Gerard Peters zegevierde in gemakkelijke eindsprint Helder won in Amsterdam van ex-eerste klasser D.W.V. Ronde van de Fruittuin voor Jac Zieleman Van Zijlrit is weer prachtig geslaagd Zeven kilometer zwemmen in zee „Vlucht in de nacht" Ha dek Engelse League Ronde van Volendam Te veel bochten voor Van Est RADIO programma'- In Vw vacantia dit pakje. m faslaas soms dEt..,N maar bij Uw shag alléén Rusman eerste nieuweling Touristisch evenement van de bovenste plank Wèg die pijn AKKERTJES Prins Bernhard werd veertiende (foutloos) door E. J. Rath Kath jeugc PAGINA 4 MAANDAG 20 AUGUSTUS 1951 (Van onze speciale verslaggever) De eerste Ronde van Volendam is een compleet succes ge worden voor degenen, die het hadden aangedurfd deze te organiseren. Er was grote belangstelling, want een kleine tienduizend mensen zagen Cerard Peters na honderd ronden van 1255 m. onbedreigd door de finish gaan. Gerard Peters, die met Cor Bakker alleen had af te rekenen in de eindsprint en dus op rozen zat, toen hij er in de eerste helft van de wedstrijd reeds in was geslaagd een ronde met de Zaandammer uit te lopen. Volendam had zijn wielerronde Zaterdagmiddag en het was het pittoresque Zuiderzeedorp aan te zien. Overal was de ronde het ge sprek van de dag; en minder dan anders hadden de touristen en bezoekers oog voor 'het vele schoons, dat de Volendammers hen konden bieden. Het parcours was „uitgekookt" uitgezet, want de renners, die honderd ronden van 1255 meter moesten rijden, zagen telkens na een kleine twee minuten de stij ging van de Zeedijk voor zich, die beklommen moest worden, terwijl de afdaling besloten werd met een scherpe bocht. Daar deze bocht niet met stro was afge- scherrpd (een goede leer voor de volgende keer, Volendammers) moest er steeds stevig worden af geremd, zodat eigenlijk bij voor baat een Wim van Est, die dat bochtenwerk niet goed ligt, kans loos was. Het verloop van de wedstrijd heeft dit ook wel dui delijk aangetoond. Overigens niets dan lof voor de organisatie van de ronde. De huldiging van de voltallige Tour de France-ploeg, alsmede van de achtervolgingskampioen Gerrit Schulte nam een goed kwartier in beslag, een kwartier waarin alle renners bloemen en Wim v. Est een Volendammer „Liesje" rijk werd. Toen begon de wedstrijd om kwart over vijf en reeds in de eerste ronde maakte Gerrit Schul te kennis met de gevaarlijke docht na dë afdaling. Geholpen door zijn koppelgenoot Gerard Peters kon hij zijn achterstand echter weer vlug inlopen. Er werd uiterst snel gereden en de eerste tien ronden bleef alles nog trouw bijeen, maar toch was het reeds aan te zien, dat de eerste de beste uitlooppoging voor de enkele mindere goden funest zou worden. Een uitlooppoging, die in de twaalfde ronde prompt kwam. Roks, Evers, Dekkers, Bakker en Peters namen de be nen en dit was eigenlijk meteen de beslissing van de wedstrijd. Schulte en van Est, die elkaar in het peloton trouw gezelschap hielden, deden vooreerst geen Nederland, t.w. Bogaerts en van de orde te roepen en zo kon het vijftal, waarbij in de vier en twintigste ommegang Thijs Roks door pech terugviel, de voor sprong steeds vergroten en deze opvoeren tot een volle ronde na pl.m. 50 km. Twintig ronden bleef alles daarna weer bijeen, maar deze DINSDAG 21 AUGUSTUE 1951 HILVERSUM I, 402 m. 7.00 Avro, 7.50 Vpro, 8.00—24.00 Avro. Avro: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.- muziek. Vpro: 7.50 Dagopening. Avro: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.- muziek; 8.45 Orgelconcert; 9.00 Morgenwijding; 9.15 Gram.muz.; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.