Verrassende prestaties van Spartanen, W.G.W. en St. Bavo Drie doelpunten na rust basis voor monsterzege In de afdeling Noordholland St. Victor ongenaakbaar Hugo-Boys en V.I.O.S. kwamen tot gelijk spel (1-1) bij Uw shag 0 pakje H.R.C. kwam door hoger tempo aan een verdiende 2-0 zege Keurige zege van Hollandia op C.S.V. W.G.W.-SCHOORL 6-0 ZENUWEN SPELBREKER In beide helften een doelpunt Zouaven liep storm maar verloor toch Geel-Zwart weer schot-vaardig (2-8) Bal in eigen doel besliste wedstrijd Uitval besliste in St. Victor-zege (3-0) Spartanen won door fouten van Vulker Doelpunten duur in Bovenkarspel Westfriezen-S. E.W. 'n wisselende strijd D.T.S.-defensie deed Schagen struikelen We hebben onze ogen uitgewreven bij het lezen van de uitslag WGW-Schoorl 60. Dat was klare wijn, die de jutters schon ken en voor ons tevens een bewijs, dat IC nog interessante weken tgeemoet gaat. Over verrassingen gesproken, wat zegt u overigens van Spartanen, dat Sijbekarspei in eigen home ten val bracht? Met de 63 zege van St. Bavo op Westxaan zouden we onze lens even kunnen richten naar IA en 2C, waar een duidelijke afscheiding van de leidersgroep zich aan het vol trekken is. Dat St. Victor ook voor Blokkers ongenaakbaar zou zijn, hadden we al zo half en half verwacht. RCZ, USVU en Zeevogels vor men het drietal in IA, dat onder elkaar zal gaan uitvechten, wie volgend jaar weer het predicaat KNVB-er mag gaan voeren. Óf SVA moet zich er toch nog mee gaan bemoeien? Nu wonnen de Assendelftenaren met 32 van ODIZ. RCZ had uit Uitgeest aan twee doelpunten voldoende voor de volle buit. Zeevogels deed het tegen DREO met vijf goals, waar tegen de Rijpers een schamele nul lieten aantekenen en USVU kwam in de Beemster met de hakken over de sloot (12). Een onverwacht geluid kwam voorts nog uit Egmond, waar Egmondia nog steeds aangeslagen bleek te zijn van de nederlaag van ver leden week en nu duidelijk knock-out ging tegen Knollen dam. R. C. Z. Zeevogels U. S. V. U. Knollendam S. V. A. Egmondia Uitgeest Beemster D. R. E. O. O. D. I. Z. 10 Weer een duidelijke St. Victor-zeee Het wordt steeds duidelijker in IB, dat St. Victor dit jaar candi- daat no. 1 is voor de eretitel. Nu kwam Blokkers niet eens aan de eer redden toe. Het werd 30. RKDVO is door een eveneens 3—0 grote zege op Sporters nu op de tweede plaats beland. Toch met gek voor die Medemblikkers. KGB en Andijk vochten inder daad om de eer van St. Victor's naaste belager te worden. Het puntloze gelijke spel lag in de lijn der verwachtingen. Önderaan toonde SEW duidelijk pogingen tot herstel. Het gelijke spel tegen Westfriezen is in onze ogen lang niet onverdienstelijk. Neen, dan hadden we van Valken iets meer verwacht dan HOSV. St. Victor R.K. D. V. O. K. G. B. R.K. E. D. O. Andijk Blokkers Valken Westfriezen H. O. S. V. Sporters S. E. W. Keert het getij? De kopgroep van drieheeft gisteren in IC rake klappen ge kregen. Hugo Boys en VIÓS speelden in de Waard tegen el kaar gelijk, waardoor beide teams hun eerste verliespunt noteerden. Maar Nieuwe Nieaorp maakte het heel bar. Foresters in Heiloo klopte de Niedorpers met 2—0 en maakte onze voorspelling van Zaterdag waar. Met dat al kwam Berdos door een 32 zege op Koedijk zo ongemerkt de leiders- „kamer" binnenhuppelen. En Schoorl had ook zover kunnen komen, als niet WGW er met een daverende 60 overwinning een stokje voor had gestoken. Zou de opmars van de Heldersen einde lijk een aanvang nemen? Hugo Boys 5 4 1 0 9 N. Niedorp V. I. O. S. 5 4 0 1 8 4 3 1 0 7 