UTILITY WASMACHINES Koedijk sluit zich aan bij Volkscredietbank Alkmaar P.O.A. fijne was Thans nog voor de prijs van f240.- H@t vee, dat bekroond werd HERENHUIS Wu nog vrij van WEELDEBELASTING zolang de voorraad strekt Op de fokveedag te Purmerend Zondags - Evangelie Raadsvergadering Koedijk Belasting-fraude Scheepsberichten STENCILWERK Marktberichten bestaat grote belangstelling H. H. TOEPOEL - ALKMAAR Ned. Mensendieck-bond N. M. B. Mevr. S. Binkhorst-Valkhoff 's Lands Welvaren gezellig dansen Wasserij „Neptunus" H. H. TOEPOEL - ALKMAAR Sulden Vlies Alkmaar Tel. 2451 KRAKEEL OM HET KASTEEL H.H. Landbouwers DIESEL met org. 4 cyl. motor Off. Dealer: Fa. Mol en Blom KUIPERIJ BAKKER - Dijk 12 ALKMAAR - Telefoon 4268 ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1951 PAGINA 7 De volledige uitslagen van de Fokveedag te Purmerend luide als volgt: Rubriek 1. 1 jó-jarige stieren: 1. De Hoop Adema 27, eig. K.I. ver. Oosthuizen: 3A Prominent, eig. D. Kwantes, Wijde Wormer; 3B Frans 8 van Aremberg, eig. K. Marrees, de Rijp; e.v. Ilfons, eig. T. de Jong, Zaandam. Rubriek 2, 2%-jarige stieren: 1. Regens v. d. Buurt, eig. K.I. ver. Oosthuizen; 2A Kronenbur- ger 18, P. Knip, Beemster; 2B Peter van Houtlust, R. G. Meissen Béemster. Rubr. 3. 3 'A-jarige en oudere stieren: 1. Adema 9 van Cruys- oord, eig. K.I. ver. Oosthuizen. Rubr. 4, Stierkalveren (zw. gr.) geb. 15 Febr. of vroeger. 1. Adema 57, eig. N. Ruyter, Beemster; 2. Adema 56, eig. dez.; 2B Corrie's Adema, eig. C. Frikkee, Purmer. e.v. Doortje's Adema, eig. C. Frik kee, Purmer. Rubriek 5. Stierkalveren (zw. gr.) geb. 16 Febr. of later. 2A Adema 61, eig. N. Ruyter, Beem ster; 2B Wientje's Ceres, eig. gebr N. J. en N. C. Velzeboer, Beem ster. Rubriek 6. Kuikalveren (zw. gr.) gebr. 15 Febr. of vroeger. IA Truitje 19, eig. wed. J. Ruyter Beemster; 1B Pietje 40, eig. dez.; 2A Doortje 13, eig. C. Frikkes, Purmer; 2B Pietje 41, eig. wed. J. Ruyter, Beemster; 3A Tine 22, eig. dez.; 3B Alida 19, eig. J. de Jonge, Beemster. Rubr. 7. Kuikalveren (zw. gr.), geb. 16 Febr. of Tater. 1. Coba 14, eig. J. de Jonge, Beemster; 2. Marie 27, eig. C. Frikkee, Purmer; 3. Hieke 7, eig. dez. Rubr. 8. Hokkelingen (zw. gr.) individueel. IA Sophie 27, eig. N. Het wil er bij ons niet in dat Jezus de lamme, waarover het in het Zondagsevangelie gaat, de woorden: „uw zonden zijn u ver geven" alleen toespreekt om een bewijs van zijn macht, zijn god delijke macht, te geven. Als het ware op deze manier: Ik heb de macht zonden te vergeven; ik bewijs het door de plotselinge genezing van die verlamming. Ik geloof niet te veel te zeg gen met de bewering, dat zelfs de Godmens geen zonde kan ver geven wanneer er geen berouw is over die zonde. Natuurlijk is het voor God een kleinigheid iemand tot berouw te bewegen, maar deze genade is dan ook on ontbeerlijk. Die lamme had dus berouw over zonden, en de arme man tobde daarover. Hij had de hele lange dag en een groot deel van de nacht tijd om de denken en te piekeren. Telkens weer kwam de zondige daad hem in de geest, en dan vroeg hij weer vergif fenis aan Jahwe, aan de grpte, almachtige, heel heilige Heer der engelen en der mensen, aan God die zijn volk rampen overzond om het tot berouw te bewegen. Dan vroeg hij zich telkens af: heb ik echt spijt, zou God nu tevreden zijn?