Veertig jaar bij Ringers' Chocoladefabrieken Welwillend patient voor de rechtbank f200 geëist tegen chauffeur PELS' Huldiging van chef G. A. de Ley Mr. C. Berkhouwer stelt vragen Voorstellen in de Raad Bekwame bottelier maakte brokken Mijn verdediger mag wel wegblijven Schuldvraag uitermate moeilijk OUDEPELS' Wijnhandel Marktberichten "AGINA 2 WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1951 ALKMAAR In de directie kamer is de heer G. A. de Ley Dinsdag j.l. hartelijk gehuldigd met zijn 40-jarig jubileum. De volledige directie, t.w. de heer en mevr. H. Kmgers, de heer en mevr. Th. Ringers en de heer en mevr. Joh. Ringers, was aan wezig, mitsgaders dc chefs van alle afdelingen. De heer H. Ringers sprak de jubilaris toe. Tot voor kort was het de gewoonte, aldus spr., een jubilaris voor het voltallige per soneel te huldigen, maar het is toch goed het voordien in intie mere kring te doen, zodat enkele persoonlijke woorden gesproken kunnen worden. De heer Ringers haalde herin neringen op aan vroegere jaren van samenwerking. Hij wees op een radio-hoorspel, waarin een man van de oude stempel zijn ge zag uitoefende met de lat. En de heer de Ley is als jongen in het bedrijf opgevoed door een man van de oude stempel. De lat was weliswaar afwezig, maar deze oude leermeester heeft toch de jubilaris bij zijn werk weten te houden. Daardoor heeft hij kun nen opklimmen tot zijn tegen woordige positie van productie chef. H.ii heeft de vruchten kun nen plukken, wat thans bii dit veertigjarig jubileum blijkt, zo wel uit de materiële welstand als uit de grote waardering, die ieder voor hem heeft. De heer Ringers bood vervolgens enkele geschen ken aan. Namens de chefs sprak de heer Vellinga. Hij releveerde de pret tige en kameraadschappelijke wijze van samenwerken en wens te hem ook voor de toekomst alle goeds. -Spr. bood een ets met oor konde, sigaren en bloemen voor mevr. de Ley aan. De huldiging voor en door het personeel zal plaats vinden op de grote feestavond in November. Hoe het vroeger was Tijdens het gezellig samenzijn nam de heer de Ley het woord- Hoewel hij zeide niet van spreken te houden en het ook niet te kun nen, bleek uit hetgeen hij zeide het tegendeel. Hij gaf een histo risch overzicht van zijn loopbaan. Van de lagere school moest hij direct aan het werk, eerst naast zijn vader. Zijn eerste werk was het maken van gelukspoppetjes. Hij was bij Castel in dienst, die hem zeide: „Ik zal je wel vooruit schoppen", hetgeen deze direc teur gedaan heeft, letterlijk en figuurlijk. Hij werd baas in de chocolademalerij. Van Castel ging de heer de Ley over naar Pax. Toen hii zijn militaire diensttijd gehad had, wilde hij niet naar Pax terug, daar deze firma er slecht voor stond. Kwatta wilde hem wel in dienst nemen. Na een paar jaar, toen Pax door de fir ma Ringers werd overgenomen, solliciteerde de Ley bij Ringers, rfïif De directie van Kwatta vond dit -4dwaas: „Je bent eenmaal bij een klein zaakje geweest, dat failliet ging, lap dat nu geen tweede keer." Maar de Ley kwam toch KajoHersnieuws ALKMAAR. Men verzocht ons het volgende mede te delen: Hedenavond is 't Patronaat niet beschikbaar voor de leden, we gens repetitie van 't K.A.J.-koor. A.s. Zondag, half tien H. Mis in de kapel Pius-Stichting voor leden van K.A.J. en zangkoor, waarna gezamenl. ontbijt. Tevens wijzen wij op de Openings-avond in 't Wapen van Heemskerk morgenavond 8 u., waarbij iedere jonge arbeider welkom is. UIT HET POLITIERAPPORT ALKMAAR. Gistermorgen omstreeks half tien reed een vrachtauto uit de Wieringermeer, beladen met balen stro van de Helderseweg door de bocht de Geestersingel op. In de bocht brak een van de twee touwen waarmee de lading enigszins was gestuwd. 20 a 25 balen vielen op de weg. Een juist passerende wielrijdster werd toevalliger wijze niet getroffen. Het verkeer moest tijdelijk worden geregeld. Tegen de chauffeur is proces verbaal opgemaakt. Gisteravond omstreeks 6 uur werd op de Bierkade een auto mobilist aangehouden, die zodanig onder invloed van sterke drank verkeerde, dat hij niet in staat was te rijden. Hij is ter ontnuch tering op het politiebureau inge sloten. De auto werd in beslag genomen. WAARSCHUWING ALKMAAR. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar ver zoeken ons ter algemene kennis te brengen dat, voordat met sto ken van kachels wordt begonnen, de schoorstenen van de desbetref fende percelen moeten worden geveegd. Het is verboden plaatijzeren kachelpijpen zonder enige be scherming door houten plafonds en houten vloeren aan te brengen of balklagen in schoorsteenkana len te hebben. De universele erfgenaam ALKMAAR. Men verzoekt ons opname van het volgende: Op 27 September zal de eigen toneelclub van R.K. A.F.C. in het „Wapen van Heemskerk" een voorstelling geven van het toneel spel „De universele erfgenaam", waarvan de revenuen beschikbaar gesteld worden voor het Comité Eeuwfeest St. Vincentiusconfe- rentie. K.J.M.V. „St. George" ALKMAAR. Ven verzoekt ons opname van het volgende: Vanavond zal op onze wekelijk se bijeenkomst de Aalmoezenier een inleiding houden over „Het Gezin". Een ieder begrijpt, dat dit onderwerp van belang is, maar ten overvloede willen wij er op wijzen, dat juist dit onder werp wordt vermeld en behan deld in het KJMV-jaarprogram- ma. Vrienden, vanavond om 8.30 u. naar „Kinheim". Zijn er in je eigen omgeving nog vrienden en kennissen, die in de KJMV ho ren? Neemt hen mee, om onze afdeling groter te maken. bij Ringers en thans is hij er 40 jaar, zonder dat de zaak failliet is gegaan. De heer de Ley sprak vervol gens over de zeer prettige jaren in dit bedrijf. Het werk vroeger, in een kleine zaak, had wel meer sfeer, maar de samenwerking ook later is buitengewoon goed ge weest. Na de demobilisatie (eer ste wereldoorlog) werd de heer De Ley van Rotterdam naar Alk maar overgeplaatst om de func tie van productiechef op zich te nemen. Van de supervisie door de heer H. Ringers, kwam hij nu on der die van de heer Th. Ringers, „die waarachtig niet gemakkelijk was". Maar spr. is de directeur toch dankbaar voor zijn optreden. Tot slot dankte de heer De Ley de directie voor het in hem gestelde vertrouwen, zijn collega-chefs en het personeel en in het bijzon der onder hen de oude garde, voor dg prettige samenwerking. Biljarten PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP 0.00—1.25 ALKMAAR. Op dit eerste tournooi van het seizoen al di rect een flinke belangstelling! Het café van de heer Herman Smith was aardig versierd. De uitslagen van de eerste avond luidden: car. brt. h.s. gem. p. Kooy 50 46 8 1.08 K. Brinkhof 31 46 5 0.67 J. Knook 50 38 7 1.32 A. Meyerink 44 38 7 1.18 J. Knook 50 37 6 1.35 R. v. Latum 38 37 5 1.05 B. Veel 50 27 10 1.85 K. Brinkhof 25 27 4 0.92 P. Kooy 50 38 5 1.32 F. Melis 36 38 4 0.95 IN A.S. RAADSVERGADERING ALKMAAR Mr. Dr. V. Berk houwer zal tijdens de Raadsver gadering van Donderdag het College van B. en W. de volgen de vragen stellen: Kan het college mededelen, waarom bij de vordering van de woning Nicolaas Beetskade 49 te Alkmaar ten laste van de heer J. G. Hoogerwerf en ten behoeve van Ir. H. G. Joosten uit Assen, is afgeweken van het advies van de commissie, bedoeld bij art. 8 Woonruimte wet. strekkende om niet tot vordering over te gaan? Kan het college beamen, dat zich in casu niet het geval heeft voorgedaan als bedoeld in de be schikking van de Minister van Binnenlandse Zaken dd. 30 Aug. 1947 (no- V 50912) onder B no- 9, daar de vertrekkende ambtenaar behoorde tot een andere dienst dan de ambtenaar waarvoor de woonruimte is gevorderd? Kan het college mededelen waarom aan de heer J. Smit, leraar Riikslandbouwwinterschool, tussen wie en de eigenaar der ge vorderde woning dienaangaande overeenstemming bestond, niet vergund is de gevorderde woning te betrekken, in welk geval was vrijgekomen de thans door ge noemde heer Smit bewoonde wo ning aan de Frans Halsstraat 31, desgewenst ten beheve van de ambtenaar, voor wie de woning Nicolaas Beetskade 49 gevorderd is? ALKMAAR In de raadsver gadering van Donderdag 20 Sep tember a.s. zal o.a. nog het vol gende ter sprake worden ge bracht: De Raad van Commissarissen van de in Alkmaar gevestigde N-V. Gasvoorziening Kop Ntoord- Holland heeft de wens te kennen gegeven, met de gemeente Alk maar een rekening-courant-over eenkomst aan te gaan tot het door deze N.V. opnemen en stor ten van kasmiddelen bij de ont vanger, met een maximum crediet bij de gemeente van f100 000. tegen een rente van 3p. jaar. De volgende cijfers zullen de raad ter goedkeuring worden voorgelegd, zijnde de voorschotten uit cje gemeentekas op de vergoe ding voor vakonderwijs over het jaar 1951: voor de Wilhelmina- school: f457.73; voor de Juliana- school hetzelfde bedrag, voor de beide scholen