Katholieke raadsleden namen ontspanningsprobleem in studie v.v.v Mevrouw Cohen-Stuart naar laatste rustplaats Rode Kruis Colonnes uit Kennemerland Wedstrijd in de Schermer Tweet 250 deelnemers bracht C Engelse L ALKMAAR EN OMSTREKEN A.F.C-MIEUWS AGENDA Kapitale boerderij in de as gelegd Attlee ontkwam aan ongeluk hielden oefening te Heiloo 60 gewonden STAT EN KRING DEN HELDER Uiteenzetting van burgemeester de Boer van Obdam Vele haken en ogen Vismeel en traan toekomst producten? Benoemingen in het Bisdom Haarlem Kroniek en kritiek Landelijke rijverenigingen L.T.B Ajax en nan G.V.A.V.-aa zelden gev PAGINA 2 MAANDAG 1 OCTOBER 1951 ALKMAAR Kr was Zater dagmiddag op de Algemene Be graafplaats zeer veel belangstel ling, zowel van officiële als niet- officiële zijde, toen het stoffelijk overschot van mevrouw Lohcn StuartWichers, die enkele da gen geleuen in JVlarum is over leden, tijdens een sobere plech tigheid ten grave werd gedragen. Om half drie arriveerde de rouw stoet aan de Begraafplaats waar zeer vele vrienden en bekenden van de overledene reeds stonden te wachten, op gedempte toon 't plotselinge overlijden van deze zeer geziene figuur besprekend. Nadat de katafalk, die met tien tallen bloemstukken was bedekt, in de aula was opgesteld en de vele belangstellenden de ruimte hadden gevuld, sprak Jhr. Mr. F. H. van Kinschot, oud-burgemees- ter van Alkmaar, thans te Lei den, op speciale wens van de overledene, een kort woord. Hij memoreerde daarbij de stralende jeugd, het prettige gezinsleven, dat de overledene heeft gehad, schetste in bewogen woorden haar huwelijk en haar Rotter damse jaren om tenslotte langer stil te staan bij de veertig jaren, die zij in Alkmaar doorbracht, waar zij zich zovele vrienden maakte. Zij was aan de stad ge hecht en er goed ingeburgerd, en heeft zich op charitatief en so ciaal gebied zeer nuttig gemaakt. Haar naam zal bij de vele instel lingen, waarvoor zij zich heeft gegeven, nog lang in ere blijven- ven. Na nog enkele zeer persoonlij - EEN PAUL VLAANDEREN MYSTERIE IN ALKMAAR ALKMAAR Gisterenavond heeft Alkmaar de gelegenheid ge had een echt, onvervalst Paul Vlaanderen mysterie met eigen ogen te aanschouwen op het to neel van „Het Gulden Vlies". Ditmaal was 't „Het Mysterie van de dodende schaduw", dat het overigens geringe aantal toeschou wers een avond in spanning heeft gehouden. Men weet hoe het er toegaat! Er wordt flink met dolk messen en revolvers gewerkt; ne gentien mensen worden van het leven beroofd. Met grote scherp zinnigheid nemen Paul Vlaande ren en zijn vrouw Ina het speur- derswerk op zich, om na allerlei ingewikkelde en spannende avon turen het raadsel van de moorden aan de lopende band op te lossen, waarmee tenslotte een „humaan" werk wordt veilig gesteld en op nieuw mogelijk gemaakt, nadat het door een internationale bende tijdelijk belemmerd en verhinderd was geweest. Het verhaal doet er overigens weinig toe. Jan van Ees en zijn medewerkers, Eva Janssen, Tiliy Perin Bouwmeester, Matthieu van Eysden, Flors Meslier, Rijk de Gooyer, Piet Urban, Jeanne Ver- straete, Robert Sobels, Gerard Schild en Loeki Schilt hebben een voortreffelijk stukje toneelspeel kunst laten zien, waarmee men 'n aantal AJkmaarders. een amusan te griezelavond heeft bezorgd. Onbetrouwbare wasvrouw ALKMAAR. De politie heeft een 37-jarige fabrieksarbeidster, werkzaam in een der Alkmaarse wasserij-bedrijven, aangehouden, verdacht van diefstal van was goed. De goederen zijn bij de vrouw in beslag genomen. „DAS GIBTS NUR EINMAL" ALKMAAR. Het grote suc ces dat het nieuwe operette-gezel- schap Harden-Susan overal oogst te, o.a. in Theater Carré te Am sterdam, met de prachtige roman tische Operette „Das Gibt's nur einmal" is aanleiding geweest ook in Alkmaar nog slechts één enkele herhaling te geven op Donderdag 4 Oct. a.s. in het Gulden Vlies. Aan deze schitterende opvoe ring werken o.a. mede Dora Schrama, Lucia v. d. Ven, Mary v. d. Berg, Hetty Ruys, Paul Har den, Arthur Hoogveld, Rob Mil ton, Bert Silvester en Richard Bahler. Dames en Heren ensem ble en volledig orkest staan onder leiding van Julius Susan. De regie is in handen van Paul Harden. ALKMAAR AFC 1Bergen 1 2—1; WW 2—AFC 2 2—1; AFC 3—ZAP 2 4—4; St. Victor 2— AFC 