Ferdi Kübler groots en onweerstaanbaar voor Fiorenzo Magni in regenboogtrui Reuzensprong van VOORT!NG besliste over „grootmachten v. Raalte in topvorm voorkwam 'n debacle Ghendini snelste omateiir met Plantazals derde Blauw-Wit er» het Olympisch Stadion konden Leeuwarden niet imponeren Abe in bedwang houden: werd fataal voor E.D.O. Spurs met 7—2 geslagen VARESE, Zondagavond. In de bocht van de laatste helling van het beroemde circuit van Varese verschenen vanavond temidden van een bonte karavaan volgauto's motoren etc., acht kleurige figu ren. De groep der acht helden van het wereldkampioenschap op de weg, voor beroepsrenners, die na een 22 km lange tocht van broe derlijk gedeelde vreugde en leed, zich nu plotseling schrap zette voor het alles beslissende sprintgevec1 op het asphalt van Varese. Drie Italianen, twee Nederlanders, een Belg, een Zwitser en een Duit ser stortten zich in deze eindstrijd, een schouwspel, waarvoor tien duizenden in 'n laatste bestorming der tribunes, de machteloze po gingen van een compleet regiment carabinieri om de orde te hand haven hadden getrotseerd. Gino Bartali nog eens: held van 't laatste uur Eindsprint was beslissend OUVERTURE MET VERRASSINGEN Ook Willem II en P.S.V. faalden Zo speelden de eerste klassers Leeuwarden was oppermachtig België won in paarden-interland Alle doelpunten in tweede helft Nederland zestiende op voetbalranglijst MAANDAG 3 SEPTEMBER 1951 PAGINA 3 (Van onze speciale verslaggever) maar met etn achterstand van vijf minuten op de kopgroep viel er voor hem weinig eer te be halen. Vooraan deden de twee Nederlanders, „kaboutertje" Wagt- mans en de met opvallend gemak rijdende Voorting, royaal hun deel van de koptrekkersarbeid. Dertig kilometer voor de finish maakten Bartali en Koblet een einde aan de lijdzaamheid van het peloton. Het tweetal begon een furieuze achtervolging, onge jaagd door de kreten Gino-Gino en Hugo-Hugo, die elk gesprek onmogelijk maakten. De oude leeuw en het jonge Zwitserse welp, wonnen zienderogen ter rein. Van vier minuten kwamen ze op drie, maar toen moest Koblet Bartali alleen laten doorgaan. Hij joeg inderdaad verder en elke ki lometer naderde hij de acht kop lopers dichter, doch de afstand was te kort om de kloof volle dig te dichten. Iets meer dan één minuut na Kübler bereikte hij de finish, waar intussen het Zwitser se volkslied al werd gespeeld. In de eindsprint werd Voorting vijfde enkele centimeters na de Belg De Feijter. Wagtmans kon nog juist de jonge Italiaan Minar di achter zich houden. Dekkers, die in gezelschap van de Luxem burger Diederichs het peloton in de steek had gelaten, kwam een halve minuut na Bartali binnen en bezorgde daardoor Nederland drie plaatsen bij de eerste tien. Ruim zes minuten na de grote acht van Varese arriveerde in gesloten gelederen de gedunde tweede groep, met twee Belgische oud-wereldkampioenen Schotte en v. Steenbergen, het Franse idool Bobet, en onze Wim van Est, Gerrit Peters had 25 km voor het einde de arena verlaten. Vijftien seconden, langer niet, ranselden de acht hun pedalen en kromden zij hun ruggen in een verbeten „alles-geven". Slechts één van hen zou over weinige tellen, het regenboogshirt om de schou ders krijgen. En het was niet de invaller Bevilacqua, of de reus Magni, twee namen, die nu voor het laatst door honderdduizenden onder spre kende gebaren, werden gescandeerd, doch de pijlsnelle Ferdi Kübler, wiens eindschot de roos in het hart trof. Ferdi Kübler wereldkampioen 