Twee dagen zeilen in Sneek-week bracht Groningen bij 16 m2 op kop Kampioen Klaas Vrolijk werd al tweemaal geklopt Goffin (Norton) zegevierde in Tubbergen's 500 cc Leerling-pikeur Maring werd tweemaal winnaar met Leo Mac Gregor Schatgraversfestijn ging in Egmond niet door „H eld er"-hegemonie bleef onaangetast Nationale kampioenen bekend Alle records sneuvelden Heat voor amateurs werd een grote teleurstelling Sagifta won weer clubkampioenschap De regen als spelbreker Kievit S kampioen Nederl. paarden MAANDAG 20 AUGUSTUS 1951 PAGINA 3 SNEEK-KOLMEERSLAND, Zondagmiddag. De tweede dag van de Sneek-week mag als zeer geslaagd worden beschouwd. In tegenstelling met de eerste dag, toen het over het algemeen vrij rustig op het meer was, bleek er nu veel meer actie, vooral in de morgenuren, toen de groepswedstrijden 16 M2 en BM-ers aan vingen, stond het meer nJL vrij boL De groep Groningen, waarin de drie gebroeders Helder en W. Visser, gaf ook nu weer de toon aan. Reeds bij het ingaan van de tweede route lagen de „Helders" alle drie aan de kop, met op de 4e en 5e plaats twee Friezen v. d. Veen en De Haan met daarachter Visser, de vierde Groninger teamgenoot Reeds toen was de voorsprong van Groningen een feit, doch in de laatste route verbeterde Visser de voorsprong nog door de beide Friezen te lappen, zodat het Groninger team de 4 eerste plaatsen bezette. Daarop gingen de vier Friezen door, terwijl Overijsel als hekkesluiter fungeerde. De stand na één wedstrijd is nu Groningen 42, Friesland 26 en Overijsel 10 punten. Bij de B.M.-klasse waarin al leen Friesland en Groningen uitkwamen, was Groningen reeds direct gehandicapt doordat Pal letier van Bruinsma, Haren, niet opkwam. Tot overmaat van ramp kapseisde even voor het ingaan .van de tweede ronde Windekind van J. Hermans te Haren, zodat allgen nog Pinguin van W. v. d. Zee in strijd bleef en hoewel de ze de tweede plaats wist te be zetten achter H. Olde Agterhuis van Heerenveen, die steeds ver der uitliep, kon hij toch alleen niet de zege voor Groningen be vechten. De eindstand na deze eerste wedstrijd is Friesland 13, Groningen 5 pnt. De Regenbogen hebben ditmaal een zeer harde strijd gevoerd, welke in beide groepen even voor de finish werd uitgevochten. Klaas Vrolijk had met Dolfijn lange tijd de leiding, doch Alber- da en v. d. Sluis zaten hem op de hielen. Alberda wist voor te komen en met gering verschil finishte hij als eerste. Vrolijk werd tweede. In de tweede groep, welke tijdens een dikke bui binnenkwam, ging de strijd ook voor de finish tus sen De Jong, Joure, Hendriks, Sneek, Bosman, Leeuwarden, HojEland, Rotterdam en Zwart, Sneek. De Tjerk Hiddes van De Jong te Joure, kwam door gun stiger positie voor te liggen. Door deze overwinning had De Jong de snelste tijd gevaren en kreeg hij de uitgeloofde wissel- prijs, de Menno-beker, welke nu definitief in De Jong's bezit kwam. Daar hij het vorig jaar deze ook reeds won. Bij de 30 m2 was het weer Her man Geveke, die de toon aangaf, evenals Schaap te Deersum met Porto, Alegre, n de 22 m2. Alles Groningen. Bij de 16 m2 A-klasse was het weer alles Groningen wat de klok sloeg. In de eerste groep kwam Joop Helder in Kerstholts boot Proteus als overwinnaar uit de strijd. In de andere groep wa ren het Rieks en Jaap Helder die de eerste twee plaatsen bezetten. Zuiderbaan en Van Buren wa ren de snelsten bij de Valkgroe- pen. M. C. Breuning boekte nog wei nig succes met zijn nieuwe Soe- laa. Kraan was weer nummer één zij het met gering verschil bij de Slnrpies. In de overige klassen kwamen weinig nieuwe sterren naar voren en weken de uitslagen weinig af bij de eerste dag. De openingsdag. De eerste wedstrijddag is in alle opzichten geslaagd. Toen 's mid dags de