Metselaar kampioen lange baan PRECIES LANGS 'T OOR Krir Competitie zette reeds in met verrassingen-reeks V.Z.V. gaf geen krimp en won van Texel Z.A.P. miste penalty en verloor met 43 Penalty binnen de minuut bracht RK AFC gelijk spel Partijvi is or MOTORRACES ALKMAAR Internationale race door Henk Steman gewonnen Snelste tijd 1.44.1 Vierde klassers begonnen: Verdiende 3-1 zege Gehavend elftal tegen Oudesluis Succes hield stand Zouaven velden De Rijp met 3-1 Na 2-0 voorsprong verloor HSV met 3-2 van Purmersteijn D.T.S. zegevierde in tweede helft over Bergen Limmen en E.V.C. spelen gelijk Strevet Geen wan tegen In PAGINA 4 MAANDAG 3 SEPTEMBER 1951 Bijna 7000 motorsportliefhebbers rijn gisteren op het Alkmaarse Sportpark getuigen geweest van interessante motorwedstrijden. De sintelbaan was in prima conditie en werd door de renners algemeen en door de Engelse deelnemers in het bijzonder geprezen. De bekende speedwayrijder Tinus Metselaar uit Limmen, die reeds 30 punten verzameld had in de op verschillende banen verreden kampioens wedstrijden, wist in de op de Alkmaarse baan gehouden finale nog 27 kostbare punten te veroveren en daarmee het kampioenschap te behalen. Zijn grote rivaal Henk Steman, die al 26 punten in zijn tas had, won er 27 bij en werd tweede; hij maakte tevens de snelste j tijd door de 2600 M. in 1 min. 44.1 sec. af te leggen. De Engelse rijder Abenetthy, die in de twee eerste manches van de internationale wedstrijd nr. 1 was, werd in de derde manche door motorpccli uitgeschakeld. Steman won deze wedstrijd, gevolgd door Tinus Metselaar. Na een hors d'oeuvre in de vorm van een wedstrijd voor seniores 500 c.c. in drie series met een herkansingsrit kwam de finale voor het K.N.M.V.-lange- baankampioenschap, in drie man ches verreden. De eerste serie was voor Co Boef in een tijd van 1.44,5; na een spannend duel met G. Kops, moest deze zich met de tweede plaats tevreden stellen in 1.45.1; Arend Hartman was 3de in 1.48.2. De tweede serie won Henk Ste man, die al spoedig een grote voorsprong had en steeds de bui tenbocht nam, in 1.44.8; G. Jon ker en N. v. Gorcum plaatsten zich 2 en 3. De 3de serie was voor de favo riet van het Alkmaarse publiek Tinus Metselaar, die er 1.50.2 over deed; met telkens één sec. later volgden hem W. v. Hemelrijk en H. Steutel. Uit de herkansingsrit kwam H. Verhoef in een tijd van I.48.8 te voorschijn, die dus als 10de startte in de finale om het kampioenschap. Metselaar, Steman en Boef waren de voornaamste candidaten voor dit kampioenschap; in de eerste manche zag het er naar uit, dat alleen Metselaar en Boef het uit zouden vechten, doch in de laatste ronde kwam Steman geweldig opzetten, zodat zijn mo tor begon te steigeren; Steman manoeuvreerde zijn stalen ros echter schitterend door de finish, die hij als eerste passeerde, in 1.44.1, de snelste tijd van deze dag. In de tweede manche waren het Steman en Boef, die om de zege vochten, doch in de laatste twee ronden ging het tussen Boef en Metselaar, welke laatste in de laatste bocht zijn tegenstander wist te passeren, om als eerste te eindigen in 1.46.6. Steman zag nog kans tweede te worden, gevolgd door Co Boef, Kops, Hartman en v. Hemelrijk. De start voor de 3de manche verliep niet onberispelijk; Tinus Metselaar nam het startkoord mee, welk euvel zich deze mid dag nog enkele malen herhaalde. Deze manche was voor Wim v. Hemelrijk in 1.46.5, gevolgd resp. door Co Boef, Tinus Metselaar en