SPORT Traditioneel zeilfeest zette uitstekend in H.R.C. wederom winnaar S.R.C. heer en meester in R.K. E.D.O.-tournooi Westfrisia nog niet klaar Verrassende zege van SVW in Con-Zelo-tournooi £dvfa£otv S PECIAA L ALKALI VRIJ VOOR WOL BANDJIR OVER JAVA B RADIO in het kort „H/ Ka voor koten dit pakje A dat... y ««r ba Vw siag Zeilwedstrijden Alkmaardermeer Berdos capituleerde pas laat tegen ZFC Het Kaasstadtournooi heepsberichten Vlug en Lenig weer athletiek-kampioen 1-0 voldoende door gebrek aan schutters Matig spel tegen Leeuwarder Frisia De gastheren gaven uitstekend partij Verjongd W.G.W. won fraai met 4-1 door Leo Broeksmit 8 Sept officiële 31 NA 4 MAANDAG 27 AUGUSTUS 1951 Advertentie ...het blauwe pakje dat 9 van de 10 rollers eisen! IZaterdagmiddag is onder prachtige weersomstandigheden, en wind waren er voldoende, een begin gemaakt met de l'ionale wedstrijden op het Alkmaarder meer, die ieder jaar j er opnieuw zoveel watersportliefhebbers naar deze gunstig egen plas bij Akersloot weten te trekken. Het was Zaterdag aal zeilweer en de wedstrijden hadden mede daardoor een nstig verloop. |n de jachthaven van Akersloot, lar de heer Lamers het zijn I ten, voor het eerst dit jaar J stekend naar de zin had ge- I akt, heerste een gezellige druk- len in de voormiddag bood het I ter, met de aan en afvarende Ihten, een prachtig gezicht. De Idstrijden zelf, die op de uitge lakte plassen verzeild werden Ikken op die zonnige middag j veel bezoekers. Zondagmiddag s de animo er bij het publiek II even af. Het weer werkte niet I e en speelde de zeilers vele ten. Verschillende boten sloe- |i om, van anderen knapte de I st en de hulpsleepboot had iden vol werk om de gestrande epen in veiligheid te brengen. II slechte weer was er ook de -zaak van dat verschillende zei- I s niet aan de start verschenen. II programma kon evenwel h normaal worden afgewerkt. 13e belangrijkste uitslagen van eerste dag luiden: Jrijheidsklasse: 1. E. G. Roden- lis (De Schinkel) 2. H. Wielin- (de Watergeuzen), 3. A. de It Jr. (De Kaag). Pampusklasse: 1. J. H. C. Sie- t (De Kaag), 2. J. Vries Lentsch ZV), Olympiajollen A: 1. L. Th. Ger- |rts (De Koenen), 2. Hans Wil- ns (De Schinkel), 3. H. J. Bak- r (De Koenen). Valkklasse A: 1. S. v. d. Meer R en ZV), 2. H. Kirkenier, id. I C. N. A. M. Pierot CWV Vinke- I en). 16 m2 eenheidsklasse A: 1. Jac. |/art (ZO), 2. J. Bakker, id., 3. Roem Jr., idem. 112 m2 eenheidsklasse B: 1. P. Jong (De Doordrijver), 2. B. I -aan (Brasem). 3. B. van Wijk em. Regenboogklasse 1. Mr. C. Wa- (ZZV), 2. L. de Wit (Brasem), J. Alberda (ZO). Drakenklasse: 1. G. van Wijk )e Kaag), 2. mevr. C. P- Nij- kker (KNZRV). 3. R. Visser iR en ZV). 12 m2 klasse A: 1. Jac. Kraan Irasem), 2. ir. J. W. Lokin (ZO), W. Guldemond (De Kaag). 12 voets jollen B: 1. M. Maarse Ualsmeer), 2. D. de Zaayer IJC), 3. J. Roos, idem. 12 voets jollen A: 1. M. E. Ver- pijLatensteijn (HJC), 2. G. de des Lentsch (De Schinkel), 3 de Vries (ZZV). O-jollen B: 1. Hans Sleeswijk I .oosdrecht), 2. J Stuurman ÜZV), 3. A. Dubbeld (ZO).. Uitslagen van de tweede dag: 12 m2 klasse A: 1. Jac. Kraan 13e Brasem), 2. D. Kraan Pzn. /inkeveen-Abcoude). 12 m2 klasse B: 1. B. Kraan 3e Brasem). Vrijheidsklasse: 1. E. R. French PROGRAMMA DINSDAG 28 AUGUSTUS HILVERSUM I, 402 m. 7.00 VRO; 7.50 VPRO; 8.00—24.00 .VRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gr.muzxek; I .50 Dagopening; 8.00 Nieuws; .15 Gr.muziek; 9.00 Morgenwij- ing; 9.15 Gr.muziek; 9.30 Water tanden; 9.35 Gr.muziek; 10.50 'oor dekleuters; 11.00 Causerie; De moeder, het kind en de mu- I iek"; 11.30 Voor de zieken; 2.00 Salonorkest; 12.30 Land- en jinbouwmededelingen 12.33 Voor et platteland; 12.40 Orgelcon- ert; 13.00 Nieuws; 13.15 Mede- I lelingen of gr.muziek; 13.30 iansmuziek; 14.00 „Pension Zon- ïeweelde", hoorspel: 15.00 „Die Valküre", opera (2e bedrijf); 6.30 Amusementsmuziek; 16.50 Jr.muziek; 17.00 Theaterorkest in solisten; 17.30 Jazzmuziek; 8.00 Nieuws; 18.15 Pianospel; 8.30 Causerie; 19.00 Orkestcon- :ert; 19.35 Gr.muziek; 19.50 Cau- erie; 20.00 Nieuws; 