Sarco globine Hugo Boys bi j S RC voor vu u rproef EERSTE BONDGENOOT thans op de laatste plaats De Blokkers in opmars of herstel van Westfriezen? ALLES GELON BESCHIKBAAR legen eerste hypotheek U.N.O.-tanks stootten door DANSEN Openbare verkopina Na San Francisco Subsidies voor de Kruisverenigingen Naar wij vernemen Jan Fabricius tachtig jaar ,,'t Wapen van Heemskerk" OPEN BAAR In de afdeling Noord-Holland LSVV struikelblok voor Hollandia T? Mogazijnenbouw Koningin doet beroep op Truman Tweede technische hogeschool Zuigelingensterfte en sterfe t.b.c. sterk gedaald voor Uw etalage Fa. Theo Groothuizen en Z. ZACHTER WEER KOEDIJK HUUR 'N BOEK! Wij hebben ESSEVELD Is - ast Voor timmerman metselaar en stucadoor Algemene Vergadering Na-inlevering van wol KERMIS Luizeknip Oudkarspel Dekker nieuwe cursus ZWAAG te Egm. aan Zee PAGINA 6 ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1951 (Van onze diplomatieke medewerker). Blijkbaar heeft men Gromyko'S koelbloedigheid en vermogen tot het openlijk stichten van diplo matieke verwarring overschat. De Rus leek zelf verward en al met al gaf de Sovjet-delegatie en die der aanwezige satellieten op de zogenaamde vredesconferentie van San Francisco een zeer arme lijk spel te aanschouwen. Dat is wel de hoofdreden, waarom Fris co voor het Westen, speciaal voor de V.S. nog betrekkelijk onscha delijk verliep. Betrekkelijk onschadelijk want Nederland heeft meer dan één reden zich gegriefd te voelen over de wijze, waarop Amerika en Japan ons land openlijk in een ongunstiger positie hebben willen dringen dan bv. Indonesië. Ne derland heeft zelfs afstand ge daan van alle aanspraken op her stelbetalingen, maar kon in het Vredesverdrag met Japan niet lezen dat alle vorderingen tot schadeloosstelling van Nederlan ders nu ook maar meteen ont eigend zouden zijn. Indonesië nam eenzelfde stand punt in. Met steun van Amerika kreeg Indonesië toezegging, dat van Japan de tweezijdige on derhandelingen daarover geopend zullen worden. Zelfs dat kon de Nederlandse delegatie niet als succes tonen. Wel heeft men de mogelijkheid geopperd, dat onze regering mis schien in alle stilte zulk een toe zegging kreeg. Indien dat al waar zou zijn wat geenszins zeker is dan is dat pijnlijk en on waardig. Nederland was de eerste bondgenoot, die na de Japanse aanval op de Amerikaanse basis Pearl Harbour, aan Nippon oor log verklaarde, als goed bondge noot zette Nederland zijn beste VOORTAAN RUIMER BASIS De minister van Sociale Zaken heeft gemeend het oude beginsel van subsidiëren der plaatselijke Kruisverenigingen alleen op basis van het werk dat de wijkver pleegsters doen in het belang van de t.b.c.-bestrijding te moeten verlaten. Blijkens zijn toelichting op de begroting 1952 wil de mi nister voortaan subsidie verlenen indien blijkt dat de vereniging in voldoende mate werkzaam is op het terrein van de praeven- tieve gezondheidszorg in het al gemeen, waarmede hij tot uiting wil brengen, dat andere takken van gezondheidszorg, in het bij zonder moederschapszorg en gees telijke en lichamelijke zorg voor het kind, van niet minder belang zijn voor de volksgezondheid dan de t.b.c.