KERMIS MOTORRACES IN ALKMAAR KREMER'S KOFFIE min Tweede aardappelbewaarplaats in Graft geopend Italiaanse lof voor Jan Pronk h i en /erdrag Om het kampioenschap van Nederland op de lange baan500 c.c. Engelse deelname Vee besmette twintig kinderen Vuurgevecht in West-Berlijn en om de beurs Openbare verkoping Broek op Langendijk Heldhaftige piloot voorkwam ramp Weekoverzicht veilingen Lanaedijk Buitenman te Venlo beroofd VERS HOLL. RUNDVLEES RISKANTER APPLICATIE BESUYEN CO., Fa. Herm. Plas telef. aangesl. 455 (K 2206) „KAPER" KAPER Slager RIETBERGEN H.H. Waard Zd 1 pd. koelappen 1 pd. koevet 1 pd. leverworst samen f 3.30 NIEUWE KOFFIEBONNEN 507 en 515 WIE HEEFT TE MISSEN: De Sint Vincentiusvereniging KREMER'S KOFFIE EN THEE N.V. KREMER's Klepper's fijne Hollandse Gerookte Paling Belgische nd werd el goed- Zuider- and wei- a is een ïze vale- derlandse tgebieden ers werk 'sen twee ders vin- aarschijn- or werk. iden was 't tweede resultaten en ge- en aro- in hoofd- :eurstoke- cosme- dustrieën. met vale- opa bella iraxacum, prupuxa hetzelfde ld, welke •achtingen Angelica, e en ge- lers zijn ogst tegen telde prij st is deze tijen laat in Fries- e product ikking te verkoop- an de ge- leraties in rticulieren ziet nauw- leentelijke adeel be- iere krui- gemeenten jitbreiding en geven. werkgele- ilide arbei: 'juicht. Zij anders in luden zijn irbeid en :e mensen heiden Deze tuin- des lands an ir. van sul ent te op verzoek iedere po- eruggetrok- erover on- de verga- ïen. het volko- eid van ko- oegde pater lat ik meer hoogte v/as nd van za- ?n, dat hij beschuldig- isseiny, de Uroot-Moef- mede kolo- /iens zaak indeld, per- si Tel ver in Egypte; eweest van n in Jeru- verklaarde leren ken- hij als tolk toegevoegd, slag van de Jordaanse tamer van :f gevonden ij ontktent de andere ibed Mah- iben gekend niet op de complot om rden n de sectie an het Indo- heeft zich ndertekenen Nlesvcrdraa. gemeen van rtening van istelling zou iigheidspoli- kringen in uk het feit heeft besio nen aan de Francisco, arlementaire de kansen, rerdrag zal nlijk zouden n show en DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1951 PAGINA 5 Om twee redenen zijn de op de tweede Kermis-Zondag te Alkmaar te houden motorraces op de sintelbaan van het Sport park zeer 'belangrijk. Op de eerste plaats zal deze dag de be slissing vallen van het officiële KNMV-kampioenschap van Nederland, op de lange baan voor 500 cc-motoren; deze kam pioenschappen, die vóór de pauze zullen worden verreden, ge ven aan deze laatste motorraces van het seizoen een bijzon dere attractie. Voorts zijn deze motorraces zo attractief, om dat er, behalve de Nederlandse cracks als Tinus Metselaar, Co Boef, Henk Steman, Arend Hartman, W. v. Hemelrijk, Th. Bisschops e.a., ook drie bekende Engelse senioren-rijders aan de internationale wedstrijden, welke na de pauze verreden zul len worden, zullen deelnemen. Deze buitenlanders zijn Abe- netthy, die dit seizoen o.m. in Rotterdam van zich deed spreken en voorts Kid Curtis en Howdy Byford, twee Engelse renners van naam, die op tal van buiten landse banen steeds geduchte tegenstanders bleken. Het zal er op het Alkmaarse Sportpark dus zowel vóór als na de pauze om spannen. Wat de kansen voor het Neder landse kampioenschap betreffen, hebben Tinus Metselaar, Steman en Boef de meeste punten ver zameld; wat nog niet wil zeggen, dat zij het kampioenschap al in hun zak hebben. Ook renners als Hartman, Hemelrijk en Bisschops zijn de laatste tijd in goede con ditie en prima in vorm, zodat er nog van alles kan gebeuren, voor al als men in aanmerking neemt, dat raotorpech nog wel eens spel breker kan zijn. Wat de buitenlanders aangaat, Abenetthy was in Rotterdam de beste Nederlandse en Noorse rij ders de baas; hoj kan dus op de Alkmaarse sintelbaan op een revanche rekenen van de Neder landse cracks. Vooral in de boch ten is Abenetthy een fenomenaal rjjder. Het programma is zó samenge steld, dat we de bekende grote cracks in niet minder dan zeven races te zien krijgen; de finale wordt vlak voor de pauze ver reden, zulks met het oog op de