Berdos 4 3 0 1 6 Schoorl 5 2 1 2 5 Alkmaar 4 1 1 2 3 Foresters 5 1 1 3 3 S. R. C. 4 1 0 3 2 W. G. W. 4 1 0 3 2 Koedijk 5 1 0 4 2 Kaagvogels 3 0 1 2 JisD nieuwe leider De daverende 62 nederlaag van Purmerland tegen Berkhout maakt ons duidelijk, dat het drie tal WBSV, Berkhout en Jisp wel als de meest ernstigste candida- ten voor het kampioenschap die nen te worden beschouwd. Jisp won met 20 van PSCK, dat nog steeds puntloos onderaan zwerft en WBSV liet Kolping Boys dui delijk merken, dat de Oudorpers dit jaar zeker nog een zeer be scheiden rol voor lief moeten nemen. Neen dan St. Bavo. De Ursemmers zullen na die drie overwinningen helemaal verleerd zijn wat verliezen is. Nu werd Westzaan aan de Zaan met 63 aan het „hout genageld". Zaanse Boys is bezig van koploper degra- datiecandidaat te worden en Gr. Schermer en Graftdijk doen ge slaagde pogingen iets beter in de koers te gaan liggen. Gr. Scher mer klopte daartoe RKSVS en Graftdijk was de overwinnaar van Zaanse Boys. Jisp W. B. S. V. Berkhout Purmerland St. Bavo Gr. Schermer Zaanseboys R.K. S. V. S. 5 5 0 0 10 5 4 1 0 9 5 4 0 1 8 5 4 0 1 8 5 3 0 2 6 5 2 0 3 4 5 2 0 3 4 5 1 1 3 3 5 1 I 3 3 5 1 0 4 2 4 0 I 3 1 4 0 0 4 0 Graftdijk Kolp. Boys Westzaan P. S. C. K. Zwaagdijk bovenaan De serie verrassende uitslagen, die 2B ons gisteren weer voor de neus draaide, hadden tot gevolg, dat Zwaagdijk door haar zege bij DWB op de eerste plaats troont. Ziezo, een knappe jongen, die me er weer afkrijgt, zullen de ZVV- ers gezegd hebben, toen ze hun triomph vernamen. Maar de ka pers op de kust en vooral op de 2B-kust, zijn talloos. Spartanen b.v. dat het kunststuk om Sijbe karspei in eigen huis de punten afhandig te maken en SVW niet te vergeten, dat thans weer Twisk klopte. En poets het dit maal vrij zijnde Woudia niet uit. Strandvogels kreeg klop van HEO. Een beetje teleurstellend is dat wel, Onderdijkers. WSW deed goed werk door uit Den Oever Zwaagdijk Sijbekarspei Spartanen W. S. W. Woudia S. V. W. Strandvogels H. E. O. Wiron D. W. B. Twisk Flevo verrast Petten Aan het begin van het seizoen hadden we Petten niet bij de kopgroep getipt en na de neder laag, die de Pettemers gisteren leden tegen Flevo, zien we de kopgroep in de toekomst wel tot vier slinken. JVC, LSVV dat met 40 Oosterend een dragelijke nederlaag liet lijden, Geel Zwart, dat de Koog met 72 er onder hield en Hollandia T., topscorer van deze Zondag tegen een arm 5 3 1 1 7 5 2 2 1 6 5 2 2 1 6 5 2 2 1 6 4 2 1 1 5 5 2 1 2 5 4 1 2 1 4 5 2 0 4 4 4 1 1 3 3 4 1 0 3 2 4 0 2 2 2 Duinranders, dat nog steeds zucht onder - het invallersprobleem, dat viertal herbergt de a.s. kampioen in zijn midden. Tex. Boys kwam niet verder dan een 22 gelijk spel tegen Dirkshorn, waarmee beide ploegen gebaat zijn. J. V. C. Hollandia T L. S. V. V. Geelzwart Petten Flevo Tex. Boys Dirkshorn Zeemacht Oosterend Duinranders de Koog Nederlaag van Con Zelo DWO gelijk tegen" Reiger Boys is teleurstellend, maar KSV hield zich aan onze woorden in 3B en bleef door een zege op RKWS in de running. In 3A deed Sint Adelbert dat ook (20 tegen Kwadijk), maar in 3C was Waar land in de rouw. Callantsoog kwam langszij door haar 10 overwinning op de roodhemden. Dat in res. IC WW op het goede Dad res. IC WW op het goec pad is doet ons plezier. HRC leidt hier voor Grasshoppers 2. H. R. C. 4 Grasshoppers Schagen 2 R.K. A. F. C. V. V. W. 2 Helder 3 Succes 2 B. K. C. 2 Allernaar 2 Westfrisia 4 5 4 1 1 9 5 3 1 1 7- 5 3 1 1 7 5 3 0 2 8 5 3 0 2 8 5 2 0 3 4 5 1 2 2 4 5 2 0 3 4 5 1 0 4 2 