-bestrijding. is Z. K. H. Prins Bernhard giste ren met klein gevolg per vlieg tuig naar Biarritz vertrokken, waar hij enige dagen zal verblij ven. keert minister Stikker met de Nieuw Amsterdam, die 3 October te Rotterdam wordt verwacht, van de conferentie in Ottawa terug heeft een Delftse fotograaf een nieuw procédé ontdekt voor het versterken en waterdicht maken van papier, textiel, leer, kant en dergelijke. beroofde een onverlaat een Haag se juffrouw van f 10.nadat hij haar bril en bovengebit had ver nield is een mijnwerker uit Brunssum, vader van zeven kinderen, in de staatsmijn Hendrik op 730 meter diepte door neervallende kolen bedolven en gedood..., stootte men gisteren bij grond werkzaamheden te Venray, op dezelfde plaats waar onlangs een granaat tot ontploffing kwam! die veel materiële schade aan richtte, op een scherp gestelde niet ontplofte bom van 150 kg. Ditmaal gebeurden er geen on gelukken.... zullen 300 Engelse oud-strijders en nabestaanden van gesneuvel den op 29 September een pel grimstocht maken naar Nijmegen en omgeving.... heeft H. M. de Koningin een be langrijke gift geschonken aan de Nederlandse Jeugdgemeenschap ten bate van de actie „Helpt Hon gerend India'. wenst de V.P.R.O. alsnog be- scheidenlijk aan televisie deel te nemen TOKIO (A.P.). Drie geal lieerde tankcolonnes zijn gisteren in het gebied van de voormalige ijzeren driehoek der communisten in noordelijke richting doorgesto ten. Zij trokken zich terug na alle verzetsnesten, die zij op hun weg ontmoetten, vernietigd te hebben. Eerder op de dag probeerden 220 gewapende Noord-Koreaanse communisten de geallieerde li nies binnen te dringen met een schijnaanbod tot overgave. Toen de list aan het daglicht kwam openden geallieerde artillerie en vliegtuigen het vuur op de com munisten. De communisten vluchtten in dik kreupelhout, maar de piloten zeiden, dat 80 tot 90 pet. van hen onder vuur werden genomen. lucht- en zeestriidkraehten in tot verdediging van Singapore. De helden die de dood vonden in de slag in de Javazee, onder Door man's roemrijk bevel, hebben de Japanse overmeestering van Au stralië definitief belet. Tiendui zenden Nederlanders hebben met hun leven, hun gezondheid of hun goed in barre kampen de prijs voor dit alles moeten betalen. Zouden hun rechtmatige aanspra ken daartegenover alleen maar in het niet-zeker, maar hoogstens veronderstelde gunstigste geval heimelijk en steelsgewijs erkend kunnen zijn? In Griekenland heeft maarschalk Papagos bij de verkiezingen een onverwacht succes, omdat zijn campagne er op gericht is, een einde te maken aan de te grote invloed, op de Griekse belangen van het Amerikaanse gezantschap in Athene. Wij houden niet van Papagos- figuren in de politiek. Daarom hopen wij, dat de democratische partijen in ons parlement de fier heid en de moed zullen opbren gen, het vredesverdrag met Japan niet goed te keuren ter bekrach tiging totdat onze zwaargetroffen landgenoten hebben gekregen wat hun moreel en rechtens toekomt. ASSEN. De 80e verjaardag van de Nederlandse schrijver Jan Fabricius, die met zijn „Jeugd herinneringen van een Asser Jon gen" blijk gaf zo'n warm gevoel te hebben voor zijn geboorteland Drente, brengt ons even 5 jaar terug, naar het Fabriciusfestijn van het Drents Genootschap, dat toen de grijze Fabricius met een warme huldiging dankte voor wat hij als schrijver voor Drente in Nederland had gedaan. Zijn 80e verjaardag zal de schrijver van „Ünner ien Dak" vieren in zijn huis in Broadstone in Engeland, ver van Drente. Ook daar zal de Oude Landschap echter