- muziek; 10.30 Idem; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Gram.muz.; 11.30 Voor de zieken; 12.00 Schots mili tair orkest; 12.30 Land- en tuin- bouwmed.; 12.33 Voor het platte land; 12.40 Pianoduo; 13.00 Nieuws 13.15 Mededelingen of gram.muz.; 13.20 Reportage of gram.muz.; 13.30 Orkestconcert; 14.00 Tsje chische volksmelodieën; 14.40 Gram.muz.; 15.50 Cabaret; 16.30 Hawaiianmuziek; 16.50 Amuse mentsmuziek; 17.20 Gram.muz.; 17.30 Dansmuziek; 18.00 Nieuws; 18.15 Pianospel; 18.30 RVU: Dr. J. Schouten: Verlegenheid, Hoe ze beheerst kan en moet worden; 19.00 Fanfare-orkest; 19.25 Mu- sette-orkest; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Promenade orkest, dameskoor en solist; 21.15 De Antwoordman; 21.30 Het drinklied in de opera, muzikale causerie; 22.15 Mezzo-sopraan en piano; 22.45 Buitenlands overz.; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram.- muziek. HILVERSUM II, 298 m. 7.00—24.00 Kro. Kro: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtend gymnastiek; 7.30 Amusements muziek; 7.45 Morgengebed en li turgische kalender; 8.00 Nieuws- en weerber.; 8.15 Gram.muziek; 8.55 Hoogmis; 10.15 Voor de kleu ters; 10.30 Gram.muz.; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Gram.muz.; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmed.; 12.33 Gram.muz.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en kath. nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Amuse mentsmuziek; 14.00 Lichte muz.; 14.53 Zang en orgel; 15.15 Gram.- muziek; 15.30 Ben je zestig? 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.45 Rege ringsuitzending: J. Curiel: Het be drijfsleven in Suriname; 18.00 Filmmuziek; 18.10 Metropole ork. en solist; 18.45 Sportpraatje; 18.54 Dit s leven, causerie; 19.00 Nieuws 19.15 Actualiteiten; 19.23 Hier is Europa, vaudeville-programma; 19.52 Politiek overzicht; 19.56 Gra- mofoonmuz.; 20.00 Nieuws; 20.05 Kamerorkest en solist; in de pau ze actualiteiten; 21.15 Gram.muz.; 21.35 Pianorecital; 22.00 Gram.- muziek; 22.35 Gesprek met mijn zoon; 22.45 Avondgebed en litur gische kalender; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gram.muziek. vrede zou niet langer duren, want toen zette Wagtmans, Schoenmakers en Voorting stevig aan. Peters zag het gevaar en wipte snel mee evenals Bakker. Deze tweede ontsnapping gaf aan Peters en Bakker een beslissende voorsprong op Evers en Dekkers, die toén ook nog zonder ronden- verlies waren. Dekkers probeerde de schade nog goed te maken en zette met v. Est en Thijs Roks de achtervol ging in, maar het vijftal aan de kop was te sterk voer v. Est c.s., zodat in de eindsprint Peters alleen had af te rekenen met Bakker, hetgeen dan ook prompt geschiedde. Het tweetal Belgen, de winnaars van de Ronde van moeite om de koplopers weer tot Stayen speelden geen rol van betekenis. De uitslag luidde: 1. G. Peters (Haarlem) 3 uur 3 min. 20 sec.; 2. C. Bakker (Zaandam) zelfde tijd; 3. H. Dekkers (Eindhoven) 3 uur 4 min. 20 sec.; 4. W. Wagt mans (Breda) 3 uur 5 min. 10 sec.; 5. G. Voorting (Haarlem) zelfde tijd; 6. Schoenmakers (Eindhoven) zelfde tijd; P. Evers (Wormerveer) zelfde tijd; W. v. Est (St. Willibrord) 3 uur 6 min. 8 sec.; 9. Th. Roks (Sprundel) zelfde tijd; 10. Bogaerts België) 3 uur 7 min. 12 sec. ...het blauwe pakje dat '9 van de 10 rollers eisen. Prins Bernhard chef d'équipe van Nederlandse ruifers Aan het Internationaal Con cours Hippique te Le Zoute (Bel gië) op 24, 25 en 26 Augustus a.s. zal ook een Nederlandse ruiter- équipe