over de periode van 1 Mei tot en met 31 December. Het bestuur van de vereniging tot bevordering van Christelijk schoolonderwijs heeft verzocht om gemeentegelden voor de aan schaffing van schoolboeken, leer- en hulianiddelen en handen-ar- beidsbgjjodigdheden voor de Wil- helmina- en Julianascholen. B. en W. stellen voor de medewerking te verlenen. Tenslotte stellen B. en W. de raad voor zich accoord te verkla ren met het voorstel, aan het zelfde bestuur een crediet van f 907.60 te verlenen; als voor schot op de gemeentelijke vergoe ding in de kosten van instand houding voor de zgn. derde school aa de Brillesteeg. ONVOORZICHTIGE WIELRIJDSTER ALKMAAR. Gistermiddag om streeks 5 uur reed een 21-jarige wielrijdster vanaf de Bergerbrug in de richting Geesterweg. Daar bij verleende zij geen voorrang aan een motorrijder met duo-pas sagier, die over de Singel nader de. De wielrijdster werd aange reden en kreeg de motoT, haar fiets, de bestuurder en de duo- passagier op zich. Met ernstige vleeswonden aan haar been en beide handen werd zij opgeno men. Haar kleding en schoeisel bleken ernstig beschadigd. Door een dgr omstanders is zij per au to naar het St. Elisabeth zieken huis vervoerd. De motor bekwam practisch geen schade, doch ook de duo-passagier liep enige ont vellingen op. Tegen de dame in kwestie is proces-verbaal opge maakt. ALKMAAR. De Alkmaarse bottelier P. J. van N. moest zich Dinsdagmorgen voor de recht bank verantwoorden voor het feit, dat hij op 1 Augustus onder zodanige invloed van sterke drank zou hebben verkeerd, dat hij niet in staat geweest zou zijn een motorrijtuig naar behoren te besturen. De man was namelijk 's avonds laat op de Kennemér- straatweg, ter hoogte van de Heiloërdijk, tegen een stilstaan de, onverlichte motorfiets gere den. En daarbij was gebleken, dat hij énkele borrels op had. Verdachte zelf beweerde ver blind te zijn geweest door een tegenligger en de motor, die ruim 13 M. van een brandende lan taarn stond (het mag alleen bin nen een straal van 10 meter!) niet te hebben opgemerkt. Getuigen, waaronder de agent van politie, die verdachte ver- baliseerd had, verklaarden allen wél een dranklucht te hebben geroken, doch niets bemerkt te hebben van een onzekere gang of van wartaal. De man was vol ledig bij zijn positieven geweest. En wat de tegenligger betreft, die kon wel uit een zijstraat zijn gekomen, hetgeen door de ge tuigen niet zou zijn opgemerkt. De Officier van Justitie meen de op grond van een doktersrap port. waaruit bleek, dat ver dachte te veel alcohol in het bloed had, een boete te moeten eisen van f 300 of 40 dagen. Dr. Berkhouwer, de verdedi ger, vond de formele bewijsmid delen maar zeer zwak. Daarte genover stond, dat de motor on verlicht was neergezet, dat het zicht door de regen slecht was en dat verdachte nog een defecte ruitenwisser had. De alcohol heeft op verdachte geen invloed gehad, daarom concludeerde plei ter tot vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen.' Bevorderd ALKMAAR Mr. J. P. van der Steur te Ileiloo, officier eer ste klasse der Rijkspolitie, en commandant van het District Alkmaar, is met ingang van 1 Ja nuari 1951 bevorderd tot dirige rend officier der derde klasse bij de Rijkspolitie. Burgerlijke Stand ALKMAAR. Geboren: Ger- rit, z- van G. Lover en A. Pol; Elsje C., d- van B. de Jong en J. P. van Putten en E. C. Pruim; Gehuwd: Jan Schouten en Ca- tharina C- M. Kramer; Gerard us M. Breed en Josephina Th. Ad miraal. AMBTENAAR GEHULDIGD ALKMAAR. De heer J. Bur ger, die 43 jaar hoofd van de afd. Bevolking ter Gemeentesecretarie is geweest, zal wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd, de gemeentedienst gaan verlaten. Hij is Dinsdag gehuldigd door het Collage van B. en W. en later door de ambtenaren van de afdeling. K. A. B. Kerstgroep in wording BERGEN Omdat de kerst groep bij de pastoriebrand verlo ren is gegaan en nog nimmer is vervangen, zal op initiatief van de K.A.B., met als promotor L. v. d- Pluym, een nieuwe kerst groep worden gebouwd en aan de pastoor worden aangeboden- Een van de leden heeft een voorschot van- f50 beschikbaar gesteld om het werk aan te van gen en men hoopt daarbij gelden van de parochianen te mogen ontvangen, die dit kunnen afge ven bij de heer L. v. d. Velden, Kruisweg 56. Reeds gaven zich verschillenden op, doch men ont vangt nog gaarne de hulp van lassers, stoffeerders, timmerlie den en rietdekkers. De heer J. de Koning trad als bestuurslid af, wegens zijn over gang naar de R.K. Middenstands bond- In de vacature werd met vrijwel algemene stemmen voor zien door de keuze van de C.C.D.