niet ontbreken. Zijn col lega en gewestgenoot Anne de Vries zal er namens het Drents Genootschap zijn om vele geluk wensen uit Drente over te bren gen, o.m. die van het Drents Ge nootschap en van de Prov. Drents Rederijkers Bond. En als symbool van Drente zal hij de 80-jarige een schilderij aanbieden van Louis A. Roessingh dat hem éan van de mooiste plekjes van Drente, een weg ach ter Elp, in zijn huiskamer zal brengen. Uit de oorkonde, die Anne de Vries daarbij aan Fa bricius zal overhandigen, zal de jarige kunnen lezen, hoeveel Drenten op 30 September aan hem zullen denken. Con Zelo-nieuwt WAARLAND 't Eerste elf tal gaat a.s. Zondag bii AGSV I op bezoek. Dit is geen tegen stander waarmee valt te spotten, integendeel, vorige maal klopte het Callantsoog. Jongens, zorgt voor iets goeds, geef je tot het uiterste, dan kun nen we met 'n gerust hart de uitslag tegemoet zien. We vertrekken om 1.15 uur Êrecies, vanaf de kerk per bus. ie wedstrijd vangt aan om 2 u. 't Tweede elftal krijgt St. Boys 2 op bezoek en kan de puntjes thuis houden. Denkt er echter vooral om, dat jullie geen te genstander moeten onderschat ten, want dan komen we bedro gen uit. 't Derde gaat bii onze nabuur V.Z.V. op bezoek en zal daal de strijd aanbinden tegen V.Z.V. 3. De wedstrijd vangt aan om 12 uur. Vertrek om 11.15 uur. De Jun. krijger» bezoek van Z.A.P. en kunnen gerust op 'n zware tegenstander rekenen, want de zwart-witten weten wel iets van voetballen af. Houdt, echter de naam van Con-Zelo hoog, door zo sportief mogelijk partij te geven Terreindienst om 10.45 uur P. Danenberg en Jn. Kramer. GELDLENING VOOR WONINGBOUW Heiloo. In navolging van an dere gemeenten is het Gemeente bestuur van Heiloo voornemens een lening uit te geven ter finan ciering van de woningbouw De vroegere Tsjechische spoorwegbeambte Karei Druksa, die tezamen met een groot aantal collega's op 11 September met een D-trein van Tsjecho-Slowakije naar West-Duitsland is gereden, had zijn vlucht zo zorgvuldig voorbereid, dat hij zijn gezin kon meenemen. Druksa heeft tegenover journa listen verklaard, dat hij wil emigreren. In Tsjecho-Slowakije is hij met arrestatie gedreigd. Op de foto: Karei Druksa met vrouw en kind. R.K.V.V. „Hugo Boys" H.H. WAARD-NOORD. Na de eerste twee wedstrijden met succes te hebben gespeeld, gaat H. Boys 1 Zondag een zware uit wedstrijd tegemoet tegen S.R.C. 1. Immers S.R.C. is steeds een ern stige eondidaat voor de bovenste plaats, pn zal ook dit jaar wel weer zijn best doen dit te berei ken. Maar de Boys voelen zich ook goed thuis in de 1ste klas en zullen zeker hun best doen om niet met lege handen naar huis terug te keren. Vertrek 1.30 uur per bus. H. Boys 2 speelt om 2.30 thuis tegen St. Victor 2 en zal probe ren om de eerste punten te ver garen, want dat wordt toch zeker tijd hè. mannen van 't 2de. Ge makkelijk zal 't wel niet gaan, maar toch proberen met vlug open spel. Ook 't 3de speelt thuis om 12 u. tegen Reiger Boys 2 en als we ons niet vergissen levert deze wedstrijd de eerst winstpunten op voor ons 3de. De Jun. zijn vrij terwijl de adsp. a naar Geel Zwart a op bezoek gaan. Vertrek 12 uur per auto. f Advertentie) legen Bloedarmoede en Zenuwzwakte Het tonisch krachtpreparaat VraagI hel Uw epoiheker of drogisi la Brec-dstraat 33 - Tel. 2201 IEDERE ZONDAGAVOND NIMMER KLACHTEN NIMMER WANORDE STEEDS VEILIG! en