bestuursleden van SZC en het wedstrijdcomité de start toren beklom, goot de zon goud gele stralen uit de azuurblauwe hemel over het wijdse Friese landschap en wanneer men daar zo vanaf het Kolmeersland zijn blik laat dwalen over de wijde uit Paterswolde de cracks zijn gezien hun jongste prestaties bij de nationale kampioenschappen ging onze belangstelling ditmaal vooral uit naar de prestaties van Fokkc Jansma van Grouw, welke de „Fenris" van Joop Helder had gekocht en welke nu onder Ali voer. In de le groep waarin geen „Helders" voeren zat Jansma en toqh moest hij het ditmaal afleg gen tegen een niet minder zwa re Groningen zeiler G. C. Vegter, welke met Schelm het eerst door ging. In de tweede groep waren het Reks Helder de kampioen en Jaap Helder, die de lakens uitdeelden. De B-ers waren over 4 groepen (70 inschrijvingen) verdeeld. Hier kwamen resp. een Groninger (J. B. Stronkhorst), een Amsterdammer (D. A. Zand- huizen), een Leeuwarder (J. Hoe ben) en een Zwollenaar (W. van Lop) als prijswinnaars naar vo ren. De Valkenklassen (2 groe pen) waren zwaar bezet. Zowel uit Holland als Friesland dongen de beste zeilers mee en fel was de onderlinge strijd. Toch moest Reinard Mulder de kampioen Tweehonderd drie en twintig schepen ver schenen Zater- iagmiddag maar eventjes aan de start voor de Sneekweek. Het was prachtig weer op de eer ste dag, die een ■jveek sportieve zeilgenoegens inluidde in het hartje van de Friese water sport. Gronin gers, Friezen, Overijselse zei lers en Hollan ders kampen 'n week lang in snelheid en be hendigheid om de eer, gevolgd door teamwed strijden om de gewestelijke hegemonie. WISSELPRIjZEN SNEEK. De Niemeijers' Beker in de 16 m2 eenheids- klasse verzeild, werd gewon- Helaer te nen door Joop Groningen. Groningen. De Valspar wisselprijs, een zilveren 30 m2 jachtje, won de heer H. Geveke te Nij megen met Rietvink. De Keiroc Beker werd dit maal gewonnen door Indra, stuurman K. van Ommen te Groningen. De Jong van Joure won met de Tjerk Hiddes in de regen boogklasse voor de snelste tijd definitief de Menno- beker. De Bolsbeker, welke in de S: Valkenklasse ver zeild werd kreeg ir. H. F. Zuiderbaan met Whippet, welke de snelste tijd had gemaakt. watervlakten, welke druk gepa- voiseerd waren met de hel blin kende witte zeiltjes en op de achtergrond de groen omzoomde oevers van het meer, ja, dan eerst wordt het duidelijk waar om juist het watergebied zo trekt. Op deze eerste dag, toen er een flinke zeilkoelte uit zuidelij ke richting woei, waren alle fac toren aanwezig om bij voorbaat reeds te spreken van een ge slaagde zeildag. Bij de 30 m2 waren het de Ge- veke's die de toon aangaven, waarbij Herman Geveke uit Nij megen won. Dr. v. d. Meer met zijn bekende Li ontelbare suc cessen heeft deze met zijn oude vertrouwde Li behaald ein digde als derde. De Regenbogen waren verdeeld over 2 velden, in de eerste groep waren het Hofland en Bergsma, die steeds de leiding hadden. De nationale kampioen Vrolijk kwam net bui ten bereik der prijzen aan. Bij de andere gjoep was Marten Hen driks onbedreigd eerste, terwijl Sieverts van Bloemendaal nog juist voor Alberda de finish kon halen. Een mooi succes boekte dr. A. J. Kingma, de vroegere voorzit ter van de Kon., thans te Hilver sum, die zijn Oberon bij de Pam- pusjachten als eerste over' de win- lijri voer. De 16 m2 e.enheidsklasse A wa ren in twee groepen gesplitst en waar hier vooral „De Helders" het loodje leggen tegen z'n Hollandse rivalen, daar bij beide groepen de twee eerste plaatsen door Hollanders werden bezet. Ir. Zuiderbaan, Gouda, won met Whippet in groep 1, bij groep 2 was Th. van Helvert, Leiden, die wop. Bij de Schouwen was het weer Atsrha die -beslag op de prijs leg de, terwijl de