- De Joden kenden niet het Sa crament der Biecht. Het eigen hart en de kennis van God en 't vertrouwen op Hem moesten uitmaken of men met God weer in 't reine was. Onze andersden kende broeders staan er niet an ders voer, al verleggen zij het accent. Ook zij missen de zeker heid en vaak is op hun uiterlijk de krachtsinspanning te lezen, de zij moeten opbrengen om het geloof in Jezus, die hun zonden uitboette, vast te houden. Uit die onrust over zijn be rouw in zijn hart, ontmoet de lamme Jezus. Die ziet in zijn in- nerlijkst leven. Die ziet wat hier nodig is. Niet op de eerste plaats een gezond lichaam: daarmee zal hij misschien zijn onrust kwijt raken, door zich af te keren van zijn geestelijk leven, door zich zelf af te leiden. Deze mens zocht zekerheid. Hij wil zonne schijn in zijn hart, een hemel zonder wolken. En één woord van de Meester vaagt de hemel schoon. Als op het meer gebiedt Jezus de stormen in zijn hart. Welk een ontzaglijke weldaad heeft de Meester aan de wereld bewezen toen Hij tot de aposte len. en via de apostelen en hun opvolgers tot de duizenden en duizenden priesters sprak: „wier zonden gij zult vergeven, die zijn vergeven". Het sacrament der Biecht. Er zou 'n overvloed van teksten aan te halen zijn van niet-katholieke zenuw-artsen en psychiaters die het natuurlijk nut van de Biecht inzien. (Heel duidelijk komt dit ook uit in de trilogie van de N.K. Piet Bakker Ciske de Rat e.v.). Maar ieder heeft zelf zijn ervaring. Onze deugd, onze goede wil is zo broos. Soms moeten we met ontzetting geve God dat de doodzonde ons nog slaat met ontzetting! vaststellen dat ons zieleleven in scherven ligt door één enkele daad. 't Berouw blijft niet uit. Maar is dit volmaakt? Neemt God er genoegen mee en zijn wij nu weer kinderen van de He melse Vader? Wij peinzen er niet over, maar bidden God om moed, om kracht. Dan gaan we naar de priester. We knielen neer in het kleine vertrekje, alleen met hem en met God. Heel zacht fluisteren we die slechte daad. Niemand dan de priester mag ons horen, en hij zal zwijgen. Ego te absolvoik maak u los, ik ontbind, ik vergeef u uw zonden. Wij springen soms met Gods goedheid al te royaal om. Wij genieten zonder te danken. Maar wie is niet na zo'n biecht dank baar neergeknield om God voor zijn onbegrijpelijke liefde te be danken. Want ons hart was blij om de zekerheid der vergeving. Wij hoefden niet meer te vre zen, niet meer te piekeren, niet meer bang te zijn. Onze lei was brandschoon. We konden gloed nieuw her-beginnen. De zeker heid van de vergeving las de lamme in Jezus' oog; wij horen die zekerheid in de stem van de priester, die Gods woorden spreekt. P. C. DE HAAS O.F.M. Kerkelijke dagen in de ko mende week: Woensdag, Vrijdag en Zaterdag geboden Vasten en Onthoudings- dagen. Vrijdag feest van de H. Apostel Mattheus. Ruyter, Beemster; 1B Emma 8, eig. J. Smit Pz, Beemster; IC Neeltje 6, eig. H. J, de Wit, Beem ster; 2A Dina 45, eig. P. Waal, Beemster; 2B Alie 12, eig. J. Smit Pz., Beemster; 2C Alie 13, eig. dez.; 3A Truitje 18, eig. wed. J. Ruyter, Beemster; 3B Wilhelmina 48, eig. N. Ruyter, Beemster; 3C Emma 60, eig. dez.; 4A Alie 11, eig. J. Smit Pz., Beemster; 3B Pietje 17, eig. déz. Rubr. 8b. Hokkelingen (zw.gr) viertallen van één vaderdier. 1. afst. van Tine's Adema 3, eig. J. Smit Pz., en wed. J. Ruyter, beide Beemster; 2. afst. van Adema 32, eig. N. Ruyter, Beemster. Rubriek 9a. Melkvaarzen (zw. gr.) individueel. IA Wilhelmina 56, eig. N. Ruyter; IB Johanna 57, eig. A. IJff Cz.; 2. Coba 12, eig. J. de Jonge; 3A Dina 37, eig. P. Waal; 3B Annie 3, eig. P. Breg; 4A Ina 38, eig. P. Waal; 4B Dora 21, eig. d/z. Rubr. 9b. Melkvaarzen (zw.gr.) drietallen van één vaderdier. 2. afst. van Daan, eig. P. Waal. Rubriek 10. Melktwenters (zw. gr.). 1. Dora 29, eig. A. IJff Gz. Rubr. 11. Derdekaifskoeien (zw. gr.). 1. Emma 5, eig. J. Smit Pz.; 2. Trui 32, eig. N. Ruyter; 3. Cor rie 13, eig. C. Frikkee, Purmer; e.v. Hieke 4, eig. dez. Rubr. 12. Oudere melkkoeien (zw. gr.). 