Steeds de beste Bands Trainingsavond Handbal EGMOND-BINNEN. In ver band met het herfst- en winter seizoen zal de handbaltraining niet meer gehouden worden op t veld maar in 't Jeugdhuis en wel op Donderdagavond om half ze ven voor de adspiranten en Jun. B, terwijl om 8 uur de Jun. A en Senioren verwacht worden. Dit gaat hedenavond reeds in. Burgerlijke Stand PURMEREND. Geboren: Catharina Chr. dv J. Bakker en L. J. W. v. Drunen te Ilpendam; Hendrikus J. A. zv H. H. A. Kom merkamp en A. M. v. d. Berg; Pieter B. zv P. Beets en L. Brug ge; Egbert W. zv C. Becker- schmidt en van G. Bakker; Nico- laas M. zv H. Runderkamp en E. Tol te Edam. Getrouwd: H. Brunt 25 jaar en H. v. d. Veen 22 jr. te Werken dam; J. Stiemer 24 en J. Meijer 23 jr. Overleden: A. L. Moerbeek 51 jr. echtg. van D. de Vries. Na twee wedstrijdzondagen is er nog maar weinig tekening in de atd. Noord-Holland te bespeuren. Dat dit geheel onver wacht komt, kunnen we niet zeggen, want de strijd om de punten zal dit seizoen, met zijn versterkte degradatie, ook m de eerste klasse, extra zwaar en hevig zijn, en de kampioenen die straks uit de bus komen, zullen de nodige verliespunten wel geïncasseerd hebben. Toch moet het ons van het hart, dat we nu reeds voor enkele onzer clubs een extra aanmoedi ging dringend nodig vinden. DREO bijv. in IA is wel heel slecht gestart; St. Bavo in 2A van hetzelfde laken een pak en in 2C is het optreden van Tex. Boys evenmin van die aard, dat Den Burg vol lof zal zijn. We zullen hopen op een spoe dige verbetering in de toestand van deze patiënten en gaan nu vol goede moed de derde competitiedag in. In de eerste klassse zal de strijd om de leiding in IA morgen in Zaandam worden uitgeknokt tussen R.C.Z. en U.S. V.U. De ex-vierde klassers zijn vol goede voornemens begonnen, maar U.S.V.U. zal heus niet over zich heen laten lopen. We zijn „bar" benieuwd naar de uitslag. Zeevogels, dat optimistische geluiden laat horen, trekt naar de Beemster, waar de ontvangst wel zodanig zal zijn, dat de Ég- monders met volle winst weeiv naar huis zullen terugkeren. Wij geloven niet aan eten gunstig resultaat voor D.R.E.O. in haar thuiswedstrijd tegen O.D.I.Z, Ook deze Zaandamse ploeg zal nog willen meedoen in de strijd om de leiding. Maar D.R.E.Ó., elke verrassing in de vorm van een gelijk spel of overwinning zal ons welkom zijn. S.V.A. krijgt het heel moeilijk in Eg- mond waar Egmondia vol span ning zit te wachten om de wereld kond te doen. dat haat- nederlaag van verleden week een vergissing was. In Uitgeest tenslotte gaan twee zwakkere „zusjes" proberen kostbare pun ten van elkaar af te kapen. We zien Uitgeest in die poging sla gen. Maar dan 1B: daar is aller eerst de thriller, waar heel Blokker en Zwaag op zit te wachten, n.l. BlokkersWest friezen. Ja, die Zwaagse voet ballers hebben het maar heel slecht „daen" verleden week tegen Valken, maar of juist Blokkers een welkome prooi zal zijn voor revanche-ideeën me nen we sterk te moeten betwij felen. In Bovenkarspel K.G.B. en Vaken aan de start. Twee ploegen, die elksar al jarer» lang het leven „zuur" hebben ge maakt. We schatten de thuisclub iets hoger. Dat R.B.D.V.O. met H.O.S.V. op bezoek nog even door kan gaan met- winnen, zal men in Medemblikse kringen ook wel beseffen. De Goorn ten slotte hoopt op volledig herstel van haar favorieten, nu Spor ters, al is