5 0 1 4 1 Welke geest er in de tweede helft van de wedstrijd W.G.W. Schoorl over de geel-witters vaardig werd, zal voor de toe schouwers wel een raadsel blij ven, maar binnen nog geen tien minuten hadden zij de stand op 40 gebracht. En nqg waren zij niet tevreden, want tenslotte werd .een geheel overspeeld en ontmoedigd Schoorl met een G0 nederlaag naar hun schoon woonoord teruggezonden. Het begon al onmiddelliik goed. want de wedstrijd was nauwelijks enkele minuten be gonnen, toen W.G.W. reeds zijn eerste doelpunt wist te scoren. Jan Polman wist bij een vrije sdhop wegens hands even bui ten het strafschopgebied na tien minuten spelen de bal uitstekend uit zijn doel te houden en dat was voor W.G.W. een extra stimulans om alles op alles te zetten. Een kwartier voor het einde van de eerste helft ontsnapte het Sdhoorl-doel ternauwernood aan een tweede goal, toen de keeper een fout maakte. De paal bracht de 2—2 tegen 4 4 0 0 8 5 4 0 1 8 5 3 I 1 7 4 2 1 1 5 4 2 1 1 5 5 2 0 3 4 4 1 1 2 3 4 1 1 2 3 5 0 2 3 2 5 1 0 4 2 3 0 1 2 I Advertentie .met Mascotte gaat-ie goed! I)c Zouaven hebben de gehele wedstrijd gewerkt en hadden dan ook zeker een gelijk spel verdiend, aldus een Zouaven- supporter, die voor ons van het terrein af wandelde. De allereerste goede kans kwaim voor do thuisclub, toen Smit de bal afgemeten kreeg toegespeeld van K. Kok. De rood broek knalde edhter j uist over. Met eer» lange pass van Pannekeet slipte Vlaming in de volgende minuut langs Nierop, maar zijn fel schot werd door Oudes onderschept. Een vrije trap voor Purmersteiin werd dioor Hoek naast gekopt. Het spel golfde snel op en neer en beide doelen kwamen om beur ten in gevaar. Na vijftien minuten spelen in de tweede helft was het Pur mersteiin, dat de leiding nam. Het was rechtsbuiten Swart die de bal op een presenteerblaadje kreeg van de Zouaven-<baek Bakker, en onhoudbaar voor Kok inkogelde (01). Meteen volgde een verwoede thuisclulb- offensief, en Purmersteiin moest alle zeilen bijzetten of erger te voorkomen. Het doelpunt wat de thuisclub in deize periode zeker had wrdiend. kwam juist aain de andere kant. toen mid- voor Prent handig drie man om speelde en in laatste instantie doelman Kok geen schijn van kaas gaf (02). Wel trachtte de Zouaven het verloren terrein te herwinnen, doch de gasten 15eten daarvoor geen kans. Na een voor de rust goed ge speelde wedstrijd heeft HRC de beide punten in de wedstrijd te gen UW mee naar huis genomen. Deze overwinning heeft het voor namelijk te danken aan het feit dat het in een iets hoger tempo speelde dan de Utrechtenaren, die de fout begingen het spel te kort te houden. Reeds in de eerste minuten bleek dat HRC zich door deze ge routineerde 2de klassers geens zins liet intimideren. Vele goede combinaties bezorgden de TJVV- backs evenveel moeilijkheden. Een schot van Kramer ging even als een kopbal van Nieuwstad, die zich op zijn oude plaats zeer goed thuis voelde, juist over de lat. Ook P. de Vries zocht het doel even te hoog. Het duo Bot-Swart, goed ge assisteerd door stopper Brouwer wist met de aanvallen der UVV- ers wel raad. Het was Nieuwstad die op een pass van de Werker goed door liep en met een goed geplaatst schot de score opende. Bijna had dezelfde speler di rect hierop de voorsprong ver groot, doch zijn harde schot kopte een der achterspelers uit de doel- mond. Eenmaal leek het of de gelijk maker kwam toen van 't Land een hard schot loste. Het schot werd echter door Lingbeek schit terend gestopt. Direct hierop