Jubileum op de kaasmarkt DUINSTREEK" VIERDE JUBILEUM met geslaagde Fokveedag Kennemer Kluit, Familie van Bever handhaaft oude circus-traditie Chopin-avond met Theo v. d. Pas Laat Uw haar vakkundig Permanenten ALKMAAR EN OMSTREKEN Veertig jaar kaasdrager &0T CITROEN JENEVER s Fa. Th. Kraakman Zoon ts m Aan de Friese brug komt modern hotel Geen visvergiftiging Trijntje 6 van de Abdij te Egmond werd kampioen Purmerend marktstad Marktberichten Dat ligt er dik bovenop... Harddraverij Onze reclame-permanent f5.- Vraagt onze ,,lndolette" wave AVADA- VICTORIA Ooijevaar V Vanouds dus de beste per 250 gr. 45, 55, 75, 90 ct. Smid en aank. smid-bankwerker Fa, R. Zoetelief Cr Zn., Den Helder Uw kunstgebit A. G. v. d. Hilst RIETBERGEN samen 3.30 PAGINA 2 DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1951 ALKMAAR. On Vriidar 14 Sentember a.s. zal de heer P. Ris de das herdenken, waaron hii voor veertia iaar lid werd van het bekende en beroemde Alk- m aar se Kaasdraeersgilde. De heer Ris, die een geboren en getogen Alkmaarder is en door zijn vele dienende functies in het openbare leven in stad en wijde omgeving een bekende fi guur is, volgde zijn vader, wij len de heer P. Ris, die ruim 50 jaar lid was van het kaas- dragersgilde, in deze functie min of meer op. De heer Ris, nu pro voost van het gilde, hetgeen in houdt dat hij het bestuur assis teert, de boeten int en regis treert, en op de bijeenkomsten van het gilde meer de materiële belangen van de leden behartigt. heeft in zijn veertig jarig lid maatschap van het fleurige en kleurige gilde al heel wat mee gemaakt. Hij kan zich nog goed de goede, oude tijd herinneren, waarin de Alkmaarse kaasmarkt minder show, maar meer handel te zien gaf, tijden waarin een aanvoer van 200.000 tot 250.000 kg kaas, veelal commissie-kaas, waarmede zelfs de Doorbraak vol lag, geen zeldzaamheden wa ren. (Advertentie) GEURIG EN SMAAKVOL f 5.90 en f 6.55 p. Liter H Platte Stenenbrug 114, ra (Verdronkenoorcl) Telefoon 2604 Alkmaar BaBBSB ALKMAAR. Woensdag werd door de heer R. Ruitenbeek, de eigenaar van het hotel-café restaurant Noord Holland" aan de Friesebrug, die zélf de exploi tatie van deze zaak in handen heeft genomen; het gerestaureer de café-restaurant aan de Frie- seweg no. 2 geopend. De zaak, die een grondige verbetering dringend nodig had, is aanzien lijk verbeterd en maakt een heel wat gezelliger indruk dan voor heen. Er kwam bovendien een nieuwe stoffering en meubilering terwijl het restaurant werd uit gebreid met een Indische en Chinese keuken, die ook diners uitzendt. Deze restauratie is echter nog maar een heel sum miere uitvoering van de plan nen, die de heer Ruitenbeek bin nen afzienbare tijd hoopt uit te voeren. Als die nlannen verwezenlijkt worden dan komt er in de on middellijke omgeving van de Friese brug. direct bii het we- genknoonnunt. een modern, groot hotelcomnlex met een grote sneeltuin. een narknlaats en een terras. Het hotel zelf wordt dan uit gebreid met 24 kamers (er zijn er nu 15!) met zaletl en tal van gezellige zitjes. Het wordt dan wat men noemt, een eerste klas gelegenheid. Intussen is de huidige verbe tering al zeer aanzilnlijk en de heer Ruitenbeek heeft zich dan ook geen moeite gesp'aard om van zijn zaak, die zeer gunstig gelegen is, een uitstekende gele genheid te maken. Wielrennen: Aicmaria Victrix ALKMAAR. Zondag heeft Alc. Victrix voor de B-klas haar jaarlijks Clubkampioenschap sprint laten verrijden. Dat voor dit kampioenschap van de zijde der renners grote belangstelling bestond, was te verwachten. Er is dan ook hard voor de titel gevochten. Tenslotte was het M. Pronk, die zich kampioen van zijn klas mocht noemen, op