radio-reportage. Alcmaria V.V.V., dat de motorraces organiseert, heeft voor de kampioen een lau- D.A.W. UIT ALKMAAR demonstreert te Oosterleek OOSTERLEEK. Twee jaar ge leden werd te Oosterleek het nieuwe bad aan de dijk van het IJselmeer officieel geopend. DAW uit Alkmaar was daar t0en op uitnodiging van de Badvereniging Oosterleek en Omstreken, om te tonen, wat na serieuze oefening te bereiken valt. De Oosterlekers hebben hun ogen toen goed de kost gegeven; zij wisten de be kende lange-baan zwemmer Dik Schermer als zwemleraar te krij gen en zo zal a.s. Zondag hét eerste zwemexamen in Oosterleek afgenomen worden voor de jon geren uit de omgeving. Ter gelegenheid van dit feit, is DAW weer uitgenodigd voor een demonstratie, die ook nu weer gegeven zal worden in samen werking met de Alkm. Reddings brigade. Naast de verschillende zwem slagen zal een demonstratie ge geven worden van de diverse red_, dingsgrepen en tevens hoe de door de ARB verzorgde strand- wacht te Bergen aan Zee func- tionneert. Naast het zwemmen met zwemvinnen en duikbril om de bodem af te zoeken, staat een polowedstrijd op het programma, terwijl bij kalme zee een over zicht gegeven zal worden van enkele figuren van het Kunst- en Balletzwemmen. Dat de ARB weer enkele komische pantomi mes verzorgt spreekt welhaast vanzelf. PASSIEBLOEM BLOEIDE FURMEREND. Burgemees ter Kelder van Monnikendam heeft een broeikas. Daar kweekt hij allerlei planten in, ook een z.g. passiebloem. Deze kwam nu dezer dagen tot bloei. De bloei duurde slechts enkele uren en toen verdorde zij. De plant, die in warme gewes ten, hoofdzakelijk in Brazilië en Peru voorkomt, telt meer dan vijftig soorten. In Italië kweek ten priesters deze plant tegen het einde van de 16e eeuw. Zij zagen in de dradenkrans tussen bloem- dek en meeldraden de doornen kroon, in de knotsvormige stam pers de kruisnagel en in de vijf helmknoppen de wonden én noemden de bloem passiebloem. FRANS SNELBUFFET IN EDAM PURMEREND. Een Edam mer die gisteren aan de Roomse Jaagweg een grote snoek uit het water hengelde, hoorde plotseling een auto achter zich stoppen. Er stapten Fransen uit, die hem vroegen hoeveel hij voor het beestje moest hebben. Voor een sigaar liet deze hengelaar de vis aan de Fransman. Deze maakte korte metten met het hapje. Hij begon de schubben er af te schrapen, zijn ega zette ondertussen een tentje in het gras op en plaatste toen een pan op de primus. Toen de vis schoon was, siste de boter al in de pan en even later genoten de Franse toeristen van een heerlijk Hol lands vismaal. Burgerlijke Stand PURMEREND. Geboren: Hen- drieus C. zv H. C. Greuter en J. Jonker; Cornelis H. zv C. H. Greuter en M. M. Reurs; Johan nes A. zv J. van Dam en G. Tim mer. Ondertrouwd: H. Brunt 25 j. en H. van Veen. Getrouwd: Th. H. de Wolf 35 j. en J. Ellenberger 24 j. D. Pot- giesser 28 j. Sj. M. de Graaf 22 Overlijden: A. Jongewaard, 41 j. echtgenote van A. Vos; C. La- keman 47 j. echtgenoot van A. Hes. werkrans beschikbaar gesteld. De Juniores komen vóór de pauze viermaal en na de pauze tweemaal aan de start; na de pauze in een afvalrace en een langebaanrace, beide op 500 cc- motoren, waarbij de bekende JAP-motor weer favoriet is. Na de pauze komen de belang rijke internationale races voor senioren op 500 cc-motoren, in drie manches en in een speciale race om de kermisprijs over zes baanronden. Van de Junioren kunnen wij nog noemen de bekende rijders Cor Bijman, Hachman, de gebr. Bagijn.'Wim Hermary en N. Ro- mijn. Ook de jeugdige pupil van Tinus Metzelaar, de rijder J. van Duin uit Limmen, die dit seizoen al aardig wat ervaring heeft op gedaan, is weer van de partij. Men ziet, al met al een attrac tief kermisprogramma, dat onge twijfeld vele bezoekers zal trek ken, zodat het wel raadzaam is van de voorverkoop van plaats- kaarten gebruik te maken. KINDJE VERDRONKEN TE OBDAM OBDAM. Gistermiddag is 't 3-jarig zoontje van de kapper J. Immink alhier, waarschijnlijk tijdens het spelen op een schuit achter de schuitenmakerij van de heer Potveer, te water geraakt en verdronken. Vanaf een voor bijvarend