schoot midvoor Overeem hard tegen de paal. Direct na de rust zette UW een geweldig offensief in, dat echter geen doelpunten opleverde. Het was jammer dat een tweetal UV-V-ers in hun vechtlust even te ver gingen. Toch kregen de Racers even betere kansen dan hun tegenstanders. Zo kwam Rij kers eenmaal alleen voor de UW-doelman, die echter door Een club als de Koog, met on getwijfeld verschillende zeer be hoorlijke spelers, zou zeker niet zo onderaan de ranglijst bengelen, als men wat beter op de hoogte was van tactiek en systeem. De verdediging van de thuisclub, waarin de doelman uitblonk, ver waarloosde de dekking echter zo volkomen, dat de Geel Zwarte voorhoede er weinig moeite mee had. Al spoedig wisten Geel Zwart dan ook de doelpuntenmachine op gang te brengen; tot 03 hadden de gastheren er niets tegenover gesteld. Bij een corner op de Geel Zwart-veste miste vier man achtereen 't leer en de K-rechts binnen kon gemakkelijk de eer redden. Voor de rust wisten de gasten echter de score nog tot 15 op te voeren. Na de thee vatte G.Z. de zaak wel wat te gemakkelijk op, en werd er ook mindere kwaliteit van spel vertoond. Een blunder van de G-verdediging bezorgde de Koog een tweede doelpunt, terwijl G.Zw. ook nog driemaal 't net wist te vinden, waaronder één doelpunt van uitstekend ge halte. De eindstand 28 was zeker verdiend. tijdig uitlopen deze kans bezwoor. Toch vergrootte dezelfde speler kort hierop de voorsprong. Een goed geplaatste bal maakte hij op de vleugel dood en met de bal aan zijn voet rende hij op het vijandelijk doel af, om dit met een hard schot te doorboren, 20. TEX. BOYS—DIRKSHORN De wedstrijd Texelse Boys Dirkshorn begon onmiddellijk reeds in hoog tempo, waarbij af wisselende aanvallen werden on dernomen. De Boys bleken echter iets sneller, doch bij een snelle aanval wist de linksbuiten van Dirkshorn zeer snel op te lopen en onhoudbaar te doelpunten, 0—1. Hierna volgde een Boys offen sief, dat na ongeveer vijf minuten doel trof door de Boys-linksbui ten. Even later volgde rust. De tweede helft werd flink in gezet door de Texelse Boys en na ruim een kwartier spelen kwam de bal hoog voor het doel, waarbij de linksback van Dirkshorn ge hinderd door enkele Boys-spelers hoog in eigen doel kopte. Dirks horn liet het er echter niet bij zitten en bij een aanval van de gasten wilde de Boys-keeper een bal onderscheppen, die ver voor uit was geschoten. Een der backs echter veranderde de bal van rich ting, zodat deze, nog wel tergend- langzaam in het Boys-doel rolde. De gelijke stand 2-2 bleef hierna ongewijzigd. Jammer voor de Boys die de wedstrijd hadden kunnen winnen. Het is VIOS gelukt Hugo Boys het eerste punt te ontfutselen. Tij dens de tweede periode wist Hugo Boys de tijdelijke overmacht van VIOS niet te verwerken, terwijl 't Hugo-Boys-backstel niet geheel voldeed. De aanvallen gingen aanvankelijk geleidelijk op en neer. Kenmerkend was geduren de deze wedstrijd de vele mis- trappen door Hugo Boys gemaakt, Eerst na 15 minuten wisten de Heerhugöwaarders hun overwicht in een goed doelpunt uit te druk ken. Een goede voorzet van de rechterzijde werd door de mid voor uitstekend benut. Grote kan sen gingen in de eerste helft voor VIOS teloor, wat zijn oorsprong vond in het niet geheel kloppen van de voorhoede. Na halftime gingen beide ploe gen enthousiast het spel beginnen Er zat in deze tweede helft meer spanning. Warmenhuizen, verzot ojji een doelpunt te maken, slaag de hierin na een kwartier spelen. Een goed schot van midvoor Bui ter ging tussen de benen van de H.B. rechtsback door en ook de keeper van Heerihugowaard stelde teleur. Aan spanning ontbrak het echter niet. Krakende aanvallen hadden beide keepers te verwer ken. Keer na keer liep de H.B.