1951. Zelden heeft de strijd om de hoogste titel zo'n merkwaardig ver loop gehad, als vandaag, aan de voet der mooie Italiaanse bergen. Geen doorlopend spel van vluchten en achtervolgen, die in zich al weer besloten hielden het begin van nieuwe ontsnappingen, doch slechts een slag in volle'hevigheid toegebracht aan een laks peloton, meer dan 200 km voor de finish. De Italianen hebben zich in deze strijd het felst geweerd. Zij telden twee man in de kopgroep die op initiatief van Voorting na. 50 km de beslissende vlucht ondernam. Zij hadden een Mag ni, die als enige uit de tweede linie doorsprong naar de kop groep. zij telden bovendien de oude leeuw Bartali, de held van het laatste uur. Slechts in de eindsprint sprak Italië het twee de woord, door het oppermach tig optreden van de vandaag weer onweerstaanbare Kübler. Was het laatst om Wim van Est mee in de gele trui te ste ken, nu ondernam GERRIT VOORTING de grote vlucht, die uiteindelijk resulteerde in de beslissing van de heroïsche strijd om de regenboogtrui. Gerrit Voorting, de snelle doorzetter weer uit de Nederland se gloriedagen, gaf na 50 km het signaal voor de grote stormloop. Op de 5 km lange helling van Ambrogio naar het 120 meter hoger liggende Raga, rukte hij zich los uit de tot nog toe com pact gebleven groep. Toen hij 100 meter had genomen, keek hij ach ter zich en merkte nog geen re actie. Iets verder kreeg de Haar lemmer machinedefect, doch tot zijn geluk kon hij, zonder merk baar tijdsverlies van fiets verwis selen. Hij vervolgde meteen zijn weg en toen kwam er ook in het peloton beweging. Kübler maakte zich eveneens los en de Belg De Feijter ging naar voren, gevolgd door twee blauwe truien, Bevi lacqua, die te elfder ure was in gevallen voor de zieke Coppi, die koorts had en de jonge Minardi. Negen man bijeen. Alles of niets «^peelde door de Gedachtenis van de Zondag In het epistel van vandaag wekt de apostel Paulus ons op tot een bovennatuurlijk optimisme. De tijden mogen donker zijn, maar dit staat vast: hoe overvloedig de on gerechtigheid moge zijn, des te overvloediger is de ver lossing. Ditzelfde optimisme ligt ten grondslag aan alle toespraken van de Paus: toen hij bij de opening van de heilige deur in 1949, ter wijl de wereld zich opnieuw klaar maakte voor de oorlog, het komende heilige jaar te kende, zeide hij dat het een jaar was van de grote terug keer. Hoe arm zijn wij als we dit niet hebben begrepen; als we ons angstig bezorgd maken voor de toekomst van de kerk; als we nergens an ders over praten dan over een komende oorlog. Blijf vertrouwen op Gods barm hartigheid en dit jaar, uw heilig jaar, zal een terugkeer zijn voor velen. IN DESERTO. hoofden van Wagtmans en Faan- hof, toen ook de Duitser Schwar- zer en de Fransman Redolfi in het spoor van Voorting sprongen Zo werd bij het begin van de af daling van de helling naar de vallei van de Dero een negen man sterke kopgroep gevormd, die maar meteen op de wijze van ..dik hout zaagt men planken" begon te rijden. Voor ze 75 km achter de rug hadden, lag het peloton ergens op meer dan twee minuten en gestaag werd deze voorsprong verhoogd. Uiteraard kon men moeilijk veronderstellen dat de nog dertig koppen tellende grote groep, bereid was zich au grand complet ter slachtbank te laten leiden. Het was dan ook weer vanzelfsprekend, dat toen er 100 km opzaten, zes man een po ging het werk stelden om een einde te maken aan het geweld der negen koplopers. Het waren de Franse vechter Geminiani, de