Wereldkampioen Jan Pronk keert in zijn stad terug 60 zwemmers zwommen van Alkmaar naar Koedijk KERMIS-1951 VOORBIJ ALKMAAR EN OMSTREKEN Enorme drukte op Zondagavond Perzik en Pruim in zuidvruchten' alkmaarse chauffeurs onderscheiden AGENDA Regeling van ontvangst Optocht en défilé Alkmaarse Boys won met 5-3 van Velsen Poppenstad van Bond Zonder Naam babysitters Veel belangstelling voor prestatietocht SPORT De heer G. Louter ter aarde besteld Olympus besloot athletiek-seizoen naastenliefde Parochie deed kapelaan uitgeleide K.S.V.-tournooi tournooi n.-niedorp weersverwachting iets hocere temperaturen en geniet van de gezonde. benoeming bisdom haarlem raadsvergadering over wegafsluiting Marktberichten PAGINA 2 MAANDAG -3 SEPTEMBER 1951 ALKMAAR. Kermis 1951 is voorbij. Misschien zijn er enkelen, die erom treuren. Op de meeste dagen van de vorige week is er regen gevallen, die de kermisdrukte enorm deed terug lopen. Meestal ook was er des avonds na eli uur „geen kop meer" op de kermis te zien, maar gisterenavond heeft men blijkbaar alle schade ingehaald. iets goeds heeft opgeleverd, in welke vorm of welk opzicht dan ook, behoeft men om een paar gulden niet te treuren. In het te genovergestelde geval wanner het dwaas doen aanleiding zou hebben gegeven tot dwaasheden, die niet te tolereren zijn, is er meer verloren dan een paar gul den alleen. Maar over het alge meen mag Alkmaar ook in dit opzicht tevreden zijn, want zoals de politie ons meedeelde, zijn er belangrijk minder onregelmatig heden voorgekomen dan verle den jaar. Mocht dit een uitvloei sel zijn van de versobering, dan ziet men toch, hoe het mes aan twee kanten kan snijden, tot te vredenheid van de Minister van Defensie, van de Politie, en tot „nut van 't algemeen".... Het weer was uitermate pret tig; omstreeks negen uur bereik te de drukte zijn hoogtepunt; op de Nieuwe Sloot was er, zoals men slat pleegt te noemen, „geen doorkomen aan". Om van het ene einde naar het andere te wur men, had men minstens 'n kwar tier, twintig minuten nodig. En reken maar, dat ook de kermis exploitanten hun schade hebben trachten in te halen. Als men hen vraagt of ze tevreden, dan wel ontevreden zijn, zeggen ze laconiek, dat het niet de eerste kermis is, die de regen voor hen heeft bedorven. Wat men op de ene kermis te kort vangt, kan men op een andere weer inhalen. Maar zij zijn het met elkander volko men eens in de mening, dat er alle dagen meer kijkers dan „ko pers" zijn. Het blijkt dat de al gemene versobering, ons volk opgelegd door de noodzakelijke defensie, zich ook, ja zelfs juist in meerdere mate over de verma- kelijkheids-„sector" heeft uitge strekt. En tochduizenden guldens zijn dezer dagen van eige naars verwisseld. Toch zijn er, die dubbeltje na dubbetje en kwartje na kwartje hebben uit gegeven, en zo een groot bedrag kwiit zijn. Het zal wel altijd een raadsel blijven, zoals geheel de kermis een groot raadsel is en blijven zal, als men nagaat, dat vele inrichtingen tientallen dui zenden guldens kosten, die per slot van rekening, door het ker- misvierende Nederlandse volk betaald worden „als de exploitant zijn onkosten „eruit" heeft. De nuchtere gang der altijd eendere dagen heeft ziin loop hernomen. Het is goed, eens dwaas te doen op zijn tijd, schre ven de oude Romeinen reeds. Als dat dwaas doen dan inderdaad J! ALKMAAR. Met de klucht „Perzik en Pruim in zuidvruch ten" heeft het toneelgezelschap van Herman Bouber Zaterdag en Zondagavond uitverkochte zalen van „Het Gulden Vlies" een ganse avond doen schateren van het lachen. Enerzijds is deze klucht een aaneenschakeling van rake en originate grappen, anderzijds een goedmoedige satire op dege nen, die zich in dienst stellen van de schone kunsten, enkel en alleen om daardoor interessant te lijken, maar die er in werkelijk heid niet van weten en er ook niet om geven. Uitgenomen enkele minder te waarderen pikanterieën is deze klucht, geschreven door Herman Bouber zelf, een amusant speel stuk, waarmee men een avond vrijolijk kan doorbrengen, terwijl het toch niet nihilistisch is. In het vermakelijke