- voorhoede te pletter op het zeer goed verdedigende backstel van Niet zonder angst en vreze zag St. Victor, gehandicapt door het missen van drie spelers, de komst en dus ook de aanval van Blok kers op de leiding, tegemoet. Het werd tenslotte een duidelijke 30 zege voor de thuisclub, nadat de rust reeds met een 10 voor sprong was'ingegaan. In de eerste helft hadden de 'asten de wind in de rug en dit everde zoveel voordeel op, dat St. Victor zich hoofdzakelijk tot defensief werk moest bepalen. Doelman Keuning moest meer dere malen ingrijpen en hoewel hij het zwaar te verduren had, hield hij zijn doel schoon. Ook St. Victor zat echter niet stil, maar de heren schutters zochten het doel steeds op de verkeerde plaats, tot Keuning een schuiver gaf, die Brandsen toch te mach tig bleek. Ook na de rust begon Blokkers aanvankelijk met een fel offen sief. Tot echter na een kwartier, precies na een hachelijke scrim mage voor het St. Victor-doel, de ommekeer kwam. Doelman Brand sen had in het geharrewar de bal weten te bemachtigen, zette z'n vleugelman aan het werk, die even doorliep en toen keihard doelpuntte (20). St. Victor nam het initiatief over en Keuning besliste de strijd met een derde doelpunt. K.S.V. HIELD PUNTEN TEGEN R.K.V.V.S. THUIS Het Is KSV gelukt de punten thuis te houden, dank zij het ge brek aan schutters bij RKWS. Kansen kregen de Spanbroekers wel, maar deze werden niet be nut Zeifis een strafschop werd naast geschoten. Na wederzijds verkennen kwam KSV in het offensief en in deze periode werden 2 mooie doelpun ten gemaakt. Tot aan de rust bleef het een gelijk opgaande strijd met wisselende kansen. De thee scheen de Spanbroekers goed te hebben gedaan, want al direct zaten zij voor het KSV doel. Zon der succes evenw.el. Het was in deze periode, dat Spanbroek een strafschop kreeg te nemen, welke tot grote op luchting van KSV naast werd ge schoten. KSV nam nu het spel geheel in handen maar hield het spel te kort, waardoor doelpunten verder uitbleven. EERSTE NEDERLAAG VAN CON ZELO Als de scheidsrechter laat be ginnen zit Con Zelo er direct goed op, en geeft de achterhoede druk werk, maar het gaat deze goed af; vooral de keeper is in goede vorm, Weer een aanval van Con Zelo, rechtsbinnen lost een schot, maar de keeper brengt redding. Na 15 minuten komen de gasten goed opzetten, een mooie voorzet, de keeper loopt uit; één der backs kopt de bal niet goed en de bal verdwijnt in 't verlaten doel (01). Maar volgens Con Zelo had de C-speler de bal met de arm aangeraakt, waartegen de Waarlanders protest hebben aan getekend. Na de rust is Con Zelo weer in de aanval maar de Call, oog achterhoede is niet te passeren. De strijd gaat op en neer, met beide partijen in de aanval, bij een aanval wordt een der spelers genomen, de toegestane penalty wordt over geschoten. Er is nog 5 minuted te spelen. Con Zelo zet alles op alles en de gasten kropen nogmaals door 't oog van de naald. Als dan ook de goed lei dende- scheidsrechter het einde aankondigt, heeft Con Zelo „onder protest" de eerste wedstrijd ver loren. KORT VOOR TIJD VIEL VOOR S.V.W. BESLISSING In een meer spannende dan fraaie wedstrijd is het SVW ge lukt de punten mee naar huis te nemen. Tot 4 minuten voor het einde stond de stand nog dubbel blank. Het begin was