Luxemburger Bindt de Belg v. Kerkhoven en drie Zwitsers. Of het door gebrek aan samenwerking was, feit is. dat het zestal er bij lange na niet in slaagde de kopgroep te bedreigen en dat het zich 15 km verder maar weer liet terugvallen naar het peloton, waaruit we waren inmiddels aan de 150 km plot seling de kaalhoofdige Magni als een kogel wegspoot. Het flitste door één der Zwitserse hoofden, dat Magni niet kansloos zou zijn, in een duel met Küber en daar om greep één der zonen van de Alpen z'n wiel. Er kwam een ach tervolging uit te voorschijn, die het publiek naar schatting stonden er een millioen toeschou wers rond het circuit van Varese in extase bracht. Het Magni-Magni uit honderd- duizende kelen, zweepte de Ita liaan op tot een tempo, dat de Zwitser tenslotte te machtig was. Toen de Italiaan de kopgroep op één minuut genaderd was, streek de Zwitser het zeil. Eén kilo- Gerard Peters en Gerrit Voorting, Piet Peters en Piet van Roon., voor ze van start gingen in de grote strijd om de wereldtitel op de weg. Hun ploegmakkers logeerden in Varese in het rennerskwartier, waar het dagen achtereen gonsde van de heetbloedige Italianen, om toch ook maar een glimp van hun favorieten op te vangen. Deze vier Haarlemmers prefereerden de rustige eenzaamheid, ver van alle stads gewoel, om zich te prepareren op het gevecht van hun leven. Piet van Roon en Piet Peters voor de amateurs, de twee anderen voor de gróte strijd, die der profs, die renners onder het banier heeft luisterend naar schoonklinkende namen, als Koblet, Kubler, Bartali, Magni, Bobet en Schotte. VARESE Het wereldkampi oenschap op de weg voor ama teurs ging over 7 ronden van ruim 24 km, een totaalafstand van 172 km. Nadat drie onzer landgenoten, van Roon, van Bree- nen en Joris in de eerste ronde tot de leidende groep behoorden, zakten zij in de volgende ronde af of hadden met pech te kajn- pcn. Door het dalen van het ge middelde, dat in de eerste twee ronden ruim 37 km per uur be droeg, veranderde de onderlinge positie sterk. In de vierde ronde lag een pe loton van ongeveer 22 renners, waarin van Roon, Joris en Plan- taz zich bevonden, aan kop. In de tweede groep, die op ander halve minuut volgde reed Don ker. Van Breenien, die een nieu we band had moeten omleggen, en Peters, die bij een valpartij betrokken was, speelden geen rol meer. Tijdens de vijfde ronde gelukte het de Italiaan Nencini uit de kopgroep te ontsnappen en op de helft van deze ronde had hij een ruime voorsprong verkregen. Zijn achtervolgers onder wie Pïantaz, Joris en van Roon zet ten de aanval in en spoedig ver minderde de achterstand. De tweede groep met Donker volg de met ruim 4 min. achterstand. In de een na laatste ronde hand haafde Nencini zich aan kop. In de zevende en laatste ronde werd de jacht op Nencini nog feller ingezet, waardoor zijn voorsprong steeds kleiner werd. Met nog 4 km te rijden werd de leidende Italiaan door de Zwitser WOUTJE WAGTMANS, die naam zullen we nog wel meer horen. Deze jonge knaap be hoorde bij het groepje van acht, dat met zoveel macht heel 't veld van andere groot heden te vlug af was. meter verder, stormde Magni voorbij Faanhof, die evenals Re dolfi in moeilijkheden was ge raakt en even daarna het strijd perk zou verlaten. En weinige minuten later nam hij trots zijn plaats bij de kop groep in. Drie Italianen, twee Ne derlanders, een Belg, een Duit ser en een Zwitser vormden nu de strijdmacht, die intussen meer dan vijf minuten voorsprong tel de op het