de voet gevolgd door M. Deken en P. Duin. Verdere successen voor de Alcraariamannen: Jn. Ottebros wist Zaterdag op fraaie wijze de Ronde van Zuilen te winnen. K. Slot bezette een tweede plaats in een Nieuwelingen wedstrijd te Zaandam. In die tijd kregen de Jcaasdra- gers ook wel eens van een boer de vorstelijke fooi van een dub beltje waarvan men toen twee biertjes kon kopen. In die veer tig jaren heeft hij al vele vreem delingen, bekende en onbekende op de kaasmarkt gezien en met velen van hen werd hij op de foto vereeuwigd. Vroeger waren de werkdagen langer, tot 's avonds acht of tién uur werken was gewoon. Er werd toen ook zomer en winter ge werkt. Nu assisteren de kaas dragers om beurten ook op de varkensmarkt in de Waag bij het wegen der dieren. De jubilaris, die in Alkmaar, als bode van het Verplegingsfonds bedienaar van de R.K. Begrafe nisvereniging ,.St. Joseph", en lid van de toneelvereniging „Von del" nogal veel bij de weg is en in het openbaar optreedt, zal op dit jubileum, dat zich bij de vele anderen voegt, zeker veel be langstelling ondervinden. Goede resultaten H.H.WAARD. Door het ont wikkelingsinstituut de KNBTB te Eindhoven werden aan onze plaatsgenoot de heer W. P. Oude man Pz. de diploma's zaakvoerder coöperatie en kassier Boerenleen bank uitgereikt. De cursussen werden georgani seerd door de LTB te Haarlem, waar eveneens de uitreiking plaats vond. AGENDA CIRCUS VAN BEVER; Canadaplein 8 uur. FILMS; CINEMA AMERICAIN: Niet gewenst, 18 jaar. HARMONIE: De Hertogin van Idaho, 18 jaar. REX-THEATER: Let's Dance 18 jaar. VICTORIA-THEATER, Friihling auf dem Eis, alle leeft. Voorstellingen, hedenavond 8 uur. APOTHEKEN: Voor spoed gevallen is vanaf zes uur hedenavond geopend apo theek Kruisinga, Koorstr. 59, apotheker J. Kruisinga. ALKMAAR In tegenstelling met wat elders in ons blad staat vermeld over de zgn. visvergifti ging in Alkmaar, is de doods oorzaak van de overleden jongen thans bekend. Door de verklaring van de Directeur van de Keu ringsdienst is visvergiitiging als doodsoorzaak volledig uitgesloten, zodat de Alkmaarse vishandel vol ledig is gerehabiliteerd. Zoals men zich zal herinneren, hebben wij nimmer beweerd, dat er van visvergiftiging sprake is geweest. KONINGIN WILHELMINAFONDS ALKMAAR. De collecte ten behoeve van het Koningin Wil- helmina Fonds heeft opgebracht de som van f 2.789.44. ALKMAAR. In ds wagen van ..Madame van Bever", zoals alle artisten de directrice van Circus van Bever noe steeds noemen, ook al is ze al enige tientallen jaren met AueUst Presscher gehuwd, hebben wii de gelegenheid gehad eens nader kennis te maken met de oude circus-familie van Bever, wier naam in de circuswereld en daarbuiten steeds zo'n goede klank heeft gehad en die on zo'n geheel eigen wiize. temidden van de veranderde omstandigheden, de sfeer van het oude circus zo gaaf heeft weten te bewaren. Eigen sfeer. Want het is ongetwijfeld die sfeer, die bij eén bezoek aan Van Bever direct opvalt. Zij spreekt uit de programma's, uit de inrichting van de tent, met die gemakkelijke, gezellig be klede zittingen, uit het optreden van de directie en het personeel en uit de wijze, waarop men de exploitatie voert. Natuurlijk, een circus is nu eenmaal een zake lijke instelling en degenen die er werken, werken er voor een goed stuk brood. Maar geld speelt bij Van Bever toch niet de hoofdrol. Er is zorg voor de mensen en zorg voor de die ren. Het een gaat trouwens niet zonder het ander, in het leven niet, in het circus zeker niet. Het is misschien dié gemoe delijke, gezellige, men zou haast zeggen huiselijke Sfeer, die er de oorzaak van is, dat Van Bever in het zuiden zo populair is. Wij