvindersmes; muntbiljet a f 1,zilveren broche; terra gebreid kindervestje met glazen; knopen; hondenriem met hals band en penning: haarlint, geel met zwart; bril; zilveren arm band; zilveren armband bestaan de uit dubbeltjes; wollen deken; portemonnaie met inhoud; brui ne ribfluwelen lange pantalon; ceintuur; wieldop van een auto (Volkswagen); bruine portemon naie m. inhoud; zakmesje; blauw gebreid damesvest; groen-grijs gebloemde damessjaal, Gevondèn te Bergen aan Zee. gbreid rood wollen zwembroekj met witte geborduurde sterren. Verloren: étui inh, vulpen en vulpotlood; bruine portemonnaie met inhoud; grijze sjaal met bl. blokjes (Amerikaans); 6 kleur potloden in een doosje; bruine meisjeskouscamouflageregenjas bril (leesbril), donkermontuur, linker glas gematteerd; padvin- derstas Inh. lichtblauwe hand doek, gymnastiekschoenen, be. kertje en visnet; fototoestel, box- Kodak. in bruin lederen étui m, riem, lichtblauw kinderjumpertje, donkerblauwe alpinopet, bruin tasje inh. zilveren poederdoos in rose plastic zakje; rood-grijs kiindei'vestjes, gebre,id; porte feuille inh. f 20,bankbiljet v. f 10,zonnebril, licht montuur; sleutelring waaraan 2 Lipssleu- tels, 1 fietssleutel en 1 andere sleutel; bruine portemonnaie inh. f 1,70; enveloppe inh. foto's en persoonsbewijs t.n.v. Mevr. Loods te Alkmaar; rechter witte gym nastiekschoen waarin donker blauwe sok; padvindersriem met fluit; bril, licht hoornen montuur, om glazen, geen montuur in hel rode brillenkoker; zware porte monnaie met ritssluiting inh. f 1,aan kleingeld; portefeuille, slangenleer, inh. f 70; bruine por temonnaie inh. plusm. f 3,kin kerschoen. Verloren te Bergen aan Zee: zegelring goud met zwarte steen, in de steen de initialen M.B.; 2 rode damesbadpakken, 2-delig, 1 pr. jongensschoenen, bruin met spekzolen, 1 pr. witte sokjes; 1 rechter gymnastiekschoen, wit, met grijze sok. (Advertentie) TWEE ZWAARGEWONDEN TE NIEUWE-NIEDORP Gistermiddag omstreeks half 4 is te Nieuwe Niedorp, op de Pro- vincialeweg ter hoogte van het klooster, een volkswagen van de heer E. Smeding uit Harlin- gen driemaal over de kop gesla gen, toen een linker-voorband sprong en de auto met grote snel heid tegen een betonnen paal reed- De heer Smeding had naast zioh een lifter, de heer J. W. de Kramer uit Leeuwarden. Deze werd uit de auto geslingerd en liep een zware schedelbasis-frac- tuur op. De bestuurder kreeg verscheidene snijwonden aan het hoofd en werd in bewusteloze toestand aangetroffen. Dokter de Boer kon spoedig medische hulp verlenen. Hij trof onmiddellijk maatregelen om de slachtoffers naar het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar over te brengen. De zwaar gehavende wagen werd door een takelwagen van garage Peereboom weggesleept. Loop der bevolking ZIJPE. Geboren: Petronella Johanna, d. v, Th. J. van Steijn eni M. M. Louwe, Anna Maria, d. v. J. Slijkerman bn A. Smit; Marijke, d. v. K. Raat en A. Kaashoek Theodorus Simon Petrus Maria, z. v. A. Sneekes en G. Molenaar. Gehuwd: Pieter van Ekeren 25 jaar, boekhouder, te Anna Pau- lowna, en Jantje Piers 27 jaar. Overleden: Pieter Hartog, 72 jaar, zonder beroep ongehuwd. Nieuwe Armmeester OUDORP. In de vacature van armmeester in het R.K. Pa rochiaal Armbestuur, ontstaan door het overlijden van de heer H. van Wonderen, is benoemd de heer J. de Goede te Oudorp. (Advertentie) Autotocht ouden van dagen LIMMEN Deze week hebben ruim honderd 70-jarigen en oude ren een autotocht gemaakt naar de bosrijke streken van 't Gooi en Utrecht. Om half tien werd gestart en werd over Amsterdam naar de Gooise Boer gereden, waar een kop koffie werd ge bruikt. Vandaar werd gereden naar Baarn, Soestdijk, Soest, dooi de mooie