- ambtn., de heer Jansen. Voor het winterprogramma zul- 'len interessante sprekers worden gevraagd, zoals Pastoor Drost van Schoorl, F. Dominicus, Dr. Sis Heyster, alsmede een spreker van het bondsbestuur, die een uite_en- zetting zal geven over de sociale verzekeringswetten, waarvan de tails voor velen niet duidelijk zijn. De voorzitter de heer Kal- dènbach maakte de leden in dit verband attent op het KAB- hoekje dat regelmatig in de N.H.D. verschijnt. Ook zullen door de 4 organisaties van KAB, Middenstandsbond, R.K. Vrou wenbeweging en L.T.B., bestaan de uit 870 leden, culturele avonden worden gegeven. Voorts deelde hij mede dat men iedere Zaterdag van 7 tot 8 uur, boeken op allerlei gebied, welke men in de bibliotheek niet vindt, kan lenen. De huidige serie zal nog met nieuwe boeken worden aan gevuld. Bij de rondvraag bleek nog maals de grote behoefte van een oudercommissie bij het onderwijs, vooral in verband met de moei lijkheden die het kind van de lagere school ondervindt met de toelatingsexamens voor Mulo en hoger onderwijs. Met de betref fende instanties zal contact wor den opgenomen. R.C.Z. KLOPTE D.R.E.O. DOOR BETERE TECHNIEK Gezien de resultaten van ver leden week had DREO z'n elftal gewijzigd. De oude rot G. Vendel had de backplaats weer ingeno men. De cijfers zouden doen ver moeden, dat het enigszins spel van kat en muis was. Niets is minder waar dan dat. Met de rust boekte DREO slechts een 10 achterstand. Na de rust gaf de superieure techniek van RCZ de doorslag. Gevolg, nog drie doelpunten. Met dit elftal, bezield met grotevechtlust en een goede geest, zien we de toekomst toch hoopvol tegemoet. Burgerlijke Stand ZIJPE. 'Geboren: Sietze, z. v. Paulus Noppert en Anna van Eeten. ALKMAAR. De gedetineer de J. P. van der K. moest Dins dagmorgen terecht staan voor de diefstal van een fiets. Hij had die in Heiloo weggenomen, was er mee naar Bennebroek gefietst en had hem daar, volgens zijn zeggen „zo goedkoop mogelijk" van de hand .gedaan. Het bleek op de zitting van de Alkmaarse rechtbank, dat de man een ver pleegde was uit het gesticht te Avereest. Hij verklaarde, dat hij gewetensbezwaren had tegen de sfeer, die er in Avereest heerste, omdat hij meende, dat daar een zedelijke verwildering heerste. „Ik ben er twee jaar geweest, maar ik heb er nu dik tabak van" verklaarde de man, die zich op 'n correcte wijze voor de rechtbank gedroeg en met de rechtstermen zeer vertrouwd bleek. Hij sprak over vonnissen, die in kracht van gewijsde waren gegaan en ver klaarde „Ik heb altijd mijn straf zonder verbittering of morren gedragen. Ik begrijp, dat er orde en recht in de maatschappij moet zijn en ik verzet mij er helemaal niet tegen, dat hij, die over de schreef gaat, daarvoor gestraft wordt. De Officier van Justitie, Mr. J. C. V. Meischke, bleek de man ook niet bijster ongenegen. Ook hij vond Avereest nu niet voor een ieder een uitgezochte plaats. Hij zou meer voor een soort be- waar-instituut voelen, wat betreft verdachte. Maar wat wil men, de rechtbank legt de straf op en de VERGADERING RAAD VAN OVERLEG OUDORP. De raad van Overleg der Standsorganisaties hield Maandagavond een verga dering. Ter sprake kwam de ver plichting, dat meisjes van de 7e en 8e klas der R. K. Meisjes school de school voor V.G.L.O. te Alkmaar moeten bezoeken. Ge bleken is, dat vele ouders niet met deze maatregel zijn ingeno men, dat geen overleg met de ouders of organisaties heeft plaats gehad en dat men er nu met de aanvang van het nieuwe schooljaar voor een voldongen feit geplaatst wordt. De meeste ouders willen hun kinderen van die leeftijd te Oudorp op school laten; voïr het gedeelte Koedijk (Zuid) is de afstand naar Alk maar bovendien een bezwaar, zo dat de kinderen van rijwiel of bus gebruik moeten maken. De mogelijkheid om te Oudorp een klas voor V.G.L.O. te hebben, achtte men niet uitgesloten, wan neer tijdig deze aangelegenheid onder de ogen was gezien. Beslo ten werd een onderhoud met het schoolbestuur aan te vragen, waarvoor een deputatie, bestaan de uit één lid uit elke vakorgani satie werd aangewezen. Bij de rondvraag bracht de heer Venne- ker de dank over van de stich ting