zagen er bij ons bezoek vele voorbeelden van. Cadeaux, de directie geschonken bij dit jubileum-tournee in plaatsen als Maastricht, Venlo, Vlissingen, Tilburg, om er maar enkele te noemen. In het circus van Bever leeft nog, dat hoort men al bij het eerste gesprek, de liefde tot de dieren. Wij waren nauwelijks binnen of de directrice vertelde ons met trots, dat er drie jonge leeuwtjes waren geboren, nu drie weken geleden. En wij moesten beloven, die zeker te komen zien. Met evenveel enthousiasme ver- FA. SPAANDER N.V. IN NIEUWE OMGEVING ALKMAAR. In de geschie- denis van de N.V. Spaander, het kledingmagazijn in de Lange- straat is de 12e September onge twijfeld een belangrijke mijlpaal geworden. Op die dag, gisteren namelijk, kon de directeur, de heer P. H. Nordemann, die al vijf jaar de scepter in dit bedrijf zwaait, zijn vele zakenrelaties en uitgebreide cliëntéle-kring, een nieuw, naar de eisen des tijds in gericht winkelpand tonen. Er is, in vele maanden arbeid, uit de oude zaak een geheel nieuw pand getoverd, waarin een hyper mocjcrne verlichting, een nieuwe, verruimde en verbeterde verkoopruimte en een speciale af deling voor de verkoop van he renmodeartikelen is ingericht. Langs de wanden zijn de rek ken met een uitgebreide collectie confectie opgesteld terwijl men er tevens op zijn gemak een keuze kan maken uit de modellen voor maatgoed, dat in eigen ateliers vervaardigd wordt. De restaura tie, die met een officiële opening werd besloten, heeft deze zaak tot een der fraaiste en best inge richte zaken van de Langestraat gemaakt, die een heel verschil geeft te zien met de oude, in 1914 opgerichte zaak in het begin van de Langestraat, waaruit later in 1920, de huidige zaak is gegroeid. Achter de zaak werd een kan toor ingericht waarachter de kleermakerij kon worden onder gebracht. De restauratie, die met smaak is uitgevoerd, stond onder leiding van de architect Zaal en werd door de aannemer H. Vasbinder tot een goed einde gebracht. Cen trale verwarming, T.L.-verlichting en verchroomde rekken hebben verder het interieur van de ge heel vernieuwde zaak een zeer prettig en fraai aanzien gegeven. 8-OCTOBER-CONCERT IN DE GROTE KERK ALKMAAR. Op 8 October zal de Ned. Herv. Oratoriumver eniging, in samenwerking met 't Schoorls gemengd koor, een con cert geven in de Grote Kerk. Er worden werken uitgevoerd van Palestrina, Lotti, Sweelinck, Die- penbrouck e.a. Solistische mede werking wordt verleend door mevr. Énklaar, zang en Marjan Doorn, orgel. Het geheel onder leiding van Corn. Jonker. telde men er ons van de jonge olifanten, deze zomer aangekocht uit India. En toen wij even een kijkje in de stallen gingen nemen, ïggen wij, met hoeveel zorg hier paarden en kamelen, leeuwen en honden, ezels en pon- ney's werden omringd. Wij herinneren ons Circus van Bever nog uit onze jongensjaren. Het was toén een kleinere, maar serieus werkende zaak. Die werk lust, die ijver en die liefde voor mens en dier, vrijwel nergens treft men een betere verstand houding aan tussen directie en personeel, die Circus van Bever, nu al twee generaties lang, aan de dag heeft gelegd, is zeker de oorzaak geweest van het süc- ces, waardoor de onderneming groot is geworden. L.S. ATHLETIEKNIEUWS „OLYMPUS" ALKMAAR. Hedenavond, Donderdag 13 Sept. is de laatste buitentraining op het sportpark. Daarna tot 1 October vindt er geen training meer plaats. De zaaltraining zal nog nader bekend worden gemaakt. De buitengewone jaarvergade- ring is op 18 Sept. a.s. in het clubgebouw „Beemster" Waag- plein. Aanvang precies 8 uur. Vanwege de vertoning der film opnamen, gemaakt tijdens de R.K. Sportdag en de trainings-avonden wordt