verhaaltje wordt vertelt, dat een der compagnons van de bekende fruitfirma Per zik en Pruim, n.l. Perzik, zich uit de zaak terugtrekt, om zich ge heel en al aan de toneelspeelkunst te gaan wijden, hij, zijn vrouw en zijn zoon, zijn knecht en zijn meid. Perzik wordt de' compagnon van een gewezen toneeldirecteur, tezamen formeren zij een nieuw gezelschap, natuurlijk gaat het gehele gevalletje op de fles, Per zik moet voor de kosten op draaien, hij heeft geen geld maar wel schulden, wordt tenslotte door zijn oude compagnon Pruim uit de narigheid geholpen en door deze weer als compagnon in de fruitzaak aangenomen. In het tweede bedrijf ziet men een ver makelijke loneelrepetitie, dié hoe wel enigszins te lang gerekt, de zaal, mede door het zeer leven dige spel van de acteurs en actri ces, herhaaldelijk aan het lachen heeft gebracht. Sen van de aardigste figuren was Herman Bouber zelf als de oude Pruim, die getrouw blijft aan hét devies „Zaken ziin zaken en een cent is een cent", en die zich door het kunstgedoe van de anderen niet uit zijn evenwicht Iaat brengen. De onstuimige Isak Perzik werd voortreffelijk getv- peerd door Max Tailleur. Bert Sil- vesher bracht de toneeldirecteur met veel bravour, en ook de an dere Dames en Heren deze dames en heren gaven aan nemelijk en verdienstelijk spel te zien. ALKMAAR. De Alkmaarse chauffeurs N. Dignum en N. J. Schot zijn in een bijeenkomst te Utrecht vanwege de Directie van de N.V. Algemene Transport- en Expeditie-onderneming van Gend Loos onderscheiden voor hun prestatie schadevrij gereden te hebben gedurende een periode van vijf jaren. Het onderschei dingsteken bestaat uit drie wiel tjes, te dragen op de linkermouw. HULDIGING WERELD KAMPIOEN PRONK: 7 uur opstellen stoet in de Spoorstraat. 7.30 aankomst Stationspl. 8 uur: Huldiging Stadhuis, défilé. FILMS: Victoria-theater: Tarzan's vlucht, 14 jaar. Cinema Americain: Lach en Vergeet, alle lft.; Rex- theater: Abbott en Costel- lo, 14 jaar. Aanvang der voorstellin gen als gewoonlijk om 8 ALKMAAR. Vanavond is dan het moment aangebroken, waarop Allernaar en vooral sportminnend Alkmaar, de wereld kampioen der stayers. Jan Pronk, op een grootse wijze welkom zal heten In ziin eigen stad. Evenals Amsterdam indertijd Fcmny BlankersKoen op een grandioze wijze binnenhaalde, zal ook nu Jan Pronk een ontvangst worden bereid, die een indrukwekkende herinnering zal nalaten bij de wereldkampioen zelf en bij ieder, die ervan getuige zal zijn. A.F.C.-NIEUWS Succes 1A.F.C. 1 1- -1 In een laatste voorbereidende bespreking van het huldigings comité, dat Zaterdagavond ver gaderde, zijn de regelingen voor de ontvangst bekend gemaakt, nadat een én ander met de bur gemeester en de commissaris van politie is besproken. Om zeven uur wordt de grote stoet, die zal deelnemen aan het défilé voor het stadhuis en waar mede de kampioen wordt afge haald, opgesteld in de Spoorstr. Het is de bedoeling dat aan deze stoet deelnemen alle leden van de Alkmaarse sportverenigingen die zich daartoe achter hun vlag of vaandel opstellen. De stoet wordt geopend door een aantal, daartoe door de eigenaars wel willend ter beschikking gestelde auto's, waarin de kampioen met familieleden en zijn gangmaker en partners een plaats zullen krijgen. Er lopen drie muziek corpsen mede, nl. De Posthar- monie, „St. Caecilia" en „Excel sior". Achter de open auto's vol gen de leden van de Wielerver eniging „Alcmaria Victrix" en daarachter alphabetisch, de ver schillende sportverenigingen. De stoet wordt gesloten door de mo torrijdersleden van de Alkmaarse Motorclub Om half acht wordt de wereld kampioen op het perron afge haald door de voorzitter van zijn vereniging, de heer N. Boschman, die hem naar buiten geleidt via de koffiekamer Daar spteekt de voorzitter van het huldigings comité, de heer H. Sougé, de wereldkampioen toe en worden de kransen en bloemen overhan digd. De stoet trekt dan over de Sta tionsweg, het Scharloo, de Vrou wenlaan en de Singels naar het Ritsevoort en de Koorstraat, waar de stoet stilhoudt om de auto's gelegenheid te geven naar het stadhuis te