dat heus geen lidht eitje, op bezoek komt. In Schagen zal Hugo Boys dan eindelijk haar grote vuurproef ondergaan. De oranje-hemden uit Heer'hugowaard zijn zo over weldigend gestart in hun eerste eerste klasse-seizoen, dat haar mede-klasgenoten wel even be duusd zullen hebben staan te kijken. Morgen zal S.R.C., met twee punten achter reeds, de tanden op eikaar zetten en pro beren de nieuweling een halt toe te roepen. Met de vele spannen de ontmoetingen in het nog niet zo verre verleden in het hoofd, kan men er van oyertuigd zijn, dat deze twee ploegen morgen voor een daverende en spannen de wedstrijd zullen zórgen. Win naar? Het blijft voor ons een groot vraagteken. W.G.W. krijgt eên nieuwe las tige klant op bezoek. Nieuwe- Niedorp, twee gespeeld, twee ge wonnen. Zal men in Den Hel der deze drieste knapen weten te bedwingen? V.I.O.S. krijgt ook al een nabuurderii te ver werken. Men gaat namelijk te Koedijk op burenvisite. Toch een succes voor Warmenhuizen? Dat Alkmaar en Schoorl graag beiden in de lift naar de boven ste helft willen, zal men aan de Westerweg morgen wel gewaar worden. Ondaraan staan Fores ters en Kaagvogels. De ontmoe ting in Heiloo morgenmiddag zal over eer» voorlopige laatste plaatsbezetting beslissen. Dc tweede klassers Vijf elftallen leiden in 2A. Al leen W.B.S.V., dat uitgaat naar Graftijk, durven we zonder enig voorbehoud een zege voorspel len. De ander vier yliegen el kaar namelijk in de haren. Purmerland en Zaanse Boys ten eenre en Jisp met Berkhout ter andere zijde. Zullen Purmer land en Berkhout de sterksten blijken? P.S.C.K. dient nu ggns de ba kens te verzetten tegen Groot- Schermer, anders gaat deze eer tijds zo roemruchte Kalfclub ge vaarlijk laag op de ranglijst staan. Dat R.K. S.V.S. hetzelfde kunststukje tegen Westzaan zal uithalen als verleden week tegen Graftdiik, betwijfelen we sterk. In Oudorp tenslotte Kol- ping BoysSt. "Bavp. Weer zien we een Ursemer nederlaag in het verschiet, hetgeen voor Kol- ping Boys een aansluiting met de kopgroep zou betekenen. In 2B is het bovenaan ook al een gevecht jom de leiding. W.S.W. en Sijbekarspel be twisten elkaar de eer. Met alle respect voor de Wijdenessers, zien we de rood'broekén toch als winnaars uit, de strijd te voor schijn komen. Spartanen gaat breken met de gelijke spelen-mode en wint van H.E.O. S.V.W. en Strandvogels in Heerhugowaard zien we juist heel dicht bij een draw eindigen en Zwaagdijk heeft de beste papieren in Twisk. Met. sombere fevoelens zien we echter Wou- ia naar het verre Den Oever vertrekken. Er mag wel heel hard aangepakt worden als al die moeite beloond moet wor den. Wiron is vooral op eigen veld niet voor de poes. In 2 C dachten we even te kunnen bekomen. Niets daarvan. Competitieleider v. Ketel laat nu Hollandia T en LSVW tegen elkaar optornen. Als we Tuitje- horn als favoriet uitroepen, doen we dat alleen met de gedachte aan terreinvoordeel. Concurrent JVC wint natuurlijk van Flevo en Geelzwart zal zelfs als het stormt in Oosterend moeten win nen De Texelse ontmoeting tus sen de Boys en de Koog wordt dan eindelijk de eerste zege voor onze vrienden uit den Burg. Petten en Zeemacht, twee ploe gen, die mee willen tellen dit jaar. gaan langs de Hondsbos eens een lekker robbertje voet ballen. De Marine heeft even meer vertrouwen. Duinranders, gestart met een fraai gelijk spel tegen