4 0—2; Koedijk 2—AFC 5 22 Adspiranten: AFC bSt. Adel- bert a 4—0; GVO b—AFC c 0—9 AFC a—HSV a 1—1; AFC d—Vi tesse b 21; AFC eLimmen b 1—1; AFC f—AFC g 3—1; Sint Adelbert cAFC h 04; AFC j- Meervogels c 8—0. De oogst was groot, bravo AFCers Van de 26 te behalen punten kwamen er 21 binnen. Het eerste overtuigend sterker, behaalde 'n krappe overwinning; toch waren wij tevreden, want er is weer door alle elf hard gewerkt en dan is het een dubbele voldoe ning. Het. tweede, jammer, Jan nam de plaats in van Jan, maar moest vlak voor het einde zwich ten voor 'n penalty. Volgende keer beter. Het derde speelde ge lijk, maar stond met 41 voor; was dat zo nodig? Het vierde, ja dat is echt ouderwets, Wim en zijn mannen, gaat zo door; toont wat er bereikt kan worden, als er teamgeest is. Het vijfde één puntje, dat was niet gek. En dan onze jeugd. Toen ik de uitslagen doorkreeg, werd er aan toege voegd, nu wat zeg je er van- Ze ven overwinningen, twee gelijk en niet één verloren. Nu ik moet eerlijk zeggen, dit had ik niet verwacht en jongens daarom ge feliciteerd, jullie weet hoe het hoort, maar nu niet groots wor den hoor. De volgende week dan doen we het weer zo. Attentie: Hedenavond clubavond ook voor hen. die er nog niet ge weest zijn; komt allen naar het Waagplein, je kikkert er echt van op- Dus u komt ook spelers van het eerste als van het 2e, 3e, 4e en 5e. Daarom tot vanavond. PPC-er ke woorden te hebben gesproken waarin hij de overledene als een trouw aanhangster van het Oran je-huis prees, gaf burgemeester van Kinschot het woord aan een der naaste familieleden, die alle aanwezigen voor hun medeleven en belangstelling dankte. Onder hen waren mr. R. Veen- dorp, de gem.-secretaris van Alk maar; Mr. J. Krabbe, vice-presi dent van de Rechtbank; Dr. H. J. M. Hofstee, voorzitter van de So ciale Raad met de secretaris, de heer G. Figee. Mr. A. H. van Ra- vesteyn, griffier bij de Recht bank; mr. Josephus Jitta; de gem. archivaris, de hr. Th. P. H. Wor tel en verscheidene besturen van verenigingen, w.o. de heer J. Da- lenberg met het bestuur van de Ned. Herv. Oratorium Ver. De beaarding op de Begraaf plaats had in alle stilte nlaats waarna de sobere plechtigheid ten einde was gekomen. Eerste oefenavond Katholieke Zwemclub ALKMAAR. Hedenavond worden de leden en belangstel lenden in de Overdekte verwacht, waar tevens de inschrijving als lid zal plaats vinden. Deze eerste oefenavond, van zes tot half acht, is dus bestemd voor de dames- en meisjesleden. Woensdag worden, op de zelfde tijd, de heren en jongens verwacht. Oproep getuige ALKMAAR. Dinsdagavond 25 September om tien minuten over tien heeft er een aanrijding plaats gevonden tussen een auto en een motorrijder op de Kenne- merstraatweg. Van dit ongeval was een dame getuige die hier mede verzocht wordt, zich aan het biu-eau van politie te vervoe gen voor het geven van enige inlichtingen. WISSELBEKERTOURNOOI B.V. „DE LINDENHQEK" Rolic won de beker ALKMAAR. Onder grote be langstelling is dit tournooi Zater dag en Zondag voortgezet. Toen Rolie van Barten veAoor was het voor Kramer niet ge- makeljjk z'n laatste partij tegen Rolie in remise om te zetten. Na een spannende strijd wist Rolie beslag te leggen op de beker. Nadat de voorzitter van het dis trict Alkmaar, de heer de Haas, de beker had overhandigd, nam de heer v. d. Schilden het woord om de talrijke prijzen te overhan digen. De eindstand luidt: P. Rolie 681 160 30 4.25 12 J. Kramer 1324 126 77 10.50 11 P. Boekestein 979 173 29 5.50 8 Jac. Ruiiter 624 170 25 3.77 8 W. de Vries 872 177 37 4.92 6 W. Barten 774 194 33 3.98 6 J. Swart 882 178 39 4.95 5 F. Schoen 500 159 22 3.14 0 Films: CINEMA AMERICAIN: Die Fledermaus, 18 jaar. REX-THEATER: Macao, eiland der gouddorst, 18 i. HARMONIE-THEATER: Om een vrouw te behagen, 14 jaar VICTORIA-THEATER: Tar- zan en de Zeemeerminnen, 14 jaar. APOTHEKEN: voor spoedge vallen is hedenavond ge opend de apotheek Wanna, Ritsevoort 5, apotheker Mei. C. Kamphuys. EEN DER MOOISTE VAN OTERLEEK OTERLEEK. Vanmorgen te gen half acht ontstond brand in de grote boerderij van de heer J. J. Posch aan de Molenweg C 23 te Oterleek. De brandweer van Alkmaar die omstreeks kwart voor acht gewaarschuwd werd, kon doordat er de eerste