Henk' Steman. Gehuldigd met een krans reed Metselaar zijn welverdiend ere rondje, waarbij Steman sportief deelde in de hulde. In dit kam pioenschap wist Co'tje Boef zich 3de te plaatsen. Door 't Wapen van Heemskerk was voor de kampioen tevens een wisselbeker beschikbaar gesteld. Handicaprace. De senioren, die niet in de finale geplaatst waren, reden nog een handicaprace; er verschenen er tien aan de start, waarvan vooral B. Houweling, J. v. d. Vreugde, J. de Laat en Henk Dammers een woordje meespra ken; deze laatste kwam in de 3de ronde naar voren en wist in de twee laatste van de vijf ronden de leiding te behouden; hij maak te een tijd van 2.20.5 voor de 3.250 M. 2. J. de Laat; 3. J. v. d. Vreugde; 4. Rustenburg en 5. B. Houweling. Langebaan. De senioren, die niet in de in ternationale wedstrijd uitkwamen reden een langebaanwedstrijd over 6 baanronden (3900 M.). Ook in deze wedstrijd wist Henk Dammers na een spannend duel met Henk Verhoef als 1ste te ein digen in e entijd van 2.46.5; 2. Verhoef; 3. E. Molenaar. Internationale race. Het was een grote teleur stelling, dat de Engelse rijders Byford en Curtis verstek hadden laten gaan. Gelukkig was Abenet thy wel op het appel verschenen en hadden de organisatoren te elfder ure nog de captain van het Ned. Zeeland-team, dat momen teel in Engeland vertoeft, per vliegtuig laten overkomen. Abe netthy was werkelijk éen ster op de sintelbaan; vooral zijn boch tenwerk was-prima; het was een stoutmoedig rijder. Op een motor van Co Boef wist hij in de twee eerste manches van de interna tionale race op de eerste plaats beslag te leggen. De Nieuw Zee lander Trevor Edmonton viel te gen en bleef in de achterhoede. Toen de renners voor de eerste manche gestart waren en al door de eerste bocht waren, kwam Ti nus Metselaar nog aanstuiven, die te laat aan de start verschenen was; hij kon deze achterstand niet meer inhalen, doch wist toch nog als 6de de finish te passeren. De 1ste manch was voor Abe netthy in 1.46.8; 2. G. Jonker; 3. Henk Steman; 4. Co Boef; 5. G. Kops; 7. v. Hemelrijk; 8. Red mond (N.Z.); 9. Hartman en 10. Kroeze. In de 2de manche wist Abenet thy zijn snelheid nog op te voeren en legde hij de 2600 M. af in 1.45.2; 2de werd Henk Steman, 3. Metselaar en 4 v. Hemelrijk. De laatste manche werd uit sluitend een Nederlandse aange legenheid, daar Abenetthy pech kreeg; Metselaar, die in de 2de ronde al de leiding wist te nemen, behield deze tot de finish; zijn tijd was 1.47.2; 2de werd Steman; 3. v. Hemelrijk. Zo kwam resp. Steman en Met selaar, de twee rivalen als 1ste en 2de uit de internationale race te voorschijn. De V.V.V. had voor de winnaar een beker beschik baar gesteld. Junioren. Van de Junioren was Cor Bij man uit Wognum, leerling van Jan Moejes, de uitblinker. Hij won zowel zijn serie als de finale in de 500 c.c. Zijn snelste tijd was 1.48.8, terwijl hij ook de lange baanwedstrijd wist te winnen in een tijd van 2.45.9. De tweede serie was voor N. Romijn in 1.50.4; in de herkan singsrit wist J. Nolten zich in een tijd van 1.58.3 eerste te plaatsen. In de finale werd Bijman ge volgd door K. Hulst als 2de en H. Bagijn als 3de. B. Kroon en N. Romijn waren resp. 4 en 5. Cor Bijman kreeg behalve bloe men nog een beker, beschikbaar gesteld door het Wapen van Haar lem. In de langebaan waren het K. Hulst, B. Kroon en K. Bagijn, die zich resp. als 2de, 3de en 4de achter Bijman wisten te plaatsen. Dat de baan in prima conditie was, moge wel