rijden. Na de ont vangst aldaar wordt er voor het stadhuis gedefileerd voor de kampioen en de burgemeester met hun genodigden. De stoet trekt dan door de Langestraat, de Stenenbrug op en de Mient over om achter de Waag om te keren en de Houttil door te trekken. In de Langestraat wordt dan door de leden der sportverenigingen con haag gevormd, waardoor de wereldkampioen, na in het stad huis gehuldigd te zijn, naar het clubgebouw op het Waagpleinza) lopen, waarbij ieder gelegenheid heeft Jan Pronk toe te juichen. De motorrijders blijven op het Waagplein achter en vormen daar hun erehaag. In het stadhuis wordt de we reldkampioen voordien gehuldigd, toegesproken door de burgemees ter en zullen de vertegenwoor digers der sportverenigingen, die daartoe zijn uitgenodigd. Jan Pronk kunnen complimenteren In het clubgebouw op het Waagjjleir. leidt de heer Bosch man de voorzitter van het hul- ALKMAAR De eerste wed strijd, en het eerste punt is bin nen, en wij moeten eerlijk zeg gen, het viel mee, want Succes, de ex-3e klasser is geen poesje om zonder handschoenen aan te pakken. Wat ons vooral verheugt j is dat er over alle linies gewerkt is, en de stemming was I Spelers van het eerste, gaat -* door. Onze aanhang was Zondag avond ook tevreden en begon de kansen al weer te bespreken. Zo komt er weer de stemming, die er zijn moet. Wh spreken af, dat wij zo doorgaan. Vrijdag a.s. beginnen de club avonden weer: dat wij vrijwel alle leden op deze eerste avond verwachten, is wel zeker. Deze avond is het inschrijven voor de diverse competities, biljarten, klaverjassen, hartenjagen, brid gen. dammen. Dan komt er nog een open klaverjasdrive voor iedereen en wel op Vrijdag 14 September in Café Beemster. In schrijving vanaf heden bij Jaap Smit, Nieuwesloot. Zegt het voort! In verband met de huldiging van Jan Pronk worden de leden verzocht zich hedenavond te ver zamelen in de Spoorstraat bij sla gerij Schimmel. De P.P.C.-er Deze wedstrijd, waarvoor on danks de motorraces nog llinke belangstelling bestond, is voor de is, en de stemming was best. danks de motorraces nog flinke - belangstelling bestond. beide elftallen een goede oefening geweest en de toeschouwers heb ben dikwijls aardig spel te zien aeVoorede rust domineerde Vel sen en middenvoor Bakkum was weer zeer gevaarlijk en het ge volg was, dat de Boys met een 3i achterstand de tweede helft moesten beginnen Deze tweede helft begonnen de Boys zeer goed en er werd reeds aanstonds een groot offensief in gezet. Eerst hield de Velsen ver dediging nog even stand, maar na enkele mistrappen was het Las- schuit, die raak schoot. De Boys bleven in de aanval en het was Pater, die uit een goed doorge speelde bal de gelijkmaker scoor de. Jan Indri maakte er 43 van en Knip bracht de stand op 53. Wel kwam Velsen tegen het einde nog even opzetten, maar zij konden het niet meer tot die goede combinatie van voor de rust brengen. Het bleef dan ook 53 voor de Boys. digingscomité in, die namens de Alkmaarse sportverenigingen de kampioen zal toespreken en hem het geschenk zal aanbieden. Daarna wordt het verloop van de avond geregeld door het be stuur van Alcmaria Victrix. Het huldisrinsscomilé doet als nog een beroet) on de bureerii om in de straten, waarlangs de stoet trekt, de viae uit te steken Het liet voorts in de bedoeline. dat de Langestraat hedenavond ver licht wordt. Zij, die alsnog een bijdrage willen afstaan voor het feestge schenk en de onkosten aan deze ontvangst verbonden, kunnen zich verstaan met de heer G. de Wit, penningmeester van het comité, giro 161651, tel. 2419. Er werden van verschillende zijden reeds bijdragen ontvangen, o.a. van een 15-tal sportverenigingen en van de in Alkmaar verschij nende bladen, zoals het Vrije Volk, de Alkmaarse Courant en het Nieuw Noordhollands Dag blad. CASTRICUM Zondagavond pl.m. 23 uur sloot de Dolly Town haar poorten waarbinnen zij in de voorafgaande dagen ir.vt zo veel succes haar poppenstad ten toon had gesteld. Niettegenstaande het zeer slechte weer, vooral tijdens de avonduren, heeft de tentoonstel ling duizenden belangstellenden