tien minuten geen water kon worden gegeven, de boerderij niet meer behouden. De 300 jaar oude boer derij, die voor een der mooiste van het dorp geldt, werd geheel in de as gelegd. Daarmede gin gen ook alle landbouwmachines en een grote hooiberg in de vlammen op. Van het vee konden een stier en de varkens die zich in de schuur bevonden worden gered. Het andere vee bevond zich buiten in de weide. De oor zaak is vermoedelijk kortsluiting. De Alkmaarse brandweer die ge assisteerd werd door die van Oterleek, rukte uit met een mo torspuit, een ladderwagen en een materiaalwagen. Doordat de sloot rond de boerderij niet vol doende op diepte was gebracht, raakte de autospuit al dir.ect ver stopt. De schade loopt in de tien duizenden guldens en wordt door verzekering gedekt. De Alkmaar se brandweer hield zich de hele morgen nog bezig met het na blussen. Intussen werd op last van de burgemeester van Oter leek personeel gevorderd om bij het omspitten van de smeulende hooiberg, die gevaar opleverde voor de omliggende boerderijen, assistentie te verlenen. 3LAITHWAITE (Yorkshire), 29 Sept. (AP) Een grote booglamp viel vandaag uit de nok van een tent en kwam vlak naast ministerpresident Attlee terecht. In de tent wachtten 3.000 mensen op een politieke rede van de minister-president. De lamp kwam terecht tussen Attlee en zi.in vrouw, die naast hem stond. Geen van beiden schrok. HEILOO. Zaterdagmiddag was Heiloo het drukke middelpunt van een koortsachtige bedrijvigheid. Tientallen Rode Kruis wagens, ambulances, brandweerwagens, luxe auto's, vracht auto's, hoog opgetast met materialen, en vele andere vervoer middelen reden met grote snelheid af en aan. Stel U voor: Omstreeks half drie waren boven het vriendelijke plaatsje Heiloo twee vliegtuigen, waarvan alle inzittenden parachutisten waren, tegen elkander gebotst en stortten brandend neer. Onmiddellijk was er de landelijke rust verdwenen: met gierend lawaai vlogen de brandende vleugels naar beneden; andere brokstukken van de vliegtuigen kwamen her en der neer en veroorzaakten branden en ontzaggelijke schade. In een oogwenk is de colonne Rode Kruis Korps Heiloo gealar meerd; onmiddellijk verzoeken de officiële instanties aan de colonne IJmuiden, Zandvoort-Bad, Castri- cum-Limmen, Beverwijk, Uit geest, Alkmaar en Zaandam, met personeel en volledig materieel uit te rukken ter assistentie. Om drie uur zijn ze aanwezig bij het Stafkwartier in een der gebouwen van de Willibrordusstichting aan de Kanaalweg. Zij ontvangen' de orders en stuiven in alle richtin gen uiteen. Een der vliegtuigen is neergestort op het terrein van de gemeentereiniging, dat door de Heiloose brandweer, elf man sterk en onder aanvoering van commandant B. A. van Dijk bin nen een half uur geblust wordt. Er zijn daar 16 gewonden, die voorlopig verzorgd worden door de Zaandamse colonne, die onder leiding staat van de commandant Dokter F. H. Schaap. Inmiddels legt de colonne IJmuiden, onder aanvoering van commandant Bakker een ponton van olievaten, palen en planken, over het Noordhollands Kanaal, aan de overkant waarvan het andere vliegtuig is neergekomen en waar negen gewonden in nood verkeren. De colonne Zandvoort Bad, onder commando van de heer De Jong, neemt daar de zorg voor de gewonden op zich. De boerderij van de heer Zwart in de Boekelermeer is door brok stukken getroffen en daar zijn negen slachtoffers, licht en zwaar gewond. Negen gewonden wachten op verzorging bij de boerderij van de heer Boot en negen bij de zuiveringsinstallatie aan de Ka naalweg. Deze laatste drie groe pen worden uitstekend verzorgd resp. door de colonnes Uitgeest- Castricum-Limmen, door Bergen en door Alkmaar. Tenslotte zi.in er nog negen gewonden bij de boerderij van dé heer Zwart aan de Kanaalweg, welke door de co lonne Beverwijk worden verzorgd. Eerst worden alle gewonden voor lopig overgebracht naar een nood hospitaal aan de Kanaalweg, waar zij tijdelijk verbonden worden, om dan naar het noodziekenhuis te worden vervoerd indien zij iicht en naar het ziekenhuis in dien zij zwaar gewond zijn. Deze zijn ondergebracht resp. in de koelinrichting van de heer Lief- ting en in het Witte Kruisgebouw aan de Holleweg. Daar krijgen zij de modelver zorging en