20.05 Actua- iteiten; 20.15 Gev. concert; 21.15 Antwoordman; 21.30 Operamu- :iek; 22.15 Strijkkwartet; 22.45 Buitenlands overzicht; 23.00 Nieuws; 23.1524.00 Gr. muziek. HILVERSUM II, 298 m. 7.00 -24.00 KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgym.; 1.30 Gr.muziek; 7.45 Morgengebed Dn liturgische kalender; 8.00 Mieuws en weerber.; 8.15 Gr.muz. ).00 Voor de huisvrouw; 9.35 .Lichtbaken"; 10.00 Voor de ■Keuters; 10.15 Gr.muziek; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Gr.muziek; 12.00 Angelus: 12.03 Gr.muziek; 12.30 Land- en tuinbouwmedc- delingen; 12.33 Pianospel; 12.55 I Zonnewijzer; 13.00 Nieuws en iath. nieuws; 13.20 Actualiteiten; 13.25 Amusementsmuziek: 14.00 Gev. programma; 14.53 Zang en orgel; 15.15 Gr.muziek; 15.30 „Ben je zestig?"; 16.00 Voor de zieken; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor d ejeugd; 17.45 Regerings uitzending: „Kebun Raya Indone sia te Bogor"; 18.00 Gr.muziek; 18.30 Orgelconcert: 18.45 Sport: 18.54 „Dit is leven",causerie; 19.00 Niuews; 19.15 Actualiteiten: 19.23 „Hier is Europa", Vaudeville programma; 19.52 Politiek overz.; 19.56 Gr.muziek; 20.00 Nieuws; 20.05 De gewone man; 20.12 Gr. muziek: 20.15 Symphonieorkest; 21.05 Gr.muziek: 21.25 Gesprek met mijn zoon; 21.35 Gr.muziek; 22.10 Zang en orgel; 22.35 Sport; 22.45 Avondgebed en liturgische kalender; 23.00 Nieuws; 23.15 24.00 Gramofoonmuziek. (Ver. onbekend), 2. S. G. Roden huis (De Schinkel). Valkklasse A: 1. H. Kirkenier (ARZV), 2. C. M. H. Nauta (De Kaag), 3. G. A. S. Jongeneel, id. Regenboogklasse: 1. J. Alberda (Ver. onbekend), 2. L. de Wit (De Brasem), 3. mr. C. Walig (ZZV). Drakenklasse: 1. G. van Wijk (De Kaag), 2. S. Bakker (ARZV), 3. H. Verduyn (De Kaag). Olympiaklasse A: 1. L. H. P. Gerhards (De Koenen), 2. J. P. Loogman (De Kaag), 3. H. J. Bakker (De Koenen). Olympiajollen B: 1. Hans Slees- wijk (Loosdrecht), 2. N. P. Blan kevoort (HJC). 16 m2 Eenheidsklasse A: 1. Jac. B. Zwart (ZO), 2. Jan Bakker, id. en 3. J. Roem Jr. idem. 16 m2 Eenheidsklasse B: 1. W. B. Jonkmans (De Watergeuzen), 2. B. J. Prins (ZO). Pampusklasse: 1. J. H. C. Sie- vert (De Kaag), 2. J. de Vries Lentsch (ZZV). 12 voets jollen A: 1. G. de Vries Lentsch (De Schinkel), 2. E. J. Holtrop (Ver. onbekend), 3. F. Brinkman (De Kaag), 12 voets jollen B: 1. H. F. van Waveren (HWN), 2. C. H. Schoen (Ver. onbekend), 3. M. Maarse I (Aalsmeer). Gisteren werd het BSV-tour- nooi voortgezet. In de eerste wedstrijd tussen Alcmaria en Berdos was het spel uitstekend te noemen en beide clubs gaven elkaar geen duimbreed toe. Doelpunten bleken duur te zijn en penalty's moesten de beslis sing brengen. Berdos schoot drie maal roos, waartegenover Alc maria slechts eenmaal het plan kier kon doen trillen. In de finale kwamen dus ZFC en Berdos tegenover elkaar. Het werd een levendige wedstrijd, waarbij het openingsoffensief van Berdos gevolgd werd door een voortdurende druk op het Ber ger doel door de Zaankanters, die echter in doelman Meijer een onoverkomelijk struikelblok voor zich hadden. Eerst zes minuten voor het einde viel de beslissing en moest de dapper spelende Berdos-ploeg capituleren. Zelfs het slotoffensief wat de groen hemden ontketenden, was tever geefs. ZFC won dus dit zwaar bezette tournooi. Djibouti Bantam 26 Djibouti verw.; Enggano p. 24 Gibraltar- Fries land 25 Gdynia te Bayonne verw.; Groote Beer 24 1050 m. ZW Flores-Trinidad; Kota Baroe 24 Port SaidOranjestad 24 van Plymouth-Antwerpen; Overijsel 24 te Brisbane; Salatiga 23 te San Francisco; Slamat 25 te Ma nilla; Sumatra 24 te Manilla; Willem Ruys 31 Aden verw.; Willemstad 24 v. Curaqao-Aruba Garoet 21 v. SemaranqNieuw Amsterdam 25 te Le Havre; Al- nati verm. 6 Sept. v. R'dam-Bue- nos Aires; Cheshire IS Sept. te A'dam; Groote Beer 29 Trinidad verw.; Indrapoera verm. 29 van R'dam-Tj. Priok; Nieuw Amster dam R'dam-New York 1 Sept. verw.: Noordam vertr. 25 van New Yark-R'dam; Oranje 13 Sept. Djakarta; Drie ploegen uit De Streek hebben gisteren de eer moeten laten aan de enige gast uit het „hoge Noorden", S.R.C., dat het R.K.E.D.O.