getrokken, waaronder ook bui tenlanders. De ochtenduren wer den besteed om de schoolgaande jeugd onder leiding van het on derwijzend personeel in de gele genheid te stellen kennis te ne men van de poppenstad. De de monstraties met „Rietje", de sprekende pop, waren alleraar digst. Zodra een demonstratie werd aangekondigd stroomden de bezoekers naar de kleine zaal, waar „Rietje" keurig in de kinderstoel was opgesteld om de gestelde vragen te beantwoor den waarbij de jeugd zich niet onbetuigd liet. De show-pop wier naam men kon raden had het overdruk vooral op Zaterdag- en Zondagavond. De organisatie van de tentoonstelling welke in han den was van de plaatselijke me dewerkers liet niets te wensen over. Te Castricum zijn reeds meerdere hoogtijdagen van de „Bond Zonder Naam" succesvol georganiseerd. „De Dolly Town" was weer een van deze. Naar wij vernemen vertrekt de poppen stad naar Wognum. Onderscheiding uitgereikt BERGEN. Door de Burge meester, Dr. W. Huygens, wend namens het Ministerie van Oor log aan 13 militairen van de 7e Dec Divisie, die in Indonesië hun plicht hebben vervuld, in de ja ren 19461949 de onderscheiding „Orde en Vrede' op het gemeen tehuis uitgereikt. De onderscheiding werd in ont vangst genomen door de ouders van Henk Friedt, wier zoon in Korea zijn plicht vervult; C. J. Krijgsman; D. Zwart; KI- Boon; M. de Beurs; L. Thomas; W. de Rover; J, Hopman; Ab. Voort huis; J. Bloedjes; T. S. M. Span; John Paping en J. C. Meyer, ter wijl aan de heren H- C. J. M- Stienen en S. J. Postma, die we gens vliegdienst, bij de K.L.M. niet aanwezig konden zijn, de on derscheiding, het oorlogsherinne- ringskruis, nog zal worden toege zonden. BERGEN. Nu de toneelclubs én vrouwenbeweging hun activi teit weer gaan ontplooien en het der de vrouw mede uitgaat, komt der de vrouw mede uigaat, komt een babysit-centrale, die reeds enige jaren werkt, haar hierin te hulp door een oppasser te zen den tegen een kleine vergoeding. Meisjes die reeds eerder zich voor dit werk beschikbaar stel den, alsmede meisjes, die hier voor interesse tonen kunnen zich melden bij Mw. van Riet, Bree- laan 40, tel. 2587 en bli Jan Tvang, Loudelsweg 99, waar men ook adressen kan aanvragen, men ook adressen kan aanvragen Wie zich in, Schoorl, liefst met telefoön, beschikbaar wil stellen; als contact-adres, gelieve zich eveneens bij Jan Ivangh te mel den. Bewaar deze adressen, ze kunnen voor U van nut zijn. ALKMAAR. Zaterdagmiddag werd door ruim zestig zwem sters en zwemmers, allen leden van de Alkmaarse Reddings brigade of van de zwemclub D.A.W., deelgenomen aan een prestatietocht vcm een flinke 3 km, die in het Noordhollands Kanaal verzwommen werd. De start was bil de hallen van de groenteveiling, waar de kantoorruimten door de directeur be schikbaar waren gesteld als kleedruimten. Er was voor deze gebeurtenis op het gebied van de zwemsport natuurlijk veel belangstelling, temeer daar een dergelijke prestatietocht in geen jaren gehouden is. Als wij het wel hebben, moet de laatste zelfs een 15 a 20 jaren geleden hebben plaats gehad. Om half drie zou er worden gestart, het weer was er waar schijnlijk de oorzaak van, dat 't een kwartiertje later weed, want verscheidene zwemsters en zwem mers gingen niet zonder aarze ling het frisse water in. Het was precies kwart voor drie, toen de eerste ploeg, een groep van 28 dames en meisjes, het water in ging, direct daarop gevolgd door de herengroep van 34 deelnemers Insiders gaven Ad- Boxem en André Slikker een goede kans. En inderdaad, nog voor de spoorbrug had Ad Boxem met 'n reeks forse crawlslagen de lei ding genomen. In rustig tempo ging het toen naar de finish, de vlotbrug in Koedijk. Bij de gas fabriek begon er langzaam teke ning in het veld van zwemsters en zwemmers te komen. Het wa ter was vrij goed, maar voor ve len toch wol wat te koud. Toen er een flinke regenbui losbarstte werd het zelfs wel wat ongezel lig in het water. Wim Blootnoofd deed zjjn naam geen eer a&n, hij zwom /,owat het gehele parcours met een groene muts van kroos op- De Rijkspolitie te water, onder commando van