gezinszorg voor de medewer king der organisaties. administratie met een grote A bepaalt, waar die zal worden uit gezeten. Ook al kent de rechter de figuur van de verdachte beter dan de administratie in Den Haag. Dit is een voorbeeld van het al lang hangende conflict tussen rechter en administratie. Minder dan acht maanden, met aftrek, door te brengen in de bij zondere strafgevangenis te Sche- veningen, kon de officier van Justitie toch echter niet eisen. Mr. E. Wynne, de verdediger, die wat laat was en waarvan de verdachte gezegd had aan het be gin van de zitting „Hij mag voor mij wel wegblijven" vond het geen alledaagse strafzaak en wil de een vernieuwd psychiatrisch onderzoek. Uitspraak over veer tien dagen. BENAUWDE ZEGE VAN FLEVO OP DIRKSHORN Flevo, dat dankzij een protest dit jaar weer in de 2e klasse uit komt, heeft z'n eerste wedstrijd op het nippertje gewonnen. Reeds kort na de aftrap opende het met 'n zeer goed doelpunt de score. Met de wind in de rug drong het de tegenpartij steeds op hun speelhelft terug en werd de voorsprong vergroot. De rust ging in met 41. Na de pauze werd deze nog gebracht op 51, maar toen vond Dirkshorn het welletjes en de Flevo-mannen zagen deze mooie voorsprong steeds kleiner 'worden en slaak ten een zucht van verlichting toen de goed leidende scheids rechter het einde blies. Benoeming SCHOORL De heer E. J. M. Mols, onderwijzer in tijdelijke dienst aan de St. Petrusschool te Schoorl, is thans benoemd als on derwijzer aan de R.K. jongens school te Warmenhuizen en wel met ingang van 1 November 1951- Zeevogels 2St. Adelbert 1 1—3 Zeevogels II speelde thuis haar eerste competitiewedstrijd tegen St. Adelbert. Hoewel de meisjes van het tweede de overwinning asm de bezoeksters moesten laten, gaven zij toch bevredigend spel. In het veld deden zij maar wei nig voor de tegenstandsters onder- Voor de rust wist Zeevogels de leiding te nemen. Na de rust, toen dé tegenpartij het windvoordeel had, was de stand al gauw gelijk. Een keurig doelpunt bracht de stand op 12 en meer tegen het einde voerde de St. Adelbert- meisjes de score op tot 13, Zee vogels speelde met 4 invallers. Het derde speelde thuis tegen HSV II en wist een fraaie, wel verdiende overwinning te beha len. De junioren speelden uit tegen Meervogels in Akersloot en ver loren op het nippertje met 21. De winnende goal werd in de laatste minuut gescoord. URSEM. f 200.— subs. 40 dacen luidde de eis van de Offi cier van Justitie bii de Meervou dige Kamer te Alkmaar, mr. J. C. V. Meischke. gistermiddag teren de chauffeur A. B. te Ur- sem. wien ten laste was relerd. dat hii on 1 Sent. van het vorire iaar door hoogst roekeloos, on voorzichtig, lichtvaardig en on achtzaam riiden een botsing met een motorriider had veroorzaakt, tengevolge waarvan deze later is overleden. In het kort kon ter zitting het ongeval als volgt worden gere construeerd. De chauffeur kwam uit de richting Geestersingel de Helderse weg oprijden en juist op het moment, dat hij de Sta tionsweg wilde inslaan, naderde van de andere zijde van de Hel derse weg, uit de richting Koe dijk dus, een motorrijder, die geen voorrang verkreeg en recht tegen de bumper van de auto opreed. De motorrijder, zekere N. A. de B., overleed tengevolge van hersenbloedingen, zijn duo passagier J. R. brak zijn linker been en moest geruime tijd het bed houden. Het was voor de Rechtbank, gepresideerd door mr. A. D. van Regteren Altena, een hoogst moeilijke taak de schuldvraag vast te stellen. Zes getuigen moesten worden gehoord. Uit de getuigenverklaringen, die detail voor detail nauwkeu rig beschreven, konden meerdere conclusies worden getrokken. De chauffeur zou tè laat naar links zijn uitgeweken, dan dat de mo torrijder nog tijd gehad zou hebben, maatregelen te kunnen nemen; de motorrijder, die tegen de zon in reed. zou de auto pas kunnen hebben opmerken, toen hij niet meer in staat was, an dere maatregelen te nemen. Chauffeur schuldig. De officier van Justitie, die de familie van de overledene zijn deelneming betuigde, woog de verschillende verklaringen tegen elkander af en moest tot de conclusie komen, dat de. chauf feur door een verkeersfout als de schuldige aan het ongeval moest worden aangewezen. Hij eiste een boete van f 200.subs. 40 dagen. Mr. dr. C. J. Berkhouwer te Alkmaar analyseerde de getui genverklaringen op even scherp zinnige wijze en kwam daaren tegen