geneeskundige behan deling. Tientallen helpsters staan er met bereidwillige handen klaar om het hun aan niets te laten ontbreken en zij. verrichten onder toezicht van de 2e Lt. N. Wallaart, leidster van de Alkmaarse help sters goed werk in het noodzie kenhuis en eveneens in het zie kenhuis onder leiding van de Heiloose afdelingsleidster Mevr. G. van Tricht-Buwalda, waar dokter F. H. Schaap de functie van ziekenhuis-directeur verricht en zich belast met de controle op de verbanden en de behandeling. Inmiddels heeft de colonne Heiloo zich zeer verdienstelijk gemaakt met het vervoer van de patiënten, (vrijwilligers onder de Heiloose burgerbevolking) en or- donnance vanuit het stafkwartier, van waaruit de commandant van de colonne Heiloo, le Lt. J. C. van Nek aan alle colonnes leiding geeft. Zij krijgt daarbij de hulp van de Rijkspolitie groep Heiloo, die op voortreffelijke wijze er voor zorg draagt, dat het publiek rustig blijft. De Alkmaarse Rijks politie te water assisteerde bij het Kanaal. Het was gelukkig maar een oefening, die volgens de organi satoren geslaagd mag heten. De samenwerking was prima en snel. Dokter Schaap was zeer tevre den over de gang van zaken en ook de Stafofficier Maj. W. P. Rodenburg, die namens het hoofdbestuur van het R.K.K. uit Den Haag de oefeningen bijwoon de, in gezelschap van de gewes telijke commandant R.K.K. te Noordholland, Dr. H. J. Jens uit Bussum en de Burgemeester van Heiloo Mr. J. Kalff betoonden zich tevreden over de resultaten en de thans bereikte mobiliteit van de Kennemerlandse colonnes. WARMENHUIZEN. Op initiatief van burgemeester H. Nolet vergaderden de R. K. Raadsleden uit de Statenkring Den Helder Zaterdagmiddag in het gerestaureerde en tegelijkertijd inwendig grondig gewijzigde raadhuis van Warmenhuizen. De belang stelling voor deze vergadering was ongekend groot. Vermoe delijk gold deze belangstelling zowel het ontegenzeggelijk welingerichte raadhuis als het belangwekkende en zeer actuele amusementsprobleem in de kop van Noordholland, dat door Burgemeester de Boer van Obdam uit de doeken zou worden gedaan. zetting van zijn zienswijze op het amusementsprobleem ten platte- lande, daarbij uitgaande van de orde in de natuur, het huwelijk gegrond op werkelijke liefde, eer baarheid, voorzichtigheid en we derzijds respect tussen de geslach ten. Primair is het de taak der ouders hun kinderen zodanig op te voeden dat zij in hun opgang naar God door het leven heen behoed worden voor ontsporing. De overheid heeft daarbij slechte dan een taak wanneer misstanden ontstaan die de maatschappelijke basis: het huwelijk, aantasten. Zulke misstanden zijn o.a. het drankmisbruik in danszalen door jongens zowel als meisjes; het 's avonds langs de wegen liggen, het vertoeven in geparkeerde auto's het overbodige oponthoud bij het naar huis gaan. en het beruchte „opzitten" als de ouders naar bed zijn. Ieder dezer dingen op zich is al funest voor de weerstand van de jongelui, laat staan als deze weerstand door drankgebruik nog verzwakt is. Deskundigen op medisch en gees telijk gebied hebben verder ern stig bezwaar tegen het bezoek van jongelui beneden 18 jaar aan danszalen alsmede in het uitvoe ren van elders geïmporteerde extreme dansen. Voordat deze het woord kreeg, had voorzitter Roosendaal de raadsleden begroet, inzonderheid de vrienden uit het verre en moeilijk bereikbare Texel en de burgemeesters Nolet, de Boer en Kalb. Ook had burgemeester Nolet het zich een eer genoemd zoveel edelachtbare heren in zijn ver gaderzaal te mogen begroeten, vooral waar dit allen leden zijn van een hem buitengewoon sym pathieke vereniging, waarmee hij zich uit hoofde van zijn kring- voorzitterschap van de K.V.P. zeer nauw verbonden voelde. Hij wekte zijn gasten op om hun taak als raadslid te vervullen op de grondslag van de onveranderlijke katholieke beginselen met toewij ding en grote kennis van zaken. Een gelegen en juist gevoerde gedachtenwisseling levert steeds een goede werkbasis op. En hier bij gaat het niet in eerste instan tie om het verwezenlijken van het een of andere punt, doch veeleer om de toepassing van de katholieke beginselen. Tenslotte beval hij hen met klem het K.V.P. maandblad „De Gemeenteraad" ter lezing aan. Alleen de instandhouding van dit zeer gedegen en lezenswaardige blad waren al voldoende recht vaardiging voor het voorbestaan van deze vereniging. Inleiding burgemeester de Boer. Burgemeester de Boer van Ob dam gaf dan als leek een uiteen- Op vrife voeten gesteld KOEDIJK. De naaimachine reparateur D. (Dijkstra) welke wegens verdenking van de over val op de drie oudjes in de boer derij in de Purmer in hechtenis was gesteld, is wegens ontken ning en gebrek aan bewijs op vrije voeten gesteld. Inbraak BERGEN. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag is op 3 ver schillende adressen inbraak ge pleegd. Bij de heer Hoek, Berger- weg 75, werd het maandsalaris dat hij juist die dag had ontvan gen gemist, bij de Koning, Tuin- dorpweg 16, werden blijkbaar in de haast slechts 2 stuks rechtse klompen medegenomen welke bij de heer Zijp aan de Piet Boen- dermakerweg voor de deur wer den teruggevonden, terwijl bij de heer Robeek, eveneens aan de Tuindorpweg, een paar kinder spaarpotjes het moesten ontgel den. De rijkspolitie, inspectie Heiloo heeft het onderzoek in handen met gebruikmaking van een politiehond. TREKKING LOTERIJ „WILHELMINA" OUDORP. Op Dinsdag 2 Oc tober a.s. zal in het gymnastiek lokaal, bij het Raadhuis, de trek king plaats vinden van de grote loterij, georganiseerd ten bate van de kas en het instrumenten fonds van het corps. Behalve de hoofdprijs, een tweepersoons wollen deken van prima kwaliteit, te bezichtigen in de etalage van Ab. Tamis, zijn er nog een veertigtal mooie prij zen, deels zeer gewaardeerde ge schenken van onze middenstand. De trekking is voor iedereen gratis toegankelijk. Voor en na de trekking zal „Wilhelmina" enige pittige nummers ten gehore brengen. CON ZELO WON GEMAKKELIJK VAN ST BOYS WAARLAND. In een matige wedstrijd vooral van de zijde van Con Zelo, waarbij de achterhoede nogal een steek liet vallen, heb ben de Waarlanders toch de puntjes weten thuis te houden. De achterhoede van St. Boys bleek moeilijk te passeren en doelpunten bleven voor de thuis club voorlopig uit. Het was St. Boys dat het eerst de leiding nam ten gevolge van te ver opdringen van Con Zelo: 01. 5 minuten later was de stand weer gelijk. 11. Met deze stand brak de rust aan. Na de rust was Con Zelo meer in de aanval. Toch werden weer enkele mooie kansen onbe nut gelaten en men had zich al tevreden gesteld met een gelijk spel, toen 10 minuten voor het einde een Waarlands kwartiertje aanbrak. In deze periode wisten Stoop en Pater voor Con Zelo twee doelpunten te maken, waar door de stand op 31 werd ge bracht. Geslaagd URSEM. Dezer dagen slaag den te Amsterdam voor ,'t exa men costumière de dames: D. Pe reboom en A. de Graaf; beiden werden opgeleid door de mode vakschool „Arco" te Averihorn. DIRECTEUR N.A.K. Met ingang van 1 October is in de plaats van de heer Jac. Groen, aan wien met ingang van deze datum wegens het bereiken van de leeftijdsgrens eervol ontslag werd verleend, benoemd tot di recteur van de Keuringsdienst Noordholland van de N.A.K. de heer ir. G. Beelen, tot dusver adj. directeur van de Keurings dienst voor Friesland te Leeu warden. De overheid heeft het recht en de plicht tegen dergelijke misstan den op te treden, dorii dit is slechts mogelijk indien ze zich daarbij gedragen weet door goed willende en met het welzijn van hun kinderen welmenende ouders. Hiertoe horen in elk geval niet de ouders die hun kinderen laten „opzitten". Dat dezulken een zware schuld treft, kwam bij de op de inleiding volgende zeer uit voerige gedachtenwisseling nog maals onomstotelijk vast te staan. Hetzelfde geldt voor ouders die er niet op toezien dat hun kinderen op tijd thuis komen. Hier heeft de overheid ten ene male geen taak en treft de verantwoorde lijkheid alleen de ouders en nie mand anders. Met ontsteltenis moet echter worden geconstateerd dat zeer vele ouders op deze punten een onvergeeflijke laks heid aan de dag leggen. FELLE BRAND IN BARSIN- GERHORN Hedenmorgen omstreeks 3 uur brak brand uit in het woonhuis van de heer Goes. De gehele zaak. alsmede het woonhuis gin gen door de brand verloren. De in de schuur aanwezige cokes kraker en een vrachtauto zijn ook in brand geraakt. Aan de belendende percelen werd ook enige schade