-tournooi in De Goorn op overtuigende wijze wist te winnen. Zo sprekend zelfs, dat men onwillekeurig zich ging afvragen, of de Schagenaars nu zo goed speelden, of dat mis schien de andere elftallen zo slecht in vorm waren. Zoals gewoonlijk ligt de waar heid in het midden want de groenhemden speelden inderdaad een vlot partijtje, dat hemels breed verschilde met hun pres taties in Waarland enkele weken geleden. Er werd vooral nadruk op „tempo" gelegd, iets dat zo wel bij RKEDO als Blokkers en Berkhout ontbrak. En daar hebben we voor dit drietal meteen de kern van hun falen aangetipt, want er zat to taal geen vaart in de teams. Bovendien liet de techniek heel wat te wensen over en juist dit ontbreken van de techniek bij de ongunstige weersomstandigheden die gisteren een verblijf op het EDO-terein nu niet bepaald tot een pretje maakten, was mede oorzaak van het grote verschil, dat aan de dag trad tussen SRC en de overige ploegen. Blokkers en RKEDO zullen in de competitie heel wat beter voor de dag dienen te komen, willen ze hun fraaie posities van vorig seizoen handhaven. Berkhout als enige tweede klasser, heeft het niet slecht gedaan en zal het in de tweede klasse zeker wel klaar spelen. De wedstrijden Berkhout en RKEDO vochten een vriendschappelijke derby uit in de eerste ronde, die in een 11 gelijk spel eindigde. Penal ty's brachten de rood-zwarten uit Berkhout eigenlijk ietwat onver wacht in de finale. Blokkers gaf in de aanvang SRC goed partij, maar nadat Stikkelman, de beste man van het veld, SRC met een harde schuiver de leiding had ge geven, was de tegenstand gebro ken. Nog voor de rust werd het 20 en in de tweede helft voer den de groenhemden de stand ge leidelijk op tot 51. In de verliezersfinale kreeg een wel heel slecht spelend RKEDO ook nog klop van Blokkers, dat met een 31 zege de derde prijs naar de Fruitstreek kon meené men. De finale tussen SRC en Berk hout was in de eerste helft span nend. SRC was weliswaar veel sterker, maar kon aanvankelijk het doel niet vinden. Vlak voor de rust scoorde Stikkelman het eerste doelpunt. In de tweede helft slaagde Berkhout er in ge lijk te maken en men spitste zich al op een sensationeel slot. Toen nam SRC het heft echter pas goed in handen. Met lange, lage passes werden de vleugels aan 't werk gezet, de halflinie steunde goed de voorhoede en de Berk- MC. DONALD BAILEY LIEP IN OWENS RECORDTIJD De Brit Mac Donald Bailey is thans de vierde, die er in ge slaagd is de recordtijd van Jesse Owens op de 100 meter (10.2) te evenaren. Dit geschiedde tijdens de landenwedstrijd Zuid-Slavië Gr. Brittannië te Belgrado. ZWITSERLAND LEIDT IN TENNIS-INTERLAND In de tweedaagse tenniswed strijd tussen de dames-landen ploegen van Nederland en Zwit serland, die Zondag in Gestaad begon, hebben de Zwitserse da mes een voorsprong van 42 ge nomen. houtse defensie kwam voor steeds groter problemen te staan. Bin nen een kwartier stond het 61 door doelpunten van Blokker, Stikkelman en Stam. Dat de roodzwarten toen nog in staat bleken om de laatste mi nuut van strijd te benutten voor een tweetal doelpunten en zo de eindstand met 63 nog 'n enigs zins draaglijk karakter te geven, pleit voor hun moreel. Na afloop reikte de RKEDO-voorzitter met een toepasselijk woordje de prij zen uit. Uitslagen: RKEDO—-Berkhout 11 (Berkhout wint na straf schoppen); SRCBlokkers 51; verliezersronde: Blokkers-RKEDO 31; finale: SRCBerkhout 63 Met 90 'A punt tegen A.A.C. 84 punten heelt het naagse „Vlug en Lenig" voor de tweede ach tereenvolgende maal beslag ge legd op net athietiek-clubkam- pioenscnap van .Nederland en de Prins Hendrik-beker. De Hage naars dankten de zege aan een groot overwicht op de sprint en ae technische nummers. Slijkhuis bezorgde Trekvogels de derde plaats door overwinningen op de ïoUU M. en de 5000 M. Hans Har- ting zegevierde op de 800 M. vóór Harry de Kroon. De jonge Visser won onbedreigd het hoog- en verspringen. Het tweede Kaasstadtournooi, georganiseerd door de Alkmaarse Boys mag wederom geslaagd heten, ofschoon het weer niet bepaald