deelnemen. Als chef d'équipe zal voor de eerste maal Prins Bernhard fungeren. De officiële ploeg zal bestaan uit: Prins Bernhard, Soestdijk, met Agenda en Pooka; J. Rijks Jr., Rotterdam, met Master en Ro- manichel; W. G. Hendrickx, Grathem, met Patrick en Byou en T. Timmer, Den Haag, met Zwarte Piet en Draufgaenger. NEDERLANDSE TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN De nationale tenniskampioen schappen, die de afgelopen week zijn verspeeld, hebben de navol gende uitslagen opgeleverd: Heren-enkelspel: Wilton, he rendubbelspel: Wilton en Krijt, dames-enkelspel: mevr. Roos. da mesdubbelspel: mej. Rollin Cou- querque en mevr. v. Berkel, ge mengd dubbelspel: kampioenen: mevr. Schmier en Wilton. Opgemerkt dient te worden, dat talrijke cracks w.o. v. Swol, Rinkel, Linck en mej. Hermsen verhinderd waren aan de wed strijden deel te nemen. In een aardige oefenwedstrijd is het Helder gelukt, om in Am sterdam Noord een 2I over winning te behalen op het zo juist uit de eerste klasse gede gradeerde D.W.V. Deze 21 stand werd reeds in de eerste helft verkregen. In het begin van deze eerste speelhelft, het beste deel, peil den beide ploegen eikaars zwak ke zijden Hierna begon Helder een veldoverwicht te nemen, wat na een half uur resulteerde in het eerste doelpunt. Een goed doorgespeelde bal van Heyster aan v. d. Meulen gaf aan deze laatste gelegenheid om de ge hele DWV-ac'hterhoede, doelman incluis, te passeren en Helder de ENKHUIZEN. Op hef door de zon overgoten Fruittuin- parcours werden Zaterdag, ten aanschouwe van een groot aantal toeschouwers, wedstrijden gehouden voor nieuwelingen en amateurs. Een flink aantal prijzen in natura en een record aantal premies waren hiervoor bijeengebracht en gaven mede de stoot tot een spannende course, waarbij de sprint de be slissing moest brengen. Voor de amateurs waren twee en dertig premies bijeengebracht variërend van een biefstuk tot f 8.50. Zij werden gewonnen door J. G. Metagnoul (zesmaal), C. Bakker (zesmaal), G. Hollee der (viermaal), W. P. Jun (drie maal), P. Degeling, Venhuizen (tweemaal), J. Botman, Lutje- broek (tweemaal), W. J. Zuiker, Wognum (tweemaal), J. Fleury, Amsterdam (tweemaal). Kooi- sttra» Groningen, J. WVtteveen, Amsterdam, A. Biesterveld, Am sterdam, Leo de Booy en Jac. Zieleman. De prijzen werden uitgereikt door de voorzitter van de Sport raad in De Port van Clève. TOTTENHAM VERLOOR DE EERSTE COMPETITIE WEDSTRIJD De overwinningen van Middles- borough en Chelsea, resp. tegen kampioen Tottenham en Black pool, waren de grootste verras singen op de eerste dag der Engelse competitie. New Castle, cup-winnaar startte met een- grootse 60 zege op Stpke City. De uitslagen waren: ArsenalHuddersfield town 22; BlackpoolChelsea 12; Bolton wanderersAston villa 52; Charlton athleticBurnley 10; Derby countySnderland 34; FulhamPreston north end 23; LiverpoolPortsmouth 02; Man chester city—Wolverhampon wan derers 00; Middlesborough Tottenham hotspur 2—1; New- Castle UnitedStoke city 60; WestbromwichalbionManchester nited 33; Tweede divisie: Birmingham cityBury 21; Blackburn rovers—Sheffield uni ted 15; Cardiff cityLeicester ctiy 40; Hull cityBarnsley 0— 0; Leeds unitedBrentford 11; Luton townSwansea town 22; Notts countyCoventry city 21; Queens park rangersWestham united 20: Rotherham united Notts forest 12: Sheffield Wed nesdayDoncaster rovers 31 SouthamptonEyerton 10. Dc nieuwelingen Bij de nieuwelingen was de opkomst zo groot, dat hier in twee serie's gereden moest wor den. Om kwart voor drie gingen de eerste veertig renners van