schuitje zag men later het kind waarvan het verdwij nen nog niet was opgemerkt in het water liggen. Dokter Co- hen uit Hensbroek paste nog kunstmatige ademhaling toe, maar het mocht niet meer baten. Bij een onlangs ingesteld on derzoek op de school van Heide, een der dorpjes, die tot de ge meente Venray behoren, bleken twintig van de negentig kinde ren lijdend aan tuberculose te zijn. De vermoedelijke haard van de besmetting wordt gevormd door enige veestallen, waar zich „open lijders" onder de koeien bevonden. Ook enige oudere per sonen bleken besmet te zijn. Op 3 Sept. zal de bevolking van het geheie dorp worden doorgelicht. BERLIJN West-Berlijnse po litie wilde gisteren een zich in West-Berlijn bevindend lid van de Oost-Berlijnse volkspolitie ar resteren, die werd gezocht wegens het ontvoeren van West-Berlijners en het overleveren van zijn slachtoffers aan de Sovjet-autori teiten. De Oost-Berlijner trok 'n revolver en rende al schietend in de richting van de naburige sec torgrens. De West-Berlijnse poli tiemannen beantwoordden het vuur en losten zeven schoten. De Oost-Berlijner werd gewond, maar wist te ontkomen. aardappelen op auto's kan laden, terwijl ook via ruim vaarwater de aardappelen op gemakkelijke wijze gelost kunnen worden. Het geheel werd gebouwd door de fa. Schotsman en de Reus te Schermerhorn. De ventilatoren en electrische installatie zijn van de fa. Van Straaten te de Rijp, het schilderwerk van de heer Stroomer te Schermerhorn. De bouwkosten bedroegen plm. f 38.000,—. In café v. d. Gragt werd het bestuur van „Ons Aller Belang" tenslotte door velen gelukgewenst Achtereenvolgens spraken de he ren Ir. Rietsema, van de Voor lichtingsdienst, Woelders namens de Veilingvereniging Beemster, Purmerend en omstr. en de Coöp. Boerenleenbank te Beemster, Oosterveld namens de Planten- ziektekundige dienst, Duif na mens de Langedijker Groente Centr., J. Bakker, voorzitter van de Tuinbouwvereniging R. en O. te De Rijp, de Haan namens de NAK, G. J. Visser, voorzitter LTB de Rijp, G. Roelofsen na mens de zustervereniging ABC te Graft, Kluft namens de Tuin bouwvereniging te Schermer horn, aannemer Schotsman en Dijkgraaf P. Bruin, architect Oudejans en gemeente-architect de Jong. Allen waren vol lof over het verkregen resultaat. Verschil lende verenigingen hadden bloe men gezonden. De LGC schonk f 50,— voor aankoop van een gebruiksartikel, terwijl Oudejans een electrische klok toezegde. GRAFT. Op uitnodiging van het bestuur van de Coöp. vereni ging „Ons alller belang" waren Dinsdagmiddag vele genodigden bijeen in de zaal van de heer N. v. d. Gragt om getuige te zijn van de officiële 'opening en inge bruikstelling van de aardappelbe waarplaats dezer vereniging. Het is wel een bijzonder feit dat binnen één jaar in het dorp Graft. twee aardappelbewaar plaatsen geopend konden worden. Burgemeester Dalenberg uitte hierover dan ook zijn vreugde en verzekerde dat hij de uitnodiging, om de symbojlische opening te verrichten met veel genoegen had aanvaard. Veel moeilijkheden moesten ook hier worden over wonnen, alvorens men met de bouw kon beginnen en het stemt tot voldoening dat de aardappel telers uit Graft en De Riip de moed en de energie hebben weten op te brengen om een dergelijk gebouw tot stand te brengen. De concurrentie bij de pootaardap- pelhandel heeft het noodzakelijk gemaakt dat men met een be hoorlijk product aan de markt komt. Daarvoor is het nodig, dat men de beschikking heeft over een naar de eisen des tijds inge richte aardappallbewaarplaats. De tuinders hebben dit aangevoeld en noodzakelijk grote offers we ten te brengen. Door eendrach tig samenwerken hebben zij kun nen overgaan tot stichting van een dergelijk gebouw. Na deze toespraak van de bur gemeester begaf men zich naar de aardappelbewaarplaats, welke ongeveer tegenover de thans in afbraak zijnde N.H. werd ge bouwd. Hier opende de burge meester de deuren, en reed de eerste aardappelen de bewaar plaats binnen. Hij wenste de vereniging geluk met het gebouw en hoopte dat het in alle opzich ten aan de verwachtingen zou beantwoorden, tot