blijken uit het feit, dat zich geen valpartijen hebben voorgedaan, terwijl de snelste tijd, die gemaakt werd, gelijk was aan het baanrecord. Na afloop bracht de heer W. Schmidt namens de Sportcommis- sie van de V.V.V. dank aan de medewerkers uit motorsportkrin gen, in het bijzonder aan John de Ridder, die op zijn bekende manier de uitslagen mededeelde; ook aan de directeur van het Sportpark bracht de heer Schmidt dank voor de goede zorg aan de baan besteed. En zo zijn ook deze derde mo torraces uitstekend verlopen. De ogen gericht op de bal, het hoofd met een flinke ruk voorwaarts stoten en dan de bal naar beneden koppen. RCH's aanvaller Koster had 't lesje van z'n trainer goed onthouden en het resultaat bleef na tuurlijk niet uit. Meteen ging 't leer langs de verschrikt toekijkende doelman in het VSV-doel. Het was de gelijk maker, maar Ha mers moest nog vaker vissen. RCH trok met 42 aan het langste eind. Voorspellen van wedstrijduit- slagcn en dan ook nog aan het begin van de competitie: het is een moeilijk vak. Had U ons te voren met een tientje in Uw hand durven vertellen, dat V.Z.V. Texel ongenadig klop zou geven? Had U de euvele moed gehad Z.A.P. tegen Oudesluis een neder laag te voorspellen? Wist U bij voorbaat, dat H.S.V. kansloos was tegen Purmersteijn? Nee, eerlijk gezegd, wc mogen nog niet eens mopperen, want wat is mooier dan een spannende competitie, met steeds verrassingen, met steeds wisselende kansen. We hadden het eerlijk gezegd niet verwacht, die nederlaag van Z.A.P., maar daar zal het aantal invallers dan wel debet aan ge weest zijn. Het meeste respect gaat natuurlijk naar V.Z.V. Voor de eerste keer in de K.N.V.B. en dan starten met een klinkende zege op de kampioen, 't Is me nog al wat. Moeten we rekening gaan houden met titelaspiraties bij de Veldtemers? Succes en R.K.A.F.C. deden eigenlijk wat we vermoedden. Twee sterke ploegen, die een geducht woordje zullen meespreken. Ook D.T.S. schijnt nog wat van plan te zijn gezien de 30 zege op Bergen. Vrone en Wieringerwaard deel den de punten, Watervogels en Schagen zagen het competitie- begin nog een weekje uitgesteld. Ook een vreemde gewaarwording: een afgelaste wedstrijd op de eer ste competitiedag. Dat de Zouaven van De Rijp zouden winnen hadden we nog wie durven bevroedden. De rood- broeken gingen niet voor niets zo goed van start in de wedstrijd tegen R.K.V.V.A. St. George slaagde er in ondanks het ver lies van enkele spelers V.V.W. te weerstaan. De grootste verras sing was wel de nederlaag van H.S.V. tegen Purmersteijn. Lim men deed het zeker niet onver dienstelijk met het gelijke spel tegen E.V.C. H IJZELEN DOORN, PLANTAZ EN MASPES NAAR AMSTERDAM De sprint der amateurs tijdens de revanchewedstrijden, welke 6 September in het Olympisch Sta dion worden gehouden, zal be slist worden tussen de Italiaan Maspes, Hijzelendoorn en de Eindhovenaar Plantaz. Maspes was nummer twee in het Itali aanse kampioenschap. Plantaz zal in het stadion worden gehuldigd voor zijn fraaie derde plaats in het wëgkampioenschap der ama teurs. De vuist er onder, dacht doelman v. d. Poel, de goalie van SVV, en meteen voeg de hij de daad bij het woord. Voor v. d. Lan- genberg (NAC's mid denvoor) gevaarlijk kon worden schoot de bal met een flinke vaart het veld weer in. Dat werd dus geen doelpunt, maar NAC won desondanks met 20. Op deze foto ziet u hoe hevig NAC aan viel. In 't strafschop gebied alleen al drie zwartwitten, waar de roodgroene