ongenaakbare Kraan van Oude Wetering zijn zegetocht van vorig jaar schijnt te willen voortzetten want zijn „Mustang" was bij de Sharpies nu weer eerste. Pinguin van Van der Zee uit Groningen was een straat voor bij de BM-ers, terwijl in de Vrijtieidsklasse geen der Frie ze deelnemers aan de trek kwam. Hier was het C. Krist van Rot terdam, die met groot verschil won. Bos uit Groningen had bij de Olympiajolen totaal geen strijd •te voeren, daar hij steeds onbe dreigd voor was. Ook de 12 voe.ts jollen was voor Holland met 9e Zaaier uit Haarlem als eerst-aan- komende. Lark 106 van Van Oil men uit Groningen liep eveneens een straat uit en won in dit ma tig bezette veldje. De gebr. G. J. en J. G. Mulder uit Groningen, wonnen de eerste wedstrijd in de jeugdklasse, een mooi bootje. NATIONALE DAMESPLOEG VOOR FRANKRIJK Op 1 en 2 September zullen de volgende dames Nederland verte genwoordigen in de wedstrijd te gen Frankrijk: Dames enkelspel: mevr. Roos, mej. Rollin Couquerque, Mevr. Schmier, mej. Grosveld, mevr. Blaisse, mevr. v. Berkel. Damesdubbels: mevr. Roos Mevr. Schmier. Mej. Rollin Cou- querquemevr. v. Berkel. Op 25 en 26 Augustus d.a.v. zullen de Ned. dames Zwitserland te Interlaken partij geven. TUBBERGEN Meer dan zeven uur hebben 50.000 toeschouwers bij prachtig zonnig weer op het fraaie Twentse circuit van Tub- bergen geboeid toegezien naar de verrichtingen van ongeveer 200 motorrenners van zes nationaliteiten, onder wie tal van cracks van internationale klasse. Nog nooit tevoren hebben de motorraces in Tubbergen, die ieder jaar aan belangrijkheid win nen, zoveel belangstelling getrokken en ook hebben de wedstrij den nog nooit een zo spannend en enerverend verloop gehad. Dat er buitengewoon snel ge reden is, blijkt wel uit het feit dat in alle klassen, zowel bij de junioren als de senioren, de re cords van vorige jaren sneuvel den. In de internationale races, waarin tal van bekende rijders uit het buitenland zoals voor het eerst na de oorlog ook Duit- Vijftien Augustus is de officiële datum dat er weer volop gevoetbald mag worden. Dan wordt het seizoen ingeluid van een winter sport, die duizenden naar de velden trekt. Het regende gisteren en behoorlijk. Echt herfst, winter- of voorjaarsweer, hoe u het maar noemen wilt. Een prachtige gelegenheid tot voorbereiding in een van de vele toumooien zoals bijvoorbeeld het AROL-tournooi. Hier strijden AFC's verdediging en Ajax' voor hoede om de bal in de lucht. sers uitkwamen is met grote felheid gestreden. Wiel aan wiel raasden de motoren met snelhe den van soms over de 160 km per uur over het gladde asphalt en met twee, ja dikwijls met drie man tegelijk ging het dan door de veelal lastige bochten van het ruim 9 km lange circuur. Het was een strijd, waarin de Nederlandse favorieten als van Rijswijk, Simons en Knijnenburg, die elkaar de nationale kam pioenstitels betwistten, zich kra nig hebben geweerd, doch wier machines het tenslotte toch moes ten afleggen tegen de snelle gloednieuwe race-Nortons van de Belgische kampioen Goffin, ook vorig jaar winnaar en de Engel sen Pike en Oliver. Ook de Zwit ser Musy met zijn razendsnelle Guzzi, die de snelste ronde maak te in de 500 cc-klasse met een gemiddelde van 142.31 km per uur, speelde in het spel der gro ten mee. In de 350 cc-klasse werd hij onbetwist winnaar, doch bij de 500 cc werd hij na 'n 10 ron den lange nek-aan-nek race met Goffin in de voorlaatste ronde door pech uitgeschakeld De ra ce in de zware klasse werd ten slotte door een driedubbele Nor- ton-zege met Goffin als winnaar en de Engelsen Pike en Oliver op de tweede en derde plaats. De eerste Nederlander was Louis van Rijswijk op Velocette als vierde, gevolgd door Piet Knij nenburg op BMW. Voor