precies op tijd gestart. Het Bestuur Ter gelegenheid van hef 25-jarig beslaan van de Fokveever- eniging De Duinstreek-Noord werd op het fraai gelegen terrein bij Duinvermaak te Bergen een fokveedag gehouden, waarop door 60 inzenders 175 dieren werden gepresenteerd. Ook de oud-leden van de Noord, die thans lid zijn van de Duinstreek- Zuid, namen aan deze tentoonstelling deel en het bleek, dat de selectie vooraf, welke in Zuid was toegepast, tot resultaat had, dat de Duinstreek-Zuid op deze tentoonstelling beter voor de dag kwam en daardoor ook met meer prijzen ging strijken. Dat op de boerderij van de St. Adellbertus abdij der Paters Be nedictijnen te Egmond uitstekend vee gefokt wordt, moge (hieruit blijken, dat de in 1945 geboren koe Trijntje 6 gefokt op deze boerderij (afstamming Old Ad. Lindbergh, moeder Trijntje 5) in haar rubriek de eerste prijs behaalde doch tevens tot kam pioen van deze tentoonstelling werd uitgeroepen. Ook in de ru briek „oudere koeien" behaalde de abdij een eerste prijs met Trui, terwijl ook in de groepen stammoeders met afstammelin gen de eerste prijs werd toege kend aan Trijntje 5 de moeder van de twee met de eerste prijs bekroonde dieren. Réserve kampioen werd Ada 2 gefokt door en eigendom van S. Jonker. Egmondermeer. Na de keuring verenigden ruim 200 in zenders en genodigden zich aan een gemeenschappelijke koffieta fel in de tuinzaal van Duinver maak, waar de voorzitter van de jubilerende vereniging, de heer N. Kaag uit Schoorl, allen wel kom heette, in het bijzonder de Rijksveeteeltcóhsulent de heer Ir L. de Vries. Daarnaast de hr. het bestuur had gelukgewenst en de vereniging had dank gebracht voor haar bijdrage tot de wel vaart der bevolking, liet het be stuurslid C. Roskam de afgelo pen 25 jaar de revue passeren. Tenslotte ging de hr. Kaag over tot het uitreiken der prijzen. De gemeentebesturen van Ber gen, Schoorl era Castricum de Prov. Bond, een tweetal K.I.- verenigingen en een achttal zui velfabrieken hadden medailles beschikbaar gesteld. De bekroniflgen waren als volgt Hokkelingen, geb. voor 1 Febr. 1950: la Martha 17 van W. L. Groenewegen Bergen; lb Trien 23 J. v. d. Oort, Schoorl; lc Martina N. J. Zuurbier Egmond-Bin- 12 Jjr nen; 2a Aida 5 W. L. Groenewe I-,:.,:. A J.™. 1' hén,- bier Egm.-Binnen; 3a Geertje 8 W. L. Groenewegen Bergen; 3b Wietske, P. Wonder, Bergen; 3c Guürtje 11, C. Blankendaal, Ber- geh. E.V. Freek je 17, C. Blanken- daal, Bergen; Lena 3, D. Blokker, Bergen; Coba 6, N. Zuurbier, Eg- mond-Binnen. Hokkelingen geb. na 31 Jan. '50 la Pel 11, G. Valkering, Rihne- gom; lb Bakker 6, N. Beentjes, Bakkum; 2a Klaasje 19, A. de Waard, Egm. a. d. Hoef; 2b Lieze 7, H. Kaptein, Sammerpolder, 3a Emma 17, Joh. Schermer, Castri cum; 3b Trijntje Dilinda, St. Ad. Bakker van de MCD, burgemees u ter Huygens van Bergen en ook |akkum; 2a Klaasje i9, A. de heer A. Jonker die 25 jaar lid - - i- - van hét bestuur van Duinstreek Noord was, en die ook zijn zilve ren jubileum vierde. Een bloemstuk, gezonden door de veeartsen van Eek en Stok- reef zal aan mevr. Jonker wor den overhandigd, die wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Spreker bracht dank aan inzen ders en jury en meende te mo gen zeggen dat men over deze derde fokveedag tevreden mocht zijn. Gelukwensen Ir. de Vries wenste de veehou ders van Castricum tot Camper duin van harte geluk met hét ju bileum van hun vereniging, die zeer nuttig en noodzakelijk werk had gedaan, ter verhoging van de productie van de veestapel. Over het resultaat dat deze tentoonstelling te zien gaf. mo gen wij tevreden zijn, aldus spr. Er warera zowel zeer goede fok- dieren als prima gebruikskoeien, met