Schiedam mers er ook drie te genover stelden, maar daarbij was de doel man inbegrepen. Van Meerwijk (links) ziet toe hoe het avontuur zou aflopen. (Van onze speciale verslaggever) U had ze eens moeten zien, al die honderden prijsvraagformu lieren, die Zaterdag op onze schrijftafel dwarrelden en U had' met ons verbaasd kunnen staan over het feit, dat vrijwel ieder een V.Z.V. een nederlaag voorspelde tegen de vierde klaskam pioen Texel. Zelfs onze overzichtschrijver wou er niet aan.... Maar wij hadden in onze gedachten, die vele wedstrijden van V.Z.V. in de afd. Noordholland, waar verbeten moet worden gestreden om elke meter grond, waar van die wedstrijden zijn, die tot de allerlaatste ademtocht worden uitgevochten en de mentaliteit, die nodig is, om dat soort ontmoetingen te winnen, bezit V.Z.V. Kijk, ziet U, dat deed ons twij felen aan een zege bij voorbaat, van die Texelse kampioenen. Maar toen die knapen me daar in dat eerste kwartier een partij tje tik-tak gingen weggeven en door de linies van VZV sneden, of ze van koek waren, begonnen we ook te denken, zoals de massa dacht en zagen we de VZV-ne- derlaag al in het verschiet. Eén was er, die niet weifelde, één was er, die zijn club door dat gevaarlijke eerste kwartier heen loodste, dat was doelman Smit, die er de onmogelijkste ballen uit hield en door zijn optreden ten slotte de zekerheid terugbracht bij de geelhemden. En tegen de rust waren de rollen omgedraaid. Met lange „halen" zette su bliem spelende Gerrit Groen zijn voorhoede aan het werk en de vorig seizoen zo sterke TexeVe achterhoede moest zich gaan be zig houden met een gebr. Wijnker en een Bakker, die er kennelijk pleizier in kregen. Dat ging niet zo erg gemakkelijk en vele malen moest de buitenspélval dan ook opluchting brengen. Eén minuut voor de pauze kon ook die voor geen redding meer zorgen. Groen wrong zich tussen twee Texel- spelers door, tikte de bal juist voor Neijens langs, naar Bakker, die in éen rush de bal langs de verbouwereerde doelman schoot. (1—0). Wind en zon mee in de tweede helft, wat kon Texel eigenlijk nog deren? En de groen-zwartén, bezeten van die superioriteitsge- dachte, bleven volharden in de idee, dat de langere adem van het klasseverschil wel de doorslag zou geven. En de gelijkmaker, een kwartier na de rust gescoord door hun linksbinnen, scheen de be vestiging van de Texelse theorie. Een pracht van een kopbal tegen de lat, buiten bereik van Smit, was een paar minuten later het laatste, waartoe de Eilandbewo ners in staat waren. Want toen nam VZV het spel, tegen wind optornend, resoluut in handen. Een prachtkans kreeg Wim Wijn ker voor open doel, maar naast ging zijn schot. Vijf minuten later kon de jonge midvoor echter jui chend zijn handen de hoogte in- heffen, toen hij een kort voorzetje van rechts keihard in de hoek knalde. Dat Was 21 en op dat moment, een kwartier voor het einde, was Texel reeds geslagen. Want de roodbroeken hadden de meeste fut; zij waren het, die tot het einde konden doorsj assen, 'n Einde, dat kwam met een 31- zege, daar Bakker, geabonneerd op de laatste minuut, op dat tijd stip met een handige schijnbewe ging de Texel-defensie liet stil staan en zelf kalm de bal in het net kon schieten. Zo won VZV met 31 en be wees daarmee meteen, dat ze zich in die vierde klas wel zal redden. Waar we geen ogenblik aan ge twijfeld hebben. DEMONSTRATIE EEN WEEK UITGESTELD ALKMAAR. De demonstra tie, welke De Alkmaarse Water