peloton, waarin Bar tali, Koblet, v. Steenbregen en van Est beurtelings aan kop gin gen. En waarin de Fransen door het terugvallen van Redolfi en een plotselinge inzinking van Ge miniani een voor hen aanvaard bare reden hadden om een uiter ste activiteit aan de dag te leg gen De Belg De Rijcke waagde allicht om zich te onttrekken aan het fluitconcert, dat met zuide lijke intensiteit werd geprodu ceerd aan het adres van Hugo en Gino, een soort eenmans-operatie, lp KOasse A: ElinkwijkDe Volewijckers 10 't GooiHaarlem 34 TheoleEnschedese Boys 14 EDOHeerenveen 13 Go AheadVelocitas 31 GVAVAGOVV 0—1 Frisia—DWS 2—2 le Klasse B: Blauw WitLeeuwarden 12 Zwolse Boys-Oosterparkers 41 Be QuickWageningen 01 VitesseSneek 31 EnschedeAchilles 20 RCHVSV 4—2 Ajax—DOS 3—2 le Klasse C: BleijerheideDHC 21 FeijenoordWüllem 42 Quick (N.)—ADO 1—2 SVV—NAC 0—2 SitfafrdiaRBC 4—3 Juliana—BW 0—1 le Klasse D VVVChèvremont 40 BrabantiaMaurits 05 LongaHermes DVS 17 LimburgiaXerxes 31 HBS—NEC 2—0 PSVEmma 01 Met kloppende harten hebben de tienduizenden voetballiefheb bers die ons land rijk is, gistermiddag weer koers gezet naar de voetbalvelden. Voor het eerst na de belachelijke vertoning, waaraan men de naam „gesloten seizoen" heeft gegeven. De een met veel en de ander met wat minder hoop in het hart Wat die eerste competitiedag nu betreft, kan men niet zeggen dat alles volgens vriend Bartjes is verlopen. Of vindt U het misschien volkomen normaal dat Leeuwarden, in Amsterdam nog wel, Blauw-Wit met de regelmaat van een klok klopte? De Friezen hadden overigens helemaal niets te mopperen. Ook Heerenveen bewees in Haarlem tegen E.D.O. niet van plan te zijn zich zo maar en tweede rangs rol te laten toebedelen. En dan aan de nederlagen van P.S.V. en Willem II kan toch ook niet met een minachtend gebaar worden voorbijgegaan. Neen, alles bij elkaar genomen is er genoeg sensatie voorgevallen om voor de volgende week de helm nog wat vaster aan te gespen. In A had Elinkwijk een beste Noorden hoog. Veel beter althans start door de Volewijckers met 10 tc kloppen en daarmede mochten de Amsterdammers nog best tevree zijn ook. Het enige doelpunt werd door linksbuiten Otto Blom gescoord. Het debuut van Theole was met een 41 nederlaag tegen Ensche dese Boys heel wat minder. Er was een recordaantal bezoekers (3500). De Boys kregen door Koenders en Selderhuis Sr. en Jr. 30 voorsprong, v. d. Eist scoor de tegen en Nijsink bracht de stand op 14. Haarlem startte tegen 't Gooi overrompelend. Reeds na vijf mi nuten had Groeneveld de Haar lemmers een 20 voorsprong be zorgd. Het Gooi herstelde zich daarna maar toch zou het door Roozen eerst nog 03 worden, eer rechtsbinnen Kamerling de achterstand tot 23 kon verklei nen. Na de rust was de strijd min der spannend in buitenpositie maakte Groeneveld er 24 van, waarna Poort in de laatste secon de uit 'n strafschop de eindstand op 34 kon brengen. Heerenveen met een overwin ning op Edo en Frisia met een zeer verdienstelijk gelijk spel te gen DWS hielden de eer van (Van onze correspondent) Hocvertl van de ruim viif cn twintie duizend Amsterdammers die Zondair in het Olvmnisch Stadion de wedstriid Blauw-Wit Leeuwarden hebben gezien, zullen de onverwachte nederlaag van Blauw-Wit (12) hebben voorspeld? Het frisse ouen spel letje. dat de ploeg van Leeu warden ten beste gaf verraste Blauw-Wit wel zo valkomen. dat de Westeliike kamnioensnloce de gehele middag niet on toeren kon komen. De Friese middenvoor v. d. Ley gleed telkens langs