Knij nenburg was deze plaats vol doende om de nationale titel in de 500 cc-klasse te veroveren De overige nationale titels kwa men in het bezit van de Amster dammer de Greef, die op zijn Grefa na een boeiende strijd met Wierda winnaar werd in de 125 cc-klasse, van Simons, die de 4de plaats bezette in de 250 cc-klasse met Excelsior en van Rijswijk die op fraaie wijze de tweede plaats opeiste in de race van de 350 cc-klasse. De uitslagen waren: Klasse 125 cc juniores: 1. J Muylwyk, Rotterdam met DKW (100.69 km); 2. j, Meierdres, Amsterdam met Eysink; 3. L W Muenninghof, Deventer 'met ENR. Klasse 250 cc juniores: 1. P L A. Bakker, Wassenaar met DKW 2. W. Timmer, Winterswijk met New Imperial; 3. W. Plet, Gro ningen met Excelsior. Klasse 350 cc juniores: 1. L. P. van Aalst, R'dam met AJS' 124.14 km; 2. A. Herlbersen, Soesterberg met Velocette: 3. T. F. T. Kremer, Emmen met Ex celsior. Voor de zoveelste maal finisht Fanny Blankers-Koen als eerste. Nu eens niet om persoon lijke prijzen, maar om haar vereniging aan de eerste prijs en dus het nationaal club kampioenschap te helpen. Op de foto links ziet u Fanny als eerste eindigen op de 100 m. Rechts is het Gré de Jong (een clubgenote van Fanny), die de 200 meter voor haar reke ning neemt. GRONINGEN Ondanks de concurrentie van Duïndigt, waar op dezelfde dag het kampioenschap Nederlandse paarden werd gelopen, was de publieke belangstelling lang niet slecht. Het aantal paarden was in enkele nummers wel iets aan de kleine kant. Zo liepen in de Silladarpriis slechts drie paarden. Ook was de heat der amateurs enigszins teleurstellend, daar de drie eerst aankomenden de rest van het veld hebben gedistancieerd. De leerling pikeur H. Maring heeft het buitengewoon gedaan, door met Leo Mc Gregor liefst tweemaal als eerste te eindigen. De Openingsdraverij, waaraan acht paarden deelnamen werd een overwinning voor het entraine- ment van der Veen-Oosting, met het paard Petronella, die vanaf de start het veld beheerste en ondanks de zware aanvallen van Olympia B gemakkelijk kon win nen. De Wahnfried prijs was voor de favoriet Otto H., die vrij spoe dig de kop kon nemen, Prince Bond maakte het hem wel even moeilijk, doch had niet de snel heid Otto te passeren. De Judge Scott prijs werd ge splitst. In de eerste afdeling ge noot Ooievaar S nogal enig ver trouwen, doch deze volle zuster van Notekraker S. stelde haar aanhangers danig teleur. De met 20 m. ontheffing aan het hoofd vertrokken Leo Mc Gregor ging direct in strak tempo op weg. Van de rest was het vooral Maai ke van IJmuiden die enige in druk kon maken, doch een grote fout aan de overkant maakte voorlopig aan alle illusies een einde. Na hersteld te zijn kon Maaike het verloren terrein spoe dig weer goed maken, en wist te winnen. Dat hierna uitschakeling volgde was wel een wat erg zwa re straf, dat had ook tijdens de course reeds kunnen geschieden. Het doet aan de overwinning van Leo echter niet af. De tweede afdeling, welke als laatste nummer werd verlopen, was een der mooiste nummers van de dag. P. Louis 2, Nora Spencer en Nelly Major, gingen beurtelings aan de kop. Doch uit de achter hoede zocht Nestor B zich een goede positie om de eindstrijd in te zetten. Bij het ingaan der laatste bocht, ging KI. Kramer naar voren en alleen Nora Spen cer was in staat de aanval te weerstaan. In felle strijd gingen deze paarden gezamenlijk op de finish af. Met als resultaat dead heat. De Madrigal prijs, een heat han dicap voor amateurs, heeft niet aan de eisen voldaan. Daar de amateurs courses in Groningen de naam hebben felle strijd te zien te geven. Wel werd er om de leiding fel gevochten, door een drietal paarden. Doch wij hadden de indruk dat de rest het wel ge loofde, en er niet