ratten en de Alkm. Reddingsbri gade gisteren te Oosterleek zou den geven, is niet kunnen door gaan. De storm had het bad een lelijke schade toegebracht, terwijl ook de waterstand te laag was. Deze demonstratie zal nu a.s. Zondag worden gehouden. Z.A.P. zonder een Timmer, een v. Oosten en een Cees Kuys, zonder de stuwkracht dus, dat de withemden verleden jaar op zo'n prachtige plaats bracht, zo'n Z.A.P. was zelfs niet in staat van een matig Oudesluis te winnen. Nu ontbraken bovendien nog Klink en de broer van Cees Kuys en elke samenhang was dus bij voorbaat verloren. Een verklaring voor de neder laag is het wel, alleen is het zo jammer, dat kostbare punten zijn verloren gegaan, punten die la- Het eerste treffen van de Westerwegbewoners met de mannen uit Wieringen eindigde na een gelijkopgaande strijd in een draw. Succes vormde een beter geheel en er zat daar verband tussen de linies; bij A.F.C. was de achterhoede en middenlinie behoorlijk, de voorhoede was echter niet productief. Er zat te weinig vaart in, terwijl het spel nogal eens tekort werd gehou den, wat tegenover de solide en stevige Succes-ploeg juist de verkeerde taktiek was. Meer schotvaardigheid zal het hele elftal ten goede komen en dan zullen de resultaten niet uitblijven. Over de wedstrijd het volgende; Om ong. 2.15 nam Succes de af trap en direct stevende A. op het S.-doel af; daar bewerkte een der backs de bal met de hand, penal ty. Dit was al een sensationeel begin. N. Tijm (aanv.) nam deze, heel zacht, maar toch verdween de bal tergend langzaam in het doel. Na 1 min. 10. Vlak hierna noteerden wij een goede aanval van Succes, doch de bal ging naast. Een goede voorzet van de Nijs mistte Huiberts; ook Succes faalde voor de A-veste. Het spel golfde heen en weer, met A.F.C. even in de meerderheid; dan een goede aanval van Succes en op werkelijk keurige wijze wist van Goor na ong. 25 min. Vink on houdbaar te passeren. 11. Een voorzet van de A-rechts- buiten resulteerde in een corner, die werd afgeslagen; ook aan de overzijde kreeg Succes een cor ner te nemen. Bij een volgende S-aanval verdween de bal hoog over. Een vrije trap wegens ha ken werd ook al niet benut en de bal ging naast. Ook AFC trok ten aanval, maar de stevige S- achterhoede wist wel raad met deze attaques. Met Succes in de aanval kwam de eerste helft ten einde. Na de rust was A meteen in de aanval en schoot Heynis tegen de lat; er werd hard en veel gescho ten, maar de juiste richting ont brak. Bij een S-aanval belandde het schot in de veilige handen van doelman Vink. Wat in deze wedstrijd opviel, was het nieuwe systeem (stopper), dat naar om standigheden door de AFC-ers goed werd toegepast. De wed- striid bleef spannend, maar beide voorhoedes hadden alle kruit ver schoten. In de tweede helft domi neerde Succes. P. Tijm trof ook al geen doel bij een A-aanval. Het spel bleef heen en weer gol ven. Er was nog 15 min. te spe len, toen de Alkmaarders er nog een schepje op gooiden; de voor hoede speelde iets beter, maar nu bewees de S-achterhoede, dat zij voor heter vuren had gestaan. Er kwam geen veranderirng meer in de stand en het einde kwam met een broederlijke puntenverdeling. Voor beide ploegen een goed re sultaat bij de start van de com petitie 1951-1952. De eerste competitiewedstrijd is er een geworden van het goe de soort. Het spel werd flink open gehouden, en er werd be hoorlijk geschoten. Reeds direct na de aftrap ont wikkelde zich een prettige