Zeemacht, gaat nu winnen van Dirkshorn. OP VOORMALIGE VLIEG VELD BERGEN BERGEN. Naar ons van de zijde van de Legervoorlichtings- dienst wordt meegedeeld, zal het vliegveld van Bergen als zodanig niet meer in gebruik worden ge nomen. Een gedeelte van het ter rein is beschikbaar voor de aan bouw van magazijnen, waaraan men thans druk bezig is. Men liet ons voorts nog weten, dat de plannen voor de bouw van een kazerne aan de Bergerweg Hocverweg nog in het geheel geen vaste vorm hebben. GECOMPLICEERD ONGEVAL ALKMAAR. Donderdag avond omstreeks half zeven reed over de Achterweg, komende van de Friesebrug in de richting Bier kade een losse vierwielige truck van 8 ton met een snelheid van 40 a 50 km per uur. Bij de hoek AchterwegLutik Oudorp wilde hij snelheid minderen, de chauf feur zette zijn voet op het rem pedaal doch de rem weigerde. Met die snelheid moest hij de bocht naar de Rotorenbrug ne men. Hij kwam op de linkerkant van de weg te liggen en versper de die voor een wielrijder die hem tegemoet kwam. Om de wielrijder te ontwijken haalde hij naar rechts uit en reed pardoes door de muur langs de oprit van de brug heen het water van het Lutik Oudorp in. De auto kwam terecht op een 18 tons baggervlet die gedeeltelijk kantelde. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Gisteravond omstreeks half tien is men onder de ogen van een grote menigte begonnen de truck op het droge te brengen waartoe men een kraanwagen van een firma uit Westzaan had laten aanrukken. Eerst om kwart voor vier 's nachts was men daar in geslaagd, doch niet dan nadat de truck over een afstand van 75 meter door het water recht voor de Wortelsteeg was gesleept. Het vaartuig dat recht voor de brug gezonken was, werd door de kraanwagen naar de kant ge trokken. doch blijft voorlopig nog een belemmering voor de scheep vaart. PSEUDO-VOGELPEST ST. PANCRAS. Gistermor gen werd in deze gemeente bij de landbouwer J. Kriek aan de Benedenweg pseudo-vogelpest ge constateerd, evenals bij de heer V. te Oudorp N.H. De kippen ble ken te zijn betrokken van een firma uit Ven endaal. Door de vee-artsenijkundige dienst uit Haarlem zijn de beesten afge maakt en zijn de ontsmettings middelen toegepast. Hierna zijn de kippen vernietigd. Het betrof bij beide heren een 10-tal kippen. VOOR DE VLUCHTELINGEN 's-GRAVENHAGE. Naar het A.N.P. verneemt heeft H.M. de Koningin een persoonlijk schrij ven doen overhandigen aan de president der Verenigde Staten, waarin zij haar bezorgdheid uit spreekt over het internationale vluchtelingenprobleem en ver zoekt om een initiatief teneinde „deze zieke plek uit het lichaam der mensheid te snijden, waarin het anders een dreigend politiek gevaar zou blijven vormen". Dr. J. H. van Royen, die dit schrijven aan president Truman overhandigde, deelde daarbij mede, dat de Nederlandse rege ring besloten heeft opnieuw 100 a 200 oude en gebrekkige vluch telingen in Nederland toe te laten. Bij de Tweede Kamer is een voorstel tot wijziging van de be groting 1951 van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen inge diend waarbij f 15.000 wordt aan gevraagd tot dekking van de in 1951 vallende kosten van voorbe reiding voor de oprichting van een tweede instituut voor tech nisch hoger onderwijs, dat, naar op 10 Mei is bericht, naar de be doeling der regering in Eindho ven zou worden gevestigd. De