zegen van de tuinders in het algemeen en die van Graft en De Rijp in het bij zonder. Met zeer veall belangstelling werd vervolgens het gebouw be zichtigd. Door bestuur en lecfen werden de aanwezigeno.w. wij opmerkten de beide wethouders van Graft, de heren Ir. Rietsema en Tiggelaar van de Voorl. Diensten, de heer de Haan van de NAK, voorgelicht over de wer king van het koelsysteem en de nieuwste middelen, die zijn toe gepast om de aardappelen op de best mogelijke wijze te bewaren. Met recht mag de vereniging trots zijn op haar aardappelbe waarplaats. Met medewerking van de Rijkstuinbouwvoorlich- tingsdienst, is architect N .H. Oudejans er in geslaagd een in richting te projecteren, welke voorzien is van de nieuwste ma nier van ventileren. Het gebouw heeft 4 Stork ventilatoren en een capaciteit van 220.000 kg. De plaats is zo gekozen dat men zonder last van het verkeer de MILAAN (A.P.) De Neder landse renners hebben zich als duivels geweerd, schrijft het Milanese dagblad ..II Tempo", dat warme lof heeft voor het teamwork van Jan Pronk en Cees Bakker in de finale van het wereldkampioenschap achter grote motoren. II Tempo noemt het Neder landse duo „de tulpenploeg". waartegen alle aanvallen van de Fransman Raoul Lesueur nut teloos waren. Bakker was door de leiders in de wedstrijd gelapt, maar hij wist zijn Dositie uit, te buiten door 'n ondoordringbaar scherm te vormen, dat Pronk bescherm de tegen alle aanvallen van Lesueur, Lemoine en Walter Lohmann. II Tempo schrijft dat deze race het einde betekent van Lohmann's heerschappij. Een ander blad „Corriere del- la Sera" is van mening, dat Pronk de wedstrijd in „grootse stijl" heeft gewonnen. STAKING BIJ BOUWWERK VAN HOOGOVENS ALKMAAR Door het aanne mersbedrijf Boelen en van Eesten uit Den Haag, dat een bouwwerk uitvoert bij de Hoogovens, zijn 85 man personeel ontslagen. Aange zien verschillende arbeiders van mening waren, dat het ontslag zonder noodzaak was verleend, werd er een stakingscomité ge vormd, dat alras de stfeun van de E.V.C. kreeg. Er werd een staking geprocla meerd, die gisteren inderdaad enige bijval kreeg. De verwach ting was echter, dat het werk he den weer geheel zou zijn hervat. Ter verduidelijking diene. dat het hier handelt om een staking van enkele arbeiders bjj een van de bouwwerken. De Unie-bonden staan vanzelf sprekend niet achter deze actie. Aangezien rekening moest wor den gehouden met de mogelijk heid van relletjes te Alkmaar heeft de Alkmaarse politie zich gisteren naar het station begeven om eventuele heethoofden op te vangen. Er gebeurde echter niets en iedereen keerde rustig huis waarts. Burgerlijke Stand SCHOORL. Geboren:- Petrus Joannes Maria, zv Petrus Johan nes Bijl en Sybertha Petronella Mors; Trienke, z.v. W. Minkema en M. Wildeboer. Ondertrouwd: Johannes Jaco bus Kooijman en Maria Catharina Kaag; Wilhelmus Johannes Wit tebrood en Maria Johanna Delis. Overleden: Susette Nicolette Nieraeth, oud 38 jaar, gehuwd met Johannes Rudolph Pieter Wiillemse (overleden te 's-Gra- venhage). Burgerlijke Stand HARENKARSPEL. Geboren: Johannes Jacobus zv A Jonker en C. C..M Dekker; Adrians Anna Maria dv P .Tijm en M. C. Ruitenburg. Getrouwd: Rens Meinema, oud 27 jaren, broodbakker, te Haren karspel en Gertrud J, Zeeman 28 j„ te Harenkarspel; Johannes' de Groot 26 j. Zwaag en Catharina C. Kemper 22 j. Harenkarspel; Jacob Bakker 28 i. chauffeur te Langedijk en Christina Boekei 23 j„ te Harenkarspel, MV. HARTCRINK-TIELEMAN 30 JAAR GEMEENTE- VERLOSKUNDIGE EGMOND AAN ZEE. Op 1 Sep tember a.s. hoopt mevr. C. Hart- grinkTieleman, verloskundige, haar 30 jarig ambtsjubileum te vieren. In 1921 werd zij do> r de toenmalige gemeenteraad be noemd. Na in 1920 haar studie in Gro ningen te hebben voltooid, ves tigde zij zich te IJmuiden, nadat zij assistente was geweest te Ge- nemuiden. Van IJmuiden uit solliciteerde zjj naar Egmond aan Zee en de Beemster. In beide plaatsen werd zij benoemd, doch zij verkoos het rustige badplaatsje Egmond aan Zee. Kort daarop werd zij ook als gemeente-verloskundige benoemd in Egmond aan den Hoef eri