tot de conclusie, dat verd. nimmer kon „toekomen" aan de qualificatie in de dagvaarding, waarin gesproken werd over „hoogst onachtzaam" etc. Mr. Berkhouwer weet het ongeluk aan een allermiserabelste samen. ZEEVOGELS-ZEGE (4—1) WAS WELVERDIEND Zeevogels wist door beter spel een welverdiende overwinning te behalen. -Met. de wind In de rug legt de thuisclub z'n meerderheid op. Regelmatig zwermen de witte vogels voor het vijandelijke doel. Een aanval over rechts wordt met een goed doelpunt beloond. Niet lang daarna is het wederom de snelle rechter-vleugelman, die onhoudhaar laag inschiet. Enkele aanvallen van Uitgeest zijn met van gevaar ontbloot, doch de goede verdediging van Z. geeft de bezoekers weinig kans. Bij een doorbraak weet de mid- voor zijn kans te benutten, en de stand op 30 te brengen. Soms wordt Uitgeest even gevaarlijk, doch de goed gerichte schoten vinden doelman Twisk, in prima vorm, keurig op zijn post. Aan beide zijden gaan enkele kansen verloren'. Meer tegen het einde is het wederom de Zeevogels-mid- voor, die de stand op 40 brengt Dan begint Uitgeest beter te combineren. Met een fraaie kop bal in de hoek weten de bezoe kers de eer te redden: 41. De cijfers gaven de verhouding juist weer. EEN GOED BEGIN De Handbalclub St. Adelbert heeft de competitie wel zeer goed ingezet. Het eerste elftal won met 31 van Zeevogels 2, terwijl de junioren A het tegen VBO tot 62 wisten te brengen. De junio ren van USVU moesten in het B-elftal hun meerdere erkennen en dit laatste won dan ook met 5—1. ROYALE KSV-ZEGE HING LANG AAN ZIJDEN DRAAD KSV heeft de derby tegen Rei ger Boys tot een goed einde ge bracht, maar lang, heel lang heeft de zege aan een zijden draadje gehangen. Met een 21 voor sprong stond KSV geruime tijd met de rug tegen de muur en in de achterhoede ging men steeds meer over tot paniekvoetbal. Had Reiger Boys in die periode gelijk gemaakt, we betwijfelen of er dan nog een zege voor de thuis club was weggelegd. Na ongeveer een kwartier spe len nam KSV de leiding en kort voor de rust werd de stand zelfs op 20 gebracht. Direct na de thee kwam Reiger Boys fel op zetten. KSV moest zich bepalen tot verdedigen. Het werd 21 en nog onstuimiger werd het offen sief van de Boys. Tot een kwar tier voor het einde de KSV- voorhoede weer op gang kwam. Toch duurde het tot de laatste vijf minuten eer KSV succes had. Toen legde Reiger Boys het hoofd in de schoot en niemand verwon derde zich meer over de vierde treffer. NIEUWS UIT DE BEEMSTER Op de Landbouwtentoonstelling te Purmerend behaalden ver schillende bouwers uit de Beem- ster mooie successen met hun producten- De Gebr. Droog, Jis- perweg, behaalden vier eerste prijzen en één derde, A. Baren- dregt vier eerste, één tweede en één derde; Gebr. van Baar, Wor- merweg één eerste en één twee de prijs; R. Jantjes, Noorddijk twee nunten twee 3e prijzen. De gem. zangver. „Harmo nie" heeft de operette „Marion de Marketenster" van Sam Vlessing in studie genomen- Men hoopt deze operette in Febr. 1952 op te voeren. Voorts heeft men nog het plan opgevat om in begin Nov. een bonte avond op te vqgren. Bo vendien wordt deelgenomen aan het zangconcert te Winkel. loop van omstandigheden. Ook j hij betuigde de familie van de overledene zijn deelneming en hoewel hij liever anders gewild had, mocht hij de mogelijkheid, dat ook de motorrijder een fout zou hebben gemaakt, niet uit sluiten. De chauffeur zou vol gens zijn reconstructie uitermate voorzichtig hebben gehandeld en er alle tijd voor genomen heb ben, om naar links af te wijken, niet plotseling en abrupt dus. Hij stond bovendien stil, toen de motorrijder nog 30 a 40 M. van de plaats van het ongeval verwijderd was. Tevens was hij van mening, dat de motorrijder, die van drie uur des morgens af de gehele dag gevist had en slechts een hazenslaapje had ge noten, vlak voor hij weer op brak, wat slaperig moet zijn ge weest. Juist omdat de chauffeur vroegtijdig genoeg naar links was uitgeweken en daartoe het teken had gegeven, had de mo torrijder nog wel voorlangs de auto kunnen passeren. Waarom hij verd. dan ook niet schuldig achtte aan het ongeval. Uitspraak over veertien dagen. „Als de klok waarschuwt" BEEMSTER. De Toneelver. Midden Beemster heeft voor het a.s. winterseizoen het Toneelstuk „Als de klok waarschuwt" in stu die genomen, een vrolijk myste riespel in drie bedrijven van R. en