gedachtenwisseling over dit besluit is echter toen verschoven naar het ogenblik waarop credie- ten zouden worden aangevraagd. Dat ogenblik is dus thans ge komen. Blijkens de toelichting op de Rijksbegroting 1952 zijn de zuige lingensterfte en de sterfte aan tuberculose over 1950 verder ge daald en hebben de cijfers een ongekende laagte bereikt. De zuigelingensterfte bedroeg in 1949 per 1000 levend geborenen 36,6 en in 1950 25,2. De tubercu- losesterfte per 10.000 van de ge middelde bevolking bedroeg in 1949 2,45 en in 1950 1,92. Er wordt echter op gewezen, dat het noodzakelijk is de praeventieve gezondheidszorg met kracht ter hand te blijven nemen, gezien o.a. het ziekteverzuim in het bedrijfs leven. (Advertentie) VERDRONKENOORD 121 bii de Stenenbrug SINDS 1902 VAKLUI SCHAAKTWEEKAMP TUSSEN NAJDORF EN RESHEVSKY Door bemiddeling van Eva Peron, de vrouw van de Argen tijnse president, zal in November een schaakkamp worden gespeeld tussen de Argentijnse kampioen Najdorf en de Amerikaanse mees ter ResheVsky. In totaal zullen 20 partijen worden gespeeld; de helft wordt in Argentinië en tien partijen worden in Amerika ge speeld. Reshevsky, die de kost als accountant verdiende, zal zich thans geheel aan het schaken kunnen wijden dank zij een le gaat van de president van de Amerikaanse schaakbond Maurice Wertljeim. R.K. Handbalclub A.O.C. ALKMAAR Na de zeer goe de start van de vorige week gaan de senior-elftallen hun 2e compe titiewedstrijd spelen. Het eerste gaat naar t Kalf Zaandam en .Speelt tegen PSCK om 16.15. Vertrektijd per fiets vanaf de Heiloërbrug 1.15; met de trein tot Koog Bloem wijk om 5 minu ten over drie. Verder met de bus tot 't Kalf. Het tweede elftal gaat ziin krachten meten met VBO in Ou dorp. Dc aanvang van deze wed strijd is half zes. Vertrektijd van af de Friesebrug, kwart voor 5. En het 3e elftal gaat op bezoek bij HSV 2 in Heiloo- Deze match begint om 2.30 op het HSV-ter- rein aan de MaUevoortsdijk, ach ter de R. K. Kerk. Vertrektijd vanaf de Heilooërbrug, half 2- Speelsters, denkt aan het uni form. De training voor de adspi ranten en junioren, die niet des avonds mogen trainen, begint Dinsdagavond om 5 uur tot half zeven, op 't terrein aan dc Wes terweg. De opstellingen en het eventueel niet doorgaan van de wedstrijden wordt bekend ge maakt bii dhr. J- Smit Nieuwe- sloot (Vanaf Zaterdag 12 uur.) (Advertentie) KUNSTKRING ELCKERLYK GEOPEND CASTRICUM „Een aanwinst voor onze gemeente!" zeide bur gemeester C. F. Smeets die uiting gaf aan de bijzondere waarde ring van het gemeentebestuur en de kring een lang leven en veel succes wenste. De heer G. W. v. d. Horst, de voorzitter van de Kunstkring, sprak het openingswoord en ver welkomde alle aanwezigen die het gehele Corsotheater bezetten. Vele plaatselijke autoriteiten waren bij deze openingsavond aanwezig, waar prof. dr. Anton v. Duinkerken de phychologische verschillen tussen mensen van Noord en Zuid op een zeer bijzon dere en voor ieder begrijpelijke wijze uiteen zette. Het behoeft geen betoog dat de Kunstkring Elckerlyk in Castri- cum een goede weg is ingeslagen. Wij wensen hem veel successen. (Van onze weerkundige medewerker) Het hogedruk-gebied dat zich in het midden van de week boven de Oceaan be vond heeft zich naar onze omgeving verplaatst. Voor ons betekende dit dat de koude Noord-Westenwind belangrijk in kracht