1. Hieke 2, eig. C. Frik kee, Purmer; 2. Wilhelmina 38, eig. N. Ruyter; 3. Marie 19, eig. C. Frikkee, Purmer. Rubr. 13. Productieklasse (zw. gr.). 1. Wilhelmina 35, eig. N. Ruyter; 2A Josina, eig. P. Waal; 2B Trui 23, eig. N. Ruyter; 3. Doortje 6, eig. C. Frikkee, Purmer Rubr. 14. Drachtige schotten (zw. gr.). 2. Thea 7, eig. M. Stolp Jbz.; 3. Swart 2, eig. Jb. Beets. Rubr. 15. Drachtige koeien (zw. gr.). IA Greta 23, eig. L. Kreuger Jz.; 1B Emma 59, eig. N. Ruyter; 2. Klaasje 16, eig. D. Haremaker; 3. Jantje 3, eig. C. Waal. Rubr. 16b. Eigenaarsgroepen (zw. gr.) bestaande uit 4 dieren. 1. N. Ruyter, 2. C. Frikkee, Pur mer. Rubr. 19. Kuikalveren (lichte gr.) geboren 15 Febr, of vroeger. iA Eenhoorn 7, eig. Jb. de Goede, Wijde Wormer; 1B Matje 9, eig. K. Marrees, Jisp; 2. Annie 4, eig. A. Wisse, Warder; 3A Trijntje 2a, eig, Jb. Kout, Warder; 3B Dieu- wertje 16 ,eig. C. J. Leegwater, Midaelie. Rubr. 20. Kuikalveren (lichte gr.) geb. 16 Febr. of later. IA Corrie 4, eig. W. Beets, Hobrede; 1B Zwemmer 14, eig. D. Davids, Wijde Wormer; 2. Catrien 12, eig. dez; 3. Baltus 38, eig. gebr. Ko nijn, Graftermeer; e.v. Haring huizen 29, eig. D. Davids, Wijde Wormer. Rubr. 21a, Hokkelingen (lichte gr.) individueel. IA Akke 17, eig. K. Mantel, Warder; IB Klara 2, eig. C. IJff Wz., Assendelft; 2A Boukje 32, eig. K. Mantel, War der; 2B Baltus 32, eig. gebr. Ko nijn, Graftermeer; 3A Vrouwtje 6 eig. A. Wisse, Warder; 3A Juliaan- tje 21, eig. gebr Konijn, Grafter meer; e.v. Sjaakje 3, eig. K. Man tel, Warder; Riek 8, eig. W. Beets, Hobrede. Rubr. 21b. Hokkelingen (lichte gr.) viertallen van één vaderdier. 1. afst. van Tjerk, eig. K. Mantel, d. Beukenhof, eig. K. .onijn, Marrees, Gr'after- Warder; 2. afst. van Adema 22 -v. .Beemster. eig. Jisp en Gebr. Koni, meer. Rubr. 22. Melkvaarzen (lichte gr.). 1. Kaatje 3, eig. wed. J. Zant, Broekernieer, 2. Berber 8, eig. K. Mantel, Warder; 3. Marie 25, eig-, D. IJff, Assendelft) e.v. Beatrix 12, eig. wed. J. Zant, Broeker- meer; Margriet 2, eig. C. Koop man, Westzaan. Rubr. 23. Melktwenters (lichte gr.). IA Kaatje 2,- eig. wed. J. Zant, Broekermeer: 1B Atje 15, eig. D. IJff, Assendelft; 2. Corrie 4, eig. wed. J. Zant, Broekermeer; 3. Majan 9, eig. D. Davids, Wijde Wormer; e.v. Jeltjes Roosje 33, eig. K. Mantel, Warder; Akke 16, eig. dez. Rubr. 24. Driekalfskoeien (lich te gr.). 1. Trien 4, eig. F. J., Groot, Starnmeer; 2. Arnold Neeltje 5, eig. Jb. Kout, Warder"; 3. Anna 13, eig. D. IJff, Assendelft; 4. Irena, eig. wed. J. Zant. Broekermeer. Rubr. 25. Oudere melkkoeien (lichte gr.). IA Jet 3, C. Middel beek, Katwoude, 1B Froukje 15, eig. J. Ruyter, Akersloot; iC Druif 15, Wessanen N.V. Wormer - veer; 2A Bee Boka 2, eig. wed. J. Zant, Broekermeer; 2B Gree 4, eig. C. Koopman, Wèstzaan; 2C Vrouwtje 2. eig. A. Wisse, Warder 3. Atje 8, eig. D. IJff, Assendelit; e.v. Ideaal West Frisia 11, eig. wed. J. Zant, Broekermeer; Piet je, eig. wed. J. Zant, Broekermeer. Rubr. 26, Productieklasse (lich te gr.) IA Zetje 2, eig. C. Middel beek, Katwoude: IB Gree ;5, eig. G. Koopman, Westzaan; IC Pie- betje 2, eig. C. Middelbeek, Kat woude; 2A Trijntje 25, eig. Jb. Kout, Warder; 2B Hielkema 26, eig. D. IJff, Assendelft; 2C Zetje, eig. C. Middelbeek, Katwoude; 3A Wopkje 37, eig. Wessanen N.V., Wormerveer; 3B Nies, eig. W. Doornenbal, Katwoude; 3.C An nie 3, eig. A. Wisse, Warder; 3D Coba, eig. F. J. Groot, Starnmeer. e.v. De Hoop 17, eig. D. Davids, Wijde Wormer; Bles 2, eig. A. Wisse, Warder. Rubr. 27. Drachtige koeien (1. gr.). 3A Geertje 3, eig. T. Pauw, Hobrede; 3B Teuntje, eig. A. Bloes Landsmeer. Rubr. 28. Drachtige koeien (1. gr.). 