lanen van Soestduinen, langs het vliegveld Soesterberg en nagr Zeist, waar in het res taurant „Jagerslust" een wel voorziene koffiemaaltijd het ge zelschap wachtte. Na de maaltijd konden de oudjes zioh 'n uurtje verpozen in de heerlijke bossen. Daarna ging het over Maarn en Doorn langs de prachtige weg naar de Domstad Utrecht, waar langs de oude Domkerk en Dom toren v»erd gereden. In Breuke- len werd de thee gebruikt en vandaar ging het langs Loenen door de Haarlemmermeer over Haarlem naar Limmen terug, waar het muziekcorps „Excel sior" het gezelschap opwachtte- In het restaurant „Friesland" bood de heer van Tuinen de deel nemers een kop koffie aan. Na nog een uurtje onder het gebruik van een consumptie gezellig te hebben doorgebracht, werden de oudjes omstreeks 9 uur naar huis gebracht- Sport- ert missie HEERHUGOWAARD A.s. Zondag 5 Aug. wordt op het K.S.V.-terrein te Heerhugowaard 't Kruis een voelbalwedstrijd ge houden tussen K.S.V, en een in ternationaal elftal van priester studenten. Deze jongens studeren zowel in Nederland als in Enge land. 't Is voor alle sportliefheb bers wel eens interessant te zien hoe zij naast studeren ook voet ballen kunnen. U kunt een span nende wedstrijd verwachten, waarvan we de uitslag niet kun nen gissen. De kleine toegangs- grijs komt ten goede van de eigische Congo-inissie (Afrika), waar de weleerw. father S. Smit 11 jaar als missionaris werkzaam was. Over een half jaar hoopt hij weer te vertrekken en dan genoeg geld te hebben om flink aan het bouwen te gaan. Heerbugowaarders, neemt deze gelegenheid eens te haat om uw daadwerkelijke steun te geven aan deze missie. WEERSVERWACHTING (Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt), geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond. (Op gemaakt te 10 uur). ONWEERSACHT1G Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele regen- of onweersbuien. Vrij warm weer. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen met kans op uitschieters tijdens buien. (Advertentie) Ianderen. DAN kunt U zien wat U hebt verdiend als U b(j Hilckmann Uw mantel, regenmantel, japon of manu facturen koopt. Vanaf Woens dag nieuwe wonderbaarlijke Serieprijzen! „Billijk man", Langestr. 23, Alkm. BEDEVAART NAAR BEAURAINC EN BANNEUX Ook dit jaar bestaat er voor Noordhollanders weer gelegenheid ter bedevaart te gaan naar Beau- raing in de Ardennen bij de Franse grens en Banneux. Het vertrek is bepaald op 21 Aug., des ochtends vroeg, op 22 Aug. verblijf in Beauraing op het feest van 't Onbevlekte Hart van Maria en op 23 Aug. via Banneux terug. De kosten bedra gen, reis, logies, ontbijt inbegre pen f 71. Pas of bewijs van Ne derlanderschap vereist. Opgaven aan de heer J. Vendel, directeur van de R. K. Land bouwschool, A 101 te Spanbroek. Van 25 tot en met 28 Aug. trekt er een ziekenbedevaart naar Beauraing, waarvoor zich 75 zie ken hebben opgegeven. Benoemd WAARLAND. Onze plaats genoot P. Bakker Jzn„ thans werkzaam op de gemeentesecreta rie van Warmenhuizen, is be noemd tot adjunct-commies 1ste klasse ter secretarie te Wormer. EGMOND AAN ZEE. Werden voorheen de strandfeesten alleen gehouden in Augustus, thans heeft het bestuur van de VVV besloten ook in Juli strandfeesten te organiseren. Deze zijn een geweldig succes geworden. Vrijdag om 10 uur opende de burgemeester van Eg- mond aan Zee, in tegenwoordig, heid van talrijke toeschouwers de spelen. Er werd aangevangen met de allerkleinsten, die met ballen- loop hindernisloop, en behendig heidswedstrijden hun beste been tje voor zetten, om een mooie prijs in ontvangst te kunnen ne men. Ruim 400 kinderen namen aan deze wedstrijden deel. De tweede dag begon met een autopedrace op