direct voor SVW en de Twisk-doelman werd zwaar op de proef gesteld. Na een half uur spelen raakte de SVW-linksback gewond en moest per brancard van het veld man van opzij echter een moei- VTOS. Veel doelpunten bracht deze wedstrijd echter niet oo. Aanvallen waren er ggnoeg- Toch dachten we Hugo Boys een kwar tier voor het einde te zien scoren. Een keihard schot van de rechts binnen ketse echter op de lat af, terwijl VIOS direct paraat stond dit ggvaar af te wei/den. Door de goede leiding van scheidsrechter Duyse had deze wedstrijd 'n zeer vlot verloop, terwijl er aan beide kanten sportief spel werd ge leverd. Ook in de" laatste minu ten gelukte het de hardwerkende teams niet een doelpunt te ma ken. Tijdens de laatste speeltijd werden alle mogelijke krachten in de strijd geworpen, ook dit al les mocht echter niet baten. VIOS speelde een goede partij en vol deed aan de verwachtingen. De eindstand gaf de juiste verhou ding weer. SIJBEKARSPEL VERLOOR MET 4—2 De roodbroeken hebben hun eerste nederlaag moeten incas seren tegen het naburige Spar tanen, dat een fris en enthou siast partijtje voetbal 'liet zien. Aan sensationele ogenblikken heeft het in deze wedstrijd, die door scheidsrechter Muskeer op goede wjjze werd gefloten, niet ontbroken. De bezoekers begonnen in een zeer hoog tempo. Na een kwar tier namen zij de leiding door een goal van de beweeglijke Wit, due VuikeT van grote af stand met een harde schuiver passeerde (01). Ook de thuis club gooide er nu een schepje op en reeds met de volgende aanval had Visser de partijen weer op gelijke voet gebracht. Eén minuut voor het verstrijken van de eerste helft, beginig Schouten zijn enigste fout. Met de bal in de hand begaf hij zich buiten zijn doelgebied, waarvoor de arbiter hands toekende Nog voor de Spartanen gelegenheid hadden gekregen een muurtje te vormen, had Kuiper keihard en omhoudibaar ingeschoten. Na de hervatting namen de bezoekers onmiddelliik het ini tiatief over. De strijd was nog slechts enkele minuten oud, toen een zeer merkwaardig doelpunt ontstond. Op onbesuisde wijze trapte Vulker namelijk vlak voor de doelmond een bal tegen de rug van een tegenstander en het terugspringende leder ver dween onbereikbaar tussen de palen. Dit gaf de Spartanen veel inspiratie, zodat zii veel rus tiger begonnen te spelen en bij een snelle aanval was het de aal-vlugge Van der Wee. die mat een juweel van een doel punt zijn ploeg opnieuw de lei ding gaf. Tot overmaat van ramp liet Vulker nog pen boog- bal glippen, waardoor de stand op 4—2 in het voordeel van de gasten was gebracht. Daarmede was het pleit beslecht. K.G.B.—ANDIJK 0—0 Hoewel het een doelpuntloze wedstrijd was, hebben we toch niet te klagen gehad over een saai spel. Integendeel, menig spannend ogenblik ontstond voor beide doelen, het meest echter voor het doel der bezoekers. Een bescheiden overwinning had KGB eigenlijk wel verdiend maar het liep de gastheren niet erg mee, vooral niet na de rust. Aanvanke lijk was er van een overwicht van een der partijen geen sprake. Later kwam KGB meer in de aan val. Een mooi schot van Smit kon de keeper van de gasten tot cor ner verwerken en toen Hoogland even' later vlak voor doel juist tegen de keeper kopte, slaakten de Andijkers een zucht van ver lichting. Even later kreeg Appel- echter redldiing. W. Bergman, ever» later flink doorgebroken, wipte de bal juist over de lat, waarna een doelpunt van J. van Wees wegens buitenspel werd afgekeurd. De tweede helft begon met een waar voetbalfeest voor de W.G.W.