hoge productie-cijfers; men moet echter ook streven naar de schoonheid van bouw en oo dit terrein is voor de volgende 25 jaar nog dankbaar werk te ver richten. Namens de Noord-Hol landse Fokvereniging Wenste spr. de vereniging voor de volgende 25 iaar Veel succes toe. Nadat burgemeester Huygeras Als gevolg van het feit, dat de muziek van Chopin, de Pools- Franse componist, in deze tijd zeer veel wordt gespeeld, zijn de klavierwerken van deze meester wel zo langzaam aan gemeengoed geworden van duizenden luiste raars. De aantrekkelijkheid voor het grote publiek vindt zijn oor zaak in het feit, dat in deze klaviermuziek alle mogelijke schakeringen van de menselijke emoties in klank zijn weerge geven. Een ieder vindt er dus iets van zichzelf in terug. Van daar dus dat deze geniale melodie vinder steeds weer blijft boeien. Een Chopin-recitai is wel geen muzikale openbaring meer, maar een her-beleven van de roman tiek in de meest aristocratische vorm. Aan de reproducerende kunstenaar worden hoge eisen gesteld, zowel technisch als muzi kaal. Dat onze Nederlandse pia nist Theo v. d. Pas hieraan ten volle voldoet is overbekend en behoeft dus geen nader commen^ taar. Het programma van deze avond bestond, behalve uit de Fantasie in f en een ballade, grotendeels uit, wat men in de kunst ook wel kleingoed pleegt te noemen: wal sen, mazurka's, etudes enz. Wat hier nog van te zeggen? Het werd voor het publiek een avond van zangrijke melodiek en virtuositeit. Merkwaardig was dat men op een fijnzinnige nocturne of een ballade vol verbeeldingskracht, niet zo enthousiast reageerde als wel op de brillante etudes en de charmante walsen. Salonmuziek in de schoonste betekenis van het woord. Naarmate het spel virtuozer werd, groeide het applaus en we zijn er van overtuigd dat deze Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Ceci lia M. dochter van N. C. Kuijs en J. M. van Diepen; Myra D. dochter van J. G. Bronshoff en A. S. Hennink; Jeannette M. dochter van D .Molenaar en P. Keijzer, Tiny dochter van G. A. Barbuio en M. van der Wel. Gehuwd: IJsbrand J. ter Maat en Catharina M. Admiraal. Postduivennieuws DE RIJP. Het was Zondag de tweede vlucht van de navluch- ten voor oude en jonge duiven. Over het algemeen verliep de vlucht zeer traag, de duiven lagen ver uit elkaar. De uitslag van deze vlucht was als volgt. De eerst binnenkomende duif was van de heer C. Nieuweboer, verder waren nog van hem no. 5 9 en 13. De duif van de heer Sas sen kwam als no. 2 binnen; J. F. Riteco 3 10, P. Riteco 4 16, J. Knegt 6, A. Dootjes 7 18 20, S. Knip 8 11 19, G. Klinkhamer 12, D. van Braam 14 17, S. Haas 15 avond voor zeer velen weer een waar muziekfeest is geworden. Wie zou na vacantie en kermis verwacht hebben, dat deze Cho pin-avond zou plaats hebben voor een uitverkochte zaal van 't Gul den Vlies? De jongere generatie was zeer sterk vertegenwoordigd en we zagen tot onze vreugde veel nieuwelingen in de concert zaal. Daar kan voor de toekomst iets goeds van komen. Theo v. d. Pas viel een ova tionele hulde ten deel en kon zonder twee toegiften 't podium niet verlaten. Het kwam ons voor, dat de ver beteringen van de grote zaal de accoustiek ten goede zijn geko men. Moge de inzet van het concert-seizoen met een uitver kocht huis een goed voorteken zijn! W. SCHREURS. TENTOONSTELLINGEN GEOPEND PURMEREND In Purmerend zijn gisteravond de tentoonstellin gen en feesten geopend, georga niseerd door Purmerend-Marlet stad. De opening geschiedde door burgemeester Mr- R. Kooiman, na een kort inleidend woord van Mr. J. Lieuwen voorzitter van het co mité PurmerendMarktstad. Ook de voorzitter van de Kamer van Koophandel de heer E- J. M. Stumjjel te Hoorn heeft daar het woora gevoerd en erop gewezen dat het organiseren van tentoon stellingen, etc. van zeer groot be lang is voor de bevolking en ten toonstellingen als deze voor de gehele Middenstand. Op deze tentoonstelling was ook een afdeling Akkerbouwpro ducten: De uitslagen van de tentoon stelling van deze Akkerbouwers zijn: 1. Gebr. Droog, Beemster, to taal 21 pnt. met vier eerste en een derde prijs. 