op berekend was dat het voorste drie tal zoveel op hen had uitgelopen dat distanciering het geval zou worden. Luck Heny voerde lang het veld aan, zij het in slechte draf. Nestkuiken S en Mountenier volgden samen goed en in de laatste bocht moest Luck Hcny zwichten. Nestkuiken die goed in de course lag, kon het tempo van Mountenier ook niet opbrengen en werd nog tweede. De tweede heat was ongeveer hetzelfde. Luck Heny aan het hoofd, doch kon nu geen genade Vinden in het oog der jury en werd uitgeschakeld. Mountenier kon de vermoeide Nestkuiken S gemakkelijk achter zich houden. In de Silladar prijs slechts drie paarden. Pomona en Prince Bond hebben het elkaar nog even be streden, doch de rustig er achter rijdende P Louis 2 kon beiden in de laatste bocht passeren. Het slotnummer bracht 13 paar den aan de start. Lentebloempje, die lang aan het hoofd ging kon het weer eens niet houden en werd uitgeschakeld. Matador wist te winnen, doch de draf kon niet door de beugel, waardoor Leo Mac Gregor, die 'net duel met Meta Dynamic had gewonnen weer door disqualifies tie eerste werd en daardoor zijn tweede overwining boekte. Nez Rond 1923 prijs. (2200 M.) 1. Petronella 3.22.8, (1.33.9): 2. Olympia B. W. 2,60. pl. 1.10, 1.10, 1.10, k 5,40, cov. 3,80. Wahnfried 1928 prijs. (2200 m.) 1. Otto H (B. U. de Jong) 3.29.7; (1.35.4); 2. Prince Bond; W. 2,40, pl. 1,50, 2.—, k. 5,20; cov. 4,20. Judge Scott 1929 prijs. (2300 Leo Mc Gregor 2. Monja Fried; 1,60 en 1,30; k. m.). le afd. 1. 3.27.6: (1.30.3); w. 4,90. pl. 1,40, 10-30, cov. 4, Judge Scott prijs. 2e afd. Dead heat 1. Nora Spencer 3.28; (1.30.4) Dead Heat 2. Nestor B 3.28; 3. Nelly Major; w. 1,70 en 2,60, pl. 1,40, 1,70, 3,60; k. 6,90; cov. 1,70. Madrigal 1929 prijs (1660 m.). 1. Mountenier 2.32.1; (1.29.2); 2. Nestkuikens 2.35.9; w. 2.80; cov. 2,10, k. 1,90. Silladar 1930 prijs. (2240 m.) 1. P. Louis 2 3.30.6 (1.32.4); 2. Po mona 3.32.4; 3. Prince Bond; w. 1,80; cov. 3,k. 5,80. New Bold 1932 prijs. (2300 m.) 1. Leo Mc Gregor 3.32:6 (1.32.4). 2. Meta Dynamic 3.33.6; 3. Leoni- das Scott; w. 27.40; pl. 5,40. 2,80, 5,90; k 10,10. cov. 6.80. Totale om zet f 36.787,50. DANK ZIJ FANNY Het Amsterdamse Sagitta, de club van Fanny Blankers Koen, die sedert 1939 houdster is van de Prinses Juliana-beker, de trophee voor het clubkampioen schap van Nederland voor dames, kwam ook voor 1951 in het bezit van de fraaie prijs, met ruim 11 punten verschil op Olympia 1948. De beslissing viel pas in de laat ste twee nummers, de relay en het discuswerpen. De weersomstandigheden in aanmerking genomen op de 80 meter hordon en de 100 meter hadden de loopsters de straffe wind vrijwel tegen waren de prestaties zeer verdienstelijk. Fanny BlankersKoen won (na tuurlijk) de 80 meter horden in de tijd van 11.5 sec. en op de 100 meter noteerde zij in de eind strijd 12.3 sec. met de aanteke- nin, dat zij tweemaal omkeek op de laatste 50 meter om te kijken hoe de andere dames in de baan lagen. Ook op de 4 x 100 meter esta fette was Fanny BlankersKoen van de partij. Zij moest als laat ste loopster van de Sagitta-ploeg heel wat meters achterstand goed maken om Puck Brouwer van Celebes te slaan, hetgeen haar met miniem verschil, 0.1 seconde, nog gelukte. En tenslot te liep de Olympische kampioene nog mee in de relay, waar zij de 200 meter voor haar rekening nam. Te Duindigt werden Zondag weer grote draverijen en rennen gehouden. De belangstelling was enorm, temeer daar als derde course het kampioenschap voor Nederlandse paarden op het programma stond. De snelle Kie vit S. (berijder W. H. Geersen) slaagde er in de geduchte Leo Axkit achter zich te houden, het geen wel een verrassing ge noemd mag worden. De uitslag van deze course luidde: 1. Kievit S. (W. H. Geer sen 3.30 (1.24); 2. Edel Scott 3.30.6: 3. Leo Axkit 3.30.6. Senioren 125 cc: 1. de Greef, A'dam met Grefa, 105.47 km per uur; 2. Wierda, A'dam met Noman; 3. Heineman, Terschuur met Eysink. 