de groepscom mandant, opperschipper Vermeu len, zorgde op uitstekende wijze, dat de zwemmers geen hinder on dervonden van het scheepvaart verkeer door de stoet met twee politieboten te begeleiden. Zij verleende ook verder alle moge lijke assistentie door uitvallers op te pikken en de eerst aange- komenen op te nemen. Mede dank zij de gastvrijheid van Op perschipper Vermeulen waren wij in staat aan boord van een der politievaartuigen de tocht te volgen. Eep woord van dank aan de Rijkspolitie te Water ook me de namens de organisatoren van de tocht, is hier zeker op zijn plaats- Voorts waren er verschillende volgboten, waarvan de bestuur ders zó nodig assistentie ver leenden. Het was 5 minuten voor half vier, toen Ad Boxem als eerste de brugvan Koedijk bereikte. Even later tikte A. Blankvoort aan en André Slikker kwam als derde binnen. De eerste der da mes was mej- Gerda de Waard. Direct daarop kwamen de meisjes Ouwehand en Spieren burg. Jan Nierop Groot was ook bii een van de eersten alsmede mej. Rentenaar. Het aardige van deze damestocht was, dat de da mes allen hun baan uitzwommen terwijl er bii de; heren zeven uit vallers waren waaronder een, die nogal hevig last bleek te hebben van spierkramp. De volgboot arriveerde inmid dels aan de finish, zodat de da mes en heren zich direct konden omkleden. Hoofdinspecteur C. Pijl, die als een der laatsten te water ging, volbracht de tocht in keurige stijl. Tegen vieren waren alle zwemmers, die de baan had den uitgezwommen, aan de finish gearriveerd. In de Overdekte werd door de voorzitter van de ARB, de heer Biskanter. aan de volbrengers van de tocht die voor de zwemsport een aardige recla me was, een diploma uitgereikt. WEST I Vierde klasse A ZAPOudesluis WatervogelsSchagen VZV—Texel SuccesR.K AFC VroneWieringerwaard DTSBergen Vierde klasse B Purmersteij n—HS V LimmenEVC RandersMonnikendam ZouavenDe Riip St. George—WW AssendelftMeerv. (A.) Vierde Hlasse C OFC—LOC VVBTDO ZilvermeeuwenTDW EnergiaJ.H.Kwartier DRCVVZ ADO '20Purmercnd 3—4 afgel. 3—1 1—1 3—3 3—0 3—2 2—2 afgel. 3—1 1—1 afgel. 3—0 1—1 4—0 0—4 afgel. 6—1 SCHOORL. Onder zeer gro te belangstelling werd Vrijdag morgen het stoffelijk overschot van de heer G. Louter ten grave gedragen. De requiemmis werd opgedragen door de heerzoon van de overledene de Weleerw. Hoog- gei. Heer, Prof. J, G. Louter, ter wijl de absoute werd verricht door de Zeereerw. Heer Pastoor H. A. J. Drost. De overledene was 'n zeer een voudig mens, die zich nimmer op de voorgrond plaatste, maar die door ziin zeer grote gaven van hoofd en hart, volledig in dienst gesteld van het parochiële leven, een grote leegte z&l achterlaten. Hoevelen zal hij niet met raad en daad terzijde hebben gestaan? Hoeveel organisaties hebben niet de vruchten van zijn onvermoei bare arbeid mogen plukken? Ziin belangstelling voor en zijn daad werkelijke medewerking aan het plaatselijke katholieke dilettan tentoneel is overbekend. De pres taties van „St, Genesius" wist hii als regisseur voor de oor'og tot grote hoogte op te voeren- In tal rijke andere organisaties was hij een stuwende kracht, waar hij door zijn grote gaven en ziin eenvoud zich zeer bemind heeft gemaakt. Ziin belangstelling voor het parochiële leven, ook al werd dit geschoeid op meer moderne leest, verflauwde nimmer. Zelfs de jonge katholieke voetbalver eniging vond in hem een trouwe supporter. Het is niet doenlijk alle ver enigingen en instellingen te noe men, die door zijn overlijden een gevoelig verlies hebben geleden. Moge de goede God hem als zijn loon reeds geschonken heb ben de zalige bevrediging der rust en de klaarheid van 't Licht. Oogst van de straat ST. PANCRAS. Verloren: Een gouden broche; een gestreep te wollen shawl; rood wollen vestje; een dekkleed; een grijs geblokte badhanddoek met zwart- gele zwembroek; 1 zak kunstmest van 100 kg; groen ribfluwelen jasje met ritssluiting; een grijs kinderjasje; een groen-loden meisjes regenmantel; een doublé schakelarmband met rode sluiting; een wieldop. Gevonden: Witte badhanddoek met blauwe streep; een bruine stropdas; een rugzak met wollen vestje; blauwe alpinopet. Inlichtingen hieromtrent zijn bij de Rijkspolitie te verkrijgen. Tel. 521 K 2267. Meester van der Tak benoemd ST. PANCRAS. In de Vrij dagavond j.l. gehouden raadsver gadering van de gemeenteraad te Zaandam is onze plaatsgenoot, C. van der Ta, welke als nr. 1 op de voordracht stond, benoemd als onderwijzer aan de openbare lagere school aldaar. Burgerlijke Stand ZIJPE Geboren: Hans z. v. Abraham van Groeniingen en Maria Gerardina de Wit. Jacob z. v. Johannes Buijs en Alida Oudhuis, Cornelis Jan z. v. Geit Barth Kuijer en Nellie Anna Kossen. 