start voor de 30 km. Elke uit looppoging werd snel achter haald en toen de laatste ronde inging was alles in gesloten gelid bijeen. In de laatste bocht was er een ernstige valpartij waar van velen de dupe werden. Ook de Enkhuizer Jac. Lub kwam hierbij in tweede positie te val len. Gelukkig bekwam niemand ernstig letsel. Van deze gelegen heid profiteerden enkele stout- moedigen en sprintten naar de finish, waar Rusman zich de sterkste toonde. De uitslag luidde: 1. W. Rusman (Haarlem) 37 min. 11 sec.; 2. A. van 't Hof (Sassenheim); 3. J. Hofland (Beverwijk); 4. O. Dral (Oost- zaan); 5. J. Walst (Amsterdam); 6. W. Eelsing (IJmuiden); 7. H. de Clerk (Amsterdam); 8. J. C. Pronk (Nibbixwoud). In de tweede serie startten eveneens veertig renners in een hoog tempo. Onder hen waren een zevental Enkhuizers, die echter niet allen de course uit reden. Reeds spoedig lag het peleton in tweeën en velen kre gen een ronde achterstand. Met nog vier ronden te rijden waren er achttien renners over, waarvan in de laatste bocht weer enigen afvielen bij een valpartij. Ook hier besliste de sprint en wel in het voordeel van de Hel- derse renner Jan Post, die een tijd maakte van 38 min. 26 sec. 2. M. L. Kempff (Amsterdam); 3. D. Bes (Haarlem); W. Mes- schaert (Bovenkarspel)5. J. v. Putten (Hoorn); 6. K. Slot (Alk maar); 7. M. Pronk (Warmen- huizen); 8. D. Janbroers (Am sterdam). Dc amateurs De belangstelling van de ama teurs was niet groot, daar er juist vandaag verschillende an dere races werden gehouden. Achttien renners verschenen aan de start, w .o. Leo de Booy en C. Bakker uit Halfweg, voor- een race over 70 km. Ook hier wer den verschillende uitlooppogin gen ondernomen, maar boven genoemde renners zorgden er voor dat de voorsprong niet te groot werd. Zo bleef men bij el kaar en moest een harde sprint de beslissing brengen. Jac. Ziele man uit Amsterdam was hier de gelukkige in de tijd van 1 uur 43 min. en 57 sec. 2.J. la Grouw; 3. J. G. Metag noul; 4. W. P. Jun; 5. Leo ae Booy (allen Amsterdam); 0. C. Bakker (Halfweg); 7. W. Wage naar (Blokker); 8, G. Holleerder (Amsterdam). Homan (DWV) naar Juliana Naar wij uit betrouwbare bron vernemen heeft de bekende mid denvoor van D.W.V. Gerrit Ho- man, overschrijving aangevraagd naar de Zuidelijke eerste klasser Juliana uit Spelholzerheide Homan kwam o.a. uit in het Ned. mil. elftal en in het Ned. jeugdelftal. Voor de Amsterdam mers betekent het vertrek van Homan ongetwijfeld een gevoelig verlies. leiding te bezorgen (01). DWV maakte 10 min. voor de rust, gebruik van een dekkings- fout in de wit-zwarte achter hoede om de partijen op gelijke voet te brengen. Een voorzet van de rechtsbuiten werd door de vrijstaande linksbinnen on houdbaar voor Boekei ingekopt (11). Het mooiste doelpunt kwam enkele seconden voor het verstrijken van de eerste speel helft. Van Himpers ging de bal naar Beekhoven direct door via Mos naar Heyster, waarna deze de bal aan Schoneveld toespeel de. De Helder linksbuiten om speelde de Amsterdamse rechts achter en priemde de bal on houdbaar in de bovenhoek. (1—2). Voordien had referee Stem nog eer» o.i. zuivere goal van y. d. Meulen afgekeurd toen deze een voorzet van Rottier in het Amsterdamse doel kopte. In de 2e helft greep DWV naar alle beschikbare wapens om de Helder defensie te overmees teren, maar verder dan het ver oorzaken van enige hachelijke situaties kwamen de Amster dammers toch niet. Ook het DWV-doel maakte nog enige benauwde momenten door, maar de Helder voorhoede slaagde er ook niet meer in om tot scoren te komen. Ongeveer 