medewerkte. De eerste wedstrijd ging tus sen de verliezers van de vorige week, de Amsterdamse clubs X.O.G. en Watergraafsmeer. Het is een aardige en dikwijls ook spannende ontmoeting ge worden. waarin Watergraafs meer iets domineerde. Toch was de stand bii het eindsignaal ge lijk 22, zodat strafschoppen de beslissing moesten brengen. T.O.G. begon, maar deed het slecht, want geen enkele der strafschoppen kon worden, be nut. Twee gingen er naast en drie werden door de W. doelman gestopt. Watergraafsmeer had dus een gemakkelijke taak, doch eerst de vierde strafschop kon worden benut. Nadat twee Boys-welpen elf tallen een wedstrijd hadden ge speeld. traden Alkmaarse Boys en H.R.C. aan voor de finale om de eerste en tweede prijs. De eindstrijd Deze finale is een spannende strijd geworden, alleen was het jammer, dat de sympathieke Boys-rechtshalf Bart bij 'n bot sing zodanig werd gewond, dat hij per brancard van het veld moest worden gedragen en latei- per ziekenauto naar het zieken huis moest worden vervoerd. Het bleek, dat hij een lichte hersenschudding had opgelopen. Dit ongeval waarbij van geen opzet sprake was, hetgeen de voorzitter van do Boys bii de prijsuitreiking ook verklaarde, dreigde even do goede stemming in het veld te beïnvloeden. Het was echter gelukkig slechts even. Beide ploegen ontliepen elkaar niet zo heel veel en zodoende zagen de toeschouwers een aar dige kamp met wisselende kan sen. Toch leken de aanvallen der Racers iets gevaarlijker dan die van de Boys, die dikwijls te kort van opzet waren en waarbij ook het schieten niet de sterkste zijde van de voorwaartsen bleek. Het was H.R.C. dat de leiding nam toen linksbuiten Rijkers 'n vrij veld voor zich kreeg en dc bal goed kon voorzetten. Knijf kreeg daardoor zulk een mooie kans, dat hij rustig kon inschie ten. M.FC. PROMOVEERDE Het is geen grootse wedstrijd geworden, gisteren tussen MFC en De Eland uit Amsterdam, in de beslissingsstrijd op het For- wardterrein om een plaats in de vierde klasse van de KNVB, MFC, dat met drie invallers voor Schotanus, Kossen en de Vries moest uitkomen, had het gehele elftal gewijzigd. Voor de rust, toen MFC het windvoordeel had, wogen beide partijen aardig tegen elkaar op. Aan weerszijden ontstonden goe de kansen, die echter alle ver knoeid werden. In detweede helft begon De Eland met een overdonderend offensief. MFC werd geheel op eigen helft teruggedrongen en eigenlijk verwachtte toen reeds iedereen, dat de beslissing zou vallen. Die kwam inderdaad, maarzoals zo vaak gebeurt, aan de andere kant. Kletks leidde een mooie tegenaanval in, Buma zette voor en Lanjouw kegelde de bal buiten het bereik van de doelman in de touwen. De Eland zette het offensief door, maar een ontstellend gebrek aan schut ters deed dit niets opleveren. Zelfs de gelijkmaker kon tegen een met man en macht verdedi gend MFC nog niet bereikt wor den. Voorzitter Lippits en secretaris Entius waren de eersten, die de gepromoveerde Medemblikkers kwamen feliciteren en een bloem stuk vergezelde deze goede wen sen. Na het hierboven minder pret tige gebeuren, veroorzaakte Kra mer onnodig een strafschop, welke hij evenwel stopte. Na de pauze kwamen de Boys verwoed opzetten en het H.R.C.- doel moest menig benauwd ogenblik doormaken. Toch hield de Racing-verdediging geruimen tijd goed stand, maar toen Jan Indri uit een hoge voorzet de bal met zijn kuif maar even kon ra ken was de HRC-doelman ge slagen. De strijd was nu weer geheel open, doch ondanks de vele pogingen van beide par tijen, waarbij de Boys de beste kansen hadden, bleef het 11. Hierna moest tweemaal IV. minuut worden verlengd. De eerste verlenging leverde geen doelpunt op. in het tweede ge deelte evenwel wist H.R.C. an dermaal de leiding te nemen. Een ver. maar wel hard schot moest Kramer laten gaan. Het leek ons toe, dat de Boys-doel man er ever» door werd verrast, want onhoudbaar leek het ons niet. De heer J. Goudsblom, voor zitter van de Boys. heeft daarna dc prijzen uitgereikt, waarbij de geluidsinstallatie uitstekende diensten bewees. Hij wenste