1. Piebetj'e 3, eig. C. Middel beek, Katwoude; 2A Wietske 2, eig. Wessanen N.V.,"Wormerveer; A.B Trijn 10, eig. Jb. Ruyter, W. Wormer; 3. Hendrika-26, eig. dez.; e.v. Atje 12, eig. D. IJff, Assen delft; Bep 2, eig. C. de Leeuw, Warder. Rubr. 29b. Eigenaarsgroepen (1. gr.) bestaande uit 4 dieren. 1. G. Koopman, Westzaan; 2. A; Wisse, Warder. Rubr. 29c. Eigenaarsgroepen ■(1. "gr.) bestaande uit 5 of meer dieren. 1. C. Middelbeek, Kat woude; 2. wed. J. Zant, Broeker meer; 3A D.. IJff, Assendelft; 3. Wessanen N.V. Wormerveer. Rubriek 30. Kampioeristier en reservekampioen. Kampioen Ade ma 9 "van Cruysoord, èïg. K.T.ver. Oosthuizen; reserve-kampioen de Hoop Adema 27, eig, dez. Rubr. 31. Kampioenkoe en re- servekampioen voor de "zware grond. Kampioen Dora 29, eig. A. IJff Gz., reserve-kampioen Wil helmina 56, eig. N. Ruyter. Rubr, 32. Kampioenkoe en re servekampioene voor de lichte grond. Kampioene Sètje 2, eig. C. Middelbeek, Katwoude; res.- kamp. Gree 5, eig. C. Koopman, Westzaan. Waar geen plaatsnaam is ver meld wonen de prijswinnaars in KOEDIJK. Voor een raads- aeenda. die niet veel stof tot nraten onleverde. had de raad van Koediik. die gisteravond on der nraesidium van burgemees ter J. Schellinker biieen kwam. toch noe" biina anderhalf uur nodig. De ton een kwamen reeds los toen de notulen van de vo rige vergadering ter sorake kwamen. De heer P. Hart vroeg het een en ander omtrent de toegang tot de begraafplaats, welke in zeer slechte staat ver keert. De toegangsweg <1 reikt in te storten waarschiinliik door de werking van het grondwater, zei hii. Volgens de aannemer, aldus zeide de burgemeester, be stond daar ceen kevaar voor. Er ziin keurike plannen, die een boel keld zullen kosten.... Bij de behandeling van de ingekomen stukken hechtte de raad zijn goedkeuring aan het voorstel van B. en W. het ver zoek in te willigen van het hoofd der school om een bedrag van f 2500— voor de aanschaf fing van nieuwe leermiddelen. Vervolgens ging de raad ac- coord met een voorstel om de gemeente Koedijk te doen aan sluiten bij de Volkscredietbank te Alkmaar. Een verzoek van de afdeling Schagen en Omstreken van de Ned. Bond van Exploitanten van Hotels, Café's en Restaurants om verlaging van vermakelijk heidsbelasting voor danspartijen, werd afgewezen. Een subsidie aanvrage van de Centrale Biblio theek voor het platteland te Alkmaar, ad f 50,—over het jaar 1952 werd eveneens afge wezen; gezien de eigen biblio theek van 't Nut sorteert de Centrale Bibliotheek geen enkel nut voor de gemeente Koedijk. De Stichting voor Geestelijke K.F.C.-keuringen ALKMAAR: Rex: Francis weet het beter, alle leeftijden; Cinema Americain: Brandende Vleugels, 18 jaar; Harmonie: That Midnight Kiss, alle leeftijden; Victoria: Haviks nest. 18 jaar. DEN HELDER: Tivoli: Het meisje van de zonde, Zwaard in de woestijn, 18 jaar; De Witte: Mallemolen 14 jaar; Goudsmokkelaars. 18 jaar. SCHAGEN: Royal: Pinky. 14 jaar. WIERINGEN: De Haan: Guadalcanal, 18 jaar; De vroijke Vagebond, 18 jaar. TEXEL: Tarzan en de Meerminnen. 14 jr. MEDEMBLIK: Scala: Saloniki, het spionnennest 14 jaar; Kreet der aarde, 18 jaar Korporaal Wanhoop, alle leeft. Volksgezondheid werd een sub sidie toegekend van 10 cent per inwoner, voor het jaar 1952. Naar aanleiding van het ver zoek van de heer A. Jongsma, om ontslag als lid van de In stelling voor Sociale Zorg, had den B. en W. de raad het voorstel voorgelegd, het ge vraagde ontslag te verlenen. Enkele raadsleden zagen dit lie ver uitgesteld tot de volgende vergadering. Men-besloot de heer Jongsma een schrijven te richten, waarin hem verzocht wordt, zich