5 minuten voor het einde kreeg DWV nog een straf schop toegewezen voor een ver meend handsgeval van één der Helder verdedigers. Het bete kende echter geen doelpunt, want de elfmeterschop werd naast, geschoten. De Niedorper Motorclub heeft met het organiseren van de derde van Zijlrit groter succes geboekt dan ooit tevoren. De intensieve voorbereidingen, die aan een dergelijk evenement nu eenmaal vooraf gaan, hebben ditmaal de vruchten afge worpen waarnaar men weliswaar altijd streeft, maar die door allerlei omstandigheden zelden of nooit worden geplukt, nl. een volmaakt foutloos parcours en een foultoze organisatie. Wel was verzuimd om te Scha- gen, waar de voorgeschreven 20 minuten rust moest worden ge nomen, de politie te waarschu wen, doch dat kan men de mo torclub niet aanwrijven omdat de afspraak bestond dat een andere instantie daarvoor zou zorgdra gen. Gelukkigerwijze verschenen toch enkele dienaren van Her mandad op de driesprong Laan Ged. Gracht, zodat die in voorko mende gevallen de regeling van het vrij intensieve verkeer toch ter hand namen. Gedurende het gehele meer dan 6 uur in beslag nemende motorevenement heeft zich dan ook geen enkele stag natie van welke aard voorge daan, en dat wil bij een gebeur tenis waarbij meer dan 100 voer tuigen op de weg zitten, toch heel wat zeggen. Dwaaltocht door mooi Noordholland. De motorclub van „Nierup" heeft de laatste jaren al heel wat aan puzzleritten e.d. gedaan en het behoeft daarom geen ver wondering te wekken dat men voor deze rit van 132 km. lengte inderdaad de allermooiste plek jes van Noordholland had uitge zocht. De karavaan van voertui gen trok langs met hoge bomen omlommerde pittoreske dorpjes (Advertentie) die Uw nachtrust, Uw humeur en Uw lust tot werken ver stoort. Neem bij hoofdpijn, kiespijn, zenuwpijn een paar ...die helpen directJ en gehuchten, door grotere plaat sen met indrukwekkende bouw werken, imponerende kerken e.d. of langs landelijke dreven waar koebeesten stonden te dro men achter de rietkragen van de waterkant, langs zonovergoten akkers waarop nijvere lieden doende waren met de oogst, langs felgroene dijken met scha pen en door donkere bossen waar eenzame wandelaars hun prinsheerlijke rust hoorden ver scheuren door het ratelend stac cato van veelsoortige knalpotten. Noordholland is zeldzaam mooi als men het in al zijn facetten kan bewonderen vanaf een voer tuig dat hoogstens 40 km. rijdt. Dat te zien is boeiender dan een roman en grootser dan het rijk ste filmwerk. In tegenstelling met voorgaan de jaren toen de weersomstan digheden vrijwel nimmer ideaal waren, genoten nu de motorrij ders het meeste. Op dagen als 'n milde, vooral niet te felle zon over het land ligt en een zoele zachte zomerwind gelaat en ha ren streelt; als men dwaalt door de schone natuur, de ene minuut niet wetend waar men de andere zal rijden, dan is de motor met zijn welbeheerste stoutmoedige kracht een ideaal voertuig. Dan is het rijden alleen een genoe gen, waar het andere dikwijls meer een beproeving gelijkt. Daarom heeft men ook zo bui tengewoon kunnen genieten en was deze van Zijlrit van de eer ste tot de laatste kilometer een vreugde voor iedere deelnemer. Toch hebben de organisatoren enkele al te voortvarende moto- risten bij de neus genomen. Iedereen dacht n.l. in Nieuwe Niedorp te moeten finishen, maar laat dat non in Winkel ziin. De deelnemers die dus het laatste eindje niet precies hun route kaart hebben gevolgd verspeel den aldus hun kostbare prijs. Jaarlijks zwemmen de cracks op de lange afstand over de Westerschelde (7 a 8 kilometer) om de Scheldebeker. Bij de dames won Willy Willem- se de wedstrijd, bij de heren de Robbenman Rinus van Daatselaar. Links ziet men Willy Willemse, die als eerste eindigde en rechts stapt van Daatselaar aan land na 2 uur 18 min. en 34.4 sec. gezwommen te hebben. Vandaar dat voor elke rijder de zelfde slagzin geldt die dc N.M.C. in haar vaan heeft geschreven: Safety-first In het vergevorderde avond uur heeft de heer J. Blokker, se cretaris van de NMC voor alle in „De Prins Maurits" verzamelde deelnemers, de winnaars gedeco reerd en hen met een toepasselijk woord de prachtige prijzen, die allen door de fa. v. Zijl te Scha- genOudkarspel beschikbaar zijn gesteld, overhandigd. De winnaars van vorige jaren die zich stuk voor stuk de grote wisselbekers zagen ontgaan ont vingen een herinneringsvaantje. Doch aangezien ook de tweede en derde prijzen mooie grote be kers zijn, overweegt men toch om ook de wisselbekerwinnaars een groter herinneringscadeau te geven, aangezien het anders ver kieslijker zou zijn om géén 1ste prijswinnaar te zijn. De heer v. Zijl sprak nog woor den van hulde en erkentelijkheid tot het bestuur van de NMC voor de uitnemende organisatie en de goede zorgen aan de uitvoering besteed. Wel merkte hij op, dat het aantal deelnemende brom fietsers nog aanzienlijk kan wor den opgevoerd gezien het enorme getal gemotoriseerde fietsen dat tegenwoordig langs de wegen snort. Prijswinnaars bromfietsen: 16 deelnemers (te Schagen met tussenpoos van twee minuten gestart voor het afleggen van 'n 50 km lang traject, gelijk aan het laatste gedeelte van de nor male van Zijlrit), le pr. O. Doll, Schagen, 9 strafpunten; 2. B. Speelman, Schagen, 10 strafp.; 3. K. Brouwer, Nieuwe Niedorp, 16 strafp.; 4. J. J. Blokker, N. Nie dorp, 16 strafp. en 5 W. van Eekeren, Schagen, 19 strafp. De derde en vierde prijswin naars hebben het bestaan om die te verwerven op gewone rijwie len. Automobielen: 16 deelnemers, 1. D. Bokweg, Oterleek, 11 straf punten; 2. K. Molenaar, Koedijk, 16 strafp.; 3. P. Bakker, Hoog woud, 25 strafp.; 4. A. Ootjes, Oudkarspel 43 strafp.; 5. Burge meester Kloecke, Wieringerwaard 48 strafpunten. Lichte motoren, 22 deelnemers: 1. A. te Bruggencate, Oudkars pel, 14 strafp.; 2. P, Keuris, Scha gen; 16 strafp.; 3. J. Schreurs, Lutjewinkel, 20 strafp.; 4. A, Fa- ber, Lutjewinkel, 25 strafp.; 5. P. de Boer, Alkmaar, 36 strafp.; W. Feller, Oudkarspel, 38 strafp.; 7. B. Hart, Neuwe Niedorp, 43 strafpunten. Zware motoren (boven 250 cc), 58 deelnemers: 1. A. Smit, Lut jewinkel, 9 strafpunten; 2. J. Blokker, Nieuwe Niedorp, 10 strafp.; N. Dekker, Nieuwe Nie dorp en C. Boot, Bergen, won nen elk een 3de prijs, omdat ze hun 10 strafpunten op precies gelijke wijze hadden 4. J. Westra, Alkmaar, 5. J. Jansen, Oudkarspel, strafp.; 6. J, Winkel, Oostwoud, 16 strafp.; J, Bossen, Nieuwe Niedorp en M. Barsingerhorn, Koedijk, elk 7de prijs wegens ge lijksoortige strafpunten; 8. J. Barsingerhorn, Schagerwaard, 17 strafp.; 9. J. Dokter, Schagen, 17 strafp.; 10. H. Bergsma, Win kel, 18 strafp.; 11. J. Leeuwerik, Heerhugowaard en G. Jansma, Hoogwoud met elk 19 strafp. Houders van kassabons van de Fa. van Zijl, SchagenOudkars pel, eindigend op nummer 81, kunnen het daarop vermelde be drag nogmaals besteden. HAAGS CONCOURS HIPPIQUE Het nationaal concours hippi que te Den Haag, dat twee dagen heeft geduurd is een groot suc ces geworden. Op de tweede dag vooral was er grote belangstelling, waar onder zich ook H.M. de Konin gin en de drie prinsessen Bea trix, Irène en Margriet bevon den. Het