strijd, met somtijds fraaie combinaties. Het was na 11 minuten spelen toen rechtsbuiten Vlaming de bal van Pannekeet keurig kreeg toegespeeld, en met eer» listig boogballetje De Rijp doelman passeerde (10). Kort hierop een voorzet van links, de kans leek niet te missen. De beide aanstormende Zouaven spelers verdwenen in het doel, doch het bleek dat ze de bal vergeten hadden. Een serie kopballen van Smit en Vlaming leverden niets op. De roodbroeken bleven ech ter in de aanval, en er kwamen ook wel kansen, doch die bleven onbenut, totdat ongeveer 8 minu ten voor de rust Vlaming met een mooie kopbal de stand op 2—0 bracht. In de tweede helft is Zouaven voor het overgrote deel in de aanval geweest, en dat het bij één doelpunt is gebleven was een geluk voor De Rijp. Een lage schuiver van Pannekeet bezorg de De Rijp-doelman de grootste moeite. Aan de andere kant toon de doelman Kok zijn goede vorm door een hard schot vallende te stoppen. Bij een volgende aanval was het Groot die via de staan der d'e stand op 30 bracht. De Rijp zag enkele minuten voor het einde haar moedig volhouden be loond en wist alsnog de eer te redden. Zo kwam de eindstand op 31. ter in het seizoen zo zwaar kun nen gaan tellen. Maar ZAP heeft het ook wel een klein beetje aan zichzelf te danken, want zelfs dit zwaar ge havende team had van Oudesluis moeten kunnen winnen. De zwarthemden van de Spoorhalte zullen, als ze zo blijven spelen een moeilijk seizoen tegemoet gaan. Met zon er» wind mee startten de withemden voor de nieuwe competitie 1951-1952. Maar het ging te laks en de hard hun best doende tegenstanders maakten van die traagheid gébruik om enkele aanvallen op te zetten. Toch zou ZAP de leiding nemén, want Brinkmann kopte een cor ner van v. d. Berg onhoudbaar in. Het was echter van korte duur. Kuys in doel, deed wel verdienstelijk werk, maar liet toch af en toe een steekje vallen. Het eerste doelpunt van Oude sluis kwam na 20 minuten nog tamelijk onverwacht en het tweede spoedig daarna was een fout van de ZAP doelman. Nog voor de rust maakte aanvoerder Neijens met een akelig draaibal- letje gelijk. Zo was dus alles nog mogelijk. Oudesluis, dat zijn kans rook, zette direct na de pauze een stevig offensief in en snel reageren van hun rechts binnen, maakte dat deze juist even eerder bij een voorzet van rechts was dan Kuys, waardoor hij de bal in het verlaten doel kon schieten. ZAP reageerde nauwelijks op deze achterstand en het gevolg was, dat de zwart jes er 4—2 van wisten te maken. Dat was, ZAP toch te bar. T. v. d. Berg wist de achterstand tot 4—3 terug te brenger». Dat het gelijk had moeten worden, en kele ogenblikken later, zal de hele ZAP-aanhang met ons eens zijn, want unieker kans dan een penalty om een doelpunt te ma ken, bestaat er niet. Maar ook dit presentje werd niet aanvaard en de penalty werd gemist. Vijf minuten later kon een juichend Oudesluis het terrein verlaten. Een bittere pil voor ZAP, maar eer» waarschuwing meteen, dat wil men een rol van beteke nis blijven spelen, hard aan gepakt zal moeten worden. WILLY LUST EN FIKKERT VIJF- EN TIENKAMP KAMPIOEN In het Leidsehout werden Za terdag en Zondag de nationale kampioenschappen op de vijfkamp voor dames en de tienkamp voor heren verwerkt. Groot was de teleurstelling, dat mevr. BlankersKoen bij de dames niet van de partij kon zijn. Het werd nu in deze categorie 'n walk-over voor Willy Lust van Zaanland, die vier van de vijf nummers won en slechts