stonnersnil Kersbergen en het was maar goed. dat doelman van Raalte in zo uitstekende vorm was. Voeg daarbij, dat ook de Blauw witte voorhoede gen vaart, fan tasie en vernuft genoeg aan de dag legde om gevaarlijk te wor den en dan is de onverwachte ne derlaag heel wat beter te ver van Raalte, maar schoot daarna hopeloos naast. Zes minuten voor rust sneden Bakker en wéér v. d. Ley door de Amsterdamse ver dediging heen en met een mooi schot van v. d. Ley werd van Raalte voor de tweede maal ge slagen. Wie na de rust gedacht had, dat Blauw-Wit de zaken wel an klaren. Na zeven minuten was het rechtsbuiten Bakker die de .bal goed voor het Amsterdamse doel bracht. Spil Kersbergen weifelde sl-ehts een ogenblik met wegwer ken, maar dat was net voldoende voor Keesje v. d. Ley om de bal hard achter van Raalte te plaat sen (01). Direct daarop brak v. d. Ley opnieuw door, maar zijn zuiver en hard schot werd op uitstekende wijze door doelman van Raalte gestopt. Opnieuw kwam de Friese middenvoor ech ter terug. Hij passeerde van Raalte met een ongelooflijk hard schot, maar de bal ketste van de lat het veld weer in. Het stadion was nauwelijks van deze emotie bekomen of linksbui ten Hoekema liep met het groot ste gemak langs vier verblufte Blauwwitters, kwam alleen voor aers zou aanpakken kwam be drogen uit De Zebra's moesten onmiddel lijk na de aftrap het initiatief wederom aan de Friezen laten. Van der Ley maakte opnieuw een goed doelpunt, maar om onbegrij pelijke redenen werd dit afge keurd. Eindelijk 12 minuten voor tijd redde Tjepkema voor Blauw Wit de eer, ook zonder beden ken. dan Velocitas dat met 31 in Deventer door Go Ahead werd geklopt en GVAV dat van AGO VV verloor. Slechte beurt van dc Groningers Het was voor de Groninger ploegen toch een slechte dag, want in B. debuteerde Ooster- parkers met een 41 nederlaag in Zwolle tegen de Boys, terwijl Be Quick ondanks een veldmeer- derheid met 10 van Wagenin gen verloor. Behalve de knappe zege van Leeuwarden valt er in deze klasse van de Noordelijke clubs toch niet al te veel goeds te vertellen. Sneek ging in Arn hem met 31 ten onder en Achilles moest de eer aan En schede laten. RCH kreeg tegen VSV met een 42 overwinning iets meer dan de Haarlemmers toekwam. De ex- GVAV-er Hazeveld gaf VSV de leiding maar de Wette zorgde voor een 11 gelijke stand. Nog voor de rust kwam VSV weer voor te staan, nu door Schoon. In de tweede helft was RCH for tuinlijker. Biesbrouck maakte ge lijk en Koster zorgde er met twee doelpunten voor dat de overwinning in Heemstede bleef. Ajax stelde zijn vele aanhan gers niet teleur door DOS met een 32 nederlaag naar de Dom stad terug te sturen. Drager opende na 7 minuten de score en Van Dijk zorgde er voor dat de Amsterdammers zich met een 2-0 voorsprong behaaglijk gingen voelen. DOS reduceerde door een blunder van doelman Visser de achterstand tot 21 maar toen Drager tegen de grond werd gewerkt benutte Van der Wel de strafschop. Dat was dus weer 31. Potharst haalde een zelfde avontuurtje uit en nu schoot Temming raak. Met de 32 rust stand werd tevens de eindstand. Knanoc prestatie van Feiienoord In C. ondervond Willem 2, dat hel niet meevalt hoog op de troon te blijven zitten. Feijenoord stuurde dc Tilburgers met een duidelijke 42 nederlaag terug. BVV had getuige de krappe 1-0 zege alle moeite met debutant Juliana. NAC en Bleijerheide klopten beide een westelijke ploeg. De overwinning van de Bredanaars in Schiedam op SVV spreekt daarbij meer tot de