belangrijkste nummer van de dag was ongetwijfeld het zware springconcours, eveneens het aanschouwen tenvolle waard was. Prins Bernhard, die in het springconcours ook van de par ty was. reed het parcours fout loos en plaatste zich na de barra ge veertiende. op precies opgelopen; r, ll strafp. karspel, 11 FEUILLETON 106. „Ik heb echt in angst gezeten ging ze ernstig voort. „Ik had al eerder willen komen, maar ik mocht je niet storen zeiden ze. Hoe is het met je arm? Erge pijn.?" Ik schudde mijn hoofd en bleef maar liggen kijken. Ze had zich opgericht en stond fijn en slank boven me uit, mooi en lieftallig, en een zonnestraal, die schuins door het venster kwam, viel op haar donkere haar, dat glansde als satijn. Ze was nog bleek, en er sprak ongerustheid uit haar ogen. maar toch zag ze er goed en gezond uit. Haar rijzige fi- gur was gekleed in een eenvou dige witlinnen japon waarmee ze een schoolmeisje leek, of als ik dacht aan de costuums van de vorige avond de lelie van het tuinfeest. Ze merkte, dat ik haar bestu deerde, en tiegon te blozen. „Ik heb helemaal geen pijn", antwoordde ik. na die pauze. „Maar zeg me eens gauw, waar we zitten.... als .ie het weet." „We ziin in West-Virginia", antwoordde ze. Ze nam een stoel en kwam nu naast het bed zitten. „Zo dichtbij?" antwoordde ik. „Zoals wij gevlogen hebber» dacht ik minstens 'dat we in de buurt van de Missisippi zaten." „Nee, West-Virginia", herhaal de ze „Er zijn een paar heren naar het vliegtuig wezen kijken. Er is geen spaan meer van heel, zeggen ze. Ik had iets verteld over je kompas en een van de heren heeft het meegebracht. Maar dat is ook helemaal kapot. Vind je het niet erg?" „Het had erger gekund", zei ik achteloos. „Ik maak 'n nieuw. Maar ga verder." „We zijn op een gecostumeerd bal binnen komen vallen" her nam ze. „Er zijn hier een massa mensen te logéren, meest jonge lui. Ze zouden op jacht gaan van morgen, Ze konden zich maar niet indenken, in het eerst, dat wij ook geen verklede gasten waren." „Het was tenminste een hele toer om ze uit die waan te hel pen", mompelde ik. „Maar het zijn ontzettend aar dige mensen!" riep ze uit. „Alle maal even hartelijk. Het is het landgoed van majoor Nesbit, een van de voornaamste personen hier in de streek, schijnt het. Ze hebben een stuk of twintig jon gelui te logeren en gisteravond waren er nog een massa kennis sen uit de buurt ook. Zo sloven zich echt voor ons uit. Kun jii jf dat meisje nog herinneren met die rozen op haar japon?" Ik knikte. „Zij is de dochter des huizes. Ze is allerliefst. Ze heeft me een jurk van haar geleend." „Dat dacht ik al", zei ik. „Ze hadden er een bloemenfeest van kunnen maken: zij de roos en jij dg lelie". Weer bloosde Mary en ze sloeg haar ogen neer. Ze begon druk verder te praten, „Dokter Graham woont hier dichtbij. Hij is heel hartelijk voor me geweest iedereen trou wens. En ze waren zo benieuwd. wat er met ons gebeurd was. Ik heb het ze verteld, maar ze kon den het niet geloven, vóór ze 't wrak van het vliegtuig gevon den hadden." „Heb je ze alles verteld?" „N-nee, niet alles" antwoord de ze langzaam, „maar toch wel veel. Ze vinden het erg roman tisch." „Vind jij het ook romantisch?" vroeg ik vierkant. „Dat kan ik niet zeggen. Het hangt er van af, van welke kant je het bekijkt. Majoor Nesbit is eer» schat, en mevrouw Nesbit ook. Ze vragen of wii blijven logeren; we hoeven niet eerder weg dan we zelf willen. De pret is nog pas begonnen, iedereen blijft nog een paar dagen. Maar jij zult wel weg moeten met die arm". „Och. ik weet niet", antwoord de