de Boulevard, waarvoor grote belangstelling bestond. Geheel nieuw was, dat er gebruik gemaakt kon worden, van autopeds, die voorzien waren van een voortbewegingsmecha nisme. Als prijzen waren medail- les en speldjes beschikbaar. Na de middag kwam het tra ditionele kussengevecht aan de beurt, dat vooral bü de toeschou wers zeer in de smaak viel. Hierbij werd de eerste prijs behaald door de heer P. Dekker uit Egmond aan Zee, 2e door de heer Domselaar uit Haarlem, 3e de heer Kreuning, uit Hilver sum. De uitslag van het Kop pensnellen was: 1. Mej. Annie Karten, 2. Mevr. Petersen, 3. Mevr. Kareis. Naast deze spelen, werd de ge hele middag een Volley-bal wed strijd gespeeld, waarvoor zo'n liefhebberij was, dat de spelleider na 10 teams de inschrijving moest sluiten, Van 2 uur tot 5 uur hebben deze teams gekampt, waaruit het team: „De Halter uit Alkmaar, de overwinning be haalde en een fraaie zilveren medaille kreeg. De teams, die nu niet aan bod bonden komen, krij gen in Augustus hun kans. Tot slot werd een grote ballon race gehouden. Honderden bal lonnen lagen langs de zee veran kerd. In enkele van deze ballon nen was een prijs verstopt. De kunst was nu juist die ballon te bemachtigen, waar de prijzen in zaten. Burgemeester Niele gaf het startschot, waarna een hon derdtal deelnemers over het strand renden. De prijzen waren spoedig bemachtigd. De verliezer mocht de ballon als troostprijs behouden. VAN (Xf STOFFENHUIS W ZIET ETALAGES Koopt in de morgenuren kousenbar LANGESTRAAT 103 TELEFOON 4326 ALKMAAR (Sm.) Di ties, welke de noodzak de militair al moeilijk wenselijk k beien door ten, waarva den Haag r gen: dat i: wilde fanta o.a. met ir Amerikaans hulpprograr de Marsha De E.C.A. plannen hel sche en m Op zichzelf Marshall-hu finitief af, leden was enigszins in speciaal vo< nadien zou Volgens de zou dit ech een wijze, d stand zal rechtstri verleend aa maatschappi contact wor alleen met ook met val leiders! Tot de regering landen. Ook Amerikaansi „overeenkon Europa „ad missies zou- ductie-politi nieuw te vo in de Mars' doelmatig g schikbare fi natuurbjk, c zou kunnen deze wijze menging me onze loon- i wege het co enigingen!) „direct" zoi buiten de r gelijk „Troi doet, al va me" moet j andere zaak wel belangr deze planne kwam. Er den" genoeg „wilde fant: dingen Ar AmerikaNi geen behoef (Sm.) No vallen tegen vermelden, schikt zijn, ten in omsta hoefte aan ri gevoelen. N< nancieel zor ze betalings ciële verhoui land, in het lux) is nie lange na ni< treure gezegi Europese Bel welk Fonds kende pogin taire samenv heel slecht, interna tionaa souvereine zi dat ons een zou kunnen kan niet ontl een gevolg i ge financiële hebben wij, nen en mee: worden, de Nederland he een voorsch dollar gevr; groting van met dat bed voorschot is pijnlijke „suj komen. Nu bericht, dat zal worden een bericht cieel in den leiding van genoemd. Ee niet genome richten uit F beslist wordl een voorscho verleend zal dan niet tot drag gebeure pese Betalinj weigeren, Ni zou dit inderi de economisi ons land zjji het zover noi betreffende l uit Parijs ei Dan moge hi van Nederlar vastlopen vai E.B.U. zou i gevaren inho lux, voor de waarvan ons betalingsbalai kelblok is. M al voor te si venaangehaal E.C.A. een i voor dit pre moeten wij deze hulp ei voor onze e toch wel uit gen elkaar ai niet zo zijn, van de E.B.L de armen vai Amerika, dri, zijn tot hoog meegse Univi P. J. A. Ca psychologie) (Dnitse lette: hebben enige Indonesië te het „Bureau van gerepatr sië". ontving H. M ren ten pale stuurslcden t Vereniging vormde vrou puzzelt de H: de oorzaak den in een E ken rook het in vele kamc kaarsen waai

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2