250 cc-klasse: 1. Musy, Zwitser land met Guzzi, 130.20 km per uur; 2. Thorn Prikker, Duits land met Guzzi; 3. Pike, Enge land met Rudge; 4. L. Simons, Rijswijk met Excelsior; 5. S. Postma, Hardegari.jp met Guzzi. 350 cc-klasse: 1. Matthews, Ierland met Norton, 135.24 km per uur;; 2. van Rijswijk, Neder land met Velocette, 134.06 km; 3. Simons, Nederland met Velocette 500 cc: 1. Goffin, België met Norton, 140.62 km per uur; 2. Pike, Groot-Britt. met Norton; 3. Oliver idem: 4. van Rijswijk. .Nederland; 5. Knijnenburg, Néd. Het schatgraversfestijn op het strand van Egmond aan Zee moest gisteren door het bestuur van de St. Vlncentiusconferentie te Alkmaar worden afgelast: het weer was te slecht. De gehele morgen had het al geregend, nu harder, dan weer zachter en met een schijn van optimisme speur den de Vincentiusmannen de grijze hemel af, of er nog ergens een stukje blauw kwam door schemeren. Dat optimisme werd echter niet beloond. Toen de kassa oir. twaalf uur open ging en er in een minimum van tiid 100 entréebewijzen waren ver kocht, góót het van de lucht en het bleef pijpenstelen regenen tot diep in de middag. Ondanks de geweldige belang stelling was het niet om te doen. Het strand was in een modder poel herschapen, de zee was wild en woest en had de kleur van vuil afwaswater. Van heinde en verre wareni de schatgravers naar Egmond aan Zee gekomen, zelfs uit Haarlem, Utrecht en Nijmegen. De „begeerte" naar geld bleek sterker dan de afkeer van regen, wind en nattigheid; de gehele middag door bleven de belangstellenden toestromen en men schat dat er minstens 500 man geweest zijn, die elkan der vertwijfeld afvroegen, waar toch die schatgraverij wel zijn mocht. Nogmaals: het was niet om te doen. Omstreeks half twee na men de Commissieleden van de St. Vincentiusconferentie het ge wichtige besluit, dat het festijn niet zou doorgaan, maar onder dezelfde condities de volgende week Zondag, dat is dus Zondag a.s. zal plaats vinden. Doornat van de regen, de broekspijpen opgehaald, maar ondanks de misere met een lachend gezicht, begonnen zij de masten en palen met doornatte vlaggen weer weg te halen. Een man uit Haarlem was het met de zienswijze van de Commissieleden in het geheel niet eens. Hij was uit, Haarlem gekomen om naar de schat te graven en nu hij er eenmaal was, moest en zou die schatgraverij doorgaan. Verdrietig begon hij met zijn werk: in een omme zientje vond hij een bus met een der uitgeloofde prijzen. Poor man;..-., hij kreeg niet het ver eiste stempeltje en mistroostig ging hij heen; volgende week Zondag zal hij het komen over doen Het was vanzelfsprekend on doenlijk, alle honderd bussen weer uit het zand te gaan op graven. Ment zal ze netjes laten zitten en wie ze vindt, vindt ze, maar alle bonnen zijn van on waarde. Men ziet zich voor de taak gesteld, zich honderd nieu we bussen aan te schaffen en honderd andere bonnen te ver vaardigen. Alleen hoopt men nu, dat de winkeliers van Alkmaar en Egmond aan Zee, die de prij zen hebben beschikbaar gesteld, hun belofte door deze gang van zaken niet zullen intrekken. Ons dunkt, het Vincentiusbestuur kan gerust zijn. Zij, die hun entreebiljet niet aan de kassa hebben terug gegeven zullen het schatgravers festijn van Zondag a.s. oo het hun gisteren uitgereikte biljet kunnen bezoeken. Men behoeft dus geen nieuwe te kopen. De geheimzinnige kist is na tuurlijk in veiligheid gesteld en zal deze week op een of andere zolder wel ergens een plaatsje vinder».

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3