-aanhanig. Enkele minu ten na het begin wist Jan van Wees rustig en beheerst enkele spelers te passeren en doelpunt te met eer» uitgerekend schot. Een minuut later speelde Jan Spans hetzelfde spelletje en bracht daardoor de stand op 30. Hii kreeg er toen zoveel plezier in, dat hii dit nog eens herhaalde en zorgde voor een 40 voorsprong. Schoorl kwam hierna verwoed opzetten om te redden wat er te redden viel, doch de W.G.W.-achterboede en midder»linie lieten zich nu eerst van hun beste zijde zien. Hoe wel een tegendoelpunt bijna in die lucht hinig, zorgde Daan Hei- ting voor de vijfde W.G.W.-goal. toen hii de keeper onhoudlbaar tien minuten voor het einde ver raste. Even voor het einde maakte W. Ramler het half dozijn vol. Amper vijf minuten was de strijd in de enerverende kamp tussen Westfriezen en SEW oud, toen de aanhang van de thuisclub reeds reden tot juichen had. Rechtsbuiten Bizot gaf een uit stekende voorzet en midvoor Laan was er als de kippen bij om met een te doelpunten. Er volgde een vinnige strijd met de thuisclub in de meerderheid. Maar ook SEW zat niet stil. Gevaarlijk waren de aanvallen van de gasten onge twijfeld en kprt voor het verstrij ken van de eerste helft kwam de gelijkmaker. In het strafschopge bied maakt spil Wiebering hands en Knol zorgde er voor, dat het vonnis volgens de regelen der kunst voltrokken werd. Na de hervatting werd fel, maar sportief, gestreden voor de over winning. Geruime tijd hield West friezen het heft in handen, zonder echter dit overwicht in doelpun ten uit te drukken. SEW wist zich aan de druk te ontworstelen en kreeg zelfs in 't laatste kwar tier zoveel overmacht, dat voor Westfriezen nog het gelijke spel in gevaar kwam. Gedoelpunt werd er echter niet. Advertentie ZEGE BLEEF IN LANGEDIJK De belangrijke en met veel spanning tegemoet geziene ont moeting tegen buurtgenoot Scha gen, is met veel moeite door de thuisclub tot een goed einde ge bracht. Wat de Deetjes niet bezaten, bezat Schagen wel en dat was een snellere voorhoede, die aar dig combineerde, maar wel wat al te veel over rechts speelde. Goed op elkaar afgestemd en zo nodig eikaars plaats innemend, onderbraken eenter de DTS-ver- dedigers iedere Schagen-aanval. Pc grote vorm, waarin dit deel van het DTS-elftal stak, bete kende voor de bezoekers een ge ducht struikelblok. Schagen hield gedurende de eerste 20 minuten het helft in handen, doch wat er ook gepro beerd werd, DTS hield stand. Bij een ongevaarlijke aanval van de thuisclub liep Carnas verrassend door en het effectvolle schot was voor doelman Slikker te veel. Dat was tegen de verhouding in 10. DTS ging >nu wat beter spelen, maar Schagen bleef gevaarlijker. Bij een DTS-aanval constateerde de scheidsrechter in het straf schopgebied een overtreding en Carnas kreeg een penalty te ne men, die hij benutte. Schagen zag geen kans nog voor de rust de achterstand te verkleinen. Dat gebeurde echter wel kort daarna, toen een Schagen-offen- sief door een onopzettelijk handsgeval van Schuitemaker binnen de beruchte lijnen werd onderbroken. De strafschop werd benut en de geelzwarten kwamen weer geducht opzetten. De DTS- verdediging keerde echter ieder gevaar en dat werkte ontmoedi gend op de aanvallers. Slechts tegen het einde werden zij nog even gevaarlijk, maar ook toen lieten de witblauwe verdedigers zich niet vermurwen. DAMKAMPIOENSCHAP VAN NOORD-HOLLAND Te Amsterdam is het touirnooi aangevangen om het persoonlijk damkampioenschap hoofd- en eerste klasse van