Eg- mondbinnen. Door haar werkkracht en de serieuse opvatting van haar taak en door de prettige samenwer king van de toenmalige artsen wist zij zich in korte tijd een Wloeiende practijlc te vormen. Haar practijk strekt zich uit van Bakkum tot vlak onder Bergen en Alkmaar. Toen zij in 1927 in het huwe lijk trad kwam naast haai drukke practijk ook de zorgen van haar huisgezin haar aandacht vragen. Wij hopen, dat de jubilaresse nog vele jaren dit specifiek vrouwelijk beroep mag uitoefe nen. Het zal haar aan belangstel ling op 1 Sept. zeker niet ont breken. Autotocht ouden van dagen EGMOND AAN ZEE. De Ouden van Dagen maakten Dins dag j.l. hun jaarlijkse autotocht. Ondanks het slechte weer is de dag uitstekend verlopen. Over Bergen Schoorl ging het 's mor gens om 8 uur naar Velserend. Vandaar vertrok het gezelschap naar Amsterdam, waar in het Tolhuis de inwendige mens ver sterkt werd. 's Middags werd een bezoek gebracht aan Oud-Vallkeveen. De middag werd op gezellige wijze doorgebracht, terwijl ook de zon zich toch nog even liet zien, zo dat ook schommel en wip niet helemaal ongebruikt bleven! In de beste stemming arriveer den de oudjes omstreeks half 9 m Egmond en trok men het dorp door naar de Vergulde Valk. waar het einde van de dag werd gevierd. BROEK OP LANGENDIJK.— Ten overstaan van notaris P. G. Visser té Zuidscharwoude werden Dinsdagavond in café Vijzelaar ten verzoeke van de Erven Wed. WitLievaart publiek verkocht: a. Een woonhuis aan de Dorps straat 106 met schuur en erf, verhuurd voor f 284 per jaar. Hoogste bieder T. Kostelijk te Broek op Langendijk met f 4200. Gemijnd door J. van Kampen op f1300, zodat dit perceel f 5500 op bracht.' b. Een akkerbouwland achter de N.H. kerk te Br. op L. groot 3 snees. Hoogste bieder T. Kos telijk met f 105 per snees (max. prijs). Gekocht door de pachter M. Kostelijk voor dezelfde prijs. Akker bouwland met water aan de Molensloot te Br. o. L., groot 7 snees. Hoogste bieder mr. Balder met f 105 per snees, max. prijs. Gekocht door de pachter C. Kostelijk voor dezelfde prijs. Ten verzoeke van de erven J. Kreijger werden verkocht: 1. Een huis met aangebouwde en tot woning ingerichte schuur aan de Sluiskade te Br. o. L. Ver huurd voor f611 per jaar. Hoog ste bieder C. Kuiper jr. te Nrd.- Scharwoude met f 4000. Niet ge mijnd. 2. Koolschuur met bouwland achter het vorige perceel, samen groot 6.25 are. Verhuurd voor f 350 per jaar. Hoogste bieder C. Kuiper Jr. te Noordscharwoude met f 3000. Gemijnd door Jn. Mulder te Br. o. L. met f 50, waardoor dit per ceel op f 3050 kwam. 3. Bouwland en boomgaard naast beide vorige percelen groot 12.10 are. Verhuurd voor f25 per jaar en halve opbrengst. Hoogste bieder Jn. Mulder met f 100 per snees (max. prijs). Gekocht door pachter voor deze prijs. De com binatie van perceel 1 en 2 stond op f 7050, niet verhoogd en niet gemijnd. Dé combinatie van perceel 1 en 3 stond op f 4500, niet verhoogd en niet gemijnd. De combinatie van perc. 2 en stond op f 3550. Gemijnd door Jn. Mulder met f 10. De combinatie van perc. 1, 2 en 3 stond op f 7560. Niet ver hoogd of gemijnd. Ten verzoeke van de erven van Wed. Jaarsma werden geveild: 1. Een huis met schuur aan het Langebrugpad 2 te Br. o. L. Ver huurd voor f 260 per jaar. Hoog ste bieder G. Strijbis met f 1600. Gemijnd door G. Strijbis met f 800, zodat dit perceel in totaal f 2400 opbracht. 2. Een perceel water ten Zui den van het vorige perceel, groot 2.70 are. Hoogste bieder A. Bek- ker te Alkmaar met f 10. Gemijnd door K. Slot met f 15 zodat laatst genoemde koper werd voor f 25. MIDDENMEER Het rege nachtige weer vormde ongetwij feld de stellig ongewenste aan leiding tot een druk beurs- bezoek. De oogstwerkzaamheden vergen op het ogenblik immers de volle aandacht van iedere landbouwer. Maar als het regent kan er hoegenaamd niets gedaan worden, zodat men dan met een gerust hart een paar uurtjes voor beursbezoek over mag heb ben. Diezelfde regen veroorzaak te anderzijds echter een zeer matig bezoek aan de markt op het. beursplein. Huismoeders en vacantiegangers willen uiteraard gaarne op