aangericht. De ra ming kan nog niet worden ge maakt. doch de verzekering dekt de schade. HOOG BEZOEK AAN DESTRUCTOR Vertegenwoordigers van de buitengemeenten, die aangeslo ten zijn bij de Destructor te Schagèn, hebben een bezoek gebracht aan die inrichting. Hierbij werden o.a. redevoe ringen gehouden door de heer Dr. Scholten, hoofd van de in spectie uit Aerdenhout en door de directeur van de Destructor de Boer, die daarbij de mogelijk heid opperde om in de toekomst vismeel en traan te maken door aankopen van verse vis op de visafslagen. Naar aanleiding van die op merking ontwikkelde zich een interessante discussie over de vraag of een overheidsdestruc- tor zich wel mag gaan bezighou den met een streven, dat ver dacht veel lijkt op winst maken, temeer daar bekend is. dat op vismeel en traan grote winsten worden verkregen. Verschillende aanwezigen wa ren het er dan ook niet mee eens en de heer Seholten was positief van mening dat de destructie moet worden gezien als een sluitstuk van de vlees keuringsdienst en men geen uitbreiding daaraan moest ge ven. Er werd op deze dag, die be sloten werd met een excursie naar het Zwanenwater te Cal- lantsoog, ook nog een rondgang gemaakt door het bedrijf, waar bij door directeur de Boer en kele toelichtingen werden gege ven. De opzet van deze dag om ook de buitengemeenten, die zeer veel materiaal leveren voor de destructor, meer bekend te ma ken met de gang van zaken, schijnt ons wel geslaagd te zijn. TIJCERPLAAG OP MlDDEN-SUMATRA In de afgelopen dagen zijn in Midden-Sumatra negen mensen het slachtoffer geworden van aanvallen van tijgers. De bevol king leeft in een paniekstemming Op de rijstvelden en op de plan tages wordt niet gewerkt. KINDERVERLAMMING IN VORDEN VORDEN In de buurtschap Warken bij Warnsveld in Gelder land is kinderverlamming ge constateerd bij een twintigjarige jongeman. Taak voor katholieke organisaties. Een grote taak achtte men ver der weggelegd voor de R. K. or ganisaties, die door het zelf orga niseren van dansavonden onder degelijk toezicht, met goede mu ziek en een juist sluitingsuur, een positieve bijdrage kunnen léveren voor een verheffing van het amu sement. Het organiseren van toneeluitvoeringen etc. zonder bal is al even belangrijk. De verga dering kwam verder tot de slot som, dat in het beoefenen van verkeerde dansen reeds de aan leiding gezocht moet worden tot verkeerde gevolgen, terwijl het „dansen voor gehuwden" ronduit erkend werd als een perfide mid del tot het kapotmaken van hu welijken. Tegen het gebrek aan dansruimte ten plattelande, voor al tijdens kermissen is geen an der kruid gewassen, dan het ge lijktijdig houden van meerdere kermissen, die anders op verschil lende tijdstippen plaats vinden. Overigens werden de kermissen gedoodverfd als overbodig gewor den amusement uit een grijs ver leden, die door meer en betere vormen van ontspanning worden overvleugeld. Maar toch zijn de kermissen er nog, want ze bestaan bij de gratie van een jeugd die graag dansen wil. Aan die wens kan dus, moet op gepaste wijze gevolg worden gegeven. Voor overheid zowel als organisatie ligt daar een groot terrein braak, al behoeft niemand zich te ont veinzen, dat het veranderen van gebruiken slechts uiterst lang zaam vordert. INZEGENING AARDAPPELEN BEWAARPLAATS De door de Z. L.T.B. gestichte AABECO-coöperatie heeft aan de Weel, gemeente Oude Niedorp, een naar de nieuwste inzichten gebouwde coöperatieve aardappel- bewaarplaats gebouwd. Dit ge bouw zal Donderdagmiddag om 3 uur officieel in gebruik genomen en ingezegend worden. Burgemeester Kalb spreekt de openingsrede, de heer Stadegaard zet de technische details uiteen en kapelaan de Waard van de parochie 't Veld verricht de plech tige inzegening. De leden zullen de dag beginnen met het bijwo nen van de H. Mis tot intentie van de coöperatie en gezamenlijke H. Communie. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond. WEINIG VERANDERING DE BILT, 1 Oct. Droog weer met overdrijvende wolkenvelden, voornamelijk in de Zuidelijke helft van het land- Matige tot vrij krachtige Oostelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot: Distr.Aalmoezenier van het Man nelijk en Vrouwelijk Jeugdwerk van het District Haarlem, de Weleerw. Heer D. de Wit; tot Kapelaan te 's Gravenhage (H. Paulus), de Weleerw. Heer H. W. A. Brans; tot Kapelaan te Goes, de Weleerw. Heer M. W. A. van Langen (Neom.). Een flater Het moet maar ronduit ge- zegd worden wjj hebben in de Kroniek van Zaterdag een flater begaan. Wij spraken over de datum van de verkiezin gen in Engeland, in de overtui ging, dat deze op 27 October wa ren gesteld en verwonderden er ons daarom over, dat het Congres van-onrust van het N.V.V. op diezelfde dag zou worden gehou den. Wij hebben ons vergist. Het congres is inderdaad op 27 Octo ber, maar de verkiezingen zijn twee dagen eerder, dus op de 25ste. Een oud-bestuurslid van de voetbalbond had moeten weten dat men op de Engelse Zaterdag geen verkiezingen pleegt te hou den in Engeland! Dan hebben de Britten andere dingen aan hun hoofd. Overigens verheugen wij er ons over, dat het N.V.V. doet, wat wij in dit verband hadden verwacht, nl. dat het inderdaad zijn vergadering, nu die over de grote politiek handelt, houdt op een tijdstip, dat de verkiezings uitslag van Engeland bekend is. Die uitslag kan immers voor de gang van zaken ook in andere landen van groot gewicht zijn. Voor zover wij het inzicht van de leiding van "het N.V.V. hebben onderschat, maken wij onze ver ontschuldiging. Wij waren wa rempel ook even in het N.V.V. verstrikt, n.l. N(ogal) V(oort) Vfarend)En verder hebben wij hier te doen met een geval van he.t Luilekkerland, waar de wensen al vervuld zijn, voor ze worden uitgesproken Begunstigd door ideaal herfst weer werden Zaterdaemiddae ot> het land van de Wed. Smit aan de Noordervaart in de Schermer onderlinge ruiterwedstrijden ge houden voor landeliike riivereni- gincen van de L.T.B.. waaraan door een 60-tal ruiters en ama zones. behorende tot een viiftal afdelingen, werd deelgenomen. Het programma omvatte dres- suurproeven met achttallen, vier tallen en klavertje drie, waarna een parade werd gehouden, waar alle ruiters aan deelnamen. Tot slot nog een springdemonstratie met hindernissen en een Tally Ho. Er was een verheugende be langstelling; onder de aanwezi gen zagen wii o.m. pastoor van Haaster van Ursem, alsmede bur gemeester Nolet en echtgenote, eveneens van Ursem. Ook bestuursleden van ver schillende afdelingen gaven blijk van belangstelling. Over het algemeen kan gezegd worden, dat de landelijke ruiters de dressuur van hun paarden serieus beoefenen en de dames sloegen bij deze wedstrijden geen slecht figuur. De jury, waarin zitting hadden do heren W. Dui- neveld. Lisse; A. v. d. Burg, Ber- kel en P. Rotteveel, Heiloo, kende de prijzen als volgt toe: Achttallen: le prijs (beker, beschikbaar gesteld de heer A. J. Bontje te Schermerhorn)„St. Willibrordus", AlkmaarHeiloo met 123 punten; 2e prijs (me daille L.T.B., Heiloo) „St. Willi- brord II" idem met 120 punten; 3e prijs ..St. Bavo" te Ursem met 113 punt; 4e 'prijs „St. Michaël" Zuid-Schermer met 102 Y, punt. De 3e en 4e 4e prijs bestond uit een medaille, beschikbaar gesteld door het bestuur. Viertallen: 1ste prijs dames viertal Ursem (Lies v. d. Bijl, Janny Koekhoven, Riet Veldboer en Riet Groot) 120% pnt. (lau- Geslaagde Fokvecdag fe Lufjewinkel Burgemeester Baken opende deze belangrijke Fokveedag en sprak woorden van waardering aan het adres van deze vereniging voor al hetgeen deze vereniging in het belang van de boeren tot stand heeft weten te brengen. Toch harddraverij T ZAND. De laatste dagen deden geruchten de ronde, als zou op Maandag 15 October a.s., ker- mis-Maandag dus, de jaarlijkse harddraverij dit jaar geen door gang vinden. Van het bestuur van de Harddraverij-vereniging ver nemen wij echter, dat deze ge ruchten van alle grond ontbloot zijn en dus wel degelijk een hard draverij zal worden gehouden. Deze draverij, uitsluitend voor niet-geregistreerde paarden, zal weer op de gewone tijd en plaats worden gehouden; van een en ander zal nog nadere opgave volgen. Van de eventueel gemaakte plannen om op een andere wijze de tweede kermisdag „luister bij te zetten" zal dus vermoedelijk wel niet zoveel terecht komen. wertak): 2e prijs; „St. Maarten" lste viertal, 120 punten (medaille van de aid. Beemster; 3e prijs: „St. Joris", Zuid-Schermer, 111 punten; 4e prijs: „St. Maarten" II, Beemster, 