ver beelding dan de 21 zege van Bleyerheide op de nieuweling DHC. t Ook Quick (N.) kon het m SPARTA WINT DE ZILVEREN BAL Te Rotterdam werd Zaterdag de finale gespeeld van het zilve ren bal tournooi tussen Eindho ven en Sparta. De wedstrijd ein digde in een gelijk spel: 11. Na dat deze 2 maal was verlengd won Sparta met strafschoppen. de eerste wedstrijd niet tot een overwinning brengen. ADO keerde met een 21 zege uit Nijmegen terug. Rest ons in deze klasse nog de verdienstelijke 43 overwinning van Sittardia op RBC. Hermes had productieve bui. In D. werd al meteen danig met scherp geschoten. Hermes DVS scoorde niet minder dan ze ven doelpunten waar het thuis- spelende Longa slechts een te genover kon stollen. Ook Mau rits scoorde er lustig op los. Bra bantia, kreeg met 50 een dui delijke les. Als we dan nog de 4o van VVV op Chevremont aan de vergetelheid ontrukken kunnen we weer terugkeren naar wat normalere uitslagen. Aan de 31 van Limburgia op Xerxes en de 20 van HBS op NEC is niet zo veel bijzonder te zien. Wel aan de 10 nederlaag die de nationale kampioen PSV in de lichtstad tegen Emma leed, maar daarover spraken we reeds. Wyss en de Italiaan Ghidini ge passeerd. Een felle sprint volgde, onze landgenoot Plantaz, Ghidini en Benedetti lager» enkele hon derden meters voor de finish vlak bij elkaar en een dezer ren ners zóu het eerst over de eind streep gaan. Het was de Italiaan Ghidini, die winnaar werd. Op de tweede plaats volgde op een lengte ziin landgenoot Benedetti. terwijl Plantaz op fraaie wijze op de derde plaats beslag legde. De uitslag luidt: 1. Ghidini (It.j 172.200 km. in 4 uur 44 min. 22 sec. (36.633 km/h); 2. Bene detti (It.) op één lengte; 3. Plantaz (Ned. op 1 V. lengte); 4. Pianezzi (Zwits.): 5. ex aequo o.a. van Roon (Ned.) Joris (Ned.j in dezelfde tijd als de winnaar. 25 Donker (Ned.) op 3 min. 20 sec. BLIKSEMZEGE VAN LUC VAN DAM Zaterdagavond bokste Luc van Dam te Geleen tegen de Engelse kleurling Billy Reed, die de Bel gische kampioen de Keersgieter verving. Reeds in de eerste ronde ging Reed tweemaal voor negen tellen naar de planken. Daarna greep scheidsrechte? Bergström, na 2 min. 45 sec., in en verklaar de van Dam tot winnaar. ROOZENBURC LEIDT IN TWEEKAMP WERELDTITEL Roozenburg heeft de tweede der 18 partijen in de tweekamp om de wereldtitel dammen van Keiler gewonnen. De wedstriid, die gisteren te Amsterdam ge speeld is, werd na 49 zetten door Keiler gewonnen gegeven. De eerste partij van de twee kamp Zaterdagavond te Utrecht gespeeld, is in remise geëindigd. Met 38 tegen 27 punten zege vierde België in het Hippodrome te Oostende in de draverwedstrijd BelgiëNederland. Postduifje G won de 2200 m. voor 3-jarigen met een km-tijd van 1.34.7. Intru- se was tweede Insulinde derde en Prinses Zora vierde. Bij de vier jarigen won Hollywell voor Olga Pluto, Hubertine. Km-tijd Hollywell 1.31.4. Gyp werd winnaar bij de 5-jarigen voor Gagne qui perd en Nellie Gregor. Van Gyp was de km-tijd 1.31.6. KONING VOETBAL Hebt u ooit Koning Voet bal in levende lijve inge haald. gezien? Wij wel gis teren in Haarlem bij EDO Heerenveen. Zijne Majesteit heette daar overigens gewoon Abe. Toen de Fries de kleed kamer uitkwam waren er drie politie-agenten nodig om hem onverlet door 't enthou siasme van een menigte jon ge Haarlemmers te geleiden. Het was net echt al ging het dan tenslotte maar om n simpele handtekening! (Van onze verslaggever) HAARLEM. Zondagmiddag. Heerenveen is dus tóch bezield met asniraties naar een nieuw afdelineskamnioenschan. Het heeft daar vanmiddag dien in HoMand geen twiifel over laten bestaan. Met 31 bleven de jon gens met de nomne blèdden meester over 'n tenslotte danig geïmponeerd EDO. 