ik. „Dc dokter ziet het niet ernstig in." Ik probeerde nog eens of ik de arm kon bewegen. „Het staat misschien 'n beetje gek. bij die vreemde mensen te blijven, als ongenode gasten", ging zij voort. „Maar zij schij nen ons echt graag te houden, Georg." Ik vond het prettig dat ze me George noemde, ik bleef stil lig gen en deed mijn ogen dicht, om dat feit in me te laten doordrin gen. „En nu ik er de gelegenheid voor heb", zei ze, met veel zach tere stem, „wil ik je bedanken voor al, wat je voor me gedaan hebt, en niet maar zo'n beetje: ik dank je uit de grond van m'n hart." „Ik zou niet weten, waar je me voor bedanken moest," ant woordde ik. Mijn ogen gingen open en ik strekte mijn hand uit naar de hare. .Wat heb ik voor je gedaan? Wat heb ik be reikt?" „Ik. ik ben losgekomen uit de betovering," fluisterde ze. „Al die waanvoorstellingen zijn nu voorbij." Ik had een hand van haar ge vonden en hield die vast. „Ja, dan is het de moeite wél waard geweest," zei ik. Een korte tijd liet ze mij haar koele, slanke vingers houden; maar toen kwam er opeens een frons tussen haar wenkbrauwen en ging haar adem hoorbaar snel en zij trok haar hand terug, zii wendde haar hoofd op zij en be gon uit het zonnige raam te kij ken. Zij deed alsof haar iets te binnen was geschoten dat haar dwong, die andere houding aan te nemen. En ik begreep haar en glimlachte. Want er was iets, dat ik wist, en dat Mary niet wist. (Wordt vervolgd;.- HOORN. in totaal 55 tien de H. Deze H. M door de afd N.K.s. in hi_ zitter, hield actuele vraa kapelaan P. sport, waarn voor niets cc bijeenkomst was geweest Teij gerieve gen in Drecl van de kath in Noordholla dersdag, aldu niet in Alkm gehouden. Me volle zaal ver was bedrogen doel van d was het kwel ver6tandhoudi onderling en gedachten, n leiding. Met titie in zich Nooy de vere' toch vooral ei Zijn. Naar aanlei gekomen ci.jfe; ken, dat het lieke verenigi 15% was ter had spr, de o ling, dat mom zoek wordt katholiciteit gingen, die blijven de co Sprekende ling van de pers ten opzie Ileke sport in het N.K.S. In etaleerde de vooral de hinc wel geen intei grote tegenste Noordhollands de belangen v sport diende ei op dit gebied was. Vervolgens Noqy nog het jeugdcommissii verenigingen, het van groot vereniging eei had. die zelf heden had op gebakend tern waren reeds j ten bereikt. Supp De supp ontstaan door langstelling, ki heer G. Kruy zijn voor de v ge kunnen eva nut zijn. Deze geheel naast Staan en waarr ook niet inlaat Ste jaren en d dit gebied zij grodt. Toch Kruyver, dat eniging zeke heeft, De v hebben tot tB trachten te sc belang is van ging en van d Biging. In verschille er een mooi t de supporter kunnen de i wekken vpor d betekenen daas steun, ze kunn met de wervin kunnen hqlp langrijke evene nen de verer steunen, Nimmer echt1 van de sill efliee invloed 1 he+ verenigins voetbaIverenigh zich afzijdig te terpe anngeleg cessen als ronsi zoals inderd zijn natuurlijk Keerfl. I„ dip sppporterevereri gevaar voor de Naar aanle vraag over he zei de heer Kr dit moest zien lijk kwaad. C weipen ziin vol ren en als 1 houde men de 20 AUGUSTli H. Bernardu Er wag eer Friesland ep kloosters ster gelingen van de Schiere n onze vooroud gen onze erfv De paters Ci Nieuwkuyk, king met de erfgenamen 1 geestelijk gogi 8ste eeuwtee: sterven m 1 mept voor 1 fïëliten in e cumen teerde denis van e „Maar veel heeft een m Bernardijs in de gelovigen een pater, „a wje zjj hun beschaving ds in eenvoud e Zullen wij nen om dat i Bernardus in plaatsen?

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 4