107% pnt. (3e en 4e prijs medaille van het be stuur). In het Klavertje Drie-nummer, waaraan vijf drietallen deelna men, ging „St. Willebrord" met de le prijs strijken, doch direct daarop kwam het damesdrietal uit Ursem, met de 2e prijs: Zuid- Schermer behaalde de 3e prijs. Na de parade, die een indruk wekkend schouwspel opleverde, had de prijsuitreiking plaats, waarna de prijswinnaars een ererondje „galoppeerden". Het was een aardige sport middag. Openbare verkoping KOEDIJK. Ten overstaan van notaris H. G. Westen had in café Butter de openbare verko ping plaats van: a. het dubbel woonhuis met schuur en erf aan de Kanaaldijk, groot 4 aren, eigendom van de N.V. „Carina" te Amsterdam. Ge kocht door J. Blombergen te Ber gen voor f 815. b. schuur en tuingrond, groot 12.29 A., percelen bouwland aan de Ringsloot en het Laantje, groot 51.60 A., eigendom van mevr. C. M. Visser-Winder te Ede. Resp. gekocht voor R. K. Buisman te Koedijk voor f 2.220 en A. Becker te Alkmaar voor f611.—; c. perceel weiland aan de Nauwe Tocht te Koedijk, groot 85.90 A., eigendom van mevr. wed. Jb. Verwer te Koedijk. Ge kocht door A. Becker te Alkmaar voor f 433. VEEMARKT ALKMAAR 3 paarden; 150 koeien 6001400 19 graskalveren 125225; 21 nuchtere kalveren voor de slacht 4090; 37 vette schapen 90135; 196 varkens 2.122.26 per kg. WARMENHUIZEN. 200 kg. slabonen 2535; 600 kg. witte 8.30; 400 kg. uien 10.50; drieling 9.40; 450 kg. penen C 9.10; 250 kg. andijvie 6.20. PURMEREND. Aardappelen bl. eigenheimers 8.4011; beve landers 911.20; slabonen z. dr. 2058; stoksnijbonen 2669; stamsnijbonen 2046; pronkbo- nen 2946; komkommers 1018; tomaten A 3651; bloemkool 8 37; rode kool 814; groene kool 1117; spruitkool 2446; spina zie 836; sla 27; rode bieten 4 9; bospeen 1327; waspeen 10 17; uien 16.4022.40; drielingen 1820; perziken 621 druiven frankenthalers 6098; suikerme loen 1054; allington pippin 13 32; bramley seedling 8—21; cox pomona 1232; ellison's oranje 1639; graham jubilé 10—34; jacques lebel 1022; james grie ve 1861; laxton superbe 1038; manks codlin 1237; signe til- lisch 1642; transparante de cronsels 1348; zigeunerin 2446 beurré hardy 1663; beurré le brun 1029; beurré mérode 12— 31; bonne louise d'avranchés 22 65: boereeroen 1928; conférence 1246; ar. julius guyot 10—30; fertilon 1636; gieser wildeman 1637 kamperveen 1230 maag depeer 12—134; st. germain 1028; seigneur d'esperen 1954; tri- omphe de Vienne 2664; Willi ams duchess 1036. Na vijf weken vi tenverlies. Het is V.V.V., nu met eer voor zich opt alle respect voo: sneven. Moeten aspiraties? Span Wagenïngen, Vil op de hielen. Ki laag moest stikk eigenlijk niet mi record werd in G met 81. Het gelijke spe tegen A.G.O.V.V. enige lichtpunt vi lijke clubs. Frisi Enschede tegen schijn van kans; Ook G.V.A.V. winst in de Ma: Nog veel slechte: Heerenveen; met dan 40 werde makkers door Hat E.D.O. en D.W.S kans een doelpunt daarvoor waren d sterk. Ge Ahead invallers naar E: speelde desondank helft beter. De V< haalden een 32 De Tielenarer» ha< te start en na tiei het 01. Van dei der Oord bracht echter met 21 v< tier i voor het eir 31door Van dei voor het einde Theole om met eindstand op 32 Achi In B behaalde ste zege. Achilles met 32 het i Quick deed best 1 lastige uitwedstrijd warden met 2 Hierdoor bleven (Van onze corre: Roffel, de rijzigt man, zal aan de w 't Gooi weinig pret ringen bewaren. Ho doel stijlvol verdedi alleszins betrouwl maakte werd een a dig uitlopen hem i toe noodlottig. De buitenspeival de GVAV-defensie van zaken opengeze Gooiers ertoe het, eerste helft geen er fer werd gemaakt, Eerste divisie: Ai ham Hotspur 11 Manchester City Wanderers-Charlton Chelsea-Sunderland dersfield Town-W Wanderers 17; Ln County 20; Mach Preston North End Castle United-Fulhan mouth-Aston Villa City-Burnley 21; wicht-Middlesbrough Tweede divisie: B 33; Birmingham ampton 11; Blackl Notts County 20; Sheffield Wednesda; City-Luton Town 1- City-Everton 12; F orest-Doncaster R Queens Park Rang 31; Rotherham United 4—2; Sheff Swansea Town 5 United-Coventry Citj Vier Heerenveners 3roeneveld hen in t onaal buitelt over k-jken, links van ht 'rten Brandsma a'-". Ipunt. De vierde

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 2