de markt rondneuzen, maar doen dat liever niet wan neer de hemelsluizen af en toe wagenwijd worden geopend. Voor de heren der schepping waren er op het beursplein deze morgen weer enkele snufjes te bewonderen. Daar was allereerst de Farmall-Mc Cormickstand met de bekende trekkers uitge rust met de nieuwste Ameri kaanse wend- en kipploogon Vooral de tweeschaar wielploe- gen met schijfkouter on voor- scharen resp. wentelend om een bovenliggende as of onafhanke lijk üchtbare ploegeenheden trokken de bijzondere aandacht. Een Hilversumse werktuigen- fabriek toonde een nieuwe bie tenlader van meer dan 10 me ter lengte, uitgerust met electro motor, stortblad en de aller nieuwste gevlochten stalen transportband, welke zo perfect was uitgebalanceerd, dat men de gehele installatie die op twee wielcnt rust, wel met één hand in evenwicht kan houden. Dit maakt de machine wel bijzonder vlot verplaatsbaar. De nieuwe transportband is zodanig ge vlochten dat ook een leek in staat is om de band te repareren of in te korten. De Excelsior-sorteermachine- fabriek demonstreerde een drie tal sterk uiteenlopende sorteer- machines: twee voor aardappe len en 1 voor bloembollen. Alle drie zijn ze precies regelbaar en robuust gebouwd. De grootste machine is voorzien van een aanvoerband die door een V- snaar direct vanaf de motor wordt aangedreven. Hier zijn 4 sorteerbladen boven elkaar ge steld en de uitlopen elk aan een der vier kanten van de machine. De tweede is een lang model met achter elkaar liggende bladen en drie uitlopen aan de linker en 1 aan de achterzijde. De bloembol lensorteerder is eigenlijk een verkleinde editie van de eerste, échter zonder toevoerband en met geheel uit rubber vervaar digde sorteerbladen. Door deze bladen om te wisselen voor sta ler» bladen kan men de machine ook bruikbaar maken voor het sorteren van aardappelen Beursberichten Middenmeer MIDDENMEER. 29 Aug. Vlas gerepeld per kg tot f 0.40, onge- repeld per kg van f 0.29—f 0.33; Granen: tarwe 2123, winter- gerst 28,5030,50, haver 2830. rogge 28,7529,50, Capucijners 55 66, groene erwten 3840.50, koolzaad 4980, karwijzaad 70 77, aardappelen binnenland, poot. aardappelen 28-35 17—30, 35—45 1224; voor export 28/35 1732; 35/45 1224; consumptie-aard appelen 8.209.50. Geen aanbod wegens ziekte voor export. Handel in pootgoed van 28/35 voor export is VÜot, 35/45 voor export is vlot. Boven de 45 traag. Consumptie-export traag, consumptie binnenland matig. Hooi-, stro- en ruwvoeders. Withooi 8590; rode klaver- hooi 8095; Lucernehooi 9095; haverstro geperst 3540; Gerst stro geperst 37.5040; tarwestro geperst 4045. Bezoek van Purmerland en V.S.V. EGMOND AAN ZEE. A.s. Zon dag brengen VSV en Purmerland een bezoek aan het Egmondse sportpark. VSV komt met 2 ju nioren-elftallen uit tegen de ju nioren a en b van Egmonöia. Purmerland komt met het 1ste en 2de elftal uit tegen Egmondia I en II en ook met een junioren elftal. Het wordt dus een drukke sportdag. Door tot op het laatste ogenblik zijn brandend neerstortende straal jager in zijn macht te houden, heeft een Amerikaanse gevechts vlieger het Engelse dorpje Beek Row voor een ramp behoed, doch de vlieger zelf kwam om het leven. Hij wist zijn brandende Thun- derjet tussen de huizen van de hoofdstraat door te sturen, een spoor van gebroken ruiten en omvergeworpen telegraafpalen achter zich latend. Aan het einde van de straat sloeg de machine op een open terrein tegen de grond. BROEK OP LANGEDIJK De koolsoorten konden de afgelopen week vrij goed verkocht woeden: de grote rode kool werd meestal voor Engeland verkocht, waarbij slechts weinig boven de minimum prijs betaald werd Voor het klei nere goed werd wat meer betaald met 8.10 als hoogste markt. De witte kool ging goed weg tegen prijzen liggend tussen 4 en 5 cent. Duitsland neemt nog steeds heel wat witte kool op. Ook de zuur- koolfabrieken kopen af en toe reeds partijtjes om in te maken. De handel in gele kool blijft vlug. Duitsland is nog steeds de groot ste koper. Voor A gele werd tot 13 cent betaald en voor de B sor tering van 8 tot 10 cent. Uien blij