nog maals duidelijk uit te spreken. De woning van de wed. C. Bos aan de Kanaaldijk 303 werd on bewoonbaar verklaard. Er schij nen nog meer percelen in de gemeente te zijn die daarvoor in aanmerking komen. De burge meester deelde mede, van deze percelen een lijst te laten aan leggen, waarmede men in de toekomst wellicht mogelijkheden kan openen voor toewijzing van een ruimere bouwvolume. VELE KLEINTJES MAKEN EEN GROTE!! NIEUWE NIEDORP. Onder dit motto zal het Niedorps Ge mengd Koor eind October een grote bazar met talrijke attrac ties houden. Eén ding moeten wij u wel verklappen. Er komt een vrolijke keuken zulks op verzoek -waarin méh eens lek ker de boel aan diggelen kan gooien. Hiervoor is nodig een grote hoeveelheid oude potten, thee- en koffiekannen, oude fles sen, oud steengoed enz. Neust u dezer dagen eens in de kasten, de kelder of in de schuur, mo gelijk vindt u wat. U zult hier mede velen een genoegen doen. Enkele dagen vóór de bazar zal de „Ophaaldienst" de "spul len bij u afhalen. Wij hebben het nu toch over de bazar, heeft u soms nog iets te missen, wat u ter verkoping of als prijs voor de een of andere attractie beschikbaar wil stellen? Misschien wilt u iets vervaardi gen (brei-, haak- of knutselwerk, teken- of schilderkunst). Ook producten als kaas, eieren, fruit of bijv. een mudje piepers zijn van harte welkom en zullen hun weg wel vinden. Met uw inzen ding en bijdrage steunt u de verenigingskas en daardoor het culturele werk van de zangver eniging, die deze winter 35 jaar bestaat. Iedere schenker" (onver schillig hoe groot de bijdrage is) doet mee aan een gratis verlo ting van een fraai sierkunst- voorwerp. Een honderdduizendste ROTTERDAM. Op de Rotter damse veemarkt is sinds 1 Januari van dit jaar het honderdduizend- A'dam te Casabïanca ste volwassen rund aangevoerd. 13 te Durban. DE KERMIS TÜITJENHORN Der traditie getrouw organiseert het bestuur der Harddraverijvereniging op Kermismaandag 17 Sept. weder om een harddraverij. Zoals men in de advertentie heeft kunnen lezen komt men dit jaar mét flinke prij zen voor de dag. Dit is wel een stimulans voor de eigenaars om hun paarden te laten deelnemen. De inschrijving loopt dan ook ge weldig, zodat het wel de moeite loont om na8r Tüitjenhorn te ko men. Draaf sportliefhebbers van Tüitjenhorn en pmgeving geeft U op voor het telaat is; de inschrij ving" sluit Zaterdag 13 Sept. De' deelnemers raden wij aan met hun paard te gaan trainen, niet door steeds maar dóór het dorp te hollen, dat heeft geen zin, maar laat uw paard kennis maken met de baan waar hij moet lopen. In woners van juitjenhorn toont uw belangstelling voor deze draverij, want het belooft wat te worden. Het bestuur vertrouwt dat het publiek hen niet zal teleur stellen- Men is reeds druk bezig met de opbouw van de kermis, maar het ziet er niet naar uit dat er iets bijzonders 'zal Verrijzen- In "de" café's zullen jong en oud zich weer kunnen vermaken op de dansvloer. Bij Fernhout in „De Vriendschap" zetelen „The Rhythme Boys" en bij Jan de Wit komen „De Caballero's". Voor bijzonderheden verwijzen wii naar de advertenties. F 1500.