2. A. Barendregt met totaal 15 p.. 4 eerste, 1 tweede en 1 derde priis. 3. T. Valliberg, Schermer met totaal 15 p., 2 eer ste, 3 tweede en 3 derde prijzen- 4. J- C. Conijn, Purmer met to taal 6 p., 2 tweede en 2 derde prijzen. 5. C. van Baar, Beemster met totaal 5 p.. 1 eerste en 1 tweede pr-; 6 J. Bant, Purmer met totaal 4 p., 1 eerste en 1 derde pr.; 7. J- de Heer, PurmeT met to taal 3 p., 1 eerste prijs; 8. W. van Beers, Purmer met totaal 2 p., 1 tweede prijs; 9 -K- Jantjes Beem ster met totaal 2 p-, 2 derde prij zen. Geslaagd WAARLAND. Een dezer da gen slaagde onze plaatsgenoot mej. Cath. Keet voor het diploma en de overduif was van J. Knegt. A ziekenverpleging. Jansje 3, Jb. Welboren, Castri cum. Oudere koeien met erkende afstamming geboren in '46 of vroeger. la tevens Reserve kampioen Ada 2, S. Jonker, Eg mondermeer; lb Aafje 4, J. Bruijn, Bergen; lc Aartje 3, G. Veidt, Castricum; 2a Lieze 2, H. Kapteijn Sammerpolder (fokk. H. Kruijze, Schoorl); 2b Keetje 6, D. Zwakman, Bergen; 2c Lei- da 13, S. Jonker, Egm.meer; 3a Margriet, Gebr. Roskam, 't Woud; 3b Trien 12, U. v. d. Oort, Schoorl; E.V. Caba 2. Joh. Scher mer, Castricum; Keetje 12. Gebr. Roskam, 't Woud. Zichtbaar drachtige koeien eeb. in '49 1. Roosje 41, S. Dapper, Schoorl; 2. Betje 27. C. Mienis. Egmondermeer; 3. Trijntje 42, N. Kaag. Groet; E.V. Beatrix 5, P. Meereboer, Schoorl; Aafje 8. IJ. Bruijn, Bergen. Idem geboren in '48 en '47. la Geertje 35, C. Mienis. Eg mondermeer; lb Puck 10, K. v. d. Oord, Camperduin: 2a Anneke 15, A. Wittebrood, Schoorl; 2b Margriet 2a, J. Valkering, Eg mond a. d. Hoef (fokk, wed. Valkering); 3a Co 16. C. Blanke- daal. Bergen; 3b Sijtjo 6, D Zwakman, Bergen. Idem geboren in '46 en vroe ger. la, Ka 17, N. Kaag Groet; lb Clara, A. Spoelstra, Schoorl- dam; lc Betsie, P. Kuijs- Castricum; 2a Roosje 28, S. Dap per, Schoorl; 3a Trijntje 75, A. Jonker, Bergen; 3b Lies 23, G. Valkering, Rinnegom; E.V. Cor- rie 2, P. Slijkerman. Schoorl; Betje 21, C. Mienis, Egmonder meer. Eigenaarsgroepen, 1ste pr. kleinere bedrijven, J. Wever, Schoorl; 1ste pr. grotere bedrij ven, P. Meereboer, Schoorl. Stammoeders met afstamme lingen: 1. Trijntje 5, St. Ad. Abdij, Egmond; 2. Roosje 9; S Dapper, Schoorl; 2b Natan 6, G. Bakker, Groet, 3. Martha 3. G. Veld, 't Woud. Stieren (ter opluistering). 2a Adema 3 van Paulina 2. C. Blan kendaal, Bergen (fokk. H. de Kwant, Ouderkerk a. d. Am- stel). 2b Adjudant. C. Smit, Ber gen. (fokk, E. Koster, Hauwert). 3. Meine, Jb. Kuijs, Bergen (fokk. W. Köhne, Beemster). Handbal Si. Adelbert EGMOND-BINNEN Men ver zocht ons opname van 't volgen de: Hedenavond om 8 uur wor den alle leden, behalve de adspi- ranten, in het Jeugdhuis ver wacht, alwaar nog het een er» ander zal worden medegedeeld in verband met de competitie, welke Zondag a.s. aanvangt. Vrijdagavond om half 7 spelen de Jiin. A een oefenwedstrijd te gen het B-eiftaL ALKMAAR. Woensdag 12 Sept. Aardappelen 69.50; Slabonen 3856; Snijbonen stam -2030; Pronk 2232; Komkommers 8 20; Tomaten A 2035; Bonken 12—18; Snijboon stok 4284; Bloemkool IA 22—32; I 15—20; II 814; Rode kool 49; Savoye kool 48; Groene kool 69; Spinazie 6--28; Sla 312,50; Postelein 419; Andijvie 58; Rabarber 4; Bieten 511; Win terpeen 68; Waspeen 823; Uien 11—llï; Prei 11—15; Soep groenten 24; Peterselie 24. Peren: Meloen 2056; Claps 26—52; Alicante 68—82; Fran- kenthaler 6799. HEILOO, 12 Sept. Sperciebo- nen 0.340.63; snijbonen 0.38 0.55; Pronkbonen 0.26-0.34; Kom kommer 0.080.17; Kropsla 0.030.10; Spinazie 0.130.18; Tomaten 0.170.35; Spruitkool 0.40—0.45; Bloemkool 0.12—0.24; Wortelen 0.19—0.22; Peren 0.36 0.46; Bramen 1.802.00. W ARMENHUIZEN. 