Noordholland. In de hoofdklasse nomen deel P. Beers en F. Slot (Langediik) J. Koppies en J. Oud (Hoorn), D. Veen en J. Stroo (Zaandam), H. van Ravensteiin en J. Steen huis (Amsterdam). H. Veeristra (Anna Paulowna), IJ de Jong en H. Willemse (Haarlem) en J. Beeke (Weesp). In de eerste klasse spelen M. J. Langras jr. (Alkmaar), P. de Groot (Zaandam), H. v. d. Sluis (Kennemerland) en A. van Ous- soren (Amsterdam). De uitslagen luiden: Hoofdklasse: eerste ronde: P. BeersF. Slot 11 J. KoppiesJ. Oud 11 D. VeenJ. Stroo 11 J. BeekeH. v. Ravensteiin 11 H. WillemseJ. Steenhuis 11 H. VeenstraIJ. de Jong afigetor. Tweede ronde: J. KoppiesF. Slot 11 D. VeenP. Beers 02 J. Beeke—J, Oud 2—0 J. SteenhuisJ. Stroo 20 IJ. de JongH. v. Ravensteiin 1—1 H. WillemseH. Veenstra 0—2 Eerste klasse: P. de GrootM. J. Langras jr. 1—1 H. v. d. SluisA. van Oussoren 2—0 Vergezeld en aangemoedigd door een groot aantal supporters toog Holl. gisteren naar CSV. Holl. is de gehele wedstrijd zeer gevaarlijk geweest. Holl. ver scheen met 2 invallers voor Swinkels en Tempelaar, waar voor Schouten en Jager invielen. CSV had een invaller voor hun doelman. Zijn plaats werd inge nomen door de vroegere Hollan dia doelman Jan Edam. Het begin was al sensationeel, want na 2 min. spelen nam Holl. reeds de leiding. W. Groot die op een zeer goede wedstrijd kan terug zien, plaatste de bal goed voor doel, de rechtsback van CSV trachtte het gevaar nog te keren, hjj raakte de bal nog wel, maar half, kwam vlak voor het doel in het bezit van de Flart, die geen fout maakte, en via de handen van keeper Edam, Holl. de lei ding gaf. Holl. is na dit doelpunt niet mèer te houden. Bij een aan val van CSV belandt de bal bij de links-buiten. Den Bakker treuzelt even met aanvallen, een scherpe voorzet volgt, en de midvoor schiet onhoudbaar voor v.d. Kooy in, 11. Kort hierna is het rust. Vooral na de rust heeft Holl. een prachtige wedstrijd gespeeld. Na 25 min. spelen, bemachtigt de Flart de bal, omspeelt enige te genstanders, en met een strak schot in de rechterhoek, geeft hij zijn club de leiding 21. CSV zet nu alles op alles. De Holi. verdediging neemt echter geen enkel risico meer, en ruimt op met verre trappen. Jan Bos ver schijnt nog eenmaal alleen met de keeper voor zich, maar zijn schot faalt. Vlak voor het einde nog even een benauwd ogenblik voor de HolL veste, als v.d. Kooy even te veel met de bal loopt, wat hem een vrije schop kost even buiten het beruchte gebied, maar de bal wordt hoog over geschoten. worden gedragen. Na de rust zette Twisk vele aanvallen op, maar tot doelpunten kwam het niet. 5 minuten voor het einde kwam de geblesseerde linksback weer langs de lijnen en dit gaf het SVW-elftal moed. Een paar verwoede SVW-aan- vallen leverden, via de voet van de rechtsbuiten, 2 doelpunten op. Hike bal te verwerken en KGB mocht blij zijn dat alles goed af liep. Na de rust zette KGB alles op alles en naarmate de tijd vorder de deed de voorhoede steeds ver- woeder aanvallen op 't bolwerk der Andükers en het. ging er soms heet toe daar. Een doelpunt bleef echter uit. Het dorpje Longvilly in de provincie Luxemburg heeft tijdens het Ardennenoffensief erg te lijden gehad. Het kerkje is door granaatscherven practisch gehalveerd. Het wonderlijke is dat de klok geheel intact is gebleven en zinloos boven de leegte hangt. Want de bevolking zal het vrolijk klokgelui niet meer horen: het geheel zou als een kaartenhuisje ineen storten.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1951 | | pagina 5