— BOETE EN ZES MAANDEN VOORWAARDELIJK Voor de politierechter te Alk maar. werd behandeld de zaak tegen een belasting-consulent, beschuldigd van medeplichtig heid aan het doen van een valse belastingaangifte. De ontdekking geschiedde in 1949, en de fraude dateerde al van 1946. toén be klaagde voor een bejaarde dame het buitengewoon aangiftebiljet moest invullen. Om ontdekking te ontgaan, had -de onjuiste aan gifte zich tot 1949 herhaald. Er moest f 20.000 zwart geld weg gewerkt worden en daartoe had de dame met .wie deze zaak meer privé dan ambtelijk gere geld werd, de gedachte geopperd een lening van f 10.000 onder familie te fingeren. Verdachte maakte het biljet aldus klaar. Hij legde een volledige bekente nis af. De twee verbaliserende belastingambtenaren verklaar den, dat het hier een incidenteel geval betrof, dat eigenlijk bui ten de ambtelijke practijk van beklaagde omging, zijn werk had nimmer tót klachten aanlei ding gegeven. De officier van Justitie, dr. J. Vellinga, constateerde, dat hier een helangrijke aanslag was ont doken er» meende er een soort ambtsmisdrijf- in te zien. Hij achtte de voortzetting van 't de lict van 1946 tot 1949 zeer be zwarend. Met 'het oog op de al gemene preventie vond spreker het juist, dat deze zaak zo open baar behandeld werd. Beklaagde genoot van zijn handeling voor deel voor zijp kinderen. Mede gelet óp zijn -ambtelijke hoeda nigheid, eiste de officier van Ju stitie vijf maanden gevangenis straf. De verdédigen," "mr;--Leesberg Jr. bost reed- "de1 noodzaak van openbare behandeling van deze zaak en voerde verschillende verzachtende omstandigheden aan, -betogend, dat hét uiteraard voor beklaagde onmogelijk was, van zijn verkeerde pad terug te keren, toen hij de eerste stap eenmaal gezet had. Hier was geen sprake van iemand, die ge regeld knoeide en de omstandig heden, waaronder het delict is gepleegd, rechtvaardigen niet 'n vrijheidsstraf van de gevraagde omvang. Hij vroeg een mildere, of eèn gecombineerde straf. De officier van Justitie voerde m zijn repliek aan, dat verdachte heel-goed heeft geweten, wat hij deed en wat de gevolgen zouden kunnen ziin. De politierechter wees on mui- dol iik vonnis en nam vooral in aanmerking de meer-familiare sfeer, waarin de zaak tussen be klaagde en de belastingschuldige behandeld is. Hij veroordeelde beklaagde tot een geldboete van f 1500.subs. 5 maanden, én 'n voorwaardelijke gevangenisstraf van 6 maanden met een proef tijd van drie jaar. BLOEMENHULDE IN JUBILEREND CIRCUS ALKMAAR. Tijdens de tweede voorstelling, die het jubilerend Circus van Bever gisteravond voor een vrij goed bezette- tent gaf, werd aan mevrouw van Bever, ter gelegenheid van- het 75-jarig bestaan van het circus een bloemenhulde gebracht. Na haar nummer dressuur werd haar j een bouquet anjers in de Alk- maarse kleuren overhandigd, af komstig van de Alkmaarse Pers. Het circus staat hier, zoals reeds geschreven, tot en met Maandagavond. Nog drie voor stellingen dus. Aagtekerk Japan-R'dam 13 van Colombo-Aden; Alwaki Buenos Aires-New York. 13 v. Bahia; Billiton Surabaja-Baltimore 14 Suez verw.-, Bintang 13 v. Penang- Singapore; Blitar Tj. Priok-R'dam p. 13 Perim; Bonaire A'dam- Georgetown 13 te Funchal; Gaas- terkerk A'dam-Beira 13 v. Londen -Durban; Grootekerk A'dam- Beira 13 v. Teneriffe-Kaapstad; Jagersfontein Beira-A'dam 13 van Kaapstad-Teneriffe: Mapia Tj. Priok-A'dam p. 13 Sabang; Kedoe R'dam-Indonesië 14 Cheribon verw.: Kota Ayoeng New Orleans -Tj. Priok 14 te Aden; Loosdrecht Calcutta-R'dam p. 13 Dondrahead Muiderkerk R'dam-Calcutta 13 v. Pt. Said-Bombay; Rondo 13 van A'dam-Balikpapan; Schie 13 van Paramaribo te A'dam; Tomio Tj. Priok-R'dam p. 13 Gibraltar- Am- stelpark 15 v. .A'dam te Phila delphia verw.: Arkeldijk 13 van R'dam-New York; Cronenburgh 13 v. R'dam-Bilbao; Maasland 13 v. Buenos Aires; Manto A'dani- Genua 13 v. R'damMariekerk 13 v. R'dam-Sydney: Nieuw Amster dam vertr. 14 v. R'dam-New York Ve.endam vertr. 