22000 kg aard. eigenh. 9,9010,40; blauwe eigenh. 8,10—9,40; bintjes 99.40; record 7,90; Koopmans blauwen 9,50; 400 kg uien 13,70; drielin gen 11,60; nep 19,80; uien 6,10; 10500 kg slabonén 42; 7000 kg rode kool 37,20; 51000 kg gele kool 4—6,60; 21000 kg witte kool 33 20 LANGEDIJK. 6500 kg aardapp. doré 9,10; bl. eigenheimers 9.20 9,80; 25000 kg rode kool 49,20; 9000 kg gele kool 4,205,70; 1700 kampipensprijs Trijntje 6, St. Ad. kg groene kool 11,40—13,60; 95000 abdij, Egmond; lb Martha 18, Jb. kg witte kool 3—4,30; 2500 kg Helder, Egmondermeer; lc Guus- uien 12,8013; 1500 kg bieten A - - 7>408,10; 125 kg tomaten A 28; 1000 kg slabonen 3045,90; 5000 st. bloemkool A 1 22,7027,30. Beursberichten Middenmeer 12 Sept. Vlas, ongerepeld, tot 35 cent niet gekeurd. Handel matig.- Hooi, stro en ruwvoeders: wit- hooi, ongeperst 9095; rode kla- verhooi, ongeperst 8095; lucer- ne-thooi, ongeperst 90100; ha- verstro geperst 4048; gerststro geperst 4550; tarwestro, geperst Abdij, Egmond. E. V. Anna 16, C. Mooij, Heiloo; Neeltje 4, wed. C. v. d. Oord, Egm. a.d. Hoef. Drietallen afst. van een vader- dier: la drietal van Adema 22 van de Beukenhof; lb drietal van id. 2a drietal van Adema 52 van de Beukenhof, 2b drietal van Frans A 128, 3a drietal van idem; 3b drietal van Pellert Dilinda. Vaarzen: la Leida 24, S. Jonker, Egmeer; lb Jo 34, wed. L. Scher mer, Castricum; lc Marlena, R. Duiin, Bakkum; ld Gerda 14, Joh. Kram, Camperduin; 2a Klaske Adema 7, St. Adelb. Abdij, Eg mond; 2b Bea 3, Joh. Pronk, Camperduin; 2c Geertje 7, W. Groenewegen, Bergen; 3a Greta 5 S. Jonker, Egmondermeer; 3b Na- tan 14, G. Bakker, Groet; 3c Mar tha 8, G. Veidt, Castricum; 3d Voska 2, P. Hes, Bakkum; E.V. Lotje 5, H. Blokker, Egmond- Binnen; Rietje 4, G. Groen, Ber gen; Trien 22, J. v.d. Oort, Schoorl Tweetallen afst. van een vader- dier: la tweetal van Frans 343 v. Groenhoven; lb id. van Donkers Frans 10; 2. id. van Alexander; 3. id. van Lodewijk Frans; E.V. id. van Frans A 128. Twenters: la Co 15, C. Blan kendaal, Bergen; lb Marijke, ge broeders Roskam, 't Woud: 2a Na- tan 10, G. Bakker, Groet; 2b Min- ke 4, W. Groenewegen, Bergen; 3. Jo 31, wed. L. Schermer, Cas tricum; E.V. Wopkje, A. Spoel stra, Schoorldam (fokker B. v. d. Meer, Koudum); Roosje 35, S. Dapper, Schoorl. Derdkalvers: la Ietje 19, P. Hes Noord-Bakkum (fokker Jb. Zwaan Schaeerwaard); lb Sneek 32, ge broeders Roskam, 't Woud; 2a Martha 5, R. Duyn, Bakkum (fok ker J. Welboren, Castricum); 2b Martha 11, W. Groenewegen, Bergen; 3a Marianna 11, C. Mie nis, Egmondermeer; 3b Guusje 23 idem; E.V. Willy 2, Joh. Kroon, Camperduin; Betje 17, Gebr. Veidt Castricum. Oudere koeien met erkende af stamming geb. in '46: la Trui, St. Adelb. abdij, Egmond; lb Beatrix 4, Piet Meereboer, Schoorl; lc Greta 20, Jb. Helder, Egmonder meer: 2a Gerrie 3, A. Ligthart, Sammerpolder; 2b Puck 5, P. Mooij, Bakkum; 3a Aaltje 6, C. Mooij, Heiloo, 3b Bontje 2, gebr. Veidt, Castricum; E.V. Maart] e 19 D. Zwakman, Bergen; Kaatje 11, Jb. Helder, Egmondermeer. Oudere koeien geb. in '45 met erkende afstamming: la tevens :amp' bdij, WEERSVERWACHTING medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag avond tot Vrijdagavond. veel koeler Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen- of onweersbuien, gepaard gaande met flinke windstoten uit Zuid tot Zuid- West. Later opklaringen en krachtige tot matige Z.W.