op de 200 m. dames door Gré de Jong geklopt werd. Tweede met liefst 800 punten achterstand was mej. v. d. Meijden van Olympia (Den Haag). Bij de heren ging de strijd hoofdzakelijk tussen v. d. Hoeven uit Krommenie en J. Fikkert uit Almelo. Tenslotte bleek de Al- meloër de sterkste en werd kam pioen van Nederland met een to taal aantal punten van 5224. Op zienbare prestaties werden er niet geleverd. H.S.V. is in Purmerend, on danks een 20 voorsprong, met 3—2 door het aloude Purmersteyn verslagen. Voor de aanvang van de wedstrijd was er een koite plechtigheid. De oud-P.-spelcr Hooyberg was één dezer dagen overleden en naast het halfstok waaien van de clubvlag, werd er een korte stilte in acht genomen om diens nagedachtenis te eren. De wedstrijd zelf is nauwelijks een minuut oud of Schuit heeft zijn club reeds de leiding gege ven. HSV blijft in die beginpe riode sterker, Kraakman lost een hard, ver sch«t, dat via de onder kant van de lat het veld weer in- ketst. De scheidsrechter had ech ter geconstateerd, dat de bal de doellijn gepasseerd was en gaf doelpunt. Zo was het 20 en zelfs de meest verstokte Purmersteyn- aanhanger dacht niet meer aan 'n zege van zijn favorieten. Maar na een half uur spelen worden de rollen omgekeerd. Prant, Purmer- steyn's middenvoor, zorgt voor 'n eerste tegenpunt en dat betekent een ommekeer in de wedstrijd. In de tweede helft verzwaart Purmersteyn haar druk op het Heilose doel en is beter thuis op het zware veld dan HSV. Zwart maakt na een kwartier de gelijk maker en een kwartier voor het einde benut Prent een misver stand in de HSV-achterhoede, daarmede zijn club nog een on verwachte overwinning bezor gend. DTS is in de 4e klas van start gegaan met een ruime overwin ning, een overwinning, die be haald werd in een moeizame strijd op een dapper BSV, dat tenslotte op het, door de regen bijna onbespeelbare terrein, ten onder ging door gebrek aan uit houdingsvermogen. Dat kwam vooral tot uiting in de tweede helft toen de thuis club het voordeel van de vrij sterke wind en de zon had. Het gemis van P. Tromp in de voor hoede, waarin ook Douma ont brak, deed zich bij DTS wel ge voelen en de daardoor sterk ge wijzigde samenstelling deed nog wat vreemd aan. Het begin was voor de gasten en door een schot van rechtsbui ten Wildeboer werd v. d. Hoven verrast en het D.-doel bijna door boord, maar de paal voorkwam erger. De Berger meerderheid liep echter op niets uit door het veelvuldig openzetten van de buitenspelval. De laatste minu ten voor de rust waren in het voordeel van de thuisclub, doch leverden geen doelpunten op. Direct in de tweede helft zat DTS fel op de bal en toen doel man Timmerman midv. v. d. Plas niet de baas kon, profiteerde Nij- meijer hiervan en was het 1—0. De Berger verdediging kreeg het hierna druk, maar wist toch menig aanval onschadelijk te ma ken. niet in het minst door het goede werk van spil Urbanus en doelman Timmerman. Eer» straf schop, toegekend voor ongeoor loofd aanvallen van Carnas, le verde DTS een 20 voorsprong op. Het was.... doelman v. d. Hoven die voor dit D.