H.R.C. geluk met het behaalde succes, maar verzekerde reeds nu. dat alles in het werk zal worden gesteld om bij het derde Kaasstad-tournooi een nieuw succes in de weg te staan. Ten slotte dankte dc voorz. allen, die hun medewerking aan dit tournooi hadden verleend, in 't bijzonder scheidsrechters en het Rode Kruis. Wcst-Frisia speelde gistermiddag een revanchepartii tegen de Noordelijke eerste klasser Frisia, waarvan zij verleden week in Leeuwarden (zonder Langedijk) met 43 verloor. Ook thans miste W.F. een zijner beste spelers, n.l. jaap Simons, die door Broekhuizen onvoldoende werd vervangen. Dat Kooiman in dc tweede helft de geblesseerde R. Lub verving, was geen ver zwakking. Het middenveld bleef als voorheen slecht bezet. Ook Frisia telde drie invallers maar dat viel in het geheel niet op. In hun ploeg vormden spil Backers en middenvoor Santema de uitblinkers. Verder was 't 'n uitstekende ploeg, spel-technisch gelijk met W.F. maar in 't plaat sen, positie kiezen en enthou siasme was het de Enkhuizers de baas. Dat bleek reeds direct na het beginsignaal van de uit stekende arbiter Busso uit Am sterdam. Frisia stelde de Rood gele defensie met Langedijk en Ubels in goede vorm, waarlijk onder zware druk. Dangermond in de voorhoede speelde, of zwoegde, als van ouds en het doelpunt, dat hij in het midden der eerste helft scoorde, van 30 meter afstand via de bin nenkant van de paal, vormde 'n mooi moment in deze felle maar technisch niet hoog-staande wed strijd. Aan kansen heeft het WF evenals Frisia, niet ontbroken, vooral P. Koopen schiep met z'n voorzetten veel verwarring in de Friese verdediging. Na de rust kreeg hij een enkele maal 'n bal op zijn vleugel, en moest het meer van C. Stelling komen, die individueel aardig werk liet zien, maar in ploegverband niet best was. Het Frisia doelpunt kwam ook in de eerste helft. Het ontstond uit een ingooibal. waar bij Ubels uit doel liep, om nog een andere bal uit het veld te trappen. Van deze gelegenheid maakte Santema gebruik en hij bracht de stand op 11, wat la ter ook de eindstand zou worden. Dat er ondanks het felle en be ter verzorgde Frisia-spel niet meer doelpunten kwamen, is gro tendeels aan doelman Ubels te danken. Over het verloop van de strjjd willen we niet verder in- De Waarlanase club is een kei in het organiseren van (our- nooien Werd voor een tweetal weken een prima geslaagd sportevenement afgewerkt Zondag waren we getuige van het kermistournooi. Terwijl Pluvïus in soms al te daadwerkelijke zin het standpunt huldigde, dat een kermisgebeuren niet op een „droogje" mag worden gevierd, werd, ondanks dat, het tournooi op zeer vlotte wijze afgewerkt. Twee clubs uit Heerhugowaard, n.l. S.V.W. en Hugo Boys en Hollandia T uit Tuitjenhorn gaven acte de precence. Eerst betraden de gastheren en SVW het veld. Deze opgaaf bleek voor de Waarlanders te zwaar Toch konden de roodhemden door volhardend vasthouden de eer redden, en zelfs een gelijk spel had niet eens een geflatteerde uitslag geweest. De gasten bleven echter één doelpuntje voor en het tweede half uur kon in de 21 stand voor SVW geen verande ring brengen. De tweede wedstrijd Hollan dia T tegen de nieuwe eerste klasser Hugo Boys werd een wat eenzijdige vertoning. De voorhoe. de van laatstgenoemde miste de nodige schotvaard'igheid, terwijl het enthousiasme, wat we van deze club gewoon zijn, blijkbaar was thuisgelaten. De Tuitjenhor- ners daarentegen, waarschijnlijk nog bezield met de overwinnings. geest van verleden week in Hei- loo zaten weer geweldig op de bal en gaven de H.B. verdediging voortdurend reden tot krachtda dig ingrijpen. Na een beschieting van het H.B. doel, waarbij kee per en Vrouwe Fortuna in prima samenwerking de stand dubbel- blank hielden, volgde even later een kalm boogballetje dat juist over de doelman in de touwen verdween. Toen daarna bij een corner een H.B. speler de bal in eigen doel trapte, was het pleit beslecht en boekte Holl. T. een 20 overwinning. In de verliezersronde gaf de (Advertentie) Eén keer wassen met een slecht wasmiddel