'n EDO ech ter. dat door het uitvallen van diverse prominenten al gehandi capt het veld in kwam. Het sein staat dus in IA op on veilig voor alle ploegen, die mee in de malk te brokken willen hebben. Dat het tot 'n 31 zege voor de Friezen zou komen, stond echter met de rust nog heel niet vast. Toen was de stand nog al tijd dubbel blank. Ja, zelfs was het EDO, dat in de tweede helft de score opende door een ver, dia gonaal schot van debutant Prins, door Veenstra verkeerd beoor deeld. Toen kwam er vaart in wat tot dusver 'n vrij genoeglijk zomer middagpartijtje was geweest. Niet dat er vóór de rust maar wat geklungeld wast Vier- of vijfmaal hadden de Friezen toen al de pri ma-keepende v. d. Berg tot wan- hoopsduiken gebracht, maar tel kens met onbegrijpelijke pech. Trouwens, zonder geluk voer ook Veenstra niet wel De blonde Schij venaar lang zamer dan vroeger? trok lering uit deze felle stoten.' Want Abe, De bekende Engelse voetbal expert Bernard Joy, die jaren lang als amateur de spilplaats van Arsenal bezette, heeft in het Lon- dense avondblad „The Star" een ranglijst van de Europese voet ballanden gepubliceerd. Deze lijst ziet er als volgt uit: 1. Groot-Brittannië, 2. Hongarije, 3. Oostenrijk, 4. Italië, 5.. Schot land, 6. Spanje, 7. Zuid-Slavië, 8. Zweden, 9. Frankrijk, 10. Dene marken. 11 België, 12. Tsjecho- Slowakije, 13. Duitsland, 14. Por tugal, 15. Zwitserland, 16. Neder land, 1? Noorwegen, 18. Fin land, 19. Ierland. 20. Wales. die schijnbaar zo sloom over het veld doolde, was met zijn Vlijm scherpe voorzetten de motor van iedere aanval geweest. Dus kwam er 'n cordon rond de kleine Abe. Dra bleek, dat 'n dergelijke dekking teveel van de mankracht der toch al gekortwiekte Haar lemmers eiste. Het offensief ging naar Heerenveen. Jonkman scoorde hart en zuiver. Abe ontsnapte, presenteerde aan de doorgelopen Brandsma: 12. En tenslotte was het Abe, die los gelaten door een naar voren ge trokken Schijvenaar in z'n eentje doorbrak en zo rustig een boogballetje over de toerennende v. d. Berg in het net legde (13). P. Zwerver had toen al enige minuten de plaats van S. de Jong in de Heerenveen gelederen inge nomen. De Jong werd na een botsing met 'n lichte hersenschud ding weggedragen. Achtduizend toeschouwers vul den 't EDO-stadion letterlijk van de lijnen tot de nok. LEAGUE-VERRASSING Kampioen Tottenham door New castle zonder Jackie Milburn met 7—2 geklopt. De grootste verrassing, die de Engelse League dit weekend bracht. Sunderland werd kansloos geklopt door Ar senal. Bolton Wanderes nog on geslagen klopte Manchester en Chelsea verloor weer. Ook Nots County, de club van Tommy Lawton, is nog ongeslagen. De uitslagen van de eerste di visie waren: ArsenalSunderland 30 Blackpool Wolverh.Wand. 32 Bolton W.Manchester U. 10 Derby C.Stoke C. 42 FulhamCharlton 33 LiverpoolHuddersfield 21 Manchester C.Aston 22 MiddlesboroughBurnley 50 Newcastle U.Tottenham 72 PortsmouthChelsea 10 W.B.A.Preston N. E. 11 Tweede divisie: BarnsleySheffield U. 34 BirminghamNottingham 02 Blackburn R.Coventry 01 CardiffBrentford 20 Hull—West Ham U. 1—1 LeedsU Everton 12 LeicesterLuton Town 33 Notts C.—Bury 2—1 Q. P. RangersSwansea 11 RotherhamDoncaster 20 Sheffield W.Southampton 3—1

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 3