-succes zorgde! Wat Bergen ook pro beerde, het wist zich niet aan de DTS-druk te ontworstelen en de verdediging greep er vlak voor 't einde voor de derde keer naast, toen KI. Tromp ver naar voren gekomen zich van alle aanvallers ontdeed en no. drie in de touwen joeg. Door de wind gesteund was EVC in de meerderheid en na 20 minuten spelens werd deze meer derheid door een goed doelpunt tot uitdrukking gebracht. Het spel van Limmen werd daarna wat vinniger, maar de EVC-doelman wist het gevaar te keren. De ach terhoede van Limmen was goed op dreef en wist, goed geholpen door de middenlinie, meerdere E- aanvallen af te slaan. Uit een on verwachte aanval van Limmen ontstond een hj.ekschop, waaruit de bal uitstekend voor het doel werd gebracht en Kraakman de gelegenheid bood de stand gelijk te maken. Na de thee was EVC weer het eerste kwartier het meest in de aanval en het Limmen-doel ont kwam enkele malen ternauwer nood aan een doorboring. Na enige aanvallen van Limmen loste Broedersz een hard schot en het was Groot, die dit schot met een doelpunt afwerkte. We dachten Limmen te zien winnen, doch vijf minuten voor 't einde liep de Limmen-doelman verkeerd uit, welke fout door EVC goed werd afgestraft. Met 2.2 kwam het einde. Volgons de ultni Volkspartij, zou van de Kring sp Hoornse Parkzaa uitermate grote p partij en regerin primair zijn", zo raakte hiermede ter sprake kwam Partijraad ter be Partijbestuur, reg Nu door het ontl heden het woning gebracht, werd ii Statenlid de heer huurbelasting van uit de opbrengst v den gefinancierd, worden bereikt ei tot stand komen, nieuwe woningen voorstellen, komt geheel de bevolk bevolking te verli De heer Andriess rede uitvoerig na lijkheden er voor van de woning-sch in hoeverre het vc afdeling Zaandam wezenlij king vatba derschreef volkome om op korte termij te nemen, ofschoon den te kennen ga stand op de kapita mate zorgwekkend de regering nog r het probleem moet lost, is gebleken u: woording van de heer Andriessen in van Kamerlid op 17 trent heeft gesteld stantie werd namen geantwoord dat ovei schetste moeilijkhec raad in het kabine is; thans, 6 weken definitieve antwoorc gevenI De partij voorzitte af of de regering we de financiën zal ku ken, waar het de ge lukt. De.lenings-cap geput. Moeten er lastingen worden TalriiJ De heer Andriess coord met de strek voorstel Zaandam, schuwde met klem tasting die de kle met beleggingen in zouden treffen. Dan vaardigheid opnieuv drang komen! In de discussies ov werp wees de heer maals op de talloze jong en oud die hoge huren worden de afdeling Uitgee klacht dat bepaalds van woningtoewijzii uitgesloten, ten kos grenzende gemeenter kan inderdaad vooi pliceerde de heer Daarom moet er n worden ingesteld ten tegen vermeenae den van Ged. Stat worden behandeld. De vraae van de «t de katholieke fra DINSDAG 4 SEPTE HILVERSU 7.00 AVRO, 7.50 24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieu mofoonmuziek, VPI opening, AVRO: 8.15 Gramofoonmuzis 9.00 Morgenwijding foonmuziek, (9.30— standen), 10.30 ziek, 10.50 Voor 11.00 Voor de zieken recital, 12.00 Ha\ 12.30 Land- en tu delingen, 12.33 Voo land, 12.40 Piar Nieuws, 13.15 Med gramofoonmuziek, tage of gramofoonm Promenade orkest, 14 vrouw, 14.15 Gramc 15.30 Voordracht, liederen, 16.30 Tunnel", hoorspel, kor, 17.20 Grar 17.30 Weense n Nieuws, 18.15 Pis R.V.U.: Prof. R. i „Het vraagteken a rizon van ons Tenor en orgel, spreekt tot U", 19.3 muziek, 20.00 Nier reünie van oud- vangenen en nab slachtoffers van Hotel", 20.15 Theat Operamuziek, 21.1 woordman, 21.30 22.15 Blaaskwintet 22.45 Buitenlands 23.00 Nieuws, 23.15— mofoonmuziek. HILVERSUM KRO: 7.00 Nieuws tendgymnastiek, en liturgische k Nieuws en weert Gramofoonmuziek huisvrouw; 9.35 Lie Voor de kleuters; foonmuziek; 10.30

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 4