kan Uw kostbare wol voorgoed bederven. Het overvette en satijnzachte Echfalon-sop geeft zekerheid: Uw wol blijft daarin als nieuw. ploeg uit H.H.waard-Noord weer blijk toch wel wat van voetbal af te weten. Samenspel en plaat sen waren stukken beter, alleen boterde het in de voorhoede niet altijd. Geleidelijk wisten zij de stand op te voeren tot 20, maar toen was ook hun kruit verscho ten. De Waarlanders welke tot het bittere einde goed kamp ga ven, zagen hun volhardend stre ven wederom slechts beloond met het redden van de eer. Met 21 moesten zij in Hugo Boys hun meerdere erkennen. De finale Was in de voorgaande wed strijden over het algeemen het tempo wat matig, in de win naarsronde tussen SVW en Hol landia T ontbrak het niet. SVW was in de rode shirts gestoken Tuitjenhorners echter de baas. De achterhoede werd diverse malen volkomen uit haar verband ge rukt, terwijl de gevaarlijke rechts buiten steeds vrij liep. Doelpun ten konden niet uitblijven en uit een doorloopbal werd de eerste goal geboren. Vanwege al te overvloedige zegeningen van bo ven, liet de scheidsrechter het spel een poosje onderbreken. Daarna werd op een zeer glad veld de strijd vervolgd met het zelfde spelbeeld. Uit een goede combinatie van rechtsbuiten en binnenspelers ontstond het twee de doelpunt. Dat liet Holl. T niet op zich zitten met „alles op de aanval" werd een tegenpunt ge forceerd. Toen even later de scheidsrechter een al te harde botsing in het Holl. doelgebied constateerde en SVW een penalty toekende, welke onberispelijk ge nomen werd, was het lot van Holl. T bezegeld en werd SVW overwinnaar van dit tournooi. Rest ons nog te vermelden dat alle wedstrijden onder prima lei ding in de beste verstandhou ding werden gespeeld. De organi satoren kunnen wederom op een prima geslaagd tournooi terug zien. gaan, ook niet over de tweede helft die tot 15 minuten voor 't einde weinig opleverde. Harde wind en striemende regenvlagen waren trouwens ook niet bevor derlijk voor goed voetbal. De uit slag was dus 11 en hiermede moch W.F. werkelijk nog blij zijn, gezien het spel over de ge hele wedstrijd. Volgende wee.k nog eenmaal vriendschappelijk tegen IVV en dan de competitie in. Het komt ons voor, dat de Rood-gelen ditmaal niet tot de tanden gewapend de competitie ingaan. Verleden jaar was 't elf tal beter sluitend, en werd in de voorbereiding een op volle toe ren draaiend EMMA finaal weg gespeeld. Laten wij hopen, dat onze kleine voorbeschouwing te pessimistisch is geweest. Tijdens de studenlensportweek wonnen de dames Raymakers Schuur het damesdubbelspel van het tennistournooi door in de finale de Luxemburgse combina tie BeckerMeijer met 63 en 60 te slaan. Wagtmans werd elfde en Pe ters twaalfde in een wedstrijd over 165 KM te Rijckevoorde (België). De Belg Leysen werd winnaar. Schoenmakers uit Eindhoven was heer en meester in de ronde van Halsteren. Steenbakkers, v. As, Sanbeek, Suyckerbuyck en de Vries bezetten in deze volg orde de volgende plaatsen. In de ronde van Middelburg was het v. As, die voor de Belg Mekeiret als eerste over de streep ging. De 148 KM „deed" hij in 3.47 min. Vinken werd derde, Wim van Est vierde en Thys Roks vijfde. Groot-Brittannië heeft op athletiekgebied getoond, dat men volgend jaar op de Olympische Spelen geducht rekening met hen zal moeten houden. Zuid-Slavië kreeg klop van de Britten met 105—89.5 pt. In een vriendschappelijke ont moeting is WGW I Zondagmiddag op eigep terrein met 41 mees ter gebleven over deze derde klasse club, die kennelijk de vriendschappelijkheid ook in de voeten had zitten. Hoeveel waarde moet men hechten aan 'n dergelijke vriend schappelijke wedstrijd? Ieder, die weet dat WGW in het komende seizoen met een verjongd eerste elftal de competitie stevig te liif zal gaan, juicht zulke vriend- schaapelijke wedstrijden vóór het begin van het seizen toe. De nieuwe ltTachten kunnen op deze wijze in het elftal ingespeeld ra ken en zullen de aparte sfeer, die er nu eenmaal in een eerste elftal heerst, zich des te beter ei gen maken. Zoals b.v. Zondagmiddag