- wind. Veel koeler. Advertentie dat cadeautjes uit de lengte óf uit de breedte moeten komen 1 Daarom houden alle verstandige huisvrouwen onwrikbaar vast aan het merk, dat élke cent besteedt aan koste lijke kwaliteit en romige smaak, aan je 9, wed. L. Schermer, Castri cum: ld Trien 15, J. v. d. Oort, Schoorl; 2a Natan 6, G. Bakker, Groet; 2b Jo 22, wed. L. Scher mer, Castricum; 2c Jo 23, idem; 2d Martha 3, Jb. Welboren, Cas tricum, 2e Roosje 23, S. Dapper, Schoorl; 3a Leida 15, S. Jonker, Egmondermeer; 3b Worteltje 6, wed. L. Schermer, Castricum; 3c Gerda 2, D. Zwakman, Bergen, (fokker H. Hopman. Egmonder meer); 3d Beatrix 3, P. Meereboer Schoorl; E.V. Jantje 7, idem; Trijntje 70, A. Jonker, Bergen; MIDDENMEER De harddra verij voor de Woensdag 19 Sept. a.s- alhiêr te houden grote hard draverij om het prïvinciaal kam pioenschap op de korte baan, hèeft naast do reeds eerder ge noemde geldprijzen door het ge meentebestuur nog een zilveren legpenning beschikbaar gesteld. Daarnaast deden de beide boeren leenbanken te Middenmeer toe zegging dat. extra prijzen beschik baar zullen worden gesteld. De fa. Gebr. de Boo kwam voor de dag met een prachtige beker en dé vereniging „Hippus" zelf met een zilveren dasspeld met het Hippos embleem voor de winnende pikeur De organiserende vereniging verzoekt alle inwoners van Mid denmeer om op de harddraverij- dag de vlag uit te steken. Op het ogenblik wordt reeds hard gewerkt aan de bijzondere verlichting van de Brugstraat, welke ongetwijfeld wegens de etalagewedstrijd hel verlichte royale etalages in de avonduren een atractie op zich zelf zal vor men. De dienst voor Gemeente werken nam de Prof. ter Veen weg onder handen om herstraat te wor den en ging op verschillende pun ten over tot het verbeteren van de straatverlichting in de plaats door het ver- en bijplaatsen van diverse lichtpunten. De reeds op het terrein van de strijd geplaatste muzieknis staat te wachten op de orkestleden die vandaar uit hun begeesterende klanken over de plaats zullen uit strooien. Wanneer het op de 19e zulk mooi weer ig als vandaag en gisteren dan belooft het de bont ste feestdag te worden die Mid denmeer s_edert lang heeft be leefd. 5052.50; roggestro, geperst 45— 50; groene erwtenstro, geperst 65—75; ander erwtenstro, geperst 4070. Voeraardappelen van 4% tot 5 cent per kg. Granen: tarwe 21.50—33.40; gerst 3031.75; haver 28.50— 30.75; rogge 29—30.50; capucijners 5867; groene erwten 2941.50; schokkererwten 4052; karwij- zaad 5877. Pootaardappelen; binnenland 28—35, 17—30; 35—45, 13—22, boven 45 12—19; consumptie aardappelen 7.509; export 17 33; 12—22.50 35-45; 12—19 boven 45. Handel in pootgoed 28-35 voor export vlot, 35-45 voor exp. ma tig, boven 45 voor export matig. Consumptie export traag; Con sumptie binnenland matig. Stroomloos permanent voor gevoelige huid of slecht houdend haar MAISON Langestraat 41, Alkmaar Telefoon 4360 Het meest geperfec- tionneerde hulpmotor rijwiel met telescoop voorvork Nog uit voorraad leverbaar Ridderstraat 24 voor DIRECT gevraagd. GOED LOON Zonder getuigen onnodig zich aan te melden KEIZERSTRAAT 73 gebroken of slecht passend? Bel K 2208—2610 en U wordt ten spoedigste .geholpen Breelaan 5 - Bergen Dè gebittenkliniek v. de gehele omgeving Ziekenfonds tarieven) Spreekuur te Alkmaar Dinsdags en Vrijdags 2.304 uur Stationsweg 23 SLAGERIJ HEERHUGOWAARD-Z. Deze week 1 p. lappen, 1 n. vet, 1 p. leverworst Leverworst p. p. 50 cent ADVERTEREN DOET VERKOPEN

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2