C. H. Feenstra. N.K.J.B. bereidt winterseizoen voor WEST BEEMSTER. De NKJB heeft, in de eerste verga dering voor het komende winter seizoen, de nieuwe aalmoezenier, de Weleerw. Heer Douwes, ver welkomd, die bij deze gelegen heid van zijn kant de NKJB-ers begroette. Er is in de afgelopen winter mooi werk verricht. De vergade ringen waren goed bezocht, maar er zijn er nog altijd, die buiten de beweging staan, zo zei hij, en hij sprak de hoop uit dat niemand zal verzuimen de leer zame en gezellige avonden in de komende winter bij te wonen. De aalmoezenier beloofde al zijn krachten aan de beweging te zullen geven. Zijn projectieappa raat met mooie en wetenswaardi ge filmpjes staat ter beschikking van de NKJB-ers. In de vergade ring werd een filmpje vertoond over de glasblazerij te Leerdam, voordat men tot de ontspanning overging. Mooi succes BEEMSTER. Bij de behen digheidswedstrijden voor tracto ren, te Purmerend gehouden, be haalde onze plaatsgenoot, de heer Jo van Etten, de eerste prijs: eèn verzilverde beker en een droogscheerapparaat. DE RIJP VIERDE KERMIS DE RIJP. Na een gewaar deerde muzikale inzet door de Rijper Fanfare heeft,De.Rijp een gevarieerde kermisweek gevierd. Dank zij de V.V.V., de vele uit voeringen, film en dansgelegen heid is het een drukke kermis ge worden. „Benedictus XV" heeft zijn naam hoog gehouden door de opvoering van „Het meisje uit het Westën". Het was goed, dat ook in de kermisweek een stuk als dit werd vertoond, een spel met een behoorlijke moraal Goed spel be zorgde de talrijke aanwezigen een mooie avond. Ook het Rijper Kleintoneel mag op een goede opvoering terugzien van „Hoera t is een jongen". In de operette „La Tzigane" van Johan Strauss met zijn onsterfelijke melodieën, goed gebracht door de zangver eniging „Voorwaarts", vormden de fraaie costuums een voortref felijk geheel, waarbij echter o.i. het toneel wel wat uit de toon viel door een minder verzorgd uiterlijk. De verschillende door V.V.V. georganiseerde kinder- en volksspelen zijn, dank zij het mooie weer, evenals de rest van de kermis uitstekend geslaagd. Nieuws van de Reisduif DE RIJP Het was deze keer iets bijzonders voor de duiven- houders, Er werd n l. gevlogen vanuit Vilvoorde in het kader van de navluchten voor oude en jonge duiven, het veroverde aan tal punten was deze keer voor de leden van „De Reisduif". In ver band met de kermis waren ook nog andere prijzen beschikbaar gesteld; deze bestonden uit siga retten en bussen koek. De be haalde prijzen werden in het clubgebouw in de meest gezellige stemming uitgereikt. In een om mezien van tijd was het hele ge bouw gehuld in rook van de ge wonnen sigaretten. De uitslag van deze vlucht was als volgt: 1, 15, 21, J. F. Riteco; 2 P- Rite- co;3. 6, 8, 13, J- Sassen; 4, 22, 10, A. Dootjes; 5, 16, 19, J. Knegt; 7, 14 ,20, C. Nieuweboer; 9, 12, 17, 18, J. Spekken en 11 S. Knip. Motor puzzle-rit DE RIJP. In samenwerking met de V.V.V. te De Rijp en de motorclub Schermer en omstre ken, werd een puzzlerit voor mo torrijders gehouden. Aan de start verschenen 38 deelnemers, hiervan behaalde in de klasse lichte motoren de heer G. v. Harnkamp te Oterleek de eerste prijs. De 2e prijs werd ge wonnen door G. Vink te De Rijp, de 3e door P- de Groot te Drie huizen, de 4e G, Twint, De Rijp- In de klasse voor zware moto ren behaalde A. Plevier te Oter leek de eerte prijs; J. Schokker te Graft de 2e prijs: J. Middel koop te West-Graftdijk de 3e pr.; Jan Hemke te Oterleek de 4e pr.; H. Greuter De Rijp de 5e pr.; G- Bossen te N, Niedorp de ftp pr. Bij loting verwierf de heer Wier- stra de door de heer Grasboer uitgeloofde prijs. Zeemacht en Duinranders eindigen gelijk De uitslag van de wedstrijd ZeevogelsDuinranders eindigde niet, zoals gemeld, met een 61 zege voor de thuisclub, maar in een 22 gelijk spel. Verloren WARMENHUIZEN: Verlo ren: Een donkerblauwe meisjes mantel. Gevonden: 2 huissleutels. Inlichtingen Politie. WEERSVERWACHTING medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Woensdag avond tot Donderdagavond. WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen en voornamelijk in de kustprovincies enkele buien. Matige en tijdelijk zwakke wind uit Westelijke richtingen. In het binnenland vannacht iets kouder, overigens weinig verandering tin temperatuur. f Advertentie) de bekende oude klare met z'n zachte smaak en pittig aroma, per Liter 7.70 ALKMAAR - Tel. 2585 GESLAAGDE FLORALIA NIEUWE NIEDORP. On danks het ongunstige weer mag de Floralia weer geslaagd ge noemd worden, al waren er min der inzendingen dan vorige jaren. Met een korte toespraak opende de heer Zwagerman, Loco-burge meester Zaterdagavond het twee daagse Floralia-feest. Voorzitter de heer Hoepkes sprak zijn vreugde uit over de medewer king van verschillende zijden. Voorz. sprak woorden van dank tot de heer Takken voor diens buitengewoon keurige stand. Tot onze verwondering was er in het geheel geen fruit inge bracht. De gehouden ballonwedstrijd was voor de jeugd een groot ver maak. De uitslag van deze wed strijd alsmede de etalagewedstrijd zal nader bekend worden ge maakt. Van de wedstrijd met ringste ken van Zondagmiddag is de uit slag als volgt: 1. de heer Versluis 2. de jonge heer F. Dekker en 3. Mevr. Arts. ROODVONK! AKERSLOOT. Dezer dagen is wederom een nieuwe geval van roodvonk geconstateerd. Dit is reeds het 13e geval, dat zich in deze gemeente heeft voorgedaan. Deze ziekte heeft zich tot nu toe beperkt tot 6 gezinnen. LANGEiNDIJK, 19 Sept. 2000 kg aardappelen, blauwe eigenh. 9,509,60; 18000 kg rode kool A 4—13,10; B 3—3,80: 14000kg gele kool A 9,30—13,40; B 8,10—10,50; 6000 kg groene kool 10,50—13,40; 130.000 kg witte kool 3,503,60; 1000 kg uien grove 15,50;nep 22.80 —24,70; 800 kg bieten A 7,70; 7,70; 500 kg tomaten A 23; 5500 kg slabonen 36,80—51,80; 8000 st. bloemkool B I 26,50—3-5,60; B II 15,4020,80: 250 bos peen 12. Doorgedraaid: 20.000 kg witte kool. Nrd. SCHARWÖUDE. '19 Sept. 2300 kg aardappelen, eigenh. 9,20 bi. eigenh. 8,408,60: bevelan ders 8,60; grove 7,70: 9000 kg sla- bonen 44—50; II 4244; afwijk. 3440; 300 kg kroten A 7,10; 200 kg uien, drielingen 15; nep 20; 6000 kg rode kool 3,80—10,80; 3000 kg gele kool 7,90—12,10; 750 kg groene kool 13,8014.40; 111000 kg witte kool 3,506,30: 200 stuks bloemkool B I 30: B II 22; afwijkende 8; doorgedraaid: 9000 kg witte kool. WARMENHUrZEN, 19 Sept. 4200 kg aardappelen, eigenhei mers 10.2010,90; bl. eigenhei mers 10,20—10,90: bintje 9,20; grove 8,90: 2900 slabonen 43-53; 1300 kg rode kool 5,808,80; 3600 kg witte kool 3,50—3,60; 300 kg uien 14,80. PURMEREND, 18 Sept. eie ren 3000 kipeieren 14,5015,50 p. 100 stuks; 700 eendeneieren 9,— Veemarkt, runderen, totaal 848 stuks. 372 vette koeien f 2,10— 2,75 p. kg; 390 gelde koeien 465 750; 96 melkkoeien 650475; 34 pinken 250450; 28 stieren 5501300; 8 vette kalveren 165 325; 158 nuchtere kalveren 60— 125; 123 vette varkens 1,852.16 p. kg; 855 magere varkens 36— 85; biggen 2638: 1237 vette schapen 80135; fokschapen 90 130; lammeren 65110; 58 bok ken en geiten 1050: 46 paar den 550—950: 25 fokzeugen 27'5— 475: 3348 totaal aantal dieren. Pluimveemarkt: 4500 oude kippen en hanen (wit te en rode) 1.401.60; 2100 oude kippen en hanen (blauw) 1,60 1.80; 950 hennen 3,756,50 p- st. 250 jonge hanen (blauw) 2,90 p. kg: 3100 jonge hanen (witte en rode) 1,902.10: 500 eenden 1— 1,75 p. stuk: 700 konijnen 1,25 6,per stuk. BINNENLANDSE MARKTEN AMSTERDAM, 17 Sept. Vee. Aangevoerd 407 runderen, prima kwal. 2,652,75; goede kwali teit 2,552,63; derde kwal. 2.40 2.53; mindere kwal. 2,15— 2,40 p. kg slachtgewicht. Voorts 2343 varkens, prijzen lager, 2,53 2,55; lichte soorten van 2,46 af p. kg slachtgewicht; 28 kal veren 1,802,30 per kg levend 28 nuchtere kalveren 1,401,50 per kg levend; 4 schapen. UTRECHT, 17 Sept. Paarden Aangevoerd 450 paarden. Luxe paarden 9001150; werkpaarden 7001000; oude paarden 550 850; paarden boven drie jaar 700900; paarden beneden 3 j. 600800; veulens 225400: hit ten 400725. Handel matig. ROTTERDAM, 17 Sept. Vee. Aanvoer in totaal 1067 stuks, waarvan 721 vette koeien en ossen en 346 varkens. Prijzen: vette koeien le kw. 2,552,75; 2e kw. 2,252,45; 3e kw. 22,20; varkens (lev. gew.) 2,16; 2,12; 2,09. Aanvoer vette koeien korter, handel willig, prijzen iets hoger. Aanvoer var kens iets minder, handel tame lijk, prijzen iets hoger. LANGEDIJK. 3500 kg aard appelen, bevelanders 9.209,30; bl. eigenh. 9,20—9,60; 30.000 kg rode kool 411,40; 30.000 kg ge le kool 9,50—12,40; 20.000 kg groene kool 9,4014,90; 100.000 kg witte kool 4,507,90; 500 kg prei 10,9012,90; 600 kg uien grof 15; nep 19,10; 900 kg bie ten 7,60; 1700 kg andijvie 6,10; 300 kg tomaten A 2428; 6000 kg slabonen 4152,50; 5000 kg bloemkool B 1 27.20—34,90.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2