14 v. New York- R'dam; Weltevreden New York- Java 14. te Alexandrië: Cheshire Tj. Priok-A'dam p. 13 Gibraltar; Groote Beer A'dam-Australië 12 v. Tahiti-Wellington; Tarakan A'dam-Surabaja p. 14 Vlissingen- Antwerpen\_ Loppersum 12 van Rijnkerk Advertentie) als programma's, convoca ties, bestekken, circulaires, verslagen etc. PAYGLOP N.V. -ALKMAAR KERMIS IN ZIJDEWIND ZIJDEWIND. De Zijdewin- derkermis met haar volksfeesten zijn voor jong en oud weer ge zéllige dagen geweest-, - Zondag middag werd de kermis ingeluid met de aloude traditie katgooien, waarmee een ieder zijn krachten kon meten. Maandagmorgen werd de school jeugd onder geleide van het on derwijspersoneel, commissie en fanfare in optocht afgehaald uit 't Veld, waarna bij aankomst op het kermisterrein o.m, veel spel letjes gedaan werden om luxe prijzen. Maandagmiddag harddraverij van boerenpaarden waaraan 17 paarden hebben meegelopen. De prijzen gingen resp. naar J. Wit Jz., 't Veld; D. Dekker Az„ Waar land; J. de Groot, Zijdewind; A. Groot, Moerbeek; Wed. J. Groot, Hogenbieren; G. Groen, 't Veld; W. Slijkerman, Moerbeek en Jb. Witte, Zijdewind. Dinsdagmorgen hardfietsen met hindernissen voor jongens. Win naars wanen S. Spaansen Jz., Jo Ligthart Kz., en H. op 't Veld Kz. Dinsdagmiddag bokkenkarren- race voor paren. 40 paren hebben hieraan deelgenomen. Deze race was 'n ware sensatie, zowel voor de" deelnemers als voor de toe schouwers. De prijzen werden na afloop uitgereikt aan D. Dekker Pz. en W. v. Baar Jd., P. Wijnker Dz. en N. Bruin Gd., P. Groen Gz. en Mien Bruin Ad., Th. Droog Jz. en mevr. DroogBruin; J. Kruijer en T. v. d. Baar Jd. Het weer is met de kermisdagen zeldzaam mooi geweest. Alles had een vlot én ordelijk verlóóp en er werden geen wanklanken ge hoord. Een woord van waarde ring voor het vele voorbereidende werk en de wijze waarop de ver schillende volksfeesten zijn ge leid is hier zeker op zijn plaats. KRAKEEL OM T KASTEEL" ALKMAAR. Het Vrije Toneel, onder leiding van Cor en Ant. Ruys, zal Dinsdag 18 Sept. a.s. in de schouwburg 't Gulden Vlies, een voorstelling geven van .^Krakeel om het kasteel" een ontzaglijk aardig Engels blijspel van Alan Melville. Morgenavond (Zondag) gaat de prachtige romantische Ope rette „Das Gibt's nur einmal" door het Harden-Susan gezel schap. AFSCHEIDSAVOND THUISFRONT ST. MAARTEN Donderdag hield het Thuisfront een af scheidsavond voor de gerepa trieerde militairen. De opkomst was niet zoals men had verwacht doch de avond is goed geslaegd. De heer J. van Duin heette de aanwezigen van harte welkom, in het bijzonder burgemeester Korver, Pastoor Meijnders en de teruggekeerde militairen, 't Kin derkoor o.l.v. de heer Doedens zette het programma in dat af gewisseld werd door muziek van de fam. Overtoom en zang van mej. A. Buter. Door Burgemees ter en Pastoor werden woorder» van dank tot de jongens gericht, terwijl eerstgenoemde de orde tekenen uitreikte. De heer D. Speets dankte namens de jon gens het Comité Thuisfront voor alles wat het heeft gedaan omn 't leven voor de jongens te ver aangenamen, en bood de com missieleden 'n doos sigaren aan. terwijl de soldaten-moeder me vrouw Duin, met bloemen werd verrast. De nachtegalen die met hun zang veel tot het succes bij gedragen hebben, kregen ieder een schilderstuk aangeboden. Aan 't slot van de avond bracht dg heer van Duin dank aan al len die ooit hebben meegewerkt om het doel van het Thuisfront: de welzijnsverzorging van de jongens in de tropen, te behar tigen. ALKMAAR. 