afnam. Gisteren was het dan ook een mooie herfstdag al was de temperatuur vrij laag. Gelukkig ziet het er echter naar uit, dat ook de tempe ratuur wat zal oplopen, daar het maximum meer naar 't Oosten trekt, en wij dus aan. de Westkant van dit „hoog" komen te liggen. Tengevolge hiervan zal ae wind naar 't Zuid-Oosten draaien zodat warmere en drogere lucht ons zal bereiken. Voor het weekend zijn de vooruitzich ten dus gunstig en mogen we rekenen op rustig en wat zachter weer, waarbij de nachten echter reeds flink koud zullen zijn. NATIONALE HYPOTHEEKBANK HOLLANDSCHE HYPOTHEEKBANK Voordam 13 Tel. 4924 Rippingstr. 4 Tel. 2707 ALKMAAR NOTARIS H. G. WES TEN te Schoorldam zal od Vrijdag 28 Sept. 1951 n.m. 7 u. precies in het koffiehuis van de heer D. C. Butter te Koedijk uubliek verkouen: A. Dubbel woonhuis met schuur en erf a. d. Ka naaldijk 76 te Koedijk, groot 4 Aren. Het voor huis is verhuurd voor f 3,20 en het achterhuis voor f 2,80 per week. Eigendom van de N.V. „Carina" te Amsterdam. B. Schuur en tuingrond (tot 1 Mei 1952 in ge bruik bij de heer J. Mo lenaar të Koedijk) groot 12.29 A. Percelen bouw land a. d. Ringsloot en het Laantje (tot 24 Dec. 1951 in gebruik b.d. heer K. Koedijker) samen groot 51.60 A. Eigendom van Mevr. C. M. Visser- Winder te Ede. C. Perceel weiland a. d. Nauwe Tocht te Koedijk, gr. 85.90 A. Eigendom van Mevr. de Wed. Jb. Verwer te Koedijk. Leesbibliotheek HET BOEKENHUIS Schoutenstraat 12, Alkmaar EEN DOELTREFFER TREFT ALTIJD DOEL haarden, zaal- en boet- kachels,, fornuizen, vuur- duvels, Godinkachels, Ti gers, Salamanders vanaf f 10.—, f 12.50, f 15.— enz. Voormeer 2 - Alkmaar f~~i/ Laat 15-17 Telet. 3464 ALKMAAR ADVERTEREN DOET V E R K O PIN VAN TIEL'S beier gereedschap Hofplein 57 Alkmaa Nrd-Hollandse Levens verzekering Maatschappij N.V. van 1891, ,t Hooge Huys, Alkmaar van Aandeelhouders te houden op Zaterdag 29 September 1951, des morgens te 10 uur, in 't Hooge Huys te Alkmaar. Punten van behandeling liggen voor belangheb benden ter inzage ten kantore der Vennoot schap. Alkmaar, 22 Sept. 1951 De Ned. Wolfederatie stelt nog gelegenheid tot na-inlevering van wol te Alkmaar op Donderdag 27 Sept. a.s. van 1012 en 13 uur. 23, 24, 25 SEPTEMBER Prima DANSMUZIEK The Instrumental Kings o.l.v. Th. J. Sombroek. Maandag en Dinsdag om 11 uur eerste deuntje! Prima consumptie. Beleefd aanbevelend, Café DE ROODE LEEUW OUDKARSPEL Dagelijks inschrijving voor de voor alle instrumenten. Instrum. in bruikleen of in eigendom, zonder voor uitbetaling. Accordeons f 10.p. mnd. Guitaren f 5.per maand MUZIEKSCHOOL Emm ast raat 73. Alkmaar Telef. 4425 op WOENSDAG 3 OCT. 1951, des nam. 3 uur pre cies bij opbod en afslag in het Hotel „De Ver gulde Valk" aan de Voorstraat 78, t.ó.v. de Notarissen Mrs. C. J. DE LANGE en D. J. ROOS. van: 1. Woonhuis m. stenen schuur en erf a.d. Wil- helminastraat 23 te Eg- mond aan Zee, kad. sec tie A nos. 1906 en 2430. samen groot 3 A. 88 eA. Mondeling verh. voor f 4.25 p.w. Lasten f 30.21 per jaar. 2. Winkel- en woon huis en erf aan de Voor straat 79 te Egmond aan Zee, kad. sectie A no. 1282, groot 96 cA. Mon deling verh. voor f 7.50 p. w. Lasten f 32.37 p.j. Bezichtiging op 26 Sept. en 3 Oct., van 23. Inl. worden verstr. ten kant. van voorn, notaris sen Breedstraat 16 en Oudegracht 293, Alkmaar

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 6