het elftal op elkaar reageerde, de achterhoede stevig was, de mid denlinie danig meetrok en de voorhoede eindelijk weer eens het oude schutterslef in de benen had, zo wil het bestuur, dat alle komende wedstrijden zal worden gespeeld. De jongens hebben la ten zien. dat het kan, zij kunnen later hierop niet meer terugko men. Het bewijs is al geleverd- De wedstrijd verliep vriend schappelijk en prettig. In de 25ste minuut wist Wim Ramler einde lijk met sneelpasses de verdedi ging en ook de keeper der be zoekers te passeren, waarna vijf minuten later Jan Spaans een ferme kopbal op een voorzet van Daan Heyting weggaf, die uitste kend afgemeten bleek en achter de keeper terecht kwam. Brond- sema wist enkele minuten later na een corner van Wim Ramler al even scherp en zuiver het doel met een magnifieke kopbal te vinden, zodat binnen tien minu ten de stand op 30 kwam. Na de rust werd het van weers kanten wat rustiger aangedaan, dit ook al door de felle regen buien die neersloegen. Maar Jan v. Wees kreeg na dertig minuten de spirit toch weer in zijn benen en wist de stand op 40 te brengen. De Harlingers namen dit tenslotte niet meer en wisten na tien minuten eindelijk de achter stand te verkleinen, hetgeen nieuw leven in beide ploegen bracht zonder echter aan de stand nog iets te veranderen. FEUILLETON 2. En aan de andere kant van de brede schuur stond de woning, die het einddoel van Oemars thuisreis betekende, het huisje van zijn vader, die de loerah, het opperhoofd, van Pemalang was. Oemar voelde zijn hart sneller gaan kloppen, toen hij het bekende paadje betrad, dat met een bocht om een groepje klapperbomen naar het huis leidde, dat zovele jaren het mid delpunt van zijn leven was ge weest. Langs de weg speelde ëen aardig kereltje van een jaar of vier. Oemar bleef bij het ventje staan. Zijn slanke figuur leek nog langer naast het kind, dat tot z'n knieën reikte. Hij had dit jongetje nog nooit gezien, maar het bruine gezichtje met de glan zende donkere ogen kwam hem toch bekend voor. Een warm ge voel van diepe vertedering steeg in hem op. „Jij moet Arjó zijn" zei hij zacht. Het kereltje deed een stap achteruit en keek hem verwon derd aan. „Ja, grote heer. Ik ben Arjó, maar ik heb u nog nooit gezien." „Ik jou ook niet, maar toch ken ik je, omdat ik je broer ben. Het kind gaf geen antwoord, maar trok eenkomische rimpel in zijn voorhoofd. „Geloof je het niet? Ik beni ook altijd weg geweest, maar nu ben ik teruggekomen, van heel ver over de zee. Ik ben Oemar". De kleine keek hem ernstig aan. „Oemar is mijn broer net zo als Achmad, en u bent een grote heer uit de stenen stad", ver klaarde hij beslist. Oemar maakte zijn koffer open en nam er het mooie pren tenboek uit, dat hij in Amster dam voor het onbekende broertje had gekocht. Met een bijna plechtig gebaar reikte hij het de jongen toe. „Dit is voor jou, Arjó, omdat je mijn broertje bent." Het jochie nam het boek aan en keek op tegen de lange toean, de grappige grote heer, die net deed of hij zijn broer was. Toen plooide een olijke lach over het bruin gezichtje en holde hij naar huis met het kostbare ge schenk. Oemar volgde met lange passen, maar hij had het huisje nog niet bereikt, toen een jonge man van een jaar of achttier» naar buiten snelde. „Oemar, broeder, ben je...." Hij zweeg plotseling, toen hij de ander zag. „Ben jijis u Hü stotterde en keek Oemar verlegen aan. De oudere broer zette de koffer neer en legde zijn handen op de schouders van de knaap. „Adik Achmad! Jij bent Achmad. Wat bon je groot ge worden. Toen ik weg ging was jij nog eer» kind en nu ben je haast een volwassen man!" Dan liep hij op de oude man toe, die in de deuropening was versche nen. „Bapa! Hoe maak je het?" Even moest hij een aarzeling overwinnen. Deze man was oud jongere broer geworden, heel oud. De magere schouders kromden naar voren; over de tandloze mond waren de lippen ingevallen: de beenderige handen trilden. Alleen de oger» waren dezelfde gebleven, sche nen nog helderder en krachtiger bij dit verouderde lichaam. En ook de diepe