14 Sept. Export veiling Aardappelen 810; slabonen 2646; pronksniibonen 2236; komkommers 822: to maten A 20-30, bonken 1218; stoksnijbonen 40—85: bloemkool IA 24—35, I 16—23. II 8—14; rode kool 49; groene kool 69; spruitkoot 2427: spinazie 437; sia 312; postelein 817; andij vie 57; rabarber 48; bieten 4 10; winterpeen 47: waspeen 8-33; uien 1217; soepgroen ten 611.50; peterselie 24; me loen 1956 stoofperen 1622; muicaat 6780: alicante 6985; franken thaler 671.00. HEILOO, 14 Sept. Spercie- bonen 2358, snijbonen 2675, pronkbonen 2035. komkommer 817, kropsla 39. andijvie 4 10. spinazie 412 meloenen 29 48, wortelen 1620. tomaten 1629. druiven 7188. bloem kool 18—31. bramen 1.50—1.70. F OOT A AKI) AFF E L, V E1L1N G Nrd SCHARWOUDE De 3e veiling van poters van de Noor- dermarktbond is weer 'n succes geworden. Aangeboden werden plm. 9 wagons poters allemaal eer stelingen. De prijzen waren hoog; we noteerden voor eerstelingen A 28/35 3010 peT 100 kg; A 35/ 50 19.20; A 50/60 12.90; AB 28/ 35 29.10; AB 35/50 f 18.10; B 28/ 35 28.20 en B 35/50 I 17.20. WARMENHUIZEN 15 Sept. 17.000 kg aardappelen eigenh. 10 20—10 70; bl. eigenh. 7.10—8.40 meerlanders 9.309.60: koopm. bl. 8.30—8.50; bintjes 8-80; 1000 kg bieten 6-60: 4000 kg rode kool 3 7.30; 24.000 kg witte kool 33.30; 2400 kg slabonen 3949; afw. 32 —36. LANGEDIJK 15 Sept 7500 kg aardappelen. Bevelanders 9; bl. eigh. 9—9,20; blw. eigh. 9,20; 25.000 kg rode kool 48.50; 2500 kg gele kool 9.1014.30: 9000 kg groene kool 11,2014,80: 55.000 kg witte kool 34,80; 4000 kg uien 13,9015,80; 6000 kg bieten A 6,307.30; 1000 kg andijvie 6,70; 125 kg tomaten A 28; 8000 kg slabonen 38,1050; 3500 stuks bloemkool Al 26,8036.80. N.-SCHARWOUDE, 15 Sept. 21000 kg aardappelen, eersteling. 8,40; eigh. 8,609,10; blw. eigh. 7,50—8,10; bevelanders 8,50 8,60; meerlanders 7,608,10; km. blauwe 8,80; IJselster 8,60; Bon ken 5,808,60; 2100 kg uien 12,80; driel. 15; nep 20; 3400 kg kroten A 4,106,40: B 4—4.20: 2800 kg peen B 15,6015,90; C 6,70—8,30; 21500 kg rode kool 3- 10.30; 500 kg gele kool 7,10—9.20 42000 kg witte kool 3,205,60; 140 kg andijvie 6; 18500 kg sla bonen 4350; II 3943; afw. 22 —35. .Voor de te bouwen WONINGEN aan de Mauritskade te Alkmaar in prijzen van P19800.verminderd met pl.m. f 3500.- subs. Ook U kunt hiervoor inlichtingen bekomen bij de "Makelaar GEESTERSINGEL 18 TELEFOON 3504 Taxaties - Huizenadministraties - Hypotheken - ,|G e v.,p s.Jj g,d MENSENDIECK-LERARES Ter verbetering van lichaamshouding en beweging BERGEN N.H. Dr. van Peitlaan 68 Telef. 2690 Ma. en Wo. 1-2 uur en vgls. afspr. ALKMAAR Kenn.str.weg 25 Telef. 2623 Di. en Do. 2-3 uur en vgls. afspr. Hotel TE SCHERMERHORN Hedenavond, 15 Sept., na afloop draverij Muziek van DE FAVORIETEN Entree f 0.50 A. J. BONTJE Met Uw naar Den Helder - Tel. 2180 ZuidstracH 79-80 TE KOOP AANGEBODEN een in de Nassaulaan te Alkmaar. Vrij van huur. Tevens nog een blok van 12 MIDDEN STANDSWONINGEN. Te bevragen bij de Makelaar GEESTERSINGEL 18 TELEFOON 3504 Taxaties - Huizenadministraties - Hypotheken DINSDAG 18 SEPTEMBER a.s. 8 uur, IET VRIJE TONEEL (Cor en Ant. Ruys) blijspel van Alan Melville, met in de hoofdrol NELL KOPPEN bekend uit „FLUFFY" ENTREE van f2.— tot f3.50 „Gulden Vlies"-abonné's op de duurste rang slechts f 2.75. Plaatsbespr. v.a. morgenochtend iagelijks van 11 tot 3 uur. •y T* Voor de Operette „Das Gibt's nur einmal" met Dora Schrama en Paul Harden in de hoofdrol, op Zondagavond a.s. zijn nog plaatsen verkrijgb. FERGUSON zorgt voor de grootste sensatie van 1951 Eerst kwam de benzine-tractor. Toen de petroleum-tractor, maar nu ook de Onovertroffen in kwaliteit, cap. 28.3 pk. (dus weer sterker) Profiteert van dit product. Nu nog voor de reclame-prijs van f 6995. NRD. SCHARWOUDE TEL. K 2260-528 ZEER SOLIDE UITVOERING GROTE W ASC AP ACITEIT TEAKHOUTEN KUIP INHOUD 90 LITER Volledig gegarandeerd WASMACHINES WRINGERS CENTRIFUGES

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 7