1500 METER JUN. A VOOR OLYMPUS ALKMAAR. Met 7 eerste, 3 tweede en 6 derde nriizen keer de „C'lvmuus" uit Wierincerwaard naar de kaasstad terug. Doordat G. Fransen en P. Schouten resit. Ie en 3e werden on de 1500 M. iun. A. kwant het kamttioensehan in Alkmaar te recht. De totaaltijd over de 3 wed strijden zal moeten beslissen, wie van deze twee kampioen is, daar beide lopers 34 punten behaalden. Ook bij de dames 100 M. D en het hoogspringen heren kwa men onze athleten op het eerste plan, wat in de onderstaande uit slagen tot uiting komt. Voor „Olympus", die op 'n en kele wedstrijd voor de heren na, het seizoen beëindigde, was het 'n succesvolle dag en wij hopen dat het na de wintertraining, die zeer binnenkort aanvangt, met nog grotere resultaten in 't nieuwe seizoen van start zal gaan. De uitslagen waren: Jun. A 1500 M.: 1. G. Fransen 4.44.4 min.; 3e. P. Schouten 4.50 min.; 5e J. Borst. Jun. A 300 M.: 3e. G. Fransen en 4e M. RoozendaaL' Jun. A 100 M.: 3e. A. de Nijs 12.8 sec. Jun. A hoogspr.: 4e. A. de Nijs I.50 M. Meisjes A 30 M.: 2e. M. Broek 11.8 sec. Meisjes A hoogspr.; 2e. M. Broek 1.40 M. 1500 M. heren D en E: le. P. Bleeker (E) 4.46.3 min.; 2e. L. Groot (E) 4.50 mm. Hoogspr. heren D: le. J. Schrij ver 1.70 M.; 3e. C. Smit 1.60 M. Hoogspr. heren E: le. J. Tromp 1.55 M. Heren D 100 M.: 4e. J. Schrijver. Dames C 100 M.: 4e. T. Mooij 14.7 sec. Dames D 100 M.: le M. Broek 14 sec.; 3e. A. Mooy 14.7 sec.; 4e. I. Tamis 14.8 sec. Dames hoogspr. D: le. N. de Waard 1.30 M. Dames hoogspr. B: le. M. Broek 1.47 M.; 3e. T. Mooy 1.35 M. Attentie!! Alle leden wordt dringend verzocht om hedenavond 7 uur present te zijn in de Spoor straat. Dit in verband met de huldiging en het défilé voor onze plaatsge noot Jan Pronk. Kom op tijd en help mede om deze sport-ambassadeur een on vergetelijke ontvangst te berei den. Denk om de clubvlag. jeugdverenigingen HEERHUGOW AARD-NOORD. De Jeugdverenigingen, zoals wel pen, gidsen en verkenners begin nen deze maand weer vol goede moed aan het nieuwe seizoen. De bivakken en kampen zijn achter de rug en wel kan gezegd worden dat zij uitstekend geslaagd zijn. De nieuwe programma's zijn op gesteld, dus het staat er weer goed voor jongelui. Nieuwe leden kunnen zich nu bij de leiders aanmelden. HEERHUGOWAARD-NOORD. - Wat werkdadige naastenliefde is zal voor de meeste tuinders van lieerhugowaard-Noord geen ge heim meer zijn. Of zij hebben zelf ondervonden wat het is, óf zij hebben enkele dagen in het jaar voor dit doel gewerkt. Het bestaan en nog meer het bloeien van de ver. van Werk dadige Naastenliefde in Heerhu- gowaard-Noord getuigt van het feit dat de tuinders aldaar iets voor elkander over hebben en dat zij beseffen dat het steunen van een dergelijke vereniging nood zakelijk is. De werkwijze van de vereni ging is als volgt: Bij ziekte van een der tuinders, zorgen de an dere tuinders gezamenlijk, dat de werkzaamheden op dit bedrijf toch hun beloop hebben en iedere dag komt op zulk een bedrijf een tuinder werken voor de naasten liefde. De voor zo'n tuinder, toch al dure tijd van ziekte, wordt hierdoor aanzienlijk verlicht. Wij kunnen niets anders dan de niet-aangesloten tuinders aanspo ren ook hier een steentje bij te dragen en toe te treden tot deze vereniging. T eneerste is het voor vereniging. Ten eerste is het voor tweede kan U ook zelf door een ziekte worden overvallen. Steunt deze vereniging en wordt allen lid, zowel boeren als tuinders. Laat het parool gelden: „Een dracht maakt macht". Autotocht ouden van dagen AKERSLOOT. De ouden van dagen maakten dezer dagen hun jaarlijkse autotocht. Hoewel bij het vertrek het weer niet erg gunstig was, heerste er toch onder de oudjes een gezellige sfeer. Eerst zette men koers naar Vo- lendam om het schilderachtige dorpje aan de vroegere „Zuider zee" een bezoek te brengen. Hier heeft men kunnen genieten van de zee, de klederdracht en de. paling. Vandaar vertrok het gezel schap naar Amsterdam, waar men werd vergast op een rondvaart door de grachten. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan het restaurant „Groenewoud" bij Bloemendaal, waar men gelegen heid kreeg om nog even de in wendige mens te versterken en weer op adem te komen voor de thuisreis. In de beste stemming arriveer den de oudjes 's. avonds om onge veer negen uur weer in het dorp, waar zij nog in café Verduin ont haald werden op gebak en koffie. Burgerlijke stand AKERSLOOT. Geboren: Eli zabeth Angela Perpetua Maria, d. v. B. J. Mijnders en A. P. Fre- driks; Johannes Theodorus Petrus Wilhelmus, z. v. P. C. T. van Saase en P. M. van Boheemen; Wijnand, z. v. J. de Groot en C. M.' Krom; Petrus Johannes, z. v. P. N. van Diepen en C. M. Broer- sen; Leonardus Cornelis, z. v. J. Ridder en M. E. van Horick. Ondertrouwd: Petrus Theodorus Janssen, 38 j. en Anna Maria Vel- zeboer, 38 j.; Laurentius van Til, 31 j. en Afra Cornelia Schoon. Gehuwd; Pieter de Geus, 19 j. en Gré Kleen, 20 j., wonende te Beemsteri 'T VELD Op spontane wijze heeft de St. Martinus-parochie Donderdagavond afscheid geno men van Kapelaan Landsman, die ca. twee jaren met grote toewij ding zijn veelzijdig priesterwerk hier heeft verricht. Behalve een groot aantal jon geren waren ook aanwezig Pas toor M. J. v. d. Burg, Burgemees ter Kalb en voorts lal van paro chianen en best t'urderen der ver schillende orgam^aties. Het dominerend musicale ge deelte werd verzorgd door het fanfarecorps „St. Martinus", het guiiaar-trio Bakker-Bierman, het jeugd-accordeongezelschap en last but not least een dameszangkoor tje, dat in een vlotte potpourri meerdere interessante voorvallen uit het leven van de kapelaan de revue liet passeren. Meest namens diverse vereni gingen werden hartelijke woor den van dank en waardering ge sproken en eensluidend waren de beste wensen, die de Kapelaan straks in de parochie Sassenheim vergezellen. Ook Pastoor van der Burg prees' de scheidende Kapelaan ais een onvermoeid enthousiast werker. Had de parochie met de nieuwe klok een blijvende herinnering aan Kapelaan Landsman, deze laatste werd namens de jeugd en meerdere organisaties een ver grote foto van kerk en pastorie benevens een enveloppe met in houd overhandigd. In zi,jn afscheidsrede bracht Kapelaan zijn welgemeende dank aan Pastoor v. d. Burg en aan alle parochianen, die hem steeds met grote hartelijkheid waren tegemoet getreden. Met de wens, dat ook zijn op volger, Kapelaan de Waard, een even gul onthaal en dezelfde me dewerking zou mogen ondervin den, nam hij afscheid van de pa rochie. Het KSV tourooi werd voort gezet met de verliezersronde en daarna de finale. Eerst betraden daartoe KSV en Reiger Boys het veld. Het werd een tamelijk een zijdige wedstrijd, want KSV was veel sterker. De uitslag 53 had veel hoger kunnen zijn, als KSV geen twee strafschoppen had ge mist. Als Reiger Boys niet uit een ander vaatje gaat tappen, dan ziet het er voor de komende com petitie somber voor hen uit. De finale tussen St. Bavo en Hugo Boys 2 had een heel span nend verloop. Eerst nam Hugo Boys dotlr een mooie kopbal de leiding en weliswaar maakte St. Bavo spoedig gelijk, maar nog voor de rust wisten de Oranje hemden andermaal de leiding te nemen. In de tweede helft was Hugo Boys wel sterker, maar St. Bavo slaagde er toch in gelijk te maken. Ook in de verlenging ble ven beide ploegen elkaar trouw en eerst bij het penalty schieten toonde St. Bavo zich de meerde re. Het was een mooi slot yan een goed geslaagd tournooi. Op het tournooi van N. Niedorp is het Hugo Boys gelukt de 2e prijs te behalen. De uitslagen lui den: N. NiedorpKaagvogels 21 Hugo BoysWinkel 70 Verliezers: KaagvogelsWinkel 51 Finale: Hugo BoysN. Niedorp 02 Medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt. Geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond Vanavond en vannacht weinig be wolking, zwakke wind en in de vroege ochtend plaatselijk mist. Morgen overdag half tot zwaar bewolkt met hier en daar wat motregen. Matige wind tussen Zuid-West en Zuid. Iets hogere temperaturen. (Advertentie) verkwikkende. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot; Con rector van het St. Elisabeth Gast huis te Leiden de Weleerw. Heer P. J. van Bakel, die Rector was te Noordwijkerhout (Huize St. Jeroen). HARENKARSPEL - Maandag middag om half vijf komt de ge meenteraad van Harenkarspel in spoedeisende vergadering bij een ten raadhuize te Dirkshorn. Aan de orde wordt gesteld een voorstel tot het Keffen van een tijdelijke maatregel als bedoeld in het wegenregiement art, 6. In verband met de uitvoering van werkzaamheden wenst de Banne Harenkarspel vanaf 3 September dagelijks v an7 tot 17 uur de weg te Tiiitjehorn voor alle verkeer af te sluiten (van Koorndijk tot de R. K. Meisjesschool). Ingevol ge het wegenverkeersreglement is de gemeente bevoegd om deze maatregel op te heffen. B. en W. adviseren hiertoe, omdat naar hun inzicht geen dringende om standigheid aanwezig iB, die zulk een radicale afsluiting van deze weg rechtvaardigt. Verder wordt voorgesteld om financiële medewerking te verle nen aan de R. K- school te Waar land voor de aankoop van nieuwe banken. Wegens de slechte toe stand van de banken is het n.l. nodig om voor een heel lokaal nieuwe aan te schaffen. Een on derzoek door de gemeente-op zichter toonde deze noodzakelijk heid zonneklaar aan. Dan moet op voorstel van G. S. de verordening op de controle van kas en boe ken van alle comptabele ambte naren ook nog van toepassing worden verklaard op de legeskas en een aanvullende begroting voor 1951 worden goedgekeurd. ALKMAAR, 3 Sept. Veemarkt. 4 paarden 750900, 140 vette koeien 500—1120; 8 graskalveren 120—170, 29 nuchtere kalveren 40 85, 10 vette schapen 80125, 225 varkens 2.08—2.13 per kg. LANGEDIJK, 3 Sept. 7000 Kg aardapp. blanke eigenh. 10.20 10,40,, blauwe id. 9.109.30, be velanders 8.809; 8000 kg rode kool 47.50, 5000 kg gele kool 9 12.90, 20.00 kg witte kool 3.90 4.10, 2000 kg uien 14.80—15.30, 1200 kg bieten A 7.509.10, 500 kg andijvie 3.30, 200 kg tomaten A 33, 300 kg slabonen 35.5050, 3000 stuks bloemkool A 29.70 37.80. WARMENHUIZEN, 3 Sept. 10.500 kg aardappelen Eigenh. 10.30—11, bl. Eigenh. 9.10—9.70; Bintjes 8.90; 10.050 kg slabonen 42—47. AVENHORN, 1 Sept. Grove Schot 11.30, aanv. 3000 kg.; 14000 kg rode kool 310.70; 2000 kg gele kool 4.9010; groene kool 17.60; grove uien 14, gewone id. 16.20; zilver driel. 2023, zilver- nep 4853; 30.000 kg bieten I 7.90—9.60, II 6.507.90; 3900 kg peen II 14.80, III 16.80, IV 9.10; 20.000 kg augurken grof 57.30 64..60, basterd 66, stek 46.90, bommen 28; 8500 kg slabonen I 45—54, II 38—48, III 25—35; sja lotten 11. NRD-SCHARWOUDE, 3 Sept. 12000 kg aardappelen, eerstelin gen 9.20, eigenheimers 9.20 9.50, blauwe idem 7.908.40; Meerlanders 8.30; Bevelanders 8.40; Koopmans blauwe 9.00; bonken 6.709.20; drielingen 7.60; kriel 44,20; 2500 kg kro ten A 8.70, B 5; 6500 kg rode kool 38.60; 3500 kg gele kool 5.30—10.80: 10000 kg witte kool 3.704; 12000 kg slabonen 42 51, II 2940; afwijkende 2426; 1200 stuks bloemkool A 1 36, A II 22; afwijkende 89; doorgedraaid 3700 kg rode kool. WOGNUM, 3 Sept. Bl. eigenh. 9; Voran 67.10; Neerlander 7; slabonen 2455, snijbonen 2558 dubbele boerenwit 934, Reine Victoria 1335, Reine Cloude 17 30, bl. pruim 622, rode bessen 3441, spinazie 24, tomaten 12 34, uien 10.9014.10, sla 4.40 8.30, Ceswick appel 613, kom kommers 810, perziken 419, Alicanten 79, Zigeunerin 1039, Precose 2836, suikerperen 12 21, Transparante de Cronsels 9 26, Manks Codlid 1322; Jacgues Lebel 17; Clapps favorite 2339; knolbieten A 8.208.60, B 5.90, Frankenthaler 7991, andijvie 12 —15. rode kool 3—6.60, bospeen 2630, bosselderie 3.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2