ven vrij goed gevraagd, hierdoor word ruim 11 cent betaald. De aanvoer is echter door het weer sterk verminderd. Ditzelfde geldt ook voor de aardappelen. Door de vele regenbuien wordt het rooien zeer bemoeilijkt. De blauwe eigen heimers zijn vrij goedkoop ge worden. Sommige partijen kon den ternauwernood 7 cent beha len. Voor zulke lage prijzen gaan de telers deze zelf opslaan, erop rekenend, dat er in de a.s. winter wel weer een tekort aan klei- aardappelen zal ontstaan, wat ook wel waarschijnlijk is. Blanke aardappelen blijven wat duurder, eigenheimers 9 tot 10, doré en eersteling 10 tot 11 cent. Grove voor export noteerden 8 tot 9 cent. Bieten A gaan vlot van de hand voor 8 a 9 cent, voor de B soort is echter moeilijk een koper te vinden- Slabonen liepen op tot boven 60 cent per kg. Woensdag 29 was de stemming iets flauwer en was de middenprijs 50 tot 54 met 58 als hoogste markt. Bloem kool aanvoer toenemend, A 1 no teerde 36 tot 40, A 2 25 tot 30 en afwijkend 8 tot 10 cent per stuk- De pootaardappelveihngen wa ren vrij goed. middel eersteling was iets flauwer, drieling wat trageT. Eersteling A 3550 no teerde 19 tot 19.30, A 3555: 18-90 A 2835: 27.20 tot 28. Bintje A drieling ging boven de 30 cent. Bevelanders B gingen voor 16.90 en 21.10 resp. middelsoort en drielingen. BI. eigenheimer werd alleen in C aangevoerd, waar voor toch goede kooplust bleek te bestaan, betaald werd voot de maat 35—45: 16.50. Door de x- virus aantasting schijnen zeer vele partijen eigenheimers afge keurd te ziin of een of twee klas sen verlaagd. Marlij-berichten ZWAAG, 29 Aug. Aardap pelen 3.50—10.90, spinazie 2536. uien 18—22 bieten 4.80—9, spits kool 10, sav. kool 3—15.70, rode kool 9.101210, slabonen 2566, snijbonen 2973, tomaten 1653, augurken 1099, waspeen 3540 bosDeen 1842, rabarber 23 andijvie 11—19 sla 4.60—9.90, bl. kool 854, komkommer 815, bosselderij 56, perzik 325, zil veruien 56, aardbeien 1.73, blauwe oruimen 627 witte pruimen 9 10, reinefik 644, witte druiven 791.46, alicant 1.14 frankentha- ler 76—1.10, emil royal 1.061.10 prolefic 96, bramen 88, transpa rante de cronsels 1416, zigeune rin 449, ceswick 816, zoete bl. 18—25, erlef vict. 3—17, tulp-ap pel 1828, yellow transp. 1448, perzik rode zomer 1042, manks eodlin 3—29 clapp's fav. 1045, préc. de trévoux 933, netme- loen 1418 suikermeloen 1473, siukerpeer 323, tros-peer 14 20, dirkjes peer 913, reine clau- de 1037 ontario 835, zoete clapp's 1326, rensw. 320, rijpe tonneboer 14—23, belle de lou- vein 1433. PURMEREND, 29 Aug. Schotse muizen 9—11, bl. eigenh. 910.40 koopm. blauwe 910.80, slabonen m. dr, 4156, z, dr. 4067, stok- snijbonen 5368, stamsnijbonen 20—48, pronkbonen 3440, kom kommers 813, tomaten A 5666 bloemkool 848, rode kool 613, groene kool 8—17,, spinazie 30 48, sla 23 andijvie 713, rabar ber 4, rode bieten 410, bospeen 1336, uien 1014, perziken 12 26, frankenth. 65110, alicant 110, westfrisia 2565, suikerme loen, 943, ontlario 1636, reine claude's 4669, reine vict. 1542 Washington 1440, charlemowsky 621. codlin ceswik 416, erley vict. 417, perzik rode zomerap- pel 1446, rode tulp 418, zigeu nerin 14—48, clapp's fav. 1359, dirkjes 417, noordholl. suiker peer 825, préc. de trévoux 16 44, trosjespeer 416. NOORDSCHARWOUDE, 29 Aug. 14500 kg aardappelen eerstelin gen 10.5011.00. driel S.50, grote 9.60, eigenh. 9.5010.40, bl. eig.h. 8.609.70, bevelanders y.2ü, koop- mans blauwe 8.90, 200 kg uien 13.50. 1000 kg zilvernep 47. driel 18, uien 3, 1400 kg ktoten, A 8.50 8.60, B 5.60, 26000 kg rode kool 39.70. 25000 kg gele kool 4.10 13.60. 62000 kg witte kool 3.90— 104.0, 350 kg groene kool 14.10, 22000 kg slabonen 4252, II 35 —42. HEILOO, 29 Aug. Spercie- bonen 4468. snijbonen 5059. pronkbonen 2639, kropsla 25 komkommer 811, tomaten 33 64, bloemkool 3052, andijvie 1618, spinazie 2834, wortelen 39—42 bramen 1.50—1.70. ALKMAAR. 