stem was niet ver anderd, „Oemar, zoon. Ik ben trots. Je ziet er uit als een toean be- sar." Achter hem verscheen een klein vrouwtje, zó nietig en ten ger, dat het haast eer» wonder leek, dat zij de moeder was van de twee jongemannen, die met de schouders boven haar uitsta ken. Ze wachtte tot Oemar zijn vader had begroet en de tranen rolden langs haar wangen, toen de jongen op haar toetrad. „Oemar, mijn jongen!" Het was een triomfkreet, waarin moederliefde, trots en eerbied dooreen klonken. Oemar drukte haar tegen zich aan. Hij boog zich over het kleine vrouwtje heer», om zijn wang tegen haar natte gezicht te vleien. Zijn stem fluisterde bij haar oor, dat de zware blauw zwarte haarwrong juist vrijliet. „Mamma. O, kleine mamma, ik ben zo blii dat ik weer bii je grote heer ben". Met een slip van haar sa rong veegde ze een paar tranen van zijn mooie costuum en hij hief het hoofd op. om haar ern stig te bekijken. „Mamma, jij bent niets veranderd." Een floers van tranen kwam voor zijn ogen er» hij herhaalde zacht: „Jii bent de enige, die niets ver anderd is." Eén ogenblik slechts had hij de diepe vreugde, de zuivere ont roering van het thuiskomen ge proefd. Eén uur van opgewekte drukte was er op gevolgd, toen de andere broertjes en zusjes naar huis waren gesneld ge waarschuwd door het „kabar an- gin", het gerucht dat „op de vleugelen van de wind" door de deur ijlt. Toen had hij het zo druk gehad met het uitdelen van de zorgvuldig gekozen geschen ken. dat hij geen tijd had gehad om aan zichzelf, aan z'n eigen houding, te denken. Maar toen de kleinen naar de achterste af deling van het bamboezen huisje waren gejaagd, waar de slaap plaatsen met een gevlochten wand van het woongedeelte wa ren afgescheiden, voelde Oemar de beklemming weer terugke ren. Zijn Europese costuum hinderde hem bij de neer gehurkte houding. (Wordt vervolgd) J r- Op 14 januari Lichtenvoorde, regeringipupillei kinderbesehermi een brand getrc gebouwencompl waarin zich tev hier wel ernstig De Broeders v êatie van O. 1 even Smarten t wie de leiding v.' was toevertrouw ter niet bij de pn Zij namen dc op heden spoedig wijze ter hand ei jaar later, is mon opbouw practise) September a.s. z: in gebruikneming We gedeelte ve door de Minister Tevens zal dan 1 staan van de ini gevierd. 2000 Joi vakschol Niet minder waarloosde jong te Harreveld in jaren een gedege en sociale vormin geschikt maakte hoorlijke positie schappij. Naa;- sc geveer 70 pro'cen gens goed te: Ernstige moeilijk! broeders echter j gesloten periode gebleven. Op 5 werd het inter Duitsers gevordei van de Wehrmacl andere mogelijkk gens met de eer naar huis te sturi den lang bood de vesting aan eer» c se soldaten. Daari gebruik bfj het 1 werd het gebouv noodziekenhuis, hoeve van de gei tiënten van het Arnhem en het Zevenaar. Na de bevrijdir bouwen complex, zettingstijd ver; schadigingen h: vooral wat het i weer door de je betrokken. Nauwi ter de inrichting school weer hersl veld" werd opnie ramp getroffen. C 1948 des avonds i uur brak op een gen van het hoo gevolge van eei brand uit. In een het middengedeel' laaie. De slaapz jongste bewoners naat zich reeds t den begeven, moi worden ontruimd, de goede geest or van „Harreveld" aan de dag getred rampzalige uur. IV derenswaardig p ven de oudere uiterste krachten gere huisgenoten, vankelük niet 1 van. het dreigen veiligheid te bren inventaris te rede te redden viel N jongens maakte v heid misbruik om te «aan. Allen v laatst mee aan he Helaas kon niet komen, dat de gebouwencomplex werd verwoest. 27 AUGUSTUS: H. jozef Ca lei Toen Jozef C; 92-jarige leeftijd Rome stierf, bel hij nog veel 1 nodig had om e worden. Ieder uur, iedere min hij, is tijd om werken. Vacanti telijk leven is onbekend. Dez< er zeker anders men in deze Ai heel weinigen en als men na van dit wegbl: dan zegt men Kapelaan het Godsdienstige kunnen volgens niet vergaderen, vacantie. De ve het geestelijk le de Augustusmaa Kwam de oude Calesanctius no, terug om ons v; deel te overtuij I

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 4