29 Aug. Alkm. Exportveiling Aardappelen 7.5010, slabonen 4058, stam snijbonen 2035, pronk 2546, komkommers 811, tomaten A 3046, bonken 1628. stoksnjj- bonen 4064, bloemkool IA 38 50. I 22—36, II 3—20. rode kool 413, groene kool 917.50, spi nazie 3047. sla 29, postelein 16-24, andijvie 511 bieten 8 11, waspeen 1233, uien 20— 30. soepgroenten 25, peterselie 24. appels: yello 3242, earley 1620. perzikappel 1742; me loen 1575; druiven: muscaat 91 franke'nthaler 8791. GROOTEBROEK. 29 Aug. Eer steling groot 11.2011.80; Blw. Eigenh. grof 7.107,90: groot 8.909.50; Eigenh. graf 9.10: gr. 11.60; Aflpha grof 7,507,70: groot 8,00, 15.000 kg: Rodekool doorge- draad 13.250 kg; Gelekool 3,00 4,30 1250 kg; slabonen II 51.00. 250 kg: Uien A 12,10; B 12.10. 2500 kg: Bloemkool A 43.0057.00: AH 26,00—38,00; B 30.00—36,00; Bil 19.00—24.00. LANGEDIJK. 30 Aug. 10.000 kg aardappelen, eerstelingen 9.70 10,70; blanke eigenh. 10,40: bi. eigenh. 9,4010; 60.000 kg rode kool A 49,90: 20.000 kg gele kool A 6,6013,70; 1500 kg groene kool 16,1016,50: 110.000 kg wit te kool 3—8,30: 2500 kg bieten A 8,9010,40: 400 kg tomaten A 39—47; B 35—37; 12.000 kg sla bonen 37.9049.50; 250 stuks bloemkorf AI 42.oO49,40 WARMENHUIZEN. 30 Aug. 20.000 kg aardapp. schotse muis jes 10,50—11,10: bintjes 8,20—9,70; witte eigenh. 8.209.40; blauwe eigenh. 7,909,60; Meerlanders 9.10; doré 10.10; saskia 7,20; 5100 slabonen 3445, 27.200 witte kool 44,40: 9400 rode kool 3—6,10. HOOGKARSPEL, 29 Aug. Bloemkool A 14,20 st. 4559: All 195 st. 27—37; B 60 st. 35—41; 60 st. 27—34: C 80 st. 11—18; Slabonen 2X2% kg 36—41; Kro ten A 1560 kg 7,20—7,70; B 220 kg 5.906; Aardappelen Doré grol 2975 kg 8,40—8,80: fijn 11.20 11.90; Witte kool 5550 kg 4,00; Pduimen, Reine claude 20 kg 12; Appelen, Perzik rood 110 kg 23,00 24,00: Peren Claps Favourite 60 kg 20.0035,00; Précose de tra- voux KM kg f 30,00—32,00. ZUIDERKOGGEN, 29 Aug. Eigenheimers 8.809,60; grove 6,807,60; Bloemkool 1048; sla bonen 3559; snijbonen 2073; andijvie 12: bospeen 2732; rode kool 37.20: tomaten 3650; sla 4,7010; uien 1112; komkom mers 1114; aardbeien 150; drui ven 74—97; Claps 20—337: Fr. suiker 1119: goudbejl 1015; Précos 2241; Zigeunerin 16- 47; Early Victori 1018; Blauwe pruimen 625; Reinevic 1428; Ontario 1437; Keswick 1218. VENLO Zekere K. uit Hel den, die naar Venlo was geko men om zich daar te amuseren, viel in handen van de jongelie den J. en B., respectievelijk 20 en 18 jaar oud, die met de buiten man op stap gingen en in aller lei cafe's aanlegden. In de avond uren werd een wandeling ge maakt en op een eenzame, afge legen weg veranderde de vriend schap plotseling. K. werd tegen de grond geslagen en zodanig be werkt, dat hij bijna het bewust zijn verloor. Na de man beroofd te hebben, kozen de jongelieden het hazenpad. K. strompelde naar het politiebureau, waar hij het relaas van de overval deed en werd vervolgens in het zieken huis opgenomen. De buit had slechts f 30.- bedragen. De politie, die bepaalde vermoedens had, trof de verdachten niet thuis, maar wist hen later op te van gen. Zij hebben een bekentenis afgelegd. Lappen 1.50 Mag. lappen 1.65 Riblappen 1.70 Lende 1.75 Rosbief 1.75 Biefstuk 2.00 Gehakt 150 Poulet 1.50 2'h kg. Rundvet 5.25 Vet spek 1.40 Mager spek 1.60 Leverworst 0.90 Bloedworst 0.95 Metworst 1.40 Saucijzen 1.40 Schapenvlees v.a. 1.30' MAGDALENENSTR. hoek Achterstraat. Th. G. Kreijgermaat Tel. 3256 Payglop 21 - Tel. 3812 ALKMAAR e Ook ons filiaal te Egmond aan Zee is onder no. DE KRUIDENIER, DIE GOEDKOPER IS! Kermis-reclame! 200 gr. choc, wafels 0.40 200 gr. sinaswafels 0.46 250 gr. theebiscuit 0.36 150 gr. zomerdrups 0.25 1 fl. pr. Sinas limon. 0.89 150 gr. heerl. Frou-Frou 0.40 100 gr. choc, katten- tongen 0.45 Extra aanbieding GEBROKEN RIJST prima kwaliteit 500 gram 0.25 TEO bessensap p. fl. 0.50 Rozijnen (Perzische) per 250 gram 0.50 Prima margarine (voll. gevitam., 250 gram 0.45 OUDEGRACHT 25 tegenover gem.werken Tel. 2878 ALKMAAR Alleen VRIJDAG en ZATERDAG: Besteed deze goed en koop: en 2 GOED BEDDENGOED LEDIKANTEN oersoons. KINDERWAGENS noudt zich vriendelijk aanbevolen Wij naleri gaarne de goederen af Bij voorbaat dank. namens ae armen. Van ouds de beste! KOFFIEBRANDERIJ EN THEEPAKKERIJ HAARLEM Sinds 1792 TIJDENS DE KERMIS

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5